NATION

PASSWORD

18th Winter Olympics: OOC thread

A battle ground for the sportsmen and women of nations worldwide. [In character]
User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 7339
Founded: Feb 04, 2008
Inoffensive Centrist Democracy

18th Winter Olympics: OOC thread

Postby Liventia » Fri Dec 29, 2023 4:05 am

OOC THREAD | XVIII OLYMPIC WINTER GAMES
Liventia


This is the signup OOC thread for the 18th Winter Olympics on NS Sport. Discuss anything directly related to the Games, including any errors, here.
Please do not tag this thread or submit an incomplete signup.

New events are being contested at these Games. Events and entry limits have also changed from past Games. Please do not copy and paste an old signup. Any signups which do not conform to this rule will be disregarded in totality.

TIMING
The deadline for all entries and alteration of entries is, with no exceptions, set at 11:00 UTC 9 February 2024. That is exactly six weeks of signup time, which is sufficient.

Any nations that have signed up but have ceased to exist by the end of the signup window will be excluded.

INSTRUCTIONS
Please pay attention and read through the following information very carefully. If there is a problem with your sign-up, it may not be entered and you might need to resubmit your entries.

Copy the event list below. Under each event, write the names of the athletes participating in each event. The number inside the bracket indicates the maximum number of entries a delegation may send to an event.

DO NOT COPY AND PASTE AN OLD SIGNUP. Event names and quota limits have changed since the last Winter Olympics.

You are strongly recommended to use the official signup spreadsheet to help in your signup. Please make a copy or download a copy of the linked Google sheet and do not attempt to edit it.

  • If only the maximum number is shown—e.g., “(2)”—it is an individual event, and you must give the name of each participating individual on a separate line. (You may enter fewer than the maximum number.)
  • If a team event has a specific team size indicated—e.g., “(1 team of 4)”—you must give the name of each team member on a single line, separated by slashes.
  • If a team event just says “(1 team)”, use the name of your nation or delegation, rather than the names of any team members. You may post your team rosters for these events in the roster thread, which will be created near the start of the Games.
  • No signups are being taken for biathlon pursuit events, skeleton mixed team, luge team relay, figure skating team event, Alpine skiing team combined events, or freestyle skiing mixed team aerials. These are automatic-qualification events depending on performances in either other qualifiers, or other individual finals. To qualify as a team, individual entries from unified or combined delegations must have the same trigramme.

The individual or team names on each line should be followed by your nation or delegation’s three-letter code and a skill modifier, each separated by a semicolon, as shown in the example entry below. If you don't have any athletes participating in a particular event, please remove it from your sign-up sheet. Do not 'tag' or add a post and say that you are going to edit in your entry later as they will be ignored.
BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Guy de la Mer;LEN;62
Blake Griffith;LEN;31
John Doe;LEN;0
James Doe;LEN;15
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Guy de la Mer/Blake Griffith/Craig Wallace/Gary Lee;LEN;58

CURLING
Men's Team (1 team)
Liventia;LEN;90
Women's Team (1 team)
Liventia;LEN;80
Mixed Doubles (1 team of 2)
James Barrett/Abigail Weekes;LEN;60


SKILL MODIFIERS
A skill modifier is used to determine how well an athlete or a team performs in an event. It is a whole number from 0 to 100: 0 for the athletes just making the qualification standard (i.e. still decent compared to the 'average' person) and 100 for the world's best. A team entry gets a single skill modifier for the entire team, while an athlete participating in multiple events has a separate modifier for each event. Automatic entries do not contribute to the entry average. All medal event entry skill modifiers must average 50 or under.

Submitting unrealistic delegations of extremely high and low values with no spread, or 'min-maxing', will result in a reduced min-max avoidance bonus (MMAB). This may adversely affect how well your delegation does.

MMAB will apply as follows:

1–10 entries: Full MMAB for any STDEV
11–30 entries: Full MMAB for STDEV of 33.0 or less
31–99 entries: Full MMAB for STDEV of 30.0 or less
100–150 entries: Full MMAB for STDEV of 27.0 or less
151+ entries: Full MMAB for STDEV of 24.0 or less

MMAB will scale proportionally to how far over the acceptable each delegation is. A 33% min-max penalty, applied to overall RP bonus, will apply to delegations with a standard deviation more than three points above the limit, or for any delegation with 11+ entries with a standard deviation over 33. These delegations will also have their MMAB capped at 0.667 (a 33% penalty on the maximum) even if their MMAB would otherwise be higher. The MMAB formula will be identical to the one used for the 16th Winter Olympics.

AI USE POLICY
All use of AI direct text output will be prohibited (using AI to generate ideas or images etc that does not result in the final text output being AI-generated is fine). Please declare any and all use of AI, or risk expulsion from the Games and vacating of results with other athletes promoted, if such unauthorised use is detected.

ENTRY LIMITS AND PUPPET POLICY
Each user may enter a maximum of two delegations, with the main and the puppet delegation clearly marked. There is no maximum limit for one delegation but puppet delegations may not enter more than 120 entries – sufficient to enter at least one entry in each event. Skill ratings will range from 0 to 100, inclusive, but the overall delegation average must not exceed 50 points. Puppets must be clearly declared. Any undeclared puppetry detected will result in expulsion from the Games and vacating of results, with other athletes promoted.

Combined delegations with multiple NOC codes may be entered only when made up of nations controlled by multiple users. Individual users wishing to enter multiple teams may do so in a single combined delegation with a single NOC code or in the traditional main/puppet format. Users may also enter as part of a combined delegation, which would count as the main delegation, in addition to a puppet with the applicable entry limit. Combined delegations with multiple NOC codes must represent countries which each have their own NationStates account and which have a compelling regional or cultural link between them.

QUALIFICATION SYSTEM
Following the closing of signups, the number of entries in each discipline will be totalled, following which qualifiers (extra preliminary rounds, even for events without traditional preliminary rounds) will be held to aim for the following target total number of final entries per discipline:

Alpine skiing 560 (proposed breakdown: ~90 per SL/GS event x4, ~40 per DH/SG event x4, plus team combined entries through qualifying performances)
Biathlon 480 (proposed breakdown: ~90 per sprint/individual event x4, ~30 per mass sprint event x2, ~20 per team relay x3, plus pursuit entries through performance in sprint final)
Bobsleigh 120 (proposed breakdown: ~30 per event x4)
Cross-country skiing 720 (proposed breakdown: ~100 per 10km event x2, ~65 per skiathlon/50km event x4, ~15 per team relay x2, ~90 per individual sprint x2, ~25 per team sprint x2)
Curling 30 (proposed breakdown: 10 teams per event x3)
Figure skating 140 (proposed breakdown: ~40 per singles event x2, ~30 per pairs/dance event x2, plus mixed team entries through qualifying performances – minimum 10 mixed teams)
Freestyle skiing 490 (proposed breakdown: ~35 per event, plus mixed team aerials entries through qualifying performances – minimum 6 mixed teams)
Ice hockey 32 (proposed breakdown: 16 teams per event x2)
Luge 120 (proposed breakdown: ~40 per singles event x2, ~20 per doubles event x2, plus team relay entries through qualifying performances – minimum 14 teams)
Nordic combined 200 (proposed breakdown: ~50 per singles event x4, plus team sprint events through qualifying performances – minimum 14 teams)
Short track speed skating 300 (proposed breakdown: ~48 in 500m/1000m x4, ~36 in 1500m, 12 per team relay x3)
Skeleton 60 (proposed breakdown: ~30 per singles event, plus mixed team entries through qualifying performances – minimum 20 teams, maximum 2 per NOC)
Ski jumping 276 (proposed breakdown: ~60 per individual event, ~12 per team event)
Ski mountaineering 60 (proposed breakdown: ~20 per event, with mixed relay having its own qualifiers)
Snowboard 352 (proposed breakdown: ~32 per event, with mixed team snowboard cross having its own qualifiers)
Speed skating 420 (proposed breakdown: ~40 per short event x6, ~25 per mid-distance or long event x4, ~32 per mass start event x2, 8 per team pursuit)

All defending champions and/or the top host entry in each event will gain automatic progression to the finals. The top 20% of the target final entries by rating in each event will also gain automatic progression to the finals (for example, with 560 final entries the target in Alpine skiing, 112 automatic qualifiers – including the defending champion and top host entry – will be spread out across the individual events depending on the number of preliminary entries in each, with all remaining entries entering preliminary rounds to try to earn the last 448 spots across the events.) The 20% automatic progression will not apply to curling or ice hockey, where only the defending champions and host entry will receive automatic progression (if the host entry is also the defending champion in these events, the reigning silver medallists will receive automatic progression).

Because the qualifiers will be held officially as preliminary rounds and "part of the Games", the advancement system seen in past qualifying systems will not be in use: NOCs that send only one entry in any event will not have that entry advanced out of the preliminary rounds by any means other than on merit. Likewise, as "part of the Games", any records set in short track or speed skating during preliminary rounds will be official Olympic Records.
EVENT LIST
BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Men's 15km Mass Start (4)
Men's 20km Individual (4)
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Women's 7.5km Sprint (4)
Women's 12.5km Mass Start (4)
Women's 15km Individual (4)
Women's 4x6km Relay (1 team of 4)
Mixed 4x6km Relay (1 team of 4)

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Four-Man (3 teams of 4)
Women's Monobob (3)
Two-Woman (3 teams of 2)
SKELETON
Men (3)
Women (3)

CURLING
Men's Team (1 team)
Women's Team (1 team)
Mixed Doubles (1 team of 2)

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Women's Team (1 team)

LUGE
Men's Singles (3)
Men's Doubles (2 teams of 2)
Women's Singles (3)
Women's Doubles (2 teams of 2)

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Women's Single Skating (3)
Pair Skating (3 teams of 2)
Ice Dancing (3 teams of 2)
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Men's 1000m (3)
Men's 1500m (3)
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Women's 500m (3)
Women's 1000m (3)
Women's 1500m (3)
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Men's 1000m (3)
Men's 1500m (3)
Men's 5000m (3)
Men's 10000m (2)
Men's Mass Start (2)
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Women's 500m (3)
Women's 1000m (3)
Women's 1500m (3)
Women's 3000m (3)
Women's 5000m (2)
Women's Mass Start (2)
Women's Team Pursuit (1 team of 3)

SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Men's Giant Slalom (4)
Men's Slalom (4)
Men's Super-G (4)
Women's Downhill (4)
Women's Giant Slalom (4)
Women's Slalom (4)
Women's Super-G (4)
CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Men's Sprint Classic (4)
Men's Team Sprint Free (1 team of 2)
Men's 50km Mass Start Classic (4)
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Women's 10km Free (4)
Women's 10km+10km Skiathlon (4)
Women's Sprint Classic (4)
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Women's 50km Mass Start Classic (4)
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Men's Dual Moguls (4)
Men's Moguls (4)
Men's Ski Cross (4)
Men's Freeski Big Air (4)
Men's Freeski Halfpipe (4)
Men's Freeski Slopestyle (4)
Women's Aerials (4)
Women's Dual Moguls (4)
Women's Moguls (4)
Women's Ski Cross (4)
Women's Freeski Big Air (4)
Women's Freeski Halfpipe (4)
Women's Freeski Slopestyle (4)
NORDIC COMBINED
Men's Individual Gundersen Normal Hill/10km (3)
Men's Individual Gundersen Large Hill/10km (3)
Men's Team Sprint Large Hill/2x7.5km (1 team of 2)
Women's Individual Gundersen Normal Hill/5km (3)
Women's Individual Gundersen Large Hill/5km (3)
Women's Team Sprint Normal Hill/2x4.5km (1 team of 2)
SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Men's Individual Large Hill (4)
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Women's Individual Normal Hill (4)
Women's Individual Large Hill (4)
Women's Team Normal Hill (1 team of 4)
Mixed Team Normal Hill (1 team of 4)
SNOWBOARD
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Men's Snowboard Big Air (4)
Men's Snowboard Cross (4)
Men's Snowboard Halfpipe (4)
Men's Snowboard Slopestyle (4)
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Women's Snowboard Big Air (4)
Women's Snowboard Cross (4)
Women's Snowboard Halfpipe (4)
Women's Snowboard Slopestyle (4)
Mixed Team Snowboard Cross (3 teams of 2)

SKI MOUNTAINEERING
Men's Sprint (2)
Women's Sprint (2)
Mixed Relay (1 team of 2)

You will find a link to a signup spreadsheet below under "LINKS". If you are using this, please download or make a copy. Do not attempt to edit the file directly.

CORRECTIONS
If you need to edit your entries after they have already been accepted, you must indicate the changes you wish to make in a new post, rather than editing your existing signup post. Corrections may be submitted up until the signup deadline; corrections submitted after the deadline may be accepted or rejected at the hosts' discretion.


LINKS
Olympic Games Discussion Thread (OOC)
Olympic Announcements Thread
Host Bid
Rosters
Results thread
RP thread
Last edited by Liventia on Mon Feb 12, 2024 2:46 pm, edited 14 times in total.
Слава Україні!

User avatar
Delaclava
Negotiator
 
Posts: 5177
Founded: Jul 30, 2008
Democratic Socialists

Postby Delaclava » Fri Dec 29, 2023 8:30 pm

Delegation: Delaclava
Trigram: DEL

Total number of entries: 116
Medal entries average: 50
Standard deviation: 22.822
Target standard deviation: 27
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Biathlon entries: 0
Bobsleigh entries: 0
Skeleton entries: 0
Curling entries: 3
Ice hockey entries: 2
Luge entries: 0
Figure skating entries: 12
Short track entries: 21
Speed skating entries: 34
Alpine skiing entries: 8
Cross-country skiing entries: 36
Freestyle skiing entries: 0
Nordic combined entries: 0
Ski jumping entries: 0
Snowboarding entries: 0
Ski mountaineering entries: 0

CURLING
Men's Team (1 team)
Delaclava;DEL;35
Women's Team (1 team)
Delaclava;DEL;55
Mixed Doubles (1 team of 2)
Justin Park/Kellie Nissen;DEL;30

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Delaclava;DEL;71
Women's Team (1 team)
Delaclava;DEL;61

SKATING
FIGURE SKATING

Men's Single Skating (3)
David Kessler;DEL;71
Reinier Petrus;DEL;24
Kyle Larkin;DEL;20
Women's Single Skating (3)
Emma Varner;DEL;91
Karyna Bublik;DEL;55
Pieta Tomasz;DEL;30
Pair Skating (3 teams of 2)
Stephane Varane/Theresa Mayer;DEL;54
Carlos Echevarria/Lavinia Harper;DEL;8
Marco Kita/Kyrie Logan;DEL;0
Ice Dancing (3 teams of 2)
Brian Kane/Evelyn Kane;DEL;40
Aiden Hough/Rina Scott;DEL;13
Tristan Kinsella/Isla Dunphy;DEL;60

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Brian Baker;DEL;50
Jordan Garland;DEL;30
Guy Renoir;DEL;36
Men's 1000m (3)
Brian Baker;DEL;50
Jordan Garland;DEL;35
Guy Renoir;DEL;20
Men's 1500m (3)
Brian Baker;DEL;48
Jordan Garland;DEL;42
Filip Meland;DEL;56
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Brian Baker/Jordan Garland/Guy Renoir/Filip Meland;DEL;40
Women's 500m (3)
Julie Helgesen;DEL;60
Heidi Traeger;DEL;56
Marie-Josee Toussaint;DEL;75
Women's 1000m (3)
Julie Helgesen;DEL;45
Heidi Traeger;DEL;50
Andi Ochs;DEL;6
Women's 1500m (3)
Julie Helgesen;DEL;40
Amanda Bengtsen;DEL;36
Brittany Riley;DEL;30
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Julie Helgesen/Heidi Traeger/Marie-Josee Toussaint/Amanda Bengtsen;DEL;50
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Brian Baker/Guy Renoir/Julie Helgesen/Marie-Josee Toussaint;DEL;65

SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Olivier Delie;DEL;65
Jeremy Dahl;DEL;80
Zach Tinsley;DEL;55
Men's 1000m (3)
Olivier Delie;DEL;68
Jeremy Dahl;DEL;50
Zach Tinsley;DEL;32
Men's 1500m (3)
Olivier Delie;DEL;70
Garrett Carlson;DEL;72
Jamie Stevens;DEL;43
Men's 5000m (3)
Garrett Carlson;DEL;85
Grant Bedford;DEL;70
Jamie Stevens;DEL;54
Men's 10000m (2)
Garrett Carlson;DEL;93
Grant Bedford;DEL;88
Men's Mass Start (2)
Olivier Delie;DEL;80
Garrett Carlson;DEL;69
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Olivier Delie/Garrett Carlson/Grant Bedford;DEL;100
Women's 500m (3)
Brooke Bouchard;DEL;45
Hildegard Rubinstein;DEL;60
Alice Timmons;DEL;22
Women's 1000m (3)
Brooke Bouchard;DEL;54
Hildegard Rubinstein;DEL;64
Alice Timmons;DEL;20
Women's 1500m (3)
Brooke Bouchard;DEL;60
Marita Coburn;DEL;56
Hildegard Rubinstein;DEL;70
Women's 3000m (3)
Brooke Bouchard;DEL;53
Marita Coburn;DEL;50
Kate London;DEL;15
Women's 5000m (2)
Marita Coburn;DEL;40
Kate London;DEL;32
Women's Mass Start (2)
Marita Coburn;DEL;75
Hildegard Rubinstein;DEL;80
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Brooke Bouchard/Marita Coburn/Kate London;DEL;30

SKIING
ALPINE SKIING

Men's Downhill (4)
Casper Tyson;DEL;10
Men's Giant Slalom (4)
Casper Tyson;DEL;5
Men's Slalom (4)
Casper Tyson;DEL;5
Men's Super-G (4)
Casper Tyson;DEL;5
Women's Downhill (4)
Eva Fisher;DEL;5
Women's Giant Slalom (4)
Eva Fisher;DEL;10
Women's Slalom (4)
Eva Fisher;DEL;10
Women's Super-G (4)
Eva Fisher;DEL;8

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Kiril Svechnikov;DEL;60
Simon Leto;DEL;45
Rory King;DEL;70
Tyler Doyle;DEL;65
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Kiril Svechnikov;DEL;70
Simon Leto;DEL;50
Dani Alyabyev;DEL;65
Mathieu Cote;DEL;80
Men's Sprint Classic (4)
Kiril Svechnikov;DEL;56
Simon Leto;DEL;42
Rory King;DEL;75
Tyler Doyle;DEL;69
Men's Team Sprint Free (1 team of 2)
Rory King/Tyler Doyle;DEL;80
Men's 50km Mass Start Classic (4)
Kiril Svechnikov;DEL;63
Simon Leto;DEL;53
Dani Alyabyev;DEL;58
Mathieu Cote;DEL;90
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Kiril Svechnikov/Simon Leto/Rory King/Tyler Doyle;DEL;65
Women's 10km Free (4)
Mary Grace;DEL;80
Clemence Renard;DEL;48
Ida Wilke;DEL;30
Edith Wilke;DEL;25
Women's 10km+10km Skiathlon (4)
Mary Grace;DEL;65
Clemence Renard;DEL;53
Selja Vesa;DEL;60
Sofia Rieu;DEL;64
Women's Sprint Classic (4)
Mary Grace;DEL;80
Clemence Renard;DEL;48
Ida Wilke;DEL;35
Edith Wilke;DEL;27
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Mary Grace/Clemence Renard;DEL;40
Women's 50km Mass Start Classic (4)
Mary Grace;DEL;50
Clemence Renard;DEL;58
Selja Vesa;DEL;70
Sofia Rieu;DEL;70
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Mary Grace/Clemence Renard/Ida Wilke/Edith Wilke;DEL;45
Last edited by Delaclava on Sun Dec 31, 2023 8:49 am, edited 1 time in total.
Sports Honor Roll
Football: 2x WORLD BOWL CHAMPIONS (13 & 15), 1x Runner-up (11), 4x Third Place (41-44), 1x Regional Champions
Hockey: World Cup 16 Third Place, 2x World Juniors Champion (18 & 22), 3x World Junior Runners-up (16, 17, 19), 1x Regional Silver
Basketball: 2x IBC Runners-up (31 and 36), 4x Regional Medal (1 Silver, 3 Bronze)
Lacrosse: 2x Worlds Runners-up (16 and 41) 1x Regional Silver
Soccer: Olympic Gold (V), 3rd at IAC 18 3rd at Di Bradini Cup 15, 4th at Baptism of Fire 34
Host of WC 55; CoH 44, 46, 84, and 87; BoF 72; World Bowl 11, 15, 39, and 43; IBC 7 and 31; AOCAF 31; WJHC 16 and 18; etc. Founder of Scott Cup and World Team Tennis Championship.

User avatar
Prince Georges Land
Civil Servant
 
Posts: 9
Founded: Oct 22, 2023
Ex-Nation

Postby Prince Georges Land » Sun Dec 31, 2023 1:25 am

Delegation Name: Prince George's Land
Trigame: PGL
Total number of entries: 95
Medal entries average: 49.853
Standard deviation: 28.735

BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Michael Reed ;PGL; 60
Erik Stickel ;PGL; 60
Harvey Brown ;PGL; 60
Greg Blair ;PGL; 60
Men's 15km Mass Start (4)
Laurence Baker ;PGL; 55
Hugh Ball ;PGL; 55
Joseph Chavez ;PGL; 45
Benny Carter ;PGL; 45
Men's 20km Individual (4)
Marco Brown ;PGL; 40
Clint Cunningham ;PGL; 40
Don Graham ;PGL; 40
Jim Hopkins ;PGL; 40

CURLING
Men's Team (1 team)
Prince George's Land ;PGL; 20


ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Prince George's Land ;PGL; 10

LUGE
Men's Singles (3)
Timmy Barnes ;PGL; 35
Arthur Hale ;PGL; 35
Tom Strickland ;PGL; 35
Men's Doubles (2 teams of 2)
Timmy Barnes Arthur Hale ;PGL; 35
Tom Strickland Elias Glover ;PGL; 35

SKATING – FIGURE SKATING
Women's Single Skating (3)
Jeanne Townsend ;PGL; 30
Dorothy Walters ;PGL; 30
Amanda Leonard ;PGL; 30


SKATING – SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Matt Murphy ;PGL; 40
Mario Gill ;PGL; 40
Morris McKinney ;PGL; 40
Men's 1000m (3)
Matt Murphy ;PGL; 40
Mario Gill ;PGL; 40
Morris McKinney ;PGL; 40
Men's 1500m (3)
Nathaniel Goodwin ;PGL; 40
Clifton Ward ;PGL; 40
Andrew Walker ;PGL; 40
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Brett Carroll Clifton Ward Nathaniel Goodwin Andrew Walker ;PGL; 40

SKATING – SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Ramon Padilla ;PGL; 25
Donald Thorton ;PGL; 25
Cesar Crawford ;PGL; 25
Men's 1000m (3)
Sean Colon ;PGL; 25
Jerry Rodriguez ;PGL; 25
Erik Boone ;PGL; 25
Men's 1500m (3)
Edmund Holmes ;PGL; 25
Marty Ellis ;PGL; 25
Sephen Edwards ;PGL; 25
Men's 5000m (3)
Marcus Drake ;PGL; 25
Erik Cobb ;PGL; 25
Randolph Griffith ;PGL; 25
Men's 10000m (2)
Lyle George ;PGL; 25
Alonzo Carpenter ;PGL; 25
Men's Mass Start (2)
Cesar Hines ;PGL; 25
Conrad Jacobs ;PGL; 25

SKIING – ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Ivan Walton ;PGL; 30
Stuart Yates ;PGL; 30
Mike Duncan ;PGL; 30
Orville Strickland ;PGL; 30
Men's Giant Slalom (4)
Spencer Thorton ;PGL; 40
Maurice Cohen ;PGL; 40
Claude Santiago ;PGL; 40
Doyle Wells ;PGL; 40


SKIING – CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Charlie Nguyen ;PGL; 10
Ben McDaniel ;PGL; 10
Marlon Casey ;PGL; 10
Dean Barrett ;PGL; 10
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Charlie Nguyen ;PGL; 10
Ben McDaniel ;PGL; 10
Marlon Casey ;PGL; 10
Dean Barrett ;PGL; 10


SKIING – FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Dominic Griffith ;PGL; 86
Pablo Goodman ;PGL; 85
Phillip Ballard ;PGL; 85
Francis Wood ;PGL; 80
Men's Dual Moguls (4)
Guy Foster ;PGL; 60
Matthew Rice ;PGL; 60
Michael Pedersen ;PGL; 60
Darrell Tate ;PGL; 60
Men's Moguls (4)
Wayne Garza ;PGL; 100
Ira Phelps ;PGL; 100
Dustin Austin ;PGL; 100
Loren Taylor ;PGL; 100
Men's Ski Cross (4)
Phillip Austin ;PGL; 80
Harold Patterson ;PGL; 80
Elmer Caroll ;PGL; 80
Lorenzo Schultz ;PGL; 80
Men's Freeski Big Air (4)
Clayton Copland ;PGL; 100
Dayne White ;PGL; 100
Damon Willis ;PGL; 100
Julius Mack ;PGL; 100
Men's Freeski Halfpipe (4)
Luke Kennedy ;PGL; 90
Oliver Griffin ;PGL; 90
Harold Schultz ;PGL; 90
Duane Bradley ;PGL; 90
Men's Freeski Slopestyle (4)
Burt Rein ;PGL; 100
Eduardo Peterson ;PGL; 100
Clinton Hale ;PGL; 100
Rafael Aguilar ;PGL; 100
Jimbo to Bama.
Go Commodores

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 7339
Founded: Feb 04, 2008
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Liventia » Sun Dec 31, 2023 2:12 am

You need to copy and paste from column N in the signup spreadsheet. The above signup is not valid.
Слава Україні!

