NATION

PASSWORD

14th Winter Olympics OOC thread

A battle ground for the sportsmen and women of nations worldwide. [In character]
User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 6136
Founded: Feb 04, 2008
New York Times Democracy

14th Winter Olympics OOC thread

Postby Liventia » Thu Sep 26, 2019 4:31 am

Image

Dear friends,
On behalf of the governments of Vilita and Liventia, and the cities of Yeaddin and Neverend, we would like to take this opportunity to thank you for selecting our cities to host the XIV Olympic Winter Games.

Neverend is no stranger to the Games, having also hosted the VII Olympic Winter Games; for Yeaddin, this is a first. The people of both cities look forward to welcoming you and your athletes to what we are sure will be a wonderful celebration of the Olympic ideal.

For the first time, the Games will be held in two distinct sites in two different regions. With the exception of curling, all non-snow sports will take place in Yeaddin; all other events will be held in Neverend. While we do not wish to set a precedent, we hope the more dedicated resources in each region for the events will prove beneficial to teams, athletes, us as organisers, and the fans.

Once again, we thank you for your trust, and hope you will enjoy the Games.

Jungrii Canopii and Alastiir Surf
Bid co-chairs, Yeaddin

Pearline Jones
Chair, Liventia Olympic Association and bid chair, Neverend


TIMING
The deadline for all entries and alteration of entries is, with no exceptions, set at 15:00 UTC 15 October 2019. The games will start on 16 October and will be approximately 19 days long, including a scheduled off-day on 27 October. The preliminary schedule of events is attached.
PRELIMINARY SCHEDULE (MEDAL EVENTS, except ice hockey and curling)
Ice hockey and curling schedule to be confirmed after final numbers known.
Information subject to change.

DAY -1 (16 Oct)
Ski jumping—Men's individual normal hill qualification (Neverend)

DAY 0 (17 Oct)
Freestyle skiing—Women's moguls qualification (Neverend)
Freestyle skiing—Men's moguls qualification (Neverend)
Figure skating—Team Event men's short program (Yeaddin)
Figure skating—Team Event pairs short program (Yeaddin)
OPENING CEREMONY (Neverend + Yeaddin)

DAY 1 (18 Oct)
Biathlon—Women's 7.5 km sprint FINAL (Neverend)
Cross-country skiing—Women's 15 km skiathlon FINAL (Neverend)
Luge—Men's singles runs 1 and 2 (Yeaddin)
Short track speed skating—Women's 3000m relay preliminaries [up to QF] (Yeaddin)
Short track speed skating—Women's 500m preliminaries [up to QF] (Yeaddin)
Short track speed skating—Men's 1500m preliminaries, semifinals, and FINAL A and B (Yeaddin)
Ski jumping—Men's individual normal hill FINAL (Neverend)
Snowboarding—Men's slopestyle qualification (Neverend)
Speed skating—Women's 3000m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 5]

DAY 2 (19 Oct)
Alpine skiing—Men's downhill FINAL (Neverend)
Biathlon—Men's 10 km sprint FINAL (Neverend)
Cross-country skiing—Men's 30 km skiathlon FINAL (Neverend)
Figure skating—Team Event ice dance rhythm dance (Yeaddin)
Figure skating—Team Event ladies' short program (Yeaddin)
Figure skating—Team Event pairs free skate (Yeaddin)
Freestyle skiing—Women's moguls FINAL (Neverend)
Luge—Men's singles runs 3 and 4 FINAL (Yeaddin)
Snowboarding—Men's slopestyle FINAL (Neverend)
Snowboarding—Women's slopestyle qualification (Neverend)
Speed skating—Men's 5000m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 7]

DAY 3 (20 Oct)
Alpine skiing—Women's giant slalom FINAL (Neverend)
Biathlon—Women's 10 km pursuit FINAL (Neverend)
Biathlon—Men's 12.5 km pursuit FINAL (Neverend)
Figure skating—Team Event men's free skate (Yeaddin)
Figure skating—Team Event ladies' free skate (Yeaddin)
Figure skating—Team EVENT FINAL ice dance free dance (Yeaddin)
Freestyle skiing—Men's moguls FINAL (Neverend)
Luge—Women's singles runs 1 and 2 (Yeaddin)
Ski jumping—Women's individual normal hill qualification and FINAL (Neverend)
Snowboarding—Women's slopestyle FINAL (Neverend)
Snowboarding—Women's halfpipe qualification (Neverend)
Speed skating—Women's 1500m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 8]

DAY 4 (21 Oct)
Alpine skiing—Men's combined downhill and slalom FINAL (Neverend)
Cross-country skiing—Men's individual sprint classical qualification and FINAL (Neverend)
Cross-country skiing—Women's individual sprint classical qualification and FINAL (Neverend)
Luge—Women's singles runs 3 and 4 FINAL (Yeaddin)
Nordic Combined—Women's individual normal hill/10 km FINAL (Neverend)
Short track speed skating—Men's 5000m relay preliminaries [up to QF] (Yeaddin)
Short track speed skating—Men's 1000m preliminaries [up to QF] (Yeaddin)
Short track speed skating—Women's 500m semifinals, FINAL A and B (Yeaddin)
Snowboarding—Women's halfpipe FINAL (Neverend)
Snowboarding—Men's halfpipe qualification (Neverend)
Speed skating—Men's 1500m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 8]

DAY 5 (22 Oct)
Alpine skiing—Women's slalom FINAL (Neverend)
Biathlon—Women's 15 km individual FINAL (Neverend)
Figure skating—Pairs short program (Yeaddin)
Luge—Doubles runs 1 and 2 FINAL (Yeaddin)
Nordic Combined—Men's individual normal hill/10 km FINAL (Neverend)
Snowboarding—Men's halfpipe FINAL (Neverend)
Speed skating—Women's 1000m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 6]

DAY 6 (23 Oct)
Alpine skiing—Men's super-G FINAL (Neverend)
Biathlon—Men's 20 km individual FINAL (Neverend)
Cross-country skiing—Women's 10 km freestyle FINAL (Neverend)
Figure skating—Pairs free skate FINAL (Yeaddin)
Freestyle skiing—Women's aerials qualification (Neverend)
Luge—Team Relay FINAL (Yeaddin)
Skeleton—Men's singles runs 1 and 2 (Yeaddin)
Ski jumping—Women's team large hill qualification and FINAL (Neverend)
Snowboarding—Men's snowboard cross qualification and FINAL (Neverend)
Speed skating—Men's 10,000m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 8]

DAY 7 (24 Oct)
Cross-country skiing—Men's 15 km freestyle FINAL (Neverend)
Figure skating—Men's singles short program (Yeaddin)
Freestyle skating—Women's aerials FINAL (Neverend)
Skeleton—Men's singles runs 3 and 4 FINAL (Yeaddin)
Skeleton—Women's singles runs 1 and 2 (Yeaddin)
Ski jumping—Men's individual large hill qualification (Neverend)
Snowboarding—Women's snowboard cross qualification and FINAL (Neverend)
Speed skating—Women's 5000m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 5]

DAY 8 (25 Oct)
Alpine skiing—Women's super-G FINAL (Neverend)
Biathlon—Women's 12.5 km mass start FINAL (Neverend)
Cross-country skiing—Women's 4x5 km relay FINAL (Neverend)
Figure skating—Men's singles free skate FINAL (Yeaddin)
Freestyle skiing—Women's slopestyle qualification and FINAL (Neverend)
Freestyle skiing—Men's aerials qualification (Neverend)
Short track speed skating—Women's 1500m preliminaries, semifinals, and FINAL A and B (Yeaddin)
Short track speed skating—Men's 1000m semifinals, FINAL A and B (Yeaddin)
Skeleton—Women's singles runs 3 and 4 FINAL (Yeaddin)
Ski jumping—Men's individual large hill FINAL (Neverend)
[Medal finals: 9]

DAY 9 (26 Oct)
Alpine skiing—Men's giant slalom FINAL (Neverend)
Biathlon—Men's 15 km mass start FINAL (Neverend)
Bobsleigh—Two-man runs 1 and 2 (Yeaddin)
Cross-country skiing—Men's 4x10 km relay FINAL (Neverend)
Freestyle skiing—Men's slopestyle qualification and FINAL (Neverend)
Freestyle skiing—Men's aerials FINAL (Neverend)
Nordic Combined—Women's individual large hill/10 km FINAL (Neverend)
Speed skating—Men's team pursuit heats [up to QF] (Yeaddin)
Speed skating—Women's 500m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 7]

REST DAY - 27 Oct

Day 10 (28 Oct)
Bobsleigh—Two-man runs 3 and 4 FINAL (Yeaddin)
Figure skating—Ice dance rhythm dance (Yeaddin)
Freestyle skiing—Women's halfpipe qualification (Neverend)
Ski jumping—Men's team large hill FINAL (Neverend)
Snowboarding—Women's big air qualification (Neverend)
Speed skating—Women's team pursuit heats [up to QF] (Yeaddin)
Speed skating—Men's 500m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 3]

Day 11 (29 Oct)
Biathlon—Mixed 2x6 km/2x7.5 km relay FINAL (Neverend)
Bobsleigh—Two-woman runs 1 and 2 (Yeaddin)
Figure skating—Ice dance free dance FINAL (Yeaddin)
Freestyle skiing—Women's halfpipe FINAL (Neverend)
Freestyle skiing—Men's halfpipe qualification (Neverend)
Nordic Combined—Men's individual large hill/10 km FINAL (Neverend)
Short track speed skating—Women's 1000m preliminaries [up to QF] (Yeaddin)
Short track speed skating—Men's 500m preliminaries [up to QF] (Yeaddin)
Short track speed skating—Women's 3000m relay semifinals, FINAL A and B (Yeaddin)
[Medal finals: 5]

Day 12 (30 Oct)
Alpine skiing—Women's downhill FINAL (Neverend)
Bobsleigh—Two-woman runs 3 and 4 FINAL (Yeaddin)
Cross-country skiing—Women's team sprint qualification and FINAL (Neverend)
Cross-country skiing—Men's team sprint qualification and FINAL (Neverend)
Freestyle skiing—Men's ski cross qualification (Neverend)
Freestyle skiing—Men's halfpipe FINAL (Neverend)
Ski jumping—Women's individual large hill qualification and FINAL (Neverend)
Snowboarding—Men's big air qualification (Neverend)
Speed skating—Men's team pursuit semifinals and FINAL (Yeaddin)
Speed skating—Women's team pursuit semifinals and FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 8]

Day 13 (31 Oct)
Alpine skiing—Men's slalom FINAL (Neverend)
Biathlon—Women's 4x6 km relay FINAL (Neverend)
Bobsleigh—Four-woman runs 1 and 2 (Yeaddin)
Figure skating—Ladies' singles short program (Yeaddin)
Freestyle skiing—Women's ski cross qualification (Neverend)
Freestyle skiing—Men's ski cross FINAL (Neverend)
Nordic Combined—Men's team large hill/relay 4x5 km FINAL (Neverend)
Snowboarding—Women's big air FINAL (Neverend)
Speed skating—Men's 1000m FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 6]

Day 14 (1 Nov)
Alpine skiing—Women's combined downhill and slalom FINAL (Neverend)
Biathlon—Men's 4x7.5 km relay FINAL (Neverend)
Bobsleigh—Four-woman runs 3 and 4 FINAL (Yeaddin)
Figure skating—Ladies' singles free skate FINAL (Yeaddin)
Freestyle skiing—Women's ski cross FINAL (Neverend)
Short track speed skating—Women's 1000m semifinals, FINAL A and B (Yeaddin)
Short track speed skating—Men's 500m semifinals, FINAL A and B (Yeaddin)
Short track speed skating—Men's 5000m relay semifinals, FINAL A and B (Yeaddin)
Snowboarding—Women's parallel giant slalom qualification and FINAL (Neverend)
[Medal finals: 9]

Day 15 (2 Nov)
Alpine skiing—Team Event FINAL (Neverend)
Bobsleigh—Four-man runs 1 and 2 (Yeaddin)
Cross-country skiing—Women's 30 km classical mass start FINAL (Neverend)
Nordic Combined—Women's team large hill/relay 4x5 km FINAL (Neverend)
Snowboarding—Men's big air FINAL (Neverend)
Snowboarding—Men's parallel giant slalom qualification and FINAL (Neverend)
Speed skating—Men's mass start FINAL (Yeaddin)
Speed skating—Women's mass start FINAL (Yeaddin)
[Medal finals: 7]

Day 16 (3 Nov)
Bobsleigh—Four-man runs 3 and 4 FINAL (Yeaddin)
Cross-country skiing—Men's 50 km classical mass start FINAL (Neverend)
CLOSING CEREMONY (Neverend + Yeaddin)
[Medal finals: 2]

TBC: 5 medal finals (2x ice hockey, 3x curling)
TBC: Demonstration events


INSTRUCTIONS
Please pay attention and read through the following information very carefully. If there is a problem with your sign-up, it may not be entered and you might need to resubmit your entries.

Copy the event list below. Under each event, write the names of the athletes participating in each event. The number inside the bracket indicates the maximum number of entries a delegation may send to an event.

Please DO NOT COPY AND PASTE AN OLD SIGNUP as minor changes to event names have been made and this will result in the start list creator not picking up your signups.

  • If only the maximum number is shown—e.g., “(2)”—it is an individual event, and you must give the name of each participating individual on a separate line. (You may enter fewer than the maximum number.)
  • If a team event has a specific team size indicated—e.g., “(1 team of 4)”—you must give the name of each team member on a single line, separated by slashes.
  • If a team event just says “(1 team)”, use the name of your nation or delegation, rather than the names of any team members. You may post your team rosters for these events in the roster thread, which will be created near the start of the Games.
  • Entry into the Luge Team Relay, Figure Skating Team Trophy, and the Alpine Skiing Team events are automatic, unless you specify otherwise. The highest rated athletes in each of the respective categories will be entered; if there is a tie, then the first named athlete will be entered. For unified teams, all participants in these team events must have the same trigramme. If you wish for specific athletes to be considered in these events, please note them *at the bottom of your signup*.

    The Biathlon Pursuit events are also 'automatic entry' events, and will comprise of the top sixty finishers in the men's and women's sprint events.

The individual or team names on each line should be followed by your nation or delegation’s three-letter code and a skill modifier, each separated by a semicolon, as shown in the example entry below. If you don't have any athletes participating in a particular event, please remove it from your sign-up sheet. Do not 'tag' or add a post and say that you are going to edit in your entry later as they will be ignored.
BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Guy de la Mer;LEN;62
Blake Griffith;LEN;31
John Doe;LEN;0
James Doe;LEN;15
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Guy de la Mer/Blake Griffith/Craig Wallace/Gary Lee;LEN;58

CURLING
Men's (1 team)
Liventia;LEN;90
Women's (1 team)
Liventia;LEN;80
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
James Barrett/Abigail Weekes;LEN;60


SKILL MODIFIERS
A skill modifier is used to determine how well an athlete or a team performs in an event. It is a whole number from 0 to 100: 0 for the athletes just making the qualification standard (i.e. still decent compared to the 'average' person) and 100 for the world's best. A team entry gets a single skill modifier for the entire team, while an athlete participating in multiple events has a separate modifier for each event. Automatic entries do not contribute to the entry average. All medal event entries, as well as demonstration event entries, must average 50 or under.

Submitting unrealistic delegations of extremely high and low values with no spread, or 'min-maxing', will result in a reduced min-max avoidance bonus (MMAB). This may adversely affect how well your delegation does.

ENTRY LIMITS
Each user may enter up to two delegations, with a maximum of 250 entries per nation, and 400 in total per user. For any combined delegations or unified teams, the entry limit of 250 will not apply, so long as any individual user is still limited to a maximum of 400 entries across a maximum of 2 delegations including the unified delegation. All puppets and unified teams should be declared, and puppets should have a different trigramme.

EVENT LIST
BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Men's 15 km Mass Start (4)
Men's 20 km Individual (4)
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Women's 7.5 km Sprint (4)
Women's 12.5 km Mass Start (4)
Women's 15 km Individual (4)
Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Four-Man (3 teams of 4)
Two-Woman (3 teams of 2)
Four-Woman (3 teams of 4)
SKELETON
Men's (3)
Women's (3)

CURLING
Men's (1 team)
Women's (1 team)
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Women's (1 team)

LUGE
Men's Singles (3)
Women's Singles (3)
Doubles (2 teams of 2)

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Ladies' Singles (3)
Pairs (3 teams of 2)
Ice Dance (3 teams of 2)
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Men's 1 000 m (3)
Men's 1 500 m (3)
Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Women's 500 m (3)
Women's 1 000 m (3)
Women's 1 500 m (3)
Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Men's 1 000 m (4)
Men's 1 500 m (4)
Men's 5 000 m (3)
Men's 10 000 m (3)
Men's Mass Start (3)
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Women's 500 m (4)
Women's 1 000 m (4)
Women's 1 500 m (4)
Women's 3 000 m (3)
Women's 5 000 m (3)
Women's Mass Start (3)
Women's Team Pursuit (1 team of 3)

SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Men's Slalom (4)
Men's Giant Slalom (4)
Men's Super-G (4)
Men's Super Combined (4)
Women's Downhill (4)
Women's Slalom (4)
Women's Giant Slalom (4)
Women's Super-G (4)
Women's Super Combined (4)
CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Men's 30 km Skiathlon (3)
Men's 50 km Classical (3)
Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
Men's Individual Sprint (3)
Men's Team Sprint (1 team of 2)
Women's 10 km Freestyle (3)
Women's 15 km Skiathlon (3)
Women's 30 km Classical (3)
Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Women's Individual Sprint (3)
Women's Team Sprint (1 team of 2)
FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Men's Halfpipe (3)
Men's Moguls (3)
Men's Ski Cross (3)
Men's Slopestyle (3)
Women's Aerials (3)
Women's Halfpipe (3)
Women's Moguls (3)
Women's Ski Cross (3)
Women's Slopestyle (3)
NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Men's Individual Large Hill (4)
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Women's Individual Normal Hill (4)
Women's Individual Large Hill (4)
Women's Team Large Hill (1 team of 4)
SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Men's Halfpipe (4)
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Men's Slopestyle (4)
Men's Snowboard Cross (4)
Women's Big Air (4)
Women's Halfpipe (4)
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Women's Slopestyle (4)
Women's Snowboard Cross (4)

DEMONSTRATION SPORTS
BANDY
Men's (1 team)
Women's (1 team)

ICE RACING
Men's (2)
Women's (2)

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
Women's (1 team)


CORRECTIONS
If you need to edit your entries after they have already been accepted, you must indicate the changes you wish to make in a new post, rather than editing your existing signup post. Corrections may be submitted up until the signup deadline; corrections submitted after the deadline may be accepted or rejected at the hosts' discretion.

LINKS
Olympic Games Discussion Thread (OOC)
Olympic Announcements Thread
Host Bid
Signup spreadsheet (.xls)
Signup spreadsheet (.ods)
(Signup spreadsheets with thanks to original creator Kelssek)

CONFIRMED SIGNUPS
Final list: 31 delegations
Liventia (LEN)
Unified Beretania (UBT)
West Phoenicia (KWP)
Kelssek (KSK)
Reçueçn (RCN)
Kriegiersien (KGS)
Ioudaia (IOU)
Ko-oren (KOR)
Darmen (DAR)
Taeshan (TAE)
People's Republic of Xabia (PRX)
Electrum (ETM)
Amuaplye (AME)
Darkmania (DMN)
Mattijana (MTJ)
New England (CNE)
Saintland (SNT)
Vekaiyu (VEK)
Diarcesia (DCS)
Free Republics (FFR)
Benjamin Mark (BNM)
Valanora (VAL)
Fujai (FJA)
Gryphonian Alliance (GRY)
Teremaran Unified Team (TRM)
ATK: Austrakia
FLK: Falkasia
GLS: Glisandia
GRG: Gragastavia
GUL: Terre Des Gaules (Gaul)
LCT: Lacetanya
NEG: Neu Engollon
YSR: Yellow Star Republic

Savojarna (SVJ)
Vilitan Union (VLT)
TRP: Tropicorp
TUR: Turori
VIL: Vilita

Commonwealth Games Federation (CWF)
BNJ: Banija
QUE: Royal Kingdom of Quebec

Cocoabo Forest (CFT)
Tara and Cambray (TCM)
Main Nation Ministry (MNM)
Last edited by Liventia on Tue Oct 15, 2019 2:16 pm, edited 14 times in total.

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 6136
Founded: Feb 04, 2008
New York Times Democracy

Postby Liventia » Thu Sep 26, 2019 1:42 pm

Delegation of co-hosts the Republic of Liventia (LEN)
Entries: 250 (+8 demonstration)
Skill total: 12500 (12900 +demonstration)
Average: 50 (50)
STD DEV: 26.120324

BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Guy de la Mer;LEN;62
Blake Griffith;LEN;31
Craig Wallace;LEN;68
Gary Lee;LEN;46
Men's 15 km Mass Start (4)
Guy de la Mer;LEN;62
Blake Griffith;LEN;31
Craig Wallace;LEN;72
Gary Lee;LEN;46
Men's 20 km Individual (4)
Guy de la Mer;LEN;62
Blake Griffith;LEN;31
Craig Wallace;LEN;80
Gary Lee;LEN;27
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Guy de la Mer/Blake Griffith/Craig Wallace/Gary Lee;LEN;58
Women's 7.5 km Sprint (4)
Sara Peck;LEN;48
Harper Andrews;LEN;80
Erin George;LEN;29
Donna Lockridge;LEN;70
Women's 12.5 km Mass Start (4)
Sara Peck;LEN;48
Harper Andrews;LEN;80
Erin George;LEN;29
Donna Lockridge;LEN;70
Women's 15 km Individual (4)
Sara Peck;LEN;48
Harper Andrews;LEN;80
Erin George;LEN;29
Donna Lockridge;LEN;70
Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Sara Peck/Harper Andrews/Erin George/Donna Lockridge;LEN;90
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Guy de la Mer/Craig Wallace/Harper Andrews/Donna Lockridge;LEN;90

BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Thomas Lowe/Jordan Trémaux;LEN;90
Jerome Nelson/Dimitri Thiers;LEN;44
Four-Man (3 teams of 4)
Thomas Lowe/Jordan Trémaux/Jerome Nelson/Dimitri Thiers;LEN;82
Two-Woman (3 teams of 2)
Evie Rowe/Annabelle Brooks;LEN;90
Morgan Booth/Odette Picard;LEN;16
Four-Woman (3 teams of 4)
Evie Rowe/Annabelle Brooks/Morgan Booth/Odette Picard;LEN;42

SKELETON
Men's (3)
Adam Boyle;LEN;57
Winston Gibson;LEN;65
Sammy Humphreys;LEN;13
Women's (3)
Sidney Pennington;LEN;14
Danielle Evans;LEN;80
Louise Duncan;LEN;15

CURLING
Men's (1 team)
Liventia;LEN;90
Women's (1 team)
Liventia;LEN;80
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
James Barrett/Abigail Weekes;LEN;70

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Liventia;LEN;18
Women's (1 team)
Liventia;LEN;11

LUGE
Men's Singles (3)
Caleb Stevens;LEN;92
Florent Beauchamp;LEN;31
Women's Singles (3)
Gwenith Davis;LEN;80
Vanessa Evans;LEN;16
Ash Anderson;LEN;17
Doubles (2 teams of 2)
Antoine Jardin/Callum Holmes;LEN;90
Christophe Bechard/Florent Beauchamp;LEN;42

FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Bruno Mann;LEN;18
Chris Coombes;LEN;92
Ladies' Singles (3)
Susanna Davidson;LEN;19
Sydney Austin;LEN;88
Pairs (3 teams of 2)
Dennis Clayton/Jocelyne du Toit;LEN;57
George Pearce/Charlotte Davenport;LEN;40
Ice Dance (3 teams of 2)
Austin Richmond/Olivia Spencer;LEN;85
Craig Croft/Ashleigh Bevan;LEN;56

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Dylan Lowe;LEN;80
Brandon Roberts;LEN;90
Alexander Newman;LEN;80
Men's 1 000 m (3)
Dylan Lowe;LEN;80
Brandon Roberts;LEN;90
Alexander Newman;LEN;80
Men's 1 500 m (3)
Dylan Lowe;LEN;80
Brandon Roberts;LEN;90
Alexander Newman;LEN;80
Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Dylan Lowe/Brandon Roberts/Alexander Newman/Robbie Sweeney;LEN;90
Women's 500 m (3)
Julia Benson;LEN;90
Kylie Jacobs;LEN;57
Women's 1 000 m (3)
Julia Benson;LEN;90
Kylie Jacobs;LEN;57
Women's 1 500 m (3)
Julia Benson;LEN;90
Kylie Jacobs;LEN;57
Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Kylie Jacobs/Julia Benson/Carmen Gordon;LEN;56

SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Howard Beaumont;LEN;100
Pierre-Antoine Ménard;LEN;90
Men's 1 000 m (4)
Howard Beaumont;LEN;100
Pierre-Antoine Ménard;LEN;90
Ciaran Keller;LEN;59
Men's 1 500 m (4)
Howard Beaumont;LEN;100
Pierre-Antoine Ménard;LEN;90
Ciaran Keller;LEN;59
Men's 5 000 m (3)
Sebastian Cobb;LEN;58
Sam Parsons;LEN;59
Men's 10 000 m (3)
Sebastian Cobb;LEN;58
Sam Parsons;LEN;66
Men's Mass Start (3)
Sebastian Cobb;LEN;58
Sam Parsons;LEN;66
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Howard Beaumont/Pierre-Antoine Ménard/Sebastian Cobb;LEN;70
Women's 500 m (4)
Alys Marshall;LEN;11
Melanie Abbott;LEN;32
Anne Morse;LEN;11
Élisabeth Rousselle;LEN;12
Women's 1 000 m (4)
Alys Marshall;LEN;13
Melanie Abbott;LEN;32
Anne Morse;LEN;14
Élisabeth Rousselle;LEN;15
Women's 1 500 m (4)
Alys Marshall;LEN;16
Melanie Abbott;LEN;32
Anne Morse;LEN;17
Élisabeth Rousselle;LEN;18
Women's 3 000 m (3)
Greta Moore;LEN;19
Tegan Hunter;LEN;26
Elaine Gill;LEN;32
Women's 5 000 m (3)
Greta Moore;LEN;11
Tegan Hunter;LEN;26
Elaine Gill;LEN;32
Women's Mass Start (3)
Greta Moore;LEN;12
Tegan Hunter;LEN;26
Elaine Gill;LEN;32
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Greta Moore/Tegan Hunter/Elaine Gill;LEN;13

ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Scott Kemp;LEN;90
Dylan Fisher;LEN;43
Austin Parker;LEN;36
Scott Brooks;LEN;49
Men's Slalom (4)
Ronnie Weaver;LEN;58
Dany Picard;LEN;48
Dexter Finn;LEN;38
Stan Steele;LEN;28
Men's Giant Slalom (4)
Ronnie Weaver;LEN;58
Dany Picard;LEN;48
Dexter Finn;LEN;38
Stan Steele;LEN;28
Men's Super-G (4)
Scott Kemp;LEN;90
Dylan Fisher;LEN;43
Austin Parker;LEN;36
Scott Brooks;LEN;49
Men's Super Combined (4)
Ronnie Weaver;LEN;58
Dany Picard;LEN;48
Dexter Finn;LEN;38
Stan Steele;LEN;28
Women's Downhill (4)
Hélène Jardin;LEN;30
Angharad McCormick;LEN;41
Violet Humphreys;LEN;58
Gwendolyn Riley;LEN;79
Women's Slalom (4)
Ava Whittaker;LEN;26
Yvette de la Croix;LEN;17
Niamh Blackwell;LEN;24
Sara Cummings;LEN;44
Women's Giant Slalom (4)
Ava Whittaker;LEN;26
Yvette de la Croix;LEN;17
Niamh Blackwell;LEN;24
Sara Cummings;LEN;44
Women's Super-G (4)
Hélène Jardin;LEN;30
Angharad McCormick;LEN;41
Violet Humphreys;LEN;58
Gwendolyn Riley;LEN;79
Women's Super Combined (4)
Ava Whittaker;LEN;26
Yvette de la Croix;LEN;17
Niamh Blackwell;LEN;24
Sara Cummings;LEN;44

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Carl Booth;LEN;12
Robert Hayes;LEN;73
Men's 30 km Skiathlon (3)
Carl Booth;LEN;50
Men's 50 km Classical (3)
Nick James;LEN;45
Cecil Edwards;LEN;66
Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
Carl Booth/Al Burton/Fabrice Lagarde/Josh Watts;LEN;36
Men's Individual Sprint (3)
Robbie Griffith;LEN;59
Harrison Halliday;LEN;19
Brice Lafaille;LEN;92
Men's Team Sprint (1 team of 2)
Noah Weekes/Branden Matthews;LEN;49
Women's 10 km Freestyle (3)
Harriet Gates;LEN;52
Niamh Faulkner;LEN;68
Women's 15 km Skiathlon (3)
Harriet Gates;LEN;44
Women's 30 km Classical (3)
Brigitte de la Croix;LEN;31
Rose Sharp;LEN;74
Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Harriet Gates/Mel Barnes/Karen Henley/Sara James;LEN;86
Women's Individual Sprint (3)
Poppy Cobb;LEN;22
Non Steel;LEN;55
Ellie Thomas;LEN;18
Women's Team Sprint (1 team of 2)
Maxine Mignard/Ava O'Connor;LEN;46

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Eric Davenport;LEN;41
Nicolas Deschanel;LEN;50
Men's Halfpipe (3)
Brice Grosjean;LEN;29
Denis Rousselle;LEN;89
Men's Moguls (3)
Quentin Howell;LEN;22
Brendan Heath;LEN;16
Seth Anderson;LEN;61
Men's Ski Cross (3)
Bruno Kelly;LEN;38
Archie Samuel;LEN;65
Men's Slopestyle (3)
Édouard Lefrançois;LEN;12
Oscar Thomson;LEN;90
Women's Aerials (3)
Isabel Finn;LEN;39
Adele Mitchell;LEN;63
Francesca Rush;LEN;80
Women's Halfpipe (3)
Odile Girault;LEN;67
Women's Moguls (3)
Donna Mooney;LEN;79
Women's Ski Cross (3)
Pascale Rochefort;LEN;29
Marie-Clare Boissel;LEN;55
Women's Slopestyle (3)
Leslie Rousselle;LEN;94
Camille Elliott;LEN;88

NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Antoine Girault;LEN;91
Alfie Forbes;LEN;23
Brendan Asquith;LEN;88
Robbie Bates;LEN;82
Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Antoine Girault;LEN;91
Alfie Forbes;LEN;23
Brendan Asquith;LEN;88
Robbie Bates;LEN;82
Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Antoine Girault/Alfie Forbes/Brendan Asquith/Robbie Bates;LEN;84
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Beverly Johnson;LEN;25
Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Beverly Johnson;LEN;37

SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Nicky Coleman;LEN;48
Daryl Humphrey;LEN;16
Men's Individual Large Hill (4)
Nicky Coleman;LEN;48
Daryl Humphrey;LEN;16
Rick Bryant;LEN;31
Jonny Spencer;LEN;29
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Nicky Coleman/Daryl Humphrey/Rick Bryant/Jonny Spencer;LEN;38
Women's Individual Normal Hill (4)
Rosa Rivers;LEN;65
Dorothy Anthony;LEN;74
Leslie Rush;LEN;62
Hazel Baxter;LEN;46
Women's Individual Large Hill (4)
Heidi Elliott;LEN;16

SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Geoffrey Watson;LEN;60
Branden Clayton;LEN;12
Stephen Brennan;LEN;14
Ivor Norris;LEN;42
Men's Halfpipe (4)
Hector Picard;LEN;27
Alfie Peck;LEN;11
Gareth Pittman;LEN;57
Ashton Davenport;LEN;29
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Tristan Ballard;LEN;46
Dany Bellegarde;LEN;100
Fabrice Joubert;LEN;31
Simon Gill;LEN;74
Men's Slopestyle (4)
Geoffrey Watson;LEN;60
Branden Clayton;LEN;12
Stephen Brennan;LEN;14
Ivor Norris;LEN;42
Men's Snowboard Cross (4)
Robbie Cross;LEN;18
Dennis Windsor;LEN;16
Benjamin Butler;LEN;46
Rickie Gardner;LEN;61
Women's Big Air (4)
Becky Phillips;LEN;60
Mary Roderick;LEN;20
Women's Halfpipe (4)
Amelia Livingston;LEN;26
Karen Duncan;LEN;20
Martha Robertson;LEN;19
Sandy Clarke;LEN;77
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Mara Harris;LEN;34
Marie-Claude Girault;LEN;21
Eleanor Millington;LEN;86
Women's Slopestyle (4)
Becky Phillips;LEN;60
Mary Roderick;LEN;20
Women's Snowboard Cross (4)
Louisa Richardson;LEN;22
Katherine Beaumont;LEN;16
Rosemarie Dubuisson;LEN;90

DEMONSTRATION EVENTS
BANDY
Men's (1 team)
Liventia;LEN;50
Women's (1 team)
Liventia;LEN;50

ICE RACING
Men's (2)
Edmund Clark;LEN;50
Noël Serre;LEN;50
Women's (2)
Sandra McGuire;LEN;50
Béatrice Roussel;LEN;20

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
Liventia;LEN;80
Women's (1 team)
Liventia;LEN;50

User avatar
Amuaplye
Minister
 
Posts: 2870
Founded: Dec 07, 2014
New York Times Democracy

Postby Amuaplye » Fri Sep 27, 2019 6:13 pm

National Delegation of the Amuaplyean National Olympic Committee (AME) for the XIV Winter Olympics


BIATHLON
Men's 10km Sprint (4)
Bryant Mann;AME;20

Men's 15km Mass Start (4)
Keith Francis;AME;65

Men's 20km Individual (4)
Christopher Shaw;AME;35

Men's 4x7.5km Relay (1 team of 4)
Benjamin Ruiz/Peter Burke/Freddie Jennings/William Torres;AME;22

Women's 7.5km Sprint (4)
Chelsea Rodriguez;AME;36

Women's 12.5km Mass Start (4)
Pamela Chapman;AME;41

Women's 15km Individual (4)
Natalie Carson;AME;67

Women's 4x6km Relay (1 team of 4)
Beulah Sutton/Lela Tate/Angel Tucker/Rochelle Ellis;AME;21

Mixed Relay 2x6km+2x7.5km (1 team of 2 men, 2 women)
Martin Schultz/Archie Zimmerman/Annette Munoz/Betsy Wilson;AME;3


BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Randolph Porter/Clarence Hogan;AME;8

Four-Man (3 teams of 4)
Miguel Neal/Trevor Harmon/Roosevelt McBride/Vincent Johnson;AME;92

Two-Woman (3 teams of 2)
Flora Gonzales/Eloise Payne;AME;96

Four-Woman (3 teams of 4)
Alexandria Matthews/Erika Watkins/Verns Shelton/Terri Brewer;AME;84


SKELETON
Men's (3)
Marlon Cole;AME;10

Women's (3)
Lynn Manning;AME;25


CURLING
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;25

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;64

Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Ron Williams/Patricia Mitchell;AME;81


ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;98

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;79


LUGE
Men's SIngles (3)
Jessie Bradley;AME;27

Women's Singles (3)
Olive Copeland;AME;60

Doubles (2 teams of 2)
Ada Phillips/Francis Douglas;AME;34


FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Casey Burton;AME;8

Ladies' Singles (3)
Jan Glover;AME;89

Pairs (3 teams of 2)
Reginald Ward/Janie Perkins;AME;56

Ice Dance (3 teams of 2)
Kent Mann/Jeanette Potter;AME;83


SHORT TRACK
Men's 500m (3)
Santiago Hayes;AME;39

Men's 1000m (3)
Toby Nguyen;AME;42

Men's 1500m (3)
Harry Soto;AME;80

Men's 5000m Relay (1 team of 4)
Ryan Robertson/Forrest Newman/Kenneth Morgan/Bobby Morrison;AME;31

Women's 500m (3)
Sue Fernandez;AME;51

Women's 1000m (3)
Mandy Russell;AME;20

Women's 1500m (3)
Frances Flores;AME;83

Women's 3000m Relay (1 team of 4)
Pearl Hodges/Rebecca Paul/Olivia Norton/Lillian Lamb;AME;47


SPEED SKATING
Men's 500m (4)
Brad Owen;AME;98

Men's 1000m (4)
Cameron Conner;AME;28

Men's 1500m (4)
Elbert Romero;AME;49

Men's 5000m (3)
Alvin Craig;AME;78

Men's 10000m (3)
Loren Rivera;AME;95

Men's Mass Start (3)
Roland Jones;AME;25

Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Rick Osbourne/Samuel Simpson/Larry Hayes/Marcus Padilla;AME;48

Women's 500m (4)
Sarah Massey;AME;41

Women's 1000m (4)
Silvia Manning;AME;83

Women's 1500m (4)
Denise Owen;AME;16

Women's 3000m (3)
Suzanne Hansen;AME;87

Women's 5000m (3)
Courtney McCormick;AME;54

Women's Mass Start (3)
Eva Cruz;AME;69

Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Jean Schneider/Josefina Alvarado/Alison Davis;AME;2


ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Gabriel Erickson;AME;75

Men's Slalom (4)
Cody Mitchell;AME;86

Men's Giant Slalom (4)
Clayton McGee;AME;38

Men's Super-G (4)
Willie Sims;AME;32

Men's Super Combined (4)
Timothy Green;AME;84

Women's Downhill (4)
Rose Soto;AME;25

Women's Slalom (4)
Erika Sanchez;AME;92

Women's Giant Slalom (4)
Elaine Townsend;AME;63

Women's Super-G (4)
Priscilla Hines;AME;47

Women's Super Combined (4)
Alexis Dean;AME;38


CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15km Freestyle (3)
Nick Olsen;AME;5

Men's 30km Skiathlon (3)
Frankie Bradley;AME;53

Men's 50km Classical (3)
Sean Wilkins;AME;36

Men's 4x10km Relay (1 team of 4)
William Glover/Levi Wilson/Lorenzo Gonzalez/Myron Long;AME;39

Men's Individual Sprint (3)
Drew Flowers;AME;51

Men's Team Sprint (1 team of 2)
Frankie Gill/Dustin Bates;AME;85

Women's 10km Freestyle (3)
Tracey Ortiz;AME;77

Women's 15km Skiathlon (3)
Crystal Reyes;AME;11

Women's 30km Classical (3)
Jo Gill;AME;98

Women's 4x5km Relay (1 team of 4)
Tammy Parks/Lela Dawson/Clara Red/Lynne Peterson;AME;14

Women's Individual Sprint (3)
Brandi Schmidt;AME;42

Women's Team Sprint (1 team of 2)
Cynthia Murray/Ruth Wolfe;AME;52


FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Roman Valdez;AME;56

Men's Halfpipe (3)
Ismael Lyons;AME;23

Men's Moguls (3)
Sergio Sanders;AME;6

Men's Ski Cross (3)
Sam Robbins;AME;98

Men's Slopestyle (3)
Pedro Singleton;AME;19

Women's Aerials (3)
Elena Porter;AME;37

Women's Halfpipe (3)
Brittany Franklin;AME;10

Women's Moguls (3)
Joanne Rogers;AME;5

Women's Ski Cross (3)
Peggy Hopkins;AME;51

Women's Slopestyle
Candice Robbins;AME;87


NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10km (4)
Greg Briggs;AME;34

Men's Individual Large Hill/10km (4)
Carlos Haynes;AME;72

Men's Team Large Hill/4x5km (1 team of 4)
Frank Andrews/Guadalupe Sherman/Norman Day/Joseph Burgess;AME;66

Women's Individual Normal Hill/10km (4)
Bobbie Morton;AME;85

Women's Individual Large Hill/10km (4)
Ella Greer;AME;33

Women's Team Large Hill/4x5m (1 team of 4)
Alma Cobb/Wendy Bryan/Anita Chandler/Thelma Webb;AME;28


SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Wade Harris;AME;45

Men's Individual Large Hill (4)
Wayne Bass;AME;59

Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Anthony Gonzales/Sam Alexander/Jay Payne/John Day;AME;95

Women's Individual Normal Hill (4)
Connie Clayton;AME;36

Women's Individual Large Hill (4)
Agnes Carson;AME;56

Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Marilyn Gibbs/Gladys Webb/Jenna Gregory/Hope Frazier;AME;12


SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Troy Brady;AME;66

Men's Halfpipe (4)
Israel Baldwin;AME;13

Men's Parallel Giant Slalom (4)
Terrance Vaughn;AME;42

Men's Parallel Slalom (4)
Kirk Hart;AME;48

Men's Slopestyle (4)
Luther Lawson;AME;45

Men's Snowboard Cross (4)
Elijah Dean;AME;86

Women's Big Air (4)
Robyn Park;AME;6

Women's Halfpipe (4)
Cecilia Parker;AME;36

Women's Parallel Giant Slalom (4)
Eunice Ford;AME;50

Women's Parallel Slalom (4)
Pauline Howell;AME;49

Women's Slopestyle (4)
Ellen Strickland;AME;58

Women's Snowboard Cross (4)
Helen Baldwin;AME;52


BANDY
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;27

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;22


ICE RACING
Men's (2)
Elias Glover;AME;100

Women's (2)
Mary Crawford;AME;20

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;11

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;71
I'm a dude.
Also, call me Amuaplye, not Amuapyle, or Amu.

Electrum on Discord wrote:Please do not ping me a list of body parts.

User avatar
Unified Beretania
Attaché
 
Posts: 66
Founded: Apr 14, 2008
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Unified Beretania » Fri Sep 27, 2019 7:30 pm

Delegation of the Fujisawan Protectorate of Unified Beretania (UBT)


BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Rhett Soto;UBT;92
Clay Rhodes;UBT;17
Jamal Fox;UBT;16
Israel Garcia;UBT;28

Men's 15 km Mass Start (4)
Ahmed Muhammad;UBT;91
Rocky Patel;UBT;31
Rhett Soto;UBT;22
Mike Owens;UBT;26

Men's 20 km Individual (4)
Vinny Lynch;UBT;90
Reggie Wolf;UBT;51
James Woods;UBT;21
Palmer Heath;UBT;8

Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Rhett Soto/Shane Vance/Bobby Freeman/Ahmed Muhammad;UBT;45

Women's 7.5 km Sprint (4)
Jamayka Moss;UBT;94
Ireland Klein;UBT;85
Jayna Good;UBT;77
Sofia Poland;UBT;73

Women's 12.5 km Mass Start (4)
Amyrah Flys With Eagles;UBT;99
Sofia Poland;UBT;58
Ireland Klein;UBT;9
Amber Torres;UBT;14

Women's 15 km Individual (4)
Kat Pratt;UBT;83
Jamayka Moss;UBT;67
Ana Perez;UBT;6
Katina Hurt;UBT;10

Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Jamayka Moss/Ireland Klein/Sofia Poland/Jayna Good;UBT;88

Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Rhett Soto/Ahmed Muhammad/Jamayka Moss/Ireland Klein;UBT;49

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Kevin Kerr/Rick Meyers;UBT;18

Four-Man (3 teams of 4)
Warren Knapp/Rogelio Trujillo/Dalton Roman/Augustine Reyes Montoya;UBT;54

Two-Woman (3 teams of 2)
Maria Angeles Lopez/Lilly Gardner;UBT;82

Four-Woman (3 teams of 4)
Jennifer Villanueva/Kat Windsor/Grace Hu/Stacey Quick-Paris;UBT;46

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Andy York;UBT;81
Merle Quinn;UBT;13
Scott Hubbard;UBT;19

Ladies' Singles (3)
Ykaterina Kostrikova;UBT;100
Kiava Aloha Kahananui;UBT;100
Jewel Aguilar;UBT;87

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Homer Zahl;UBT;84
Chip Howell;UBT;16
Doug Sleeper;UBT;6

Men's 1 000 m (3)
Doug Sleeper;UBT;92
Zachariah Noble;UBT;21
Rick Brews;UBT;19

Men's 1 500 m (3)
Homer Zahl;UBT;94
A.J. Nunez;UBT;16
Napoleon Newman;UBT;24

Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Homer Zahl/Doug Sleeper/Chip Howell/Caleb Francis;UBT;62

Women's 500 m (3)
Jaguar Rodriguez;UBT;100
Nataylia Spiceman;97
Sadie L'Orange;UBT;76

Women's 1 000 m (3)
Jaguar Rodriguez;UBT;100
Arielle Winter;UBT;63
Quintesence Washington;UBT;3

Women's 1 500 m (3)
Sadie L'Orange;UBT;16
Liza Acevedo;UBT;84
Nataylia Spiceman;UBT;3

Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Jaguar Rodriguez/Sadie L'Orange/Nataylia Spiceman/Liza Acevedo;UBT;34

SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Fritz von Reitzenstein;UBT;100
Ace Hsu;UBT;90
Parker Foley;UBT;39
Brice Cash;UBT;6

Men's 1 000 m (4)
Von Best;UBT;91
Nick Garcia;UBT;62
Jackson Street;UBT;38
Santiago Gonzales;UBT;55

Men's 1 500 m (4)
Perry Neal;UBT;50
Bert Bernard;UBT;9
Jackson Street;UBT;10
Von Best;UBT;89

Men's 5 000 m (3)
Ed Reinhold;UBT;85
Christopher Tucker;UBT;9
Hilton Graves;UBT;2

Men's 10 000 m (3)
Ed Reinhold;UBT;68
Nate Atkinson;UBT;2
Noah O'Connor;UBT; 92

Men's Mass Start (3)
German Adams;UBT;97
Glenn Galloway;UBT;15
Court Clark;UBT;32

Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Jackson Street/German Adams/Ed Reinhold;UBT;3

Women's 500 m (4)
Bonnielee Austin-McDermon;UBT;97
Connee Montana;UBT;80
Kristina Shannonhouse;UBT;75
Amy Holland;UBT;17

Women's 1 000 m (4)
Rose Powell;UBT;83
Mya Love;UBT;49
Bonnielee Austin-McDermon;UBT;31
Cookie Douglas;UBT;6

Women's 1 500 m (4)
Huong Nguyen;UBT;95
Stefanie Black;UBT;25
Joanne Cook;UBT;23
Zoe Furmankiewicz;UBT;20

Women's 3 000 m (3)
Angela Touchstone;UBT;77
Kristin Sigler;UBT;69
Zoe Furmankiewicz;UBT;5

Women's 5 000 m (3)
Angela Touchstone;UBT;71
Ashley Zigenhagen;UBT;29
Lyla Jordan;UBT;3

Women's Mass Start (3)
Rosemary Greer;UBT;67
Ashley Zigenhagen;UBT;40
Angela Touchstone;UBT;33

Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Ashley Zigenhagen/Jenny Merz/Sandra Considine;UBT;60

SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Zach Williams;UBT;100
Ash Quintara;UBT;54
Jake Chambers;UBT;51
Cole Moody;UBT;46

Men's Slalom (4)
Desmond Booth;UBT;61
Spencer Sussman;UBT;49
Christian Horn;UBT;56
Milo Small;UBT;10

Men's Giant Slalom (4)
Guillermo Jimenez;UBT;89
Chris Rodgers;UBT;44
Ash Quintara;UBT;39
Andrew Kaufman;UBT;41

Men's Super-G (4)
Cole Moody;UBT;49
Zach Williams;UBT;94
Aaron Ortega;UBT;81
Jeremy Sloan;UBT;19

Men's Super Combined (4)
Milo Small;UBT;11
Ash Quintara;UBT;34
Andrew Kaufman;UBT;66
Jake Chambers;UBT;6

Women's Downhill (4)
Skyleigh Paramour;UBT;90
Kristy Keller;UBT;12
Lexi Camacho;UBT;51
Vicky Stevens;UBT;82

Women's Slalom (4)
Vicky Stevens;UBT;75
Keisha Curry;UBT;88
Skyleigh Paramour;UBT;69
Becky Stevens;UBT;90

Women's Giant Slalom (4)
Zawadi Kikelomo;UBT;87
Paige Coffee;UBT;31
Breeannah Fisher;UBT;13
Alanis Dunn;UBT;10

Women's Super-G (4)
Zawadi Kikelomo;UBT;8
Skyleigh Paramour;UBT;39
Becky Stevens;UBT;99
Kristy Keller;UBT;18

Women's Super Combined (4)
Jordan Ochoa;UBT;92
Nikki O'Neal;UBT;61
Lori Herring;UBT;25
Keisha Curry;UBT;10

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 30 km Skiathlon (3)
Duncan Dunn;UBT;64
Lee Atkins;UBT;26
Jerry Witt;UBT;1

Men's 50 km Classical (3)
Jose Ramirez;UBT;90
Cole Collins;UBT;12
Curtis Hartman;UBT;8

Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
John Kirk/Santos Sandoval/John Irving Summers/DeAndre Sears;UBT;26

Men's Team Sprint (1 team of 2)
Anderson Davis/Baron West;UBT;74

Women's 10 km Freestyle (3)
Gözde Şentürk;UBT;100

Women's 15 km Skiathlon (3)
Amelia Pennington;UBT;65
Jenny Woods;UBT;43
Kayla Holliday;UBT;6

Women's 30 km Classical (3)
Kate Caldwell;UBT;47
Amy Blackwell;UBT;35
Gözde Şentürk;UBT;94

Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Sonya Graham/Asia Lawrence/Natasha Valentine/Hayleigh Farmer;UBT;10

Women's Team Sprint (1 team of 2)
Nikki Hernandez/Veronica Knight;UBT;50

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Darwin Newman;UBT;92
Adrian Young;UBT;50
Julio Rodrigues;UBT;30

Men's Halfpipe (3)
Stanley Ross Tyson;UBT;58
Glenn Walton;UBT;49
Major Richardson;UBT;20

