TENTH ROUND
San Jose Sharpedoes 3–2 Salvador Earthgrapes
Morrissey Smiths 1–1 Stalefish Flyers (1–1 AET) (6–5 pen.)
Padre Frey Soleis 0–1 Tivoli Venusaurs
Steelport City 2–0 Metropolitano
Raidenhead Town 2–1 Janab
Real Salazar 0–0 Lobos de Regatas (0–0 AET) (4–3 pen.)
Vesper Quicksilver 1–0 Slavia Lusitânia
En Avant Marchenoir 2–0 Mercury Knights
Villa Nova 1–2 JsyPsy
Havan Rangers 0–0 Aser Wolveners (1–0 AET)
Paz 1–1 Carlton Sufferers (3–1 AET)
Danielson City 2–1 Davosweddin IK
Davencreek Victinis 2–1 Al Wasat SC
Sportiva Son Vasco 1–0 Criouso Teal Sox
Mallwill Hitmonlees 2–1 Horseshoe Lake
Filipéia 2–1 Liege Purité
FF 127 0–0 MilesCo Thunder (0–0 AET) (2–3 pen.)
Chugol Champieonseu 0–3 Brigadeiros do Ar
BLZYT Einde Rust 420 4–0 Numb 23ers
Meteo Shooters 1–2 Isdenoddom Clockworks
Cobra de Regatas 0–2 Dogueirense
Oceania Atlântica 3–0 New Rapsville Bling-Bling
B52s 1–2 Moicanos
Hollywood Acres Stars 3–2 Associação Ramonense
Platform Moon 3–1 Politica et Unitas
Rythm Wanderers 0–2 Blessigne Harmonia
Aurora Sylveons 2–2 St. Blå Fredstrup (2–2 AET) (3–1 pen.)
Ross Hill Ponytas 0–1 Carinhópolis Beartics
Ladychester City 1–1 Rooftop Girls (2–1 AET)
Lindomar Force Union 1–2 Camelot City
Flatland Wanderers 1–1 Brentwood Charizards (1–1 AET) (3–4 pen.)
Kashiwara Novosangue 0–1 Jaunepont Hérault
Freeville Stars 0–1 Hayden City
XVII State Allignment 0–2 Saint Marypearl
Nopunbong BOOM SC 2–2 Ayeville Pikachus (2–2 AET) (3–4 pen.)
Ellicottville Wanderers 2–2 Mekhanist Lokomotiv (2–3 AET)
Mothgranite Miners 2–2 Matthew Senators (2–2 AET) (1–3 pen.)
Wildton Capitals 0–2 Provenzia
Santa Leafona 0–4 Rampante Zeewoulfenheim
Hospitalidade Unida 1–2 COSMO Saintsville
Real Elevado 2–1 Charloop KEK
En Sabah Nur United 0–0 Charlotte Provencienne (0–0 AET) (4–2 pen.)
Den Hævne Hjelm 3–1 Sektizia Behirim
Vice City 2–1 Sant Joan
Matekkipper do Sul Sortheners 1–1 Matthew Mets (1–3 AET)
Campo Alegre 0–1 Pompira Pagode
Harvesters United 0–2 Matthew Rangers
Middletown Diamonds 3–1 Fernando de Honduras
Kiriltong Football 1–1 Kingston City (3–1 AET)
Carnival Samba 4–1 Afonse Battalion
Georgetown Friars 2–1 Arrendine Remparts
Granger Dragonites 1–1 Londonpool Shamrocks (2–1 AET)
Çermë Profesionalen SkeJter 0–2 Saintragler Rovers
Friendship Heights 0–3 Chitchanox Xaysensourinthone
Pezcemá Golden Magikarps 1–1 Son Vasco CF (2–1 AET)
Sucihiba Sotara 0–2 Alice Madness
Anamkeskal Barnstorm 2–1 Jericho Lionhearts
Persiske Propen 2–1 Club Kisunete
1. FC Basil Pike Weasels 2–0 Coal Valley
Tiamare Zekroni 4–3 Boatmurdered Rangers
Central City 0–0 Marowakpoint United (2–0 AET)
Vaetern Gothica 0–3 Mille SailorLunas
Mabel Wigglytuffs 1–2 Benihana United
Penyarol 1–2 Kuletborik Town
Carmelita Rangers 3–1 1901 Armistice
Santa Jolteona 1–0 Al Madina
Pégaso Saint-Seiya 0–1 Kyoko Artemians
Versteegts AKSC 1–3 Lorelei Eevees
Sunset Beach AFC 1–2 Neuville Scythers
Al Ishsh 1–1 Tiger Jackson Twirls (1–2 AET)
Madness Operatic 2–0 Esportiva de Sabadona
Winthenida Dubliis 0–2 Selyne Athenians
Santos Mamulique 1–3 Santa Vaporeona
Edenian Sunrise 1–0 Kick It Like It's Hot Dogg-Lions
Fairyng Wings 2–1 Primaverry Sotaeri
Centrikshanderlinnenings 0–1 Gansópolis
Selyemmajor 7-20 0–0 Maccarseubi Saron (2–2 AET) (4–5 pen.)
