Kenega is some distance north of the main island chain and enjoys some prosperity and heavy tourist industry. Hutanjia and the Cardwith Islands are bitter enemies and have gone through some strife, starting when the Cardwiths rebelled and broke from Hutanjia during a recent civil war. Hutanjia tried to bring them back into the fold and retook North Cardwith Island and part of West Cardwith island in a major campaign. West Cardwith has most recently been seized back from Hutanjian control by the Cardwiths and their ally, Falkasia after bloody large scale fighting, during continuing hostilities. On the rugby pitch is the only time these nations are not at each other's throats. Kenega has, and continues to remain, neutral in the conflict.
This is the 24th Season of the Wishton Rugby Union results and stats:
24TH REGULAR SEASON
- Code: Select all
1st DAY MATCHES
Anjoux Orangutans 6–42 Vesselle RFC
Chastille Kings 13–30 Trakanu Trekkers
Editaga Eagles 21–23 Torusogu Talismen
Hesttens Serpents 42–12 Thomastowne Tigers
Jalakra Jaguars 37–15 Tarpon Bay Barracudas
Jata Spears 20–28 Port-au-Rex Rays
Jeanville RFC 5–39 Ourapeka Gators
Kenega City RFC 45–3 Nourselle Gazelles
Marksville Makers 11–19 Noritts All Reds
Molnitha Madmen 13–32 Montvieux Asagis
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Kenega City RFC 1 1 0 0 45 3 +42 3
2 Vesselle RFC 1 1 0 0 42 6 +36 3
3 Ourapeka Gators 1 1 0 0 39 5 +34 3
4 Hesttens Serpents 1 1 0 0 42 12 +30 3
5 Jalakra Jaguars 1 1 0 0 37 15 +22 3
6 Montvieux Asagis 1 1 0 0 32 13 +19 3
7 Trakanu Trekkers 1 1 0 0 30 13 +17 3
8 Port-au-Rex Rays 1 1 0 0 28 20 +8 3
9 Noritts All Reds 1 1 0 0 19 11 +8 3
10 Torusogu Talismen 1 1 0 0 23 21 +2 3
11 Editaga Eagles 1 0 0 1 21 23 −2 0
12 Jata Spears 1 0 0 1 20 28 −8 0
13 Marksville Makers 1 0 0 1 11 19 −8 0
14 Chastille Kings 1 0 0 1 13 30 −17 0
15 Molnitha Madmen 1 0 0 1 13 32 −19 0
16 Tarpon Bay Barracudas 1 0 0 1 15 37 −22 0
17 Thomastowne Tigers 1 0 0 1 12 42 −30 0
18 Jeanville RFC 1 0 0 1 5 39 −34 0
19 Anjoux Orangutans 1 0 0 1 6 42 −36 0
20 Nourselle Gazelles 1 0 0 1 3 45 −42 0
2nd DAY MATCHES
Vesselle RFC 25–22 Montvieux Asagis
Noritts All Reds 25–15 Molnitha Madmen
Nourselle Gazelles 30–10 Marksville Makers
Ourapeka Gators 38–6 Kenega City RFC
Port-au-Rex Rays 29–13 Jeanville RFC
Tarpon Bay Barracudas 15–25 Jata Spears
Thomastowne Tigers 20–28 Jalakra Jaguars
Torusogu Talismen 22–21 Hesttens Serpents
Trakanu Trekkers 41–5 Editaga Eagles
Anjoux Orangutans 19–27 Chastille Kings
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Ourapeka Gators 2 2 0 0 77 11 +66 6
2 Trakanu Trekkers 2 2 0 0 71 18 +53 6
3 Vesselle RFC 2 2 0 0 67 28 +39 6
4 Jalakra Jaguars 2 2 0 0 65 35 +30 6
5 Port-au-Rex Rays 2 2 0 0 57 33 +24 6
6 Noritts All Reds 2 2 0 0 44 26 +18 6
7 Torusogu Talismen 2 2 0 0 45 42 +3 6
