Tarogama Circuit GT1 Best Laps GT2 Best Laps
7.495km/Lap Pole: 2:35.707 Pole: 2:47.280
Tarogama, Hodori Race: 2:41.862 Race: 2:49.108
Qualify 1 Conditions: Dry
Super Lap Conditions: Dry
SP Q1 No. Q1 Driver Machine Best Lap Super Lap
1 1 90 A. Praffright First International Bank M340 2:35.707 T. Jane Adams 2:38.079
2 2 97 L. Barrett Archer GT-ONE Semental GTR 2:36.488 J. Fanshaw 2:38.697
3 3 8 K. Seyomaku Infini Sakite Shuseo M45 2:38.471 E. Kubarike 2:40.756
4 4 21 K. Arame Kirola Tarogama T322KZ 2:38.954 S. Yegini 2:42.783
5 5 34 Y. Toueji ENSADRINK Performance T322KZ 2:40.432 L. Kazume 2:43.302
6 7 85 H. Sazaki Yemigama HPI Tarogama T322KZ 2:40.514 H. Neitoude 2:43.652
7 8 765 A. Sahota NTR Racing Wildcat V8 2:40.571 F. di Derneo 2:43.951
8 6 75 D. Katoni Sakite Setadori 7S M45 2:40.491 S. Kutadakei 2:43.953
9 9 73 K. Suyake Sakite RD Cordahl M45 2:41.159 Z. Tashike 2:44.259
10 10 72 K. Makugi Sakite RD Icarus M45 2:41.468 C. Mayazaki 2:44.571
11 11 22 M. Zabane RedSea Tarogama T322KZ 2:41.687
12 12 93 T. Toudegi Sakite KizaCera M45 2:41.759
13 13 16 S. Legge Dekijika Vulpine Sportif Hebu 2:41.801
14 14 1 S. Deyomi Dekijika SUPER OPTION Hebu 2:41.946
15 15 18 H. Kazuki Dekijika Tropika Hebu 2:42.199
16 16 970 G. Primm Archer GT-ONE F-520 GTR 2:42.268
========================= Qualify 1 107%: 2:46.606 =========================
SP Q1 No. Q1 Driver Machine Best Lap Super Lap
1 2 414 K. Kemagi KizaCera Kayame Taygeta 2:47.381 S. Kuzare 2:50.078
2 7 197 R. Gibbs Archer GT-TWO Teoro GT350 2:48.207 J. Barber 2:50.136
3 5 29 Ku. Dashoni IMPULSE Motorsport S224TZ 2:47.787 J. Ikamakune 2:50.398
4 1 495 K. Gintou ASRT Scarlet Devil Alcyone 2:47.280 M. Kazugi 2:50.493
5 8 50 I. Kazuchou Mazaregi Dream Games P171GT 2:48.214 Y. Katoni 2:50.805
6 6 222 S. Kizaji Dekijika SUPER OPTION Saku 2:47.884 D. Yazaki 2:51.401
7 3 787 T. Naresoe RG Asakura Zestiria 2:47.672 S. Zaresuma 2:51.688
8 9 88 S. Madegi Infini Sakite Shuseo Taygeta 2:48.433 K. Sazake 2:52.034
9 10 31 S. Yasaki K-Z WhiteRock Z26K 2:49.123 T. Kadeni 2:52.862
10 4 70 M. Salinas Cocorade NSM2560 2:47.713 M. Delgado 2:53.387
11 11 17 E. Sayome Dekijika Vulpine Sportif Saku 2:49.154
12 12 767 Z. Yaratoue RG Koolhaas Zestiria 2:49.255
13 13 0 S. Thorpe RG Kirola Z32T 2:49.299
14 14 9 Z. Komunoa REIUJI Tropicorp P171GT 2:49.483
15 15 573 R. Ascher NTR Racing Mercure V6 2:49.546
16 16 10 S. Souzare HIEDA Tropicorp S224TZ 2:49.605
17 17 86 N. Miller Yemigama HPI Tarogama Z26K 2:49.770
18 18 27 S. Soukuba Tarogama DDP Z32T 2:49.885
19 19 71 K. Toudema Sakite Souzamo Merope 2:50.152
20 20 26 G. Joshike Divil Tarogama Zestiria 2:50.206
21 21 19 A. Sidame Dekijika Tropika Saku 2:50.943
22 22 193 K. Sakuji Dekijika Nagae Tropicorp Saku 2:51.043
23 23 74 K. Zabaki Sakite RD Platinett Merope 2:51.067
24 24 60 D. Mazaregi Mazaregi Engineering S224TZ 2:51.077
25 25 36 M. Michake ENSADRINK Performance Z26K 2:51.327
