2038 Batter-Up! Baseball League of Darmen: May
Eau Claire Barons 8–2 Brady City Braves
Eau Claire Barons 8–2 Brady City Braves
Tilden Islanders 4–7 Hallie Eagles
Tilden Islanders 4–8 Hallie Eagles
Tempala Thunder 2–4 Chippewa Falls Lumberjacks
Tempala Thunder 2–5 Chippewa Falls Lumberjacks
Eau Claire Rivermen 6–8 Jim Falls Sturgeons
Eau Claire Rivermen 6–3 Jim Falls Sturgeons
Darmen City White Sox 5–6 Liverpool Mustangs
Darmen City White Sox 4–5 Liverpool Mustangs
Scott City Blue Jays 6–3 Stanley Loggers
Scott City Blue Jays 3–7 Stanley Loggers
Royal BC 3–1 Menomonie Eagles
Royal BC 4–1 Menomonie Eagles
Scott City German Shepherds 4–2 Augusta Athletics
Scott City German Shepherds 5–4 Augusta Athletics
Rogerton Stars 6–7 Tim City Athletics
Rogerton Stars 0–6 Tim City Athletics
Cadott Red Sox 3–7 Bloomer Woodticks
Cadott Red Sox 3–5 Bloomer Woodticks
Jim Falls Sturgeons 2–5 Eau Claire Barons
Jim Falls Sturgeons 7–14 Eau Claire Barons
Brady City Braves 3–6 Tilden Islanders
Brady City Braves 0–3 Tilden Islanders
Hallie Eagles 3–1 Chippewa Falls Lumberjacks
Hallie Eagles 1–3 Chippewa Falls Lumberjacks
Liverpool Mustangs 1–5 Eau Claire Rivermen
Liverpool Mustangs 10–5 Eau Claire Rivermen
Darmen City White Sox 4–7 Tempala Thunder
Darmen City White Sox 9–2 Tempala Thunder
Tim City Athletics 0–3 Scott City Blue Jays
Tim City Athletics 9–2 Scott City Blue Jays
Stanley Loggers 6–2 Royal BC
Stanley Loggers 0–1 Royal BC
Menomonie Eagles 0–2 Augusta Athletics
Menomonie Eagles 0–3 Augusta Athletics
Bloomer Woodticks 3–4 Rogerton Stars
Bloomer Woodticks 8–2 Rogerton Stars
Cadott Red Sox 0–4 Scott City German Shepherds
Cadott Red Sox 3–2 Scott City German Shepherds
Eau Claire Barons 6–2 Liverpool Mustangs
Eau Claire Barons 9–5 Liverpool Mustangs
Tilden Islanders 3–4 Jim Falls Sturgeons
Tilden Islanders 7–2 Jim Falls Sturgeons
Chippewa Falls Lumberjacks 5–10 Brady City Braves
Chippewa Falls Lumberjacks 3–5 Brady City Braves
Hallie Eagles 4–1 Tempala Thunder
Hallie Eagles 0–1 Tempala Thunder
Eau Claire Rivermen 3–9 Darmen City White Sox
Eau Claire Rivermen 7–8 Darmen City White Sox
Scott City Blue Jays 11–4 Bloomer Woodticks
Scott City Blue Jays 3–4 Bloomer Woodticks
Royal BC 0–1 Tim City Athletics
Royal BC 9–8 Tim City Athletics
Augusta Athletics 3–7 Stanley Loggers
Augusta Athletics 0–3 Stanley Loggers
Menomonie Eagles 4–6 Scott City German Shepherds
Menomonie Eagles 9–2 Scott City German Shepherds
Rogerton Stars 6–10 Cadott Red Sox
Rogerton Stars 3–6 Cadott Red Sox
Darmen City White Sox 0–1 Eau Claire Barons
Darmen City White Sox 0–1 Eau Claire Barons
Liverpool Mustangs 4–10 Tilden Islanders
Liverpool Mustangs 9–8 Tilden Islanders
Jim Falls Sturgeons 2–4 Chippewa Falls Lumberjacks
Jim Falls Sturgeons 1–3 Chippewa Falls Lumberjacks
