Advertisement
by Socialist States Owen » Mon Mar 21, 2011 2:14 pm
by Polar Islandstates » Mon Mar 21, 2011 4:32 pm
by Zarbli » Mon Mar 21, 2011 6:19 pm
SEASON CHAMPION RUNNER-UP
V Knights Battle
VI Warriors Cannibals
VII Billiard Battle
VIII Billiard Romans
IX Cannibals Polar Zenith
X Battle Polar Zenith
|Drooler-------4--3 1--3----------------Romans|
| |
|Cannibals-----5--2----Cannibals-----2--1--- ---2--3---Warriors----3--2--------------Warriors|
| |
|Morphologic---3--0 |Polar Zenith--1--1 | | 2--2---Cross SC| 0--0-------------------TFC|
| | | | | |
|Polar Zenith--3--4--- |Cannibals--2--0 ---1--5--Warriors| ---3--0--------------Cross SC|
|Asia FC--4-0--Warriors|
|Billiard------0--1 |Asia FC----2--1--- 3--2----Battle----2--5-----Battle----1--3----------------Battle|
| | |
|Asia FC-------1--3----Asia FC-------1--2--- 2--3--Brilliant| 2--0----------------Lichen|
|
|Knights-------2--1----Knights-------2--0 | 2--1--Bloodthirsty Killers|
| | |
|Pyramid AC----0--3 ---4--2-------------Brilliant|
by Chunnan » Mon Mar 21, 2011 9:28 pm
by Capivara Group » Tue Mar 22, 2011 4:05 am
31 Cudmundópolis 2–6 Carandiru FC
Inter Limão 2–3 Vila Xurupita
Saci SC 2–1 São Perebano
Filhos do Íbis 2–0 Cebola Mol
Real Jabuti 1–0 Madruguinha Buneco Clube
Atlético Clube dos Zumbi 2–2 Faustão PC
Capivara FC 0–3 Paraguay SC
SC Derrota 1–2 Crash Bandicoot
Esperança Tetraplégica 1–2 Freiras de São Roque
Chapeleta de Desportos 1–4 Coelhinhas FC
Ceriá P W D L GF GA GD Pts
1 Real Jabuti 30 18 5 7 64 47 +17 59
2 Vila Xurupita 30 13 12 5 54 40 +14 51
3 Madruguinha Buneco Clube 30 13 10 7 71 61 +10 49
4 Paraguay SC 30 13 8 9 62 55 +7 47
5 Faustão PC 30 12 9 9 62 57 +5 45
6 Capivara FC 30 13 6 11 53 52 +1 45
7 Saci SC 30 12 8 10 68 65 +3 44
8 Crash Bandicoot 30 12 7 11 52 50 +2 43
9 Freiras de São Roque 30 12 7 11 53 53 0 43
10 Inter Limão 30 13 3 14 72 71 +1 42
11 Coelhinhas FC 30 11 8 11 56 55 +1 41
12 Chapeleta de Desportos 30 12 4 14 49 55 −6 40
13 Esperança Tetraplégica 30 10 9 11 52 57 −5 39
14 Filhos do Íbis 30 9 11 10 36 43 −7 38
15 Carandiru FC 30 8 10 12 59 61 −2 34
16 Cebola Mol 30 7 13 10 52 56 −4 34
17 São Perebano 30 9 5 16 58 63 −5 32
18 SC Derrota 30 8 8 14 58 68 −10 32
19 Atlético Clube dos Zumbi 30 7 10 13 50 58 −8 31
20 31 Cudmundópolis 30 7 9 14 51 65 −14 30
Onze do Copo 1–0 Gruzeiro
São Ratazano 0–0 PBRBCCFA
Morto Clube 1–2 Braçil
Calypso 2–2 Bunda Juniors
Xangrilá 0–2 Viúvas do Pelé
Nojentus 2–4 Patético Balangandense
Pinel 1–3 Pisando na Bola FC
Volta Quadrada 2–3 Real Saci
ET Discos 5–4 Perebense
Peixe Frito 1–0 W.O.F.C.
CeribÊ P W D L GF GA GD Pts
1 Pisando na Bola FC 30 16 5 9 38 21 +17 53
2 Viúvas do Pelé 30 16 4 10 39 30 +9 52
3 Pinel 30 13 8 9 41 30 +11 47
4 Bunda Juniors 30 13 8 9 67 58 +9 47
5 Xangrilá 30 14 5 11 48 48 0 47
6 Patético Balangandense 30 13 6 11 42 36 +6 45
7 Onze do Copo 30 11 10 9 34 34 0 43
8 Perebense 30 12 7 11 34 36 −2 43
9 Real Saci 30 12 7 11 50 57 −7 43
10 Braçil 30 11 9 10 63 57 +6 42
11 W.O.F.C. 30 12 6 12 31 33 −2 42
12 ET Discos 30 10 11 9 47 44 +3 41
13 Calypso 30 9 10 11 34 35 −1 37
14 São Ratazano 30 9 10 11 42 47 −5 37
15 Peixe Frito 30 10 6 14 32 34 −2 36
16 Gruzeiro 30 9 9 12 26 34 −8 36
17 Nojentus 30 8 10 12 49 53 −4 34
18 Morto Clube 30 9 7 14 47 53 −6 34
19 Volta Quadrada 30 8 8 14 24 37 −13 32
20 PBRBCCFA 30 7 10 13 44 55 −11 31
Vovó Clotilde 1–0 Benjamin Constant
Toupeira FC 2–3 Barata FC
Máfia FC 4–3 Tabajara FC
Anões EC 0–0 Acre
Atlético Cachaceiro 0–1 Galos do Jacu
Primos do Macaco Tião 3–3 Pai Toletão de Oxalá
Jibóia Preta 5000 1–1 Mendigal Ispórtico Crúbio
Atlético Estatuário 0–1 Las Marías
Bregantino 3–2 Cones da Prefeitura
Queijolândia 0–1 GREC Unidos da Cerva
Ceriçê P W D L GF GA GD Pts
1 Anões EC 30 17 6 7 53 36 +17 57
2 Bregantino 30 14 12 4 35 23 +12 54
3 Las Marías 30 15 7 8 40 30 +10 52
4 Primos do Macaco Tião 30 15 7 8 38 28 +10 52
5 Vovó Clotilde 30 14 9 7 40 30 +10 51
6 Máfia FC 30 12 10 8 60 54 +6 46
7 GREC Unidos da Cerva 30 14 3 13 48 43 +5 45
8 Toupeira FC 30 13 6 11 44 46 −2 45
9 Mendigal Ispórtico Crúbio 30 11 10 9 59 56 +3 43
10 Barata FC 30 11 9 10 30 29 +1 42
11 Jibóia Preta 5000 30 11 8 11 31 34 −3 41
12 Benjamin Constant 30 12 5 13 18 23 −5 41
13 Queijolândia 30 11 7 12 44 41 +3 40
14 Pai Toletão de Oxalá 30 9 12 9 51 47 +4 39
15 Galos do Jacu 30 9 9 12 26 33 −7 36
16 Atlético Estatuário 30 8 10 12 30 32 −2 34
17 Atlético Cachaceiro 30 10 4 16 33 38 −5 34
18 Cones da Prefeitura 30 8 7 15 59 63 −4 31
19 Acre 30 8 7 15 38 53 −15 31
20 Tabajara FC 30 1 6 23 13 51 −38 9
by Kagdazka and Pazhujebu » Tue Mar 22, 2011 7:19 am
KEY
Qualified for TQCC
Qualified for Globe Cup
Relegated
Promoted to First Division
Match Played in Kagdaz Bracket
Match Played in Pazhujebi Bracket
----Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Juvapanam 30 19 5 6 69 20 +49 62
2 Vulkan 30 17 9 4 67 34 +33 60
3 Shadows 30 18 6 6 53 41 +12 60
4 Urajbina 30 17 8 5 51 21 +30 59
5 Zhevassi 30 18 4 8 65 35 +30 58
6 Yastrabi 30 17 3 10 56 37 +19 54
7 FKM 30 14 8 8 41 24 +17 50
8 Krevetka 30 15 3 12 47 33 +14 48
9 Therakham 30 14 6 10 43 35 +8 48
10 Gimnasia 30 12 7 11 29 26 +3 43
11 Xenon 30 10 7 13 41 57 -16 37
12 Begemoti 30 9 7 14 33 40 -7 34
13 Urnabhi 30 8 4 18 36 62 -26 28
14 BFZ 30 5 2 23 10 60 -50 17
15 Bijji 30 4 1 25 21 94 -73 13
16 Dynamo 30 2 2 26 12 55 -43 8
Group A Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Yellowknife Yaks 32 15 12 5 47 28 +19 57
2 Nekromanti 32 15 9 8 35 22 +13 54
3 Iguani 32 15 9 8 25 15 +10 54
4 Enoti 32 15 6 11 28 27 +1 51
5 Korichnevaya Luna 32 12 7 13 27 32 -5 43
6 Nagalitsev Island 32 10 12 10 28 22 +6 42
7 Yarmo 32 9 7 16 23 36 -13 34
8 Nautilus 32 8 9 15 27 36 -9 33
9 Svyerchki 32 6 7 19 28 50 -22 25
Group B Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Vezhidrupa 32 17 7 8 36 27 +9 58
2 Iv 32 14 9 9 53 43 +10 51
3 Pkethat Hevnaje 32 13 10 9 45 30 +15 49
4 Šešri'makaru 32 14 7 11 33 27 +6 49
5 Dhanish Chalal 32 11 10 11 34 31 +3 43
6 Qiše'šefaram 32 10 8 14 19 32 -13 38
7 Svayanševakhi 32 7 13 12 23 32 -9 34
8 Zhefinihussu 32 7 12 13 16 27 -11 33
9 K'arasi 32 6 14 12 26 36 -10 32
Group C Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Angels 32 31 0 1 139 14 +125 93
2 Raktaghav Hathi 32 14 10 8 34 33 +1 52
3 PYZ 32 11 9 12 33 55 -22 42
4 Red Tree Prairie 32 9 12 11 24 32 -8 39
5 Pu 32 10 9 13 24 33 -9 39
6 Nishoba Arctique 32 10 8 14 36 51 -15 38
7 Meteoriti 32 9 9 14 28 45 -17 36
8 Akademia 32 9 7 16 24 47 -23 34
9 Trubkozub 32 6 6 20 23 55 -32 24
by Zarbli » Wed Mar 23, 2011 1:53 pm
SEASON CHAMPION RUNNER-UP 3rd 4th
X Battle (5th) Romans Cross SC Cannibals
IX Battle (4th) Warriors Asia FC Knights
VIII Billiard (2nd) Battle Cannibals Warriors
VII Battle (3rd) Billiard Romans Pyramid AC
VI Battle (2nd) Polar Zenith Warriors Knights
V Romans (1st) Polar Zenith Cannibals Knights
IV Battle (1st) Knights Romans Pyramid AC
III Warriors (1st) Asia FC Knights Battle
II Polar Zenith (1st) Knights Cannibals Asia FC
I Billiard (1st) Cannibals Warriors Knights
Pos Team P W D L GF GA GD Pts
1 Romans 38 24 6 8 68 44 24 78 Champion TQCC
2 Polar Zenith 38 21 7 10 54 37 17 70 TQCC or GC*
3 Asia FC 38 20 9 9 55 37 18 69 TQCC or GC*
4 Knights 38 18 10 10 48 39 9 64 GC
5 Battle 38 17 11 10 86 57 29 62 GC
6 Bloodthirsty Killers 38 17 9 12 69 57 12 60
7 Cannibals 38 18 5 15 75 63 12 59
8 Warriors 38 16 10 12 60 50 10 58
9 Pyramid AC 38 15 12 11 73 62 11 57
10 Cross SC 38 15 11 12 60 50 10 56
11 Billiard 38 15 8 15 50 44 6 53
12 Goyoreh 38 12 13 13 41 52 -11 49
13 Classics 38 11 14 13 30 33 -3 47
14 Revolutionaries 38 12 10 16 65 78 -13 46
15 Lichen 38 12 9 17 38 43 -5 45
16 Mountain Chain 38 11 12 15 39 50 -11 45
17 Zug-Zug 38 8 10 20 35 62 -27 34 Relegated
18 Brilliant 38 8 10 20 30 59 -29 34 Relegated
19 Xegei 38 7 12 19 29 48 -19 33 Relegated
20 Super 38 5 8 25 47 87 -40 23 Relegated
* The winner of the Zarblese International Cup XI (Asia FC) and the Duke League runner-up (Polar Zenith) dispute a spot in the TQCC.
