NATION

PASSWORD

The Royal Barangay/Fipino Federation Sports Newswires

A battle ground for the sportsmen and women of nations worldwide. [In character]
User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

The Royal Barangay/Fipino Federation Sports Newswires

Postby Sangti » Mon May 06, 2013 2:23 am

If you are not a member of the Fipino Federation (aka nations controlled by Sangti) or a moderator performing mod duties, then you are forbidden to post here without express permission from Sangti via TG.

This will be the place where results of sports leagues of the Fipino Federation are posted. The member nations of the Fipino Federation are as follows:
Sangti (Region: Esportiva)
Ati Kaluraya (Region: Esportiva)
Alitaba (Region: Rushmore)
Senippilihp (Region: Rushmore)
Perlasilangan (Region: Atlantian Oceania)
Ingla Terra (Region: Esquarium)
Pilipin Repablik (Region: Philippines)



Sangti

Football
Aguas Rapidas Primera Liga
LFS Campeonato
LFS Liga Uno
LFS Liga Dos
Conferencia Nacional de Sangti
Copa del Sangti
Campeonato Regional

Basketball
Associacion Baloncesto de Sangti
ANEAS (Associacion Nacional de Escuelas de Atletismo de Sangti) Baloncesto

Handball
Liga Handbol de Sangti

Baseball
Beisbol Sangti

Rugby Union
La Union del Rugbi de Sangti Liga (LURS Liga)

Motorsports
Formula Sangti

Tennis
Tueres de Nacional de Sangti

Cycling
Ciclismo Campeonato Nacional de Sangti
Last edited by Reploid Productions on Thu Sep 01, 2016 1:59 pm, edited 23 times in total.
Reason: Flagcounter spam removed
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Mon May 06, 2013 10:03 am

[FOOTBALL]
Image
The Dictatorship of Sangti, through the Sangtian Football Association (Futbol Assosacion de Sangti) is launching its inagural Sangti Primera Liga. 76 teams from the six Sangtian regional leagues (Nomadia, Respana, Pranse, Nuevo Nomadia, Olhana and Cantones) are ranked based on the last five seasons of the regional leagues and are grouped into the 4 levels of the Sangtian Football League System. More updates to come.

The league is divided into four divisions.
- Primera Division (Top level) - 18 teams
- Segunda Division Uno (2nd level) - 20 teams
- Segunda Division Dos (3rd level) - 20 teams
- Segunda Division Tres (4td level) - 20 teams

These are the following guidelines in ranking clubs for each division.
1. Each city must have at most ONE club representative for the top two divisions at the inagural season. (e.g. one city can have one club in Primera and Segunda Division Uno, but can have 2 or 3 at the Segunda Division Dos or Tres.)
2. The champion of the last season of the regional leagues will automatically qualify for the Primera Division, regardless of placing at the pointing system table.
3. Positions in the table are scored with 1st place getting a score of the number of clubs in the regional league. (e.g. for a six club division, 1st = 6 pts, 2nd = 5 pts and so on...)
4. The points will be tallied after the fifth season and guidelines 1 and 2 are to be observed.

MATCHDAY 1
Respeto Mogya 3-1 Ritmo Cadomer
CF Mogya 1-0 El Dos Cantos Cadomer
Balompie Mogya 1-1 Rambo Pesgem
Fuerza Catobon 0-0 Pesgem Cuatro
Ronda Catobon 0-1 Real Balongaca
Wanko Nocoru 3-2 Balangay Balongaca
MATCHDAY 2
El Dos Cantos Cadomer 1-3 Respeto Mogya
Rambo Pesgem 4-1 Ritmo Cadomer
Pesgem Cuatro 2-2 CF Mogya
Real Balongaca 1-0 Balompie Mogya
Balangay Balongaca 1-0 Fuerza Catobon
Wanko Nocoru 1-2 Ronda Catobon
MATCHDAY 3
Respeto Mogya 2-1 Rambo Pesgem
El Dos Cantos Cadomer 1-1 Pesgem Cuatro
Ritmo Cadomer 1-0 Real Balongaca
CF Mogya 0-2 Balangay Balongaca
Balompie Mogya 4-6 Wanko Nocoru
Fuerza Catobon 2-0 Ronda Catobon
MATCHDAY 4
Pesgem Cuatro 0-1 Respeto Mogya
Real Balongaca 2-0 Rambo Pesgem
Balangay Balongaca 2-2 El Dos Cantos Cadomer
Wanko Nocoru 5-0 Ritmo Cadomer
Ronda Catobon 0-2 CF Mogya
Fuerza Catobon 0-1 Balompie Mogya
MATCHDAY 5
Respeto Mogya 4-0 Real Balongaca
Pesgem Cuatro 3-0 Balangay Balongaca
Rambo Pesgem 1-0 Wanko Nocoru
El Dos Cantos Cadomer 2-0 Ronda Catobon
Ritmo Cadomer 1-1 Fuerza Catobon
CF Mogya 1-0 Balompie Mogya
MATCHDAY 6
Balangay Balongaca 4-1 Respeto Mogya
Wanko Nocoru 2-1 Real Balongaca
Ronda Catobon 1-4 Pesgem Cuatro
Fuerza Catobon 0-3 Rambo Pesgem
Balompie Mogya 5-2 El Dos Cantos Cadomer
CF Mogya 2-0 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 7
Respeto Mogya 0-6 Wanko Nocoru
Balangay Balongaca 4-0 Ronda Catobon
Real Balongaca 3-2 Fuerza Catobon
Pesgem Cuatro 0-4 Balompie Mogya
Rambo Pesgem 2-2 CF Mogya
El Dos Cantos Cadomer 3-1 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 8
Ronda Catobon 1-2 Respeto Mogya
Fuerza Catobon 3-4 Wanko Nocoru
Balompie Mogya 5-1 Balangay Balongaca
CF Mogya 2-1 Real Balongaca
Ritmo Cadomer 0-1 Pesgem Cuatro
El Dos Cantos Cadomer 2-1 Rambo Pesgem
MATCHDAY 9
Respeto Mogya 1-1 Fuerza Catobon
Ronda Catobon 0-3 Balompie Mogya
Wanko Nocoru 3-0 CF Mogya
Balangay Balongaca 0-1 Ritmo Cadomer
Real Balongaca 3-3 El Dos Cantos Cadomer
Pesgem Cuatro 0-4 Rambo Pesgem
MATCHDAY 10
Balompie Mogya 6-1 Respeto Mogya
CF Mogya 2-0 Fuerza Catobon
Ritmo Cadomer 0-0 Ronda Catobon
El Dos Cantos Cadomer 2-4 Wanko Nocoru
Rambo Pesgem 1-1 Balangay Balongaca
Pesgem Cuatro 0-0 Real Balongaca
MATCHDAY 11
Respeto Mogya 1-1 CF Mogya
Balompie Mogya 2-0 Ritmo Cadomer
Fuerza Catobon 0-3 El Dos Cantos Cadomer
Ronda Catobon 0-0 Rambo Pesgem
Wanko Nocoru 4-1 Pesgem Cuatro
Balangay Balongaca 0-0 Real Balongaca
MATCHDAY 12
Ritmo Cadomer 1-3 Respeto Mogya
El Dos Cantos Cadomer 4-1 CF Mogya
Rambo Pesgem 1-3 Balompie Mogya
Pesgem Cuatro 0-1 Fuerza Catobon
Real Balongaca 1-2 Ronda Catobon
Balangay Balongaca 0-2 Wanko Nocoru
MATCHDAY 13
Respeto Mogya 1-3 El Dos Cantos Cadomer
Ritmo Cadomer 4-6 Rambo Pesgem
CF Mogya 4-0 Pesgem Cuatro
Balompie Mogya 6-1 Real Balongaca
Fuerza Catobon 2-0 Balangay Balongaca
Ronda Catobon 4-3 Wanko Nocoru
MATCHDAY 14
Rambo Pesgem 2-0 Respeto Mogya
Pesgem Cuatro 0-1 El Dos Cantos Cadomer
Real Balongaca 2-0 Ritmo Cadomer
Balangay Balongaca 1-2 CF Mogya
Wanko Nocoru 4-0 Balompie Mogya
Ronda Catobon 3-1 Fuerza Catobon
MATCHDAY 15
Respeto Mogya 4-0 Pesgem Cuatro
Rambo Pesgem 1-0 Real Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 1-1 Balangay Balongaca
Ritmo Cadomer 3-0 Wanko Nocoru
CF Mogya 2-0 Ronda Catobon
Balompie Mogya 1-0 Fuerza Catobon
MATCHDAY 16
Real Balongaca 1-0 Respeto Mogya
Balangay Balongaca 5-2 Pesgem Cuatro
Wanko Nocoru 1-3 Rambo Pesgem
Ronda Catobon 0-3 El Dos Cantos Cadomer
Fuerza Catobon 1-0 Ritmo Cadomer
Balompie Mogya 1-1 CF Mogya
MATCHDAY 17
Respeto Mogya 0-0 Balangay Balongaca
Real Balongaca 3-0 Wanko Nocoru
Pesgem Cuatro 3-1 Ronda Catobon
Rambo Pesgem 2-1 Fuerza Catobon
El Dos Cantos Cadomer 0-0 Balompie Mogya
Ritmo Cadomer 0-2 CF Mogya
MATCHDAY 18
Wanko Nocoru 7-1 Respeto Mogya
Ronda Catobon 2-3 Balangay Balongaca
Fuerza Catobon 1-2 Real Balongaca
Balompie Mogya 1-1 Pesgem Cuatro
CF Mogya 6-4 Rambo Pesgem
Ritmo Cadomer 1-1 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 19
Respeto Mogya 2-1 Ronda Catobon
Wanko Nocoru 1-1 Fuerza Catobon
Balangay Balongaca 1-1 Balompie Mogya
Real Balongaca 0-3 CF Mogya
Pesgem Cuatro 0-0 Ritmo Cadomer
Rambo Pesgem 4-0 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 20
Fuerza Catobon 4-2 Respeto Mogya
Balompie Mogya 3-1 Ronda Catobon
CF Mogya 1-3 Wanko Nocoru
Ritmo Cadomer 2-2 Balangay Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 1-1 Real Balongaca
Rambo Pesgem 1-0 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 21
Respeto Mogya 1-5 Balompie Mogya
Fuerza Catobon 0-4 CF Mogya
Ronda Catobon 0-5 Ritmo Cadomer
Wanko Nocoru 0-0 El Dos Cantos Cadomer
Balangay Balongaca 4-1 Rambo Pesgem
Real Balongaca 2-2 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 22
CF Mogya 2-0 Respeto Mogya
Ritmo Cadomer 1-1 Balompie Mogya
El Dos Cantos Cadomer 4-3 Fuerza Catobon
Rambo Pesgem 7-0 Ronda Catobon
Pesgem Cuatro 1-1 Wanko Nocoru
Real Balongaca 0-3 Balangay Balongaca
MATCHDAY 1
Decardio Lomalos 0-6 Rosavilla Atletico
Dinamo Lomalos 1-5 Real Rosavilla
Resituto Nuelma 1-1 CF Nuevavilla
Carbonel Nuelma 2-0 Nuevo Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 1-0 Forza Cegacor
Atleti Gueti 4-2 Atletico Gustina
Juego Tiagosan 0-0 Sangtial Vascue
Real Tiagosan 5-2 FC Vascue
Racing de Tiagosan 1-9 Internacional Cintore
Atletico Viocla 3-4 Real Cintore
CD Viocla 2-1 CA Cintore
CR Novasca 1-1 Deportivo Novasca
MATCHDAY 2
Real Rosavilla 3-7 Decardio Lomalos
CF Nuevavilla 4-2 Rosavilla Atletico
Nuevo Cegacor 0-1 Dinamo Lomalos
Forza Cegacor 3-1 Resituto Nuelma
Atletico Gustina 1-0 Carbonel Nuelma
Atleti Gueti 7-1 Carrubonieta Il Gueti
FC Vascue 1-1 Juego Tiagosan
Internacional Cintore 2-0 Sangtial Vascue
Real Cintore 1-0 Real Tiagosan
CA Cintore 1-0 Racing de Tiagosan
Deportivo Novasca 4-1 Atletico Viocla
CR Novasca 1-1 CD Viocla
MATCHDAY 3
Decardio Lomalos 2-2 CF Nuevavilla
Real Rosavilla 7-0 Nuevo Cegacor
Rosavilla Atletico 0-0 Forza Cegacor
Dinamo Lomalos 1-1 Atletico Gustina
Resituto Nuelma 4-0 Atleti Gueti
Carbonel Nuelma 4-1 Carrubonieta Il Gueti
Juego Tiagosan 3-0 Internacional Cintore
FC Vascue 0-1 Real Cintore
Sangtial Vascue 1-0 CA Cintore
Real Tiagosan 1-2 Deportivo Novasca
Racing de Tiagosan 3-0 CR Novasca
Atletico Viocla 2-3 CD Viocla
MATCHDAY 4
Nuevo Cegacor 0-0 Decardio Lomalos
Forza Cegacor 2-0 CF Nuevavilla
Atletico Gustina 1-2 Real Rosavilla
Atleti Gueti 4-1 Rosavilla Atletico
Carrubonieta Il Gueti 2-0 Dinamo Lomalos
Carbonel Nuelma 3-1 Resituto Nuelma
Real Cintore 4-1 Juego Tiagosan
CA Cintore 0-0 Internacional Cintore
Deportivo Novasca 0-2 FC Vascue
CR Novasca 1-1 Sangtial Vascue
CD Viocla 1-1 Real Tiagosan
Atletico Viocla 0-4 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 5
Decardio Lomalos 4-2 Forza Cegacor
Nuevo Cegacor 2-1 Atletico Gustina
CF Nuevavilla 1-0 Atleti Gueti
Real Rosavilla 1-2 Carrubonieta Il Gueti
Rosavilla Atletico 6-1 Carbonel Nuelma
Dinamo Lomalos 1-2 Resituto Nuelma
Juego Tiagosan 2-2 CA Cintore
Real Cintore 2-0 Deportivo Novasca
Internacional Cintore 1-2 CR Novasca
FC Vascue 0-1 CD Viocla
Sangtial Vascue 1-4 Atletico Viocla
Real Tiagosan 2-0 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 6
Atletico Gustina 1-0 Decardio Lomalos
Atleti Gueti 3-0 Forza Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 2-0 Nuevo Cegacor
Carbonel Nuelma 2-1 CF Nuevavilla
Resituto Nuelma 1-6 Real Rosavilla
Dinamo Lomalos 0-3 Rosavilla Atletico
Deportivo Novasca 4-1 Juego Tiagosan
CR Novasca 4-1 CA Cintore
CD Viocla 9-3 Real Cintore
Atletico Viocla 1-0 Internacional Cintore
Racing de Tiagosan 2-2 FC Vascue
Real Tiagosan 2-6 Sangtial Vascue
MATCHDAY 7
Decardio Lomalos 1-4 Atleti Gueti
Atletico Gustina 7-8 Carrubonieta Il Gueti
Forza Cegacor 1-8 Carbonel Nuelma
Nuevo Cegacor 1-2 Resituto Nuelma
CF Nuevavilla 1-0 Dinamo Lomalos
Real Rosavilla 1-1 Rosavilla Atletico
Juego Tiagosan 0-2 CR Novasca
Deportivo Novasca 7-4 CD Viocla
CA Cintore 1-1 Atletico Viocla
Real Cintore 4-1 Racing de Tiagosan
Internacional Cintore 0-1 Real Tiagosan
FC Vascue 1-1 Sangtial Vascue
MATCHDAY 8
Carrubonieta Il Gueti 2-1 Decardio Lomalos
Carbonel Nuelma 8-0 Atleti Gueti
Resituto Nuelma 0-4 Atletico Gustina
Dinamo Lomalos 1-1 Forza Cegacor
Rosavilla Atletico 0-4 Nuevo Cegacor
Real Rosavilla 0-2 CF Nuevavilla
CD Viocla 4-0 Juego Tiagosan
Atletico Viocla 3-2 CR Novasca
Racing de Tiagosan 1-2 Deportivo Novasca
Real Tiagosan 2-1 CA Cintore
Sangtial Vascue 6-4 Real Cintore
FC Vascue 1-0 Internacional Cintore
MATCHDAY 9
Decardio Lomalos 1-5 Carbonel Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 4-1 Resituto Nuelma
Atleti Gueti 7-2 Dinamo Lomalos
Atletico Gustina 1-1 Rosavilla Atletico
Forza Cegacor 2-6 Real Rosavilla
Nuevo Cegacor 0-2 CF Nuevavilla
Juego Tiagosan 4-1 Atletico Viocla
CD Viocla 4-1 Racing de Tiagosan
CR Novasca 1-1 Real Tiagosan
Deportivo Novasca 6-1 Sangtial Vascue
CA Cintore 0-1 FC Vascue
Real Cintore 1-4 Internacional Cintore
MATCHDAY 10
Resituto Nuelma 0-2 Decardio Lomalos
Dinamo Lomalos 0-1 Carbonel Nuelma
Rosavilla Atletico 7-0 Carrubonieta Il Gueti
Real Rosavilla 2-0 Atleti Gueti
CF Nuevavilla 3-2 Atletico Gustina
Nuevo Cegacor 1-0 Forza Cegacor
Racing de Tiagosan 3-0 Juego Tiagosan
Real Tiagosan 1-2 Atletico Viocla
Sangtial Vascue 1-4 CD Viocla
FC Vascue 1-1 CR Novasca
Internacional Cintore 3-1 Deportivo Novasca
Real Cintore 3-1 CA Cintore
MATCHDAY 11
Decardio Lomalos 0-2 Dinamo Lomalos
Resituto Nuelma 0-2 Rosavilla Atletico
Carbonel Nuelma 4-1 Real Rosavilla
Carrubonieta Il Gueti 1-0 CF Nuevavilla
Atleti Gueti 3-0 Nuevo Cegacor
Atletico Gustina 4-1 Forza Cegacor
Juego Tiagosan 1-4 Real Tiagosan
Racing de Tiagosan 4-1 Sangtial Vascue
Atletico Viocla 4-1 FC Vascue
CD Viocla 2-0 Internacional Cintore
CR Novasca 2-5 Real Cintore
Deportivo Novasca 0-3 CA Cintore
MATCHDAY 12
Rosavilla Atletico 1-1 Decardio Lomalos
Real Rosavilla 7-0 Dinamo Lomalos
CF Nuevavilla 1-3 Resituto Nuelma
Nuevo Cegacor 5-1 Carbonel Nuelma
Forza Cegacor 3-2 Carrubonieta Il Gueti
Atletico Gustina 0-0 Atleti Gueti
Sangtial Vascue 5-1 Juego Tiagosan
FC Vascue 1-1 Real Tiagosan
Internacional Cintore 4-1 Racing de Tiagosan
Real Cintore 4-3 Atletico Viocla
CA Cintore 0-0 CD Viocla
Deportivo Novasca 3-1 CR Novasca
MATCHDAY 13
Decardio Lomalos 3-1 Real Rosavilla
Rosavilla Atletico 1-1 CF Nuevavilla
Dinamo Lomalos 0-0 Nuevo Cegacor
Resituto Nuelma 5-0 Forza Cegacor
Carbonel Nuelma 4-2 Atletico Gustina
Carrubonieta Il Gueti 1-2 Atleti Gueti
Juego Tiagosan 1-0 FC Vascue
Sangtial Vascue 5-0 Internacional Cintore
Real Tiagosan 0-3 Real Cintore
Racing de Tiagosan 2-3 CA Cintore
Atletico Viocla 2-1 Deportivo Novasca
CD Viocla 1-4 CR Novasca
MATCHDAY 14
CF Nuevavilla 2-0 Decardio Lomalos
Nuevo Cegacor 0-5 Real Rosavilla
Forza Cegacor 1-1 Rosavilla Atletico
Atletico Gustina 7-1 Dinamo Lomalos
Atleti Gueti 1-1 Resituto Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 6-0 Carbonel Nuelma
Internacional Cintore 1-1 Juego Tiagosan
Real Cintore 1-1 FC Vascue
CA Cintore 1-1 Sangtial Vascue
Deportivo Novasca 0-3 Real Tiagosan
CR Novasca 4-1 Racing de Tiagosan
CD Viocla 5-0 Atletico Viocla
MATCHDAY 15
Decardio Lomalos 2-0 Nuevo Cegacor
CF Nuevavilla 6-4 Forza Cegacor
Real Rosavilla 5-0 Atletico Gustina
Rosavilla Atletico 0-1 Atleti Gueti
Dinamo Lomalos 1-1 Carrubonieta Il Gueti
Resituto Nuelma 0-3 Carbonel Nuelma
Juego Tiagosan 0-1 Real Cintore
Internacional Cintore 0-1 CA Cintore
FC Vascue 3-2 Deportivo Novasca
Sangtial Vascue 3-0 CR Novasca
Real Tiagosan 0-1 CD Viocla
Racing de Tiagosan 1-1 Atletico Viocla
MATCHDAY 16
Forza Cegacor 2-1 Decardio Lomalos
Atletico Gustina 0-1 Nuevo Cegacor
Atleti Gueti 2-0 CF Nuevavilla
Carrubonieta Il Gueti 2-2 Real Rosavilla
Carbonel Nuelma 5-1 Rosavilla Atletico
Resituto Nuelma 2-0 Dinamo Lomalos
CA Cintore 2-0 Juego Tiagosan
Deportivo Novasca 0-4 Real Cintore
CR Novasca 6-1 Internacional Cintore
CD Viocla 3-1 FC Vascue
Atletico Viocla 1-1 Sangtial Vascue
Racing de Tiagosan 4-3 Real Tiagosan
MATCHDAY 17
Decardio Lomalos 0-1 Atletico Gustina
Forza Cegacor 0-5 Atleti Gueti
Nuevo Cegacor 1-2 Carrubonieta Il Gueti
CF Nuevavilla 3-1 Carbonel Nuelma
Real Rosavilla 1-3 Resituto Nuelma
Rosavilla Atletico 6-0 Dinamo Lomalos
Juego Tiagosan 1-1 Deportivo Novasca
CA Cintore 1-1 CR Novasca
Real Cintore 2-5 CD Viocla
Internacional Cintore 0-0 Atletico Viocla
FC Vascue 0-1 Racing de Tiagosan
Sangtial Vascue 0-2 Real Tiagosan
MATCHDAY 18
Atleti Gueti 9-1 Decardio Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 2-1 Atletico Gustina
Carbonel Nuelma 6-0 Forza Cegacor
Resituto Nuelma 1-1 Nuevo Cegacor
Dinamo Lomalos 0-3 CF Nuevavilla
Rosavilla Atletico 6-1 Real Rosavilla
CR Novasca 3-2 Juego Tiagosan
CD Viocla 0-3 Deportivo Novasca
Atletico Viocla 6-1 CA Cintore
Racing de Tiagosan 0-3 Real Cintore
Real Tiagosan 0-1 Internacional Cintore
Sangtial Vascue 1-3 FC Vascue
MATCHDAY 19
Decardio Lomalos 0-0 Carrubonieta Il Gueti
Atleti Gueti 2-2 Carbonel Nuelma
Atletico Gustina 3-2 Resituto Nuelma
Forza Cegacor 1-2 Dinamo Lomalos
Nuevo Cegacor 1-4 Rosavilla Atletico
CF Nuevavilla 1-5 Real Rosavilla
Juego Tiagosan 0-5 CD Viocla
CR Novasca 4-1 Atletico Viocla
Deportivo Novasca 1-1 Racing de Tiagosan
CA Cintore 4-8 Real Tiagosan
Real Cintore 6-0 Sangtial Vascue
Internacional Cintore 1-1 FC Vascue
MATCHDAY 20
Carbonel Nuelma 6-3 Decardio Lomalos
Resituto Nuelma 0-3 Carrubonieta Il Gueti
Dinamo Lomalos 4-1 Atleti Gueti
Rosavilla Atletico 1-1 Atletico Gustina
Real Rosavilla 4-0 Forza Cegacor
CF Nuevavilla 1-0 Nuevo Cegacor
Atletico Viocla 0-3 Juego Tiagosan
Racing de Tiagosan 1-2 CD Viocla
Real Tiagosan 3-1 CR Novasca
Sangtial Vascue 3-1 Deportivo Novasca
FC Vascue 2-0 CA Cintore
Internacional Cintore 0-1 Real Cintore
MATCHDAY 21
Decardio Lomalos 1-2 Resituto Nuelma
Carbonel Nuelma 6-1 Dinamo Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 0-6 Rosavilla Atletico
Atleti Gueti 4-2 Real Rosavilla
Atletico Gustina 1-0 CF Nuevavilla
Forza Cegacor 4-4 Nuevo Cegacor
Juego Tiagosan 5-1 Racing de Tiagosan
Atletico Viocla 4-3 Real Tiagosan
CD Viocla 8-0 Sangtial Vascue
CR Novasca 0-1 FC Vascue
Deportivo Novasca 2-3 Internacional Cintore
CA Cintore 2-3 Real Cintore
MATCHDAY 22
Dinamo Lomalos 2-1 Decardio Lomalos
Rosavilla Atletico 0-0 Resituto Nuelma
Real Rosavilla 1-0 Carbonel Nuelma
CF Nuevavilla 2-5 Carrubonieta Il Gueti
Nuevo Cegacor 1-3 Atleti Gueti
Forza Cegacor 1-0 Atletico Gustina
Real Tiagosan 2-4 Juego Tiagosan
Sangtial Vascue 1-1 Racing de Tiagosan
FC Vascue 1-3 Atletico Viocla
Internacional Cintore 4-1 CD Viocla
Real Cintore 2-1 CR Novasca
CA Cintore 0-2 Deportivo Novasca
MATCHDAY 1
Tossan Saint Etudes 2-1 Reape Atlantique
Girondins Tossan 3-0 Yesre Atletique
Leonde Sport 1-0 Olympique Leonde
MATCHDAY 2
Yesre Atletique 0-1 Tossan Saint Etudes
Olympique Leonde 3-2 Reape Atlantique
Leonde Sport 0-4 Girondins Tossan
MATCHDAY 3
Tossan Saint Etudes 0-2 Olympique Leonde
Yesre Atletique 1-1 Leonde Sport
Reape Atlantique 1-6 Girondins Tossan
MATCHDAY 4
Leonde Sport 2-3 Tossan Saint Etudes
Girondins Tossan 0-2 Olympique Leonde
Reape Atlantique 3-1 Yesre Atletique
MATCHDAY 5
Tossan Saint Etudes 5-0 Girondins Tossan
Leonde Sport 1-0 Reape Atlantique
Olympique Leonde 3-1 Yesre Atletique
MATCHDAY 6
Reape Atlantique 1-2 Tossan Saint Etudes
Yesre Atletique 0-0 Girondins Tossan
Olympique Leonde 5-1 Leonde Sport
MATCHDAY 7
Tossan Saint Etudes 2-1 Yesre Atletique
Reape Atlantique 0-0 Olympique Leonde
Girondins Tossan 2-0 Leonde Sport
MATCHDAY 8
Olympique Leonde 3-3 Tossan Saint Etudes
Leonde Sport 1-1 Yesre Atletique
Girondins Tossan 2-3 Reape Atlantique
MATCHDAY 9
Tossan Saint Etudes 1-1 Leonde Sport
Olympique Leonde 1-1 Girondins Tossan
Yesre Atletique 2-0 Reape Atlantique
MATCHDAY 10
Girondins Tossan 0-1 Tossan Saint Etudes
Reape Atlantique 0-3 Leonde Sport
Yesre Atletique 1-3 Olympique Leonde
MATCHDAY 1
Atletico Radi 5-1 Real Nesley
CF Radi 2-2 Garbalona Nesley
Gabelona 5-0 Atletico Rumasi
Real Gabel 1-0 CF Rumasi
Deportivo Nespa 6-4 Real Nonas-a
Internacional Nespa 3-3 Recreativo Nonas-a
CF Nespa 4-0 Ryne Savio
MATCHDAY 2
Garbalona Nesley 2-3 Atletico Radi
Atletico Rumasi 1-3 Real Nesley
CF Rumasi 0-0 CF Radi
Real Nonas-a 4-3 Gabelona
Recreativo Nonas-a 0-4 Real Gabel
Ryne Savio 1-1 Deportivo Nespa
CF Nespa 1-4 Internacional Nespa
MATCHDAY 3
Atletico Radi 4-0 Atletico Rumasi
Garbalona Nesley 0-6 CF Rumasi
Real Nesley 0-0 Real Nonas-a
CF Radi 1-0 Recreativo Nonas-a
Gabelona 6-0 Ryne Savio
Real Gabel 1-3 CF Nespa
Deportivo Nespa 3-4 Internacional Nespa
MATCHDAY 4
CF Rumasi 6-1 Atletico Radi
Real Nonas-a 4-1 Atletico Rumasi
Recreativo Nonas-a 0-0 Garbalona Nesley
Ryne Savio 3-5 Real Nesley
CF Nespa 3-1 CF Radi
Internacional Nespa 0-3 Gabelona
Deportivo Nespa 3-1 Real Gabel
MATCHDAY 5
Atletico Radi 3-0 Real Nonas-a
CF Rumasi 4-0 Recreativo Nonas-a
Atletico Rumasi 0-3 Ryne Savio
Garbalona Nesley 4-0 CF Nespa
Real Nesley 1-4 Internacional Nespa
CF Radi 2-4 Deportivo Nespa
Gabelona 1-0 Real Gabel
MATCHDAY 6
Recreativo Nonas-a 0-2 Atletico Radi
Ryne Savio 0-3 Real Nonas-a
CF Nespa 1-1 CF Rumasi
Internacional Nespa 2-1 Atletico Rumasi
Deportivo Nespa 1-3 Garbalona Nesley
Real Gabel 0-0 Real Nesley
Gabelona 1-1 CF Radi
MATCHDAY 7
Atletico Radi 0-1 Ryne Savio
Recreativo Nonas-a 0-3 CF Nespa
Real Nonas-a 1-0 Internacional Nespa
CF Rumasi 1-1 Deportivo Nespa
Atletico Rumasi 4-2 Real Gabel
Garbalona Nesley 1-1 Gabelona
Real Nesley 4-1 CF Radi
MATCHDAY 8
CF Nespa 2-0 Atletico Radi
Internacional Nespa 1-1 Ryne Savio
Deportivo Nespa 4-1 Recreativo Nonas-a
Real Gabel 3-3 Real Nonas-a
Gabelona 1-0 CF Rumasi
CF Radi 1-1 Atletico Rumasi
Real Nesley 0-0 Garbalona Nesley
MATCHDAY 9
Atletico Radi 1-0 Internacional Nespa
CF Nespa 3-0 Deportivo Nespa
Ryne Savio 7-2 Real Gabel
Recreativo Nonas-a 0-2 Gabelona
Real Nonas-a 0-0 CF Radi
CF Rumasi 2-1 Real Nesley
Atletico Rumasi 1-2 Garbalona Nesley
MATCHDAY 10
Deportivo Nespa 7-4 Atletico Radi
Real Gabel 0-2 Internacional Nespa
Gabelona 2-1 CF Nespa
CF Radi 1-3 Ryne Savio
Real Nesley 2-0 Recreativo Nonas-a
Garbalona Nesley 6-6 Real Nonas-a
Atletico Rumasi 0-0 CF Rumasi
MATCHDAY 11
Atletico Radi 3-0 Real Gabel
Deportivo Nespa 1-1 Gabelona
Internacional Nespa 1-0 CF Radi
CF Nespa 0-2 Real Nesley
Ryne Savio 4-2 Garbalona Nesley
Recreativo Nonas-a 9-1 Atletico Rumasi
Real Nonas-a 3-0 CF Rumasi
MATCHDAY 12
Gabelona 1-0 Atletico Radi
CF Radi 3-7 Real Gabel
Real Nesley 1-1 Deportivo Nespa
Garbalona Nesley 1-2 Internacional Nespa
Atletico Rumasi 2-1 CF Nespa
CF Rumasi 4-0 Ryne Savio
Real Nonas-a 4-1 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 13
Atletico Radi 5-1 CF Radi
Gabelona 2-1 Real Nesley
Real Gabel 1-0 Garbalona Nesley
Deportivo Nespa 4-0 Atletico Rumasi
Internacional Nespa 0-4 CF Rumasi
CF Nespa 0-0 Real Nonas-a
Ryne Savio 1-3 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 14
Real Nesley 2-3 Atletico Radi
Garbalona Nesley 1-1 CF Radi
Atletico Rumasi 1-3 Gabelona
CF Rumasi 3-1 Real Gabel
Real Nonas-a 2-1 Deportivo Nespa
Recreativo Nonas-a 1-4 Internacional Nespa
Ryne Savio 1-4 CF Nespa
MATCHDAY 15
Atletico Radi 4-1 Garbalona Nesley
Real Nesley 2-0 Atletico Rumasi
CF Radi 0-0 CF Rumasi
Gabelona 1-0 Real Nonas-a
Real Gabel 3-1 Recreativo Nonas-a
Deportivo Nespa 1-3 Ryne Savio
Internacional Nespa 3-3 CF Nespa
MATCHDAY 16
Atletico Rumasi 0-5 Atletico Radi
CF Rumasi 0-1 Garbalona Nesley
Real Nonas-a 1-1 Real Nesley
Recreativo Nonas-a 1-0 CF Radi
Ryne Savio 0-1 Gabelona
CF Nespa 3-2 Real Gabel
Internacional Nespa 1-2 Deportivo Nespa
MATCHDAY 17
Atletico Radi 0-1 CF Rumasi
Atletico Rumasi 1-0 Real Nonas-a
Garbalona Nesley 1-0 Recreativo Nonas-a
Real Nesley 0-2 Ryne Savio
CF Radi 1-2 CF Nespa
Gabelona 1-0 Internacional Nespa
Real Gabel 2-6 Deportivo Nespa
MATCHDAY 18
Real Nonas-a 3-2 Atletico Radi
Recreativo Nonas-a 1-3 CF Rumasi
Ryne Savio 1-0 Atletico Rumasi
CF Nespa 3-1 Garbalona Nesley
Internacional Nespa 2-1 Real Nesley
Deportivo Nespa 0-1 CF Radi
Real Gabel 1-3 Gabelona
MATCHDAY 19
Atletico Radi 7-2 Recreativo Nonas-a
Real Nonas-a 1-1 Ryne Savio
CF Rumasi 3-3 CF Nespa
Atletico Rumasi 1-4 Internacional Nespa
Garbalona Nesley 1-4 Deportivo Nespa
Real Nesley 1-1 Real Gabel
CF Radi 0-1 Gabelona
MATCHDAY 20
Ryne Savio 1-0 Atletico Radi
CF Nespa 1-2 Recreativo Nonas-a
Internacional Nespa 3-4 Real Nonas-a
Deportivo Nespa 0-5 CF Rumasi
Real Gabel 1-1 Atletico Rumasi
Gabelona 2-0 Garbalona Nesley
CF Radi 0-5 Real Nesley
MATCHDAY 21
Atletico Radi 2-0 CF Nespa
Ryne Savio 3-0 Internacional Nespa
Recreativo Nonas-a 2-7 Deportivo Nespa
Real Nonas-a 0-0 Real Gabel
CF Rumasi 0-0 Gabelona
Atletico Rumasi 1-2 CF Radi
Garbalona Nesley 1-0 Real Nesley
MATCHDAY 22
Internacional Nespa 0-0 Atletico Radi
Deportivo Nespa 1-0 CF Nespa
Real Gabel 0-1 Ryne Savio
Gabelona 6-1 Recreativo Nonas-a
CF Radi 0-0 Real Nonas-a
Real Nesley 2-2 CF Rumasi
Garbalona Nesley 0-1 Atletico Rumasi
MATCHDAY 23
Atletico Radi 0-3 Deportivo Nespa
Internacional Nespa 10-2 Real Gabel
CF Nespa 1-5 Gabelona
Ryne Savio 1-1 CF Radi
Recreativo Nonas-a 2-0 Real Nesley
Real Nonas-a 6-3 Garbalona Nesley
CF Rumasi 2-1 Atletico Rumasi
MATCHDAY 24
Real Gabel 0-7 Atletico Radi
Gabelona 1-6 Deportivo Nespa
CF Radi 2-1 Internacional Nespa
Real Nesley 0-1 CF Nespa
Garbalona Nesley 1-1 Ryne Savio
Atletico Rumasi 1-1 Recreativo Nonas-a
CF Rumasi 2-0 Real Nonas-a
MATCHDAY 25
Atletico Radi 5-0 Gabelona
Real Gabel 2-0 CF Radi
Deportivo Nespa 3-0 Real Nesley
Internacional Nespa 6-1 Garbalona Nesley
CF Nespa 2-0 Atletico Rumasi
Ryne Savio 4-2 CF Rumasi
Recreativo Nonas-a 1-0 Real Nonas-a
MATCHDAY 26
CF Radi 0-1 Atletico Radi
Real Nesley 1-2 Gabelona
Garbalona Nesley 3-1 Real Gabel
Atletico Rumasi 1-6 Deportivo Nespa
CF Rumasi 4-1 Internacional Nespa
Real Nonas-a 3-4 CF Nespa
Recreativo Nonas-a 4-1 Ryne Savio
MATCHDAY 1
FC Lestialce 1-0 Deportivo Girabel
Sangtiola Nandezfer 3-0 Racing Girabel
Locomotiva Nandezfer 1-1 Real Girabel
Policia Panaoma 0-4 CF Vanie
Dinamo Panaoma 1-4 Celta Vanie
Real Tadofal 1-1 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 2
Racing Girabel 1-2 FC Lestialce
Real Girabel 2-0 Deportivo Girabel
CF Vanie 1-1 Sangtiola Nandezfer
Celta Vanie 1-2 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Tadofal 1-2 Policia Panaoma
Real Tadofal 5-2 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 3
FC Lestialce 6-4 Real Girabel
Racing Girabel 0-2 CF Vanie
Deportivo Girabel 0-0 Celta Vanie
Sangtiola Nandezfer 2-2 Deportivo Tadofal
Locomotiva Nandezfer 3-1 Real Tadofal
Policia Panaoma 5-1 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 4
CF Vanie 7-4 FC Lestialce
Celta Vanie 2-4 Real Girabel
Deportivo Tadofal 1-2 Racing Girabel
Real Tadofal 6-0 Deportivo Girabel
Dinamo Panaoma 1-3 Sangtiola Nandezfer
Policia Panaoma 0-2 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 5
FC Lestialce 2-0 Celta Vanie
CF Vanie 5-1 Deportivo Tadofal
Real Girabel 3-5 Real Tadofal
Racing Girabel 0-1 Dinamo Panaoma
Deportivo Girabel 3-0 Policia Panaoma
Sangtiola Nandezfer 5-1 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 6
Deportivo Tadofal 11-3 FC Lestialce
Real Tadofal 4-0 Celta Vanie
Dinamo Panaoma 1-6 CF Vanie
Policia Panaoma 6-1 Real Girabel
Locomotiva Nandezfer 4-4 Racing Girabel
Sangtiola Nandezfer 5-0 Deportivo Girabel
MATCHDAY 7
FC Lestialce 1-3 Real Tadofal
Deportivo Tadofal 3-1 Dinamo Panaoma
Celta Vanie 1-1 Policia Panaoma
CF Vanie 1-0 Locomotiva Nandezfer
Real Girabel 2-2 Sangtiola Nandezfer
Racing Girabel 1-3 Deportivo Girabel
MATCHDAY 8
Dinamo Panaoma 0-2 FC Lestialce
Policia Panaoma 2-2 Real Tadofal
Locomotiva Nandezfer 2-0 Deportivo Tadofal
Sangtiola Nandezfer 2-3 Celta Vanie
Deportivo Girabel 0-5 CF Vanie
Racing Girabel 1-1 Real Girabel
MATCHDAY 9
FC Lestialce 1-1 Policia Panaoma
Dinamo Panaoma 1-1 Locomotiva Nandezfer
Real Tadofal 4-4 Sangtiola Nandezfer
Deportivo Tadofal 3-0 Deportivo Girabel
Celta Vanie 2-0 Racing Girabel
CF Vanie 4-1 Real Girabel
MATCHDAY 10
Locomotiva Nandezfer 4-0 FC Lestialce
Sangtiola Nandezfer 3-1 Policia Panaoma
Deportivo Girabel 4-1 Dinamo Panaoma
Racing Girabel 1-6 Real Tadofal
Real Girabel 1-1 Deportivo Tadofal
CF Vanie 3-2 Celta Vanie
MATCHDAY 11
FC Lestialce 2-1 Sangtiola Nandezfer
Locomotiva Nandezfer 1-1 Deportivo Girabel
Policia Panaoma 1-0 Racing Girabel
Dinamo Panaoma 1-0 Real Girabel
Real Tadofal 5-2 CF Vanie
Deportivo Tadofal 2-1 Celta Vanie
MATCHDAY 12
Deportivo Girabel 5-1 FC Lestialce
Racing Girabel 1-4 Sangtiola Nandezfer
Real Girabel 1-1 Locomotiva Nandezfer
CF Vanie 2-1 Policia Panaoma
Celta Vanie 1-4 Dinamo Panaoma
Deportivo Tadofal 4-3 Real Tadofal
MATCHDAY 13
FC Lestialce 2-0 Racing Girabel
Deportivo Girabel 1-3 Real Girabel
Sangtiola Nandezfer 3-6 CF Vanie
Locomotiva Nandezfer 1-0 Celta Vanie
Policia Panaoma 1-2 Deportivo Tadofal
Dinamo Panaoma 0-4 Real Tadofal
MATCHDAY 14
Real Girabel 1-0 FC Lestialce
CF Vanie 0-6 Racing Girabel
Celta Vanie 2-0 Deportivo Girabel
Deportivo Tadofal 1-1 Sangtiola Nandezfer
Real Tadofal 1-1 Locomotiva Nandezfer
Dinamo Panaoma 0-1 Policia Panaoma
MATCHDAY 15
FC Lestialce 3-0 CF Vanie
Real Girabel 2-0 Celta Vanie
Racing Girabel 1-3 Deportivo Tadofal
Deportivo Girabel 1-4 Real Tadofal
Sangtiola Nandezfer 8-1 Dinamo Panaoma
Locomotiva Nandezfer 2-0 Policia Panaoma
MATCHDAY 16
Celta Vanie 4-0 FC Lestialce
Deportivo Tadofal 1-4 CF Vanie
Real Tadofal 1-0 Real Girabel
Dinamo Panaoma 3-1 Racing Girabel
Policia Panaoma 1-1 Deportivo Girabel
Locomotiva Nandezfer 2-0 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 17
FC Lestialce 1-1 Deportivo Tadofal
Celta Vanie 2-1 Real Tadofal
CF Vanie 3-0 Dinamo Panaoma
Real Girabel 2-0 Policia Panaoma
Racing Girabel 1-1 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Girabel 1-6 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 18
Real Tadofal 3-1 FC Lestialce
Dinamo Panaoma 1-4 Deportivo Tadofal
Policia Panaoma 2-4 Celta Vanie
Locomotiva Nandezfer 1-1 CF Vanie
Sangtiola Nandezfer 2-1 Real Girabel
Deportivo Girabel 1-0 Racing Girabel
MATCHDAY 19
FC Lestialce 1-1 Dinamo Panaoma
Real Tadofal 3-0 Policia Panaoma
Deportivo Tadofal 2-2 Locomotiva Nandezfer
Celta Vanie 2-1 Sangtiola Nandezfer
CF Vanie 6-3 Deportivo Girabel
Real Girabel 0-0 Racing Girabel
MATCHDAY 20
Policia Panaoma 1-2 FC Lestialce
Locomotiva Nandezfer 7-3 Dinamo Panaoma
Sangtiola Nandezfer 4-3 Real Tadofal
Deportivo Girabel 1-0 Deportivo Tadofal
Racing Girabel 4-2 Celta Vanie
Real Girabel 1-7 CF Vanie
MATCHDAY 21
FC Lestialce 3-2 Locomotiva Nandezfer
Policia Panaoma 1-2 Sangtiola Nandezfer
Dinamo Panaoma 1-2 Deportivo Girabel
Real Tadofal 2-3 Racing Girabel
Deportivo Tadofal 2-1 Real Girabel
Celta Vanie 4-6 CF Vanie
MATCHDAY 22
Sangtiola Nandezfer 0-1 FC Lestialce
Deportivo Girabel 1-5 Locomotiva Nandezfer
Racing Girabel 2-6 Policia Panaoma
Real Girabel 1-3 Dinamo Panaoma
CF Vanie 1-4 Real Tadofal
Celta Vanie 2-1 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 1
Real Xhenghua Baoyam 2-1 Deportivo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 1-0 Rayo Nalvodo
FC Jocolim 1-1 Real Droniolo
FC Jocolim Shenghui 0-3 Atletico Droniolo
Ngi Pang Pal 0-3 CF Ngipangpal
MATCHDAY 2
Rayo Nalvodo 2-1 Real Xhenghua Baoyam
Real Droniolo 0-0 Deportivo Nalvodo
Atletico Droniolo 3-7 Racing Xinghua Baoyam
CF Ngipangpal 1-1 FC Jocolim
Ngi Pang Pal 3-1 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 3
Real Xhenghua Baoyam 1-0 Real Droniolo
Rayo Nalvodo 2-1 Atletico Droniolo
Deportivo Nalvodo 1-1 CF Ngipangpal
Racing Xinghua Baoyam 6-1 Ngi Pang Pal
FC Jocolim 4-1 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 4
Atletico Droniolo 2-0 Real Xhenghua Baoyam
CF Ngipangpal 2-1 Real Droniolo
Ngi Pang Pal 1-3 Rayo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 4-0 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim 1-6 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 5
Real Xhenghua Baoyam 1-1 CF Ngipangpal
Atletico Droniolo 2-0 Ngi Pang Pal
Real Droniolo 4-0 FC Jocolim Shenghui
Rayo Nalvodo 1-1 FC Jocolim
Deportivo Nalvodo 1-8 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 6
Ngi Pang Pal 6-3 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 0-1 CF Ngipangpal
FC Jocolim 0-1 Atletico Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 3-1 Real Droniolo
Deportivo Nalvodo 2-1 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 7
Real Xhenghua Baoyam 0-1 FC Jocolim Shenghui
Ngi Pang Pal 2-6 FC Jocolim
CF Ngipangpal 4-4 Racing Xinghua Baoyam
Atletico Droniolo 3-1 Deportivo Nalvodo
Real Droniolo 2-2 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 8
FC Jocolim 4-1 Real Xhenghua Baoyam
Racing Xinghua Baoyam 6-1 FC Jocolim Shenghui
Deportivo Nalvodo 4-3 Ngi Pang Pal
Rayo Nalvodo 0-4 CF Ngipangpal
Real Droniolo 4-0 Atletico Droniolo
MATCHDAY 9
Real Xhenghua Baoyam 0-2 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim 4-1 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 1-0 Rayo Nalvodo
Ngi Pang Pal 0-0 Real Droniolo
CF Ngipangpal 1-1 Atletico Droniolo
MATCHDAY 10
Deportivo Nalvodo 1-1 Real Xhenghua Baoyam
Rayo Nalvodo 1-1 Racing Xinghua Baoyam
Real Droniolo 0-2 FC Jocolim
Atletico Droniolo 1-2 FC Jocolim Shenghui
CF Ngipangpal 1-0 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 11
Real Xhenghua Baoyam 2-0 Rayo Nalvodo
Deportivo Nalvodo 1-4 Real Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 2-0 Atletico Droniolo
FC Jocolim 1-4 CF Ngipangpal
FC Jocolim Shenghui 0-1 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 12
Real Droniolo 1-1 Real Xhenghua Baoyam
Atletico Droniolo 1-0 Rayo Nalvodo
CF Ngipangpal 5-1 Deportivo Nalvodo
Ngi Pang Pal 2-4 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 3-4 FC Jocolim
MATCHDAY 13
Real Xhenghua Baoyam 3-0 Atletico Droniolo
Real Droniolo 0-1 CF Ngipangpal
Rayo Nalvodo 2-0 Ngi Pang Pal
Deportivo Nalvodo 3-2 FC Jocolim Shenghui
Racing Xinghua Baoyam 1-0 FC Jocolim
MATCHDAY 14
CF Ngipangpal 1-2 Real Xhenghua Baoyam
Ngi Pang Pal 1-2 Atletico Droniolo
FC Jocolim Shenghui 0-3 Real Droniolo
FC Jocolim 4-0 Rayo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 6-2 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 15
Real Xhenghua Baoyam 2-1 Ngi Pang Pal
CF Ngipangpal 1-0 FC Jocolim Shenghui
Atletico Droniolo 3-4 FC Jocolim
Real Droniolo 1-0 Racing Xinghua Baoyam
Rayo Nalvodo 1-4 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 16
FC Jocolim Shenghui 1-6 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim 6-0 Ngi Pang Pal
Racing Xinghua Baoyam 3-1 CF Ngipangpal
Deportivo Nalvodo 3-5 Atletico Droniolo
Rayo Nalvodo 1-3 Real Droniolo
MATCHDAY 17
Real Xhenghua Baoyam 3-3 FC Jocolim
FC Jocolim Shenghui 1-4 Racing Xinghua Baoyam
Ngi Pang Pal 1-3 Deportivo Nalvodo
CF Ngipangpal 1-0 Rayo Nalvodo
Atletico Droniolo 1-1 Real Droniolo
MATCHDAY 18
Racing Xinghua Baoyam 1-1 Real Xhenghua Baoyam
Deportivo Nalvodo 2-6 FC Jocolim
Rayo Nalvodo 0-2 FC Jocolim Shenghui
Real Droniolo 2-0 Ngi Pang Pal
Atletico Droniolo 2-1 CF Ngipangpal


