NATION

PASSWORD

World Cup 85 || Scores Thread

A battle ground for the sportsmen and women of nations worldwide. [In character]
User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

World Cup 85 || Scores Thread

Postby Zwangzug » Sat May 23, 2020 4:51 pm

Image

RP || Rosters || Discussion || Bid || BoF72

This is the scores thread for the 85th NationStates World Cup. Please do not post here unless you are a host, assistant host, or moderator performing their duties. Failure to abide by this may result in voiding of RP bonus and/or public ridicule.
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Sat May 23, 2020 4:58 pm

Matchday 1, Groups 9-15

Group 9
Sargossa 3–0 The Mann Clan
Res Publica Nova Roma 4–3 Patistan
Ziwana 3–1 Olastor
Xuzaqiy 3–5 Timuria
Cassadaigua 5–0 Audiasania
Kelssek 2–0 Barunia

Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 1 1 0 0 5 0 +5 3
2 Sargossa 1 1 0 0 3 0 +3 3
3 Kelssek 1 1 0 0 2 0 +2 3
Timuria 1 1 0 0 5 3 +2 3
Ziwana 1 1 0 0 3 1 +2 3
6 Res Publica Nova Roma 1 1 0 0 4 3 +1 3
7 Patistan 1 0 0 1 3 4 −1 0
8 Barunia 1 0 0 1 0 2 −2 0
Olastor 1 0 0 1 1 3 −2 0
Xuzaqiy 1 0 0 1 3 5 −2 0
11 The Mann Clan 1 0 0 1 0 3 −3 0
12 Audiasania 1 0 0 1 0 5 −5 0


Group 10
Bolgano 4–5 Ethane
Abanhfleft 2–0 Free Republics
The Commuinist republic of chinatown 5–3 Soracana Islands
When U Die 2–3 Appalachian Nation
St Saratoga 0–0 Electrum
ZSeparatists 4–4 Trolleborg

Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Abanhfleft 1 1 0 0 2 0 +2 3
The Commuinist republic of chinatown 1 1 0 0 5 3 +2 3
3 Appalachian Nation 1 1 0 0 3 2 +1 3
Ethane 1 1 0 0 5 4 +1 3
5 Electrum 1 0 1 0 0 0 0 1
St Saratoga 1 0 1 0 0 0 0 1
Trolleborg 1 0 1 0 4 4 0 1
ZSeparatists 1 0 1 0 4 4 0 1
9 Bolgano 1 0 0 1 4 5 −1 0
When U Die 1 0 0 1 2 3 −1 0
11 Free Republics 1 0 0 1 0 2 −2 0
Soracana Islands 1 0 0 1 3 5 −2 0


Group 11
Fujai 0–6 Equestria
Jamestownnnn 2–4 HUElavia
Ancherion 3–3 Nooooooooooooooo
South Concepthuania 2–4 Xanneria
Vdara 0–2 Lo Santano
Kandorith 1–1 Monglechabagd

Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 1 1 0 0 6 0 +6 3
2 HUElavia 1 1 0 0 4 2 +2 3
Lo Santano 1 1 0 0 2 0 +2 3
Xanneria 1 1 0 0 4 2 +2 3
5 Ancherion 1 0 1 0 3 3 0 1
Kandorith 1 0 1 0 1 1 0 1
Monglechabagd 1 0 1 0 1 1 0 1
Nooooooooooooooo 1 0 1 0 3 3 0 1
9 Jamestownnnn 1 0 0 1 2 4 −2 0
South Concepthuania 1 0 0 1 2 4 −2 0
Vdara 1 0 0 1 0 2 −2 0
12 Fujai 1 0 0 1 0 6 −6 0


Group 12
Baggieland 3–4 Geektopia
Zeta Reka and Hugeltaldom 3–2 Talamia
Osarius 5–4 Bongo Johnson
Starblaydia 4–0 Jerauuk
Garifunya 1–2 Aldaveria
95X 3–1 Havynwilde

Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Starblaydia 1 1 0 0 4 0 +4 3
2 95X 1 1 0 0 3 1 +2 3
3 Aldaveria 1 1 0 0 2 1 +1 3
Geektopia 1 1 0 0 4 3 +1 3
Osarius 1 1 0 0 5 4 +1 3
Zeta Reka and Hugeltaldom 1 1 0 0 3 2 +1 3
7 Baggieland 1 0 0 1 3 4 −1 0
Bongo Johnson 1 0 0 1 4 5 −1 0
Garifunya 1 0 0 1 1 2 −1 0
Talamia 1 0 0 1 2 3 −1 0
11 Havynwilde 1 0 0 1 1 3 −2 0
12 Jerauuk 1 0 0 1 0 4 −4 0


Group 13
Juvencus 0–1 Valanora
The Kytler Peninsulae 3–3 Plane of Possibility
Kuriko 2–4 Ottoman Syldavia
Pangurstan 3–4 Eraman
Mavinet 1–0 Pasarga
South Newlandia 4–3 Tamgu

Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Ottoman Syldavia 1 1 0 0 4 2 +2 3
2 Eraman 1 1 0 0 4 3 +1 3
Mavinet 1 1 0 0 1 0 +1 3
South Newlandia 1 1 0 0 4 3 +1 3
Valanora 1 1 0 0 1 0 +1 3
6 Plane of Possibility 1 0 1 0 3 3 0 1
The Kytler Peninsulae 1 0 1 0 3 3 0 1
8 Juvencus 1 0 0 1 0 1 −1 0
Pangurstan 1 0 0 1 3 4 −1 0
Pasarga 1 0 0 1 0 1 −1 0
Tamgu 1 0 0 1 3 4 −1 0
12 Kuriko 1 0 0 1 2 4 −2 0

Group 14
Krytenia 1–5 Omerica
Newmanistan 1–0 Southern Esportivan Union
Oberour Ar Moro 4–3 North New South Wales
Drunk People at the Local Tavern 1–3 Lake Esper
Vilita 4–1 Saintland
Riena 3–5 Legalese

Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Omerica 1 1 0 0 5 1 +4 3
2 Vilita 1 1 0 0 4 1 +3 3
3 Lake Esper 1 1 0 0 3 1 +2 3
Legalese 1 1 0 0 5 3 +2 3
5 Newmanistan 1 1 0 0 1 0 +1 3
Oberour Ar Moro 1 1 0 0 4 3 +1 3
7 North New South Wales 1 0 0 1 3 4 −1 0
Southern Esportivan Union 1 0 0 1 0 1 −1 0
9 Drunk People at the Local Tavern 1 0 0 1 1 3 −2 0
Riena 1 0 0 1 3 5 −2 0
11 Saintland 1 0 0 1 1 4 −3 0
12 Krytenia 1 0 0 1 1 5 −4 0


Group 15
Crystalline Caverns 0–1 Andromeda Island Group
Emastalia 2–1 Shokpos
Brenecia 2–3 Poafmersia
Independent Athletes from Quebec 4–1 Filindostan
Qvardax 1–2 The Grearish Union
Damukuni 2–5 Reçueçn

Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Independent Athletes from Quebec 1 1 0 0 4 1 +3 3
Reçueçn 1 1 0 0 5 2 +3 3
3 Andromeda Island Group 1 1 0 0 1 0 +1 3
Emastalia 1 1 0 0 2 1 +1 3
Poafmersia 1 1 0 0 3 2 +1 3
The Grearish Union 1 1 0 0 2 1 +1 3
7 Brenecia 1 0 0 1 2 3 −1 0
Crystalline Caverns 1 0 0 1 0 1 −1 0
Qvardax 1 0 0 1 1 2 −1 0
Shokpos 1 0 0 1 1 2 −1 0
11 Damukuni 1 0 0 1 2 5 −3 0
Filindostan 1 0 0 1 1 4 −3 0
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Sat May 23, 2020 9:42 pm

Group 1
Astograth 3–0 Necosia
Muradil 1–1 New Lusitania
Audioslavia 2–1 TJUN-ia
Euran Oceania Territories 3–4 Villablanca
Porticalia 0–0 Natanians and Nosts
Sajnur 5–3 Jeckland

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Astograth 1 1 0 0 3 0 +3 3
2 Sajnur 1 1 0 0 5 3 +2 3
3 Audioslavia 1 1 0 0 2 1 +1 3
Villablanca 1 1 0 0 4 3 +1 3
5 Muradil 1 0 1 0 1 1 0 1
Natanians and Nosts 1 0 1 0 0 0 0 1
New Lusitania 1 0 1 0 1 1 0 1
Porticalia 1 0 1 0 0 0 0 1
9 Euran Oceania Territories 1 0 0 1 3 4 −1 0
TJUN-ia 1 0 0 1 1 2 −1 0
11 Jeckland 1 0 0 1 3 5 −2 0
12 Necosia 1 0 0 1 0 3 −3 0


Group 2
Busoga Islands 5–3 Balaslandia
Squornshelan Remnant States 4–5 Torisakia
Drawkland 2–1 Lochario
Jantor 4–0 EGM
Gyatso-kai 4–4 Kohnhead
Donnacona 0–2 Kita-Hinode

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Jantor 1 1 0 0 4 0 +4 3
2 Busoga Islands 1 1 0 0 5 3 +2 3
Kita-Hinode 1 1 0 0 2 0 +2 3
4 Drawkland 1 1 0 0 2 1 +1 3
Torisakia 1 1 0 0 5 4 +1 3
6 Gyatso-kai 1 0 1 0 4 4 0 1
Kohnhead 1 0 1 0 4 4 0 1
8 Lochario 1 0 0 1 1 2 −1 0
Squornshelan Remnant States 1 0 0 1 4 5 −1 0
10 Balaslandia 1 0 0 1 3 5 −2 0
Donnacona 1 0 0 1 0 2 −2 0
12 EGM 1 0 0 1 0 4 −4 0


Group 3
Northwest Kalactin 7–4 Wanarpu
Eshan 1–2 The Jovannic
Alba and Cymru 0–1 Adyatin
The Sarian 1–1 Sanctanus
Chromatika 2–3 Terre Septentrionale
Sabalonia 0–1 Savojarna

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Northwest Kalactin 1 1 0 0 7 4 +3 3
2 Adyatin 1 1 0 0 1 0 +1 3
Savojarna 1 1 0 0 1 0 +1 3
Terre Septentrionale 1 1 0 0 3 2 +1 3
The Jovannic 1 1 0 0 2 1 +1 3
6 Sanctanus 1 0 1 0 1 1 0 1
The Sarian 1 0 1 0 1 1 0 1
8 Alba and Cymru 1 0 0 1 0 1 −1 0
Chromatika 1 0 0 1 2 3 −1 0
Eshan 1 0 0 1 1 2 −1 0
Sabalonia 1 0 0 1 0 1 −1 0
12 Wanarpu 1 0 0 1 4 7 −3 0


Group 4
North Quadana 1–0 Sylestone
Maccian 1–0 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO
Flavovespia 2–2 Main Nation Ministry
Eastfield Lodge 2–2 Freeport
A Flock of Seagulls 2–2 Melbergia
West Pocono 0–0 South Covello

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Maccian 1 1 0 0 1 0 +1 3
North Quadana 1 1 0 0 1 0 +1 3
3 A Flock of Seagulls 1 0 1 0 2 2 0 1
Eastfield Lodge 1 0 1 0 2 2 0 1
Flavovespia 1 0 1 0 2 2 0 1
Freeport 1 0 1 0 2 2 0 1
Main Nation Ministry 1 0 1 0 2 2 0 1
Melbergia 1 0 1 0 2 2 0 1
South Covello 1 0 1 0 0 0 0 1
West Pocono 1 0 1 0 0 0 0 1
11 Sylestone 1 0 0 1 0 1 −1 0
The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 1 0 0 1 0 1 −1 0


Group 5
Twicetagria 0–1 The Macabees
Mkabia 3–3 Valladares
Squornshelous 1–3 Zwangzug
Adsuri 0–1 Darkmania
Vakolicci Haven and Celeria 3–2 Khazajamal
Commonwealth of Baker Park 6–3 Sharktail

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 1 1 0 0 6 3 +3 3
2 Zwangzug 1 1 0 0 3 1 +2 3
3 Darkmania 1 1 0 0 1 0 +1 3
The Macabees 1 1 0 0 1 0 +1 3
Vakolicci Haven and Celeria 1 1 0 0 3 2 +1 3
6 Mkabia 1 0 1 0 3 3 0 1
Valladares 1 0 1 0 3 3 0 1
8 Adsuri 1 0 0 1 0 1 −1 0
Khazajamal 1 0 0 1 2 3 −1 0
Twicetagria 1 0 0 1 0 1 −1 0
11 Squornshelous 1 0 0 1 1 3 −2 0
12 Sharktail 1 0 0 1 3 6 −3 0


Group 6
Sankt Konrad 2–2 Hapilopper
Mercedini 0–3 Banija
Floyssauu 3–2 Caelapes
Gopnikea 2–3 Lisander
Valentine Z 0–0 West Angola
Bunkaiia 0–1 Hampton Island

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 1 1 0 0 3 0 +3 3
2 Floyssauu 1 1 0 0 3 2 +1 3
Hampton Island 1 1 0 0 1 0 +1 3
Lisander 1 1 0 0 3 2 +1 3
5 Hapilopper 1 0 1 0 2 2 0 1
Sankt Konrad 1 0 1 0 2 2 0 1
Valentine Z 1 0 1 0 0 0 0 1
West Angola 1 0 1 0 0 0 0 1
9 Bunkaiia 1 0 0 1 0 1 −1 0
Caelapes 1 0 0 1 2 3 −1 0
Gopnikea 1 0 0 1 2 3 −1 0
12 Mercedini 1 0 0 1 0 3 −3 0


Group 7
Aimena 1–0 South Charlia
Jeruselem 4–1 Competitive Solitaire
Delaclava 4–6 Sarzonia
Acronius 1–2 Huayramarca
Simpralia 4–3 Great Lausitz
Welzat 0–3 Nephara

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Jeruselem 1 1 0 0 4 1 +3 3
Nephara 1 1 0 0 3 0 +3 3
3 Sarzonia 1 1 0 0 6 4 +2 3
4 Aimena 1 1 0 0 1 0 +1 3
Huayramarca 1 1 0 0 2 1 +1 3
Simpralia 1 1 0 0 4 3 +1 3
7 Acronius 1 0 0 1 1 2 −1 0
Great Lausitz 1 0 0 1 3 4 −1 0
South Charlia 1 0 0 1 0 1 −1 0
10 Delaclava 1 0 0 1 4 6 −2 0
11 Competitive Solitaire 1 0 0 1 1 4 −3 0
Welzat 1 0 0 1 0 3 −3 0


Group 8
Petroslovania 5–3 Tequilo
Atheist Democratic Freehold 1–0 Indusse
Ko-oren 0–1 Mattijana
Port Ember 1–0 Daskel
The Holy Empire 2–3 Devonta
Cheergirls 0–0 Vlasisitan

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Petroslovania 1 1 0 0 5 3 +2 3
2 Atheist Democratic Freehold 1 1 0 0 1 0 +1 3
Devonta 1 1 0 0 3 2 +1 3
Mattijana 1 1 0 0 1 0 +1 3
Port Ember 1 1 0 0 1 0 +1 3
6 Cheergirls 1 0 1 0 0 0 0 1
Vlasisitan 1 0 1 0 0 0 0 1
8 Daskel 1 0 0 1 0 1 −1 0
Indusse 1 0 0 1 0 1 −1 0
Ko-oren 1 0 0 1 0 1 −1 0
The Holy Empire 1 0 0 1 2 3 −1 0
12 Tequilo 1 0 0 1 3 5 −2 0
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Sun May 24, 2020 4:11 pm

Group 9
Audiasania 4–6 Kelssek
Timuria 2–3 Cassadaigua
Olastor 3–4 Xuzaqiy
Patistan 3–3 Ziwana
The Mann Clan 1–0 Res Publica Nova Roma
Grod Island 0–1 Sargossa

Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 2 2 0 0 8 2 +6 6
2 Kelssek 2 2 0 0 8 4 +4 6
Sargossa 2 2 0 0 4 0 +4 6
4 Ziwana 2 1 1 0 6 4 +2 4
5 Timuria 2 1 0 1 7 6 +1 3
6 Res Publica Nova Roma 2 1 0 1 4 4 0 3
7 Xuzaqiy 2 1 0 1 7 8 −1 3
8 The Mann Clan 2 1 0 1 1 3 −2 3
9 Patistan 2 0 1 1 6 7 −1 1
10 Grod Island 1 0 0 1 0 1 −1 0
11 Barunia 1 0 0 1 0 2 −2 0
12 Olastor 2 0 0 2 4 7 −3 0
13 Audiasania 2 0 0 2 4 11 −7 0


Group 10
Electrum 2–1 ZSeparatists
Appalachian Nation 2–2 St Saratoga
Soracana Islands 0–0 When U Die
Free Republics 6–0 The Commuinist republic of chinatown
Ethane 0–1 Abanhfleft
Siovanija And Teusland 4–2 Bolgano

Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Abanhfleft 2 2 0 0 3 0 +3 6
2 Appalachian Nation 2 1 1 0 5 4 +1 4
Electrum 2 1 1 0 2 1 +1 4
4 Free Republics 2 1 0 1 6 2 +4 3
5 Siovanija And Teusland 1 1 0 0 4 2 +2 3
6 Ethane 2 1 0 1 5 5 0 3
7 The Commuinist republic of chinatown 2 1 0 1 5 9 −4 3
8 St Saratoga 2 0 2 0 2 2 0 2
9 Trolleborg 1 0 1 0 4 4 0 1
10 When U Die 2 0 1 1 2 3 −1 1
ZSeparatists 2 0 1 1 5 6 −1 1
12 Soracana Islands 2 0 1 1 3 5 −2 1
13 Bolgano 2 0 0 2 6 9 −3 0


Group 11
Lo Santano 1–2 Kandorith
Xanneria 4–3 Vdara
Nooooooooooooooo 1–0 South Concepthuania
HUElavia 3–2 Ancherion
Equestria 2–1 Jamestownnnn
Blouman Empire 2–2 Fujai

Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 2 2 0 0 8 1 +7 6
2 HUElavia 2 2 0 0 7 4 +3 6
Xanneria 2 2 0 0 8 5 +3 6
4 Kandorith 2 1 1 0 3 2 +1 4
Nooooooooooooooo 2 1 1 0 4 3 +1 4
6 Lo Santano 2 1 0 1 3 2 +1 3
7 Blouman Empire 1 0 1 0 2 2 0 1
Monglechabagd 1 0 1 0 1 1 0 1
9 Ancherion 2 0 1 1 5 6 −1 1
10 Fujai 2 0 1 1 2 8 −6 1
11 Jamestownnnn 2 0 0 2 3 6 −3 0
South Concepthuania 2 0 0 2 2 5 −3 0
Vdara 2 0 0 2 3 6 −3 0


Group 12
Aldaveria 1–2 95X
Jerauuk 2–3 Garifunya
Bongo Johnson 2–2 Starblaydia
Talamia 4–4 Osarius
Geektopia 1–1 Zeta Reka and Hugeltaldom
Cosumar 5–2 Baggieland

Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 95X 2 2 0 0 5 2 +3 6
2 Starblaydia 2 1 1 0 6 2 +4 4
3 Geektopia 2 1 1 0 5 4 +1 4
Zeta Reka and Hugeltaldom 2 1 1 0 4 3 +1 4
5 Osarius 2 1 1 0 9 8 +1 4
6 Cosumar 1 1 0 0 5 2 +3 3
7 Aldaveria 2 1 0 1 3 3 0 3
8 Garifunya 2 1 0 1 4 4 0 3
9 Bongo Johnson 2 0 1 1 6 7 −1 1
Talamia 2 0 1 1 6 7 −1 1
11 Havynwilde 1 0 0 1 1 3 −2 0
12 Baggieland 2 0 0 2 5 9 −4 0
13 Jerauuk 2 0 0 2 2 7 −5 0


Group 13
Pasarga 3–1 South Newlandia
Eraman 4–3 Mavinet
Ottoman Syldavia 1–0 Pangurstan
Plane of Possibility 0–0 Kuriko
Valanora 5–1 The Kytler Peninsulae
Bliuji 3–4 Juvencus

Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Valanora 2 2 0 0 6 1 +5 6
2 Ottoman Syldavia 2 2 0 0 5 2 +3 6
3 Eraman 2 2 0 0 8 6 +2 6
4 Pasarga 2 1 0 1 3 2 +1 3
5 Juvencus 2 1 0 1 4 4 0 3
Mavinet 2 1 0 1 4 4 0 3
7 South Newlandia 2 1 0 1 5 6 −1 3
8 Plane of Possibility 2 0 2 0 3 3 0 2
9 Kuriko 2 0 1 1 2 4 −2 1
10 The Kytler Peninsulae 2 0 1 1 4 8 −4 1
11 Bliuji 1 0 0 1 3 4 −1 0
Tamgu 1 0 0 1 3 4 −1 0
13 Pangurstan 2 0 0 2 3 5 −2 0


