The Sixty-First Champions’ Cup
Second Preliminary Round
Losing teams enter the Globe Cup play-off round.
Champions’ path
(MBT) Halholzer United 6–2 FK Nüveldorf (SOL) 5–2 1–0
(USI) San Jose Sharpedoes a 5–5 Turoki United (VIL) 2–2 3–3
(SVL) Brewers 3–2 New Dundee Star (PCR) 3–2 0–0
(DRP) Sporting CD 1–3 Iskara Daii (STB) 0–2 1–1
(ACF) CF Aéropag 6–3 Cornellians (SCT) 3–2 3–1
(SAN) Llerana SC 0–3 Eastburg United (WRL) 0–2 0–1
(RED) Ferentásctvaros 4–2 Excelsior Slogda (ZWZ) 2–1 2–1
(PAS) Tanrısal 1–4 CD FAS (SJG) 0–3 1–1
(NFX) Spatula City Utensils 4–2 FC 17 June (GGS) 1–2 3–0
(SEM) FC Jansberg 2–3 Cednia Beach AFC (TUR) 2–2 0–1
(CRY) Crystal Fair HC 4–0 United Philibiscostal (OME) 1–0 3–0
(COS) Cassandra City 4–0 Cloudsdale Flyers (EQS) 0–0 4–0
(FDA) Akihabara Electric OFC 0–2 Korriga (DAI) 0–0 0–2
(CPV) 31 Cudmundópolis 5–6 Azemont Champions FC (ACR) 2–2 3–4
(OSR) Hastmead Diamante 3–1 SC Bremen (FLW) 1–0 2–1
(KRN) St Marie 4–0 Montreal Koreana (QUE) 3–0 1–0
Non-champions’ path
(DAI) Cachimbo Amplo 2–5 Avenida Leal (FFD) 1–2 1–3
(SVL) Lobyuseistvooshu 5–4 Sokojiwa Dosi CK (COM) 4–2 1–2
(TAE) Real Atlantea 3–2 Neuville Scythers (USI) 2–0 1–2
(EUR) Brigham 2–1 Slave Beaters United (GGS) 0–0 2–1
(WRL) Navel Sharks 3–4 Rennes du Nord (KRN) 1–2 2–2
(SJG) Alianza FC 4–3 North Laithland (NPH) 3–0 1–3
(APX) FC Endeavour a 3–3 Harmonica Tundra (MBT) 1–1 2–2
(VLD) Fontvielle Impact 2–4 Mar Sara FC (VAL) 1–1 1–3
(BRE) Northern Union 6–0 Colonial Sile (VIL) 2–0 4–0
(VIL) Jungle Strike FC p 2–2 Corona Christiana (OME) 2–0 0–2 (3–2 pen)
Play-off round draw
Champions’ path
Eastburg United (WRL)–Spatula City Utensils (NFX)
CF Aéropag (ACF)–Crystal Fair HC (CRY)
Cednia Beach AFC (TUR)–Azemont Champions FC (ACR)
St Marie (KRN)–Iskara Daii (STB)
Ferentásctvaros (RED)–Hastmead Diamante (OSR)
Korriga (DAI)–San Jose Sharpedoes (USI)
Cassandra City (COS)–Brewers (SVL)
CD FAS (SJG)–Halholzer United (MBT)
Non-champions’ path
Alianza FC (SJG)–Rennes du Nord (KRN)
Brinemouth (NPH)–Real Atlantea (TAE)
Mar Sara FC (VAL)–FC Endeavour (APX)
Nacional (VLD)–Urbanista (APX)
Brigham (EUR)–Lobyuseistvooshu (SVL)
Jungle Strike FC (VIL)–Chorion Bluffs Knights (COM)
Avenida Leal (FFD)–Heidelstadt Falken (JSY)
Northern Union (BRE)–Century Mertagne (TCU)
The Fifty-Eighth Globe Cup
Second Preliminary Round
(USI) Lylat Starfox 5–2 Pacific City Nationals (NFX) 3–2 2–0
(CPV) Vila Xurupita 1–0 FC Kingsmouth (OME) 0–0 1–0
(EQS) Ponyville United 3–1 AC Enemy Crushers (GGS) 0–0 3–1