8 Hesttens Serpents 2 1 0 1 63 34 +29 3
9 Montvieux Asagis 2 1 0 1 54 38 +16 3
10 Kenega City RFC 2 1 0 1 51 41 +10 3
11 Jata Spears 2 1 0 1 45 43 +2 3
12 Chastille Kings 2 1 0 1 40 49 −9 3
13 Nourselle Gazelles 2 1 0 1 33 55 −22 3
14 Marksville Makers 2 0 0 2 21 49 −28 0
15 Molnitha Madmen 2 0 0 2 28 57 −29 0
16 Tarpon Bay Barracudas 2 0 0 2 30 62 −32 0
17 Thomastowne Tigers 2 0 0 2 32 70 −38 0
18 Editaga Eagles 2 0 0 2 26 64 −38 0
19 Anjoux Orangutans 2 0 0 2 25 69 −44 0
20 Jeanville RFC 2 0 0 2 18 68 −50 0
3rd DAY MATCHES
Chastille Kings 21–15 Vesselle RFC
Editaga Eagles 12–32 Anjoux Orangutans
Hesttens Serpents 13–23 Trakanu Trekkers
Jalakra Jaguars 10–35 Torusogu Talismen
Jata Spears 28–24 Thomastowne Tigers
Jeanville RFC 23–16 Tarpon Bay Barracudas
Kenega City RFC 26–10 Port-au-Rex Rays
Marksville Makers 10–30 Ourapeka Gators
Molnitha Madmen 19–27 Nourselle Gazelles
Montvieux Asagis 12–16 Noritts All Reds
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Ourapeka Gators 3 3 0 0 107 21 +86 9
2 Trakanu Trekkers 3 3 0 0 94 31 +63 9
3 Torusogu Talismen 3 3 0 0 80 52 +28 9
4 Noritts All Reds 3 3 0 0 60 38 +22 9
5 Vesselle RFC 3 2 0 1 82 49 +33 6
6 Kenega City RFC 3 2 0 1 77 51 +26 6
7 Port-au-Rex Rays 3 2 0 1 67 59 +8 6
8 Jata Spears 3 2 0 1 73 67 +6 6
9 Jalakra Jaguars 3 2 0 1 75 70 +5 6
10 Chastille Kings 3 2 0 1 61 64 −3 6
11 Nourselle Gazelles 3 2 0 1 60 74 −14 6
12 Hesttens Serpents 3 1 0 2 76 57 +19 3
13 Montvieux Asagis 3 1 0 2 66 54 +12 3
14 Anjoux Orangutans 3 1 0 2 57 81 −24 3
15 Jeanville RFC 3 1 0 2 41 84 −43 3
16 Molnitha Madmen 3 0 0 3 47 84 −37 0
17 Tarpon Bay Barracudas 3 0 0 3 46 85 −39 0
18 Thomastowne Tigers 3 0 0 3 56 98 −42 0
19 Marksville Makers 3 0 0 3 31 79 −48 0
20 Editaga Eagles 3 0 0 3 38 96 −58 0
4th DAY MATCHES
Vesselle RFC 25–16 Noritts All Reds
Nourselle Gazelles 39–5 Montvieux Asagis
Ourapeka Gators 22–18 Molnitha Madmen
Port-au-Rex Rays 13–15 Marksville Makers
Tarpon Bay Barracudas 36–12 Kenega City RFC
Thomastowne Tigers 13–27 Jeanville RFC
Torusogu Talismen 34–15 Jata Spears
Trakanu Trekkers 25–13 Jalakra Jaguars
Anjoux Orangutans 15–31 Hesttens Serpents
Chastille Kings 31–21 Editaga Eagles
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Ourapeka Gators 4 4 0 0 129 39 +90 12
2 Trakanu Trekkers 4 4 0 0 119 44 +75 12
3 Torusogu Talismen 4 4 0 0 114 67 +47 12
4 Vesselle RFC 4 3 0 1 107 65 +42 9
5 Nourselle Gazelles 4 3 0 1 99 79 +20 9
6 Noritts All Reds 4 3 0 1 76 63 +13 9
7 Chastille Kings 4 3 0 1 92 85 +7 9
8 Hesttens Serpents 4 2 0 2 107 72 +35 6
9 Port-au-Rex Rays 4 2 0 2 80 74 +6 6
10 Kenega City RFC 4 2 0 2 89 87 +2 6
11 Jalakra Jaguars 4 2 0 2 88 95 −7 6
12 Jata Spears 4 2 0 2 88 101 −13 6
13 Jeanville RFC 4 2 0 2 68 97 −29 6
14 Tarpon Bay Barracudas 4 1 0 3 82 97 −15 3
15 Montvieux Asagis 4 1 0 3 71 93 −22 3
