Based on the 76th season of the Alpen Valley Rugby Union, the clubs for the next Seasogs are:
Menton Crushers
Burgunden Brawlers
San Remo Ospreys
Dronero Periglios
Advertisement
by Neu Engollon » Wed Sep 17, 2014 9:18 pm
by Polar Islandstates » Thu Sep 18, 2014 3:16 am
Pajukas Heart (BYN) 17–18 FJC Rushmori RFC (PIS)
Darmen City Wasps (DAR) 24–3 Rivervale Blues (WIN)
ARMS (XDW) 16–17 Victoria Royals (WIN)
Bristol City Bears (WIN) 0–28 Earo United (EAR)
Surin RFC (EST) 13–20 Tulis State (DSF)
Avenir (XDW) 15–16 Alpine Graz RK (ASK)
Bengtsmark Braves (BYN) 10–0 CR Departmental Guard (CTL)
RK Graz-Noord (ASK) 16–28 Seyncte Daeds an Soosoovylle (PDT)
Directorate CR (CTL) 6–10 Rangers (XDW)
1st Division Generals (WBD) 10–7 MK State (DSF)
CA Sant-Janne & Miavaland (CTL) 15–16 Mogd-Syrdusha Black Eagles (PCG)
Lingham (JCK) 10–21 Knayves o'the Keyp (PDT)
Scott City AC (DAR) 14–0 Bolvich (JCK)
Gwinevra Saints (APX) 32–22 Gurin RFC (EST)
RVG (CTL) 3–22 AS Tanamera (TAN)
Burgunden Brawlers (NEG) 7–22 Arrovia State (DSF)
True Valor RC (WBD) 8–10 MSK Landl (ASK)
Andromeda Alenes (KOR) 7–5 Riverwich Rugby Club (WIN)
Westrimich I (WBD) 3–13 Dronero Periglios (NEG)
Brady City Sharks (DAR) 20–6 Communadi Khvadrant (KNS)
Montfort Lions (TLI) 19–6 Turtu RFC (EST)
RFC Tanamera (TAN) 8–13 Fental (JEC)
Islanders (TLI) 17–21 Earo FC (EAR)
Grimsey RFC (PIS) 6–16 RUFC Tanamera (FRE)
Bengtsmark Braves (BYN) 8–3 Victoria Royals (WIN)
Dronero Periglios (NEG) 7–7 Brady City Sharks (DAR) (7–15 AET)
Montfort Lions (TLI) 7–13 Darmen City Wasps (DAR)
Fental (JEC) 3–6 R.K. Mhozt'sevhyar i 'yhuug (PCG)
Northbrook Harlequins (PIS) 39–16 Earo United (EAR)
Mogd-Syrdusha Black Eagles (PCG) 30–5 RUFC Tanamera (FRE)
1st Division Generals (WBD) 5–10 Scott City AC (DAR)
Vulpecula Étalouse (KOR) 23–14 MSK Landl (ASK)
Seyncte Daeds an Soosoovylle (PDT) 6–17 Gwinevra Saints (APX)
FJC Rushmori RFC (PIS) 30–8 Andromeda Alenes (KOR)
Tulis State (DSF) 5–7 Muskulchi'tirhia Sparrowhawks (PCG)
San Remo Ospreys (NEG) 6–24 Lyra Aminey (KOR)
Knayves o'the Keyp (PDT) 3–16 Rangers (XDW)
Earo FC (EAR) 3–14 Alpine Graz RK (ASK)
Colesham City Blues (TLI) 17–17 Arrovia State (DSF) (23–17 AET)
AS Tanamera (TAN) 0–34 Dwile Jerseys (APX)
by Polar Islandstates » Fri Sep 19, 2014 2:15 pm
Group A Pld W D L PF PA PD Pts
1 R.K. Hsluuchya 6 4 0 2 127 72 +55 16 — 20–22 25–13 18–0
2 Alpine Graz RK 6 4 0 2 91 111 −20 16 18–12 — 13–36 3–20
3 Whyllyoumiboroughe 6 2 0 4 96 82 +14 8 9–10 13–14 — 0–10
4 Menton Crushers 6 2 0 4 60 109 −49 8 10–42 10–21 10–25 —
Group B Pld W D L PF PA PD Pts
1 Lyra Aminey 6 5 0 1 161 64 +97 20 — 48–14 22–3 29–10
2 Mogd-Syrdusha Black Eagles 6 5 0 1 122 108 +14 20 22–17 — 25–16 18–16
3 Chiddersley 6 2 0 4 58 102 −44 8 3–18 0–21 — 17–6
4 UTR Pajukas 6 0 0 6 65 132 −67 0 12–27 11–22 10–19 —
Group C Pld W D L PF PA PD Pts
1 Tim City AC 6 6 0 0 115 43 +72 24 — 23–0 27–10 17–7
2 Bengtsmark Braves 6 3 0 3 74 65 +9 12 6–15 — 10–0 16–0
3 Tanamera SC 6 3 0 3 67 68 −1 12 0–9 8–6 — 26–10
4 Marylebone Royals RFC 6 0 0 6 62 142 −80 0 20–24 19–36 6–23 —
Group D Pld W D L PF PA PD Pts
1 Northbrook Harlequins 6 6 0 0 127 51 +76 24 — 13–0 27–18 34–7
2 Darmen City Wasps 6 3 0 3 65 65 0 12 6–17 — 10–3 13–17
3 Gorillas 6 2 0 4 70 80 −10 8 13–17 7–9 — 15–9