Newkatan City 3–0 Mink Island Minx
Wekweti Force 0–1 Hadá Ash Shām SC
Boogard SV 2–3 Porschena Riders
Joinville City 1–2 Tigarah Knockouts
Londonpool Santydir 2–3 Big Bend Flying Pidgeottos
AHA Sunalashine 1–1 Xamginxe Xargdnoxs (1–3 AET)
Lynder Ladies FA 0–3 Thunchester City
Asrx Grexatenerion 0–1 Saintragler Halberds
Patópolis 2–3 Alfanhatan Angels
Mist City Floatzels 1–2 Flannery Vulpix
Brasilia Assassina 0–0 Kilrudtoth Strike (0–0 AET) (10–11 pen.)
Alfanhatan Devils 1–0 Crassweil Houndooms
COSMO Central Town 1–2 Jaunepont Rendezvous
Cláudio Horcades 0–1 Basil Futures
Sunrice United 3–0 Matekkipper do Sul Strikers
Ginástica e Esgrima 2–3 Leão de Regatas
Kadozawa Kagesura 2–1 Matekkipper Knuckles
Galega Galimshchizna 2–2 Mowling Arcanines (2–3 AET)
Besmarlaltur Wanderers 4–2 Beverly Rockers
Ninon Beart Reapers 0–1 Mignon Beart Charmers
Springsfield Lanturns 0–1 Kickflip Nosegrind
Maresias 2–3 FK Vall
FADA 0–1 Soluppgängen FF
Tornado Football 2–1 Chique Chevrona
Matekkipper Royals 2–0 Reginne
Lylat Starfox 2–1 Luyn 86
Mardi Lopunnies 5–2 La Suria
Ladychester United 2–1 Juliana de Desportos
Amy City 1–1 Montes Claros Borealia (1–1 AET) (4–2 pen.)
London Dead Casbahs 0–0 Ciudad Jesúleña (0–0 AET) (2–4 pen.)
Exileview 1–0 Ratcher United
Whirlpool Rangers 1–2 Nova Reno
Santa Catarina 2–1 SVJMeB-85
Byrd Spitfires 1–0 Lince de Regatas
San Guerrero 2–2 Stilwater City (2–2 AET) (3–4 pen.)
Porto Velho 3–1 Party Rockers
Hoogendijk SK 4–1 Pro Patria
Sant Jordi CF 1–0 Vlerken AKSC
Upper Skyforce 2–2 Appris À Perdre Votre Tête (3–2 AET)
Basil Pike City 2–0 Saintsville Town
Shaqiq SC 1–1 Sunrice Saint-Raptors (1–1 AET) (1–2 pen.)
CYC 1860 Fluminium 0–0 Heraklis Ankerens (1–2 AET)
Avalon Town 1–2 Real de Galinhas
Lumbreras CAD 0–0 Alma Center (0–0 AET) (2–3 pen.)
Kinmebil Underground 0–1 Nacional de Porto Velho
Black Houndoom 0–0 Lynder Froslasses (0–1 AET)
Granit Zhogaly 0–1 Boston Yellow Scarves
Mink Island Dukes 2–3 Kuletborik Town
St. Rød Tingstrup 3–2 Sanctuario Timberwolves
Atírlorsïth City 2–1 Neo-Lorelei Gyarados
Comercial de Porto 2–0 Punxbtopasle Gigraxn Olaltbaofserx
ELEVENTH ROUND
Davencreek Victinis 2–2 Morrissey Smiths (3–3 AET) (4–2 pen.)