Men's Moguls (3)
Stanley Ross Tyson;UBT;51
Mason Petty;UBT;14
Kareem Kennedy;UBT;86

Men's Ski Cross (3)
Tito Cunningham;UBT;50
Basil Taylor;UBT;50
Spencer West;UBT;9

Men's Slopestyle (3)
Major Richardson;UBT;50
Jared Rivera;UBT;10
Lane House;UBT;90

Women's Aerials (3)
Aurora Madden;UBT;73
Hope Rasmussen;UBT;21
Kerri Cunningham;UBT;15

Women's Halfpipe (3)
Mercedes Fuentes;UBT;65
Shauna Holloway;UBT;27
Jade Church;UBT;18

Women's Moguls (3)
Kaylynn Reese;UBT;100
Zoe England;UBT;85
Annie Albertson;UBT;79

Women's Ski Cross (3)
Kaylynn Reese;UBT;89
Hannah Woodward;UBT;32
Rose Pope;UBT;56

Women's Slopestyle (3)
Charity Rice;UBT;31
Miracle Velez;UBT;91
Rachel Mills;UBT;24


SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Danny Justice;UBT;84
Benny Weaver;UBT;76
Josh Guthrie;UBT;36
Tom Woods;UBT;14

Men's Individual Large Hill (4)
Oliver Jones;UBT;24
Loren Poole;UBT;16

Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Jim Shields/Kory Padilla/Tyler Lucas/Evan English;UBT;35

Women's Individual Normal Hill (4)
Liz Sanchez;UBT;53

Women's Individual Large Hill (4)
Lizabet Weiß;UBT;100
Ana von Essen;UBT;90
Eva Guerra;UBT;42
Hope Greene;UBT;15

Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Eva Guerra/Ana von Essen/Lizabet Weiß/Hope Greene;UBT;91

SNOWBOARDING
Men's Halfpipe (4)
Hunter Prince;UBT;15
Mohammed Azizi;UBT;95
Joe Day;UBT;19
Alex McKenzie;UBT;34

Men's Parallel Giant Slalom (4)
Ludwig Wörner;UBT;91
Sherman Baker;UBT;11
Abe Simpson;UBT;18
Jerome Fisher;UBT;36

Men's Slopestyle (4)
Ludwig Wörner;UBT;92
Orlando Cruz;UBT;29
Zachary Barr;UBT;89
Keenan Webb;UBT;25

Men's Snowboard Cross (4)
Bhargyaraj Gupta;UBT;87
Ludwig Wörner;UBT;23
Ezekiel Odom;UBT;12
Ian Hatfield;UBT;33

Women's Halfpipe (4)
Storm Wörner;UBT;100
Sudeepta Maharaj;UBT;75
Christy Wu;UBT;7
Teneesha Dodge;UBT;50

Women's Parallel Giant Slalom (4)
Storm Wörner ;UBT;93
Queen Bruckner-Leon;UBT;93
Magenta Battle:UBT;19
Sonia Chavez;UBT;56

Women's Slopestyle (4)
Lakshmi Srinivasan;UBT;34
Lotus Zhu;UBT;18
Lilly Heidi Sweet;UBT;50
Queen Bruckner-Leon;UBT;90

Women's Snowboard Cross (4)
Magenta Battle;UBT;7
LaWanda Union;UBT;10
Geneva Portola-Rodriguez;UBT;66
Queen Bruckner-Leon;UBT;82
Magic Millions National Lottery: (Jul 31) 7, 25, 29, 31, 32 Power Number: 8
Jackpot: $34,600,000
Hurricane watch: Hurricane Hugo to miss Beretania's east coast
Weather: Albavona- 64°, cloudy with evening showers
News Brief: Election Coverage:
Mayor of Albavona
Alyce Bruce 52%
Geoffrey Hampton 48%

Vice Mayor of Albavona
Chandra Byers 70%
Tameeka Durant 30%

Ward 10
Coy Potter 59%
Georgia Patrick (incumbent) 41%

User avatar
West Phoenicia
Ambassador
 
Posts: 1078
Founded: Jun 25, 2017
Inoffensive Centrist Democracy

Postby West Phoenicia » Sun Sep 29, 2019 4:54 am

Nation: The Confederates Empire of West Phoenicia
Trig: KWP
Total Entries 240 ( Including 8 Demo Event entries)

Skill Total: 11564
Average: 48.31
STD Dev: 23.84



BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Prince Glenton Gryphon-Bush III;KWP;98
Jack Portasee;KWP;40
Ayden Young ;KWP;25

Men's 15 km Mass Start (4)
Allen Poles;KWP;25
Sir Glenton Parks ;KWP;80
Allan Sharma;KWP;40

Men's 20 km Individual (4)
Constantine Greeke;KWP;50
Sir Hieu Trang;KWP;30
Houston Pollock;KWP;50
Ronnie Buttler;KWP;25
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Prince Glenton Gryphon-Bush III/Constantine Greeke/Allen Poles/Jack Portasee;KWP;55
Women's 7.5 km Sprint (4)
Lea Lowe;KWP;80
Do Nguyen-Wang;KWP;40
Trisha Goodard;KWP;25

Women's 12.5 km Mass Start (4)
Tania Summers;KWP;58
Rebecca Christian;KWP;25
Ariana Le Deo;KWP;30

Women's 15 km Individual (4)
Fatima Al Noor;KWP;22
Lunar Poles;KWP; 80
Elektra Willis;KWP;40

Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Lea Lowe/Laura Lice/Tanya Summers/Adrina Le Deo;KWP;55
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Lea Lowe/Laura Lice/Allen Poles/Jack Portasee;KWP;30

BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Jayson Wellington/Lucas Heart;KWP;90
Simeon Di Strauss/Todd Wormwood;KWP;50

Four-Man (3 teams of 4)
Muhammad Tunn/Stevie Darg/Murat Kayak/Ali Nasser;KWP;45
Mars Drago/Ben Ascott/Clinton Rook/Harper Colo;KWP;40

Two-Woman (3 teams of 2)
Elaine Strutt/Kylie Strutt;KWP;85
Anne Queen/Mary-Beth Tyler;KWP;50

Four-Woman (3 teams of 4)
Astrid Monroe/Courtney Lee/Sara Mills/Haley Black;KWP;60
Lisa Lesbos/Adele Cartier/Stacey Scarlett/Teresa Maples;KWP;25
Olive Dunne/Ivy Dunne/Janet Wyt/Georgia Chang;KWP;25

SKELETON
Men's (3)
Lord Guy di Fitzroy;KWP;95
Paul Ng;KWP;30
Alois Chávez;KWP;40
Women's (3)
Jocelyn Ngoc-Deb;KWP;80
Teà Taro;KWP;60
Azucena Caesar;KWP;35

CURLING
Men's (1 team)
West Phoenicia;KWP;30
Women's (1 team)
West Phoenicia;KWP;30
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Jake Coxxer/Traci Geeshort;KWP;15

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
West Phoenicia ;KWP;60
Women's (1 team)
West Phoenicia ;KWP;97

LUGE
Men's Singles (3)
Anh Tu;KWP;40
Benedict Sextus;KWP;55
Guru Kapoor;KWP;80
Women's Singles (3)
Drusilla O'Solange;KWP;75
Lien Nam;KWP;100
Doubles (2 teams of 2)
Julie Queen/Julie Washington;KWP;50
Thomas Pilfer/Cain De Monti;KWP;40

FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Prince Glenton Gryphon-Bush IV;KWP;95
Harry Lim;KWP;70
Gael Benalcázar;KWP;50
Ladies' Singles (3)
Angelika Lipinski;KWP;97
Princess Philadelphia Gryphon-Bush Panagia ;KWP;85
Zara Christian;KWP;40
Pairs (3 teams of 2)
Gypsy Parks/Bo Grahame;KWP;95
Venus Petrov/ Bai Xiè;KWP;50
Lily Von Snodden/ Tiger Saint El;KWP;40
Ice Dance (3 teams of 2)
Baron Thomas Boelyn/Tiffani Day;KWP;80
Nova Blaine/ Thaddeus Blaine;KWP;70
Scarlett Blair/ Ivan Johan;KWP;30

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Walter Zotac;KWP;20
Jasper Creek;KWP;20
Hassan Nava;KWP;45
Men's 1 000 m (3)
Jaymie Parks;KWP;25
Jayson Hattock;KWP;35
Silas Chen;KWP;50
Men's 1 500 m (3)
Tiberius Bain;KWP;85
Scott Centri;KWP;45

Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Michael Morrison/David McYouth/Stephen Von Swelsh/Titus Anu;KWP;45
Women's 500 m (3)
Thuy Christie ;KWP;60
Adella Debnoski;KWP;45
Mona Jakks;KWP;40
Women's 1 000 m (3)
Thuy Christie ;KWP;80
Adella Debnoski;KWP;45
Lydia Kew;KWP;35
Women's 1 500 m (3)
Naomi Wales;KWP;50
Thea Ptolemai;KWP;70
Mae Jaturapattarapong;KWP;30
Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Thuy Christe/Naomi Wales/Vanessa Medi/Wendy Catt;KWP;50

SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Alan Poeta;KWP;92
Lord Ross Brethern;KWP;45
Bassam El-Bani;KWP;50

Men's 1 000 m (4)
Ercan Dorca;KWP;55
Reed Frankentine;KWP;35
Jasper Lords ;KWP;10

Men's 1 500 m (4)
Mason Brandwick;KWP;30
Mick Dowager;KWP;30
Saturn Novak;KWP;25

Men's 5 000 m (3)
Cain De'Abo;KWP;60
Khalid Ali;KWP;30

Men's 10 000 m (3)
Audie Van Brinkel ;KWP;90
Ahmed Salani;KWP;50
Tom Chen;KWP;25
Men's Mass Start (3)
Lord Jason Bloodstone;KWP;40
Hayden Pell;KWP;25
Aroon Chantaviriyavit;KWP;50
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Paul Bankcox/Ali Syed/David Lin;KWP;15
Women's 500 m (4)
Liesel Van Horne;KWP;60
Carmella Mussolini;KWP;40
Elode Faumuina;KWP;25

Women's 1 000 m (4)
Nadia Francisco;KWP;65
Melanie Bow;KWP;45
Abigail Kleinsasser;KWP;30

Women's 1 500 m (4)
Kimberly Tenn;KWP;98



Women's 3 000 m (3)
Allison Griffin;KWP;20
Daphne Le'Christi ;KWP;20
Maari Bainivalu;KWP;40
Women's 5 000 m (3)
Narelle Abdad;KWP;80
Shona McDougal;KWP;60
Neferu Opi;KWP;50
Women's Mass Start (3)
Snow Milton;KWP;80
Gemma-Louise Weir;KWP;55
Hinemoa Iro;KWP;40
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Zoe Twine/Gen Twine/Sophie De Snobbe;KWP;25

ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Lieutenant Jacob Houston ;KWP;75
Hunter Carlson;KWP;45
Abel Watson;KWP;30

Men's Slalom (4)
Kwang-hyok Han;KWP;19
Dave Smyth;KWP;20
Jeremiah Sinclair;KWP;40
Seti Amun;KWP;28
Men's Giant Slalom (4)
Eddie Cliffton;KWP;86
Tom Mei;KWP;50


Men's Super-G (4)
Ajay Pritchard;KWP;60
Robbie Belmott;KWP;45
Ahmose Tao;KWP; 55

Men's Super Combined (4)
Jupiter Hollis;KWP;50
Moses Franks;KWP;40
Mentuhotep Attar;KWP;60

Women's Downhill (4)
Gracie Sunshine;KWP;95
Christine Bass;KWP;51
Helene Sullett;KWP;40

Women's Slalom (4)
Cheyenne Sol;KWP;40
Barbie Abdoul;KWP;42
Chyna McDaniels;KWP;29

Women's Giant Slalom (4)
Blossom Pepperdoodle;KWP;80
Lady Margaret Senafrica;KWP;61


Women's Super-G (4)
Yael Ben-Sheba;KWP;97
Baroness Philadelphia De Silver;KWP;52


Women's Super Combined (4)
Annie Ngyuen;KWP;25
Claire Cotton;KWP;71
Phoenicia Addams;KWP;50


CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Moussa Yelti;KWP;30
Vinnie Greene;KWP;20
Sebek Gurtan;KWP;25
Men's 30 km Skiathlon (3)
Malachi DeWitt;KWP;60
Prince Manasseh Bush;KWP;80
Carlos Booker;KWP;40
Men's 50 km Classical (3)
Oliver Daniels;KWP;12
Gregory Tutani;KWP;15

Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
Adam Parks/Harrison Black/Lieutenant Don Kent/Ricardo Alvarez;KWP;20
Men's Individual Sprint (3)
Prince Wadjmose Bush-Dallas;KWP;95


Men's Team Sprint (1 team of 2)
Joel Orient/Ben Ascott;KWP;27
Women's 10 km Freestyle (3)
Emily Woodlands;KWP;71
Bertha Burke;KWP;40
Rosa McDonnegell;KWP;40
Women's 15 km Skiathlon (3)
Libby Wickett;KWP;20
Sarah Whitecliffe;KWP;31

Women's 30 km Classical (3)
Countess Margie Himmstein;KWP;98


Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Margo Gaffe/Meg Burrow/Kelly Brooker/Camilla Doveton;KWP;42
Women's Individual Sprint (3)
Carolyn Denervè;KWP;50
Melody Poseidon;KWP;50

Women's Team Sprint (1 team of 2)
Michelle Craigs/Kara Tambolini;KWP;10

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Abayomi Pollas;KWP;39
Chavatangakwunua Solice;KWP;49

Men's Halfpipe (3)
Digby Haid;KWP;19
Mohammad El Hata;KWP;30

Men's Moguls (3)
Auric Le;KWP;95
Oscar Blaine;KWP;70
Trevor Hey;KWP;41
Men's Ski Cross (3)
Kamal Singh;KWP;90
Andy Palmer;KWP;45

Men's Slopestyle (3)
Lucky Panadopulos;KWP;25
Jacob Sulini;KWP;36

Women's Aerials (3)
Lulu Patterson;KWP;85
Ursula Mik;KWP;45

Women's Halfpipe (3)
Jocasta Hail;KWP;80
Jade Operetta;KWP;20
Paula Harris;KWP;40
Women's Moguls (3)
Hannah Pilgrim;KWP;24
Kansas Fennell;KWP;32
Prudence Moody;KWP;41
Women's Ski Cross (3)
Candy Kwong;KWP;96
Melissa Weiss;KWP;50

Women's Slopestyle (3)
Princess Jocasta Gryphon;KWP;80
Denise Bliss;KWP;50


NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Quetzalcoatl Cotte;KWP;90



Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Aladdin Turek;KWP;20
Mark Debbs;KWP;10


Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Symon Youth/Daniel McSwan/Gregory Brain/Rob Kellog;KWP;15
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Ingrid Kon Kon Kussy;KWP;80
Priyanka Del;KWP;40


Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Mary- Louise Gellar;KWP;25
Mary-Elena Baroda;KWP;11


Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Allison St.Cross/Teni St.Cross/Dora Dorcas/Yasmin Dorcas;KWP;69

SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Merry Behr;KWP;92
Roman Gryphon;KWP;50


Men's Individual Large Hill (4)
Xipilli Navero ;KWP;40
Sing Le Phan;KWP;29
David Rikker;KWP;25

Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Roye Franks/Calvin Dragon/Luiz Cavera/Emilo Delo;KWP;10
Women's Individual Normal Hill (4)
Emma- Jade Ruetan;KWP;19
Kris Cyntonni;KWP;11


Women's Individual Large Hill (4)
Princess Laodice IV Dallas-Bush;KWP;90
Cherry Sidney;KWP;40
Abby Philo;KWP;30

Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Rebecca Koo/Sarah Wang/Liesel Horne/Alicia Church ;KWP;92

SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Austin de'Davies;KWP;50
Ali Amari;KWP;30


Men's Halfpipe (4)
Prince Antiochus III Bush-Dallas;KWP;95
Chi Nin-Alexander;KWP;40


Men's Parallel Giant Slalom (4)
Aron Atin;KWP;30
Toby Price;KWP;30


Men's Slopestyle (4)
Lee Israel;KWP;50
Jefferson Milboon;KWP;40


Men's Snowboard Cross (4)
Hussein Ahab;KWP;60
Nabil Meadows;KWP;25


Women's Big Air (4)
Tabitha Searle;KWP;30
Elissa Tapp;KWP;70


Women's Halfpipe (4)
Odette Purim;KWP;20
Sahara Blake;KWP;18
Trudy Del'Aire;KWP;33
Victoria Goddard;KWP;25
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Princess Nephthys Bush-Dallas;KWP;80
Diorella Flowers;KWP;40


Women's Slopestyle (4)
Eveline Sinntopia;KWP;49
Tuvan Wong;KWP;40
Ava Carron;KWP;35

Women's Snowboard Cross (4)
Michelle Kent;KWP;90
Helena Travis;KWP;55
Becky Wu;KWP;40


DEMONSTRATION EVENTS
BANDY
Men's (1 team)
West Phoenicia ;KWP;25
Women's (1 team)
West Phoenicia ;KWP;15

ICE RACING
Men's (2)
Pablo Wendexi;KWP;30
Carson Duddley;KWP;60
Women's (2)
Bernike Freebush;KWP;90
Elke Overland;KWP;35

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
West Phoenicia ;KWP;65
Women's (1 team)
West Phoenicia ;KWP;35

User avatar
Kelssek
Ambassador
 
Posts: 1520
Founded: Mar 19, 2004
Civil Rights Lovefest

Postby Kelssek » Mon Sep 30, 2019 8:36 pm

Image
Kelssek Olympic Committee | Comité olympique kelssekienne
Code: KSK


BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Geoff Tanner;KSK;5
Daniel Lemire;KSK;25
Luke Smythe;KSK;30
Lios Mac an Duibh;KSK;72
Men's 15 km Mass Start (4)
Marco Buedinger;KSK;25
Luke Smythe;KSK;40
Aaron Parrish;KSK;30
Lios Mac an Duibh;KSK;15
Men's 20 km Individual (4)
Marco Buedinger;KSK;97
Luke Smythe;KSK;20
Aaron Parrish;KSK;25
Kieran Alasdair;KSK;13
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Marco Buedinger/Geoff Tanner/Jason Horn/Caleb Poast ;KSK;90
Women's 7.5 km Sprint (4)
Alicia King;KSK;14
Laureline Grise-Dufour;KSK;40
Francine Klinter;KSK;20
Lara McCombe;KSK;30
Women's 12.5 km Mass Start (4)
Elisabeth Rosin;KSK;25
Laureline Grise-Dufour;KSK;60
Lara McCombe;KSK;86
Francine Klinter;KSK;97
Women's 15 km Individual (4)
Asturia Holt;KSK;72
Kathy Allyn;KSK;61
Corinne Lamothe;KSK;28
Sophie Bogdanor;KSK;35
Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Asturia Holt/Sophie Bogdanor/Lara McCombe/Laureline Grise-Dufour;KSK;91
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Laureline Grise-Dufour/Francine Klinter/Caleb Poast/Geoff Tanner;KSK;96

BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Howard Teibert/Tyler Wurstforth;KSK;20
John Fernandez/Marc Perrault;KSK;25

Four-Man (3 teams of 4)
Jordan Gardner/Tanner Myers/Kevin Carr/Nate Dauder;KSK;10
Peter Dowd/Josh Poelver/Patrick Elmsley/Andreas de Santis;KSK;20

Two-Woman (3 teams of 2)
Clara Kolschinsky/Karen Taylor ;KSK;92
Kathleen Perras/Cathy Bergon ;KSK;40
Jacqueline Danton/Georgine Jonsson ;KSK;30
Four-Woman (3 teams of 4)
Corinne Lapierre/Helena Pitt/Jordan Markin/Brienne Winksley ;KSK;20
Amelia Jenkins/Maiya MacRae/Callie Possenthal/Amy Oster;KSK;25
Simone Foster/Georgina Whitby/Lisa Rathburn/Pauline Francis;KSK;20

SKELETON
Men's (3)
Damien Powell;KSK;60
Simon Wilson;KSK;55
Irwin Llorent;KSK;37
Women's (3)
Joan Hamonic;KSK;40
Marine Kostovic;KSK;44
Meaghan Poesterling;KSK;30

CURLING
Men's (1 team)
Kelssek;KSK;70
Women's (1 team)
Kelssek;KSK;85
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Maryanne Tack/Brendan Greist;KSK;96

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Kelssek;KSK;30
Women's (1 team)
Kelssek;KSK;90

LUGE
Men's Singles (3)
David Crotton;KSK;30
Dennis Judge;KSK;50
Josh Schneider;KSK;30
Women's Singles (3)
Christine Boyd;KSK;30
Paris Luebock;KSK;24
Anna Henderson;KSK;56
Doubles (2 teams of 2)
Brad Massey/Peter Toohey;KSK;50
Gregor Boynton/Lewis Pollan;KSK;50

FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Eugene Martin;KSK;45
Scott Ling;KSK;45
Sean Lugana;KSK;25
Ladies' Singles (3)
Bianca Hlanko;KSK;25
Patricia Hemlock;KSK;10
Morgan Harwood;KSK;40
Pairs (3 teams of 2)
Cameron MacBeatha/Jennie Heath;KSK;92
Erica Derbyn/Patrick Grother;KSK;20
Sean Gellford/Juliette Bouchard;KSK;33
Ice Dance (3 teams of 2)
Sara Townsman/Brandon Fitch;KSK;25
Jeanne Dufour-Crèmiere/Jordan Naismith;KSK;30


SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Adam Reed;KSK;19
Jérôme Gauthier;KSK;86
Michel Cormier-Welton;KSK;70
Men's 1 000 m (3)
Jérôme Gauthier;KSK;70
Michel Cormier-Welton;KSK;70
Hunter Poireau;KSK;95
Men's 1 500 m (3)
Jérôme Gauthier;KSK;72
Adam Reed;KSK;64
Trevor Wilson;KSK;30
Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Trevor Wilson/Adam Reed/Jérôme Gauthier/Michel Cormier-Welton;KSK;99
Women's 500 m (3)
Kayle McMorris;KSK;78
Eileen Chang;KSK;35
Sarah Murch;KSK;20
Women's 1 000 m (3)
Lisa Conroy;KSK;50
Eileen Chang;KSK;90
Kayle McMorris;KSK;20
Women's 1 500 m (3)
Bronwyn Talbot;KSK;96
Sarah Murch;KSK;20
Lisa Conroy;KSK;30
Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Bronwyn Talbot/Sarah Murch/Kayle McMorris/Lisa Conroy;KSK;96

SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Brad Jones;KSK;20
Harry Fregutt;KSK;20
Ryan van Kerkvliet;KSK;99
Gaétan Torbet;KSK;30
Men's 1 000 m (4)
Brad Jones;KSK;30
Harry Fregutt;KSK;10
Ryan van Kerkvliet;KSK;95

Men's 1 500 m (4)
Gaétan Torbet;KSK;87
Gary Sparrow;KSK;22
Jonny Parris;KSK;20

Men's 5 000 m (3)
Jaeden-Jean Durnin;KSK;94
Gary Sparrow;KSK;43
Grant Stowe;KSK;10
Men's 10 000 m (3)
Jonny Parris;KSK;33
Connor Dalton-Frei;KSK;91
Aulay Aonghasson;KSK;44
Men's Mass Start (3)
Brad Jones;KSK;68
Aulay Aonghasson;KSK;35
Harry Fregutt;KSK;82
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Laurent Sakho/Ryan van Kerkvliet/Jonny Parris;KSK;94
Women's 500 m (4)
Émilie Condon;KSK;95
Sienna Taue’u;KSK;35
Justine Doridani;KSK;15
Ariana Elches;KSK;60
Women's 1 000 m (4)
Gabrielle Dunaid;KSK;97
Ariana Elches;KSK;39
Alicia Colmchille;KSK;58

Women's 1 500 m (4)
Gabrielle Dunaid;KSK;80
Josie McCarron;KSK;40
Alicia Colmchille;KSK;30

Women's 3 000 m (3)
Ariana Elches;KSK;90
Sienna Taue'u;KSK;30

Women's 5 000 m (3)
Ariana Elches;KSK;98
Maryanne Tristaine;KSK;15
Brenda Elmsley;KSK;20
Women's Mass Start (3)
Alicia Colmchille;KSK;94
Ariana Elches;KSK;56

Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Sienna Taue’u/Danica Lewis/Alicia Colmchille;KSK;98

ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Lieam Gutraidh;KSK;94
Kieran Jenkins;KSK;57
Peter Rosen-Héning;KSK;40
Kyle Monaghan;KSK;92
Men's Slalom (4)
Evan Mackay;KSK;95
Dustin Baker;KSK;36
François Poirier;KSK;43
Mason Findley;KSK;30
Men's Giant Slalom (4)
Kaine Bailey;KSK;82
Evan Mackay;KSK;99
Neil Greenwood;KSK;15
Mason Findley;KSK;20
Men's Super-G (4)
Jon Reilly;KSK;45
Lieam Gutraidh;KSK;75
Kieran Jenkins;KSK;20
Tom Calhoun;KSK;94
Men's Super Combined (4)
Tom Calhoun;KSK;95
Michael Rutter;KSK;30
François Poirier;KSK;25
Ryan Cook;KSK;55
Women's Downhill (4)
Patricia Kinderling;KSK;95
Jamie Hadrich;KSK;33
Nina MacLiver;KSK;30
Nicole Ligehferty;KSK;20
Women's Slalom (4)
Taryn Henderson;KSK;75
Alyssa Gregory;KSK;86
Maxime Perrault;KSK;34
Violet Sheehan;KSK;37
Women's Giant Slalom (4)
Colleen Tailteinn;KSK;84
Taryn Henderson;KSK;64
Maxime Perrault;KSK;36
Caitlin Macreuse;KSK;35
Women's Super-G (4)
Emily Monahan;KSK;80
Taryn Henderson;KSK;20
Patricia Kinderling;KSK;40
Jamie Hadrich;KSK;60
Women's Super Combined (4)
Anna Gosling;KSK;91
Jamie Hadrich;KSK;20
Patricia Kinderling;KSK;70
Nina MacLiver;KSK;30

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Petr Wroczescly;KSK;97
Gaétan Couillard;KSK;25

Men's 30 km Skiathlon (3)
Finian McEntee;KSK;15
Ryan Jenkins-Riley;KSK;15

Men's 50 km Classical (3)
Ryan Jenkins-Riley;KSK;92
André Grégoire-Ménard;KSK;20

Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
André Grégoire-Ménard/Gaétan Couillard/Petr Wroczescly/Jeremy Liang;KSK;89
Men's Individual Sprint (3)
Pierre-Luc Berizeh;KSK;35
Jeremy Liang;KSK;93
Wes Clymer;KSK;20
Men's Team Sprint (1 team of 2)
Jeremy Liang/Pierre-Luc Berizeh
Women's 10 km Freestyle (3)
Ashemai Djamena;KSK;94
Andrea Marek;KSK;33
Heidi Jerjysek;KSK;30
Women's 15 km Skiathlon (3)
Heidi Jerjysek;KSK;85
Maryanne Trent;KSK;18

Women's 30 km Classical (3)
Katherine Geller;KSK;20
Maryanne Trent;KSK;20

Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Heidi Jerjysek/Andrea Marek/Ashemai Djamena/Katherine Geller;KSK;89
Women's Individual Sprint (3)
Katherine Geller;KSK;10
Ashemai Djamena;KSK;20

Women's Team Sprint (1 team of 2)
Aubrey Tiller/Ashemai Djamena;KSK;80

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Trey Foster;KSK;78
Matt Aoki;KSK;66
Sean Rossland-Gleaner;KSK;30
Men's Halfpipe (3)
Matt Aoki;KSK;94
Sean Rossland-Gleaner;KSK;98
Robin Gaber;KSK;65
Men's Moguls (3)
Haylon Auslinng;KSK;85
Carlo Esposito;KSK;20
Alex Luthenberg;KSK;25
Men's Ski Cross (3)
Anders McBride;KSK;93
Mason MacBridghden;KSK;15
Callum Dowd;KSK;15
Men's Slopestyle (3)
Adrian Pallett;KSK;45
Simon Grimpentier;KSK;90

Women's Aerials (3)
Reupina Lemaota;KSK;30
Madeline Deckhardt;KSK;30
Noëlle Lapointe;KSK;95
Women's Halfpipe (3)
Madeline Deckhardt;KSK;88
Reupina Lemaota;KSK;93
Noëlle Lapointe;KSK;11
Women's Moguls (3)
Astrid Helmhold;KSK;72
Alexia Luthier;KSK;82
Jocelyn Parker;KSK;19
Women's Ski Cross (3)
Aurélie Beauchamp;KSK;26
Katherine Langer;KSK;82
Angela Kringott;KSK;74
Women's Slopestyle (3)
Brenda Lyman;KSK;99
Justine Ó Grighain;KSK;73
Antonya Kostov;KSK;86

NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Tyler Leith;KSK;30
Peter Oliver;KSK;15
Jourdain Arsenault;KSK;45

Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Peter Oliver;KSK;30
Jourdain Arsenault;KSK;15
Richard Naomichi;KSK;20

Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Richard Naomichi/Peter Oliver/Jourdain Arsenault;KSK;22
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Louise Mihalovic;KSK;25
Émilie Bélanger;KSK;25


Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Maura Dahlin;KSK;10
Émilie Bélanger;KSK;10


Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Maura Dahlin/Émilie Bélanger/Louise Mihalovic Angela Cowan;KSK;75

SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Tom Petterson;KSK;10

Women's Individual Normal Hill (4)
Avril-Louise Bergeron;KSK;75

Women's Individual Large Hill (4)
Alexandra Filipov;KSK;30

SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Nick Lighthouse;KSK;76
Kris Burskow;KSK;18

Men's Halfpipe (4)
Nick Lighthouse;KSK;20
Alessio Vecchia;KSK;11

Men's Parallel Giant Slalom (4)
Gabriel Denaudière;KSK;16


Men's Slopestyle (4)
Dustin Wood;KSK;19
Alessio Vecchia;KSK;78
Leeds Ashworth;KSK;47

Men's Snowboard Cross (4)
Darius Bellefeuille;KSK;77



Women's Big Air (4)
Angela Brynen;KSK;92
Tricia McLennan;KSK;40


Women's Halfpipe (4)
Tricia McLennan;KSK;11
Edwina Brady;KSK;78


Women's Parallel Giant Slalom (4)
Elaine Pellacani;KSK;50

Women's Slopestyle (4)
Astrid Isaksen;KSK;94
Kylie Renassler;KSK;45


Women's Snowboard Cross (4)
Hannah Zurcher;KSK;20
Rosslyn Takagi;KSK;50


DEMONSTRATION EVENTS
BANDY
Men's (1 team)
Kelssek;KSK;35
Women's (1 team)
Kelssek;KSK;35
Last edited by Kelssek on Mon Sep 30, 2019 8:37 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Recuecn
Envoy
 
Posts: 311
Founded: Feb 02, 2015
New York Times Democracy

Postby Recuecn » Wed Oct 02, 2019 5:42 am

Delegation of Reçueçn to the XIVth Winter Olympics
Trigram: RCN
Entries: 75
Total skill: 3750
Average skill: 50
Standard deviation: 29.9919989

BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Jean Rebouffe;RCN;50

Men's 15 km Mass Start (4)
Jean Rebouffe;RCN;46

Men's 20 km Individual (4)
Jean Rebouffe;RCN;40

Women's 7.5 km Sprint (4)
Alice d'Armes;RCN;44

Women's 12.5 km Mass Start (4)
Alice d'Armes;RCN;50
Ségolene Bouchier;RCN;46

Women's 15 km Individual (4)
Alice d'Armes;RCN;50

BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Robert Lebon/Tanguy Gamin;RCN;46
Joseph Parteur/André;RCN;40

Four-Man (3 teams of 4)
Robert Lebon/Tanguy Gamin/Joseph Parteur/André;RCN;44

Two-Woman (3 teams of 2)
Françoise Enfeu/Jeanne Joueray;RCN;44
Ange Dumet/Ariane Soutereign;RCN;42

Four-Woman (3 teams of 4)
Françoise Enfeu/Jeanne Joueray/Ange Dumet/Ariane Soutereign;RCN;42

CURLING
Men's (1 team)
Reçueçn;RCN;74
Women's (1 team)
Reçueçn;RCN;80
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Gilbert Dupic/Anastasie Faché;RCN;58

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Reçueçn;RCN;90
Women's (1 team)
Reçueçn;RCN;86

ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Jacques François;RCN;100
Albert Nevais;RCN;96
Jérome Leblanc;RCN;94
Alphonse Lafeuille;RCN;90
Men's Slalom (4)
Albert Nevais;RCN;98
Alphonse Lafeuille;RCN;90


Men's Giant Slalom (4)
Albert Nevais;RCN;100
Alphonse Lafeuille;RCN;90

Men's Super-G (4)
Bruce Lefier;RCN;90

Men's Super Combined (4)
Bruce Lefier;RCN;90
Albert Nevais;RCN;90

Women's Downhill (4)
Madeleine Lecerf;RCN;100
Francine leVraie;RCN;98
Emmanuelle Avorpieds;RCN;92

Women's Slalom (4)
Albertine Chaumet;RCN;90

Women's Giant Slalom (4)
Albertine Chaumet;RCN;90

Women's Super-G (4)
Albertine Chaumet;RCN;90



Women's Super Combined (4)
Emmanuelle Avorpieds;RCN;90

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Jean Rebouffe;RCN;70
Nicolas Sarlande;RCN;50

Men's 30 km Skiathlon (3)
Jean Rebouffe;RCN;60

Men's 50 km Classical (3)
Jean Rebouffe;RCN;50

Men's Individual Sprint (3)
Nicolas Sarlande;RCN;50

Women's 10 km Freestyle (3)
Alice d'Armes;RCN;50

Women's 15 km Skiathlon (3)
Alice d'Armes;RCN;60

Women's 30 km Classical (3)
Alice d'Armes;RCN;70

Women's Individual Sprint (3)
Ségolene Bouchier;RCN;50

SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Zach McDonough;RCN18
Mark Wade;RCN;18
Lenny Dirk;RCN;18

Men's Halfpipe (4)
Zach McDonough;RCN;18
Mark Wade;RCN;18
Lenny Dirk;RCN;20

Men's Parallel Giant Slalom (4)
Zach McDonough;RCN;20
Mark Wade;RCN;20
Lenny Dirk;RCN;20

Men's Slopestyle (4)
Zach McDonough;RCN;20
Mark Wade;RCN;20
Lenny Dirk;RCN;20

Men's Snowboard Cross (4)
Zach McDonough;RCN;20
Mark Wade;RCN;20
Lenny Dirk;RCN;20

Women's Big Air (4)
Felicia Lemming;RCN;20
Claire Hu;RCN;20
Victoria Viennois;RCN;20

Women's Halfpipe (4)
Felicia Lemming;RCN;20
Claire Hu;RCN;20
Victoria Viennois;RCN;20

Women's Parallel Giant Slalom (4)
Felicia Lemming;RCN;20
Claire Hu;RCN;20
Victoria Viennois;RCN;20

Women's Slopestyle (4)
Felicia Lemming;RCN;20
Claire Hu;RCN;20
Victoria Viennois;RCN;20

Women's Snowboard Cross (4)
Felicia Lemming;RCN;20
Claire Hu;RCN;20
Victoria Viennois;RCN;20
rəswɛsən
Team Casaran

User avatar
Elejamie
Minister
 
Posts: 2790
Founded: Jan 31, 2009
Left-wing Utopia

Postby Elejamie » Fri Oct 04, 2019 11:22 am

Same peeps as always, with a couple of tweeks. As always, please let me know if I go over or participate in events that don't actually exist so I can go back, fix it and republish my fixed list.

BIATHLON
Men’s 10 km Sprint (4)
Cpl. Tony Coffey;EJM;55
Mical Raenomir;EJM;15
Men’s 15 km Mass Start (4)
Cpl. Tony Coffey;EJM;55
Men’s 20 km Individual (4)
Cpl. Tony Coffey;EJM;55
Men’s 4×7.5 km Relay (1 team of 4)
Cpl. Tony Coffey/Mical Raenomir/Gregorio de la Fuente/Kyle Berry;EJM;20
Women’s 7.5 km Sprint (4)
Emilia Córdova;EJM;30
Liz Montair;EJM;10
Women’s 4×6 km Relay (1 team of 4)
Emilia Córdova/Liz Montair/Bianca Ferreira Moreno/Jennifer Isles;EJM;15

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Dave Mitchell/Frank Stewart;EJM;40
Bill Newett/Phil Newett;EJM;5
Four-Man (3 teams of 4)
Paul Clair/Jon Hayden/Jorge Gonçalves de Freitas/Diego Hernández;EJM;50
Two-Woman (3 teams of 2)
Michelle Sheridan/Fernanda Escalante;EJM;35
Four-Woman
Hannah Rowen/Alexandra Massina/Kate Archer/Alicia Caballero;EJM;45
SKELETON
Men’s (3)
Dave Morrison;EJM;50
Ricardo Montana;EJM;15
Women’s (3)
Lauren Galindo;EJM;70
Erica Norton;EJM;25

CURLING
Men’s (1 team)
Elejamie;EJM;15
Women’s (1 team)
Elejamie;EJM;15

ICE HOCKEY
Men’s
Elejamie;EJM;95
Women’s
Elejamie;EJM;90

LUGE
Men’s Individual (3)
Mical Aleman;EJM;60
Mark Dennis;EJM;5
Women’s Individual (3)
Michaela Ryder;EJM;30
Doubles (2 teams of 2)
Greg Stephan/Adrian Donovan;EJM;10

SKATING
FIGURE SKATING
Men’s Individual (3)
Rick Delauney;EJM;45
Tim Morissette;EJM;10
Women’s Individual (3)
Aren Vaenomil;EJM;60
Elizabeth Michaels de Almeida;EJM;15
Pairs (3 teams of 2)
Javier Calderón/Michelle Davis;EJM;10
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men’s 500 m (3)
Kevin Mortensen;EJM;60
Raul Aranda;EJM;5
Men’s 1 000 m (3)
Duncan Bradbury;EJM;40
Men’s 1 500 m (3)
Duncan Bradbury;EJM;40
Men’s 5 000 m Relay (1 team of 4)
Kevin Mortensen/Duncan Bradbury/Raul Aranda/Mike Lewis Jr.;EJM;25
Women’s 1 000 m (3)
Rebecca Beduschi;EJM;30
Women’s 1 500 m (3)
Rebecca Beduschi;EJM;30
SPEED SKATING
Men’s 10 000 m (3)
Ian Gregory;EJM;5

SKIING
ALPINE SKIING
Men’s Downhill (4)
Graham Montrose;EJM;55
Women’s Downhill (4)
Jenny Aramaki;EJM;50
Women’s Slalom (4)
Jenny Aramaki;EJM;50
Women’s Giant Slalom (4)
Jenny Aramaki;EJM;50
Women’s Super-G (4)
Jenny Aramaki;EJM;50
Women’s Super Combined (4)
Jenny Aramaki;EJM;50
CROSS-COUNTRY SKIING
Men’s 15 km Freestyle (3)
Bill Filipowicz;EJM;10
Women’s 15 km Skiathlon (3)
Natalia Guzmán;EJM;5
FREESTYLE SKIING
Men’s Aerials (3)
Alex Horton;EJM;15
Men’s Halfpipe (3)
Alex Horton;EJM;15
SKI JUMPING
Men’s Individual Normal Hill (4)
Alan Schroeder-McCarey;EJM;15
SNOWBOARDING
Men’s Halfpipe (4)
Tony Ham;EJM;45
Miguel García;EJM;15
Women’s Halfpipe (4)
Louisa Hoffman;EJM;50
Women’s Parallel Giant Slalom (4)
Louisa Hoffman;EJM;50
Jenny Medina;EJM;10

ICE RACING
Men's (2)
Rob Denford;EJM;55
Women's (2)
Steph Latham;EJM;45
Elejamie (English); Elejamia (Spanish); Elejam (Iyilim) - Denonym: Elejamian - Pronounced (English): Eh-leh-jah-meh

OOC: Just some guy who does stuff.
SISU OUT!

User avatar
Kriegiersien
Diplomat
 
Posts: 636
Founded: Jul 07, 2010
Father Knows Best State

Postby Kriegiersien » Fri Oct 04, 2019 1:04 pm

Kriegiersien (KGS) Delegation:

BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Nicola Nu;KGS;91
Norbert Nude;KGS;91
Nathan Nackt;KGS;91
Desmond Desnudo;KGS;91
Men's 15 km Mass Start (4)
Nicola Nu;KGS;91
Norbert Nude;KGS;91
Nathan Nackt;KGS;91
Desmond Desnudo;KGS;91
Men's 20 km Individual (4)
Nicola Nu;KGS;91
Norbert Nude;KGS;91
Nathan Nackt;KGS;91
Desmond Desnudo;KGS;91
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Nicola Nude/Norbert Nude/Nathan Nackt/Desmond Desnudo;KGS;91
Women's 7.5 km Sprint (4)
Nicole Nu;KGS;91
Nadja Nude;KGS;91
Nelly Nackt;KGS;91
Diana Desnudo;KGS;91
Women's 12.5 km Mass Start (4)
Nicole Nu;KGS;91
Nadja Nude;KGS;91
Nelly Nackt;KGS;91
Diana Desnudo;KGS;91
Women's 15 km Individual (4)
Nicole Nu;KGS;91
Nadja Nude;KGS;91
Nelly Nackt;KGS;91
Diana Desnudo;KGS;91
Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Nicole Nu/Nadja Nude/Nelly Nackt/Diana Desnudo;KGS;91
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Nicola Nu/Norbert Nude/Nelly Nackt/Nadja Nude;KGS;91

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Kaylum Mackie/Reece Lynn;KGS;42
Abdul Gunn/Barry Quintana;KGS;42
Ameen Branch/Ace Greenaway;KGS;42
Four-Man (3 teams of 4)
Mackenzie Hebert/Dante Goddard/Emil Mccormick/Rudra Mcguire;KGS;42
Tate Reese/Antoni Lees/Vlad Redman/Codey Haney;KGS;42
Yo Man/Doug Doug/Sanka Coffee/Cool Runnings;KGS;10
Two-Woman (3 teams of 2)
Teresa Byrne/Ruby-Mae Blaese;KGS;42
Mary Mccray/Amani Moyer;KGS;42
Misha Mcneil/Lilly-Rose Serrano;KGS;42
Four-Woman (3 teams of 4)
Reilly Humphreys/Nawal Blackburn/Violet Norris/Marlie Stone;KGS;42
Sannah Sanderson/Iqrah Irvine/Alena Downs/Neriah Armitage;KGS;42
Shera Lee/Mary Canman/Osala Burnsley/Tonya Rastamen;KGS;96

SKELETON
Men's (3)
Maya Dickinson;KGS;50
Blessing Parkes;KGS;40
Onur Mccaffrey;KGS;60
Women's (3)
Kayden Vickers;KGS;30
Kamile Hull;KGS;70
Misha Fitzpatrick;KGS;50

CURLING
Men's (1 team)
Kriegiersien;KGS;5
Women's (1 team)
Kriegiersien;KGS;95
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Mirya/Joey;KGS;50

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Kriegiersien;KGS;98
Women's (1 team)
Kriegiersien;KGS;99

LUGE
Men's Singles (3)
C van D;KGS;100
Noob Noobson;KGS;25
Neeb Noobson;KGS;25
Women's Singles (3)
J van H;KGS;100
Narla Noobson;KGS;25
Nika Noobson;KGS;25
Doubles (2 teams of 2)
Ingrid Dirgini/Bulma Birthday;KGS;89
Kieren Mcphee/Vlad Ratliff;KGS;11

SKATING
FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Zeus Freezerbot;KGS;30
Ladies' Singles (3)
Athena Cold;KGS;40
Pairs (3 teams of 2)
Zeus Freezerbot/Athena Cold;KGS;50
Ice Dance (3 teams of 2)
Zeus Freezerbot/Athena Cold;KGS;60
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Nyah Lozano;KGS;50
Gerald Horn;KGS;50
Men's 1 000 m (3)
Kyal Roberson;KGS;50
Ross Zhang;KGS;50
Men's 1 500 m (3)
Kyron Hopper;KGS;50
Eman Acevedo;KGS;50
Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Lochlan Gomez/Clarke Leech/Arif Wyatt/Jayce Roberts;KGS;50
Women's 500 m (3)
Mari Magana;KGS;50
Kymani Gamble;KGS;50
Eve Lamb;KGS;50
Women's 1 000 m (3)
Enid Lozano;KGS;50
Jorge Pitt;KGS;50
Miruna Winter;KGS;50
Women's 1 500 m (3)
Tulisa Hogan;KGS;50
Martha Stubbs;KGS;50
Yazmin Rivas;KGS;50
Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Kourtney Gonzales/Tulisa Hogan/Martha Stubbs/Yazmin Rivas;KGS;50


SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Olaf York;KGS;50
Levison Larson;KGS;50
Jose Dudley;KGS;50
Matthias Orozco;KGS;50
Men's 1 000 m (4)
Ihsan Glover;KGS;50
Cain Santana;KGS;50
Cleo Rayner;KGS;50
Huseyin Mercado;KGS;50
Men's 1 500 m (4)
Ivor Atherton;KGS;50
Anas Mathis;KGS;50
Eugene Strickland;KGS;50
Rome Smart;KGS;50
Men's 5 000 m (3)
Sonnie Foley;KGS;50
Jordyn Compton;KGS;50
Brent Sutton;KGS;50
Men's 10 000 m (3)
Shabaz Browning;KGS;50
Charli Reeve;KGS;50
Kya Rossi;KGS;50
Men's Mass Start (3)
Akbar Crosby;KGS;50
Devin Eaton;KGS;50
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Cassius Erickson/Nikolas Maddox/Uzair O'Moore;KGS;50
Women's 500 m (4)
Ellie Lyons;KGS;44
Elisa Handley;KGS;44
Mae Morris;KGS;44
Harpreet Ventura;KGS;44
Women's 1 000 m (4)
Enid Hyde;KGS;44
Amani Pope;KGS;44
Nile Short;KGS;44
Belle Madden;KGS;44
Women's 1 500 m (4)
Elodie Rodrigues;KGS;44
Shanon Crane;KGS;44
Selina Taylor;KGS;44
Women's 3 000 m (3)
Asher Turner;KGS;43
Lindsay Singleton;KGS;43
Sakina Rankin;KGS;43
Women's 5 000 m (3)
Aleisha Hubbard;KGS;43
Amrit Huynh;KGS;43
Malikah Duggan;KGS;43
Women's Mass Start (3)
Poppy Barnard;KGS;43
Ellice Gates;KGS;43
Colleen Mcpherson;KGS;43
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Shea Figueroa/Lacey-Mae Rosas/Ferret Girl;KGS;85

SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Marni Joseph;KGS;50
Iman Whitworth;KGS;50
Dominique Velazquez;KGS;50
Rafe Gillespie;KGS;50
Men's Slalom (4)
Marcos Norton;KGS;50
Ubaid Murray;KGS;25
Judah Cleveland;KGS;50
Tyriq Cantrell;KGS;25
Men's Giant Slalom (4)
Sonnie Myers;KGS;50
Peter Busby;KGS;25
Gus Kaufman;KGS;50
Daniyal Mccarthy;KGS;25
Men's Super-G (4)
Dion Brock;KGS;50
Denzel Matthams;KGS;25
Griff Herman;KGS;50
Men's Super Combined (4)
Huseyin Braun;KGS;50
Carmel Bishop;KGS;25
Wyatt Connolly;KGS;50
Benny Herrera;KGS;25
Women's Downhill (4)
Emma Tierney;KGS;50
Donna Hale;KGS;50
Francesca Major;KGS;50
Women's Slalom (4)
Ocean Shepard;KGS;50
Michelle Barrett;KGS;25
Janelle Knights;KGS;25
Women's Giant Slalom (4)
Ocean Shepard;KGS;50
Michelle Barrett;KGS;25
Janelle Knights;KGS;25
Kathryn Rubio;KGS;25
Women's Super-G (4)
Ocean Shepard;KGS;50
Michelle Barrett;KGS;50
Janelle Knights;KGS;50
Women's Super Combined (4)
Ocean Shepard;KGS;50
Michelle Barrett;KGS;50
Janelle Knights;KGS;50
Kathryn Rubio;KGS;50

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Samson Barrera;KGS;50
Duke Dolan;KGS;25
Melvin Willis;KGS;50
Men's 30 km Skiathlon (3)
Gabriel Melendez;KGS;50
Jago Harrell;KGS;25
Men's 50 km Classical (3)
Johnnie Brennan;KGS;50
Avi Downs;KGS;25
Keyaan Flower;KGS;50
Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
Junior Irvine/Brooke Holding/Shelby Clay/Melvin Willis;KGS;50
Men's Individual Sprint (3)
Siraj Fischer;KGS;25
Hanan Mendoza;KGS;50
Alexandros Nelson;KGS;25
Men's Team Sprint (1 team of 2)
Hanan Mendoza/Alexandros Nelson;KGS;50
Women's 10 km Freestyle (3)
Philippa Lane;KGS;50
Esther Crosby;KGS;50
Niko Parry;KGS;25
Women's 15 km Skiathlon (3)
Yvonne Morton;KGS;50
Roshan Dennis;KGS;25
Leighton Ahmed;KGS;25
Women's 30 km Classical (3)
Murphy Howells;KGS;50
Montana Day;KGS;25
Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Margaux Huff/Esme Ewing/Charli Herrera/Ellenor Connor;KGS;59
Women's Individual Sprint (3)
Mariyah Devlin;KGS;50
Komal Horton;KGS;25
Emilia Salas;KGS;25
Women's Team Sprint (1 team of 2)
Komal Horton/Emilia Salas;KGS;50