4 Rannin RFC 6 1 0 5 56 122 −66 4 7–19 8–27 8–14 —
Group E Pld W D L PF PA PD Pts
1 Colesham City Blues 6 4 0 2 75 46 +29 16 — 10–14 7–0 17–0
2 Scott City AC 6 4 0 2 91 66 +25 16 10–22 — 14–21 33–0
3 FJC Rushmori RFC 6 3 0 3 66 62 +4 12 10–6 3–8 — 14–3
4 Mistelbach Warriors 6 1 0 5 49 107 −58 4 12–13 10–12 24–18 —
Group F Pld W D L PF PA PD Pts
1 Muskulchi'tirhia Sparrowhawks 6 5 1 0 171 35 +136 22 — 22–0 38–5 37–0
2 Dwile Jerseys 6 3 0 3 70 98 −28 12 11–40 — 20–7 9–7
3 Monoceros Donkervee 6 2 0 4 60 133 −73 8 13–28 12–10 — 13–7
4 Brady City Sharks 6 1 1 4 60 95 −35 6 6–6 10–20 30–10 —
Group G Pld W D L PF PA PD Pts
1 Vulpecula Étalouse 6 5 0 1 116 42 +74 20 — 27–13 13–5 29–3
2 JK Memorial Squad 6 4 0 2 101 84 +17 16 12–10 — 10–7 6–13
3 Rangers 6 2 0 4 64 78 −14 8 6–21 7–20 — 22–11
4 Under State 6 1 0 5 53 130 −77 4 3–16 20–40 3–17 —
Group H Pld W D L PF PA PD Pts
1 Tikhovesi RK 6 6 0 0 131 52 +79 24 — 29–3 11–3 34–10
2 R.K. Mhozt'sevhyar i 'yhuug 6 3 0 3 79 92 −13 12 13–15 — 6–20 3–0
3 RC Eretium 6 2 0 4 88 86 +2 8 7–17 25–35 — 23–0
4 Gwinevra Saints 6 1 0 5 46 114 −68 4 16–25 3–19 17–10 —
by Polar Islandstates » Sat Sep 20, 2014 2:35 pm
Northbrook Harlequins (PIS) 17–13 R.K. Mhozt'sevhyar i 'yhuug (PCG)
Lyra Aminey (KOR) 17–16 Alpine Graz RK (ASK)
R.K. Hsluuchya (PCG) 0–10 Darmen City Wasps (DAR)
Tikhovesi RK (BYN) 26–6 Scott City AC (DAR)
Colesham City Blues (TLI) 12–5 Mogd-Syrdusha Black Eagles (PCG)
Muskulchi'tirhia Sparrowhawks (PCG) 20–10 JK Memorial Squad (APX)
Tim City AC (DAR) 3–22 Dwile Jerseys (APX)
Vulpecula Étalouse (KOR) 7–15 Bengtsmark Braves (BYN)
Darmen City Wasps (DAR) 23–12 Dwile Jerseys (APX)
Tikhovesi RK (BYN) 13–7 Lyra Aminey (KOR)
Colesham City Blues (TLI) 7–9 Northbrook Harlequins (PIS)
Bengtsmark Braves (BYN) 3–35 Muskulchi'tirhia Sparrowhawks (PCG)
Muskulchi'tirhia Sparrowhawks (PCG) 6–20 Tikhovesi RK (BYN)
Northbrook Harlequins (PIS) 29–14 Darmen City Wasps (DAR)
Northbrook Harlequins (PIS) 13–10 Tikhovesi RK (BYN)
Scored by Electrum
I: Thessia Jets (MYT) 18-10 Citizens RFC (PIS)
II: Citizens RFC (PIS) 11–28 Kulvertin Nederlandes Verenigen Bus (KUL)
III: Reps-Baker (CVC) 19–12 New Sydney Waratahs (TKC)
IV: Janwick Bloodhounds (CVC) 20–17 Citizens RFC (PIS)
V: New Sydney Waratahs (TKC) 30-19 New Amzsterdam Warriors (CYH)
VI: Darmen City Wasps (DAR) 19–6 Montbenoit Old Boys (SAU)
VII: Northbrook Harlequins (PIS) 10–17 Citizens RFC (PIS)
VIII: New Sydney Waratahs (TKC) 9–13 Montbenoit Old Boys (SAU)
IX: RFC Moulton (TYL) 19–10 Tim City AC (DAR)
X: Montbenoit Old Boys (SAU) 10-7 Northbrook Harlequins (PIS)
XI: Darmen City Wasps (DAR) 18–14 Montbenoit Old Boys (SAU)
XII: Tim City AC (DAR) 31–6 Montbenoit Old Boys (SAU)
XIII: Northbrook Harlequins (PIS) 16–7 Riverside County (FSC)
XIV: JK Memorial Squad (APX) 12–17 Ballyfeeaknock (TYL)
XV: Muskulchi'tirhia Sparrowhawks (TGC) 9–20 Montbenoit Old Boys (SAU)
XVI: Lyra (KOR) 14–10 Muskulchi'tirhia Sparrowhawks (TGC)
XVII: Muskulchi'tirhia Sparrowhawks (TGC) 30–5 Vulpecula (KOR)
XVIII: JK Memorial Squad (APX) 10–18 Burgunden Brawlers (NEG)
XIX: Lyra (KOR) 13–14 JK Memorial Squad (APX)
XX: Muskulchi'tirhia Sparrowhawks (TGC) 17–23 Lyra (KOR)
XXI: Colesham City Blues (TLI) 3–8 Dwile Jerseys (APX)
XXII: Northbrook Harlequins (PIS) 3–3 Tikhovesi RK (BYN) (3–3 AET) (4–5 pen.)