(QUE) St John’s Arsenal 2–4 Étoile Verte (VLD) 0–1 2–3
(SAN) Llara Llera 5–6 Spartangrad (EUR) 4–3 1–3
(TUR) Mliona-Lpaka 5–0 Whitetail Foresters (EQS) 3–0 2–0
(PAS) Baskita FC a 3–3 Sunrice United (USI) 2–0 1–3
(WRL) Lagoon Red Diamonds 1–3 Eabrym & Rhottensods (SHY) 0–1 1–2
(ZEN) Coohen City FC 7–3 Comunas Cougars (LGL) 1–2 6–1
(KRY) Emberton Reds a 2–2 Crystopolis City (CRY) 1–0 1–2
(CRY) Crystal City United 6–3 Crawford City FC (COS) 4–2 2–1
(EFL) RGS Athletic 4–2 Aberdeen City FC (ACR) 3–1 1–1
(CPV) Benjamin Constant 5–6 Turoki Isle (VIL) 3–3 2–3
(SCG) Ooh Boy Pwesents! 2–3 Louargat (KRN) 1–1 1–2
(DKI) West Bay State FC 3–4 Hondo FC (VAL) 1–3 2–1
(PCR) New Saint Johns 2–2 p FC Nassau (OME) 1–1 1–1 (1–2 pen)
(TAE) X Island Marauders 4–2 Cruce Estrella (RED) 2–2 2–0
(ZWZ) Canbix Muses 3–1 Kings Park (SCT) 2–1 1–0
(DKI) State of Tenjiro FC 1–6 Honneur (ZEN) 1–2 0–4
(OME) Uniti Takatori 1–6 Candy Canes (SCG) 0–2 1–4
(WGA) Holyton FC 2–4 Avenida Principal (FFD) 1–1 1–3
(GOD) C. LS Jesus Christ 1–0 Kionao Locals (TUR) 0–0 1–0
(ZEN) Reichton a 3–3 Willox Street Pirates (PCR) 2–0 1–3
(CRY) Royal Crystal Palace 4–3 Forest Hill FC (JSY) 1–0 3–3
(BNG) Sporting Clube Bassuto 3–2 Keppal Cosmos (ZWZ) 1–2 2–0
(CMT) Depri Lanar 2–5 Pilgrimage (MBT) 1–3 1–2
(OSR) Firewood City a 4–4 Ispingilovi (DAI) 1–1 3–3
(VIL) Makosile United 4–2 C. Pagan Garbage (GOD) 1–0 3–2
(FLW) VfB München 1900 1–3 CA Paulinthal (PAS) 0–2 1–1
(GGS) Gruelmakers 3–0 FC Soessch (SCT) 1–0 2–0
(CEN) Tir Snake Strike a 3–3 Liberty Rodríguez (SJG) 0–1 3–2
(CEN) Myrmidon 2–9 Klyde (COS) 1–3 1–6
(SHY) Smegwud 3–3 a Paraguay SC (CPV) 2–2 1–1
(DAI) Voley 3–2 Z’ai’ai (CMT) 2–0 1–2
(PAS) Galactica 2–3 Trothwands Evolution (OSR) 0–1 2–2
(SEM) Eikborg Club 7–1 Stein-los Turkish (PAS) 4–0 3–1
(USI) Amy City 6–1 Deportivo Columbia (MTH) 2–0 4–1
(SAN) Chell SC 3–0 Canterlot Stars (EQS) 2–0 1–0
(COS) Eastweald 4–2 Bellight FC (MBT) 1–0 3–2
(SJG) Cóndor-Valladares FC 3–3 a Sugary Gumdrops (SCG) 3–1 0–2
(ZEN) FC Virtus 6–3 Sporting Covilha (DRP) 5–1 1–2
(WRL) FC Atlantis 6–1 The Strip (RED) 3–1 3–0
(VIL) Eastal Lunar 1–3 FC St Johns (WGA) 1–2 0–1
(BNG) Uniao Mpulo 5–1 Everfree Forest HC (EQS) 4–1 1–0
(SVL) Gerthamasa Boyseh 1–2 Eintracht Trink (ZWZ) 0–1 1–1
(GGS) Police Squad 6–1 Where Does Santa Poo (SCG) 4–0 2–1
(SVL) Vortex 7–4 SIS FC (SOL) 4–3 3–1
(KRY) Ousevale Borough 5–6 Krsthaven (SEM) 3–2 2–4
(LGL) Tyrellia Titans 4–3 Lonngeylin City (VIL) 2–1 2–2