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Shao;KGS;100
Blair Dickerson;KGS;25
Joss Parrish;KGS;25
Men's Halfpipe (3)
Tim Odie Conebush;KGS;100
Schuck Schuckster;KGS;92
Soeren Samename;KGS;25
Men's Moguls (3)
Skull Dodgery;KGS;100
Shawn Rainbow;KGS;25
Tony Sparrow;KGS;25
Men's Ski Cross (3)
Adhan;KGS;100
Skye Galindo;KGS;25
Hector Martinez;KGS;25
Men's Slopestyle (3)
Kraven;KGS;100
Vinnie Kavanagh;KGS;25
Dawud Schmidt;KGS;25
Women's Aerials (3)
Imoen;KGS;100
Martha Minimax;KGS;0
Mulan Minimax;KGS;0
Women's Halfpipe (3)
Anora;KGS;100
Martha Minimax;KGS;0
Mulan Minimax;KGS;0
Women's Moguls (3)
Imoen;KGS;100
Martha Minimax;KGS;0
Mulan Minimax;KGS;0
Women's Ski Cross (3)
Imoen;KGS;100
Martha Minimax;KGS;0
Mulan Minimax;KGS;0
Women's Slopestyle (3)
Imoen;KGS;100
Anora;KGS;100
Eli Candlelight;KGS;10

NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Rayhaan Mccray;KGS;33
Osman Kearns;KGS;33
Massimo Lee;KGS;33
Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Kobi Romero;KGS;33
Reo Torres;KGS;33
Kody Barton;KGS;33
Malakai Holcomb;KGS;33
Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Tracy Bolton/Marcus Merrill/Akram Lam/Nyah Knowles;KGS;50
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Moshe Handley;KGS;33
Roland Ballard;KGS;33
Vincent Donald;KGS;33
Gino Lee;KGS;33
Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Flora Bate;KGS;33
Safia Lees;KGS;33
Cai Horne;KGS;33
Alexia Baldwin;KGS;33
Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Taya O'Quinn/Niamh Ayala/Anushka Bowden/Beverly Peters;KGS;33
SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Jean-Francois Arzel;KGS;25
Hanz Lummerjager Junior;KGS;98
Men's Individual Large Hill (4)
Faraz Leigh;KGS;33
Albie Gaines;KGS;33
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Jean-Francois Arzel/Hanz Lummerjager Junior/Faraz Leigh/Albie Gaines;KGS;47
Women's Individual Normal Hill (4)
Kendal Lowry;KGS;33
Monika Donovan;KGS;33
Women's Individual Large Hill (4)
Naomi Mcfadden;KGS;33
Leia Stein;KGS;33
Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Kendal Lowry/Monika Donovan/Beyonce Wharton/Izabelle Regan;KGS;33

SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Amara Hassan;KGS;50
Men's Halfpipe (4)
Raife Solis;KGS;50
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Rogan Woodward;KGS;50
Men's Slopestyle (4)
Jon Bailey;KGS;50
Men's Snowboard Cross (4)
Darius Kralzins;KGS;25
Women's Big Air (4)
Khushi Parks;KGS;50
Women's Halfpipe (4)
Oluwatobiloba Macias;KGS;50
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Corrina Cooley;KGS;44
Women's Slopestyle (4)
Kathryn Rubio;KGS;50
Women's Snowboard Cross (4)
Kathryn Rubio;KGS;50

DEMONSTRATION SPORTS
BANDY
Men's (1 team)
Kriegiersien;KGS;77
Women's (1 team)
Kriegiersien;KGS;88

ICE RACING
Men's (2)
Chay Todd;KGS;25
Mischa Herbert;KGS;15
Women's (2)
Mason Jacobson;KGS;7
Andrea Costa;KGS;18

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
Kriegiersien;KGS;55
Women's (1 team)
Kriegiersien;KGS;95
Last edited by Kriegiersien on Sat Oct 05, 2019 8:22 am, edited 2 times in total.

User avatar
Peoples Republic of Xabia
Lobbyist
 
Posts: 19
Founded: Jan 05, 2015
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Peoples Republic of Xabia » Sat Oct 05, 2019 5:06 am

PR Xabia's delegation to the XIV Winter Olympiad.
BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Kai Babaganoush;PRX;57
Kenta Hiroshi;PRX;78
Nobu Yuudai;PRX;92
Kazuki Mayyazawa;PRX;26
Men's 15 km Mass Start (4)
Daisuke Shun;PRX;17
Kenji Shouhei;PRX;61
Aoi Minoru;PRX;20
Kouki Yori;PRX;87
Men's 20 km Individual (4)
Hirokatsu Fukumoto;PRX;10
Takumi Haruki;PRX;21
Sota Katsurou;PRX;59
Osamu Takahiro;PRX;25
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Kazuo Juurou/Aoi Riku/Yuki Souta/Shirou Hachiro;PRX;33
Women's 7.5 km Sprint (4)
Rin Shiori;PRX;57
Minoru Kyo;PRX;88
Mizuki Ayame;PRX;21
Mai Tsukiko;PRX;35
Women's 12.5 km Mass Start (4)
Mei Fukumoto;PRX;70
Yoshiko Babaganoush ;PRX;31
Hikari Tsubasa;PRX;81
Megumi Yuzuki;PRX;12
Women's 15 km Individual (4)
Kanon Natsumi;PRX;13
Ai Sayaka;PRX;41
Michi Ran;PRX;76
Miku Babaganoush;PRX;66
Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Tsubaki Chihiro/Yasu Miku/Asuka Hibiki/Chika Yoshiko;PRX;45
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Shirou Hachiro/Aoi Riku/Asuka Hibiki/Chika Yoshiko;PRX;39

BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Tatsuki Ishimura/Satoshi Izumi;PRX;12
Jirou Hiraku/Hiroto Babaganoush;PRX;92
Katsuo Isamu/Haru Kenji;PRX;18
Four-Man (3 teams of 4)
Shigemi Steel/Shinta Fukumoto/Freddie Eto/Naoji Ayanami;PRX;70
Michael Babaganoush/Tim Bickford/Muneyoshi Yanagita/Ken Many Guns;PRX;94
Kazuto Brooks/Wataru Yumi/Joji Mayyazawa/Mark Nutt;PRX;77
Two-Woman (3 teams of 2)
Rio Masami/Lain Hoshiko;PRX;20
Mami Suzuki/Fuyuko Kaoru;PRX;88
Tamiko Haruko/Makoto Iwakura;PRX;28
Four-Woman (3 teams of 4)
Sayaka Ayame/Mari Ayaka/Sakura Hoshi/Yuri Akane;PRX;81
Tsuguho Kouno/Yuuho Nishioka/Chikaho Kitahara/Motoko Chida ;PRX;63
Serika Ohno/Taemi Kashiwagi/Keiko Jouda/Suzune Hatsutori;PRX;80

SKELETON
Men's (3)
Ryosuke Babaganoush;PRX;74
Kaito Orihara;PRX;31
Kazuto Saneyoshi;PRX;24
Women's (3)
Rein Nakamura;PRX;88
Asuna Hanagata;PRX;83
Kimiko Shiori;PRX;85

CURLING
Men's (1 team)
People's Republic of Xabia;PRX;76
Women's (1 team)
People's Republic of Xabia;PRX;72
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Sean Chase/Chikako Satou;PRX;19

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
People's Republic of Xabia;PRX;100
Women's (1 team)
People's Republic of Xabia;PRX;100

LUGE
Men's Singles (3)
Ken Takahashi;PRX;12
Kai Iwakura;PRX;35
Hideki Mayyazawa;PRX;100
Women's Singles (3)
Yuki Babaganoush;PRX;28
Haruka Tsubame;PRX;31
Yuri Mari;PRX;46
Doubles (2 teams of 2)
Nobu Suzuki/Shinsuke Watase;PRX;62
Izumi Ichikawa/Satoru Inami;PRX;51

FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Dan Williams;PRX;45
Takehiko Aoba;PRX;12
Eiji Akagi;PRX;18
Ladies' Singles (3)
Nozomi Hiraoka;PRX;95
Miu Momoka;PRX;86
Kanon Kohaku;PRX;43
Pairs (3 teams of 2)
Kotori Mayyazawa/Hibiki Takashi;PRX;12
Rei Sho/Takeshi Sora;PRX;13
Ayumu Kazu/Isamu Hiroki;PRX;52
Ice Dance (3 teams of 2)
Rei Akihiko/Kai Dobashi;PRX;38
Haruhi Watase/Ichiro Wakamura;PRX;41
Honoka Babaganoush/Mitsuhiro Yokosawa;PRX;97

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Hideki Motosuwa;PRX;46
Kohaku Kyou;PRX;12
Yoshi Kohaku;PRX;28
Men's 1 000 m (3)
Hideki Motosuwa;PRX;47
Kohaku Kyou;PRX;12
Yoshi Kohaku;PRX;28
Men's 1 500 m (3)
Hideki Motosuwa;PRX;50
Kohaku Kyou;PRX;15
Yoshi Kohaku;PRX;30
Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Takashi Sho/Ayumu Yori/Takara Ayanami/Satoru Many Guns;PRX;76
Women's 500 m (3)
Shiro Yamada;PRX;27
Takako Hina;PRX;18
Sumiko Akira;PRX;40
Women's 1 000 m (3)
Shiro Yamada;PRX;37
Takako Hina;PRX;19
Sumiko Akira;PRX;41
Women's 1 500 m (3)
Shiro Yamada;PRX;41
Takako Hina;PRX;17
Sumiko Akira;PRX;40
Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Aiko Takahashi/Erika Watanabe/RIko Babaganoush/Yumi Kimishima;PRX;55

SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Ryo Nagashima;PRX;75
Hideo Leschyshyn;PRX;37
Yuta Many Guns;PRX;31
Men's 1 000 m (4)
Ryo Nagashima;PRX;75
Hideo Leschyshyn;PRX;36
Yuta Many Guns;PRX;31
Men's 1 500 m (4)
Ryo Nagashima;PRX;63
Hideo Leschyshyn;PRX;56
Yuta Many Guns;PRX;31
Men's 5 000 m (3)
Akira Suzuki;PRX;31
Joe Aoba;PRX;5
Yuta Many Guns;PRX;13
Men's 10 000 m (3)
Hiroyasu Kubo;PRX;22
Men's Mass Start (3)
Izumi Hashi;PRX;95
Shen Babaganoush;PRX;70
Women's 1 000 m (4)
Akira Tanaka;PRX;90
Women's 3 000 m (3)
Hozumi Shimasaki;PRX;33
Women's 5 000 m (3)
Mami Onizuka;PRX;60
Yaeko Amano;PRX;72
Women's Mass Start (3)
Raraka Hirata;PRX;63

ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Akihiko Nakamura;PRX;99
Nagatomo Harada;PRX;78
Noroimoto Ishimura;PRX;12
Ryosuke Mayyazawa;PRX;90
Men's Slalom (4)
Hiroatsu Murakami;PRX;41
Men's Giant Slalom (4)
Hiroatsu Murakami;PRX;75
Mirai Aizawa;PRX;76
Funato Many Guns;PRX;43
Women's Downhill (4)
Ami Etsuko;PRX;13
Junko Hana;PRX;73
Yuina Kohaku;PRX;45
Midori Miyako;PRX;78
Women's Slalom (4)
Konata Nagashima;PRX;70
Women's Giant Slalom (4)
Konata Nagashima;PRX;72
Women's Super Combined (4)
Rei Nakamura;PRX;12
Yasuna Shini;PRX;45

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Takumi Shinobu;PRX;25
Jun Hibiki;PRX;13
Kouki Ryota;PRX;66
Men's 30 km Skiathlon (3)
Chikara Akiho;PRX;100
Tarou Hayato;PRX;56
Ichiro Kaito;PRX;100
Men's 50 km Classical (3)
Kouki Takuma;PRX;38
Takeshi Iwakura;PRX;22
Men's Individual Sprint (3)
Ken Shinozaki;PRX;27
Hideji Watabe;PRX;89
Men's Team Sprint (1 team of 2)
Hideji Watabe/Kenji Domoto;PRX;70
Women's 10 km Freestyle (3)
Suzune Horikawa;PRX;74
Masami Oyokawa;PRX;26
Ayako Miyazaki;PRX;82
Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Hona Miyamoto/Nijimi Maeda/Rinoka Oogusuku/Sanya Matsubara;PRX;18
Women's Individual Sprint (3)
Madoka Takahashi;PRX;87
Miko Haraguchi;PRX;52
Women's Team Sprint (1 team of 2)
Asuka Suzuki/Harukak Ishimura;PRX;52

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Takuma Saburo;PRX;13
Men's Halfpipe (3)
Minato Haruto;PRX;100
Yoshiro Kishimoto;PRX;32
Men's Moguls (3)
Tsuki Watanabe ;PRX;21
Men's Ski Cross (3)
Shichirou Hibiki;PRX;37
Shigeru Kojima;PRX;45
Brady Yasumura;PRX;21
Men's Slopestyle (3)
Katsuo Akio;PRX;96
Women's Aerials (3)
Kagami Watase;PRX;20
Eri Inagawa;PRX;10
Patricia Bowman;PRX;8
Women's Halfpipe (3)
Kiyoko Suzume;PRX;12
Honoka Matsubara;PRX;25
Shino Tsukuda;PRX;41
Women's Moguls (3)
Yuuko Emi ;PRX;24
Arisu Mayyazawa;PRX;10
Hifumin Toko;PRX;58
Women's Ski Cross (3)
Ayumi Babaganoush;PRX;86
Aina Hibiki;PRX;12
Hiroko Miho;PRX;18
Women's Slopestyle (3)
Kokoro Ishimura;PRX;54
Hifumi Mayyazawa;PRX;20
Kasumi Cho;PRX;34

NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Masaru Akira;PRX;90
Misao Fujimura;PRX;36
Shinsuke Kato;PRX;64
Ichiro Suzuki;PRX;33
Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Masaru Akira;PRX;93
Misao Fujimura;PRX;36
Shinsuke Kato;PRX;63
Ichiro Suzuki;PRX;33
Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Masaru Akira/Misao Fujimura/Shinsuke Kato/Ichiro Suzuki;PRX;59
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Kanako Sato;PRX;66
Kurumi Tanaka;PRX;64
Naomi Kato;PRX;46
Yoko Watanabe;PRX;40
Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Kanako Sato;PRX;66
Kurumi Tanaka;PRX;65
Naomi Kato;PRX;45
Yoko Watanabe;PRX;43


SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Yoshirou Iwakura;PRX;83
Ken Hoshi;PRX;27
Kai Ayanami;PRX;47
Mitsugi Fujikawa;PRX;54
Men's Individual Large Hill (4)
Yoshirou Iwakura;PRX;83
Ken Hoshi;PRX;26
Kai Ayanami;PRX;46
Mitsugi Fujikawa;PRX;54
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Yoshirou Iwakura/Ken Hoshi/Kai Ayanami/Mitsugi Fujikawa;PRX;52
Women's Individual Normal Hill (4)
Yui Mayyazawa;PRX;22
Ayumu Takagi;PRX;54
Kotori Fukushi;PRX;87
Chitose Hagimura;PRX;35
Women's Individual Large Hill (4)
Yui Mayyazawa;PRX;22
Ayumu Takagi;PRX;52
Kotori Fukushi;PRX;87
Chitose Hagimura;PRX;35
Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Yui Mayyazawa/Ayumu Takagi/Kotori Fukushi/Chitose Hagimura;PRX;49

SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Kazuto Nakamura;PRX;28
Shota Yoshiro;PRX;82
Shun Haruki;PRX;93
Taichi Hoshi;PRX;62
Men's Halfpipe (4)
Tatsuki Asada;PRX;40
Shun Kenta;PRX;66
Haru Shiro;PRX;59
Daisuke Sota;PRX;28
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Jirou Haru ;PRX;45
Rikuto Daichi;PRX;73
Naoki Yasu;PRX;28
Takuya Shinobu;PRX;23
Men's Slopestyle (4)
Barry Babaganoush;PRX;43
Michael McMorris;PRX;31
Royce Mayyazawa;PRX;15
Ichiro Arata;PRX;54
Men's Snowboard Cross (4)
Takuma Youta;PRX;80
Hachiro Yamato;PRX;63
Shouta Kaede;PRX;13
Daisuke Naomi;PRX;82
Women's Big Air (4)
Kahoru Babaganoush;PRX;33
Karen Nishikino;PRX;26
Alexis Ahagon;PRX;80
Aya Kitano;PRX;100
Women's Halfpipe (4)
Ayumu Hoshi;PRX;70
Hanako Ichihara;PRX;45
Akiko Watase;PRX;27
Emily Matsumoto;PRX;88
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Carol Takeshi;PRX;72
Itsuko Imai;PRX;80
Chihoko Nakayama;PRX;90
Ayaya Hirose;PRX;66
Women's Slopestyle (4)
Aya Mayyazawa;PRX;60
Haru Yui;PRX;86
Yuuko Aki;PRX;19
Yoko Watase;PRX;50
Women's Snowboard Cross (4)
Asuka Mayyazawa;PRX;90
Maki Aochi;PRX;24
Nozomi Bando;PRX;74
Hisako Takahashi;PRX;18

DEMONSTRATION EVENTS
BANDY
Men's (1 team)
People's Republic of Xabia;PRX;52
Women's (1 team)
People's Republic of Xabia;PRX;27

ICE RACING
Men's (2)
Tatsuyuki Tahara;PRX;50
Ichiro Ogasahara;PRX;69
Women's (2)
Chitose Iwase;PRX;80
Karen Taguchi;PRX;5

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
People's Republic of Xabia;PRX;90
Women's (1 team)
People's Republic of Xabia;PRX;27
OOC:
I'm a First Nations dude from Saskatchewan. I enjoy anime and I'm also a bit of an Anglophile.
Xabian policies do not necessarily match my IRL values.
1 USD approximately equals 122 Sen, thus NS stats that use currency units should be taken with a grain of salt.

User avatar
Northwest Kalactin
Ambassador
 
Posts: 1228
Founded: Aug 17, 2017
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Northwest Kalactin » Sun Oct 06, 2019 10:34 am

Entries: 30
Demonstration: 2
Average modifier: normal entries/43.5333333333 Demonstration/ 57.5

northwest kalactin (NKO) delegation to the XIII Winter Olympics

BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Tyler Jonas/youching rendez;NKO;26

SKELETON
Men’s (3)
Jason Williams;NKO;12

Women’s (3)
Leslie Sherman;NKO;33

CURLING
Men’s (1 team)
Northwest Kalactin men’s curling team;NKO;61
Women’s (1 team)
Northwest Kalactin woman’s curling team;NKO;19

ICE HOCKEY
Men’s (1 team)
Northwest Kalactin National Hockey team;NKO;89

Women’s (1 team)
Northwest Kalactin woman’s hockey team;NKO;45

LUGE
Men’s Individual (3)
Dak Washington;NKO;33
Peter Johnson;NKO;91

Women’s Individual (3)
Kit jones;NKO;11
Jane Gilbert;NKO;31

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men’s 500 m (3)
Garret Collier;NKO;71

Women’s 500 m (3)
Miranda Kliper;NKO;31

Women’s 3 000 m Relay (1 team of 4)
Alison Cobb/Sadie Gibson/Verna wills/Sharon Mortonson;NKO;71

SKIING
ALPINE SKIING
Men’s Downhill (4)
Javier Pratt;NKO;93

Men’s Giant Slalom (4)
Nick Garret;NKO;11

Men’s Super-G (4)
Jacob Sutton;NKO;88

Women’s Downhill (4)
Wendy king;NKO;26

Women’s Giant Slalom (4)
Emma Cole;NKO;53

Women’s Super-G (4)
June Guidry;NKO;67

CROSS-COUNTRY SKIING
Men’s 15 km Freestyle (3)
Michael Gibson;NKO;34

Women’s 10 km Freestyle (3)
Daisy bridges;NKO;26

FREESTYLE SKIING
Men’s Aerials (3)
Wayne butler;NKO;12

Women’s Aerials (3)
Julie Ross;NKO;41

NORDIC COMBINED
Men’s Individual Normal Hill/10 km (4)
Roger white;NKO;87

Women’s Individual Normal Hill/10 km (4)
Brenda cox;NKO;51

SKI JUMPING
Men’s Individual Normal Hill (4)
Jason Thomas;NKO;51

Women’s Individual Normal Hill (4)
Helen hall;NKO;43

SNOWBOARDING
Men’s Big Air (4)
Brian Wright;NKO;22

Women’s Big Air (4)
Rebecca Ñene;NKO;16

BANDY
Men's (1 team)
Northwest Kalactin team east;NKO;100

Women's (1 team)
Northwest Kalactin National women’s bandy team;NKO;0
Last edited by Northwest Kalactin on Sun Oct 06, 2019 10:35 am, edited 1 time in total.
All India football league 1 champion
World Twenty20 Championship X Champion
all India cricket blast 1
RP population: 19 million
Call me NK
AO4LIFE
I don’t use NS stats

User avatar
Ioudaia
Envoy
 
Posts: 265
Founded: Nov 13, 2010
New York Times Democracy

Postby Ioudaia » Sun Oct 06, 2019 1:08 pm

Ioudaian Delegation to the XIV Winter Olympics


Entries: 72 | Average: 48.03 | SD: 15.17

BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Peneleos ben Chadad;IOU;86
Gelon Doxiadis;IOU;63
Amyris ben Hillel;IOU;44
Phaedo Or Li;IOU;41
Men's 15 km Mass Start (4)
Peneleos ben Chadad;IOU;77
Gelon Doxiadis;IOU;55
Amyris ben Hillel;IOU;55
Phaedo Or Li;IOU;40
Men's 20 km Individual (4)
Peneleos ben Chadad;IOU;51
Gelon Doxiadis;IOU;50
Phaedo Or Li;IOU;44
Sela Xantippe;IOU;26
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Phaedo Or Li/Amyris ben Hillel/Gelon Doxiadis/Peneleos ben Chadad;IOU;59

Women's 7.5 km Sprint (4)
Kyra Glezos;IOU;72
Adva Gorgo bat Isadora;IOU;39
Hermine Reut bat Antiope;IOU;35
Rumya bat Tafat;IOU;19
Women's 12.5 km Mass Start (4)
Phyllis bat Ilana;IOU;56
Adva Gorgo bat Isadora;IOU;51
Rumya bat Tafat;IOU;35
Hermine Reut bat Antiope;IOU;22
Women's 15 km Individual (4)
Phyllis bat Ilana;IOU;43
Adva Gorgo bat Isadora;IOU;47
Hermine Reut bat Antiope;IOU;23
Rumya bat Tafat;IOU;22
Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Kyra Glezos/Hermine Reut bat Antiope/Adva Gorgo bat Isadora/Phyllis bat Ilana;IOU;48

Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Phyllis bat Ilana/Kyra Glezos/Gelon Doxiadis/Peneleos ben Chadad;IOU;76


FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Deukalion Hatzis;IOU;59
Hippon Zer;IOU;52
Jonanan Megakles;IOU;43

Ladies' Singles (3)
Lois Antoniadis;IOU;60
Theano Latona;IOU;33
Keidar Eudoias bat Zemmer;IOU;53

Pairs (3 teams of 2)
Lois Antoniadis/Deukalion Hatzis;IOU;58
Hippon Zer/Theano Latona;IOU;52
Zakai Plades/Keidar Eudoias bat Zemmer;IOU;71


SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Tomer Leon;IOU;49
Mattan Endymion;IOU;36
Men's 10 000 m (3)
Teutamos Ioannidis;IOU;79
Men's Mass Start (3)
Yether Kotzias;IOU;31


ALPINE SKIING
Men's Slalom (4)
Tamid ben Ebron;IOU;69
Dovav Phanias;IOU;53
Men's Giant Slalom (4)
Tamid ben Ebron;IOU;61
Men's Super Combined (4)
Tamid ben Ebron;IOU;42
Isandros Tzi;IOU;36

Women's Downhill (4)
Sarit Carras;IOU;49
Women's Super-G (4)
Polyxena bat Gina;IOU;48


CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 30 km Skiathlon (3)
Avdon Costas;IOU;26
Vered Navrakis;IOU;37
Men's 50 km Classical (3)
Chanan ben Eidi;IOU;38

Women's 10 km Freestyle (3)
Peninah bat Alona;IOU;45
Phyllis bat Ilana;IOU;58
Xantippe Adamit;IOU;63
Women's 15 km Skiathlon (3)
Phyllis bat Ilana;IOU;45
Xantippe Adamit;IOU;69
Women's Team Sprint (1 team of 2)
Xantippe Adamit/Phyllis bat Ilana;IOU;59


FREESTYLE SKIING
Men's Halfpipe (3)
Kedem ben Tebaeus;IOU;63
Raam Jeshurun;IOU;15
Men's Slopestyle (3)
Kedem ben Tebaeus;IOU;62
Raam Jeshurun;IOU;22