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 7339
Founded: Feb 04, 2008
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Liventia » Sun Dec 31, 2023 7:07 am

Delegation: Liventia
Trigram: LEN

Total number of entries: 332
Medal entries average: 50
Standard deviation: 23.909
Target standard deviation: 24
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Biathlon entries: 27
Bobsleigh entries: 12
Skeleton entries: 6
Curling entries: 3
Ice hockey entries: 2
Luge entries: 10
Figure skating entries: 12
Short track entries: 21
Speed skating entries: 34
Alpine skiing entries: 32
Cross-country skiing entries: 36
Freestyle skiing entries: 56
Nordic combined entries: 14
Ski jumping entries: 19
Snowboarding entries: 43
Ski mountaineering entries: 5


BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Zachary Wells;LEN;82
Selwyn Elliott;LEN;89
Nathan Faivre;LEN;34
Ricky Goodman;LEN;34
Men's 15km Mass Start (4)
Zachary Wells;LEN;82
Selwyn Elliott;LEN;79
Nathan Faivre;LEN;50
Ricky Goodman;LEN;19
Men's 20km Individual (4)
Zachary Wells;LEN;92
Selwyn Elliott;LEN;79
Nathan Faivre;LEN;40
Ricky Goodman;LEN;19
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Zachary Wells/Selwyn Elliott/Nathan Faivre/Ricky Goodman;LEN;92
Women's 7.5km Sprint (4)
Georgia Morse;LEN;82
Pat Allan;LEN;25
Vanessa Ryder;LEN;49
Elizabeth Winstanley;LEN;47
Women's 12.5km Mass Start (4)
Georgia Morse;LEN;71
Pat Allan;LEN;19
Vanessa Ryder;LEN;24
Elizabeth Winstanley;LEN;30
Women's 15km Individual (4)
Georgia Morse;LEN;71
Pat Allan;LEN;19
Vanessa Ryder;LEN;49
Elizabeth Winstanley;LEN;50
Women's 4x6km Relay (1 team of 4)
Georgia Morse/Pat Allan/Vanessa Ryder/Elizabeth Winstanley;LEN;49
Mixed 4x6km Relay (1 team of 4)
Zachary Wells/Selwyn Elliott/Georgia Morse/Elizabeth Winstanley;LEN;71

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Carl Pryce/Isaac McBride;LEN;23
Franck Bertrand/Will Davies;LEN;47
Jonathan Reid/Charles St. Clair;LEN;37
Four-Man (3 teams of 4)
Carl Pryce/Isaac McBride/Jonny Stark/Adrian Barton;LEN;46
Franck Bertrand/Will Davies/Roger Durand/Ant Whittaker;LEN;41
Jonathan Reid/Charles St. Clair/Adrien Petit/Walter Howells;LEN;20
Women's monobob (3)
Emily Andersen;LEN;21
Megan Watts;LEN;46
Non Powell;LEN;59
Two-Woman (3 teams of 2)
Tatiana Gagnon/Jeanne Lachenal;LEN;19
Sophie Hawking/Hélène Bertrand;LEN;55
Molly Cox/Joëlle Brunelle;LEN;74
SKELETON
Men's (3)
Matthias Gauthier;LEN;79
Alfie Grosjean;LEN;23
Garth Nielsen;LEN;47
Women's (3)
Odile Bidault;LEN;19
Freya Greenway;LEN;20
Morwenna Gardener;LEN;49

CURLING
Men's Team (1 team)
Liventia;LEN;100
Women's Team (1 team)
Liventia;LEN;100
Mixed Doubles (1 team of 2)
Alexander Peck/Danielle Daley;LEN;100

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Liventia;LEN;37
Women's Team (1 team)
Liventia;LEN;37

LUGE
Men's Singles (3)
Aidy Jeffries;LEN;19
Jenson McGovern;LEN;25
Loïc Lièvremont;LEN;21
Men's Doubles (2 teams of 2)
Steven Walters/Victor Dufour;LEN;46
Bill Delarue/Noah du Toit;LEN;57
Women's Singles (3)
Greta Foreman;LEN;38
Jenny Paxton;LEN;76
Roseline Doucet;LEN;54
Women's Doubles (2 teams of 2)
Linda Appleton/Danielle Jardin;LEN;58
Ava Gill/Billie Francis;LEN;45

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Elliot Gilbert-Smith;LEN;87
Craig Asquith;LEN;44
Elliot Chapman;LEN;19
Women's Single Skating (3)
Julia Gilmore;LEN;89
Claudine Dujardin;LEN;33
Megan Parsons;LEN;19
Pair Skating (3 teams of 2)
Melissa Finn/Nicholas Cannon;LEN;35
Olivia Nicholson/Alun Swanson;LEN;58
Leah Collard/Dominic Stone;LEN;87
Ice Dancing (3 teams of 2)
Susanna Little/Ant Lagarde;LEN;87
Bailey Blake/Armand Capelle;LEN;74
Robin Beaufils/Ricky Raymond;LEN;79
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Dylan Lowe;LEN;88
Geoff Griffith;LEN;27
Vincent Fleury;LEN;31
Men's 1000m (3)
Dylan Lowe;LEN;88
Geoff Griffith;LEN;48
Vincent Fleury;LEN;21
Men's 1500m (3)
Dylan Lowe;LEN;98
Geoff Griffith;LEN;70
Vincent Fleury;LEN;21
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Dylan Lowe/Geoff Griffith/Vincent Fleury/Victor Goudreau;LEN;81
Women's 500m (3)
Rachel Hart;LEN;37
Fioled Rousselle;LEN;28
Julia Fuller;LEN;39
Women's 1000m (3)
Rachel Hart;LEN;36
Fioled Rousselle;LEN;19
Julia Fuller;LEN;29
Women's 1500m (3)
Rachel Hart;LEN;19
Fioled Rousselle;LEN;55
Julia Fuller;LEN;32
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Rachel Hart/Fioled Rousselle/Julia Fuller/Josephine Edwards;LEN;84
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Dylan Lowe/Victor Goudreau/Fioled Rousselle/Josephine Edwards;LEN;46
SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Sylvain Desjardins;LEN;35
Richard Chambers;LEN;37
Nick Gerard;LEN;19
Men's 1000m (3)
Sylvain Desjardins;LEN;43
Richard Chambers;LEN;24
Nick Gerard;LEN;27
Men's 1500m (3)
Joe Francis;LEN;71
Mathieu Faivre;LEN;46
Sylvain Desjardins;LEN;49
Men's 5000m (3)
Joe Francis;LEN;82
Mathieu Faivre;LEN;20
Felix Simpson;LEN;83
Men's 10000m (2)
Felix Simpson;LEN;21
Freddie Evans;LEN;33
Men's Mass Start (2)
Felix Simpson;LEN;38
Freddie Evans;LEN;20
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Joe Francis/Felix Simpson/Freddie Evans;LEN;44
Women's 500m (3)
Rebecca Mooney;LEN;68
Taylor Guyon;LEN;72
Joanna Adkinson;LEN;19
Women's 1000m (3)
Rebecca Mooney;LEN;68
Taylor Guyon;LEN;48
Joanna Adkinson;LEN;47
Women's 1500m (3)
Rebecca Mooney;LEN;79
Courtney Foreman;LEN;68
Jocelyn Trevor;LEN;24
Women's 3000m (3)
Courtney Foreman;LEN;79
Zara Rush;LEN;31
Antoinette Blanc;LEN;46
Women's 5000m (2)
Patricia Wright;LEN;79
Charlie Barry;LEN;58
Women's Mass Start (2)
Patricia Wright;LEN;89
Charlie Barry;LEN;83
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Courtney Foreman/Zara Rush/Charlie Barry;LEN;48

SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Ron Brosseau;LEN;68
Andy Abrams;LEN;35
David Whelan;LEN;41
Nate Reeve;LEN;50
Men's Giant Slalom (4)
Dexter McMillan;LEN;68
Ash McGuire;LEN;82
Damien Coquard;LEN;81
Owen Lachenal;LEN;30
Men's Slalom (4)
Dexter McMillan;LEN;79
Ash McGuire;LEN;34
Damien Coquard;LEN;87
Owen Lachenal;LEN;58
Men's Super-G (4)
Ron Brosseau;LEN;36
Andy Abrams;LEN;21
David Whelan;LEN;44
Nate Reeve;LEN;75
Women's Downhill (4)
Leah Winfield;LEN;88
Eugénie Brosseau;LEN;71
Jessica Pennington;LEN;50
Mackenzie Gardner;LEN;54
Women's Giant Slalom (4)
Alison Morse;LEN;75
Anna Porter;LEN;40
Claire Poirier;LEN;40
Mollie Simpson;LEN;87
Women's Slalom (4)
Alison Morse;LEN;41
Anna Porter;LEN;54
Claire Poirier;LEN;23
Mollie Simpson;LEN;25
Women's Super-G (4)
Leah Winfield;LEN;78
Eugénie Brosseau;LEN;19
Jessica Pennington;LEN;44
Mackenzie Gardner;LEN;77
CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Alexandre Day;LEN;78
Ollie Smith;LEN;82
Alan Jones;LEN;28
Felix Cummings;LEN;46
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Alexandre Day;LEN;22
Ollie Smith;LEN;46
Alan Jones;LEN;55
Felix Cummings;LEN;75
Men's Sprint Classic (4)
Pierre Jourdain;LEN;79
Zachary Ackley;LEN;77
Matt George;LEN;38
Robert Reynaud;LEN;19
Men's Team Sprint Free (1 team of 2)
Pierre Jourdain/Matt George;LEN;26
Men's 50km Mass Start Classic (4)
Alexandre Day;LEN;22
Ollie Smith;LEN;29
Alan Jones;LEN;34
Felix Cummings;LEN;50
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Alexandre Day/Ollie Smith/Alan Jones/Felix Cummings;LEN;50
Women's 10km Free (4)
Hélène Theriault;LEN;46
Lisa Cotton;LEN;54
Holly Paxton;LEN;34
Gabrielle Bowen;LEN;54
Women's 10km+10km Skiathlon (4)
Hélène Theriault;LEN;42
Lisa Cotton;LEN;72
Holly Paxton;LEN;54
Gabrielle Bowen;LEN;20
Women's Sprint Classic (4)
Beverly Beckett;LEN;79
Stéphanie Martel;LEN;74
Nadine Tavernier;LEN;21
Ceri Thomson;LEN;79
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Beverly Beckett/Stéphanie Martel;LEN;23
Women's 50km Mass Start Classic (4)
Hélène Theriault;LEN;19
Lisa Cotton;LEN;69
Holly Paxton;LEN;78
Gabrielle Bowen;LEN;47
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Hélène Theriault/Lisa Cotton/Holly Paxton/Gabrielle Bowen;LEN;45
FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Archie Barrett;LEN;82
Len Hunt;LEN;82
Rich Trémaux;LEN;81
Thomas Moss;LEN;59
Men's Dual Moguls (4)
Ben Lewis;LEN;30
Roger Barnett;LEN;34
Jordan Cannon;LEN;48
Bobby Young;LEN;76
Men's Moguls (4)
Ben Lewis;LEN;49
Roger Barnett;LEN;23
Jordan Cannon;LEN;69
Bobby Young;LEN;19
Men's Ski Cross (4)
Cyril Clair;LEN;21
Matthew Fillon;LEN;44
Romain Martel;LEN;83
Geoffrey Cattell;LEN;48
Men's Freeski Big Air (4)
Hammy Jones;LEN;89
Édouard Rolland;LEN;68
Joel Seller;LEN;82
Will Croft;LEN;39
Men's Freeski Halfpipe (4)
Édouard Rolland;LEN;32
Joel Seller;LEN;76
Frank Quentin;LEN;48
Nicolas Capelle;LEN;21
Men's Freeski Slopestyle (4)
Hammy Jones;LEN;79
Édouard Rolland;LEN;38
Joel Seller;LEN;27
Will Croft;LEN;78
Women's Aerials (4)
Adele Mitchell;LEN;87
Liz Barrington;LEN;21
Erin Hughes;LEN;20
Joëlle Jourdain;LEN;85
Women's Dual Moguls (4)
Madeleine Bidault;LEN;23
Charlie Durham;LEN;31
Dani Brideau;LEN;20
Pascale Guyon;LEN;44
Women's Moguls (4)
Madeleine Bidault;LEN;20
Charlie Durham;LEN;45
Dani Brideau;LEN;38
Pascale Guyon;LEN;46
Women's Ski Cross (4)
Beth Griffiths;LEN;82
Freya Shaw;LEN;54
Louisa Smith;LEN;23
Anne Frasse;LEN;68
Women's Freeski Big Air (4)
Ingrid Gauthier;LEN;27
Mara Pierce;LEN;55
Josephina Sharpe;LEN;29
Crystal Brunelle;LEN;22
Women's Freeski Halfpipe (4)
Ingrid Gauthier;LEN;59
Mara Pierce;LEN;49
Jodie Goudreau;LEN;58
Emily Bechard;LEN;27
Women's Freeski Slopestyle (4)
Ingrid Gauthier;LEN;48
Mara Pierce;LEN;49
Josephina Sharpe;LEN;19
Crystal Brunelle;LEN;67
NORDIC COMBINED
Men's Individual Gundersen Normal Hill 10km (3)
Brendan Asquith;LEN;82
Blaise Serre;LEN;19
Ashley Astor;LEN;20
Men's Individual Gundersen Large Hill 10km (3)
Brendan Asquith;LEN;92
Blaise Serre;LEN;48
Ashley Astor;LEN;56
Men's Team Sprint Large Hill 2x7.5km (1 team of 2)
Brendan Asquith/Blaise Serre;LEN;27
Women's Individual Gundersen Normal Hill 5km (3)
Rhonwen Maillet;LEN;19
Melissa Larsen;LEN;20
Karen Boulet;LEN;21
Women's Individual Gundersen Large Hill 5km (3)
Rhonwen Maillet;LEN;19
Melissa Larsen;LEN;19
Karen Boulet;LEN;20
Women's Team Sprint Normal Hill 2x4.5km (1 team of 2)
Rhonwen Maillet/Karen Boulet;LEN;21
SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Daniel Ward;LEN;98
Scott Davis;LEN;92
Gauthier Lavigne;LEN;96
Thibaut Boissel;LEN;29
Men's Individual Large Hill (4)
Daniel Ward;LEN;88
Scott Davis;LEN;82
Gauthier Lavigne;LEN;86
Thibaut Boissel;LEN;20
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Daniel Ward/Gauthier Lavigne/Scott Davis/Thibaut Boissel;LEN;76
Women's Individual Normal Hill (4)
Danni Owen;LEN;33
Melissa Copeland;LEN;47
Lucile Boissel;LEN;19
Katy Bexley;LEN;19
Women's Individual Large Hill (4)
Danni Owen;LEN;31
Melissa Copeland;LEN;27
Lucile Boissel;LEN;19
Katy Bexley;LEN;51
Women's Team Normal Hill (1 team of 4)
Danni Owen/Melissa Copeland/Lucile Boissel/Katy Bexley;LEN;30
Mixed Team Normal Hill (1 team of 4)
Daniel Ward/Gauthier Lavigne/Melissa Copeland/Katy Bexley;LEN;59
SNOWBOARDING
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Kyle Bertrand;LEN;42
Matt Rowe;LEN;27
James McGuire;LEN;47
Rhion Benson;LEN;20
Men's Snowboard Big Air (4)
Rhion Johnson;LEN;82
Branden Beaufoy;LEN;67
Stan Perry;LEN;48
Fred Pratt;LEN;48
Men's Snowboard Cross (4)
Oliver Walsh;LEN;92
Roger Faivre;LEN;82
Bob Adkinson;LEN;25
Frederick Graham;LEN;29
Men's Snowboard Halfpipe (4)
Andrew Owens;LEN;70
Lewis Bell;LEN;86
Rhion Aiken;LEN;35
Roger Hunter;LEN;34
Men's Snowboard Slopestyle (4)
Rhion Johnson;LEN;71
Branden Beaufoy;LEN;30
Stan Perry;LEN;20
Fred Pratt;LEN;19
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Kylie Blanchard;LEN;19
Millie Clarey;LEN;55
Catherine Brunel;LEN;76
Josephina Danvers;LEN;21
Women's Snowboard Big Air (4)
Melissa Stevenson;LEN;84
Millie Leonard;LEN;27
Melina Bell;LEN;54
Jo Blake;LEN;44
Women's Snowboard Cross (4)
Dorothy Kirkpatrick;LEN;82
Valentina Brunelle;LEN;43
Bev Gill;LEN;45
Olivia Mazet;LEN;58
Women's Snowboard Halfpipe (4)
Victoria Dujardin;LEN;43
Juliette Joubert;LEN;49
Sue Robichaud;LEN;36
Megan Whittaker;LEN;22
Women's Snowboard Slopestyle (4)
Melissa Stevenson;LEN;38
Millie Leonard;LEN;51
Melina Bell;LEN;57
Jo Blake;LEN;82
Mixed Team Snowboard Cross (3 teams of 2)
Dorothy Kirkpatrick/Roger Faivre;LEN;82
Valentina Brunelle/Oliver Walsh;LEN;59
Olivia Mazet/Frederick Graham;LEN;44

SKI MOUNTAINEERING
Men's Sprint (2)
Geoff Harris;LEN;54
Sebastian Bayley;LEN;86
Women's Sprint (2)
Patricia Spencer;LEN;21
Leslie Moores;LEN;76
Mixed Relay (1 team of 2)
Sebastian Bayley/Leslie Moores;LEN;80
Last edited by Liventia on Sun Dec 31, 2023 7:14 am, edited 1 time in total.
Слава Україні!

User avatar
Prince Georges Land
Civil Servant
 
Posts: 9
Founded: Oct 22, 2023
Ex-Nation

Postby Prince Georges Land » Sun Dec 31, 2023 11:39 pm

Liventia wrote:You need to copy and paste from column N in the signup spreadsheet. The above signup is not valid.


My apologies. Here's an updated sign-up from column N.

Delegation: Prince George's Land
Trigram: PGL

Total number of entries: 95
Medal entries average: 49.853
Standard deviation: 28.735
Target standard deviation: 30
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Biathlon entries: 12
Bobsleigh entries: 0
Skeleton entries: 3
Curling entries: 1
Ice hockey entries: 1
Luge entries: 5
Figure skating entries: 3
Short track entries: 10
Speed skating entries: 16
Alpine skiing entries: 8
Cross-country skiing entries: 8
Freestyle skiing entries: 28
Nordic combined entries: 0
Ski jumping entries: 0
Snowboarding entries: 0
Ski mountaineering entries: 0

BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Michael Reed;PGL;60
Erik Stickel;PGL;60
Harvey Brown;PGL;60
Greg Blair;PGL;60
Men's 15km Mass Start (4)
Laurence Baker;PGL;55
Hugh Ball;PGL;55
Joseph Chavez;PGL;45
Benny Carter;PGL;45
Men's 20km Individual (4)
Marco Brown;PGL;40
Clint Cunningham;PGL;40
Don Graham;PGL;40
Jim Hopkins;PGL;40

SKELETON
Men's (3)
Salvador Rogers;PGL;75
Jody Bryan;PGL;75
Loren Boman;PGL;75

CURLING
Men's Team (1 team)
Prince George's Land;PGL;20

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Prince George's Land;PGL;10

LUGE
Men's Singles (3)
Timmy Barnes;PGL;35
Arthur Hale;PGL;35
Tom Strickland;PGL;35
Men's Doubles (2 teams of 2)
Timmy Barnes /Arthur Hale;PGL;35
Tom Strickland /Elias Glover;PGL;35

SKATING
FIGURE SKATING
Women's Single Skating (3)
Jeanne Townsend;PGL;30
Dorothy Walters;PGL;30
Amanda Leonard;PGL;30

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Matt Murphy;PGL;40
Mario Gill;PGL;40
Morris McKinney;PGL;40
Men's 1000m (3)
Matt Murphy;PGL;40
Mario Gill;PGL;40
Morris McKinney;PGL;40
Men's 1500m (3)
Nathaniel Goodwin;PGL;40
Clifton Ward;PGL;40
Andrew Walker;PGL;40
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Brett Carroll/Clifton Ward/Nathaniel Goodwin/Andrew Walker;PGL;40

SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Ramon Padilla;PGL;25
Donald Thorton;PGL;25
Cesar Crawford;PGL;25
Men's 1000m (3)
Sean Colon;PGL;25
Jerry Rodriguez;PGL;25
Erik Boone;PGL;25
Men's 1500m (3)
Edmund Holmes;PGL;25
Marty Ellis;PGL;25
Sephen Edwards;PGL;25
Men's 5000m (3)
Marcus Drake;PGL;25
Erik Cobb;PGL;25
Randolph Griffith;PGL;25
Men's 10000m (2)
Lyle George;PGL;25
Alonzo Carpenter;PGL;25
Men's Mass Start (2)
Cesar Hines;PGL;25
Conrad Jacobs;PGL;25

SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Ivan Walton;PGL;30
Stuart Yates;PGL;30
Mike Duncan;PGL;30
Orville Strickland;PGL;30
Men's Giant Slalom (4)
Spencer Thorton;PGL;40
Maurice Cohen;PGL;40
Claude Santiago;PGL;40
Doyle Wells;PGL;40

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Charlie Nguyen;PGL;10
Ben McDaniel;PGL;10
Marlon Casey;PGL;10
Dean Barrett;PGL;10
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Charlie Nguyen;PGL;10
Ben McDaniel;PGL;10
Marlon Casey;PGL;10
Dean Barrett;PGL;10

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Dominic Griffith;PGL;86
Pablo Goodman;PGL;85
Phillip Ballard;PGL;85
Francis Wood;PGL;80
Men's Dual Moguls (4)
Guy Foster;PGL;60
Matthew Rice;PGL;60
Michael Pedersen;PGL;60
Darrell Tate;PGL;60
Men's Moguls (4)
Wayne Garza;PGL;100
Ira Phelps;PGL;100
Dustin Austin;PGL;100
Loren Taylor;PGL;100
Men's Ski Cross (4)
Phillip Austin;PGL;80
Harold Patterson;PGL;80
Elmer Caroll;PGL;80
Lorenzo Schultz;PGL;80
Men's Freeski Big Air (4)
Clayton Copland;PGL;100
Dayne White ;PGL;100
Damon Willis;PGL;100
Julius Mack;PGL;100
Men's Freeski Halfpipe (4)
Luke Kennedy;PGL;90
Oliver Griffin;PGL;90
Harold Schultz;PGL;90
Duane Bradley;PGL;90
Men's Freeski Slopestyle (4)
Burt Rein;PGL;100
Eduardo Peterson;PGL;100
Clinton Hale;PGL;100
Rafael Aguilar;PGL;100
Jimbo to Bama.
Go Commodores