Group 14
Saintland 2–0 Riena
Lake Esper 3–4 Vilita
North New South Wales 1–0 Drunk People at the Local Tavern
Southern Esportivan Union 3–3 Oberour Ar Moro
Omerica 3–3 Newmanistan
Qasden 2–1 Krytenia

Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Vilita 2 2 0 0 8 4 +4 6
2 Omerica 2 1 1 0 8 4 +4 4
3 Newmanistan 2 1 1 0 4 3 +1 4
Oberour Ar Moro 2 1 1 0 7 6 +1 4
5 Legalese 1 1 0 0 5 3 +2 3
6 Lake Esper 2 1 0 1 6 5 +1 3
Qasden 1 1 0 0 2 1 +1 3
8 North New South Wales 2 1 0 1 4 4 0 3
9 Saintland 2 1 0 1 3 4 −1 3
10 Southern Esportivan Union 2 0 1 1 3 4 −1 1
11 Drunk People at the Local Tavern 2 0 0 2 1 4 −3 0
12 Riena 2 0 0 2 3 7 −4 0
13 Krytenia 2 0 0 2 2 7 −5 0


Group 15
The Grearish Union 2–3 Damukuni
Filindostan 2–1 Qvardax
Poafmersia 0–2 Independent Athletes from Quebec
Shokpos 1–2 Brenecia
Andromeda Island Group 1–1 Emastalia
Revatnagar 0–2 Crystalline Caverns

Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Independent Athletes from Quebec 2 2 0 0 6 1 +5 6
2 Andromeda Island Group 2 1 1 0 2 1 +1 4
Emastalia 2 1 1 0 3 2 +1 4
4 Reçueçn 1 1 0 0 5 2 +3 3
5 Crystalline Caverns 2 1 0 1 2 1 +1 3
6 Brenecia 2 1 0 1 4 4 0 3
The Grearish Union 2 1 0 1 4 4 0 3
8 Poafmersia 2 1 0 1 3 4 −1 3
9 Damukuni 2 1 0 1 5 7 −2 3
Filindostan 2 1 0 1 3 5 −2 3
11 Qvardax 2 0 0 2 2 4 −2 0
Revatnagar 1 0 0 1 0 2 −2 0
Shokpos 2 0 0 2 2 4 −2 0
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Sun May 24, 2020 8:34 pm

Group 1
Natanians and Nosts 4–4 Sajnur
Villablanca 1–1 Porticalia
TJUN-ia 2–2 Euran Oceania Territories
New Lusitania 0–1 Audioslavia
Necosia 1–2 Muradil
Turori 3–2 Astograth

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Audioslavia 2 2 0 0 3 1 +2 6
2 Sajnur 2 1 1 0 9 7 +2 4
3 Muradil 2 1 1 0 3 2 +1 4
Villablanca 2 1 1 0 5 4 +1 4
5 Astograth 2 1 0 1 5 3 +2 3
6 Turori 1 1 0 0 3 2 +1 3
7 Natanians and Nosts 2 0 2 0 4 4 0 2
Porticalia 2 0 2 0 1 1 0 2
9 Euran Oceania Territories 2 0 1 1 5 6 −1 1
TJUN-ia 2 0 1 1 3 4 −1 1
11 New Lusitania 2 0 1 1 1 2 −1 1
12 Jeckland 1 0 0 1 3 5 −2 0
13 Necosia 2 0 0 2 1 5 −4 0


Group 2
Kohnhead 2–1 Donnacona
EGM 1–1 Gyatso-kai
Lochario 1–0 Jantor
Torisakia 1–2 Drawkland
Balaslandia 2–3 Squornshelan Remnant States
Wreckeria 2–4 Busoga Islands

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Busoga Islands 2 2 0 0 9 5 +4 6
2 Drawkland 2 2 0 0 4 2 +2 6
3 Kohnhead 2 1 1 0 6 5 +1 4
4 Jantor 2 1 0 1 4 1 +3 3
5 Kita-Hinode 1 1 0 0 2 0 +2 3
6 Torisakia 2 1 0 1 6 6 0 3
7 Lochario 2 1 0 1 2 2 0 3
Squornshelan Remnant States 2 1 0 1 7 7 0 3
9 Gyatso-kai 2 0 2 0 5 5 0 2
10 EGM 2 0 1 1 1 5 −4 1
11 Wreckeria 1 0 0 1 2 4 −2 0
12 Balaslandia 2 0 0 2 5 8 −3 0
Donnacona 2 0 0 2 1 4 −3 0


Group 3
Terre Septentrionale 3–2 Sabalonia
Sanctanus 3–0 Chromatika
Adyatin 3–2 The Sarian
The Jovannic 0–1 Alba and Cymru
Wanarpu 1–3 Eshan
Eura 2–2 Northwest Kalactin

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Adyatin 2 2 0 0 4 2 +2 6
Terre Septentrionale 2 2 0 0 6 4 +2 6
3 Northwest Kalactin 2 1 1 0 9 6 +3 4
Sanctanus 2 1 1 0 4 1 +3 4
5 Eshan 2 1 0 1 4 3 +1 3
Savojarna 1 1 0 0 1 0 +1 3
7 Alba and Cymru 2 1 0 1 1 1 0 3
8 The Jovannic 2 1 0 1 2 2 0 3
9 Eura 1 0 1 0 2 2 0 1
10 The Sarian 2 0 1 1 3 4 −1 1
11 Sabalonia 2 0 0 2 2 4 −2 0
12 Chromatika 2 0 0 2 2 6 −4 0
13 Wanarpu 2 0 0 2 5 10 −5 0


Group 4
Melbergia 0–2 West Pocono
Freeport 2–0 A Flock of Seagulls
Main Nation Ministry 2–0 Eastfield Lodge
The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 2–1 Flavovespia
Sylestone 0–0 Maccian
Taeshan 1–0 North Quadana

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Freeport 2 1 1 0 4 2 +2 4
Main Nation Ministry 2 1 1 0 4 2 +2 4
West Pocono 2 1 1 0 2 0 +2 4
4 Maccian 2 1 1 0 1 0 +1 4
5 Taeshan 1 1 0 0 1 0 +1 3
6 North Quadana 2 1 0 1 1 1 0 3
The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 2 1 0 1 2 2 0 3
8 South Covello 1 0 1 0 0 0 0 1
9 Flavovespia 2 0 1 1 3 4 −1 1
Sylestone 2 0 1 1 0 1 −1 1
11 A Flock of Seagulls 2 0 1 1 2 4 −2 1
Melbergia 2 0 1 1 2 4 −2 1
13 Eastfield Lodge 2 0 1 1 2 4 −2 1


Group 5
Khazajamal 1–2 Commonwealth of Baker Park
Darkmania 4–1 Vakolicci Haven and Celeria
Zwangzug 3–1 Adsuri
Valladares 4–4 Squornshelous
The Macabees 1–0 Mkabia
Bushkrub 4–5 Twicetagria

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 2 2 0 0 8 4 +4 6
Darkmania 2 2 0 0 5 1 +4 6
Zwangzug 2 2 0 0 6 2 +4 6
4 The Macabees 2 2 0 0 2 0 +2 6
5 Twicetagria 2 1 0 1 5 5 0 3
6 Vakolicci Haven and Celeria 2 1 0 1 4 6 −2 3
7 Valladares 2 0 2 0 7 7 0 2
8 Mkabia 2 0 1 1 3 4 −1 1
9 Squornshelous 2 0 1 1 5 7 −2 1
10 Bushkrub 1 0 0 1 4 5 −1 0
11 Khazajamal 2 0 0 2 3 5 −2 0
12 Adsuri 2 0 0 2 1 4 −3 0
Sharktail 1 0 0 1 3 6 −3 0


Group 6
West Angola 5–5 Bunkaiia
Lisander 2–0 Valentine Z
Caelapes 1–1 Gopnikea
Banija 3–0 Floyssauu
Hapilopper 0–1 Mercedini
Balqia 3–3 Sankt Konrad

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 2 2 0 0 6 0 +6 6
2 Lisander 2 2 0 0 5 2 +3 6
3 Hampton Island 1 1 0 0 1 0 +1 3
4 Floyssauu 2 1 0 1 3 5 −2 3
Mercedini 2 1 0 1 1 3 −2 3
6 Sankt Konrad 2 0 2 0 5 5 0 2
West Angola 2 0 2 0 5 5 0 2
8 Balqia 1 0 1 0 3 3 0 1
9 Caelapes 2 0 1 1 3 4 −1 1
Gopnikea 2 0 1 1 3 4 −1 1
11 Bunkaiia 2 0 1 1 5 6 −1 1
Hapilopper 2 0 1 1 2 3 −1 1
13 Valentine Z 2 0 1 1 0 2 −2 1


Group 7
Great Lausitz 0–1 Welzat
Huayramarca 0–2 Simpralia
Sarzonia 0–2 Acronius
Competitive Solitaire 3–2 Delaclava
South Charlia 2–3 Jeruselem
Darmen 3–0 Aimena

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Jeruselem 2 2 0 0 7 3 +4 6
2 Simpralia 2 2 0 0 6 3 +3 6
3 Darmen 1 1 0 0 3 0 +3 3
Nephara 1 1 0 0 3 0 +3 3
5 Acronius 2 1 0 1 3 2 +1 3
6 Sarzonia 2 1 0 1 6 6 0 3
7 Huayramarca 2 1 0 1 2 3 −1 3
8 Aimena 2 1 0 1 1 3 −2 3
Competitive Solitaire 2 1 0 1 4 6 −2 3
Welzat 2 1 0 1 1 3 −2 3
11 Great Lausitz 2 0 0 2 3 5 −2 0
South Charlia 2 0 0 2 2 4 −2 0
13 Delaclava 2 0 0 2 6 9 −3 0


Group 8
Devonta 2–1 Cheergirls
Daskel 0–5 The Holy Empire
Mattijana 3–2 Port Ember
Indusse 0–2 Ko-oren
Tequilo 3–3 Atheist Democratic Freehold
Quakmybush 6–2 Petroslovania

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Devonta 2 2 0 0 5 3 +2 6
Mattijana 2 2 0 0 4 2 +2 6
3 Atheist Democratic Freehold 2 1 1 0 4 3 +1 4
4 Quakmybush 1 1 0 0 6 2 +4 3
The Holy Empire 2 1 0 1 7 3 +4 3
6 Ko-oren 2 1 0 1 2 1 +1 3
7 Port Ember 2 1 0 1 3 3 0 3
8 Petroslovania 2 1 0 1 7 9 −2 3
9 Vlasisitan 1 0 1 0 0 0 0 1
10 Cheergirls 2 0 1 1 1 2 −1 1
11 Tequilo 2 0 1 1 6 8 −2 1
12 Indusse 2 0 0 2 0 3 −3 0
13 Daskel 2 0 0 2 0 6 −6 0
Last edited by Farfadillis on Mon May 25, 2020 4:42 am, edited 1 time in total.
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Mon May 25, 2020 4:10 pm

Group 9
Res Publica Nova Roma 1–2 Grod Island
Ziwana 3–1 The Mann Clan
Xuzaqiy 0–1 Patistan
Cassadaigua 2–0 Olastor
Kelssek 2–1 Timuria
Barunia 5–3 Audiasania

P   Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 3 3 0 0 10 2 +8 9
2 Kelssek 3 3 0 0 10 5 +5 9
3 Ziwana 3 2 1 0 9 5 +4 7
4 Sargossa 2 2 0 0 4 0 +4 6
5 Patistan 3 1 1 1 7 7 0 4
6 Barunia 2 1 0 1 5 5 0 3
Grod Island 2 1 0 1 2 2 0 3
Timuria 3 1 0 2 8 8 0 3
9 Res Publica Nova Roma 3 1 0 2 5 6 −1 3
10 Xuzaqiy 3 1 0 2 7 9 −2 3
11 The Mann Clan 3 1 0 2 2 6 −4 3
12 Olastor 3 0 0 3 4 9 −5 0
13 Audiasania 3 0 0 3 7 16 −9 0


Group 10
Abanhfleft 2–1 Siovanija And Teusland
The Commuinist republic of chinatown 1–1 Ethane
When U Die 0–1 Free Republics
St Saratoga 1–1 Soracana Islands
ZSeparatists 1–0 Appalachian Nation
Trolleborg 4–2 Electrum

P   Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Abanhfleft 3 3 0 0 5 1 +4 9
2 Free Republics 3 2 0 1 7 2 +5 6
3 Trolleborg 2 1 1 0 8 6 +2 4
4 ZSeparatists 3 1 1 1 6 6 0 4
5 Appalachian Nation 3 1 1 1 5 5 0 4
Ethane 3 1 1 1 6 6 0 4
7 Electrum 3 1 1 1 4 5 −1 4
8 The Commuinist republic of chinatown 3 1 1 1 6 10 −4 4
9 Siovanija And Teusland 2 1 0 1 5 4 +1 3
10 St Saratoga 3 0 3 0 3 3 0 3
11 Soracana Islands 3 0 2 1 4 6 −2 2
12 When U Die 3 0 1 2 2 4 −2 1
13 Bolgano 2 0 0 2 6 9 −3 0


Group 11
Jamestownnnn 0–0 Blouman Empire
Ancherion 3–4 Equestria
South Concepthuania 3–2 HUElavia
Vdara 2–1 Nooooooooooooooo
Kandorith 2–3 Xanneria
Monglechabagd 2–2 Lo Santano

P   Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 3 3 0 0 12 4 +8 9
2 Xanneria 3 3 0 0 11 7 +4 9
3 HUElavia 3 2 0 1 9 7 +2 6
4 Lo Santano 3 1 1 1 5 4 +1 4
5 Kandorith 3 1 1 1 5 5 0 4
Nooooooooooooooo 3 1 1 1 5 5 0 4
7 South Concepthuania 3 1 0 2 5 7 −2 3
Vdara 3 1 0 2 5 7 −2 3
9 Blouman Empire 2 0 2 0 2 2 0 2
Monglechabagd 2 0 2 0 3 3 0 2
11 Ancherion 3 0 1 2 8 10 −2 1
12 Jamestownnnn 3 0 1 2 3 6 −3 1
13 Fujai 2 0 1 1 2 8 −6 1

Group 12
Zeta Reka and Hugeltaldom 1–1 Cosumar
Osarius 1–0 Geektopia
Starblaydia 3–1 Talamia
Garifunya 2–2 Bongo Johnson
95X 4–2 Jerauuk
Havynwilde 2–3 Aldaveria

P   Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 95X 3 3 0 0 9 4 +5 9
2 Starblaydia 3 2 1 0 9 3 +6 7
3 Osarius 3 2 1 0 10 8 +2 7
4 Aldaveria 3 2 0 1 6 5 +1 6
5 Zeta Reka and Hugeltaldom 3 1 2 0 5 4 +1 5
6 Cosumar 2 1 1 0 6 3 +3 4
7 Garifunya 3 1 1 1 6 6 0 4
Geektopia 3 1 1 1 5 5 0 4
9 Bongo Johnson 3 0 2 1 8 9 −1 2
10 Talamia 3 0 1 2 7 10 −3 1
11 Havynwilde 2 0 0 2 3 6 −3 0
12 Baggieland 2 0 0 2 5 9 −4 0
13 Jerauuk 3 0 0 3 4 11 −7 0


Group 13
The Kytler Peninsulae 2–4 Bliuji
Kuriko 0–2 Valanora
Pangurstan 2–1 Plane of Possibility
Mavinet 1–3 Ottoman Syldavia
South Newlandia 2–2 Eraman
Tamgu 0–1 Pasarga

P   Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Valanora 3 3 0 0 8 1 +7 9
2 Ottoman Syldavia 3 3 0 0 8 3 +5 9
3 Eraman 3 2 1 0 10 8 +2 7
4 Pasarga 3 2 0 1 4 2 +2 6
5 South Newlandia 3 1 1 1 7 8 −1 4
6 Bliuji 2 1 0 1 7 6 +1 3
7 Juvencus 2 1 0 1 4 4 0 3
8 Pangurstan 3 1 0 2 5 6 −1 3
9 Mavinet 3 1 0 2 5 7 −2 3
10 Plane of Possibility 3 0 2 1 4 5 −1 2
11 Kuriko 3 0 1 2 2 6 −4 1
12 The Kytler Peninsulae 3 0 1 2 6 12 −6 1
13 Tamgu 2 0 0 2 3 5 −2 0


Group 14
Newmanistan 3–4 Qasden
Oberour Ar Moro 2–2 Omerica
Drunk People at the Local Tavern 0–1 Southern Esportivan Union
Vilita 5–1 North New South Wales
Riena 3–1 Lake Esper
Legalese 3–2 Saintland

P   Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Vilita 3 3 0 0 13 5 +8 9
2 Legalese 2 2 0 0 8 5 +3 6
3 Qasden 2 2 0 0 6 4 +2 6
4 Omerica 3 1 2 0 10 6 +4 5
5 Oberour Ar Moro 3 1 2 0 9 8 +1 5
6 Newmanistan 3 1 1 1 7 7 0 4
7 Southern Esportivan Union 3 1 1 1 4 4 0 4
8 Lake Esper 3 1 0 2 7 8 −1 3
9 Saintland 3 1 0 2 5 7 −2 3
10 Riena 3 1 0 2 6 8 −2 3
11 North New South Wales 3 1 0 2 5 9 −4 3
12 Drunk People at the Local Tavern 3 0 0 3 1 5 −4 0
13 Krytenia 2 0 0 2 2 7 −5 0


Group 15
Emastalia 4–1 Revatnagar
Brenecia 5–2 Andromeda Island Group
Independent Athletes from Quebec 3–2 Shokpos
Qvardax 2–4 Poafmersia
Damukuni 1–6 Filindostan
Reçueçn 3–0 The Grearish Union

P   Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Independent Athletes from Quebec 3 3 0 0 9 3 +6 9
2 Emastalia 3 2 1 0 7 3 +4 7
3 Reçueçn 2 2 0 0 8 2 +6 6
4 Brenecia 3 2 0 1 9 6 +3 6
Filindostan 3 2 0 1 9 6 +3 6
6 Poafmersia 3 2 0 1 7 6 +1 6
7 Andromeda Island Group 3 1 1 1 4 6 −2 4
8 Crystalline Caverns 2 1 0 1 2 1 +1 3
9 The Grearish Union 3 1 0 2 4 7 −3 3
10 Damukuni 3 1 0 2 6 13 −7 3
11 Shokpos 3 0 0 3 4 7 −3 0
12 Qvardax 3 0 0 3 4 8 −4 0
13 Revatnagar 2 0 0 2 1 6 −5 0
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Mon May 25, 2020 8:23 pm

Group 1
Muradil 1–3 Turori
Audioslavia 2–0 Necosia
Euran Oceania Territories 0–1 New Lusitania
Porticalia 1–0 TJUN-ia
Sajnur 0–0 Villablanca
Jeckland 3–3 Natanians and Nosts

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Audioslavia 3 3 0 0 5 1 +4 9
2 Turori 2 2 0 0 6 3 +3 6
3 Sajnur 3 1 2 0 9 7 +2 5
4 Porticalia 3 1 2 0 2 1 +1 5
Villablanca 3 1 2 0 5 4 +1 5
6 New Lusitania 3 1 1 1 2 2 0 4
7 Muradil 3 1 1 1 4 5 −1 4
8 Astograth 2 1 0 1 5 3 +2 3
9 Natanians and Nosts 3 0 3 0 7 7 0 3
10 Euran Oceania Territories 3 0 1 2 5 7 −2 1
TJUN-ia 3 0 1 2 3 5 −2 1
12 Jeckland 2 0 1 1 6 8 −2 1
13 Necosia 3 0 0 3 1 7 −6 0


Group 2
Squornshelan Remnant States 5–3 Wreckeria
Drawkland 3–0 Balaslandia
Jantor 1–5 Torisakia
Gyatso-kai 2–2 Lochario
Donnacona 3–0 EGM
Kita-Hinode 1–0 Kohnhead