Women's Halfpipe (3)
Chaya bat Meri;IOU;71
Calypso bat Liyam Creusa;IOU;37
Berenike Gabi bat Noit Tsafir;IOU;32
Women's Slopestyle (3)
Chaya bat Meri;IOU;49
Calypso bat Liyam Creusa;IOU;38
Berenike Gabi bat Noit Tsafir;IOU;42


NORDIC COMBINED
Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Meleagros ben Alon;IOU;55


SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Matan ben Utz;IOU;42
Men's Individual Large Hill (4)
Matan ben Utz;IOU;47


SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Upaz ben Kalil;IOU;51
Cleombrotos Nir;IOU;37
Boaz ben Meton Gil-Li;IOU;42

User avatar
Ko-oren
Senator
 
Posts: 4438
Founded: Nov 26, 2010
Democratic Socialists

Postby Ko-oren » Mon Oct 07, 2019 10:26 am

Ko-oren (KOR) - Ko-orenite Delegation to the XIV Winter Olympics


Entries: 193
Average: 50
St Dev: 22,573


BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Yembene Lofgun;KOR;25
Pranga Poyoora;KOR;70

Men's 15 km Mass Start (4)
Yembene Lofgun;KOR;45
Pranga Poyoora;KOR;50

Men's 20 km Individual (4)
Yembene Lofgun;KOR;55
Aeviran Ameliobel;KOR;18

Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Yembene Lofgun/Pranga Poyoora/Aeviran Ameliobel/Alio Eluviane;KOR;33
Women's 7.5 km Sprint (4)
Toomoolba Menah;KOR;38
Chadaga Wegi;KOR;20

Women's 12.5 km Mass Start (4)
Minyarri Menah;KOR;12
Lileba Magouah;KOR;61

Women's 15 km Individual (4)
Minyarri Menah;KOR;12
Lileba Magouah;KOR;55

Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Toomoolba Menah/Minyarri Menah/Lileba Magouah/Chadaga Wegi;KOR;41
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men/2 women)
Toomoolba Menah/Minyarri Menah/Yembene Lofgun/Pranga Poyoora;KOR;39

BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Ailepheme Aeridose/Aotimete Amasura;KOR;30
Ageneri Aibel/Aeritun Aegene;KOR;31

Two-Woman (3 teams of 2)
Eseverise Aedaphisei/Ailaphima Aeridose;KOR;56
Mano Barbier/Ophé Barbier;KOR;38

SKELETON
Men's (3)
Aemenrod Atesise;KOR;13
Ethelodi Aezaciane;KOR;41

Women's (3)
Aoraviana Atadanica;KOR;70
Aethelia Atadanica;KOR;74

CURLING
Men's (1 team)
Ko-oren;KOR;75
Women's (1 team)
Ko-oren;KOR;75
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Ko-oren;KOR;75

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Ko-oren;KOR;80
Women's (1 team)
Ko-oren;KOR;80

LUGE
Men's Singles (3)
Jarorana Bebenna;KOR;7
Emilireca Aoraithi;KOR;84

Women's Singles (3)
Pinigi Walliar;KOR;59
Acheldia Emeriguna;KOR;94

Doubles (2 teams of 2)
Jarorana Bebenna/Emilireca Aoraithi;KOR;23
Pinigi Walliar/Acheldia Emeriguna;KOR;71

FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Jojo Boulet;KOR;40

Ladies' Singles (3)
Auri Corriveau;KOR;40

Pairs (3 teams of 2)
Jojo Boulet/Auri Corriveau;KOR;40

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Hezekiah Gooding;KOR;33
Milburn Gates;KOR;37

Men's 1 000 m (3)
Joel Stokes;KOR;50
Aloysius Windlass;KOR;51

Men's 1 500 m (3)
Joel Stokes;KOR;81
Milburn Gates;KOR;15

Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Hezekiah Gooding/Milburn Gates/Joel Stokes/Aloysius Windlass;KOR;48
Women's 500 m (3)
Diana Flint;KOR;60
Jessamine Hammerman;KOR;56

Women's 1 000 m (3)
Lila Gosling;KOR;41
Lorena Greensmith;KOR;22

Women's 1 500 m (3)
Diana Flint;KOR;27
Lorena Greensmith;KOR;77

Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Lila Gosling/Diana Flint/Lorena Greensmith/Jessamine Hammerman;KOR;60

SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Mana Weerts;KOR;80
Jelle Monster;KOR;26

Men's 1 000 m (4)
Mana Weerts;KOR;80
Jelle Monster;KOR;31

Men's 1 500 m (4)
Mana Weerts;KOR;80
Gijs de Lange;KOR;17

Men's 5 000 m (3)
San Schuuring;KOR;74
Niek Teeuwen;KOR;28

Men's 10 000 m (3)
Pe Woudsma;KOR;93
Aja Oldemaat;KOR;27

Men's Mass Start (3)
Linus Littlefield;KOR;54
Lucian Littlefield;KOR;32

Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Mana Weerts/San Schuuring/Pe Woudsma;KOR;76
Women's 500 m (4)
Ela Hankate;KOR;81
Wina Zwikker;KOR;14

Women's 1 000 m (4)
Wina Zwikker;KOR;61
Ela Hankate;KOR;84

Women's 1 500 m (4)
Ela Hankate;KOR;40
Ellen Slotboom;KOR;17

Women's 3 000 m (3)
Lot Faber;KOR;71
Nie Meulink;KOR;10

Women's 5 000 m (3)
Lot Faber;KOR;95
Jo van Coesant;KOR;36

Women's Mass Start (3)
Lot Faber;KOR;40
Lykke Malmgroen;KOR;48

Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Ela Hankate/Lot Faber/Lykke Malmgroen;KOR;78

ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Punta Winung;KOR;73
Camarrah Dugald;KOR;30
Arjan Hamerberg;KOR;27

Men's Slalom (4)
Parawa Menah;KOR;25
Joachim Lundgren;KOR;81

Men's Giant Slalom (4)
Thor Edgren;KOR;44
Ingmar Zandkist;KOR;20

Men's Super-G (4)
Ernst Edgren;KOR;58
Zacharias Hendriksen;KOR;18

Men's Super Combined (4)
Punta Winung;KOR;60
Joachim Lundgren;KOR;50

Women's Downhill (4)
Jessica Torvalds;KOR;29
Adeline Torvalds;KOR;83
Katherine Noordstroom;KOR;41

Women's Slalom (4)
Louise Ekblad;KOR;71
Elvira Palmkrans;KOR;68

Women's Giant Slalom (4)
Louise Ekblad;KOR;36
Selma Brahe;KOR;39

Women's Super-G (4)
Vera Lillestroom;KOR;17
Moa Markland;KOR;83

Women's Super Combined (4)
Moa Markland;KOR;50
Louise Ekblad;KOR;29

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Andreas Noss;KOR;83
Einar Dalbij;KOR;51
Gudmund Vetlezen;KOR;26
Men's 30 km Skiathlon (3)
Andreas Noss;KOR;94
Joep Wermink;KOR;48
Gudmund Vetlezen;KOR;41
Men's 50 km Classical (3)
Har Niemuijs;KOR;66
Einar Dalbij;KOR;28
Rein van Nooren;KOR;33
Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
Andreas Noss/Einar Dalbij/Har Niemuijs/Joep Wermink;KOR;73
Men's Individual Sprint (3)
Andreas Noss;KOR;30
Gudmund Vetlezen;KOR;47
Rein van Nooren;KOR;77
Men's Team Sprint (1 team of 2)
Gudmund Vetlezen/Rein van Nooren;KOR;80
Women's 10 km Freestyle (3)
Anna Beek;KOR;93
Marie van Zuilen;KOR;26
Eirin Eikern;KOR;36
Women's 15 km Skiathlon (3)
Roza van den Heuvel;KOR;75
Kari Nietland;KOR;71
Nora Tanden;KOR;36
Women's 30 km Classical (3)
Sofja Tuinder;KOR;29
Mirte van Rozen;KOR;25
Monika Leistad;KOR;81
Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Anna Beek/Roza van den Heuvel/Kari Nietland/Monika Leistad;KOR;88
Women's Individual Sprint (3)
Kris Weijermars;KOR;44
Lot de Raaf;KOR;41
Lien van Oldeniel;KOR;38
Women's Team Sprint (1 team of 2)
Lot de Raaf/Kris Weijermars;KOR;68

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Nathaniel Tamblyn;KOR;37
Robert Tull;KOR;41

Men's Halfpipe (3)
Aubrey Fisher;KOR;30
Edward Leal;KOR;78

Men's Moguls (3)
Nathaniel Tamblyn;KOR;44
Aubrey Fisher;KOR;37

Men's Ski Cross (3)
Frederick Gamblin;KOR;65
Robert Tull;KOR;64

Men's Slopestyle (3)
Harris Goddard;KOR;38
Henry Minear;KOR;60

Women's Aerials (3)
Louise Rampton;KOR;70
Dora Robinson;KOR;26

Women's Halfpipe (3)
Lizzie Wood;KOR;89
Dora Robinson;KOR;33

Women's Moguls (3)
Louise Ekblad;KOR;31
Victoria Scovell;KOR;62

Women's Ski Cross (3)
Victoria Scovell;KOR;49
Iris Liddicoat;KOR;58

Women's Slopestyle (3)
Lena Hill;KOR;35
Arabella Primmer;KOR;16

NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Cesar Sardinas;KOR;36
Ailedi Asalare;KOR;50
Aethi Amorgassa;KOR;71

Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Cesar Sardinas;KOR;18
Ailedi Asalare;KOR;38
Erenato Aephalore;KOR;83

Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Cesar Sardinas/Ailedi Asalare/Erenato Aephalore/Aethi Amorgassa;KOR;60
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Faustina Basquez;KOR;24
Aoradora Aethiti;KOR;28
Aelanoe Ainegui;KOR;67

Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Faustina Basquez;KOR;28
Aoradora Aethiti;KOR;44
Echella Aovilane;KOR;59

Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Faustina Basquez/Aoradora Aethiti/Aelanoe Ainegui/Echella Aovilane;KOR;38

SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Cé Duchamp;KOR;40
Égi Vaugeois;KOR;70

Men's Individual Large Hill (4)
Égi Vaugeois;KOR;30
Loup Pernet;KOR;80
Davide Guillaume;KOR;55

Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Égi Vaugeois/Cé Duchamp/Loup Pernet/Davide Guillaume;KOR;72
Women's Individual Normal Hill (4)
Celé Pinchon;KOR;16
Elodie Bethune;KOR;28
Nadia Houdin;KOR;92

Women's Individual Large Hill (4)
Nadia Houdin;KOR;73
Flo Laurent;KOR;43

Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Celé Pinchon/Elodie Bethune/Nadia Houdin/Flo Laurent;KOR;67

SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Jasper Whittemore;KOR;28
Oliver Andrews;KOR;16

Men's Halfpipe (4)
Jeremiah Grundon;KOR;40
Morgan Chiverton;KOR;37

Men's Parallel Giant Slalom (4)
Gerald Course;KOR;61
Hugh Davis;KOR;36

Men's Slopestyle (4)
Archie Dimmick;KOR;11
Sidney Temby;KOR;29

Men's Snowboard Cross (4)
Francis Hatto;KOR;60
Dan Belcher;KOR;78

Women's Big Air (4)
Stella Wilkinson;KOR;37
Phoebe Rosenthal;KOR;83

Women's Halfpipe (4)
Iva Blaxland;KOR;61
Euphemia Stevens;KOR;89

Women's Parallel Giant Slalom (4)
Lavender Hearson;KOR;91
Letitia Hancock;KOR;40

Women's Slopestyle (4)
Eveline Eustice;KOR;51
Leah Lazarus;KOR;37

Women's Snowboard Cross (4)
Clarice Polack;KOR;90
Lily Rosenburg;KOR;41

DEMONSTRATION EVENTS
BANDY
Men's (1 team)
Ko-oren;KOR;50
Women's (1 team)
Ko-oren;KOR;50

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
Ko-oren;KOR;50
Women's (1 team)
Ko-oren;KOR;50
Trigramme: KOR - Demonym: Ko-orenite - Population: 27.270.096
Sports Domestic Sports Newswires - Info Factbook - Top attractions in Ko-oren - Map - Storefronts Loro Language Schools - Goliæth Sports Café
Champions 1x CoH - 1x WBC - 2x World Bowl - 1x IBC - 1x T20 WC - 2x RUWC - 1x RLWC - 1x HWC - 1x Beach Cup
Runners-up 1x AOCAF - 2x World Bowl - 4x IBC - 1x AOHC - 1x GCF Test Cricket - 2x RUWC - 1x WLC - 1x WCFH
Hosts 1x World Bowl - 1x WCOH - 1x T20 WC - 1x RUWC

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 6136
Founded: Feb 04, 2008
New York Times Democracy

Postby Liventia » Tue Oct 08, 2019 12:56 am

A week till cutoff. I will start looking through and confirming signups this week.

User avatar
Darmen
Negotiator
 
Posts: 6473
Founded: Jan 16, 2011
Compulsory Consumerist State

Postby Darmen » Wed Oct 09, 2019 2:14 pm

Entries: 233 (+3 demo)
Total Skill: 11,650 (+150 demo)
Average Skill: 50.00 (50.00 demo)
STDEV: 23.59761551

BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Hiram Munro;DAR;70
Jadon Patrick;DAR;50
Yisra'el Hodges;DAR;40
Gaspard Vogts;DAR;35
Men's 15 km Mass Start (4)
Hiram Munro;DAR;75
Jadon Patrick;DAR;55
Yisra'el Hodges;DAR;45
Gaspard Vogts;DAR;40
Men's 20 km Individual (4)
Hiram Munro;DAR;90
Jadon Patrick;DAR;65
Yisra'el Hodges;DAR;50
Gaspard Vogts;DAR;45
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Hiram Munro/Jadon Patrick/Yisra'el Hodges/Gaspard Vogts;DAR;46
Women's 7.5 km Sprint (4)
Ursula Jones;DAR;40
Brunhilde Darrow;DAR;35
Giselle Wallace;DAR;30
Moreen Marie;DAR;25
Women's 12.5 km Mass Start (4)
Ursula Jones;DAR;45
Brunhilde Darrow;DAR;40
Giselle Wallace;DAR;35
Moreen Marie;DAR;30
Women's 15 km Individual (4)
Ursula Jones;DAR;50
Brunhilde Darrow;DAR;45
Giselle Wallace;DAR;40
Moreen Marie;DAR;35
Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Ursula Jones/Brunhilde Darrow/Giselle Wallace/Moreen Marie;DAR;29
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Hiram Munro/Jadon Patrick/Ursula Jones/Brunhilde Darrow;DAR;46

BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Toal Sherman/Raeburn Rowland;DAR;70
Feidlimid Abraham/Jehiel Mason;DAR;35
Emigdio Leonardsen/Gilad Ridley;DAR;5
Four-Man (3 teams of 4)
Toal Sherman/Raeburn Rowland/Velvel Girard/Allan Read;DAR;60
Feidlimid Abraham/Jehiel Mason/Nahor Nash/Gerfrid Quickley;DAR;25
Emigdio Leonardsen/Gilad Ridley/Malcom Fried/Hieronymus MacEachern;DAR;0
Two-Woman (3 teams of 2)
April Linton/Rowena McAdams;DAR;55
Delma Tyson/Tamzen Reier;DAR;45
Makayla Blanchard/Käthe Waller;DAR;35
Four-Woman (3 teams of 4)
April Linton/Rowena McAdams/Hanna Courtenay/Agnes Tasse;DAR;45
Delma Tyson/Tamzen Reier/Aura Faulkner/Serrena Petit;DAR;35
Makayla Blanchard/Käthe Waller/Genevieve Olmo/Líadan Lucas;DAR;25

SKELETON
Men's (3)
Forbes Aust;DAR;45
Symeon Segal;DAR;40
Jamey Harrell;DAR;20
Women's (3)
Clemency Mottershead;DAR;15
Yesenia Protz;DAR;10
Katinka Reynell;DAR;5

CURLING
Men's (1 team)
Darmen;DAR;100
Women's (1 team)
Darmen;DAR;100
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Norbert Henderson/Corine Flynn;DAR;100

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Darmen;DAR;100
Women's (1 team)
Darmen;DAR;100

LUGE
Men's Singles (3)
Benji Pemberton;DAR;40
Hrodebert Meaney;DAR;35
Ewan Pherigo;DAR;30
Women's Singles (3)
Noelia Schroeder;DAR;40
Roxana Eason;DAR;35
Mae Georgeson;DAR;30
Doubles (2 teams of 2)
Benji Pemberton/Hrodebert Meaney;DAR;37
Ewan Pherigo/Gustav Driscoll;DAR;15

FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Abiram Herrmann;DAR;20
Merle MacIomhair;DAR;10
Naoum Glover;DAR;5
Ladies' Singles (3)
Abiah Snyder;DAR;100
Florence Nash;DAR;80
Anne-Sophie Christian;DAR;60
Pairs (3 teams of 2)
Abiram Herrmann/Abiah Snyder;DAR;60
Merle MacIomhair/Florence Nash;DAR;45
Naoum Glover/Anne-Sophie Christian;DAR;32

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Sefton Mohren;DAR;50
Teódulo Jakeman;DAR;45
Stanford Schüttmann;DAR;40
Men's 1 000 m (3)
Sefton Mohren;DAR;55
Teódulo Jakeman;DAR;50
Stanford Schüttmann;DAR;45
Men's 1 500 m (3)
Sefton Mohren;DAR;60
Teódulo Jakeman;DAR;55
Stanford Schüttmann;DAR;50
Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Sefton Mohren/Teódulo Jakeman/Stanford Schüttmann/Glen McConnell;DAR;50
Women's 500 m (3)
Iris Dupond;DAR;35
Renata Chance;DAR;30
Ava Killough;DAR;25
Women's 1 000 m (3)
Iris Dupond;DAR;40
Renata Chance;DAR;35
Ava Killough;DAR;30
Women's 1 500 m (3)
Iris Dupond;DAR;45
Renata Chance;DAR;40
Ava Killough;DAR;35
Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Iris Dupond/Renata Chance/Ava Killough/Laurissa Barber;DAR;35

SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Éber Sims;DAR;85
Hulderic Summers;DAR;80
Leiv McQueen;DAR;75
Kenan Pressley;DAR;70
Men's 1 000 m (4)
Éber Sims;DAR;90
Hulderic Summers;DAR;85
Leiv McQueen;DAR;80
Kenan Pressley;DAR;75
Men's 1 500 m (4)
Éber Sims;DAR;95
Hulderic Summers;DAR;90
Leiv McQueen;DAR;85
Kenan Pressley;DAR;80
Men's 5 000 m (3)
Éber Sims;DAR;100
Hulderic Summers;DAR;95
Leiv McQueen;DAR;90
Men's 10 000 m (3)
Éber Sims;DAR;100
Hulderic Summers;DAR;100
Leiv McQueen;DAR;100
Men's Mass Start (3)
Éber Sims;DAR;100
Hulderic Summers;DAR;100
Leiv McQueen;DAR;100
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Hulderic Summers/Leiv McQueen/Kenan Pressley;DAR;100
Women's 500 m (4)
Carina Sommer;DAR;55
Giselle Del Bosque;DAR;50
Eleonore Ott;DAR;45
Meridith Radclyffe;DAR;40
Women's 1 000 m (4)
Carina Sommer;DAR;60
Giselle Del Bosque;DAR;55
Eleonore Ott;DAR;50
Meridith Radclyffe;DAR;45
Women's 1 500 m (4)
Carina Sommer;DAR;65
Giselle Del Bosque;DAR;60
Eleonore Ott;DAR;55
Meridith Radclyffe;DAR;50
Women's 3 000 m (3)
Giselle Del Bosque;DAR;70
Eleonore Ott;DAR;65
Meridith Radclyffe;DAR;60
Women's 5 000 m (3)
Giselle Del Bosque;DAR;75
Eleonore Ott;DAR;70
Meridith Radclyffe;DAR;65
Women's Mass Start (3)
Giselle Del Bosque;DAR;75
Eleonore Ott;DAR;70
Meridith Radclyffe;DAR;65
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Carina Sommer/Giselle Del Bosque/Eleonore Ott;DAR;65

ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Félix O'Toole;DAR;45
Theo Ó Dubhghaill;DAR;40
Dáibhí Blumenthal;DAR;35
Agnar Bonfils;DAR;30
Men's Giant Slalom (4)
Félix O'Toole;DAR;45
Theo Ó Dubhghaill;DAR;40
Dáibhí Blumenthal;DAR;35
Agnar Bonfils;DAR;30
Men's Super-G (4)
Félix O'Toole;DAR;45
Theo Ó Dubhghaill;DAR;40
Dáibhí Blumenthal;DAR;35
Agnar Bonfils;DAR;30
Women's Downhill (4)
Shevon Ridley;DAR;35
Lexa Bustillo;DAR;30
Christabella Dustin;DAR;25
Yvonne Richter;DAR;20
Women's Giant Slalom (4)
Shevon Ridley;DAR;35
Lexa Bustillo;DAR;30
Christabella Dustin;DAR;25
Yvonne Richter;DAR;20
Women's Super-G (4)
Shevon Ridley;DAR;35
Lexa Bustillo;DAR;30
Christabella Dustin;DAR;25
Yvonne Richter;DAR;20

CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Jo Farmer;DAR;100
Modesto Franklyn;DAR;85
Fraser Ó hÉideáin;DAR;80
Men's 30 km Skiathlon (3)
Jo Farmer;DAR;100
Modesto Franklyn;DAR;90
Fraser Ó hÉideáin;DAR;85
Men's 50 km Classical (3)
Jo Farmer;DAR;100
Modesto Franklyn;DAR;95
Fraser Ó hÉideáin;DAR;90
Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
Jo Farmer/Modesto Franklyn/Fraser Ó hÉideáin/Iván Penn;DAR;85
Men's Individual Sprint (3)
Jo Farmer;DAR;40
Modesto Franklyn;DAR;35
Fraser Ó hÉideáin;DAR;30
Men's Team Sprint (1 team of 2)
Modesto Franklyn/Iván Penn;DAR;35
Women's 10 km Freestyle (3)
Éadaoin Dietrich;DAR;50
Modeste Gauthier;DAR;45
Kimmie Bradford;DAR;40
Women's 15 km Skiathlon (3)
Éadaoin Dietrich;DAR;55
Modeste Gauthier;DAR;50
Kimmie Bradford;DAR;45
Women's 30 km Classical (3)
Éadaoin Dietrich;DAR;65
Modeste Gauthier;DAR;60
Kimmie Bradford;DAR;55
Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Éadaoin Dietrich/Modeste Gauthier/Kimmie Bradford/Gormflaith MacClellan;DAR;40
Women's Individual Sprint (3)
Éadaoin Dietrich;DAR;30
Modeste Gauthier;DAR;25
Kimmie Bradford;DAR;20
Women's Team Sprint (1 team of 2)
Kimmie Bradford/Gormflaith MacClellan;DAR;25

FREESTYLE SKIING
Men's Ski Cross (3)
Aodh Gibb;DAR;65
Septimius Lohrenz;DAR;55
Shemu'el Norris;DAR;45
Women's Ski Cross (3)
Africa Landvik;DAR;55
Helga Blackburn;DAR;45
Ada Haraldsson;DAR;35

NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Cenhelm Sheinfeld;DAR;60
René Cartwright;DAR;50
Eliseo McAfee;DAR;40
Theodorus Kayode;DAR;30
Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Cenhelm Sheinfeld;DAR;60
René Cartwright;DAR;50
Eliseo McAfee;DAR;40
Theodorus Kayode;DAR;30
Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Cenhelm Sheinfeld/René Cartwright/Eliseo McAfee/Theodorus Kayode;DAR;50
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Husna Falk;DAR;35
Harmony Vonnegut;DAR;30
Greta van Donk;DAR;25
Miranda Guadarrama;DAR;20
Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Husna Falk;DAR;35
Harmony Vonnegut;DAR;30
Greta van Donk;DAR;25
Miranda Guadarrama;DAR;20
Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Husna Falk/Harmony Vonnegut/Greta van Donk/Miranda Guadarrama;DAR;30

SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Tex Michaud;DAR;55
Marc Weiß;DAR;50
Alwin Randal;DAR;45
Yachin van Houttum;DAR;40
Men's Individual Large Hill (4)
Tex Michaud;DAR;55
Marc Weiß;DAR;50
Alwin Randal;DAR;45
Yachin van Houttum;DAR;40
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Tex Michaud/Marc Weiß/Alwin Randal/Yachin van Houttum;DAR;45
Women's Individual Normal Hill (4)
Carmela de Ven;DAR;45
Beathag Attwater;DAR;40
Modesta Chapman;DAR;35
Chikondi Robert;DAR;30
Women's Individual Large Hill (4)
Carmela de Ven;DAR;45
Beathag Attwater;DAR;40
Modesta Chapman;DAR;35
Chikondi Robert;DAR;30
Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Carmela de Ven/Beathag Attwater/Modesta Chapman/Chikondi Robert;DAR;40

SNOWBOARDING
Men's Snowboard Cross (4)
Gotthard Ó hUiginn;DAR;65
Cornelius Phillips;DAR;60
Haimo Ohme;DAR;55
Scot Coupe;DAR;50
Women's Snowboard Cross (4)
Devin Putnam;DAR;45
Lesly Brandt;DAR;40
Doria Travieso;DAR;35
Ámbar Peter;DAR;30

DEMONSTRATION EVENTS
BANDY
Men's (1 team)
Darmen;DAR;100
Women's (1 team)
Darmen;DAR;50

ICE RACING
Men's (2)
Conleth Rojo;DAR;0
Center-right Christian Democrat. Supporter of the Seattle Sounders.
Follow me on Twitter
Cup of Harmony 51 & Copa Rushmori 13 Champions!
World Baseball Classic 25 Champions! World Baseball Classic Hall of Fame Member!