User avatar
Crpostran
Attaché
 
Posts: 86
Founded: Mar 28, 2022
Inoffensive Centrist Democracy

Crpostranian Olympic Association's Entry into the 18th W.Oly

Postby Crpostran » Sat Jan 06, 2024 6:16 am

Delegation: Crpostran
Trigram: CRN


Total number of entries: 332
Medal entries average: 50
Standard deviation: 26.279
Target standard deviation: 24
Min-Max Avoidance Bonus: 0.832315789473684

Biathlon entries: 27
Bobsleigh entries: 12
Skeleton entries: 6
Curling entries: 3
Ice hockey entries: 2
Luge entries: 10
Figure skating entries: 12
Short track entries: 21
Speed skating entries: 34
Alpine skiing entries: 32
Cross-country skiing entries: 36
Freestyle skiing entries: 56
Nordic combined entries: 14
Ski jumping entries: 19
Snowboarding entries: 43
Ski mountaineering entries: 5



BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Luca Rossi;CRN;98
Fabio Conti;CRN;80
Henrik Jensen;CRN;42
Jan Kowalski;CRN;57
Men's 15km Mass Start (4)
Luca Rossi;CRN;92
Fabio Conti;CRN;64
Henrik Jensen;CRN;59
Jan Kowalski;CRN;21
Men's 20km Individual (4)
Luca Rossi;CRN;43
Fabio Conti;CRN;70
Henrik Jensen;CRN;32
Jan Kowalski;CRN;1
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Luca Rossi/Fabio Conti/Allesio Takumi/Bindal Covio;CRN;69
Women's 7.5km Sprint (4)
Elena Romanova;CRN;79
Sofia Kovač;CRN;87
Anna Pavlova;CRN;24
Isabelle Müller;CRN;56
Women's 12.5km Mass Start (4)
Elena Romanova;CRN;69
Sofia Kovač;CRN;80
Anna Pavlova;CRN;22
Isabelle Müller;CRN;60
Women's 15km Individual (4)
Elena Romanova;CRN;64
Sofia Kovač;CRN;69
Anna Pavlova;CRN;37
Isabelle Müller;CRN;43
Women's 4x6km Relay (1 team of 4)
Sofia Kovač/Yuki Ivanovska/Yara Oshiro/Svetlana Kimura;CRN;57
Mixed 4x6km Relay (1 team of 4)
Luca Rossi/Allesio Takumi/Yuki Ivanovska/Svetlana Kimura;CRN;79

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Andrei Popov/Luca DiMarco;CRN;43
Nikolai Petrov/Anton Müller;CRN;22
Ivan Ivanov/Adrian Kovacs;CRN;11
Four-Man (3 teams of 4)
Andrei Popov/Luca DiMarco/Alessio Moretti/Diego Martínez;CRN;84
Matej Kovac/Adrian Popescu/Olivier Dupont/Stefan Vogel;CRN;52
Nikolai Petrov/Tomas Kowalski/Nico Van Der Berg/Istvan Horvath;CRN;29
Women's monobob (3)
Isabella Müller;CRN;13
Elena Petrova;CRN;14
Sofia Andersson;CRN;23
Two-Woman (3 teams of 2)
Isabella Müller/Elena Petrova;CRN;22
Antonia Virginia/Adriane Dupone;CRN;11
Nikki Kamai/Diana Orgio;CRN;18

SKELETON
Men's (3)
Vijay Babu;CRN;24
Berbet Hoover;CRN;34
Adithya Sai;CRN;10
Women's (3)
Alessia Rossi;CRN;21
Sofia Bianchi;CRN;3
Giulia Marino;CRN;10

CURLING
Men's Team (1 team)
Crpostran;CRN;99
Women's Team (1 team)
Crpostran;CRN;76
Mixed Doubles (1 team of 2)
Lucas Dubois/Emma Dupont;CRN;89

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Crpostran;CRN;89
Women's Team (1 team)
Crpostran;CRN;89

LUGE
Men's Singles (3)
Matthias von Berg;CRN;59
Nicol Yamamoto;CRN;16
Yamiro Kilkishna;CRN;3
Men's Doubles (2 teams of 2)
Lars Eriksson/Nikolai Andersen;CRN;27
Marco Rossi/Fabio Bianchi;CRN;29
Women's Singles (3)
Elena Rodriguez;CRN;8
Isabella Santoro;CRN;13
Hannah Taylor;CRN;5
Women's Doubles (2 teams of 2)
Lisa Svensson/Sofia Andersson;CRN;16
Emma Müller/Lara Mulgo;CRN;3

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Lucian Thorne;CRN;100
Felix Zhang;CRN;94
Dmitri Kuznetsov;CRN;82
Women's Single Skating (3)
Amara Lindqvist;CRN;89
Freya Bergman;CRN;79
Clara Moreau;CRN;34
Pair Skating (3 teams of 2)
Lucas Silva/Sofia Silva;CRN;99
Albert Moreau/Clara Moreau;CRN;69
Giorgio Moretti/Francesca Ferrari;CRN;86
Ice Dancing (3 teams of 2)
Gabriel Lombardi/Astrid Holm;CRN;89
Victor Petrov/Olga Ivanova;CRN;11
Alexander Ivanov/Ekaterina Volkova;CRN;42

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Hiroshi Tanaka;CRN;90
Wei Chen;CRN;8
Raj Patel;CRN;47
Men's 1000m (3)
Hiroshi Tanaka;CRN;91
Wei Chen;CRN;14
Raj Patel;CRN;63
Men's 1500m (3)
Raj Patel;CRN;24
Yukiam Yamamoto;CRN;34
Yuzuru Nakamura;CRN;21
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Hiroshi Tanaka/Raj Patel/Yuki Yamamoto/Hussain Boltimo;CRN;59
Women's 500m (3)
Mei Li;CRN;47
Priya Patel;CRN;37
Ayumi Takahashi;CRN;32
Women's 1000m (3)
Mei Li;CRN;32
Priya Patel;CRN;21
Ayumi Takahashi;CRN;11
Women's 1500m (3)
Mei Li;CRN;12
Priya Patel;CRN;31
Ayumi Takahashi;CRN;11
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Mei Li/Priya Patel/Ayumi Takahashi/Elena Petrovna;CRN;29
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Hiroshi Tanaka/Priya Patel/Raj Patel/Elena Petrovna;CRN;39

SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Ryan Mitchell;CRN;100
Brandon Turner;CRN;70
Tyler Anderson;CRN;21
Men's 1000m (3)
Ryan Mitchell;CRN;94
Brandon Turner;CRN;60
Tyler Anderson;CRN;20
Men's 1500m (3)
Ryan Mitchell;CRN;89
Brandon Turner;CRN;43
Tyler Anderson;CRN;14
Men's 5000m (3)
Justin Reynolds;CRN;10
Ethan Davis;CRN;20
Noah Foster;CRN;7
Men's 10000m (2)
Dylan Carter;CRN;70
Mason Evans;CRN;32
Men's Mass Start (2)
Jordan Ramirez;CRN;99
Caleb Parker;CRN;11
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Jordan Ramirez/Ryan Mitchell/Brandon Turner;CRN;90
Women's 500m (3)
Madison Taylor;CRN;21
Olivia Walker;CRN;23
Emma Harris;CRN;8
Women's 1000m (3)
Madison Taylor;CRN;24
Olivia Walker;CRN;18
Emma Harris;CRN;38
Women's 1500m (3)
Madison Taylor;CRN;34
Olivia Walker;CRN;43
Emma Harris;CRN;28
Women's 3000m (3)
Ava Coleman;CRN;35
Chloe Anderson;CRN;57
Grace Martinez;CRN;65
Women's 5000m (2)
Mia Thompson;CRN;22
Sophia Foster;CRN;40
Women's Mass Start (2)
Lily Mitchell;CRN;35
Zoe Bennett;CRN;47
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Emma Harris/Zoe Bennett/Madison Taylor;CRN;34

SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Adam Turner;CRN;90
Max Keller;CRN;35
Daniel Rodriguez;CRN;50
Liam Campbell;CRN;20
Men's Giant Slalom (4)
Jason Mitchell;CRN;80
Ethan Reynolds;CRN;40
Carter Davis;CRN;60
Owen Foster;CRN;25
Men's Slalom (4)
Gavin Thompson;CRN;70
Blake Evans;CRN;33
Spencer Ramirez;CRN;45
Noah Parker;CRN;8
Men's Super-G (4)
Alex Harris;CRN;95
Ryan Coleman;CRN;75
Tyler Bennett;CRN;50
Zachary Mitchell;CRN;21
Women's Downhill (4)
Mia Turner;CRN;85
Chloe Keller;CRN;38
Isabella Rodriguez;CRN;55
Emma Campbell;CRN;15
Women's Giant Slalom (4)
Lily Mitchell;CRN;75
Zoe Reynolds;CRN;42
Sophia Davis;CRN;22
Ava Foster;CRN;65
Women's Slalom (4)
Olivia Thompson;CRN;65
Grace Evans;CRN;28
Emma Ramirez;CRN;40
Mia Parker;CRN;18
Women's Super-G (4)
Aria Harris;CRN;88
Lily Coleman;CRN;50
Harper Bennett;CRN;18
Stella Mitchell;CRN;35

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Adam Turner;CRN;70
Max Keller;CRN;45
Daniel Rodriguez;CRN;50
Liam Campbell;CRN;25
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Jason Mitchell;CRN;60
Ethan Reynolds;CRN;40
Carter Davis ;CRN;55
Owen Foster ;CRN;30
Men's Sprint Classic (4)
Gavin Thompson;CRN;50
Blake Evans;CRN;30
Spencer Ramirez;CRN;45
Noah Parker;CRN;18
Men's Team Sprint Free (1 team of 2)
Alex Harris/Tyler Bennett;CRN;70
Men's 50km Mass Start Classic (4)
Adam Turner;CRN;75
Max Keller;CRN;50
Daniel Rodriguez;CRN;55
Liam Campbell;CRN;28
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Adam Turner/Max Keller/Daniel Rodriguez/Liam Campbell;CRN;79
Women's 10km Free (4)
Sophia Turner;CRN;32
Olivia Keller;CRN;38
Emma Rodriguez;CRN;25
Ava Campbell;CRN;20
Women's 10km+10km Skiathlon (4)
Isabella Mitchell;CRN;55
Zoe Reynolds;CRN;42
Mia Davis;CRN;50
Lily Foster;CRN;22
Women's Sprint Classic (4)
Grace Thompson;CRN;50
Emma Evans;CRN;25
Mia Ramirez;CRN;40
Chloe Parker;CRN;18
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Bella Harris/Lily Foster;CRN;79
Women's 50km Mass Start Classic (4)
Sophia Turner;CRN;60
Olivia Keller;CRN;35
Emma Rodriguez;CRN;50
Ava Campbell;CRN;18
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Sophia Turner/Olivia Keller/Emma Rodriguez/Ava Campbell;CRN;80

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Ethan Nguyen;CRN;50
Aaron Kim;CRN;90
Justin Chen;CRN;48
Brandon Wu;CRN;22
Men's Dual Moguls (4)
Derek Tanaka;CRN;45
Kyle Wong;CRN;22
Jeremy Li;CRN;38
Alex Chang;CRN;93
Men's Moguls (4)
Kevin Nakamura;CRN;38
Jason Liu;CRN;94
Brian Chen;CRN;40
Nathan Kim;CRN;25
Men's Ski Cross (4)
Ryan Suzuki;CRN;25
Tyler Tan;CRN;24
Matthew Chang;CRN;37
Dylan Wu;CRN;50
Men's Freeski Big Air (4)
Jordan Kim;CRN;90
Ethan Wong;CRN;40
Caleb Chen;CRN;48
Mason Liu;CRN;11
Men's Freeski Halfpipe (4)
Noah Yamamoto;CRN;48
Riley Park;CRN;45
Evan Chen;CRN;21
Tristan Nguyen;CRN;75
Men's Freeski Slopestyle (4)
Aidan Tan;CRN;30
Cameron Wu;CRN;26
Justin Kim;CRN;42
Oliver Chen;CRN;20
Women's Aerials (4)
Mia Nguyen;CRN;42
Lily Chen;CRN;21
Ava Kim;CRN;37
Emily Tan;CRN;90
Women's Dual Moguls (4)
Zoe Liu;CRN;78
Emma Wang;CRN;72
Grace Kim;CRN;62
Lily Chen;CRN;75
Women's Moguls (4)
Sophia Wu;CRN;78
Hannah Chang;CRN;72
Ava Wang;CRN;62
Olivia Kim;CRN;75
Women's Ski Cross (4)
Isabella Chen;CRN;78
Maya Wong;CRN;72
Aria Tan;CRN;62
Zoe Kim;CRN;75
Women's Freeski Big Air (4)
Sophia Kim;CRN;90
Olivia Chen;CRN;50
Grace Liu;CRN;42
Women's Freeski Halfpipe (4)
Emma Yamamoto;CRN;47
Chloe Park;CRN;90
Lily Chen;CRN;44
Mia Nguyen;CRN;22
Women's Freeski Slopestyle (4)
Grace Tan;CRN;90
Hannah Wang;CRN;16
Emily Kim;CRN;52
Pandiy Amma;CRN;0

NORDIC COMBINED
Men's Individual Gundersen Normal Hill 10km (3)
Levin Binoy;CRN;85
Siddarth Saju;CRN;78
Abhishek Jaikumar;CRN;80
Men's Individual Gundersen Large Hill 10km (3)
Levin Binoy;CRN;85
Siddarth Saju;CRN;82
Abhishek Jaikumar;CRN;83
Men's Team Sprint Large Hill 2x7.5km (1 team of 2)
Siddarth Saju/Abhishek Jaikumar;CRN;83
Women's Individual Gundersen Normal Hill 5km (3)
Priya Sharma;CRN;82
Aria Patel;CRN;78
Maya Kapoor;CRN;80
Women's Individual Gundersen Large Hill 5km (3)
Priya Sharma;CRN;82
Aria Patel;CRN;78
Maya Kapoor;CRN;80
Women's Team Sprint Normal Hill 2x4.5km (1 team of 2)
Priya Sharma/Aria Patel;CRN;80

SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Giovanni Gianku;CRN;80
Alberto Hoveor;CRN;75
Kamboj Ulka;CRN;78
Sadya Nedyam;CRN;76
Men's Individual Large Hill (4)
Giovanni Gianku;CRN;80
Alberto Hoveor;CRN;76
Kamboj Ulka;CRN;79
Sadya Nedyam;CRN;77
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Giovanni Gianku/Alberto Hoveor/Kamboj Ulka/Sadya Nedyam;CRN;63
Women's Individual Normal Hill (4)
Serena Singh;CRN;78
Natasha Kapoor;CRN;72
Anika Patel;CRN;62
Mia Desai;CRN;75
Women's Individual Large Hill (4)
Serena Singh;CRN;78
Natasha Kapoor;CRN;72
Anika Patel;CRN;62
Mia Desai;CRN;75
Women's Team Normal Hill (1 team of 4)
Serena Singh/Natasha Kapoor/Anika Patel/Mia Desai;CRN;65
Mixed Team Normal Hill (1 team of 4)
Giovanni Gianku/Alberto Hoveor/Anika Patel/Serena Singh;CRN;80

SNOWBOARDING
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Ankit Mohan;CRN;89
Alan Soosappan;CRN;58
Aaron Devasia;CRN;65
Vasudev Sunil;CRN;76
Men's Snowboard Big Air (4)
Ankit Mohan;CRN;89
Alan Soosappan;CRN;58
Aaron Devasia;CRN;65
Vasudev Sunil;CRN;76
Men's Snowboard Cross (4)
Ankit Mohan;CRN;89
Alan Soosappan;CRN;58
Aaron Devasia;CRN;65
Vasudev Sunil;CRN;76
Men's Snowboard Halfpipe (4)
Dylan Chang;CRN;65
Bleu Blanche;CRN;60
Mustaqueem Ahmed;CRN;58
Jayadevan M.K;CRN;52
Men's Snowboard Slopestyle (4)
Arjun Malik;CRN;63
Ethan Kapoor;CRN;74
Aiden Verma;CRN;59
Liam Khanna;CRN;35
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Zara Malhotra;CRN;57
Ava Kapoor;CRN;54
Leah Chatterjee;CRN;62
Isla Patel;CRN;59
Women's Snowboard Big Air (4)
Charlotte Laurent;CRN;63
Amélie Leroux;CRN;60
Elise Dubois;CRN;42
Margot Bouchard;CRN;11
Women's Snowboard Cross (4)
Camille Girard;CRN;34
Élise Rousseau;CRN;23
Céline Dufresne;CRN;26
Sylvie Leclerc;CRN;21
Women's Snowboard Halfpipe (4)
Isabelle Laurent;CRN;34
Mathilde Dubois;CRN;23
Aurélie Martin;CRN;26
Juliette Lefevre;CRN;21
Women's Snowboard Slopestyle (4)
Emeline Blanchard;CRN;34
Clémence Lambert;CRN;23
Eléonore Roy;CRN;26
Marguerite Chevalier;CRN;21
Mixed Team Snowboard Cross (3 teams of 2)
Ankit Mohan/Camille Girard;CRN;80
Alan Soosappan/Élise Rousseau;CRN;64
Dylan Chang/Sylvie Leclerc;CRN;8

SKI MOUNTAINEERING
Men's Sprint (2)
Alexandre Martin;CRN;28
Baptiste Lefevre;CRN;29
Women's Sprint (2)
Amélie Deschamps;CRN;37
Élodie Gauthier;CRN;38
Mixed Relay (1 team of 2)
Alexandre Martin/Élodie Gauthier;CRN;78


The Crpostranian Olympic Association's contingent for the XVIII Winter Olympics in Liventia


Last edited by Crpostran on Wed Jan 10, 2024 7:50 pm, edited 1 time in total.
The Karmic Republic of Crpostran - The Heart of Karma
Capital City: Crpostown Trigramme: CRN Demonym: Crpostranian
A proud member of Karma!
Want more info?
For legal stuff....



user pronouns: he/him

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 7339
Founded: Feb 04, 2008
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Liventia » Sat Jan 06, 2024 10:37 am

You have removed sports name headers, so unfortunately the signup is invalid. Please edit or repost it with the sports name headers ("BOBSLEIGH", "SKATING", "SKIING") intact.
Last edited by Liventia on Sun Jan 07, 2024 5:47 am, edited 1 time in total.
Слава Україні!

User avatar
Magnus Phoenicia
Attaché
 
Posts: 82
Founded: Jan 14, 2022
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Magnus Phoenicia » Tue Jan 09, 2024 6:48 pm

Delegation: Magnus Phoenicia
Trigram: KWP

Total number of entries: 332
Medal entries average: 49.997
Standard deviation: 19.912
Target standard deviation: 24
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Biathlon entries: 27
Bobsleigh entries: 12
Skeleton entries: 6
Curling entries: 3
Ice hockey entries: 2
Luge entries: 10
Figure skating entries: 12
Short track entries: 21
Speed skating entries: 34
Alpine skiing entries: 32
Cross-country skiing entries: 36
Freestyle skiing entries: 56
Nordic combined entries: 14
Ski jumping entries: 19
Snowboarding entries: 43
Ski mountaineering entries: 5


BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Nayiri Vardanyan;KWP;40
Zaafir Ashurbeyli;KWP;40
Ambrosio Jonas Arai Díaz;KWP;40
Arif Rafaeloğlu;KWP;40
Men's 15km Mass Start (4)
Jason Rodriguez;KWP;70
Zaafir Ashurbeyli;KWP;70
Arif Rafaeloğlu;KWP;40
Hunter Nolan;KWP;40
Men's 20km Individual (4)
Gwandoya Afolayan;KWP;90
Jason Rodriguez;KWP;35
Hunter Nolan;KWP;48
Ambrosio Jonas Arai Díaz;KWP;48
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Nayiri Vardanyan/Zaafir Ashurbeyli/Gwandoya Afolayan/Ambrosio Jonas Arai Díaz;KWP;80
Women's 7.5km Sprint (4)
Ekaterina Zhuk;KWP;50
Menhit Rahman;KWP;50
Dionysia Starquest;KWP;90
Dolores Matthews;KWP;40
Women's 12.5km Mass Start (4)
Dionysia Starquest;KWP;49
Valentina Kumar;KWP;49
Mary Danchev;KWP;49
Dolores Matthews;KWP;49
Women's 15km Individual (4)
Mary Danchev;KWP;40
Valentina Kumar;KWP;40
Orchid Desrosiers;KWP;40
Ekaterina Zhuk;KWP;40
Women's 4x6km Relay (1 team of 4)
Mary Danchev/Ekaterina Zhuk/Menhit Rahman/Dionysia Starquest;KWP;65
Mixed 4x6km Relay (1 team of 4)
Zaafir Ashurbeyli/Dolores Matthews/Valentina Kumar/Nayiri Vardanyan;KWP;14

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Ewansiha Orou/Wangchuk Dorji;KWP;90
Bradley Sing/Scott Ashcott;KWP;45
Zédarius Stewart/Daevion Curtis;KWP;45
Four-Man (3 teams of 4)
Pedro Montsho/Ewansiha Orou/Wangchuk Dorji/Davi Oliveira;KWP;69
Bobby Nikolov/Moussa Sawadogo/Bradley Sing/Scott Ashcott;KWP;40
Emmanuel Ndayishimiye/Manuel Tavares/Mittapheap Chea/Michael Hamadou;KWP;52
Women's monobob (3)
Africa Keyton;KWP;90
Rebecca Cortez;KWP;49
Samantha Christopher;KWP;55
Two-Woman (3 teams of 2)
Frederika Ahmat/Paris Carrasco;KWP;50
Janice Yeo/Tao Lei;KWP;50
Bronwyn Mathias/Ellen-Marie Steuart;KWP;40
SKELETON
Men's (3)
Ezekiel Hadzic;KWP;48
Cyrus Hopkins;KWP;48
Viktor Prusík;KWP;28
Women's (3)
Dove McGowan;KWP;80
Sharivini Lekha;KWP;46
Adelina Banuve;KWP;15

CURLING
Men's Team (1 team)
Magnus Phoenicia ;KWP;50
Women's Team (1 team)
Magnus Phoenicia ;KWP;20
Mixed Doubles (1 team of 2)
Gary Abdullah/Piper Charles;KWP;80

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Magnus Phoenicia;KWP;30
Women's Team (1 team)
Magnus Phoenicia ;KWP;40

LUGE
Men's Singles (3)
Kim Chin-Hae;KWP;69
Lars Christensen;KWP;47
Valentinos Alexandrou;KWP;47
Men's Doubles (2 teams of 2)
Santiago Nguema/Manpreet Singh;KWP;77
James Harris /Harry Ng;KWP;50
Women's Singles (3)
Cinnamon Grey;KWP;95
April Ibrahim;KWP;51
Holiippe Onassis;KWP;30
Women's Doubles (2 teams of 2)
Poppy Elliott/Zamira Slimani;KWP;35
Lena O'Beirne/Ekisha Kansagara;KWP;35