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Drawkland 3 3 0 0 7 2 +5 9
2 Busoga Islands 2 2 0 0 9 5 +4 6
Torisakia 3 2 0 1 11 7 +4 6
4 Kita-Hinode 2 2 0 0 3 0 +3 6
5 Squornshelan Remnant States 3 2 0 1 12 10 +2 6
6 Kohnhead 3 1 1 1 6 6 0 4
Lochario 3 1 1 1 4 4 0 4
8 Donnacona 3 1 0 2 4 4 0 3
Gyatso-kai 3 0 3 0 7 7 0 3
10 Jantor 3 1 0 2 5 6 −1 3
11 EGM 3 0 1 2 1 8 −7 1
12 Wreckeria 2 0 0 2 5 9 −4 0
13 Balaslandia 3 0 0 3 5 11 −6 0


Group 3
Eshan 0–4 Eura
Alba and Cymru 1–1 Wanarpu
The Sarian 3–3 The Jovannic
Chromatika 0–1 Adyatin
Sabalonia 3–1 Sanctanus
Savojarna 0–0 Terre Septentrionale

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Adyatin 3 3 0 0 5 2 +3 9
2 Terre Septentrionale 3 2 1 0 6 4 +2 7
3 Eura 2 1 1 0 6 2 +4 4
4 Northwest Kalactin 2 1 1 0 9 6 +3 4
5 Sanctanus 3 1 1 1 5 4 +1 4
Savojarna 2 1 1 0 1 0 +1 4
7 Alba and Cymru 3 1 1 1 2 2 0 4
8 The Jovannic 3 1 1 1 5 5 0 4
9 Sabalonia 3 1 0 2 5 5 0 3
10 Eshan 3 1 0 2 4 7 −3 3
11 The Sarian 3 0 2 1 6 7 −1 2
12 Wanarpu 3 0 1 2 6 11 −5 1
13 Chromatika 3 0 0 3 2 7 −5 0


Group 4
Maccian 2–3 Taeshan
Flavovespia 2–0 Sylestone
Eastfield Lodge 3–2 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO
A Flock of Seagulls 1–4 Main Nation Ministry
West Pocono 3–0 Freeport
South Covello 1–0 Melbergia

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Main Nation Ministry 3 2 1 0 8 3 +5 7
West Pocono 3 2 1 0 5 0 +5 7
3 Taeshan 2 2 0 0 4 2 +2 6
4 Flavovespia 3 1 1 1 5 4 +1 4
South Covello 2 1 1 0 1 0 +1 4
6 Maccian 3 1 1 1 3 3 0 4
7 Eastfield Lodge 3 1 1 1 5 6 −1 4
Freeport 3 1 1 1 4 5 −1 4
9 North Quadana 2 1 0 1 1 1 0 3
10 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 3 1 0 2 4 5 −1 3
11 Melbergia 3 0 1 2 2 5 −3 1
Sylestone 3 0 1 2 0 3 −3 1
13 A Flock of Seagulls 3 0 1 2 3 8 −5 1


Group 5
Mkabia 2–2 Bushkrub
Squornshelous 2–2 The Macabees
Adsuri 2–3 Valladares
Vakolicci Haven and Celeria 0–1 Zwangzug
Commonwealth of Baker Park 6–0 Darkmania
Sharktail 4–5 Khazajamal

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 3 3 0 0 14 4 +10 9
2 Zwangzug 3 3 0 0 7 2 +5 9
3 The Macabees 3 2 1 0 4 2 +2 7
4 Darkmania 3 2 0 1 5 7 −2 6
5 Valladares 3 1 2 0 10 9 +1 5
6 Twicetagria 2 1 0 1 5 5 0 3
7 Khazajamal 3 1 0 2 8 9 −1 3
8 Vakolicci Haven and Celeria 3 1 0 2 4 7 −3 3
9 Mkabia 3 0 2 1 5 6 −1 2
10 Squornshelous 3 0 2 1 7 9 −2 2
11 Bushkrub 2 0 1 1 6 7 −1 1
12 Adsuri 3 0 0 3 3 7 −4 0
Sharktail 2 0 0 2 7 11 −4 0


Group 6
Mercedini 2–2 Balqia
Floyssauu 0–2 Hapilopper
Gopnikea 0–3 Banija
Valentine Z 3–0 Caelapes
Bunkaiia 2–4 Lisander
Hampton Island 3–1 West Angola

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 3 3 0 0 9 0 +9 9
2 Lisander 3 3 0 0 9 4 +5 9
3 Hampton Island 2 2 0 0 4 1 +3 6
4 Hapilopper 3 1 1 1 4 3 +1 4
Valentine Z 3 1 1 1 3 2 +1 4
6 Mercedini 3 1 1 1 3 5 −2 4
7 Floyssauu 3 1 0 2 3 7 −4 3
8 Balqia 2 0 2 0 5 5 0 2
Sankt Konrad 2 0 2 0 5 5 0 2
10 West Angola 3 0 2 1 6 8 −2 2
11 Bunkaiia 3 0 1 2 7 10 −3 1
12 Caelapes 3 0 1 2 3 7 −4 1
Gopnikea 3 0 1 2 3 7 −4 1


Group 7
Jeruselem 3–4 Darmen
Delaclava 2–1 South Charlia
Acronius 1–1 Competitive Solitaire
Simpralia 3–5 Sarzonia
Welzat 1–4 Huayramarca
Nephara 2–0 Great Lausitz

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Nephara 2 2 0 0 5 0 +5 6
2 Darmen 2 2 0 0 7 3 +4 6
3 Jeruselem 3 2 0 1 10 7 +3 6
4 Huayramarca 3 2 0 1 6 4 +2 6
Sarzonia 3 2 0 1 11 9 +2 6
6 Simpralia 3 2 0 1 9 8 +1 6
7 Acronius 3 1 1 1 4 3 +1 4
8 Competitive Solitaire 3 1 1 1 5 7 −2 4
9 Aimena 2 1 0 1 1 3 −2 3
Delaclava 3 1 0 2 8 10 −2 3
11 Welzat 3 1 0 2 2 7 −5 3
12 South Charlia 3 0 0 3 3 6 −3 0
13 Great Lausitz 3 0 0 3 3 7 −4 0


Group 8
Atheist Democratic Freehold 1–2 Quakmybush
Ko-oren 0–1 Tequilo
Port Ember 6–1 Indusse
The Holy Empire 5–3 Mattijana
Cheergirls 0–1 Daskel
Vlasisitan 2–2 Devonta

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Devonta 3 2 1 0 7 5 +2 7
2 The Holy Empire 3 2 0 1 12 6 +6 6
3 Port Ember 3 2 0 1 9 4 +5 6
Quakmybush 2 2 0 0 8 3 +5 6
5 Mattijana 3 2 0 1 7 7 0 6
6 Atheist Democratic Freehold 3 1 1 1 5 5 0 4
7 Tequilo 3 1 1 1 7 8 −1 4
8 Ko-oren 3 1 0 2 2 2 0 3
9 Petroslovania 2 1 0 1 7 9 −2 3
10 Daskel 3 1 0 2 1 6 −5 3
11 Vlasisitan 2 0 2 0 2 2 0 2
12 Cheergirls 3 0 1 2 1 3 −2 1
13 Indusse 3 0 0 3 1 9 −8 0
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Tue May 26, 2020 4:20 pm

Group 9
Timuria 1–4 Barunia
Olastor 0–4 Kelssek
Patistan 0–2 Cassadaigua
The Mann Clan 1–2 Xuzaqiy
Grod Island 2–1 Ziwana
Sargossa 5–2 Res Publica Nova Roma

*   Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 4 4 0 0 12 2 +10 12
2 Kelssek 4 4 0 0 14 5 +9 12
3 Sargossa 3 3 0 0 9 2 +7 9
4 Ziwana 4 2 1 1 10 7 +3 7
5 Barunia 3 2 0 1 9 6 +3 6
6 Grod Island 3 2 0 1 4 3 +1 6
7 Xuzaqiy 4 2 0 2 9 10 −1 6
8 Patistan 4 1 1 2 7 9 −2 4
9 Timuria 4 1 0 3 9 12 −3 3
10 Res Publica Nova Roma 4 1 0 3 7 11 −4 3
11 The Mann Clan 4 1 0 3 3 8 −5 3
12 Audiasania 3 0 0 3 7 16 −9 0
Olastor 4 0 0 4 4 13 −9 0


Group 10
Appalachian Nation 2–4 Trolleborg
Soracana Islands 4–3 ZSeparatists
Free Republics 8–4 St Saratoga
Ethane 4–0 When U Die
Siovanija And Teusland 5–0 The Commuinist republic of chinatown
Bolgano 5–4 Abanhfleft

*   Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Free Republics 4 3 0 1 15 6 +9 9
2 Abanhfleft 4 3 0 1 9 6 +3 9
3 Ethane 4 2 1 1 10 6 +4 7
Trolleborg 3 2 1 0 12 8 +4 7
5 Siovanija And Teusland 3 2 0 1 10 4 +6 6
6 Soracana Islands 4 1 2 1 8 9 −1 5
7 Electrum 3 1 1 1 4 5 −1 4
8 ZSeparatists 4 1 1 2 9 10 −1 4
9 Appalachian Nation 4 1 1 2 7 9 −2 4
10 The Commuinist republic of chinatown 4 1 1 2 6 15 −9 4
11 Bolgano 3 1 0 2 11 13 −2 3
12 St Saratoga 4 0 3 1 7 11 −4 3
13 When U Die 4 0 1 3 2 8 −6 1


Group 11
Xanneria 3–1 Monglechabagd
Nooooooooooooooo 1–1 Kandorith
HUElavia 6–4 Vdara
Equestria 4–2 South Concepthuania
Blouman Empire 2–3 Ancherion
Fujai 1–0 Jamestownnnn

*   Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 4 4 0 0 16 6 +10 12
2 Xanneria 4 4 0 0 14 8 +6 12
3 HUElavia 4 3 0 1 15 11 +4 9
4 Kandorith 4 1 2 1 6 6 0 5
Nooooooooooooooo 4 1 2 1 6 6 0 5
6 Lo Santano 3 1 1 1 5 4 +1 4
7 Ancherion 4 1 1 2 11 12 −1 4
8 Fujai 3 1 1 1 3 8 −5 4
9 South Concepthuania 4 1 0 3 7 11 −4 3
Vdara 4 1 0 3 9 13 −4 3
11 Blouman Empire 3 0 2 1 4 5 −1 2
12 Monglechabagd 3 0 2 1 4 6 −2 2
13 Jamestownnnn 4 0 1 3 3 7 −4 1


Group 12
Jerauuk 2–3 Havynwilde
Bongo Johnson 1–2 95X
Talamia 1–3 Garifunya
Geektopia 2–1 Starblaydia
Cosumar 2–1 Osarius
Baggieland 0–0 Zeta Reka and Hugeltaldom

*   Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 95X 4 4 0 0 11 5 +6 12
2 Starblaydia 4 2 1 1 10 5 +5 7
3 Cosumar 3 2 1 0 8 4 +4 7
4 Garifunya 4 2 1 1 9 7 +2 7
5 Osarius 4 2 1 1 11 10 +1 7
6 Geektopia 4 2 1 1 7 6 +1 7
7 Aldaveria 3 2 0 1 6 5 +1 6
Zeta Reka and Hugeltaldom 4 1 3 0 5 4 +1 6
9 Havynwilde 3 1 0 2 6 8 −2 3
10 Bongo Johnson 4 0 2 2 9 11 −2 2
11 Baggieland 3 0 1 2 5 9 −4 1
12 Talamia 4 0 1 3 8 13 −5 1
13 Jerauuk 4 0 0 4 6 14 −8 0


Group 13
Eraman 3–0 Tamgu
Ottoman Syldavia 0–1 South Newlandia
Plane of Possibility 3–4 Mavinet
Valanora 5–3 Pangurstan
Bliuji 5–0 Kuriko
Juvencus 6–4 The Kytler Peninsulae

*   Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Valanora 4 4 0 0 13 4 +9 12
2 Eraman 4 3 1 0 13 8 +5 10
3 Ottoman Syldavia 4 3 0 1 8 4 +4 9
4 South Newlandia 4 2 1 1 8 8 0 7
5 Bliuji 3 2 0 1 12 6 +6 6
6 Juvencus 3 2 0 1 10 8 +2 6
Pasarga 3 2 0 1 4 2 +2 6
8 Mavinet 4 2 0 2 9 10 −1 6
9 Pangurstan 4 1 0 3 8 11 −3 3
10 Plane of Possibility 4 0 2 2 7 9 −2 2
11 The Kytler Peninsulae 4 0 1 3 10 18 −8 1
12 Kuriko 4 0 1 3 2 11 −9 1
13 Tamgu 3 0 0 3 3 8 −5 0


Group 14
Lake Esper 2–1 Legalese
North New South Wales 1–2 Riena
Southern Esportivan Union 2–5 Vilita
Omerica 3–3 Drunk People at the Local Tavern
Qasden 1–0 Oberour Ar Moro
Krytenia 1–1 Newmanistan

*   Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Vilita 4 4 0 0 18 7 +11 12
2 Qasden 3 3 0 0 7 4 +3 9
3 Omerica 4 1 3 0 13 9 +4 6
4 Legalese 3 2 0 1 9 7 +2 6
5 Lake Esper 4 2 0 2 9 9 0 6
6 Riena 4 2 0 2 8 9 −1 6
7 Newmanistan 4 1 2 1 8 8 0 5
Oberour Ar Moro 4 1 2 1 9 9 0 5
9 Southern Esportivan Union 4 1 1 2 6 9 −3 4
10 Saintland 3 1 0 2 5 7 −2 3
11 North New South Wales 4 1 0 3 6 11 −5 3
12 Drunk People at the Local Tavern 4 0 1 3 4 8 −4 1
13 Krytenia 3 0 1 2 3 8 −5 1


Group 15
Filindostan 0–1 Reçueçn
Poafmersia 1–3 Damukuni
Shokpos 0–1 Qvardax
Andromeda Island Group 1–2 Independent Athletes from Quebec
Revatnagar 2–3 Brenecia
Crystalline Caverns 0–0 Emastalia

*   Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Independent Athletes from Quebec 4 4 0 0 11 4 +7 12
2 Reçueçn 3 3 0 0 9 2 +7 9
3 Brenecia 4 3 0 1 12 8 +4 9
4 Emastalia 4 2 2 0 7 3 +4 8
5 Filindostan 4 2 0 2 9 7 +2 6
6 Poafmersia 4 2 0 2 8 9 −1 6
7 Damukuni 4 2 0 2 9 14 −5 6
8 Crystalline Caverns 3 1 1 1 2 1 +1 4
9 Andromeda Island Group 4 1 1 2 5 8 −3 4
10 The Grearish Union 3 1 0 2 4 7 −3 3
11 Qvardax 4 1 0 3 5 8 −3 3
12 Shokpos 4 0 0 4 4 8 −4 0
13 Revatnagar 3 0 0 3 3 9 −6 0
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Tue May 26, 2020 8:55 pm

Group 1
Villablanca 0–1 Jeckland
TJUN-ia 2–3 Sajnur
New Lusitania 3–2 Porticalia
Necosia 4–5 Euran Oceania Territories
Turori 1–0 Audioslavia
Astograth 0–0 Muradil

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Turori 3 3 0 0 7 3 +4 9
2 Audioslavia 4 3 0 1 5 2 +3 9
3 Sajnur 4 2 2 0 12 9 +3 8
4 New Lusitania 4 2 1 1 5 4 +1 7
5 Porticalia 4 1 2 1 4 4 0 5
Villablanca 4 1 2 1 5 5 0 5
7 Muradil 4 1 2 1 4 5 −1 5
8 Astograth 3 1 1 1 5 3 +2 4
9 Euran Oceania Territories 4 1 1 2 10 11 −1 4
Jeckland 3 1 1 1 7 8 −1 4
11 Natanians and Nosts 3 0 3 0 7 7 0 3
12 TJUN-ia 4 0 1 3 5 8 −3 1
13 Necosia 4 0 0 4 5 12 −7 0


Group 2
EGM 3–5 Kita-Hinode
Lochario 0–1 Donnacona
Torisakia 1–0 Gyatso-kai
Balaslandia 0–1 Jantor
Wreckeria 0–2 Drawkland
Busoga Islands 2–3 Squornshelan Remnant States

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Drawkland 4 4 0 0 9 2 +7 12
2 Kita-Hinode 3 3 0 0 8 3 +5 9
Torisakia 4 3 0 1 12 7 +5 9
4 Squornshelan Remnant States 4 3 0 1 15 12 +3 9
5 Busoga Islands 3 2 0 1 11 8 +3 6
6 Donnacona 4 2 0 2 5 4 +1 6
7 Jantor 4 2 0 2 6 6 0 6
8 Kohnhead 3 1 1 1 6 6 0 4
9 Lochario 4 1 1 2 4 5 −1 4
10 Gyatso-kai 4 0 3 1 7 8 −1 3
11 EGM 4 0 1 3 4 13 −9 1
12 Wreckeria 3 0 0 3 5 11 −6 0
13 Balaslandia 4 0 0 4 5 12 −7 0


Group 3
Sanctanus 1–1 Savojarna
Adyatin 3–0 Sabalonia
The Jovannic 4–3 Chromatika
Wanarpu 3–4 The Sarian
Eura 1–0 Alba and Cymru
Northwest Kalactin 3–4 Eshan

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Adyatin 4 4 0 0 8 2 +6 12
2 Eura 3 2 1 0 7 2 +5 7
3 Terre Septentrionale 3 2 1 0 6 4 +2 7
4 The Jovannic 4 2 1 1 9 8 +1 7
5 Eshan 4 2 0 2 8 10 −2 6
6 Sanctanus 4 1 2 1 6 5 +1 5
Savojarna 3 1 2 0 2 1 +1 5
8 The Sarian 4 1 2 1 10 10 0 5
9 Northwest Kalactin 3 1 1 1 12 10 +2 4
10 Alba and Cymru 4 1 1 2 2 3 −1 4
11 Sabalonia 4 1 0 3 5 8 −3 3
12 Wanarpu 4 0 1 3 9 15 −6 1
13 Chromatika 4 0 0 4 5 11 −6 0


Group 4
Freeport 1–1 South Covello
Main Nation Ministry 3–1 West Pocono
The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 0–2 A Flock of Seagulls
Sylestone 2–1 Eastfield Lodge
Taeshan 1–0 Flavovespia
North Quadana 1–2 Maccian

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Main Nation Ministry 4 3 1 0 11 4 +7 10
2 Taeshan 3 3 0 0 5 2 +3 9
3 West Pocono 4 2 1 1 6 3 +3 7
4 Maccian 4 2 1 1 5 4 +1 7
5 South Covello 3 1 2 0 2 1 +1 5
6 Freeport 4 1 2 1 5 6 −1 5
7 Flavovespia 4 1 1 2 5 5 0 4
8 Sylestone 4 1 1 2 2 4 −2 4
9 Eastfield Lodge 4 1 1 2 6 8 −2 4
10 A Flock of Seagulls 4 1 1 2 5 8 −3 4
11 North Quadana 3 1 0 2 2 3 −1 3
12 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 4 1 0 3 4 7 −3 3
13 Melbergia 3 0 1 2 2 5 −3 1


Group 5
Darkmania 1–2 Sharktail
Zwangzug 0–4 Commonwealth of Baker Park
Valladares 2–2 Vakolicci Haven and Celeria
The Macabees 1–0 Adsuri
Bushkrub 3–4 Squornshelous
Twicetagria 1–3 Mkabia

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 4 4 0 0 18 4 +14 12
2 The Macabees 4 3 1 0 5 2 +3 10
3 Zwangzug 4 3 0 1 7 6 +1 9
4 Valladares 4 1 3 0 12 11 +1 6
5 Darkmania 4 2 0 2 6 9 −3 6
6 Mkabia 4 1 2 1 8 7 +1 5
7 Squornshelous 4 1 2 1 11 12 −1 5
8 Vakolicci Haven and Celeria 4 1 1 2 6 9 −3 4
9 Khazajamal 3 1 0 2 8 9 −1 3
10 Twicetagria 3 1 0 2 6 8 −2 3
11 Sharktail 3 1 0 2 9 12 −3 3
12 Bushkrub 3 0 1 2 9 11 −2 1
13 Adsuri 4 0 0 4 3 8 −5 0


Group 6
Lisander 0–1 Hampton Island
Caelapes 3–4 Bunkaiia
Banija 5–1 Valentine Z
Hapilopper 1–0 Gopnikea
Balqia 2–2 Floyssauu
Sankt Konrad 2–5 Mercedini