Domestic Sports Newswire
Schiltzberg wrote:You should do a love stream on skype or something. That would be exciting.
Sanctaria wrote:
Frieden-und Freudenland wrote:Time to fund some public hair-design salons.

Totally read that wrong.

NSG Senate Gold

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 6136
Founded: Feb 04, 2008
New York Times Democracy

Postby Liventia » Thu Oct 10, 2019 2:34 am

Going through signups. This is accurate up to Kriegiersien.

Confirmed signups
Liventia: 250 (+8) entries, 50.00 medal average, 50.00 demo average, 26.120324 stdevp, MMAB 79.6%, luge team relay, figure skating team event, alpine skiing team event
Unified Beretania: 233 (+0) entries, 49.83 medal average, 32.060775 stdevp, MMAB 59.8%, alpine skiing team event
West Phoenicia: 232 (+8) entries, 48.31 medal average, 44.38 demo average, 23.847601 stdevp, MMAB 87.2%, luge team relay, figure skating team event, alpine skiing team event
Kelssek: 248 (+2) entries, 50.07 medal average* (a number of entries have had their skills reduced by exactly 1 point to reduce this to 50.00), 35.00 demo average, 29.724226 stdevp (after skill reductions), MMAB 67.6%, luge team relay, figure skating team event, alpine skiing team event
Reçueçn: 75 (+0) entries, 50.00 medal average, 29.991999 stdevp, MMAB 100%
Kriegiersien: 250 (+8) entries, 49.90 medal average, 47.50 demo average, 25.122271 stdevp, MMAB 82.9%, luge team relay, figure skating team event, alpine skiing team event

Rejected signups
Amuaplye: DO NOT CHANGE THE NAMES OF THE EVENTS. Please post your corrected signup in a new post, thank you.
Elejamie: DO NOT COPY AND PASTE AN OLD SIGNUP; SOME EVENT NAMES HAVE CHANGED. Please post your corrected signup in a new post, thank you.
Last edited by Liventia on Sat Oct 12, 2019 2:49 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Amuaplye
Minister
 
Posts: 2870
Founded: Dec 07, 2014
New York Times Democracy

Postby Amuaplye » Thu Oct 10, 2019 4:05 am

National Delegation of the Amuaplyean National Olympic Committee (AME) for the XIV Winter Olympics


BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Bryant Mann;AME;20

Men's 15 km Mass Start (4)
Keith Francis;AME;65

Men's 20 km Individual (4)
Christopher Shaw;AME;35

Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Benjamin Ruiz/Peter Burke/Freddie Jennings/William Torres;AME;22

Women's 7.5 km Sprint (4)
Chelsea Rodriguez;AME;36

Women's 12.5 km Mass Start (4)
Pamela Chapman;AME;41

Women's 15 km Individual (4)
Natalie Carson;AME;67

Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Beulah Sutton/Lela Tate/Angel Tucker/Rochelle Ellis;AME;21

Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Martin Schultz/Archie Zimmerman/Annette Munoz/Betsy Wilson;AME;3


BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Randolph Porter/Clarence Hogan;AME;8

Four-Man (3 teams of 4)
Miguel Neal/Trevor Harmon/Roosevelt McBride/Vincent Johnson;AME;92

Two-Woman (3 teams of 2)
Flora Gonzales/Eloise Payne;AME;96

Four-Woman (3 teams of 4)
Alexandria Matthews/Erika Watkins/Verns Shelton/Terri Brewer;AME;84


SKELETON
Men's (3)
Marlon Cole;AME;10

Women's (3)
Lynn Manning;AME;25


CURLING
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;25

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;64

Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Ron Williams/Patricia Mitchell;AME;81


ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;98

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;79


LUGE
Men's SIngles (3)
Jessie Bradley;AME;27

Women's Singles (3)
Olive Copeland;AME;60

Doubles (2 teams of 2)
Ada Phillips/Francis Douglas;AME;34


FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Casey Burton;AME;8

Ladies' Singles (3)
Jan Glover;AME;89

Pairs (3 teams of 2)
Reginald Ward/Janie Perkins;AME;56

Ice Dance (3 teams of 2)
Kent Mann/Jeanette Potter;AME;83


SHORT TRACK
Men's 500 m (3)
Santiago Hayes;AME;39

Men's 1000 m (3)
Toby Nguyen;AME;42

Men's 1500 m (3)
Harry Soto;AME;80

Men's 5000 m Relay (1 team of 4)
Ryan Robertson/Forrest Newman/Kenneth Morgan/Bobby Morrison;AME;31

Women's 500 m (3)
Sue Fernandez;AME;51

Women's 1000 m (3)
Mandy Russell;AME;20

Women's 1500 m (3)
Frances Flores;AME;83

Women's 3000 m Relay (1 team of 4)
Pearl Hodges/Rebecca Paul/Olivia Norton/Lillian Lamb;AME;47


SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Brad Owen;AME;98

Men's 1000 m (4)
Cameron Conner;AME;28

Men's 1500 m (4)
Elbert Romero;AME;49

Men's 5000 m (3)
Alvin Craig;AME;78

Men's 10000 m (3)
Loren Rivera;AME;95

Men's Mass Start (3)
Roland Jones;AME;25

Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Rick Osbourne/Samuel Simpson/Larry Hayes/Marcus Padilla;AME;48

Women's 500 m (4)
Sarah Massey;AME;41

Women's 1000 m (4)
Silvia Manning;AME;83

Women's 1500 m (4)
Denise Owen;AME;16

Women's 3000 m (3)
Suzanne Hansen;AME;87

Women's 5000 m (3)
Courtney McCormick;AME;54

Women's Mass Start (3)
Eva Cruz;AME;69

Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Jean Schneider/Josefina Alvarado/Alison Davis;AME;2


ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Gabriel Erickson;AME;75

Men's Slalom (4)
Cody Mitchell;AME;86

Men's Giant Slalom (4)
Clayton McGee;AME;38

Men's Super-G (4)
Willie Sims;AME;32

Men's Super Combined (4)
Timothy Green;AME;84

Women's Downhill (4)
Rose Soto;AME;25

Women's Slalom (4)
Erika Sanchez;AME;92

Women's Giant Slalom (4)
Elaine Townsend;AME;63

Women's Super-G (4)
Priscilla Hines;AME;47

Women's Super Combined (4)
Alexis Dean;AME;38


CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Nick Olsen;AME;5

Men's 30 km Skiathlon (3)
Frankie Bradley;AME;53

Men's 50 km Classical (3)
Sean Wilkins;AME;36

Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
William Glover/Levi Wilson/Lorenzo Gonzalez/Myron Long;AME;39

Men's Individual Sprint (3)
Drew Flowers;AME;51

Men's Team Sprint (1 team of 2)
Frankie Gill/Dustin Bates;AME;85

Women's 10 km Freestyle (3)
Tracey Ortiz;AME;77

Women's 15 km Skiathlon (3)
Crystal Reyes;AME;11

Women's 30 km Classical (3)
Jo Gill;AME;98

Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Tammy Parks/Lela Dawson/Clara Red/Lynne Peterson;AME;14

Women's Individual Sprint (3)
Brandi Schmidt;AME;42

Women's Team Sprint (1 team of 2)
Cynthia Murray/Ruth Wolfe;AME;52


FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Roman Valdez;AME;56

Men's Halfpipe (3)
Ismael Lyons;AME;23

Men's Moguls (3)
Sergio Sanders;AME;6

Men's Ski Cross (3)
Sam Robbins;AME;98

Men's Slopestyle (3)
Pedro Singleton;AME;19

Women's Aerials (3)
Elena Porter;AME;37

Women's Halfpipe (3)
Brittany Franklin;AME;10

Women's Moguls (3)
Joanne Rogers;AME;5

Women's Ski Cross (3)
Peggy Hopkins;AME;51

Women's Slopestyle
Candice Robbins;AME;87


NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Greg Briggs;AME;34

Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Carlos Haynes;AME;72

Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Frank Andrews/Guadalupe Sherman/Norman Day/Joseph Burgess;AME;66

Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Bobbie Morton;AME;85

Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Ella Greer;AME;33

Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Alma Cobb/Wendy Bryan/Anita Chandler/Thelma Webb;AME;28


SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Wade Harris;AME;45

Men's Individual Large Hill (4)
Wayne Bass;AME;59

Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Anthony Gonzales/Sam Alexander/Jay Payne/John Day;AME;95

Women's Individual Normal Hill (4)
Connie Clayton;AME;36

Women's Individual Large Hill (4)
Agnes Carson;AME;56

Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Marilyn Gibbs/Gladys Webb/Jenna Gregory/Hope Frazier;AME;12


SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Troy Brady;AME;66

Men's Halfpipe (4)
Israel Baldwin;AME;13

Men's Parallel Giant Slalom (4)
Terrance Vaughn;AME;42

Men's Parallel Slalom (4)
Kirk Hart;AME;48

Men's Slopestyle (4)
Luther Lawson;AME;45

Men's Snowboard Cross (4)
Elijah Dean;AME;86

Women's Big Air (4)
Robyn Park;AME;6

Women's Halfpipe (4)
Cecilia Parker;AME;36

Women's Parallel Giant Slalom (4)
Eunice Ford;AME;50

Women's Parallel Slalom (4)
Pauline Howell;AME;49

Women's Slopestyle (4)
Ellen Strickland;AME;58

Women's Snowboard Cross (4)
Helen Baldwin;AME;52


BANDY
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;27

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;22


ICE RACING
Men's (2)
Elias Glover;AME;100

Women's (2)
Mary Crawford;AME;20

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;11

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;71
I'm a dude.
Also, call me Amuaplye, not Amuapyle, or Amu.

Electrum on Discord wrote:Please do not ping me a list of body parts.

User avatar
Taeshan
Senator
 
Posts: 4530
Founded: Aug 11, 2007
New York Times Democracy

Postby Taeshan » Thu Oct 10, 2019 11:40 am

Delegation of Taeshan(TAE)
Entries: 235
Skill total: 11750
Average: 50 (50)
STD DEV: 35.376396

BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Thad Montague ;TAE; 90
Eljay Fisher ;TAE; 15
Mark Jackson ;TAE; 20
Tyler Forrest ;TAE; 20
Men's 15 km Mass Start (4)
Thad Montague ;TAE; 85
Eljay Fisher ;TAE; 15


Men's 20 km Individual (4)
Carter Alemania ;TAE; 95
Jose Canevaria ;TAE; 90


Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Carter Alemania/Thad Montague/Jose Canevaria/Michael Andrus ;TAE; 90
Women's 7.5 km Sprint (4)
Velma Parneau ;TAE; 25
Amanda Cartwright ;TAE; 20
Karla Smyth ;TAE; 15

Women's 12.5 km Mass Start (4)
Edna Saint-Jane ;TAE; 95
Karla Smyth ;TAE; 15


Women's 15 km Individual (4)
Edna Saint-Jane ;TAE; 90
Jane Quarton ;TAE; 20


Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Edna Saint-Jane/Jane Quarton/Mimi Fitzgerald/Samantha Gomez ;TAE; 100
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Carter Alemania/Jose Canevaria/Edna Saint-Jane/Mimi Fitzgerald ;TAE; 95

BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Jordan Lauffer/Michael McFadden ;TAE; 90
Ryan Carmike/Gerald Anderson ;TAE; 90
Michael Drew/Peter Prewitt ;TAE; 20
Four-Man (3 teams of 4)
Jordan Lauffer/Michael McFadden/Ryan Carmike/Gerald Anderson ;TAE; 95
Stewart Quaif/Jackson Larson/Michael Drew/Peter Prewitt ;TAE; 25

Two-Woman (3 teams of 2)
Catelyn Cardinal/Alexis Heidelman ;TAE; 95
Jane Agger/Mindy Sampson ;TAE; 20
Jemima Walker/Pansy Fox ;TAE; 25
Four-Woman (3 teams of 4)
Catelyn Cardinal/Alexis Heidelman/Mindy Sampson/Pansy Fox ;TAE; 95
Jemima Walker/Jane Agger/Kelly Fisher/Bindy Jameson ;TAE; 0


SKELETON
Men's (3)
Martin Giroux ;TAE; 100
Oliver Wright ;TAE; 95
Michael Sheuy ;TAE; 25
Women's (3)
Emory Walters ;TAE; 85
Genevre Gardonner ;TAE; 90
Edna Kilkenny ;TAE; 95

CURLING
Men's (1 team)
Taeshan ;TAE; 100
Women's (1 team)
Taeshan ;TAE; 0
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Mariah Griffin/Abel Hernandez ;TAE; 100

ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Taeshan ;TAE; 100
Women's (1 team)
Taeshan ;TAE; 15

LUGE
Men's Singles (3)
Aramis Ashante ;TAE; 100
Adam Swanson ;TAE; 25
Foster Peoples ;TAE; 25
Women's Singles (3)
Yvetta Lion ;TAE; 20
Basely Jackson ;TAE; 15
Paige Forrestor ;TAE; 85
Doubles (2 teams of 2)
Paige Forrestor/Aramis Ashante ;TAE; 90
Tina Piersol/Foster Peoples ;TAE; 30

FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Petr Fyodorov ;TAE; 100
Everett Gomez ;TAE; 30
Adan Prewitt ;TAE; 30
Ladies' Singles (3)
Andrea Villanueva ;TAE; 100
Mariah Jones ;TAE; 20
Shalson Hampton ;TAE; 20
Pairs (3 teams of 2)
Petr Fyodorov/Shalson Hampton ;TAE; 100
Everett Gomez/Mariah Jones ;TAE; 25
Adan Prewitt/Andrea Villanueva ;TAE; 25
Ice Dance (3 teams of 2)
Oliver Farnsworth/Jamie Bryant ;TAE; 100
Peter Drew/Condeleeza Jones ;TAE; 25
Jamie Corps/Jackie Longwell ;TAE; 25

SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Teddy Smyth ;TAE; 35
Porter Scarpino ;TAE; 100

Men's 1 000 m (3)
Ricky Miller ;TAE; 15
Porter Scarpino ;TAE; 90

Men's 1 500 m (3)
Ricky Miller ;TAE; 30
Jake Smyth ;TAE; 30

Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Porter Scarpino/Ricky Miller/Teddy Smyth/Alan Joseph ;TAE; 100
Women's 500 m (3)
Allison Comanche ;TAE; 100
Diega Jasmine ;TAE; 25

Women's 1 000 m (3)
Elain Quarton ;TAE; 25
Winona Collander ;TAE; 100

Women's 1 500 m (3)
Diega Jasmine ;TAE; 25
Melinda Walker ;TAE; 25

Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Allison Comanche/Winona Collander/Diega Jasmine/Elain Quarton ;TAE; 100

SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Collin Desdander ;TAE; 30
Mark Hughes ;TAE; 30


Men's 1 000 m (4)
Collin Desdander ;TAE; 30
Mark Hughes ;TAE; 30


Men's 1 500 m (4)
Destin Bones ;TAE; 30
Mark Hughes ;TAE; 30


Men's 5 000 m (3)
Destin Bones ;TAE; 25
Arnold George ;TAE; 25
Martin Salvetieri ;TAE; 100
Men's 10 000 m (3)
Martin Salvetieri ;TAE; 100
Collin Desdander ;TAE; 25
Arnold George ;TAE; 25
Men's Mass Start (3)
Martin Salvetieri ;TAE; 100
Collin Desdander ;TAE; 25
Matt Walker ;TAE; 25
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Martin Salvetieri/Collin Desdander/Matt Walker ;TAE; 100
Women's 500 m (4)
Emma Horatio ;TAE; 90
Jazz Cline ;TAE; 25
Lianne Walker ;TAE; 25

Women's 1 000 m (4)
Jazz Cline ;TAE; 30
Lianne Walker ;TAE; 30


Women's 1 500 m (4)
Kameron Cope ;TAE; 30
Jane Smith ;TAE; 25


Women's 3 000 m (3)
Emmy Hochuli ;TAE; 25
Mandy Parkes ;TAE; 25

Women's 5 000 m (3)
Emmy Hochuli ;TAE; 30
Mandy Parkes ;TAE; 30

Women's Mass Start (3)
Emmy Hochuli ;TAE; 25
Mandy Parkes ;TAE; 25

Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Emmy Hochuli/Emma Horatio/Kameron Cope ;TAE; 100

ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
John Reigns ;TAE; 100
Peter Mayhew ;TAE; 25
Mathew Essez ;TAE; 25

Men's Slalom (4)
John Reigns ;TAE; 25
Peter Mayhew ;TAE; 25
Tyler Forrestor ;TAE; 90

Men's Giant Slalom (4)
John Reigns ;TAE; 25
Eder Martinez ;TAE; 25
Paddy Fosh ;TAE; 95

Men's Super-G (4)
Eder Martinez ;TAE; 25
Joseph Corner ;TAE; 25


Men's Super Combined (4)
Eder Martinez ;TAE; 25
Joseph Corner ;TAE; 25


Women's Downhill (4)
Zelda Shire ;TAE; 85
Harriet Walker ;TAE; 30
Mandy Forrestor ;TAE; 30

Women's Slalom (4)
Lavender Hortense ;TAE; 100
Kelly Jones ;TAE; 25


Women's Giant Slalom (4)
Irina Xavier ;TAE; 90
Jemima Prewitt ;TAE; 35


Women's Super-G (4)
Kelly Jones ;TAE; 30
Zelda Shire ;TAE; 25


Women's Super Combined (4)
Kelly Jones ;TAE; 25
Mandy Forrestor ;TAE; 25



CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Benito Georgino ;TAE; 95
Evan Warner ;TAE; 25

Men's 30 km Skiathlon (3)
Evan Warner ;TAE; 20
Steve Sampson ;TAE; 20

Men's 50 km Classical (3)
Benito Georgino ;TAE; 95
Steve Sampson ;TAE; 25

Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
Benito Georgino/Steve Sampson/Evan Warner/Kyle Connors ;TAE; 90
Men's Individual Sprint (3)
Max Mathews ;TAE; 100
Steve Sampson ;TAE; 25

Men's Team Sprint (1 team of 2)
Max Mathews/Benito Georgino ;TAE; 100
Women's 10 km Freestyle (3)
Fiona Sharp ;TAE; 30
Jessie Urns ;TAE; 30

Women's 15 km Skiathlon (3)
Sarah Conrad ;TAE; 90
Alphaba Lewis ;TAE; 25

Women's 30 km Classical (3)
Prema Patel ;TAE; 85
Fiona Sharp ;TAE; 25

Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Prema Patel/Sarah Conrad/Fiona Sharp/Wanda Coello ;TAE; 95
Women's Individual Sprint (3)
Nahara Morgenstern ;TAE; 95
Wanda Coello ;TAE; 90
Jane Larson ;TAE; 25
Women's Team Sprint (1 team of 2)
Wanda Coello/Nahara Morgenstern ;TAE; 100

FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Ish Carter ;TAE; 100
Matt Hosier ;TAE; 25
Ethan Kope ;TAE; 25
Men's Halfpipe (3)
Maxwell Argentum ;TAE; 100
Billy Freedman ;TAE; 25
Kyle Korgan ;TAE; 25
Men's Moguls (3)
Florence Gale ;TAE; 100
Tyler Floam ;TAE; 25

Men's Ski Cross (3)
Tyler Floam ;TAE; 95
Matt Jones ;TAE; 25

Men's Slopestyle (3)
Matt Jones ;TAE; 25


Women's Aerials (3)
Jane Long ;TAE; 20
Portia Holt ;TAE; 20
Lavender Hortense ;TAE; 95
Women's Halfpipe (3)
Jane Larson ;TAE; 25
Portia Holt ;TAE; 25

Women's Moguls (3)
Ashley Morgenstern ;TAE; 90
Jane Long ;TAE; 25

Women's Ski Cross (3)
Kyler Bones ;TAE; 25
Jamie Corgan ;TAE; 25

Women's Slopestyle (3)
Lethia Joseph ;TAE; 25
Klay Commoran ;TAE; 25


NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Bennet Wilderama ;TAE; 100
James Foster ;TAE; 20
Alex Kenns ;TAE; 20

Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Alex Kenns ;TAE; 20
James Foster ;TAE; 20
Emile Ponderosa ;TAE; 100

Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Bennet Wilderama/Emile Ponderosa/Larson Jason/Kermit Fukuta ;TAE; 100
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Natacha Fuegahita ;TAE; 100
Elaine Shalson ;TAE; 25


Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Natacha Fuegahita ;TAE; 95
Mandy Crew ;TAE; 20
Jane Janson ;TAE; 20

Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Natacha Fuegahita/Jane Crew/Jane Janson/Mandy Crew ;TAE; 20

SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Bennet Wilderama ;TAE; 90
Michale Shasterman ;TAE; 90
Ben Jones ;TAE; 25
Kyle Smith ;TAE; 25
Men's Individual Large Hill (4)
Kyle Smith ;TAE; 25
Ben Jones ;TAE; 25
Michale Shasterman ;TAE; 100
Bennet Wilderama ;TAE; 90
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Michale Shasterman/Bennet Wilderama/Kyle Clark/Miguel DeJesus ;TAE; 100
Women's Individual Normal Hill (4)
Erin Finito ;TAE; 25
Martha Connors ;TAE; 25
Kameron Cope ;TAE; 25
Jacy Criuz ;TAE; 25
Women's Individual Large Hill (4)
Kameron Cope ;TAE; 25
Martha Connors ;TAE; 25
Erin Finito ;TAE; 25
Mindy ;TAE; 0
Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Mindy/Erin Finito/Kameron Cope/Martha Connors ;TAE; 25

SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Corporal Storm ;TAE; 100
Naizir Lincoln ;TAE; 100
Drew Smith ;TAE; 25

Men's Halfpipe (4)
Markus Vanderbilt ;TAE; 25
Styler Martinez ;TAE; 25
Sterling Thomas ;TAE; 90

Men's Parallel Giant Slalom (4)
Kieran Mullan ;TAE; 100
Jesson Brace ;TAE; 25


Men's Slopestyle (4)
Jesson Brace ;TAE; 25
Jacoby Cruiz ;TAE; 25
Lefton Markison ;TAE; 25

Men's Snowboard Cross (4)
Flannery Gardenier ;TAE; 100
Naizir Lincoln ;TAE; 100
Corporal Storm ;TAE; 100
Drew Smith ;TAE; 25
Women's Big Air (4)
Rajun Carpathia ;TAE; 90
Zamier Catungua ;TAE; 90
Jabi Grey ;TAE; 25

Women's Halfpipe (4)
Laura Mathieson ;TAE; 100
Prema Parker ;TAE; 15
Jane Janson ;TAE; 15
Enna Grace ;TAE; 15
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Heidi Gomez ;TAE; 95
Lethia Jorgenson ;TAE; 15
Lenia Portant ;TAE; 15
Emma Yasquez ;TAE; 15
Women's Slopestyle (4)
Emma Yasquez ;TAE; 0
Lenia Portant ;TAE; 0
Lethia Jorgenson ;TAE; 0
Jacy Criuz ;TAE; 20
Women's Snowboard Cross (4)
Jenna Musito ;TAE; 95
Alexander Wormen ;TAE; 95
Alaina Martin ;TAE; 25
Emma Yasquez ;TAE; 25
Champions - Copa Rushmori 22, Di Bradini Cup 19, World Baseball Classic 13, Cup of Harmony 35, World Lacrosse Championship 2, Gridiron World Championships (World Bowl 0), World Bowl 34

World Cup Qualifications-41, 44, 46, 59, 61(RoS), 62(Quarterfinals), 63 (RoS), 64 (Quarterfinals), 83

Hosts-Cup of Harmony 55, Copa Rushmori 14

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 6136
Founded: Feb 04, 2008
New York Times Democracy

Postby Liventia » Fri Oct 11, 2019 2:25 am

Signups are open for four more days.

*I ought to note here that the alpine skiing team event will be scorinated using each country's two best male and two best female slalom entrants. If a nation hasn't entered at least two athletes in men's or women's slalom, they aren't listed for the alpine team event. Should this be the case, you can still nominate other skiers from other events to race the alpine slalom team event.