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Habakkuk Chen;KWP;50
Amanineteyerike Noor;KWP;90
Jimmy O'Rye;KWP;45
Women's Single Skating (3)
Cynethryth de'Gall;KWP;93
Arabella Duncan;KWP;90
Evie Chen;KWP;44
Pair Skating (3 teams of 2)
Venus Petrov/Bai Xiè;KWP;70
Virginia Parker/Marcus Wills;KWP;49
Gypsy Parks/Tiger Saint;KWP;70
Ice Dancing (3 teams of 2)
Tiffani Day/Glen Parks-Wyatt;KWP;90
Isetnofret Rockford/Cupid Nguyen ;KWP;80
Pollyanna Gregs/Thaddeus Black;KWP;50
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Ji-Hoon Park;KWP;79
Xaver Frankenberger;KWP;38
Adem Tesfaye;KWP;50
Men's 1000m (3)
Adem Tesfaye;KWP;25
Zebulun Fiedler;KWP;25
Adélore Gaudet;KWP;25
Men's 1500m (3)
Ji-Hoon Park;KWP;50
Vulcan Costa;KWP;66
Techoslav Banich;KWP;30
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Ji-Hoon Park/Adem Tesfaye/Vulcan Costa/Audie Whitefeather;KWP;80
Women's 500m (3)
Adama Nguema;KWP;35
Tracey Goodford;KWP;35
Linda Khan;KWP;35
Women's 1000m (3)
Iris Rodriguez;KWP;55
Melissa Saint-Yves;KWP;80
Padma Ladakh;KWP;50
Women's 1500m (3)
Helga Gunnarsdóttir;KWP;15
Shirley Preston;KWP;15
Iris Rodriguez ;KWP;15
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Iris Rodriguez /Melissa Saint-Yves/Helga Gunnarsdóttir/Sophia Kimani;KWP;70
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Techoslav Banich/Linda Khan/Adem Tesfaye/Sally Douglas;KWP;15
SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Abdel Hussein;KWP;80
Baek Do-yun;KWP;49
Cooper Von Augustburg;KWP;49
Men's 1000m (3)
Cooper Von Augustburg;KWP;45
Allen Kapel;KWP;45
Baek Do-yun;KWP;45
Men's 1500m (3)
Adam Prescott;KWP;25
Cody Cameron;KWP;25
Hiroshima Takayuki;KWP;25
Men's 5000m (3)
Yousef El Din;KWP;49
Cody Cameron;KWP;49
Hiroshima Takayuki;KWP;80
Men's 10000m (2)
Srithilake Edirisinghe;KWP;70
Deepu Purswani;KWP;70
Men's Mass Start (2)
Oriris Yung;KWP;15
Jacques Van Der Linde;KWP;15
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Nabil Bawazeer/Navtej Dhawan/Glenton Greyfall;KWP;68
Women's 500m (3)
Anastasia Sanchez;KWP;45
Fatouma Mohamed;KWP;45
Sol Soo-Yeon;KWP;45
Women's 1000m (3)
Pomponia Flavius;KWP;82
Beauty Del Rosa;KWP;45
Anastasia Sanchez;KWP;20
Women's 1500m (3)
Cherry Minh;KWP;50
Beauty Del Rosa;KWP;49
Meg Mitchell;KWP;45
Women's 3000m (3)
Victoria Lee Davis;KWP;75
Pomponia Flavius;KWP;70
Margaret O'Kelly;KWP;30
Women's 5000m (2)
Victoria Lee Davis;KWP;15
Naomi Chung;KWP;15
Women's Mass Start (2)
Shiva DuVall;KWP;77
Isis Dundas;KWP;70
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Margaret O'Kelly/Diana Gerundi/Lisa Blair;KWP;5

SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Kofi Alassani;KWP;48
Emerson Xhaferi;KWP;48
Angelo Purrella;KWP;48
Nesanet Tesfaye;KWP;65
Men's Giant Slalom (4)
Hassan Jabal;KWP;70
Noah Zenhäusern;KWP;40
Foxglove Silkbush;KWP;70
Chiragdeep Singh;KWP;40
Men's Slalom (4)
Hassan Jabal;KWP;50
Noah Zenhäusern;KWP;30
Foxglove Silkbush;KWP;50
Chiragdeep Singh;KWP;30
Men's Super-G (4)
Hasaga Nanayakkara;KWP;95
Brandon Blake;KWP;43
Mars Greene-Taylor;KWP;60
Jozef Novakova;KWP;43
Women's Downhill (4)
Cleopatra Sharma;KWP;80
Parvati Sinclair;KWP;50
Gracie-Lou Chua;KWP;50
Agatha Lyons;KWP;50
Women's Giant Slalom (4)
Raja Khan;KWP;40
Park Min-Sol;KWP;40
Elise Greenberg;KWP;40
Freedom Tuigamala;KWP;40
Women's Slalom (4)
Raja Khan;KWP;55
Park Min-Sol;KWP;50
Ladybug Gilbert;KWP;25
Freedom Tuigamala;KWP;71
Women's Super-G (4)
Angelika Capillamentum;KWP;90
Nadia Al-Qurtubi;KWP;49
Mary-Louise Sullivan;KWP;49
Cleopatra Sharma;KWP;69
CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Gauresh Patel;KWP;30
Edmund Sharma;KWP;30
Michael McBain;KWP;30
Hebron Blauch;KWP;30
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Gauresh Patel;KWP;69
Edmund Sharma;KWP;49
Michael McBain;KWP;49
Hebron Blauch;KWP;49
Men's Sprint Classic (4)
Park Baek-Hyun;KWP;80
Lee Hak-Kun;KWP;55
Samson Lopez;KWP;40
Waail al-Fawaz;KWP;40
Men's Team Sprint Free (1 team of 2)
Park Baek-Hyun/Samson Lopez;KWP;77
Men's 50km Mass Start Classic (4)
Wayne Dudley;KWP;40
Sid Connors;KWP;65
Vadim Tahirgil;KWP;50
James Calixte;KWP;40
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Edmund Sharma/Gauresh Patel/Michael McBain /Ethan Redding;KWP;45
Women's 10km Free (4)
Freyja Andersson;KWP;70
Jacinta Leota;KWP;35
Vivian Carpenter ;KWP;35
January Goodday;KWP;69
Women's 10km+10km Skiathlon (4)
Freyja Andersson;KWP;40
Jacinta Leota;KWP;40
Vivian Carpenter;KWP;40
January Goodday;KWP;47
Women's Sprint Classic (4)
Lady Mary Donovan;KWP;50
Dorothy Hassad;KWP;80
Shemika Mathis;KWP;40
Rita Chen;KWP;40
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Lady Mary Donovan/Dorothy Hassad;KWP;59
Women's 50km Mass Start Classic (4)
Phyllis De'Winter;KWP;80
Rose Duncan;KWP;49
Solette Miller;KWP;49
Ariel Von Nordstrum;KWP;50
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Freyja Andersson/Joy Sinclair/Tatiana Kochev/Christina Nguyen ;KWP;20
FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Arjun Shrestha;KWP;49
Shawn McCarthy ;KWP;49
Raphaël Authement;KWP;59
Wyatt Wiseman;KWP;59
Men's Dual Moguls (4)
Tahoor Khan;KWP;88
Apedemak Meroe;KWP;60
Slade Turner;KWP;40
Jak Le Goff;KWP;30
Men's Moguls (4)
Jeremy Chen;KWP;50
Slade Turner;KWP;25
Dylan McGowan;KWP;25
Deepak Chattopadhyay;KWP;25
Men's Ski Cross (4)
Kʼakʼ Tiliw Chan Yopaat Cortec;KWP;85
Damon Bradley;KWP;44
Obadiah Williams;KWP;44
Balthasar Marlin;KWP;44
Men's Freeski Big Air (4)
Hicham Bennani;KWP;50
Carlos Nhantumbo;KWP;50
Jet Silentville;KWP;50
Romano Cohen;KWP;49
Men's Freeski Halfpipe (4)
Auric Bayarsaikhan;KWP;80
Sidd M'Bareck;KWP;89
Pieter-Bas Wolsheijner;KWP;49
Bailey Oswald;KWP;49
Men's Freeski Slopestyle (4)
Pieter-Bas Wolsheijner;KWP;25
Auric Bayarsaikhan;KWP;25
Marc Wise-Owl;KWP;25
Thutmose Khofu;KWP;69
Women's Aerials (4)
Ginger Davies;KWP;85
Olive Ng;KWP;66
Eudoxia Tagatamanogi;KWP;44
Janet DiMiera;KWP;33
Women's Dual Moguls (4)
Zhang Bo-Wei;KWP;44
Paige Al Tamini;KWP;44
Nerida Pond;KWP;44
Hope Garrison;KWP;44
Women's Moguls (4)
Nerida Pond;KWP;74
Hope Garrison;KWP;50
Hailey Quigmire;KWP;50
Doreen Le'Phillipe;KWP;50
Women's Ski Cross (4)
Ankhesenamen Sadis;KWP;89
Dinah Martini;KWP;80
Elaine Schmidt;KWP;40
Rae Ng;KWP;40
Women's Freeski Big Air (4)
Lisa Calabretta;KWP;15
Sohaila Quraishi;KWP;15
Dorthea Palmer;KWP;15
Jacklyn De-Susa;KWP;45
Women's Freeski Halfpipe (4)
Yun Dal-rae;KWP;75
Kamiko Ogawa;KWP;75
Puspawati binti Demak;KWP;50
Holly Grahame;KWP;50
Women's Freeski Slopestyle (4)
Yun Dal-rae;KWP;40
Kamiko Ogawa;KWP;40
Patty Winchester;KWP;45
Chelsea Davidson;KWP;45
NORDIC COMBINED
Men's Individual Gundersen Normal Hill 10km (3)
Liam Tuhirangi;KWP;25
Vasishtha Shiravadakar;KWP;25
Igor Krakason;KWP;25
Men's Individual Gundersen Large Hill 10km (3)
Liam Tuhirangi;KWP;60
Vasishtha Shiravadakar;KWP;60
Madukaife Obasea;KWP;60
Men's Team Sprint Large Hill 2x7.5km (1 team of 2)
Anwar Benyamina/Liam Tuhirangi;KWP;90
Women's Individual Gundersen Normal Hill 5km (3)
Jun Nguyen;KWP;77
Robyn Towers;KWP;40
Beatrice Lopez;KWP;0
Women's Individual Gundersen Large Hill 5km (3)
Beatrice Lopez;KWP;25
Robyn Towers;KWP;55
Gillian Llyods;KWP;25
Women's Team Sprint Normal Hill 2x4.5km (1 team of 2)
Robyn Towers/Jun Nguyen;KWP;88
SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Nikau Fuimaono;KWP;50
Cuitlahuac Rodriguez;KWP;50
Alcesimarchus Cotentinus;KWP;50
Matthew Russell;KWP;50
Men's Individual Large Hill (4)
Alcesimarchus Cotentinus;KWP;49
Nikau Fuimaono;KWP;85
Cuitlahuac Rodriguez;KWP;66
Matthew Russell ;KWP;49
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Matthew Russell /Alcesimarchus Cotentinus/Cuitlahuac Rodriguez/Nikau Fuimaono;KWP;50
Women's Individual Normal Hill (4)
Stella Chernyshevsky;KWP;49
Skye Brewster;KWP;49
Lakshmi Kumar;KWP;49
Goldie Noor;KWP;49
Women's Individual Large Hill (4)
Stella Chernyshevsky;KWP;50
Skye Brewster;KWP;69
Lakshmi Kumar;KWP;80
Goldie Moor;KWP;49
Women's Team Normal Hill (1 team of 4)
Stella Chernyshevsky/Skye Brewster/Lakshmi Kumar/Goldie Noor;KWP;15
Mixed Team Normal Hill (1 team of 4)
Alcesimarchus Cotentinus/Goldie Noor/Nikau Fuimaono/Lakshmi Kumar;KWP;70
SNOWBOARDING
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Richard Tyler;KWP;40
Earl Saunders;KWP;40
Mathghamhain O'Shea;KWP;40
Marshall Madden;KWP;40
Men's Snowboard Big Air (4)
Axayacatl Cortez;KWP;70
Manpreet Saini;KWP;70
Kit McCormick;KWP;35
Robbie Sumner;KWP;35
Men's Snowboard Cross (4)
Mohammad Abodi;KWP;50
Tiberius Cain;KWP;50
Yanagizawa Kazuchika;KWP;50
Rhett Thornwell;KWP;50
Men's Snowboard Halfpipe (4)
Karma Singh;KWP;96
Gill Peterson;KWP;75
Drake Erickson;KWP;49
Dale Rhodes;KWP;0
Men's Snowboard Slopestyle (4)
Apis Khatoum;KWP;50
Dao Chanthavong;KWP;91
Tobias Abbott;KWP;40
Josè Menendez ;KWP;40
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Echo Chen;KWP;95
April Yung;KWP;25
Yuki Hime;KWP;25
Drusilla Weaver;KWP;40
Women's Snowboard Big Air (4)
Qebhet Sullivan;KWP;12
Queenie McDowell;KWP;12
Marie Bixlei;KWP;12
Melissa Wong;KWP;12
Women's Snowboard Cross (4)
Agnetha Chatswood;KWP;70
Juno Argos;KWP;70
Penelope Samuels;KWP;59
Juliet Peeters;KWP;49
Women's Snowboard Halfpipe (4)
Susana Lopez;KWP;60
Rocco Lopez;KWP;50
Mandy Darling;KWP;50
Tania Von Vell;KWP;50
Women's Snowboard Slopestyle (4)
Beatrice Ng;KWP;80
Antoinette Butler;KWP;70
Charli Maddison;KWP;60
Katie Hopps;KWP;50
Mixed Team Snowboard Cross (3 teams of 2)
Mohammad Abodi/Juliet Peeters;KWP;25
Tiberius Cain/Agnetha Chatswood;KWP;49
Yanagizawa Kazuchika/Juno Argos;KWP;80

SKI MOUNTAINEERING
Men's Sprint (2)
Lucius Van Karlson;KWP;40
Vinnie Del Reno;KWP;40
Women's Sprint (2)
Alice Duncan;KWP;45
Clodia Calpurniana;KWP;45
Mixed Relay (1 team of 2)
Lucius Van Karlson/Clodia Calpurniana;KWP;80
*Formerly West Phoenicia.

User avatar
Crpostran
Attaché
 
Posts: 86
Founded: Mar 28, 2022
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Crpostran » Wed Jan 10, 2024 7:51 pm

Liventia wrote:You have removed sports name headers, so unfortunately the signup is invalid. Please edit or repost it with the sports name headers ("BOBSLEIGH", "SKATING", "SKIING") intact.

Done!
The Karmic Republic of Crpostran - The Heart of Karma
Capital City: Crpostown Trigramme: CRN Demonym: Crpostranian
A proud member of Karma!
Want more info?
For legal stuff....



user pronouns: he/him

User avatar
Conania
Secretary
 
Posts: 36
Founded: Jan 06, 2024
Democratic Socialists

Postby Conania » Thu Jan 11, 2024 4:19 pm

Delegation: Conania
Trigram: CON

Total number of entries: 46
Medal entries average: 49.37
Standard deviation: 17.189
Target standard deviation: 30
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Biathlon entries: 0
Bobsleigh entries: 6
Skeleton entries: 3
Curling entries: 1
Ice hockey entries: 1
Luge entries: 5
Figure skating entries: 3
Short track entries: 10
Speed skating entries: 17
Alpine skiing entries: 0
Cross-country skiing entries: 0
Freestyle skiing entries: 0
Nordic combined entries: 0
Ski jumping entries: 0
Snowboarding entries: 0
Ski mountaineering entries: 0

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Athos Meli/Siricio Verrone;CON;34
Lavinio D'Urbano/Nino Lorenzo;CON;75
Meneo Morgante/Silvano Lo Schiavo;CON;82
Four-Man (3 teams of 4)
Athos Meli/Lavinio D'Urbano/Nino Lorenzo/Meneo Morgante;CON;67
Siricio Verrone/Silvano Lo Schiavo/Cassiano Parlapiano/Brando Tomassini;CON;56
Igor Ciliberto/Enzo Titone/Namazio Battista/Cesare Forti;CON;49

SKELETON
Men's (3)
Stanislao Morgese;CON;42
Crescenzio Tepedino;CON;34
Raniero Civitello;CON;54

CURLING
Men's Team (1 team)
Conania;CON;32

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Conania;CON;49

LUGE
Men's Singles (3)
Claudio Maita;CON;30
Fidenziano D'Aidone;CON;40
Adelmo Marrese;CON;47
Men's Doubles (2 teams of 2)
Adelmo Marrese/Claudio Maita;CON;34
Fidenziano D'Aidone/Onorio Uliano;CON;27

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Ruggero Bozzo;CON;51
Sebastiano Dorsa;CON;57
Vilfredo Buonanno;CON;81

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Varo Endrizzi;CON;64
Frido Caligiuri;CON;17
Caio Salmeri;CON;10
Men's 1000m (3)
Neoterio Pala;CON;21
Amelio Tambasco;CON;75
Romero Cutone;CON;12
Men's 1500m (3)
Polidoro Faillace;CON;56
Cassiano Mandile;CON;65
Bertolfo Di Stefano;CON;63
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Bertolfo Di Stefano/Cassiano Mandile/Polidoro Faillace/Amelio Tambasco;CON;64

SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Aquilino Ciufo;CON;51
Antelmo Peirano;CON;59
Crispino Conigliaro;CON;44
Men's 1000m (3)
Tesifonte Bova;CON;27
Umile Treglia;CON;44
Porfirio Lunetta;CON;45
Men's 1500m (3)
Porfirio Lunetta;CON;65
Umile Treglia;CON;61
Tolomeo Carli;CON;63
Men's 5000m (3)
Umile Treglia;CON;66
Tolomeo Carli;CON;60
Diogene Berto;CON;42
Men's 10000m (2)
Diogene Berto;CON;59
Umile Treglia;CON;38
Men's Mass Start (2)
Umile Treglia;CON;57
Tolomeo Carli;CON;45
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Antelmo Peirano/Porfirio Lunetta/Aquilino Ciufo;CON;57

User avatar
Diarcesia
Negotiator
 
Posts: 6763
Founded: Aug 21, 2016
Scandinavian Liberal Paradise

Postby Diarcesia » Sat Jan 13, 2024 4:49 pm

Image
THE MONARCHY DIARCESIAN
sends its delegation for the XVIII Olympic Winter Games


Delegation: Team Diarcesian
Trigram: DCS
0
Total number of entries: 332
Medal entries average: 49.952
Standard deviation: 31.169
Target standard deviation: 24
Min-Max Avoidance Bonus: 0.660736842105263

Biathlon entries: 27
Bobsleigh entries: 12
Skeleton entries: 6
Curling entries: 3
Ice hockey entries: 2
Luge entries: 10
Figure skating entries: 12
Short track entries: 21
Speed skating entries: 34
Alpine skiing entries: 32
Cross-country skiing entries: 36
Freestyle skiing entries: 56
Nordic combined entries: 14
Ski jumping entries: 19
Snowboarding entries: 43
Ski mountaineering entries: 5

This delegation is subject to a 33% RP Bonus penalty.
BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Ravi Clarke;DCS;26
Marcus Sanguina;DCS;24
Acacius Leogrim Contus;DCS;52
Jesse Thornevale;DCS;24
Men's 15km Mass Start (4)
Panther Antonis;DCS;56
Jan Jakobsen;DCS;99
Comes Albertiscus;DCS;100
Zephyr Mårdh;DCS;49
Men's 20km Individual (4)
Hezohe Hekkiwu;DCS;26
Marvin Fangula;DCS;26
Kai Tenold;DCS;69
Saba Tyranus;DCS;100
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Ole Amundsen/Chasid Appleby/Hezohe Hekkiwu/Yuriy Cockburn;DCS;28
Women's 7.5km Sprint (4)
Noé Gérin;DCS;27
Marge Yareder;DCS;67
Tiya Yaga;DCS;99
Gerda Adamsen;DCS;99
Women's 12.5km Mass Start (4)
Metten Grossel;DCS;21
Nicolette Ballesdens;DCS;95
Petra Rybárová;DCS;99
Roseware Steffen;DCS;45
Women's 15km Individual (4)
Punita Xanthopullus;DCS;99
Bolanle Jó;DCS;22
Beth Shan;DCS;25
Amelie Stenger;DCS;26
Women's 4x6km Relay (1 team of 4)
Gerda Adamsen/Petra Rybárová/Nicholina Norddahl/Izyaslava Bohšsa;DCS;95
Mixed 4x6km Relay (1 team of 4)
Peder Victorsson/Philip Berntsson/Linda Bergqvist/Smilla Berntsson;DCS;45

BOBSLEIGH BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Rayk Heiner/Xunzhuo Sung;DCS;26
Timm Degener/Aedon Flannery;DCS;26
Alex Krahl/Falco Frisch;DCS;94
Four-Man (3 teams of 4)
Nikolaj Lestrange/Ren Wells/Armin Kron/Viktor Kalbfleisch;DCS;24
Alex Krahl/Falco Frisch/Timm Degener/Rayk Heiner;DCS;32
Aedon Flannery/Xunzho Sung/Ethelmer Graves/Randall Terrell;DCS;51
Women's monobob (3)
Hosanna Jucausces;DCS;26
Alba Alemagna;DCS;99
Pouha Han;DCS;95
Two-Woman (3 teams of 2)
Aoife Crozori/Antonia Cavanagh;DCS;24
Hosanna Jucausces/Alba Alemagna;DCS;33
Dora Stoltenberg/Anny Danneberg;DCS;95
SKELETON
Men's (3)
Mason Lee;DCS;24
Puneet Bondarenko;DCS;24
Darren Lee;DCS;98
Women's (3)
Balys Aulien;DCS;23
Closimena Hogarth;DCS;95
Sarah Armstrong;DCS;20

CURLING
Men's Team (1 team)
Team Diarcesian;DCS;51
Women's Team (1 team)
Team Diarcesian;DCS;22
Mixed Doubles (1 team of 2)
Braam Nibhanupudi/Cindy Alonso;DCS;95

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Team Diarcesian;DCS;35
Women's Team (1 team)
Team Diarcesian;DCS;99

LUGE
Men's Singles (3)
Cerdic Wormtongue;DCS;27
Beadle Grimdigson;DCS;52
Chariton Patel;DCS;26
Men's Doubles (2 teams of 2)
Rupert Suess/Reggie Perry;DCS;24
Kunibert Kirch/Veit Voss;DCS;21
Women's Singles (3)
Sissi Blumenthal;DCS;27
Cassandra Claasen;DCS;99
Michi Janz;DCS;99
Women's Doubles (2 teams of 2)
Edith Waldschmidt/Inderjit Misra;DCS;31
Evadne Pujarikonstes/Renaenera Chamaire ;DCS;20

SKATING FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Baruch Marinus;DCS;25
Kacper Parrish;DCS;67
Harry Woods;DCS;94
Women's Single Skating (3)
Lan Kerekes;DCS;36
Ester Ilić;DCS;51
Zhihao Yin;DCS;52
Pair Skating (3 teams of 2)
Barus Andreas/Skrekislava Babić;DCS;51
Gerard Eliot/Jocelin Eliot;DCS;99
Karl Ziemniak/Cas Miller;DCS;99
Ice Dancing (3 teams of 2)
Carles Möller/Jessica Ji;DCS;51
Thedebrand Wolfing/Chandra Ichijo;DCS;74
Eugenius Fiddler/Samantha Caldwell;DCS;94
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Sabas Waite;DCS;21
Atanamir Ognyanov;DCS;74
Elpides Samaras;DCS;95
Men's 1000m (3)
William Tesla;DCS;20
Nikolai Aslan;DCS;95
Stanley Abhorson;DCS;95
Men's 1500m (3)
Emmanuhel Buchholz;DCS;21
Cydip Temple;DCS;95
Thucydide López;DCS;48
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Haakon Lestrange/Taylor Lee/Suresh Ramírez/Thomas Remy;DCS;8
Women's 500m (3)
Mädchen Colquhoun;DCS;21
Maram Reijnders;DCS;21
Ligea Giannopullus;DCS;74
Women's 1000m (3)
Annie Wolfish;DCS;21
Hester Donaldsdaughter;DCS;24
Mascana Demetriing;DCS;95
Women's 1500m (3)
Journey Monti;DCS;30
Barbara Shah;DCS;95
Seo-Hyeon Jeong;DCS;21
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Maram Reijnders/Mascana Demetriing/Journey Monti/Houm Kwan;DCS;21
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Peter Newlin/Aaron Lee/Mastica Spire/Sociatica Stephanid;DCS;21
SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Magnus Traversa;DCS;20
Dijaz Shorcam;DCS;23
Kenneth Dresden;DCS;24
Men's 1000m (3)
Granville Winter;DCS;24
Tirto Vanderbeek;DCS;51
James Black;DCS;95
Men's 1500m (3)
Dan O'Cody;DCS;20
Peter Newlin;DCS;23
Urban Spears;DCS;95
Men's 5000m (3)
Jian Zhu;DCS;30
Leo Arena;DCS;95
Magnus Traversa;DCS;95
Men's 10000m (2)
Trasnuddin Dherke;DCS;24
Sora Katuunko;DCS;30
Men's Mass Start (2)
Theobrand Babcock;DCS;23
Madai Blake;DCS;69
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Stephen Roa/Barnabas Spence/Stamir Konstantinov;DCS;20
Women's 500m (3)
Bila O'Moloney;DCS;8
Michelle Todman;DCS;21
Gözde Löwe;DCS;23
Women's 1000m (3)
Mascana Spire;DCS;23
Susanna Leslie;DCS;24
Atalanta Demetriing;DCS;95
Women's 1500m (3)
Stella Colton;DCS;90
Aethre Merle;DCS;95
Annette Althuis;DCS;48
Women's 3000m (3)
Ra Pip;DCS;20
Sociatica Stephanid;DCS;22
Zaharinka Daly;DCS;23
Women's 5000m (2)
Modesty Mihailović;DCS;73
Roseware Beringer;DCS;48
Women's Mass Start (2)
Stella Colton;DCS;24
Isabel Aarts;DCS;52
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Mastica Spire/Nien Edile/Vilde O'Rowan;DCS;20