NOMADIA LIGA
Pos Team                        P   W  D   L For  Ag  +/- Pts
1 CF Mogya 22 14 4 4 43 24 +19 46
2 Balompie Mogya 22 12 6 4 53 25 +28 42
3 Wanko Nocoru 22 13 3 6 60 33 +27 42
4 Rambo Pesgem 22 12 4 6 50 30 +20 40
5 El Dos Cantos Cadomer 22 9 8 5 39 33 +6 35
6 Balangay Balongaca 22 8 7 7 37 31 +6 31
7 Respeto Mogya 22 9 3 10 33 48 -15 30
8 Real Balongaca 22 8 5 9 25 33 -8 29
9 Pesgem Cuatro 22 4 8 10 21 38 -17 20
10 Fuerza Catobon 22 5 4 13 24 38 -14 19
11 Ritmo Cadomer 22 4 6 12 23 39 -16 18
12 Ronda Catobon 22 4 2 16 18 54 -36 14


Respana Liga Division Nuevo
Pos Team                        P   W  D   L For  Ag  +/- Pts
1 Carbonel Nuelma 22 15 1 6 72 37 +35 46
2 Atleti Gueti 22 14 3 5 62 34 +28 45
3 Carrubonieta Il Gueti 22 13 3 6 48 46 +2 42
4 Real Rosavilla 22 12 2 8 68 40 +28 38
5 CF Nuevavilla 22 11 3 8 37 34 +3 36
6 Rosavilla Atletico 22 9 8 5 56 27 +29 35
7 Atletico Gustina 22 8 4 10 41 39 +2 28
8 Resituto Nuelma 22 8 4 10 32 41 -9 28
9 Nuevo Cegacor 22 5 4 13 22 43 -21 19
10 Decardio Lomalos 22 5 4 13 31 53 -22 19
11 Forza Cegacor 22 5 4 13 28 65 -37 19
12 Dinamo Lomalos 22 5 4 13 20 58 -38 19


Respana Liga Division Viejo
Pos Team                        P   W  D   L For  Ag  +/- Pts
1 Real Cintore 22 17 1 4 62 39 +23 52
2 CD Viocla 22 15 3 4 66 32 +34 48
3 Atletico Viocla 22 9 4 9 43 49 -6 31
4 Real Tiagosan 22 9 3 10 45 40 +5 30
5 CR Novasca 22 8 6 8 42 37 +5 30
6 Deportivo Novasca 22 9 3 10 43 41 +2 30
7 Internacional Cintore 22 8 4 10 34 32 +2 28
8 FC Vascue 22 7 7 8 26 30 -4 28
9 Sangtial Vascue 22 7 6 9 39 52 -13 27
10 Juego Tiagosan 22 6 5 11 31 46 -15 23
11 Racing de Tiagosan 22 6 4 12 34 52 -18 22
12 CA Cintore 22 5 6 11 26 41 -15 21


Pranse Ligue
Pos Team                     P  W  D  L For  Ag  +/- Pts
1 Tossan Saint Etudes 10 7 2 1 20 11 +9 23
2 Olympique Leonde 10 6 3 1 22 10 +12 21
3 Girondins Tossan 10 4 2 4 18 13 +5 14
4 Leonde Sport 10 3 3 4 11 17 -6 12
5 Reape Atlantique 10 2 1 7 11 22 -11 7
6 Yesre Atletique 10 1 3 6 8 17 -9 6


Liga de Nuevo Nomadia
Pos Team                      P   W  D   L For  Ag  +/- Pts
1 Gabelona 26 19 4 3 55 25 +30 61
2 Atletico Radi 26 16 1 9 67 34 +33 49
3 Deportivo Nespa 26 15 4 7 76 45 +31 49
4 CF Rumasi 26 13 8 5 55 23 +32 47
5 CF Nespa 26 13 4 9 49 41 +8 43
6 Ryne Savio 26 12 5 9 44 47 -3 41
7 Internacional Nespa 26 12 4 10 58 45 +13 40
8 Real Nonas-a 26 10 9 7 52 43 +9 39
9 Real Nesley 26 7 7 12 36 39 -3 28
10 Garbalona Nesley 26 7 7 12 38 56 -18 28
11 Recreativo Nonas-a 26 7 3 16 36 65 -29 24
12 Real Gabel 26 6 5 15 38 68 -30 23
13 CF Radi 26 4 9 13 22 47 -25 21
14 Atletico Rumasi 26 4 4 18 21 69 -48 16


Olhana Liga
Pos Team                       P   W  D   L For  Ag  +/- Pts
1 CF Vanie 22 16 2 4 76 42 +34 50
2 Real Tadofal 22 13 4 5 71 36 +35 43
3 Locomotiva Nandezfer 22 10 9 3 46 28 +18 39
4 Sangtiola Nandezfer 22 11 5 6 62 37 +25 38
5 FC Lestialce 22 11 3 8 39 50 -11 36
6 Deportivo Tadofal 22 9 6 7 47 38 +9 33
7 Celta Vanie 22 9 2 11 39 43 -4 29
8 Real Girabel 22 6 6 10 33 46 -13 24
9 Deportivo Girabel 22 7 3 12 28 54 -26 24
10 Policia Panaoma 22 6 4 12 33 41 -8 22
11 Dinamo Panaoma 22 5 2 15 28 66 -38 17
12 Racing Girabel 22 4 4 14 29 50 -21 16


Canton League (Cantones)
Pos Team                       P   W  D   L For  Ag  +/- Pts
1 Racing Xinghua Baoyam 18 14 3 1 65 21 +44 45
2 CF Ngipangpal 18 10 5 3 34 18 +16 35
3 FC Jocolim 18 10 4 4 52 31 +21 34
4 Atletico Droniolo 18 9 2 7 31 32 -1 29
5 Real Droniolo 18 7 6 5 28 16 +12 27
6 Real Xhenghua Baoyam 18 7 5 6 30 28 +2 26
7 Deportivo Nalvodo 18 5 3 10 31 57 -26 18
8 Rayo Nalvodo 18 4 3 11 16 32 -16 15
9 FC Jocolim Shenghui 18 5 0 13 20 44 -24 15
10 Ngi Pang Pal 18 3 1 14 22 50 -28 10
Last edited by Sangti on Tue Sep 03, 2013 6:30 am, edited 5 times in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Mon May 06, 2013 12:19 pm

REGIONAL DIVISION SEASON 2

Summary

NOMADIA LIGA
Rambo Pesgem were proclaimed the Champions of Nomadia after finishing 4th last season. Rambo won with 47 points, four points more over El Dos Cantos Cadomer which has 43. CF Mogya, last season's champions, finished only a lackluster seventh out of twelve teams.

RESPANA LIGA
Carbonel Nuelma failed to defend its Nuevo championship after surrendering the title to Real Rosavilla, who finished fourth last season. Unlike last season, the finish was anticlimactic, as the Rosavilla side won by 5 points over its nearest rival Carbonel.

In Viejo, CD Viocla won the championship after being the runners-up last year. They won over Club Racing Novasca by four points.

PRANSE LIGUE
Olympique Leonde won the championship after beating Yesre 2-0 at the final day of the season. As a result, O. Leonde leapfrog Yesre at the standings. Tossan Saint Etude, who won last season was hardly a contender, finishing third.

LIGA DE NUEVO NOMADIA
Internacional Nespa won the championship after finishing 7th last year. Gabelona, last season's champion, finished as runners-up.

OLHANA LIGA
Locomotiva won the championship and CF Vanie, last season's champions, finished runners-up.

CANTON LEAGUE
Racing Xinghua Baoyam defended the chamipionship with a 7 point margin over its nearest competitor, FC Jocolim.


MATCHDAY 1
Respeto Mogya 1-0 Ritmo Cadomer
CF Mogya 3-1 El Dos Cantos Cadomer
Balompie Mogya 2-0 Rambo Pesgem
Fuerza Catobon 2-1 Pesgem Cuatro
Ronda Catobon 1-2 Real Balongaca
Wanko Nocoru 4-6 Balangay Balongaca
MATCHDAY 2
El Dos Cantos Cadomer 1-1 Respeto Mogya
Rambo Pesgem 1-1 Ritmo Cadomer
Pesgem Cuatro 0-1 CF Mogya
Real Balongaca 3-1 Balompie Mogya
Balangay Balongaca 4-0 Fuerza Catobon
Wanko Nocoru 4-0 Ronda Catobon
MATCHDAY 3
Respeto Mogya 0-1 Rambo Pesgem
El Dos Cantos Cadomer 2-1 Pesgem Cuatro
Ritmo Cadomer 3-3 Real Balongaca
CF Mogya 3-0 Balangay Balongaca
Balompie Mogya 0-6 Wanko Nocoru
Fuerza Catobon 2-1 Ronda Catobon
MATCHDAY 4
Pesgem Cuatro 1-0 Respeto Mogya
Real Balongaca 1-4 Rambo Pesgem
Balangay Balongaca 3-1 El Dos Cantos Cadomer
Wanko Nocoru 2-2 Ritmo Cadomer
Ronda Catobon 1-1 CF Mogya
Fuerza Catobon 2-4 Balompie Mogya
MATCHDAY 5
Respeto Mogya 1-2 Real Balongaca
Pesgem Cuatro 3-3 Balangay Balongaca
Rambo Pesgem 1-1 Wanko Nocoru
El Dos Cantos Cadomer 1-3 Ronda Catobon
Ritmo Cadomer 0-0 Fuerza Catobon
CF Mogya 0-1 Balompie Mogya
MATCHDAY 6
Balangay Balongaca 1-2 Respeto Mogya
Wanko Nocoru 0-0 Real Balongaca
Ronda Catobon 1-0 Pesgem Cuatro
Fuerza Catobon 2-1 Rambo Pesgem
Balompie Mogya 1-0 El Dos Cantos Cadomer
CF Mogya 4-0 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 7
Respeto Mogya 0-1 Wanko Nocoru
Balangay Balongaca 3-0 Ronda Catobon
Real Balongaca 6-0 Fuerza Catobon
Pesgem Cuatro 0-1 Balompie Mogya
Rambo Pesgem 2-0 CF Mogya
El Dos Cantos Cadomer 4-1 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 8
Ronda Catobon 0-5 Respeto Mogya
Fuerza Catobon 3-3 Wanko Nocoru
Balompie Mogya 0-4 Balangay Balongaca
CF Mogya 2-1 Real Balongaca
Ritmo Cadomer 3-2 Pesgem Cuatro
El Dos Cantos Cadomer 2-3 Rambo Pesgem
MATCHDAY 9
Respeto Mogya 2-2 Fuerza Catobon
Ronda Catobon 0-0 Balompie Mogya
Wanko Nocoru 0-0 CF Mogya
Balangay Balongaca 3-1 Ritmo Cadomer
Real Balongaca 0-1 El Dos Cantos Cadomer
Pesgem Cuatro 1-2 Rambo Pesgem
MATCHDAY 10
Balompie Mogya 2-2 Respeto Mogya
CF Mogya 1-2 Fuerza Catobon
Ritmo Cadomer 1-1 Ronda Catobon
El Dos Cantos Cadomer 0-1 Wanko Nocoru
Rambo Pesgem 2-1 Balangay Balongaca
Pesgem Cuatro 4-1 Real Balongaca
MATCHDAY 11
Respeto Mogya 1-2 CF Mogya
Balompie Mogya 0-4 Ritmo Cadomer
Fuerza Catobon 1-6 El Dos Cantos Cadomer
Ronda Catobon 0-3 Rambo Pesgem
Wanko Nocoru 4-0 Pesgem Cuatro
Balangay Balongaca 1-1 Real Balongaca
MATCHDAY 12
Ritmo Cadomer 0-1 Respeto Mogya
El Dos Cantos Cadomer 3-1 CF Mogya
Rambo Pesgem 2-1 Balompie Mogya
Pesgem Cuatro 1-2 Fuerza Catobon
Real Balongaca 5-0 Ronda Catobon
Balangay Balongaca 1-1 Wanko Nocoru
MATCHDAY 13
Respeto Mogya 2-5 El Dos Cantos Cadomer
Ritmo Cadomer 0-1 Rambo Pesgem
CF Mogya 0-1 Pesgem Cuatro
Balompie Mogya 1-0 Real Balongaca
Fuerza Catobon 1-1 Balangay Balongaca
Ronda Catobon 1-1 Wanko Nocoru
MATCHDAY 14
Rambo Pesgem 2-0 Respeto Mogya
Pesgem Cuatro 1-3 El Dos Cantos Cadomer
Real Balongaca 3-2 Ritmo Cadomer
Balangay Balongaca 0-0 CF Mogya
Wanko Nocoru 4-1 Balompie Mogya
Ronda Catobon 1-0 Fuerza Catobon
MATCHDAY 15
Respeto Mogya 2-0 Pesgem Cuatro
Rambo Pesgem 2-2 Real Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 1-0 Balangay Balongaca
Ritmo Cadomer 3-2 Wanko Nocoru
CF Mogya 5-6 Ronda Catobon
Balompie Mogya 5-3 Fuerza Catobon
MATCHDAY 16
Real Balongaca 1-2 Respeto Mogya
Balangay Balongaca 3-0 Pesgem Cuatro
Wanko Nocoru 1-3 Rambo Pesgem
Ronda Catobon 1-0 El Dos Cantos Cadomer
Fuerza Catobon 1-0 Ritmo Cadomer
Balompie Mogya 4-1 CF Mogya
MATCHDAY 17
Respeto Mogya 2-1 Balangay Balongaca
Real Balongaca 0-0 Wanko Nocoru
Pesgem Cuatro 1-0 Ronda Catobon
Rambo Pesgem 1-0 Fuerza Catobon
El Dos Cantos Cadomer 2-1 Balompie Mogya
Ritmo Cadomer 0-4 CF Mogya
MATCHDAY 18
Wanko Nocoru 1-3 Respeto Mogya
Ronda Catobon 0-1 Balangay Balongaca
Fuerza Catobon 1-2 Real Balongaca
Balompie Mogya 4-2 Pesgem Cuatro
CF Mogya 1-1 Rambo Pesgem
Ritmo Cadomer 2-4 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 19
Respeto Mogya 9-1 Ronda Catobon
Wanko Nocoru 4-1 Fuerza Catobon
Balangay Balongaca 0-4 Balompie Mogya
Real Balongaca 3-1 CF Mogya
Pesgem Cuatro 2-2 Ritmo Cadomer
Rambo Pesgem 3-4 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 20
Fuerza Catobon 1-4 Respeto Mogya
Balompie Mogya 4-0 Ronda Catobon
CF Mogya 1-0 Wanko Nocoru
Ritmo Cadomer 4-4 Balangay Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 2-1 Real Balongaca
Rambo Pesgem 1-0 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 21
Respeto Mogya 2-1 Balompie Mogya
Fuerza Catobon 2-2 CF Mogya
Ronda Catobon 0-4 Ritmo Cadomer
Wanko Nocoru 1-4 El Dos Cantos Cadomer
Balangay Balongaca 1-3 Rambo Pesgem
Real Balongaca 4-1 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 22
CF Mogya 3-1 Respeto Mogya
Ritmo Cadomer 2-4 Balompie Mogya
El Dos Cantos Cadomer 4-0 Fuerza Catobon
Rambo Pesgem 1-1 Ronda Catobon
Pesgem Cuatro 1-2 Wanko Nocoru
Real Balongaca 1-0 Balangay Balongaca
MATCHDAY 1
Decardio Lomalos 0-2 Rosavilla Atletico
Dinamo Lomalos 0-2 Real Rosavilla
Resituto Nuelma 8-1 CF Nuevavilla
Carbonel Nuelma 2-1 Nuevo Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 4-0 Forza Cegacor
Atleti Gueti 0-0 Atletico Gustina
Juego Tiagosan 3-0 Sangtial Vascue
Real Tiagosan 3-0 FC Vascue
Racing de Tiagosan 2-3 Internacional Cintore
Atletico Viocla 2-4 Real Cintore
CD Viocla 1-2 CA Cintore
CR Novasca 2-1 Deportivo Novasca
MATCHDAY 2
Real Rosavilla 2-2 Decardio Lomalos
CF Nuevavilla 1-3 Rosavilla Atletico
Nuevo Cegacor 0-3 Dinamo Lomalos
Forza Cegacor 1-4 Resituto Nuelma
Atletico Gustina 1-1 Carbonel Nuelma
Atleti Gueti 1-1 Carrubonieta Il Gueti
FC Vascue 1-2 Juego Tiagosan
Internacional Cintore 3-1 Sangtial Vascue
Real Cintore 4-1 Real Tiagosan
CA Cintore 1-1 Racing de Tiagosan
Deportivo Novasca 1-4 Atletico Viocla
CR Novasca 1-1 CD Viocla
MATCHDAY 3
Decardio Lomalos 3-1 CF Nuevavilla
Real Rosavilla 0-3 Nuevo Cegacor
Rosavilla Atletico 2-3 Forza Cegacor
Dinamo Lomalos 2-6 Atletico Gustina
Resituto Nuelma 5-2 Atleti Gueti
Carbonel Nuelma 2-1 Carrubonieta Il Gueti
Juego Tiagosan 1-3 Internacional Cintore
FC Vascue 5-6 Real Cintore
Sangtial Vascue 3-7 CA Cintore
Real Tiagosan 0-1 Deportivo Novasca
Racing de Tiagosan 1-1 CR Novasca
Atletico Viocla 0-1 CD Viocla
MATCHDAY 4
Nuevo Cegacor 2-1 Decardio Lomalos
Forza Cegacor 1-2 CF Nuevavilla
Atletico Gustina 2-5 Real Rosavilla
Atleti Gueti 1-1 Rosavilla Atletico
Carrubonieta Il Gueti 1-2 Dinamo Lomalos
Carbonel Nuelma 4-1 Resituto Nuelma
Real Cintore 4-0 Juego Tiagosan
CA Cintore 1-1 Internacional Cintore
Deportivo Novasca 5-0 FC Vascue
CR Novasca 5-1 Sangtial Vascue
CD Viocla 2-2 Real Tiagosan
Atletico Viocla 2-1 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 5
Decardio Lomalos 2-0 Forza Cegacor
Nuevo Cegacor 1-0 Atletico Gustina
CF Nuevavilla 1-1 Atleti Gueti
Real Rosavilla 1-1 Carrubonieta Il Gueti
Rosavilla Atletico 4-2 Carbonel Nuelma
Dinamo Lomalos 1-3 Resituto Nuelma
Juego Tiagosan 2-0 CA Cintore
Real Cintore 1-0 Deportivo Novasca
Internacional Cintore 2-5 CR Novasca
FC Vascue 2-4 CD Viocla
Sangtial Vascue 2-1 Atletico Viocla
Real Tiagosan 2-2 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 6
Atletico Gustina 4-0 Decardio Lomalos
Atleti Gueti 1-0 Forza Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 1-0 Nuevo Cegacor
Carbonel Nuelma 1-0 CF Nuevavilla
Resituto Nuelma 2-6 Real Rosavilla
Dinamo Lomalos 5-4 Rosavilla Atletico
Deportivo Novasca 1-1 Juego Tiagosan
CR Novasca 6-0 CA Cintore
CD Viocla 1-0 Real Cintore
Atletico Viocla 1-3 Internacional Cintore
Racing de Tiagosan 2-5 FC Vascue
Real Tiagosan 1-1 Sangtial Vascue
MATCHDAY 7
Decardio Lomalos 2-2 Atleti Gueti
Atletico Gustina 2-1 Carrubonieta Il Gueti
Forza Cegacor 1-3 Carbonel Nuelma
Nuevo Cegacor 2-1 Resituto Nuelma
CF Nuevavilla 1-3 Dinamo Lomalos
Real Rosavilla 3-0 Rosavilla Atletico
Juego Tiagosan 0-6 CR Novasca
Deportivo Novasca 0-7 CD Viocla
CA Cintore 4-1 Atletico Viocla
Real Cintore 0-2 Racing de Tiagosan
Internacional Cintore 2-0 Real Tiagosan
FC Vascue 4-0 Sangtial Vascue
MATCHDAY 8
Carrubonieta Il Gueti 1-1 Decardio Lomalos
Carbonel Nuelma 1-1 Atleti Gueti
Resituto Nuelma 1-0 Atletico Gustina
Dinamo Lomalos 0-2 Forza Cegacor
Rosavilla Atletico 4-3 Nuevo Cegacor
Real Rosavilla 4-2 CF Nuevavilla
CD Viocla 4-1 Juego Tiagosan
Atletico Viocla 2-5 CR Novasca
Racing de Tiagosan 1-1 Deportivo Novasca
Real Tiagosan 3-1 CA Cintore
Sangtial Vascue 3-3 Real Cintore
FC Vascue 1-0 Internacional Cintore
MATCHDAY 9
Decardio Lomalos 4-2 Carbonel Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 2-1 Resituto Nuelma
Atleti Gueti 3-0 Dinamo Lomalos
Atletico Gustina 2-4 Rosavilla Atletico
Forza Cegacor 0-7 Real Rosavilla
Nuevo Cegacor 0-5 CF Nuevavilla
Juego Tiagosan 0-3 Atletico Viocla
CD Viocla 7-0 Racing de Tiagosan
CR Novasca 1-3 Real Tiagosan
Deportivo Novasca 1-0 Sangtial Vascue
CA Cintore 0-1 FC Vascue
Real Cintore 2-4 Internacional Cintore
MATCHDAY 10
Resituto Nuelma 1-0 Decardio Lomalos
Dinamo Lomalos 1-1 Carbonel Nuelma
Rosavilla Atletico 3-1 Carrubonieta Il Gueti
Real Rosavilla 2-1 Atleti Gueti
CF Nuevavilla 1-3 Atletico Gustina
Nuevo Cegacor 4-5 Forza Cegacor
Racing de Tiagosan 0-1 Juego Tiagosan
Real Tiagosan 3-2 Atletico Viocla
Sangtial Vascue 4-4 CD Viocla
FC Vascue 1-2 CR Novasca
Internacional Cintore 5-1 Deportivo Novasca
Real Cintore 4-1 CA Cintore
MATCHDAY 11
Decardio Lomalos 3-2 Dinamo Lomalos
Resituto Nuelma 1-0 Rosavilla Atletico
Carbonel Nuelma 5-3 Real Rosavilla
Carrubonieta Il Gueti 4-2 CF Nuevavilla
Atleti Gueti 1-1 Nuevo Cegacor
Atletico Gustina 3-5 Forza Cegacor
Juego Tiagosan 3-0 Real Tiagosan
Racing de Tiagosan 2-5 Sangtial Vascue
Atletico Viocla 3-1 FC Vascue
CD Viocla 7-2 Internacional Cintore
CR Novasca 1-0 Real Cintore
Deportivo Novasca 1-0 CA Cintore
MATCHDAY 12
Rosavilla Atletico 1-2 Decardio Lomalos
Real Rosavilla 6-1 Dinamo Lomalos
CF Nuevavilla 3-0 Resituto Nuelma
Nuevo Cegacor 4-4 Carbonel Nuelma
Forza Cegacor 0-4 Carrubonieta Il Gueti
Atletico Gustina 1-4 Atleti Gueti
Sangtial Vascue 0-3 Juego Tiagosan
FC Vascue 1-5 Real Tiagosan
Internacional Cintore 2-0 Racing de Tiagosan
Real Cintore 1-0 Atletico Viocla
CA Cintore 0-5 CD Viocla
Deportivo Novasca 2-4 CR Novasca
MATCHDAY 13
Decardio Lomalos 3-4 Real Rosavilla
Rosavilla Atletico 3-0 CF Nuevavilla
Dinamo Lomalos 1-0 Nuevo Cegacor
Resituto Nuelma 2-1 Forza Cegacor
Carbonel Nuelma 1-1 Atletico Gustina
Carrubonieta Il Gueti 4-1 Atleti Gueti
Juego Tiagosan 4-0 FC Vascue
Sangtial Vascue 3-2 Internacional Cintore
Real Tiagosan 1-5 Real Cintore
Racing de Tiagosan 1-0 CA Cintore
Atletico Viocla 0-1 Deportivo Novasca
CD Viocla 2-1 CR Novasca
MATCHDAY 14
CF Nuevavilla 0-4 Decardio Lomalos
Nuevo Cegacor 1-1 Real Rosavilla
Forza Cegacor 0-7 Rosavilla Atletico
Atletico Gustina 2-0 Dinamo Lomalos
Atleti Gueti 1-1 Resituto Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 2-2 Carbonel Nuelma
Internacional Cintore 5-2 Juego Tiagosan
Real Cintore 0-3 FC Vascue
CA Cintore 3-0 Sangtial Vascue
Deportivo Novasca 1-5 Real Tiagosan
CR Novasca 3-0 Racing de Tiagosan
CD Viocla 2-0 Atletico Viocla
MATCHDAY 15
Decardio Lomalos 0-2 Nuevo Cegacor
CF Nuevavilla 1-1 Forza Cegacor
Real Rosavilla 3-2 Atletico Gustina
Rosavilla Atletico 2-2 Atleti Gueti
Dinamo Lomalos 1-3 Carrubonieta Il Gueti
Resituto Nuelma 0-4 Carbonel Nuelma
Juego Tiagosan 4-0 Real Cintore
Internacional Cintore 2-0 CA Cintore
FC Vascue 4-3 Deportivo Novasca
Sangtial Vascue 1-5 CR Novasca
Real Tiagosan 2-1 CD Viocla
Racing de Tiagosan 3-5 Atletico Viocla
MATCHDAY 16
Forza Cegacor 2-0 Decardio Lomalos
Atletico Gustina 6-1 Nuevo Cegacor
Atleti Gueti 2-0 CF Nuevavilla
Carrubonieta Il Gueti 0-4 Real Rosavilla
Carbonel Nuelma 2-3 Rosavilla Atletico
Resituto Nuelma 1-0 Dinamo Lomalos
CA Cintore 1-1 Juego Tiagosan
Deportivo Novasca 1-3 Real Cintore
CR Novasca 1-2 Internacional Cintore
CD Viocla 9-0 FC Vascue
Atletico Viocla 4-1 Sangtial Vascue
Racing de Tiagosan 5-2 Real Tiagosan
MATCHDAY 17
Decardio Lomalos 1-0 Atletico Gustina
Forza Cegacor 6-0 Atleti Gueti
Nuevo Cegacor 2-6 Carrubonieta Il Gueti
CF Nuevavilla 1-0 Carbonel Nuelma
Real Rosavilla 2-1 Resituto Nuelma
Rosavilla Atletico 5-0 Dinamo Lomalos
Juego Tiagosan 1-1 Deportivo Novasca
CA Cintore 0-3 CR Novasca
Real Cintore 2-3 CD Viocla
Internacional Cintore 1-0 Atletico Viocla
FC Vascue 2-0 Racing de Tiagosan
Sangtial Vascue 3-6 Real Tiagosan
MATCHDAY 18
Atleti Gueti 2-2 Decardio Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 4-3 Atletico Gustina
Carbonel Nuelma 4-1 Forza Cegacor
Resituto Nuelma 4-0 Nuevo Cegacor
Dinamo Lomalos 2-3 CF Nuevavilla
Rosavilla Atletico 3-1 Real Rosavilla
CR Novasca 0-1 Juego Tiagosan
CD Viocla 2-0 Deportivo Novasca
Atletico Viocla 1-0 CA Cintore
Racing de Tiagosan 1-1 Real Cintore
Real Tiagosan 1-1 Internacional Cintore
Sangtial Vascue 3-4 FC Vascue
MATCHDAY 19
Decardio Lomalos 2-3 Carrubonieta Il Gueti
Atleti Gueti 2-2 Carbonel Nuelma
Atletico Gustina 1-1 Resituto Nuelma
Forza Cegacor 2-1 Dinamo Lomalos
Nuevo Cegacor 4-2 Rosavilla Atletico
CF Nuevavilla 0-4 Real Rosavilla
Juego Tiagosan 0-3 CD Viocla
CR Novasca 3-1 Atletico Viocla
Deportivo Novasca 1-2 Racing de Tiagosan
CA Cintore 0-1 Real Tiagosan
Real Cintore 8-1 Sangtial Vascue
Internacional Cintore 1-0 FC Vascue
MATCHDAY 20
Carbonel Nuelma 1-0 Decardio Lomalos
Resituto Nuelma 1-2 Carrubonieta Il Gueti
Dinamo Lomalos 1-2 Atleti Gueti
Rosavilla Atletico 3-0 Atletico Gustina
Real Rosavilla 5-1 Forza Cegacor
CF Nuevavilla 2-2 Nuevo Cegacor
Atletico Viocla 1-3 Juego Tiagosan
Racing de Tiagosan 1-3 CD Viocla
Real Tiagosan 1-4 CR Novasca
Sangtial Vascue 3-1 Deportivo Novasca
FC Vascue 1-4 CA Cintore
Internacional Cintore 0-1 Real Cintore
MATCHDAY 21
Decardio Lomalos 4-2 Resituto Nuelma
Carbonel Nuelma 5-1 Dinamo Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 1-1 Rosavilla Atletico
Atleti Gueti 5-4 Real Rosavilla
Atletico Gustina 1-1 CF Nuevavilla
Forza Cegacor 2-0 Nuevo Cegacor
Juego Tiagosan 4-0 Racing de Tiagosan
Atletico Viocla 1-7 Real Tiagosan
CD Viocla 5-0 Sangtial Vascue
CR Novasca 3-2 FC Vascue
Deportivo Novasca 2-3 Internacional Cintore
CA Cintore 2-8 Real Cintore
MATCHDAY 22
Dinamo Lomalos 1-0 Decardio Lomalos
Rosavilla Atletico 0-1 Resituto Nuelma
Real Rosavilla 0-3 Carbonel Nuelma
CF Nuevavilla 2-1 Carrubonieta Il Gueti
Nuevo Cegacor 0-0 Atleti Gueti
Forza Cegacor 1-6 Atletico Gustina
Real Tiagosan 1-0 Juego Tiagosan
Sangtial Vascue 1-2 Racing de Tiagosan
FC Vascue 1-0 Atletico Viocla
Internacional Cintore 3-0 CD Viocla
Real Cintore 1-0 CR Novasca
CA Cintore 0-0 Deportivo Novasca
MATCHDAY 1
Tossan Saint Etudes 2-1 Reape Atlantique
Girondins Tossan 1-1 Yesre Atletique
Leonde Sport 1-1 Olympique Leonde
MATCHDAY 2
Yesre Atletique 1-0 Tossan Saint Etudes
Olympique Leonde 1-1 Reape Atlantique
Leonde Sport 3-6 Girondins Tossan
MATCHDAY 3
Tossan Saint Etudes 0-1 Olympique Leonde
Yesre Atletique 1-2 Leonde Sport
Reape Atlantique 1-1 Girondins Tossan
MATCHDAY 4
Leonde Sport 0-2 Tossan Saint Etudes
Girondins Tossan 1-1 Olympique Leonde
Reape Atlantique 0-1 Yesre Atletique
MATCHDAY 5
Tossan Saint Etudes 2-4 Girondins Tossan
Leonde Sport 2-1 Reape Atlantique
Olympique Leonde 1-2 Yesre Atletique
MATCHDAY 6
Reape Atlantique 1-0 Tossan Saint Etudes
Yesre Atletique 2-2 Girondins Tossan
Olympique Leonde 2-0 Leonde Sport
MATCHDAY 7
Tossan Saint Etudes 3-1 Yesre Atletique
Reape Atlantique 1-1 Olympique Leonde
Girondins Tossan 1-2 Leonde Sport
MATCHDAY 8
Olympique Leonde 4-2 Tossan Saint Etudes
Leonde Sport 0-2 Yesre Atletique
Girondins Tossan 1-0 Reape Atlantique
MATCHDAY 9
Tossan Saint Etudes 3-0 Leonde Sport
Olympique Leonde 4-3 Girondins Tossan
Yesre Atletique 1-0 Reape Atlantique
MATCHDAY 10
Girondins Tossan 0-0 Tossan Saint Etudes
Reape Atlantique 0-1 Leonde Sport
Yesre Atletique 0-2 Olympique Leonde
MATCHDAY 1
Atletico Radi 4-0 Real Nesley
CF Radi 1-2 Garbalona Nesley
Gabelona 3-0 Atletico Rumasi
Real Gabel 1-3 CF Rumasi
Deportivo Nespa 0-2 Real Nonas-a
Internacional Nespa 4-0 Recreativo Nonas-a
CF Nespa 0-0 Ryne Savio
MATCHDAY 2
Garbalona Nesley 1-0 Atletico Radi
Atletico Rumasi 1-3 Real Nesley
CF Rumasi 2-0 CF Radi
Real Nonas-a 3-1 Gabelona
Recreativo Nonas-a 1-1 Real Gabel
Ryne Savio 3-0 Deportivo Nespa
CF Nespa 2-0 Internacional Nespa
MATCHDAY 3
Atletico Radi 1-0 Atletico Rumasi
Garbalona Nesley 1-0 CF Rumasi
Real Nesley 3-4 Real Nonas-a
CF Radi 1-1 Recreativo Nonas-a
Gabelona 2-1 Ryne Savio
Real Gabel 0-1 CF Nespa
Deportivo Nespa 0-0 Internacional Nespa
MATCHDAY 4
CF Rumasi 1-3 Atletico Radi
Real Nonas-a 1-1 Atletico Rumasi
Recreativo Nonas-a 0-1 Garbalona Nesley
Ryne Savio 1-0 Real Nesley
CF Nespa 1-1 CF Radi
Internacional Nespa 3-2 Gabelona
Deportivo Nespa 4-1 Real Gabel
MATCHDAY 5
Atletico Radi 4-1 Real Nonas-a
CF Rumasi 2-1 Recreativo Nonas-a
Atletico Rumasi 5-3 Ryne Savio
Garbalona Nesley 0-0 CF Nespa
Real Nesley 3-4 Internacional Nespa
CF Radi 1-1 Deportivo Nespa
Gabelona 2-2 Real Gabel
MATCHDAY 6
Recreativo Nonas-a 0-2 Atletico Radi
Ryne Savio 5-0 Real Nonas-a
CF Nespa 3-2 CF Rumasi
Internacional Nespa 9-0 Atletico Rumasi
Deportivo Nespa 1-5 Garbalona Nesley
Real Gabel 2-2 Real Nesley
Gabelona 2-3 CF Radi
MATCHDAY 7
Atletico Radi 1-1 Ryne Savio
Recreativo Nonas-a 0-1 CF Nespa
Real Nonas-a 3-4 Internacional Nespa
CF Rumasi 0-1 Deportivo Nespa
Atletico Rumasi 2-2 Real Gabel
Garbalona Nesley 2-4 Gabelona
Real Nesley 5-3 CF Radi
MATCHDAY 8
CF Nespa 1-0 Atletico Radi
Internacional Nespa 3-0 Ryne Savio
Deportivo Nespa 6-1 Recreativo Nonas-a
Real Gabel 3-4 Real Nonas-a
Gabelona 2-1 CF Rumasi
CF Radi 1-0 Atletico Rumasi
Real Nesley 1-3 Garbalona Nesley
MATCHDAY 9
Atletico Radi 3-0 Internacional Nespa
CF Nespa 1-10 Deportivo Nespa
Ryne Savio 1-6 Real Gabel
Recreativo Nonas-a 1-5 Gabelona
Real Nonas-a 5-1 CF Radi
CF Rumasi 5-1 Real Nesley
Atletico Rumasi 1-0 Garbalona Nesley
MATCHDAY 10
Deportivo Nespa 2-0 Atletico Radi
Real Gabel 0-2 Internacional Nespa
Gabelona 0-1 CF Nespa
CF Radi 0-1 Ryne Savio
Real Nesley 0-0 Recreativo Nonas-a
Garbalona Nesley 2-2 Real Nonas-a
Atletico Rumasi 1-1 CF Rumasi
MATCHDAY 11
Atletico Radi 3-0 Real Gabel
Deportivo Nespa 4-1 Gabelona
Internacional Nespa 3-0 CF Radi
CF Nespa 4-1 Real Nesley
Ryne Savio 2-1 Garbalona Nesley
Recreativo Nonas-a 1-1 Atletico Rumasi
Real Nonas-a 2-1 CF Rumasi
MATCHDAY 12
Gabelona 2-5 Atletico Radi
CF Radi 3-2 Real Gabel
Real Nesley 0-2 Deportivo Nespa
Garbalona Nesley 2-1 Internacional Nespa
Atletico Rumasi 1-4 CF Nespa
CF Rumasi 0-1 Ryne Savio
Real Nonas-a 4-0 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 13
Atletico Radi 1-2 CF Radi
Gabelona 1-0 Real Nesley
Real Gabel 1-4 Garbalona Nesley
Deportivo Nespa 9-0 Atletico Rumasi
Internacional Nespa 1-0 CF Rumasi
CF Nespa 2-2 Real Nonas-a
Ryne Savio 4-2 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 14
Real Nesley 2-1 Atletico Radi
Garbalona Nesley 1-0 CF Radi
Atletico Rumasi 0-2 Gabelona
CF Rumasi 5-4 Real Gabel
Real Nonas-a 3-5 Deportivo Nespa
Recreativo Nonas-a 0-1 Internacional Nespa
Ryne Savio 3-2 CF Nespa
MATCHDAY 15
Atletico Radi 2-1 Garbalona Nesley
Real Nesley 4-1 Atletico Rumasi
CF Radi 2-1 CF Rumasi
Gabelona 2-1 Real Nonas-a
Real Gabel 0-7 Recreativo Nonas-a
Deportivo Nespa 0-0 Ryne Savio
Internacional Nespa 3-3 CF Nespa
MATCHDAY 16
Atletico Rumasi 2-7 Atletico Radi
CF Rumasi 4-1 Garbalona Nesley
Real Nonas-a 6-1 Real Nesley
Recreativo Nonas-a 1-1 CF Radi
Ryne Savio 1-3 Gabelona
CF Nespa 2-1 Real Gabel
Internacional Nespa 3-2 Deportivo Nespa
MATCHDAY 17
Atletico Radi 0-4 CF Rumasi
Atletico Rumasi 0-3 Real Nonas-a
Garbalona Nesley 1-1 Recreativo Nonas-a
Real Nesley 3-2 Ryne Savio
CF Radi 0-0 CF Nespa
Gabelona 1-3 Internacional Nespa
Real Gabel 2-1 Deportivo Nespa
MATCHDAY 18
Real Nonas-a 6-6 Atletico Radi
Recreativo Nonas-a 1-2 CF Rumasi
Ryne Savio 3-2 Atletico Rumasi
CF Nespa 0-2 Garbalona Nesley
Internacional Nespa 1-0 Real Nesley
Deportivo Nespa 1-1 CF Radi
Real Gabel 1-3 Gabelona
MATCHDAY 19
Atletico Radi 3-0 Recreativo Nonas-a
Real Nonas-a 0-0 Ryne Savio
CF Rumasi 4-0 CF Nespa
Atletico Rumasi 0-5 Internacional Nespa
Garbalona Nesley 4-2 Deportivo Nespa
Real Nesley 1-0 Real Gabel
CF Radi 1-2 Gabelona
MATCHDAY 20
Ryne Savio 0-2 Atletico Radi
CF Nespa 5-3 Recreativo Nonas-a
Internacional Nespa 1-1 Real Nonas-a
Deportivo Nespa 2-5 CF Rumasi
Real Gabel 0-1 Atletico Rumasi
Gabelona 2-0 Garbalona Nesley
CF Radi 2-0 Real Nesley
MATCHDAY 21
Atletico Radi 6-0 CF Nespa
Ryne Savio 1-4 Internacional Nespa
Recreativo Nonas-a 3-3 Deportivo Nespa
Real Nonas-a 4-1 Real Gabel
CF Rumasi 0-0 Gabelona
Atletico Rumasi 1-0 CF Radi
Garbalona Nesley 0-2 Real Nesley
MATCHDAY 22
Internacional Nespa 1-1 Atletico Radi
Deportivo Nespa 4-0 CF Nespa
Real Gabel 1-1 Ryne Savio
Gabelona 1-1 Recreativo Nonas-a
CF Radi 0-1 Real Nonas-a
Real Nesley 4-3 CF Rumasi
Garbalona Nesley 0-0 Atletico Rumasi
MATCHDAY 23
Atletico Radi 0-0 Deportivo Nespa
Internacional Nespa 2-1 Real Gabel
CF Nespa 0-2 Gabelona
Ryne Savio 2-0 CF Radi
Recreativo Nonas-a 1-2 Real Nesley
Real Nonas-a 1-0 Garbalona Nesley
CF Rumasi 4-0 Atletico Rumasi
MATCHDAY 24
Real Gabel 3-2 Atletico Radi
Gabelona 4-1 Deportivo Nespa
CF Radi 0-6 Internacional Nespa
Real Nesley 1-3 CF Nespa
Garbalona Nesley 2-1 Ryne Savio
Atletico Rumasi 3-0 Recreativo Nonas-a
CF Rumasi 7-0 Real Nonas-a
MATCHDAY 25
Atletico Radi 1-2 Gabelona
Real Gabel 1-2 CF Radi
Deportivo Nespa 5-3 Real Nesley
Internacional Nespa 1-1 Garbalona Nesley
CF Nespa 2-2 Atletico Rumasi
Ryne Savio 1-4 CF Rumasi
Recreativo Nonas-a 1-1 Real Nonas-a
MATCHDAY 26
CF Radi 2-1 Atletico Radi
Real Nesley 4-1 Gabelona
Garbalona Nesley 1-0 Real Gabel
Atletico Rumasi 1-4 Deportivo Nespa
CF Rumasi 3-1 Internacional Nespa
Real Nonas-a 6-4 CF Nespa
Recreativo Nonas-a 3-4 Ryne Savio
MATCHDAY 1
FC Lestialce 0-0 Deportivo Girabel
Sangtiola Nandezfer 0-0 Racing Girabel
Locomotiva Nandezfer 5-3 Real Girabel
Policia Panaoma 1-3 CF Vanie
Dinamo Panaoma 1-2 Celta Vanie
Real Tadofal 6-1 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 2
Racing Girabel 3-1 FC Lestialce
Real Girabel 2-3 Deportivo Girabel
CF Vanie 2-1 Sangtiola Nandezfer
Celta Vanie 1-6 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Tadofal 1-0 Policia Panaoma
Real Tadofal 1-2 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 3
FC Lestialce 3-1 Real Girabel
Racing Girabel 1-4 CF Vanie
Deportivo Girabel 3-1 Celta Vanie
Sangtiola Nandezfer 2-1 Deportivo Tadofal
Locomotiva Nandezfer 4-2 Real Tadofal
Policia Panaoma 4-3 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 4
CF Vanie 3-0 FC Lestialce
Celta Vanie 0-1 Real Girabel
Deportivo Tadofal 1-3 Racing Girabel
Real Tadofal 6-1 Deportivo Girabel
Dinamo Panaoma 2-3 Sangtiola Nandezfer
Policia Panaoma 3-7 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 5
FC Lestialce 0-4 Celta Vanie
CF Vanie 2-1 Deportivo Tadofal
Real Girabel 2-2 Real Tadofal
Racing Girabel 1-1 Dinamo Panaoma
Deportivo Girabel 0-1 Policia Panaoma
Sangtiola Nandezfer 2-3 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 6
Deportivo Tadofal 1-0 FC Lestialce
Real Tadofal 0-1 Celta Vanie
Dinamo Panaoma 0-1 CF Vanie
Policia Panaoma 1-1 Real Girabel
Locomotiva Nandezfer 4-1 Racing Girabel
Sangtiola Nandezfer 1-3 Deportivo Girabel
MATCHDAY 7
FC Lestialce 2-2 Real Tadofal
Deportivo Tadofal 4-1 Dinamo Panaoma
Celta Vanie 5-1 Policia Panaoma
CF Vanie 1-8 Locomotiva Nandezfer
Real Girabel 1-0 Sangtiola Nandezfer
Racing Girabel 5-1 Deportivo Girabel
MATCHDAY 8
Dinamo Panaoma 2-2 FC Lestialce
Policia Panaoma 0-5 Real Tadofal
Locomotiva Nandezfer 7-0 Deportivo Tadofal
Sangtiola Nandezfer 2-1 Celta Vanie
Deportivo Girabel 3-5 CF Vanie
Racing Girabel 1-3 Real Girabel
MATCHDAY 9
FC Lestialce 0-2 Policia Panaoma
Dinamo Panaoma 1-4 Locomotiva Nandezfer
Real Tadofal 1-2 Sangtiola Nandezfer
Deportivo Tadofal 0-3 Deportivo Girabel
Celta Vanie 0-0 Racing Girabel
CF Vanie 5-0 Real Girabel
MATCHDAY 10
Locomotiva Nandezfer 5-1 FC Lestialce
Sangtiola Nandezfer 1-2 Policia Panaoma
Deportivo Girabel 2-2 Dinamo Panaoma
Racing Girabel 2-4 Real Tadofal
Real Girabel 2-0 Deportivo Tadofal
CF Vanie 4-1 Celta Vanie
MATCHDAY 11
FC Lestialce 1-0 Sangtiola Nandezfer
Locomotiva Nandezfer 3-2 Deportivo Girabel
Policia Panaoma 0-1 Racing Girabel
Dinamo Panaoma 3-1 Real Girabel
Real Tadofal 3-1 CF Vanie
Deportivo Tadofal 1-3 Celta Vanie
MATCHDAY 12
Deportivo Girabel 4-3 FC Lestialce
Racing Girabel 0-1 Sangtiola Nandezfer
Real Girabel 2-1 Locomotiva Nandezfer
CF Vanie 1-0 Policia Panaoma
Celta Vanie 2-0 Dinamo Panaoma
Deportivo Tadofal 1-0 Real Tadofal
MATCHDAY 13
FC Lestialce 2-1 Racing Girabel
Deportivo Girabel 6-0 Real Girabel
Sangtiola Nandezfer 0-4 CF Vanie
Locomotiva Nandezfer 3-0 Celta Vanie
Policia Panaoma 1-0 Deportivo Tadofal
Dinamo Panaoma 4-3 Real Tadofal
MATCHDAY 14
Real Girabel 6-1 FC Lestialce
CF Vanie 5-1 Racing Girabel
Celta Vanie 1-2 Deportivo Girabel
Deportivo Tadofal 1-2 Sangtiola Nandezfer
Real Tadofal 1-2 Locomotiva Nandezfer
Dinamo Panaoma 2-1 Policia Panaoma
MATCHDAY 15
FC Lestialce 4-2 CF Vanie
Real Girabel 4-0 Celta Vanie
Racing Girabel 6-1 Deportivo Tadofal
Deportivo Girabel 0-1 Real Tadofal
Sangtiola Nandezfer 6-1 Dinamo Panaoma
Locomotiva Nandezfer 2-1 Policia Panaoma
MATCHDAY 16
Celta Vanie 2-4 FC Lestialce
Deportivo Tadofal 4-4 CF Vanie
Real Tadofal 8-1 Real Girabel
Dinamo Panaoma 0-0 Racing Girabel
Policia Panaoma 3-1 Deportivo Girabel
Locomotiva Nandezfer 1-1 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 17
FC Lestialce 0-1 Deportivo Tadofal
Celta Vanie 2-2 Real Tadofal
CF Vanie 6-0 Dinamo Panaoma
Real Girabel 3-4 Policia Panaoma
Racing Girabel 1-1 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Girabel 2-1 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 18
Real Tadofal 1-0 FC Lestialce
Dinamo Panaoma 0-2 Deportivo Tadofal
Policia Panaoma 1-5 Celta Vanie
Locomotiva Nandezfer 0-3 CF Vanie
Sangtiola Nandezfer 1-1 Real Girabel
Deportivo Girabel 0-3 Racing Girabel
MATCHDAY 19
FC Lestialce 3-0 Dinamo Panaoma
Real Tadofal 1-0 Policia Panaoma
Deportivo Tadofal 2-3 Locomotiva Nandezfer
Celta Vanie 0-2 Sangtiola Nandezfer
CF Vanie 1-3 Deportivo Girabel
Real Girabel 0-3 Racing Girabel
MATCHDAY 20
Policia Panaoma 1-1 FC Lestialce
Locomotiva Nandezfer 1-1 Dinamo Panaoma
Sangtiola Nandezfer 5-2 Real Tadofal
Deportivo Girabel 1-1 Deportivo Tadofal
Racing Girabel 3-1 Celta Vanie
Real Girabel 0-2 CF Vanie
MATCHDAY 21
FC Lestialce 1-6 Locomotiva Nandezfer
Policia Panaoma 3-2 Sangtiola Nandezfer
Dinamo Panaoma 2-1 Deportivo Girabel
Real Tadofal 8-1 Racing Girabel
Deportivo Tadofal 5-3 Real Girabel
Celta Vanie 0-3 CF Vanie
MATCHDAY 22
Sangtiola Nandezfer 3-4 FC Lestialce
Deportivo Girabel 0-2 Locomotiva Nandezfer
Racing Girabel 1-1 Policia Panaoma
Real Girabel 1-0 Dinamo Panaoma
CF Vanie 1-2 Real Tadofal
Celta Vanie 4-2 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 1
Real Xhenghua Baoyam 2-0 Deportivo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 1-0 Rayo Nalvodo
FC Jocolim 0-1 Real Droniolo
FC Jocolim Shenghui 0-1 Atletico Droniolo
Ngi Pang Pal 1-1 CF Ngipangpal
MATCHDAY 2
Rayo Nalvodo 4-1 Real Xhenghua Baoyam
Real Droniolo 1-1 Deportivo Nalvodo
Atletico Droniolo 1-3 Racing Xinghua Baoyam
CF Ngipangpal 1-1 FC Jocolim
Ngi Pang Pal 2-0 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 3
Real Xhenghua Baoyam 4-3 Real Droniolo
Rayo Nalvodo 4-0 Atletico Droniolo
Deportivo Nalvodo 1-0 CF Ngipangpal
Racing Xinghua Baoyam 1-0 Ngi Pang Pal
FC Jocolim 1-0 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 4
Atletico Droniolo 4-4 Real Xhenghua Baoyam
CF Ngipangpal 4-0 Real Droniolo
Ngi Pang Pal 3-0 Rayo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 3-2 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim 4-1 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 5
Real Xhenghua Baoyam 4-0 CF Ngipangpal
Atletico Droniolo 1-2 Ngi Pang Pal
Real Droniolo 4-0 FC Jocolim Shenghui
Rayo Nalvodo 0-2 FC Jocolim
Deportivo Nalvodo 1-2 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 6
Ngi Pang Pal 2-1 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 0-0 CF Ngipangpal
FC Jocolim 2-1 Atletico Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 3-1 Real Droniolo
Deportivo Nalvodo 1-1 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 7
Real Xhenghua Baoyam 5-1 FC Jocolim Shenghui
Ngi Pang Pal 1-2 FC Jocolim
CF Ngipangpal 1-3 Racing Xinghua Baoyam
Atletico Droniolo 3-0 Deportivo Nalvodo
Real Droniolo 3-0 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 8
FC Jocolim 0-1 Real Xhenghua Baoyam
Racing Xinghua Baoyam 6-4 FC Jocolim Shenghui
Deportivo Nalvodo 0-2 Ngi Pang Pal
Rayo Nalvodo 1-2 CF Ngipangpal
Real Droniolo 3-0 Atletico Droniolo
MATCHDAY 9
Real Xhenghua Baoyam 3-1 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim 3-3 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 1-3 Rayo Nalvodo
Ngi Pang Pal 5-1 Real Droniolo
CF Ngipangpal 3-1 Atletico Droniolo
MATCHDAY 10
Deportivo Nalvodo 1-1 Real Xhenghua Baoyam
Rayo Nalvodo 2-3 Racing Xinghua Baoyam
Real Droniolo 1-5 FC Jocolim
Atletico Droniolo 2-1 FC Jocolim Shenghui
CF Ngipangpal 3-1 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 11
Real Xhenghua Baoyam 2-3 Rayo Nalvodo
Deportivo Nalvodo 1-1 Real Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 4-0 Atletico Droniolo
FC Jocolim 2-1 CF Ngipangpal
FC Jocolim Shenghui 1-1 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 12
Real Droniolo 1-1 Real Xhenghua Baoyam
Atletico Droniolo 2-1 Rayo Nalvodo
CF Ngipangpal 1-2 Deportivo Nalvodo
Ngi Pang Pal 0-3 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 1-1 FC Jocolim
MATCHDAY 13
Real Xhenghua Baoyam 3-4 Atletico Droniolo
Real Droniolo 0-2 CF Ngipangpal
Rayo Nalvodo 1-3 Ngi Pang Pal
Deportivo Nalvodo 1-3 FC Jocolim Shenghui
Racing Xinghua Baoyam 3-1 FC Jocolim
MATCHDAY 14
CF Ngipangpal 2-1 Real Xhenghua Baoyam
Ngi Pang Pal 0-1 Atletico Droniolo
FC Jocolim Shenghui 1-1 Real Droniolo
FC Jocolim 0-3 Rayo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 2-5 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 15
Real Xhenghua Baoyam 5-1 Ngi Pang Pal
CF Ngipangpal 2-3 FC Jocolim Shenghui
Atletico Droniolo 3-1 FC Jocolim
Real Droniolo 2-2 Racing Xinghua Baoyam
Rayo Nalvodo 1-0 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 16
FC Jocolim Shenghui 1-5 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim 1-0 Ngi Pang Pal
Racing Xinghua Baoyam 2-1 CF Ngipangpal
Deportivo Nalvodo 1-4 Atletico Droniolo
Rayo Nalvodo 0-2 Real Droniolo
MATCHDAY 17
Real Xhenghua Baoyam 2-3 FC Jocolim
FC Jocolim Shenghui 5-3 Racing Xinghua Baoyam
Ngi Pang Pal 1-1 Deportivo Nalvodo
CF Ngipangpal 3-3 Rayo Nalvodo
Atletico Droniolo 2-3 Real Droniolo
MATCHDAY 18
Racing Xinghua Baoyam 3-2 Real Xhenghua Baoyam
Deportivo Nalvodo 1-6 FC Jocolim
Rayo Nalvodo 4-2 FC Jocolim Shenghui
Real Droniolo 1-2 Ngi Pang Pal
Atletico Droniolo 4-1 CF Ngipangpal


