WELCOME TO 322 CAMPIONATO ESPORTIVA 24!
Signups | Host Bid
Friendlies | NS Sports History | Referees |Pre-CE24 Rankings
Group A
Filindostan 7–2 ROBOSTANIA
Bongo Johnson 1–4 Velestria
Group A Pld W D L GF GA GD Pts
1 Filindostan 3 2 1 0 11 3 +8 7 ADVANCE
2 Velestria 3 2 1 0 7 3 +4 7 ADVANCE
3 ROBOSTANIA 3 1 0 2 4 9 −5 3 ELIMINATED
4 Bongo Johnson 3 0 0 3 1 8 −7 0 ELIMINATED
Group B
Damukuni 4–0 Western Carolina Union
Copper Cuprum 2–1 South Covello
Group B Pld W D L GF GA GD Pts
1 Damukuni 3 2 1 0 6 1 +5 7 ADVANCE
2 Copper Cuprum 3 2 0 1 4 3 +1 6 ADVANCE
3 South Covello 3 1 1 1 3 3 0 4 ADVANCE
4 Western Carolina Union 3 0 0 3 1 7 −6 0 ELIMINATED
Group C
Newmanistan 4–1 Polkopia
Xanneria 3–2 Mattijana
Group C Pld W D L GF GA GD Pts
1 Xanneria 3 2 0 1 7 4 +3 6 ADVANCE
2 Newmanistan 3 2 0 1 6 3 +3 6 ADVANCE
3 Mattijana 3 2 0 1 6 4 +2 6 ADVANCE
4 Polkopia 3 0 0 3 2 10 −8 0 ELIMINATED
Group D
Apox 3–0 San José Guayabal
Dreamplanet 1–1 Fhulghamous Peninsula
Group D Pld W D L GF GA GD Pts
1 Dreamplanet 3 2 1 0 8 3 +5 7 ADVANCE
2 Fhulghamous Peninsula 3 2 1 0 7 2 +5 7 ADVANCE
3 Apox 3 1 0 2 5 6 −1 3 ADVANCE
4 San José Guayabal 3 0 0 3 1 10 −9 0 ELIMINATED
Group E
Racing 4–3 Ceynes Islands
The Golden Lotus 0–1 Kira-Hinode
Group E Pld W D L GF GA GD Pts
1 Kira-Hinode 3 3 0 0 5 2 +3 9 ADVANCE
2 Racing 3 2 0 1 8 6 +2 6 ADVANCE
3 Ceynes Islands 3 1 0 2 4 5 −1 3 ADVANCE*
4 The Golden Lotus 3 0 0 3 0 4 −4 0 ELIMINATED
Group F
Natanians and Nosts 4–0 Ancherion
Cyborg Cocoabo Islands 0–1 Brenecia
Group F Pld W D L GF GA GD Pts
1 Brenecia 3 3 0 0 9 2 +7 9 ADVANCE
2 Natanians and Nosts 3 2 0 1 6 3 +3 6 ADVANCE
3 Cyborg Cocoabo Islands 3 1 0 2 4 5 −1 3 ELIMINATED*
4 Ancherion 3 0 0 3 4 13 −9 0 ELIMINATED
OF1: Velestria v. Newmanistan @The Moor, Green Landing
OF2: Dreamplanet v. South Covello @Riverwood Stadium, Dragonpoolborough
OF3: Filindostan v. Mattijana @The Moor, Green Landing
OF4: Copper Cuprum v. Brenecia @Saints Park, Applegate City
OF5: Xanneria v. Apox @Stadium of Vonna, Reading-upon-Wychester
OF6: Kita-Hinode v. Fhulghamous Peninsula @Riverwood Stadium, Dragonpoolborough
OF7: Damukuni v. Ceynes Islands @Blue Sky Sports Complex, Agraria
OF8: Natanians and Nosts v. Racing @Hartford Park, Southampshire
*Cyborg Cocoabo Islands eliminated ICly on coinflip and OOCly due to lower RP bonus