Brady City Braves 0–6 Hallie Eagles
Brady City Braves 2–3 Hallie Eagles
Tempala Thunder 8–5 Eau Claire Rivermen
Tempala Thunder 11–4 Eau Claire Rivermen
Cadott Red Sox 5–1 Scott City Blue Jays
Cadott Red Sox 1–5 Scott City Blue Jays
Bloomer Woodticks 4–2 Royal BC
Bloomer Woodticks 0–1 Royal BC
Tim City Athletics 9–10 Augusta Athletics
Tim City Athletics 1–4 Augusta Athletics
Stanley Loggers 1–2 Menomonie Eagles
Stanley Loggers 5–2 Menomonie Eagles
Scott City German Shepherds 3–6 Rogerton Stars
Scott City German Shepherds 0–10 Rogerton Stars
Eau Claire Barons 1–6 Eau Claire Rivermen
Eau Claire Barons 2–0 Eau Claire Rivermen
Tilden Islanders 2–4 Darmen City White Sox
Tilden Islanders 9–2 Darmen City White Sox
Chippewa Falls Lumberjacks 7–3 Liverpool Mustangs
Chippewa Falls Lumberjacks 6–3 Liverpool Mustangs
Hallie Eagles 3–7 Jim Falls Sturgeons
Hallie Eagles 7–4 Jim Falls Sturgeons
Tempala Thunder 6–7 Brady City Braves
Tempala Thunder 1–0 Brady City Braves
Scott City Blue Jays 5–4 Rogerton Stars
Scott City Blue Jays 5–2 Rogerton Stars
Royal BC 9–3 Cadott Red Sox
Royal BC 8–5 Cadott Red Sox
Augusta Athletics 4–3 Bloomer Woodticks
Augusta Athletics 8–5 Bloomer Woodticks
Menomonie Eagles 3–2 Tim City Athletics
Menomonie Eagles 2–5 Tim City Athletics
Scott City German Shepherds 4–0 Stanley Loggers
Scott City German Shepherds 1–0 Stanley Loggers
Eau Claire Barons 3–6 Scott City German Shepherds
Eau Claire Barons 4–5 Scott City German Shepherds
Eau Claire Barons 1–2 Scott City German Shepherds
Tilden Islanders 4–8 Rogerton Stars
Tilden Islanders 2–3 Rogerton Stars
Tilden Islanders 7–6 Rogerton Stars
Chippewa Falls Lumberjacks 7–5 Cadott Red Sox
Chippewa Falls Lumberjacks 2–4 Cadott Red Sox
Chippewa Falls Lumberjacks 3–7 Cadott Red Sox
Hallie Eagles 3–1 Bloomer Woodticks
Hallie Eagles 5–2 Bloomer Woodticks
Hallie Eagles 0–1 Bloomer Woodticks
Brady City Braves 2–3 Tim City Athletics
Brady City Braves 10–3 Tim City Athletics
Brady City Braves 5–4 Tim City Athletics
Jim Falls Sturgeons 8–5 Stanley Loggers
Jim Falls Sturgeons 2–0 Stanley Loggers
Jim Falls Sturgeons 7–5 Stanley Loggers
Liverpool Mustangs 4–3 Menomonie Eagles
Liverpool Mustangs 11–4 Menomonie Eagles
Liverpool Mustangs 3–6 Menomonie Eagles
Darmen City White Sox 3–2 Augusta Athletics
Darmen City White Sox 5–4 Augusta Athletics
Darmen City White Sox 4–12 Augusta Athletics
Eau Claire Rivermen 9–8 Royal BC
Eau Claire Rivermen 2–4 Royal BC
Eau Claire Rivermen 4–5 Royal BC
Tempala Thunder 4–5 Scott City Blue Jays
Tempala Thunder 5–7 Scott City Blue Jays
Tempala Thunder 2–5 Scott City Blue Jays
Eau Claire Barons 2–1 Tilden Islanders
Eau Claire Barons 6–5 Tilden Islanders
Eau Claire Barons 7–6 Tilden Islanders