STANDINGS

Nomadia Liga Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Rambo Pesgem 22 14 5 3 40 22 +18 47
2 El Dos Cantos Cadomer 22 14 1 7 51 31 +20 43
3 Balompie Mogya 22 12 2 8 42 39 +3 38
4 Respeto Mogya 22 11 3 8 43 29 +14 36
5 Real Balongaca 22 10 5 7 42 30 +12 35
6 Wanko Nocoru 22 8 8 6 43 31 +12 32
7 CF Mogya 22 9 5 8 36 30 +6 32
8 Balangay Balongaca 22 8 6 8 41 34 +7 30
9 Fuerza Catobon 22 6 5 11 28 54 -26 23
10 Ronda Catobon 22 5 5 12 19 53 -34 20
11 Ritmo Cadomer 22 4 7 11 35 47 -12 19
12 Pesgem Cuatro 22 4 2 16 23 43 -20 14



Division Nuevo Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Real Rosavilla 22 14 3 5 69 38 +31 45
2 Carbonel Nuelma 22 11 7 4 52 33 +19 40
3 Rosavilla Atletico 22 12 3 7 57 35 +22 39
4 Carrubonieta Il Gueti 22 11 5 6 48 34 +14 38
5 Resituto Nuelma 22 11 2 9 42 37 +5 35
6 Atleti Gueti 22 6 12 4 35 37 -2 30
7 Decardio Lomalos 22 8 4 10 36 37 -1 28
8 Atletico Gustina 22 7 5 10 46 41 +5 26
9 Forza Cegacor 22 8 1 13 35 62 -27 25
10 Nuevo Cegacor 22 6 5 11 33 51 -18 23
11 CF Nuevavilla 22 6 4 12 30 51 -21 22
12 Dinamo Lomalos 22 6 1 15 28 55 -27 19



Division Viejo Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 CD Viocla 22 16 3 3 74 23 +51 51
2 CR Novasca 22 15 2 5 62 25 +37 47
3 Internacional Cintore 22 15 2 5 50 32 +18 47
4 Real Cintore 22 13 2 7 58 36 +22 41
5 Real Tiagosan 22 11 4 7 50 41 +9 37
6 Juego Tiagosan 22 11 3 8 37 34 +3 36
7 FC Vascue 22 9 0 13 39 59 -20 27
8 Atletico Viocla 22 7 0 15 34 48 -14 21
9 Racing de Tiagosan 22 5 5 12 29 52 -23 20
10 CA Cintore 22 5 4 13 27 47 -20 19
11 Deportivo Novasca 22 5 4 13 26 48 -22 19
12 Sangtial Vascue 22 4 3 15 36 77 -41 15



Pranse Ligue Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Olympique Leonde 10 5 4 1 18 11 +7 19
2 Yesre Atletique 10 5 2 3 12 11 +1 17
3 Girondins Tossan 10 3 5 2 20 16 +4 14
4 Tossan Saint Etudes 10 4 1 5 14 13 +1 13
5 Leonde Sport 10 4 1 5 11 19 -8 13
6 Reape Atlantique 10 1 3 6 6 11 -5 6



Liga de Nuevo Nomadia Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Internacional Nespa 26 17 5 4 66 29 +37 56
2 Gabelona 26 15 3 8 52 40 +12 48
3 Real Nonas-a 26 13 7 6 66 55 +11 46
4 CF Rumasi 26 14 2 10 64 34 +30 44
5 Garbalona Nesley 26 13 5 8 38 30 +8 44
6 Atletico Radi 26 13 4 9 59 34 +25 43
7 Deportivo Nespa 26 12 6 8 70 44 +26 42
8 CF Nespa 26 11 7 8 42 54 -12 40
9 Ryne Savio 26 11 5 10 42 46 -4 38
10 Real Nesley 26 10 2 14 46 60 -14 32
11 CF Radi 26 8 6 12 28 44 -16 30
12 Atletico Rumasi 26 5 6 15 26 72 -46 21
13 Real Gabel 26 3 5 18 36 64 -28 14
14 Recreativo Nonas-a 26 1 9 16 30 59 -29 12



Olhana Liga Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Locomotiva Nandezfer 22 17 3 2 78 30 +48 54
2 CF Vanie 22 16 1 5 63 33 +30 49
3 Real Tadofal 22 11 3 8 61 35 +26 36
4 Sangtiola Nandezfer 22 9 3 10 38 36 +2 30
5 Racing Girabel 22 8 6 8 38 39 -1 30
6 Deportivo Girabel 22 9 3 10 41 44 -3 30
7 Policia Panaoma 22 8 3 11 31 46 -15 27
8 Real Girabel 22 8 3 11 38 54 -16 27
9 Celta Vanie 22 8 2 12 36 45 -9 26
10 FC Lestialce 22 7 4 11 33 50 -17 25
11 Deportivo Tadofal 22 7 2 13 31 53 -22 23
12 Dinamo Panaoma 22 5 5 12 28 51 -23 20



Canton League Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Racing Xinghua Baoyam 18 13 1 4 46 33 +13 40
2 FC Jocolim 18 10 3 5 35 24 +11 33
3 Atletico Droniolo 18 9 1 8 34 36 -2 28
4 Real Xhenghua Baoyam 18 8 3 7 47 34 +13 27
5 Ngi Pang Pal 18 8 3 7 27 24 +3 27
6 Rayo Nalvodo 18 7 2 9 31 31 +0 23
7 Real Droniolo 18 6 5 7 29 33 -4 23
8 CF Ngipangpal 18 6 4 8 28 30 -2 22
9 FC Jocolim Shenghui 18 4 4 10 27 44 -17 16
10 Deportivo Nalvodo 18 3 6 9 22 37 -15 15
Last edited by Sangti on Tue Sep 03, 2013 6:31 am, edited 1 time in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Mon May 06, 2013 12:21 pm