XXIII: Northbrook Harlequins (PIS) 13–10 Tikhovesi RK (BYN)
Rank PTS Nation Team
1 27.1 PIS Northbrook Harlequins
2 24.8 BYN Tikhovesi RK
3 21.1 PCG Muskulchi'tirhia Sparrowhawks
4 20.7 KOR Lyra Aminey
5 16.7 TLI Colesham City Blues
6 16.2 KOR Vulpecula Étalouse
7 15.9 APX Dwile Jerseys
8 14.8 PCG R.K. Hsluuchya
9 14.35 DAR Tim City AC
10 14.3 DAR Darmen City Wasps
11 13.6 BYN Bengtsmark Braves
12 13.35 PCG R.K. Mhozt'sevhyar i 'yhuug
13 13.15 PDT Whyllyoumiboroughe
14 12.7 APX JK Memorial Squad
15 12.55 DAR Scott City AC
16 12.4 BYN UTR Pajukas
17 11.5 NEG San Remo Ospreys
18 11.1 ASK Alpine Graz RK
19 10.65 KNS Communadi Khvadrant
20 10.5 ASK RK Graz-Noord
21 10.4 TLI Montfort Lions
22 9.5 TAN Tanamera SC
23 9 PDT Knayves o'the Keyp
24 8.7 PCG Mogd-Syrdusha Black Eagles
25 8.6 DAR Brady City Sharks
26 8.6 TLI Islanders
27 8.1 TRB Carrubonieta Il Gueti
28 7.95 TRB Nidadtri Rugbi
29 7.4 XDW Gorillas
30 7.4 ASK Mistelbach Warriors
31 7.4 XDW Rangers
32 7.4 WBD RC Eretium
33 7.4 HTJ Vesselle RFC
34 7.2 NEG Burgunden Brawlers
35 7.2 TRB Ryne RFC
36 6.95 PIS Kiel Harriers RFC
37 6.9 PIS Citizens RFC
38 6.6 NEG Menton Crushers
39 6.5 PIS FJC Rushmori RFC
40 6.4 WBD 1st Division Generals
41 6.4 XDW Avenir
42 6.4 NEG Dronero Periglios
43 6.3 KOR Aquila
44 6.3 PDT Seyncte Daeds an Soosoovylle
45 6.2 APX Mandon Faithful
46 6.2 KOR Monoceros Donkervee
47 6.2 ASK RK Bad Zwietl
48 6.2 ITR Tambridge RFC
49 6 CRW Hesttens Serpents
50 5.8 APX Gwinevra Saints
51 5.6 DSF Arrovia State
52 5.6 JCK Bolvich
53 5.6 JCK Lingham
54 5.6 DSF MK State
55 5.5 TAN AS Tanamera
56 5.5 ITR Whitefreeze Wasps
57 5.2 PLI Edwadhu CCRC
58 5.2 ITR Shiefield All Greens
59 5.2 ITR Shiefield RFC
60 5 JEC Chiddersley
61 5 TFI Marylebone Royals RFC
62 5 EST Rannin RFC
63 5 DSF Under State
64 4.9 CDW Nourselle Gazelles
65 4.8 TRB Zalesgon Warriors
66 4.6 KOR Phoenix
67 4.4 APX Mona Warriors
68 4.4 NEG Schwartzgarten Warriors
69 4.2 NVA Portus Abonae Sharks
70 4 KOR Andromeda Alenes
71 4 XDW ARMS
72 4 WIN Bristol City Bears
73 4 CTL CA Sant-Janne & Miavaland
74 4 CTL CR Departmental Guard
75 4 CTL Directorate CR
76 4 EAR Earo FC
77 4 EAR Earo United
78 4 JEC Fental
79 4 PIS Grimsey RFC
80 4 EST Gurin RFC
81 4 HTJ Jalakra Jaguars
82 4 ASK MSK Landl
83 4 BYN Pajukas Heart
84 4 WIN Rivervale Blues
85 4 WIN Riverwich Rugby Club
86 4 FRE RUFC Tanamera
87 4 CTL RVG
88 4 NVA Sept-Iles Chanteclairs
89 4 BYN Sisu Siklapaa
90 4 EST Surin RFC
91 4 WBD True Valor RC
92 4 DSF Tulis State
93 4 EST Turtu RFC
94 4 WIN Victoria Royals
95 4 WBD Westrimich I
96 3.9 PIS Lisch Icefields RFC
97 3.6 TAN RFC Tanamera
98 3.5 NVA DC Dragons
99 3.2 SMV Some Village Wanderers
100 3.1 PCG Muskula'dheen Mosquitos
101 3.1 NEG Panoli Dockers
102 3 KNG Ourapeka Gators
103 2.65 BYN Fram Kallsmudden
104 2.4 WBD Dradville RC II
105 2.4 EAR Earo Athletic
106 2.4 NEG Embrun Saisers
107 2.4 CSK Hawks
108 2.4 WBD Kirmarbhilk
109 2.4 EST Murina RFC
110 2.4 EST Murtu RFC
111 2.4 FRE RC Aviator
112 2.4 XDW RC Moundokolo
113 1.6 JCK Byton
114 1.6 DAR Chad City Saints
115 1.6 MCQ Eastern Suburbs
116 1.6 DAR Hallie RC
117 1.6 ASK Kosice Plains RK
118 1.6 MCQ Maleny Bulls
119 1.6 MCQ North Shore Waratahs
120 1.6 DSF Northern State
121 1.6 JCK Peswick
122 1.6 HTJ Port-au-Rex Rays
123 1.6 DSF Tist State
124 1.6 MCQ Westland Force
125 1.5 TRB Fleur Vidadnati
126 1.5 APX Northern Urbanista
127 1.2 KOR Corona Borealis
128 1.2 HTJ Jata Spears
129 1.2 EAR O'Patrick
130 1.2 ASK RK Wienkirchen
131 1.1 KOR Cassiopeia
132 1.1 NEG Ludenthal Wolves
133 1 NKO Girozei United
134 1 CDW Noritts All Reds
135 0.8 DAR CFR United Cotdelapomais
136 0.8 NKO Jackers
137 0.8 PIS Jan Mayen Harriers
138 0.8 NKO New Yohannesburg Leagers
139 0.8 PLI Po e Tiknonsens CCRC
140 0.8 NKO United Rugby
by Darmen » Sun Sep 21, 2014 8:51 pm
Challenge Cup: First RoundThe Rhinos played an incredibly boring match against the Miners, and only won it thanks to their Fullback, who finally decided that enough was enough and just kicked the bloody ball through the goal for the lone point. Most matches were fairly low scoring as teams rested their star players and struggled against some decent defenses. The lone away team to win, the Bryxen City Dragons, will be the only expansion side to advance to the Round of Sixteen.
