Advertisement
by Yesopalitha » Sun May 27, 2012 9:12 pm
by Free South Califas » Sun May 27, 2012 9:39 pm
Saugeais wrote:Free South Califas wrote:38 matches far be it from me to tell anyone else how to RP, but by week 26 each team would be fielding a full roster of injury and stress replacements!
That's the beauty of it; you can RP however you like, how much or how little fatigue they have. It doesn't need to be equal to real world situations.
by The Fanboyists » Sun May 27, 2012 9:52 pm
Free South Califas wrote:38 matches far be it from me to tell anyone else how to RP, but by week 26 each team would be fielding a full roster of injury and stress replacements!
by Free South Califas » Sun May 27, 2012 11:32 pm
by Filopines » Mon May 28, 2012 2:41 am
Imperial Gridiron League Pld W D L PF PA PD Pts
1 Eastern Colts 26 16 0 10 493 426 +67 48 Minor Premiers, Playoffs
2 Makati Eagles 26 16 0 10 528 465 +63 48 Playoffs
3 Darlington Panthers 26 15 1 10 495 477 +18 46 Playoffs
4 Rosspoll Titans 26 14 2 10 502 492 +10 44 Playoffs
5 Mandori Broncos 26 14 1 11 569 474 +95 43 Playoffs
6 Corvin Cowboys 26 13 3 10 525 462 +63 42 Playoffs
7 Narcondingshire Jaguars 26 13 0 13 508 492 +16 39 Playoffs
8 Norsendale Rams 26 12 2 12 448 448 0 38 Wildcard Match
9 Rosalo Cardinals 26 12 1 13 418 444 −26 37 Wildcard Match
10 Saley Saints 26 11 1 14 427 457 −30 34
11 Downham Chiefs 26 10 1 15 412 499 −87 31
12 Ebbtoll Falcons 26 10 1 15 476 584 −108 31
13 Affley Chargers 26 10 0 16 484 484 0 30
14 Fort Town Lions 26 9 1 16 455 536 −81 28
Norsendale Rams 7 3 7 7 24
Rosalo Cardinals 3 3 14 6 26
Eastern Colts 0 10 0 10 20
Rosalo Cardinals 3 3 10 10 26
Makati Eagles 6 7 10 10 33
Narcondingshire Jaguars 6 17 6 6 35
Darlington Panthers 0 0 0 3 3
Corvin Cowboys 10 3 7 7 27
Rosspoll Titans 3 3 10 10 26
Mandori Broncos 10 10 3 0 23
Rosalo Cardinals 0 10 10 6 26
Rosspoll Titans 0 0 14 3 17
Narcondingshire Jaguars 7 3 14 7 31
Corvin Cowboys 3 0 0 10 13
Rosalo Cardinals 0 7 0 7 14
Narcondingshire Jaguars 7 10 10 6 33
by Yesopalitha » Tue May 29, 2012 4:18 pm
Yesopalitha Gridiron Football League Pld W L PF PA PD
1 Freedom's Altar Holy Templars 15 13 2 489 269 +220 CHAMPION
2 South Hampton Lions 15 10 5 432 305 +127
3 Kingston Lynx 15 9 6 433 284 +149
4 Yeharu Penguins 15 9 6 450 330 +120
5 Lenox Mean Green 15 9 6 358 320 +38
6 North Hampton Grizzlies 15 9 6 368 331 +37
7 Tarahal Lake Glaciers 15 9 6 416 389 +27
8 New Denal-Ithorn Warriors 15 8 7 401 345 +56
9 Xavier Hammerheads 15 7 8 350 347 +3
10 Wolvesbane Dragoons 15 7 8 353 357 −4
11 New Hazingafar Knights 15 6 9 347 389 −42
12 Raxton Beavers 15 6 9 247 417 −170
13 Etoile Stars 15 5 10 337 393 −56
14 Hansbrough Turtles 15 5 10 343 421 −78
15 Worthington Cougars 15 5 10 311 433 −122
16 Irkan City Swarm 15 3 12 211 516 −305
by Falconfar » Tue May 29, 2012 4:21 pm
Falcon Conference Pld W L PF PA PDNorth Irwabi wins yet again, but this time, South Irswabi finishes right behind them. The Jackson Flames had to sweat at the end as they tried to cling to the last spot. The West Kassan Lions had an impressive season to join the playoff ranks. The wild card round will be a toss-up, but it should be an all-Irswabi Falcon Conference Final.
1 North Irswabi Comets 15 14 1 434 241 +193
2 South Irswabi Tigers 15 12 3 446 206 +240
3 Rehaven Tide 15 10 5 419 267 +152
4 Vincevol Stars 15 10 5 393 317 +76
5 West Kassan Lions 15 10 5 364 306 +58
6 Jackson Flames 15 9 6 428 256 +172
7 Baralona Nationals 15 9 6 408 317 +91
8 Mara Kora Bulldogs 15 9 6 369 328 +41
9 Triora Wild 15 7 8 386 354 +32
10 Victoria City Lightning 15 7 8 368 395 −27
11 New Sandoval Marlins 15 7 8 337 373 −36
12 Cassion Zips 15 5 10 315 446 −131
13 Sandrali Dragoons 15 4 11 282 453 −171
14 Newshanville Pilots 15 3 12 226 426 −200
15 Comoso Blue Jackets 15 2 13 224 426 −202
16 Lokka Jolt 15 2 13 204 492 −288
Gyron Conference Pld W L PF PA PDXerion fans had to hold their breath after the Knights' loss to the Panthers to see if Frauhofen would do the same; the Terror lost 13-19 to the Dynamos, and the Knights made it to the playoffs. Manvero, who made it to the Ultimate Gridiron Cup last year, finished atop the conference. Any of the top three can take the title in this conference.
1 Manvero Heroes 15 13 2 509 224 +285
2 Orion City Rollers 15 13 2 455 258 +197
3 Iriwati Panthers 15 12 3 530 255 +275
4 Pyria Thunder 15 10 5 465 258 +207
5 La Pinatra Crusaders 15 10 5 423 269 +154
6 Xerion Knights 15 10 5 346 397 −51
7 Frauhofen Terror 15 9 6 395 245 +150
8 Canesbrough Tornadoes 15 7 8 350 361 −11
9 Wurlington Dynamos 15 7 8 337 373 −36
10 Otoheinsbruk Sharks 15 6 9 312 347 −35
11 Hanszhoven Dolphins 15 5 10 325 412 −87
12 Baskardo Storm 15 5 10 288 444 −156
13 Janesville Kings 15 4 11 282 469 −187
14 Esul Sonics 15 4 11 236 443 −207
15 Locksgren Tappers 15 3 12 263 466 −203
16 Qillan Pride 15 2 13 213 508 −295
Isildar Conference Pld W L PF PA PDIo Tomar join the playoff ranks, but will have a hard time of it hosting the Manecar Hawks, who have playoff experience. New Imperia did win the regular season title, but the Warriors' stranglehold on top of this conference may be starting to slip.