Regional Season 3

MATCHDAY 1
Respeto Mogya 2-1 Ritmo Cadomer
CF Mogya 1-2 El Dos Cantos Cadomer
Balompie Mogya 0-1 Rambo Pesgem
Fuerza Catobon 1-2 Pesgem Cuatro
Ronda Catobon 1-2 Real Balongaca
Wanko Nocoru 3-1 Balangay Balongaca
MATCHDAY 2
El Dos Cantos Cadomer 1-1 Respeto Mogya
Rambo Pesgem 2-0 Ritmo Cadomer
Pesgem Cuatro 2-1 CF Mogya
Real Balongaca 0-0 Balompie Mogya
Balangay Balongaca 2-0 Fuerza Catobon
Wanko Nocoru 2-0 Ronda Catobon
MATCHDAY 3
Respeto Mogya 0-1 Rambo Pesgem
El Dos Cantos Cadomer 2-1 Pesgem Cuatro
Ritmo Cadomer 2-2 Real Balongaca
CF Mogya 2-0 Balangay Balongaca
Balompie Mogya 1-1 Wanko Nocoru
Fuerza Catobon 4-2 Ronda Catobon
MATCHDAY 4
Pesgem Cuatro 2-2 Respeto Mogya
Real Balongaca 1-2 Rambo Pesgem
Balangay Balongaca 2-2 El Dos Cantos Cadomer
Wanko Nocoru 3-1 Ritmo Cadomer
Ronda Catobon 2-1 CF Mogya
Fuerza Catobon 2-5 Balompie Mogya
MATCHDAY 5
Respeto Mogya 3-2 Real Balongaca
Pesgem Cuatro 0-1 Balangay Balongaca
Rambo Pesgem 1-4 Wanko Nocoru
El Dos Cantos Cadomer 3-0 Ronda Catobon
Ritmo Cadomer 3-0 Fuerza Catobon
CF Mogya 1-0 Balompie Mogya
MATCHDAY 6
Balangay Balongaca 4-1 Respeto Mogya
Wanko Nocoru 3-2 Real Balongaca
Ronda Catobon 0-1 Pesgem Cuatro
Fuerza Catobon 1-1 Rambo Pesgem
Balompie Mogya 1-1 El Dos Cantos Cadomer
CF Mogya 1-2 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 7
Respeto Mogya 0-2 Wanko Nocoru
Balangay Balongaca 2-1 Ronda Catobon
Real Balongaca 2-1 Fuerza Catobon
Pesgem Cuatro 3-2 Balompie Mogya
Rambo Pesgem 5-0 CF Mogya
El Dos Cantos Cadomer 3-1 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 8
Ronda Catobon 1-4 Respeto Mogya
Fuerza Catobon 0-0 Wanko Nocoru
Balompie Mogya 0-2 Balangay Balongaca
CF Mogya 2-1 Real Balongaca
Ritmo Cadomer 4-0 Pesgem Cuatro
El Dos Cantos Cadomer 0-1 Rambo Pesgem
MATCHDAY 9
Respeto Mogya 3-0 Fuerza Catobon
Ronda Catobon 0-6 Balompie Mogya
Wanko Nocoru 1-1 CF Mogya
Balangay Balongaca 4-0 Ritmo Cadomer
Real Balongaca 2-2 El Dos Cantos Cadomer
Pesgem Cuatro 1-2 Rambo Pesgem
MATCHDAY 10
Balompie Mogya 1-0 Respeto Mogya
CF Mogya 3-0 Fuerza Catobon
Ritmo Cadomer 1-2 Ronda Catobon
El Dos Cantos Cadomer 2-0 Wanko Nocoru
Rambo Pesgem 4-1 Balangay Balongaca
Pesgem Cuatro 3-3 Real Balongaca
MATCHDAY 11
Respeto Mogya 1-1 CF Mogya
Balompie Mogya 6-1 Ritmo Cadomer
Fuerza Catobon 1-3 El Dos Cantos Cadomer
Ronda Catobon 0-1 Rambo Pesgem
Wanko Nocoru 7-0 Pesgem Cuatro
Balangay Balongaca 4-1 Real Balongaca
MATCHDAY 12
Ritmo Cadomer 1-1 Respeto Mogya
El Dos Cantos Cadomer 4-0 CF Mogya
Rambo Pesgem 3-3 Balompie Mogya
Pesgem Cuatro 2-1 Fuerza Catobon
Real Balongaca 2-2 Ronda Catobon
Balangay Balongaca 1-1 Wanko Nocoru
MATCHDAY 13
Respeto Mogya 2-2 El Dos Cantos Cadomer
Ritmo Cadomer 1-3 Rambo Pesgem
CF Mogya 0-1 Pesgem Cuatro
Balompie Mogya 2-2 Real Balongaca
Fuerza Catobon 0-4 Balangay Balongaca
Ronda Catobon 3-4 Wanko Nocoru
MATCHDAY 14
Rambo Pesgem 4-2 Respeto Mogya
Pesgem Cuatro 1-1 El Dos Cantos Cadomer
Real Balongaca 4-3 Ritmo Cadomer
Balangay Balongaca 1-1 CF Mogya
Wanko Nocoru 8-1 Balompie Mogya
Ronda Catobon 2-0 Fuerza Catobon
MATCHDAY 15
Respeto Mogya 1-1 Pesgem Cuatro
Rambo Pesgem 3-1 Real Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 1-3 Balangay Balongaca
Ritmo Cadomer 1-2 Wanko Nocoru
CF Mogya 3-0 Ronda Catobon
Balompie Mogya 2-0 Fuerza Catobon
MATCHDAY 16
Real Balongaca 4-0 Respeto Mogya
Balangay Balongaca 1-3 Pesgem Cuatro
Wanko Nocoru 1-3 Rambo Pesgem
Ronda Catobon 1-3 El Dos Cantos Cadomer
Fuerza Catobon 0-1 Ritmo Cadomer
Balompie Mogya 2-2 CF Mogya
MATCHDAY 17
Respeto Mogya 1-4 Balangay Balongaca
Real Balongaca 1-6 Wanko Nocoru
Pesgem Cuatro 3-1 Ronda Catobon
Rambo Pesgem 2-0 Fuerza Catobon
El Dos Cantos Cadomer 3-2 Balompie Mogya
Ritmo Cadomer 2-3 CF Mogya
MATCHDAY 18
Wanko Nocoru 2-2 Respeto Mogya
Ronda Catobon 1-2 Balangay Balongaca
Fuerza Catobon 1-0 Real Balongaca
Balompie Mogya 4-0 Pesgem Cuatro
CF Mogya 1-3 Rambo Pesgem
Ritmo Cadomer 1-1 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 19
Respeto Mogya 5-1 Ronda Catobon
Wanko Nocoru 6-0 Fuerza Catobon
Balangay Balongaca 2-1 Balompie Mogya
Real Balongaca 0-1 CF Mogya
Pesgem Cuatro 4-1 Ritmo Cadomer
Rambo Pesgem 2-0 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 20
Fuerza Catobon 2-5 Respeto Mogya
Balompie Mogya 1-0 Ronda Catobon
CF Mogya 2-2 Wanko Nocoru
Ritmo Cadomer 4-3 Balangay Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 3-0 Real Balongaca
Rambo Pesgem 2-1 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 21
Respeto Mogya 2-1 Balompie Mogya
Fuerza Catobon 2-3 CF Mogya
Ronda Catobon 0-1 Ritmo Cadomer
Wanko Nocoru 2-1 El Dos Cantos Cadomer
Balangay Balongaca 1-0 Rambo Pesgem
Real Balongaca 1-0 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 22
CF Mogya 2-0 Respeto Mogya
Ritmo Cadomer 1-2 Balompie Mogya
El Dos Cantos Cadomer 2-1 Fuerza Catobon
Rambo Pesgem 2-1 Ronda Catobon
Pesgem Cuatro 0-6 Wanko Nocoru
Real Balongaca 0-1 Balangay Balongaca
MATCHDAY 1
Decardio Lomalos 0-1 Rosavilla Atletico
Dinamo Lomalos 1-1 Real Rosavilla
Resituto Nuelma 1-3 CF Nuevavilla
Carbonel Nuelma 1-1 Nuevo Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 3-0 Forza Cegacor
Atleti Gueti 1-3 Atletico Gustina
Juego Tiagosan 3-1 Sangtial Vascue
Real Tiagosan 7-4 FC Vascue
Racing de Tiagosan 0-2 Internacional Cintore
Atletico Viocla 0-2 Real Cintore
CD Viocla 6-1 CA Cintore
CR Novasca 9-2 Deportivo Novasca
MATCHDAY 2
Real Rosavilla 6-1 Decardio Lomalos
CF Nuevavilla 0-3 Rosavilla Atletico
Nuevo Cegacor 1-1 Dinamo Lomalos
Forza Cegacor 3-3 Resituto Nuelma
Atletico Gustina 4-1 Carbonel Nuelma
Atleti Gueti 2-0 Carrubonieta Il Gueti
FC Vascue 3-2 Juego Tiagosan
Internacional Cintore 1-1 Sangtial Vascue
Real Cintore 1-0 Real Tiagosan
CA Cintore 3-4 Racing de Tiagosan
Deportivo Novasca 3-2 Atletico Viocla
CR Novasca 0-0 CD Viocla
MATCHDAY 3
Decardio Lomalos 0-6 CF Nuevavilla
Real Rosavilla 3-1 Nuevo Cegacor
Rosavilla Atletico 4-3 Forza Cegacor
Dinamo Lomalos 0-1 Atletico Gustina
Resituto Nuelma 2-5 Atleti Gueti
Carbonel Nuelma 1-1 Carrubonieta Il Gueti
Juego Tiagosan 1-1 Internacional Cintore
FC Vascue 1-0 Real Cintore
Sangtial Vascue 5-1 CA Cintore
Real Tiagosan 2-1 Deportivo Novasca
Racing de Tiagosan 4-3 CR Novasca
Atletico Viocla 1-1 CD Viocla
MATCHDAY 4
Nuevo Cegacor 1-1 Decardio Lomalos
Forza Cegacor 1-0 CF Nuevavilla
Atletico Gustina 2-4 Real Rosavilla
Atleti Gueti 0-3 Rosavilla Atletico
Carrubonieta Il Gueti 1-1 Dinamo Lomalos
Carbonel Nuelma 2-6 Resituto Nuelma
Real Cintore 1-1 Juego Tiagosan
CA Cintore 0-1 Internacional Cintore
Deportivo Novasca 0-0 FC Vascue
CR Novasca 4-1 Sangtial Vascue
CD Viocla 2-1 Real Tiagosan
Atletico Viocla 1-2 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 5
Decardio Lomalos 1-2 Forza Cegacor
Nuevo Cegacor 4-2 Atletico Gustina
CF Nuevavilla 1-3 Atleti Gueti
Real Rosavilla 2-0 Carrubonieta Il Gueti
Rosavilla Atletico 4-1 Carbonel Nuelma
Dinamo Lomalos 5-1 Resituto Nuelma
Juego Tiagosan 1-4 CA Cintore
Real Cintore 1-5 Deportivo Novasca
Internacional Cintore 1-1 CR Novasca
FC Vascue 0-1 CD Viocla
Sangtial Vascue 1-3 Atletico Viocla
Real Tiagosan 6-1 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 6
Atletico Gustina 2-3 Decardio Lomalos
Atleti Gueti 5-0 Forza Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 0-0 Nuevo Cegacor
Carbonel Nuelma 1-1 CF Nuevavilla
Resituto Nuelma 3-0 Real Rosavilla
Dinamo Lomalos 2-4 Rosavilla Atletico
Deportivo Novasca 1-3 Juego Tiagosan
CR Novasca 5-0 CA Cintore
CD Viocla 10-4 Real Cintore
Atletico Viocla 1-1 Internacional Cintore
Racing de Tiagosan 1-2 FC Vascue
Real Tiagosan 4-1 Sangtial Vascue
MATCHDAY 7
Decardio Lomalos 0-1 Atleti Gueti
Atletico Gustina 0-1 Carrubonieta Il Gueti
Forza Cegacor 5-4 Carbonel Nuelma
Nuevo Cegacor 1-1 Resituto Nuelma
CF Nuevavilla 4-3 Dinamo Lomalos
Real Rosavilla 2-0 Rosavilla Atletico
Juego Tiagosan 1-1 CR Novasca
Deportivo Novasca 3-6 CD Viocla
CA Cintore 1-0 Atletico Viocla
Real Cintore 7-1 Racing de Tiagosan
Internacional Cintore 3-1 Real Tiagosan
FC Vascue 4-1 Sangtial Vascue
MATCHDAY 8
Carrubonieta Il Gueti 3-1 Decardio Lomalos
Carbonel Nuelma 2-2 Atleti Gueti
Resituto Nuelma 1-1 Atletico Gustina
Dinamo Lomalos 0-1 Forza Cegacor
Rosavilla Atletico 6-1 Nuevo Cegacor
Real Rosavilla 3-1 CF Nuevavilla
CD Viocla 3-2 Juego Tiagosan
Atletico Viocla 1-1 CR Novasca
Racing de Tiagosan 1-3 Deportivo Novasca
Real Tiagosan 1-1 CA Cintore
Sangtial Vascue 1-1 Real Cintore
FC Vascue 3-2 Internacional Cintore
MATCHDAY 9
Decardio Lomalos 3-4 Carbonel Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 0-0 Resituto Nuelma
Atleti Gueti 3-1 Dinamo Lomalos
Atletico Gustina 0-6 Rosavilla Atletico
Forza Cegacor 1-1 Real Rosavilla
Nuevo Cegacor 0-3 CF Nuevavilla
Juego Tiagosan 3-1 Atletico Viocla
CD Viocla 4-1 Racing de Tiagosan
CR Novasca 1-4 Real Tiagosan
Deportivo Novasca 0-0 Sangtial Vascue
CA Cintore 1-1 FC Vascue
Real Cintore 1-1 Internacional Cintore
MATCHDAY 10
Resituto Nuelma 8-0 Decardio Lomalos
Dinamo Lomalos 0-4 Carbonel Nuelma
Rosavilla Atletico 4-1 Carrubonieta Il Gueti
Real Rosavilla 6-2 Atleti Gueti
CF Nuevavilla 0-1 Atletico Gustina
Nuevo Cegacor 0-1 Forza Cegacor
Racing de Tiagosan 0-3 Juego Tiagosan
Real Tiagosan 3-5 Atletico Viocla
Sangtial Vascue 2-3 CD Viocla
FC Vascue 0-2 CR Novasca
Internacional Cintore 1-1 Deportivo Novasca
Real Cintore 2-2 CA Cintore
MATCHDAY 11
Decardio Lomalos 2-1 Dinamo Lomalos
Resituto Nuelma 4-0 Rosavilla Atletico
Carbonel Nuelma 2-1 Real Rosavilla
Carrubonieta Il Gueti 1-1 CF Nuevavilla
Atleti Gueti 0-1 Nuevo Cegacor
Atletico Gustina 3-3 Forza Cegacor
Juego Tiagosan 4-4 Real Tiagosan
Racing de Tiagosan 1-0 Sangtial Vascue
Atletico Viocla 1-3 FC Vascue
CD Viocla 6-4 Internacional Cintore
CR Novasca 5-1 Real Cintore
Deportivo Novasca 1-3 CA Cintore
MATCHDAY 12
Rosavilla Atletico 6-1 Decardio Lomalos
Real Rosavilla 2-4 Dinamo Lomalos
CF Nuevavilla 4-3 Resituto Nuelma
Nuevo Cegacor 2-2 Carbonel Nuelma
Forza Cegacor 2-2 Carrubonieta Il Gueti
Atletico Gustina 0-2 Atleti Gueti
Sangtial Vascue 1-0 Juego Tiagosan
FC Vascue 4-1 Real Tiagosan
Internacional Cintore 0-2 Racing de Tiagosan
Real Cintore 1-2 Atletico Viocla
CA Cintore 1-6 CD Viocla
Deportivo Novasca 0-2 CR Novasca
MATCHDAY 13
Decardio Lomalos 1-4 Real Rosavilla
Rosavilla Atletico 2-1 CF Nuevavilla
Dinamo Lomalos 2-3 Nuevo Cegacor
Resituto Nuelma 2-1 Forza Cegacor
Carbonel Nuelma 5-3 Atletico Gustina
Carrubonieta Il Gueti 3-0 Atleti Gueti
Juego Tiagosan 6-3 FC Vascue
Sangtial Vascue 0-1 Internacional Cintore
Real Tiagosan 3-1 Real Cintore
Racing de Tiagosan 1-2 CA Cintore
Atletico Viocla 2-1 Deportivo Novasca
CD Viocla 1-1 CR Novasca
MATCHDAY 14
CF Nuevavilla 0-1 Decardio Lomalos
Nuevo Cegacor 3-0 Real Rosavilla
Forza Cegacor 2-5 Rosavilla Atletico
Atletico Gustina 4-1 Dinamo Lomalos
Atleti Gueti 2-0 Resituto Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 0-1 Carbonel Nuelma
Internacional Cintore 2-0 Juego Tiagosan
Real Cintore 2-1 FC Vascue
CA Cintore 1-3 Sangtial Vascue
Deportivo Novasca 0-2 Real Tiagosan
CR Novasca 3-1 Racing de Tiagosan
CD Viocla 6-1 Atletico Viocla
MATCHDAY 15
Decardio Lomalos 1-1 Nuevo Cegacor
CF Nuevavilla 7-2 Forza Cegacor
Real Rosavilla 3-0 Atletico Gustina
Rosavilla Atletico 1-1 Atleti Gueti
Dinamo Lomalos 0-2 Carrubonieta Il Gueti
Resituto Nuelma 2-1 Carbonel Nuelma
Juego Tiagosan 5-6 Real Cintore
Internacional Cintore 4-2 CA Cintore
FC Vascue 1-0 Deportivo Novasca
Sangtial Vascue 1-1 CR Novasca
Real Tiagosan 4-3 CD Viocla
Racing de Tiagosan 0-1 Atletico Viocla
MATCHDAY 16
Forza Cegacor 1-4 Decardio Lomalos
Atletico Gustina 2-1 Nuevo Cegacor
Atleti Gueti 6-1 CF Nuevavilla
Carrubonieta Il Gueti 3-0 Real Rosavilla
Carbonel Nuelma 0-1 Rosavilla Atletico
Resituto Nuelma 6-3 Dinamo Lomalos
CA Cintore 4-0 Juego Tiagosan
Deportivo Novasca 0-2 Real Cintore
CR Novasca 1-1 Internacional Cintore
CD Viocla 1-0 FC Vascue
Atletico Viocla 4-1 Sangtial Vascue
Racing de Tiagosan 0-3 Real Tiagosan
MATCHDAY 17
Decardio Lomalos 2-1 Atletico Gustina
Forza Cegacor 4-2 Atleti Gueti
Nuevo Cegacor 0-1 Carrubonieta Il Gueti
CF Nuevavilla 0-6 Carbonel Nuelma
Real Rosavilla 4-1 Resituto Nuelma
Rosavilla Atletico 4-1 Dinamo Lomalos
Juego Tiagosan 2-1 Deportivo Novasca
CA Cintore 3-2 CR Novasca
Real Cintore 0-3 CD Viocla
Internacional Cintore 0-1 Atletico Viocla
FC Vascue 2-3 Racing de Tiagosan
Sangtial Vascue 1-2 Real Tiagosan
MATCHDAY 18
Atleti Gueti 3-0 Decardio Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 1-2 Atletico Gustina
Carbonel Nuelma 3-0 Forza Cegacor
Resituto Nuelma 0-1 Nuevo Cegacor
Dinamo Lomalos 2-0 CF Nuevavilla
Rosavilla Atletico 1-0 Real Rosavilla
CR Novasca 1-0 Juego Tiagosan
CD Viocla 4-1 Deportivo Novasca
Atletico Viocla 3-0 CA Cintore
Racing de Tiagosan 0-1 Real Cintore
Real Tiagosan 3-2 Internacional Cintore
Sangtial Vascue 3-1 FC Vascue
MATCHDAY 19
Decardio Lomalos 1-0 Carrubonieta Il Gueti
Atleti Gueti 1-1 Carbonel Nuelma
Atletico Gustina 0-1 Resituto Nuelma
Forza Cegacor 1-1 Dinamo Lomalos
Nuevo Cegacor 0-4 Rosavilla Atletico
CF Nuevavilla 0-0 Real Rosavilla
Juego Tiagosan 2-4 CD Viocla
CR Novasca 1-4 Atletico Viocla
Deportivo Novasca 5-2 Racing de Tiagosan
CA Cintore 0-1 Real Tiagosan
Real Cintore 3-6 Sangtial Vascue
Internacional Cintore 1-3 FC Vascue
MATCHDAY 20
Carbonel Nuelma 4-0 Decardio Lomalos
Resituto Nuelma 1-3 Carrubonieta Il Gueti
Dinamo Lomalos 2-3 Atleti Gueti
Rosavilla Atletico 3-1 Atletico Gustina
Real Rosavilla 4-1 Forza Cegacor
CF Nuevavilla 0-1 Nuevo Cegacor
Atletico Viocla 2-4 Juego Tiagosan
Racing de Tiagosan 4-0 CD Viocla
Real Tiagosan 1-2 CR Novasca
Sangtial Vascue 4-2 Deportivo Novasca
FC Vascue 2-4 CA Cintore
Internacional Cintore 0-6 Real Cintore
MATCHDAY 21
Decardio Lomalos 1-4 Resituto Nuelma
Carbonel Nuelma 4-1 Dinamo Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 0-1 Rosavilla Atletico
Atleti Gueti 7-4 Real Rosavilla
Atletico Gustina 1-0 CF Nuevavilla
Forza Cegacor 0-1 Nuevo Cegacor
Juego Tiagosan 4-3 Racing de Tiagosan
Atletico Viocla 1-1 Real Tiagosan
CD Viocla 0-3 Sangtial Vascue
CR Novasca 1-1 FC Vascue
Deportivo Novasca 1-0 Internacional Cintore
CA Cintore 2-1 Real Cintore
MATCHDAY 22
Dinamo Lomalos 1-1 Decardio Lomalos
Rosavilla Atletico 0-1 Resituto Nuelma
Real Rosavilla 1-4 Carbonel Nuelma
CF Nuevavilla 4-4 Carrubonieta Il Gueti
Nuevo Cegacor 2-0 Atleti Gueti
Forza Cegacor 1-1 Atletico Gustina
Real Tiagosan 0-2 Juego Tiagosan
Sangtial Vascue 2-4 Racing de Tiagosan
FC Vascue 1-1 Atletico Viocla
Internacional Cintore 5-2 CD Viocla
Real Cintore 2-3 CR Novasca
CA Cintore 2-0 Deportivo Novasca
MATCHDAY 1
Tossan Saint Etudes 6-0 Reape Atlantique
Girondins Tossan 4-1 Yesre Atletique
Leonde Sport 1-2 Olympique Leonde
MATCHDAY 2
Yesre Atletique 0-2 Tossan Saint Etudes
Olympique Leonde 3-1 Reape Atlantique
Leonde Sport 4-1 Girondins Tossan
MATCHDAY 3
Tossan Saint Etudes 2-0 Olympique Leonde
Yesre Atletique 0-2 Leonde Sport
Reape Atlantique 0-0 Girondins Tossan
MATCHDAY 4
Leonde Sport 0-5 Tossan Saint Etudes
Girondins Tossan 6-3 Olympique Leonde
Reape Atlantique 0-1 Yesre Atletique
MATCHDAY 5
Tossan Saint Etudes 1-1 Girondins Tossan
Leonde Sport 1-1 Reape Atlantique
Olympique Leonde 1-0 Yesre Atletique
MATCHDAY 6
Reape Atlantique 0-1 Tossan Saint Etudes
Yesre Atletique 1-1 Girondins Tossan
Olympique Leonde 5-1 Leonde Sport
MATCHDAY 7
Tossan Saint Etudes 1-1 Yesre Atletique
Reape Atlantique 1-0 Olympique Leonde
Girondins Tossan 3-2 Leonde Sport
MATCHDAY 8
Olympique Leonde 1-0 Tossan Saint Etudes
Leonde Sport 1-1 Yesre Atletique
Girondins Tossan 3-1 Reape Atlantique
MATCHDAY 9
Tossan Saint Etudes 2-1 Leonde Sport
Olympique Leonde 1-2 Girondins Tossan
Yesre Atletique 3-2 Reape Atlantique
MATCHDAY 10
Girondins Tossan 0-4 Tossan Saint Etudes
Reape Atlantique 1-2 Leonde Sport
Yesre Atletique 1-1 Olympique Leonde
MATCHDAY 1
Atletico Radi 1-1 Real Nesley
CF Radi 1-1 Garbalona Nesley
Gabelona 2-0 Atletico Rumasi
Real Gabel 1-4 CF Rumasi
Deportivo Nespa 1-0 Real Nonas-a
Internacional Nespa 4-0 Recreativo Nonas-a
CF Nespa 4-1 Ryne Savio
MATCHDAY 2
Garbalona Nesley 3-1 Atletico Radi
Atletico Rumasi 1-3 Real Nesley
CF Rumasi 0-0 CF Radi
Real Nonas-a 2-1 Gabelona
Recreativo Nonas-a 2-1 Real Gabel
Ryne Savio 0-0 Deportivo Nespa
CF Nespa 0-0 Internacional Nespa
MATCHDAY 3
Atletico Radi 1-0 Atletico Rumasi
Garbalona Nesley 2-4 CF Rumasi
Real Nesley 0-1 Real Nonas-a
CF Radi 1-4 Recreativo Nonas-a
Gabelona 4-1 Ryne Savio
Real Gabel 1-3 CF Nespa
Deportivo Nespa 2-1 Internacional Nespa
MATCHDAY 4
CF Rumasi 1-0 Atletico Radi
Real Nonas-a 6-1 Atletico Rumasi
Recreativo Nonas-a 0-4 Garbalona Nesley
Ryne Savio 2-2 Real Nesley
CF Nespa 1-2 CF Radi
Internacional Nespa 3-3 Gabelona
Deportivo Nespa 4-0 Real Gabel
MATCHDAY 5
Atletico Radi 1-1 Real Nonas-a
CF Rumasi 4-0 Recreativo Nonas-a
Atletico Rumasi 2-3 Ryne Savio
Garbalona Nesley 0-0 CF Nespa
Real Nesley 0-0 Internacional Nespa
CF Radi 0-0 Deportivo Nespa
Gabelona 4-0 Real Gabel
MATCHDAY 6
Recreativo Nonas-a 0-10 Atletico Radi
Ryne Savio 1-3 Real Nonas-a
CF Nespa 2-1 CF Rumasi
Internacional Nespa 5-1 Atletico Rumasi
Deportivo Nespa 2-1 Garbalona Nesley
Real Gabel 0-2 Real Nesley
Gabelona 7-2 CF Radi
MATCHDAY 7
Atletico Radi 3-4 Ryne Savio
Recreativo Nonas-a 0-1 CF Nespa
Real Nonas-a 3-4 Internacional Nespa
CF Rumasi 3-1 Deportivo Nespa
Atletico Rumasi 0-2 Real Gabel
Garbalona Nesley 1-1 Gabelona
Real Nesley 2-2 CF Radi
MATCHDAY 8
CF Nespa 1-1 Atletico Radi
Internacional Nespa 4-0 Ryne Savio
Deportivo Nespa 2-0 Recreativo Nonas-a
Real Gabel 0-1 Real Nonas-a
Gabelona 2-1 CF Rumasi
CF Radi 1-2 Atletico Rumasi
Real Nesley 2-1 Garbalona Nesley
MATCHDAY 9
Atletico Radi 1-1 Internacional Nespa
CF Nespa 5-2 Deportivo Nespa
Ryne Savio 3-1 Real Gabel
Recreativo Nonas-a 0-2 Gabelona
Real Nonas-a 1-3 CF Radi
CF Rumasi 2-1 Real Nesley
Atletico Rumasi 1-0 Garbalona Nesley
MATCHDAY 10
Deportivo Nespa 1-4 Atletico Radi
Real Gabel 1-0 Internacional Nespa
Gabelona 4-1 CF Nespa
CF Radi 0-1 Ryne Savio
Real Nesley 1-1 Recreativo Nonas-a
Garbalona Nesley 1-2 Real Nonas-a
Atletico Rumasi 2-5 CF Rumasi
MATCHDAY 11
Atletico Radi 4-5 Real Gabel
Deportivo Nespa 0-2 Gabelona
Internacional Nespa 1-0 CF Radi
CF Nespa 1-5 Real Nesley
Ryne Savio 3-1 Garbalona Nesley
Recreativo Nonas-a 5-1 Atletico Rumasi
Real Nonas-a 4-6 CF Rumasi
MATCHDAY 12
Gabelona 1-0 Atletico Radi
CF Radi 4-0 Real Gabel
Real Nesley 2-3 Deportivo Nespa
Garbalona Nesley 1-1 Internacional Nespa
Atletico Rumasi 1-2 CF Nespa
CF Rumasi 3-0 Ryne Savio
Real Nonas-a 1-1 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 13
Atletico Radi 3-2 CF Radi
Gabelona 2-1 Real Nesley
Real Gabel 1-3 Garbalona Nesley
Deportivo Nespa 6-1 Atletico Rumasi
Internacional Nespa 1-8 CF Rumasi
CF Nespa 0-1 Real Nonas-a
Ryne Savio 3-0 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 14
Real Nesley 1-3 Atletico Radi
Garbalona Nesley 1-0 CF Radi
Atletico Rumasi 1-1 Gabelona
CF Rumasi 1-2 Real Gabel
Real Nonas-a 1-1 Deportivo Nespa
Recreativo Nonas-a 3-5 Internacional Nespa
Ryne Savio 2-1 CF Nespa
MATCHDAY 15
Atletico Radi 0-5 Garbalona Nesley
Real Nesley 1-1 Atletico Rumasi
CF Radi 2-6 CF Rumasi
Gabelona 4-0 Real Nonas-a
Real Gabel 1-1 Recreativo Nonas-a
Deportivo Nespa 1-2 Ryne Savio
Internacional Nespa 1-2 CF Nespa
MATCHDAY 16
Atletico Rumasi 1-4 Atletico Radi
CF Rumasi 1-1 Garbalona Nesley
Real Nonas-a 1-0 Real Nesley
Recreativo Nonas-a 1-3 CF Radi
Ryne Savio 0-1 Gabelona
CF Nespa 1-1 Real Gabel
Internacional Nespa 1-2 Deportivo Nespa
MATCHDAY 17
Atletico Radi 1-0 CF Rumasi
Atletico Rumasi 1-3 Real Nonas-a
Garbalona Nesley 1-0 Recreativo Nonas-a
Real Nesley 3-4 Ryne Savio
CF Radi 2-3 CF Nespa
Gabelona 2-0 Internacional Nespa
Real Gabel 0-6 Deportivo Nespa
MATCHDAY 18
Real Nonas-a 3-1 Atletico Radi
Recreativo Nonas-a 0-0 CF Rumasi
Ryne Savio 6-1 Atletico Rumasi
CF Nespa 1-3 Garbalona Nesley
Internacional Nespa 4-0 Real Nesley
Deportivo Nespa 4-3 CF Radi
Real Gabel 3-0 Gabelona
MATCHDAY 19
Atletico Radi 6-0 Recreativo Nonas-a
Real Nonas-a 1-6 Ryne Savio
CF Rumasi 1-1 CF Nespa
Atletico Rumasi 1-4 Internacional Nespa
Garbalona Nesley 3-2 Deportivo Nespa
Real Nesley 3-0 Real Gabel
CF Radi 0-2 Gabelona
MATCHDAY 20
Ryne Savio 0-4 Atletico Radi
CF Nespa 1-6 Recreativo Nonas-a
Internacional Nespa 1-2 Real Nonas-a
Deportivo Nespa 1-0 CF Rumasi
Real Gabel 2-1 Atletico Rumasi
Gabelona 13-2 Garbalona Nesley
CF Radi 2-0 Real Nesley
MATCHDAY 21
Atletico Radi 3-1 CF Nespa
Ryne Savio 1-1 Internacional Nespa
Recreativo Nonas-a 2-4 Deportivo Nespa
Real Nonas-a 4-0 Real Gabel
CF Rumasi 2-1 Gabelona
Atletico Rumasi 1-1 CF Radi
Garbalona Nesley 2-1 Real Nesley
MATCHDAY 22
Internacional Nespa 0-2 Atletico Radi
Deportivo Nespa 3-1 CF Nespa
Real Gabel 0-1 Ryne Savio
Gabelona 4-3 Recreativo Nonas-a
CF Radi 1-0 Real Nonas-a
Real Nesley 0-1 CF Rumasi
Garbalona Nesley 0-0 Atletico Rumasi
MATCHDAY 23
Atletico Radi 0-2 Deportivo Nespa
Internacional Nespa 3-0 Real Gabel
CF Nespa 2-0 Gabelona
Ryne Savio 1-1 CF Radi
Recreativo Nonas-a 0-2 Real Nesley
Real Nonas-a 1-3 Garbalona Nesley
CF Rumasi 4-0 Atletico Rumasi
MATCHDAY 24
Real Gabel 1-1 Atletico Radi
Gabelona 3-0 Deportivo Nespa
CF Radi 1-2 Internacional Nespa
Real Nesley 2-1 CF Nespa
Garbalona Nesley 0-8 Ryne Savio
Atletico Rumasi 0-0 Recreativo Nonas-a
CF Rumasi 4-1 Real Nonas-a
MATCHDAY 25
Atletico Radi 1-0 Gabelona
Real Gabel 1-0 CF Radi
Deportivo Nespa 10-7 Real Nesley
Internacional Nespa 4-1 Garbalona Nesley
CF Nespa 4-1 Atletico Rumasi
Ryne Savio 0-2 CF Rumasi
Recreativo Nonas-a 1-3 Real Nonas-a
MATCHDAY 26
CF Radi 3-1 Atletico Radi
Real Nesley 2-2 Gabelona
Garbalona Nesley 0-3 Real Gabel
Atletico Rumasi 0-2 Deportivo Nespa
CF Rumasi 0-0 Internacional Nespa
Real Nonas-a 2-4 CF Nespa
Recreativo Nonas-a 1-5 Ryne Savio
MATCHDAY 1
FC Lestialce 0-1 Deportivo Girabel
Sangtiola Nandezfer 2-0 Racing Girabel
Locomotiva Nandezfer 2-1 Real Girabel
Policia Panaoma 2-7 CF Vanie
Dinamo Panaoma 1-5 Celta Vanie
Real Tadofal 1-1 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 2
Racing Girabel 3-6 FC Lestialce
Real Girabel 3-6 Deportivo Girabel
CF Vanie 1-4 Sangtiola Nandezfer
Celta Vanie 2-1 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Tadofal 1-1 Policia Panaoma
Real Tadofal 4-2 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 3
FC Lestialce 2-1 Real Girabel
Racing Girabel 4-0 CF Vanie
Deportivo Girabel 1-1 Celta Vanie
Sangtiola Nandezfer 0-1 Deportivo Tadofal
Locomotiva Nandezfer 4-1 Real Tadofal
Policia Panaoma 2-1 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 4
CF Vanie 4-3 FC Lestialce
Celta Vanie 4-0 Real Girabel
Deportivo Tadofal 6-2 Racing Girabel
Real Tadofal 2-1 Deportivo Girabel
Dinamo Panaoma 2-5 Sangtiola Nandezfer
Policia Panaoma 2-2 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 5
FC Lestialce 0-7 Celta Vanie
CF Vanie 6-0 Deportivo Tadofal
Real Girabel 1-3 Real Tadofal
Racing Girabel 1-0 Dinamo Panaoma
Deportivo Girabel 1-0 Policia Panaoma
Sangtiola Nandezfer 1-0 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 6
Deportivo Tadofal 2-1 FC Lestialce
Real Tadofal 3-1 Celta Vanie
Dinamo Panaoma 1-0 CF Vanie
Policia Panaoma 1-0 Real Girabel
Locomotiva Nandezfer 1-0 Racing Girabel
Sangtiola Nandezfer 1-2 Deportivo Girabel
MATCHDAY 7
FC Lestialce 1-0 Real Tadofal
Deportivo Tadofal 2-0 Dinamo Panaoma
Celta Vanie 0-1 Policia Panaoma
CF Vanie 1-1 Locomotiva Nandezfer
Real Girabel 1-4 Sangtiola Nandezfer
Racing Girabel 1-4 Deportivo Girabel
MATCHDAY 8
Dinamo Panaoma 1-1 FC Lestialce
Policia Panaoma 1-1 Real Tadofal
Locomotiva Nandezfer 6-0 Deportivo Tadofal
Sangtiola Nandezfer 3-2 Celta Vanie
Deportivo Girabel 1-4 CF Vanie
Racing Girabel 1-0 Real Girabel
MATCHDAY 9
FC Lestialce 2-0 Policia Panaoma
Dinamo Panaoma 3-2 Locomotiva Nandezfer
Real Tadofal 0-1 Sangtiola Nandezfer
Deportivo Tadofal 2-0 Deportivo Girabel
Celta Vanie 6-2 Racing Girabel
CF Vanie 3-0 Real Girabel
MATCHDAY 10
Locomotiva Nandezfer 0-0 FC Lestialce
Sangtiola Nandezfer 4-0 Policia Panaoma
Deportivo Girabel 2-3 Dinamo Panaoma
Racing Girabel 1-1 Real Tadofal
Real Girabel 2-2 Deportivo Tadofal
CF Vanie 2-1 Celta Vanie
MATCHDAY 11
FC Lestialce 0-4 Sangtiola Nandezfer
Locomotiva Nandezfer 1-1 Deportivo Girabel
Policia Panaoma 4-5 Racing Girabel
Dinamo Panaoma 2-0 Real Girabel
Real Tadofal 6-0 CF Vanie
Deportivo Tadofal 0-1 Celta Vanie
MATCHDAY 12
Deportivo Girabel 2-0 FC Lestialce
Racing Girabel 3-8 Sangtiola Nandezfer
Real Girabel 0-6 Locomotiva Nandezfer
CF Vanie 2-1 Policia Panaoma
Celta Vanie 1-2 Dinamo Panaoma
Deportivo Tadofal 6-1 Real Tadofal
MATCHDAY 13
FC Lestialce 3-2 Racing Girabel
Deportivo Girabel 0-0 Real Girabel
Sangtiola Nandezfer 1-1 CF Vanie
Locomotiva Nandezfer 2-0 Celta Vanie
Policia Panaoma 5-1 Deportivo Tadofal
Dinamo Panaoma 2-10 Real Tadofal
MATCHDAY 14
Real Girabel 1-0 FC Lestialce
CF Vanie 3-0 Racing Girabel
Celta Vanie 4-0 Deportivo Girabel
Deportivo Tadofal 3-4 Sangtiola Nandezfer
Real Tadofal 2-4 Locomotiva Nandezfer
Dinamo Panaoma 0-1 Policia Panaoma
MATCHDAY 15
FC Lestialce 2-1 CF Vanie
Real Girabel 1-2 Celta Vanie
Racing Girabel 1-1 Deportivo Tadofal
Deportivo Girabel 3-0 Real Tadofal
Sangtiola Nandezfer 4-0 Dinamo Panaoma
Locomotiva Nandezfer 4-0 Policia Panaoma
MATCHDAY 16
Celta Vanie 4-4 FC Lestialce
Deportivo Tadofal 0-6 CF Vanie
Real Tadofal 1-1 Real Girabel
Dinamo Panaoma 2-1 Racing Girabel
Policia Panaoma 2-2 Deportivo Girabel
Locomotiva Nandezfer 1-1 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 17
FC Lestialce 1-3 Deportivo Tadofal
Celta Vanie 1-6 Real Tadofal
CF Vanie 1-2 Dinamo Panaoma
Real Girabel 0-1 Policia Panaoma
Racing Girabel 0-2 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Girabel 3-3 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 18
Real Tadofal 1-0 FC Lestialce
Dinamo Panaoma 1-1 Deportivo Tadofal
Policia Panaoma 1-3 Celta Vanie
Locomotiva Nandezfer 3-0 CF Vanie
Sangtiola Nandezfer 2-0 Real Girabel
Deportivo Girabel 1-2 Racing Girabel
MATCHDAY 19
FC Lestialce 1-2 Dinamo Panaoma
Real Tadofal 4-2 Policia Panaoma
Deportivo Tadofal 0-1 Locomotiva Nandezfer
Celta Vanie 3-1 Sangtiola Nandezfer
CF Vanie 3-1 Deportivo Girabel
Real Girabel 1-2 Racing Girabel
MATCHDAY 20
Policia Panaoma 1-1 FC Lestialce
Locomotiva Nandezfer 4-1 Dinamo Panaoma
Sangtiola Nandezfer 0-6 Real Tadofal
Deportivo Girabel 5-1 Deportivo Tadofal
Racing Girabel 1-0 Celta Vanie
Real Girabel 0-3 CF Vanie
MATCHDAY 21
FC Lestialce 3-1 Locomotiva Nandezfer
Policia Panaoma 0-4 Sangtiola Nandezfer
Dinamo Panaoma 3-3 Deportivo Girabel
Real Tadofal 3-3 Racing Girabel
Deportivo Tadofal 2-0 Real Girabel
Celta Vanie 2-1 CF Vanie
MATCHDAY 22
Sangtiola Nandezfer 2-1 FC Lestialce
Deportivo Girabel 3-1 Locomotiva Nandezfer
Racing Girabel 0-4 Policia Panaoma
Real Girabel 3-2 Dinamo Panaoma
CF Vanie 1-1 Real Tadofal
Celta Vanie 1-2 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 1
Real Xhenghua Baoyam 1-1 Deportivo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 0-1 Rayo Nalvodo
FC Jocolim 3-1 Real Droniolo
FC Jocolim Shenghui 0-2 Atletico Droniolo
Ngi Pang Pal 1-6 CF Ngipangpal
MATCHDAY 2
Rayo Nalvodo 2-1 Real Xhenghua Baoyam
Real Droniolo 1-1 Deportivo Nalvodo
Atletico Droniolo 1-2 Racing Xinghua Baoyam
CF Ngipangpal 1-2 FC Jocolim
Ngi Pang Pal 2-1 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 3
Real Xhenghua Baoyam 1-0 Real Droniolo
Rayo Nalvodo 1-0 Atletico Droniolo
Deportivo Nalvodo 1-2 CF Ngipangpal
Racing Xinghua Baoyam 2-1 Ngi Pang Pal
FC Jocolim 1-0 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 4
Atletico Droniolo 0-1 Real Xhenghua Baoyam
CF Ngipangpal 4-0 Real Droniolo
Ngi Pang Pal 2-0 Rayo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 2-1 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim 1-1 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 5
Real Xhenghua Baoyam 1-2 CF Ngipangpal
Atletico Droniolo 3-7 Ngi Pang Pal
Real Droniolo 7-1 FC Jocolim Shenghui
Rayo Nalvodo 1-6 FC Jocolim
Deportivo Nalvodo 1-6 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 6
Ngi Pang Pal 2-5 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 1-2 CF Ngipangpal
FC Jocolim 2-1 Atletico Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 4-1 Real Droniolo
Deportivo Nalvodo 3-4 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 7
Real Xhenghua Baoyam 2-0 FC Jocolim Shenghui
Ngi Pang Pal 1-3 FC Jocolim
CF Ngipangpal 1-2 Racing Xinghua Baoyam
Atletico Droniolo 5-0 Deportivo Nalvodo
Real Droniolo 0-2 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 8
FC Jocolim 1-0 Real Xhenghua Baoyam
Racing Xinghua Baoyam 8-2 FC Jocolim Shenghui
Deportivo Nalvodo 0-3 Ngi Pang Pal
Rayo Nalvodo 2-3 CF Ngipangpal
Real Droniolo 3-2 Atletico Droniolo
MATCHDAY 9
Real Xhenghua Baoyam 3-4 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim 2-3 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 0-5 Rayo Nalvodo
Ngi Pang Pal 4-1 Real Droniolo
CF Ngipangpal 1-0 Atletico Droniolo
MATCHDAY 10
Deportivo Nalvodo 1-4 Real Xhenghua Baoyam
Rayo Nalvodo 1-6 Racing Xinghua Baoyam
Real Droniolo 1-4 FC Jocolim
Atletico Droniolo 6-1 FC Jocolim Shenghui
CF Ngipangpal 1-0 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 11
Real Xhenghua Baoyam 1-1 Rayo Nalvodo
Deportivo Nalvodo 1-1 Real Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 6-2 Atletico Droniolo
FC Jocolim 2-0 CF Ngipangpal
FC Jocolim Shenghui 3-1 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 12
Real Droniolo 2-3 Real Xhenghua Baoyam
Atletico Droniolo 1-1 Rayo Nalvodo
CF Ngipangpal 9-0 Deportivo Nalvodo
Ngi Pang Pal 1-1 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 1-9 FC Jocolim
MATCHDAY 13
Real Xhenghua Baoyam 2-1 Atletico Droniolo
Real Droniolo 0-1 CF Ngipangpal
Rayo Nalvodo 1-3 Ngi Pang Pal
Deportivo Nalvodo 3-1 FC Jocolim Shenghui
Racing Xinghua Baoyam 4-0 FC Jocolim
MATCHDAY 14
CF Ngipangpal 1-0 Real Xhenghua Baoyam
Ngi Pang Pal 2-1 Atletico Droniolo
FC Jocolim Shenghui 0-0 Real Droniolo
FC Jocolim 3-1 Rayo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 4-1 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 15
Real Xhenghua Baoyam 4-1 Ngi Pang Pal
CF Ngipangpal 1-0 FC Jocolim Shenghui
Atletico Droniolo 3-2 FC Jocolim
Real Droniolo 2-3 Racing Xinghua Baoyam
Rayo Nalvodo 1-1 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 16
FC Jocolim Shenghui 0-3 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim 5-2 Ngi Pang Pal
Racing Xinghua Baoyam 4-1 CF Ngipangpal
Deportivo Nalvodo 1-1 Atletico Droniolo
Rayo Nalvodo 0-2 Real Droniolo
MATCHDAY 17
Real Xhenghua Baoyam 1-2 FC Jocolim
FC Jocolim Shenghui 0-2 Racing Xinghua Baoyam
Ngi Pang Pal 4-0 Deportivo Nalvodo
CF Ngipangpal 1-1 Rayo Nalvodo
Atletico Droniolo 4-3 Real Droniolo
MATCHDAY 18
Racing Xinghua Baoyam 5-1 Real Xhenghua Baoyam
Deportivo Nalvodo 2-2 FC Jocolim
Rayo Nalvodo 3-3 FC Jocolim Shenghui
Real Droniolo 1-0 Ngi Pang Pal
Atletico Droniolo 1-1 CF Ngipangpal



Nomadia Liga Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Rambo Pesgem 22 18 2 2 48 20 +28 56
2 Wanko Nocoru 22 14 6 2 66 24 +42 48
3 Balangay Balongaca 22 14 3 5 46 27 +19 45
4 El Dos Cantos Cadomer 22 11 7 4 42 26 +16 40
5 CF Mogya 22 9 5 8 32 33 -1 32
6 Pesgem Cuatro 22 9 4 9 31 44 -13 31
7 Balompie Mogya 22 8 6 8 43 35 +8 30
8 Respeto Mogya 22 7 7 8 38 40 -2 28
9 Real Balongaca 22 5 6 11 33 45 -12 21
10 Ritmo Cadomer 22 6 3 13 33 48 -15 21
11 Ronda Catobon 22 3 1 18 21 53 -32 10
12 Fuerza Catobon 22 2 2 18 17 55 -38 8



Division Nuevo Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Rosavilla Atletico 22 18 1 3 63 22 +41 55
2 Atleti Gueti 22 12 3 7 51 37 +14 39
3 Carbonel Nuelma 22 10 6 6 54 39 +15 36
4 Real Rosavilla 22 11 3 8 51 39 +12 36
5 Resituto Nuelma 22 10 4 8 51 40 +11 34
6 Carrubonieta Il Gueti 22 8 7 7 30 24 +6 31
7 Nuevo Cegacor 22 8 7 7 26 31 -5 31
8 Atletico Gustina 22 8 3 11 34 44 -10 27
9 Forza Cegacor 22 6 6 10 35 56 -21 24
10 CF Nuevavilla 22 6 4 12 37 45 -8 22
11 Decardio Lomalos 22 6 3 13 25 60 -35 21
12 Dinamo Lomalos 22 3 5 14 33 53 -20 14



Division Viejo Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 CD Viocla 22 15 3 4 72 41 +31 48
2 Real Tiagosan 22 12 3 7 54 40 +14 39
3 CR Novasca 22 10 8 4 50 30 +20 38
4 Atletico Viocla 22 9 5 8 38 37 +1 32
5 Juego Tiagosan 22 9 4 9 49 47 +2 31
6 FC Vascue 22 9 4 9 40 41 -1 31
7 CA Cintore 22 9 3 10 38 50 -12 30
8 Internacional Cintore 22 7 7 8 34 37 -3 28
9 Real Cintore 22 8 4 10 46 52 -6 28
10 Sangtial Vascue 22 7 4 11 39 44 -5 25
11 Racing de Tiagosan 22 8 0 14 36 57 -21 24
12 Deportivo Novasca 22 5 3 14 31 51 -20 18



Pranse Ligue Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Tossan Saint Etudes 10 7 2 1 24 4 +20 23
2 Girondins Tossan 10 5 3 2 21 18 +3 18
3 Olympique Leonde 10 5 1 4 17 15 +2 16
4 Leonde Sport 10 3 2 5 15 21 -6 11
5 Yesre Atletique 10 2 4 4 9 15 -6 10
6 Reape Atlantique 10 1 2 7 7 20 -13 5



Liga de Nuevo Nomadia Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Gabelona 26 17 4 5 68 28 +40 55
2 CF Rumasi 26 16 5 5 64 26 +38 53
3 Deportivo Nespa 26 16 3 7 62 42 +20 51
4 Ryne Savio 26 14 4 8 58 44 +14 46
5 Real Nonas-a 26 13 3 10 48 47 +1 42
6 Atletico Radi 26 12 5 9 57 38 +19 41
7 Internacional Nespa 26 11 7 8 51 37 +14 40
8 CF Nespa 26 11 5 10 44 46 -2 38
9 Garbalona Nesley 26 10 6 10 41 53 -12 36
10 Real Nesley 26 7 7 12 44 48 -4 28
11 CF Radi 26 7 6 13 37 46 -9 27
12 Real Gabel 26 8 3 15 27 56 -29 27
13 Recreativo Nonas-a 26 4 5 17 31 70 -39 17
14 Atletico Rumasi 26 2 5 19 22 73 -51 11



Olhana Liga Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Sangtiola Nandezfer 22 15 3 4 59 30 +29 48
2 Locomotiva Nandezfer 22 12 5 5 49 22 +27 41
3 Real Tadofal 22 10 6 6 57 37 +20 36
4 CF Vanie 22 11 3 8 50 36 +14 36
5 Celta Vanie 22 11 2 9 51 35 +16 35
6 Deportivo Girabel 22 9 6 7 43 37 +6 33
7 Deportivo Tadofal 22 9 5 8 37 46 -9 32
8 Dinamo Panaoma 22 8 3 11 33 54 -21 27
9 Policia Panaoma 22 7 5 10 32 45 -13 26
10 FC Lestialce 22 7 4 11 32 43 -11 25
11 Racing Girabel 22 7 3 12 35 58 -23 24
12 Real Girabel 22 2 3 17 16 51 -35 9



Canton League Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Racing Xinghua Baoyam 18 15 2 1 64 21 +43 47
2 FC Jocolim 18 13 2 3 50 24 +26 41
3 CF Ngipangpal 18 12 2 4 38 18 +20 38
4 Real Xhenghua Baoyam 18 9 2 7 34 26 +8 29
5 Ngi Pang Pal 18 8 1 9 37 38 -1 25
6 Rayo Nalvodo 18 6 5 7 28 36 -8 23
7 Atletico Droniolo 18 5 3 10 34 36 -2 18
8 Real Droniolo 18 4 3 11 26 38 -12 15
9 Deportivo Nalvodo 18 2 6 10 21 53 -32 12
10 FC Jocolim Shenghui 18 2 2 14 16 58 -42 8
Last edited by Sangti on Tue Sep 03, 2013 6:33 am, edited 2 times in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Mon May 06, 2013 12:33 pm

[FOOTBALL]

