Advertisement
by Adihan » Tue Oct 18, 2011 5:03 pm
by Zwangzug » Wed Oct 19, 2011 11:08 am
by Shofercia » Thu Oct 20, 2011 2:15 am
AMERICAN FOOTBALL [2 entries, 200 points]
Men’s [1 team]
The Eagles (100)
Women’s [1 team]
The Eagles (100)
ARCHERY (FIELD) [12 entries, 620 points]
Men’s Barebow [2]
Rob Hoodin (100)
Scary Wilkin (5)
Men’s Compound [2]
Rob Hoodin (100)
Scary Wilkin (5)
Men’s Recurve [2]
Rob Hoodin (100)
Scary Wilkin (10)
Women’s Barebow [2]
Marianna Hoodin (100)
Pero Cugara (10)
Women’s Compound [2]
Marianna Hoodin (100)
Pero Cugara (5)
Women’s Recurve [2]
Marianna Hoodin (100)
Pero Cugara (5)
AUSTRALIAN FOOTBALL [2 entries, 200 points]
Men’s [1 team]
The Eagles (100)
Women’s [1 team]
The Eagles (100)
BASEBALL [1 entry, 100 points]
Men’s [1 team]
The Eagles (100)
BOULES SPORTS [8 entries, 620 points]
BOULE LYONNAISE
Men’s Precision Throw [1]
Ferris Bouler (100)
Men’s Progressive Throw [1]
Ita Progresso (100)
Women’s Precision Throw [1]
Lucy Xenova (100)
Women’s Progressive Throw [1]
Gabby Pomoshnitsya (100)
PÉTANQUE
Men’s Doubles [1 team of 2]
Bouler-Progresso (100)
Women’s Doubles [1 team of 2]
Xenova-Pomoshnitsya (10)
RAFFA
Men’s Doubles [1 team of 2]
Bouler-Progresso (10)
Women’s Doubles [1 team of 2]
Xenova-Pomoshnitsya (100)
BOWLING (TEN-PIN) [5 entries, 320 points]
Men’s Singles [2]
Ferris Bowler (10)
Emil Powder (10)
Women’s Singles [2]
Nessie Bowler (100)
Obuv' Lace (10)
Mixed Doubles [1 team of 2]
Bowler-Bowler (100)
CHESS BOXING [4 entries, 210 points]
Men’s [2]
Shah Matov (100)
Muhin Blihov (5)
Women’s [2]
Shahina Matova (100)
Sandra Blatova (5)
FIN SWIMMING [18 entries, 690 points]
Men’s Apnœa 50 m [2]
Nelson Sevin (10)
Max Hennemann (5)
Men’s Surface 100 m [2]
Julio Polo (100)
Max Durante (5)
Men’s Surface 200 m [2]
Julio Polo (10)
Max Durante (10)
Men’s Surface 400 m [2]
Julio Polo (5)
Max Durante (100)
Men’s Surface Relay 4×100 m [1 team of 4]
Sevin-Henneman-Polo-Durante (100)
Women’s Apnœa 50 m [2]
Tabatha Woolverton (5)
Clare Allsup (100)
Women’s Surface 100 m [2]
Oda Seefeldt (5)
Allyson Dagenhart (10)
Women’s Surface 200 m [2]
Oda Seefeldt (10)
Allyson Dagenhart (10)
Women’s Surface 400 m [2]
Oda Seefeldt (5)
Allyson Dagenhart (100)
Women’s Surface Relay 4×100 m [1 team of 4]
Woolverton-Allsup-Seefeldt-Dagenhart (100)
GAELIC FOOTBALL [2 entries, 200 points]
Men’s [1 team]
The Eagles (100)
Women’s [1 team]
The Eagles (100)
GOLF [4 entries, 130 points]
Open 72-Hole Stroke Play [4]
Foggy Golfin (100)
Bam Stroker (10)
Vanya Sing (5)
Blin Babah (15)
GYMNASTICS [24 entries, 890 points]
ACROBATIC
Men’s Pairs [1 team of 2]
The Eagles (5)
Men’s Group [1 team of 4]
The Eagles (10)
Women’s Pairs [1 team of 2]