1 New Imperia Warriors 15 13 2 530 190 +340
2 Jurion Champions 15 13 2 413 273 +140
3 Gimiki Beach Flying Turtles 15 12 3 412 252 +160
4 Io Tomar Blazers 15 12 3 435 310 +125
5 Manecar Hawks 15 10 5 384 278 +106
6 Kassa Neoren Ducks 15 9 6 353 279 +74
7 Kirlin City Flyers 15 8 7 413 341 +72
8 Vititi Paladins 15 8 7 383 339 +44
9 Takken City Bears 15 8 7 328 390 −62
10 Oprium Executioners 15 7 8 393 357 +36
11 Votto Toren Buccaneers 15 6 9 321 434 −113
12 Baratoko Rebels 15 4 11 305 409 −104
13 Loreza Racers 15 4 11 266 412 −146
14 Noxion Hydra 15 3 12 286 425 −139
15 Lyron Lancers 15 3 12 303 443 −140
16 New Kinsi Cyborgs 15 0 15 164 557 −393
Moons Conference Pld W L PF PA PDRallion dominates the regular season. The Guards are the only team to make it to the Falconfarian Championships in consecutive seasons and they showed with the perfect regular season record. Will the Guards be able to pull it off three years in a row?
1 Rallion Guards 15 15 0 516 226 +290
2 Ytriba Shock 15 13 2 533 186 +347
3 Larmedo Legion 15 12 3 447 332 +115
4 Perusisi Brigade 15 11 4 481 284 +197
5 Locido Force 15 9 6 398 328 +70
6 Iona Spaceport Defenders 15 9 6 357 354 +3
7 Maxville Crew 15 8 7 343 354 −11
8 Qarin Te Giants 15 8 7 339 403 −64
9 Kanino Wings 15 6 9 348 357 −9
10 New Irswabi Red 15 6 9 329 428 −99
11 Eturu Eagles 15 5 10 360 411 −51
12 Iona City Ants 15 5 10 352 407 −55
13 North Iona Herd 15 5 10 286 453 −167
14 Polti City Samurai 15 5 10 307 489 −182
15 Pikana Pirates 15 3 12 284 414 −130
16 Iona Junction Spiders 15 0 15 267 521 −254
by Falconear » Tue May 29, 2012 4:25 pm
Cynhadledd 1 Pld W L PF PA PD
1 Dreigiau Aberaeron 15 12 3 491 225 +266
2 Ynyswyr Tronka 15 12 3 426 249 +177
3 Irahaf 15 11 4 413 298 +115
4 Wahai 15 9 6 463 296 +167
5 Visiharu 15 9 6 434 285 +149
6 Svandohal 15 9 6 387 303 +84
7 Oyfer 15 9 6 361 333 +28
8 Loittra 15 8 7 359 372 −13
9 Rhymney 15 8 7 357 382 −25
10 Galeth Crohoft 15 8 7 342 375 −33
11 Eryr Ymladd 15 7 8 342 374 −32
12 Treharris 15 6 9 330 354 −24
13 Bedliong 15 4 11 252 462 −210
14 Aberdâr 15 3 12 279 472 −193
15 Ewyyinna 15 3 12 238 473 −235
16 Nutyrwak 15 2 13 265 486 −221
Cynhadledd 2 Pld W L PF PA PD
1 Vitrolle 15 14 1 508 202 +306
2 Gweren 15 12 3 448 252 +196
3 Etraihain 15 11 4 484 254 +230
4 Otta Renhai 15 9 6 404 294 +110
5 Lleng Machnylleth 15 9 6 344 382 −38
6 Pontlottyn 15 8 7 359 322 +37
7 Dwyrain Behal 15 7 8 350 363 −13
8 Ryttanham 15 7 8 286 422 −136
9 Zarahai 15 6 9 324 331 −7
10 Cynghreiriaid Yroiti 15 6 9 283 355 −72
11 Aersan 15 6 9 286 361 −75
12 Ymerodraeth 15 6 9 285 381 −96
13 Fflamau Tamerra 15 6 9 284 416 −132
14 Unnkgraft 15 5 10 311 381 −70
15 Synthhai 15 4 11 294 388 −94
16 Narahafsai 15 4 11 282 428 −146
by Osarius » Wed May 30, 2012 6:02 am
Steel Coast West Pld W L PF PA Avg
1 Yurendam Warriors 13 11 2 234 150 1.560
6 Kyoshiku Devils 13 9 4 147 62 2.371
11 Turic Serpents 13 6 7 189 175 1.080
15 Hollybrent Hawks 13 5 8 157 190 0.826
18 Chestmana Chiefs 13 3 10 127 189 0.672
Steel Coast South Pld W L PF PA Avg
5 Shanak Spartans 13 10 3 210 154 1.364
9 Dynapolis Dragons 13 7 6 190 187 1.016
10 Masaka Vikings 13 6 7 96 135 0.711
16 Junipa Jaguars 13 4 9 139 185 0.751
17 Kronkow Kings 13 4 9 103 165 0.624
Crown Coast East Pld W L PF PA Avg
2 Utica Bears 13 11 2 265 174 1.523
3 Burningham Bulls 13 10 3 238 115 2.070
12 Kart Hago Lions 13 6 7 180 201 0.896
14 Hearthlands Fire 13 5 8 165 188 0.878
20 Renneville Raiders 13 0 13 82 279 0.294
Crown Coast North Pld W L PF PA Avg
4 Greeningham Giants 13 10 3 299 151 1.980
7 Trothwands Thunder 13 8 5 271 202 1.342
8 Firewood Phoenix 13 7 6 213 202 1.054
13 Callisto Colts 13 5 8 170 285 0.596
19 Schlossberg Saints 13 3 10 106 192 0.552
by Carmadin » Fri Jun 01, 2012 1:05 pm
Season Champion Score Runner-up
I Borgo Bears 17-12 Glaciers
National Conference Pld W D L PF PA PD Pts Honors
1 Borgo Bears 26 19 1 6 493 387 +106 58 Winner's Bracket
2 Glaciers 26 18 2 6 377 184 +193 56 Winner's Bracket
3 Shihn'Dohm AFC 26 17 1 8 396 264 +132 52 Winner's Bracket
4 Port Romandine 26 15 1 10 260 227 +33 46 Winner's Bracket
5 Pride GC 26 14 2 10 402 278 +124 44 Loser's Bracket
6 Elmonia Tigers 26 13 1 12 424 329 +95 40 Loser's Bracket
7 Outpost Strait 26 13 1 12 375 330 +45 40
8 Chahr Sparks 26 13 0 13 353 359 -6 39
9 Vonto Talons 26 12 1 13 359 382 -23 37