16 Anjoux Orangutans 4 1 0 3 72 112 −40 3
17 Marksville Makers 4 1 0 3 46 92 −46 3
18 Molnitha Madmen 4 0 0 4 65 106 −41 0
19 Thomastowne Tigers 4 0 0 4 69 125 −56 0
20 Editaga Eagles 4 0 0 4 59 127 −68 0
5th DAY MATCHES
Editaga Eagles 15–23 Vesselle RFC
Hesttens Serpents 13–27 Chastille Kings
Jalakra Jaguars 13–39 Anjoux Orangutans
Jata Spears 22–20 Trakanu Trekkers
Jeanville RFC 3–35 Torusogu Talismen
Kenega City RFC 23–22 Thomastowne Tigers
Marksville Makers 31–13 Tarpon Bay Barracudas
Molnitha Madmen 15–31 Port-au-Rex Rays
Montvieux Asagis 27–13 Ourapeka Gators
Noritts All Reds 18–29 Nourselle Gazelles
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Torusogu Talismen 5 5 0 0 149 70 +79 15
2 Ourapeka Gators 5 4 0 1 142 66 +76 12
3 Trakanu Trekkers 5 4 0 1 139 66 +73 12
4 Vesselle RFC 5 4 0 1 130 80 +50 12
5 Nourselle Gazelles 5 4 0 1 128 97 +31 12
6 Chastille Kings 5 4 0 1 119 98 +21 12
7 Port-au-Rex Rays 5 3 0 2 111 89 +22 9
8 Kenega City RFC 5 3 0 2 112 109 +3 9
9 Noritts All Reds 5 3 0 2 94 92 +2 9
10 Jata Spears 5 3 0 2 110 121 −11 9
11 Hesttens Serpents 5 2 0 3 120 99 +21 6
12 Montvieux Asagis 5 2 0 3 98 106 −8 6
13 Anjoux Orangutans 5 2 0 3 111 125 −14 6
14 Marksville Makers 5 2 0 3 77 105 −28 6
15 Jalakra Jaguars 5 2 0 3 101 134 −33 6
16 Jeanville RFC 5 2 0 3 71 132 −61 6
17 Tarpon Bay Barracudas 5 1 0 4 95 128 −33 3
18 Thomastowne Tigers 5 0 0 5 91 148 −57 0
19 Molnitha Madmen 5 0 0 5 80 137 −57 0
20 Editaga Eagles 5 0 0 5 74 150 −76 0
6th DAY MATCHES
Vesselle RFC 49–7 Nourselle Gazelles
Ourapeka Gators 35–21 Noritts All Reds
Port-au-Rex Rays 31–9 Montvieux Asagis
Tarpon Bay Barracudas 18–22 Molnitha Madmen
Thomastowne Tigers 24–24 Marksville Makers
Torusogu Talismen 17–25 Kenega City RFC
Trakanu Trekkers 38–0 Jeanville RFC
Anjoux Orangutans 20–24 Jata Spears
Chastille Kings 15–11 Jalakra Jaguars
Editaga Eagles 25–13 Hesttens Serpents
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Trakanu Trekkers 6 5 0 1 177 66 +111 15
2 Vesselle RFC 6 5 0 1 179 87 +92 15
3 Ourapeka Gators 6 5 0 1 177 87 +90 15
4 Torusogu Talismen 6 5 0 1 166 95 +71 15
5 Chastille Kings 6 5 0 1 134 109 +25 15
6 Port-au-Rex Rays 6 4 0 2 142 98 +44 12
7 Kenega City RFC 6 4 0 2 137 126 +11 12
8 Jata Spears 6 4 0 2 134 141 −7 12
9 Nourselle Gazelles 6 4 0 2 135 146 −11 12
10 Noritts All Reds 6 3 0 3 115 127 −12 9
11 Marksville Makers 6 2 1 3 101 129 −28 7
12 Hesttens Serpents 6 2 0 4 133 124 +9 6
13 Anjoux Orangutans 6 2 0 4 131 149 −18 6
14 Montvieux Asagis 6 2 0 4 107 137 −30 6
15 Jalakra Jaguars 6 2 0 4 112 149 −37 6
16 Jeanville RFC 6 2 0 4 71 170 −99 6
17 Tarpon Bay Barracudas 6 1 0 5 113 150 −37 3
18 Molnitha Madmen 6 1 0 5 102 155 −53 3
19 Editaga Eagles 6 1 0 5 99 163 −64 3
20 Thomastowne Tigers 6 0 1 5 115 172 −57 1
7th DAY MATCHES
Hesttens Serpents 27–15 Vesselle RFC