Atírlorsïth City 1–3 FK Vall
Mignon Beart Charmers 3–1 Carinhópolis Beartics
Lynder Froslasses 2–1 Xamginxe Xargdnoxs
Flannery Vulpix 2–1 Lylat Starfox
BLZYT Einde Rust 420 1–4 Kuletborik Town
Hayden City 1–1 Real Elevado (2–1 AET)
Selyne Athenians 2–1 Granger Dragonites
Sunrice United 3–3 Nova Reno (3–5 AET)
Mowling Arcanines 1–2 Brigadeiros do Ar
Hoogendijk SK 3–2 Middletown Diamonds
Carmelita Rangers 1–2 Kyoko Artemians
Santa Jolteona 2–0 En Avant Marchenoir
Vesper Quicksilver 4–0 Maccarseubi Saron
Real Salazar 1–2 Soluppgängen FF
Newkatan City 2–2 Big Bend Flying Pidgeottos (2–2 AET) (1–3 pen.)
Pezcemá Golden Magikarps 2–0 Mekhanist Lokomotiv
Anamkeskal Barnstorm 3–0 COSMO Saintsville
Blessigne Harmonia 3–1 Steelport City
Kilrudtoth Strike 2–1 Matekkipper Royals
Mille SailorLunas 1–1 Neuville Scythers (1–3 AET)
Mallwill Hitmonlees 0–2 Porto Velho
Platform Moon 1–2 Exileview
Kickflip Nosegrind 0–1 Isdenoddom Clockworks
Ladychester United 2–3 Tiamare Zekroni
Gansópolis 1–0 Saint Marypearl
Oceania Atlântica 0–1 St. Rød Tingstrup
Hadá Ash Shām SC 4–3 Filipéia
Alma Center 0–2 Real de Galinhas
Matthew Senators 1–2 Matthew Mets
Thunchester City 1–0 Rampante Zeewoulfenheim
Matthew Rangers 1–2 Mardi Lopunnies
Saintragler Halberds 0–0 Besmarlaltur Wanderers (1–1 AET) (2–4 pen.)
Persiske Propen 3–1 Moicanos
Provenzia 3–0 Hollywood Acres Stars
Madness Operatic 1–1 Jaunepont Rendezvous (1–1 AET) (6–7 pen.)
Jaunepont Hérault 1–1 Porschena Riders (1–2 AET)
Nacional de Porto Velho 1–2 Byrd Spitfires
Danielson City 0–1 Tivoli Venusaurs
Tornado Football 0–1 Den Hævne Hjelm
Brentwood Charizards 1–2 Saintragler Rovers
Santa Vaporeona 1–1 Chitchanox Xaysensourinthone (2–1 AET)
Lorelei Eevees 2–3 Camelot City
Ciudad Jesúleña 0–2 Vice City
Fairyng Wings 2–3 Tiger Jackson Twirls
Pompira Pagode 0–1 Aurora Sylveons
Kadozawa Kagesura 0–2 Stilwater City
Kiriltong Football 0–2 Tigarah Knockouts
Basil Pike City 0–2 Sant Jordi CF
Carnival Samba 2–1 Raidenhead Town
Alfanhatan Devils 1–2 MilesCo Thunder
Basil Futures 0–1 Comercial de Porto
Dogueirense 0–0 JsyPsy (1–0 AET)
Alfanhatan Angels 1–1 Alice Madness (3–1 AET)
En Sabah Nur United 0–2 Boston Yellow Scarves
Leão de Regatas 2–0 Paz
Sportiva Son Vasco 0–0 Amy City (1–1 AET) (2–4 pen.)
Kuletborik Town 1–0 1. FC Basil Pike Weasels
San Jose Sharpedoes 3–2 Central City
Santa Catarina 2–2 Ayeville Pikachus (2–3 AET)
Georgetown Friars 0–1 Edenian Sunrise
Upper Skyforce 2–2 Sunrice Saint-Raptors (2–3 AET)
Benihana United 2–2 Ladychester City (2–2 AET) (2–4 pen.)
Havan Rangers 0–3 Heraklis Ankerens
TWELVETH ROUND
Ayeville Pikachus 1–3 Vesper Quicksilver
Byrd Spitfires 0–2 Hayden City
Amy City 1–0 Besmarlaltur Wanderers
Edenian Sunrise 0–2 Kyoko Artemians
Mignon Beart Charmers 1–0 Tivoli Venusaurs
Mardi Lopunnies 0–0 Sant Jordi CF (0–1 AET)
Comercial de Porto 0–0 Pezcemá Golden Magikarps (0–1 AET)
Isdenoddom Clockworks 0–2 Kuletborik Town
Havan Rangers 1–3 Blessigne Harmonia
FK Vall 0–0 Alfanhatan Angels (0–1 AET)
Lynder Froslasses 1–3 Tiamare Zekroni
Stilwater City 3–0 Sunrice Saint-Raptors
Provenzia 1–0 Porto Velho
Ladychester City 1–0 Anamkeskal Barnstorm
Kuletborik Town 2–0 Flannery Vulpix
Brigadeiros do Ar 6–1 San Jose Sharpedoes
Santa Vaporeona 1–2 Soluppgängen FF
Gansópolis 1–1 Den Hævne Hjelm (1–1 AET) (6–5 pen.)