Pos Team P W D L GF GA GD Pts
1 Union 38 23 8 7 54 32 22 77 Promoted, SBCC
2 Balance 38 22 10 6 72 42 30 76 Promoted, SBCC
3 TFC 38 20 11 7 86 52 34 71 Promoted, SBCC
4 Drooler 38 21 5 12 80 61 19 68 Promoted, SBCC
5 Watermen 38 19 8 11 58 44 14 65
6 Sligdish 38 17 12 9 52 34 18 63
7 Imperial FC 38 18 6 14 71 55 16 60
8 Flame 38 17 9 12 72 59 13 60
9 Morphologic 38 17 8 13 65 54 11 59
10 Coconut Trees 38 16 10 12 45 38 7 58
11 Lunar 38 14 11 13 52 44 8 53
12 Yema! 38 13 9 16 48 56 -8 48
13 New Athenian 38 13 8 17 48 57 -9 47
14 Endoplasmatic Reticulum 38 12 10 16 40 50 -10 46
15 Discoverer 38 12 9 17 38 49 -11 45
16 Mobsters 38 9 11 18 58 87 -29 38
17 Greenhouse Bastards 38 9 7 22 54 70 -16 34 Relegated
18 Lion Rampant Or 38 8 7 23 49 85 -36 31 Relegated
19 Hot AC 38 8 6 24 47 84 -37 30 Relegated
20 4 University 38 6 7 25 25 61 -36 25 Relegated
Pos Team P W D L GF GA GD Pts
1 Demigods 38 22 8 8 76 51 25 74 Promoted
2 Yo Mama Disagrees 38 22 7 9 79 53 26 73 Promoted
3 Jungle Club 38 21 7 10 71 42 29 70 Promoted
4 Supervillains 38 17 15 6 45 23 22 66 Promoted
5 Colosseum 38 18 10 10 53 37 16 64
6 Fightown Patriots 38 20 4 14 71 66 5 64
7 Pitibirikas' Nekas 38 17 10 11 42 34 8 61
8 Banzai 38 16 12 10 87 64 23 60
9 Quicksand 38 18 3 17 59 65 -6 57
10 House Txikone 38 15 9 14 45 47 -2 54
11 Snowflake 38 12 14 12 42 40 2 50
12 Blackdogs 38 15 5 18 73 73 0 50
13 Waxing Moon Mages 38 13 11 14 29 32 -3 50
14 Hamlet FC 38 12 12 14 52 53 -1 48
15 SC Alfred I 38 11 12 15 34 37 -3 45
16 Aries 38 9 8 21 56 81 -25 35
17 AA Pedro Prado 38 9 7 22 39 69 -30 34
18 Ganbarimasu 38 6 15 17 19 46 -27 33
19 Cruzaders 38 8 6 24 53 84 -31 30
20 Aces High 38 6 11 21 40 68 -28 29
by Aguazul » Wed Mar 23, 2011 2:53 pm
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Unión de Ciudagua 18 15 1 2 55 18 +37 46 Champions/TQCC
2 CA Condadore 18 12 1 5 26 15 +11 37 TQCC
3 Mapabore Juventud 18 9 4 5 30 21 +9 31 GC
4 Blén CA 18 7 7 4 25 28 -3 28 GC
5 Ojedo Cerro 18 6 6 6 21 23 -2 24 GC
6 Deportivo Peralta 18 4 9 5 28 25 +3 21
7 CD Quemavilla 18 5 4 9 25 40 -15 19 Playoffs
8 San Pablo 18 5 3 10 29 48 -19 18
9 Alianza Ciruelas 18 2 8 8 14 21 -7 14
10 Estudiantes de Íguen 18 2 3 13 10 24 -14 9 Relegated
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 2 de abril 18 13 4 1 29 11 +18 43 Champions/Playoffs/SBCC
2 12 de noviembre 18 13 3 2 37 15 +22 42 Promoted/SBCC
3 ICD Villago 18 8 6 4 23 18 +5 30 SBCC
4 Universidad de Dénprade 18 8 4 6 29 22 +7 28 SBCC
5 AC Mineros 18 7 5 6 18 16 +2 26
6 Arcrés Millos 18 6 5 7 41 34 +7 23
7 CSD Trecelunas 18 3 8 7 18 25 -7 17
8 Fábricas 18 4 4 10 19 36 -17 16 Playoffs
9 Trecelunas FC 18 3 5 10 12 28 -16 14
10 Lobernians 18 1 4 13 9 30 -21 7 Relegated
by Virabia » Wed Mar 23, 2011 9:53 pm
by Commerce Heights » Fri Mar 25, 2011 4:56 am
Seeded
CF Aéropag (PSC) Host
CF Mont-Pluie (ADN) Host invitee
Cafundó do Juta (CAF) TakilQuip Champions’ Cup 29 champion
Mapabore Juventud (AGU) Globe Cup 26 champion
Beningrad (SNO) TakilQuip Champions’ Cup 28 champion
Hondo FC (VAL) Valanora Premiership champion
Avidia United (KRY) Liga Calania champion
Belgium FC (TBI) FFB Premier League champion
Unseeded
Juvapanam (KPZ) KPFA League First Division champion
Firewood City (OSR) King’s League champion
FC Yuppers (TAR) Premier Cup champion
FC Mildrid (ERA) Leaugia Primera Seria-A champion
OAS Royal FC (COS) Harlighet Ligan champion
SK Franz Josef City (PIS) FPIFA Første Divisjon Gull champion
Melbourne South (MOS) Liga A champion
FK Ituraitz (ASG) AFL First Division champion
Matchday 1
(CAF) Cafundó do Juta 1–2 FC Mildrid (ERA)
(TBI) Belgium FC 3–0 SK Franz Josef City (PIS)
Matchday 2
(ERA) FC Mildrid 2–0 SK Franz Josef City (PIS)
(CAF) Cafundó do Juta 1–1 Belgium FC (TBI)
Matchday 3
(TBI) Belgium FC 1–2 FC Mildrid (ERA)
(PIS) SK Franz Josef City 0–3 Cafundó do Juta (CAF)
Group A P W D L GF GA GD Pts
1 FC Mildrid ERA 3 3 0 0 6 2 +4 9 Pl
2 Belgium FC TBI 3 1 1 1 5 3 +2 4* Co
3 Cafundó do Juta CAF 3 1 1 1 5 3 +2 4* Cl
4 SK Franz Josef City PIS 3 0 0 3 0 8 −8 0 Ki
* Belgium FC ahead of Cafundó do Juta on fair play standings
Matchday 1
(AGU) Mapabore Juventud 1–0 FK Ituraitz (ASG)
(ADN) CF Mont-Pluie 0–0 Firewood City (OSR)
Matchday 2
(ASG) FK Ituraitz 2–0 Firewood City (OSR)
(AGU) Mapabore Juventud 4–0 CF Mont-Pluie (ADN)
Matchday 3
(ADN) CF Mont-Pluie 1–3 FK Ituraitz (ASG)
(OSR) Firewood City 1–4 Mapabore Juventud (AGU)
Group B P W D L GF GA GD Pts
1 Mapabore Juventud AGU 3 3 0 0 9 1 +8 9 Pl
2 FK Ituraitz ASG 3 2 0 1 5 2 +3 6 Co
3 Firewood City OSR 3 0 1 2 1 6 −5 1* Cl
4 CF Mont-Pluie ADN 3 0 1 2 1 7 −6 1* Ki
* Firewood City ahead of CF Mont-Pluie on goal difference
Matchday 1
(VAL) Hondo FC 0–1 Melbourne South (MOS)
(KRY) Avidia United 2–0 Juvapanam (KPZ)
Matchday 2
(MOS) Melbourne South 0–1 Juvapanam (KPZ)
(VAL) Hondo FC 1–0 Avidia United (KRY)
Matchday 3
(KRY) Avidia United 0–1 Melbourne South (MOS)
(KPZ) Juvapanam 2–2 Hondo FC (VAL)
Group C P W D L GF GA GD Pts
1 Melbourne South MOS 3 2 0 1 2 1 +1 6 Pl
2 Hondo FC VAL 3 1 1 1 3 3 0 4* Co
3 Juvapanam KPZ 3 1 1 1 3 4 −1 4* Cl
4 Avidia United KRY 3 1 0 2 2 2 0 3 Ki
* Hondo FC ahead of Juvapanam on goal difference
Matchday 1
(SNO) Beningrad 1–0 FC Yuppers (TAR)
(PSC) CF Aéropag 0–4 OAS Royal FC (COS)
Matchday 2
(TAR) FC Yuppers 1–1 OAS Royal FC (COS)
(SNO) Beningrad 1–0 CF Aéropag (PSC)
Matchday 3
(PSC) CF Aéropag 1–1 FC Yuppers (TAR)
(COS) OAS Royal FC 0–1 Beningrad (SNO)
Group D P W D L GF GA GD Pts
1 Beningrad SNO 3 3 0 0 3 0 +3 9 Pl
2 OAS Royal FC COS 3 1 1 1 5 2 +3 4 Co
3 FC Yuppers TAR 3 0 2 1 2 3 −1 2 Cl
4 CF Aéropag PSC 3 0 1 2 1 6 −5 1 Ki
Semifinals
(PIS) SK Franz Josef City 3–0 CF Aéropag (PSC)
(ADN) CF Mont-Pluie 0–1 Avidia United (KRY)
Kindoff
(PSC) CF Aéropag 1–2 CF Mont-Pluie (ADN)
Thirteenth place match
(PIS) SK Franz Josef City 1–3 Avidia United (KRY)
Semifinals
(CAF) Cafundó do Juta 1–2 FC Yuppers (TAR)
(OSR) Firewood City e 3–2 Juvapanam (KPZ) (2–2 FT)
Eleventh place match
(CAF) Cafundó do Juta 4–0 Juvapanam (KPZ)
Ninth place match
(TAR) FC Yuppers 0–1 Firewood City (OSR)
Semifinals
(TBI) Belgium FC 1–2 e OAS Royal FC (COS) (1–1 FT)
(ASG) FK Ituraitz 1–0 Hondo FC (VAL)
Seventh place match
(TBI) Belgium FC 1–1 p Hondo FC (VAL) (0–0 FT · 5–6 pen)
Fifth place match
(COS) OAS Royal FC 2–3 FK Ituraitz (ASG)
Semifinals
(ERA) FC Mildrid 1–0 Beningrad (SNO)
(AGU) Mapabore Juventud 3–1 Melbourne South (MOS)