MATCHDAY 1
Respeto Mogya 1-0 Ritmo Cadomer
CF Mogya 1-2 El Dos Cantos Cadomer
Balompie Mogya 1-0 Rambo Pesgem
Fuerza Catobon 1-0 Pesgem Cuatro
Ronda Catobon 0-1 Real Balongaca
Wanko Nocoru 1-0 Balangay Balongaca
MATCHDAY 2
El Dos Cantos Cadomer 1-0 Respeto Mogya
Rambo Pesgem 0-2 Ritmo Cadomer
Pesgem Cuatro 2-1 CF Mogya
Real Balongaca 0-0 Balompie Mogya
Balangay Balongaca 2-1 Fuerza Catobon
Wanko Nocoru 1-1 Ronda Catobon
MATCHDAY 3
Respeto Mogya 4-0 Rambo Pesgem
El Dos Cantos Cadomer 9-2 Pesgem Cuatro
Ritmo Cadomer 0-1 Real Balongaca
CF Mogya 1-1 Balangay Balongaca
Balompie Mogya 0-3 Wanko Nocoru
Fuerza Catobon 3-1 Ronda Catobon
MATCHDAY 4
Pesgem Cuatro 3-1 Respeto Mogya
Real Balongaca 0-2 Rambo Pesgem
Balangay Balongaca 2-0 El Dos Cantos Cadomer
Wanko Nocoru 1-0 Ritmo Cadomer
Ronda Catobon 0-3 CF Mogya
Fuerza Catobon 1-1 Balompie Mogya
MATCHDAY 5
Respeto Mogya 0-2 Real Balongaca
Pesgem Cuatro 1-1 Balangay Balongaca
Rambo Pesgem 1-6 Wanko Nocoru
El Dos Cantos Cadomer 0-1 Ronda Catobon
Ritmo Cadomer 0-1 Fuerza Catobon
CF Mogya 0-1 Balompie Mogya
MATCHDAY 6
Balangay Balongaca 2-1 Respeto Mogya
Wanko Nocoru 3-1 Real Balongaca
Ronda Catobon 0-1 Pesgem Cuatro
Fuerza Catobon 2-1 Rambo Pesgem
Balompie Mogya 2-0 El Dos Cantos Cadomer
CF Mogya 6-1 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 7
Respeto Mogya 0-4 Wanko Nocoru
Balangay Balongaca 2-1 Ronda Catobon
Real Balongaca 0-1 Fuerza Catobon
Pesgem Cuatro 3-4 Balompie Mogya
Rambo Pesgem 4-0 CF Mogya
El Dos Cantos Cadomer 2-1 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 8
Ronda Catobon 0-2 Respeto Mogya
Fuerza Catobon 0-1 Wanko Nocoru
Balompie Mogya 1-0 Balangay Balongaca
CF Mogya 1-1 Real Balongaca
Ritmo Cadomer 4-1 Pesgem Cuatro
El Dos Cantos Cadomer 1-0 Rambo Pesgem
MATCHDAY 9
Respeto Mogya 4-1 Fuerza Catobon
Ronda Catobon 0-4 Balompie Mogya
Wanko Nocoru 3-0 CF Mogya
Balangay Balongaca 6-1 Ritmo Cadomer
Real Balongaca 1-0 El Dos Cantos Cadomer
Pesgem Cuatro 2-1 Rambo Pesgem
MATCHDAY 10
Balompie Mogya 3-0 Respeto Mogya
CF Mogya 4-0 Fuerza Catobon
Ritmo Cadomer 0-0 Ronda Catobon
El Dos Cantos Cadomer 1-0 Wanko Nocoru
Rambo Pesgem 1-0 Balangay Balongaca
Pesgem Cuatro 1-0 Real Balongaca
MATCHDAY 11
Respeto Mogya 2-1 CF Mogya
Balompie Mogya 9-0 Ritmo Cadomer
Fuerza Catobon 0-4 El Dos Cantos Cadomer
Ronda Catobon 3-2 Rambo Pesgem
Wanko Nocoru 6-1 Pesgem Cuatro
Balangay Balongaca 2-2 Real Balongaca
MATCHDAY 12
Ritmo Cadomer 1-1 Respeto Mogya
El Dos Cantos Cadomer 3-2 CF Mogya
Rambo Pesgem 1-3 Balompie Mogya
Pesgem Cuatro 1-1 Fuerza Catobon
Real Balongaca 3-0 Ronda Catobon
Balangay Balongaca 1-1 Wanko Nocoru
MATCHDAY 13
Respeto Mogya 1-1 El Dos Cantos Cadomer
Ritmo Cadomer 1-2 Rambo Pesgem
CF Mogya 0-0 Pesgem Cuatro
Balompie Mogya 0-1 Real Balongaca
Fuerza Catobon 0-1 Balangay Balongaca
Ronda Catobon 1-4 Wanko Nocoru
MATCHDAY 14
Rambo Pesgem 1-3 Respeto Mogya
Pesgem Cuatro 3-2 El Dos Cantos Cadomer
Real Balongaca 3-1 Ritmo Cadomer
Balangay Balongaca 0-0 CF Mogya
Wanko Nocoru 4-0 Balompie Mogya
Ronda Catobon 0-0 Fuerza Catobon
MATCHDAY 15
Respeto Mogya 4-1 Pesgem Cuatro
Rambo Pesgem 0-1 Real Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 0-1 Balangay Balongaca
Ritmo Cadomer 1-2 Wanko Nocoru
CF Mogya 0-2 Ronda Catobon
Balompie Mogya 1-1 Fuerza Catobon
MATCHDAY 16
Real Balongaca 3-1 Respeto Mogya
Balangay Balongaca 5-2 Pesgem Cuatro
Wanko Nocoru 1-0 Rambo Pesgem
Ronda Catobon 1-0 El Dos Cantos Cadomer
Fuerza Catobon 3-0 Ritmo Cadomer
Balompie Mogya 2-3 CF Mogya
MATCHDAY 17
Respeto Mogya 3-0 Balangay Balongaca
Real Balongaca 0-1 Wanko Nocoru
Pesgem Cuatro 0-3 Ronda Catobon
Rambo Pesgem 1-1 Fuerza Catobon
El Dos Cantos Cadomer 0-0 Balompie Mogya
Ritmo Cadomer 2-0 CF Mogya
MATCHDAY 18
Wanko Nocoru 5-2 Respeto Mogya
Ronda Catobon 0-2 Balangay Balongaca
Fuerza Catobon 2-0 Real Balongaca
Balompie Mogya 1-0 Pesgem Cuatro
CF Mogya 1-0 Rambo Pesgem
Ritmo Cadomer 1-1 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 19
Respeto Mogya 7-1 Ronda Catobon
Wanko Nocoru 4-1 Fuerza Catobon
Balangay Balongaca 2-3 Balompie Mogya
Real Balongaca 0-0 CF Mogya
Pesgem Cuatro 0-1 Ritmo Cadomer
Rambo Pesgem 1-3 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 20
Fuerza Catobon 1-1 Respeto Mogya
Balompie Mogya 1-3 Ronda Catobon
CF Mogya 1-4 Wanko Nocoru
Ritmo Cadomer 3-1 Balangay Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 1-2 Real Balongaca
Rambo Pesgem 1-1 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 21
Respeto Mogya 1-1 Balompie Mogya
Fuerza Catobon 3-3 CF Mogya
Ronda Catobon 0-1 Ritmo Cadomer
Wanko Nocoru 1-2 El Dos Cantos Cadomer
Balangay Balongaca 2-6 Rambo Pesgem
Real Balongaca 4-1 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 22
CF Mogya 2-1 Respeto Mogya
Ritmo Cadomer 0-5 Balompie Mogya
El Dos Cantos Cadomer 4-1 Fuerza Catobon
Rambo Pesgem 2-3 Ronda Catobon
Pesgem Cuatro 3-6 Wanko Nocoru
Real Balongaca 1-0 Balangay Balongaca
MATCHDAY 1
Decardio Lomalos 1-3 Rosavilla Atletico
Dinamo Lomalos 0-3 Real Rosavilla
Resituto Nuelma 4-0 CF Nuevavilla
Carbonel Nuelma 2-2 Nuevo Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 1-0 Forza Cegacor
Atleti Gueti 0-0 Atletico Gustina
Juego Tiagosan 3-3 Sangtial Vascue
Real Tiagosan 0-3 FC Vascue
Racing de Tiagosan 0-1 Internacional Cintore
Atletico Viocla 1-2 Real Cintore
CD Viocla 1-0 CA Cintore
CR Novasca 0-1 Deportivo Novasca
MATCHDAY 2
Real Rosavilla 3-2 Decardio Lomalos
CF Nuevavilla 1-1 Rosavilla Atletico
Nuevo Cegacor 3-0 Dinamo Lomalos
Forza Cegacor 2-1 Resituto Nuelma
Atletico Gustina 1-4 Carbonel Nuelma
Atleti Gueti 2-4 Carrubonieta Il Gueti
FC Vascue 3-0 Juego Tiagosan
Internacional Cintore 2-2 Sangtial Vascue
Real Cintore 1-1 Real Tiagosan
CA Cintore 4-0 Racing de Tiagosan
Deportivo Novasca 4-5 Atletico Viocla
CR Novasca 0-2 CD Viocla
MATCHDAY 3
Decardio Lomalos 2-2 CF Nuevavilla
Real Rosavilla 3-0 Nuevo Cegacor
Rosavilla Atletico 1-1 Forza Cegacor
Dinamo Lomalos 3-1 Atletico Gustina
Resituto Nuelma 0-0 Atleti Gueti
Carbonel Nuelma 1-1 Carrubonieta Il Gueti
Juego Tiagosan 3-0 Internacional Cintore
FC Vascue 0-1 Real Cintore
Sangtial Vascue 1-4 CA Cintore
Real Tiagosan 4-1 Deportivo Novasca
Racing de Tiagosan 0-1 CR Novasca
Atletico Viocla 0-3 CD Viocla
MATCHDAY 4
Nuevo Cegacor 2-0 Decardio Lomalos
Forza Cegacor 1-3 CF Nuevavilla
Atletico Gustina 0-0 Real Rosavilla
Atleti Gueti 0-4 Rosavilla Atletico
Carrubonieta Il Gueti 2-2 Dinamo Lomalos
Carbonel Nuelma 0-3 Resituto Nuelma
Real Cintore 1-0 Juego Tiagosan
CA Cintore 2-5 Internacional Cintore
Deportivo Novasca 1-4 FC Vascue
CR Novasca 5-1 Sangtial Vascue
CD Viocla 4-1 Real Tiagosan
Atletico Viocla 4-3 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 5
Decardio Lomalos 1-3 Forza Cegacor
Nuevo Cegacor 1-1 Atletico Gustina
CF Nuevavilla 2-4 Atleti Gueti
Real Rosavilla 3-4 Carrubonieta Il Gueti
Rosavilla Atletico 0-0 Carbonel Nuelma
Dinamo Lomalos 1-4 Resituto Nuelma
Juego Tiagosan 2-1 CA Cintore
Real Cintore 7-1 Deportivo Novasca
Internacional Cintore 0-0 CR Novasca
FC Vascue 0-4 CD Viocla
Sangtial Vascue 1-5 Atletico Viocla
Real Tiagosan 1-1 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 6
Atletico Gustina 5-0 Decardio Lomalos
Atleti Gueti 0-0 Forza Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 1-2 Nuevo Cegacor
Carbonel Nuelma 2-1 CF Nuevavilla
Resituto Nuelma 1-3 Real Rosavilla
Dinamo Lomalos 1-3 Rosavilla Atletico
Deportivo Novasca 0-2 Juego Tiagosan
CR Novasca 1-2 CA Cintore
CD Viocla 4-1 Real Cintore
Atletico Viocla 0-2 Internacional Cintore
Racing de Tiagosan 1-2 FC Vascue
Real Tiagosan 8-1 Sangtial Vascue
MATCHDAY 7
Decardio Lomalos 1-4 Atleti Gueti
Atletico Gustina 1-1 Carrubonieta Il Gueti
Forza Cegacor 1-3 Carbonel Nuelma
Nuevo Cegacor 3-4 Resituto Nuelma
CF Nuevavilla 2-1 Dinamo Lomalos
Real Rosavilla 1-0 Rosavilla Atletico
Juego Tiagosan 0-2 CR Novasca
Deportivo Novasca 3-6 CD Viocla
CA Cintore 1-0 Atletico Viocla
Real Cintore 4-0 Racing de Tiagosan
Internacional Cintore 2-2 Real Tiagosan
FC Vascue 2-1 Sangtial Vascue
MATCHDAY 8
Carrubonieta Il Gueti 1-1 Decardio Lomalos
Carbonel Nuelma 4-4 Atleti Gueti
Resituto Nuelma 6-0 Atletico Gustina
Dinamo Lomalos 1-1 Forza Cegacor
Rosavilla Atletico 5-2 Nuevo Cegacor
Real Rosavilla 0-4 CF Nuevavilla
CD Viocla 4-1 Juego Tiagosan
Atletico Viocla 1-1 CR Novasca
Racing de Tiagosan 2-0 Deportivo Novasca
Real Tiagosan 2-1 CA Cintore
Sangtial Vascue 2-2 Real Cintore
FC Vascue 1-2 Internacional Cintore
MATCHDAY 9
Decardio Lomalos 1-5 Carbonel Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 2-0 Resituto Nuelma
Atleti Gueti 1-0 Dinamo Lomalos
Atletico Gustina 0-1 Rosavilla Atletico
Forza Cegacor 2-3 Real Rosavilla
Nuevo Cegacor 1-4 CF Nuevavilla
Juego Tiagosan 0-2 Atletico Viocla
CD Viocla 1-0 Racing de Tiagosan
CR Novasca 3-2 Real Tiagosan
Deportivo Novasca 1-0 Sangtial Vascue
CA Cintore 5-0 FC Vascue
Real Cintore 0-1 Internacional Cintore
MATCHDAY 10
Resituto Nuelma 2-0 Decardio Lomalos
Dinamo Lomalos 0-5 Carbonel Nuelma
Rosavilla Atletico 1-1 Carrubonieta Il Gueti
Real Rosavilla 1-3 Atleti Gueti
CF Nuevavilla 3-1 Atletico Gustina
Nuevo Cegacor 3-2 Forza Cegacor
Racing de Tiagosan 3-2 Juego Tiagosan
Real Tiagosan 9-1 Atletico Viocla
Sangtial Vascue 1-2 CD Viocla
FC Vascue 0-3 CR Novasca
Internacional Cintore 1-1 Deportivo Novasca
Real Cintore 1-0 CA Cintore
MATCHDAY 11
Decardio Lomalos 0-1 Dinamo Lomalos
Resituto Nuelma 1-1 Rosavilla Atletico
Carbonel Nuelma 3-3 Real Rosavilla
Carrubonieta Il Gueti 0-1 CF Nuevavilla
Atleti Gueti 3-3 Nuevo Cegacor
Atletico Gustina 4-2 Forza Cegacor
Juego Tiagosan 2-2 Real Tiagosan
Racing de Tiagosan 3-1 Sangtial Vascue
Atletico Viocla 9-1 FC Vascue
CD Viocla 1-2 Internacional Cintore
CR Novasca 1-5 Real Cintore
Deportivo Novasca 0-1 CA Cintore
MATCHDAY 12
Rosavilla Atletico 3-4 Decardio Lomalos
Real Rosavilla 3-1 Dinamo Lomalos
CF Nuevavilla 2-3 Resituto Nuelma
Nuevo Cegacor 1-4 Carbonel Nuelma
Forza Cegacor 1-0 Carrubonieta Il Gueti
Atletico Gustina 1-3 Atleti Gueti
Sangtial Vascue 0-1 Juego Tiagosan
FC Vascue 1-3 Real Tiagosan
Internacional Cintore 1-1 Racing de Tiagosan
Real Cintore 4-0 Atletico Viocla
CA Cintore 2-2 CD Viocla
Deportivo Novasca 1-1 CR Novasca
MATCHDAY 13
Decardio Lomalos 1-5 Real Rosavilla
Rosavilla Atletico 8-3 CF Nuevavilla
Dinamo Lomalos 1-3 Nuevo Cegacor
Resituto Nuelma 2-5 Forza Cegacor
Carbonel Nuelma 3-4 Atletico Gustina
Carrubonieta Il Gueti 1-1 Atleti Gueti
Juego Tiagosan 1-0 FC Vascue
Sangtial Vascue 1-1 Internacional Cintore
Real Tiagosan 0-0 Real Cintore
Racing de Tiagosan 0-3 CA Cintore
Atletico Viocla 1-2 Deportivo Novasca
CD Viocla 3-1 CR Novasca
MATCHDAY 14
CF Nuevavilla 6-3 Decardio Lomalos
Nuevo Cegacor 0-0 Real Rosavilla
Forza Cegacor 1-2 Rosavilla Atletico
Atletico Gustina 5-2 Dinamo Lomalos
Atleti Gueti 3-2 Resituto Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 3-1 Carbonel Nuelma
Internacional Cintore 1-1 Juego Tiagosan
Real Cintore 6-1 FC Vascue
CA Cintore 9-1 Sangtial Vascue
Deportivo Novasca 1-4 Real Tiagosan
CR Novasca 1-1 Racing de Tiagosan
CD Viocla 5-1 Atletico Viocla
MATCHDAY 15
Decardio Lomalos 1-1 Nuevo Cegacor
CF Nuevavilla 2-0 Forza Cegacor
Real Rosavilla 1-1 Atletico Gustina
Rosavilla Atletico 3-0 Atleti Gueti
Dinamo Lomalos 3-2 Carrubonieta Il Gueti
Resituto Nuelma 0-0 Carbonel Nuelma
Juego Tiagosan 1-1 Real Cintore
Internacional Cintore 1-1 CA Cintore
FC Vascue 0-1 Deportivo Novasca
Sangtial Vascue 1-6 CR Novasca
Real Tiagosan 1-0 CD Viocla
Racing de Tiagosan 1-3 Atletico Viocla
MATCHDAY 16
Forza Cegacor 2-1 Decardio Lomalos
Atletico Gustina 3-3 Nuevo Cegacor
Atleti Gueti 3-1 CF Nuevavilla
Carrubonieta Il Gueti 1-2 Real Rosavilla
Carbonel Nuelma 1-1 Rosavilla Atletico
Resituto Nuelma 2-1 Dinamo Lomalos
CA Cintore 2-3 Juego Tiagosan
Deportivo Novasca 0-3 Real Cintore
CR Novasca 1-1 Internacional Cintore
CD Viocla 4-3 FC Vascue
Atletico Viocla 4-4 Sangtial Vascue
Racing de Tiagosan 3-5 Real Tiagosan
MATCHDAY 17
Decardio Lomalos 2-5 Atletico Gustina
Forza Cegacor 1-4 Atleti Gueti
Nuevo Cegacor 1-1 Carrubonieta Il Gueti
CF Nuevavilla 0-6 Carbonel Nuelma
Real Rosavilla 0-5 Resituto Nuelma
Rosavilla Atletico 3-3 Dinamo Lomalos
Juego Tiagosan 2-3 Deportivo Novasca
CA Cintore 0-1 CR Novasca
Real Cintore 3-6 CD Viocla
Internacional Cintore 1-1 Atletico Viocla
FC Vascue 2-2 Racing de Tiagosan
Sangtial Vascue 0-4 Real Tiagosan
MATCHDAY 18
Atleti Gueti 4-1 Decardio Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 1-4 Atletico Gustina
Carbonel Nuelma 7-0 Forza Cegacor
Resituto Nuelma 2-1 Nuevo Cegacor
Dinamo Lomalos 0-2 CF Nuevavilla
Rosavilla Atletico 0-1 Real Rosavilla
CR Novasca 1-0 Juego Tiagosan
CD Viocla 1-1 Deportivo Novasca
Atletico Viocla 2-2 CA Cintore
Racing de Tiagosan 2-6 Real Cintore
Real Tiagosan 9-1 Internacional Cintore
Sangtial Vascue 0-3 FC Vascue
MATCHDAY 19
Decardio Lomalos 0-3 Carrubonieta Il Gueti
Atleti Gueti 1-1 Carbonel Nuelma
Atletico Gustina 2-0 Resituto Nuelma
Forza Cegacor 3-2 Dinamo Lomalos
Nuevo Cegacor 3-6 Rosavilla Atletico
CF Nuevavilla 2-7 Real Rosavilla
Juego Tiagosan 3-8 CD Viocla
CR Novasca 1-1 Atletico Viocla
Deportivo Novasca 2-1 Racing de Tiagosan
CA Cintore 1-4 Real Tiagosan
Real Cintore 7-0 Sangtial Vascue
Internacional Cintore 2-3 FC Vascue
MATCHDAY 20
Carbonel Nuelma 8-0 Decardio Lomalos
Resituto Nuelma 2-2 Carrubonieta Il Gueti
Dinamo Lomalos 1-2 Atleti Gueti
Rosavilla Atletico 1-1 Atletico Gustina
Real Rosavilla 3-0 Forza Cegacor
CF Nuevavilla 1-3 Nuevo Cegacor
Atletico Viocla 1-1 Juego Tiagosan
Racing de Tiagosan 2-1 CD Viocla
Real Tiagosan 1-1 CR Novasca
Sangtial Vascue 0-0 Deportivo Novasca
FC Vascue 3-1 CA Cintore
Internacional Cintore 1-2 Real Cintore
MATCHDAY 21
Decardio Lomalos 1-1 Resituto Nuelma
Carbonel Nuelma 3-0 Dinamo Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 4-4 Rosavilla Atletico
Atleti Gueti 2-1 Real Rosavilla
Atletico Gustina 2-1 CF Nuevavilla
Forza Cegacor 1-1 Nuevo Cegacor
Juego Tiagosan 7-1 Racing de Tiagosan
Atletico Viocla 1-1 Real Tiagosan
CD Viocla 0-1 Sangtial Vascue
CR Novasca 3-1 FC Vascue
Deportivo Novasca 2-2 Internacional Cintore
CA Cintore 1-2 Real Cintore
MATCHDAY 22
Dinamo Lomalos 1-1 Decardio Lomalos
Rosavilla Atletico 0-3 Resituto Nuelma
Real Rosavilla 2-2 Carbonel Nuelma
CF Nuevavilla 3-1 Carrubonieta Il Gueti
Nuevo Cegacor 0-1 Atleti Gueti
Forza Cegacor 2-1 Atletico Gustina
Real Tiagosan 4-1 Juego Tiagosan
Sangtial Vascue 1-0 Racing de Tiagosan
FC Vascue 2-1 Atletico Viocla
Internacional Cintore 2-1 CD Viocla
Real Cintore 4-1 CR Novasca
CA Cintore 1-2 Deportivo Novasca
MATCHDAY 1
Tossan Saint Etudes 3-1 Reape Atlantique
Girondins Tossan 2-0 Yesre Atletique
Leonde Sport 4-1 Olympique Leonde
MATCHDAY 2
Yesre Atletique 1-2 Tossan Saint Etudes
Olympique Leonde 1-1 Reape Atlantique
Leonde Sport 2-1 Girondins Tossan
MATCHDAY 3
Tossan Saint Etudes 0-2 Olympique Leonde
Yesre Atletique 1-1 Leonde Sport
Reape Atlantique 5-2 Girondins Tossan
MATCHDAY 4
Leonde Sport 2-11 Tossan Saint Etudes
Girondins Tossan 0-2 Olympique Leonde
Reape Atlantique 2-0 Yesre Atletique
MATCHDAY 5
Tossan Saint Etudes 1-5 Girondins Tossan
Leonde Sport 1-2 Reape Atlantique
Olympique Leonde 5-1 Yesre Atletique
MATCHDAY 6
Reape Atlantique 0-1 Tossan Saint Etudes
Yesre Atletique 1-1 Girondins Tossan
Olympique Leonde 1-1 Leonde Sport
MATCHDAY 7
Tossan Saint Etudes 3-0 Yesre Atletique
Reape Atlantique 0-5 Olympique Leonde
Girondins Tossan 2-4 Leonde Sport
MATCHDAY 8
Olympique Leonde 3-3 Tossan Saint Etudes
Leonde Sport 3-0 Yesre Atletique
Girondins Tossan 1-1 Reape Atlantique
MATCHDAY 9
Tossan Saint Etudes 1-3 Leonde Sport
Olympique Leonde 2-2 Girondins Tossan
Yesre Atletique 1-2 Reape Atlantique
MATCHDAY 10
Girondins Tossan 1-1 Tossan Saint Etudes
Reape Atlantique 1-3 Leonde Sport
Yesre Atletique 1-4 Olympique Leonde
MATCHDAY 1
Atletico Radi 2-2 Real Nesley
CF Radi 1-0 Garbalona Nesley
Gabelona 3-0 Atletico Rumasi
Real Gabel 3-1 CF Rumasi
Deportivo Nespa 3-0 Real Nonas-a
Internacional Nespa 2-0 Recreativo Nonas-a
CF Nespa 1-1 Ryne Savio
MATCHDAY 2
Garbalona Nesley 1-2 Atletico Radi
Atletico Rumasi 0-0 Real Nesley
CF Rumasi 1-4 CF Radi
Real Nonas-a 1-3 Gabelona
Recreativo Nonas-a 2-3 Real Gabel
Ryne Savio 1-0 Deportivo Nespa
CF Nespa 2-2 Internacional Nespa
MATCHDAY 3
Atletico Radi 4-0 Atletico Rumasi
Garbalona Nesley 1-6 CF Rumasi
Real Nesley 2-2 Real Nonas-a
CF Radi 0-2 Recreativo Nonas-a
Gabelona 1-1 Ryne Savio
Real Gabel 2-6 CF Nespa
Deportivo Nespa 0-1 Internacional Nespa
MATCHDAY 4
CF Rumasi 1-1 Atletico Radi
Real Nonas-a 2-1 Atletico Rumasi
Recreativo Nonas-a 3-3 Garbalona Nesley
Ryne Savio 2-1 Real Nesley
CF Nespa 2-1 CF Radi
Internacional Nespa 3-2 Gabelona
Deportivo Nespa 3-0 Real Gabel
MATCHDAY 5
Atletico Radi 0-2 Real Nonas-a
CF Rumasi 2-1 Recreativo Nonas-a
Atletico Rumasi 1-1 Ryne Savio
Garbalona Nesley 1-2 CF Nespa
Real Nesley 1-2 Internacional Nespa
CF Radi 0-2 Deportivo Nespa
Gabelona 5-0 Real Gabel
MATCHDAY 6
Recreativo Nonas-a 1-4 Atletico Radi
Ryne Savio 1-2 Real Nonas-a
CF Nespa 1-0 CF Rumasi
Internacional Nespa 1-0 Atletico Rumasi
Deportivo Nespa 1-1 Garbalona Nesley
Real Gabel 1-0 Real Nesley
Gabelona 2-1 CF Radi
MATCHDAY 7
Atletico Radi 4-0 Ryne Savio
Recreativo Nonas-a 0-2 CF Nespa
Real Nonas-a 2-1 Internacional Nespa
CF Rumasi 1-1 Deportivo Nespa
Atletico Rumasi 1-0 Real Gabel
Garbalona Nesley 2-0 Gabelona
Real Nesley 1-1 CF Radi
MATCHDAY 8
CF Nespa 1-2 Atletico Radi
Internacional Nespa 2-3 Ryne Savio
Deportivo Nespa 8-0 Recreativo Nonas-a
Real Gabel 1-1 Real Nonas-a
Gabelona 0-2 CF Rumasi
CF Radi 3-0 Atletico Rumasi
Real Nesley 0-2 Garbalona Nesley
MATCHDAY 9
Atletico Radi 1-1 Internacional Nespa
CF Nespa 0-4 Deportivo Nespa
Ryne Savio 0-0 Real Gabel
Recreativo Nonas-a 0-1 Gabelona
Real Nonas-a 3-2 CF Radi
CF Rumasi 2-1 Real Nesley
Atletico Rumasi 0-1 Garbalona Nesley
MATCHDAY 10
Deportivo Nespa 0-0 Atletico Radi
Real Gabel 0-1 Internacional Nespa
Gabelona 3-0 CF Nespa
CF Radi 1-3 Ryne Savio
Real Nesley 4-0 Recreativo Nonas-a
Garbalona Nesley 1-3 Real Nonas-a
Atletico Rumasi 1-1 CF Rumasi
MATCHDAY 11
Atletico Radi 3-2 Real Gabel
Deportivo Nespa 0-5 Gabelona
Internacional Nespa 0-1 CF Radi
CF Nespa 2-4 Real Nesley
Ryne Savio 5-1 Garbalona Nesley
Recreativo Nonas-a 0-2 Atletico Rumasi
Real Nonas-a 1-1 CF Rumasi
MATCHDAY 12
Gabelona 1-1 Atletico Radi
CF Radi 0-1 Real Gabel
Real Nesley 1-1 Deportivo Nespa
Garbalona Nesley 2-0 Internacional Nespa
Atletico Rumasi 4-1 CF Nespa
CF Rumasi 1-0 Ryne Savio
Real Nonas-a 4-3 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 13
Atletico Radi 0-1 CF Radi
Gabelona 1-3 Real Nesley
Real Gabel 3-4 Garbalona Nesley
Deportivo Nespa 4-0 Atletico Rumasi
Internacional Nespa 1-0 CF Rumasi
CF Nespa 1-0 Real Nonas-a
Ryne Savio 4-1 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 14
Real Nesley 1-3 Atletico Radi
Garbalona Nesley 4-0 CF Radi
Atletico Rumasi 1-3 Gabelona
CF Rumasi 7-0 Real Gabel
Real Nonas-a 0-0 Deportivo Nespa
Recreativo Nonas-a 1-5 Internacional Nespa
Ryne Savio 0-1 CF Nespa
MATCHDAY 15
Atletico Radi 2-1 Garbalona Nesley
Real Nesley 1-0 Atletico Rumasi
CF Radi 0-1 CF Rumasi
Gabelona 7-0 Real Nonas-a
Real Gabel 4-1 Recreativo Nonas-a
Deportivo Nespa 2-0 Ryne Savio
Internacional Nespa 1-1 CF Nespa
MATCHDAY 16
Atletico Rumasi 1-6 Atletico Radi
CF Rumasi 2-2 Garbalona Nesley
Real Nonas-a 1-1 Real Nesley
Recreativo Nonas-a 4-1 CF Radi
Ryne Savio 3-1 Gabelona
CF Nespa 4-1 Real Gabel
Internacional Nespa 1-2 Deportivo Nespa
MATCHDAY 17
Atletico Radi 2-5 CF Rumasi
Atletico Rumasi 2-2 Real Nonas-a
Garbalona Nesley 1-1 Recreativo Nonas-a
Real Nesley 1-0 Ryne Savio
CF Radi 1-3 CF Nespa
Gabelona 2-2 Internacional Nespa
Real Gabel 2-4 Deportivo Nespa
MATCHDAY 18
Real Nonas-a 2-3 Atletico Radi
Recreativo Nonas-a 1-1 CF Rumasi
Ryne Savio 3-4 Atletico Rumasi
CF Nespa 0-0 Garbalona Nesley
Internacional Nespa 0-1 Real Nesley
Deportivo Nespa 7-0 CF Radi
Real Gabel 1-4 Gabelona
MATCHDAY 19
Atletico Radi 6-1 Recreativo Nonas-a
Real Nonas-a 0-4 Ryne Savio
CF Rumasi 3-3 CF Nespa
Atletico Rumasi 0-4 Internacional Nespa
Garbalona Nesley 5-3 Deportivo Nespa
Real Nesley 1-1 Real Gabel
CF Radi 0-2 Gabelona
MATCHDAY 20
Ryne Savio 1-0 Atletico Radi
CF Nespa 3-0 Recreativo Nonas-a
Internacional Nespa 3-2 Real Nonas-a
Deportivo Nespa 5-1 CF Rumasi
Real Gabel 0-1 Atletico Rumasi
Gabelona 2-3 Garbalona Nesley
CF Radi 1-2 Real Nesley
MATCHDAY 21
Atletico Radi 4-2 CF Nespa
Ryne Savio 3-1 Internacional Nespa
Recreativo Nonas-a 1-1 Deportivo Nespa
Real Nonas-a 6-2 Real Gabel
CF Rumasi 4-1 Gabelona
Atletico Rumasi 2-2 CF Radi
Garbalona Nesley 0-1 Real Nesley
MATCHDAY 22
Internacional Nespa 0-0 Atletico Radi
Deportivo Nespa 1-2 CF Nespa
Real Gabel 1-2 Ryne Savio
Gabelona 3-2 Recreativo Nonas-a
CF Radi 0-3 Real Nonas-a
Real Nesley 1-4 CF Rumasi
Garbalona Nesley 2-0 Atletico Rumasi
MATCHDAY 23
Atletico Radi 3-1 Deportivo Nespa
Internacional Nespa 1-7 Real Gabel
CF Nespa 3-2 Gabelona
Ryne Savio 8-2 CF Radi
Recreativo Nonas-a 0-4 Real Nesley
Real Nonas-a 3-1 Garbalona Nesley
CF Rumasi 4-2 Atletico Rumasi
MATCHDAY 24
Real Gabel 1-2 Atletico Radi
Gabelona 5-2 Deportivo Nespa
CF Radi 1-1 Internacional Nespa
Real Nesley 0-0 CF Nespa
Garbalona Nesley 1-1 Ryne Savio
Atletico Rumasi 3-2 Recreativo Nonas-a
CF Rumasi 4-2 Real Nonas-a
MATCHDAY 25
Atletico Radi 2-1 Gabelona
Real Gabel 1-1 CF Radi
Deportivo Nespa 6-1 Real Nesley
Internacional Nespa 3-0 Garbalona Nesley
CF Nespa 1-0 Atletico Rumasi
Ryne Savio 1-0 CF Rumasi
Recreativo Nonas-a 0-1 Real Nonas-a
MATCHDAY 26
CF Radi 1-4 Atletico Radi
Real Nesley 2-2 Gabelona
Garbalona Nesley 1-2 Real Gabel
Atletico Rumasi 0-1 Deportivo Nespa
CF Rumasi 0-3 Internacional Nespa
Real Nonas-a 4-2 CF Nespa
Recreativo Nonas-a 1-3 Ryne Savio
MATCHDAY 1
FC Lestialce 1-1 Deportivo Girabel
Sangtiola Nandezfer 6-2 Racing Girabel
Locomotiva Nandezfer 1-2 Real Girabel
Policia Panaoma 4-1 CF Vanie
Dinamo Panaoma 1-1 Celta Vanie
Real Tadofal 4-0 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 2
Racing Girabel 1-0 FC Lestialce
Real Girabel 2-1 Deportivo Girabel
CF Vanie 0-1 Sangtiola Nandezfer
Celta Vanie 1-4 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Tadofal 0-1 Policia Panaoma
Real Tadofal 1-1 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 3
FC Lestialce 3-2 Real Girabel
Racing Girabel 2-0 CF Vanie
Deportivo Girabel 1-2 Celta Vanie
Sangtiola Nandezfer 4-4 Deportivo Tadofal
Locomotiva Nandezfer 2-0 Real Tadofal
Policia Panaoma 2-2 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 4
CF Vanie 1-0 FC Lestialce
Celta Vanie 4-1 Real Girabel
Deportivo Tadofal 4-3 Racing Girabel
Real Tadofal 4-0 Deportivo Girabel
Dinamo Panaoma 1-1 Sangtiola Nandezfer
Policia Panaoma 5-3 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 5
FC Lestialce 1-6 Celta Vanie
CF Vanie 1-1 Deportivo Tadofal
Real Girabel 1-4 Real Tadofal
Racing Girabel 2-1 Dinamo Panaoma
Deportivo Girabel 1-0 Policia Panaoma
Sangtiola Nandezfer 1-2 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 6
Deportivo Tadofal 1-1 FC Lestialce
Real Tadofal 1-3 Celta Vanie
Dinamo Panaoma 2-2 CF Vanie
Policia Panaoma 1-0 Real Girabel
Locomotiva Nandezfer 5-5 Racing Girabel
Sangtiola Nandezfer 4-3 Deportivo Girabel
MATCHDAY 7
FC Lestialce 3-1 Real Tadofal
Deportivo Tadofal 0-0 Dinamo Panaoma
Celta Vanie 4-2 Policia Panaoma
CF Vanie 1-1 Locomotiva Nandezfer
Real Girabel 0-1 Sangtiola Nandezfer
Racing Girabel 2-2 Deportivo Girabel
MATCHDAY 8
Dinamo Panaoma 2-2 FC Lestialce
Policia Panaoma 0-5 Real Tadofal
Locomotiva Nandezfer 0-1 Deportivo Tadofal
Sangtiola Nandezfer 2-0 Celta Vanie
Deportivo Girabel 1-2 CF Vanie
Racing Girabel 4-1 Real Girabel
MATCHDAY 9
FC Lestialce 2-1 Policia Panaoma
Dinamo Panaoma 1-5 Locomotiva Nandezfer
Real Tadofal 4-1 Sangtiola Nandezfer
Deportivo Tadofal 1-1 Deportivo Girabel
Celta Vanie 2-0 Racing Girabel
CF Vanie 2-0 Real Girabel
MATCHDAY 10
Locomotiva Nandezfer 3-3 FC Lestialce
Sangtiola Nandezfer 5-3 Policia Panaoma
Deportivo Girabel 0-2 Dinamo Panaoma
Racing Girabel 1-2 Real Tadofal
Real Girabel 2-1 Deportivo Tadofal
CF Vanie 3-0 Celta Vanie
MATCHDAY 11
FC Lestialce 1-5 Sangtiola Nandezfer
Locomotiva Nandezfer 3-1 Deportivo Girabel
Policia Panaoma 1-7 Racing Girabel
Dinamo Panaoma 1-2 Real Girabel
Real Tadofal 2-2 CF Vanie
Deportivo Tadofal 6-1 Celta Vanie
MATCHDAY 12
Deportivo Girabel 2-2 FC Lestialce
Racing Girabel 0-1 Sangtiola Nandezfer
Real Girabel 1-3 Locomotiva Nandezfer
CF Vanie 6-0 Policia Panaoma
Celta Vanie 2-1 Dinamo Panaoma
Deportivo Tadofal 2-4 Real Tadofal
MATCHDAY 13
FC Lestialce 1-4 Racing Girabel
Deportivo Girabel 2-4 Real Girabel
Sangtiola Nandezfer 6-5 CF Vanie
Locomotiva Nandezfer 1-1 Celta Vanie
Policia Panaoma 4-1 Deportivo Tadofal
Dinamo Panaoma 1-2 Real Tadofal
MATCHDAY 14
Real Girabel 4-4 FC Lestialce
CF Vanie 7-3 Racing Girabel
Celta Vanie 6-2 Deportivo Girabel
Deportivo Tadofal 0-2 Sangtiola Nandezfer
Real Tadofal 3-0 Locomotiva Nandezfer
Dinamo Panaoma 1-1 Policia Panaoma
MATCHDAY 15
FC Lestialce 3-0 CF Vanie
Real Girabel 0-0 Celta Vanie
Racing Girabel 1-2 Deportivo Tadofal
Deportivo Girabel 0-2 Real Tadofal
Sangtiola Nandezfer 3-2 Dinamo Panaoma
Locomotiva Nandezfer 2-3 Policia Panaoma
MATCHDAY 16
Celta Vanie 0-0 FC Lestialce
Deportivo Tadofal 4-2 CF Vanie
Real Tadofal 1-1 Real Girabel
Dinamo Panaoma 0-3 Racing Girabel
Policia Panaoma 1-1 Deportivo Girabel
Locomotiva Nandezfer 2-1 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 17
FC Lestialce 1-1 Deportivo Tadofal
Celta Vanie 2-1 Real Tadofal
CF Vanie 3-1 Dinamo Panaoma
Real Girabel 4-4 Policia Panaoma
Racing Girabel 0-6 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Girabel 0-3 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 18
Real Tadofal 1-1 FC Lestialce
Dinamo Panaoma 0-1 Deportivo Tadofal
Policia Panaoma 3-1 Celta Vanie
Locomotiva Nandezfer 1-1 CF Vanie
Sangtiola Nandezfer 4-0 Real Girabel
Deportivo Girabel 1-2 Racing Girabel
MATCHDAY 19
FC Lestialce 3-1 Dinamo Panaoma
Real Tadofal 0-0 Policia Panaoma
Deportivo Tadofal 3-2 Locomotiva Nandezfer
Celta Vanie 2-2 Sangtiola Nandezfer
CF Vanie 3-4 Deportivo Girabel
Real Girabel 3-1 Racing Girabel
MATCHDAY 20
Policia Panaoma 2-1 FC Lestialce
Locomotiva Nandezfer 1-1 Dinamo Panaoma
Sangtiola Nandezfer 1-3 Real Tadofal
Deportivo Girabel 0-0 Deportivo Tadofal
Racing Girabel 1-1 Celta Vanie
Real Girabel 0-0 CF Vanie
MATCHDAY 21
FC Lestialce 1-1 Locomotiva Nandezfer
Policia Panaoma 2-3 Sangtiola Nandezfer
Dinamo Panaoma 1-2 Deportivo Girabel
Real Tadofal 8-0 Racing Girabel
Deportivo Tadofal 2-1 Real Girabel
Celta Vanie 0-4 CF Vanie
MATCHDAY 22
Sangtiola Nandezfer 3-1 FC Lestialce
Deportivo Girabel 3-5 Locomotiva Nandezfer
Racing Girabel 0-0 Policia Panaoma
Real Girabel 1-2 Dinamo Panaoma
CF Vanie 4-2 Real Tadofal
Celta Vanie 2-1 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 1
Real Xhenghua Baoyam 2-0 Deportivo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 2-1 Rayo Nalvodo
FC Jocolim 2-1 Real Droniolo
FC Jocolim Shenghui 1-0 Atletico Droniolo
Ngi Pang Pal 1-4 CF Ngipangpal
MATCHDAY 2
Rayo Nalvodo 0-1 Real Xhenghua Baoyam
Real Droniolo 5-1 Deportivo Nalvodo
Atletico Droniolo 0-2 Racing Xinghua Baoyam
CF Ngipangpal 0-1 FC Jocolim
Ngi Pang Pal 4-1 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 3
Real Xhenghua Baoyam 1-6 Real Droniolo
Rayo Nalvodo 4-5 Atletico Droniolo
Deportivo Nalvodo 0-4 CF Ngipangpal
Racing Xinghua Baoyam 4-2 Ngi Pang Pal
FC Jocolim 1-1 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 4
Atletico Droniolo 0-0 Real Xhenghua Baoyam
CF Ngipangpal 0-1 Real Droniolo
Ngi Pang Pal 2-1 Rayo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 6-3 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim 2-1 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 5
Real Xhenghua Baoyam 1-2 CF Ngipangpal
Atletico Droniolo 1-2 Ngi Pang Pal
Real Droniolo 4-0 FC Jocolim Shenghui
Rayo Nalvodo 0-3 FC Jocolim
Deportivo Nalvodo 1-1 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 6
Ngi Pang Pal 1-2 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 1-4 CF Ngipangpal
FC Jocolim 2-6 Atletico Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 1-0 Real Droniolo
Deportivo Nalvodo 0-0 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 7
Real Xhenghua Baoyam 0-3 FC Jocolim Shenghui
Ngi Pang Pal 1-4 FC Jocolim
CF Ngipangpal 1-5 Racing Xinghua Baoyam
Atletico Droniolo 1-1 Deportivo Nalvodo
Real Droniolo 3-3 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 8
FC Jocolim 0-1 Real Xhenghua Baoyam
Racing Xinghua Baoyam 3-4 FC Jocolim Shenghui
Deportivo Nalvodo 2-2 Ngi Pang Pal
Rayo Nalvodo 1-1 CF Ngipangpal
Real Droniolo 2-1 Atletico Droniolo
MATCHDAY 9
Real Xhenghua Baoyam 4-0 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim 6-0 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 1-1 Rayo Nalvodo
Ngi Pang Pal 0-0 Real Droniolo
CF Ngipangpal 1-0 Atletico Droniolo
MATCHDAY 10
Deportivo Nalvodo 5-3 Real Xhenghua Baoyam
Rayo Nalvodo 4-0 Racing Xinghua Baoyam
Real Droniolo 1-2 FC Jocolim
Atletico Droniolo 1-0 FC Jocolim Shenghui
CF Ngipangpal 1-0 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 11
Real Xhenghua Baoyam 4-0 Rayo Nalvodo
Deportivo Nalvodo 1-1 Real Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 5-1 Atletico Droniolo
FC Jocolim 4-0 CF Ngipangpal
FC Jocolim Shenghui 0-3 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 12
Real Droniolo 3-2 Real Xhenghua Baoyam
Atletico Droniolo 1-0 Rayo Nalvodo
CF Ngipangpal 3-4 Deportivo Nalvodo
Ngi Pang Pal 1-3 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 1-5 FC Jocolim
MATCHDAY 13
Real Xhenghua Baoyam 1-1 Atletico Droniolo
Real Droniolo 3-1 CF Ngipangpal
Rayo Nalvodo 1-4 Ngi Pang Pal
Deportivo Nalvodo 7-3 FC Jocolim Shenghui
Racing Xinghua Baoyam 6-3 FC Jocolim
MATCHDAY 14
CF Ngipangpal 0-0 Real Xhenghua Baoyam
Ngi Pang Pal 3-0 Atletico Droniolo
FC Jocolim Shenghui 1-0 Real Droniolo
FC Jocolim 2-0 Rayo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 5-1 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 15
Real Xhenghua Baoyam 3-1 Ngi Pang Pal
CF Ngipangpal 6-2 FC Jocolim Shenghui
Atletico Droniolo 2-1 FC Jocolim
Real Droniolo 2-4 Racing Xinghua Baoyam
Rayo Nalvodo 0-0 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 16
FC Jocolim Shenghui 4-0 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim 2-1 Ngi Pang Pal
Racing Xinghua Baoyam 2-1 CF Ngipangpal
Deportivo Nalvodo 1-1 Atletico Droniolo
Rayo Nalvodo 2-0 Real Droniolo
MATCHDAY 17
Real Xhenghua Baoyam 2-3 FC Jocolim
FC Jocolim Shenghui 1-6 Racing Xinghua Baoyam
Ngi Pang Pal 2-2 Deportivo Nalvodo
CF Ngipangpal 2-3 Rayo Nalvodo
Atletico Droniolo 0-4 Real Droniolo
MATCHDAY 18
Racing Xinghua Baoyam 4-3 Real Xhenghua Baoyam
Deportivo Nalvodo 2-1 FC Jocolim
Rayo Nalvodo 2-1 FC Jocolim Shenghui
Real Droniolo 1-0 Ngi Pang Pal
Atletico Droniolo 1-3 CF Ngipangpal



Nomadia Liga Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Wanko Nocoru 22 18 2 2 62 17 +45 56
2 Balompie Mogya 22 12 5 5 43 23 +20 41
3 Real Balongaca 22 12 4 6 27 17 +10 40
4 El Dos Cantos Cadomer 22 11 3 8 37 24 +13 36
5 Balangay Balongaca 22 9 5 8 33 30 +3 32
6 Respeto Mogya 22 9 4 9 40 34 +6 31
7 Fuerza Catobon 22 7 7 8 25 34 -9 28
8 CF Mogya 22 6 6 10 30 34 -4 24
9 Ronda Catobon 22 7 3 12 21 39 -18 24
10 Pesgem Cuatro 22 6 4 12 29 56 -27 22
11 Ritmo Cadomer 22 6 3 13 21 46 -25 21
12 Rambo Pesgem 22 5 2 15 27 41 -14 17



Division Nuevo Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Atleti Gueti 22 12 7 3 45 32 +13 43
2 Real Rosavilla 22 12 5 5 48 34 +14 41
3 Carbonel Nuelma 22 10 9 3 65 29 +36 39
4 Resituto Nuelma 22 11 5 6 48 29 +19 38
5 Rosavilla Atletico 22 9 9 4 51 33 +18 36
6 CF Nuevavilla 22 10 2 10 46 53 -7 32
7 Atletico Gustina 22 8 7 7 43 40 +3 31
8 Carrubonieta Il Gueti 22 6 9 7 37 36 +1 27
9 Nuevo Cegacor 22 6 8 8 39 46 -7 26
10 Forza Cegacor 22 7 4 11 31 46 -15 25
11 Dinamo Lomalos 22 3 4 15 25 54 -29 13
12 Decardio Lomalos 22 1 5 16 24 70 -46 8



Division Viejo Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Real Cintore 22 15 4 3 63 24 +39 49
2 CD Viocla 22 15 2 5 63 29 +34 47
3 Real Tiagosan 22 12 7 3 68 30 +38 43
4 CR Novasca 22 9 7 6 35 28 +7 34
5 Internacional Cintore 22 7 11 4 32 35 -3 32
6 FC Vascue 22 9 1 12 35 51 -16 28
7 CA Cintore 22 8 3 11 44 34 +10 27
8 Juego Tiagosan 22 7 5 10 36 43 -7 26
9 Deportivo Novasca 22 7 5 10 28 48 -20 26
10 Atletico Viocla 22 6 7 9 44 51 -7 25
11 Racing de Tiagosan 22 4 4 14 27 53 -26 16
12 Sangtial Vascue 22 2 6 14 23 72 -49 12



Pranse Ligue Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Leonde Sport 10 6 2 2 24 21 +3 20
2 Olympique Leonde 10 5 4 1 26 13 +13 19
3 Tossan Saint Etudes 10 5 2 3 26 18 +8 17
4 Reape Atlantique 10 4 2 4 15 18 -3 14
5 Girondins Tossan 10 2 4 4 17 19 -2 10
6 Yesre Atletique 10 0 2 8 6 25 -19 2



Liga de Nuevo Nomadia Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Atletico Radi 26 16 6 4 61 31 +30 54
2 Ryne Savio 26 14 5 7 51 31 +20 47
3 Deportivo Nespa 26 13 6 7 62 31 +31 45
4 CF Nespa 26 13 6 7 46 41 +5 45
5 Gabelona 26 13 4 9 62 39 +23 43
6 CF Rumasi 26 12 7 7 55 39 +16 43
7 Internacional Nespa 26 12 6 8 42 34 +8 42
8 Real Nonas-a 26 12 6 8 49 49 +0 42
9 Real Nesley 26 9 9 8 37 36 +1 36
10 Garbalona Nesley 26 9 6 11 41 46 -5 33
11 Real Gabel 26 7 4 15 39 62 -23 25
12 Atletico Rumasi 26 6 5 15 26 52 -26 23
13 CF Radi 26 5 4 17 26 59 -33 19
14 Recreativo Nonas-a 26 2 4 20 28 75 -47 10



Olhana Liga Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Sangtiola Nandezfer 22 15 3 4 60 37 +23 48
2 Real Tadofal 22 12 5 5 55 26 +29 41
3 Celta Vanie 22 10 6 6 41 38 +3 36
4 Locomotiva Nandezfer 22 9 7 6 53 39 +14 34
5 CF Vanie 22 9 6 7 50 38 +12 33
6 Deportivo Tadofal 22 8 7 7 36 37 -1 31
7 Policia Panaoma 22 8 6 8 40 50 -10 30
8 Racing Girabel 22 8 4 10 44 54 -10 28
9 FC Lestialce 22 5 10 7 35 43 -8 25
10 Real Girabel 22 6 5 11 32 46 -14 23
11 Dinamo Panaoma 22 2 9 11 25 40 -15 15
12 Deportivo Girabel 22 3 6 13 29 52 -23 15



Canton League Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Racing Xinghua Baoyam 18 13 1 4 54 32 +22 40
2 FC Jocolim 18 12 1 5 44 26 +18 37
3 Real Droniolo 18 9 3 6 37 22 +15 30
4 CF Ngipangpal 18 8 2 8 34 30 +4 26
5 Real Xhenghua Baoyam 18 7 3 8 30 33 -3 24
6 Ngi Pang Pal 18 6 3 9 30 32 -2 21
7 Deportivo Nalvodo 18 4 8 6 31 46 -15 20
8 FC Jocolim Shenghui 18 6 2 10 31 50 -19 20
9 Atletico Droniolo 18 5 4 9 22 33 -11 19
10 Rayo Nalvodo 18 4 5 9 23 32 -9 17
Last edited by Sangti on Tue Sep 03, 2013 6:34 am, edited 1 time in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Tue May 07, 2013 8:10 am