SKIING ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Epe Paulusces;DCS;26
Charles Nelson;DCS;94
Hugo Langland;DCS;99
Marcus Stibbons;DCS;99
Men's Giant Slalom (4)
Christoph Vogl;DCS;27
Deryn Relathil;DCS;27
Sadiq Steensen;DCS;75
Quirin Serui Odenath;DCS;52
Men's Slalom (4)
Gjohl Holmqvist;DCS;26
Moïse Denis;DCS;56
Epictete Contus;DCS;99
Donald Waller;DCS;99
Men's Super-G (4)
Jez Thacker;DCS;21
Placide Lachapelle;DCS;23
Robin Faymann;DCS;28
Otto Mann;DCS;48
Women's Downhill (4)
Megera Michelack;DCS;25
Priscille Janvier;DCS;28
Adria Park;DCS;75
Peta Bryant;DCS;99
Women's Giant Slalom (4)
Samantha Mercia;DCS;25
Sienna Cole;DCS;27
Meonia Mikaelson;DCS;29
Harley Thomas;DCS;99
Women's Slalom (4)
Sarah Knight;DCS;20
Arianna Solus;DCS;22
Emily Bryce;DCS;45
Elara Uione;DCS;33
Women's Super-G (4)
Rebecca Makart;DCS;75
Kehinde Barnett;DCS;94
Drorilea Brennil;DCS;99
Spinthera Catothalassa;DCS;45
CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Nana Bavian;DCS;21
Halvor Backe;DCS;90
Bjalf Christersson;DCS;90
Cynbel Anila Thakurani;DCS;22
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Bjalf Christersson;DCS;23
Nana Bavian;DCS;47
Halvor Backe;DCS;81
Nelmhis Seleayne;DCS;95
Men's Sprint Classic (4)
Hannibal Morris;DCS;23
Gisle Jakhelln;DCS;33
Madapater Papademetriu;DCS;21
Viggo Espenson;DCS;22
Men's Team Sprint Free (1 team of 2)
Dado Renard/Nelmhis Seleayne;DCS;21
Men's 50km Mass Start Classic (4)
Muviadar Dobashpi;DCS;21
Willibald Fürst;DCS;34
Zhen Ren;DCS;24
Xengkong Caroline;DCS;89
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Nana Bavian/Cynbel Anila Thakurani/Madapater Papademetriu/Viggo Espenson;DCS;20
Women's 10km Free (4)
Galya Knutsdottir;DCS;31
Cytheana Kulkarni;DCS;32
Anne Lugglins;DCS;95
Callianessa Kulkarni;DCS;90
Women's 10km+10km Skiathlon (4)
Dhanoore Ngaltanárissë;DCS;32
Jingyi Cheung;DCS;95
Ruth Arnesen;DCS;23
Callianessa Kulkarni;DCS;35
Women's Sprint Classic (4)
Anne Lugglins;DCS;20
Dhanoore Ngaltanárissë;DCS;20
Martha Fisher;DCS;95
Cytheana Kulkarni;DCS;98
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Kate Cunningham/Martha Fisher;DCS;95
Women's 50km Mass Start Classic (4)
Mo Sa;DCS;30
Arethusa Begum;DCS;24
Simonis Roderick;DCS;24
Müjde Portelli;DCS;98
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Galya Knutsdottir/Jingyi Cheung/Gerd Enger/Gjertrud Tastad;DCS;70
FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Tarquin Valentinian Linus;DCS;24
Alphonse Naylor;DCS;63
Tyelas Suvasindë;DCS;45
Lionel Veridian;DCS;23
Men's Dual Moguls (4)
Pimen Matidenius;DCS;33
Jason Carp;DCS;90
Kyle Ross;DCS;95
Constes Bunodochus;DCS;33
Men's Moguls (4)
Elatus Marini;DCS;23
Diocletian Fernandes;DCS;48
Chin Lau;DCS;48
Tiber Patil;DCS;48
Men's Ski Cross (4)
Nicander Solomon;DCS;20
Lachlan Gale;DCS;24
Henry Joseph;DCS;30
Anaxander of Arkess;DCS;95
Men's Freeski Big Air (4)
Sloan Small;DCS;21
Isidro Hauck;DCS;24
Diamond Ullrich;DCS;95
Wei Jiangzhong;DCS;95
Men's Freeski Halfpipe (4)
Charlie Stevens;DCS;30
Kris Stewart;DCS;34
Drummond Butler;DCS;95
Henry Rivera;DCS;48
Men's Freeski Slopestyle (4)
Sa'id Naaji;DCS;28
Archie Henry;DCS;32
Nadeem Bernard;DCS;52
Cacebrand Huddleston;DCS;95
Women's Aerials (4)
Ruzha Tarasava;DCS;22
Tu Li;DCS;23
Fen Yuen;DCS;47
Charlotte Darby;DCS;32
Women's Dual Moguls (4)
Salaehra Ohta;DCS;23
Arete Megalus;DCS;95
Yuzuki Morishita;DCS;95
Madeleine Ahlberg;DCS;24
Women's Moguls (4)
Ember Asjes;DCS;24
Paiteng Pingzhou;DCS;34
Sheila Smallcock;DCS;81
Imogen Graham;DCS;48
Women's Ski Cross (4)
Pratrasia Neapotamia;DCS;22
Lauren Cairns;DCS;34
Guro Silje;DCS;95
Elata Green;DCS;35
Women's Freeski Big Air (4)
Euantha Ghungharaal;DCS;20
Tara Bey;DCS;22
Irene Marinus;DCS;90
Deanira McKay;DCS;95
Women's Freeski Halfpipe (4)
Xun Wong;DCS;23
Sofia Gjorgiev;DCS;24
Zosima Mercia;DCS;30
Rachyl Fenorby;DCS;48
Women's Freeski Slopestyle (4)
Sophie Buchegger;DCS;24
Tyrese Smith;DCS;31
Anushka Custodiui;DCS;90
Cloe Aeschimann;DCS;98
NORDIC COMBINED
Men's Individual Gundersen Normal Hill 10km (3)
Aristarchus Gennadius;DCS;23
Sascha Seiden;DCS;98
Falk Schindler;DCS;22
Men's Individual Gundersen Large Hill 10km (3)
Vinzent Olberding;DCS;20
Josua Weinfeld;DCS;95
Joakim Lund;DCS;21
Men's Team Sprint Large Hill 2x7.5km (1 team of 2)
Odenath Surasi/Mahdi Chikatilo;DCS;21
Women's Individual Gundersen Normal Hill 5km (3)
Jane Cole;DCS;22
Stella Osswald;DCS;23
Panagiota Helisca ;DCS;95
Women's Individual Gundersen Large Hill 5km (3)
Briarea Koj;DCS;51
Mira Hegeler;DCS;81
Lisa Mangold;DCS;21
Women's Team Sprint Normal Hill 2x4.5km (1 team of 2)
Andrea Ovesen/Roseware Repulsa;DCS;24
SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Lorenz Freudenthal;DCS;26
Arsinous Mercia;DCS;99
Katsuhito Sugita;DCS;25
Hayate Hayasaka;DCS;24
Men's Individual Large Hill (4)
Richard Yaztromo;DCS;34
Lenz Davis;DCS;34
Franciszek Stencel;DCS;99
Heraclit MacLean;DCS;29
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Lorenz Freudenthal/Richard Yaztromo/Klaudiusz Żółtowski/Franciszek Stencel;DCS;99
Women's Individual Normal Hill (4)
Therapona Joannesces;DCS;26
Yahui Hoedemaekers;DCS;28
Delilah Aguirre;DCS;28
Rachel Keegansdaughter;DCS;26
Women's Individual Large Hill (4)
Sandra Piórkowska;DCS;24
Chemzhuo Wang;DCS;24
Helena Broda;DCS;25
Aurelia Marciszewska;DCS;99
Women's Team Normal Hill (1 team of 4)
Yahui Hoedemaekers/Sandra Piórkowska/Helena Broda/Aurelia Marciszewska;DCS;22
Mixed Team Normal Hill (1 team of 4)
Katsuhito Sugita/Hayate Hayasaka/Therapona Joannesces/Rachel Keegansdaughter;DCS;29
SNOWBOARDING
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Rastus Beake;DCS;75
Selier Apo Sophron;DCS;97
Philoctet Aldridge;DCS;97
Josaphat Dumaine;DCS;24
Men's Snowboard Big Air (4)
Nercaun Permitto;DCS;26
Donny Botwright;DCS;52
Zeb Isaacson;DCS;50
Phoebus Michelack;DCS;25
Men's Snowboard Cross (4)
Leopold Breunig;DCS;35
Andrei Johnson;DCS;97
Luke Evans;DCS;97
Ladislav Illy;DCS;22
Men's Snowboard Halfpipe (4)
Ramachandra Anand;DCS;26
Junichi Miyata;DCS;97
Świętomierz Dragowicz;DCS;97
Seo-Jun Wang;DCS;24
Men's Snowboard Slopestyle (4)
Elijah Philips;DCS;35
Jackson Gordon;DCS;71
Thomas Sunstar;DCS;71
Beadle Eldriack;DCS;25
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Brigita Krall;DCS;22
Lucka Koubová;DCS;36
Žofie Polák;DCS;97
Invicta Leitner;DCS;20
Women's Snowboard Big Air (4)
Paulina Bogen;DCS;53
Caelan Stark ;DCS;100
Gbihwe Wm;DCS;37
Aria Winstead;DCS;21
Women's Snowboard Cross (4)
Josephine Beltz;DCS;23
Ting Zeinhu;DCS;25
Kerena Gutierrez;DCS;26
Asher Aido;DCS;35
Women's Snowboard Halfpipe (4)
Allison Baker;DCS;26
Euretonis Cniavucur;DCS;97
Marina Daviding;DCS;97
Abiah Rytanosdaughter;DCS;24
Women's Snowboard Slopestyle (4)
Astraea Crnčević;DCS;26
Adeva Stephanid;DCS;97
Penny Courtney;DCS;97
Sarah Georging;DCS;26
Mixed Team Snowboard Cross (3 teams of 2)
Eldbert Badcock/Megan Henry;DCS;24
Landyn Souza/Atrometa Muraro;DCS;33
Terry Robinson/Adriarulia Hummel;DCS;24

SKI MOUNTAINEERING
Men's Sprint (2)
Talaenar Ngoldadur;DCS;20
Pietro Bocchini;DCS;95
Women's Sprint (2)
Dhanoore Lanniel;DCS;27
Genoveffa Terranova;DCS;90
Mixed Relay (1 team of 2)
Arkonesh Mohamed/Varake Lim;DCS;24

User avatar
Vangaziland
Senator
 
Posts: 4000
Founded: May 20, 2014
New York Times Democracy

Postby Vangaziland » Wed Jan 17, 2024 2:40 pm

Delegation: Vangaziland
Trigram: VNG

I did the math in my head, as I didn't have access to the spreadsheet. I'm sure it isn't ideal, but should be within parameters.

Winter Olympics XVIII

BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Karsten Lofthus;VNG;50
Rune Buer;VNG;50
Hel Aaronson;VNG;65
Tore Filstad;VNG;35

Men's 15km Mass Start (4)
Sindre Billsen;VNG;50
Hakon Runefort;VNG;50
Martin Fostesson;VNG;70
Harvey Adebaygo;VNG;30


Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Viggo Rosenqvist/Bror Hedstrom/Sam Ljung/Eddie Reeseblad;VNG;70

Women's 7.5km Sprint (4)
Oline Ursdottie;VNG;30
Elda Gjertsen;VNG;50
Mathilde Jellum;VNG;50

Women's 15km Individual (4)
Bekka Enstad;VNG;65
Thea Gjertsen;VNG;35
Veronika Knudsvig;VNG;50
Vibeke Hovlund;VNG;50


BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Rondall Fuller/Delon Williamssen;VNG;80
Dark Silva/Clifton Williamssen;VNG;20
Zeb Weidenfeld/Leon Mbappe;VNG;50

Four-Man (3 teams of 4)
Guyton Wysson/Fred Fullerton/Vidar Lagerquist/Erik Anglund;VNG;95
Alaji Ndawmy/Wardell Wood/Lars Gorensson/Theo Sjorgren;VNG;80
Max Esono/Jamal Eubanks/Ernst Tonnesen/Klaus Tandberg;VNG;50

Women's Monobob (3)
Julfrid Aase;VNG;95
Sunniva Ibsen;VNG;50
Elin Aase;VNG;5

Two-Woman (3 teams of 2)
Julfrid Aase/Sunniva Ibsen;VNG;80
Elin Aase/Brit Stainbears;VNG;20
Fride Theissdottir/Drea Smytheson;VNG;50

SKELETON
Men (3)
Isak Borgenheisen;VNG;80
Gjol Agren;VNG;20
Valter Westergren;VNG;50

Women (3)
Freja Edlund;VNG;50
Carina Lagerfield;VNG;60
Bianca Bengtsen;VNG;40

CURLING
Men's Team (1 team)
Vangaziland;VNG;5
Women's Team (1 team)
Vangaziland;VNG;20


ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Vangaziland;VNG;50

Women's Team (1 team)
Vangaziland;VNG;90

LUGE
Men's Singles (3)
Sven Bloch;VNG;50
Wandi Mboge;VNG;10
Elton Jenkins;VNG;50

Women's Singles (3)
Jennifer Ashworth;VNG;50
Maren Haavik;VNG;92
Elsa Hawken;VNG;50

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Johnny Forsche;VNG;10
Roger Mortenson;VNG;30
Ivan Sundette;VNG;50

Women's Single Skating (3)
Kate Hoffstad;VNG;90
Meja Westermarck;VNG;70
Talia Sundette;VNG;50

Pair Skating (3 teams of 2)
Hyon Jung-Hoon/Stephanie Hyon;VNG;90
Tommy Sorby/Jasmine Sorby;VNG;10
Julie Opsal/Klara Trodheim;VNG;50

Ice Dancing (3 teams of 2)
Svenn Bronstad/Lotte Willis;VNG;50
Matty Ottosen/Maritza Rokhaug;VNG;50
Kamilla Svenningssen/Sara Stonesdottir;VNG;50

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Tairu Ngum;VNG;8
Max Wade;VNG;90
Diamond Peate;VNG;10

Men's 1000m (3)
Max Wade;VNG;93
Wayne Simputten;VNG;7
Oscar Hernandez;VNG;50

Men's 1500m (3)
Nate Hans;VNG;50
Max Wade;VNG;95
Elliot Pinnock;VNG;5

Women's 500m (3)
Tandi Creighton;VNG;95
Sana Algorand;VNG;5
Quanna Porter;VNG;50

Women's 1000m (3)
Shanise Lee;VNG;50
Tandi Creighton;VNG;90
Inga Alms;VNG;10

Women's 1500m (3)
Hildur Rusten;VNG;50
Solfrid Berthelsen;VNG;50
Sira Camara;VNG;60

SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Mansa Camara;VNG;40
Max Wade;VNG;90
Ron Larsen;VNG;10

Men's 1000m (3)
Kevin Broadbelt;VNG;50
Peter Broadbelt;VNG;50
Samuel Wicks;VNG;70

Men's 1500m (3)
Jay Harsten;VNG;30
Vik Berland;VNG;50
Emil Knudsen;VNG;50

Men's 5000m (3)
Raynard Peete;VNG;95
Xi Yuan;VNG;5
Alex Frisk;VNG;50

Men's 10000m (2)
Xavier Mattias;VNG;50
Axel Edstrom;VNG;75

Men's Mass Start (2)
Johan Blix;VNG;25
Dan Rehn;VNG;50


Women's 500m (3)
Eva-Stina Nordlund;VNG;50
Tandi Creighton;VNG;95
Lisa Bruun;VNG;5

Women's 1000m (3)
Sandra Eliassen;VNG;90
Inga Alms;VNG;10
Jackie Lagerlof;VNG;50

Women's 1500m (3)
Sofie Heidenstam;VNG;50
Ida Noss;VNG;75
Sigrid Sornes;VNG;25

Women's 3000m (3)
Sandra Eliassen;VNG;98
Lena Grimstad;VNG;2
Bergljot Urdahl;VNG;50

Women's 5000m (2)
Vera Anker;VNG;50
Oddveig Lauridsen;VNG;50

Women's Mass Start (2)
Evelyn Ellefsen;VNG;50
Lisa Underdahl;VNG;50


SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Olaf Alme;VNG;50
Tor Langness;VNG;50
Tony Ueland;VNG;90
Marcus Penne;VNG;10

Men's Giant Slalom (4)
Brent Wethington;VNG;85
Jans Peterson;VNG;15
Kevin Ohlson;VNG;50
Noah Blomstedt;VNG;50

Men's Slalom (4)
Chris Forslund;VNG;50
Arvid Hermansson;VNG;50
Allan Forsberg;VNG;10
Karl Olsson;VNG;90

Men's Super-G (4)
Kawsum Gassama;VNG;70
Paul Right;VNG;30
Alf Solberg;VNG;50
Halvard Safone;VNG;50

Women's Downhill (4)
Mai Grinde;VNG;75
Margrete Ohlson;VNG;25
Kari Sommerfeld;VNG;50
Silje Tharaldson;VNG;50

Women's Giant Slalom (4)
Marta Nyhus;VNG;95
Elise Thaulow;VNG;5
Brianna Rudd;VNG;50
Katherine Midwin;VNG;50

Women's Slalom (4)
Marta Nyhus;VNG;90
Raca Jameson;VNG;10
Minna Sandberg;VNG;50
Iris Crusenstolpe;VNG;50

Women's Super-G (4)
Marta Nyhus;VNG;70
Erica Bergman;VNG;30
Heidi Gyllenhaal;VNG;50
Vivianne Cederstrom;VNG;50

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Kent Forberg;VNG;50
Patrik Jonsson;VNG;50
Carl Lundell;VNG;50
Anton Lind;VNG;50

Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Jens Jansson;VNG;50
Tim Sundberg;VNG;50
Yair Steinberg;VNG;50
Cornell Wallaceson;VNG;50

Men's Sprint Classic (4)
Andreas Holmgren;VNG;60
Erick Adelskold;VNG;40
Homer Steen;VNG;75
Filip Hoyland;VNG;25

Men's 50km Mass Start Classic (4)
Tyjon Nibbs;VNG;50
Cleavon Littlejohn;VNG;50
Mikkel Wollum;VNG;50
Rolf Voden;VNG;50

Women's 10km Free (4)
Shakeia Morrice;VNG;60
Ordena Mayte;VNG;40
Alice Latchman;VNG;50
Liora Levenberg;VNG;50

Women's 10km+10km Skiathlon (4)
Jennifer Van Hamen;VNG;70
Naomi Isaacsen;VNG;30
Dana Posner;VNG;50
Sonia Somper;VNG;50

Women's Sprint Classic (4)
Emmelie Gennarsdottir;VNG;90
Kaja Skogund;VNG;10
Milly Rosenblad;VNG;50
Kira Karlsson;VNG;50

Women's 50km Mass Start Classic (4)
Jennifer Van Hamen;VNG;90
Lise Stein;VNG;10
Sarah Tobiason;VNG;50
Mina Bentzen;VNG;50


FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Brad Berryman;VNG;90
John Davidsen;VNG;10
Bard Langlie;VNG;50
Al Rong;VNG;50

Men's Dual Moguls (4)
Kristoffer Hambro;VNG;95
Ken Valebrokk;VNG;5
Odin Vinje;VNG;50
Dan Dahl;VNG;50

Men's Moguls (4)
Kristoffer Hambro;VNG;92
Sven Morgensen;VNG;8
Tomas Lunden;VNG;50
Ottar Helsing;VNG;50

Men's Ski Cross (4)
Bamba Taal;VNG;90
Kekuta Ndiaye;VNG;10
James Brodd;VNG;60
Aron Dahlquist;VNG;40

Men's Freeski Big Air (4)
Harald Brodd;VNG;90
Orvar Holm;VNG;10
Josef Malmquist;VNG;30
Pat Engberg;VNG;70

Men's Freeski Halfpipe (4)
Harald Brodd;VNG;90
Simon Grandson;VNG;10
Pat Engberg;VNG;70
Ingvold Quist;VNG;30

Men's Freeski Slopestyle (4)
Kristoffer Hambro;VNG;85
Olof Ekman;VNG;15
Birg Antonsson;VNG;50
Roland Geijer;VNG;50

Women's Aerials (4)
Karin Hellquist;VNG;99
Saga Malmberg;VNG;1
Bianca Moller;VNG;50
Ida Berggren;VNG;50

Women's Dual Moguls (4)
Karin Hellquist;VNG;90
Annika Bystrom;VNG;10
Ulrika Lagerlof;VNG;30
Beckster Lofgren;VNG;70

Women's Moguls (4)
Karin Hellquist;VNG;85
Eve Jonsdottir;VNG;15
Beckster Lofgren;VNG;90
Margit Jarnefelt;VNG;10

Women's Ski Cross (4)
Iris Bruun;VNG;50
Kira West;VNG;50
Joanna Aalberg;VNG;50
Ulrika Engstrom;VNG;50

Women's Freeski Big Air (4)
Shona Morley;VNG;90
Hildur Smestad;VNG;10
Julia Bue;VNG;60
Synnne Kragness;VNG;40

Women's Freeski Halfpipe (4)
Shona Morley;VNG;80
Mary Berdahl;VNG;20
Andrea Nilsen;VNG;70
Synne Kragness;VNG;30

Women's Freeski Slopestyle (4)
Andrea Nilsen;VNG;80
Gerd Vinje;VNG;20
Svanhild Arneson;VNG;50
Irene Eng;VNG;50

SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Wendell Cockley;VNG;70
Larice Winter;VNG;30
Hjalmar Wallenberg;VNG;80
Samuel Magnusson;VNG;20

Men's Individual Large Hill (4)
Gjol Augustson;VNG;50
Hans Berg;VNG;50
Sone Lennarts;VNG;50
Johnny Skogen;VNG;50

Women's Individual Normal Hill (4)
Maja Lambertsdotter;VNG;95
Sylvia Gonzalez;VNG;5
Lillian Sunde;VNG;60
Iselin Eggumssen;VNG;40

Women's Individual Large Hill (4)
Maja Lambertsdotter;VNG;90
Iselin Eggumssen;VNG;10
Catarina Strandberg;VNG;70
Else-Maja Lofgren;VNG;30

SNOWBOARD
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Kieran Ndo;VNG;70
Mikkel Holter;VNG;30
Sven Kjelland;VNG;50
Arnestein Treschow;VNG;50

Men's Snowboard Big Air (4)
Kieran Ndo;VNG;10
Lars Essessen;VNG;90
Orjan Dokken;VNG;75
Per Ruud;VNG;25

Men's Snowboard Cross (4)
Bo Odhner;VNG;80
Jonas Enquist;VNG;20
Hannes Soderberg;VNG;50
Alex Ossler;VNG;50

Men's Snowboard Halfpipe (4)
Lars Essessen;VNG;95
Ben Ossler;VNG;5
TOrjon Dokken;VNG;70
Lukas Palmer;VNG;30

Men's Snowboard Slopestyle (4)
Alfred Ahlund;VNG;85
Tomas Jund;VNG;15
Benny Wu;VNG;80
Mark Patterbelt;VNG;20

Women's Parallel Giant Slalom (4)
Gunilla Goransdottir;VNG;95
Bella Quist;VNG;5
Olga Bjorkman;VNG;70
Emme Perssen;VNG;30

Women's Snowboard Big Air (4)
Julia Hultgren;VNG;99
Bella Quist;VNG;1
Heidi Hernandez;VNG;90
Marta Walis;VNG;10

Women's Snowboard Cross (4)
Maddie Palmstruch;VNG;80
Clara Lundin;VNG;20
Miryam Oberg;VNG;50
Hanna Nordin;VNG;50

Women's Snowboard Halfpipe (4)
Julia Hultgren;VNG;92
Lissete Lagerkvist;VNG;8
Heidi Hernandez;VNG;90
Leana Fribjorn;VNG;10

Women's Snowboard Slopestyle (4)
Julia Hultgren;VNG;70
Ingrid Asplund;VNG;30
Jonna Olander;VNG;50
Britt-Louse Hammarsdottir;VNG;50

Mixed Team Snowboard Cross (3 teams of 2)
Bo Odhner/Maddie Palmstruch;VNG;75
Jerrick Rosenberg/Hanna Nordin;VNG;25
Last edited by Vangaziland on Sat Jan 20, 2024 6:52 am, edited 2 times in total.