Jalakra Jaguars 23–31 Editaga Eagles
Jata Spears 13–21 Chastille Kings
Jeanville RFC 17–37 Anjoux Orangutans
Kenega City RFC 18–20 Trakanu Trekkers
Marksville Makers 15–21 Torusogu Talismen
Molnitha Madmen 37–15 Thomastowne Tigers
Montvieux Asagis 7–29 Tarpon Bay Barracudas
Noritts All Reds 20–16 Port-au-Rex Rays
Nourselle Gazelles 22–22 Ourapeka Gators
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Trakanu Trekkers 7 6 0 1 197 84 +113 18
2 Torusogu Talismen 7 6 0 1 187 110 +77 18
3 Chastille Kings 7 6 0 1 155 122 +33 18
4 Ourapeka Gators 7 5 1 1 199 109 +90 16
5 Vesselle RFC 7 5 0 2 194 114 +80 15
6 Nourselle Gazelles 7 4 1 2 157 168 −11 13
7 Port-au-Rex Rays 7 4 0 3 158 118 +40 12
8 Kenega City RFC 7 4 0 3 155 146 +9 12
9 Noritts All Reds 7 4 0 3 135 143 −8 12
10 Jata Spears 7 4 0 3 147 162 −15 12
11 Hesttens Serpents 7 3 0 4 160 139 +21 9
12 Anjoux Orangutans 7 3 0 4 168 166 +2 9
13 Marksville Makers 7 2 1 4 116 150 −34 7
14 Tarpon Bay Barracudas 7 2 0 5 142 157 −15 6
15 Molnitha Madmen 7 2 0 5 139 170 −31 6
16 Jalakra Jaguars 7 2 0 5 135 180 −45 6
17 Montvieux Asagis 7 2 0 5 114 166 −52 6
18 Editaga Eagles 7 2 0 5 130 186 −56 6
19 Jeanville RFC 7 2 0 5 88 207 −119 6
20 Thomastowne Tigers 7 0 1 6 130 209 −79 1
8th DAY MATCHES
Vesselle RFC 3–40 Ourapeka Gators
Port-au-Rex Rays 32–20 Nourselle Gazelles
Tarpon Bay Barracudas 30–20 Noritts All Reds
Thomastowne Tigers 26–10 Montvieux Asagis
Torusogu Talismen 34–13 Molnitha Madmen
Trakanu Trekkers 40–14 Marksville Makers
Anjoux Orangutans 17–27 Kenega City RFC
Chastille Kings 29–5 Jeanville RFC
Editaga Eagles 12–34 Jata Spears
Hesttens Serpents 46–3 Jalakra Jaguars
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Trakanu Trekkers 8 7 0 1 237 98 +139 21
2 Torusogu Talismen 8 7 0 1 221 123 +98 21
3 Chastille Kings 8 7 0 1 184 127 +57 21
4 Ourapeka Gators 8 6 1 1 239 112 +127 19
5 Port-au-Rex Rays 8 5 0 3 190 138 +52 15
6 Vesselle RFC 8 5 0 3 197 154 +43 15
7 Kenega City RFC 8 5 0 3 182 163 +19 15
8 Jata Spears 8 5 0 3 181 174 +7 15
9 Nourselle Gazelles 8 4 1 3 177 200 −23 13
10 Hesttens Serpents 8 4 0 4 206 142 +64 12
11 Noritts All Reds 8 4 0 4 155 173 −18 12
12 Tarpon Bay Barracudas 8 3 0 5 172 177 −5 9
13 Anjoux Orangutans 8 3 0 5 185 193 −8 9
14 Marksville Makers 8 2 1 5 130 190 −60 7
15 Molnitha Madmen 8 2 0 6 152 204 −52 6
16 Montvieux Asagis 8 2 0 6 124 192 −68 6
17 Editaga Eagles 8 2 0 6 142 220 −78 6
18 Jalakra Jaguars 8 2 0 6 138 226 −88 6
19 Jeanville RFC 8 2 0 6 93 236 −143 6
20 Thomastowne Tigers 8 1 1 6 156 219 −63 4
9th DAY MATCHES
Jalakra Jaguars 13–25 Vesselle RFC
Jata Spears 10–26 Hesttens Serpents
Jeanville RFC 19–11 Editaga Eagles
Kenega City RFC 24–28 Chastille Kings
Marksville Makers 29–12 Anjoux Orangutans
Molnitha Madmen 28–22 Trakanu Trekkers
Montvieux Asagis 15–27 Torusogu Talismen