10 Sah Moh'uhl Supernova 26 12 1 13 350 440 -90 37
11 City Fighters 26 9 1 16 248 362 -114 28
12 Ebo Gremlins 26 8 0 18 393 486 -93 24
13 Peniclado Sunrise 26 7 2 17 222 320 -98 23
14 Elcahnd Electric 26 5 0 21 366 670 -304 15
Carmadin Conference Pld W D L PF PA PD Pts Honors
1 Sharks GFC 26 19 3 4 517 319 +198 60 Winner's Bracket
2 Seendok Tridents 26 19 2 5 468 312 +156 59 Winner's Bracket
3 Elcahnd Thunder 26 16 1 9 409 308 +101 49 Winner's Bracket
4 Outpost Brigade 26 15 1 10 351 333 +18 46 Winner's Bracket
5 Sehndohn Bolts 26 14 3 9 468 352 +116 45 Loser's Bracket
6 Lipneh Arrows 26 14 0 12 484 388 +96 42 Loser's Bracket
7 Anging Energy 26 12 3 11 330 285 +45 39
8 Sho Athletic Club 26 12 1 13 283 300 -17 37
9 Mehnsihn Warriors 26 11 4 11 309 328 -19 37
10 Abo Blues 26 10 3 13 430 388 +42 33
11 Outpost Isleglyphs 26 8 1 17 301 531 -230 25
12 Southern Carmadin Crabs 26 7 2 17 276 400 -124 23
13 Pahmohk Bluefish 26 7 1 18 216 391 -175 22
14 Chahr Crush 26 4 3 19 287 494 -207 15
Season Champion Score Runner-up
I Borgo Bears 17-12 Glaciers
II Sharks GFC 34-10 Borgo Bears
by Mytannion » Thu Jun 21, 2012 1:47 pm
# Eastern Conference Pld W L PF PA PD
1 Esca Wolves 13 11 2 289 152 +137 Z
2 Cote-Ast Pirates 13 7 6 199 220 -21 Y
3 Dyka Bluebloods 13 6 7 181 219 -38 X
4 Golden Coast Stars 13 5 8 206 212 -6
5 Esca Nationals 13 3 10 170 252 -82
# Western Conference Pld W L PF PA PD
1 Ebor Oilers 13 9 4 313 146 +137 Z
2 Miago Bandits 13 8 5 194 171 +23 Y
3 Thessia Jets 13 7 6 156 185 -29 X
4 Nasto Glory 13 6 7 179 206 -27
5 Cassia Metro 13 3 10 107 231 -124
by Falconfar » Mon Jun 25, 2012 12:15 am
Falcon Conference Pld W L PF PA PD
1 South Irswabi Tigers 15 13 2 302 117 +185
2 Rehaven Tide 15 12 3 264 92 +172
3 West Kassan Lions 15 12 3 291 161 +130
4 Jackson Flames 15 11 4 240 131 +109
5 North Irswabi Comets 15 9 6 236 143 +93
6 Vincevol Stars 15 9 6 231 169 +62
7 Cassion Zips 15 8 7 243 192 +51
8 Baralona Nationals 15 7 8 195 171 +24
9 Victoria City Lightning 15 7 8 179 193 −14
10 New Sandoval Marlins 15 6 9 175 205 −30
11 Mara Kora Bulldogs 15 6 9 205 285 −80
12 Sandrali Dragoons 15 5 10 156 302 −146
13 Comoso Blue Jackets 15 5 10 130 281 −151
14 Triora Wild 15 4 11 170 240 −70
15 Newshanville Pilots 15 4 11 124 271 −147
16 Lokka Jolt 15 2 13 124 312 −188
Gyron Conference Pld W L PF PA PD
1 Orion City Rollers 15 14 1 270 86 +184
2 La Pinatra Crusaders 15 13 2 276 131 +145
3 Iriwati Panthers 15 12 3 362 151 +211
4 Manvero Heroes 15 12 3 254 89 +165
5 Xerion Knights 15 10 5 329 147 +182
6 Frauhofen Terror 15 8 7 228 189 +39
7 Pyria Thunder 15 8 7 169 156 +13
8 Baskardo Storm 15 7 8 212 245 −33
9 Canesbrough Tornadoes 15 7 8 166 207 −41
10 Wurlington Dynamos 15 6 9 155 228 −73
11 Esul Sonics 15 5 10 177 260 −83
12 Otoheinsbruk Sharks 15 5 10 136 234 −98
13 Locksgren Tappers 15 5 10 164 281 −117
14 Janesville Kings 15 4 11 163 300 −137
15 Qillan Pride 15 3 12 146 293 −147
16 Hanszhoven Dolphins 15 1 14 97 307 −210
Isildar Conference Pld W L PF PA PD
1 Kassa Neoren Ducks 15 14 1 293 91 +202
2 Jurion Champions 15 13 2 301 113 +188
3 New Imperia Warriors 15 11 4 328 155 +173
4 Manecar Hawks 15 11 4 280 152 +128
5 Gimiki Beach Flying Turtles 15 11 4 270 166 +104
6 Oprium Executioners 15 9 6 230 188 +42
7 Kirlin City Flyers 15 9 6 196 224 −28
8 Io Tomar Blazers 15 8 7 251 165 +86
9 Vititi Paladins 15 8 7 212 230 −18
10 Takken City Bears 15 6 9 176 247 −71
11 Votto Toren Buccaneers 15 6 9 167 241 −74
12 Lyron Lancers 15 4 11 170 225 −55
13 Loreza Racers 15 4 11 142 230 −88
14 Baratoko Rebels 15 3 12 139 231 −92
15 Noxion Hydra 15 3 12 142 326 −184
16 New Kinsi Cyborgs 15 0 15 55 368 −313
Moons Conference Pld W L PF PA PD
1 Rallion Guards 15 14 1 349 116 +233
2 Ytriba Shock 15 14 1 276 119 +157
3 Larmedo Legion 15 12 3 263 121 +142
4 Locido Force 15 12 3 314 179 +135
5 Kanino Wings 15 11 4 267 169 +98
6 Perusisi Brigade 15 9 6 237 130 +107
7 Iona Spaceport Defenders 15 8 7 300 217 +83
8 Eturu Eagles 15 6 9 168 208 −40
9 Qarin Te Giants 15 6 9 170 244 −74
10 North Iona Herd 15 6 9 155 266 −111
11 Polti City Samurai 15 6 9 183 311 −128
12 New Irswabi Red 15 5 10 183 203 −20
13 Maxville Crew 15 5 10 166 261 −95
14 Iona City Ants 15 3 12 140 212 −72
15 Iona Junction Spiders 15 2 13 85 281 −196
16 Pikana Pirates 15 1 14 88 307 −219
by Michael VII » Mon Jun 25, 2012 3:55 am