The Eagles (5)
Women’s Group [1 team of 3]
The Eagles (100)
Mixed Pairs [1 team of 2]
The Eagles (5)
AEROBIC
Men’s Individual [1]
Aerial Dynamo (100)
Women’s Individual [1]
Tempura Pedic (10)
Mixed Pairs [1 team of 2]
Dynamo-Pedic (100)
Trio [1 team of 3]
The Eagles (100)
Group [1 team]
The Eagles (5)
RHYTHMIC
Men’s Ball [1]
Artem Rytmichnuy (100)
Men’s Hoop [1]
Artem Rytmichnuy (5)
Men’s Ribbons [1]
Artem Rytmichnuy (5)
Men’s Rope [1]
Artem Rytmichnuy (5)
Women’s Ball [1]
Zhanna Darkova (5)
Women’s Hoop [1]
Zhanna Darkova (100)
Women’s Ribbons [1]
Zhanna Darkova (5)
Women’s Rope [1]
Zhanna Darkova (5)
TRAMPOLINE
Men’s Double Mini [1]
Maksim Chernuy (5)
Men’s Tumbling [1]
Donald Beluy (5)
Men’s Synchronized [1 team of 2]
Chernuy-Beluy (100)
Women’s Double Mini [1]
Ida Rozovaya (5)
Women’s Tumbling [1]
Maya Zelenaya (5)
Women’s Synchronized [1 team of 2]
Rozovaya-Zelenaya (100)
KARATE [13 entries, 1,300 points]
Men’s Kata [1]
Ted Basaldua (100)
Men’s Kumite 60 kg [1]
Lance Coonrod (100)
Men’s Kumite 65 kg [1]
Javier Derossett (100)
Men’s Kumite 70 kg [1]
Lonnie Moisan (100)
Men’s Kumite 75 kg [1]
Mathew Elsen (100)
Men’s Kumite 80 kg [1]
Neil Felten (100)
Men’s Kumite Over 80 kg [1]
Erik Aldape (100)
Men’s Kumite Open [1]
Kivett Smith (100)
Women’s Kata [1]
Edwina Dempster (100)
Women’s Kumite 53 kg [1]
Jessie Hallberg (100)
Women’s Kumite 60 kg [1]
Jamie Marano (100)
Women’s Kumite Over 60 kg [1]
Rae Lovings (100)
Women’s Kumite Open [1]
Tameka Kehrer (100)
KORFBALL [1 entry, 100 points]
Mixed [1 team]
The Eagles (100)
LACROSSE [2 entries, 200 points]
Men’s [1 team]
The Eagles (100)
Women’s [1 team]
The Eagles (100)
LIFE SAVING [30 entries, 1,200 points]
Men’s 50 m Manikin Carry [2]
Erasmo Gertken (5)
Michal Bredice (5)
Men’s 100 m Manikin Carry with Fins [2]
Erasmo Gertken (100)
Michal Bredice (5)
Men’s 100 m Rescue Medley [2]
Erasmo Gertken (5)
Michal Bredice (100)
Men’s 200 m Obstacle Swim [2]
Erasmo Gertken (30)
Michal Bredice (30)
Men’s Board Race [2]
Kid Keuper (5)
Hyun Foderaro (100)
Oceanman [2]
Kid Keuper (5)
Hyun Foderaro (5)
Men’s Surf Race [2]
Kid Keuper (100)
Hyun Foderaro (5)
Men’s Team [1 team of 4]
Gertken-Bredice-Keuper-Foderaro (100)
Women’s 50 m Manikin Carry [2]
Jutta Lechelt (30)
Cammie Carnohan (30)
Women’s 100 m Manikin Carry with Fins [2]
Jutta Lechelt (5)
Cammie Carnohan (100)
Women’s 100 m Rescue Medley [2]
Jutta Lechelt (100)
Cammie Carnohan (5)
Women’s 200 m Obstacle Swim [2]
Jutta Lechelt (5)
Cammie Carnohan (5)
Women’s Board Race [2]
Toni Krakowiak (5)
Margarita McCole (100)
Oceanwoman [2]
Toni Krakowiak (5)
Margarita McCole (5)
Women’s Surf Race [2]
Toni Krakowiak (100)
Margarita McCole (5)