Noritts All Reds 35–3 Thomastowne Tigers
Nourselle Gazelles 29–18 Tarpon Bay Barracudas
Ourapeka Gators 33–3 Port-au-Rex Rays
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Torusogu Talismen 9 8 0 1 248 138 +110 24
2 Chastille Kings 9 8 0 1 212 151 +61 24
3 Ourapeka Gators 9 7 1 1 272 115 +157 22
4 Trakanu Trekkers 9 7 0 2 259 126 +133 21
5 Vesselle RFC 9 6 0 3 222 167 +55 18
6 Nourselle Gazelles 9 5 1 3 206 218 −12 16
7 Hesttens Serpents 9 5 0 4 232 152 +80 15
8 Port-au-Rex Rays 9 5 0 4 193 171 +22 15
9 Kenega City RFC 9 5 0 4 206 191 +15 15
10 Noritts All Reds 9 5 0 4 190 176 +14 15
11 Jata Spears 9 5 0 4 191 200 −9 15
12 Marksville Makers 9 3 1 5 159 202 −43 10
13 Tarpon Bay Barracudas 9 3 0 6 190 206 −16 9
14 Anjoux Orangutans 9 3 0 6 197 222 −25 9
15 Molnitha Madmen 9 3 0 6 180 226 −46 9
16 Jeanville RFC 9 3 0 6 112 247 −135 9
17 Montvieux Asagis 9 2 0 7 139 219 −80 6
18 Editaga Eagles 9 2 0 7 153 239 −86 6
19 Jalakra Jaguars 9 2 0 7 151 251 −100 6
20 Thomastowne Tigers 9 1 1 7 159 254 −95 4
10th DAY MATCHES
Vesselle RFC 34–17 Port-au-Rex Rays
Tarpon Bay Barracudas 22–13 Ourapeka Gators
Thomastowne Tigers 21–11 Nourselle Gazelles
Torusogu Talismen 28–21 Noritts All Reds
Trakanu Trekkers 36–21 Montvieux Asagis
Anjoux Orangutans 33–13 Molnitha Madmen
Chastille Kings 27–11 Marksville Makers
Editaga Eagles 13–29 Kenega City RFC
Hesttens Serpents 19–11 Jeanville RFC
Jalakra Jaguars 8–30 Jata Spears
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Torusogu Talismen 10 9 0 1 276 159 +117 27
2 Chastille Kings 10 9 0 1 239 162 +77 27
3 Trakanu Trekkers 10 8 0 2 295 147 +148 24
4 Ourapeka Gators 10 7 1 2 285 137 +148 22
5 Vesselle RFC 10 7 0 3 256 184 +72 21
6 Hesttens Serpents 10 6 0 4 251 163 +88 18
7 Kenega City RFC 10 6 0 4 235 204 +31 18
8 Jata Spears 10 6 0 4 221 208 +13 18
9 Nourselle Gazelles 10 5 1 4 217 239 −22 16
10 Noritts All Reds 10 5 0 5 211 204 +7 15
11 Port-au-Rex Rays 10 5 0 5 210 205 +5 15
12 Anjoux Orangutans 10 4 0 6 230 235 −5 12
13 Tarpon Bay Barracudas 10 4 0 6 212 219 −7 12
14 Marksville Makers 10 3 1 6 170 229 −59 10
15 Molnitha Madmen 10 3 0 7 193 259 −66 9
16 Jeanville RFC 10 3 0 7 123 266 −143 9
17 Thomastowne Tigers 10 2 1 7 180 265 −85 7
18 Montvieux Asagis 10 2 0 8 160 255 −95 6
19 Editaga Eagles 10 2 0 8 166 268 −102 6
20 Jalakra Jaguars 10 2 0 8 159 281 −122 6
POSTSEASON/QUARTER FINALS
- Code: Select all
Chastille Kings 25–27 Vesselle RFC
Hesttens Serpents 0–38 Trakanu Trekkers
Jata Spears 14–36 Torusogu Talismen
Kenega City RFC 20–18 Ourapeka Gators
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Trakanu Trekkers 1 1 0 0 38 0 +38 3
2 Torusogu Talismen 1 1 0 0 36 14 +22 3
3 Vesselle RFC 1 1 0 0 27 25 +2 3
4 Kenega City RFC 1 1 0 0 20 18 +2 3
5 Chastille Kings 1 0 0 1 25 27 −2 0
6 Ourapeka Gators 1 0 0 1 18 20 −2 0