Sterling City Rovers 19–6 The Sportocratic RLFC
Vogler City Rhinos 1–0 Ironopolis Miners
Brady City Giants 14–0 Buckingham Royals
Scott City Bulls 22–0 Rotashen Eagles
Scott City AC 10–0 Berbari Barbarians
Tilden Vikings 12–2 Stade-Ulani Rams
Chuckio Reds 10–0 Bucuresti Bulldogs
Liverpool Wolves 18–0 Maidenhead Raiders
Tim City Tigers 9–2 Chad City Hornets
Pittsburgh Sledgehammers 9–0 Hendricks City Highlanders
Rome Gladiators 2–5 Bryxen City Dragons
Darmeni Rugby League Pld W D L PF PA PD Pts
1 Romanopolis Warriors 10 8 1 1 170 71 +99 17
2 Darmen City FC 10 8 0 2 213 98 +115 16
3 Johnho 10 7 0 3 208 104 +104 14
4 Rogerton Wildcats 10 7 0 3 182 110 +72 14
5 Vogler City Rhinos 10 7 0 3 203 139 +64 14
6 Brady City Giants 10 5 0 5 123 115 +8 10
7 Scott City Bulls 10 5 0 5 158 168 −10 10
8 Sterling City Rovers 10 4 1 5 222 130 +92 9
9 Brham Broncos 10 4 0 6 190 155 +35 8
10 Tilden Vikings 10 4 0 6 111 163 −52 8
11 Chuckio Reds 10 3 0 7 85 212 −127 6
12 Liverpool Wolves 10 3 0 7 107 241 −134 6
13 Scott City AC 10 2 0 8 101 154 −53 4
14 Tim City Tigers 10 2 0 8 75 288 −213 4
Challenge Cup: Round of SixteenThe Dragons made a strong case to be the favorites to challenge the two relegated sides in the first season of the Championship, but they ultimately fell short against powerhouses Romanopolis. Elsewhere, games went generally as expected, with a few big wins by the Wildcats and Rovers.
Romanopolis Warriors 6–0 Bryxen City Dragons
Johnho 18–0 Pittsburgh Sledgehammers
Darmen City FC 26–2 Tim City Tigers
Rogerton Wildcats 43–4 Liverpool Wolves
Brham Broncos 6–6 Chuckio Reds (6–6 AET) (7–6 pen.)
Sterling City Rovers 42–6 Tilden Vikings
Vogler City Rhinos 6–6 Scott City AC (8–12 AET)
Brady City Giants 7–12 Scott City Bulls
Darmeni Rugby League Pld W D L PF PA PD Pts
1 Romanopolis Warriors 15 12 1 2 272 158 +114 25
2 Johnho 15 11 0 4 297 120 +177 22
3 Darmen City FC 15 11 0 4 353 194 +159 22
4 Rogerton Wildcats 15 10 0 5 258 233 +25 20
5 Vogler City Rhinos 15 9 1 5 328 246 +82 19
6 Brady City Giants 15 9 0 6 221 187 +34 18
7 Sterling City Rovers 15 8 1 6 301 184 +117 17
8 Scott City Bulls 15 7 2 6 254 262 −8 16
9 Brham Broncos 15 6 0 9 347 225 +122 12
10 Chuckio Reds 15 5 0 10 155 361 −206 10
11 Scott City AC 15 4 1 10 136 216 −80 9
12 Tilden Vikings 15 4 0 11 159 263 −104 8
13 Liverpool Wolves 15 4 0 11 180 326 −146 8
14 Tim City Tigers 15 2 0 13 101 387 −286 4
Challenge Cup: QuarterfinalsThe Warriors put on a show with their starters finally playing, SCAC seemed powerless to stop them. Johnho survived a scare from the Bulls, while the title defending Rovers lost by three points in extra time after a dubious penalty and a superb drop goal from a tough angle. Meanwhile, the traveling Broncos had a solid defensive performance against the Wildcats.
Romanopolis Warriors 60–0 Scott City AC
Johnho 16–14 Scott City Bulls
Darmen City FC 30–30 Sterling City Rovers (33–30 AET)
Rogerton Wildcats 0–18 Brham Broncos
Darmeni Rugby League Pld W D L PF PA PD Pts
1 Romanopolis Warriors 22 18 2 2 420 227 +193 38
2 Johnho 22 16 0 6 410 201 +209 32
3 Darmen City FC 22 15 0 7 496 308 +188 30
4 Sterling City Rovers 22 14 1 7 499 276 +223 29
5 Rogerton Wildcats 22 13 1 8 395 353 +42 27
6 Brady City Giants 22 13 0 9 334 256 +78 26
7 Scott City Bulls 22 10 4 8 340 347 −7 24
8 Vogler City Rhinos 22 11 1 10 471 414 +57 23
9 Brham Broncos 22 10 0 12 399 275 +124 20
10 Tilden Vikings 22 7 0 15 238 355 −117 14
11 Liverpool Wolves 22 7 0 15 289 449 −160 14
12 Scott City AC 22 6 1 15 193 302 −109 13
13 Chuckio Reds 22 5 0 17 196 561 −365 10
14 Tim City Tigers 22 4 0 18 142 498 −356 8
Challenge Cup: SemifinalsThe Broncos miss out on a chance to make their second trip to the Challenge Cup Final, and also to deny Romanopolis a chance to play in front of their home crowd for the final. The other Semifinal between Johnho and Darmen City came down to a missed drop goal that might have sent the match to extra time. Indeed, it will be a match up of the two best teams in Darmen for the final.