Michael VII Football League Pld W L PF PA PD Win %
1 New Schmejgland Saints 11 8 3 161 91 +70 0.727 Regular Season Champion
2 Bensville Bulldogs 11 8 3 198 167 +31 0.727 Playoffs
3 Frbiba Phoenix 11 7 4 190 160 +30 0.636 Playoffs
4 Southland Seasiders 11 7 4 160 170 −10 0.636 Playoffs
5 Kovalchuk Mountaineers 11 6 5 165 153 +12 0.545
6 Jagoza Wildcats 11 6 5 162 133 +29 0.545
7 Bayside Hawks 11 5 6 135 117 +18 0.455
8 West Frbiba Falcons 11 5 6 205 222 −17 0.455
9 Atlancia Cougars 11 5 6 160 163 −3 0.455
10 Meshkete Musketeers 11 4 7 142 164 −22 0.364
11 Jagoza Royals 11 4 7 181 228 −47 0.364
12 Plainshire Pirates 11 1 10 100 191 −91 0.091 Wooden Spoon
by Falconear » Mon Jun 25, 2012 2:58 pm
Cynhadledd 1 Pld W L PF PA PD
1 Wahai 15 12 3 269 140 +129
2 Ynyswyr Tronka 15 12 3 262 113 +149
3 Oyfer 15 11 4 203 113 +90
4 Svandohal 15 11 4 234 98 +136
5 Dreigiau Aberaeron 15 10 5 260 107 +153
6 Visiharu 15 10 5 280 170 +110
7 Rhymney 15 10 5 239 187 +52
8 Irahaf 15 9 6 207 181 +26
9 Treharris 15 7 8 206 192 +14
10 Eryr Ymladd 15 7 8 176 191 −15
11 Galeth Crohoft 15 5 10 178 249 −71
12 Bedliong 15 5 10 134 270 −136
13 Loittra 15 4 11 176 282 −106
14 Nutyrwak 15 4 11 118 304 −186
15 Ewyyinna 15 3 12 120 293 −173
16 Aberdâr 15 0 15 111 283 −172
Cynhadledd 2 Pld W L PF PA PD
1 Etraihain 15 14 1 344 146 +198
2 Gweren 15 14 1 335 105 +230
3 Vitrolle 15 13 2 350 92 +258
4 Otta Renhai 15 11 4 252 155 +97
5 Zarahai 15 8 7 251 206 +45
6 Fflamau Tamerra 15 8 7 236 227 +9
7 Pontlottyn 15 7 8 206 276 −70
8 Lleng Machnylleth 15 6 9 205 216 −11
9 Unnkgraft 15 6 9 214 250 −36
10 Ymerodraeth 15 6 9 191 247 −56
11 Dwyrain Behal 15 6 9 197 272 −75
12 Aersan 15 5 10 160 272 −112
13 Ryttanham 15 4 11 166 273 −107
14 Cynghreiriaid Yroiti 15 4 11 205 240 −35
15 Synthhai 15 4 11 173 263 −90
16 Narahafsai 15 4 11 129 374 −245
by Yesopalitha » Sun Jul 08, 2012 6:52 pm
National Conference Pld W L PF PA PDFreedom's Altar and South Hampton will both have to play in the Wild-Card round to have a chance to return to the Yesopalitha Bowl. Next season, Kingston, Lenox, Tarahal Lake, Etoile, Yeharu, Raxton, New Denal-Ithorn, and Irkan City will be in the National while Freedom's Altar, Xavier, New Hazingafar, Worthington, North Hampton, South Hampton, Hansbrough, and Wolvesbane will be in the Unbidden.
1 Kingston Lynx 14 12 2 252 118 +134
2 Freedom's Altar Holy Templars 14 9 5 311 175 +136
3 Lenox Mean Green 14 9 5 230 160 +70
4 Xavier Hammerheads 14 7 7 160 152 +8
5 Tarahal Lake Glaciers 14 5 9 179 253 −74
6 New Hazingafar Knights 14 5 9 156 226 −70
7 Etoile Stars 14 5 9 159 250 −91
8 Worthington Cougars 14 4 10 154 267 −113
Unbidden Conference Pld W L PF PA PD
1 North Hampton Grizzlies 14 12 2 274 125 +149
2 Yeharu Penguins 14 12 2 291 157 +134
3 South Hampton Lions 14 11 3 256 132 +124
4 Raxton Beavers 14 8 6 177 202 −25
5 Hansbrough Turtles 14 4 10 171 239 −68
6 New Denal-Ithorn Warriors 14 4 10 180 213 −33
7 Wolvesbane Dragoons 14 4 10 139 225 −86
8 Irkan City Swarm 14 1 13 103 298 −195
by Free South Califas » Mon Jul 09, 2012 10:48 am
by Free South Califas » Mon Jul 09, 2012 2:53 pm
by Yesopalitha » Mon Jul 09, 2012 6:11 pm
by Free South Califas » Mon Jul 09, 2012 6:29 pm
by Falconfar » Mon Jul 09, 2012 6:48 pm
by Civil Citizenry » Mon Jul 09, 2012 7:41 pm
by Free South Califas » Tue Jul 10, 2012 10:35 am
by Mytannion » Tue Jul 10, 2012 12:02 pm
Free South Califas wrote:-snip-
by Free South Califas » Tue Jul 10, 2012 12:25 pm
If we have 44 teams, there will be two group stages: one single round robin qualifying stage with 11 groups of 4 teams, where 32 teams qualify (the #3 team with the worst record does not qualify, determined by playoff if need be); and the main group stage will be another single round robin with 8 groups of 4 teams, pretty much exactly like the real life World Cup except that only the third place game and Solidarity Bowl are on neutral turf. Which of course gives some teams fewer home games, but hopefully it is a decent compromise between those who want a more realistic knockout-heavy tournament and those who want a more RP-friendly group-reliant tournament.
Qualifying Stage Draw
Each group drew a 1st place team, a 2nd place team, a 3rd place team and a 4th place team at random.
Teams from the same league were shuffled out of the same qualifying groups if they were drawn in together.