(COM) Árgos LP 5–4 Olympique Imgeum-si (FDA) 1–2 4–2
(KRN) Guingamp 6–1 FC Libon (DRP) 3–1 3–0
(SVL) Cóiméid 8–8 a Myana (CMT) 6–3 2–5
(KRN) Mont Kate 1–1 p Juilly FC (ACR) 1–0 0–1 (4–5 pen)
(ZWZ) Spenson Suburbia 2–3 Canterlot Royals (EQS) 0–1 2–2
(BRE) Falkner United 3–4 Norrion Rovers (EFL) 1–2 2–2
(MTH) Santos Amores 2–8 VLC FC (EFL) 2–2 0–6
(KRY) Avidia United 2–0 Navel FC (WRL) 1–0 1–0
(DAI) Xistrumbigonça 1–3 Mexicalito (MTH) 1–0 0–3
Play-off round draw
Eastweald (COS)–North Hall (BRE)
Avenida Principal (FFD)–Reichton (ZEN)
KT Itzalovalle (AUD)–Avidia United (KRY)
Étoile Verte (VLD)–C. LS Jesus Christ (GOD)
Sporting CD (DRP)–Tanrısal (PAS)
Uniao Mpulo (BNG)–Guingamp (KRN)
Spartangrad (EUR)–Emberton Reds (KRY)
New Dundee Star (PCR)–North Laithland (NPH)
Neuville Scythers (USI)–Cloudsdale Flyers (EQS)
Hondo FC (VAL)–Coohen City FC (ZEN)
VLC FC (EFL)–Paraguay SC (CPV)
Candy Canes (SCG)–Krsthaven (SEM)
Revolutionaries (EUR)–Vila Xurupita (CPV)
Akihabara Electric OFC (FDA)–SC Cascadia (NFX)
Mliona-Lpaka (TUR)–Amy City (USI)
Chell SC (SAN)–Sabrefell Athletic (NPH)
Cornellians (SCT)–Fontvielle Impact (VLD)
Medoria Löwen (COM)–Honneur (ZEN)
United Philibiscostal (OME)–Tyrellia Titans (LGL)
FC 17 June (GGS)–Lylat Starfox (USI)
31 Cudmundópolis (CPV)–Vortex (SVL)
Dí Maozöxê (FFD)–Trothwands Evolution (OSR)
FK Nüveldorf (SOL)–Makosile United (VIL)
Pilgrimage (MBT)–Myana (CMT)
RGS Athletic (EFL)–FC Jansberg (SEM)
Navel Sharks (WRL)–Gruelmakers (GGS)
Firewood City (OSR)–Excelsior Slogda (ZWZ)
Voley (DAI)–Sporting Clube Bassuto (BNG)
Klyde (COS)–Montreal Koreana (QUE)
Sugary Gumdrops (SCG)–CA Paulinthal (PAS)
Griffin Zebras (JSY)–Mexicalito (MTH)
Royal Crystal Palace (CRY)–X Island Marauders (TAE)
Louargat (KRN)–Tir Snake Strike (CEN)
Árgos LP (COM)–Cachimbo Amplo (DAI)
Sokojiwa Dosi CK (COM)–Police Squad (GGS)
Baskita FC (PAS)–Crystal City United (CRY)
Juilly FC (ACR)–FC Atlantis (WRL)
Norrion Rovers (EFL)–FC Nassau (OME)
Wexax United (VAL)–Harmonica Tundra (MBT)
Corona Christiana (OME)–FC St Johns (WGA)
SC Bremen (FLW)–Ponyville United (EQS)
Canbix Muses (ZWZ)–Exton FC (APX)
Turoki Isle (VIL)–Slave Beaters United (GGS)
Eikborg Club (SEM)–Turoki United (VIL)
Canterlot Royals (EQS)–Llerana SC (SAN)
Metropolis Alligators (VLD)–Eintracht Trink (ZWZ)
Colonial Sile (VIL)–Real Chinchinhua (TAE)
FC Virtus (ZEN)–Eabrym & Rhottensods (SHY)
The Fifty-Eighth Series B Champions’ Cup
Second Preliminary Round
(OME) Sassari Trailblazers 3–4 Royal Emberton (KRY) 3–2 0–2