Third place match
(SNO) Beningrad 1–0 Melbourne South (MOS)
Final
(ERA) FC Mildrid 0–2 Mapabore Juventud (AGU)
Archipelagic Conference P W D L GF GA GD Pts
1 University of East Koveria 46 24 10 12 99 83 +16 82 *
2 Florentine School of Typography 46 23 6 17 72 68 +4 75 *
3 University of Sonoma 46 19 14 13 93 78 +15 71 *
4 Melbiner Kunstbibliothek 46 18 15 13 76 65 +11 69 *
5 Prontera School of Mines 46 21 5 20 82 84 −2 68 *
6 University of Uropia 46 17 14 15 58 54 +4 65 *
7 Sokojito Gwahag Akademi 46 17 13 16 46 40 +6 64 *
8 Solara Academy 46 15 17 14 64 65 −1 62 *
9 Jamaica University 46 14 17 15 61 58 +3 59
10 Aeropag Architectural Institute 46 14 11 21 66 82 −16 53
11 Akademe Komentárire Espórtire 46 12 14 20 54 65 −11 50
12 Spalding University 46 13 9 24 60 86 −26 48
Founders Conference P W D L GF GA GD Pts
1 Paruvia Institute of Technology 46 25 10 11 57 35 +22 85 *
2 Woodruff Culinary Institute 46 24 13 9 69 41 +28 85 *
3 Akademie der Cambridge 46 24 9 13 76 53 +23 81 *
4 Easthampton College 46 24 8 14 61 40 +21 80 *
5 Evestigatus Institute of the Arts 46 19 21 6 52 36 +16 78 *
6 Akademe Teknólogire Kolumbem 46 20 15 11 74 59 +15 75 *
7 Van Prooijen University 46 20 11 15 75 69 +6 71 *
8 Portland Business Library 46 18 16 12 64 43 +21 70 *
9 Great Northern University 46 17 17 12 59 51 +8 68 *
10 University of Konila 46 17 12 17 60 55 +5 63
11 Novaria Technical Institute 46 11 19 16 48 60 −12 52
12 Lusambo Academy of Science 46 12 12 22 40 51 −11 48
Heartland Conference P W D L GF GA GD Pts
1 University of Alexandria 46 15 15 16 50 48 +2 60
2 Academy of Ilium 46 14 15 17 66 72 −6 57
3 University of Columbia 46 15 11 20 57 79 −22 56
4 Washington World Academy 46 14 14 18 33 46 −13 56
5 Midway University 46 14 13 19 48 63 −15 55
6 Reston College 46 14 13 19 62 65 −3 55
7 University of Neshoba 46 12 15 19 41 50 −9 51
8 Sonoma Technical Institute 46 11 18 17 31 36 −5 51
9 Hooker University 46 10 18 18 44 57 −13 48
10 University of Solara 46 10 14 22 56 71 −15 44
11 University of Paruvia 46 9 17 20 31 52 −21 44
12 Floral University 46 10 13 23 65 90 −25 43
* trophy-eligible teams
Team Conf. Score Diff.
1 Paruvia Institute of Technology Fou 58.53* Championship Playoff
2 Woodruff Culinary Institute Fou 58.53* −0.0% Championship Playoff
3 Akademie der Cambridge Fou 57.19 −2.3% Championship Playoff
4 Easthampton College Fou 56.86 −2.8% Championship Playoff
5 University of East Koveria Arc 56.74 −3.1% Championship Playoff
6 Evestigatus Institute of the Arts Fou 56.19 −4.0% Championship Playoff
7 Akademe Teknólogire Kolumbem Fou 55.19 −5.7%
8 Florentine School of Typography Arc 54.40 −7.0%
9 Van Prooijen University Fou 53.86 −8.0%
10 Portland Business Library Fou 53.53 −8.5%
11 University of Sonoma Arc 53.07 −9.3%
12 Great Northern University Fou 52.86 −9.7%
13 Melbiner Kunstbibliothek Arc 52.40 −10.5%
14 Prontera School of Mines Arc 52.07 −11.0%
15 University of Konila Fou 51.19 −12.5%
16 University of Uropia Arc 51.07 −12.7%
17 Sokojiwo Gwahag Akademi Arc 50.74 −13.3%
18 Solara Academy Arc 50.07 −14.4%
19 Jamaica University Arc 49.07 −16.2%
20 University of Alexandria Hea 48.12 −17.8%
21 Novaria Technical Institute Fou 47.53 −18.8%
22 Academy of Ilium Hea 47.12 −19.5%
23 Aeropag Architectural Institute Arc 47.07 −19.6%
24 Universtiy of Columbia Hea 46.79* −20.1%
25 Washington World Academy Hea 46.79* −20.1%
* separated by league tiebreakers
by Aguazul » Fri Mar 25, 2011 5:56 am
by Unitopolis » Fri Mar 25, 2011 6:25 am
by Valanora » Fri Mar 25, 2011 7:23 am
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Raynor City United 38 25 6 7 100 55 +45 81 Champions
2 Hondo FC 38 23 3 12 74 43 +31 72 TQCC
3 Char Sara FC 38 20 7 11 73 57 +16 67 TQCC
4 Wexax United 38 19 8 11 66 44 +22 65 GC
5 Club ESF 38 19 7 12 87 63 +24 64 GC
6 Mar Sara FC 38 16 11 11 55 46 +9 59 GC
7 Club Valanora 38 18 4 16 72 49 +23 58
8 FC Capri 38 16 9 13 62 58 +4 57
9 Rolalas FC 38 14 11 13 67 62 +5 53
10 AC Valanari 38 15 8 15 46 51 -5 53
11 Baysleef FC 38 13 8 17 48 63 -15 47
12 Straightdale FC 38 12 11 15 48 63 -15 47
13 Soldarian FC 38 13 7 18 75 79 -4 46
14 FC Longview 38 13 7 18 52 74 -22 46
15 FC Wexax 38 11 12 15 51 62 -11 45
16 FC Therathor 38 12 8 18 48 57 -9 44
17 AC Zul'Atun 38 11 10 17 67 76 -9 43
18 Juavi FC 38 12 6 20 69 84 -15 42 Relegated
19 Gladerial United 38 11 4 23 46 86 -40 37 Relegated
20 SC Ianisle 38 9 9 20 49 83 -34 36 Relegated
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 AC Hartdale 38 18 10 10 42 22 +20 64 Champions
2 SC Rinaldi 38 18 9 11 48 39 +9 63 Promoted
3 AS Sharala 38 17 10 11 39 24 +15 61 Playoff
4 Turmondale United 38 16 10 12 35 29 +6 58 Playoff
5 Oliviena United 38 14 15 9 33 28 +5 57
6 AS Zul'Daratar 38 16 8 14 43 44 -1 56
7 Sharala AC 38 15 11 12 38 39 -1 56
8 Quel'Thalas FC 38 16 6 16 44 43 +1 54
9 Athletic Rolalas 38 14 10 14 49 49 +0 52
10 Everlin FC 38 14 8 16 43 43 +0 50
11 FC Monaven 38 11 16 11 36 35 +1 49
12 Manavawi Athletic 38 12 13 13 32 34 -2 49
13 Kareen FC 38 13 10 15 28 33 -5 49
14 FC Travesian 38 14 6 18 36 42 -6 48
15 AS Everlin 38 13 9 16 49 56 -7 48
16 Turmondale FC 38 13 8 17 44 39 +5 47
17 FC Vernad 38 12 10 16 26 31 -5 46
18 Char Sara United 38 12 9 17 33 38 -5 45 Relegated
19 DC Aulian 38 11 12 15 46 58 -12 45 Relegated
20 Turbani FC 38 13 6 19 34 52 -18 45 Relegated
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Raynor City FC 38 23 4 11 80 43 +37 73 Champions
2 Vaharia FC 38 20 8 10 68 46 +22 68 Promoted
3 Travesian AS 38 19 11 8 57 35 +22 68 Playoff
4 FC Quel'Mathar 38 19 9 10 69 53 +16 66 Playoff
5 Arouw United 38 19 6 13 53 38 +15 63
6 AC Cartmot 38 17 8 13 39 39 +0 59
7 FC Vamas 38 15 11 12 51 41 +10 56
8 RC Rikana 38 15 9 14 42 43 -1 54
9 Aras United 38 14 11 13 41 48 -7 53
10 AS Soldar 38 14 8 16 44 48 -4 50
11 Cartmot Pride 38 12 13 13 48 46 +2 49
12 Yolan FC 38 12 13 13 50 55 -5 49
13 Mar Sara AC 38 12 11 15 60 65 -5 47
14 RC Durmosa 38 13 8 17 54 72 -18 47
15 FC San Diromia 38 11 13 14 48 56 -8 46
16 Erran FC 38 11 11 16 31 39 -8 44
17 AC Stormguard 38 11 8 19 58 65 -7 41
18 RC Elunita 38 11 8 19 36 54 -18 41 Relegated
19 RC Vahama 38 10 7 21 37 55 -18 37 Relegated
20 AS Char Sara 38 10 7 21 42 67 -25 37 Relegated
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Bree FC 38 23 7 8 40 22 +18 76 Champions
2 Ironwind United 38 19 12 7 42 21 +21 69 Promoted