Tiebreakers will be:
Results
H2H results
H2H scoring diff
Group scoring diff
H2H scoring (for)
Win percentage (draws ignored)
Group 1
Filia Chargers (ALS)
Greeningham Giants (OSR)
Ventura (FSC)
Bensville Bulldogs (MI7)
Group 2
Mink Dynamo (NSI)
Draakurr Jarls (ALS)
Rosalo Cardinals (FLP)
Jurion Champions (FAL)
Group 3
Glaciers (CRM)
Coachella (FSC)
Capua Cardinals (ALS)
Naracondingshire Jaguars (FLP)
Group 4
Alara Astronauts (KOR)
South Irswabi Tigers (FAL)
Canondale Aeros (NSI)
Sharks GFC (CRM)
Group 5
La Pinatra Crusaders (FAL)
Freedom's Altar Holy Templars (YSP)
Borgo Bears (CRM)
Ko-Oren Capitals (KOR)
Group 6
Thugfield Crush (CVC)
Frbiba Phoenix (MI7)
Dynapolis Dragons (OSR)
Nocksburg Razorbacks (ALS)
Group 7
South Hampton Lions (YSP)
Lipneh Arrows (CRM)
Tirenium Wai (KOR)
Utica Bears (OSR)
Group 8
Kyoshiku Devils (OSR)
Hayden City Thunder (NSI)
Portsdan Lions (CVC)
Kingston Lynx (YSP)
Group 9
Long Beach (FSC)
Hogone Tortoises (KOR)
North Hampton Grizzlies (YSP)
Solar City Coyotes (NSI)
Group 10
Makati Eagles (FLP)
Bartewick Patriots (CVC)
Southland Seasiders (MI7)
Sunset Cliffs (FSC)
Group 11
New Schmejgland Saints (MI7)
Eastern Colts (FLP)
Yrtiba Shock (FAL)
Janwick Storm (CVC)
by Free South Califas » Tue Jul 10, 2012 12:28 pm
Qualifying StageGroup 1
Filia Chargers (ALS) 17–10 Bensville Bulldogs (MI7)
Greeningham Giants (OSR) 9–10 Ventura (FSC)
Group 2
Mink Dynamo (NSI) 24–30 Jurion Champions (FAL)
Draakurr Jarls (ALS) 20–13 Rosalo Cardinals (FLP)
Group 3
Glaciers (CRM) 3–10 Naracondingshire Jaguars (FLP)
Coachella (FSC) 3–6 Capua Cardinals (ALS)
Group 4
Alara Astronauts (KOR) 3–3 Sharks GFC (CRM)
South Irswabi Tigers (FAL) 10–3 Canondale Aeros (NSI)
Group 5
La Pinatra Crusaders (FAL) 0–13 Ko-Oren Capitals (KOR)
Freedom's Altar Holy Templars (YSP) 24–34 Borgo Bears (CRM)
Group 6
Thugfield Crush (CVC) 7–24 Nocksburg Razorbacks (ALS)
Frbiba Phoenix (MI7) 31–17 Dynapolis Dragons (OSR)
Group 7
South Hampton Lions (YSP) 17–14 Utica Bears (OSR)
Lipneh Arrows (CRM) 14–10 Tirenium Wai (KOR)
Group 8
Kyoshiku Devils (OSR) 12–17 Kingston Lynx (YSP)
Hayden City Thunder (NSI) 31–21 Portsdan Lions (CVC)
Group 9
Long Beach (FSC) 17–13 Solar City Coyotes (NSI)
Hogone Tortoises (KOR) 14–10 North Hampton Grizzlies (YSP)
Group 10
Makati Eagles (FLP) 0–20 Sunset Cliffs (FSC)
Bartewick Patriots (CVC) 14–19 Southland Seasiders (MI7)
Group 11
New Schmejgland Saints (MI7) 10–19 Janwick Storm (CVC)
Eastern Colts (FLP) 10–6 Yrtiba Shock (FAL)Group 1
Bensville Bulldogs (MI7) 29–7 Ventura (FSC)
Filia Chargers (ALS) 24–10 Greeningham Giants (OSR)
Group 1 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Filia Chargers 2 2 0 0 41 20 +21 1.000 4 Q
2 Bensville Bulldogs 2 1 0 1 39 24 +15 0.500 2
3 Ventura 2 1 0 1 17 38 −21 0.500 2
4 Greeningham Giants 2 0 0 2 19 34 −15 0.000 0
Group 2
Jurion Champions (FAL) 20–17 Rosalo Cardinals (FLP)
Mink Dynamo (NSI) 7–17 Draakurr Jarls (ALS)
Group 2 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Draakurr Jarls 2 2 0 0 37 20 +17 1.000 4 Q
2 Jurion Champions 2 2 0 0 50 41 +9 1.000 4 Q
3 Rosalo Cardinals 2 0 0 2 30 40 −10 0.000 0
4 Mink Dynamo 2 0 0 2 31 47 −16 0.000 0
Group 3
Naracondingshire Jaguars (FLP) 7–14 Capua Cardinals (ALS)
Glaciers (CRM) 27–7 Coachella (FSC)
Group 3 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Capua Cardinals 2 2 0 0 20 10 +10 1.000 4 Q
2 Naracondingshire Jaguars 2 1 0 1 17 17 0 0.500 2
3 Glaciers 2 1 0 1 30 17 +13 0.500 2
4 Coachella 2 0 0 2 10 33 −23 0.000 0
Group 4
Sharks GFC (CRM) 24–0 Canondale Aeros (NSI)
Alara Astronauts (KOR) 6–10 South Irswabi Tigers (FAL)
Group 4 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 South Irswabi Tigers 2 2 0 0 20 9 +11 1.000 4 Q
2 Sharks GFC 2 1 1 0 27 3 +24 1.000 3
3 Alara Astronauts 2 0 1 1 9 13 −4 0.000 1
4 Canondale Aeros 2 0 0 2 3 34 −31 0.000 0
Group 5
Ko-Oren Capitals (KOR) 14–7 Borgo Bears (CRM)
La Pinatra Crusaders (FAL) 16–3 Freedom's Altar Holy Templars (YSP)
Group 5 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Ko-Oren Capitals 2 2 0 0 27 7 +20 1.000 4 Q
2 Borgo Bears 2 1 0 1 41 38 +3 0.500 2
3 La Pinatra Crusaders 2 1 0 1 16 16 0 0.500 2
4 Freedom's Altar Holy Templars 2 0 0 2 27 50 −23 0.000 0
Group 6
Nocksburg Razorbacks (ALS) 13–3 Dynapolis Dragons (OSR)
Thugfield Crush (CVC) 14–24 Frbiba Phoenix (MI7)
Group 6 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Nocksburg Razorbacks 2 2 0 0 37 10 +27 1.000 4 Q
2 Frbiba Phoenix 2 2 0 0 55 31 +24 1.000 4 Q
3 Dynapolis Dragons 2 0 0 2 20 44 −24 0.000 0
4 Thugfield Crush 2 0 0 2 21 48 −27 0.000 0