MATCHDAY 1
Respeto Mogya 4-2 Ritmo Cadomer
CF Mogya 2-2 El Dos Cantos Cadomer
Balompie Mogya 1-1 Rambo Pesgem
Fuerza Catobon 0-3 Pesgem Cuatro
Ronda Catobon 1-3 Real Balongaca
Wanko Nocoru 1-1 Balangay Balongaca
MATCHDAY 2
El Dos Cantos Cadomer 1-1 Respeto Mogya
Rambo Pesgem 1-1 Ritmo Cadomer
Pesgem Cuatro 3-3 CF Mogya
Real Balongaca 3-3 Balompie Mogya
Balangay Balongaca 1-0 Fuerza Catobon
Wanko Nocoru 1-0 Ronda Catobon
MATCHDAY 3
Respeto Mogya 1-2 Rambo Pesgem
El Dos Cantos Cadomer 5-1 Pesgem Cuatro
Ritmo Cadomer 1-4 Real Balongaca
CF Mogya 1-1 Balangay Balongaca
Balompie Mogya 3-0 Wanko Nocoru
Fuerza Catobon 0-1 Ronda Catobon
MATCHDAY 4
Pesgem Cuatro 1-1 Respeto Mogya
Real Balongaca 1-1 Rambo Pesgem
Balangay Balongaca 1-1 El Dos Cantos Cadomer
Wanko Nocoru 3-3 Ritmo Cadomer
Ronda Catobon 0-4 CF Mogya
Fuerza Catobon 2-1 Balompie Mogya
MATCHDAY 5
Respeto Mogya 0-4 Real Balongaca
Pesgem Cuatro 2-0 Balangay Balongaca
Rambo Pesgem 4-0 Wanko Nocoru
El Dos Cantos Cadomer 1-0 Ronda Catobon
Ritmo Cadomer 2-3 Fuerza Catobon
CF Mogya 4-0 Balompie Mogya
MATCHDAY 6
Balangay Balongaca 1-1 Respeto Mogya
Wanko Nocoru 1-0 Real Balongaca
Ronda Catobon 1-2 Pesgem Cuatro
Fuerza Catobon 1-5 Rambo Pesgem
Balompie Mogya 2-2 El Dos Cantos Cadomer
CF Mogya 2-1 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 7
Respeto Mogya 1-2 Wanko Nocoru
Balangay Balongaca 6-2 Ronda Catobon
Real Balongaca 6-2 Fuerza Catobon
Pesgem Cuatro 0-8 Balompie Mogya
Rambo Pesgem 1-1 CF Mogya
El Dos Cantos Cadomer 2-2 Ritmo Cadomer
MATCHDAY 8
Ronda Catobon 2-2 Respeto Mogya
Fuerza Catobon 0-6 Wanko Nocoru
Balompie Mogya 3-0 Balangay Balongaca
CF Mogya 1-2 Real Balongaca
Ritmo Cadomer 1-0 Pesgem Cuatro
El Dos Cantos Cadomer 2-2 Rambo Pesgem
MATCHDAY 9
Respeto Mogya 0-1 Fuerza Catobon
Ronda Catobon 0-1 Balompie Mogya
Wanko Nocoru 2-2 CF Mogya
Balangay Balongaca 4-1 Ritmo Cadomer
Real Balongaca 1-2 El Dos Cantos Cadomer
Pesgem Cuatro 0-1 Rambo Pesgem
MATCHDAY 10
Balompie Mogya 2-1 Respeto Mogya
CF Mogya 2-1 Fuerza Catobon
Ritmo Cadomer 4-0 Ronda Catobon
El Dos Cantos Cadomer 2-1 Wanko Nocoru
Rambo Pesgem 1-4 Balangay Balongaca
Pesgem Cuatro 2-0 Real Balongaca
MATCHDAY 11
Respeto Mogya 5-0 CF Mogya
Balompie Mogya 1-2 Ritmo Cadomer
Fuerza Catobon 1-0 El Dos Cantos Cadomer
Ronda Catobon 2-2 Rambo Pesgem
Wanko Nocoru 2-1 Pesgem Cuatro
Balangay Balongaca 2-1 Real Balongaca
MATCHDAY 12
Ritmo Cadomer 1-1 Respeto Mogya
El Dos Cantos Cadomer 3-3 CF Mogya
Rambo Pesgem 1-0 Balompie Mogya
Pesgem Cuatro 1-0 Fuerza Catobon
Real Balongaca 4-2 Ronda Catobon
Balangay Balongaca 3-0 Wanko Nocoru
MATCHDAY 13
Respeto Mogya 1-1 El Dos Cantos Cadomer
Ritmo Cadomer 0-2 Rambo Pesgem
CF Mogya 2-1 Pesgem Cuatro
Balompie Mogya 4-1 Real Balongaca
Fuerza Catobon 1-11 Balangay Balongaca
Ronda Catobon 0-3 Wanko Nocoru
MATCHDAY 14
Rambo Pesgem 4-3 Respeto Mogya
Pesgem Cuatro 2-3 El Dos Cantos Cadomer
Real Balongaca 4-1 Ritmo Cadomer
Balangay Balongaca 1-0 CF Mogya
Wanko Nocoru 1-1 Balompie Mogya
Ronda Catobon 1-1 Fuerza Catobon
MATCHDAY 15
Respeto Mogya 5-1 Pesgem Cuatro
Rambo Pesgem 1-1 Real Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 6-3 Balangay Balongaca
Ritmo Cadomer 0-3 Wanko Nocoru
CF Mogya 4-2 Ronda Catobon
Balompie Mogya 6-2 Fuerza Catobon
MATCHDAY 16
Real Balongaca 2-1 Respeto Mogya
Balangay Balongaca 2-1 Pesgem Cuatro
Wanko Nocoru 1-4 Rambo Pesgem
Ronda Catobon 0-0 El Dos Cantos Cadomer
Fuerza Catobon 1-2 Ritmo Cadomer
Balompie Mogya 3-0 CF Mogya
MATCHDAY 17
Respeto Mogya 1-4 Balangay Balongaca
Real Balongaca 4-2 Wanko Nocoru
Pesgem Cuatro 4-1 Ronda Catobon
Rambo Pesgem 1-1 Fuerza Catobon
El Dos Cantos Cadomer 0-1 Balompie Mogya
Ritmo Cadomer 3-8 CF Mogya
MATCHDAY 18
Wanko Nocoru 3-1 Respeto Mogya
Ronda Catobon 1-3 Balangay Balongaca
Fuerza Catobon 0-2 Real Balongaca
Balompie Mogya 2-1 Pesgem Cuatro
CF Mogya 0-1 Rambo Pesgem
Ritmo Cadomer 1-3 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 19
Respeto Mogya 5-2 Ronda Catobon
Wanko Nocoru 4-1 Fuerza Catobon
Balangay Balongaca 1-0 Balompie Mogya
Real Balongaca 4-6 CF Mogya
Pesgem Cuatro 1-1 Ritmo Cadomer
Rambo Pesgem 4-1 El Dos Cantos Cadomer
MATCHDAY 20
Fuerza Catobon 1-0 Respeto Mogya
Balompie Mogya 2-2 Ronda Catobon
CF Mogya 1-2 Wanko Nocoru
Ritmo Cadomer 0-1 Balangay Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 0-1 Real Balongaca
Rambo Pesgem 6-0 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 21
Respeto Mogya 1-1 Balompie Mogya
Fuerza Catobon 1-5 CF Mogya
Ronda Catobon 1-4 Ritmo Cadomer
Wanko Nocoru 4-5 El Dos Cantos Cadomer
Balangay Balongaca 1-3 Rambo Pesgem
Real Balongaca 2-2 Pesgem Cuatro
MATCHDAY 22
CF Mogya 1-0 Respeto Mogya
Ritmo Cadomer 0-1 Balompie Mogya
El Dos Cantos Cadomer 1-0 Fuerza Catobon
Rambo Pesgem 2-1 Ronda Catobon
Pesgem Cuatro 0-3 Wanko Nocoru
Real Balongaca 1-0 Balangay Balongaca
MATCHDAY 1
Decardio Lomalos 4-4 Rosavilla Atletico
Dinamo Lomalos 4-3 Real Rosavilla
Resituto Nuelma 1-0 CF Nuevavilla
Carbonel Nuelma 4-0 Nuevo Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 3-1 Forza Cegacor
Atleti Gueti 0-1 Atletico Gustina
Juego Tiagosan 5-1 Sangtial Vascue
Real Tiagosan 3-2 FC Vascue
Racing de Tiagosan 0-4 Internacional Cintore
Atletico Viocla 5-1 Real Cintore
CD Viocla 1-1 CA Cintore
CR Novasca 4-2 Deportivo Novasca
MATCHDAY 2
Real Rosavilla 7-2 Decardio Lomalos
CF Nuevavilla 6-1 Rosavilla Atletico
Nuevo Cegacor 2-2 Dinamo Lomalos
Forza Cegacor 1-0 Resituto Nuelma
Atletico Gustina 4-3 Carbonel Nuelma
Atleti Gueti 0-1 Carrubonieta Il Gueti
FC Vascue 2-1 Juego Tiagosan
Internacional Cintore 3-0 Sangtial Vascue
Real Cintore 1-1 Real Tiagosan
CA Cintore 3-0 Racing de Tiagosan
Deportivo Novasca 1-1 Atletico Viocla
CR Novasca 3-0 CD Viocla
MATCHDAY 3
Decardio Lomalos 2-0 CF Nuevavilla
Real Rosavilla 2-0 Nuevo Cegacor
Rosavilla Atletico 8-4 Forza Cegacor
Dinamo Lomalos 2-3 Atletico Gustina
Resituto Nuelma 1-4 Atleti Gueti
Carbonel Nuelma 1-3 Carrubonieta Il Gueti
Juego Tiagosan 1-1 Internacional Cintore
FC Vascue 2-6 Real Cintore
Sangtial Vascue 1-0 CA Cintore
Real Tiagosan 2-1 Deportivo Novasca
Racing de Tiagosan 1-2 CR Novasca
Atletico Viocla 0-3 CD Viocla
MATCHDAY 4
Nuevo Cegacor 1-1 Decardio Lomalos
Forza Cegacor 1-1 CF Nuevavilla
Atletico Gustina 0-1 Real Rosavilla
Atleti Gueti 1-0 Rosavilla Atletico
Carrubonieta Il Gueti 1-0 Dinamo Lomalos
Carbonel Nuelma 1-0 Resituto Nuelma
Real Cintore 8-1 Juego Tiagosan
CA Cintore 1-1 Internacional Cintore
Deportivo Novasca 2-0 FC Vascue
CR Novasca 4-1 Sangtial Vascue
CD Viocla 3-3 Real Tiagosan
Atletico Viocla 1-1 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 5
Decardio Lomalos 2-2 Forza Cegacor
Nuevo Cegacor 1-1 Atletico Gustina
CF Nuevavilla 1-0 Atleti Gueti
Real Rosavilla 3-2 Carrubonieta Il Gueti
Rosavilla Atletico 4-0 Carbonel Nuelma
Dinamo Lomalos 0-0 Resituto Nuelma
Juego Tiagosan 1-0 CA Cintore
Real Cintore 4-0 Deportivo Novasca
Internacional Cintore 1-1 CR Novasca
FC Vascue 2-3 CD Viocla
Sangtial Vascue 1-3 Atletico Viocla
Real Tiagosan 3-0 Racing de Tiagosan
MATCHDAY 6
Atletico Gustina 6-0 Decardio Lomalos
Atleti Gueti 2-1 Forza Cegacor
Carrubonieta Il Gueti 2-1 Nuevo Cegacor
Carbonel Nuelma 3-1 CF Nuevavilla
Resituto Nuelma 1-3 Real Rosavilla
Dinamo Lomalos 5-1 Rosavilla Atletico
Deportivo Novasca 0-4 Juego Tiagosan
CR Novasca 0-2 CA Cintore
CD Viocla 4-2 Real Cintore
Atletico Viocla 1-4 Internacional Cintore
Racing de Tiagosan 1-1 FC Vascue
Real Tiagosan 11-0 Sangtial Vascue
MATCHDAY 7
Decardio Lomalos 1-4 Atleti Gueti
Atletico Gustina 1-1 Carrubonieta Il Gueti
Forza Cegacor 0-1 Carbonel Nuelma
Nuevo Cegacor 2-3 Resituto Nuelma
CF Nuevavilla 3-2 Dinamo Lomalos
Real Rosavilla 1-2 Rosavilla Atletico
Juego Tiagosan 0-2 CR Novasca
Deportivo Novasca 2-5 CD Viocla
CA Cintore 0-0 Atletico Viocla
Real Cintore 6-0 Racing de Tiagosan
Internacional Cintore 4-1 Real Tiagosan
FC Vascue 1-2 Sangtial Vascue
MATCHDAY 8
Carrubonieta Il Gueti 2-2 Decardio Lomalos
Carbonel Nuelma 9-2 Atleti Gueti
Resituto Nuelma 4-4 Atletico Gustina
Dinamo Lomalos 3-4 Forza Cegacor
Rosavilla Atletico 8-2 Nuevo Cegacor
Real Rosavilla 0-3 CF Nuevavilla
CD Viocla 0-0 Juego Tiagosan
Atletico Viocla 2-1 CR Novasca
Racing de Tiagosan 1-1 Deportivo Novasca
Real Tiagosan 1-1 CA Cintore
Sangtial Vascue 0-3 Real Cintore
FC Vascue 1-0 Internacional Cintore
MATCHDAY 9
Decardio Lomalos 2-1 Carbonel Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 2-1 Resituto Nuelma
Atleti Gueti 5-1 Dinamo Lomalos
Atletico Gustina 4-1 Rosavilla Atletico
Forza Cegacor 4-1 Real Rosavilla
Nuevo Cegacor 0-1 CF Nuevavilla
Juego Tiagosan 3-0 Atletico Viocla
CD Viocla 5-1 Racing de Tiagosan
CR Novasca 2-7 Real Tiagosan
Deportivo Novasca 2-4 Sangtial Vascue
CA Cintore 2-1 FC Vascue
Real Cintore 1-0 Internacional Cintore
MATCHDAY 10
Resituto Nuelma 2-3 Decardio Lomalos
Dinamo Lomalos 1-1 Carbonel Nuelma
Rosavilla Atletico 1-3 Carrubonieta Il Gueti
Real Rosavilla 1-1 Atleti Gueti
CF Nuevavilla 1-6 Atletico Gustina
Nuevo Cegacor 1-2 Forza Cegacor
Racing de Tiagosan 1-4 Juego Tiagosan
Real Tiagosan 3-0 Atletico Viocla
Sangtial Vascue 3-1 CD Viocla
FC Vascue 0-3 CR Novasca
Internacional Cintore 2-1 Deportivo Novasca
Real Cintore 0-1 CA Cintore
MATCHDAY 11
Decardio Lomalos 1-0 Dinamo Lomalos
Resituto Nuelma 3-2 Rosavilla Atletico
Carbonel Nuelma 0-0 Real Rosavilla
Carrubonieta Il Gueti 6-4 CF Nuevavilla
Atleti Gueti 5-0 Nuevo Cegacor
Atletico Gustina 4-2 Forza Cegacor
Juego Tiagosan 2-0 Real Tiagosan
Racing de Tiagosan 1-0 Sangtial Vascue
Atletico Viocla 1-0 FC Vascue
CD Viocla 0-1 Internacional Cintore
CR Novasca 0-3 Real Cintore
Deportivo Novasca 5-0 CA Cintore
MATCHDAY 12
Rosavilla Atletico 2-1 Decardio Lomalos
Real Rosavilla 2-0 Dinamo Lomalos
CF Nuevavilla 0-0 Resituto Nuelma
Nuevo Cegacor 2-2 Carbonel Nuelma
Forza Cegacor 2-2 Carrubonieta Il Gueti
Atletico Gustina 1-2 Atleti Gueti
Sangtial Vascue 1-4 Juego Tiagosan
FC Vascue 4-2 Real Tiagosan
Internacional Cintore 7-1 Racing de Tiagosan
Real Cintore 4-0 Atletico Viocla
CA Cintore 2-1 CD Viocla
Deportivo Novasca 2-4 CR Novasca
MATCHDAY 13
Decardio Lomalos 3-1 Real Rosavilla
Rosavilla Atletico 6-1 CF Nuevavilla
Dinamo Lomalos 1-1 Nuevo Cegacor
Resituto Nuelma 1-1 Forza Cegacor
Carbonel Nuelma 1-2 Atletico Gustina
Carrubonieta Il Gueti 3-4 Atleti Gueti
Juego Tiagosan 1-2 FC Vascue
Sangtial Vascue 3-3 Internacional Cintore
Real Tiagosan 1-1 Real Cintore
Racing de Tiagosan 1-0 CA Cintore
Atletico Viocla 1-0 Deportivo Novasca
CD Viocla 0-1 CR Novasca
MATCHDAY 14
CF Nuevavilla 0-1 Decardio Lomalos
Nuevo Cegacor 0-2 Real Rosavilla
Forza Cegacor 1-3 Rosavilla Atletico
Atletico Gustina 1-2 Dinamo Lomalos
Atleti Gueti 4-0 Resituto Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 1-6 Carbonel Nuelma
Internacional Cintore 0-0 Juego Tiagosan
Real Cintore 4-0 FC Vascue
CA Cintore 4-2 Sangtial Vascue
Deportivo Novasca 1-2 Real Tiagosan
CR Novasca 5-2 Racing de Tiagosan
CD Viocla 0-4 Atletico Viocla
MATCHDAY 15
Decardio Lomalos 2-3 Nuevo Cegacor
CF Nuevavilla 1-0 Forza Cegacor
Real Rosavilla 1-0 Atletico Gustina
Rosavilla Atletico 0-2 Atleti Gueti
Dinamo Lomalos 1-2 Carrubonieta Il Gueti
Resituto Nuelma 0-1 Carbonel Nuelma
Juego Tiagosan 1-4 Real Cintore
Internacional Cintore 2-2 CA Cintore
FC Vascue 0-2 Deportivo Novasca
Sangtial Vascue 3-0 CR Novasca
Real Tiagosan 1-0 CD Viocla
Racing de Tiagosan 4-2 Atletico Viocla
MATCHDAY 16
Forza Cegacor 4-1 Decardio Lomalos
Atletico Gustina 2-1 Nuevo Cegacor
Atleti Gueti 3-3 CF Nuevavilla
Carrubonieta Il Gueti 1-1 Real Rosavilla
Carbonel Nuelma 1-2 Rosavilla Atletico
Resituto Nuelma 1-1 Dinamo Lomalos
CA Cintore 4-1 Juego Tiagosan
Deportivo Novasca 0-2 Real Cintore
CR Novasca 1-1 Internacional Cintore
CD Viocla 2-3 FC Vascue
Atletico Viocla 3-0 Sangtial Vascue
Racing de Tiagosan 0-2 Real Tiagosan
MATCHDAY 17
Decardio Lomalos 1-4 Atletico Gustina
Forza Cegacor 1-2 Atleti Gueti
Nuevo Cegacor 2-1 Carrubonieta Il Gueti
CF Nuevavilla 2-0 Carbonel Nuelma
Real Rosavilla 2-2 Resituto Nuelma
Rosavilla Atletico 3-3 Dinamo Lomalos
Juego Tiagosan 0-4 Deportivo Novasca
CA Cintore 0-1 CR Novasca
Real Cintore 1-0 CD Viocla
Internacional Cintore 1-2 Atletico Viocla
FC Vascue 0-3 Racing de Tiagosan
Sangtial Vascue 3-6 Real Tiagosan
MATCHDAY 18
Atleti Gueti 0-1 Decardio Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 1-1 Atletico Gustina
Carbonel Nuelma 6-1 Forza Cegacor
Resituto Nuelma 3-2 Nuevo Cegacor
Dinamo Lomalos 1-1 CF Nuevavilla
Rosavilla Atletico 0-1 Real Rosavilla
CR Novasca 2-1 Juego Tiagosan
CD Viocla 7-1 Deportivo Novasca
Atletico Viocla 0-0 CA Cintore
Racing de Tiagosan 2-2 Real Cintore
Real Tiagosan 1-2 Internacional Cintore
Sangtial Vascue 2-1 FC Vascue
MATCHDAY 19
Decardio Lomalos 4-4 Carrubonieta Il Gueti
Atleti Gueti 0-2 Carbonel Nuelma
Atletico Gustina 1-0 Resituto Nuelma
Forza Cegacor 1-2 Dinamo Lomalos
Nuevo Cegacor 4-2 Rosavilla Atletico
CF Nuevavilla 3-3 Real Rosavilla
Juego Tiagosan 3-3 CD Viocla
CR Novasca 6-1 Atletico Viocla
Deportivo Novasca 2-0 Racing de Tiagosan
CA Cintore 1-1 Real Tiagosan
Real Cintore 1-0 Sangtial Vascue
Internacional Cintore 0-2 FC Vascue
MATCHDAY 20
Carbonel Nuelma 7-1 Decardio Lomalos
Resituto Nuelma 1-5 Carrubonieta Il Gueti
Dinamo Lomalos 0-1 Atleti Gueti
Rosavilla Atletico 1-1 Atletico Gustina
Real Rosavilla 6-0 Forza Cegacor
CF Nuevavilla 5-2 Nuevo Cegacor
Atletico Viocla 0-1 Juego Tiagosan
Racing de Tiagosan 2-3 CD Viocla
Real Tiagosan 3-1 CR Novasca
Sangtial Vascue 1-1 Deportivo Novasca
FC Vascue 1-0 CA Cintore
Internacional Cintore 0-1 Real Cintore
MATCHDAY 21
Decardio Lomalos 2-0 Resituto Nuelma
Carbonel Nuelma 2-0 Dinamo Lomalos
Carrubonieta Il Gueti 2-1 Rosavilla Atletico
Atleti Gueti 0-4 Real Rosavilla
Atletico Gustina 1-4 CF Nuevavilla
Forza Cegacor 1-0 Nuevo Cegacor
Juego Tiagosan 3-2 Racing de Tiagosan
Atletico Viocla 1-1 Real Tiagosan
CD Viocla 6-0 Sangtial Vascue
CR Novasca 0-1 FC Vascue
Deportivo Novasca 1-0 Internacional Cintore
CA Cintore 1-0 Real Cintore
MATCHDAY 22
Dinamo Lomalos 2-2 Decardio Lomalos
Rosavilla Atletico 0-5 Resituto Nuelma
Real Rosavilla 1-2 Carbonel Nuelma
CF Nuevavilla 0-3 Carrubonieta Il Gueti
Nuevo Cegacor 2-1 Atleti Gueti
Forza Cegacor 0-1 Atletico Gustina
Real Tiagosan 3-1 Juego Tiagosan
Sangtial Vascue 2-4 Racing de Tiagosan
FC Vascue 0-1 Atletico Viocla
Internacional Cintore 1-1 CD Viocla
Real Cintore 2-1 CR Novasca
CA Cintore 0-4 Deportivo Novasca
MATCHDAY 1
Tossan Saint Etudes 1-0 Reape Atlantique
Girondins Tossan 1-0 Yesre Atletique
Leonde Sport 1-1 Olympique Leonde
MATCHDAY 2
Yesre Atletique 1-2 Tossan Saint Etudes
Olympique Leonde 3-0 Reape Atlantique
Leonde Sport 6-0 Girondins Tossan
MATCHDAY 3
Tossan Saint Etudes 1-5 Olympique Leonde
Yesre Atletique 1-3 Leonde Sport
Reape Atlantique 1-0 Girondins Tossan
MATCHDAY 4
Leonde Sport 2-1 Tossan Saint Etudes
Girondins Tossan 1-1 Olympique Leonde
Reape Atlantique 0-2 Yesre Atletique
MATCHDAY 5
Tossan Saint Etudes 0-1 Girondins Tossan
Leonde Sport 0-0 Reape Atlantique
Olympique Leonde 3-1 Yesre Atletique
MATCHDAY 6
Reape Atlantique 2-2 Tossan Saint Etudes
Yesre Atletique 1-2 Girondins Tossan
Olympique Leonde 3-0 Leonde Sport
MATCHDAY 7
Tossan Saint Etudes 2-1 Yesre Atletique
Reape Atlantique 0-2 Olympique Leonde
Girondins Tossan 0-3 Leonde Sport
MATCHDAY 8
Olympique Leonde 0-0 Tossan Saint Etudes
Leonde Sport 2-1 Yesre Atletique
Girondins Tossan 3-0 Reape Atlantique
MATCHDAY 9
Tossan Saint Etudes 5-3 Leonde Sport
Olympique Leonde 1-0 Girondins Tossan
Yesre Atletique 2-4 Reape Atlantique
MATCHDAY 10
Girondins Tossan 1-4 Tossan Saint Etudes
Reape Atlantique 7-1 Leonde Sport
Yesre Atletique 1-5 Olympique Leonde
MATCHDAY 1
Atletico Radi 1-1 Real Nesley
CF Radi 1-0 Garbalona Nesley
Gabelona 3-1 Atletico Rumasi
Real Gabel 2-2 CF Rumasi
Deportivo Nespa 5-1 Real Nonas-a
Internacional Nespa 0-0 Recreativo Nonas-a
CF Nespa 2-3 Ryne Savio
MATCHDAY 2
Garbalona Nesley 1-5 Atletico Radi
Atletico Rumasi 0-4 Real Nesley
CF Rumasi 4-0 CF Radi
Real Nonas-a 0-3 Gabelona
Recreativo Nonas-a 1-2 Real Gabel
Ryne Savio 0-3 Deportivo Nespa
CF Nespa 1-1 Internacional Nespa
MATCHDAY 3
Atletico Radi 7-1 Atletico Rumasi
Garbalona Nesley 0-3 CF Rumasi
Real Nesley 0-2 Real Nonas-a
CF Radi 2-0 Recreativo Nonas-a
Gabelona 1-2 Ryne Savio
Real Gabel 2-0 CF Nespa
Deportivo Nespa 4-4 Internacional Nespa
MATCHDAY 4
CF Rumasi 1-1 Atletico Radi
Real Nonas-a 4-1 Atletico Rumasi
Recreativo Nonas-a 5-0 Garbalona Nesley
Ryne Savio 8-1 Real Nesley
CF Nespa 0-7 CF Radi
Internacional Nespa 1-1 Gabelona
Deportivo Nespa 1-3 Real Gabel
MATCHDAY 5
Atletico Radi 1-1 Real Nonas-a
CF Rumasi 8-3 Recreativo Nonas-a
Atletico Rumasi 2-1 Ryne Savio
Garbalona Nesley 3-2 CF Nespa
Real Nesley 3-3 Internacional Nespa
CF Radi 1-4 Deportivo Nespa
Gabelona 0-2 Real Gabel
MATCHDAY 6
Recreativo Nonas-a 0-1 Atletico Radi
Ryne Savio 3-0 Real Nonas-a
CF Nespa 1-0 CF Rumasi
Internacional Nespa 1-1 Atletico Rumasi
Deportivo Nespa 3-1 Garbalona Nesley
Real Gabel 1-3 Real Nesley
Gabelona 3-0 CF Radi
MATCHDAY 7
Atletico Radi 2-0 Ryne Savio
Recreativo Nonas-a 4-1 CF Nespa
Real Nonas-a 1-1 Internacional Nespa
CF Rumasi 2-1 Deportivo Nespa
Atletico Rumasi 0-1 Real Gabel
Garbalona Nesley 1-4 Gabelona
Real Nesley 1-2 CF Radi
MATCHDAY 8
CF Nespa 2-6 Atletico Radi
Internacional Nespa 3-0 Ryne Savio
Deportivo Nespa 0-1 Recreativo Nonas-a
Real Gabel 1-1 Real Nonas-a
Gabelona 1-2 CF Rumasi
CF Radi 2-4 Atletico Rumasi
Real Nesley 2-1 Garbalona Nesley
MATCHDAY 9
Atletico Radi 0-2 Internacional Nespa
CF Nespa 0-1 Deportivo Nespa
Ryne Savio 3-2 Real Gabel
Recreativo Nonas-a 3-2 Gabelona
Real Nonas-a 1-2 CF Radi
CF Rumasi 4-0 Real Nesley
Atletico Rumasi 0-1 Garbalona Nesley
MATCHDAY 10
Deportivo Nespa 4-0 Atletico Radi
Real Gabel 4-6 Internacional Nespa
Gabelona 8-3 CF Nespa
CF Radi 1-1 Ryne Savio
Real Nesley 5-0 Recreativo Nonas-a
Garbalona Nesley 1-0 Real Nonas-a
Atletico Rumasi 0-6 CF Rumasi
MATCHDAY 11
Atletico Radi 5-1 Real Gabel
Deportivo Nespa 0-0 Gabelona
Internacional Nespa 4-2 CF Radi
CF Nespa 1-2 Real Nesley
Ryne Savio 1-0 Garbalona Nesley
Recreativo Nonas-a 1-1 Atletico Rumasi
Real Nonas-a 0-0 CF Rumasi
MATCHDAY 12
Gabelona 0-0 Atletico Radi
CF Radi 2-1 Real Gabel
Real Nesley 1-4 Deportivo Nespa
Garbalona Nesley 1-3 Internacional Nespa
Atletico Rumasi 3-0 CF Nespa
CF Rumasi 3-2 Ryne Savio
Real Nonas-a 2-0 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 13
Atletico Radi 6-2 CF Radi
Gabelona 1-0 Real Nesley
Real Gabel 2-1 Garbalona Nesley
Deportivo Nespa 4-1 Atletico Rumasi
Internacional Nespa 3-4 CF Rumasi
CF Nespa 1-2 Real Nonas-a
Ryne Savio 5-1 Recreativo Nonas-a
MATCHDAY 14
Real Nesley 0-4 Atletico Radi
Garbalona Nesley 1-2 CF Radi
Atletico Rumasi 5-1 Gabelona
CF Rumasi 9-1 Real Gabel
Real Nonas-a 4-2 Deportivo Nespa
Recreativo Nonas-a 1-2 Internacional Nespa
Ryne Savio 4-0 CF Nespa
MATCHDAY 15
Atletico Radi 1-3 Garbalona Nesley
Real Nesley 4-0 Atletico Rumasi
CF Radi 1-4 CF Rumasi
Gabelona 2-1 Real Nonas-a
Real Gabel 0-0 Recreativo Nonas-a
Deportivo Nespa 2-1 Ryne Savio
Internacional Nespa 3-1 CF Nespa
MATCHDAY 16
Atletico Rumasi 2-1 Atletico Radi
CF Rumasi 0-0 Garbalona Nesley
Real Nonas-a 3-1 Real Nesley
Recreativo Nonas-a 1-1 CF Radi
Ryne Savio 2-1 Gabelona
CF Nespa 5-3 Real Gabel
Internacional Nespa 1-3 Deportivo Nespa
MATCHDAY 17
Atletico Radi 0-0 CF Rumasi
Atletico Rumasi 1-0 Real Nonas-a
Garbalona Nesley 1-1 Recreativo Nonas-a
Real Nesley 6-0 Ryne Savio
CF Radi 2-3 CF Nespa
Gabelona 1-2 Internacional Nespa
Real Gabel 4-5 Deportivo Nespa
MATCHDAY 18
Real Nonas-a 0-0 Atletico Radi
Recreativo Nonas-a 1-4 CF Rumasi
Ryne Savio 6-1 Atletico Rumasi
CF Nespa 6-0 Garbalona Nesley
Internacional Nespa 1-0 Real Nesley
Deportivo Nespa 1-0 CF Radi
Real Gabel 0-1 Gabelona
MATCHDAY 19
Atletico Radi 4-1 Recreativo Nonas-a
Real Nonas-a 3-0 Ryne Savio
CF Rumasi 4-2 CF Nespa
Atletico Rumasi 1-2 Internacional Nespa
Garbalona Nesley 0-3 Deportivo Nespa
Real Nesley 1-0 Real Gabel
CF Radi 3-0 Gabelona
MATCHDAY 20
Ryne Savio 2-2 Atletico Radi
CF Nespa 3-3 Recreativo Nonas-a
Internacional Nespa 6-0 Real Nonas-a
Deportivo Nespa 0-2 CF Rumasi
Real Gabel 0-0 Atletico Rumasi
Gabelona 7-1 Garbalona Nesley
CF Radi 2-3 Real Nesley
MATCHDAY 21
Atletico Radi 3-1 CF Nespa
Ryne Savio 0-4 Internacional Nespa
Recreativo Nonas-a 0-2 Deportivo Nespa
Real Nonas-a 1-3 Real Gabel
CF Rumasi 3-1 Gabelona
Atletico Rumasi 2-0 CF Radi
Garbalona Nesley 1-3 Real Nesley
MATCHDAY 22
Internacional Nespa 1-4 Atletico Radi
Deportivo Nespa 1-1 CF Nespa
Real Gabel 3-4 Ryne Savio
Gabelona 3-0 Recreativo Nonas-a
CF Radi 1-1 Real Nonas-a
Real Nesley 1-1 CF Rumasi
Garbalona Nesley 4-2 Atletico Rumasi
MATCHDAY 23
Atletico Radi 2-0 Deportivo Nespa
Internacional Nespa 4-1 Real Gabel
CF Nespa 5-3 Gabelona
Ryne Savio 2-2 CF Radi
Recreativo Nonas-a 0-3 Real Nesley
Real Nonas-a 1-2 Garbalona Nesley
CF Rumasi 1-1 Atletico Rumasi
MATCHDAY 24
Real Gabel 2-1 Atletico Radi
Gabelona 1-0 Deportivo Nespa
CF Radi 1-0 Internacional Nespa
Real Nesley 0-1 CF Nespa
Garbalona Nesley 0-0 Ryne Savio
Atletico Rumasi 3-3 Recreativo Nonas-a
CF Rumasi 4-5 Real Nonas-a
MATCHDAY 25
Atletico Radi 5-3 Gabelona
Real Gabel 3-4 CF Radi
Deportivo Nespa 4-0 Real Nesley
Internacional Nespa 0-2 Garbalona Nesley
CF Nespa 1-1 Atletico Rumasi
Ryne Savio 1-1 CF Rumasi
Recreativo Nonas-a 1-4 Real Nonas-a
MATCHDAY 26
CF Radi 1-4 Atletico Radi
Real Nesley 0-5 Gabelona
Garbalona Nesley 0-2 Real Gabel
Atletico Rumasi 2-2 Deportivo Nespa
CF Rumasi 4-0 Internacional Nespa
Real Nonas-a 5-1 CF Nespa
Recreativo Nonas-a 1-6 Ryne Savio
MATCHDAY 1
FC Lestialce 4-2 Deportivo Girabel
Sangtiola Nandezfer 2-2 Racing Girabel
Locomotiva Nandezfer 4-0 Real Girabel
Policia Panaoma 3-4 CF Vanie
Dinamo Panaoma 1-4 Celta Vanie
Real Tadofal 2-0 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 2
Racing Girabel 1-1 FC Lestialce
Real Girabel 0-0 Deportivo Girabel
CF Vanie 1-3 Sangtiola Nandezfer
Celta Vanie 2-3 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Tadofal 0-1 Policia Panaoma
Real Tadofal 2-1 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 3
FC Lestialce 0-1 Real Girabel
Racing Girabel 0-1 CF Vanie
Deportivo Girabel 1-0 Celta Vanie
Sangtiola Nandezfer 3-1 Deportivo Tadofal
Locomotiva Nandezfer 5-2 Real Tadofal
Policia Panaoma 2-4 Dinamo Panaoma
MATCHDAY 4
CF Vanie 1-1 FC Lestialce
Celta Vanie 8-3 Real Girabel
Deportivo Tadofal 3-2 Racing Girabel
Real Tadofal 3-2 Deportivo Girabel
Dinamo Panaoma 2-6 Sangtiola Nandezfer
Policia Panaoma 2-0 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 5
FC Lestialce 0-0 Celta Vanie
CF Vanie 2-3 Deportivo Tadofal
Real Girabel 0-4 Real Tadofal
Racing Girabel 5-0 Dinamo Panaoma
Deportivo Girabel 3-0 Policia Panaoma
Sangtiola Nandezfer 5-5 Locomotiva Nandezfer
MATCHDAY 6
Deportivo Tadofal 1-3 FC Lestialce
Real Tadofal 2-1 Celta Vanie
Dinamo Panaoma 0-4 CF Vanie
Policia Panaoma 1-2 Real Girabel
Locomotiva Nandezfer 4-1 Racing Girabel
Sangtiola Nandezfer 2-0 Deportivo Girabel
MATCHDAY 7
FC Lestialce 1-1 Real Tadofal
Deportivo Tadofal 4-0 Dinamo Panaoma
Celta Vanie 3-0 Policia Panaoma
CF Vanie 1-0 Locomotiva Nandezfer
Real Girabel 0-0 Sangtiola Nandezfer
Racing Girabel 2-5 Deportivo Girabel
MATCHDAY 8
Dinamo Panaoma 2-1 FC Lestialce
Policia Panaoma 0-1 Real Tadofal
Locomotiva Nandezfer 3-2 Deportivo Tadofal
Sangtiola Nandezfer 3-0 Celta Vanie
Deportivo Girabel 2-5 CF Vanie
Racing Girabel 1-1 Real Girabel
MATCHDAY 9
FC Lestialce 1-1 Policia Panaoma
Dinamo Panaoma 0-3 Locomotiva Nandezfer
Real Tadofal 1-2 Sangtiola Nandezfer
Deportivo Tadofal 2-1 Deportivo Girabel
Celta Vanie 4-0 Racing Girabel
CF Vanie 2-1 Real Girabel
MATCHDAY 10
Locomotiva Nandezfer 2-2 FC Lestialce
Sangtiola Nandezfer 2-2 Policia Panaoma
Deportivo Girabel 1-1 Dinamo Panaoma
Racing Girabel 4-0 Real Tadofal
Real Girabel 1-1 Deportivo Tadofal
CF Vanie 2-1 Celta Vanie
MATCHDAY 11
FC Lestialce 0-2 Sangtiola Nandezfer
Locomotiva Nandezfer 1-1 Deportivo Girabel
Policia Panaoma 3-1 Racing Girabel
Dinamo Panaoma 2-2 Real Girabel
Real Tadofal 4-1 CF Vanie
Deportivo Tadofal 0-1 Celta Vanie
MATCHDAY 12
Deportivo Girabel 1-0 FC Lestialce
Racing Girabel 0-4 Sangtiola Nandezfer
Real Girabel 0-6 Locomotiva Nandezfer
CF Vanie 0-0 Policia Panaoma
Celta Vanie 2-1 Dinamo Panaoma
Deportivo Tadofal 3-4 Real Tadofal
MATCHDAY 13
FC Lestialce 1-0 Racing Girabel
Deportivo Girabel 6-1 Real Girabel
Sangtiola Nandezfer 1-0 CF Vanie
Locomotiva Nandezfer 2-2 Celta Vanie
Policia Panaoma 1-2 Deportivo Tadofal
Dinamo Panaoma 1-4 Real Tadofal
MATCHDAY 14
Real Girabel 2-4 FC Lestialce
CF Vanie 4-2 Racing Girabel
Celta Vanie 2-1 Deportivo Girabel
Deportivo Tadofal 1-2 Sangtiola Nandezfer
Real Tadofal 1-1 Locomotiva Nandezfer
Dinamo Panaoma 0-2 Policia Panaoma
MATCHDAY 15
FC Lestialce 1-2 CF Vanie
Real Girabel 1-1 Celta Vanie
Racing Girabel 1-0 Deportivo Tadofal
Deportivo Girabel 3-1 Real Tadofal
Sangtiola Nandezfer 1-2 Dinamo Panaoma
Locomotiva Nandezfer 1-0 Policia Panaoma
MATCHDAY 16
Celta Vanie 4-4 FC Lestialce
Deportivo Tadofal 2-3 CF Vanie
Real Tadofal 5-1 Real Girabel
Dinamo Panaoma 0-0 Racing Girabel
Policia Panaoma 2-1 Deportivo Girabel
Locomotiva Nandezfer 2-1 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 17
FC Lestialce 0-1 Deportivo Tadofal
Celta Vanie 1-2 Real Tadofal
CF Vanie 1-0 Dinamo Panaoma
Real Girabel 2-2 Policia Panaoma
Racing Girabel 1-1 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Girabel 0-3 Sangtiola Nandezfer
MATCHDAY 18
Real Tadofal 8-1 FC Lestialce
Dinamo Panaoma 3-1 Deportivo Tadofal
Policia Panaoma 1-1 Celta Vanie
Locomotiva Nandezfer 1-0 CF Vanie
Sangtiola Nandezfer 3-0 Real Girabel
Deportivo Girabel 7-3 Racing Girabel
MATCHDAY 19
FC Lestialce 1-1 Dinamo Panaoma
Real Tadofal 2-0 Policia Panaoma
Deportivo Tadofal 2-4 Locomotiva Nandezfer
Celta Vanie 5-2 Sangtiola Nandezfer
CF Vanie 1-1 Deportivo Girabel
Real Girabel 2-4 Racing Girabel
MATCHDAY 20
Policia Panaoma 2-0 FC Lestialce
Locomotiva Nandezfer 3-1 Dinamo Panaoma
Sangtiola Nandezfer 0-1 Real Tadofal
Deportivo Girabel 5-0 Deportivo Tadofal
Racing Girabel 1-2 Celta Vanie
Real Girabel 4-1 CF Vanie
MATCHDAY 21
FC Lestialce 0-2 Locomotiva Nandezfer
Policia Panaoma 1-1 Sangtiola Nandezfer
Dinamo Panaoma 2-1 Deportivo Girabel
Real Tadofal 4-0 Racing Girabel
Deportivo Tadofal 2-1 Real Girabel
Celta Vanie 2-1 CF Vanie
MATCHDAY 22
Sangtiola Nandezfer 1-2 FC Lestialce
Deportivo Girabel 1-1 Locomotiva Nandezfer
Racing Girabel 1-1 Policia Panaoma
Real Girabel 1-1 Dinamo Panaoma
CF Vanie 0-4 Real Tadofal
Celta Vanie 3-0 Deportivo Tadofal
MATCHDAY 1
Real Xhenghua Baoyam 6-0 Deportivo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 3-2 Rayo Nalvodo
FC Jocolim 3-0 Real Droniolo
FC Jocolim Shenghui 1-6 Atletico Droniolo
Ngi Pang Pal 2-1 CF Ngipangpal
MATCHDAY 2
Rayo Nalvodo 4-3 Real Xhenghua Baoyam
Real Droniolo 2-0 Deportivo Nalvodo
Atletico Droniolo 0-4 Racing Xinghua Baoyam
CF Ngipangpal 3-2 FC Jocolim
Ngi Pang Pal 1-1 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 3
Real Xhenghua Baoyam 1-0 Real Droniolo
Rayo Nalvodo 1-1 Atletico Droniolo
Deportivo Nalvodo 4-0 CF Ngipangpal
Racing Xinghua Baoyam 3-1 Ngi Pang Pal
FC Jocolim 1-0 FC Jocolim Shenghui
MATCHDAY 4
Atletico Droniolo 1-4 Real Xhenghua Baoyam
CF Ngipangpal 1-1 Real Droniolo
Ngi Pang Pal 1-0 Rayo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 2-2 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim 1-1 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 5
Real Xhenghua Baoyam 2-3 CF Ngipangpal
Atletico Droniolo 0-0 Ngi Pang Pal
Real Droniolo 2-2 FC Jocolim Shenghui
Rayo Nalvodo 1-1 FC Jocolim
Deportivo Nalvodo 2-1 Racing Xinghua Baoyam
MATCHDAY 6
Ngi Pang Pal 3-1 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 1-2 CF Ngipangpal
FC Jocolim 1-1 Atletico Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 1-2 Real Droniolo
Deportivo Nalvodo 5-4 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 7
Real Xhenghua Baoyam 4-0 FC Jocolim Shenghui
Ngi Pang Pal 1-4 FC Jocolim
CF Ngipangpal 2-3 Racing Xinghua Baoyam
Atletico Droniolo 5-6 Deportivo Nalvodo
Real Droniolo 1-0 Rayo Nalvodo
MATCHDAY 8
FC Jocolim 4-2 Real Xhenghua Baoyam
Racing Xinghua Baoyam 1-3 FC Jocolim Shenghui
Deportivo Nalvodo 1-1 Ngi Pang Pal
Rayo Nalvodo 1-4 CF Ngipangpal
Real Droniolo 1-2 Atletico Droniolo
MATCHDAY 9
Real Xhenghua Baoyam 2-2 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim 3-3 Deportivo Nalvodo
FC Jocolim Shenghui 1-1 Rayo Nalvodo
Ngi Pang Pal 1-1 Real Droniolo
CF Ngipangpal 6-3 Atletico Droniolo
MATCHDAY 10
Deportivo Nalvodo 0-1 Real Xhenghua Baoyam
Rayo Nalvodo 1-4 Racing Xinghua Baoyam
Real Droniolo 2-2 FC Jocolim
Atletico Droniolo 1-3 FC Jocolim Shenghui
CF Ngipangpal 1-1 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 11
Real Xhenghua Baoyam 4-1 Rayo Nalvodo
Deportivo Nalvodo 1-3 Real Droniolo
Racing Xinghua Baoyam 3-1 Atletico Droniolo
FC Jocolim 4-2 CF Ngipangpal
FC Jocolim Shenghui 2-3 Ngi Pang Pal
MATCHDAY 12
Real Droniolo 2-2 Real Xhenghua Baoyam
Atletico Droniolo 1-1 Rayo Nalvodo
CF Ngipangpal 4-2 Deportivo Nalvodo
Ngi Pang Pal 4-4 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim Shenghui 3-3 FC Jocolim
MATCHDAY 13
Real Xhenghua Baoyam 1-2 Atletico Droniolo
Real Droniolo 1-2 CF Ngipangpal
Rayo Nalvodo 1-0 Ngi Pang Pal
Deportivo Nalvodo 2-0 FC Jocolim Shenghui
Racing Xinghua Baoyam 2-1 FC Jocolim
MATCHDAY 14
CF Ngipangpal 1-1 Real Xhenghua Baoyam
Ngi Pang Pal 0-2 Atletico Droniolo
FC Jocolim Shenghui 1-1 Real Droniolo
FC Jocolim 2-0 Rayo Nalvodo
Racing Xinghua Baoyam 5-3 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 15
Real Xhenghua Baoyam 0-0 Ngi Pang Pal
CF Ngipangpal 1-0 FC Jocolim Shenghui
Atletico Droniolo 3-1 FC Jocolim
Real Droniolo 4-1 Racing Xinghua Baoyam
Rayo Nalvodo 3-2 Deportivo Nalvodo
MATCHDAY 16
FC Jocolim Shenghui 2-0 Real Xhenghua Baoyam
FC Jocolim 3-0 Ngi Pang Pal
Racing Xinghua Baoyam 2-1 CF Ngipangpal
Deportivo Nalvodo 1-0 Atletico Droniolo
Rayo Nalvodo 2-2 Real Droniolo
MATCHDAY 17
Real Xhenghua Baoyam 4-0 FC Jocolim
FC Jocolim Shenghui 0-7 Racing Xinghua Baoyam
Ngi Pang Pal 3-1 Deportivo Nalvodo
CF Ngipangpal 3-0 Rayo Nalvodo
Atletico Droniolo 1-1 Real Droniolo
MATCHDAY 18
Racing Xinghua Baoyam 0-1 Real Xhenghua Baoyam
Deportivo Nalvodo 0-3 FC Jocolim
Rayo Nalvodo 5-1 FC Jocolim Shenghui
Real Droniolo 2-1 Ngi Pang Pal
Atletico Droniolo 1-1 CF Ngipangpal