Women’s Team [1 team of 4]
Lechelt-Carnohan-Krakowiak-McCole (100)
POWERLIFTING [8 entries, 260 points]
Men’s Lightweight [1]
Milagros Kaya (100)
Men’s Middleweight [1]
Christian Hearon (10)
Men’s Heavyweight [1]
Jessie Goodyear (10)
Men’s Super Heavyweight [1]
Julio Fessenden (10)
Women’s Lightweight [1]
Nita Dooling (100)
Women’s Middleweight [1]
Marcie Mcwhite (10)
Women’s Heavyweight [1]
Allie Newhart (10)
Women’s Super Heavyweight [1]
Darcy Trevizo (10)
ROLLER SPORTS [46 entries, 1,800 points]
ARTISTIC
Men’s Free Skating [1]
Mishka Sviatoslavov (100)
Women’s Free Skating [1]
Katya Romanova (100)
Pairs [1 team of 2]
Romanova-Sviatoslavov (100)
Team Dance [1 team of 2]
Romanova-Sviatoslavov (100)
INLINE HOCKEY
Men’s [1 team]
The Eagles (100)
Women’s [1 team]
The Eagles (100)
SPEED SKATING
Men’s 300 m Time Trial [4]
Broderick Panuccio (100)
Arlen Coldsmith (5)
Michal Minery (5)
Benton Neglio (30)
Men’s 500 m Sprint [4]
Broderick Panuccio (5)
Arlen Coldsmith (100)
Michal Minery (5)
Benton Neglio (5)
Men’s 1000 m Sprint [4]
Broderick Panuccio (100)
Arlen Coldsmith (5)
Michal Minery (5)
Benton Neglio (5)
Men’s 10000 m Points & Elimination [4]
Broderick Panuccio (5)
Arlen Coldsmith (5)
Michal Minery (100)
Benton Neglio (5)
Men’s 15000 m Elimination [4]
Broderick Panuccio (5)
Arlen Coldsmith (5)
Michal Minery (5)
Benton Neglio (100)
Women’s 300 m Time Trial [4]
Shawnda Burki (5)
Dahlia Hamalak (5)
Alethia Biggard (5)
Carie Marzocchi (100)
Women’s 500 m Sprint [4]
Shawnda Burki (100)
Dahlia Hamalak (5)
Alethia Biggard (5)
Carie Marzocchi (5)
Women’s 1000 m Sprint [4]
Shawnda Burki (5)
Dahlia Hamalak (100)
Alethia Biggard (5)
Carie Marzocchi (5)
Women’s 10000 m Points & Elimination [4]
Shawnda Burki (5)
Dahlia Hamalak (100)
Alethia Biggard (5)
Carie Marzocchi (5)
Women’s 15000 m Elimination [4]
Shawnda Burki (5)
Dahlia Hamalak (5)
Alethia Biggard (30)
Carie Marzocchi (100)
RUGBY UNION (SEVENS) [2 entries, 200 points]
Men’s [1 team]
The Eagles (100)
Women’s [1 team]
The Eagles (100)
SOFTBALL [1 entry, 100 points]
Women’s [1 team]
The Eagles (100)
TUG OF WAR [3 entries, 210 points]
Men’s 640 kg [1 team]
The Eagles (100)
Men’s 680 kg [1 team]
The Eagles (10)
Women’s 520 kg [1 team]
The Eagles (100)
WATER SKIING [12 entries, 440 points]
Men’s Barefoot [2]
Guy Fobbs (5)
Hugh Goguen (5)
Men’s Tournament [2]
Guy Fobbs (100)
Hugh Goguen (5)
Men’s Wakeboard [2]
Guy Fobbs (5)
Hugh Goguen (100)
Women’s Barefoot [2]
Kelly Cobbley (5)
Emilia Loehr (100)
Women’s Tournament [2]
Kelly Cobbley (100)
Emilia Loehr (5)
Women’s Wakeboard [2]
Kelly Cobbley (5)
Emilia Loehr (5)
by Shofercia » Thu Oct 20, 2011 11:09 am
by Ernest Pan » Thu Oct 20, 2011 11:15 am