Romanopolis Warriors 8–2 Brham Broncos
Johnho 8–7 Darmen City FC
Darmeni Rugby League Pld W D L PF PA PD Pts
1 Romanopolis Warriors 25 19 2 4 462 271 +191 40
2 Darmen City FC 25 17 0 8 585 355 +230 34
3 Johnho 25 17 0 8 439 247 +192 34
4 Brady City Giants 25 16 0 9 403 304 +99 32
5 Sterling City Rovers 25 15 1 9 557 332 +225 31
6 Rogerton Wildcats 25 15 1 9 432 377 +55 31
7 Scott City Bulls 25 11 4 10 386 377 +9 26
8 Vogler City Rhinos 25 12 1 12 512 479 +33 25
9 Brham Broncos 25 12 0 13 438 307 +131 24
10 Tilden Vikings 25 8 0 17 270 406 −136 16
11 Liverpool Wolves 25 8 0 17 310 501 −191 16
12 Chuckio Reds 25 8 0 17 267 576 −309 16
13 Scott City AC 25 7 1 17 213 364 −151 15
14 Tim City Tigers 25 5 0 20 160 538 −378 10
Playing in front of their home crowd, and with their starters rested (compared to Johnho, who had just come off a 16-8 loss to the Vikings), the result was known also from the start.Challenge Cup II Final
@ Colossus Romanopolis, Romanopolis, County Romanopolis
Romanopolis Warriors 38–10 Johnho
Darmeni Rugby League Pld W D L PF PA PD Pts HonorsIn the race for second place, Johnho defeated the Tigers easily, 13-3. That scoreline might have had a bit of a wider margin had Johnho not been so discouraged after their Challenge Cup loss. Meanwhile, Darmen City FC lost to Scott City AC, 14-10, while the Giants beat the Vikings by a score of only 26-8, almost 100 points short of what was needed to qualify for international competition. In the battle to avoid relegation, it was the Reds who ultimately proved to be unlucky, losing a tight match to the Wildcats, 2-6 at home. The Wolves and Vikings also lost, but it was Scott City AC's victory over Darmen City that proved to be the deciding factor in sending the Reds down to the Championship. Granted they, along with the Tigers will probably only stay there for a season before returning to the Premiership.
1 Romanopolis Warriors 26 20 2 4 487 279 +208 42 Champions, IRLCC
2 Johnho 26 18 0 8 452 250 +202 36 IRLCC
3 Darmen City FC 26 17 0 9 595 369 +226 34
4 Brady City Giants 26 17 0 9 429 312 +117 34
5 Rogerton Wildcats 26 16 1 9 438 379 +59 33
6 Sterling City Rovers 26 15 1 10 570 366 +204 31
7 Vogler City Rhinos 26 13 1 12 546 492 +54 27
8 Brham Broncos 26 13 0 13 454 313 +141 26
9 Scott City Bulls 26 11 4 11 392 393 −1 26
10 Scott City AC 26 8 1 17 227 374 −147 17
11 Tilden Vikings 26 8 0 18 278 432 −154 16
12 Liverpool Wolves 26 8 0 18 318 526 −208 16
13 Chuckio Reds 26 8 0 18 269 582 −313 16 Relegated
14 Tim City Tigers 26 5 0 21 163 551 −388 10 Relegated
by Western Borderlands » Mon Sep 22, 2014 3:06 am
Rygbu Laegya Ina Pld W D L PF PA PD Pts
1 True Valor RC 22 14 1 7 125 73 +52 43 SEASOGS, Champions
2 Draville RC II 22 13 2 7 166 103 +63 41 SEASOGS
3 RC Eretium 22 13 0 9 157 159 −2 39 SEASOGS
4 1st Division Generals 22 12 1 9 214 145 +69 37 SEASOGS
5 Melters 22 11 2 9 179 161 +18 35
6 Westrimich I 22 11 1 10 177 139 +38 34
7 Aafol City 22 10 2 10 120 126 −6 32
8 Anti-Saints 22 10 1 11 107 141 −34 31
9 Sweitverlonds 22 8 2 12 146 181 −35 26
10 Mountainview Gators 22 8 1 13 138 200 −62 25
11 Mavericks of Golden Bridge 22 8 0 14 168 246 −78 24 Relegated
12 Aafol 22 7 1 14 147 170 −23 22 Relegated
by Darmen » Tue Sep 23, 2014 3:10 pm
Group A Pld W D L PF PA PD Pts
1 AS Tanamera 4 2 0 2 53 42 +11 8 — 12–15 6–11
2 CFR United Cotdelapomais 4 2 0 2 37 40 −3 8 3–18 — 16–3
3 Earo Athletic 4 2 0 2 34 42 −8 8 13–17 7–3 —
Group B Pld W D L PF PA PD Pts
1 O'Patrick 4 3 1 0 87 21 +66 14 — 31–0 13–0
2 Leicester Square Falcons 4 2 1 1 49 59 −10 10 21–21 — 10–7
3 RUFC Tanamera 4 0 0 4 7 63 −56 0 0–22 0–18 —
Group C Pld W D L PF PA PD Pts
1 Rogerton Blues 4 4 0 0 85 21 +64 16 — 22–7 29–0
2 Earo United 4 2 0 2 58 35 +23 8 7–13 — 28–0
3 RFC Tanamera 4 0 0 4 7 94 −87 0 7–21 0–16 —
Group D Pld W D L PF PA PD Pts
1 Tanamera SC 4 4 0 0 101 20 +81 16 — 34–13 22–0
2 Earo FC 4 2 0 2 61 53 +8 8 7–13 — 21–3
3 Hallie RC 4 0 0 4 6 95 −89 0 0–32 3–20 —