Confirmed signups
Ioudaia: 72 (+0) entries, 48.03 medal average, 15.170303 stdevp, MMAB 100%
Ko-oren: 193 (+4) entries, 50.00 medal average, 50.00 demo average, 22.572837 stdevp, MMAB 91.4%, your curling mixed doubles team needs to be named rather than signed up as 'Ko-oren', luge team relay, alpine skiing team event. Please post only the names of your mixed doubles curling team in a new post, thank you. Failure to do so will result in the removal of that entry.
Darmen: 233 (+3) entries, 50.00 medal average, 50.00 demo average, 23.597616 stdevp, MMAB 88.0%, luge team relay
Taeshan: 235 (+0) entries, 50.00 medal average, 35.376396 stdevp, MMAB 48.7%, luge team relay, figure skating team event, alpine skiing team event

Rejected signups
Northwest Kalactin: DO NOT COPY AND PASTE AN OLD SIGNUP; SOME EVENT NAMES HAVE CHANGED. Please post your corrected signup in a new post, thank you.
Amuaplye: DO NOT CHANGE THE NAMES OF THE EVENTS. Please post your corrected signup in a new post, thank you.
Last edited by Liventia on Sat Oct 12, 2019 2:49 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Liventia
Negotiator
 
Posts: 6136
Founded: Feb 04, 2008
New York Times Democracy

Postby Liventia » Fri Oct 11, 2019 3:36 am

Apologies; I'd missed Xabia's signup as it was spoilered.

I would suggest not spoilering signups as they are easy to miss.

Confirmed signups
People's Republic of Xabia: 242 (+8) entries, 50.00 medal average, 50.00 demo average, 26.792386 stdevp, MMAB 77.4%, luge team relay, figure skating team event
Last edited by Liventia on Sat Oct 12, 2019 2:49 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Electrum
Minister
 
Posts: 2408
Founded: Jan 20, 2013
Left-Leaning College State

Postby Electrum » Fri Oct 11, 2019 4:56 am

Electrum entries (200 + 8 entries):

BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Rowan Jones;ETM;30
Scotty Diamond;ETM;40
Men's 15 km Mass Start (4)
Timothy Verne;ETM;20
Chris Anderson;ETM;10
Men's 20 km Individual (4)
Mathias Bell;ETM;70
Frank Templeton;ETM;30
Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Rowan Jones/Scotty Diamond/Timothy Verne/Chris Anderson;ETM;90
Women's 7.5 km Sprint (4)
Anette Akana;ETM;100
Sam Mayer;ETM;30
Women's 12.5 km Mass Start (4)
Jessie Amber;ETM;10
Natalie Moore;ETM;30
Women's 15 km Individual (4)
Kate Hayden;ETM;20
Debbie Chandler;ETM;80
Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Anette Akana/Natalie Moore/Yuki Medellin/Myka Fung;ETM;90
Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Minto Green/Rowan Jones/Yuki Medellin/Myka Fung;ETM;90
BOBSLEIGH
BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Tadamori Yamazaki/Kei Nishioka;ETM;30
Manuel Gotte/Casey Stephens;ETM;40
Four-Man (3 teams of 4)
Nicholas Cartwright/Raymond Nguyen/Tony Underwood/Eric Venus;ETM;60
Troy Carroll/Marshall Schultz/Daniel Carter/Christopher Bayer;ETM;40
Two-Woman (3 teams of 2)
Fiona Archibald/Jane Barker;ETM;30
Kirsten Skye/Christina Haley;ETM;10
Four-Woman (3 teams of 4)
Serena Halliburton/Miriam Prado/Robyn Fox/Selena Torres;ETM;20
Mi Wei/Jamie Nex/Antoinette Lorenzo/April Harrison;ETM;80
SKELETON
Men's (3)
Ciaran Bradley;ETM;30
Robert Ely;ETM;20
Women's (3)
Katarina Zulkovic;ETM;30
Sinead O'Connor;ETM;20
CURLING
Men's (1 team)
Electrum;ETM;90
Women's (1 team)
Electrum;ETM;90
Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Ricky Lane/Sandra Lane;ETM;90
ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Electrum;ETM;20
Women's (1 team)
Electrum;ETM;20
LUGE
Men's Singles (3)
Rahul Khan;ETM;90
Luke Pan;ETM;10
Women's Singles (3)
Anna McMahon;ETM;70
Lydia Ebbs;ETM;20
Doubles (2 teams of 2)
Justin Farmer/Brian Stathopolous;ETM;80
Voula Economou/Marlene Zappia;ETM;30
SKATING
FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Martin Hammond;ETM;100
Lachlan Spencer;ETM;40
Larry Scott;ETM;30
Ladies' Singles (3)
Katrina Schwartz;ETM;100
Abigail Lynch;ETM;50
Bethany Mirza;ETM;20
Pairs (3 teams of 2)
Diane Ellis/Edward Hart;ETM;100
Nina Van Taarling/Marcus Van Taarling;ETM;40
Julia Mendez/Nicholas Ng;ETM;30
Ice Dance (3 teams of 2)
Evan White/Madeline Pinker;ETM;100
Terrence Howard/Aster Joseph;ETM;60
Carlos Sutton/Vera Wormwood;ETM;50
SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Laurence Moreno;ETM;50
Cecil Price;ETM;30
Men's 1 000 m (3)
Laurence Moreno;ETM;20
Ronald Wise;ETM;40
Men's 1 500 m (3)
Ronald Wise;ETM;80
Raymond Park;ETM;20
Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Laurence Moreno/Cecil Price/Ronald Wise/Raymond Park;ETM;80
Women's 500 m (3)
Anh Pham;ETM;30
Shirley Kim;ETM;20
Women's 1 000 m (3)
Roxanne Stewart;ETM;90
Shirley Kim;ETM;20
Women's 1 500 m (3)
Roxanne Stewart;ETM;90
Gabriella Dunlop;ETM;0
Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Anh Pham/Shirley Kim/Roxanne Stewart/Gabriella Dunlop;ETM;80
SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Sascha Galvin;ETM;60
Martin McCullough;ETM;40
Men's 1 000 m (4)
Sascha Galvin;ETM;50
Martin McCullough;ETM;40
Men's 1 500 m (4)
Karan Bhatia;ETM;80
Brendan Hollingsworth;ETM;50
Men's 5 000 m (3)
Niles Garland;ETM;100
Craig Whitmore;ETM;40
Men's 10 000 m (3)
Niles Garland;ETM;100
Simon Choudry;ETM;30
Men's Mass Start (3)
Marshall O'Brien;ETM;90
Stanley Elmore;ETM;20
Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Adam Brindley/Burt Nye/Ruis Burnton;ETM;40
Women's 500 m (4)
Ngoc Gilson;ETM;90
Yolanda Black;ETM;40
Women's 1 000 m (4)
Ngoc Gilson;ETM;90
Winona Leslie;ETM;30
Women's 1 500 m (4)
Jennifer Choi;ETM;40
Sabrina Summers;ETM;30
Women's 3 000 m (3)
Sabrina Summers;ETM;90
Kara Reid;ETM;40
Women's 5 000 m (3)
Kara Reid;ETM;60
Lani Chappell;ETM;30
Women's Mass Start (3)
Willow Price;ETM;80
Joyce Nanango;ETM;60
Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Cathy List/Alice List/Irina Robin;ETM;100
SKIING
ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Warren Mann;ETM;20
Terry Hartsuyker;ETM;40
Men's Slalom (4)
Eugene Wong;ETM;80
Kim Wong;ETM;10
Men's Giant Slalom (4)
Ryan Matthews;ETM;80
Earl Scott;ETM;10
Men's Super-G (4)
Tyler Vargas;ETM;90
Brandon White;ETM;60
Men's Super Combined (4)
Darren Butcher;ETM;90
Sergei Kuznetsov;ETM;20
Women's Downhill (4)
Angelina Christiansen;ETM;90
Lusamine Ibaraki;ETM;60
Women's Slalom (4)
Charis Upwey;ETM;90
Ann Harrison;ETM;60
Women's Giant Slalom (4)
Sue Whitten;ETM;70
Ann Harrison;ETM;40
Women's Super-G (4)
Whitney Greenwood;ETM;30
Jules Parker;ETM;20
Women's Super Combined (4)
Amanda Brooks;ETM;30
Rachel Brooks;ETM;10
CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Riley Potter;ETM;30
Lindsay Sweeney;ETM;20
Men's 30 km Skiathlon (3)
William Meyer;ETM;10
Peter Jenkins;ETM;30
Men's 50 km Classical (3)
Kevin Heggarty;ETM;90
Ryan Hill;ETM;30
Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
Riley Potter/Lindsay Sweeney/Kevin Heggarty/Peter Jenkins;ETM;40
Men's Individual Sprint (3)
Rex McHale;ETM;90
Derek Young;ETM;70
Men's Team Sprint (1 team of 2)
Nick Pattinson/Marcus Libermann;ETM;90
Women's 10 km Freestyle (3)
Yoon Il-Sook;ETM;70
Birdie McMahon;ETM;20
Women's 15 km Skiathlon (3)
Yoon Il-Sook;ETM;80
Jessie Ferrara;ETM;10
Women's 30 km Classical (3)
Julie Grenada;ETM;30
Lucille Mahoney;ETM;20
Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Yoon Il-Sook/Birdie McMahon/Jessie Ferrara/Tillie Wang;ETM;70
Women's Individual Sprint (3)
Risa Cherbourg;ETM;80
Antoinette Crockford;ETM;20
Women's Team Sprint (1 team of 2)
Risa Cherbourg/Antoinette Crockford;ETM;90
FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Troy Leyzerman;ETM;90
Oscar Quick;ETM;80
Xavier Marples;ETM;60
Men's Halfpipe (3)
Drew Peak;ETM;90
Jonathan Lassiter;ETM;70
Colin Barr;ETM;60
Men's Moguls (3)
Justin Gray;ETM;80
Oswald Moniz;ETM;40
Mohammed Faisal;ETM;20
Men's Ski Cross (3)
Samuel Rivera;ETM;30
Rhett Mack;ETM;40
Julio Creel;ETM;20
Men's Slopestyle (3)
Fabrice Lefebvre;ETM;80
Justin Short;ETM;20
Robert Cook;ETM;20
Women's Aerials (3)
Reneee Steely;ETM;90
Carrie Wyatt;ETM;40
Deborah Walker;ETM;30
Women's Halfpipe (3)
Regina Bachman;ETM;90
Danielle Hook;ETM;60
Eva Fortescue;ETM;50
Women's Moguls (3)
Lina Zhuo;ETM;80
Kimberley Torrens;ETM;20
Francine Diaz;ETM;10
Women's Ski Cross (3)
Patty Young;ETM;10
Karen Barnes;ETM;30
Therese Biggs;ETM;20
Women's Slopestyle (3)
Cora Prescott;ETM;90
Lacy Speers;ETM;30
Amelia Stitt;ETM;10
NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Alastair Bailey;ETM;40
Ethan Bennett;ETM;20
Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Mitchell Symons;ETM;100
Christopher Shaw;ETM;30
Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Alastair Bailey/Ethan Bennett/Mitchell Symons/Christopher Shaw;ETM;90
Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Rosie Neal;ETM;70
Jenna Bridges;ETM;10
Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Arielle Duong;ETM;60
Olivia Rosario;ETM;40
Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Rosie Neal/Jenna Bridges/Arielle Duong/Olivia Rosario;ETM;80
SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Graham Bloomfield;ETM;80
Jerry Pearson;ETM;10
Men's Individual Large Hill (4)
Andrew Xiang;ETM;80
Cameron Rafter;ETM;30
Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Graham Bloomfield/Jerry Pearson/Andrew Xiang/Cameron Rafter;ETM;80
Women's Individual Normal Hill (4)
Lily Kilpatrick;ETM;40
Tessa Parry;ETM;10
Women's Individual Large Hill (4)
Angela Byrne;ETM;80
Tina Vo;ETM;30
Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Lily Kilpatrick/Tessa Parry/Angela Byrne/Tina Vo;ETM;30
SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
James Patel;ETM;40
TJ Basel;ETM;20
Men's Halfpipe (4)
Tomas Nichols;ETM;90
Benjamin Allen;ETM;40
Men's Parallel Giant Slalom (4)
Aaron Turner;ETM;80
Paul Evans;ETM;20
Men's Slopestyle (4)
Leo Flowers;ETM;70
Mark Scott;ETM;0
Men's Snowboard Cross (4)
Chase Austin;ETM;60
Eric Morgan;ETM;20
Women's Big Air (4)
Jessica Breyer;ETM;100
Helen Thorne;ETM;30
Women's Halfpipe (4)
Kimberley Flores;ETM;80
Judith Harvey;ETM;30
Women's Parallel Giant Slalom (4)
Ann Watson;ETM;80
Tammy Long;ETM;10
Women's Slopestyle (4)
Janet Ramirez;ETM;80
Cindy Singh;ETM;10
Women's Snowboard Cross (4)
Elizabeth Whelan;ETM;30
Cathy O'Toole;ETM;0

DEMONSTRATION EVENTS
BANDY
Men's (1 team)
Electrum;ETM;20
Women's (1 team)
Electrum;ETM;30

ICE RACING
Men's (2)
Marty O’Meara;ETM;80
Han Jeong;ETM;40
Women's (2)
Andrea Nguyen;ETM;70
Holly Jigsaw;ETM;60

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
Electrum;ETM;30
Women's (1 team)
Electrum;ETM;20
Last edited by Electrum on Fri Oct 11, 2019 4:57 am, edited 1 time in total.

User avatar
Ioudaia
Envoy
 
Posts: 265
Founded: Nov 13, 2010
New York Times Democracy

Postby Ioudaia » Fri Oct 11, 2019 7:37 am

Liventia wrote:Confirmed signups
Ioudaia: 71 (+0) entries, 48.03 medal average, 15.170303 stdevp, MMAB 100%

My delegation should have 72 entries. The spreadsheet shows 72, and my browser shows 72 matches for ";IOU;" on this page. Is the 71 a typo, or should I try to figure out who got lost?
Last edited by Ioudaia on Fri Oct 11, 2019 7:38 am, edited 1 time in total.

User avatar
Kriegiersien
Diplomat
 
Posts: 636
Founded: Jul 07, 2010
Father Knows Best State

Postby Kriegiersien » Fri Oct 11, 2019 7:58 am

Yeah, same as in my case, thought is was 250, not 249.
Winner: Championnat du monde de bandy
3rd of the Maple Leaf Bowl I, Quidditch World Cup 5
Top 4: The International Melee of Alarya, ICC IV, World Korfball Classics III

Olympic Medals:
VIII Summer Orean: 2-6-10
IX Summer Zube Kytler Bay City: 6-4-15
X Summer Centralis & Nassau Bay 7-5-12
XI Summer Aeropag 0-2-4
XII Summer Novonaya & Provinsk 9-1-7
XIII Summer Republica 13-16-16

IX Winter Olympics Arcon: 2-5-3
X Winter Baseton 1-2-2
XI Winter Prescott 3-8-7
XII Winter Prescott 1-4-5
XIII Winter Prescott 4-5-4
Overall 48-48-85

One Kriegiersien. Two Kriegiersiens. The Kriegiersien team. Kriegiersien food. Coming from Kriegiersien.
Pronunciation:
Chri (as in Christian) - gear - sea - en (as in enter)

User avatar
Amuaplye
Minister
 
Posts: 2870
Founded: Dec 07, 2014
New York Times Democracy

Postby Amuaplye » Fri Oct 11, 2019 1:53 pm

BIATHLON
Men's 10 km Sprint (4)
Bryant Mann;AME;20

Men's 15 km Mass Start (4)
Keith Francis;AME;65

Men's 20 km Individual (4)
Christopher Shaw;AME;35

Men's 4x7.5 km Relay (1 team of 4)
Benjamin Ruiz/Peter Burke/Freddie Jennings/William Torres;AME;22

Women's 7.5 km Sprint (4)
Chelsea Rodriguez;AME;36

Women's 12.5 km Mass Start (4)
Pamela Chapman;AME;41

Women's 15 km Individual (4)
Natalie Carson;AME;67

Women's 4x6 km Relay (1 team of 4)
Beulah Sutton/Lela Tate/Angel Tucker/Rochelle Ellis;AME;21

Mixed Relay 2x6 km+2x7.5 km (1 team of 2 men, 2 women)
Martin Schultz/Archie Zimmerman/Annette Munoz/Betsy Wilson;AME;3


BOBSLEIGH
Two-Man (3 teams of 2)
Randolph Porter/Clarence Hogan;AME;8

Four-Man (3 teams of 4)
Miguel Neal/Trevor Harmon/Roosevelt McBride/Vincent Johnson;AME;92

Two-Woman (3 teams of 2)
Flora Gonzales/Eloise Payne;AME;96

Four-Woman (3 teams of 4)
Alexandria Matthews/Erika Watkins/Verns Shelton/Terri Brewer;AME;84


SKELETON
Men's (3)
Marlon Cole;AME;10

Women's (3)
Lynn Manning;AME;25


CURLING
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;25

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;64

Mixed Doubles (1 team of 1 man, 1 woman)
Ron Williams/Patricia Mitchell;AME;81


ICE HOCKEY
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;98

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;79


LUGE
Men's Singles (3)
Jessie Bradley;AME;27

Women's Singles (3)
Olive Copeland;AME;60

Doubles (2 teams of 2)
Ada Phillips/Francis Douglas;AME;34


FIGURE SKATING
Men's Singles (3)
Casey Burton;AME;8

Ladies' Singles (3)
Jan Glover;AME;89

Pairs (3 teams of 2)
Reginald Ward/Janie Perkins;AME;56

Ice Dance (3 teams of 2)
Kent Mann/Jeanette Potter;AME;83


SHORT TRACK SPEED SKATING
Men's 500 m (3)
Santiago Hayes;AME;39

Men's 1 000 m (3)
Toby Nguyen;AME;42

Men's 1 500 m (3)
Harry Soto;AME;80

Men's 5 000 m Relay (1 team of 4)
Ryan Robertson/Forrest Newman/Kenneth Morgan/Bobby Morrison;AME;31

Women's 500 m (3)
Sue Fernandez;AME;51

Women's 1 000 m (3)
Mandy Russell;AME;20

Women's 1 500 m (3)
Frances Flores;AME;83

Women's 3 000 m Relay (1 team of 4)
Pearl Hodges/Rebecca Paul/Olivia Norton/Lillian Lamb;AME;47


SPEED SKATING
Men's 500 m (4)
Brad Owen;AME;98

Men's 1 000 m (4)
Cameron Conner;AME;28

Men's 1 500 m (4)
Elbert Romero;AME;49

Men's 5 000 m (3)
Alvin Craig;AME;78

Men's 1 0000 m (3)
Loren Rivera;AME;95

Men's Mass Start (3)
Roland Jones;AME;25

Men's Team Pursuit (1 team of 3)
Rick Osbourne/Samuel Simpson/Larry Hayes/Marcus Padilla;AME;48

Women's 500 m (4)
Sarah Massey;AME;41

Women's 1 000 m (4)
Silvia Manning;AME;83

Women's 1 500 m (4)
Denise Owen;AME;16

Women's 3 000 m (3)
Suzanne Hansen;AME;87

Women's 5 000 m (3)
Courtney McCormick;AME;54

Women's Mass Start (3)
Eva Cruz;AME;69

Women's Team Pursuit (1 team of 3)
Jean Schneider/Josefina Alvarado/Alison Davis;AME;2


ALPINE SKIING
Men's Downhill (4)
Gabriel Erickson;AME;75

Men's Slalom (4)
Cody Mitchell;AME;86

Men's Giant Slalom (4)
Clayton McGee;AME;38

Men's Super-G (4)
Willie Sims;AME;32

Men's Super Combined (4)
Timothy Green;AME;84

Women's Downhill (4)
Rose Soto;AME;25

Women's Slalom (4)
Erika Sanchez;AME;92

Women's Giant Slalom (4)
Elaine Townsend;AME;63

Women's Super-G (4)
Priscilla Hines;AME;47

Women's Super Combined (4)
Alexis Dean;AME;38


CROSS-COUNTRY SKIING
Men's 15 km Freestyle (3)
Nick Olsen;AME;5

Men's 30 km Skiathlon (3)
Frankie Bradley;AME;53

Men's 50 km Classical (3)
Sean Wilkins;AME;36

Men's 4x10 km Relay (1 team of 4)
William Glover/Levi Wilson/Lorenzo Gonzalez/Myron Long;AME;39

Men's Individual Sprint (3)
Drew Flowers;AME;51

Men's Team Sprint (1 team of 2)
Frankie Gill/Dustin Bates;AME;85

Women's 10 km Freestyle (3)
Tracey Ortiz;AME;77

Women's 15 km Skiathlon (3)
Crystal Reyes;AME;11

Women's 30 km Classical (3)
Jo Gill;AME;98

Women's 4x5 km Relay (1 team of 4)
Tammy Parks/Lela Dawson/Clara Red/Lynne Peterson;AME;14

Women's Individual Sprint (3)
Brandi Schmidt;AME;42

Women's Team Sprint (1 team of 2)
Cynthia Murray/Ruth Wolfe;AME;52


FREESTYLE SKIING
Men's Aerials (3)
Roman Valdez;AME;56

Men's Halfpipe (3)
Ismael Lyons;AME;23

Men's Moguls (3)
Sergio Sanders;AME;6

Men's Ski Cross (3)
Sam Robbins;AME;98

Men's Slopestyle (3)
Pedro Singleton;AME;19

Women's Aerials (3)
Elena Porter;AME;37

Women's Halfpipe (3)
Brittany Franklin;AME;10

Women's Moguls (3)
Joanne Rogers;AME;5

Women's Ski Cross (3)
Peggy Hopkins;AME;51

Women's Slopestyle
Candice Robbins;AME;87


NORDIC COMBINED
Men's Individual Normal Hill/10 km (4)
Greg Briggs;AME;34

Men's Individual Large Hill/10 km (4)
Carlos Haynes;AME;72

Men's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Frank Andrews/Guadalupe Sherman/Norman Day/Joseph Burgess;AME;66

Women's Individual Normal Hill/10 km (4)
Bobbie Morton;AME;85

Women's Individual Large Hill/10 km (4)
Ella Greer;AME;33

Women's Team Large Hill/4x5 km (1 team of 4)
Alma Cobb/Wendy Bryan/Anita Chandler/Thelma Webb;AME;28


SKI JUMPING
Men's Individual Normal Hill (4)
Wade Harris;AME;45

Men's Individual Large Hill (4)
Wayne Bass;AME;59

Men's Team Large Hill (1 team of 4)
Anthony Gonzales/Sam Alexander/Jay Payne/John Day;AME;95

Women's Individual Normal Hill (4)
Connie Clayton;AME;36

Women's Individual Large Hill (4)
Agnes Carson;AME;56

Women's Team Large Hill (1 team of 4)
Marilyn Gibbs/Gladys Webb/Jenna Gregory/Hope Frazier;AME;12


SNOWBOARDING
Men's Big Air (4)
Troy Brady;AME;66

Men's Halfpipe (4)
Israel Baldwin;AME;13

Men's Parallel Giant Slalom (4)
Terrance Vaughn;AME;42

Men's Parallel Slalom (4)
Kirk Hart;AME;48

Men's Slopestyle (4)
Luther Lawson;AME;45

Men's Snowboard Cross (4)
Elijah Dean;AME;86

Women's Big Air (4)
Robyn Park;AME;6

Women's Halfpipe (4)
Cecilia Parker;AME;36

Women's Parallel Giant Slalom (4)
Eunice Ford;AME;50

Women's Parallel Slalom (4)
Pauline Howell;AME;49

Women's Slopestyle (4)
Ellen Strickland;AME;58

Women's Snowboard Cross (4)
Helen Baldwin;AME;52


BANDY
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;27

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;22


ICE RACING
Men's (2)
Elias Glover;AME;100

Women's (2)
Mary Crawford;AME;20

SNOW VOLLEYBALL
Men's (1 team)
Amuaplye;AME;11

Women's (1 team)
Amuaplye;AME;71
I'm a dude.
Also, call me Amuaplye, not Amuapyle, or Amu.

Electrum on Discord wrote:Please do not ping me a list of body parts.

User avatar
Darkmania
Diplomat
 
Posts: 691
Founded: Oct 18, 2015
Inoffensive Centrist Democracy

Postby Darkmania » Sat Oct 12, 2019 5:52 am

Darkmania (DMN) delegation to the X Winter Olympics


BIATHLON
Men’s 10 km Sprint (4)
Dänyel Gästerma;DMN;30
Men's 15 km Mass Start (4)
Dänyel Gästerma;DMN;30
Men's 20 km Individual (4)
Dänyel Gästerma;DMN;30

ICE HOCKEY
Men’s (1 team)
Darkmania;DMN;40
Women’s (1 team)
Darkmania;DMN;35

SKIING
ALPINE SKIING
Men’s Downhill (4)
Jürgen Fänge;DMN;42
Men’s Slalom (4)
Rëubens Aareedaal;DMN;1
22/M/NORWAY #DMN
NSWIKI (IC) -wip- / Favorite Wikipedia-Page

Not racist. The name has noting to do with racism.

Vermin Supreme 2020

Next

Advertisement

Remove ads

Return to NS Sports

Who is online

Users browsing this forum: Liventia

Advertisement

Remove ads