3 AS Zul'Atun 38 20 7 11 55 47 +8 67 Playoff
4 AS Juavi 38 18 9 11 56 40 +16 63 Playoff
5 SC Longview 38 18 8 12 53 31 +22 62
6 AC Goldsan 38 16 13 9 56 41 +15 61
7 SC Quintal 38 18 5 15 51 39 +12 59
8 Zul'Daratar FC 38 16 8 14 54 48 +6 56
9 Arouw FC 38 16 7 15 49 45 +4 55
10 Quel'Tir United 38 14 12 12 44 47 -3 54
11 FC Silvershire 38 14 9 15 36 42 -6 51
12 AS Capri 38 14 8 16 41 43 -2 50
13 Suax United 38 11 11 16 46 60 -14 44
14 RC Ispan 38 11 10 17 48 59 -11 43
15 Inter Gladerial 38 11 9 18 41 50 -9 42
16 FC Rosenthal 38 11 8 19 43 68 -25 41
17 AS Solqual 38 10 10 18 45 55 -10 40
18 Quel'Thalas United 38 11 7 20 46 62 -16 40 Relegated
19 DC Kilai 38 11 7 20 30 47 -17 40 Relegated
20 Mar Sara United 38 10 9 19 44 53 -9 39 Relegated
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 FC Suax 38 20 9 9 68 37 +31 69 Champions
2 AS Aras 38 19 11 8 49 35 +14 68 Promoted
3 Zanabia City 38 18 10 10 66 52 +14 64 Playoff
4 RC Quel'Mathar 38 17 11 10 46 33 +13 62 Playoff
5 Club Zul'Atun 38 15 15 8 50 37 +13 60
6 AC Rinaldi 38 17 9 12 51 44 +7 60
7 AC Jumangas 38 16 9 13 45 47 -2 57
8 FC Solqual 38 15 9 14 49 49 +0 54
9 AC Rosenthal 38 14 10 14 54 46 +8 52
10 AC Port Swell 38 12 15 11 48 43 +5 51
11 FC Ispan 38 14 9 15 48 55 -7 51
12 Stormguard FC 38 14 8 16 43 41 +2 50
13 Monaven United 38 12 14 12 36 39 -3 50
14 RC Liogan 38 13 11 14 33 40 -7 50
15 SC Soldar 38 12 9 17 59 70 -11 45
16 AC Therathor 38 12 7 19 41 53 -12 43
17 AC Raynor City 38 11 9 18 42 55 -13 42
18 FC Melikkiaz 38 10 9 19 28 43 -15 39 Relegated
19 AS Vaharia 38 8 12 18 32 51 -19 36 Relegated
20 DC Melikkiaz 38 9 8 21 32 50 -18 35 Relegated
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Erran United 38 20 10 8 62 46 +16 70 Champions
2 DC Quel'Tir 38 20 9 9 49 31 +18 69 Promoted
3 AS Rikana 38 20 8 10 59 38 +21 68 Playoff
4 Turbani City 38 20 8 10 61 42 +19 68 Playoff
5 DC Liogan 38 18 12 8 56 45 +11 66
6 DC Bree 38 16 14 8 42 30 +12 62
7 AS Quel'Mathar 38 15 16 7 48 32 +16 61
8 AS San Diromia 38 15 12 11 40 38 +2 57
9 AC Ispan 38 14 10 14 31 32 -1 52
10 Port Swell FC 38 11 18 9 46 34 +12 51
11 AC Ironwind 38 14 9 15 41 46 -5 51
12 RC Jumangas 38 12 13 13 33 41 -8 49
13 Valanari FC 38 12 11 15 38 43 -5 47
14 Travesian FC 38 11 13 14 22 31 -9 46
15 RC Ianisle 38 11 8 19 35 45 -10 41
16 DC Vaharia 38 10 10 18 36 45 -9 40
17 FC Kilai 38 9 13 16 35 46 -11 40
18 AC Durmosa 38 7 11 20 40 62 -22 32
19 DC Vamas 38 5 12 21 33 56 -23 27
20 AC Vernad 38 4 15 19 34 58 -24 27
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Ibini FC 28 13 8 7 46 32 +14 47 Champions
2 FC Espalya 28 10 11 7 33 27 +6 41
3 RC Mercanthum 28 10 10 8 23 21 +2 40
4 Samarga United 28 10 8 10 23 27 -4 38
5 AS Peravova 28 10 7 11 43 45 -2 37
6 AC Tasmuarand 28 7 12 9 35 37 -2 33
7 AC Asarnova 28 8 9 11 27 34 -7 33
8 Ursona FC 28 7 9 12 34 41 -7 30
by Zarbli » Fri Mar 25, 2011 8:00 am
Commerce Heights wrote:The PSC locked horns with Valladar and Zarblese counterparts, as tournament organizers refused to permit entry to non-champion applicants from these associations, and the associations refused to release their champions to participate in the tournament.
by Kagdazka and Pazhujebu » Fri Mar 25, 2011 2:03 pm
by Erathore » Fri Mar 25, 2011 3:54 pm
Seria-A Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 FC Mildrid 38 25 10 3 73 24 +49 85 -Champions-Copa Del Era-TQCC-AFI-CYG-CDC
2 Vincanto 38 20 8 10 51 36 +15 68 -Copa Del Era-GC-CDC
3 Drogba FC 38 19 8 11 63 46 +17 65 -Copa Del Era-GC
4 Western FC 38 15 16 7 45 31 +14 61 -Copa Del Era-GC
5 Juvillian Martinax 38 16 12 10 65 50 +15 60
6 Nicostrato 38 15 12 11 44 35 +9 57
7 Reial Daran 38 14 13 11 60 48 +12 55
8 Charzzan 38 14 13 11 74 70 +4 55
9 Manlio 38 15 10 13 31 33 -2 55
10 Arsar 38 14 13 11 51 41 +10 55
11 Enzo FC 38 15 8 15 46 35 +11 53
12 Cirkland United FC 38 15 7 16 52 53 -1 52
13 Reial Capital 38 14 6 18 55 82 -27 48
14 Arro 38 14 6 18 46 68 -22 48
15 EMI FC 38 14 4 20 48 65 -17 46
16 Jutear 38 13 6 19 55 69 -14 45
17 Drago de Celio 38 12 5 21 56 69 -13 41
18 Internazcionale Elidoro 38 7 14 17 39 57 -18 35
19 Childiria 38 8 9 21 31 51 -20 33
20 Dubor FC 38 7 8 23 22 44 -22 29
Seria-B Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Elidoro FC 38 20 10 8 38 18 +20 70 -Copa Del Era-Series B Champions' Cup
2 Splarron 38 19 10 9 72 49 +23 67 -Copa Del Era-Series B Champions' Cup
3 Matarazi 38 18 13 7 57 44 +13 67 -Copa Del Era-Series B Champions' Cup
4 Simillorathore 38 16 11 11 28 26 +2 59 -Copa Del Era
5 Sentridad 38 16 11 11 50 40 +10 59
6 AF Mildrid 38 16 11 11 46 42 +4 59
7 Dilby United 38 17 6 15 68 54 +14 57
8 Strazza 38 14 13 11 25 21 +4 55
9 Paramo FC 38 14 13 11 27 29 -2 55
10 Mildrid FC 38 14 10 14 45 47 -2 52
11 Cet 38 14 10 14 58 58 +0 52
12 Scion FC 38 13 9 16 48 48 +0 48
13 Rojar Dejarnete 38 12 11 15 51 48 +3 47
14 FC Arron 38 11 13 14 45 53 -8 46
15 Sido 38 12 9 17 29 36 -7 45
16 Futura Erathore SC 38 10 14 14 34 36 -2 44
17 Sentrazo 38 9 14 15 32 44 -12 41
18 Goka 38 9 12 17 41 63 -22 39
19 Unato 38 9 8 21 33 54 -21 35
20 Reale Arro 38 7 12 19 25 42 -17 33
Seria-C Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Astria Yaburi 38 17 13 8 52 33 +19 64
2 Sira 38 19 6 13 53 47 +6 63
3 Mistico 38 17 11 10 59 45 +14 62
4 Delethore United 38 16 12 10 63 54 +9 60
5 Rado 38 17 7 14 65 44 +21 58
6 Guno 38 15 13 10 65 56 +9 58
7 Minneriz 38 14 15 9 43 32 +11 57
8 Temo 38 15 11 12 63 56 +7 56
9 Asito 38 14 12 12 32 25 +7 54
10 Eclipse FC 38 14 11 13 26 27 -1 53
11 Misara 38 14 8 16 42 50 -8 50
12 Goderna 38 13 9 16 59 60 -1 48
13 Legu 38 11 14 13 25 29 -4 47
14 Eliodoro United 38 12 11 15 58 65 -7 47
15 Pidole 38 13 7 18 68 77 -9 46
16 Optilo 38 10 16 12 31 35 -4 46
17 Rusha 38 12 9 17 48 59 -11 45
18 Divito 38 12 9 17 52 63 -11 45
19 Argo 38 8 18 12 46 46 +0 42
20 Erathore National Soccer Club 38 6 10 22 36 83 -47 28
by Astograth » Fri Mar 25, 2011 5:55 pm
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Royal Rumiatzi 36 23 8 5 63 25 +38 77 TQCC
2 Ituraitz FC 36 19 8 9 57 33 +24 65 GC
3 Iturributa United 36 17 13 6 61 34 +27 64 GC
4 Urbizania Wanderers 36 16 9 11 40 33 +7 57 GC
5 Sporting Iturributa 36 16 8 12 37 30 +7 56
6 South Factory 36 14 7 15 50 62 -12 49
7 Echegoyan FC 36 11 8 17 28 50 -22 41
8 Ituraitz Victory 36 9 9 18 36 62 -26 36
9 Blue Mountain Range 36 7 10 19 23 34 -11 31 R