========================= Qualify 1 107%: 2:58.990 =========================
Weather/Track Conditions
Race Time 0:00 0:20 0:40 1:00 1:20 1:40 2:00 2:20 2:40 3:00 3:20 3:40 4:00 4:20 4:40 5:00 5:20 5:40 6:00 6:20
Conditions Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Wet Dry Wet Wet Dry
Race Conditions: Variable
P No. Drivers Machine Time/Gap LC Best Lap WH DP TP
1 73 K. Suyake/Z. Tashike Sakite RD Cordahl M45 6:24:25.377 134 2:43.294 38 25 28
2 22 T. Zaotani/M. Zabane RedSea Tarogama T322KZ +0:49.117 134 2:45.341 54 18 21
3 18 H. Kazuki/K. Setaki Dekijika Tropika Hebu +1:00.588 134 2:45.826 60 13 16
4 93 S. Yazane/T. Toudegi Sakite KizaCera M45 +1:43.030 134 2:43.667 52 10 13
5 72 K. Makugi/C. Mayazaki Sakite RD Icarus M45 +1:49.863 134 2:42.456 40 8 11
6 1 S. Deyomi/Y. Samoni Dekijika SUPER OPTION Hebu +2:23.666 134 2:43.923 58 6 9
7 34 L. Kazume/Y. Toueji ENSADRINK Performance T322KZ + 1 Lap 133 2:43.049 42 5 7
8 75 S. Kutadakei/D. Katoni Sakite Setadori 7S M45 + 1 Lap 133 2:42.829 34 4 6
9 16 T. Yarateha/S. Legge Dekijika Vulpine Sportif Hebu +13 Laps 121 2:45.089 52 3 4
10 8 K. Seyomaku/E. Kubarike Infini Sakite Shuseo M45 +13 Laps 121 2:41.862 8 2 3
-------------------------------------------- Minimum Finish Distance: 121 Laps --------------------------------------------
11 85 H. Neitoude/H. Sazaki Yemigama HPI Tarogama T322KZ DNF 117 2:42.367 36 0 0
12 21 S. Yegini/K. Arame Kirola Tarogama T322KZ DNF 111 2:44.406 14 0 0
13 765 F. di Derneo/A. Sahota NTR Racing Wildcat V8 DNF 104 2:45.186 42 0 0
=========================================== Minimum Classify Distance: 81 Laps ===========================================
-- 970 G. Primm/J. Christophe Archer GT-ONE F-520 GTR NC 70 2:46.720 70 -- --
-- 97 L. Barrett/J. Fanshaw Archer GT-ONE Semental GTR NC 34 2:43.119 0 -- --
-- 90 A. Praffright/T. Jane Adams First International Bank M340 NC 18 2:45.078 0 -- --
P No. Drivers Machine Time/Gap LC Best Lap WH DP TP
1 88 K. Sazake/S. Madegi Infini Sakite Shuseo Taygeta 6:24:38.718 125 2:50.493 20 25 28
2 74 K. Zabaki/S. Yokami Sakite RD Platinett Merope +0:00.359 125 2:52.861 46 18 21
3 10 L. Ashburton/S. Souzare/K. Zakemi HIEDA Tropicorp S224TZ +0:39.828 125 2:51.840 22 13 16
4 222 D. Yazaki/S. Kizaji Dekijika SUPER OPTION Saku +0:49.699 125 2:49.943 2 10 13
5 767 Z. Yaratoue/K. Zabake RG Koolhaas Zestiria +1:22.369 125 2:51.376 24 8 11
6 31 T. Kadeni/S. Yasaki K-Z WhiteRock Z26K +1:41.385 125 2:54.558 24 6 9
7 60 D. Mazaregi/D. Gizateni/E. Seruki Mazaregi Engineering S224TZ + 1 Lap 124 2:52.870 44 5 8
8 19 A. Sidame/S. Suyaji Dekijika Tropika Saku + 1 Lap 124 2:52.735 50 4 7
9 573 R. Ascher/F. Khota NTR Racing Mercure V6 + 2 Laps 123 2:50.817 28 3 4
10 495 M. Inyuseo/K. Gintou/M. Kazugi ASRT Scarlet Devil Alcyone + 2 Laps 123 2:49.108 0 2 3
11 36 T. Ezatoue/M. Michake ENSADRINK Performance Z26K + 2 Laps 123 2:52.671 56 0 1