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 7339
Founded: Feb 04, 2008
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Liventia » Wed Jan 17, 2024 3:58 pm

Vangaziland wrote:I did the math in my head, as I didn't have access to the spreadsheet. I'm sure it isn't ideal, but should be within parameters.

At first glance, it seems fine and within restrictions, though I'll do a full signup sweep this weekend.

But I cannot emphasise this enough from the OP, where it is stated not once but twice: You don't have access to the spreadsheet for a reason.

Liventia wrote:Please make a copy or download a copy of the linked Google sheet and do not attempt to edit it.

Liventia wrote:You will find a link to a signup spreadsheet below under "LINKS". If you are using this, please download or make a copy. Do not attempt to edit the file directly.
Слава Україні!

User avatar
Vangaziland
Senator
 
Posts: 4000
Founded: May 20, 2014
New York Times Democracy

Postby Vangaziland » Wed Jan 17, 2024 4:17 pm

I read that and downloaded it. It didn't work with my computer for some reason. No worries. The min-max just isn't set perfectly.. Again, I worked to balance it manually. There are just min-max points on the table.

I'm not in it just to try winning the most medals, so it's no worry. We'll see how the numbers work, I guess.

Edit: It may have to do with not opening it with Excel, which I don't have access to... Which is why it didn't work.. Not my lack of reading the obvious instructions..........
Last edited by Vangaziland on Thu Jan 18, 2024 3:31 am, edited 2 times in total.

User avatar
Aboveland
Ambassador
 
Posts: 1667
Founded: Dec 04, 2013
Scandinavian Liberal Paradise

Postby Aboveland » Wed Jan 17, 2024 5:14 pm

Hopefully didn't botch anything when I trimmed the empty rows :geek:

Delegation: Aboveland and Nykipiflugpuu
Trigram: ABL

Total number of entries: 149
Medal entries average: 50
Standard deviation: 26.999
Target standard deviation: 27
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Biathlon entries: 0
Bobsleigh entries: 7
Skeleton entries: 4
Curling entries: 3
Ice hockey entries: 2
Luge entries: 4
Figure skating entries: 10
Short track entries: 21
Speed skating entries: 34
Alpine skiing entries: 16
Cross-country skiing entries: 13
Freestyle skiing entries: 9
Nordic combined entries: 8
Ski jumping entries: 13
Snowboarding entries: 0
Ski mountaineering entries: 5


BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Roope Heikkila/Jyrki Pykälistö;ABL;30
Jaan-Viktor Mõlder-Murkku/Nyypi Kurku;ABL;51
Four-Man (3 teams of 4)
Lauri Mägiläinen/Kai Silje/Kai Pettersen/Joonas Lundgaard;ABL;55
Women's monobob (3)
Solveig Skjeggstad;ABL;96
Laika Aaltonen;ABL;87
Two-Woman (3 teams of 2)
Kaisla Takala/Martina Simonsen;ABL;52
Mirja Hämäläinen/Lina-Mikaela Saari;ABL;18
SKELETON
Men's (3)
Tommi Tuominen;ABL;10
Risto Jokela;ABL;35
Women's (3)
Yulia Shumakher;ABL;7
Terttu Anker-Pedersen;ABL;32
CURLING
Men's Team (1 team)
Aboveland and Nykipiflugpuu;ABL;12
Women's Team (1 team)
Aboveland and Nykipiflugpuu;ABL;43
Mixed Doubles (1 team of 2)
Raigo Kykkykyk/Elisa Perm;ABL;80
ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Aboveland and Nykipiflugpuu;ABL;3
Women's Team (1 team)
Aboveland and Nykipiflugpuu;ABL;1
LUGE
Men's Singles (3)
Miikka Solveig-Sikk;ABL;50
Harri Pietiläinen;ABL;8
Women's Singles (3)
Kjellfrid Kristiansen;ABL;30
Yulia Stasiuk;ABL;59
SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Feliks Mensen-Keskula;ABL;100
Evgeniy Koivula;ABL;95
Timur Nyvik;ABL;83
Women's Single Skating (3)
Katri Saarlaas;ABL;96
Anna Petrenko;ABL;79
Iiris Koskinen;ABL;30
Pair Skating (3 teams of 2)
Karin Saari/Evgeniy Barkov;ABL;90
Reeta Virtanen/Rafael Pulkkinen;ABL;84
Ice Dancing (3 teams of 2)
Isto Kallio/Silje Kalliomäki;ABL;89
Heikki Jokela/Mariia-Teresa Kukk;ABL;80
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Risto Vuohensilta;ABL;84
Miikka Salminen;ABL;72
Sami Katjamäki;ABL;100
Men's 1000m (3)
Kuldar Kaltakari;ABL;38
Miikka Salminen;ABL;60
Sami Katjamäki;ABL;85
Men's 1500m (3)
Risto Vuohensilta;ABL;34
Arttu Toivonen;ABL;70
Sami Katjamäki;ABL;95
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Sami Katjamäki/Risto Vuohensilta/Miikka Salminen/Arttu Toivonen;ABL;100
Women's 500m (3)
Ilka Sohlberg;ABL;55
Emi Kaltakari;ABL;47
Roosa Jatkola;ABL;83
Women's 1000m (3)
Ilka Sohlberg;ABL;75
Emi Kaltakari;ABL;54
Roosa Jatkola;ABL;60
Women's 1500m (3)
Ilka Sohlberg;ABL;60
Roosa Jatkola;ABL;30
Edda Ylvestad;ABL;82
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Ilka Sohlberg/Emi Kaltakari/Roosa Jatkola/Edda Ylvestad;ABL;69
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Sami Katjamäki/Risto Vuohensilta/Ilka Sohlberg/Edda Ylvestad;ABL;92
SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Jaak-Emil Järvi;ABL;65
Tore Svendsen;ABL;71
Aarne Svendsen;ABL;68
Men's 1000m (3)
Jaak-Emil Järvi;ABL;95
Tore Svendsen;ABL;93
Aarne Svendsen;ABL;57
Men's 1500m (3)
Jaak-Emil Järvi;ABL;70
Tore Svendsen;ABL;84
Matti Salonen;ABL;39
Men's 5000m (3)
Aarne Svendsen;ABL;93
Matti Salonen;ABL;50
Seppo Mäkelä;ABL;60
Men's 10000m (2)
Matti Salonen;ABL;35
Seppo Mäkelä;ABL;40
Men's Mass Start (2)
Tore Svendsen;ABL;90
Arne Svendsen;ABL;88
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Jaak-Emil Järvi/Aarne Svendsen/Matti Salonen;ABL;95
Women's 500m (3)
Sirkka Vantää-Jakobsen;ABL;72
Maritta Hirvonen;ABL;80
Linda Mikkola;ABL;57
Women's 1000m (3)
Sirkka Vantää-Jakobsen;ABL;73
Maritta Hirvonen;ABL;76
Linda Mikkola;ABL;62
Women's 1500m (3)
Sirkka Vantää-Jakobsen;ABL;70
Maritta Hirvonen;ABL;35
Linda Mikkola;ABL;81
Women's 3000m (3)
Sirkka Vantää-Jakobsen;ABL;86
Maritta Hirvonen;ABL;40
Linda Mikkola;ABL;68
Women's 5000m (2)
Laila Kask;ABL;8
Silje Lehtonen;ABL;20
Women's Mass Start (2)
Sirkka Vantää-Jakobsen;ABL;78
Maritta Hirvonen;ABL;20
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Sirkka Vantää-Jakobsen/Maritta Hirvonen/Laila Kask;ABL;77
SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Kasperi Aaltonen;ABL;46
Elmer Nikkilä;ABL;1
Jaakoppi Kärkkäinen;ABL;54
Men's Giant Slalom (4)
Ingvar Syvertsen;ABL;10
Asbjørn Petersen;ABL;21
Men's Slalom (4)
Henrik Bjørnevisker;ABL;70
Markus Saari;ABL;12
Men's Super-G (4)
Miska Kekkonen;ABL;36
Women's Downhill (4)
Sandra Lappi;ABL;46
Meri Nykänen;ABL;25
Women's Giant Slalom (4)
Yulianna Aleksandrova;ABL;26
Ylsa Kyrylyk;ABL;55
Inger-Lovise Tidemand;ABL;17
Women's Slalom (4)
Yevdokiya Alyona Vanhanen;ABL;50
Ulrika Tykosen;ABL;42
Women's Super-G (4)
Kyllikki Brynildsen;ABL;20
CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Kasper Ulvestad;ABL;42
Morten Lovik;ABL;26
Magnus Andersen;ABL;21
Men's 50km Mass Start Classic (4)
Klaus Haraldsen;ABL;22
Kasper Ulvestad;ABL;40
Lauri Paasonen;ABL;38
Patrik Bergen;ABL;20
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Edda Rolvsson/Aada Kylläkari;ABL;42
Women's 50km Mass Start Classic (4)
Marina Koppyl;ABL;47
Siiri Kroon;ABL;44
Krysta Kask;ABL;35
Ivana Bachmatiuk;ABL;26
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Krista Kallistyy/Merjä Vaananen/Edda Rolvsson/Aada Kylläkari;ABL;45
FREESTYLE SKIING
Men's Moguls (4)
Erno-Eerik Oiva-Leskinen;ABL;50
Oliver Waadeland;ABL;20
Men's Freeski Slopestyle (4)
Mathias Wallberg;ABL;75
Ulrik Holme;ABL;36
Women's Moguls (4)
Katrina Kallistyy;ABL;50
Jannicke Virtanen;ABL;5
Women's Freeski Slopestyle (4)
Saara Storstrand;ABL;60
Katja Kormoran;ABL;31
Sigrid Storstrand;ABL;5
NORDIC COMBINED
Men's Individual Gundersen Large Hill 10km (3)
Kaspar Waldegård;ABL;90
Henrik Østersund;ABL;30
Konstantin Nystrom;ABL;30
Men's Team Sprint Large Hill 2x7.5km (1 team of 2)
Kaspar Waldegård/Kalle Grøndal;ABL;59
Women's Individual Gundersen Normal Hill 5km (3)
Mona Skårstrand;ABL;30
Petra Pavlenko-Schmidt;ABL;40
Edda-Erika Pizarev;ABL;41
Women's Team Sprint Normal Hill 2x4.5km (1 team of 2)
Petra Pavlenko-Schmidt/Edda-Erika Pizarev;ABL;48
SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Neemo Baardsen;ABL;24
Kyrmy Pukk;ABL;20
Men's Individual Large Hill (4)
Kyrmy Ekstrøm;ABL;40
Henrik Olofsen;ABL;2
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Kyrmy Ekstrøm/Kyrmy Pukk/Neemo Baardsen/Henrik Olofsen;ABL;40
Women's Individual Normal Hill (4)
Ella Lehne;ABL;11
Kristine Valstad;ABL;23
Lina Stensen;ABL;29
Women's Individual Large Hill (4)
Aini Nieminen;ABL;20
Roosa Laitinen;ABL;24
Helga Eskildsen;ABL;26
Women's Team Normal Hill (1 team of 4)
Aini Nieminen/Lina Stensen/Helga Eskildsen/Kristine Valstad;ABL;40
Mixed Team Normal Hill (1 team of 4)
Neemo Baardsen/Kyrmy Ekstrøm/Lina Stensen/Aini Nieminen;ABL;49
SKI MOUNTAINEERING
Men's Sprint (2)
Makknys Kirispykk;ABL;64
Ari-Artem Poom;ABL;40
Women's Sprint (2)
Brita Kabin;ABL;12
Yevgenia Semenuk;ABL;34
Mixed Relay (1 team of 2)
Makknys Kirispykk/Brita Kabin;ABL;47
Last edited by Aboveland on Wed Jan 17, 2024 5:16 pm, edited 1 time in total.
AUTONOMOUS TERRITORIES OF THE ABOVIAN UNION: Nykipiflugpuu

Home to Terho Talvela, three-time WGPC World Champion, and one-time WSRC World Champion

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 7339
Founded: Feb 04, 2008
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Liventia » Sat Jan 20, 2024 8:06 am

SIGNUP UPDATE
Just under three weeks remain to sign up. I implore you to not leave your signups to the last minute: if there are errors, you may end up excluded or having modifications made by me with no input from you.

Accepted signups
+-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+
|Delegation name | NOC |Total entries|Total average| STDEV |Allowed STDEV| MMAB |RP bonus pen?|Notes |
+-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+

|Delaclava | DEL | 116 | 50.0000 | 22.8216 | 27 | 1.0000 | No | |
|Liventia | LEN | 332 | 50.0000 | 23.9092 | 24 | 1.0000 | No | |
|Prince George’s Land | PGL | 95 | 49.8526 | 28.7354 | 30 | 1.0000 | No | |
|Magnus Phoenicia | KWP | 332 | 49.9970 | 19.9122 | 24 | 1.0000 | No | |
|Conania | CON | 46 | 49.3696 | 17.1887 | 30 | 1.0000 | No | |
|Team Diarcesian | DCS | 332 | 49.9518 | 31.1690 | 24 | 0.6607 | YES |33% RP bonus penalty applies|
|Vangaziland | VNG | 284 | 50.0000 | 26.3938 | 24 | 0.8283 | No | |
|Aboveland and Nykipiflugpuu| ABL | 149 | 50.0000 | 26.9991 | 27 | 1.0000 | No | |
+-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------+


Rejected signups
+-------------------------------------------------------------------------+
|Delegation name| NOC |Reason |
+-------------------------------------------------------------------------+

|Crpostan | CRN |331 entries, 16600 total skill – average is over 50|
+-------------------------------------------------------------------------+

Please fix the error and submit a new signup in a new post, thank you.
Last edited by Liventia on Sat Jan 20, 2024 8:20 am, edited 1 time in total.
Слава Україні!

User avatar
Crpostran
Attaché
 
Posts: 86
Founded: Mar 28, 2022
Inoffensive Centrist Democracy

Crpostranian Olympic Association's Entry into the 18th W.Oly

Postby Crpostran » Sat Jan 20, 2024 8:41 pm

Delegation: Crpostran
Trigram: CRN


Total number of entries: 332
Medal entries average: 50
Standard deviation: 26.372
Target standard deviation: 24
Min-Max Avoidance Bonus: 0.829052631578947

Biathlon entries: 27
Bobsleigh entries: 12
Skeleton entries: 6
Curling entries: 3
Ice hockey entries: 2
Luge entries: 10
Figure skating entries: 12
Short track entries: 21
Speed skating entries: 34
Alpine skiing entries: 32
Cross-country skiing entries: 36
Freestyle skiing entries: 56
Nordic combined entries: 14
Ski jumping entries: 19
Snowboarding entries: 43
Ski mountaineering entries: 5



BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Luca Rossi;CRN;99
Fabio Conti;CRN;80
Henrik Jensen;CRN;40
Jan Kowalski;CRN;57
Men's 15km Mass Start (4)
Luca Rossi;CRN;92
Fabio Conti;CRN;64
Henrik Jensen;CRN;59
Jan Kowalski;CRN;21
Men's 20km Individual (4)
Luca Rossi;CRN;43
Fabio Conti;CRN;70
Henrik Jensen;CRN;32
Jan Kowalski;CRN;1
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Luca Rossi/Fabio Conti/Allesio Takumi/Bindal Covio;CRN;69
Women's 7.5km Sprint (4)
Elena Romanova;CRN;79
Sofia Kovač;CRN;87
Anna Pavlova;CRN;24
Isabelle Müller;CRN;56
Women's 12.5km Mass Start (4)
Elena Romanova;CRN;69
Sofia Kovač;CRN;80
Anna Pavlova;CRN;22
Isabelle Müller;CRN;60
Women's 15km Individual (4)
Elena Romanova;CRN;64
Sofia Kovač;CRN;69
Anna Pavlova;CRN;37
Isabelle Müller;CRN;43
Women's 4x6km Relay (1 team of 4)
Sofia Kovač/Yuki Ivanovska/Yara Oshiro/Svetlana Kimura;CRN;57
Mixed 4x6km Relay (1 team of 4)
Luca Rossi/Allesio Takumi/Yuki Ivanovska/Svetlana Kimura;CRN;79

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Andrei Popov/Luca DiMarco;CRN;43
Nikolai Petrov/Anton Müller;CRN;22
Ivan Ivanov/Adrian Kovacs;CRN;11
Four-Man (3 teams of 4)
Andrei Popov/Luca DiMarco/Alessio Moretti/Diego Martínez;CRN;84
Matej Kovac/Adrian Popescu/Olivier Dupont/Stefan Vogel;CRN;52
Nikolai Petrov/Tomas Kowalski/Nico Van Der Berg/Istvan Horvath;CRN;29
Women's monobob (3)
Isabella Müller;CRN;13
Elena Petrova;CRN;14
Sofia Andersson;CRN;23
Two-Woman (3 teams of 2)
Isabella Müller/Elena Petrova;CRN;22
Antonia Virginia/Adriane Dupone;CRN;11
Nikki Kamai/Diana Orgio;CRN;18

SKELETON
Men's (3)
Vijay Babu;CRN;24
Berbet Hoover;CRN;34
Adithya Sai;CRN;10
Women's (3)
Alessia Rossi;CRN;21
Sofia Bianchi;CRN;13
Giulia Marino;CRN;10

CURLING
Men's Team (1 team)
Crpostran;CRN;99
Women's Team (1 team)
Crpostran;CRN;90
Mixed Doubles (1 team of 2)
Lucas Dubois/Emma Dupont;CRN;89

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Crpostran;CRN;99
Women's Team (1 team)
Crpostran;CRN;89

LUGE
Men's Singles (3)
Matthias von Berg;CRN;59
Nicol Yamamoto;CRN;16
Yamiro Kilkishna;CRN;3
Men's Doubles (2 teams of 2)
Lars Eriksson/Nikolai Andersen;CRN;27
Marco Rossi/Fabio Bianchi;CRN;29
Women's Singles (3)
Elena Rodriguez;CRN;8
Isabella Santoro;CRN;13
Hannah Taylor;CRN;5
Women's Doubles (2 teams of 2)
Lisa Svensson/Sofia Andersson;CRN;16
Emma Müller/Lara Mulgo;CRN;3

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Lucian Thorne;CRN;100
Felix Zhang;CRN;94
Dmitri Kuznetsov;CRN;82
Women's Single Skating (3)
Amara Lindqvist;CRN;89
Freya Bergman;CRN;79
Clara Moreau;CRN;34
Pair Skating (3 teams of 2)
Lucas Silva/Sofia Silva;CRN;99
Albert Moreau/Clara Moreau;CRN;69
Giorgio Moretti/Francesca Ferrari;CRN;86
Ice Dancing (3 teams of 2)
Gabriel Lombardi/Astrid Holm;CRN;89
Victor Petrov/Olga Ivanova;CRN;11
Alexander Ivanov/Ekaterina Volkova;CRN;42

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Hiroshi Tanaka;CRN;90
Wei Chen;CRN;8
Raj Patel;CRN;47
Men's 1000m (3)
Hiroshi Tanaka;CRN;91
Wei Chen;CRN;14
Raj Patel;CRN;63
Men's 1500m (3)
Raj Patel;CRN;24
Yukiam Yamamoto;CRN;34
Yuzuru Nakamura;CRN;21
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Hiroshi Tanaka/Raj Patel/Yuki Yamamoto/Hussain Boltimo;CRN;59
Women's 500m (3)
Mei Li;CRN;47
Priya Patel;CRN;37
Ayumi Takahashi;CRN;32
Women's 1000m (3)
Mei Li;CRN;32
Priya Patel;CRN;21
Ayumi Takahashi;CRN;11
Women's 1500m (3)
Mei Li;CRN;12
Priya Patel;CRN;31
Ayumi Takahashi;CRN;11
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Mei Li/Priya Patel/Ayumi Takahashi/Elena Petrovna;CRN;29
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Hiroshi Tanaka/Priya Patel/Raj Patel/Elena Petrovna;CRN;39

SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Ryan Mitchell;CRN;100
Brandon Turner;CRN;70
Tyler Anderson;CRN;21
Men's 1000m (3)
Ryan Mitchell;CRN;94
Brandon Turner;CRN;60
Tyler Anderson;CRN;20
Men's 1500m (3)
Ryan Mitchell;CRN;89
Brandon Turner;CRN;43
Tyler Anderson;CRN;14
Men's 5000m (3)
Justin Reynolds;CRN;10
Ethan Davis;CRN;20
Noah Foster;CRN;7
Men's 10000m (2)
Dylan Carter;CRN;70
Mason Evans;CRN;32
Men's Mass Start (2)
Jordan Ramirez;CRN;99
Caleb Parker;CRN;11
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Jordan Ramirez/Ryan Mitchell/Brandon Turner;CRN;90
Women's 500m (3)
Madison Taylor;CRN;21
Olivia Walker;CRN;23
Emma Harris;CRN;8
Women's 1000m (3)
Madison Taylor;CRN;24
Olivia Walker;CRN;18
Emma Harris;CRN;38
Women's 1500m (3)
Madison Taylor;CRN;34
Olivia Walker;CRN;43
Emma Harris;CRN;28
Women's 3000m (3)
Ava Coleman;CRN;35
Chloe Anderson;CRN;57
Grace Martinez;CRN;65
Women's 5000m (2)
Mia Thompson;CRN;22
Sophia Foster;CRN;40
Women's Mass Start (2)
Lily Mitchell;CRN;35
Zoe Bennett;CRN;47
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Emma Harris/Zoe Bennett/Madison Taylor;CRN;34

SKIING
ALPINE SKIING

Men's Downhill (4)
Adam Turner;CRN;90
Max Keller;CRN;35
Daniel Rodriguez;CRN;50
Liam Campbell;CRN;20
Men's Giant Slalom (4)
Jason Mitchell;CRN;80
Ethan Reynolds;CRN;40
Carter Davis;CRN;60
Owen Foster;CRN;25
Men's Slalom (4)
Gavin Thompson;CRN;70
Blake Evans;CRN;33
Spencer Ramirez;CRN;45
Noah Parker;CRN;8
Men's Super-G (4)
Alex Harris;CRN;95
Ryan Coleman;CRN;75
Tyler Bennett;CRN;50
Zachary Mitchell;CRN;21
Women's Downhill (4)
Mia Turner;CRN;85
Chloe Keller;CRN;38
Isabella Rodriguez;CRN;55
Emma Campbell;CRN;15
Women's Giant Slalom (4)
Lily Mitchell;CRN;75
Zoe Reynolds;CRN;42
Sophia Davis;CRN;22
Ava Foster;CRN;65
Women's Slalom (4)
Olivia Thompson;CRN;65
Grace Evans;CRN;28
Emma Ramirez;CRN;40
Mia Parker;CRN;18
Women's Super-G (4)
Aria Harris;CRN;88
Lily Coleman;CRN;50
Harper Bennett;CRN;18
Stella Mitchell;CRN;35