10 Ibarbe Polo Club 36 4 8 24 22 54 -32 20 R
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Athletic Club Rumiatzi 36 18 10 8 59 43 +16 64 P / SBCC
2 Astograth University 36 17 10 9 37 24 +13 61 P / SBCC
3 Royal Association 36 17 8 11 62 40 +22 59 P / SBCC
4 Freedom FC 36 16 11 9 63 44 +19 59 P / SBCC
5 The Army Club 36 15 7 14 58 69 -11 52
6 Iturributa Racing Club 36 14 9 13 49 40 +9 51
7 Garitzeta Racing Club 36 10 10 16 42 53 -11 40
8 East Railway 36 9 11 16 43 51 -8 38
9 Royal Garitzeta 36 9 9 18 36 54 -18 36 R
10 Athletic Club Basabe 36 8 9 19 31 62 -31 33 R
by Capivara Group » Fri Mar 25, 2011 9:37 pm
31 Cudmundópolis 2–3 Madruguinha Buneco Clube
Cebola Mol 4–3 Faustão PC
São Perebano 2–5 Paraguay SC
Vila Xurupita 1–2 Crash Bandicoot
Carandiru FC 0–1 Freiras de São Roque
Inter Limão 1–2 Coelhinhas FC
Saci SC 0–0 Chapeleta de Desportos
Filhos do Íbis 2–3 Esperança Tetraplégica
Real Jabuti 6–2 SC Derrota
Atlético Clube dos Zumbi 1–1 Capivara FC
---Ceriá P W D L GF GA GD Pts
1 Real Jabuti 38 21 7 10 80 57 +23 70
2 Paraguay SC 38 16 12 10 80 65 +15 60
3 Crash Bandicoot 38 17 8 13 64 56 +8 59
4 Madruguinha Buneco Clube 38 16 11 11 90 83 +7 59
5 Inter Limão 38 18 4 16 91 82 +9 58
6 Faustão PC 38 16 10 12 80 74 +6 58
7 Chapeleta de Desportos 38 17 7 14 63 63 0 58
8 Saci SC 38 15 11 12 81 76 +5 56
9 Vila Xurupita 38 14 12 12 65 61 +4 54
10 Capivara FC 38 15 9 14 66 64 +2 54
11 Coelhinhas FC 38 15 9 14 67 69 −2 54
12 Filhos do Íbis 38 13 14 11 51 53 −2 53
13 Esperança Tetraplégica 38 13 11 14 67 78 −11 50
14 Freiras de São Roque 38 13 10 15 59 67 −8 49
15 São Perebano 38 13 7 18 77 80 −3 46
16 Carandiru FC 38 11 12 15 75 77 −2 45
17 Cebola Mol 38 9 13 16 68 76 −8 40
18 31 Cudmundópolis 38 10 10 18 66 82 −16 40
19 Atlético Clube dos Zumbi 38 9 12 17 66 76 −10 39
20 SC Derrota 38 10 9 19 78 95 −17 39
Onze do Copo 0–1 Viúvas do Pelé
Bunda Juniors 3–5 Patético Balangandense
Braçil 2–3 Pisando na Bola FC
PBRBCCFA 1–0 Real Saci
Gruzeiro 0–4 Perebense
São Ratazano 1–2 W.O.F.C.
Morto Clube 2–2 Peixe Frito
Calypso 1–1 ET Discos
Xangrilá 1–0 Volta Quadrada
Nojentus 2–0 Pinel
---CeribÊ P W D L GF GA GD Pts
1 Pisando na Bola FC 38 19 7 12 48 31 +17 64
2 Xangrilá 38 18 7 13 59 56 +3 61
3 Viúvas do Pelé 38 18 6 14 45 39 +6 60
4 Bunda Juniors 38 16 11 11 82 75 +7 59
5 Patético Balangandense 38 17 7 14 57 49 +8 58
6 Pinel 38 16 9 13 50 41 +9 57
7 Real Saci 38 16 7 15 61 69 −8 55
8 Nojentus 38 14 11 13 65 59 +6 53
9 Braçil 38 13 13 12 78 71 +7 52
10 Onze do Copo 38 13 13 12 45 45 0 52
11 W.O.F.C. 38 15 7 16 47 53 −6 52
12 ET Discos 38 12 15 11 56 53 +3 51
13 São Ratazano 38 13 11 14 58 62 −4 50
14 Perebense 38 14 8 16 41 46 −5 50
15 Gruzeiro 38 13 9 16 36 46 −10 48
16 Calypso 38 12 11 15 43 44 −1 47
17 Volta Quadrada 38 13 8 17 29 40 −11 47
18 Morto Clube 38 12 10 16 59 63 −4 46
19 Peixe Frito 38 11 9 18 40 45 −5 42
20 PBRBCCFA 38 10 11 17 57 69 −12 41
Vovó Clotilde 1–0 Galos do Jacu
Acre 0–1 Pai Toletão de Oxalá
Tabajara FC 1–3 Mendigal Ispórtico Crúbio
Barata FC 0–1 Las Marías
Benjamin Constant 1–2 Cones da Prefeitura
Toupeira FC 1–0 GREC Unidos da Cerva
Máfia FC 5–2 Queijolândia
Anões EC 4–1 Bregantino
Atlético Cachaceiro 0–1 Atlético Estatuário
Primos do Macaco Tião 0–0 Jibóia Preta 5000
---Ceriçê P W D L GF GA GD Pts
1 Vovó Clotilde 38 21 9 8 54 37 +17 72
2 Las Marías 38 20 9 9 50 37 +13 69
3 Anões EC 38 20 8 10 69 49 +20 68
4 Primos do Macaco Tião 38 17 10 11 48 38 +10 61
5 Bregantino 38 16 13 9 39 36 +3 61
6 Máfia FC 38 16 11 11 83 71 +12 59
7 Toupeira FC 38 16 9 13 61 60 +1 57
8 GREC Unidos da Cerva 38 17 5 16 59 52 +7 56
9 Benjamin Constant 38 16 7 15 28 32 −4 55
10 Jibóia Preta 5000 38 14 12 12 38 40 −2 54
11 Queijolândia 38 14 8 16 58 55 +3 50
12 Mendigal Ispórtico Crúbio 38 13 11 14 76 75 +1 50
13 Atlético Estatuário 38 12 13 13 40 36 +4 49
14 Pai Toletão de Oxalá 38 11 15 12 60 61 −1 48
15 Cones da Prefeitura 38 12 9 17 73 77 −4 45
16 Galos do Jacu 38 11 12 15 34 42 −8 45
17 Atlético Cachaceiro 38 13 5 20 45 50 −5 44
18 Barata FC 38 11 11 16 36 45 −9 44
19 Acre 38 10 11 17 51 66 −15 41
20 Tabajara FC 38 1 10 27 18 61 −43 13
by Virabia » Sun Mar 27, 2011 9:44 pm
Vonghurst City Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Thundercougarfalconbirds 40 19 13 8 59 28 +31 70
2 Vonghurst Capitols 40 20 8 12 62 57 +5 68
3 FK Little Baltica 40 18 13 9 33 23 +10 67
4 Arvil 40 18 9 13 48 40 +8 63
5 Red Martini 40 17 10 13 43 34 +9 61
6 South Vonghurst Tigerlillys 40 16 13 11 55 49 +6 61
7 CD Vonghurst 40 17 10 13 58 53 +5 61
8 Insanity FC 40 16 12 12 57 44 +13 60
9 Vonghurst Reds 40 14 15 11 33 26 +7 57
10 Gilsban FC 40 14 14 12 48 47 +1 56
11 Hinkleton 40 15 10 15 41 40 +1 55
12 The Mets 40 15 9 16 41 45 -4 54
13 Sons of the Confederacy 40 13 14 13 67 69 -2 53
14 Atlético Espérenza 40 14 8 18 62 59 +3 50
15 Budwurst 40 13 11 16 30 36 -6 50
16 A Little Ole FC 40 13 10 17 35 45 -10 49
17 Elmhood 40 13 9 18 36 39 -3 48
18 Seaside Sharks 40 13 7 20 31 42 -11 46
19 Revs 40 8 17 15 27 39 -12 41
20 Joe's Team 40 8 13 19 25 48 -23 37
21 Noobe FC 40 10 7 23 32 60 -28 37
Tropaia State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 CF Bombarderos 40 22 6 12 79 63 +16 72
2 Knoxham Gold Rush 40 19 13 8 60 36 +24 70
3 Southham United 40 18 14 8 68 47 +21 68
4 Reistburg Village 40 18 14 8 43 31 +12 68
5 Leningrad Cowboys 40 18 13 9 54 36 +18 67
6 Ithaca Big Red 40 18 11 11 43 30 +13 65
7 Atlético Knoxham 40 17 13 10 59 40 +19 64
8 FC Negroe Pride 40 16 14 10 67 39 +28 62
9 Ritespalm FC 40 17 11 12 34 26 +8 62
10 Blick Mountaineers 40 15 13 12 32 28 +4 58
11 South Shore FC 40 16 9 15 54 51 +3 57
12 South Hill 40 14 14 12 36 46 -10 56
13 Milford FC 40 15 8 17 40 39 +1 53
14 North Hill 40 14 11 15 47 57 -10 53
15 Weston Robots 40 10 18 12 35 35 +0 48
16 East Hill 40 13 8 19 43 58 -15 47
17 Falholme Town 40 10 15 15 38 40 -2 45
18 Ellis 40 11 12 17 41 57 -16 45
19 South Arch FC 40 10 11 19 27 41 -14 41
20 North Counties FC 40 11 8 21 31 46 -15 41
21 Laketown Clippers 40 0 0 40 0 85 -85 0
Ita State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Portsham City 40 20 12 8 55 33 +22 72
2 Greenwich Fishermen 40 19 10 11 42 23 +19 67
3 Ironclad Portsham 40 17 11 12 27 21 +6 62
4 Greenwich United 40 15 11 14 28 28 +0 56
5 Hanstholme Town 40 13 16 11 31 27 +4 55
6 Rollo Village 40 16 7 17 48 46 +2 55
7 Brent 40 13 14 13 30 32 -2 53
8 FC Baxton 40 12 13 15 39 42 -3 49