Rogerton Stars 0–1 Chippewa Falls Lumberjacks
Rogerton Stars 5–4 Chippewa Falls Lumberjacks
Rogerton Stars 0–3 Chippewa Falls Lumberjacks
Cadott Red Sox 7–3 Hallie Eagles
Cadott Red Sox 0–3 Hallie Eagles
Cadott Red Sox 6–5 Hallie Eagles
Bloomer Woodticks 4–2 Brady City Braves
Bloomer Woodticks 3–6 Brady City Braves
Bloomer Woodticks 3–5 Brady City Braves
Tim City Athletics 12–9 Jim Falls Sturgeons
Tim City Athletics 3–4 Jim Falls Sturgeons
Tim City Athletics 1–8 Jim Falls Sturgeons
Stanley Loggers 5–6 Liverpool Mustangs
Stanley Loggers 2–3 Liverpool Mustangs
Stanley Loggers 2–0 Liverpool Mustangs
Menomonie Eagles 6–4 Darmen City White Sox
Menomonie Eagles 8–5 Darmen City White Sox
Menomonie Eagles 2–3 Darmen City White Sox
Augusta Athletics 3–5 Eau Claire Rivermen
Augusta Athletics 4–0 Eau Claire Rivermen
Augusta Athletics 8–7 Eau Claire Rivermen
Royal BC 2–0 Tempala Thunder
Royal BC 6–0 Tempala Thunder
Royal BC 3–7 Tempala Thunder
Scott City Blue Jays 7–0 Scott City German Shepherds
Scott City Blue Jays 8–3 Scott City German Shepherds
Scott City Blue Jays 10–7 Scott City German Shepherds
Chippewa Falls Lumberjacks 0–6 Eau Claire Barons
Chippewa Falls Lumberjacks 9–7 Eau Claire Barons
Chippewa Falls Lumberjacks 6–3 Eau Claire Barons
Scott City German Shepherds 0–9 Tilden Islanders
Scott City German Shepherds 3–6 Tilden Islanders
Scott City German Shepherds 11–8 Tilden Islanders
Hallie Eagles 0–2 Rogerton Stars
Hallie Eagles 4–7 Rogerton Stars
Hallie Eagles 4–3 Rogerton Stars
Brady City Braves 1–2 Cadott Red Sox
Brady City Braves 4–3 Cadott Red Sox
Brady City Braves 3–8 Cadott Red Sox
Jim Falls Sturgeons 9–5 Bloomer Woodticks
Jim Falls Sturgeons 4–3 Bloomer Woodticks
Jim Falls Sturgeons 6–7 Bloomer Woodticks
Liverpool Mustangs 0–6 Tim City Athletics
Liverpool Mustangs 5–4 Tim City Athletics
Liverpool Mustangs 4–6 Tim City Athletics
Darmen City White Sox 2–5 Stanley Loggers
Darmen City White Sox 8–9 Stanley Loggers
Darmen City White Sox 3–2 Stanley Loggers
Eau Claire Rivermen 2–3 Menomonie Eagles
Eau Claire Rivermen 7–2 Menomonie Eagles
Eau Claire Rivermen 9–3 Menomonie Eagles
Tempala Thunder 2–0 Augusta Athletics
Tempala Thunder 5–6 Augusta Athletics
Tempala Thunder 4–3 Augusta Athletics
Scott City Blue Jays 7–10 Royal BC
Scott City Blue Jays 6–16 Royal BC
Scott City Blue Jays 8–2 Royal BC
Eau Claire Barons 11–13 Hallie Eagles
Eau Claire Barons 4–5 Hallie Eagles
Eau Claire Barons 9–10 Hallie Eagles
Tilden Islanders 5–3 Chippewa Falls Lumberjacks
Tilden Islanders 5–6 Chippewa Falls Lumberjacks
Tilden Islanders 0–1 Chippewa Falls Lumberjacks
Rogerton Stars 9–1 Brady City Braves
Rogerton Stars 1–3 Brady City Braves
Rogerton Stars 0–1 Brady City Braves
Cadott Red Sox 5–6 Jim Falls Sturgeons
Cadott Red Sox 2–4 Jim Falls Sturgeons