Tigarah Knockouts 0–1 Porschena Riders
Kilrudtoth Strike 0–3 Vice City
Real de Galinhas 0–2 Hadá Ash Shām SC
Jaunepont Rendezvous 1–0 Nova Reno
Hoogendijk SK 0–2 MilesCo Thunder
Davencreek Victinis 1–1 Aurora Sylveons (1–1 AET) (4–5 pen.)
Carnival Samba 1–0 Tiger Jackson Twirls
Persiske Propen 1–0 Dogueirense
Camelot City 2–2 Leão de Regatas (3–2 AET)
Exileview 1–1 Big Bend Flying Pidgeottos (1–2 AET)
Boston Yellow Scarves 0–1 Neuville Scythers
Thunchester City 1–1 Matthew Mets (2–2 AET) (4–3 pen.)
Selyne Athenians 1–1 Saintragler Rovers (2–1 AET)
Santa Jolteona 1–1 St. Rød Tingstrup (1–3 AET)
THIRTEENTH ROUND
Amy City 0–1 Brigadeiros do Ar
MilesCo Thunder 1–0 Thunchester City
Alfanhatan Angels 2–1 Kuletborik Town
Mignon Beart Charmers 2–0 Ladychester City
Jaunepont Rendezvous 0–1 Camelot City
Vesper Quicksilver 1–1 Hayden City (2–2 AET) (4–3 pen.)
Soluppgängen FF 2–0 Provenzia
Carnival Samba 1–0 Kuletborik Town
Blessigne Harmonia 0–0 Big Bend Flying Pidgeottos (0–0 AET) (9–10 pen.)
Pezcemá Golden Magikarps 1–1 St. Rød Tingstrup (1–1 AET) (2–3 pen.)
Persiske Propen 1–2 Hadá Ash Shām SC
Gansópolis 2–0 Porschena Riders
Kyoko Artemians 6–3 Stilwater City
Tiamare Zekroni 1–2 Aurora Sylveons
Sant Jordi CF 1–3 Vice City
Neuville Scythers 0–1 Selyne Athenians
FOURTEENTH ROUND
Vesper Quicksilver 2–0 Brigadeiros do Ar
Hadá Ash Shām SC 1–1 Soluppgängen FF (1–1 AET) (2–4 pen.)
Carnival Samba 0–2 Gansópolis
MilesCo Thunder 1–2 Vice City
Selyne Athenians 1–1 Aurora Sylveons (2–1 AET)
Alfanhatan Angels 1–2 Kyoko Artemians
Big Bend Flying Pidgeottos 2–0 Camelot City
Mignon Beart Charmers 1–0 St. Rød Tingstrup
QUARTER-FINALS
Vice City 1–2 Mignon Beart Charmers
Vesper Quicksilver 0–1 Selyne Athenians
Big Bend Flying Pidgeottos 0–0 Kyoko Artemians (0–0 AET) (3–4 pen.)
Soluppgängen FF 4–2 Gansópolis
SEMI-FINALS
Selyne Athenians 1–1 Mignon Beart Charmers (2–1 AET)
Kyoko Artemians 0–2 Soluppgängen FF
SELYNE ATHENIANS 2-2 SOLUPPGÄNGEN FF (AET 2-2) (3-1 pen.)
Purple Pearl Stadium (Selyne, Amy, Northern Sunrise)
Attendance: 65,452)
SLY - Hallenssen; Hunter, Cecil [C], Aldaeth, Siddique; Cavazos, Nussbaum, Pedro Corrigan, Underwood; Vesper (Kim 74'), Ichie
SOL - Newell; Wellington, Larsson, Åberg, Dealer [C]; Sisca, Holme, Blom, Boomer; St. Claire (Bergqvist 86'), Henriksson
GOALS
11' - SOL - St. Claire (Assist: Boomer)
29' - SOL - Blom (Assist: Boomer)
74' - SLY - Pedro Corrigan
86' - SLY - Ichie (Assist: Pedro Corrigan)
PENALTIES
SLY - Ichie (IN)
SOL - Henriksson (OUT)
SLY - Pedro Corrigan (OUT)
SOL - Sisca (IN)
SLY - Underwood (OUT)
SOL - Boomer (OUT)
SLY - Kim (IN)
SOL - Blom (OUT)
SLY - Nussbaum (IN)