Advertisement
by West Phoenicia » Tue Jul 25, 2017 7:14 pm
by The Royal Kingdom of Quebec » Tue Jul 25, 2017 7:17 pm
by Kelssek » Tue Jul 25, 2017 7:27 pm
by Todd McCloud » Tue Jul 25, 2017 7:56 pm
The Royal Kingdom of Quebec wrote:
It seems like semifinals was scorinated once more, instead of gold and bronze medal matches, unless the previous semifinals 2-3 days ago were annulled and then today's is declared legit. Quite confusing.
With Kel, 12 nations qualifying from 6 groups....is quite weird format. N'est-ce pas?
by West Phoenicia » Tue Jul 25, 2017 8:17 pm
by Taeshan » Tue Jul 25, 2017 9:14 pm
West Phoenicia wrote:I think there was an issue with the Men's Water Polo, can a host look into it.... We didn't win
However in the Cycling–Men’s Omnium (2)
Baron Wayne Fountain;KWP;50
Casper Van Deen.KWP;10
Casper Van Deen was missing from the event. As its such a long process due to the 5 different parts.dont worry about re doing.
I'll have him gripe about it in the roleplay :-)
by Electrum » Wed Jul 26, 2017 12:07 am
by Todd McCloud » Wed Jul 26, 2017 3:58 am
Electrum wrote:Electrum should be on 10 gold
by Todd McCloud » Wed Jul 26, 2017 3:59 am
Taeshan wrote:West Phoenicia wrote:I think there was an issue with the Men's Water Polo, can a host look into it.... We didn't win
However in the Cycling–Men’s Omnium (2)
Baron Wayne Fountain;KWP;50
Casper Van Deen.KWP;10
Casper Van Deen was missing from the event. As its such a long process due to the 5 different parts.dont worry about re doing.
I'll have him gripe about it in the roleplay :-)
Looks at second straight gold medal game loss to Kelssek. Sighs.
by Gregoryisgodistan » Wed Jul 26, 2017 7:22 am
by Vangaziland » Wed Jul 26, 2017 2:30 pm
by The Royal Kingdom of Quebec » Wed Jul 26, 2017 3:13 pm
by Kelssek » Wed Jul 26, 2017 3:31 pm
Gregoryisgodistan wrote:Looks like in the men's taekwkndo, Kraven advanced to both the gold and bronze matches after winning he semifinal, while Soldier LIEHORN, who lost, made neither. He should be in bronze.
by Eastfield Lodge » Thu Jul 27, 2017 4:01 am
by Kelssek » Thu Jul 27, 2017 11:59 am
Eastfield Lodge wrote:Men's Lightweight Rowing Double Sculls Heats - the EFL pair of Arafaat Barbier and Peter Acton were entered twice into the heats (but only once in the repechage), I think you missed the ATL pair of Aaron Duncan and Blaise Hoang (who were in the repechage, but not in the heat).
I don't mind taking the worse of the two heat results, rowing isn't a strong suit of mine.
1 Danny Wallae/Tomas Vesal (TOB) 6:13.68 Q
2 Aaron Duncan/Blaise Hoang (ATL) 6:17.17 Q
3 Loyal Friend of Lord Almighty Gregory Pikableat Is Dead, Boo!/Loyal Friend of Lord Almighty Gregory But At Least Ruth Bleater Ginsburg Is Still Alive (GGS) 6:28.97
4 Félix Ruiz/Daniel De Los Santos (SRG) 6:37.08
5 Grzegorz Antoniewicz/Logan Welsh (UAR) 6:46.75
1 Maurice Halpern/Yong Kwan Park (QUE) 6:24.81 Q
2 Skidi Athorssen/Felix Hordalzulski (GLS) 6:32.37 Q
3 Vanse Yesneri / Viktor Tevserko (VEK) 6:34.94
4 Loyal Friend of Lord Almighty Gregory Pikableat Is Dead, Boo!/Loyal Friend of Lord Almighty Gregory But At Least Ruth Bleater Ginsburg Is Still Alive (GGS) 6:47.23
5 Tyner Golson/McCoy Ellington (COS) 6:47.82
6 Arafaat Barbier/Peter Acton (EFL) 6:48.27
by Darmen » Fri Jul 28, 2017 5:36 pm
by Todd McCloud » Fri Jul 28, 2017 5:40 pm
by Mattijana » Sat Jul 29, 2017 12:51 am
by Spaam » Sat Jul 29, 2017 3:11 am
Mattijana wrote:Sorry to be a pain, but my men's and women's T20 Cricket teams appear to have been left out of the draw for the competition. My entries are at the bottom of my main signup rather than on a separate post, which is why they may have been overlooked.