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 4 4 0 0 14 1 +13 12
2 Hampton Island 3 3 0 0 5 1 +4 9
3 Lisander 4 3 0 1 9 5 +4 9
4 Hapilopper 4 2 1 1 5 3 +2 7
5 Mercedini 4 2 1 1 8 7 +1 7
6 Bunkaiia 4 1 1 2 11 13 −2 4
7 Valentine Z 4 1 1 2 4 7 −3 4
8 Floyssauu 4 1 1 2 5 9 −4 4
9 Balqia 3 0 3 0 7 7 0 3
10 West Angola 3 0 2 1 6 8 −2 2
11 Sankt Konrad 3 0 2 1 7 10 −3 2
12 Caelapes 4 0 1 3 6 11 −5 1
Gopnikea 4 0 1 3 3 8 −5 1


Group 7
Huayramarca 2–2 Nephara
Sarzonia 2–4 Welzat
Competitive Solitaire 1–0 Simpralia
South Charlia 0–4 Acronius
Darmen 5–2 Delaclava
Aimena 5–4 Jeruselem

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Darmen 3 3 0 0 12 5 +7 9
2 Acronius 4 2 1 1 8 3 +5 7
Nephara 3 2 1 0 7 2 +5 7
4 Huayramarca 4 2 1 1 8 6 +2 7
5 Competitive Solitaire 4 2 1 1 6 7 −1 7
6 Jeruselem 4 2 0 2 14 12 +2 6
7 Sarzonia 4 2 0 2 13 13 0 6
8 Simpralia 4 2 0 2 9 9 0 6
9 Aimena 3 2 0 1 6 7 −1 6
10 Welzat 4 2 0 2 6 9 −3 6
11 Delaclava 4 1 0 3 10 15 −5 3
12 Great Lausitz 3 0 0 3 3 7 −4 0
13 South Charlia 4 0 0 4 3 10 −7 0


Group 8
Daskel 1–3 Vlasisitan
Mattijana 5–1 Cheergirls
Indusse 2–5 The Holy Empire
Tequilo 1–1 Port Ember
Quakmybush 0–1 Ko-oren
Petroslovania 3–2 Atheist Democratic Freehold

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 The Holy Empire 4 3 0 1 17 8 +9 9
2 Mattijana 4 3 0 1 12 8 +4 9
3 Port Ember 4 2 1 1 10 5 +5 7
4 Devonta 3 2 1 0 7 5 +2 7
5 Quakmybush 3 2 0 1 8 4 +4 6
6 Ko-oren 4 2 0 2 3 2 +1 6
7 Petroslovania 3 2 0 1 10 11 −1 6
8 Vlasisitan 3 1 2 0 5 3 +2 5
9 Tequilo 4 1 2 1 8 9 −1 5
10 Atheist Democratic Freehold 4 1 1 2 7 8 −1 4
11 Daskel 4 1 0 3 2 9 −7 3
12 Cheergirls 4 0 1 3 2 8 −6 1
13 Indusse 4 0 0 4 3 14 −11 0
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Wed May 27, 2020 4:09 pm

Group 9
Ziwana 1–4 Sargossa
Xuzaqiy 2–3 Grod Island
Cassadaigua 6–0 The Mann Clan
Kelssek 1–0 Patistan
Barunia 5–4 Olastor
Audiasania 2–3 Timuria

*   Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 5 5 0 0 18 2 +16 15
2 Kelssek 5 5 0 0 15 5 +10 15
3 Sargossa 4 4 0 0 13 3 +10 12
4 Barunia 4 3 0 1 14 10 +4 9
5 Grod Island 4 3 0 1 7 5 +2 9
6 Ziwana 5 2 1 2 11 11 0 7
7 Timuria 5 2 0 3 12 14 −2 6
8 Xuzaqiy 5 2 0 3 11 13 −2 6
9 Patistan 5 1 1 3 7 10 −3 4
10 Res Publica Nova Roma 4 1 0 3 7 11 −4 3
11 The Mann Clan 5 1 0 4 3 14 −11 3
12 Audiasania 4 0 0 4 9 19 −10 0
Olastor 5 0 0 5 8 18 −10 0

Group 10
The Commuinist republic of chinatown 3–3 Bolgano
When U Die 0–1 Siovanija And Teusland
St Saratoga 0–1 Ethane
ZSeparatists 3–5 Free Republics
Trolleborg 4–2 Soracana Islands
Electrum 4–2 Appalachian Nation

*   Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Free Republics 5 4 0 1 20 9 +11 12
2 Trolleborg 4 3 1 0 16 10 +6 10
3 Ethane 5 3 1 1 11 6 +5 10
4 Siovanija And Teusland 4 3 0 1 11 4 +7 9
5 Abanhfleft 4 3 0 1 9 6 +3 9
6 Electrum 4 2 1 1 8 7 +1 7
7 Soracana Islands 5 1 2 2 10 13 −3 5
8 The Commuinist republic of chinatown 5 1 2 2 9 18 −9 5
9 Bolgano 4 1 1 2 14 16 −2 4
10 ZSeparatists 5 1 1 3 12 15 −3 4
11 Appalachian Nation 5 1 1 3 9 13 −4 4
12 St Saratoga 5 0 3 2 7 12 −5 3
13 When U Die 5 0 1 4 2 9 −7 1


Group 11

Ancherion 1–1 Fujai
South Concepthuania 1–1 Blouman Empire
Vdara 2–3 Equestria
Kandorith 2–4 HUElavia
Monglechabagd 0–0 Nooooooooooooooo
Lo Santano 2–2 Xanneria

*   Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 5 5 0 0 19 8 +11 15
2 Xanneria 5 4 1 0 16 10 +6 13
3 HUElavia 5 4 0 1 19 13 +6 12
4 Nooooooooooooooo 5 1 3 1 6 6 0 6
5 Lo Santano 4 1 2 1 7 6 +1 5
6 Ancherion 5 1 2 2 12 13 −1 5
7 Kandorith 5 1 2 2 8 10 −2 5
8 Fujai 4 1 2 1 4 9 −5 5
9 South Concepthuania 5 1 1 3 8 12 −4 4
10 Blouman Empire 4 0 3 1 5 6 −1 3
11 Monglechabagd 4 0 3 1 4 6 −2 3
12 Vdara 5 1 0 4 11 16 −5 3
13 Jamestownnnn 4 0 1 3 3 7 −4 1


Group 12
Osarius 2–2 Baggieland
Starblaydia 2–0 Cosumar
Garifunya 3–1 Geektopia
95X 3–0 Talamia
Havynwilde 2–4 Bongo Johnson
Aldaveria 2–0 Jerauuk

*   Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 95X 5 5 0 0 14 5 +9 15
2 Starblaydia 5 3 1 1 12 5 +7 10
3 Garifunya 5 3 1 1 12 8 +4 10
4 Aldaveria 4 3 0 1 8 5 +3 9
5 Osarius 5 2 2 1 13 12 +1 8
6 Cosumar 4 2 1 1 8 6 +2 7
7 Geektopia 5 2 1 2 8 9 −1 7
8 Zeta Reka and Hugeltaldom 4 1 3 0 5 4 +1 6
9 Bongo Johnson 5 1 2 2 13 13 0 5
10 Havynwilde 4 1 0 3 8 12 −4 3
11 Baggieland 4 0 2 2 7 11 −4 2
12 Talamia 5 0 1 4 8 16 −8 1
13 Jerauuk 5 0 0 5 6 16 −10 0


Group 13
Kuriko 3–2 Juvencus
Pangurstan 2–1 Bliuji
Mavinet 1–2 Valanora
South Newlandia 0–0 Plane of Possibility
Tamgu 0–0 Ottoman Syldavia
Pasarga 1–0 Eraman

*   Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Valanora 5 5 0 0 15 5 +10 15
2 Eraman 5 3 1 1 13 9 +4 10
Ottoman Syldavia 5 3 1 1 8 4 +4 10
4 Pasarga 4 3 0 1 5 2 +3 9
5 South Newlandia 5 2 2 1 8 8 0 8
6 Bliuji 4 2 0 2 13 8 +5 6
7 Juvencus 4 2 0 2 12 11 +1 6
8 Mavinet 5 2 0 3 10 12 −2 6
Pangurstan 5 2 0 3 10 12 −2 6
10 Kuriko 5 1 1 3 5 13 −8 4
11 Plane of Possibility 5 0 3 2 7 9 −2 3
12 Tamgu 4 0 1 3 3 8 −5 1
13 The Kytler Peninsulae 4 0 1 3 10 18 −8 1


Group 14
Oberour Ar Moro 1–5 Krytenia
Drunk People at the Local Tavern 2–4 Qasden
Vilita 3–1 Omerica
Riena 4–0 Southern Esportivan Union
Legalese 0–2 North New South Wales
Saintland 2–0 Lake Esper

*   Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Vilita 5 5 0 0 21 8 +13 15
2 Qasden 4 4 0 0 11 6 +5 12
3 Riena 5 3 0 2 12 9 +3 9
4 Omerica 5 1 3 1 14 12 +2 6
5 Legalese 4 2 0 2 9 9 0 6
6 Saintland 4 2 0 2 7 7 0 6
7 Lake Esper 5 2 0 3 9 11 −2 6
8 North New South Wales 5 2 0 3 8 11 −3 6
9 Newmanistan 4 1 2 1 8 8 0 5
10 Oberour Ar Moro 5 1 2 2 10 14 −4 5
11 Krytenia 4 1 1 2 8 9 −1 4
12 Southern Esportivan Union 5 1 1 3 6 13 −7 4
13 Drunk People at the Local Tavern 5 0 1 4 6 12 −6 1


Group 15
Brenecia 3–1 Crystalline Caverns
Independent Athletes from Quebec 3–3 Revatnagar
Qvardax 0–1 Andromeda Island Group
Damukuni 2–2 Shokpos
Reçueçn 1–1 Poafmersia
The Grearish Union 1–5 Filindostan

*   Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Independent Athletes from Quebec 5 4 1 0 14 7 +7 13
2 Brenecia 5 4 0 1 15 9 +6 12
3 Reçueçn 4 3 1 0 10 3 +7 10
4 Filindostan 5 3 0 2 14 8 +6 9
5 Emastalia 4 2 2 0 7 3 +4 8
6 Poafmersia 5 2 1 2 9 10 −1 7
7 Andromeda Island Group 5 2 1 2 6 8 −2 7
8 Damukuni 5 2 1 2 11 16 −5 7
9 Crystalline Caverns 4 1 1 2 3 4 −1 4
10 Qvardax 5 1 0 4 5 9 −4 3
11 The Grearish Union 4 1 0 3 5 12 −7 3
12 Shokpos 5 0 1 4 6 10 −4 1
13 Revatnagar 4 0 1 3 6 12 −6 1
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Wed May 27, 2020 8:10 pm

Group 1
Audioslavia 0–1 Astograth
Euran Oceania Territories 0–4 Turori
Porticalia 0–0 Necosia
Sajnur 4–3 New Lusitania
Jeckland 0–2 TJUN-ia
Natanians and Nosts 1–0 Villablanca

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Turori 4 4 0 0 11 3 +8 12
2 Sajnur 5 3 2 0 16 12 +4 11
3 Audioslavia 5 3 0 2 5 3 +2 9
4 Astograth 4 2 1 1 6 3 +3 7
5 New Lusitania 5 2 1 2 8 8 0 7
6 Natanians and Nosts 4 1 3 0 8 7 +1 6
7 Porticalia 5 1 3 1 4 4 0 6
8 Muradil 4 1 2 1 4 5 −1 5
Villablanca 5 1 2 2 5 6 −1 5
10 TJUN-ia 5 1 1 3 7 8 −1 4
11 Jeckland 4 1 1 2 7 10 −3 4
12 Euran Oceania Territories 5 1 1 3 10 15 −5 4
13 Necosia 5 0 1 4 5 12 −7 1


Group 2
Drawkland 0–0 Busoga Islands
Jantor 4–4 Wreckeria
Gyatso-kai 4–5 Balaslandia
Donnacona 1–0 Torisakia
Kita-Hinode 4–0 Lochario
Kohnhead 4–1 EGM

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Drawkland 5 4 1 0 9 2 +7 13
2 Kita-Hinode 4 4 0 0 12 3 +9 12
3 Torisakia 5 3 0 2 12 8 +4 9
4 Squornshelan Remnant States 4 3 0 1 15 12 +3 9
5 Donnacona 5 3 0 2 6 4 +2 9
6 Busoga Islands 4 2 1 1 11 8 +3 7
Kohnhead 4 2 1 1 10 7 +3 7
8 Jantor 5 2 1 2 10 10 0 7
9 Lochario 5 1 1 3 4 9 −5 4
10 Gyatso-kai 5 0 3 2 11 13 −2 3
11 Balaslandia 5 1 0 4 10 16 −6 3
12 Wreckeria 4 0 1 3 9 15 −6 1
13 EGM 5 0 1 4 5 17 −12 1


Group 3
Alba and Cymru 1–1 Northwest Kalactin
The Sarian 3–4 Eura
Chromatika 3–1 Wanarpu
Sabalonia 2–0 The Jovannic
Savojarna 3–3 Adyatin
Terre Septentrionale 4–4 Sanctanus

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Adyatin 5 4 1 0 11 5 +6 13
2 Eura 4 3 1 0 11 5 +6 10
3 Terre Septentrionale 4 2 2 0 10 8 +2 8
4 The Jovannic 5 2 1 2 9 10 −1 7
5 Sanctanus 5 1 3 1 10 9 +1 6
Savojarna 4 1 3 0 5 4 +1 6
7 Sabalonia 5 2 0 3 7 8 −1 6
8 Eshan 4 2 0 2 8 10 −2 6
9 Northwest Kalactin 4 1 2 1 13 11 +2 5
10 Alba and Cymru 5 1 2 2 3 4 −1 5
The Sarian 5 1 2 2 13 14 −1 5
12 Chromatika 5 1 0 4 8 12 −4 3
13 Wanarpu 5 0 1 4 10 18 −8 1


Group 4
Flavovespia 2–0 North Quadana
Eastfield Lodge 0–4 Taeshan
A Flock of Seagulls 2–2 Sylestone
West Pocono 1–0 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO
South Covello 2–2 Main Nation Ministry
Melbergia 1–1 Freeport

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Taeshan 4 4 0 0 9 2 +7 12
2 Main Nation Ministry 5 3 2 0 13 6 +7 11
3 West Pocono 5 3 1 1 7 3 +4 10
4 Flavovespia 5 2 1 2 7 5 +2 7
5 Maccian 4 2 1 1 5 4 +1 7
6 South Covello 4 1 3 0 4 3 +1 6
7 Freeport 5 1 3 1 6 7 −1 6
8 Sylestone 5 1 2 2 4 6 −2 5
9 A Flock of Seagulls 5 1 2 2 7 10 −3 5
10 Eastfield Lodge 5 1 1 3 6 12 −6 4
11 North Quadana 4 1 0 3 2 5 −3 3
12 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 5 1 0 4 4 8 −4 3
13 Melbergia 4 0 2 2 3 6 −3 2


Group 5
Squornshelous 2–3 Twicetagria
Adsuri 0–2 Bushkrub
Vakolicci Haven and Celeria 0–0 The Macabees
Commonwealth of Baker Park 4–0 Valladares
Sharktail 1–3 Zwangzug
Khazajamal 0–3 Darkmania

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 5 5 0 0 22 4 +18 15
2 Zwangzug 5 4 0 1 10 7 +3 12
3 The Macabees 5 3 2 0 5 2 +3 11
4 Darkmania 5 3 0 2 9 9 0 9
5 Twicetagria 4 2 0 2 9 10 −1 6
6 Valladares 5 1 3 1 12 15 −3 6
7 Mkabia 4 1 2 1 8 7 +1 5
8 Squornshelous 5 1 2 2 13 15 −2 5
9 Vakolicci Haven and Celeria 5 1 2 2 6 9 −3 5
10 Bushkrub 4 1 1 2 11 11 0 4
11 Khazajamal 4 1 0 3 8 12 −4 3
12 Sharktail 4 1 0 3 10 15 −5 3
13 Adsuri 5 0 0 5 3 10 −7 0


Group 6
Floyssauu 6–6 Sankt Konrad
Gopnikea 2–0 Balqia
Valentine Z 0–1 Hapilopper
Bunkaiia 0–4 Banija
Hampton Island 2–2 Caelapes
West Angola 0–2 Lisander

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 5 5 0 0 18 1 +17 15
2 Lisander 5 4 0 1 11 5 +6 12
3 Hampton Island 4 3 1 0 7 3 +4 10
4 Hapilopper 5 3 1 1 6 3 +3 10
5 Mercedini 4 2 1 1 8 7 +1 7
6 Floyssauu 5 1 2 2 11 15 −4 5
7 Gopnikea 5 1 1 3 5 8 −3 4
8 Valentine Z 5 1 1 3 4 8 −4 4
9 Bunkaiia 5 1 1 3 11 17 −6 4
10 Balqia 4 0 3 1 7 9 −2 3
11 Sankt Konrad 4 0 3 1 13 16 −3 3
12 West Angola 4 0 2 2 6 10 −4 2
13 Caelapes 5 0 2 3 8 13 −5 2


Group 7
Delaclava 3–0 Aimena
Acronius 4–5 Darmen
Simpralia 3–2 South Charlia
Welzat 2–0 Competitive Solitaire
Nephara 4–1 Sarzonia
Great Lausitz 3–4 Huayramarca

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Darmen 4 4 0 0 17 9 +8 12
2 Nephara 4 3 1 0 11 3 +8 10
3 Huayramarca 5 3 1 1 12 9 +3 10
4 Simpralia 5 3 0 2 12 11 +1 9
5 Welzat 5 3 0 2 8 9 −1 9
6 Acronius 5 2 1 2 12 8 +4 7
7 Competitive Solitaire 5 2 1 2 6 9 −3 7
8 Jeruselem 4 2 0 2 14 12 +2 6
9 Delaclava 5 2 0 3 13 15 −2 6
10 Sarzonia 5 2 0 3 14 17 −3 6
11 Aimena 4 2 0 2 6 10 −4 6
12 Great Lausitz 4 0 0 4 6 11 −5 0
13 South Charlia 5 0 0 5 5 13 −8 0


Group 8
Ko-oren 1–0 Petroslovania
Port Ember 2–3 Quakmybush
The Holy Empire 1–1 Tequilo
Cheergirls 1–0 Indusse
Vlasisitan 0–1 Mattijana
Devonta 2–2 Daskel

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Mattijana 5 4 0 1 13 8 +5 12
2 The Holy Empire 5 3 1 1 18 9 +9 10
3 Quakmybush 4 3 0 1 11 6 +5 9
4 Ko-oren 5 3 0 2 4 2 +2 9
5 Devonta 4 2 2 0 9 7 +2 8
6 Port Ember 5 2 1 2 12 8 +4 7
7 Tequilo 5 1 3 1 9 10 −1 6
8 Petroslovania 4 2 0 2 10 12 −2 6
9 Vlasisitan 4 1 2 1 5 4 +1 5
10 Atheist Democratic Freehold 4 1 1 2 7 8 −1 4
11 Cheergirls 5 1 1 3 3 8 −5 4
12 Daskel 5 1 1 3 4 11 −7 4
13 Indusse 5 0 0 5 3 15 −12 0
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Thu May 28, 2020 4:05 pm

Group 9
Olastor 1–0 Audiasania
Patistan 3–1 Barunia
The Mann Clan 1–2 Kelssek
Grod Island 1–4 Cassadaigua
Sargossa 0–1 Xuzaqiy
Res Publica Nova Roma 1–1 Ziwana

*   Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 6 6 0 0 22 3 +19 18
2 Kelssek 6 6 0 0 17 6 +11 18
3 Sargossa 5 4 0 1 13 4 +9 12
4 Barunia 5 3 0 2 15 13 +2 9
5 Grod Island 5 3 0 2 8 9 −1 9
6 Xuzaqiy 6 3 0 3 12 13 −1 9
7 Ziwana 6 2 2 2 12 12 0 8
8 Patistan 6 2 1 3 10 11 −1 7
9 Timuria 5 2 0 3 12 14 −2 6
10 Res Publica Nova Roma 5 1 1 3 8 12 −4 4
11 Olastor 6 1 0 5 9 18 −9 3
12 The Mann Clan 6 1 0 5 4 16 −12 3
13 Audiasania 5 0 0 5 9 20 −11 0


Group 10
Soracana Islands 4–0 Electrum
Free Republics 4–2 Trolleborg
Ethane 3–2 ZSeparatists
Siovanija And Teusland 5–1 St Saratoga
Bolgano 1–3 When U Die
Abanhfleft 3–1 The Commuinist republic of chinatown