9 Gatsburg Village 40 12 11 17 26 38 -12 47
10 Plagtsholme Huskers 40 9 13 18 26 41 -15 40
11 Dillingham Creek 40 8 14 18 30 51 -21 38
Tompkins State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Mortingham City 40 20 14 6 35 17 +18 74
2 Prentsholme Town 40 19 15 6 33 13 +20 72
3 Tredginghamshire FC 40 16 15 9 35 23 +12 63
4 El Uno 40 14 14 12 37 30 +7 56
5 North Slope Avalanche 40 15 11 14 45 46 -1 56
6 Olympia FC 40 12 15 13 27 29 -2 51
7 Mortingham Zombies 40 12 11 17 41 48 -7 47
8 T'hamshire Steelers 40 13 8 19 25 37 -12 47
9 Two Island Blizzard 40 10 16 14 28 32 -4 46
10 FK Mortingham 40 9 12 19 19 36 -17 39
11 Erk City 40 8 13 19 23 37 -14 37
Anglorcia State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Hartburgh Battery 40 21 7 12 60 41 +19 70
2 Beaverbury AFC 40 19 8 13 60 48 +12 65
3 West Atalanta Seals 40 17 11 12 36 30 +6 62
4 Atalanta BC 40 17 8 15 58 48 +10 59
5 -blank- 40 16 7 17 45 40 +5 55
6 No Name 40 13 14 13 34 33 +1 53
7 Damn Beavers 40 13 14 13 34 35 -1 53
8 Trotski Snow Camels 40 14 9 17 27 36 -9 51
9 CD Atalanta 40 13 10 17 58 68 -10 49
10 North Arch AFC 40 12 11 17 42 58 -16 47
11 Bergamo Town 40 8 15 17 35 52 -17 39
Segycium State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Silver Coast 40 19 13 8 49 32 +17 70
2 Laufston Town 40 20 9 11 37 18 +19 69
3 Astlon Elk 40 15 13 12 25 25 +0 58
4 FC Mekke 40 15 11 14 24 28 -4 56
5 North Bay Dolphins 40 15 10 15 26 25 +1 55
6 Westshire 40 14 11 15 25 27 -2 53
7 Eastview Current 40 13 12 15 24 30 -6 51
8 Mifflin Town 40 11 13 16 26 31 -5 46
9 Tillingham Village 40 10 16 14 20 26 -6 46
10 Eastviews on the West Coast 40 10 15 15 34 36 -2 45
11 Mekke Terriers 40 11 11 18 20 32 -12 44
Anglaia State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Landholme United 40 20 11 9 62 42 +20 71
2 Plumesboro Hashish 40 18 12 10 43 29 +14 66
3 Charleston River Men 40 18 8 14 48 33 +15 62
4 Espilon Psychic 40 18 8 14 42 38 +4 62
5 Anglaia Side 40 17 4 19 45 46 -1 55
6 Charleston Artillery 40 12 18 10 63 52 +11 54
7 Espilon Vision 40 15 9 16 35 34 +1 54
8 Ironwillow Town 40 13 15 12 40 44 -4 54
9 Oscar Town 40 10 14 16 27 37 -10 44
10 West Mountain Bongabillys 40 10 13 17 43 46 -3 43
11 Ironwillow Sloars 40 7 12 21 40 87 -47 33
Albon State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Mukakke FC 40 19 12 9 39 24 +15 69
2 South Bay Eels 40 18 10 12 33 26 +7 64
3 Ethas Mustangs 40 15 16 9 32 24 +8 61
4 Quantum Oxham 40 10 15 15 22 28 -6 45
5 Ploughsholme Draft 40 9 16 15 25 36 -11 43
6 Albon Side 40 7 15 18 25 38 -13 36
Eropeos State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Abbotsford Bears 40 20 11 9 33 16 +17 71
2 East Mountain Bucks 40 21 7 12 34 23 +11 70
3 Charlie Valley 40 14 14 12 25 24 +1 56
4 Damst Hill Ducks 40 10 14 16 21 33 -12 44
5 Mount Charlie 40 10 13 17 25 32 -7 43
6 Beaverbury Beavers 40 8 15 17 22 32 -10 39
Mountingshire State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Breckridge Nuggets 40 18 12 10 32 20 +12 66
2 FC Vale 40 18 11 11 33 22 +11 65
3 Breckridge Mountain Goats 40 15 12 13 33 30 +3 57
4 South Plain Bison 40 11 17 12 27 30 -3 50
5 West Cliff 40 11 12 17 24 32 -8 45
6 Yodel Town 40 9 12 19 25 40 -15 39
Brantaland State Championship AY 16
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Freeville Pioneers 40 19 12 9 38 23 +15 69
2 Rayton Village 40 16 14 10 32 25 +7 62
3 Freeville Lakers 40 17 10 13 43 27 +16 61
4 FC Auroura 40 13 14 13 31 27 +4 53
5 Dryden Town 40 11 10 19 32 55 -23 43
6 Treman Village 40 8 12 20 22 41 -19 36
by Polar Islandstates » Mon Mar 28, 2011 2:24 am
FPIFA Første Divisjon Gull Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 SK Franz Josef City 11 7 1 3 27 16 +11 22
2 Resolute Storm 1913 FC 11 6 3 2 14 9 +5 21
3 Red Star Severny 11 5 4 2 17 9 +8 19
4 East Franz Athletic 11 5 4 2 15 12 +3 19
5 Jan Mayen Islanders 11 5 3 3 28 17 +11 18
6 North Star Grímsey 11 5 2 4 13 14 -1 17
7 1. Surtsey Island Gulls 11 3 6 2 17 16 +1 15
8 Lokomotiv Barentsberg 11 4 2 5 12 14 -2 14
9 RSK Longyearbyen Town 11 3 1 7 14 22 -8 10
10 FC Axel Heiburg 11 3 1 7 13 22 -9 10
11 Yuzhny Equinox FC 11 2 3 6 19 27 -8 9
12 Severnaya Zemlya 88 Equinox 11 1 4 6 11 22 -11 7
FPIFA Andre Divisjon Sølv Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 SK Aasiaat Harbour 11 8 2 1 22 11 +11 26
2 FC Solovetsky Monastery 11 5 5 1 22 13 +9 20
3 FC1. Bjarnarey Flotilla 11 5 4 2 20 14 +6 19
4 AFK Hans Island Pioneers 11 5 3 3 23 15 +8 18
5 AC Aleutia Volcanoes 11 5 3 3 24 17 +7 18
6 Rapid Jan Mayen FK 11 5 3 3 15 11 +4 18
7 Novaya Sibir Reds 11 4 3 4 21 19 +2 15
8 Northbrook Diamonds FK 11 3 3 5 12 21 -9 12
9 McAvery Centurions 11 2 4 5 17 25 -8 10
10 Melville Celtic 11 3 1 7 13 22 -9 10
11 Klub Athletisk Spitsbergen 11 2 3 6 11 20 -9 9
12 Devon Bay Seals FC 11 1 2 8 10 22 -12 5
FPIFA Tredje Divisjon Bronse Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 SK Stryær 11 8 1 2 37 15 +22 25
2 SK Sturm Rässinger 76 11 8 1 2 21 19 +2 25
3 1. RC de Velcosta Cliffs 11 7 1 3 24 10 +14 22
4 Northbrook Zenith FC 11 5 3 3 12 6 +6 18
5 FC Svenskøya 11 5 2 4 14 17 -3 17
6 Resolute Hills FC 11 4 3 4 21 19 +2 15
7 Surtsey Rovers SK 11 4 3 4 19 23 -4 15
8 Grass-Lisch AFC 11 4 2 5 17 19 -2 14
9 Waldenøya Bears 11 4 1 6 15 24 -9 13
10 SK Nasjonale Hauker 11 3 3 5 12 19 -7 12
11 Bennett and Zhokhov 11 1 4 6 10 17 -7 7
12 North Banks FC 11 0 2 9 14 28 -14 2
FPIFA Amatør Divisjonen A Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Energie Møllna-Grei SC 9 5 1 3 17 15 +2 16
2 RSK Moorlands 9 4 3 2 15 12 +3 15
3 Royal NK Sikjonek 9 4 3 2 15 16 -1 15
4 Svenskøya SV98 9 4 2 3 16 16 +0 14
5 Måriussa Viking FK 9 3 4 2 9 14 -5 13
6 San Moranna FC 9 3 3 3 14 12 +2 12
7 Devon Bay Lights FC 9 3 2 4 12 14 -2 11
8 CAF Cape Havensk FC 9 3 1 5 11 9 +2 10
9 FC North Melville 9 3 1 5 17 16 +1 10
10 1. Lokomotiv Karlstadt 9 3 0 6 14 16 -2 9
FPIFA Amatør Divisjonen B Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Franz Josef Young Boys 9 6 1 2 21 13 +8 19
2 Dinamo Clavering SC 9 4 5 0 20 13 +7 17
3 Torpedo Sibir RKA 9 5 1 3 18 15 +3 16
4 Cape Somerville Town 9 4 2 3 18 13 +5 14
5 FC1. Sturm Grímsey 9 3 3 3 15 13 +2 12
6 SKFJC Supporters Club 9 3 3 3 12 14 -2 12
7 Steffansson Island FC 9 3 2 4 10 12 -2 11
8 Seratakki Villagers 9 2 3 4 14 21 -7 9
9 Ilksporta IK 9 2 2 5 8 14 -6 8
10 Sporting Club Aasiaat 87 9 1 2 6 10 18 -8 5