Cadott Red Sox 11–3 Jim Falls Sturgeons
Bloomer Woodticks 3–1 Liverpool Mustangs
Bloomer Woodticks 10–4 Liverpool Mustangs
Bloomer Woodticks 5–4 Liverpool Mustangs
Tim City Athletics 4–2 Darmen City White Sox
Tim City Athletics 7–2 Darmen City White Sox
Tim City Athletics 0–5 Darmen City White Sox
Stanley Loggers 6–9 Eau Claire Rivermen
Stanley Loggers 1–4 Eau Claire Rivermen
Stanley Loggers 4–3 Eau Claire Rivermen
Menomonie Eagles 5–7 Tempala Thunder
Menomonie Eagles 7–1 Tempala Thunder
Menomonie Eagles 4–5 Tempala Thunder
Augusta Athletics 4–0 Scott City Blue Jays
Augusta Athletics 10–11 Scott City Blue Jays
Augusta Athletics 9–5 Scott City Blue Jays
Scott City German Shepherds 5–6 Royal BC
Scott City German Shepherds 1–0 Royal BC
Scott City German Shepherds 2–4 Royal BC
Brady City Braves 4–6 Eau Claire Barons
Brady City Braves 10–11 Eau Claire Barons
Brady City Braves 2–5 Eau Claire Barons
Hallie Eagles 9–6 Tilden Islanders
Hallie Eagles 5–2 Tilden Islanders
Hallie Eagles 3–0 Tilden Islanders
Chippewa Falls Lumberjacks 11–2 Scott City German Shepherds
Chippewa Falls Lumberjacks 12–8 Scott City German Shepherds
Chippewa Falls Lumberjacks 5–3 Scott City German Shepherds
Jim Falls Sturgeons 6–3 Rogerton Stars
Jim Falls Sturgeons 4–1 Rogerton Stars
Jim Falls Sturgeons 7–6 Rogerton Stars
Liverpool Mustangs 5–4 Cadott Red Sox
Liverpool Mustangs 5–1 Cadott Red Sox
Liverpool Mustangs 5–6 Cadott Red Sox
Darmen City White Sox 4–8 Bloomer Woodticks
Darmen City White Sox 4–5 Bloomer Woodticks
Darmen City White Sox 4–0 Bloomer Woodticks
Eau Claire Rivermen 1–0 Tim City Athletics
Eau Claire Rivermen 6–5 Tim City Athletics
Eau Claire Rivermen 8–7 Tim City Athletics
Tempala Thunder 1–3 Stanley Loggers
Tempala Thunder 2–4 Stanley Loggers
Tempala Thunder 3–6 Stanley Loggers
Scott City Blue Jays 6–4 Menomonie Eagles
Scott City Blue Jays 4–3 Menomonie Eagles
Scott City Blue Jays 5–1 Menomonie Eagles
Royal BC 3–2 Augusta Athletics
Royal BC 1–11 Augusta Athletics
Royal BC 5–7 Augusta Athletics
Eau Claire Barons 1–3 Jim Falls Sturgeons
Eau Claire Barons 7–3 Jim Falls Sturgeons
Eau Claire Barons 4–6 Jim Falls Sturgeons
Tilden Islanders 2–4 Brady City Braves
Tilden Islanders 8–4 Brady City Braves
Tilden Islanders 2–0 Brady City Braves
Chippewa Falls Lumberjacks 6–5 Hallie Eagles
Chippewa Falls Lumberjacks 5–6 Hallie Eagles
Chippewa Falls Lumberjacks 1–4 Hallie Eagles
Rogerton Stars 2–7 Liverpool Mustangs
Rogerton Stars 7–1 Liverpool Mustangs
Rogerton Stars 5–7 Liverpool Mustangs
Cadott Red Sox 4–6 Darmen City White Sox
Cadott Red Sox 6–7 Darmen City White Sox
Cadott Red Sox 10–14 Darmen City White Sox
Bloomer Woodticks 3–7 Eau Claire Rivermen
Bloomer Woodticks 3–1 Eau Claire Rivermen
Bloomer Woodticks 5–6 Eau Claire Rivermen