*   Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Free Republics 6 5 0 1 24 11 +13 15
2 Ethane 6 4 1 1 14 8 +6 13
3 Siovanija And Teusland 5 4 0 1 16 5 +11 12
4 Abanhfleft 5 4 0 1 12 7 +5 12
5 Trolleborg 5 3 1 1 18 14 +4 10
6 Soracana Islands 6 2 2 2 14 13 +1 8
7 Electrum 5 2 1 2 8 11 −3 7
8 The Commuinist republic of chinatown 6 1 2 3 10 21 −11 5
9 ZSeparatists 6 1 1 4 14 18 −4 4
10 Appalachian Nation 5 1 1 3 9 13 −4 4
Bolgano 5 1 1 3 15 19 −4 4
12 When U Die 6 1 1 4 5 10 −5 4
13 St Saratoga 6 0 3 3 8 17 −9 3


Group 11
Nooooooooooooooo 3–0 Lo Santano
HUElavia 3–1 Monglechabagd
Equestria 4–4 Kandorith
Blouman Empire 0–2 Vdara
Fujai 3–2 South Concepthuania
Jamestownnnn 0–1 Ancherion

*   Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 6 5 1 0 23 12 +11 16
2 HUElavia 6 5 0 1 22 14 +8 15
3 Xanneria 5 4 1 0 16 10 +6 13
4 Nooooooooooooooo 6 2 3 1 9 6 +3 9
5 Ancherion 6 2 2 2 13 13 0 8
6 Fujai 5 2 2 1 7 11 −4 8
7 Kandorith 6 1 3 2 12 14 −2 6
8 Vdara 6 2 0 4 13 16 −3 6
9 Lo Santano 5 1 2 2 7 9 −2 5
10 South Concepthuania 6 1 1 4 10 15 −5 4
11 Blouman Empire 5 0 3 2 5 8 −3 3
12 Monglechabagd 5 0 3 2 5 9 −4 3
13 Jamestownnnn 5 0 1 4 3 8 −5 1


Group 12
Bongo Johnson 1–3 Aldaveria
Talamia 3–2 Havynwilde
Geektopia 1–2 95X
Cosumar 1–0 Garifunya
Baggieland 3–6 Starblaydia
Zeta Reka and Hugeltaldom 1–0 Osarius

*   Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 95X 6 6 0 0 16 6 +10 18
2 Starblaydia 6 4 1 1 18 8 +10 13
3 Aldaveria 5 4 0 1 11 6 +5 12
4 Cosumar 5 3 1 1 9 6 +3 10
5 Garifunya 6 3 1 2 12 9 +3 10
6 Zeta Reka and Hugeltaldom 5 2 3 0 6 4 +2 9
7 Osarius 6 2 2 2 13 13 0 8
8 Geektopia 6 2 1 3 9 11 −2 7
9 Bongo Johnson 6 1 2 3 14 16 −2 5
10 Talamia 6 1 1 4 11 18 −7 4
11 Havynwilde 5 1 0 4 10 15 −5 3
12 Baggieland 5 0 2 3 10 17 −7 2
13 Jerauuk 5 0 0 5 6 16 −10 0


Group 13
Ottoman Syldavia 2–4 Pasarga
Plane of Possibility 2–3 Tamgu
Valanora 0–2 South Newlandia
Bliuji 2–5 Mavinet
Juvencus 3–4 Pangurstan
The Kytler Peninsulae 1–0 Kuriko

*   Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Valanora 6 5 0 1 15 7 +8 15
2 Pasarga 5 4 0 1 9 4 +5 12
3 South Newlandia 6 3 2 1 10 8 +2 11
4 Eraman 5 3 1 1 13 9 +4 10
5 Ottoman Syldavia 6 3 1 2 10 8 +2 10
6 Mavinet 6 3 0 3 15 14 +1 9
7 Pangurstan 6 3 0 3 14 15 −1 9
8 Bliuji 5 2 0 3 15 13 +2 6
9 Juvencus 5 2 0 3 15 15 0 6
10 Tamgu 5 1 1 3 6 10 −4 4
11 The Kytler Peninsulae 5 1 1 3 11 18 −7 4
12 Kuriko 6 1 1 4 5 14 −9 4
13 Plane of Possibility 6 0 3 3 9 12 −3 3


Group 14
North New South Wales 0–0 Saintland
Southern Esportivan Union 6–2 Legalese
Omerica 4–2 Riena
Qasden 3–6 Vilita
Krytenia 2–2 Drunk People at the Local Tavern
Newmanistan 3–2 Oberour Ar Moro

*   Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Vilita 6 6 0 0 27 11 +16 18
2 Qasden 5 4 0 1 14 12 +2 12
3 Omerica 6 2 3 1 18 14 +4 9
4 Riena 6 3 0 3 14 13 +1 9
5 Newmanistan 5 2 2 1 11 10 +1 8
6 Saintland 5 2 1 2 7 7 0 7
7 North New South Wales 6 2 1 3 8 11 −3 7
Southern Esportivan Union 6 2 1 3 12 15 −3 7
9 Lake Esper 5 2 0 3 9 11 −2 6
10 Legalese 5 2 0 3 11 15 −4 6
11 Krytenia 5 1 2 2 10 11 −1 5
12 Oberour Ar Moro 6 1 2 3 12 17 −5 5
13 Drunk People at the Local Tavern 6 0 2 4 8 14 −6 2


Group 15
Poafmersia 3–2 The Grearish Union
Shokpos 0–1 Reçueçn
Andromeda Island Group 2–2 Damukuni
Revatnagar 1–3 Qvardax
Crystalline Caverns 1–1 Independent Athletes from Quebec
Emastalia 0–3 Brenecia

*   Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Brenecia 6 5 0 1 18 9 +9 15
2 Independent Athletes from Quebec 6 4 2 0 15 8 +7 14
3 Reçueçn 5 4 1 0 11 3 +8 13
4 Poafmersia 6 3 1 2 12 12 0 10
5 Filindostan 5 3 0 2 14 8 +6 9
6 Emastalia 5 2 2 1 7 6 +1 8
7 Andromeda Island Group 6 2 2 2 8 10 −2 8
8 Damukuni 6 2 2 2 13 18 −5 8
9 Qvardax 6 2 0 4 8 10 −2 6
10 Crystalline Caverns 5 1 2 2 4 5 −1 5
11 The Grearish Union 5 1 0 4 7 15 −8 3
12 Shokpos 6 0 1 5 6 11 −5 1
13 Revatnagar 5 0 1 4 7 15 −8 1
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Thu May 28, 2020 8:15 pm

Group 1
TJUN-ia 0–4 Natanians and Nosts
New Lusitania 3–3 Jeckland
Necosia 0–3 Sajnur
Turori 4–1 Porticalia
Astograth 4–2 Euran Oceania Territories
Muradil 1–4 Audioslavia

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Turori 5 5 0 0 15 4 +11 15
2 Sajnur 6 4 2 0 19 12 +7 14
3 Audioslavia 6 4 0 2 9 4 +5 12
4 Astograth 5 3 1 1 10 5 +5 10
5 Natanians and Nosts 5 2 3 0 12 7 +5 9
6 New Lusitania 6 2 2 2 11 11 0 8
7 Porticalia 6 1 3 2 5 8 −3 6
8 Villablanca 5 1 2 2 5 6 −1 5
9 Jeckland 5 1 2 2 10 13 −3 5
10 Muradil 5 1 2 2 5 9 −4 5
11 TJUN-ia 6 1 1 4 7 12 −5 4
12 Euran Oceania Territories 6 1 1 4 12 19 −7 4
13 Necosia 6 0 1 5 5 15 −10 1


Group 2
Lochario 3–3 Kohnhead
Torisakia 0–1 Kita-Hinode
Balaslandia 0–1 Donnacona
Wreckeria 1–2 Gyatso-kai
Busoga Islands 4–1 Jantor
Squornshelan Remnant States 5–2 Drawkland

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Kita-Hinode 5 5 0 0 13 3 +10 15
2 Drawkland 6 4 1 1 11 7 +4 13
3 Squornshelan Remnant States 5 4 0 1 20 14 +6 12
4 Donnacona 6 4 0 2 7 4 +3 12
5 Busoga Islands 5 3 1 1 15 9 +6 10
6 Torisakia 6 3 0 3 12 9 +3 9
7 Kohnhead 5 2 2 1 13 10 +3 8
8 Jantor 6 2 1 3 11 14 −3 7
9 Gyatso-kai 6 1 3 2 13 14 −1 6
10 Lochario 6 1 2 3 7 12 −5 5
11 Balaslandia 6 1 0 5 10 17 −7 3
12 Wreckeria 5 0 1 4 10 17 −7 1
13 EGM 5 0 1 4 5 17 −12 1


Group 3
Adyatin 1–4 Terre Septentrionale
The Jovannic 0–3 Savojarna
Wanarpu 0–1 Sabalonia
Eura 2–1 Chromatika
Northwest Kalactin 1–4 The Sarian
Eshan 1–0 Alba and Cymru

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Eura 5 4 1 0 13 6 +7 13
2 Adyatin 6 4 1 1 12 9 +3 13
3 Terre Septentrionale 5 3 2 0 14 9 +5 11
4 Savojarna 5 2 3 0 8 4 +4 9
5 Sabalonia 6 3 0 3 8 8 0 9
6 Eshan 5 3 0 2 9 10 −1 9
7 The Sarian 6 2 2 2 17 15 +2 8
8 The Jovannic 6 2 1 3 9 13 −4 7
9 Sanctanus 5 1 3 1 10 9 +1 6
10 Northwest Kalactin 5 1 2 2 14 15 −1 5
11 Alba and Cymru 6 1 2 3 3 5 −2 5
12 Chromatika 6 1 0 5 9 14 −5 3
13 Wanarpu 6 0 1 5 10 19 −9 1


Group 4
Main Nation Ministry 3–3 Melbergia
The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 0–2 South Covello
Sylestone 0–0 West Pocono
Taeshan 1–0 A Flock of Seagulls
North Quadana 2–1 Eastfield Lodge
Maccian 2–1 Flavovespia

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Taeshan 5 5 0 0 10 2 +8 15
2 Main Nation Ministry 6 3 3 0 16 9 +7 12
3 West Pocono 6 3 2 1 7 3 +4 11
4 Maccian 5 3 1 1 7 5 +2 10
5 South Covello 5 2 3 0 6 3 +3 9
6 Flavovespia 6 2 1 3 8 7 +1 7
7 Freeport 5 1 3 1 6 7 −1 6
8 North Quadana 5 2 0 3 4 6 −2 6
9 Sylestone 6 1 3 2 4 6 −2 6
10 A Flock of Seagulls 6 1 2 3 7 11 −4 5
11 Eastfield Lodge 6 1 1 4 7 14 −7 4
12 Melbergia 5 0 3 2 6 9 −3 3
13 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 6 1 0 5 4 10 −6 3


Group 5
Zwangzug 2–0 Khazajamal
Valladares 1–1 Sharktail
The Macabees 1–2 Commonwealth of Baker Park
Bushkrub 3–4 Vakolicci Haven and Celeria
Twicetagria 1–1 Adsuri
Mkabia 2–4 Squornshelous

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 6 6 0 0 24 5 +19 18
2 Zwangzug 6 5 0 1 12 7 +5 15
3 The Macabees 6 3 2 1 6 4 +2 11
4 Darkmania 5 3 0 2 9 9 0 9
5 Squornshelous 6 2 2 2 17 17 0 8
6 Vakolicci Haven and Celeria 6 2 2 2 10 12 −2 8
7 Twicetagria 5 2 1 2 10 11 −1 7
8 Valladares 6 1 4 1 13 16 −3 7
9 Mkabia 5 1 2 2 10 11 −1 5
10 Bushkrub 5 1 1 3 14 15 −1 4
11 Sharktail 5 1 1 3 11 16 −5 4
12 Khazajamal 5 1 0 4 8 14 −6 3
13 Adsuri 6 0 1 5 4 11 −7 1


Group 6
Caelapes 2–3 West Angola
Banija 5–2 Hampton Island
Hapilopper 3–0 Bunkaiia
Balqia 4–1 Valentine Z
Sankt Konrad 2–0 Gopnikea
Mercedini 5–3 Floyssauu

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 6 6 0 0 23 3 +20 18
2 Hapilopper 6 4 1 1 9 3 +6 13
3 Lisander 5 4 0 1 11 5 +6 12
4 Mercedini 5 3 1 1 13 10 +3 10
5 Hampton Island 5 3 1 1 9 8 +1 10
6 Balqia 5 1 3 1 11 10 +1 6
7 Sankt Konrad 5 1 3 1 15 16 −1 6
8 West Angola 5 1 2 2 9 12 −3 5
9 Floyssauu 6 1 2 3 14 20 −6 5
10 Gopnikea 6 1 1 4 5 10 −5 4
11 Valentine Z 6 1 1 4 5 12 −7 4
12 Bunkaiia 6 1 1 4 11 20 −9 4
13 Caelapes 6 0 2 4 10 16 −6 2


Group 7
Sarzonia 1–0 Great Lausitz
Competitive Solitaire 0–7 Nephara
South Charlia 0–0 Welzat
Darmen 2–1 Simpralia
Aimena 3–2 Acronius
Jeruselem 3–3 Delaclava

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Darmen 5 5 0 0 19 10 +9 15
2 Nephara 5 4 1 0 18 3 +15 13
3 Huayramarca 5 3 1 1 12 9 +3 10
4 Welzat 6 3 1 2 8 9 −1 10
5 Simpralia 6 3 0 3 13 13 0 9
6 Sarzonia 6 3 0 3 15 17 −2 9
7 Aimena 5 3 0 2 9 12 −3 9
8 Acronius 6 2 1 3 14 11 +3 7
9 Jeruselem 5 2 1 2 17 15 +2 7
10 Delaclava 6 2 1 3 16 18 −2 7
11 Competitive Solitaire 6 2 1 3 6 16 −10 7
12 South Charlia 6 0 1 5 5 13 −8 1
13 Great Lausitz 5 0 0 5 6 12 −6 0


Group 8
Mattijana 3–3 Devonta
Indusse 1–0 Vlasisitan
Tequilo 0–3 Cheergirls
Quakmybush 3–6 The Holy Empire
Petroslovania 1–0 Port Ember
Atheist Democratic Freehold 0–2 Ko-oren

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 The Holy Empire 6 4 1 1 24 12 +12 13
2 Mattijana 6 4 1 1 16 11 +5 13
3 Ko-oren 6 4 0 2 6 2 +4 12
4 Devonta 5 2 3 0 12 10 +2 9
Quakmybush 5 3 0 2 14 12 +2 9
6 Petroslovania 5 3 0 2 11 12 −1 9
7 Port Ember 6 2 1 3 12 9 +3 7
8 Cheergirls 6 2 1 3 6 8 −2 7
9 Tequilo 6 1 3 2 9 13 −4 6
10 Vlasisitan 5 1 2 2 5 5 0 5
11 Atheist Democratic Freehold 5 1 1 3 7 10 −3 4
12 Daskel 5 1 1 3 4 11 −7 4
13 Indusse 6 1 0 5 4 15 −11 3
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Fri May 29, 2020 4:08 pm

Group 9
Xuzaqiy 2–2 Res Publica Nova Roma
Cassadaigua 6–2 Sargossa
Kelssek 6–1 Grod Island
Barunia 1–0 The Mann Clan
Audiasania 0–0 Patistan
Timuria 3–1 Olastor

*   Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 7 7 0 0 28 5 +23 21
2 Kelssek 7 7 0 0 23 7 +16 21
3 Sargossa 6 4 0 2 15 10 +5 12
4 Barunia 6 4 0 2 16 13 +3 12
5 Xuzaqiy 7 3 1 3 14 15 −1 10
6 Timuria 6 3 0 3 15 15 0 9
7 Grod Island 6 3 0 3 9 15 −6 9
8 Ziwana 6 2 2 2 12 12 0 8
9 Patistan 7 2 2 3 10 11 −1 8
10 Res Publica Nova Roma 6 1 2 3 10 14 −4 5
11 Olastor 7 1 0 6 10 21 −11 3
12 The Mann Clan 7 1 0 6 4 17 −13 3
13 Audiasania 6 0 1 5 9 20 −11 1


Group 10
When U Die 5–3 Abanhfleft
St Saratoga 0–1 Bolgano
ZSeparatists 4–4 Siovanija And Teusland
Trolleborg 0–0 Ethane
Electrum 1–1 Free Republics
Appalachian Nation 6–4 Soracana Islands

*   Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Free Republics 7 5 1 1 25 12 +13 16
2 Ethane 7 4 2 1 14 8 +6 14
3 Siovanija And Teusland 6 4 1 1 20 9 +11 13
4 Abanhfleft 6 4 0 2 15 12 +3 12
5 Trolleborg 6 3 2 1 18 14 +4 11
6 Soracana Islands 7 2 2 3 18 19 −1 8
7 Electrum 6 2 2 2 9 12 −3 8
8 Appalachian Nation 6 2 1 3 15 17 −2 7
9 When U Die 7 2 1 4 10 13 −3 7
10 Bolgano 6 2 1 3 16 19 −3 7
11 ZSeparatists 7 1 2 4 18 22 −4 5
12 The Commuinist republic of chinatown 6 1 2 3 10 21 −11 5
13 St Saratoga 7 0 3 4 8 18 −10 3


Group 11
South Concepthuania 1–2 Jamestownnnn
Vdara 1–1 Fujai
Kandorith 3–2 Blouman Empire
Monglechabagd 0–3 Equestria
Lo Santano 1–5 HUElavia
Xanneria 3–2 Nooooooooooooooo

*   Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 7 6 1 0 26 12 +14 19
2 HUElavia 7 6 0 1 27 15 +12 18
3 Xanneria 6 5 1 0 19 12 +7 16
4 Nooooooooooooooo 7 2 3 2 11 9 +2 9
5 Kandorith 7 2 3 2 15 16 −1 9
6 Fujai 6 2 3 1 8 12 −4 9
7 Ancherion 6 2 2 2 13 13 0 8
8 Vdara 7 2 1 4 14 17 −3 7
9 Lo Santano 6 1 2 3 8 14 −6 5
10 Jamestownnnn 6 1 1 4 5 9 −4 4
11 South Concepthuania 7 1 1 5 11 17 −6 4
12 Blouman Empire 6 0 3 3 7 11 −4 3
13 Monglechabagd 6 0 3 3 5 12 −7 3


Group 12
Starblaydia 3–0 Zeta Reka and Hugeltaldom
Garifunya 0–0 Baggieland
95X 2–0 Cosumar
Havynwilde 2–2 Geektopia
Aldaveria 2–2 Talamia
Jerauuk 0–3 Bongo Johnson

*   Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 95X 7 7 0 0 18 6 +12 21
2 Starblaydia 7 5 1 1 21 8 +13 16
3 Aldaveria 6 4 1 1 13 8 +5 13
4 Garifunya 7 3 2 2 12 9 +3 11
5 Cosumar 6 3 1 2 9 8 +1 10
6 Zeta Reka and Hugeltaldom 6 2 3 1 6 7 −1 9
7 Bongo Johnson 7 2 2 3 17 16 +1 8
8 Osarius 6 2 2 2 13 13 0 8
9 Geektopia 7 2 2 3 11 13 −2 8
10 Talamia 7 1 2 4 13 20 −7 5
11 Havynwilde 6 1 1 4 12 17 −5 4
12 Baggieland 6 0 3 3 10 17 −7 3
13 Jerauuk 6 0 0 6 6 19 −13 0


Group 13
Pangurstan 0–1 The Kytler Peninsulae
Mavinet 3–3 Juvencus
South Newlandia 3–3 Bliuji
Tamgu 0–0 Valanora
Pasarga 2–3 Plane of Possibility
Eraman 1–0 Ottoman Syldavia

*   Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Valanora 7 5 1 1 15 7 +8 16
2 Eraman 6 4 1 1 14 9 +5 13
3 Pasarga 6 4 0 2 11 7 +4 12
4 South Newlandia 7 3 3 1 13 11 +2 12
5 Ottoman Syldavia 7 3 1 3 10 9 +1 10
6 Mavinet 7 3 1 3 18 17 +1 10
7 Pangurstan 7 3 0 4 14 16 −2 9
8 Bliuji 6 2 1 3 18 16 +2 7
9 Juvencus 6 2 1 3 18 18 0 7
10 The Kytler Peninsulae 6 2 1 3 12 18 −6 7
11 Plane of Possibility 7 1 3 3 12 14 −2 6
12 Tamgu 6 1 2 3 6 10 −4 5
13 Kuriko 6 1 1 4 5 14 −9 4


Group 14
Drunk People at the Local Tavern 3–2 Newmanistan
Vilita 8–3 Krytenia
Riena 2–1 Qasden
Legalese 3–2 Omerica
Saintland 1–1 Southern Esportivan Union
Lake Esper 0–1 North New South Wales