AS Tanamera (FRE) 6–11 Earo FC (EAR)
O'Patrick (EAR) 48–7 Earo United (EAR)
Rogerton Blues (DAR) 28–0 Leicester Square Falcons (DAR)
Tanamera SC (FRE) 44–10 CFR United Cotdelapomais (DAR)
O'Patrick (EAR) 17–21 Rogerton Blues (DAR)
Tanamera SC (FRE) 30–5 Earo FC (EAR)
@ Sportklub Park, Palerma, Darmen
Rogerton Blues (DAR) 16–13 Tanamera SC (FRE)
by Darmen » Sun Sep 28, 2014 2:14 pm
Group A Pld W D L PF PA PD Pts
1 Scott City AC 3 3 0 0 119 19 +100 12 Semifinals
2 Earo FC 3 1 0 2 54 73 −19 4
3 Rogerton Blues 3 1 0 2 47 80 −33 4
4 Sportklub Palerma 3 1 0 2 40 88 −48 4
Group B Pld W D L PF PA PD Pts
1 Chad City Saints 3 2 0 1 78 38 +40 8 Semifinals
2 CFR United Cotdelapomais 3 2 0 1 52 71 −19 8
3 Tanamera SC 3 1 1 1 60 62 −2 6
4 Bryxen City Tigers 3 0 1 2 59 78 −19 2
Group C Pld W D L PF PA PD Pts
1 Hallie RC 3 3 0 0 88 38 +50 12 Semifinals
2 Darmen City Wasps 3 2 0 1 81 33 +48 8
3 Leicester Square Falcons 3 1 0 2 38 84 −46 4
4 Brady City Sharks 3 0 0 3 41 93 −52 0
Group D Pld W D L PF PA PD Pts
1 Scott City Lyons 3 3 0 0 78 40 +38 12 Semifinals
2 Sterling City Chiefs 3 2 0 1 75 48 +27 8
3 Tim City AC 3 1 0 2 45 85 −40 4
4 Eric City Warriors 3 0 0 3 55 80 −25 0
SEMIFINALS
Scott City AC 24–17 Scott City Lyons
Chad City Saints 19–17 Hallie RC
FINAL
Scott City AC 14–24 Chad City Saints
Darmeni Premiership Pld W D L PF PA PD Pts
1 Tim City AC 22 20 0 2 462 152 +310 80 Champions, Seasogs
2 Rogerton Blues 22 13 2 7 332 291 +41 56 Seasogs
3 Brady City Sharks 22 13 1 8 376 264 +112 54 Seasogs
4 Scott City AC 22 12 2 8 343 266 +77 52 Seasogs
5 Darmen City Wasps 22 11 2 9 271 306 −35 48 CRCC
6 Chad City Saints 22 10 2 10 352 323 +29 44 CRCC
7 CFR United Cotdelapomais 22 9 0 13 287 302 −15 36 CRCC
8 Leicester Square Falcons 22 8 2 12 272 341 −69 36 CRCC
9 Hallie RC 22 8 1 13 245 310 −65 34
10 Scott City Lyons 22 8 0 14 239 349 −110 32
11 Eric City Warriors 22 7 1 14 268 351 −83 30
12 Bryxen City Tigers 22 6 1 15 212 404 −192 26 Relegated
Darmeni Championship Pld W D L PF PA PD Pts
1 Starburg Old Beach 22 19 1 2 425 157 +268 78 Champions, Promoted
2 Harbsburg Life 22 15 1 6 315 246 +69 62
3 Sportklub Palerma 22 13 2 7 395 224 +171 56
4 Dallas RFC 22 13 2 7 383 251 +132 56
5 New Albanians 22 13 2 7 341 260 +81 56
6 Brham RFC 22 13 0 9 335 319 +16 52
7 Menomonie Students 22 12 2 8 313 323 −10 52
8 Dunn County 22 12 0 10 357 286 +71 48
9 Springfield RFC 22 6 3 13 241 324 −83 30
10 Perry-Rupai Titans 22 4 0 18 234 348 −114 16
11 Sterling City Chiefs 22 4 0 18 211 442 −231 16
12 Bloomer Citiz 22 1 1 20 176 546 −370 6 Relegated
National League One Pld W D L PF PA PD Pts
1 Potros Collegiates 30 24 2 4 661 262 +399 100 Champions, Promoted
2 Tilden RUFC 30 25 0 5 470 227 +243 100
3 Cornell Tigers 30 19 1 10 511 311 +200 78
4 Bottomham Grasshoppers 30 19 0 11 459 319 +140 76
5 Grimvale Golden Gate 30 16 3 11 558 358 +200 70
6 Ellesmere Albion 30 17 1 12 449 439 +10 70
7 Jim Falls 30 16 0 14 410 321 +89 64
8 Romanopolis 30 15 0 15 386 490 −104 60
9 Berkan Deruk'S RFC 30 14 1 15 378 431 −53 58
10 Chippewa Falls RFC 30 13 0 17 408 439 −31 52
11 Johnho RFC 30 11 2 17 340 428 −88 48
12 Vogler City AC 30 10 2 18 280 497 −217 44
13 Rotenboden 30 9 2 19 317 489 −172 40
14 Eau Claire Trailfinders 30 9 1 20 375 502 −127 38
15 Hendricks City AC 30 8 1 21 271 446 −175 34 Relegated
16 Cleveland Knights 30 7 0 23 267 581 −314 28 Relegated
National League Two-Group A Pld W D L PF PA PD Pts
1 Chivax Pirates 28 20 1 7 476 243 +233 82 Champions, Promoted
2 Elkorn All Blacks 28 20 0 8 480 371 +109 80
3 Kilanas Hawks 28 18 2 8 379 298 +81 76
4 Liverpool Cotdelapomais 28 17 0 11 451 358 +93 68
5 Darmen City Irish 28 15 2 11 449 366 +83 64
6 Tycos RUFC 28 15 1 12 365 316 +49 62
7 Chamberlain Lions 28 15 0 13 309 324 −15 60
8 Darkon Crusaders 28 13 2 13 390 325 +65 56
9 Chuckio Ionians 28 14 0 14 402 385 +17 56
10 Augusta Scottish 28 13 1 14 349 343 +6 54
11 Cadott RFC 28 12 1 15 362 394 −32 50
12 Padomera RFC 28 11 1 16 321 351 −30 46