Tim City Athletics 2–1 Tempala Thunder
Tim City Athletics 1–6 Tempala Thunder
Tim City Athletics 6–5 Tempala Thunder
Stanley Loggers 6–3 Scott City Blue Jays
Stanley Loggers 0–1 Scott City Blue Jays
Stanley Loggers 4–7 Scott City Blue Jays
Menomonie Eagles 0–1 Royal BC
Menomonie Eagles 4–6 Royal BC
Menomonie Eagles 6–7 Royal BC
Augusta Athletics 5–3 Scott City German Shepherds
Augusta Athletics 3–4 Scott City German Shepherds
Augusta Athletics 3–4 Scott City German Shepherds
Liverpool Mustangs 4–6 Eau Claire Barons
Liverpool Mustangs 1–11 Eau Claire Barons
Liverpool Mustangs 1–3 Eau Claire Barons
Jim Falls Sturgeons 4–9 Tilden Islanders
Jim Falls Sturgeons 7–3 Tilden Islanders
Jim Falls Sturgeons 4–5 Tilden Islanders
Brady City Braves 3–6 Chippewa Falls Lumberjacks
Brady City Braves 1–0 Chippewa Falls Lumberjacks
Brady City Braves 7–3 Chippewa Falls Lumberjacks
Scott City German Shepherds 7–4 Hallie Eagles
Scott City German Shepherds 1–4 Hallie Eagles
Scott City German Shepherds 0–9 Hallie Eagles
Darmen City White Sox 5–7 Rogerton Stars
Darmen City White Sox 1–3 Rogerton Stars
Darmen City White Sox 4–3 Rogerton Stars
Eau Claire Rivermen 6–0 Cadott Red Sox
Eau Claire Rivermen 8–10 Cadott Red Sox
Eau Claire Rivermen 7–5 Cadott Red Sox
Tempala Thunder 6–7 Bloomer Woodticks
Tempala Thunder 6–3 Bloomer Woodticks
Tempala Thunder 2–4 Bloomer Woodticks
Scott City Blue Jays 4–7 Tim City Athletics
Scott City Blue Jays 10–1 Tim City Athletics
Scott City Blue Jays 3–4 Tim City Athletics
Royal BC 8–4 Stanley Loggers
Royal BC 7–2 Stanley Loggers
Royal BC 7–4 Stanley Loggers
Augusta Athletics 1–4 Menomonie Eagles
Augusta Athletics 5–4 Menomonie Eagles
Augusta Athletics 8–0 Menomonie Eagles
Northern League Pld W L RF RA RD Win %
1 Hallie Eagles 57 38 19 251 197 +54 0.667
2 Chippewa Falls Lumberjacks 57 35 22 233 211 +22 0.614
3 Eau Claire Barons 57 33 24 293 247 +46 0.579
4 Jim Falls Sturgeons 57 33 24 276 269 +7 0.579
5 Liverpool Mustangs 57 28 29 235 253 −18 0.491
6 Tilden Islanders 57 25 32 279 251 +28 0.439
7 Brady City Braves 57 25 32 207 243 −36 0.439
8 Tempala Thunder 57 24 33 223 245 −22 0.421
9 Eau Claire Rivermen 57 24 33 258 284 −26 0.421
10 Darmen City White Sox 57 24 33 255 282 −27 0.421
Southern League Pld W L RF RA RD Win %
1 Scott City Blue Jays 57 37 20 269 228 +41 0.649
2 Royal BC 57 32 25 255 231 +24 0.561
3 Bloomer Woodticks 57 31 26 229 223 +6 0.544
4 Tim City Athletics 57 30 27 250 253 −3 0.526
5 Scott City German Shepherds 57 29 28 215 253 −38 0.509
6 Cadott Red Sox 57 28 29 254 248 +6 0.491
7 Stanley Loggers 57 28 29 220 226 −6 0.491
8 Augusta Athletics 57 25 32 245 240 +5 0.439
9 Menomonie Eagles 57 22 35 232 261 −29 0.386
10 Rogerton Stars 57 19 38 228 262 −34 0.333