*   Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Vilita 7 7 0 0 35 14 +21 21
2 Riena 7 4 0 3 16 14 +2 12
3 Qasden 6 4 0 2 15 14 +1 12
4 North New South Wales 7 3 1 3 9 11 −2 10
5 Omerica 7 2 3 2 20 17 +3 9
6 Legalese 6 3 0 3 14 17 −3 9
7 Newmanistan 6 2 2 2 13 13 0 8
Saintland 6 2 2 2 8 8 0 8
9 Southern Esportivan Union 7 2 2 3 13 16 −3 8
10 Lake Esper 6 2 0 4 9 12 −3 6
11 Drunk People at the Local Tavern 7 1 2 4 11 16 −5 5
Oberour Ar Moro 6 1 2 3 12 17 −5 5
13 Krytenia 6 1 2 3 13 19 −6 5


Group 15
Independent Athletes from Quebec 2–1 Emastalia
Qvardax 1–0 Crystalline Caverns
Damukuni 4–3 Revatnagar
Reçueçn 1–0 Andromeda Island Group
The Grearish Union 0–1 Shokpos
Filindostan 1–0 Poafmersia

*   Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Independent Athletes from Quebec 7 5 2 0 17 9 +8 17
2 Reçueçn 6 5 1 0 12 3 +9 16
3 Brenecia 6 5 0 1 18 9 +9 15
4 Filindostan 6 4 0 2 15 8 +7 12
5 Damukuni 7 3 2 2 17 21 −4 11
6 Poafmersia 7 3 1 3 12 13 −1 10
7 Qvardax 7 3 0 4 9 10 −1 9
8 Emastalia 6 2 2 2 8 8 0 8
9 Andromeda Island Group 7 2 2 3 8 11 −3 8
10 Crystalline Caverns 6 1 2 3 4 6 −2 5
11 Shokpos 7 1 1 5 7 11 −4 4
12 The Grearish Union 6 1 0 5 7 16 −9 3
13 Revatnagar 6 0 1 5 10 19 −9 1
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Fri May 29, 2020 9:22 pm

Group 1
Euran Oceania Territories 2–6 Muradil
Porticalia 0–3 Astograth
Sajnur 2–6 Turori
Jeckland 3–2 Necosia
Natanians and Nosts 2–4 New Lusitania
Villablanca 1–6 TJUN-ia

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Turori 6 6 0 0 21 6 +15 18
2 Sajnur 7 4 2 1 21 18 +3 14
3 Astograth 6 4 1 1 13 5 +8 13
4 Audioslavia 6 4 0 2 9 4 +5 12
5 New Lusitania 7 3 2 2 15 13 +2 11
6 Natanians and Nosts 6 2 3 1 14 11 +3 9
7 Muradil 6 2 2 2 11 11 0 8
8 Jeckland 6 2 2 2 13 15 −2 8
9 TJUN-ia 7 2 1 4 13 13 0 7
10 Porticalia 7 1 3 3 5 11 −6 6
11 Villablanca 6 1 2 3 6 12 −6 5
12 Euran Oceania Territories 7 1 1 5 14 25 −11 4
13 Necosia 7 0 1 6 7 18 −11 1


Group 2
Jantor 3–3 Squornshelan Remnant States
Gyatso-kai 1–3 Busoga Islands
Donnacona 0–1 Wreckeria
Kita-Hinode 6–3 Balaslandia
Kohnhead 2–1 Torisakia
EGM 1–1 Lochario

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Kita-Hinode 6 6 0 0 19 6 +13 18
2 Busoga Islands 6 4 1 1 18 10 +8 13
3 Squornshelan Remnant States 6 4 1 1 23 17 +6 13
4 Drawkland 6 4 1 1 11 7 +4 13
5 Donnacona 7 4 0 3 7 5 +2 12
6 Kohnhead 6 3 2 1 15 11 +4 11
7 Torisakia 7 3 0 4 13 11 +2 9
8 Jantor 7 2 2 3 14 17 −3 8
9 Gyatso-kai 7 1 3 3 14 17 −3 6
10 Lochario 7 1 3 3 8 13 −5 6
11 Wreckeria 6 1 1 4 11 17 −6 4
12 Balaslandia 7 1 0 6 13 23 −10 3
13 EGM 6 0 2 4 6 18 −12 2


Group 3
The Sarian 0–1 Eshan
Chromatika 2–2 Northwest Kalactin
Sabalonia 1–0 Eura
Savojarna 1–0 Wanarpu
Terre Septentrionale 5–3 The Jovannic
Sanctanus 1–1 Adyatin

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Terre Septentrionale 6 4 2 0 19 12 +7 14
2 Adyatin 7 4 2 1 13 10 +3 14
3 Eura 6 4 1 1 13 7 +6 13
4 Savojarna 6 3 3 0 9 4 +5 12
5 Sabalonia 7 4 0 3 9 8 +1 12
6 Eshan 6 4 0 2 10 10 0 12
7 The Sarian 7 2 2 3 17 16 +1 8
8 Sanctanus 6 1 4 1 11 10 +1 7
9 The Jovannic 7 2 1 4 12 18 −6 7
10 Northwest Kalactin 6 1 3 2 16 17 −1 6
11 Alba and Cymru 6 1 2 3 3 5 −2 5
12 Chromatika 7 1 1 5 11 16 −5 4
13 Wanarpu 7 0 1 6 10 20 −10 1


Group 4
Eastfield Lodge 2–1 Maccian
A Flock of Seagulls 5–4 North Quadana
West Pocono 1–1 Taeshan
South Covello 4–2 Sylestone
Melbergia 3–1 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO
Freeport 1–2 Main Nation Ministry

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Taeshan 6 5 1 0 11 3 +8 16
2 Main Nation Ministry 7 4 3 0 18 10 +8 15
3 South Covello 6 3 3 0 10 5 +5 12
4 West Pocono 7 3 3 1 8 4 +4 12
5 Maccian 6 3 1 2 8 7 +1 10
6 A Flock of Seagulls 7 2 2 3 12 15 −3 8
7 Flavovespia 6 2 1 3 8 7 +1 7
8 Eastfield Lodge 7 2 1 4 9 15 −6 7
9 Melbergia 6 1 3 2 9 10 −1 6
10 Freeport 6 1 3 2 7 9 −2 6
11 North Quadana 6 2 0 4 8 11 −3 6
12 Sylestone 7 1 3 3 6 10 −4 6
13 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 7 1 0 6 5 13 −8 3


Group 5
Adsuri 2–2 Mkabia
Vakolicci Haven and Celeria 2–3 Twicetagria
Commonwealth of Baker Park 7–3 Bushkrub
Sharktail 0–0 The Macabees
Khazajamal 2–4 Valladares
Darkmania 0–1 Zwangzug

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 7 7 0 0 31 8 +23 21
2 Zwangzug 7 6 0 1 13 7 +6 18
3 The Macabees 7 3 3 1 6 4 +2 12
4 Twicetagria 6 3 1 2 13 13 0 10
5 Valladares 7 2 4 1 17 18 −1 10
6 Darkmania 6 3 0 3 9 10 −1 9
7 Squornshelous 6 2 2 2 17 17 0 8
8 Vakolicci Haven and Celeria 7 2 2 3 12 15 −3 8
9 Mkabia 6 1 3 2 12 13 −1 6
10 Sharktail 6 1 2 3 11 16 −5 5
11 Bushkrub 6 1 1 4 17 22 −5 4
12 Khazajamal 6 1 0 5 10 18 −8 3
13 Adsuri 7 0 2 5 6 13 −7 2


Group 6
Gopnikea 2–4 Mercedini
Valentine Z 1–0 Sankt Konrad
Bunkaiia 2–1 Balqia
Hampton Island 2–1 Hapilopper
West Angola 3–4 Banija
Lisander 3–1 Caelapes

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 7 7 0 0 27 6 +21 21
2 Lisander 6 5 0 1 14 6 +8 15
3 Mercedini 6 4 1 1 17 12 +5 13
4 Hapilopper 7 4 1 2 10 5 +5 13
5 Hampton Island 6 4 1 1 11 9 +2 13
6 Valentine Z 7 2 1 4 6 12 −6 7
7 Bunkaiia 7 2 1 4 13 21 −8 7
8 Balqia 6 1 3 2 12 12 0 6
9 Sankt Konrad 6 1 3 2 15 17 −2 6
10 West Angola 6 1 2 3 12 16 −4 5
11 Floyssauu 6 1 2 3 14 20 −6 5
12 Gopnikea 7 1 1 5 7 14 −7 4
13 Caelapes 7 0 2 5 11 19 −8 2


Group 7
Acronius 2–7 Jeruselem
Simpralia 2–0 Aimena
Welzat 1–1 Darmen
Nephara 4–0 South Charlia
Great Lausitz 3–2 Competitive Solitaire
Huayramarca 2–4 Sarzonia

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Nephara 6 5 1 0 22 3 +19 16
2 Darmen 6 5 1 0 20 11 +9 16
3 Simpralia 7 4 0 3 15 13 +2 12
4 Sarzonia 7 4 0 3 19 19 0 12
5 Welzat 7 3 2 2 9 10 −1 11
6 Jeruselem 6 3 1 2 24 17 +7 10
7 Huayramarca 6 3 1 2 14 13 +1 10
8 Aimena 6 3 0 3 9 14 −5 9
9 Acronius 7 2 1 4 16 18 −2 7
Delaclava 6 2 1 3 16 18 −2 7
11 Competitive Solitaire 7 2 1 4 8 19 −11 7
12 Great Lausitz 6 1 0 5 9 14 −5 3
13 South Charlia 7 0 1 6 5 17 −12 1


Group 8
Port Ember 2–1 Atheist Democratic Freehold
The Holy Empire 4–1 Petroslovania
Cheergirls 1–0 Quakmybush
Vlasisitan 1–0 Tequilo
Devonta 3–2 Indusse
Daskel 1–0 Mattijana

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 The Holy Empire 7 5 1 1 28 13 +15 16
2 Mattijana 7 4 1 2 16 12 +4 13
3 Ko-oren 6 4 0 2 6 2 +4 12
4 Devonta 6 3 3 0 15 12 +3 12
5 Port Ember 7 3 1 3 14 10 +4 10
6 Cheergirls 7 3 1 3 7 8 −1 10
7 Quakmybush 6 3 0 3 14 13 +1 9
8 Petroslovania 6 3 0 3 12 16 −4 9
9 Vlasisitan 6 2 2 2 6 5 +1 8
10 Daskel 6 2 1 3 5 11 −6 7
11 Tequilo 7 1 3 3 9 14 −5 6
12 Atheist Democratic Freehold 6 1 1 4 8 12 −4 4
13 Indusse 7 1 0 6 6 18 −12 3
Last edited by Farfadillis on Mon Jun 01, 2020 11:16 am, edited 1 time in total.
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Sat May 30, 2020 4:04 pm

Group 9
Patistan 3–5 Timuria
The Mann Clan 0–0 Audiasania
Grod Island 0–0 Barunia
Sargossa 1–1 Kelssek
Res Publica Nova Roma 1–7 Cassadaigua
Ziwana 3–1 Xuzaqiy

*   Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 8 8 0 0 35 6 +29 24
2 Kelssek 8 7 1 0 24 8 +16 22
3 Sargossa 7 4 1 2 16 11 +5 13
4 Barunia 7 4 1 2 16 13 +3 13
5 Timuria 7 4 0 3 20 18 +2 12
6 Ziwana 7 3 2 2 15 13 +2 11
7 Xuzaqiy 8 3 1 4 15 18 −3 10
8 Grod Island 7 3 1 3 9 15 −6 10
9 Patistan 8 2 2 4 13 16 −3 8
10 Res Publica Nova Roma 7 1 2 4 11 21 −10 5
11 The Mann Clan 8 1 1 6 4 17 −13 4
12 Olastor 7 1 0 6 10 21 −11 3
13 Audiasania 7 0 2 5 9 20 −11 2

Group 10
Free Republics 3–1 Appalachian Nation
Ethane 1–1 Electrum
Siovanija And Teusland 4–1 Trolleborg
Bolgano 4–4 ZSeparatists
Abanhfleft 3–1 St Saratoga
The Commuinist republic of chinatown 1–0 When U Die

*   Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Free Republics 8 6 1 1 28 13 +15 19
2 Siovanija And Teusland 7 5 1 1 24 10 +14 16
3 Ethane 8 4 3 1 15 9 +6 15
4 Abanhfleft 7 5 0 2 18 13 +5 15
5 Trolleborg 7 3 2 2 19 18 +1 11
6 Electrum 7 2 3 2 10 13 −3 9
7 Soracana Islands 7 2 2 3 18 19 −1 8
8 Bolgano 7 2 2 3 20 23 −3 8
9 The Commuinist republic of chinatown 7 2 2 3 11 21 −10 8
10 Appalachian Nation 7 2 1 4 16 20 −4 7
11 When U Die 8 2 1 5 10 14 −4 7
12 ZSeparatists 8 1 3 4 22 26 −4 6
13 St Saratoga 8 0 3 5 9 21 −12 3


Group 11
HUElavia 0–2 Xanneria
Equestria 4–4 Lo Santano
Blouman Empire 4–3 Monglechabagd
Fujai 0–1 Kandorith
Jamestownnnn 2–3 Vdara
Ancherion 0–1 South Concepthuania

*   Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 8 6 2 0 30 16 +14 20
2 Xanneria 7 6 1 0 21 12 +9 19
3 HUElavia 8 6 0 2 27 17 +10 18
4 Kandorith 8 3 3 2 16 16 0 12
5 Vdara 8 3 1 4 17 19 −2 10
6 Nooooooooooooooo 7 2 3 2 11 9 +2 9
7 Fujai 7 2 3 2 8 13 −5 9
8 Ancherion 7 2 2 3 13 14 −1 8
9 South Concepthuania 8 2 1 5 12 17 −5 7
10 Blouman Empire 7 1 3 3 11 14 −3 6
11 Lo Santano 7 1 3 3 12 18 −6 6
12 Jamestownnnn 7 1 1 5 7 12 −5 4
13 Monglechabagd 7 0 3 4 8 16 −8 3


Group 12
Talamia 1–0 Jerauuk
Geektopia 2–2 Aldaveria
Cosumar 2–0 Havynwilde
Baggieland 2–2 95X
Zeta Reka and Hugeltaldom 2–3 Garifunya
Osarius 4–5 Starblaydia

*   Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 95X 8 7 1 0 20 8 +12 22
2 Starblaydia 8 6 1 1 26 12 +14 19
3 Aldaveria 7 4 2 1 15 10 +5 14
4 Garifunya 8 4 2 2 15 11 +4 14
5 Cosumar 7 4 1 2 11 8 +3 13
6 Geektopia 8 2 3 3 13 15 −2 9
Zeta Reka and Hugeltaldom 7 2 3 2 8 10 −2 9
8 Bongo Johnson 7 2 2 3 17 16 +1 8
9 Osarius 7 2 2 3 17 18 −1 8
10 Talamia 8 2 2 4 14 20 −6 8
11 Baggieland 7 0 4 3 12 19 −7 4
Havynwilde 7 1 1 5 12 19 −7 4
13 Jerauuk 7 0 0 7 6 20 −14 0


Group 13
Plane of Possibility 2–1 Eraman
Valanora 1–1 Pasarga
Bliuji 2–4 Tamgu
Juvencus 2–2 South Newlandia
The Kytler Peninsulae 3–2 Mavinet
Kuriko 2–1 Pangurstan

*   Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Valanora 8 5 2 1 16 8 +8 17
2 Pasarga 7 4 1 2 12 8 +4 13
3 Eraman 7 4 1 2 15 11 +4 13
4 South Newlandia 8 3 4 1 15 13 +2 13
5 Ottoman Syldavia 7 3 1 3 10 9 +1 10
6 Mavinet 8 3 1 4 20 20 0 10
7 The Kytler Peninsulae 7 3 1 3 15 20 −5 10
8 Plane of Possibility 8 2 3 3 14 15 −1 9
9 Pangurstan 8 3 0 5 15 18 −3 9
10 Juvencus 7 2 2 3 20 20 0 8
11 Tamgu 7 2 2 3 10 12 −2 8
12 Bliuji 7 2 1 4 20 20 0 7
13 Kuriko 7 2 1 4 7 15 −8 7


Group 14
Southern Esportivan Union 0–1 Lake Esper
Omerica 0–2 Saintland
Qasden 2–0 Legalese
Krytenia 1–1 Riena
Newmanistan 2–4 Vilita
Oberour Ar Moro 3–3 Drunk People at the Local Tavern

*   Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Vilita 8 8 0 0 39 16 +23 24
2 Qasden 7 5 0 2 17 14 +3 15
3 Riena 8 4 1 3 17 15 +2 13
4 Saintland 7 3 2 2 10 8 +2 11
5 North New South Wales 7 3 1 3 9 11 −2 10
6 Omerica 8 2 3 3 20 19 +1 9
7 Lake Esper 7 3 0 4 10 12 −2 9
8 Legalese 7 3 0 4 14 19 −5 9
9 Newmanistan 7 2 2 3 15 17 −2 8
10 Southern Esportivan Union 8 2 2 4 13 17 −4 8
11 Drunk People at the Local Tavern 8 1 3 4 14 19 −5 6
Oberour Ar Moro 7 1 3 3 15 20 −5 6
13 Krytenia 7 1 3 3 14 20 −6 6


Group 15
Shokpos 0–4 Filindostan
Andromeda Island Group 0–0 The Grearish Union
Revatnagar 0–1 Reçueçn
Crystalline Caverns 0–0 Damukuni
Emastalia 3–3 Qvardax
Brenecia 6–4 Independent Athletes from Quebec

*   Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Reçueçn 7 6 1 0 13 3 +10 19
2 Brenecia 7 6 0 1 24 13 +11 18
3 Independent Athletes from Quebec 8 5 2 1 21 15 +6 17
4 Filindostan 7 5 0 2 19 8 +11 15
5 Damukuni 8 3 3 2 17 21 −4 12
6 Poafmersia 7 3 1 3 12 13 −1 10
7 Qvardax 8 3 1 4 12 13 −1 10
8 Emastalia 7 2 3 2 11 11 0 9
9 Andromeda Island Group 8 2 3 3 8 11 −3 9
10 Crystalline Caverns 7 1 3 3 4 6 −2 6
11 Shokpos 8 1 1 6 7 15 −8 4
12 The Grearish Union 7 1 1 5 7 16 −9 4
13 Revatnagar 7 0 1 6 10 20 −10 1
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Sat May 30, 2020 8:17 pm

Group 1
New Lusitania 0–0 Villablanca
Necosia 0–0 Natanians and Nosts
Turori 1–0 Jeckland
Astograth 0–0 Sajnur
Muradil 1–2 Porticalia
Audioslavia 3–0 Euran Oceania Territories

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Turori 7 7 0 0 22 6 +16 21
2 Audioslavia 7 5 0 2 12 4 +8 15
3 Sajnur 8 4 3 1 21 18 +3 15
4 Astograth 7 4 2 1 13 5 +8 14
5 New Lusitania 8 3 3 2 15 13 +2 12
6 Natanians and Nosts 7 2 4 1 14 11 +3 10
7 Porticalia 8 2 3 3 7 12 −5 9
8 Muradil 7 2 2 3 12 13 −1 8
9 Jeckland 7 2 2 3 13 16 −3 8
10 TJUN-ia 7 2 1 4 13 13 0 7
11 Villablanca 7 1 3 3 6 12 −6 6
12 Euran Oceania Territories 8 1 1 6 14 28 −14 4
13 Necosia 8 0 2 6 7 18 −11 2


Group 2
Torisakia 4–2 EGM
Balaslandia 3–4 Kohnhead
Wreckeria 1–1 Kita-Hinode
Busoga Islands 1–0 Donnacona
Squornshelan Remnant States 0–2 Gyatso-kai
Drawkland 1–1 Jantor

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Kita-Hinode 7 6 1 0 20 7 +13 19
2 Busoga Islands 7 5 1 1 19 10 +9 16
3 Kohnhead 7 4 2 1 19 14 +5 14
4 Drawkland 7 4 2 1 12 8 +4 14
5 Squornshelan Remnant States 7 4 1 2 23 19 +4 13
6 Torisakia 8 4 0 4 17 13 +4 12
7 Donnacona 8 4 0 4 7 6 +1 12
8 Gyatso-kai 8 2 3 3 16 17 −1 9
9 Jantor 8 2 3 3 15 18 −3 9
10 Lochario 7 1 3 3 8 13 −5 6
11 Wreckeria 7 1 2 4 12 18 −6 5
12 Balaslandia 8 1 0 7 16 27 −11 3
13 EGM 7 0 2 5 8 22 −14 2