13 Liverpool RUFC 28 11 0 17 346 365 −19 44
14 Jo Av Cornish 28 10 0 18 289 378 −89 40
15 Rigerata Rugby 28 0 1 27 96 647 −551 2
National League Two-Group B Pld W D L PF PA PD Pts
1 Amiens RFC 28 18 1 9 470 276 +194 74 Champions, Promoted
2 Mugurel AC 28 17 1 10 442 314 +128 70
3 Bledia Arba Harlequins 28 16 1 11 437 332 +105 66
4 Argyle RFC 28 15 2 11 401 300 +101 64
5 Littleton Griffins 28 14 4 10 436 354 +82 64
6 Yaroslav Old Blue 28 15 2 11 398 412 −14 64
7 Portes Ava Barbarians 28 15 1 12 408 339 +69 62
8 Metro Police FC 28 14 2 12 407 345 +62 60
9 Saint-Louis RFC 28 13 3 12 391 396 −5 58
10 Swift RFC 28 14 0 14 351 441 −90 56
11 Rouen RFC 28 12 2 14 423 420 +3 52
12 Mullhouse RFC 28 12 1 15 354 334 +20 50
13 Thistle RUFC 28 12 1 15 360 406 −46 50
14 Brhamania 28 12 1 15 316 412 −96 50
15 Royal RFC 28 0 0 28 79 592 −513 0
FIRST ROUND
Swift RFC 6–7 Royal RFC
Augusta Scottish 27–7 Rigerata Rugby
Rouen RFC 21–3 Jo Av Cornish
Mullhouse RFC 18–3 Liverpool RUFC
Cadott RFC 3–7 Padomera RFC
Thistle RUFC 23–13 Brhamania
SECOND ROUND
Tim City AC 22–7 Royal RFC
Rogerton Blues 16–6 Padomera RFC
Brady City Sharks 25–3 Thistle RUFC
Scott City AC 19–17 Mullhouse RFC
Darmen City Wasps 36–3 Rouen RFC
Chad City Saints 13–8 Augusta Scottish
CFR United Cotdelapomais 24–0 Chuckio Ionians
Leicester Square Falcons 16–6 Darkon Crusaders
Hallie RC 11–7 Saint-Louis RFC
Scott City Lyons 12–5 Chamberlain Lions
Eric City Warriors 12–8 Metro Police FC
Bryxen City Tigers 8–0 Tycos RUFC
Starburg Old Beach 16–3 Portes Ava Barbarians
Harbsburg Life 20–19 Yaroslav Old Blue
Sportklub Palerma 28–0 Littleton Griffins
Dallas RFC 19–5 Darmen City Irish
New Albanians 23–3 Argyle RFC
Brham RFC 13–15 Bledia Arba Harlequins
Menomonie Students 19–6 Liverpool Cotdelapomais
Dunn County 23–10 Mugurel AC
Springfield RFC 24–3 Amiens RFC
Perry-Rupai Titans 13–0 Kilanas Hawks
Sterling City Chiefs 25–7 Elkorn All Blacks
Bloomer Citiz 0–22 Chivax Pirates
Potros Collegiates 38–0 Cleveland Knights
Tilden RUFC 13–0 Hendricks City AC
Cornell Tigers 0–7 Eau Claire Trailfinders
Bottomham Grasshoppers 20–14 Rotenboden
Grimvale Golden Gate 16–3 Vogler City AC
Ellesmere Albion 20–12 Johnho RFC
Jim Falls 22–0 Chippewa Falls RFC
Romanopolis 0–3 Berkan Deruk'S RFC
THIRD ROUND
Tim City AC 21–12 Bledia Arba Harlequins
Rogerton Blues 49–0 Chivax Pirates
Brady City Sharks 10–0 Eau Claire Trailfinders
Scott City AC 11–10 Berkan Deruk'S RFC
Darmen City Wasps 34–3 Jim Falls
Chad City Saints 25–14 Ellesmere Albion
CFR United Cotdelapomais 36–6 Grimvale Golden Gate
Leicester Square Falcons 32–13 Bottomham Grasshoppers
Hallie RC 10–14 Tilden RUFC
Scott City Lyons 6–0 Potros Collegiates
Eric City Warriors 30–6 Sterling City Chiefs
Bryxen City Tigers 26–20 Perry-Rupai Titans
Starburg Old Beach 17–3 Springfield RFC
Harbsburg Life 14–13 Dunn County
Sportklub Palerma 18–0 Menomonie Students
Dallas RFC 42–3 New Albanians
ROUND OF SIXTEEN
Tim City AC 21–10 Tilden RUFC
Rogerton Blues 7–6 Dallas RFC
Brady City Sharks 28–3 Sportklub Palerma
Scott City AC 3–7 Harbsburg Life
Darmen City Wasps 26–3 Starburg Old Beach
Chad City Saints 39–5 Bryxen City Tigers
CFR United Cotdelapomais 28–3 Eric City Warriors
Leicester Square Falcons 21–9 Scott City Lyons
QUARTERFINALS
Tim City AC 17–10 Harbsburg Life
Rogerton Blues 33–28 Leicester Square Falcons
Brady City Sharks 10–7 CFR United Cotdelapomais
Darmen City Wasps 14–0 Chad City Saints
SEMIFINALS
Tim City AC 16–3 Darmen City Wasps
Rogerton Blues 6–0 Brady City Sharks
FINAL
Tim City AC 20–3 Rogerton Blues
by Xadowia » Fri Oct 10, 2014 3:00 am
by Torrumbarry » Wed Oct 22, 2014 5:49 pm
BUSY IRL - UNABLE TO POST
President: Rt. Hon. Lance Hemingway
Chancellor of the Exchequer: Rt. Hon. Abigail Thorpe
Constitutional King: His Eminence Edmund VII of House Adelaide
Population: RENOVATING-HARD HAT ZONE
by Xadowia » Wed Oct 22, 2014 9:57 pm
Torrumbarry wrote:Anybody up for an international tournament? I'm willing to set up an RP thread for it...