FPIFA Allocation Championship Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Korsten Lokomotiv 23 17 1 5 44 18 +26 52
2 FC Cape St Paul 23 15 5 3 58 21 +37 50
3 Koppen Rig Force 23 15 3 5 54 27 +27 48
4 Scapa Bay Rovers 23 14 4 5 52 29 +23 46
5 FC Torshavn 23 11 8 4 41 24 +17 41
6 SK Sturm Nuut 23 12 4 7 39 28 +11 40
7 Hoyvik Town FC 23 11 6 6 36 23 +13 39
8 Franz Josef Sharks 23 11 5 7 44 35 +9 38
9 Atammik Zenith FK 23 10 5 8 38 31 +7 35
10 Mekoryuk Maskettes 23 8 9 6 39 37 +2 33
11 SK Yuzhny Albion 23 8 9 6 27 27 +0 33
12 Logan United FC 23 9 5 9 27 34 -7 32
13 Toyoharo Revolutionaries 23 10 1 12 40 38 +2 31
14 FC Fetlar 23 7 6 10 40 49 -9 27
15 FK Grise Fiord 23 6 8 9 27 30 -3 26
16 SK 1982 Matua 23 7 5 11 34 44 -10 26
17 Severny Wingtips 23 5 11 7 25 36 -11 26
18 Axel Town AFC 23 7 4 12 30 42 -12 25
19 Okhotsk Kholmsk Town FC 23 6 6 11 36 44 -8 24
20 Rapid SK Eysturoy 23 7 3 13 28 44 -16 24
21 Savoonga Moor SK 23 6 4 13 21 43 -22 22
22 Sisimut Town AFK 23 4 6 13 33 59 -26 18
23 Bathurst Zenith FC 23 5 2 16 18 44 -26 17
24 Rapid Neftegorsk FK 23 2 6 15 19 43 -24 12
by Krytenia » Tue Mar 29, 2011 12:59 pm
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Avidia United 10 9 0 1 23 5 +18 27
2 Iskara Daii 10 7 2 1 27 16 +11 23
3 Sembulan 10 7 2 1 21 10 +11 23
4 Corinthian Spirits 10 6 2 2 22 15 +7 20
5 Emberton Reds 10 6 1 3 22 11 +11 19
6 Kepayan 10 5 1 4 21 15 +6 16
7 Casuals Osteria 10 5 1 4 22 21 +1 16
8 Ousevale Borough 10 5 0 5 21 15 +6 15
9 Royal Emberton 10 4 3 3 14 12 +2 15
10 Foxchester Raiders 10 4 2 4 18 17 +1 14
11 RCSC Northwood 10 4 2 4 14 13 +1 14
12 Telecontarë 10 3 3 4 8 11 -3 12
13 Hallad Reavers 10 3 3 4 13 17 -4 12
14 New Cefn Albion 10 3 2 5 13 20 -7 11
15 Putatan 10 3 1 6 13 22 -9 10
16 Penningworth United 10 3 1 6 12 21 -9 10
17 Likas 10 3 0 7 21 27 -6 9
18 Mercia Bromham 10 2 2 6 9 18 -9 8
19 Caledon Simpson 10 2 1 7 10 23 -13 7
20 Stanton Town 10 1 1 8 9 24 -15 4
by Tarrentum » Tue Mar 29, 2011 1:54 pm
North P W D L GF GA GD Pts
1 Walli Walli FC 11 5 4 2 17 17 0 19
2 Lake Empress Brewsers 11 5 3 3 13 11 +2 18
3 Krozuy Academics 11 5 2 4 29 16 +13 17
4 Real Marentian 11 4 3 4 22 26 −4 15
5 Agrobaign 11 2 5 4 17 25 −8 11
6 Galitz FCA 11 1 5 5 14 17 −3 8
South P W D L GF GA GD Pts
1 Tre Da La 11 7 2 2 22 13 +9 23
2 Napoliroma Legion 11 6 2 3 12 6 +6 20
3 FA Apollonian 11 5 2 4 13 13 0 17
4 Krozile Miners 11 4 1 6 21 23 −2 13
5 FC Yuppers 11 3 2 6 18 19 −1 11
6 Sterro 11 2 3 6 9 21 −12 9
North P W D L GF GA GD Pts
1 Lake Empress Brewsers 22 10 6 6 36 24 +12 36
2 Krozuy Academics 22 10 4 8 59 45 +14 34
3 Real Marentian 22 10 4 8 51 48 +3 34
4 Walli Walli FC 22 9 5 8 39 44 −5 32
5 Agrobaign 22 7 7 8 41 48 −7 28
6 Galitz FCA 22 4 6 12 30 47 −17 18
South P W D L GF GA GD Pts
1 Tre Da La 22 13 5 4 42 30 +12 44
2 Napoliroma Legion 22 12 4 6 31 18 +13 40
3 FA Apollonian 22 12 3 7 30 24 +6 39
4 FC Yuppers 22 7 4 11 39 38 +1 25
5 Krozile Miners 22 7 2 13 39 53 −14 23
6 Sterro 22 3 6 13 21 39 −18 15
North P W D L GF GA GD Pts
1 Krozuy Academics 33 18 5 10 96 71 +25 59 TQCC
2 Lake Empress Brewsers 33 15 8 10 53 40 +13 53 GC
3 Walli Walli FC 33 14 9 10 66 60 +6 51 GC
4 Real Marentian 33 14 5 14 74 76 −2 47
5 Agrobaign 33 11 10 12 63 75 −12 43
6 Galitz FCA 33 5 7 21 47 77 −30 22 R
South P W D L GF GA GD Pts
1 Tre Da La 33 19 8 6 68 45 +23 65 TQCC
2 Napoliroma Legion 33 17 8 8 46 28 +18 59 GC
3 FA Apollonian 33 13 7 13 45 49 −4 46
4 FC Yuppers 33 11 8 14 64 58 +6 41
5 Krozile Miners 33 11 6 16 60 76 −16 39
6 Sterro 33 5 9 19 35 62 −27 24 R
TL-A P W D L GF GA GD Pts
1 Southern 24 13 7 4 44 23 +21 46 SBCC
2 Yuck-yucks FC 24 13 5 6 43 27 +16 44 SBCC
3 Mountain FCA 24 13 4 7 29 21 +8 43 SBCC
4 FC McSquiggie 24 11 7 6 36 32 +4 40
5 Illian Grasshoppers 24 11 5 8 29 28 +1 38
6 Didi Fisherman 24 10 4 10 36 28 +8 34
7 Highjax FC 24 6 3 15 21 31 −10 21
8 Stevedores FC 24 5 3 16 20 40 −20 18
9 Vardin Mountaineers 24 4 6 14 27 55 −28 18
Round Robin P W D L GF GA GD Pts
1 Yuck-yucks FC 2 2 0 0 3 1 +2 6
2 Mountain FCA 2 0 1 1 2 3 −1 1
3 Southern 2 0 1 1 1 2 −1 1
by Krytenia » Tue Mar 29, 2011 7:22 pm
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Avidia United 19 18 0 1 46 10 +36 54
2 Sembulan 19 12 3 4 31 17 +14 39
3 Iskara Daii 19 11 4 4 42 34 +8 37
4 Emberton Reds 19 11 3 5 38 21 +17 36
5 Kepayan 19 11 2 6 42 25 +17 35
6 Royal Emberton 19 10 5 4 31 17 +14 35
7 RCSC Northwood 19 9 5 5 31 20 +11 32
8 Corinthian Spirits 19 9 5 5 34 25 +9 32
9 Telecontarë 19 7 5 7 23 22 +1 26
10 Ousevale Borough 19 8 2 9 30 34 -4 26
11 Foxchester Raiders 19 6 7 6 34 30 +4 25*
12 Casuals Osteria 19 7 3 9 31 35 -4 24
13 New Cefn Albion 19 7 3 9 24 28 -4 24
14 Hallad Reavers 19 5 7 7 24 30 -6 22
15 Mercia Bromham 19 6 3 10 25 32 -7 21
16 Likas 19 6 2 11 32 44 -12 20*
17 Putatan 19 5 2 12 29 46 -17 17
18 Penningworth United 19 3 5 11 19 37 -18 14
19 Caledon Simpson 19 3 2 14 17 41 -24 11
20 Stanton Town 19 1 2 16 13 48 -35 5
*Liga Calania rules state all three associations must be represented
in the Globe Cup; with Kepayan and Sembulan both in TQCC positions,
Likas would qualify as the next-highest Jesseltonian side as things stand,
at the expense of Foxchester Raiders.
by Krytenia » Wed Mar 30, 2011 8:50 am
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Avidia United 29 26 0 3 72 19 +53 78*
2 Kepayan 29 18 4 7 73 35 +38 58
3 Iskara Daii 29 18 4 7 58 44 +14 58
4 Royal Emberton 29 16 6 7 52 31 +21 54
5 Sembulan 29 16 6 7 41 27 +14 54
6 Foxchester Raiders 29 12 10 7 53 40 +13 46
7 Emberton Reds 29 13 6 10 55 38 +17 45
8 RCSC Northwood 29 12 8 9 45 36 +9 44
9 Corinthian Spirits 29 12 8 9 49 45 +4 44
10 Ousevale Borough 29 14 2 13 48 52 -4 44
11 Casuals Osteria 29 12 5 12 54 52 +2 41**
12 Telecontarë 29 11 7 11 38 38 +0 40
13 New Cefn Albion 29 11 3 15 41 55 -14 36
14 Mercia Bromham 29 9 5 15 42 52 -10 32
15 Hallad Reavers 29 7 9 13 33 52 -19 30
16 Putatan 29 8 4 17 45 62 -17 28**
17 Likas 29 8 2 19 39 72 -33 26
18 Penningworth United 29 5 7 17 32 58 -26 22
19 Caledon Simpson 29 6 3 20 33 63 -30 21
20 Stanton Town 29 4 5 20 31 63 -32 17
*Avidia United assured TQCC Group Phase qualification.
**Liga Calania rules state all three associations must be represented
in the Globe Cup; with Kepayan and Sembulan both in TQCC positions,
Putatan would qualify as the next-highest Jesseltonian side as things stand,
at the expense of Casuals Osteria.