Group 7
Utica Bears (OSR) 22–10 Tirenium Wai (KOR)
South Hampton Lions (YSP) 12–10 Lipneh Arrows (CRM)
Group 7 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 South Hampton Lions 2 2 0 0 29 24 +5 1.000 4 Q
2 Utica Bears 2 1 0 1 36 27 +9 0.500 2
3 Lipneh Arrows 2 1 0 1 24 22 +2 0.500 2
4 Tirenium Wai 2 0 0 2 20 36 −16 0.000 0
Group 8
Kingston Lynx (YSP) 31–10 Portsdan Lions (CVC)
Kyoshiku Devils (OSR) 23–6 Hayden City Thunder (NSI)
Group 8 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Kingston Lynx 2 2 0 0 48 22 +26 1.000 4 Q
2 Kyoshiku Devils 2 1 0 1 35 23 +12 0.500 2
3 Hayden City Thunder 2 1 0 1 37 44 −7 0.500 2
4 Portsdan Lions 2 0 0 2 31 62 −31 0.000 0
Group 9
Solar City Coyotes (NSI) 10–7 North Hampton Grizzlies (YSP)
Long Beach (FSC) 9–11 Hogone Tortoises (KOR)
Group 9 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Hogone Tortoises 2 2 0 0 25 19 +6 1.000 4 Q
2 Long Beach 2 1 0 1 26 24 +2 0.500 2
3 Solar City Coyotes 2 1 0 1 23 24 −1 0.500 2
4 North Hampton Grizzlies 2 0 0 2 17 24 −7 0.000 0
Group 10
Sunset Cliffs (FSC) 13–17 Southland Seasiders (MI7)
Makati Eagles (FLP) 13–10 Bartewick Patriots (CVC)
Group 10 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Southland Seasiders 2 2 0 0 36 27 +9 1.000 4 Q
2 Sunset Cliffs 2 1 0 1 33 17 +16 0.500 2
3 Makati Eagles 2 1 0 1 13 30 −17 0.500 2
4 Bartewick Patriots 2 0 0 2 24 32 −8 0.000 0
Group 11
Janwick Storm (CVC) 14–24 Yrtiba Shock (FAL)
New Schmejgland Saints (MI7) 24–0 Eastern Colts (FLP)
Group 11 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 New Schmejgland Saints 2 1 0 1 34 19 +15 0.500 2
2 Yrtiba Shock 2 1 0 1 30 24 +6 0.500 2
3 Janwick Storm 2 1 0 1 33 34 −1 0.500 2
4 Eastern Colts 2 1 0 1 10 30 −20 0.500 2Group 1
Greeningham Giants (OSR) 6–7 Bensville Bulldogs (MI7)
Ventura (FSC) 7–7 Filia Chargers (ALS)
Group 1 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Filia Chargers 3 2 1 0 48 27 +21 1.000 5
2 Bensville Bulldogs 3 2 0 1 46 30 +16 0.667 4
3 Ventura 3 1 1 1 24 45 −21 0.500 3
4 Greeningham Giants 3 0 0 3 25 41 −16 0.000 0
Group 2
Draakurr Jarls (ALS) 10–20 Jurion Champions (FAL)
Rosalo Cardinals (FLP) 10–3 Mink Dynamo (NSI)
Group 2 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Jurion Champions 3 3 0 0 70 51 +19 1.000 6
2 Draakurr Jarls 3 2 0 1 47 40 +7 0.667 4
3 Rosalo Cardinals 3 1 0 2 40 43 −3 0.333 2
4 Mink Dynamo 3 0 0 3 34 57 −23 0.000 0
Group 3
Coachella (FSC) 16–3 Naracondingshire Jaguars (FLP)
Capua Cardinals (ALS) 10–10 Glaciers (CRM)
Group 3 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Capua Cardinals 3 2 1 0 30 20 +10 1.000 5
2 Glaciers 3 1 1 1 40 27 +13 0.500 3
3 Coachella 3 1 0 2 26 36 −10 0.333 2
4 Naracondingshire Jaguars 3 1 0 2 20 33 −13 0.333 2
Group 4
South Irswabi Tigers (FAL) 16–13 Sharks GFC (CRM)
Canondale Aeros (NSI) 31–3 Alara Astronauts (KOR)
Group 4 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 South Irswabi Tigers 3 3 0 0 36 22 +14 1.000 6
2 Sharks GFC 3 1 1 1 40 19 +21 0.500 3
3 Canondale Aeros 3 1 0 2 34 37 −3 0.333 2
4 Alara Astronauts 3 0 1 2 12 44 −32 0.000 1
Group 5
Freedom's Altar Holy Templars (YSP) 16–17 Ko-Oren Capitals (KOR)
Borgo Bears (CRM) 10–10 La Pinatra Crusaders (FAL)
Group 5 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Ko-Oren Capitals 3 3 0 0 44 23 +21 1.000 6
2 Borgo Bears 3 1 1 1 51 48 +3 0.500 3
3 La Pinatra Crusaders 3 1 1 1 26 26 0 0.500 3
4 Freedom's Altar Holy Templars 3 0 0 3 43 67 −24 0.000 0
Group 6
Frbiba Phoenix (MI7) 13–20 Nocksburg Razorbacks (ALS)
Dynapolis Dragons (OSR) 20–3 Thugfield Crush (CVC)
Group 6 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Nocksburg Razorbacks 3 3 0 0 57 23 +34 1.000 6
2 Frbiba Phoenix 3 2 0 1 68 51 +17 0.667 4
3 Dynapolis Dragons 3 1 0 2 40 47 −7 0.333 2
4 Thugfield Crush 3 0 0 3 24 68 −44 0.000 0
Group 7
Lipneh Arrows (CRM) 14–16 Utica Bears (OSR)
Tirenium Wai (KOR) 17–14 South Hampton Lions (YSP)
Group 7 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 South Hampton Lions 3 2 0 1 43 41 +2 0.667 4
2 Utica Bears 3 2 0 1 52 41 +11 0.667 4
3 Lipneh Arrows 3 1 0 2 38 38 0 0.333 2
4 Tirenium Wai 3 1 0 2 37 50 −13 0.333 2
Group 8
Hayden City Thunder (NSI) 13–3 Kingston Lynx (YSP)
Portsdan Lions (CVC) 6–7 Kyoshiku Devils (OSR)
Group 8 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Kyoshiku Devils 3 2 0 1 42 29 +13 0.667 4
2 Kingston Lynx 3 2 0 1 51 35 +16 0.667 4
3 Hayden City Thunder 3 2 0 1 50 47 +3 0.667 4
4 Portsdan Lions 3 0 0 3 37 69 −32 0.000 0
Group 9
Hogone Tortoises (KOR) 7–6 Solar City Coyotes (NSI)