Nomadia Liga Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts Remarks
1 Rambo Pesgem 22 13 8 1 50 23 +27 47 Primera Liga
2 Balangay Balongaca 22 13 4 5 51 28 +23 43
3 Real Balongaca 22 12 4 6 51 35 +16 40
4 Balompie Mogya 22 11 6 5 46 25 +21 39
5 Wanko Nocoru 22 11 4 7 45 37 +8 37
6 CF Mogya 22 10 6 6 52 39 +13 36
7 El Dos Cantos Cadomer 22 9 9 4 43 34 +9 36
8 Pesgem Cuatro 22 6 4 12 29 49 -20 22
9 Ritmo Cadomer 22 5 5 12 33 50 -17 20
10 Respeto Mogya 22 4 7 11 36 39 -3 19
11 Fuerza Catobon 22 5 2 15 20 61 -41 17
12 Ronda Catobon 22 1 5 16 22 58 -36 8



Division Nuevo Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts Remarks
1 Carrubonieta Il Gueti 22 12 6 4 51 38 +13 42 Primera Liga
2 Atletico Gustina 22 12 5 5 49 30 +19 41
3 Carbonel Nuelma 22 12 3 7 54 29 +25 39
4 Real Rosavilla 22 11 5 6 46 30 +16 38
5 Atleti Gueti 22 12 2 8 43 34 +9 38
6 CF Nuevavilla 22 9 5 8 41 42 -1 32
7 Decardio Lomalos 22 8 6 8 39 56 -17 30
8 Rosavilla Atletico 22 8 3 11 52 55 -3 27
9 Forza Cegacor 22 6 4 12 34 51 -17 22
10 Resituto Nuelma 22 5 6 11 29 41 -12 21
11 Dinamo Lomalos 22 4 8 10 33 41 -8 20
12 Nuevo Cegacor 22 4 5 13 29 53 -24 17



Division Viejo Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts Remarks
1 Real Cintore 22 15 3 4 57 20 +37 48 Primera Liga
2 Real Tiagosan 22 12 6 4 58 31 +27 42
3 CR Novasca 22 12 2 8 44 35 +9 38
4 Internacional Cintore 22 8 8 6 38 23 +15 32
5 Atletico Viocla 22 9 5 8 29 35 -6 32
6 CA Cintore 22 8 7 7 25 25 +0 31
7 Juego Tiagosan 22 9 4 9 38 40 -2 31
8 CD Viocla 22 8 5 9 48 37 +11 29
9 FC Vascue 22 8 1 13 26 41 -15 25
10 Deportivo Novasca 22 7 3 12 35 44 -9 24
11 Sangtial Vascue 22 6 2 14 30 67 -37 20
12 Racing de Tiagosan 22 5 4 13 28 58 -30 19



Pranse Ligue Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts Remarks
1 Olympique Leonde 10 7 3 0 24 5 +19 24 Primera Liga
2 Leonde Sport 10 5 2 3 21 19 +2 17
3 Tossan Saint Etudes 10 5 2 3 18 16 +2 17
4 Girondins Tossan 10 4 1 5 9 17 -8 13
5 Reape Atlantique 10 3 2 5 14 16 -2 11
6 Yesre Atletique 10 1 0 9 11 24 -13 3



Liga de Nuevo Nomadia Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts Remarks
1 CF Rumasi 26 16 8 2 76 28 +48 56 Primera Liga
2 Atletico Radi 26 14 7 5 66 32 +34 49
3 Deportivo Nespa 26 15 4 7 59 33 +26 49
4 Internacional Nespa 26 13 7 6 58 41 +17 46
5 Ryne Savio 26 12 5 9 57 47 +10 41
6 Gabelona 26 12 3 11 56 42 +14 39
7 Real Nonas-a 26 10 6 10 43 43 +0 36
8 Real Nesley 26 11 3 12 45 50 -5 36
9 CF Radi 26 10 4 12 44 54 -10 34
10 Real Gabel 26 9 4 13 46 60 -14 31
11 Atletico Rumasi 26 7 7 12 36 60 -24 28
12 Garbalona Nesley 26 7 3 16 26 59 -33 24
13 CF Nespa 26 6 4 16 44 74 -30 22
14 Recreativo Nonas-a 26 4 7 15 32 65 -33 19



Olhana Liga Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts Remarks
1 Real Tadofal 22 16 2 4 58 28 +30 50 Primera Liga
2 Locomotiva Nandezfer 22 13 7 2 54 27 +27 46
3 Sangtiola Nandezfer 22 12 5 5 49 28 +21 41
4 Celta Vanie 22 11 5 6 49 31 +18 38
5 CF Vanie 22 11 3 8 37 36 +1 36
6 Deportivo Girabel 22 8 5 9 45 36 +9 29
7 Policia Panaoma 22 6 7 9 27 32 -5 25
8 FC Lestialce 22 5 8 9 28 38 -10 23
9 Deportivo Tadofal 22 7 1 14 31 46 -15 22
10 Dinamo Panaoma 22 5 5 12 25 51 -26 20
11 Racing Girabel 22 4 6 12 32 50 -18 18
12 Real Girabel 22 3 8 11 26 58 -32 17



Canton League Standings

Team P W D L For Ag +/- Pts Remarks
1 Racing Xinghua Baoyam 18 10 3 5 47 31 +16 33 Primera Liga
2 CF Ngipangpal 18 9 4 5 38 31 +7 31
3 FC Jocolim 18 8 6 4 39 28 +11 30
4 Real Xhenghua Baoyam 18 8 4 6 39 25 +14 28
5 Real Droniolo 18 6 8 4 28 24 +4 26
6 Ngi Pang Pal 18 5 7 6 23 28 -5 22
7 Atletico Droniolo 18 5 6 7 31 36 -5 21
8 Deportivo Nalvodo 18 6 3 9 35 46 -11 21
9 Rayo Nalvodo 18 4 5 9 28 39 -11 17
10 FC Jocolim Shenghui 18 3 6 9 23 43 -20 15


After the fifth season, the following teams are qualified for the Primera Liga next season:
    Rambo Pesgem
    Carrubonieta Il Gueti
    Real Cintore
    Olympique Leonde
    CF Rumasi
    Real Tadofal
    Racing Xinghua Baoyam

The FAS Deliberations Committee will decide the assignments of the other clubs for the inagural season of the Liga de Sangti. Results will be published tomorrow.
Last edited by Sangti on Tue Sep 03, 2013 6:34 am, edited 2 times in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Wed May 08, 2013 7:52 pm

[FOOTBALL]

The FAS Deliberations Committee have decided the assignments of clubs for next season's Liga Futbol de Sangti. The six (seven) FA's tabulation of season results from the last 5 seasons have resulted into the different assignments, based also from the guidelines released earlier. The national divisions are renamed as the following:

    Primera Liga Sangti
    Campeonato Sangti
    Liga Uno Sangti
    Liga Dos Sangti

Nomadia - FA Nomadia
Club			City		S1	S2	S3	S4	S5	Pts	Note
Wanko Nocoru Nocoru 10 7 11 12 8 48 Primera Liga Sangti
Balompie Mogya Mogya 11 10 6 11 9 47 Primera Liga Sangti
Rambo Pesgem Pesgem 9 12 12 1 12 46 Primera Liga Sangti - Champions 2012

El Dos Cantos Cadomer Cadomer 8 11 9 9 6 43 Campeonato Sangti
Balangay Balongaca Balongaca 7 5 10 8 11 41 Campeonato Sangti
CF Mogya Mogya 12 6 8 5 7 38 Campeonato Sangti

Real Balongaca Balongaca 5 8 4 10 10 37 Liga Uno Sangti
Respeto Mogya Mogya 6 9 5 7 3 30 Liga Uno Sangti
Pesgem Cuatro Pesgem 4 1 7 3 5 20 Liga Uno Sangti

Fuerza Catobon Catobon 3 4 1 6 2 16 Liga Dos Sangti
Ritmo Cadomer Cadomer 2 2 3 2 4 13 Liga Dos Sangti
Ronda Catobon Catobon 1 3 2 4 1 11 Liga Dos Sangti


Respana Nuevo - FA Respana
Club			City		S1	S2	S3	S4	S5	Pts	Note
Carbonel Nuelma Nuelma 12 11 10 10 10 53 Primera Liga Sangti
Real Rosavilla Rosavilla 9 12 9 11 9 50 Primera Liga Sangti

Atleti Gueti Gueti 11 7 11 12 8 49 Campeonato Sangti - Same City Rule
Carrubonieta Il Gueti Gueti 10 9 7 5 12 43 Primera Liga Sangti - Champions 2012
Rosavilla Atletico Rosavilla 7 10 12 8 5 42 Campeonato Sangti
Atletico Gustina Gustina 6 5 5 6 11 33 Campeonato Sangti - Last Season Position

Resituto Nuelma Nuelma 5 8 8 9 3 33 Liga Uno Sangti - Last Season Position
CF Nuevavilla Nuevavilla 8 2 3 7 7 27 Liga Uno Sangti
Decardio Lomalos Lomalos 3 6 2 1 6 18 Liga Uno Sangti - Last Season Position

Nuevo Cegacor Cegacor 4 3 6 4 1 18 Liga Dos Sangti - Last Season Position
Forza Cegacor Cegacor 2 4 4 3 4 17 Liga Dos Sangti
Dinamo Lomalos Lomalos 1 1 1 2 2 7 Liga Dos Sangti


Respana Viejo - FA Respana
Club			City		S1	S2	S3	S4	S5	Pts	Note
CD Viocla Viocla 11 12 12 11 5 51 Primera Liga Sangti
Real Tiagosan Tiagosan 9 8 11 10 11 49 Primera Liga Sangti
Real Cintore Cintore 12 9 4 12 12 49 Primera Liga Sangti - Champions 2012
CR Novasca Novasca 8 11 10 9 10 48 Campeonato Sangti
Internacional Cintore Cintore 6 10 5 8 9 38 Campeonato Sangti
Atletico Viocla Viocla 10 5 9 3 8 35 Campeonato Sangti

Juego Tiagosan Tiagosan 3 7 8 5 6 29 Liga Uno Sangti
FC Vascue Vascue 5 6 7 7 4 29 Liga Uno Sangti
CA Cintore Cintore 1 3 6 6 7 23 Liga Uno Sangti
Deportivo Novasca Novasca 7 2 1 4 3 17 Liga Dos Sangti
Racing de Tiagosan Tiagosan 2 4 2 2 1 11 Liga Dos Sangti
Sangtial Vascue Vascue 4 1 3 1 2 11 Liga Dos Sangti


Pranse - FA Pranse
Club			City	S1	S2	S3	S4	S5	Pts	Note
Olympique Leonde Leonde 5 6 4 5 6 26 Primera Liga Sangti - Champions 2012
Tossan Saint Etudes Tossan 6 3 6 4 4 23 Campeonato Sangti
Leonde Sport Leonde 3 2 3 6 5 19 Liga Uno Sangti
Girondins Tossan Tossan 4 4 5 2 3 18 Liga Uno Sangti

Yesre Atletique Yesre 1 5 2 1 1 10 Liga Dos Sangti
Reape Atlantique Reape 2 1 1 3 2 9 Liga Dos Sangti


Nuevo Nomadia - FA Nuevo Nomadia
Club			City	S1	S2	S3	S4	S5	Pts	Note
Gabelona Gabel 14 13 14 10 9 60 Primera Liga Sangti
Atletico Radi Radi 13 9 9 14 13 58 Primera Liga Sangti
CF Rumasi Rumasi 11 11 13 9 14 58 Primera Liga Sangti - Champions 2012

Deportivo Nespa Nespa 12 8 12 12 12 56 Campeonato Sangti
Internacional Nespa Nespa 8 14 8 8 11 49 Liga Uno Sangti - Same City Rule
Ryne Savio Ryne 9 6 11 13 10 49 Campeonato Sangti
Real Nonas-a Nonas-a 7 12 10 7 8 44 Campeonato Sangti

CF Nespa Nespa 10 7 7 11 2 37 Liga Uno Sangti - Same City Rule
Real Nesley Nesley 6 5 5 6 7 29 Campeonato Sangti - Last Season Position
Garbalona Nesley Nesley 5 10 6 5 3 29 Liga Uno Sangti - Last Season Position
CF Radi Radi 2 4 4 2 6 18 Liga Dos Sangti
Real Gabel Gabel 3 2 3 4 5 17 Liga Dos Sangti
Atletico Rumasi Rumasi 1 3 1 3 4 12 Liga Dos Sangti
Recreativo Nonas-a Nonas-a 4 1 2 1 1 9 Liga Dos Sangti


Olhana - FA Olhana
Club			City		S1	S2	S3	S4	S5	Pts	Note
Real Tadofal Tadofal 11 10 10 11 12 54 Primera Liga Sangti - Champions 2012
Locomotiva Nandezfer Nandezfer 10 12 11 9 11 53 Primera Liga Sangti
Sangtiola Nandezfer Nandezfer 9 9 12 12 10 52 Campeonato Sangti - Same City Rule
CF Vanie Vanie 12 11 9 8 8 48 Primera Liga Sangti
Celta Vanie Vanie 6 4 8 10 9 37 Campeonato Sangti
Deportivo Girabel Girabel 4 7 7 1 7 26 Campeonato Sangti - Last Season Position

Deportivo Tadofal Tadofal 7 2 6 7 4 26 Liga Uno Sangti - Last Season Position
Policia Panaoma Panaoma 3 6 4 6 6 25 Liga Uno Sangti
FC Lestialce Lestialce 8 3 3 4 5 23 Liga Uno Sangti

Racing Girabel Girabel 1 8 2 5 2 18 Liga Dos Sangti
Real Girabel Girabel 5 5 1 3 1 15 Liga Dos Sangti
Dinamo Panaoma Panaoma 2 1 5 2 3 13 Liga Dos Sangti


Cantones - FA Cantones
Club			City		S1	S2	S3	S4	S5	Pts	Note
Racing Xinghua Baoyam Baoyam 10 10 10 10 10 50 Primera Liga Sangti - Champions 2012
FC Jocolim Jocolim 8 9 9 9 8 43 Primera Liga Sangti

CF Ngipangpal Ngipangpal 9 3 8 7 9 36 Campeonato Sangti
Real Xhengha Baoyam Baoyam 5 7 7 6 7 32 Campeonato Sangti
Real Droniolo Droniolo 6 4 3 8 6 27 Campeonato Sangti

Atletico Droniolo Droniolo 7 8 4 2 4 25 Liga Uno Sangti
Ngi Pang Pal Ngipangpal 1 6 6 5 5 23 Liga Uno Sangti
Rayo Nalvodo Nalvodo 3 5 5 1 2 16 Liga Uno Sangti

Deportivo Nalvodo Nalvodo 4 1 2 4 3 14 Liga Dos Sangti
FC Jocolim Shenghui Jocolim 2 2 1 3 1 9 Liga Dos Sangti


[SWAMP SOCCER]

The lineup for the 4th Swamp Soccer Cup has been released. See the press conference for more details.
PRESSCON
Last edited by Sangti on Tue Sep 03, 2013 6:35 am, edited 1 time in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Fri May 10, 2013 2:37 am

[NEWS]

The Participants for the Di Bradini Cup and Market Cup are released. Links here and here respectively.

FA Sangti Logo is updated and will be used on the new kits.

Also, FA Sangti has signed an eternal contract with Kirola Sportswear of Audioslavia for NT kits.

In Liga news, the allocation for clubs in Primera Liga increases to 20. Here are the changes:
Campeonato to Primera Liga
    Deportivo Nespa
    Tossan Saint Etudes
Liga Uno to Campeonato
    Leonde Sport
    Girondins Tossan
    Internacional Nespa
Campeonato to Liga Uno
    Real Nesley
Liga Dos to Liga Uno
    Yesre Atletique
    Reape Atlantique
Amateura to Liga Dos
    FC Sosyo Model
    Chateroux Mosra
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Fri May 10, 2013 2:25 pm

Image


Image


SANGTI AND KIROLA SPORTSWEAR RELEASES KITS FOR NATIONAL TEAM


The Agilang Dilaw will sport one of the most glamorous kits around when the team participates in international competitions. The Futbol Asossacion de Sangti (FA Sangti) has released its two kits produced by Kirola Sportswear from Audioslavia. The home kit is yellow with shades of black, and the watermark of the yellow eagle can be seen. The away kit sports red and blue hoops. The model of the kit is John Utanes.

The kits will be graced first time by the U21 team in the Di Bradini Cup and by the National Team in the Market Cup VI before using it again in WC 65 and BoF 52.

For viewing, here are the kits:

Image Image

Home Kit


Image Image

Away Kit


Jerous Almirante, FAS chairman, said, "We would like to thank Kirola Sportswear for producing these kits. This is a work of art. Hope the players' performances will be inspired by these kits."

SWAMP SOCCER TEAM DRAWS 1-1 TO DARMEN

Image


In other news, the Swamp Soccer Team drew 1-1 with Darmen.

Darmen's forward opened the scoring in the first minute, making goalkeeper Rohn Ono disappointed. However, in the second half, it was a strong showing for the Agilang Dilaw as Adrian Magcaleng scored at the last minute of regulation. Here are the match stats:

Goals: DAR 1 (Unknown forward 1'), SNT 1 (Magcaleng 24')
Shots on target: DAR 4, SNT 6
Fouls: DAR 12, SNT 15
Yellow Cards: DAR 0, SNT 2 (K. Khan 7', Arceo 11')
Red Cards: DAR 0, SNT 0
Possession: DAR 60%, SNT 40%
Substitutions: DAR 13, SNT 15


"Based from the stats, we struggled there as we did not have possession of the ball for the majority of the game. We were the underdogs, but we showed character and hope that it would be a learning experience from the players." Manager Victor Vance said.

In the other group A match, Western Cuba dominated Shadowbourne 4-0. The Agilang Dilaw will face Western Cuba on Matchday 2 while Darmen face Shadowbourne.
Last edited by Sangti on Fri May 10, 2013 2:26 pm, edited 1 time in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Preview for the Primera Liga

Postby Sangti » Mon May 13, 2013 6:07 am

-snip-
Last edited by Sangti on Sun Feb 16, 2014 1:42 pm, edited 2 times in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Alitaba
Spokesperson
 
Posts: 109
Founded: May 13, 2013
Ex-Nation

Postby Alitaba » Mon May 13, 2013 9:10 am

Image

PANGUNAHING LIGA NG ALITABA SEASON 1

MATCHDAY 1
Katipunan ng Matiwasay 0-4 Katipunan ng Mayumi
Bayan ng Mapayapa 2-1 Kalipunan ng Ma-amo
Lungsod ng Mahabag 0-1 Palakasan ng Maragtas
Masukal 0-2 Kalipunan ng Maalindog
MATCHDAY 2
Kalipunan ng Ma-amo 0-1 Katipunan ng Matiwasay
Palakasan ng Maragtas 1-0 Katipunan ng Mayumi
Kalipunan ng Maalindog 2-1 Bayan ng Mapayapa
Masukal 0-1 Lungsod ng Mahabag
MATCHDAY 3
Katipunan ng Matiwasay 0-1 Palakasan ng Maragtas
Kalipunan ng Ma-amo 2-0 Kalipunan ng Maalindog
Katipunan ng Mayumi 1-1 Masukal
Bayan ng Mapayapa 0-2 Lungsod ng Mahabag
MATCHDAY 4
Kalipunan ng Maalindog 0-0 Katipunan ng Matiwasay
Masukal 1-1 Palakasan ng Maragtas
Lungsod ng Mahabag 0-0 Kalipunan ng Ma-amo
Bayan ng Mapayapa 3-3 Katipunan ng Mayumi
MATCHDAY 5
Katipunan ng Matiwasay 0-0 Masukal
Kalipunan ng Maalindog 2-0 Lungsod ng Mahabag
Palakasan ng Maragtas 3-0 Bayan ng Mapayapa
Kalipunan ng Ma-amo 1-0 Katipunan ng Mayumi
MATCHDAY 6
Lungsod ng Mahabag 1-1 Katipunan ng Matiwasay
Bayan ng Mapayapa 2-2 Masukal
Katipunan ng Mayumi 1-2 Kalipunan ng Maalindog
Kalipunan ng Ma-amo 1-0 Palakasan ng Maragtas
MATCHDAY 7
Katipunan ng Matiwasay 4-4 Bayan ng Mapayapa
Lungsod ng Mahabag 1-2 Katipunan ng Mayumi
Masukal 1-1 Kalipunan ng Ma-amo
Kalipunan ng Maalindog 1-2 Palakasan ng Maragtas
MATCHDAY 8
Katipunan ng Mayumi 1-0 Katipunan ng Matiwasay
Kalipunan ng Ma-amo 3-1 Bayan ng Mapayapa
Palakasan ng Maragtas 2-0 Lungsod ng Mahabag
Kalipunan ng Maalindog 1-1 Masukal
MATCHDAY 9
Katipunan ng Matiwasay 1-1 Kalipunan ng Ma-amo
Katipunan ng Mayumi 1-1 Palakasan ng Maragtas
Bayan ng Mapayapa 2-1 Kalipunan ng Maalindog
Lungsod ng Mahabag 1-1 Masukal
MATCHDAY 10
Palakasan ng Maragtas 1-1 Katipunan ng Matiwasay
Kalipunan ng Maalindog 1-0 Kalipunan ng Ma-amo
Masukal 2-2 Katipunan ng Mayumi
Lungsod ng Mahabag 1-1 Bayan ng Mapayapa
MATCHDAY 11
Katipunan ng Matiwasay 1-0 Kalipunan ng Maalindog
Palakasan ng Maragtas 0-1 Masukal
Kalipunan ng Ma-amo 0-0 Lungsod ng Mahabag
Katipunan ng Mayumi 2-0 Bayan ng Mapayapa
MATCHDAY 12
Masukal 1-0 Katipunan ng Matiwasay
Lungsod ng Mahabag 3-0 Kalipunan ng Maalindog
Bayan ng Mapayapa 0-1 Palakasan ng Maragtas
Katipunan ng Mayumi 1-0 Kalipunan ng Ma-amo
MATCHDAY 13
Katipunan ng Matiwasay 1-1 Lungsod ng Mahabag
Masukal 0-1 Bayan ng Mapayapa
Kalipunan ng Maalindog 0-0 Katipunan ng Mayumi
Palakasan ng Maragtas 1-1 Kalipunan ng Ma-amo
MATCHDAY 14
Bayan ng Mapayapa 0-2 Katipunan ng Matiwasay
Katipunan ng Mayumi 1-1 Lungsod ng Mahabag
Kalipunan ng Ma-amo 2-0 Masukal
Palakasan ng Maragtas 0-2 Kalipunan ng Maalindog
MATCHDAY 15
Katipunan ng Matiwasay 2-2 Katipunan ng Mayumi
Bayan ng Mapayapa 0-0 Kalipunan ng Ma-amo
Lungsod ng Mahabag 0-0 Palakasan ng Maragtas
Masukal 2-2 Kalipunan ng Maalindog
MATCHDAY 16
Kalipunan ng Ma-amo 1-1 Katipunan ng Matiwasay
Palakasan ng Maragtas 1-0 Katipunan ng Mayumi
Kalipunan ng Maalindog 0-0 Bayan ng Mapayapa
Masukal 0-1 Lungsod ng Mahabag
MATCHDAY 17
Katipunan ng Matiwasay 0-2 Palakasan ng Maragtas
Kalipunan ng Ma-amo 0-0 Kalipunan ng Maalindog
Katipunan ng Mayumi 1-0 Masukal
Bayan ng Mapayapa 2-5 Lungsod ng Mahabag
MATCHDAY 18
Kalipunan ng Maalindog 0-2 Katipunan ng Matiwasay
Masukal 1-0 Palakasan ng Maragtas
Lungsod ng Mahabag 3-0 Kalipunan ng Ma-amo
Bayan ng Mapayapa 1-0 Katipunan ng Mayumi
MATCHDAY 19
Katipunan ng Matiwasay 2-0 Masukal
Kalipunan ng Maalindog 2-2 Lungsod ng Mahabag
Palakasan ng Maragtas 0-0 Bayan ng Mapayapa
Kalipunan ng Ma-amo 2-0 Katipunan ng Mayumi
MATCHDAY 20
Lungsod ng Mahabag 2-1 Katipunan ng Matiwasay
Bayan ng Mapayapa 0-4 Masukal
Katipunan ng Mayumi 2-1 Kalipunan ng Maalindog
Kalipunan ng Ma-amo 1-0 Palakasan ng Maragtas
MATCHDAY 21
Katipunan ng Matiwasay 1-1 Bayan ng Mapayapa
Lungsod ng Mahabag 0-1 Katipunan ng Mayumi
Masukal 2-2 Kalipunan ng Ma-amo
Kalipunan ng Maalindog 1-1 Palakasan ng Maragtas
MATCHDAY 22
Katipunan ng Mayumi 2-0 Katipunan ng Matiwasay
Kalipunan ng Ma-amo 2-2 Bayan ng Mapayapa
Palakasan ng Maragtas 1-0 Lungsod ng Mahabag
Kalipunan ng Maalindog 0-2 Masukal
MATCHDAY 23
Katipunan ng Matiwasay 1-1 Kalipunan ng Ma-amo
Katipunan ng Mayumi 2-0 Palakasan ng Maragtas
Bayan ng Mapayapa 0-0 Kalipunan ng Maalindog
Lungsod ng Mahabag 0-0 Masukal
MATCHDAY 24
Palakasan ng Maragtas 0-2 Katipunan ng Matiwasay
Kalipunan ng Maalindog 0-2 Kalipunan ng Ma-amo
Masukal 2-0 Katipunan ng Mayumi
Lungsod ng Mahabag 0-2 Bayan ng Mapayapa
MATCHDAY 25
Katipunan ng Matiwasay 1-1 Kalipunan ng Maalindog
Palakasan ng Maragtas 2-3 Masukal
Kalipunan ng Ma-amo 1-0 Lungsod ng Mahabag
Katipunan ng Mayumi 0-1 Bayan ng Mapayapa
MATCHDAY 26
Masukal 0-1 Katipunan ng Matiwasay
Lungsod ng Mahabag 1-0 Kalipunan ng Maalindog
Bayan ng Mapayapa 0-2 Palakasan ng Maragtas
Katipunan ng Mayumi 1-2 Kalipunan ng Ma-amo
MATCHDAY 27
Katipunan ng Matiwasay 2-4 Lungsod ng Mahabag
Masukal 2-0 Bayan ng Mapayapa
Kalipunan ng Maalindog 1-2 Katipunan ng Mayumi
Palakasan ng Maragtas 2-2 Kalipunan ng Ma-amo
MATCHDAY 28
Bayan ng Mapayapa 2-2 Katipunan ng Matiwasay
Katipunan ng Mayumi 0-1 Lungsod ng Mahabag
Kalipunan ng Ma-amo 1-0 Masukal
Palakasan ng Maragtas 1-0 Kalipunan ng Maalindog
MATCHDAY 29
Katipunan ng Matiwasay 2-0 Katipunan ng Mayumi
Bayan ng Mapayapa 2-2 Kalipunan ng Ma-amo
Lungsod ng Mahabag 2-2 Palakasan ng Maragtas
Masukal 2-0 Kalipunan ng Maalindog
MATCHDAY 30
Kalipunan ng Ma-amo 2-0 Katipunan ng Matiwasay
Palakasan ng Maragtas 3-0 Katipunan ng Mayumi
Kalipunan ng Maalindog 1-2 Bayan ng Mapayapa
Masukal 0-2 Lungsod ng Mahabag
MATCHDAY 31
Katipunan ng Matiwasay 0-1 Palakasan ng Maragtas
Kalipunan ng Ma-amo 1-2 Kalipunan ng Maalindog
Katipunan ng Mayumi 0-1 Masukal
Bayan ng Mapayapa 1-0 Lungsod ng Mahabag
MATCHDAY 32
Kalipunan ng Maalindog 0-2 Katipunan ng Matiwasay
Masukal 1-0 Palakasan ng Maragtas
Lungsod ng Mahabag 0-1 Kalipunan ng Ma-amo
Bayan ng Mapayapa 2-1 Katipunan ng Mayumi
MATCHDAY 33
Katipunan ng Matiwasay 2-1 Masukal
Kalipunan ng Maalindog 2-0 Lungsod ng Mahabag
Palakasan ng Maragtas 1-1 Bayan ng Mapayapa
Kalipunan ng Ma-amo 2-0 Katipunan ng Mayumi
MATCHDAY 34
Lungsod ng Mahabag 1-6 Katipunan ng Matiwasay
Bayan ng Mapayapa 2-3 Masukal
Katipunan ng Mayumi 3-2 Kalipunan ng Maalindog
Kalipunan ng Ma-amo 2-0 Palakasan ng Maragtas
MATCHDAY 35
Katipunan ng Matiwasay 1-0 Bayan ng Mapayapa
Lungsod ng Mahabag 1-0 Katipunan ng Mayumi
Masukal 1-2 Kalipunan ng Ma-amo
Kalipunan ng Maalindog 0-0 Palakasan ng Maragtas
MATCHDAY 36
Katipunan ng Mayumi 2-0 Katipunan ng Matiwasay
Kalipunan ng Ma-amo 1-1 Bayan ng Mapayapa
Palakasan ng Maragtas 1-0 Lungsod ng Mahabag
Kalipunan ng Maalindog 0-2 Masukal
MATCHDAY 37
Katipunan ng Matiwasay 0-1 Kalipunan ng Ma-amo
Katipunan ng Mayumi 0-2 Palakasan ng Maragtas
Bayan ng Mapayapa 2-1 Kalipunan ng Maalindog
Lungsod ng Mahabag 0-0 Masukal
MATCHDAY 38
Palakasan ng Maragtas 1-3 Katipunan ng Matiwasay
Kalipunan ng Maalindog 1-1 Kalipunan ng Ma-amo
Masukal 3-4 Katipunan ng Mayumi
Lungsod ng Mahabag 2-3 Bayan ng Mapayapa
MATCHDAY 39
Katipunan ng Matiwasay 0-1 Kalipunan ng Maalindog
Palakasan ng Maragtas 0-1 Masukal
Kalipunan ng Ma-amo 3-0 Lungsod ng Mahabag
Katipunan ng Mayumi 2-0 Bayan ng Mapayapa
MATCHDAY 40
Masukal 0-2 Katipunan ng Matiwasay
Lungsod ng Mahabag 0-1 Kalipunan ng Maalindog
Bayan ng Mapayapa 1-0 Palakasan ng Maragtas
Katipunan ng Mayumi 1-1 Kalipunan ng Ma-amo
MATCHDAY 41
Katipunan ng Matiwasay 1-0 Lungsod ng Mahabag
Masukal 0-1 Bayan ng Mapayapa
Kalipunan ng Maalindog 2-0 Katipunan ng Mayumi
Palakasan ng Maragtas 1-1 Kalipunan ng Ma-amo
MATCHDAY 42
Bayan ng Mapayapa 0-1 Katipunan ng Matiwasay
Katipunan ng Mayumi 1-0 Lungsod ng Mahabag
Kalipunan ng Ma-amo 1-0 Masukal
Palakasan ng Maragtas 1-1 Kalipunan ng Maalindog



Pangunahing Liga Standings

Pos	Team                         P   W   D   L For  Ag  +/- Pts
1 Kalipunan ng Ma-amo 42 19 17 6 51 30 +21 74
2 Palakasan ng Maragtas 42 16 13 13 40 34 +6 61
3 Katipunan ng Matiwasay 42 16 13 13 50 43 +7 61
4 Katipunan ng Mayumi 42 16 8 18 46 48 -2 56
5 Masukal 42 14 12 16 44 43 +1 54
6 Bayan ng Mapayapa 42 13 14 15 46 61 -15 53
7 Lungsod ng Mahabag 42 12 12 18 39 46 -7 48
8 Kalipunan ng Maalindog 42 11 13 18 36 47 -11 46
THE BARANGAYS AND SULTANATES OF ALITABA
Ang mga Barangay at Sultanato ng Alitaba
Region: Rushmore | Demonym: Alitaban | Capital: Ma-amo | Trigramme: ATB | Pop. 71,000,000
Puppet of The Royal Barangay

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Wed May 15, 2013 4:59 am

-welp-
Last edited by Sangti on Tue Sep 03, 2013 6:35 am, edited 1 time in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Sat May 25, 2013 7:03 pm

Image

Part of the Grupo Deportes Sangti

Grupo Deportes Sangti affilates
El Diario Deportivo Del Sangti
Deportes Camaras Ocultas
Ciclismo Revista
Centrado En El Futbol

NEWS WIRES (BTW We are the former Sangti Sports Gazette)
SSWC IV Roster | 5-09
SSWC IV MD 1 | 5-11
viewtopic.php?p=14396900#p14396900 SSWC IV MD 2 | 5-11
viewtopic.php?p=14419339#p14419339 SSWC IV MD 3 | 5-13
viewtopic.php?p=14443668#p14443668 SSWC IV R16 | 5-14
viewtopic.php?p=14365482#p14365482 DBC 27 Roster | 5-9
viewtopic.php?p=14427740#p14427740 DBC MD 1 | 5-13
viewtopic.php?p=14378430#p14378430 MC VI Roster | 5-09
viewtopic.php?p=14504823#p14504823 MC VI MD 1 | 5-18
viewtopic.php?p=14533520#p14533520 MC VI Md 2 | 5-19
viewtopic.php?p=14536289#p14536289 MC VI Interview | 5-20
viewtopic.php?p=14539433#p14539433 MC VI MD 3 | 5-20
viewtopic.php?p=14557739#p14557739 MC VI MD 4 | 5-21
viewtopic.php?p=14576559#p14576559 MC VI MD 5 | 5-22
viewtopic.php?p=14595397#p14595397 MC VI MD 6 | 5-23

To be finished
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Tue Jul 02, 2013 12:35 pm

SUPERCOPA SANGTI RESULT
Racing Xinghua Baoyam 0-2 Rambo Pesgem (Utanes 33', Lim 73')


PRIMERA LIGA
MATCHDAY 1-7 REVIEW

MD1
Real Tadofal 0–2 CD Viocla
Gabelona 2–0 CF Rumasi
Olympique Leonde 1–0 Balompie Mogya
Locomotiva Nandezfer 0–0 Real Tiagosan
Carbonel Nuelma 0–0 Atletico Radi
Tossan Saint Etudes 1–3 CF Vanie
Carrubonieta Il Gueti 1–1 Deportivo Nespa
Real Rosavilla 3–3 Rambo Pesgem
FC Jocolim 1–1 Racing Xinghua Baoyam (Derby Cantones)
Real Cintore 0–0 Wanko Nocoru

MD2
CD Viocla 1–2 Wanko Nocoru
Racing Xinghua Baoyam 0–1 Real Cintore
Rambo Pesgem 1–1 FC Jocolim
Deportivo Nespa 4–3 Real Rosavilla
CF Vanie 1–0 Carrubonieta Il Gueti
Atletico Radi 0–0 Tossan Saint Etudes
Real Tiagosan 3–2 Carbonel Nuelma
Balompie Mogya 1–1 Locomotiva Nandezfer
CF Rumasi 2–3 Olympique Leonde
Real Tadofal 2–0 Gabelona

MD3
Gabelona 3–2 CD Viocla
Olympique Leonde 1–0 Real Tadofal
Locomotiva Nandezfer 1–4 CF Rumasi
Carbonel Nuelma 2–0 Balompie Mogya
Tossan Saint Etudes 2–3 Real Tiagosan
Carrubonieta Il Gueti 0–2 Atletico Radi
Real Rosavilla 0–4 CF Vanie
FC Jocolim 3–3 Deportivo Nespa
Real Cintore 2–2 Rambo Pesgem
Wanko Nocoru 0–0 Racing Xinghua Baoyam

MD4
CD Viocla 1–0 Racing Xinghua Baoyam
Rambo Pesgem 2–0 Wanko Nocoru (Nomadia Derby)
Deportivo Nespa 2–1 Real Cintore
CF Vanie 1–0 FC Jocolim
Atletico Radi 0–0 Real Rosavilla
Real Tiagosan 0–1 Carrubonieta Il Gueti
Balompie Mogya 2–3 Tossan Saint Etudes
CF Rumasi 3–1 Carbonel Nuelma
Real Tadofal 0–0 Locomotiva Nandezfer
Gabelona 0–0 Olympique Leonde

MD5
Olympique Leonde 0–1 CD Viocla
Locomotiva Nandezfer 0–1 Gabelona
Carbonel Nuelma 1–1 Real Tadofal
Tossan Saint Etudes 4–2 CF Rumasi
Carrubonieta Il Gueti 0–0 Balompie Mogya
Real Rosavilla 3–3 Real Tiagosan
FC Jocolim 0–1 Atletico Radi
Real Cintore 0–2 CF Vanie
Wanko Nocoru 6–6 Deportivo Nespa (Highest scoring draw of the season)
Racing Xinghua Baoyam 3–0 Rambo Pesgem

MD6
CD Viocla 1–1 Rambo Pesgem
Deportivo Nespa 1–1 Racing Xinghua Baoyam
CF Vanie 0–0 Wanko Nocoru
Atletico Radi 2–4 Real Cintore
Real Tiagosan 1–0 FC Jocolim
Balompie Mogya 1–2 Real Rosavilla
CF Rumasi 2–0 Carrubonieta Il Gueti
Real Tadofal 1–0 Tossan Saint Etudes
Gabelona 0–0 Carbonel Nuelma
Olympique Leonde 1–0 Locomotiva Nandezfer

MD7
Locomotiva Nandezfer 0–1 CD Viocla
Carbonel Nuelma 1–0 Olympique Leonde
Tossan Saint Etudes 1–0 Gabelona
Carrubonieta Il Gueti 3–1 Real Tadofal
Real Rosavilla 1–2 CF Rumasi
FC Jocolim 2–2 Balompie Mogya
Real Cintore 1–0 Real Tiagosan
Wanko Nocoru 1–0 Atletico Radi
Racing Xinghua Baoyam 1–0 CF Vanie
Rambo Pesgem 1–3 Deportivo Nespa
TABLE AFTER MD7
-- LFS Primera Liga          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 CF Vanie 7 5 1 1 11 2 +9 16
2 Deportivo Nespa 7 3 4 0 20 16 +4 13
3 CD Viocla 7 4 1 2 9 6 +3 13
4 Olympique Leonde 7 4 1 2 6 4 +2 13
5 CF Rumasi 7 4 0 3 15 12 +3 12
6 Real Tiagosan 7 3 2 2 10 9 +1 11
7 Real Cintore 7 3 2 2 9 8 +1 11
8 Gabelona 7 3 2 2 6 5 +1 11
9 Tossan Saint Etudes 7 3 1 3 11 11 0 10
10 Wanko Nocoru 7 2 4 1 9 9 0 10
11 Racing Xinghua Baoyam 7 2 3 2 6 4 +2 9
12 Carbonel Nuelma 7 2 3 2 7 7 0 9
13 Atletico Radi 7 2 3 2 5 5 0 9
14 Carrubonieta Il Gueti 7 2 2 3 5 7 −2 8
15 Real Tadofal 7 2 2 3 5 7 −2 8
16 Rambo Pesgem 7 1 4 2 10 13 −3 7
17 Real Rosavilla 7 1 3 3 12 17 −5 6
18 FC Jocolim 7 0 4 3 7 10 −3 4
19 Balompie Mogya 7 0 3 4 6 11 −5 3
20 Locomotiva Nandezfer 7 0 3 4 2 8 −6 3

Surprises at the top with CF Vanie leading the league with 16 points, with Deportivo Nespa, CD Viocla and Olympique Leonde close behind occupying the UICA places, with CF Rumasi, Real Cintore and Real Tiagosan on the outside looking in. FC Jocolim, Balompie Mogya and Locomotiva Nandezfer occupy the bottom three.