by Blitzkeig » Sat Jul 29, 2017 4:55 am
by West Phoenicia » Sat Jul 29, 2017 11:34 am
by Kelssek » Sat Jul 29, 2017 12:57 pm
by Union of Socialist Alpine Republics » Sat Jul 29, 2017 3:28 pm
Kelssek wrote:Canoeing - Sprint Men’s K-2 200 m
Heats1 Tina Althaus/Clarette Hunter (ATL) 40.592 SF
2 Hazel Thompson/Sophia Weelings (SCT) 40.769 SF
3 Nella Friðbjörnsdottir/Ewelina Alrekursdottir (TRM) 41.006 SF
4 Kristy McNeil/Michelle Gibbs (UBT) 42.083 SF
5 Elise Guichard/Hameeda Zaro (EFL) 42.446
6 Joan Clark, Sandra Jones (TKC) 42.768
1 Igna Puller/Rada Puller (VKL) 40.642 SF
2 Maresa Parmentier/Lindsey Donnell (KSK) 40.791 SF
3 Maria Tulisov/Katija Tulisov (MTJ) 41.166 SF
4 Rhiannon Williams/Malgorzata Abramczyk (UAR) 42.226 SF
5 Ikleva Ubeskovi / Jesika Avenoru (VEK) 42.294
6 Hannah Crag/Mandeep Mantel (TOB) 42.443
1 Connie Boss/EmilyHarris (KWP) 41.442 SF
2 Diana Hughes/Dorothy Lee (ETM) 41.467 SF
3 Carla Vido/Anna Garra (SRG) 42.225 SF
4 Koella the Drummer/Nicola the Drummer (SCG) 42.363 SF
5 Emmi Saarjavi/Heikkila Saarjavi-Vuorinen (QUE) 42.445
6 Alisa JoBeth/Jacqueline Aseneth (BRI) 42.519
7 Loyal Friend of Lord Almighty Gregory Spleen Queen/Loyal Friend of Lord Almighty Gregory Queen of Spleens (GGS) 42.996
Semifinals1 Nella Friðbjörnsdottir/Ewelina Alrekursdottir (TRM) 40.597 Q
2 Rhiannon Williams/Malgorzata Abramczyk (UAR) 40.982 Q
3 Maresa Parmentier/Lindsey Donnell (KSK) 42.295 Q
4 Tina Althaus/Clarette Hunter (ATL) 42.317 B
5 Kristy McNeil/Michelle Gibbs (UBT) 42.852 B
6 Carla Vido/Anna Garra (SRG) 42.996 B
1 Connie Boss/EmilyHarris (KWP) 40.654 Q
2 Maria Tulisov/Katija Tulisov (MTJ) 41.311 Q
3 Diana Hughes/Dorothy Lee (ETM) 41.676 Q
4 Igna Puller/Rada Puller (VKL) 41.723 B
5 Hazel Thompson/Sophia Weelings (SCT) 42.126 B
6 Koella the Drummer/Nicola the Drummer (SCG) 42.799 B
Canoeing - Sprint Women’s K-2 200 m
Heats1 Jehoshaphat Santana/Corentin Nicholson (DAR) 35.534 SF
2 Tony Dunn/Kim Miles (ETM) 35.644 SF
3 Julien Blanchard-Kim/Vincent Alarie-Richard (QUE) 35.916 SF
4 Brendan Tasman/Andy Tasman (KWP) 36.452 SF
5 Yiisu Spisharvenske / Viktor Uslenavre (VEK) 36.772
6 Loyal Friend of Lord Almighty Gregory Coraspia Meets The Nuke Of Death/Loyal Friend of Lord Almighty Gregory San Jose Guayabal Will Meet The Fate Of Hicana (GGS) 37.115
7 The Pied Piper/Kevin the Piper (SCG) 37.254
1 John Puller/Sean Puller (VKL) 35.520 SF
2 Sikarentu Mikavera / Juiuiiiuiko Ri'i (VLT) 35.740 SF
3 Marko Grubisic/Dominik Kampl (MTJ) 36.139 SF
4 Marcelo Funes/Miguel Serrano (SRG) 36.689 SF
5 Szilárd Hamill/Augustin Crisp (EFL) 36.697
6 Kyle Grimble/Matt Stalock (UAR) 36.774
7 Gilles Hudon/Gregor Gouin (KSK) 37.111
1 Tim Hinder/Tom Hunder (BRI) 35.487 SF
2 Mateusz Ó Cléirigh/Hristijan Dubicki (ATL) 36.009 SF
3 Glen Dale/James Gridley (SCT) 36.361 SF
4 Chris Beckham/Simon Hermit (TOB) 36.551 SF
5 Xavier Nunez/Ira Cortez (UBT) 36.685
6 David Lee, James Miller (TKC) 37.158
7 Hjörtur Sigurðsson/Grímólfur Jörmundursson (YSR) 38.481
Semifinal1 Tony Dunn/Kim Miles (ETM) 35.468 Q
2 John Puller/Sean Puller (VKL) 35.636 Q
3 Mateusz Ó Cléirigh/Hristijan Dubicki (ATL) 36.059 Q
4 Tim Hinder/Tom Hunder (BRI) 36.168 B
5 Jehoshaphat Santana/Corentin Nicholson (DAR) 36.169 B
6 Sikarentu Mikavera / Juiuiiiuiko Ri'i (VLT) 36.814 B
1 Glen Dale/James Gridley (SCT) 35.484 Q
2 Julien Blanchard-Kim/Vincent Alarie-Richard (QUE) 35.999 Q
3 Brendan Tasman/Andy Tasman (KWP) 36.654 Q
4 Marcelo Funes/Miguel Serrano (SRG) 36.743 B
5 Chris Beckham/Simon Hermit (TOB) 37.115 B
6 Marko Grubisic/Dominik Kampl (MTJ) 37.505 B
by Blitzkeig » Sat Jul 29, 2017 3:34 pm
Advertisement
Users browsing this forum: Quebec and Shingoryeo
Advertisement