12 9 Z. Komunoa/K. Funoukie/K. Yakusamo REIUJI Tropicorp P171GT +11 Laps 114 2:53.667 24 0 1
-------------------------------------------- Minimum Finish Distance: 113 Laps --------------------------------------------
13 86 T. Hakudasho/N. Miller/K. Zaotaka Yemigama HPI Tarogama Z26K DNF 112 2:53.789 28 0 0
14 193 T. Arani/K. Sakuji/S. Gizami Dekijika Nagae Tropicorp Saku DNF 111 2:53.460 44 0 0
15 27 H. Onidakei/S. Soukuba/K. Kudakei Tarogama DDP Z32T DNF 110 2:51.271 30 0 0
16 17 K. Sugoni/E. Sayome Dekijika Vulpine Sportif Saku DNF 109 2:51.951 32 0 0
17 50 I. Kazuchou/A. Yaramaku/Y. Katoni Mazaregi Dream Games P171GT DNF 108 2:51.694 12 0 0
18 70 J. Noroa/M. Salinas/M. Delgado Cocorade NSM2560 DNF 108 2:49.201 0 0 0
19 26 G. Joshike/S. Kizamane Divil Tarogama Zestiria DNF 107 2:52.849 42 0 0
20 29 Ku. Dashoni/J. Ikamakune IMPULSE Motorsport S224TZ DNF 104 2:54.491 12 0 0
21 787 M. Madeki/T. Naresoe/S. Zaresuma RG Asakura Zestiria DNF 100 2:57.494 0 0 0
22 71 K. Toudema/E. Kiesa/A. Muzare Sakite Souzamo Merope DNF 91 2:59.447 30 0 0
23 0 J. Mandering/S. Thorpe/H. Sazabaye RG Kirola Z32T DNF 85 2:59.392 30 0 0
=========================================== Minimum Classify Distance: 75 Laps ===========================================
-- 414 K. Kemagi/S. Kuzare KizaCera Kayame Taygeta NC 30 2:56.903 0 -- --
-- 197 J. Barber/R. Gibbs Archer GT-TWO Teoro GT350 NC 17 3:00.081 0 -- --
Best Time Lap No. Machine Driver
2:41.862 Lap 113 8 Infini Sakite Shuseo M45 E. Kubarike
2:49.108 Lap 111 495 ASRT Scarlet Devil Alcyone M. Kazugi
Rank No. Drivers Pts
1 22 T. Zaotani/M. Zabane 45
2 73 K. Suyake/Z. Tashike 44
3 18 H. Kazuki/K. Setaki 43
4 93 S. Yazane/T. Toudegi 36
5 970 G. Primm / J. Christophe 35
6 1 S. Deyomi/Y. Samoni 35
7 16 T. Yarateha/S. Legge 29
8 72 K. Makugi/C. Mayazaki 28
9 34 L. Kazume/Y. Toueji 26
10 765 F. di Derneo/A. Sahota 21
Only Top 10 Drivers Displayed
Rank Team Pts
1 22 Team Tarogama MotorSports 58
2 18 Reitoude Motor Sport 57
3 73 Sakite Racing RD Project 54
4 93 Juntou Racing Team 49
5 1 SUPER OPTION Motorsport 47
6 970 Archer Motorsports GT-ONE Racing 42
7 72 Sakite Racing RD Project 41
8 16 Dekijika Racing 41
9 34 Gazanarikeyu Racing 36
10 75 Katoni Racing Team 33
Only Top 10 Teams Displayed
Rank No. Drivers Pts
1 74 K. Zabaki/S. Yokami 41
2 88 K. Sazake/S. Madegi 35
3 19 A. Sidame/S. Suyaji 29
4 36 T. Ezatoue/M. Michake 28
5 60 D. Mazaregi/D. Gizateni 27
6 10 S. Souzare 24
7 10 L. Ashburton 24
8 193 T. Arani/K. Sakuji 22
9 26 G. Joshike/S. Kizamane 21
10 193 S. Gizami 20
Only Top 10 Drivers Displayed
Rank Team Pts
1 74 Sakite Racing RD Project 56
2 88 Infini Team Shuseo 50
3 60 Mazaregi Racing Project 42
4 19 Reitoude Motor Sport 39
5 10 Team ten*GU 39
6 36 Gazanarikeyu Racing 38
7 193 Taozare Racing 34
8 26 Team Tarogama MotorSports 33
9 767 ROTA Gizatekeyu R&D Lab 33
10 31 K-Z Motorsport 33
Only Top 10 Teams Displayed