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Adam Turner;CRN;70
Max Keller;CRN;45
Daniel Rodriguez;CRN;50
Liam Campbell;CRN;25
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Jason Mitchell;CRN;60
Ethan Reynolds;CRN;40
Carter Davis ;CRN;55
Owen Foster ;CRN;30
Men's Sprint Classic (4)
Gavin Thompson;CRN;50
Blake Evans;CRN;30
Spencer Ramirez;CRN;45
Noah Parker;CRN;18
Men's Team Sprint Free (1 team of 2)
Alex Harris/Tyler Bennett;CRN;70
Men's 50km Mass Start Classic (4)
Adam Turner;CRN;75
Max Keller;CRN;50
Daniel Rodriguez;CRN;55
Liam Campbell;CRN;28
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Adam Turner/Max Keller/Daniel Rodriguez/Liam Campbell;CRN;79
Women's 10km Free (4)
Sophia Turner;CRN;32
Olivia Keller;CRN;38
Emma Rodriguez;CRN;25
Ava Campbell;CRN;20
Women's 10km+10km Skiathlon (4)
Isabella Mitchell;CRN;55
Zoe Reynolds;CRN;42
Mia Davis;CRN;50
Lily Foster;CRN;22
Women's Sprint Classic (4)
Grace Thompson;CRN;50
Emma Evans;CRN;25
Mia Ramirez;CRN;40
Chloe Parker;CRN;18
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Bella Harris/Lily Foster;CRN;79
Women's 50km Mass Start Classic (4)
Sophia Turner;CRN;60
Olivia Keller;CRN;35
Emma Rodriguez;CRN;50
Ava Campbell;CRN;18
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Sophia Turner/Olivia Keller/Emma Rodriguez/Ava Campbell;CRN;80

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Ethan Nguyen;CRN;50
Aaron Kim;CRN;90
Justin Chen;CRN;48
Brandon Wu;CRN;22
Men's Dual Moguls (4)
Derek Tanaka;CRN;45
Kyle Wong;CRN;22
Jeremy Li;CRN;38
Alex Chang;CRN;93
Men's Moguls (4)
Kevin Nakamura;CRN;38
Jason Liu;CRN;94
Brian Chen;CRN;40
Nathan Kim;CRN;25
Men's Ski Cross (4)
Ryan Suzuki;CRN;25
Tyler Tan;CRN;24
Matthew Chang;CRN;37
Dylan Wu;CRN;50
Men's Freeski Big Air (4)
Jordan Kim;CRN;90
Ethan Wong;CRN;40
Caleb Chen;CRN;48
Mason Liu;CRN;11
Men's Freeski Halfpipe (4)
Noah Yamamoto;CRN;48
Riley Park;CRN;45
Evan Chen;CRN;21
Tristan Nguyen;CRN;75
Men's Freeski Slopestyle (4)
Aidan Tan;CRN;30
Cameron Wu;CRN;26
Justin Kim;CRN;42
Oliver Chen;CRN;20
Women's Aerials (4)
Mia Nguyen;CRN;42
Lily Chen;CRN;21
Ava Kim;CRN;37
Emily Tan;CRN;90
Women's Dual Moguls (4)
Zoe Liu;CRN;78
Emma Wang;CRN;72
Grace Kim;CRN;62
Lily Chen;CRN;75
Women's Moguls (4)
Sophia Wu;CRN;78
Hannah Chang;CRN;72
Ava Wang;CRN;62
Olivia Kim;CRN;75
Women's Ski Cross (4)
Isabella Chen;CRN;78
Maya Wong;CRN;72
Aria Tan;CRN;62
Zoe Kim;CRN;75
Women's Freeski Big Air (4)
Sophia Kim;CRN;90
Borja Igluess;CRN;40
Olivia Chen;CRN;50
Grace Liu;CRN;42
Women's Freeski Halfpipe (4)
Emma Yamamoto;CRN;47
Chloe Park;CRN;90
Lily Chen;CRN;44
Mia Nguyen;CRN;22
Women's Freeski Slopestyle (4)
Grace Tan;CRN;90
Hannah Wang;CRN;16
Emily Kim;CRN;52
Pandiy Amma;CRN;0

NORDIC COMBINED
Men's Individual Gundersen Normal Hill 10km (3)
Levin Binoy;CRN;85
Siddarth Saju;CRN;38
Abhishek Jaikumar;CRN;80
Men's Individual Gundersen Large Hill 10km (3)
Levin Binoy;CRN;85
Siddarth Saju;CRN;82
Abhishek Jaikumar;CRN;83
Men's Team Sprint Large Hill 2x7.5km (1 team of 2)
Siddarth Saju/Abhishek Jaikumar;CRN;83
Women's Individual Gundersen Normal Hill 5km (3)
Priya Sharma;CRN;82
Aria Patel;CRN;78
Maya Kapoor;CRN;80
Women's Individual Gundersen Large Hill 5km (3)
Priya Sharma;CRN;82
Aria Patel;CRN;78
Maya Kapoor;CRN;80
Women's Team Sprint Normal Hill 2x4.5km (1 team of 2)
Priya Sharma/Aria Patel;CRN;80

SKI JUMPING

Men's Individual Normal Hill (4)
Giovanni Gianku;CRN;80
Alberto Hoveor;CRN;75
Kamboj Ulka;CRN;78
Sadya Nedyam;CRN;76
Men's Individual Large Hill (4)
Giovanni Gianku;CRN;80
Alberto Hoveor;CRN;76
Kamboj Ulka;CRN;79
Sadya Nedyam;CRN;77
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Giovanni Gianku/Alberto Hoveor/Kamboj Ulka/Sadya Nedyam;CRN;63
Women's Individual Normal Hill (4)
Serena Singh;CRN;78
Natasha Kapoor;CRN;72
Anika Patel;CRN;62
Mia Desai;CRN;75
Women's Individual Large Hill (4)
Serena Singh;CRN;78
Natasha Kapoor;CRN;72
Anika Patel;CRN;62
Mia Desai;CRN;75
Women's Team Normal Hill (1 team of 4)
Serena Singh/Natasha Kapoor/Anika Patel/Mia Desai;CRN;65
Mixed Team Normal Hill (1 team of 4)
Giovanni Gianku/Alberto Hoveor/Anika Patel/Serena Singh;CRN;80

SNOWBOARDING
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Ankit Mohan;CRN;89
Alan Soosappan;CRN;58
Aaron Devasia;CRN;65
Vasudev Sunil;CRN;76
Men's Snowboard Big Air (4)
Ankit Mohan;CRN;89
Alan Soosappan;CRN;58
Aaron Devasia;CRN;65
Vasudev Sunil;CRN;76
Men's Snowboard Cross (4)
Ankit Mohan;CRN;89
Alan Soosappan;CRN;58
Aaron Devasia;CRN;65
Vasudev Sunil;CRN;76
Men's Snowboard Halfpipe (4)
Dylan Chang;CRN;65
Bleu Blanche;CRN;60
Mustaqueem Ahmed;CRN;58
Jayadevan M.K;CRN;52
Men's Snowboard Slopestyle (4)
Arjun Malik;CRN;63
Ethan Kapoor;CRN;74
Aiden Verma;CRN;59
Liam Khanna;CRN;35
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Zara Malhotra;CRN;57
Ava Kapoor;CRN;54
Leah Chatterjee;CRN;62
Isla Patel;CRN;59
Women's Snowboard Big Air (4)
Charlotte Laurent;CRN;63
Amélie Leroux;CRN;60
Elise Dubois;CRN;42
Margot Bouchard;CRN;11
Women's Snowboard Cross (4)
Camille Girard;CRN;34
Élise Rousseau;CRN;23
Céline Dufresne;CRN;26
Sylvie Leclerc;CRN;21
Women's Snowboard Halfpipe (4)
Isabelle Laurent;CRN;34
Mathilde Dubois;CRN;23
Aurélie Martin;CRN;26
Juliette Lefevre;CRN;21
Women's Snowboard Slopestyle (4)
Emeline Blanchard;CRN;34
Clémence Lambert;CRN;23
Eléonore Roy;CRN;26
Marguerite Chevalier;CRN;21
Mixed Team Snowboard Cross (3 teams of 2)
Ankit Mohan/Camille Girard;CRN;80
Alan Soosappan/Élise Rousseau;CRN;64
Dylan Chang/Sylvie Leclerc;CRN;8

SKI MOUNTAINEERING
Men's Sprint (2)
Alexandre Martin;CRN;28
Baptiste Lefevre;CRN;29
Women's Sprint (2)
Amélie Deschamps;CRN;37
Élodie Gauthier;CRN;38
Mixed Relay (1 team of 2)
Alexandre Martin/Élodie Gauthier;CRN;78


The Crpostranian Olympic Association's contingent for the XVIII Winter Olympics in Liventia


The Karmic Republic of Crpostran - The Heart of Karma
Capital City: Crpostown Trigramme: CRN Demonym: Crpostranian
A proud member of Karma!
Want more info?
For legal stuff....



user pronouns: he/him

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 7339
Founded: Feb 04, 2008
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Liventia » Fri Jan 26, 2024 1:31 am

Signups close in two weeks. I again encourage any would-be participants to sign up in advance of this deadline.
Слава Україні!

User avatar
Pemecutan
Ambassador
 
Posts: 1574
Founded: Dec 08, 2014
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Pemecutan » Mon Jan 29, 2024 1:21 am

Delegation: Pemecutan
Trigram: PCU

Total number of entries: 59
Medal entries average: 45.169
Standard deviation: 15.891
Target standard deviation: 30
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Curling entries: 2
Figure skating entries: 12
Short track entries: 11
Speed skating entries: 34

CURLING
Men's Team (1 team)
Pemecutan;PCU;30
Women's Team (1 team)
Pemecutan;PCU;65

SKATING
FIGURE SKATING

Men's Single Skating (3)
Gede Agung Rai Yudha;PCU;40
Indra Supraba;PCU;75
Nyoman Ganesha;PCU;25
Women's Single Skating (3)
Ayu Santhi Purnami;PCU;40
Indah Permata Sari;PCU;70
Wedariani Putri;PCU;25
Pair Skating (3 teams of 2)
Angga Permana/Listya Srinadi;PCU;60
Dion Purnomo/Swandayani Putri;PCU;40
Septiandi Yusuf/Karina Dewi;PCU;20
Ice Dancing (3 teams of 2)
Ngurah Agung Pradnyana/Dewi Antari;PCU;20
Oka Weda Putra/Deswita Anjani;PCU;65
Rendy Patrajaya/Diah Kusumawardani;PCU;50

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Dewa Putu Agus Subadra;PCU;30
Dian Agung Wiyono;PCU;30
Men's 1000m (3)
Firman Arif;PCU;40
Men's 1500m (3)
Ngakan Putu Mahadwipa;PCU;40
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Dewa Putu Agus Subadra/Dian Agung Wiyono/Firman Arif/Ngakan Putu Mahadwipa;PCU;40
Women's 500m (3)
Kadek Deviani;PCU;35
Indah Nuraini;PCU;30
Women's 1000m (3)
Luh Putu Ayu Mas Marini;PCU;45
Women's 1500m (3)
Olivia Budianti;PCU;40
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Indah Nuraini/Kadek Deviani/Luh Putu Ayu Mas Marini/Olivia Budianti;PCU;40
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Firman Arif/Ngakan Putu Mahadwipa/Luh Putu Ayu Mas Marini/Olivia Budianti;PCU;40

SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Nyoman Eka Antara;PCU;50
Satria Agung Prabawangsa;PCU;70
Sapta Heriawan;PCU;30
Men's 1000m (3)
Dian Wahyu Wisesa;PCU;70
Ngurah Bagus Yudiantara;PCU;30
Satria Agung Prabawangsa;PCU;50
Men's 1500m (3)
Dian Wahyu Wisesa;PCU;50
Ngurah Bagus Yudiantara;PCU;30
Nyoman Eka Antara;PCU;70
Men's 5000m (3)
Angga Sudirga;PCU;30
Sang Nyoman Berata Yudha;PCU;70
William Handayana;PCU;30
Men's 10000m (2)
Angga Sudirga;PCU;30
Sang Nyoman Berata Yudha;PCU;80
Men's Mass Start (2)
Made Panji Wiryatama;PCU;40
Oka Artha Ardana;PCU;40
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Angga Sudirga/Nyoman Eka Antara/William Handayana;PCU;50
Women's 500m (3)
Dewi Trisnayani;PCU;50
Ika Rohika;PCU;70
Jesika Olivia;PCU;30
Women's 1000m (3)
Dewi Trisnayani;PCU;50
Ika Rohika;PCU;70
Jesika Olivia;PCU;30
Women's 1500m (3)
Asyifa Rahman;PCU;70
Kristina Handayani;PCU;30
Rianti Sukmadewi;PCU;50
Women's 3000m (3)
Asyifa Rahman;PCU;70
Rika Novitarini;PCU;30
Sandra Herasanthi;PCU;30
Women's 5000m (2)
Cintya Aulia;PCU;50
Kadek Devianti;PCU;50
Women's Mass Start (2)
Cintya Aulia;PCU;40
Rika Novitarini;PCU;40
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Asyifa Rahman/Cintya Aulia/Jesika Olivia;PCU;50
United Kingdom of Pemecutan
Pemecutan Realm
Trigram: PCU | Demonym: Pemecutanian
Capital: Pemecutan Puri
Population: 23,027,733 (latest census)

Homepage | Wikipage

User avatar
Maritime States Community
Civil Servant
 
Posts: 8
Founded: Dec 10, 2023
New York Times Democracy

Postby Maritime States Community » Mon Jan 29, 2024 1:30 am

Delegation: Maritime State Community (Puppet of Pemecutan)
Trigram: MSC

Total number of entries: 120
Medal entries average: 44.25
Standard deviation: 14.298
Target standard deviation: 27
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Biathlon entries: 22
Bobsleigh entries: 4
Skeleton entries: 2
Curling entries: 2
Luge entries: 5
Figure skating entries: 5
Short track entries: 15
Speed skating entries: 24
Alpine skiing entries: 24
Cross-country skiing entries: 14
Freestyle skiing entries: 3

BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Stelios Marelis;MSC;50
Abelardo Naccarato;MSC;70
Giulio Manzone;MSC;30
Tassos Vascotis;MSC;20
Men's 15km Mass Start (4)
Abelardo Naccarato;MSC;60
Giulio Manzone;MSC;40
Men's 20km Individual (4)
Stelios Marelis;MSC;65
Abelardo Naccarato;MSC;45
Giulio Manzone;MSC;35
Tassos Vascotis;MSC;25
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Abelardo Naccarato/Giulio Manzone/Stelios Marelis/Tassos Mascotis;MSC;50
Women's 7.5km Sprint (4)
Romana Montone;MSC;40
Leiticia Nesci;MSC;20
Estella Sfera;MSC;60
Filippa Rescigno;MSC;20
Women's 12.5km Mass Start (4)
Estella Sfera;MSC;50
Filippa Rescigno;MSC;25
Women's 15km Individual (4)
Romana Montone;MSC;40
Leiticia Nesci;MSC;20
Estella Sfera;MSC;60
Filippa Rescigno;MSC;20
Women's 4x6km Relay (1 team of 4)
Estella Sfera/Filippa Rescigno/Leticia Nesci/Romana Montone;MSC;50

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH

Two-Man (3 teams of 2)
Ernesto Toia/Alviero Buananno;MSC;50
Martino Agate/Antonello Scozzafava;MSC;20
Four-Man (3 teams of 4)
Ernesto Toia/Martino Agate/Alviero Buananno/Antonello Scozzafava;MSC;45
Women's monobob (3)
Mariana Caporaso;MSC;30

SKELETON
Men's (3)
Mauro Lasco;MSC;30
Women's (3)
Carola Savo;MSC;30

CURLING
Men's Team (1 team)
Maritime State Community;MSC;65
Mixed Doubles (1 team of 2)
Noè Cefaratti/Odetta Maglioca;MSC;60

LUGE
Men's Singles (3)
Gionata Melfi;MSC;70
Agostino Ludovici;MSC;45
Ubhaneyan Jayanath;MSC;25
Men's Doubles (2 teams of 2)
Gionata Melfi/Agostino Ludovici;MSC;55
Women's Singles (3)
Matilda Provenza;MSC;60

SKATING
FIGURE SKATING

Men's Single Skating (3)
Gerardo Sciortino;MSC;60
Florriano Schirra;MSC;80
Women's Single Skating (3)
Bernadetta di Bari;MSC;40
Pair Skating (3 teams of 2)
Agostino Pasamento/Brigitta Montoro;MSC;50
Ice Dancing (3 teams of 2)
Vincenzo Antolini/Gemma Garofalo;MSC;50

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Patrizio Ruta;MSC;50
Egidio Siano;MSC;25
Men's 1000m (3)
Patrizio Ruta;MSC;50
Egidio Siano;MSC;25
Men's 1500m (3)
Egidio Siano;MSC;40
Atanasio Cetta;MSC;30
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Atanasio Cetta/Egidio Siano/Amadeo Calarico/Remigio Broccoli;MSC;45
Women's 500m (3)
Claudia Lodi;MSC;55
Lisa Bracci;MSC;30
Women's 1000m (3)
Claudia Lodi;MSC;55
Lisa Bracci;MSC;30
Women's 1500m (3)
Antonia Venier;MSC;50
Lisa Bracci;MSC;25
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Agatha Bernardi/Giacinta Velardi/Elda Lamantia/Adalgisa Nardi;MSC;50
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Amadeo Calarico/Remigio Broccoli/Adalgisa Nardi/Elda Lamantia;MSC;50

SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Lisandro Cuomo;MSC;70
Eugenio Tullo;MSC;35
Men's 1000m (3)
Lisandro Cuomo;MSC;60
Eugenio Tullo;MSC;40
Men's 1500m (3)
Lisandro Cuomo;MSC;30
Fausto Rizzolo;MSC;65
Men's 5000m (3)
Umile Dito;MSC;50
Giacomo Valenti;MSC;40
Men's 10000m (2)
Umile Dito;MSC;50
Giacomo Valenti;MSC;35
Men's Mass Start (2)
Fausto Rizzolo;MSC;60
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Fausto Rizzolo/Giacomo Valenti/Eugenio Tullo;MSC;50
Women's 500m (3)
Valeria Tomasello;MSC;50
Lorella Gironda;MSC;40
Women's 1000m (3)
Valeria Tomasello;MSC;50
Lorella Gironda;MSC;40
Women's 1500m (3)
Valeria Tomasello;MSC;50
Cirilla Vauchi;MSC;30
Women's 3000m (3)
Celeste Navaro;MSC;45
Fiore Calabro;MSC;35
Women's 5000m (2)
Celeste Navaro;MSC;45
Fiore Calabro;MSC;35
Women's Mass Start (2)
Lorella Gironda;MSC;45
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Valeria Tomasello/Celeste Navaro/Lorella Gironda;MSC;55

SKIING
ALPINE SKIING

Men's Downhill (4)
Arturo Fragall;MSC;45
Gerardo Cocco;MSC;30
Men's Giant Slalom (4)
Iacinto Interrante;MSC;40
Armaldo Pacini;MSC;75
Argyris Sallakis;MSC;60
Dhanukshan Rathore;MSC;30
Men's Slalom (4)
Iacinto Interrante;MSC;40
Armaldo Pacini;MSC;60
Argyris Sallakis;MSC;55
Dhanukshan Rathore;MSC;35
Men's Super-G (4)
Arturo Fragall;MSC;30
Valentino Covino;MSC;20
Women's Downhill (4)
Martina Montello;MSC;50
Angela Granata;MSC;70
Women's Giant Slalom (4)
Filippa Francone;MSC;70
Marinetta Gilberti;MSC;20
Despina Katsareli;MSC;30
Yukhta Chokdee;MSC;50
Women's Slalom (4)
Filippa Francone;MSC;60
Marinetta Gilberti;MSC;25
Despina Katsareli;MSC;35
Yukhta Chokdee;MSC;40
Women's Super-G (4)
Angela Granata;MSC;55
Samanta Frongillo;MSC;45

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Manuele Nicola;MSC;40
Athanasios Moustakotis;MSC;30
Naveenan Aranjan;MSC;20
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Enzo Scarcelli;MSC;65
Men's Sprint Classic (4)
Claudio Gianelli;MSC;50
Remi Genusso;MSC;40
Men's Team Sprint Free (1 team of 2)
Claudio Gianelli/Remi Genusso;MSC;55
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Manuel Nicola/Enzo Scarcelli/Claudio Gianelli/Remi Genusso;MSC;45
Women's 10km Free (4)
Brigida Brevilacqua;MSC;70
Giovanna Landucci;MSC;65
Women's Sprint Classic (4)
Palmira Aragona;MSC;40
Marisa Turi;MSC;30
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Palmira Aragona/Marisa Turi;MSC;35
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Brigida Brevilacqua/Giovanna Landucci/Marisa Turi/Palmira Aragona;MSC;40

FREESTYLE SKIING
Men's Ski Cross (4)
Carmelo Baldassano;MSC;45
Men's Freeski Big Air (4)
Gianluigi Calafiore;MSC;50
Women's Freeski Slopestyle (4)
Letizia Cardelli;MSC;45

User avatar
Pemecutan
Ambassador
 
Posts: 1574
Founded: Dec 08, 2014
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Pemecutan » Mon Jan 29, 2024 1:32 am

Maritime States Community wrote:Delegation: Maritime State Community (Puppet of Pemecutan)
Trigram: MSC

Total number of entries: 120
Medal entries average: 44.25
Standard deviation: 14.298
Target standard deviation: 27
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Confirmed
United Kingdom of Pemecutan
Pemecutan Realm
Trigram: PCU | Demonym: Pemecutanian
Capital: Pemecutan Puri
Population: 23,027,733 (latest census)

Homepage | Wikipage

User avatar
United States of Nova Calania
Lobbyist
 
Posts: 13
Founded: Jan 14, 2024
Capitalizt

Postby United States of Nova Calania » Tue Jan 30, 2024 8:53 am

NOTE: The United States of Nova Calania is on the verge to be formed, so technically it still doesn't exist. Nations that will be part of this upcoming federation are actually applying to compete under the ICly name of Nova Calania Unified Olympic Team.

NOTE: This is the master of Île de Richelieu who may or may not compete under a different delegation.

Delegation: Nova Calania Unified Olympic Team
Trigram: UNC

Nations comprising this unified team. All athletes will compete under Nova Calania's trigram rather than each nation's trigram.