by Commerce Heights » Fri Oct 21, 2011 3:26 am
by Krytenia » Fri Oct 21, 2011 4:16 am
by Cafundeu » Fri Oct 21, 2011 8:01 am
by Civil Citizenry » Sun Oct 23, 2011 8:52 am
by Shofercia » Mon Oct 24, 2011 1:35 am
by Commerce Heights » Mon Oct 24, 2011 2:27 am
by Commerce Heights » Mon Oct 24, 2011 6:47 am
by Cyborg Holland » Mon Oct 24, 2011 7:36 am
by Commerce Heights » Mon Oct 24, 2011 7:42 am
Cyborg Holland wrote:Don't mean to be a worried William Here, but I signed up for Babbage Rules, yet I'm not included in the two groups. Are there other groups later on?
Commerce Heights wrote:CORRECTIONS
Please do not edit your signup post if more than twenty-four hours have passed since you posted it, or if the deadline for signups has passed. If you need to make a correction, indicate the changes you wish to make in a new post.
Cyborg Holland wrote:by Cyborg Holland » Sun, 2011-10-02 08:20:05
…
Last edited by Cyborg Holland on Sun, 2011-10-09 14:58:12, edited 2 times in total.
by Cyborg Holland » Mon Oct 24, 2011 9:32 am
Commerce Heights wrote:Cyborg Holland wrote:Don't mean to be a worried William Here, but I signed up for Babbage Rules, yet I'm not included in the two groups. Are there other groups later on?
You seem to have missed an instruction:Commerce Heights wrote:CORRECTIONS
Please do not edit your signup post if more than twenty-four hours have passed since you posted it, or if the deadline for signups has passed. If you need to make a correction, indicate the changes you wish to make in a new post.Cyborg Holland wrote:by Cyborg Holland » Sun, 2011-10-02 08:20:05
…
Last edited by Cyborg Holland on Sun, 2011-10-09 14:58:12, edited 2 times in total.
by Commerce Heights » Mon Oct 24, 2011 12:49 pm
Cyborg Holland wrote:I signed up for it at the start.
by Cyborg Holland » Mon Oct 24, 2011 1:17 pm
by Shofercia » Thu Oct 27, 2011 2:47 am
by Commerce Heights » Thu Oct 27, 2011 1:58 pm
Shofercia wrote:Hey Commerce Heights - great job so far! I'm just wondering - can Miley World and I get our rosters linked?
by Shofercia » Fri Oct 28, 2011 1:23 am
by Miley World » Fri Oct 28, 2011 11:03 am
by Zwangzug » Fri Nov 04, 2011 7:57 am
by Korean universe » Sat Nov 05, 2011 4:03 pm
by Cyborg Holland » Sat Nov 05, 2011 4:15 pm
Korean universe wrote:We the Korean universe have a large number of athletes
ARCHERY FIELD
Men's Barebow[2]: Nat-Gat-Eun Chungo(0.6)Watashi yujin(0.6)
Men's compound[1]: Sa akin
Men's recurve[3]: ng nikin, Dalut delo, khan Williams
Woman's Barebow[2]:Kabigan Tulad,Ganan Gah
Woman's recurve [1]: Neelo,
Baseball
Men's[1 team]
Advertisement
Users browsing this forum: No registered users
Advertisement