Group 3
The Jovannic 3–2 Sanctanus
Wanarpu 0–1 Terre Septentrionale
Eura 2–0 Savojarna
Northwest Kalactin 2–1 Sabalonia
Eshan 1–2 Chromatika
Alba and Cymru 2–0 The Sarian

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Terre Septentrionale 7 5 2 0 20 12 +8 17
2 Eura 7 5 1 1 15 7 +8 16
3 Adyatin 7 4 2 1 13 10 +3 14
4 Savojarna 7 3 3 1 9 6 +3 12
5 Sabalonia 8 4 0 4 10 10 0 12
6 Eshan 7 4 0 3 11 12 −1 12
7 The Jovannic 8 3 1 4 15 20 −5 10
8 Northwest Kalactin 7 2 3 2 18 18 0 9
9 Alba and Cymru 7 2 2 3 5 5 0 8
10 The Sarian 8 2 2 4 17 18 −1 8
11 Sanctanus 7 1 4 2 13 13 0 7
12 Chromatika 8 2 1 5 13 17 −4 7
13 Wanarpu 8 0 1 7 10 21 −11 1


Group 4
The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 0–3 Freeport
Sylestone 0–2 Melbergia
Taeshan 0–0 South Covello
North Quadana 0–0 West Pocono
Maccian 0–0 A Flock of Seagulls
Flavovespia 1–0 Eastfield Lodge

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Taeshan 7 5 2 0 11 3 +8 17
2 Main Nation Ministry 7 4 3 0 18 10 +8 15
3 South Covello 7 3 4 0 10 5 +5 13
4 West Pocono 8 3 4 1 8 4 +4 13
5 Maccian 7 3 2 2 8 7 +1 11
6 Flavovespia 7 3 1 3 9 7 +2 10
7 Freeport 7 2 3 2 10 9 +1 9
Melbergia 7 2 3 2 11 10 +1 9
9 A Flock of Seagulls 8 2 3 3 12 15 −3 9
10 North Quadana 7 2 1 4 8 11 −3 7
11 Eastfield Lodge 8 2 1 5 9 16 −7 7
12 Sylestone 8 1 3 4 6 12 −6 6
13 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 8 1 0 7 5 16 −11 3


Group 5
Valladares 1–2 Darkmania
The Macabees 3–1 Khazajamal
Bushkrub 1–1 Sharktail
Twicetagria 1–2 Commonwealth of Baker Park
Mkabia 1–1 Vakolicci Haven and Celeria
Squornshelous 1–1 Adsuri

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 8 8 0 0 33 9 +24 24
2 Zwangzug 7 6 0 1 13 7 +6 18
3 The Macabees 8 4 3 1 9 5 +4 15
4 Darkmania 7 4 0 3 11 11 0 12
5 Twicetagria 7 3 1 3 14 15 −1 10
6 Valladares 8 2 4 2 18 20 −2 10
7 Squornshelous 7 2 3 2 18 18 0 9
8 Vakolicci Haven and Celeria 8 2 3 3 13 16 −3 9
9 Mkabia 7 1 4 2 13 14 −1 7
10 Sharktail 7 1 3 3 12 17 −5 6
11 Bushkrub 7 1 2 4 18 23 −5 5
12 Adsuri 8 0 3 5 7 14 −7 3
13 Khazajamal 7 1 0 6 11 21 −10 3


Group 6
Banija 5–2 Lisander
Hapilopper 5–1 West Angola
Balqia 0–0 Hampton Island
Sankt Konrad 1–1 Bunkaiia
Mercedini 1–3 Valentine Z
Floyssauu 2–2 Gopnikea

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 8 8 0 0 32 8 +24 24
2 Hapilopper 8 5 1 2 15 6 +9 16
3 Lisander 7 5 0 2 16 11 +5 15
4 Hampton Island 7 4 2 1 11 9 +2 14
5 Mercedini 7 4 1 2 18 15 +3 13
6 Valentine Z 8 3 1 4 9 13 −4 10
7 Bunkaiia 8 2 2 4 14 22 −8 8
8 Balqia 7 1 4 2 12 12 0 7
9 Sankt Konrad 7 1 4 2 16 18 −2 7
10 Floyssauu 7 1 3 3 16 22 −6 6
11 Gopnikea 8 1 2 5 9 16 −7 5
12 West Angola 7 1 2 4 13 21 −8 5
13 Caelapes 7 0 2 5 11 19 −8 2


Group 7
Competitive Solitaire 2–2 Huayramarca
South Charlia 1–2 Great Lausitz
Darmen 1–3 Nephara
Aimena 0–1 Welzat
Jeruselem 1–0 Simpralia
Delaclava 0–1 Acronius

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Nephara 7 6 1 0 25 4 +21 19
2 Darmen 7 5 1 1 21 14 +7 16
3 Welzat 8 4 2 2 10 10 0 14
4 Jeruselem 7 4 1 2 25 17 +8 13
5 Simpralia 8 4 0 4 15 14 +1 12
6 Sarzonia 7 4 0 3 19 19 0 12
7 Huayramarca 7 3 2 2 16 15 +1 11
8 Acronius 8 3 1 4 17 18 −1 10
9 Aimena 7 3 0 4 9 15 −6 9
10 Competitive Solitaire 8 2 2 4 10 21 −11 8
11 Delaclava 7 2 1 4 16 19 −3 7
12 Great Lausitz 7 2 0 5 11 15 −4 6
13 South Charlia 8 0 1 7 6 19 −13 1


Group 8
Indusse 2–1 Daskel
Tequilo 1–0 Devonta
Quakmybush 2–2 Vlasisitan
Petroslovania 0–1 Cheergirls
Atheist Democratic Freehold 1–3 The Holy Empire
Ko-oren 1–1 Port Ember

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 The Holy Empire 8 6 1 1 31 14 +17 19
2 Mattijana 7 4 1 2 16 12 +4 13
3 Ko-oren 7 4 1 2 7 3 +4 13
4 Cheergirls 8 4 1 3 8 8 0 13
5 Devonta 7 3 3 1 15 13 +2 12
6 Port Ember 8 3 2 3 15 11 +4 11
7 Quakmybush 7 3 1 3 16 15 +1 10
8 Vlasisitan 7 2 3 2 8 7 +1 9
9 Tequilo 8 2 3 3 10 14 −4 9
10 Petroslovania 7 3 0 4 12 17 −5 9
11 Daskel 7 2 1 4 6 13 −7 7
12 Indusse 8 2 0 6 8 19 −11 6
13 Atheist Democratic Freehold 7 1 1 5 9 15 −6 4
Last edited by Farfadillis on Mon Jun 01, 2020 11:19 am, edited 1 time in total.
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Sun May 31, 2020 4:12 pm

Group 9
Cassadaigua 4–3 Ziwana
Kelssek 5–2 Res Publica Nova Roma
Barunia 2–6 Sargossa
Audiasania 2–1 Grod Island
Timuria 2–0 The Mann Clan
Olastor 1–2 Patistan

*   Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 9 9 0 0 39 9 +30 27
2 Kelssek 9 8 1 0 29 10 +19 25
3 Sargossa 8 5 1 2 22 13 +9 16
4 Timuria 8 5 0 3 22 18 +4 15
5 Barunia 8 4 1 3 18 19 −1 13
6 Ziwana 8 3 2 3 18 17 +1 11
7 Patistan 9 3 2 4 15 17 −2 11
8 Xuzaqiy 8 3 1 4 15 18 −3 10
9 Grod Island 8 3 1 4 10 17 −7 10
10 Audiasania 8 1 2 5 11 21 −10 5
11 Res Publica Nova Roma 8 1 2 5 13 26 −13 5
12 The Mann Clan 9 1 1 7 4 19 −15 4
13 Olastor 8 1 0 7 11 23 −12 3

Group 10
St Saratoga 1–0 The Commuinist republic of chinatown
ZSeparatists 0–2 Abanhfleft
Trolleborg 2–1 Bolgano
Electrum 0–5 Siovanija And Teusland
Appalachian Nation 2–2 Ethane
Soracana Islands 1–3 Free Republics

*   Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Free Republics 9 7 1 1 31 14 +17 22
2 Siovanija And Teusland 8 6 1 1 29 10 +19 19
3 Abanhfleft 8 6 0 2 20 13 +7 18
4 Ethane 9 4 4 1 17 11 +6 16
5 Trolleborg 8 4 2 2 21 19 +2 14
6 Electrum 8 2 3 3 10 18 −8 9
7 Soracana Islands 8 2 2 4 19 22 −3 8
8 Appalachian Nation 8 2 2 4 18 22 −4 8
Bolgano 8 2 2 4 21 25 −4 8
10 The Commuinist republic of chinatown 8 2 2 4 11 22 −11 8
11 When U Die 8 2 1 5 10 14 −4 7
12 ZSeparatists 9 1 3 5 22 28 −6 6
13 St Saratoga 9 1 3 5 10 21 −11 6


Group 11
Vdara 1–1 Ancherion
Kandorith 5–1 Jamestownnnn
Monglechabagd 1–2 Fujai
Lo Santano 2–1 Blouman Empire
Xanneria 0–1 Equestria
Nooooooooooooooo 4–5 HUElavia

*   Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 9 7 2 0 31 16 +15 23
2 HUElavia 9 7 0 2 32 21 +11 21
3 Xanneria 8 6 1 1 21 13 +8 19
4 Kandorith 9 4 3 2 21 17 +4 15
5 Fujai 8 3 3 2 10 14 −4 12
6 Vdara 9 3 2 4 18 20 −2 11
7 Nooooooooooooooo 8 2 3 3 15 14 +1 9
8 Ancherion 8 2 3 3 14 15 −1 9
9 Lo Santano 8 2 3 3 14 19 −5 9
10 South Concepthuania 8 2 1 5 12 17 −5 7
11 Blouman Empire 8 1 3 4 12 16 −4 6
12 Jamestownnnn 8 1 1 6 8 17 −9 4
13 Monglechabagd 8 0 3 5 9 18 −9 3


Group 12
Garifunya 2–5 Osarius
95X 0–0 Zeta Reka and Hugeltaldom
Havynwilde 2–4 Baggieland
Aldaveria 1–3 Cosumar
Jerauuk 2–2 Geektopia
Bongo Johnson 1–2 Talamia

*   Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 95X 9 7 2 0 20 8 +12 23
2 Starblaydia 8 6 1 1 26 12 +14 19
3 Cosumar 8 5 1 2 14 9 +5 16
4 Aldaveria 8 4 2 2 16 13 +3 14
5 Garifunya 9 4 2 3 17 16 +1 14
6 Osarius 8 3 2 3 22 20 +2 11
7 Talamia 9 3 2 4 16 21 −5 11
8 Geektopia 9 2 4 3 15 17 −2 10
Zeta Reka and Hugeltaldom 8 2 4 2 8 10 −2 10
10 Bongo Johnson 8 2 2 4 18 18 0 8
11 Baggieland 8 1 4 3 16 21 −5 7
12 Havynwilde 8 1 1 6 14 23 −9 4
13 Jerauuk 8 0 1 7 8 22 −14 1


Group 13
Mavinet 5–3 Kuriko
South Newlandia 1–0 The Kytler Peninsulae
Tamgu 2–3 Juvencus
Pasarga 4–1 Bliuji
Eraman 1–0 Valanora
Ottoman Syldavia 1–2 Plane of Possibility

Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Valanora 9 5 2 2 16 9 +7 17
2 Pasarga 8 5 1 2 16 9 +7 16
3 Eraman 8 5 1 2 16 11 +5 16
4 South Newlandia 9 4 4 1 16 13 +3 16
5 Mavinet 9 4 1 4 25 23 +2 13
6 Plane of Possibility 9 3 3 3 16 16 0 12
7 Juvencus 8 3 2 3 23 22 +1 11
8 Ottoman Syldavia 8 3 1 4 11 11 0 10
9 The Kytler Peninsulae 8 3 1 4 15 21 −6 10
10 Pangurstan 8 3 0 5 15 18 −3 9
11 Tamgu 8 2 2 4 12 15 −3 8
12 Bliuji 8 2 1 5 21 24 −3 7
13 Kuriko 8 2 1 5 10 20 −10 7

Group 14
Vilita 6–1 Oberour Ar Moro
Riena 1–1 Newmanistan
Legalese 2–2 Krytenia
Saintland 0–1 Qasden
Lake Esper 2–3 Omerica
North New South Wales 1–0 Southern Esportivan Union

*   Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Vilita 9 9 0 0 45 17 +28 27
2 Qasden 8 6 0 2 18 14 +4 18
3 Riena 9 4 2 3 18 16 +2 14
4 North New South Wales 8 4 1 3 10 11 −1 13
5 Omerica 9 3 3 3 23 21 +2 12
6 Saintland 8 3 2 3 10 9 +1 11
7 Legalese 8 3 1 4 16 21 −5 10
8 Newmanistan 8 2 3 3 16 18 −2 9
9 Lake Esper 8 3 0 5 12 15 −3 9
10 Southern Esportivan Union 9 2 2 5 13 18 −5 8
11 Krytenia 8 1 4 3 16 22 −6 7
12 Drunk People at the Local Tavern 8 1 3 4 14 19 −5 6
13 Oberour Ar Moro 8 1 3 4 16 26 −10 6

Group 15
Qvardax 3–6 Brenecia
Damukuni 2–2 Emastalia
Reçueçn 5–2 Crystalline Caverns
The Grearish Union 4–3 Revatnagar
Filindostan 5–0 Andromeda Island Group
Poafmersia 1–0 Shokpos

*   Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Reçueçn 8 7 1 0 18 5 +13 22
2 Brenecia 8 7 0 1 30 16 +14 21
3 Filindostan 8 6 0 2 24 8 +16 18
4 Independent Athletes from Quebec 8 5 2 1 21 15 +6 17
5 Poafmersia 8 4 1 3 13 13 0 13
6 Damukuni 9 3 4 2 19 23 −4 13
7 Emastalia 8 2 4 2 13 13 0 10
8 Qvardax 9 3 1 5 15 19 −4 10
9 Andromeda Island Group 9 2 3 4 8 16 −8 9
10 The Grearish Union 8 2 1 5 11 19 −8 7
11 Crystalline Caverns 8 1 3 4 6 11 −5 6
12 Shokpos 9 1 1 7 7 16 −9 4
13 Revatnagar 8 0 1 7 13 24 −11 1
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Sun May 31, 2020 8:29 pm

Group 1
Porticalia 0–0 Audioslavia
Sajnur 3–1 Muradil
Jeckland 2–2 Astograth
Natanians and Nosts 0–5 Turori
Villablanca 3–1 Necosia
TJUN-ia 4–4 New Lusitania

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Turori 8 8 0 0 27 6 +21 24
2 Sajnur 9 5 3 1 24 19 +5 18
3 Audioslavia 8 5 1 2 12 4 +8 16
4 Astograth 8 4 3 1 15 7 +8 15
5 New Lusitania 9 3 4 2 19 17 +2 13
6 Natanians and Nosts 8 2 4 2 14 16 −2 10
7 Porticalia 9 2 4 3 7 12 −5 10
8 Jeckland 8 2 3 3 15 18 −3 9
9 Villablanca 8 2 3 3 9 13 −4 9
10 TJUN-ia 8 2 2 4 17 17 0 8
11 Muradil 8 2 2 4 13 16 −3 8
12 Euran Oceania Territories 8 1 1 6 14 28 −14 4
13 Necosia 9 0 2 7 8 21 −13 2


Group 2
Gyatso-kai 0–2 Drawkland
Donnacona 0–1 Squornshelan Remnant States
Kita-Hinode 1–1 Busoga Islands
Kohnhead 2–0 Wreckeria
EGM 3–1 Balaslandia
Lochario 1–1 Torisakia

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Kita-Hinode 8 6 2 0 21 8 +13 20
2 Busoga Islands 8 5 2 1 20 11 +9 17
3 Kohnhead 8 5 2 1 21 14 +7 17
4 Drawkland 8 5 2 1 14 8 +6 17
5 Squornshelan Remnant States 8 5 1 2 24 19 +5 16
6 Torisakia 9 4 1 4 18 14 +4 13
7 Donnacona 9 4 0 5 7 7 0 12
8 Gyatso-kai 9 2 3 4 16 19 −3 9
Jantor 8 2 3 3 15 18 −3 9
10 Lochario 8 1 4 3 9 14 −5 7
11 Wreckeria 8 1 2 5 12 20 −8 5
12 EGM 8 1 2 5 11 23 −12 5
13 Balaslandia 9 1 0 8 17 30 −13 3


Group 3
Chromatika 3–1 Alba and Cymru
Sabalonia 0–1 Eshan
Savojarna 3–1 Northwest Kalactin
Terre Septentrionale 1–3 Eura
Sanctanus 2–4 Wanarpu
Adyatin 0–1 The Jovannic

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Eura 8 6 1 1 18 8 +10 19
2 Terre Septentrionale 8 5 2 1 21 15 +6 17
3 Savojarna 8 4 3 1 12 7 +5 15
4 Eshan 8 5 0 3 12 12 0 15
5 Adyatin 8 4 2 2 13 11 +2 14
6 The Jovannic 9 4 1 4 16 20 −4 13
7 Sabalonia 9 4 0 5 10 11 −1 12
8 Chromatika 9 3 1 5 16 18 −2 10
9 Northwest Kalactin 8 2 3 3 19 21 −2 9
10 The Sarian 8 2 2 4 17 18 −1 8
11 Alba and Cymru 8 2 2 4 6 8 −2 8
12 Sanctanus 8 1 4 3 15 17 −2 7
13 Wanarpu 9 1 1 7 14 23 −9 4


Group 4
A Flock of Seagulls 0–1 Flavovespia
West Pocono 0–0 Maccian
South Covello 1–0 North Quadana
Melbergia 0–2 Taeshan
Freeport 1–0 Sylestone
Main Nation Ministry 2–1 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Taeshan 8 6 2 0 13 3 +10 20
2 Main Nation Ministry 8 5 3 0 20 11 +9 18
3 South Covello 8 4 4 0 11 5 +6 16
4 West Pocono 9 3 5 1 8 4 +4 14
5 Flavovespia 8 4 1 3 10 7 +3 13
6 Freeport 8 3 3 2 11 9 +2 12
7 Maccian 8 3 3 2 8 7 +1 12
8 Melbergia 8 2 3 3 11 12 −1 9
9 A Flock of Seagulls 9 2 3 4 12 16 −4 9
10 North Quadana 8 2 1 5 8 12 −4 7
11 Eastfield Lodge 8 2 1 5 9 16 −7 7
12 Sylestone 9 1 3 5 6 13 −7 6
13 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 9 1 0 8 6 18 −12 3


Group 5
Vakolicci Haven and Celeria 6–2 Squornshelous
Commonwealth of Baker Park 5–3 Mkabia
Sharktail 3–2 Twicetagria
Khazajamal 2–0 Bushkrub
Darkmania 0–2 The Macabees
Zwangzug 1–0 Valladares

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 9 9 0 0 38 12 +26 27
2 Zwangzug 8 7 0 1 14 7 +7 21
3 The Macabees 9 5 3 1 11 5 +6 18
4 Vakolicci Haven and Celeria 9 3 3 3 19 18 +1 12
5 Darkmania 8 4 0 4 11 13 −2 12
6 Twicetagria 8 3 1 4 16 18 −2 10
7 Valladares 9 2 4 3 18 21 −3 10
8 Squornshelous 8 2 3 3 20 24 −4 9
9 Sharktail 8 2 3 3 15 19 −4 9
10 Mkabia 8 1 4 3 16 19 −3 7
11 Khazajamal 8 2 0 6 13 21 −8 6
12 Bushkrub 8 1 2 5 18 25 −7 5
13 Adsuri 8 0 3 5 7 14 −7 3


Group 6
Valentine Z 2–1 Floyssauu
Bunkaiia 1–1 Mercedini
Hampton Island 1–0 Sankt Konrad
West Angola 2–1 Balqia
Lisander 1–3 Hapilopper
Caelapes 0–3 Banija

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 9 9 0 0 35 8 +27 27
2 Hapilopper 9 6 1 2 18 7 +11 19
3 Hampton Island 8 5 2 1 12 9 +3 17
4 Lisander 8 5 0 3 17 14 +3 15
5 Mercedini 8 4 2 2 19 16 +3 14
6 Valentine Z 9 4 1 4 11 14 −3 13
7 Bunkaiia 9 2 3 4 15 23 −8 9
8 West Angola 8 2 2 4 15 22 −7 8
9 Balqia 8 1 4 3 13 14 −1 7
10 Sankt Konrad 8 1 4 3 16 19 −3 7
11 Floyssauu 8 1 3 4 17 24 −7 6
12 Gopnikea 8 1 2 5 9 16 −7 5
13 Caelapes 8 0 2 6 11 22 −11 2