Burnham-on-Stove
New Calanian Aztec Confederacy
Odlegla Ziemia
Saint-Jean-Jacques-sur-Mer
Shanzhou


Total number of entries: 77
Medal entries average: 49,87012987
Standard deviation:

Biathlon entries: 0
Bobsleigh entries: 2
Skeleton entries: 0
Curling entries: 3
Ice hockey entries: 2
Luge entries: 0
Figure skating entries: 12
Short track entries: 21
Speed skating entries: 34
Alpine skiing entries: 0
Cross-country skiing entries: 0
Freestyle skiing entries: 0
Nordic combined entries: 0
Ski jumping entries: 0
Snowboarding entries: 3
Ski mountaineering entries: 0

EVENT LIST

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Four-Man (3 teams of 4)
Jérémie Courtois/Eugeniusz Wojnowski/Ahuiliztli/Antoine Blanchard;UNC;35
Two-Woman (3 teams of 2)
Meghan Laviolette/Krystyna Tochowicz;UNC;20

CURLING
Men's Team (1 team)
Nova Calanian Unified Olympic Team;UNC;15
Women's Team (1 team)
Nova Calanian Unified Olympic Team;UNC;25
Mixed Doubles (1 team of 2)
François Guillemette/Zuzanna Olszak;UNC;20

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Nova Calanian Unified Olympic Team;UNC;90
Women's Team (1 team)
Nova Calanian Unified Olympic Team;UNC;95

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Zunrong Huang;UNC;85
Charles-Émile Gingras;UNC;40
Spencer Fossum;UNC;20
Women's Single Skating (3)
Jessica O'Mahony;UNC;70
Sobieslawa Zarzycki;UNC;60
Zoé Chagnon;UNC;30
Pair Skating (3 teams of 2)
Maksymilian Kobuszewski/Elzbieta Orzechowska;UNC;75
Santiago Gutierrez Hernandez/Isabella Rodriguez Gonzalez;UNC;50
Guillaume Beauséjour/Bianca Primeau;UNC;25
Ice Dancing (3 teams of 2)
Stanislaw Mruczkowski/Urszula Jozwiakowska;UNC;80
Teoxihuitl/Itzpapalotl;UNC;40
Ethan Ouellette/Catherine Schubach;UNC;20
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Rongxiang Dong;UNC;85
Changzhou Liu;UNC;40
Krzysztof Szewczyk;UNC;35
Men's 1000m (3)
Rongxiang Dong;UNC;75
Krzysztof Szewczyk;UNC;65
Alexandre Moquin-Brasseur;UNC;45
Men's 1500m (3)
Rongxiang Dong;UNC;70
Alexandre Moquin-Brasseur;UNC;60
Krzysztof Szewczyk;UNC;30
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Rongxiang Dong/Alexandre Moquin-Brasseur/Krzysztof Szewczyk/Changzhou Liu;UNC;70
Women's 500m (3)
Shuying Dong;UNC;70
Qiaoping Gu;UNC;45
Charlotte Kuczynski-Douillard;UNC;40
Women's 1000m (3)
Charlotte Kuczynski-Douillard;UNC;90
Qiaoping Gu;UNC;55
Shuying Dong;UNC;40
Women's 1500m (3)
Charlotte Kuczynski-Douillard;UNC;75
Audrey MacFarlane;UNC;60
Qiaoping Gu;UNC;50
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Charlotte Kuczynski-Douillard/Qiaoping Gu/Audrey MacFarlane/Shuying Dong;UNC;70
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Rongxiang Dong/Charlotte Kuczynski-Douillard/Krzysztof Szewczyk/Shuying Dong;UNC;65
SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Frédéric McGregor;UNC;60
Yichen Zhang;UNC;45
Swietomierz Kostrowicki-Borkowski;UNC;35
Men's 1000m (3)
Swietomierz Kostrowicki-Borkowski;UNC;90
Eugeniusz Wojnowski;UNC;40
Yichen Zhang;UNC;35
Men's 1500m (3)
Swietomierz Kostrowicki-Borkowski;UNC;85
Nicolas Latreille;UNC;40
Przemyslaw Glowacz;UNC;25
Men's 5000m (3)
Wlodzislaw Stanislawski;UNC;60
Zbigniew Rokicki;UNC;35
Zachary Garneau;UNC;25
Men's 10000m (2)
Hunter McLeod-Hennemann;UNC;70
Zbigniew Rokicki;UNC;30
Men's Mass Start (2)
Carson Boarman;UNC;55
Miloslaw Piwnik;UNC;30
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Swietomierz Kostrowicki-Borkowski/Yichen Zhang/Nicolas Latreille;UNC;40
Women's 500m (3)
Yu Xi Zou;UNC;85
Marilou Thériault;UNC;30
Kassandra Barbeau;UNC;25
Women's 1000m (3)
Mieczyslawa Krukowska;UNC;65
Kassandra Barbeau;UNC;45
Yu Xi Zou;UNC;40
Women's 1500m (3)
Mieczyslawa Krukowska;UNC;75
Zhenzhu Chang;UNC;35
Arielle Vibert;UNC;35
Women's 3000m (3)
Wieslawa Stanislawska;UNC;60
Fryderyka Ziemianska;UNC;50
Catherine Désormeaux;UNC;30
Women's 5000m (2)
Alejandra Guerrero Zuñiga;UNC;75
Fryderyka Ziemianska;UNC;30
Women's Mass Start (2)
Kelsey Staniszewski;UNC;65
Malgorzata Bartkowska;UNC;40
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Mieczyslawa Krukowska/Yu Xi Zou/Fryderyka Ziemianska;UNC;45

SKIING
SNOWBOARD
Men's Snowboard Big Air (4)
Mikolaj Sobieski;UNC;15
Women's Snowboard Cross (4)
Daphnée Livernoche;UNC;30
Women's Snowboard Halfpipe (4)
Weronika Waliszewska;UNC;35

User avatar
Krytenia
Senator
 
Posts: 4549
Founded: Apr 22, 2004
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Krytenia » Tue Jan 30, 2024 12:49 pm

Image


Delegation: Krytenia
Trigram: KRY

Total number of entries: 327
Medal entries average: 50
Standard deviation: 19.969
Target standard deviation: 24
Min-Max Avoidance Bonus: 1

Biathlon entries: 27
Bobsleigh entries: 12
Skeleton entries: 6
Curling entries: 3
Ice hockey entries: 2
Luge entries: 10
Figure skating entries: 12
Short track entries: 21
Speed skating entries: 34
Alpine skiing entries: 32
Cross-country skiing entries: 36
Freestyle skiing entries: 56
Nordic combined entries: 14
Ski jumping entries: 19
Snowboarding entries: 43
Ski mountaineering entries: 0


BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Bradley Baxter;KRY;52
Oliver Jorna;KRY;38
Robert Paderborn;KRY;27
Nicholas Drake;KRY;23
Men's 15km Mass Start (4)
Oliver Jorna;KRY;38
Nathan Burke;KRY;27
Billy Koenig;KRY;23
Stefan Williams;KRY;20
Men's 20km Individual (4)
Lewis Monaghan;KRY;62
Evan Lewis;KRY;47
Damian Isherwood;KRY;38
Stephen McQuillan;KRY;27
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Bradley Baxter/Oliver Jorna/Robert Paderborn/Nicholas Drake;KRY;27
Women's 7.5km Sprint (4)
Catherine Rushcliffe;KRY;79
Rose Bell;KRY;62
Alicia Stepanets;KRY;47
Yvonne Solanke;KRY;27
Women's 12.5km Mass Start (4)
Catherine Rushcliffe;KRY;79
Charlene Sommer;KRY;74
Sally Austin;KRY;52
Alicia Stepanets;KRY;47
Women's 15km Individual (4)
Catherine Rushcliffe;KRY;79
Justine Cassel;KRY;69
Sally Austin;KRY;52
Anita Cook;KRY;47
Women's 4x6km Relay (1 team of 4)
Catherine Rushcliffe/Rose Bell/Charlene Sommer/Alicia Stepanets;KRY;69
Mixed 4x6km Relay (1 team of 4)
Bradley Baxter/Oliver Jorna/Catherine Rushcliffe/Rose Bell;KRY;55

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Paul Reeves/Daniel Mannion;KRY;27
Marcus Petrov/Alexander Tikrun;KRY;23
Ryan Inobi/Michael Briggs;KRY;20
Four-Man (3 teams of 4)
Federico Correa/Cimo Mayo/Juan Diácono/Rogelio Sastre;KRY;62
George Wood/Anthony James/Neville Hardy/Owen Davis;KRY;38
Paul Cullinan/Stan Keys/Eddie Cook/Justin Hemingway;KRY;23
Women's monobob (3)
Toyah Christie;KRY;43
Tamara Sauer;KRY;38
Nicolette Buckman;KRY;27
Two-Woman (3 teams of 2)
Georgina Massa/Jane Whitmore;KRY;52
Tabitha Todman/Maxine Martina;KRY;38
Robyn Zolka/Aliona Lunate;KRY;27
SKELETON
Men's (3)
Jordan Estevez;KRY;74
James Harley;KRY;38
Phillip Sinden;KRY;27
Women's (3)
Penny Venturi;KRY;69
Emily Vilar;KRY;47
Michelle Wynne-Hughes;KRY;38

CURLING
Men's Team (1 team)
Krytenia;KRY;74
Women's Team (1 team)
Krytenia;KRY;79
Mixed Doubles (1 team of 2)
Stuart Vollmer/Jessica Karlsson;KRY;74

ICE HOCKEY
Men's Team (1 team)
Krytenia;KRY;20
Women's Team (1 team)
Krytenia;KRY;20

LUGE
Men's Singles (3)
Alfie Harman;KRY;55
Dennis Levy;KRY;43
Russell Springer;KRY;23
Men's Doubles (2 teams of 2)
Julian Swann/John Squires;KRY;38
James Palmer/Richard Lawson;KRY;27
Women's Singles (3)
Samantha Doyle;KRY;38
Mara Balaban;KRY;27
Harriet Viterbo;KRY;23
Women's Doubles (2 teams of 2)
Nicola Rodin/Elaine Gordon;KRY;38
Joanne Lux/Sylvia Carter;KRY;27

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Single Skating (3)
Michael Evans;KRY;69
Darren Quashie;KRY;27
Daniel Husker;KRY;23
Women's Single Skating (3)
Rachel Smith;KRY;74
Yolanda Forsberg;KRY;55
Sophia Rangel;KRY;52
Pair Skating (3 teams of 2)
Alfie Werner/Zoe Madison;KRY;79
Simon Frey/Una Benton;KRY;69
Cameron McKenzie/Moira Brown;KRY;47
Ice Dancing (3 teams of 2)
David Lennox/Anna Seward;KRY;79
Olivia Walker/Brianna Glass;KRY;69
David Mariner/Francesca Mariner;KRY;52
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Lee Groves;KRY;80
Eric Konstantinou;KRY;80
Edwin Correira;KRY;80
Men's 1000m (3)
Adam Wessels;KRY;80
Lee Groves;KRY;80
Christophe Olivier;KRY;80
Men's 1500m (3)
Adam Wessels;KRY;80
David Hart;KRY;80
Christophe Olivier;KRY;80
Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Lee Groves/Adam Wessels/Christophe Olivier/Edwin Correira;KRY;80
Women's 500m (3)
Caroline Day;KRY;80
Hayley Cornell;KRY;80
Olivia Jakobsen;KRY;80
Women's 1000m (3)
Stephanie Kyle;KRY;80
Hayley Cornell;KRY;80
Olivia Jakobsen;KRY;80
Women's 1500m (3)
Stephanie Kyle;KRY;80
Stephanie Youghal;KRY;80
Tara Drewett;KRY;80
Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Caroline Day/Hayley Cornell/Stephanie Kyle/Olivia Jakobsen;KRY;80
Mixed 2000m Relay (1 team of 4)
Lee Groves/Eric Konstantinou/Caroline Day/Hayley Cornell;KRY;80
SPEED SKATING
Men's 500m (3)
Gareth Owens;KRY;52
Gavin Young;KRY;38
Jay Phillips;KRY;27
Men's 1000m (3)
Jack Orsini;KRY;69
Gareth Owens;KRY;52
Andrew Grigg;KRY;47
Men's 1500m (3)
Jack Orsini;KRY;69
Andrew Grigg;KRY;47
Adam Morais;KRY;38
Men's 5000m (3)
Jacques Folette;KRY;69
Ashton Lewis;KRY;55
Vernon Galieta;KRY;23
Men's 10000m (2)
Jacques Folette;KRY;69
Ashton Lewis;KRY;55
Men's Mass Start (2)
Peter Olney;KRY;79
James Gibson;KRY;43
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Gareth Owens/Gavin Young/Peter Olney;KRY;52
Women's 500m (3)
Rachel Neeskens;KRY;79
Danielle Toms;KRY;52
Lisa Macleod;KRY;47
Women's 1000m (3)
Rachel Neeskens;KRY;79
Danielle Toms;KRY;52
Louise Orwell;KRY;47
Women's 1500m (3)
Rachel Neeskens;KRY;79
Louise Orwell;KRY;47
Bella Small;KRY;27
Women's 3000m (3)
Pippa Small;KRY;79
Alania Ferreira;KRY;69
Janine Waller;KRY;52
Women's 5000m (2)
Alania Ferreira;KRY;69
Nina Toivonen;KRY;69
Women's Mass Start (2)
Samantha Russell;KRY;52
Wanda Nielsen;KRY;23
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Danielle Toms/Louise Orwell/Lisa Macleod;KRY;47

SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
René Saint-Croix;KRY;79
Anthony Wolff;KRY;79
Irwin Klein;KRY;74
Graham Cadbury;KRY;62
Men's Giant Slalom (4)
James Ferrer;KRY;55
Alan Watson;KRY;47
Simon Castellano;KRY;38
Nelson Pompidou;KRY;27
Men's Slalom (4)
James Ferrer;KRY;55
Alan Watson;KRY;47
Simon Castellano;KRY;38
Ian Wannamaker;KRY;27
Men's Super-G (4)
René Saint-Croix;KRY;79
Irwin Klein;KRY;62
Anthony Wolff;KRY;55
Kevin Young;KRY;52
Women's Downhill (4)
Fleur Blondin;KRY;69
Marie Libera;KRY;69
Sarah Quentin;KRY;52
Tina Koren;KRY;23
Women's Giant Slalom (4)
Marie Libera;KRY;69
Sarah Quentin;KRY;52
Summer Dallas;KRY;38
Ashleigh Kilbeggan;KRY;27
Women's Slalom (4)
Alison Oliver;KRY;79
Marie Libera;KRY;69
Chantelle Jacobs;KRY;55
Roberta McPherson;KRY;43
Women's Super-G (4)
Fleur Blondin;KRY;69
Marie Libera;KRY;69
Summer Dallas;KRY;38
Casey Chesterton;KRY;23
CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 10km Free (4)
Mark Sonnenheim;KRY;62
Jason Kerrigan;KRY;38
Jeremy Howells;KRY;38
Ellis Chisnall;KRY;27
Men's 10km+10km Skiathlon (4)
Antoine Guignard;KRY;69
Mark Sonnenheim;KRY;62
Jason Kerrigan;KRY;38
Ben Borgholm;KRY;27
Men's Sprint Classic (4)
Anthony Anderson;KRY;47
Keith Morris;KRY;38
David Black;KRY;27
Alphonse Silvestre;KRY;23
Men's Team Sprint Free (1 team of 2)
Florian Jouvé/Yves Depineau;KRY;55
Men's 50km Mass Start Classic (4)
Jean-Pierre Odalier;KRY;69
Liam Dest;KRY;27
Luc François;KRY;27
Ethan Pieters;KRY;23
Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Antoine Guignard/Mark Sonnenheim/Jason Kerrigan/Jeremy Howells;KRY;47
Women's 10km Free (4)
Catriona Jacobs;KRY;38
Melanie Bonaventura;KRY;27
Summer James;KRY;23
Julia Mackie;KRY;23
Women's 10km+10km Skiathlon (4)
Helen Fiero;KRY;55
Jessica Capper;KRY;47
Melanie Bonaventura;KRY;27
Rhea Myrie;KRY;23
Women's Sprint Classic (4)
Lillian Payne;KRY;69
Mollie Scott;KRY;62
Francesca Edwards;KRY;52
Catherine Borini;KRY;27
Women's Team Sprint Free (1 team of 2)
Lillian Payne/Mollie Scott;KRY;69
Women's 50km Mass Start Classic (4)
Iris Starkey;KRY;38
Paula Mariner;KRY;27
Cassandra Warburton;KRY;27
Alice Lynch;KRY;23
Women's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Helen Fiero/Jessica Capper/Catriona Jacobs/Melanie Bonaventura;KRY;43
FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (4)
Simon Hoogenband;KRY;74
James Stellenkamp;KRY;62
Jack Byrne;KRY;43
Benjamin Westinghouse;KRY;23
Men's Dual Moguls (4)
Carlos Figueredo;KRY;79
Oliver Molyneux;KRY;79
Angel Rodriguez;KRY;55
Barry Walsh;KRY;27
Men's Moguls (4)
Oliver Molyneux;KRY;79
Paul Mooney;KRY;69
Mervyn Lopez;KRY;47
Scott Hanley;KRY;43
Men's Ski Cross (4)
Ivor Berryman;KRY;79
Peter Casey;KRY;79
Colin Monaghan;KRY;74
Paul Verazano;KRY;74
Men's Freeski Big Air (4)
Aiden James;KRY;79
Adam Forsberg;KRY;47
Lee James;KRY;43
Steven Storey;KRY;27
Men's Freeski Halfpipe (4)
Eric Zabela;KRY;55
Toby Kay;KRY;47
James Rocha;KRY;43
Ellis Quaye;KRY;27
Men's Freeski Slopestyle (4)
Max Mawson;KRY;79
Steven Eales;KRY;69
Eddie Conrad;KRY;52
Billy Kennedy;KRY;43
Women's Aerials (4)
Joanne Mears;KRY;79
Hannah Sparrow;KRY;55
Samantha Gordienka;KRY;43
Jacqueline Mercer;KRY;27
Women's Dual Moguls (4)
Lorraine Klinger;KRY;47
Joanna Gay;KRY;27
Eileen Ortiz;KRY;23
Alexa Travers;KRY;23
Women's Moguls (4)
Grace McCown;KRY;55
Alison Whiteley;KRY;43
Odette Calleja;KRY;27
Marcia Hollister;KRY;23
Women's Ski Cross (4)
Anise Kershaw;KRY;74
Fiona Hatton;KRY;62
Ilya Zelini;KRY;52
Ursula Schumacher;KRY;47
Women's Freeski Big Air (4)
Kimberley Waszowa;KRY;47
Melanie Twiston;KRY;38
Tina Frizzell;KRY;27
Pippa Donaggio;KRY;23
Women's Freeski Halfpipe (4)
Angelica Lindstrom;KRY;74
Chrissie Smith-Clark;KRY;69
Jennifer Mede;KRY;47
Dinah Spengler;KRY;27
Women's Freeski Slopestyle (4)
Danielle Kristensen;KRY;79
Rita Owen;KRY;69
Scarlett Torsten;KRY;69
Anthea Rainsford;KRY;62
NORDIC COMBINED
Men's Individual Gundersen Normal Hill 10km (3)
Alejandro Muniz;KRY;26
Aiden Crosland;KRY;22
David Watson;KRY;20
Men's Individual Gundersen Large Hill 10km (3)
Alejandro Muniz;KRY;26
Aiden Crosland;KRY;22
David Watson;KRY;20
Men's Team Sprint Large Hill 2x7.5km (1 team of 2)
Alejandro Muniz/Aiden Crosland;KRY;26
Women's Individual Gundersen Normal Hill 5km (3)
Megan Sinclair;KRY;26
Lydia Payne;KRY;26
Carla Milani;KRY;20
Women's Individual Gundersen Large Hill 5km (3)
Megan Sinclair;KRY;26
Lydia Payne;KRY;26
Carla Milani;KRY;20
Women's Team Sprint Normal Hill 2x4.5km (1 team of 2)
Megan Sinclair/Lydia Payne;KRY;26
SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Oliver Stromer;KRY;47
Andrew Eriksson;KRY;38
Jonathan Francescoli;KRY;27
Adam Kohler;KRY;23
Men's Individual Large Hill (4)
Andrew Eriksson;KRY;38
Oliver Goldberg;KRY;27
Mark Everett;KRY;23
Ben Sewell;KRY;23
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Andrew Eriksson/Oliver Goldberg/Mark Everett/Ben Sewell;KRY;27
Women's Individual Normal Hill (4)
Sandra Clay;KRY;79
Sadie Connor;KRY;47
Marina Adams;KRY;38
Jessica Duvall;KRY;27
Women's Individual Large Hill (4)
Sandra Clay;KRY;79
Anna Sokova;KRY;79
Andrea Hillier;KRY;69
Aoife Ní Súilleabháin;KRY;69
Women's Team Normal Hill (1 team of 4)
Sandra Clay/Anna Sokova/Sadie Connor/Marina Adams;KRY;55
Mixed Team Normal Hill (1 team of 4)
Oliver Stromer/Andrew Eriksson/Sandra Clay/Anna Sokova;KRY;55
SNOWBOARDING
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Dean Westerveld;KRY;38
Tito Sanchez;KRY;27
Alex Stewart;KRY;23
Kevin Polsen;KRY;23
Men's Snowboard Big Air (4)
Eddie McTiernan;KRY;79
James Berkovic;KRY;74
Callum Moore;KRY;47
Harry Veldt;KRY;27
Men's Snowboard Cross (4)
Lorenzo Sanchez;KRY;69
Daniel Lyons;KRY;62
Tom Simonsen;KRY;55
Edwin Rowlands;KRY;52
Men's Snowboard Halfpipe (4)
Axel McGinn;KRY;79
Dafydd ap Owen;KRY;47
Tim Ullrich;KRY;38
Ryan Smith;KRY;23
Men's Snowboard Slopestyle (4)
Sebastian Milenko;KRY;69
Finn Baker;KRY;62
Owen Kitson;KRY;52
Jeff Hansen;KRY;47
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Sylvia Mercado;KRY;55
Andrea Zonta;KRY;43
Chelsea Seeler;KRY;27
Georgina Zagorakis;KRY;23
Women's Snowboard Big Air (4)
Virginia Nielsen;KRY;79
Olivia Merson;KRY;74
Nina Zabel;KRY;62
Cerys Griffiths;KRY;55
Women's Snowboard Cross (4)
Alyssa Wilson;KRY;69
Jasmine Perez;KRY;62
Ellen Sydowiak;KRY;47
Tonya Jones;KRY;43
Women's Snowboard Halfpipe (4)
Brianna Lawrence;KRY;52
Donna Lipscombe;KRY;47
Rowena Gelder;KRY;38
Lisa Volland;KRY;27
Women's Snowboard Slopestyle (4)
Izzy Maynard;KRY;69
Britney Dujardin;KRY;62
Orla Kavanagh;KRY;55
Sarah Williams;KRY;52
Mixed Team Snowboard Cross (3 teams of 2)
Lorenzo Sanchez/Alyssa Wilson;KRY;69
Daniel Lyons/Jasmine Perez;KRY;62
Tom Simonsen/Ellen Sydowiak;KRY;52
"I revel in the nonsense; it's why I'm in Anaia."
Capital: Emberton ⍟ RP Population: ~180,000,000 ⍟ Trigram: KRY ⍟ iTLD: .kt ⍟ Demonym: Krytenian, Krytie (inf.)
Languages: English (de jure), Spanish, French, Welsh (regional)

Hosts: Cup of Harmony 7, AOCAF 1, Cup of Harmony 15, World Cup 24, AOCAF 13, World Cup 29, AOCAF 17, AOCAF 23, World Cup 40, Cup of Harmony 32, Baptism of Fire 32, AOCAF 27, Baptism of Fire 36, World Cup 50, Baptism of Fire 40, Cup of Harmony 64, AOCAF 48, World Cup 75, AOCAF 40, Cup of Harmony 80, CAFA 2
Champions: AOCAF 52, Cup of Harmony 78, CAFA 6
Runner-Up: AOCAF 7, World Cup 58, Cup of Harmony 80, CAFA 1
Creator, AOCAF & Cygnus Cup - Host, VI Winter Olympics (Ashton) & VII Summer Olympics (Emberton)

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 7339
Founded: Feb 04, 2008
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Liventia » Wed Jan 31, 2024 12:23 pm

Signup update

Accepted signups
+------------------------------------+-----+---------------+---------------+---------+---------------+--------+---------------+------------------------------+
| Delegation name | NOC | Total entries | Total average | STDEV | Allowed STDEV | MMAB | RP bonus pen? | Notes |
+------------------------------------+-----+---------------+---------------+---------+---------------+--------+---------------+------------------------------+

| Delaclava | DEL | 116 | 50.0000 | 22.8216 | 27 | 1.0000 | No | |
| Liventia | LEN | 332 | 50.0000 | 23.9092 | 24 | 1.0000 | No | |
| Prince George’s Land | PGL | 95 | 49.8526 | 28.7354 | 30 | 1.0000 | No | |
| Magnus Phoenicia | KWP | 332 | 49.9970 | 19.9122 | 24 | 1.0000 | No | |
| Conania | CON | 46 | 49.3696 | 17.1887 | 30 | 1.0000 | No | |
| Team Diarcesian | DCS | 332 | 49.9518 | 31.1690 | 24 | 0.6607 | YES | 33% RP bonus penalty applies |
| Vangaziland | VNG | 284 | 50.0000 | 26.3938 | 24 | 0.8283 | No | |
| Aboveland and Nykipiflugpuu | ABL | 149 | 50.0000 | 26.9991 | 27 | 1.0000 | No | |
| Pemecutan | PCU | 59 | 45.1695 | 15.8907 | 30 | 1.0000 | No | |
| Maritime State Community | MSC | 120 | 44.2500 | 14.2982 | 27 | 1.0000 | No | |
| Nova Calanian Unified Olympic Team | UNC | 77 | 49.8701 | 21.3197 | 30 | 1.0000 | No | |
| Krytenia | KRY | 327 | 50.0000 | 19.9694 | 24 | 1.0000 | No | |
+------------------------------------+-----+---------------+---------------+---------+---------------+--------+---------------+------------------------------+


Rejected signups
+-----------------+-----+-----------------------------------------------------+
| Delegation name | NOC | Reason |
+-----------------+-----+-----------------------------------------------------+

| Crpostran | CRN | 332 entries, 16633 total skill – average is over 50 |
+-----------------+-----+-----------------------------------------------------+
Last edited by Liventia on Thu Feb 01, 2024 3:43 am, edited 1 time in total.
Слава Україні!

Next

Advertisement

Remove ads

Return to NS Sports

Who is online

Users browsing this forum: Darmen, Hapilopper

Advertisement

Remove ads