(EUR) Real Oakwood 4–2 Jansberg Laguna (SEM) 2–1 2–1
(EUR) EFS 4–2 AC Zul’Atun (VAL) 3–2 1–0
(EQS) Manechester United 2–3 IFK Aldenskoett (COS) 2–1 0–2
(SJG) FK Rostov 7–2 Akihabara Electro (FLW) 5–0 2–2
(JSY) Jamaica Giants 4–1 Union FC (WRL) 2–0 2–1
(CRY) Southwind HC 1–6 Royal Plain Supreme (NFX) 0–2 1–4
(VAL) Club Valanora 3–4 Île-du-Capital (KRN) 0–2 3–2
(SVL) Owgatreh’hyuda 5–3 Deportivo Proctor City (ZEN) 2–2 3–1
(TUR) Cedniavella 2–3 Tulduroc United (PAS) 0–1 2–2
(PAS) Tyrysier p 1–1 Rodeo (RED) 1–0 0–1 (4–3 pen)
(DAI) Sport Wios 5–3 Yillog City (EFL) 2–2 3–1
(RED) Petersburg 1–2 The Holy Club (GGS) 0–0 1–2
(TAE) FC Cracken p 3–3 To Be Determined (GGS) 3–0 0–3 (5–4 pen)
(CPV) Malmeiras 4–4 a Arica FC (WRL) 3–2 1–2
(VIL) Jlinal Cove 3–5 SL Benrita (DRP) 3–2 0–3
(SVL) Kileh Gulabhav 3–1 New Oxford Nucleus (CEN) 2–0 1–1
(TAE) St Cloud 6–4 New Citium FC (ZEN) 3–2 3–2
(CRY) Scoltland City 2–7 Yucuaiquín FC (SJG) 0–3 2–4
(COM) Tigo Gyulhabdwen 0–2 Lonngeylin Coast (VIL) 0–2 0–0
(EFL) YLW FC 3–5 Mur-de-Kernansquillec (KRN) 2–2 1–3
(FFD) Madorre De Fuego 5–0 Herman Park (SCT) 3–0 2–0
(FFD) Sent 01 4–6 Seaside Gulls (NFX) 2–3 2–3
Play-off round draw
FC Almintora (TUR)–Copper Communists SC (EFL)
Arcticala Inlet (VIL)–Real Oakwood (EUR)
St Cloud (TAE)–San Solari FC (COM)
Duyrmyta Fau (FFD)–New Island (SCT)
KT Moreazerua (AUD)–Century (SVL)
Royal Plain Supreme (NFX)–Jamaica Giants (JSY)
AC Kraft (ZEN)–Urrheddiao (CMT)
Kanagawa Eisenbahn FC (FLW)–Tyrysier (PAS)
St Raphael B’ing Bishops (JSY)–Sport Wios (DAI)
Blackfields (EUR)–Viento Oeste (CEN)
Náutico (WRL)–FC Longview (VAL)
Wolverines (TAE)–Ashton Olympic (KRY)
Baṭal (IBX)–CD Las Ánimas (SJG)
Arica FC (WRL)–FC Alopiana (OME)
Kileh Gulabhav (SVL)–FC Cracken (TAE)
Seaside Gulls (NFX)–Crystal Heart City (CRY)
Gatineau UC 98 (VLD)–Yucuaiquín FC (SJG)
EFS (EUR)–Kagoshima Phoenix (COM)
Provença (MTH)–SL Benrita (DRP)
Minigoleada (DAI)–IFK Aldenskoett (COS)
Noka Mariners (JSY)–Royal Emberton (KRY)
Evenfar FC (PAS)–Capital District Crushers (GGS)
Tulduroc United (PAS)–Île-du-Capital (KRN)
Etables-sur-Mer (KRN)–Filhos do Íbis (CPV)
FK Rostov (SJG)–Belrem (DRP)
Madorre De Fuego (FFD)–Sporting Solsholm (SEM)
Lonngeylin Coast (VIL)–University City (NFX)
Dukes (RED)–Zakhoro Aces (COS)
AS Vaud (VLD)–Manehattan Manticores (EQS)
The Holy Club (GGS)–Milk and Cookies FC (SCG)
Owgatreh’hyuda (SVL)–Mur-de-Kernansquillec (KRN)
Zenit Attawapiskat (QUE)–KT Ferramendiak (AUD)