Group 7
Simpralia 1–1 Delaclava
Welzat 0–1 Jeruselem
Nephara 5–0 Aimena
Great Lausitz 1–0 Darmen
Huayramarca 1–2 South Charlia
Sarzonia 1–0 Competitive Solitaire

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Nephara 8 7 1 0 30 4 +26 22
2 Jeruselem 8 5 1 2 26 17 +9 16
3 Darmen 8 5 1 2 21 15 +6 16
4 Sarzonia 8 5 0 3 20 19 +1 15
5 Welzat 9 4 2 3 10 11 −1 14
6 Simpralia 9 4 1 4 16 15 +1 13
7 Huayramarca 8 3 2 3 17 17 0 11
8 Acronius 8 3 1 4 17 18 −1 10
9 Great Lausitz 8 3 0 5 12 15 −3 9
10 Aimena 8 3 0 5 9 20 −11 9
11 Delaclava 8 2 2 4 17 20 −3 8
12 Competitive Solitaire 9 2 2 5 10 22 −12 8
13 South Charlia 9 1 1 7 8 20 −12 4


Group 8
The Holy Empire 1–1 Ko-oren
Cheergirls 0–0 Atheist Democratic Freehold
Vlasisitan 0–0 Petroslovania
Devonta 3–3 Quakmybush
Daskel 0–3 Tequilo
Mattijana 1–2 Indusse

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 The Holy Empire 9 6 2 1 32 15 +17 20
2 Ko-oren 8 4 2 2 8 4 +4 14
3 Cheergirls 9 4 2 3 8 8 0 14
4 Mattijana 8 4 1 3 17 14 +3 13
5 Devonta 8 3 4 1 18 16 +2 13
6 Tequilo 9 3 3 3 13 14 −1 12
7 Port Ember 8 3 2 3 15 11 +4 11
8 Quakmybush 8 3 2 3 19 18 +1 11
9 Vlasisitan 8 2 4 2 8 7 +1 10
10 Petroslovania 8 3 1 4 12 17 −5 10
11 Indusse 9 3 0 6 10 20 −10 9
12 Daskel 8 2 1 5 6 16 −10 7
13 Atheist Democratic Freehold 8 1 2 5 9 15 −6 5
Last edited by Farfadillis on Mon Jun 01, 2020 11:21 am, edited 3 times in total.
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60

User avatar
Zwangzug
Issues Editor
 
Posts: 4227
Founded: Oct 19, 2006
Left-wing Utopia

Postby Zwangzug » Mon Jun 01, 2020 4:06 pm

Group 9
The Mann Clan 3–1 Olastor
Grod Island 3–5 Timuria
Sargossa 1–0 Audiasania
Res Publica Nova Roma 2–2 Barunia
Ziwana 1–1 Kelssek
Xuzaqiy 2–9 Cassadaigua

*   Group 9                               Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Cassadaigua 10 10 0 0 48 11 +37 30
2 Kelssek 10 8 2 0 30 11 +19 26
3 Sargossa 9 6 1 2 23 13 +10 19
4 Timuria 9 6 0 3 27 21 +6 18
5 Barunia 9 4 2 3 20 21 −1 14
6 Ziwana 9 3 3 3 19 18 +1 12
7 Patistan 9 3 2 4 15 17 −2 11
8 Grod Island 9 3 1 5 13 22 −9 10
9 Xuzaqiy 9 3 1 5 17 27 −10 10
10 The Mann Clan 10 2 1 7 7 20 −13 7
11 Res Publica Nova Roma 9 1 3 5 15 28 −13 6
12 Audiasania 9 1 2 6 11 22 −11 5
13 Olastor 9 1 0 8 12 26 −14 3


Group 10
Ethane 3–1 Soracana Islands
Siovanija And Teusland 3–2 Appalachian Nation
Bolgano 1–2 Electrum
Abanhfleft 2–2 Trolleborg
The Commuinist republic of chinatown 1–3 ZSeparatists
When U Die 2–2 St Saratoga

*   Group 10                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Siovanija And Teusland 9 7 1 1 32 12 +20 22
2 Free Republics 9 7 1 1 31 14 +17 22
3 Ethane 10 5 4 1 20 12 +8 19
4 Abanhfleft 9 6 1 2 22 15 +7 19
5 Trolleborg 9 4 3 2 23 21 +2 15
6 Electrum 9 3 3 3 12 19 −7 12
7 ZSeparatists 10 2 3 5 25 29 −4 9
8 When U Die 9 2 2 5 12 16 −4 8
9 Appalachian Nation 9 2 2 5 20 25 −5 8
10 Bolgano 9 2 2 5 22 27 −5 8
Soracana Islands 9 2 2 5 20 25 −5 8
12 The Commuinist republic of chinatown 9 2 2 5 12 25 −13 8
13 St Saratoga 10 1 4 5 12 23 −11 7


Group 11
Equestria 2–0 Nooooooooooooooo
Blouman Empire 1–1 Xanneria
Fujai 2–2 Lo Santano
Jamestownnnn 6–5 Monglechabagd
Ancherion 0–1 Kandorith
South Concepthuania 4–2 Vdara

*   Group 11                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Equestria 10 8 2 0 33 16 +17 26
2 HUElavia 9 7 0 2 32 21 +11 21
3 Xanneria 9 6 2 1 22 14 +8 20
4 Kandorith 10 5 3 2 22 17 +5 18
5 Fujai 9 3 4 2 12 16 −4 13
6 Vdara 10 3 2 5 20 24 −4 11
7 South Concepthuania 9 3 1 5 16 19 −3 10
8 Lo Santano 9 2 4 3 16 21 −5 10
9 Nooooooooooooooo 9 2 3 4 15 16 −1 9
10 Ancherion 9 2 3 4 14 16 −2 9
11 Blouman Empire 9 1 4 4 13 17 −4 7
12 Jamestownnnn 9 2 1 6 14 22 −8 7
13 Monglechabagd 9 0 3 6 14 24 −10 3


Group 12
Geektopia 0–1 Bongo Johnson
Cosumar 1–0 Jerauuk
Baggieland 3–2 Aldaveria
Zeta Reka and Hugeltaldom 0–0 Havynwilde
Osarius 0–0 95X
Starblaydia 6–4 Garifunya

*   Group 12                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 95X 10 7 3 0 20 8 +12 24
2 Starblaydia 9 7 1 1 32 16 +16 22
3 Cosumar 9 6 1 2 15 9 +6 19
4 Aldaveria 9 4 2 3 18 16 +2 14
5 Garifunya 10 4 2 4 21 22 −1 14
6 Osarius 9 3 3 3 22 20 +2 12
7 Bongo Johnson 9 3 2 4 19 18 +1 11
8 Zeta Reka and Hugeltaldom 9 2 5 2 8 10 −2 11
9 Talamia 9 3 2 4 16 21 −5 11
10 Geektopia 10 2 4 4 15 18 −3 10
11 Baggieland 9 2 4 3 19 23 −4 10
12 Havynwilde 9 1 2 6 14 23 −9 5
13 Jerauuk 9 0 1 8 8 23 −15 1


Group 13
Valanora 2–0 Ottoman Syldavia
Bliuji 1–1 Eraman
Juvencus 3–4 Pasarga
The Kytler Peninsulae 1–4 Tamgu
Kuriko 1–3 South Newlandia
Pangurstan 3–3 Mavinet

*   Group 13                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Valanora 10 6 2 2 18 9 +9 20
2 Pasarga 9 6 1 2 20 12 +8 19
3 South Newlandia 10 5 4 1 19 14 +5 19
4 Eraman 9 5 2 2 17 12 +5 17
5 Mavinet 10 4 2 4 28 26 +2 14
6 Plane of Possibility 9 3 3 3 16 16 0 12
7 Juvencus 9 3 2 4 26 26 0 11
8 Tamgu 9 3 2 4 16 16 0 11
9 Ottoman Syldavia 9 3 1 5 11 13 −2 10
10 Pangurstan 9 3 1 5 18 21 −3 10
11 The Kytler Peninsulae 9 3 1 5 16 25 −9 10
12 Bliuji 9 2 2 5 22 25 −3 8
13 Kuriko 9 2 1 6 11 23 −12 7


Group 14
Omerica 0–0 North New South Wales
Qasden 2–0 Lake Esper
Krytenia 2–0 Saintland
Newmanistan 3–0 Legalese
Oberour Ar Moro 1–2 Riena
Drunk People at the Local Tavern 1–1 Vilita

*   Group 14                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Vilita 10 9 1 0 46 18 +28 28
2 Qasden 9 7 0 2 20 14 +6 21
3 Riena 10 5 2 3 20 17 +3 17
4 North New South Wales 9 4 2 3 10 11 −1 14
5 Omerica 10 3 4 3 23 21 +2 13
6 Newmanistan 9 3 3 3 19 18 +1 12
7 Saintland 9 3 2 4 10 11 −1 11
8 Krytenia 9 2 4 3 18 22 −4 10
9 Legalese 9 3 1 5 16 24 −8 10
10 Lake Esper 9 3 0 6 12 17 −5 9
11 Southern Esportivan Union 9 2 2 5 13 18 −5 8
12 Drunk People at the Local Tavern 9 1 4 4 15 20 −5 7
13 Oberour Ar Moro 9 1 3 5 17 28 −11 6

Group 15
Andromeda Island Group 3–3 Poafmersia
Revatnagar 0–4 Filindostan
Crystalline Caverns 2–0 The Grearish Union
Emastalia 1–4 Reçueçn
Brenecia 5–3 Damukuni
Independent Athletes from Quebec 2–0 Qvardax

*   Group 15                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Reçueçn 9 8 1 0 22 6 +16 25
2 Brenecia 9 8 0 1 35 19 +16 24
3 Filindostan 9 7 0 2 28 8 +20 21
4 Independent Athletes from Quebec 9 6 2 1 23 15 +8 20
5 Poafmersia 9 4 2 3 16 16 0 14
6 Damukuni 10 3 4 3 22 28 −6 13
7 Emastalia 9 2 4 3 14 17 −3 10
8 Qvardax 10 3 1 6 15 21 −6 10
9 Andromeda Island Group 10 2 4 4 11 19 −8 10
10 Crystalline Caverns 9 2 3 4 8 11 −3 9
11 The Grearish Union 9 2 1 6 11 21 −10 7
12 Shokpos 9 1 1 7 7 16 −9 4
13 Revatnagar 9 0 1 8 13 28 −15 1
Factbook
IRC humor, (self-referential)
My issues
...using the lens of athletics to illustrate national culture, provide humor, interweave international affairs, and even incorporate mathematical theory...
WARNING: by construing meaning from this sequence of symbols, you have given implicit consent to the theory that words have noncircular semantic value and can be used to encode information about an external universe. Proceed with caution.

User avatar
Farfadillis
Ambassador
 
Posts: 1855
Founded: Feb 26, 2012
Liberal Democratic Socialists

Postby Farfadillis » Mon Jun 01, 2020 7:44 pm

Group 1
Necosia 4–4 TJUN-ia
Turori 5–0 Villablanca
Astograth 3–0 Natanians and Nosts
Muradil 0–4 Jeckland
Audioslavia 1–0 Sajnur
Euran Oceania Territories 1–2 Porticalia

-  Group 1                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Turori 9 9 0 0 32 6 +26 27
2 Audioslavia 9 6 1 2 13 4 +9 19
3 Astograth 9 5 3 1 18 7 +11 18
4 Sajnur 10 5 3 2 24 20 +4 18
5 New Lusitania 9 3 4 2 19 17 +2 13
6 Porticalia 10 3 4 3 9 13 −4 13
7 Jeckland 9 3 3 3 19 18 +1 12
8 Natanians and Nosts 9 2 4 3 14 19 −5 10
9 TJUN-ia 9 2 3 4 21 21 0 9
10 Villablanca 9 2 3 4 9 18 −9 9
11 Muradil 9 2 2 5 13 20 −7 8
12 Euran Oceania Territories 9 1 1 7 15 30 −15 4
13 Necosia 10 0 3 7 12 25 −13 3


Group 2
Balaslandia 2–1 Lochario
Wreckeria 3–2 EGM
Busoga Islands 0–1 Kohnhead
Squornshelan Remnant States 2–3 Kita-Hinode
Drawkland 2–0 Donnacona
Jantor 3–2 Gyatso-kai

-  Group 2                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Kita-Hinode 9 7 2 0 24 10 +14 23
2 Drawkland 9 6 2 1 16 8 +8 20
Kohnhead 9 6 2 1 22 14 +8 20
4 Busoga Islands 9 5 2 2 20 12 +8 17
5 Squornshelan Remnant States 9 5 1 3 26 22 +4 16
6 Torisakia 9 4 1 4 18 14 +4 13
7 Donnacona 10 4 0 6 7 9 −2 12
Jantor 9 3 3 3 18 20 −2 12
9 Gyatso-kai 10 2 3 5 18 22 −4 9
10 Wreckeria 9 2 2 5 15 22 −7 8
11 Lochario 9 1 4 4 10 16 −6 7
12 Balaslandia 10 2 0 8 19 31 −12 6
13 EGM 9 1 2 6 13 26 −13 5


Group 3
Wanarpu 0–0 Adyatin
Eura 3–3 Sanctanus
Northwest Kalactin 3–1 Terre Septentrionale
Eshan 0–1 Savojarna
Alba and Cymru 2–2 Sabalonia
The Sarian 1–0 Chromatika

-  Group 3                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Eura 9 6 2 1 21 11 +10 20
2 Savojarna 9 5 3 1 13 7 +6 18
3 Terre Septentrionale 9 5 2 2 22 18 +4 17
4 Adyatin 9 4 3 2 13 11 +2 15
5 Eshan 9 5 0 4 12 13 −1 15
6 Sabalonia 10 4 1 5 12 13 −1 13
7 The Jovannic 9 4 1 4 16 20 −4 13
8 Northwest Kalactin 9 3 3 3 22 22 0 12
9 The Sarian 9 3 2 4 18 18 0 11
10 Chromatika 10 3 1 6 16 19 −3 10
11 Alba and Cymru 9 2 3 4 8 10 −2 9
12 Sanctanus 9 1 5 3 18 20 −2 8
13 Wanarpu 10 1 2 7 14 23 −9 5


Group 4
Sylestone 0–2 Main Nation Ministry
Taeshan 1–0 Freeport
North Quadana 5–2 Melbergia
Maccian 0–1 South Covello
Flavovespia 1–1 West Pocono
Eastfield Lodge 2–1 A Flock of Seagulls

-  Group 4                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Taeshan 9 7 2 0 14 3 +11 23
2 Main Nation Ministry 9 6 3 0 22 11 +11 21
3 South Covello 9 5 4 0 12 5 +7 19
4 West Pocono 10 3 6 1 9 5 +4 15
5 Flavovespia 9 4 2 3 11 8 +3 14
6 Freeport 9 3 3 3 11 10 +1 12
7 Maccian 9 3 3 3 8 8 0 12
8 North Quadana 9 3 1 5 13 14 −1 10
9 Eastfield Lodge 9 3 1 5 11 17 −6 10
10 Melbergia 9 2 3 4 13 17 −4 9
11 A Flock of Seagulls 10 2 3 5 13 18 −5 9
12 Sylestone 10 1 3 6 6 15 −9 6
13 The Appraisal To The Allmighty MR TAYTO 9 1 0 8 6 18 −12 3


Group 5
The Macabees 0–0 Zwangzug
Bushkrub 1–2 Darkmania
Twicetagria 1–0 Khazajamal
Mkabia 0–1 Sharktail
Squornshelous 2–4 Commonwealth of Baker Park
Adsuri 0–1 Vakolicci Haven and Celeria

-  Group 5                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Commonwealth of Baker Park 10 10 0 0 42 14 +28 30
2 Zwangzug 9 7 1 1 14 7 +7 22
3 The Macabees 10 5 4 1 11 5 +6 19
4 Vakolicci Haven and Celeria 10 4 3 3 20 18 +2 15
5 Darkmania 9 5 0 4 13 14 −1 15
6 Twicetagria 9 4 1 4 17 18 −1 13
7 Sharktail 9 3 3 3 16 19 −3 12
8 Valladares 9 2 4 3 18 21 −3 10
9 Squornshelous 9 2 3 4 22 28 −6 9
10 Mkabia 9 1 4 4 16 20 −4 7
11 Khazajamal 9 2 0 7 13 22 −9 6
12 Bushkrub 9 1 2 6 19 27 −8 5
13 Adsuri 9 0 3 6 7 15 −8 3


Group 6
Hapilopper 3–0 Caelapes
Balqia 1–0 Lisander
Sankt Konrad 0–1 West Angola
Mercedini 1–1 Hampton Island
Floyssauu 0–0 Bunkaiia
Gopnikea 1–1 Valentine Z

-  Group 6                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Banija 9 9 0 0 35 8 +27 27
2 Hapilopper 10 7 1 2 21 7 +14 22
3 Hampton Island 9 5 3 1 13 10 +3 18
4 Mercedini 9 4 3 2 20 17 +3 15
5 Lisander 9 5 0 4 17 15 +2 15
6 Valentine Z 10 4 2 4 12 15 −3 14
7 West Angola 9 3 2 4 16 22 −6 11
8 Balqia 9 2 4 3 14 14 0 10
9 Bunkaiia 10 2 4 4 15 23 −8 10
10 Sankt Konrad 9 1 4 4 16 20 −4 7
11 Floyssauu 9 1 4 4 17 24 −7 7
12 Gopnikea 9 1 3 5 10 17 −7 6
13 Caelapes 9 0 2 7 11 25 −14 2


Group 7
South Charlia 0–2 Sarzonia
Darmen 1–1 Huayramarca
Aimena 1–1 Great Lausitz
Jeruselem 1–3 Nephara
Delaclava 3–3 Welzat
Acronius 3–1 Simpralia

-  Group 7                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Nephara 9 8 1 0 33 5 +28 25
2 Sarzonia 9 6 0 3 22 19 +3 18
3 Darmen 9 5 2 2 22 16 +6 17
4 Jeruselem 9 5 1 3 27 20 +7 16
5 Welzat 10 4 3 3 13 14 −1 15
6 Acronius 9 4 1 4 20 19 +1 13
7 Simpralia 10 4 1 5 17 18 −1 13
8 Huayramarca 9 3 3 3 18 18 0 12
9 Great Lausitz 9 3 1 5 13 16 −3 10
10 Aimena 9 3 1 5 10 21 −11 10
11 Delaclava 9 2 3 4 20 23 −3 9
12 Competitive Solitaire 9 2 2 5 10 22 −12 8
13 South Charlia 10 1 1 8 8 22 −14 4


Group 8
Tequilo 4–3 Mattijana
Quakmybush 1–1 Daskel
Petroslovania 1–3 Devonta
Atheist Democratic Freehold 3–1 Vlasisitan
Ko-oren 5–1 Cheergirls
Port Ember 3–7 The Holy Empire

-  Group 8                                     Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 The Holy Empire 10 7 2 1 39 18 +21 23
2 Ko-oren 9 5 2 2 13 5 +8 17
3 Devonta 9 4 4 1 21 17 +4 16
4 Tequilo 10 4 3 3 17 17 0 15
5 Cheergirls 10 4 2 4 9 13 −4 14
6 Mattijana 9 4 1 4 20 18 +2 13
7 Quakmybush 9 3 3 3 20 19 +1 12
8 Port Ember 9 3 2 4 18 18 0 11
9 Vlasisitan 9 2 4 3 9 10 −1 10
10 Petroslovania 9 3 1 5 13 20 −7 10
11 Indusse 9 3 0 6 10 20 −10 9
12 Atheist Democratic Freehold 9 2 2 5 12 16 −4 8
13 Daskel 9 2 2 5 7 17 −10 8
The Outlandish Lands of Farfadillis Ӿ Population: 20,814,000 ± 11,186,000
Capital: not applicable Ӿ Demonym: Farf, plural Farves
ffffofficial.com.fa Ӿ FFL Results by Season Ӿ How to get any WA Category Ӿ Map of Farfadillis

Champions: World Cup 84 and AOCAF Cups 43, 48 and 57
Hosts: Baptisms of Fire 54 and 68 and AOCAF Cups 38 and 60


Advertisement

Remove ads

Return to NS Sports

Who is online

Users browsing this forum: Riennic Isles, Tequilo, The Plough Islands, Waisnor

Advertisement

Remove ads