7 Jata Spears 1 0 0 1 14 36 −22 0
8 Hesttens Serpents 1 0 0 1 0 38 −38 0
Vesselle RFC 22–34 Ourapeka Gators
Torusogu Talismen 19–13 Kenega City RFC
Trakanu Trekkers 25–24 Jata Spears
Chastille Kings 20–30 Hesttens Serpents
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Trakanu Trekkers 2 2 0 0 63 24 +39 6
2 Torusogu Talismen 2 2 0 0 55 27 +28 6
3 Ourapeka Gators 2 1 0 1 52 42 +10 3
4 Kenega City RFC 2 1 0 1 33 37 −4 3
5 Vesselle RFC 2 1 0 1 49 59 −10 3
6 Hesttens Serpents 2 1 0 1 30 58 −28 3
7 Chastille Kings 2 0 0 2 45 57 −12 0
8 Jata Spears 2 0 0 2 38 61 −23 0
Hesttens Serpents 20–18 Vesselle RFC
Jata Spears 34–6 Chastille Kings
Kenega City RFC 16–22 Trakanu Trekkers
Ourapeka Gators 14–34 Torusogu Talismen
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Torusogu Talismen 3 3 0 0 89 41 +48 9
2 Trakanu Trekkers 3 3 0 0 85 40 +45 9
3 Hesttens Serpents 3 2 0 1 50 76 −26 6
4 Jata Spears 3 1 0 2 72 67 +5 3
5 Ourapeka Gators 3 1 0 2 66 76 −10 3
6 Kenega City RFC 3 1 0 2 49 59 −10 3
7 Vesselle RFC 3 1 0 2 67 79 −12 3
8 Chastille Kings 3 0 0 3 51 91 −40 0
Vesselle RFC 7–29 Torusogu Talismen
Trakanu Trekkers 13–27 Ourapeka Gators
Chastille Kings 24–19 Kenega City RFC
Hesttens Serpents 27–27 Jata Spears
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Torusogu Talismen 4 4 0 0 118 48 +70 12
2 Trakanu Trekkers 4 3 0 1 98 67 +31 9
3 Hesttens Serpents 4 2 1 1 77 103 −26 7
4 Ourapeka Gators 4 2 0 2 93 89 +4 6
5 Jata Spears 4 1 1 2 99 94 +5 4
6 Kenega City RFC 4 1 0 3 68 83 −15 3
7 Vesselle RFC 4 1 0 3 74 108 −34 3
8 Chastille Kings 4 1 0 3 75 110 −35 3
Jata Spears 17–29 Vesselle RFC
Kenega City RFC 3–39 Hesttens Serpents
Ourapeka Gators 32–24 Chastille Kings
Torusogu Talismen 12–18 Trakanu Trekkers
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Torusogu Talismen 5 4 0 1 130 66 +64 12
2 Trakanu Trekkers 5 4 0 1 116 79 +37 12
3 Hesttens Serpents 5 3 1 1 116 106 +10 10
4 Ourapeka Gators 5 3 0 2 125 113 +12 9
5 Vesselle RFC 5 2 0 3 103 125 −22 6
6 Jata Spears 5 1 1 3 116 123 −7 4
7 Chastille Kings 5 1 0 4 99 142 −43 3
8 Kenega City RFC 5 1 0 4 71 122 −51 3
Vesselle RFC 23–9 Trakanu Trekkers
Chastille Kings 15–29 Torusogu Talismen
Hesttens Serpents 18–22 Ourapeka Gators
Jata Spears 13–25 Kenega City RFC
Pld W D L PF PA PD Pts
1 Torusogu Talismen 6 5 0 1 159 81 +78 15
2 Trakanu Trekkers 6 4 0 2 125 102 +23 12
3 Ourapeka Gators 6 4 0 2 147 131 +16 12
4 Hesttens Serpents 6 3 1 2 134 128 +6 10
5 Vesselle RFC 6 3 0 3 126 134 −8 9
6 Kenega City RFC 6 2 0 4 96 135 −39 6
7 Jata Spears 6 1 1 4 129 148 −19 4
8 Chastille Kings 6 1 0 5 114 171 −57 3
CHAMPIONSHIP MATCH:
Torusogu Talismen 9–23 Trakanu Trekkers
3RD PLACE MATCH:
Hesttens Serpents 24–21 Ouropeka Gators
1st Place: Trakanu Trekkers
2nd Place: Torusogu Talismen
3rd Place: Hesttens Serpents
4th Place: Ouropeka Gators