North Hampton Grizzlies (YSP) 17–0 Long Beach (FSC)
Group 9 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Hogone Tortoises 3 3 0 0 32 25 +7 1.000 6
2 North Hampton Grizzlies 3 1 0 2 34 24 +10 0.333 2
3 Solar City Coyotes 3 1 0 2 29 31 −2 0.333 2
4 Long Beach 3 1 0 2 26 41 −15 0.333 2
Group 10
Bartewick Patriots (CVC) 0–16 Sunset Cliffs (FSC)
Southland Seasiders (MI7) 28–0 Makati Eagles (FLP)
Group 10 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Southland Seasiders 3 3 0 0 64 27 +37 1.000 6
2 Sunset Cliffs 3 2 0 1 49 17 +32 0.667 4
3 Makati Eagles 3 1 0 2 13 58 −45 0.333 2
4 Bartewick Patriots 3 0 0 3 24 48 −24 0.000 0
Group 11
Eastern Colts (FLP) 3–17 Janwick Storm (CVC)
Yrtiba Shock (FAL) 13–16 New Schmejgland Saints (MI7)
Group 11 Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Janwick Storm 3 2 0 1 50 37 +13 0.667 4
2 New Schmejgland Saints 3 2 0 1 50 32 +18 0.667 4
3 Eastern Colts 3 1 0 2 13 47 −34 0.333 2
4 Yrtiba Shock 3 1 0 2 43 40 +3 0.333 2Entirely at random
Group A
Coachella (FSC)
Eastern Colts (FLP)
South Irswabi Tigers (FAL)
Bensville Bulldogs (MI7)
Group B
Solar City Coyotes (NSI)
Nocksburg Razorbacks (ALS)
Utica Bears (OSR)
Draakurr Jarls (ALS)
Group C
Lipneh Arrows (CRM)
Hogone Tortoises (KOR)
Sharks GFC (CRM)
Hayden City Thunder (NSI)
Group D
Jurion Champions (FAL)
Rosalo Cardinals (FLP)
Dynapolis Dragons (OSR)
Janwick Storm (CVC)
Group E
Kyoshiku Devils (OSR)
Glaciers (CRM)
Filia Chargers (ALS)
Frbiba Phoenix (MI7)
Group F
North Hampton Grizzlies (YSP)
Southland Seasiders (MI7)
Capua Cardinals (ALS)
Canondale Aeros (NSI)
Group G
South Hampton Lions (YSP)
New Schmejgland Saints (MI7)
La Pinatra Crusaders (FAL)
Sunset Cliffs (FSC)
Group H
Ventura (FSC)
Kingston Lynx (YSP)
Ko-Oren Capitals (KOR)
Borgo Bears (CRM)Group A
Coachella (FSC) 6–9 South Irswabi Tigers (FAL)
Eastern Colts (FLP) 20–17 Bensville Bulldogs (MI7)
Group B
Draakurr Jarls (ALS) 23–23 Nocksburg Razorbacks (ALS)
Utica Bears (OSR) 10–6 Solar City Coyotes (NSI)
Group C
Lipneh Arrows (CRM) 24–14 Sharks GFC (CRM)
Hogone Tortoises (KOR) 26–21 Hayden City Thunder (NSI)
Group D
Rosalo Cardinals (FLP) 6–0 Janwick Storm (CVC)
Jurion Champions (FAL) 50–24 Dynapolis Dragons (OSR)
Group E
Kyoshiku Devils (OSR) 12–13 Filia Chargers (ALS)
Glaciers (CRM) 27–18 Frbiba Phoenix (MI7)
Group F
Southland Seasiders (MI7) 3–27 Capua Cardinals (ALS)
North Hampton Grizzlies (YSP) 17–7 Canondale Aeros (NSI)
Group G
La Pinatra Crusaders (FAL) 16–0 South Hampton Lions (YSP)
Sunset Cliffs (FSC) 30–0 New Schmejgland Saints (MI7)
Group H
Ko-Oren Capitals (KOR) 16–0 Kingston Lynx (YSP)
Ventura (FSC) 9–0 Borgo Bears (CRM)Group A
South Irswabi Tigers (FAL) 20–7 Bensville Bulldogs (MI7)
Coachella (FSC) 10–10 Eastern Colts (FLP)
Group A Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 South Irswabi Tigers 2 2 0 0 29 13 +16 1.000 4 Q
2 Eastern Colts 2 1 1 0 30 27 +3 1.000 3
3 Coachella 2 0 1 1 16 19 −3 0.000 1
4 Bensville Bulldogs 2 0 0 2 24 40 −16 0.000 0 E
Group B
Nocksburg Razorbacks (ALS) 21–10 Solar City Coyotes (NSI)
Draakurr Jarls (ALS) 17–14 Utica Bears (OSR)
Group B Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Nocksburg Razorbacks 2 1 1 0 44 33 +11 1.000 3
2 Draakurr Jarls 2 1 1 0 40 37 +3 1.000 3
3 Utica Bears 2 1 0 1 24 23 +1 0.500 2
4 Solar City Coyotes 2 0 0 2 16 31 −15 0.000 0 E
Group C
Sharks GFC (CRM) 22–14 Hayden City Thunder (NSI)
Lipneh Arrows (CRM) 17–20 Hogone Tortoises (KOR)
Group C Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Hogone Tortoises 2 2 0 0 46 38 +8 1.000 4 Q
2 Lipneh Arrows 2 1 0 1 41 34 +7 0.500 2
3 Sharks GFC 2 1 0 1 36 38 −2 0.500 2
4 Hayden City Thunder 2 0 0 2 35 48 −13 0.000 0 E
Group D
Janwick Storm (CVC) 14–17 Dynapolis Dragons (OSR)
Rosalo Cardinals (FLP) 14–34 Jurion Champions (FAL)
Group D Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Jurion Champions 2 2 0 0 84 38 +46 1.000 4 Q
2 Rosalo Cardinals 2 1 0 1 20 34 −14 0.500 2
3 Dynapolis Dragons 2 1 0 1 41 64 −23 0.500 2
4 Janwick Storm 2 0 0 2 14 23 −9 0.000 0 E
Group E
Filia Chargers (ALS) 34–17 Frbiba Phoenix (MI7)
Kyoshiku Devils (OSR) 7–10 Glaciers (CRM)
Group E Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Filia Chargers 2 2 0 0 47 29 +18 1.000 4 Q
2 Glaciers 2 2 0 0 37 25 +12 1.000 4 Q
3 Kyoshiku Devils 2 0 0 2 19 23 −4 0.000 0 E
4 Frbiba Phoenix 2 0 0 2 35 61 −26 0.000 0 E
Group F
Capua Cardinals (ALS) 30–17 Canondale Aeros (NSI)
Southland Seasiders (MI7) 3–3 North Hampton Grizzlies (YSP)
Group F Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Capua Cardinals 2 2 0 0 57 20 +37 1.000 4 Q