by North Chicanan » Wed Mar 30, 2011 11:48 am
National Premier - Regular P W D L GF GA +/- Pts
1 Star Point 33 19 8 6 54 38 +16 65
2 Sussex County 33 17 10 6 62 36 +26 61
3 Borussia Victoria 33 18 5 10 49 30 +19 59
4 York City 33 15 12 6 59 31 +28 57
5 Astur City 33 14 11 8 44 32 +12 53
6 St. John's Athletic 33 11 12 10 33 31 +2 45
-----------------------------------------------------------
7 Ashley 33 13 5 15 40 35 +5 44
8 Orleans Cheifs 33 11 6 16 37 50 -13 39
9 Red Star Kinsington 33 10 7 16 36 56 -20 37
10 Reds 33 6 13 14 37 56 -19 31
11 Borussia Kalimund 33 5 10 18 34 59 -25 25
12 Port Elizabeth 33 4 11 18 20 51 -31 23
National Premier - Challenge P W D L GF GA +/- Pts
1 York City 10 7 1 2 14 9 +5 22
2 Star Point 10 5 3 2 19 12 +7 18
3 Sussex County 10 4 2 4 17 13 +4 14
4 Borussia Victoria 10 3 1 6 10 19 -9 10
5 Astur City 10 2 4 4 9 12 -3 10
6 St. John's Athletic 10 3 1 6 9 13 -4 10
--------------------------------------------------------
1 Ashley 10 5 2 3 9 5 +4 17
2 Reds 10 4 3 3 14 13 +1 15
3 Borussia Kalimund 10 4 2 4 8 10 -2 14
4 Port Elizabeth 10 4 2 4 9 9 +0 14
5 Orleans Cheifs 10 4 0 6 12 15 -3 12
6 Red Star Kinsington 10 3 3 4 12 12 +0 12
National Premier - Final P W D L GF GA +/- Pts
C Star Point 43 24 11 8 73 50 +23 83
2 York City 43 22 13 8 73 40 +33 79
3 Sussex County 43 21 12 10 79 49 +30 75
4 Borussia Victoria 43 21 6 16 59 49 +10 69
5 Astur City 43 16 15 12 53 44 +9 63
6 St. John's Athletic 43 14 13 16 42 44 -2 55
-----------------------------------------------------------
7 Ashley 43 18 7 18 49 40 +9 61
8 Orleans Cheifs 43 15 6 22 49 65 -16 51
9 Red Star Kinsington 43 13 10 20 48 68 -20 49
10 Reds 43 10 16 17 51 69 -18 46
PI Borussia Kalimund 43 9 12 22 42 69 -27 39
RE Port Elizabeth 43 8 13 22 29 60 -31 37
State Premier P W D L GF GA +/- Pts
CH South Holland 38 25 6 7 96 40 +56 81
PI Greens 38 20 8 10 55 41 +14 68
3 Kayserispor 38 20 7 11 87 60 +27 67
4 Southampton 38 18 12 8 68 42 +26 66
5 Douala 38 20 5 13 87 52 +35 65
6 Astur Depot 38 17 14 7 76 50 +26 65
7 Bishop FC 38 18 9 11 53 43 +10 63
8 Transvaal Union 38 17 12 9 66 58 +8 63
9 Grays 38 16 11 11 69 57 +12 59
10 Sparrowhawk 38 14 12 12 48 46 +2 54
11 Township 38 13 14 11 37 36 +1 53
12 Charlton Blacks 38 14 11 13 50 58 -8 53
13 Free State 38 11 17 10 54 52 +2 50
14 Sparta Hobarton 38 12 10 16 59 68 -9 46
15 St. Marc Athletic 38 12 6 20 32 50 -18 42
16 Alexandra Forest 38 9 9 20 47 75 -28 36
17 Strikers Athletic 38 9 8 21 43 73 -30 35
RE Nevis Park 38 8 7 23 50 85 -35 31
RE Pietrsberg 38 7 7 24 41 93 -52 28
RE Hotspur Astur 38 3 9 26 30 69 -39 18
Federation Championship P W D L GF GA +/- Pts
CH Blues 38 25 5 8 69 29 +40 80
P West Orange 38 23 10 5 73 32 +41 79
P Ninis Forest 38 21 10 7 62 33 +29 73
4 Sanetienne 38 20 8 10 78 45 +33 68
5 Sussex 38 18 12 8 47 26 +21 66
6 Valenciene 38 20 5 13 86 64 +22 65
7 Sochaux 38 19 7 12 72 45 +27 64
8 Energy Richmond 38 15 12 11 37 35 +2 57
9 South Amsterdam 38 15 11 12 67 46 +21 56
10 North Kimberley 38 14 9 15 52 55 -3 51
11 Rangers 38 13 12 13 55 65 -10 51
12 Crossings FC 38 12 12 14 37 38 -1 48
13 Shamrock St. John's 38 14 6 18 64 66 -2 48
14 Blue Star Kinsington 38 11 12 15 61 67 -6 45
15 Nova Cannes 38 11 6 21 51 72 -21 39
16 Astur Union 38 8 12 18 36 62 -26 36
RE Auxia City 38 9 7 22 44 92 -48 34
RE Eiba Union 38 8 7 23 35 75 -40 31
RE LeCorvail 32 38 5 15 18 17 43 -26 30
RE Cannes Union 38 6 8 24 36 89 -53 26
Federation Division 1 P W D L GF GA +/- Pts
C Springbok 46 29 9 8 134 53 +81 96
P Bishop Saints 46 30 6 10 111 57 +54 96
P Fire FSFC 46 26 11 9 64 32 +32 89
P Northwest Victoria 46 24 16 6 82 35 +47 88
5 Wolves 46 24 11 11 76 44 +32 83
6 St. Michael's 46 24 10 12 90 58 +32 82
7 Neuchantel 46 22 13 11 64 34 +30 79
8 Ashburton 46 20 18 8 65 43 +22 78
9 Braia Union 46 21 12 13 62 50 +12 75
10 Lincoln Park 46 22 6 18 79 62 +17 72
11 St. Bari 46 21 9 16 80 74 +6 72
12 Newell's 46 21 7 18 86 87 -1 70
13 Caernafor Union 46 19 12 15 63 52 +11 69
14 Nice-Arezzo 46 18 11 17 45 36 +9 65
15 Stevenage 46 16 16 14 41 44 -3 64
16 Blue Star Point 46 16 11 19 63 57 +6 59
17 Owls Union 46 12 18 16 41 47 -6 54
18 Queens Park 46 13 14 19 37 43 -6 53
19 Ashley Greens 46 13 14 19 34 51 -17 53
20 Interlands 46 11 10 25 59 92 -33 43
RE Douala City 46 9 6 31 40 97 -57 33
RE Sanfei FC 46 5 8 33 56 152 -96 23
RE New Chelsea 46 3 7 36 33 134 -101 16
RE Provonce 46 4 3 39 22 93 -71 15
Federation Division 2 P W D L GF GA +/- Pts
C New Astur 46 32 8 6 72 17 +55 104
P Orange 46 31 11 4 65 15 +50 104
P Cardinal 46 32 6 8 139 56 +83 102
P Southland Union 46 27 12 7 101 39 +62 93
5 Port Augustine 46 29 4 13 94 46 +48 91
6 Kingsingtontown 46 25 11 10 101 47 +54 86
7 St. Helena 46 25 8 13 61 33 +28 83
8 TNS Kodiak 46 24 9 13 106 71 +35 81
9 Young Ones 46 23 6 17 75 72 +3 75
10 Loundon FC 46 21 11 14 98 75 +23 74
11 South Township 46 22 7 17 90 67 +23 73
12 Middlesborough 46 20 12 14 67 44 +23 72
13 Auxia SW 46 18 8 20 60 65 -5 62
14 Belhan-Castille 46 16 13 17 51 61 -10 61
15 Nicoli 46 16 8 22 77 93 -16 56
16 Wellington 46 15 9 22 65 74 -9 54
17 Caernafor 46 14 9 23 60 77 -17 51
18 Transvaal Rangers 46 11 10 25 38 66 -28 43
19 Himara 46 10 5 31 54 104 -50 35
[color=#FF0000]RE Bulldogs Union 46 9 8 29 59 116 -57 35
RE Derby 46 9 8 29 51 118 -67 35
RE Rosa FC 46 8 6 32 64 136 -72 30
RE John St. Douglas 46 8 5 33 51 147 -96 29
RE Sion 46 5 10 31 33 93 -60 25
Round of 16
Southampton 1-0 Greens
Orleans Chiefs 3-3 Port Elizabeth (1-4 Replay, 4-7 total)
Red Star Kinsington 4-1 Cardinal
York City 0-0 St. John's Athletic (0-0 Replay, 1-0 AET)
Orange 2-3 Crossings FC
Sussex County 1-2 Star Point
Grays 0-2 South Holland
Astur City 0-2 Kayserispor
Quaterfinals
York City 1-1 Southampton (1-2 Replay)
Port Elizabeth 6-0 Crossings FC
Red Star Kinsington 1-0 Kayserispor
South Holland 0-2 Star Point
Semifinals (Hosted at Stallion Field, Township)
Southampton 0-5 Red Star Kinsington
Port Elizabeth 1-0 Star Point
Finals (Hosted at Stallion Field, Township)
Red Star Kinsington 1-2 Port Elizabeth
First Round
St. Marc Athletic 1-1 Sparta Hobarton (0-1 Replay, 1-2 agg)
St. John's Athletic 1-0 Greens
Sparrowhawk 1-2 Alexandra Forest
Charlton Black 1-3 Port Elizabeth
Sussex County 2-1 Douala
South Holland 1-0 Borussia Victoria
Kayserispor 4-2 Borussia Kalimund
Grays 1-3 Ashley
Astur City 1-0 Reds
Pietrsberg 1-1 Strikers Athletic (2-1 Replay, 3-2 agg)
Bishop FC 3-1 Nevis Park
Star Point 2-0 Free State
Red Star Kinsington 1-2 Southampton
Hotspur Astur 1-2 Astur Depot
Township 0-2 Orleans Chiefs
Transvaal Union 0-2 York City
Round of 16
Kayserispor 0-1 Ashley
Pietrsberg 1-3 Astur Depot
Southampton 2-1 Alexandra Forest
South Holland 1-0 Bishop FC
Star Point 3-1 Port Elizabeth
Sparta Hobarton 1-4 York City
Sussex County 2-2 St. John's Athletic (0-1 replay, 2-3 agg)
Orleans Chiefs 0-2 Astur City
Quarterfinals
Astur Depot 0-2 Southampton
St. John's Athletic 3-0 South Holland
Ashley 0-2 Astur City
Star Point 1-2 York City
Semifinals
St. John's Athletic 2-1 Southampton
Southampton 0-0 St. John's Athletic (Athletic advances 2-1)
York City 1-0 Astur City
Astur City 1-2 York City (York advances 3-1)
Finals (Hosted at Hard Rock Arena, St. John's)
York City 2-2 St. John's Athletic (2-3 AET)
Round of 16
Nova Cannes 3-2 Ninis Forest
Bishop Saints 0-2 Shamrock St. John's
North Kimberly 1-1 Sussex (0-4 Replay)
West Orange 2-0 Blues
Fire FSFC 1-1 Ashburton (3-2 Replay)
Sochaux 2-1 South Amsterdam
Southland Union 0-0 Orange (0-3 Replay)
Cardinal 1-0 South Township
Quarterfinals
Nova Cannes 1-4 Shamrock St. John's
Sussex 2-4 West Orange
Fire FSFC 1-0 Sochaux
Orange 3-0 Cardinal
Semifinal
Shamrock St. John's 2-0 West Orange
Fire FSFC 2-0 Orange
Finals (Hosted at Watership Road, Port Elizabeth)
Fire FSFC 1-1 Shamrock St. John's (1-1 AET, 3-1 PKs)
Advertisement
Users browsing this forum: Voue
Advertisement