by Neu Engollon » Wed Oct 22, 2014 10:24 pm
by Xadowia » Thu Oct 23, 2014 11:58 pm
by Estenia » Fri Oct 24, 2014 6:14 am
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Murina RFC 30 19 3 8 384 297 +87 60 CHAMPIONS, SEASOGS
2 Gurin RFC 30 19 1 10 393 293 +100 58 SEASOGS
3 Surin RFC 30 18 1 11 414 345 +69 55 SEASOGS
4 Murtu RFC 30 17 1 12 411 305 +106 52 SEASOGS
5 Sofja RFC 30 16 3 11 327 290 +37 51
6 Rannin RFC 30 16 2 12 376 349 +27 50
7 Turtu RFC 30 14 5 11 421 296 +125 47
8 Kortu RFC 30 15 1 14 357 387 −30 46
9 Turtelau RFC 30 14 2 14 292 349 −57 44
10 Surtu RFC 30 13 3 14 387 413 −26 42
11 Lipochoa RFC 30 12 2 16 361 424 −63 38
12 Lartu RFC 30 12 1 17 407 436 −29 37
13 Martu RFC 30 11 2 17 368 437 −69 35
14 Nartu RFC 30 11 1 18 383 419 −36 34
15 Portu RFC 30 10 3 17 317 395 −78 33
16 Hurin RFC 30 7 1 22 323 486 −163 22
by Chiata » Fri Oct 24, 2014 8:03 pm
------------------------Pld W D L PF PA PD Pts
1 Aratat 28 22 1 5 512 277 +235 67 Champion
2 Villitova 28 21 1 6 568 284 +284 64
3 Zib 28 18 0 10 432 360 +72 54
4 Nor' West 28 18 0 10 415 356 +59 54
5 Deseret 28 12 1 15 366 363 +3 37
6 Biriver 28 8 1 19 378 442 −64 25
7 Toughmont 28 5 2 21 205 472 −267 17
8 Wesland 28 4 2 22 198 520 −322 14
by Hutanjia » Mon Oct 27, 2014 10:10 am
by Neu Engollon » Tue Oct 28, 2014 9:31 am
by Neu Engollon » Tue Oct 28, 2014 9:50 am
by Ko-oren » Thu Oct 30, 2014 2:24 am
by Apox » Mon Nov 03, 2014 8:07 am
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Colesham City Blues 30 22 2 7 354 181 +173 90 - CHAMPIONS, SEASOGS
2 Islanders 30 19 0 11 534 378 +156 76 - SEASOGS
3 JK Memorial Squad 30 19 0 11 513 364 +149 76 - SEASOGS
4 Mandon Faithful 30 18 1 11 502 391 +111 73 - SEASOGS
5 Northern Urbanista 30 18 0 13 335 212 +123 72 - SEASOGS
6 Dwile Jerseys 30 18 0 12 389 366 +23 72 - SEASOGS
7 Hudd Trolls 30 15 2 13 446 467 −21 62
8 Gwinevra Saints 30 15 1 14 362 324 +38 61
9 The Vikings 30 14 2 14 467 421 +46 58
10 Montfort Lions 30 14 1 15 381 417 −36 57
11 Mona Warriors 30 13 0 17 407 384 +23 52
12 Barbury Exiles 30 13 0 17 331 455 −124 52
13 The Redwood Club 30 12 0 18 399 476 −77 48
14 Celtic Warriors 30 9 3 18 408 501 −93 39
15 Southern Urbanista 30 9 2 19 302 491 −189 38 - RELEGATED
16 Carrington Devils 30 5 0 25 219 521 −302 20 - RELEGATED
Pld W D L PF PA PD BP Pts
1 Exton Heraldrim 14 10 0 4 189 131 +58 3 43 - CHAMPIONS, PROMOTED
2 RFC 14 9 0 5 149 91 +58 4 40
3 Dwile Rugby 14 8 1 5 269 199 +70 3 36
4 Zealots of the North 14 8 0 6 257 240 +17 2 34
5 Cierbana 14 6 1 7 184 199 −15 3 28
6 Ecchinswell Saints 14 6 0 8 144 187 −43 1 25
7 Oldem Academicals 14 4 0 10 84 182 −98 2 18
8 Oxshott Exiles 14 3 2 9 179 226 −47 2 16 - RELEGATED
by Nova Anglicana » Tue Dec 16, 2014 7:19 pm
Queen's Cup and Lion's Shield Winners: Portus Abonae Sharks
Lion's Shield Runnersup: Newfield Warriors
by Polar Islandstates » Tue Dec 23, 2014 6:31 pm
by Austroslovakia » Tue Dec 23, 2014 6:36 pm
Rugby Institut Pld W D L PF PA PD Pts
1 RK Graz-Noord 34 26 1 7 540 335 +205 106 - SEASOGS
2 Alpine Graz RK 34 25 1 8 512 379 +133 102 - SEASOGS
3 Mistelbach Warriors 34 24 1 9 527 294 +233 98 - SEASOGS
4 Kosice Plains RK 34 23 0 11 447 241 +206 92 - SEASOGS
5 Bratislava RK 34 22 1 11 567 431 +136 90
6 RK Wienkirchen 34 21 3 10 452 325 +127 90
7 Stenmark RK 34 22 1 11 351 272 +79 90
8 Mountain Pass 34 20 3 11 354 264 +90 86
9 RK Bad Zwietl 34 18 2 14 361 252 +109 76
10 Rapid Linzstetten 34 16 1 17 339 322 +17 66
11 MSK Landl 34 14 2 18 283 309 −26 60
12 Zintersee Hunters 34 12 0 22 276 512 −236 48
13 Hrnovice Rams 34 8 4 22 294 512 −218 40
14 SV Nova Zukauskas 34 8 3 23 334 413 −79 38
15 SK Nitzbaum 34 8 3 23 381 556 −175 38
16 Iglauskas River Blues 34 8 2 24 404 572 −168 36
17 Horskberg Mountain Kings 34 8 1 25 262 465 −203 34
18 Platzernica RK 34 7 3 24 300 530 −230 34
by Polar Islandstates » Tue Dec 23, 2014 6:49 pm
by Xadowia » Wed Dec 24, 2014 3:30 am
Advertisement
Users browsing this forum: Auprussia, Carpathia and Ruthenia, Taxhavn, The 14 Stars
Advertisement