2 North Hampton Grizzlies 2 1 1 0 20 10 +10 1.000 3
3 Southland Seasiders 2 0 1 1 6 30 −24 0.000 1
4 Canondale Aeros 2 0 0 2 24 47 −23 0.000 0 E
Group G
South Hampton Lions (YSP) 7–10 New Schmejgland Saints (MI7)
La Pinatra Crusaders (FAL) 10–10 Sunset Cliffs (FSC)
Group G Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Sunset Cliffs 2 1 1 0 40 10 +30 1.000 3
2 La Pinatra Crusaders 2 1 1 0 26 10 +16 1.000 3
3 New Schmejgland Saints 2 1 0 1 10 37 −27 0.500 2
4 South Hampton Lions 2 0 0 2 7 26 −19 0.000 0 E
Group H
Kingston Lynx (YSP) 7–9 Borgo Bears (CRM)
Ko-Oren Capitals (KOR) 27–0 Ventura (FSC)
Group H Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Ko-Oren Capitals 2 2 0 0 43 0 +43 1.000 4 Q
2 Ventura 2 1 0 1 9 27 −18 0.500 2
3 Borgo Bears 2 1 0 1 9 16 −7 0.500 2
4 Kingston Lynx 2 0 0 2 7 25 −18 0.000 0 EGroup A
Eastern Colts (FLP) 0–13 South Irswabi Tigers (FAL)
Bensville Bulldogs (MI7) 40–7 Coachella (FSC)
Group A Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 South Irswabi Tigers 3 3 0 0 42 13 +29 1.000 6
2 Eastern Colts 3 1 1 1 30 40 −10 0.500 3
3 Bensville Bulldogs 3 1 0 2 64 47 +17 0.333 2
4 Coachella 3 0 1 2 23 59 −36 0.000 1
Group B
Utica Bears (OSR) 13–26 Nocksburg Razorbacks (ALS)
Solar City Coyotes (NSI) 11–15 Draakurr Jarls (ALS)
Group B Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Nocksburg Razorbacks 3 2 1 0 70 46 +24 1.000 5
2 Draakurr Jarls 3 2 1 0 55 48 +7 1.000 5
3 Utica Bears 3 1 0 2 37 49 −12 0.333 2
4 Solar City Coyotes 3 0 0 3 27 46 −19 0.000 0
Group C
Hogone Tortoises (KOR) 20–6 Sharks GFC (CRM)
Hayden City Thunder (NSI) 23–9 Lipneh Arrows (CRM)
Group C Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Hogone Tortoises 3 3 0 0 66 44 +22 1.000 6
2 Hayden City Thunder 3 1 0 2 58 57 +1 0.333 2
3 Sharks GFC 3 1 0 2 42 58 −16 0.333 2
4 Lipneh Arrows 3 1 0 2 50 57 −7 0.333 2
Group D
Jurion Champions (FAL) 17–3 Janwick Storm (CVC)
Dynapolis Dragons (OSR) 27–6 Rosalo Cardinals (FLP)
Group D Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Jurion Champions 3 3 0 0 101 41 +60 1.000 6
2 Dynapolis Dragons 3 2 0 1 68 70 −2 0.667 4
3 Rosalo Cardinals 3 1 0 2 26 61 −35 0.333 2
4 Janwick Storm 3 0 0 3 17 40 −23 0.000 0
Group E
Glaciers (CRM) 17–14 Filia Chargers (ALS)
Frbiba Phoenix (MI7) 17–20 Kyoshiku Devils (OSR)
Group E Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Glaciers 3 3 0 0 54 39 +15 1.000 6
2 Filia Chargers 3 2 0 1 61 46 +15 0.667 4
3 Kyoshiku Devils 3 1 0 2 39 40 −1 0.333 2
4 Frbiba Phoenix 3 0 0 3 52 81 −29 0.000 0
Group F
North Hampton Grizzlies (YSP) 13–24 Capua Cardinals (ALS)
Canondale Aeros (NSI) 6–35 Southland Seasiders (MI7)
Group F Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Capua Cardinals 3 3 0 0 81 33 +48 1.000 6
2 Southland Seasiders 3 1 1 1 41 36 +5 0.500 3
3 North Hampton Grizzlies 3 1 1 1 33 34 −1 0.500 3
4 Canondale Aeros 3 0 0 3 30 82 −52 0.000 0
Group G
Sunset Cliffs (FSC) 10–0 South Hampton Lions (YSP)
New Schmejgland Saints (MI7) 10–7 La Pinatra Crusaders (FAL)
Group G Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Sunset Cliffs 3 2 1 0 50 10 +40 1.000 5
2 New Schmejgland Saints 3 2 0 1 20 44 −24 0.667 4
3 La Pinatra Crusaders 3 1 1 1 33 20 +13 0.500 3
4 South Hampton Lions 3 0 0 3 7 36 −29 0.000 0
Group H
Ventura (FSC) 3–13 Kingston Lynx (YSP)
Borgo Bears (CRM) 17–27 Ko-Oren Capitals (KOR)
Group H Pld W D L PF PA PD Win % Pts
1 Ko-Oren Capitals 3 3 0 0 70 17 +53 1.000 6
2 Kingston Lynx 3 1 0 2 20 28 −8 0.333 2
3 Ventura 3 1 0 2 12 40 −28 0.333 2
4 Borgo Bears 3 1 0 2 26 43 −17 0.333 2South Irswabi Tigers (FAL) 27–29 Draakurr Jarls (ALS)
Nocksburg Razorbacks (ALS) 27–10 Eastern Colts (FLP)
Hogone Tortoises (KOR) 6–7 Dynapolis Dragons (OSR)
Jurion Champions (FAL) 34–3 Hayden City Thunder (NSI)
Glaciers (CRM) 10–3 Southland Seasiders (MI7)
Capua Cardinals (ALS) 13–0 Filia Chargers (ALS)
Sunset Cliffs (FSC) 10–7 Kingston Lynx (YSP)
Ko-Oren Capitals (KOR) 26–7 New Schmejgland Saints (MI7)Nocksburg Razorbacks (ALS) 29–3 Draakurr Jarls (ALS)
Jurion Champions (FAL) 14–13 Dynapolis Dragons (OSR)
Capua Cardinals (ALS) 3–3 Glaciers (CRM) (3–6 OT)
Ko-Oren Capitals (KOR) 18–3 Sunset Cliffs (FSC)Jurion Champions (FAL) 17–35 Nocksburg Razorbacks (ALS)
Ko-Oren Capitals (KOR) 6–11 Glaciers (CRM)
Jurion Champions (FAL) 13–9 Ko-Oren Capitals (KOR)
Nocksburg Razorbacks (ALS) 29–7 Glaciers (CRM)
Advertisement
Users browsing this forum: Carpathia and Ruthenia, Lisander, Liventia, Mertagne, New Eestiball, Riena, Tero al Disco, Valanora
Advertisement