CAMPEONATO
MATCHDAY 1-8 REVIEW

MD1
Real Baoyam 2–0 Leonde Sport
Internacional Cintore 2–1 Atleti Gueti
Celta Vanie 2–2 Ryne Savio
Atletico Gustina 1–0 CF Respeto Mogya
Real Nonasa 3–5 Girondins Tossan
El Dos Cantos Cadomer 2–0 Deportivo Girabel
Atletico Viocla 3–3 Sangtiola Nandezfer
Balangay Balongaca 4–3 Real Droniolo
CF Nalvodo 2–0 CR Novasca
Rosavilla Atletico 2–2 Internacional Nespa

MD2
Leonde Sport 0–1 Internacional Nespa
CR Novasca 4–3 Rosavilla Atletico
Real Droniolo 1–0 CF Nalvodo
Sangtiola Nandezfer 2–1 Balangay Balongaca
Deportivo Girabel 0–1 Atletico Viocla
Girondins Tossan 2–2 El Dos Cantos Cadomer
CF Respeto Mogya 3–1 Real Nonasa
Ryne Savio 2–0 Atletico Gustina
Atleti Gueti 1–0 Celta Vanie
Real Baoyam 3–0 Internacional Cintore

MD3
Internacional Cintore 1–0 Leonde Sport
Celta Vanie 2–3 Real Baoyam
Atletico Gustina 3–0 Atleti Gueti
Real Nonasa 1–4 Ryne Savio
El Dos Cantos Cadomer 4–1 CF Respeto Mogya
Atletico Viocla 0–0 Girondins Tossan
Balangay Balongaca 0–0 Deportivo Girabel
CF Nalvodo 1–2 Sangtiola Nandezfer
Rosavilla Atletico 3–6 Real Droniolo
Internacional Nespa 2–1 CR Novasca

MD4
Leonde Sport 1–0 CR Novasca
Real Droniolo 3–3 Internacional Nespa
Sangtiola Nandezfer 1–2 Rosavilla Atletico
Deportivo Girabel 2–1 CF Nalvodo
Girondins Tossan 1–0 Balangay Balongaca
CF Respeto Mogya 2–0 Atletico Viocla
Ryne Savio 2–0 El Dos Cantos Cadomer
Atleti Gueti 0–2 Real Nonasa
Real Baoyam 2–1 Atletico Gustina
Internacional Cintore 0–0 Celta Vanie

MD5
Celta Vanie 1–2 Leonde Sport
Atletico Gustina 1–0 Internacional Cintore
Real Nonasa 0–0 Real Baoyam
El Dos Cantos Cadomer 3–1 Atleti Gueti
Atletico Viocla 0–1 Ryne Savio
Balangay Balongaca 1–0 CF Respeto Mogya
CF Nalvodo 0–1 Girondins Tossan
Rosavilla Atletico 3–3 Deportivo Girabel
Internacional Nespa 3–2 Sangtiola Nandezfer
CR Novasca 4–6 Real Droniolo

MD6
Leonde Sport 0–1 Real Droniolo
Sangtiola Nandezfer 4–4 CR Novasca
Deportivo Girabel 0–1 Internacional Nespa
Girondins Tossan 0–0 Rosavilla Atletico
CF Respeto Mogya 1–0 CF Nalvodo
Ryne Savio 1–0 Balangay Balongaca
Atleti Gueti 2–1 Atletico Viocla
Real Baoyam 1–0 El Dos Cantos Cadomer
Internacional Cintore 0–1 Real Nonasa
Celta Vanie 2–0 Atletico Gustina

MD7
Atletico Gustina 0–0 Leonde Sport
Real Nonasa 0–2 Celta Vanie
El Dos Cantos Cadomer 0–0 Internacional Cintore
Atletico Viocla 0–1 Real Baoyam
Balangay Balongaca 3–1 Atleti Gueti
CF Nalvodo 0–1 Ryne Savio
Rosavilla Atletico 0–1 CF Respeto Mogya
Internacional Nespa 4–3 Girondins Tossan
CR Novasca 2–2 Deportivo Girabel
Real Droniolo 4–4 Sangtiola Nandezfer

MD8
Leonde Sport 2–2 Sangtiola Nandezfer
Deportivo Girabel 1–0 Real Droniolo
Girondins Tossan 3–0 CR Novasca
CF Respeto Mogya 0–0 Internacional Nespa
Ryne Savio 2–0 Rosavilla Atletico
Atleti Gueti 1–3 CF Nalvodo
Real Baoyam 1–0 Balangay Balongaca
Internacional Cintore 2–0 Atletico Viocla
Celta Vanie 1–2 El Dos Cantos Cadomer
Atletico Gustina 0–1 Real Nonasa
TABLE AFTER MD8
-- LFS Campeonato            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Ryne Savio 8 7 1 0 15 3 +12 22
2 Real Baoyam 8 7 1 0 13 3 +10 22
3 Internacional Nespa 8 5 3 0 16 11 +5 18
4 Girondins Tossan 8 4 3 1 15 9 +6 15
5 Real Droniolo 8 4 2 2 24 19 +5 14
6 El Dos Cantos Cadomer 8 4 2 2 13 8 +5 14
7 CF Respeto Mogya 8 4 1 3 8 7 +1 13
8 Internacional Cintore 8 3 2 3 5 6 −1 11
9 Sangtiola Nandezfer 8 2 4 2 20 20 0 10
10 Balangay Balongaca 8 3 1 4 9 9 0 10
11 Atletico Gustina 8 3 1 4 6 7 −1 10
12 Real Nonasa 8 3 1 4 9 14 −5 10
13 Deportivo Girabel 8 2 3 3 8 10 −2 9
14 Celta Vanie 8 2 2 4 10 10 0 8
15 Leonde Sport 8 2 2 4 5 8 −3 8
16 CF Nalvodo 8 2 0 6 7 9 −2 6
17 Rosavilla Atletico 8 1 3 4 13 19 −6 6
18 Atleti Gueti 8 2 0 6 7 17 −10 6
19 Atletico Viocla 8 1 2 5 5 11 −6 5
20 CR Novasca 8 1 2 5 15 23 −8 5

Ryne Savio leads the Campeonato with 22 point, level with Real Baoyam, but leading by 2 in goal difference. Internacional Nespa has the last promotion spot while Girondins Tossan occupies the last Series B Champions Cup slot. Rosavilla Atletico, Atleti Gueti, Atletico Viocla and CR Novasca occupy the relegation spots. In this season, 4 teams will be relegated due to league restructuring.

LIGA UNO, LIGA DOS AND CONFERENCIA STANDINGS
AFTER MATCHDAY 7 (L1 and L2) and MATCHDAY 9 (CNS)

-- LFS Liga Uno          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Resituto Nuelma 7 4 2 1 12 8 +4 14
2 Policia Panaoma 7 3 4 0 7 4 +3 13
3 Rayo Diabuen 7 3 3 1 11 6 +5 12
4 Pesgem Cuatro 7 3 2 2 15 12 +3 11
5 Real Balongaca 7 3 2 2 9 7 +2 11
6 CF Nuevavilla 7 3 2 2 9 11 −2 11
7 Deportivo Tadofal 7 2 4 1 9 8 +1 10
8 FC Lestialce 7 3 1 3 15 15 0 10
9 Reape Atlantique 7 2 3 2 11 12 −1 9
10 Atletico Droniolo 7 3 0 4 7 8 −1 9
11 Real Nesley 7 1 5 1 15 13 +2 8
12 FC Diabuen 7 2 2 3 7 8 −1 8
13 Yesre Atletique 7 2 2 3 9 11 −2 8
14 Decardio Lomalos 7 2 1 4 4 6 −2 7
15 Nueva Cegacor 7 1 4 2 9 12 −3 7
16 Unido Tiagosan 7 1 3 3 9 11 −2 6
17 FC Vascue 7 1 3 3 5 7 −2 6
18 Garbalona Nesley 7 1 3 3 8 12 −4 6


-- LFS Liga Dos          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Ritmo Cadomer 7 5 1 1 18 15 +3 16
2 Forza Cegacor 7 5 0 2 23 13 +10 15
3 Deportivo Novasca 7 4 3 0 4 0 +4 15
4 Real Gabel 7 4 2 1 16 9 +7 14
5 CF Radi 7 3 3 1 12 11 +1 12
6 Chateroux Mosra 7 3 2 2 5 3 +2 11
7 Atletico Rumasi 7 3 1 3 14 13 +1 10
8 Sangtial Vascue 7 3 1 3 7 8 −1 10
9 Deportivo Nalvodo 7 3 0 4 7 8 −1 9
10 Ronda Catobon 7 2 2 3 10 11 −1 8
11 Recreativo Nonasa 7 1 4 2 5 5 0 7
12 Dinamo Lomalos 7 2 1 4 7 11 −4 7
13 Dinamo Panaoma 7 1 3 3 2 4 −2 6
14 Sosyo Model 7 1 3 3 2 5 −3 6
15 Fuerza Catobon 7 1 2 4 8 12 −4 5
16 Unido Girabel 7 1 0 6 5 17 −12 3


-- Conferencia Nacional de Sangti  Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Deportivo Lonsayba 10 8 0 2 22 5 +17 24
2 Ramo Central 10 7 3 0 15 2 +13 24
3 FC Jocolim B 10 7 2 1 30 16 +14 23
4 CF Pezlo 10 7 2 1 29 16 +13 23
5 Nicojardi Club 10 7 2 1 25 12 +13 23
6 Unido Piritues 10 7 2 1 23 12 +11 23
7 CF Lafoxpa 10 7 0 3 23 13 +10 21
8 CF Dradean 10 6 1 3 19 11 +8 19
9 CF Latbatba 10 5 3 2 29 18 +11 18
10 Real Bradoi 10 5 3 2 26 18 +8 18
11 Racing Gadodel 10 5 2 3 24 16 +8 17
12 CF Tebo 10 5 1 4 22 22 0 16
13 FC Nganpo 10 3 1 6 11 21 −10 10
14 CF Doriaval 10 3 1 6 13 26 −13 10
15 CF Tistabau 10 1 4 5 5 14 −9 7
16 Juventud Blanteta 10 2 1 7 5 18 −13 7
17 FC Jerana 10 2 0 8 7 22 −15 6
18 Vocla CF Merco 10 1 2 7 8 16 −8 5
19 FC Bastianse 10 1 2 7 3 12 −9 5
20 FC Trocas 10 1 2 7 6 18 −12 5
21 Barunio Asi 10 1 2 7 9 24 −15 5
22 Club Napica 10 0 2 8 7 29 −22 2
Last edited by Sangti on Wed Jul 03, 2013 7:40 am, edited 2 times in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Tue Jul 02, 2013 1:26 pm

PRIMERA LIGA
MATCHDAY 8-14 REVIEW

MD8
CD Viocla 2–0 Deportivo Nespa
CF Vanie 2–3 Rambo Pesgem
Atletico Radi 0–0 Racing Xinghua Baoyam
Real Tiagosan 7–3 Wanko Nocoru
Balompie Mogya 2–0 Real Cintore
CF Rumasi 4–5 FC Jocolim
Real Tadofal 0–1 Real Rosavilla
Gabelona 0–0 Carrubonieta Il Gueti
Olympique Leonde 0–0 Tossan Saint Etudes (Derby Pranse)
Locomotiva Nandezfer 0–2 Carbonel Nuelma

MD9
Carbonel Nuelma 2–1 CD Viocla
Tossan Saint Etudes 1–0 Locomotiva Nandezfer
Carrubonieta Il Gueti 1–0 Olympique Leonde
Real Rosavilla 3–2 Gabelona
FC Jocolim 4–3 Real Tadofal
Real Cintore 1–2 CF Rumasi
Wanko Nocoru 0–0 Balompie Mogya
Racing Xinghua Baoyam 0–1 Real Tiagosan
Rambo Pesgem 2–2 Atletico Radi
Deportivo Nespa 6–3 CF Vanie

MD10
CD Viocla 1–2 CF Vanie
Atletico Radi 1–0 Deportivo Nespa
Real Tiagosan 3–4 Rambo Pesgem
Balompie Mogya 3–1 Racing Xinghua Baoyam
CF Rumasi 7–2 Wanko Nocoru
Real Tadofal 1–2 Real Cintore
Gabelona 2–1 FC Jocolim
Olympique Leonde 2–2 Real Rosavilla
Locomotiva Nandezfer 1–0 Carrubonieta Il Gueti
Carbonel Nuelma 4–2 Tossan Saint Etude

MD11
Tossan Saint Etudes 2–1 CD Viocla
Carrubonieta Il Gueti 0–2 Carbonel Nuelma
Real Rosavilla 0–0 Locomotiva Nandezfer
FC Jocolim 1–1 Olympique Leonde
Real Cintore 1–0 Gabelona
Wanko Nocoru 1–0 Real Tadofal
Racing Xinghua Baoyam 0–0 CF Rumasi
Rambo Pesgem 1–2 Balompie Mogya
Deportivo Nespa 6–4 Real Tiagosan
CF Vanie 0–1 Atletico Radi

MD12
CD Viocla 3–1 Atletico Radi
Real Tiagosan 2–1 CF Vanie
Balompie Mogya 1–1 Deportivo Nespa
CF Rumasi 0–2 Rambo Pesgem
Real Tadofal 0–0 Racing Xinghua Baoyam
Gabelona 0–3 Wanko Nocoru
Olympique Leonde 1–1 Real Cintore
Locomotiva Nandezfer 1–3 FC Jocolim
Carbonel Nuelma 4–3 Real Rosavilla (Respaña Nuevo El Clasico)
Tossan Saint Etudes 3–0 Carrubonieta Il Gueti

MD13
Carrubonieta Il Gueti 3–4 CD Viocla
Real Rosavilla 1–0 Tossan Saint Etudes
FC Jocolim 1–6 Carbonel Nuelma
Real Cintore 1–1 Locomotiva Nandezfer
Wanko Nocoru 1–0 Olympique Leonde
Racing Xinghua Baoyam 2–2 Gabelona
Rambo Pesgem 0–0 Real Tadofal
Deportivo Nespa 1–1 CF Rumasi
CF Vanie 0–0 Balompie Mogya
Atletico Radi 0–0 Real Tiagosan

MD14
CD Viocla 4–2 Real Tiagosan
Balompie Mogya 0–0 Atletico Radi
CF Rumasi 4–2 CF Vanie
Real Tadofal 2–4 Deportivo Nespa
Gabelona 1–0 Rambo Pesgem
Olympique Leonde 4–1 Racing Xinghua Baoyam
Locomotiva Nandezfer 4–2 Wanko Nocoru
Carbonel Nuelma 0–1 Real Cintore
Tossan Saint Etudes 0–0 FC Jocolim
Carrubonieta Il Gueti 1–1 Real Rosavilla
TABLE AFTER MD14
-- LFS Primera Liga          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Carbonel Nuelma 14 8 3 3 27 15 +12 27
2 CD Viocla 14 8 1 5 25 18 +7 25
3 Deportivo Nespa 14 6 6 2 38 30 +8 24
4 CF Rumasi 14 7 2 5 33 25 +8 23
5 Real Cintore 14 6 4 4 16 15 +1 22
6 Real Tiagosan 14 6 3 5 29 27 +2 21
7 Tossan Saint Etudes 14 6 3 5 19 17 +2 21
8 Olympique Leonde 14 5 5 4 14 11 +3 20
9 CF Vanie 14 6 2 6 21 19 +2 20
10 Wanko Nocoru 14 5 5 4 21 27 −6 20
11 Atletico Radi 14 4 7 3 10 10 0 19
12 Gabelona 14 5 4 5 13 15 −2 19
13 Rambo Pesgem 14 4 6 4 22 23 −1 18
14 Real Rosavilla 14 4 6 4 23 26 −3 18
15 Balompie Mogya 14 3 7 4 14 14 0 16
16 FC Jocolim 14 3 6 5 22 27 −5 15
17 Racing Xinghua Baoyam 14 2 7 5 10 14 −4 13
18 Carrubonieta Il Gueti 14 3 4 7 10 18 −8 13
19 Locomotiva Nandezfer 14 2 5 7 9 17 −8 11
20 Real Tadofal 14 2 4 8 11 19 −8 10

With CF Vanie losing 6 of their last 7 matches, they slipped to 9th place. Carbonel is now top with 27 points, 1 ahead of CD Viocla. Deportivo Nespa and CF Rumasi occupy the last 2 UICA places. Real Cintore and Real Tiagosan are still on the outside looking in. FC Jocolim, Balompie climbed to 16th and 15th respectively, while Locomotiva was joined by Carrubonieta and Real Tadofal at the bottom three. Superliga champions Racing Xinghua is in perilous territory in 17th.

CAMPEONATO
MATCHDAY 9-15 REVIEW

MD9
Real Nonasa 1–0 Leonde Sport
El Dos Cantos Cadomer 3–2 Atletico Gustina
Atletico Viocla 1–2 Celta Vanie
Balangay Balongaca 1–2 Internacional Cintore
CF Nalvodo 4–0 Real Baoyam
Rosavilla Atletico 2–1 Atleti Gueti
Internacional Nespa 2–3 Ryne Savio
CR Novasca 1–0 CF Respeto Mogya
Real Droniolo 0–1 Girondins Tossan
Sangtiola Nandezfer 2–2 Deportivo Girabel

MD10
Leonde Sport 0–2 Deportivo Girabel
Girondins Tossan 2–0 Sangtiola Nandezfer
CF Respeto Mogya 0–0 Real Droniolo
Ryne Savio 4–1 CR Novasca
Atleti Gueti 1–2 Internacional Nespa
Real Baoyam 3–0 Rosavilla Atletico
Internacional Cintore 3–0 CF Nalvodo
Celta Vanie 0–1 Balangay Balongaca
Atletico Gustina 3–3 Atletico Viocla
Real Nonasa 5–4 El Dos Cantos Cadomer

MD11
El Dos Cantos Cadomer 2–3 Leonde Sport
Atletico Viocla 2–3 Real Nonasa
Balangay Balongaca 1–0 Atletico Gustina
CF Nalvodo 2–0 Celta Vanie
Rosavilla Atletico 4–4 Internacional Cintore
Internacional Nespa 1–2 Real Baoyam
CR Novasca 0–1 Atleti Gueti
Real Droniolo 2–1 Ryne Savio
Sangtiola Nandezfer 2–0 CF Respeto Mogya
Deportivo Girabel 0–1 Girondins Tossan

MD12
Leonde Sport 0–0 Girondins Tossan
CF Respeto Mogya 2–0 Deportivo Girabel
Ryne Savio 0–1 Sangtiola Nandezfer
Atleti Gueti 4–3 Real Droniolo
Real Baoyam 1–0 CR Novasca
Internacional Cintore 2–2 Internacional Nespa
Celta Vanie 3–2 Rosavilla Atletico
Atletico Gustina 2–2 CF Nalvodo
Real Nonasa 1–1 Balangay Balongaca
El Dos Cantos Cadomer 7–3 Atletico Viocla

MD13
Atletico Viocla 2–1 Leonde Sport
Balangay Balongaca 3–3 El Dos Cantos Cadomer
CF Nalvodo 0–0 Real Nonasa
Rosavilla Atletico 1–4 Atletico Gustina
Internacional Nespa 2–2 Celta Vanie
CR Novasca 3–3 Internacional Cintore
Real Droniolo 0–1 Real Baoyam
Sangtiola Nandezfer 1–0 Atleti Gueti
Deportivo Girabel 0–1 Ryne Savio
Girondins Tossan 0–1 CF Respeto Mogya

MD14
Leonde Sport 1–0 CF Respeto Mogya
Ryne Savio 2–5 Girondins Tossan
Atleti Gueti 1–0 Deportivo Girabel
Real Baoyam 0–0 Sangtiola Nandezfer
Internacional Cintore 0–1 Real Droniolo
Celta Vanie 1–0 CR Novasca
Atletico Gustina 3–2 Internacional Nespa
Real Nonasa 0–2 Rosavilla Atletico
El Dos Cantos Cadomer 2–3 CF Nalvodo
Atletico Viocla 1–0 Balangay Balongaca

MD15
Balangay Balongaca 2–3 Leonde Sport
CF Nalvodo 2–2 Atletico Viocla
Rosavilla Atletico 0–1 El Dos Cantos Cadomer
Internacional Nespa 1–1 Real Nonasa
CR Novasca 4–4 Atletico Gustina
Real Droniolo 2–0 Celta Vanie
Sangtiola Nandezfer 2–1 Internacional Cintore
Deportivo Girabel 1–0 Real Baoyam
Girondins Tossan 1–0 Atleti Gueti
CF Respeto Mogya 1–0 Ryne Savio
TABLE AFTER MD15
-- LFS Campeonato            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Real Baoyam 15 11 2 2 20 9 +11 35
2 Girondins Tossan 15 9 4 2 25 12 +13 31
3 Ryne Savio 15 10 1 4 26 15 +11 31
4 El Dos Cantos Cadomer 15 7 3 5 35 27 +8 24
5 Real Droniolo 15 7 3 5 32 26 +6 24
6 Internacional Nespa 15 6 6 3 28 25 +3 24
7 Sangtiola Nandezfer 15 6 6 3 28 25 +3 24
8 CF Respeto Mogya 15 7 2 6 12 11 +1 23
9 Real Nonasa 15 6 4 5 20 24 −4 22
10 Internacional Cintore 15 5 5 5 20 19 +1 20
11 Atletico Gustina 15 5 4 6 24 23 +1 19
12 CF Nalvodo 15 5 3 7 20 18 +2 18
13 Balangay Balongaca 15 5 3 7 18 19 −1 18
14 Celta Vanie 15 5 3 7 18 20 −2 18
15 Leonde Sport 15 5 3 7 13 17 −4 18
16 Deportivo Girabel 15 4 4 7 13 17 −4 16
17 Atleti Gueti 15 5 0 10 15 26 −11 15
18 Atletico Viocla 15 3 4 8 19 29 −10 13
19 Rosavilla Atletico 15 3 4 8 24 35 −11 13
20 CR Novasca 15 2 4 9 24 37 −13 10

Real Baoyam now leads the Campeonato with 35 points, 4 points ahead of Girondins. Ryne Savio slipped to third while El Dos Cantos Cadomer jumped into the last Series B Champions Cup slot. Rosavilla Atletico fell behind Atleti Gueti and Atletico Viocla; together with CR Novasca, they still occupy the relegation spots.

LIGA UNO, LIGA DOS AND CONFERENCIA STANDINGS
AFTER MATCHDAY 14 (L1 and L2) and MATCHDAY 18 (CNS)

-- LFS Liga Uno          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Real Balongaca 14 8 3 3 18 11 +7 27
2 CF Nuevavilla 14 7 5 2 18 14 +4 26
3 FC Lestialce 14 7 2 5 28 25 +3 23
4 Unido Tiagosan 14 6 3 5 24 19 +5 21
5 FC Vascue 14 6 3 5 10 9 +1 21
6 Policia Panaoma 14 5 6 3 18 18 0 21
7 Resituto Nuelma 14 6 2 6 29 27 +2 20
8 Atletico Droniolo 14 6 2 6 13 11 +2 20
9 Reape Atlantique 14 5 5 4 21 21 0 20
10 Rayo Diabuen 14 5 4 5 19 18 +1 19
11 FC Diabuen 14 5 3 6 19 17 +2 18
12 Deportivo Tadofal 14 4 6 4 15 18 −3 18
13 Real Nesley 14 3 8 3 30 27 +3 17
14 Nueva Cegacor 14 4 4 6 13 21 −8 16
15 Garbalona Nesley 14 4 3 7 19 23 −4 15
16 Pesgem Cuatro 14 4 3 7 27 32 −5 15
17 Yesre Atletique 14 4 2 8 14 18 −4 14
18 Decardio Lomalos 14 4 2 8 9 15 −6 14


-- LFS Liga Dos          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Forza Cegacor 14 8 3 3 35 23 +12 27
2 Deportivo Novasca 14 7 4 3 7 3 +4 25
3 Real Gabel 14 6 4 4 30 25 +5 22
4 Chateroux Mosra 14 5 7 2 13 9 +4 22
5 Sosyo Model 14 6 4 4 20 18 +2 22
6 Ritmo Cadomer 14 6 4 4 27 28 −1 22
7 CF Radi 14 5 6 3 22 19 +3 21
8 Sangtial Vascue 14 6 2 6 17 17 0 20
9 Ronda Catobon 14 5 3 6 19 18 +1 18
10 Dinamo Panaoma 14 5 3 6 14 15 −1 18
11 Recreativo Nonasa 14 3 8 3 18 18 0 17
12 Fuerza Catobon 14 5 2 7 19 21 −2 17
13 Atletico Rumasi 14 5 2 7 25 31 −6 17
14 Deportivo Nalvodo 14 4 3 7 10 14 −4 15
15 Dinamo Lomalos 14 4 1 9 14 22 −8 13
16 Unido Girabel 14 3 2 9 16 25 −9 11


-- Conferencia Nacional de Sangti  Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Deportivo Lonsayba 18 14 1 3 37 9 +28 43
2 Unido Piritues 18 13 4 1 44 18 +26 43
3 FC Jocolim B 18 13 4 1 49 28 +21 43
4 CF Lafoxpa 18 12 3 3 42 21 +21 39
5 Ramo Central 18 11 5 2 35 12 +23 38
6 CF Pezlo 18 12 2 4 50 28 +22 38
7 CF Latbatba 18 11 4 3 52 26 +26 37
8 CF Dradean 18 11 2 5 45 24 +21 35
9 Racing Gadodel 18 10 3 5 36 25 +11 33
10 Nicojardi Club 18 10 3 5 38 28 +10 33
11 Real Bradoi 18 7 5 6 36 30 +6 26
12 CF Tebo 18 8 2 8 34 33 +1 26
13 CF Tistabau 18 5 4 9 10 21 −11 19
14 CF Doriaval 18 6 1 11 24 50 −26 19
15 FC Nganpo 18 5 3 10 21 35 −14 18
16 FC Jerana 18 5 0 13 26 47 −21 15
17 Juventud Blanteta 18 4 2 12 12 34 −22 14
18 Vocla CF Merco 18 3 3 12 13 33 −20 12
19 FC Bastianse 18 2 5 11 5 22 −17 11
20 FC Trocas 18 2 3 13 14 36 −22 9
21 Club Napica 18 1 3 14 17 48 −31 6
22 Barunio Asi 18 1 2 15 14 46 −32 5


COPA DEL SANGTI
Along with six invited clubs from the Conferencia, the clubs of Liga Uno and Liga Dos started the second season of the Copa del Sangti. In the second round, they were joined by 20 clubs from the Campeonato and 16 from the Primera Liga. The UICA participants, Racing Xinghua, CF Rumasi, Real Cintore, and Real Tadofal join in Round 3.

ROUND 1 (Played after MD11 of the PL)
Pesgem Cuatro 3–1 Sosyo Model
Dinamo Lomalos 0–0 Decardio Lomalos (1–1 AET) (5–3 pen.)
Fuerza Catobon 1–3 Yesre Atletique
Real Bradoi 3–7 CF Lafoxpa
Racing Gadodel 0–2 CF Radi
FC Lestialce 2–2 Reape Atlantique (2–2 AET) (3–4 pen.)
Sangtial Vascue 0–1 Nueva Cegacor
Deportivo Novasca 4–3 Forza Cegacor
FC Diabuen 1–0 Deportivo Tadofal
FC Vascue 2–0 Deportivo Nalvodo
Atletico Droniolo 2–0 Ramo Central
Dinamo Panaoma 0–2 Unido Girabel
Unido Tiagosan 4–2 Rayo Diabuen
Ritmo Cadomer 1–1 Garbalona Nesley (1–1 AET) (2–3 pen.)
Real Nesley 1–0 CF Nuevavilla
Recreativo Nonasa 1–0 Real Balongaca
Chateroux Mosra 3–3 Ronda Catobon (4–4 AET) (2–3 pen.)
Real Gabel 2–4 Atletico Rumasi
CF Dradean 0–1 Policia Panaoma
Resituto Nuelma 4–1 Nicojardi Club

ROUND 2 (Played after MD14 of the PL)
Policia Panaoma 1–0 CF Vanie
Internacional Nespa 5–6 Ronda Catobon
Leonde Sport 0–0 Dinamo Lomalos (0–0 AET) (2–4 pen.)
Atletico Gustina 4–5 FC Jocolim
CF Respeto Mogya 1–0 CF Radi
Gabelona 4–1 Rambo Pesgem
Wanko Nocoru 4–2 Olympique Leonde
Tossan Saint Etudes 3–1 Real Tiagosan
Balompie Mogya 2–1 Atletico Droniolo
Deportivo Girabel 0–1 Locomotiva Nandezfer
Atletico Rumasi 2–1 Ryne Savio
Real Nonasa 1–0 Garbalona Nesley
Yesre Atletique 3–7 Resituto Nuelma
FC Vascue 0–1 El Dos Cantos Cadomer
Real Nesley 2–1 Atleti Gueti
Carbonel Nuelma 1–0 Atletico Viocla
Nueva Cegacor 3–4 Reape Atlantique
Recreativo Nonasa 0–1 Sangtiola Nandezfer
Real Baoyam 1–0 Girondins Tossan
Celta Vanie 1–0 Unido Girabel
Unido Tiagosan 2–5 CF Nalvodo
Atletico Radi 1–0 CF Lafoxpa
CD Viocla 0–0 Balangay Balongaca (1–0 AET)
Carrubonieta Il Gueti 6–1 FC Diabuen
Internacional Cintore 4–1 Pesgem Cuatro
Real Rosavilla 2–1 CR Novasca
Rosavilla Atletico 3–4 Deportivo Nespa
Deportivo Novasca 3–1 Real Droniolo

The biggest shock in round 2 is CF Vanie losing 1-0 to Policia in the early kickoff. Rambo, Olympique and Real Tiagosan were all knocked out by Primera sides. CD Viocla needed extra time to stave off Balangay while Carrubonieta dismantled Diabuen, 6-1. Rambo relinquished the Copa with the loss to Gabelona.
Last edited by Sangti on Tue Jul 02, 2013 2:17 pm, edited 4 times in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Tue Jul 02, 2013 2:10 pm

PRIMERA LIGA
MATCHDAY 15-21 REVIEW
MD15
Real Rosavilla 1–1 CD Viocla
FC Jocolim 1–1 Carrubonieta Il Gueti
Real Cintore 1–0 Tossan Saint Etudes
Wanko Nocoru 2–3 Carbonel Nuelma
Racing Xinghua Baoyam 2–0 Locomotiva Nandezfer
Rambo Pesgem 1–1 Olympique Leonde
Deportivo Nespa 3–1 Gabelona
CF Vanie 0–1 Real Tadofal
Atletico Radi 0–1 CF Rumasi
Real Tiagosan 3–0 Balompie Mogya

MD16
CD Viocla 5–3 Balompie Mogya
CF Rumasi 4–3 Real Tiagosan
Real Tadofal 1–1 Atletico Radi
Gabelona 0–0 CF Vanie
Olympique Leonde 0–0 Deportivo Nespa
Locomotiva Nandezfer 0–0 Rambo Pesgem
Carbonel Nuelma 0–0 Racing Xinghua Baoyam
Tossan Saint Etudes 1–0 Wanko Nocoru
Carrubonieta Il Gueti 0–1 Real Cintore
Real Rosavilla 3–1 FC Jocolim

MD17
FC Jocolim 0–0 CD Viocla
Real Cintore 1–0 Real Rosavilla
Wanko Nocoru 0–1 Carrubonieta Il Gueti
Racing Xinghua Baoyam 1–0 Tossan Saint Etudes
Rambo Pesgem 0–1 Carbonel Nuelma
Deportivo Nespa 1–2 Locomotiva Nandezfer
CF Vanie 1–0 Olympique Leonde
Atletico Radi 3–0 Gabelona
Real Tiagosan 2–1 Real Tadofal
Balompie Mogya 4–3 CF Rumasi

MD18
CD Viocla 3–3 CF Rumasi
Real Tadofal 0–1 Balompie Mogya
Gabelona 0–1 Real Tiagosan
Olympique Leonde 1–0 Atletico Radi
Locomotiva Nandezfer 0–0 CF Vanie
Carbonel Nuelma 3–2 Deportivo Nespa
Tossan Saint Etudes 3–2 Rambo Pesgem
Carrubonieta Il Gueti 3–1 Racing Xinghua Baoyam
Real Rosavilla 3–1 Wanko Nocoru
FC Jocolim 3–3 Real Cintore

MD19
Real Cintore 1–0 CD Viocla (Respaña Viejo El Clasico)
Wanko Nocoru 2–0 FC Jocolim
Racing Xinghua Baoyam 2–1 Real Rosavilla
Rambo Pesgem 1–3 Carrubonieta Il Gueti
Deportivo Nespa 1–0 Tossan Saint Etudes
CF Vanie 1–2 Carbonel Nuelma
Atletico Radi 2–1 Locomotiva Nandezfer
Real Tiagosan 0–0 Olympique Leonde
Balompie Mogya 0–2 Gabelona
CF Rumasi 2–2 Real Tadofal

MD20
CD Viocla 2–0 Real Tadofal
CF Rumasi 1–2 Gabelona
Balompie Mogya 0–0 Olympique Leonde
Real Tiagosan 1–0 Locomotiva Nandezfer
Atletico Radi 1–1 Carbonel Nuelma
CF Vanie 0–2 Tossan Saint Etudes
Deportivo Nespa 2–1 Carrubonieta Il Gueti
Rambo Pesgem 5–2 Real Rosavilla
Racing Xinghua Baoyam 2–0 FC Jocolim (Derby Cantones)
Wanko Nocoru 0–1 Real Cintore

MD21
Wanko Nocoru 1–1 CD Viocla
Real Cintore 1–1 Racing Xinghua Baoyam
FC Jocolim 3–0 Rambo Pesgem
Real Rosavilla 0–3 Deportivo Nespa
Carrubonieta Il Gueti 0–0 CF Vanie
Tossan Saint Etudes 0–1 Atletico Radi
Carbonel Nuelma 4–5 Real Tiagosan
Locomotiva Nandezfer 0–1 Balompie Mogya
Olympique Leonde 2–0 CF Rumasi
Gabelona 1–0 Real Tadofal
TABLE AFTER MD21
-- LFS Primera Liga          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Carbonel Nuelma 21 12 5 4 41 26 +15 41
2 Real Cintore 21 11 6 4 25 19 +6 39
3 Deportivo Nespa 21 10 7 4 50 37 +13 37
4 Real Tiagosan 21 11 4 6 44 36 +8 37
5 CD Viocla 21 10 5 6 37 27 +10 35
6 CF Rumasi 21 9 4 8 47 41 +6 31
7 Olympique Leonde 21 7 9 5 18 13 +5 30
8 Atletico Radi 21 7 9 5 18 15 +3 30
9 Tossan Saint Etudes 21 9 3 9 25 23 +2 30
10 Gabelona 21 8 5 8 19 23 −4 29
11 Racing Xinghua Baoyam 21 6 9 6 19 19 0 27
12 CF Vanie 21 7 5 9 23 24 −1 26
13 Balompie Mogya 21 6 8 7 23 27 −4 26
14 Real Rosavilla 21 6 7 8 33 40 −7 25
15 Carrubonieta Il Gueti 21 6 6 9 19 24 −5 24
16 Wanko Nocoru 21 6 6 9 27 37 −10 24
17 Rambo Pesgem 21 5 8 8 31 36 −5 23
18 FC Jocolim 21 4 9 8 30 38 −8 21
19 Locomotiva Nandezfer 21 3 7 11 12 24 −12 16
20 Real Tadofal 21 3 6 12 16 28 −12 15

Carbonel is still on top with 41 points, 2 points ahead of Real Cintore. Deportivo Nespa and Real Tiagosan occupy the last 2 UICA places. CD Viocla and CF Rumasi are on the outside looking in. Jocolim slipped back to the bottom three at 18th, while Carrubonieta managed to get out of it at 15th. Locomotiva and Real Tadofal round out the table.

CAMPEONATO
MATCHDAY 16-22 REVIEW

MD16
Leonde Sport 0–0 Ryne Savio
Atleti Gueti 1–0 CF Respeto Mogya
Real Baoyam 4–0 Girondins Tossan
Internacional Cintore 0–0 Deportivo Girabel
Celta Vanie 2–1 Sangtiola Nandezfer
Atletico Gustina 1–0 Real Droniolo
Real Nonasa 1–2 CR Novasca
El Dos Cantos Cadomer 3–2 Internacional Nespa
Atletico Viocla 3–5 Rosavilla Atletico
Balangay Balongaca 5–2 CF Nalvodo

MD17
CF Nalvodo 1–3 Leonde Sport
Rosavilla Atletico 1–1 Balangay Balongaca
Internacional Nespa 1–3 Atletico Viocla
CR Novasca 6–3 El Dos Cantos Cadomer
Real Droniolo 1–1 Real Nonasa
Sangtiola Nandezfer 4–2 Atletico Gustina
Deportivo Girabel 1–1 Celta Vanie
Girondins Tossan 1–0 Internacional Cintore
CF Respeto Mogya 1–0 Real Baoyam
Ryne Savio 1–0 Atleti Gueti

MD18
Leonde Sport 0–0 Atleti Gueti
Real Baoyam 1–1 Ryne Savio
Internacional Cintore 2–2 CF Respeto Mogya
Celta Vanie 0–1 Girondins Tossan
Atletico Gustina 3–0 Deportivo Girabel
Real Nonasa 3–3 Sangtiola Nandezfer
El Dos Cantos Cadomer 1–1 Real Droniolo
Atletico Viocla 4–2 CR Novasca
Balangay Balongaca 2–0 Internacional Nespa
CF Nalvodo 4–2 Rosavilla Atletico

MD19
Rosavilla Atletico 1–0 Leonde Sport
Internacional Nespa 2–2 CF Nalvodo
CR Novasca 1–2 Balangay Balongaca
Real Droniolo 5–3 Atletico Viocla
Sangtiola Nandezfer 2–0 El Dos Cantos Cadomer
Deportivo Girabel 1–1 Real Nonasa
Girondins Tossan 0–1 Atletico Gustina
CF Respeto Mogya 2–1 Celta Vanie
Ryne Savio 0–1 Internacional Cintore
Atleti Gueti 3–1 Real Baoyam

MD20
Leonde Sport 1–0 Real Baoyam
Atleti Gueti 0–1 Internacional Cintore
Ryne Savio 1–0 Celta Vanie
CF Respeto Mogya 2–0 Atletico Gustina
Girondins Tossan 1–0 Real Nonasa
Deportivo Girabel 1–0 El Dos Cantos Cadomer
Sangtiola Nandezfer 0–1 Atletico Viocla
Real Droniolo 0–0 Balangay Balongaca
CR Novasca 1–0 CF Nalvodo
Internacional Nespa 4–3 Rosavilla Atletico

MD21
Internacional Nespa 0–0 Leonde Sport
Rosavilla Atletico 4–2 CR Novasca
CF Nalvodo 3–3 Real Droniolo
Balangay Balongaca 2–2 Sangtiola Nandezfer
Atletico Viocla 2–0 Deportivo Girabel
El Dos Cantos Cadomer 2–1 Girondins Tossan
Real Nonasa 1–1 CF Respeto Mogya
Atletico Gustina 0–0 Ryne Savio
Celta Vanie 1–0 Atleti Gueti
Internacional Cintore 1–1 Real Baoyam

MD22
Leonde Sport 0–2 Internacional Cintore
Real Baoyam 1–0 Celta Vanie
Atleti Gueti 3–0 Atletico Gustina
Ryne Savio 1–0 Real Nonasa
CF Respeto Mogya 1–1 El Dos Cantos Cadomer
Girondins Tossan 0–0 Atletico Viocla
Deportivo Girabel 1–1 Balangay Balongaca
Sangtiola Nandezfer 2–0 CF Nalvodo
Real Droniolo 1–2 Rosavilla Atletico
CR Novasca 1–2 Internacional Nespa
TABLE AFTER MD22
-- LFS Campeonato            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Ryne Savio 22 13 4 5 30 17 +13 43
2 Real Baoyam 22 13 4 5 28 16 +12 43
3 Girondins Tossan 22 12 5 5 29 19 +10 41
4 Sangtiola Nandezfer 22 9 8 5 42 35 +7 35
5 CF Respeto Mogya 22 10 5 7 21 17 +4 35
6 El Dos Cantos Cadomer 22 9 5 8 45 41 +4 32
7 Internacional Cintore 22 8 8 6 27 23 +4 32
8 Internacional Nespa 22 8 8 6 39 39 0 32
9 Real Droniolo 22 8 7 7 43 37 +6 31
10 Balangay Balongaca 22 8 7 7 31 26 +5 31
11 Atletico Gustina 22 8 5 9 31 32 −1 29
12 Leonde Sport 22 7 6 9 17 21 −4 27
13 Atletico Viocla 22 7 5 10 35 42 −7 26
14 Real Nonasa 22 6 8 8 27 34 −7 26
15 Rosavilla Atletico 22 7 5 10 42 50 −8 26
16 Celta Vanie 22 7 4 11 23 27 −4 25
17 Atleti Gueti 22 8 1 13 22 30 −8 25
18 CF Nalvodo 22 6 5 11 32 36 −4 23
19 Deportivo Girabel 22 5 8 9 17 25 −8 23
20 CR Novasca 22 5 4 13 39 53 −14 19

Ryne reclaimed the top of the Campeonato table with 43 points. (and tied again with Real Baoyam with a slim goal difference advantage) Girondins and Sangtiola occupy the UICA places, with Girondins occupying the last promotion spot. CF Respeto and El Dos Cantos are just outside the top four. Rosavilla Atletico and Atletico Viocla jumped out of the relegation zone, with CF Nalvodo and Deportivo Girabel replacing them, and Atleti remained there too. CR Novasca is still at the bottom of the table with only 19 points to show.

LIGA UNO, LIGA DOS AND CONFERENCIA STANDINGS
AFTER MATCHDAY 18 (L1 and L2) and MATCHDAY 27 (CNS)

-- LFS Liga Uno          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Real Balongaca 18 11 3 4 28 17 +11 36
2 Rayo Diabuen 18 9 4 5 31 23 +8 31
3 FC Lestialce 18 9 4 5 35 29 +6 31
4 FC Vascue 18 9 3 6 17 10 +7 30
5 Unido Tiagosan 18 8 3 7 29 24 +5 27
6 CF Nuevavilla 18 7 6 5 20 21 −1 27
7 Policia Panaoma 18 7 6 5 23 25 −2 27
8 FC Diabuen 18 7 5 6 29 23 +6 26
9 Reape Atlantique 18 6 7 5 24 26 −2 25
10 Atletico Droniolo 18 7 3 8 24 20 +4 24
11 Deportivo Tadofal 18 5 8 5 18 24 −6 23
12 Resituto Nuelma 18 6 4 8 34 36 −2 22
13 Real Nesley 18 4 9 5 39 38 +1 21
14 Nueva Cegacor 18 5 6 7 24 30 −6 21
15 Garbalona Nesley 18 5 5 8 25 31 −6 20
16 Yesre Atletique 18 5 4 9 18 22 −4 19
17 Pesgem Cuatro 18 5 4 9 36 45 −9 19
18 Decardio Lomalos 18 4 2 12 10 20 −10 14


-- LFS Liga Dos          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Forza Cegacor 18 11 4 3 40 24 +16 37
2 Deportivo Novasca 18 9 4 5 13 9 +4 31
3 CF Radi 18 7 8 3 29 21 +8 29
4 Fuerza Catobon 18 9 2 7 28 25 +3 29
5 Ritmo Cadomer 18 8 5 5 36 36 0 29
6 Real Gabel 18 7 5 6 41 38 +3 26
7 Ronda Catobon 18 7 5 6 25 22 +3 26
8 Chateroux Mosra 18 6 7 5 14 14 0 25
9 Recreativo Nonasa 18 5 9 4 22 21 +1 24
10 Atletico Rumasi 18 7 3 8 35 38 −3 24
11 Sangtial Vascue 18 7 3 8 22 26 −4 24
12 Sosyo Model 18 6 5 7 24 26 −2 23
13 Deportivo Nalvodo 18 6 3 9 14 16 −2 21
14 Dinamo Panaoma 18 5 4 9 15 21 −6 19
15 Dinamo Lomalos 18 5 1 12 21 30 −9 16
16 Unido Girabel 18 3 4 11 16 28 −12 13


-- Conferencia Nacional de Sangti  Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 CF Pezlo 27 21 2 4 78 37 +41 65
2 Unido Piritues 27 20 4 3 73 36 +37 64
3 Ramo Central 27 18 6 3 47 14 +33 60
4 CF Lafoxpa 27 19 3 5 67 35 +32 60
5 FC Jocolim B 27 18 6 3 69 42 +27 60
6 Deportivo Lonsayba 27 18 3 6 52 22 +30 57
7 CF Latbatba 27 17 4 6 73 42 +31 55
8 Nicojardi Club 27 15 5 7 60 40 +20 50
9 Real Bradoi 27 14 7 6 59 37 +22 49
10 Racing Gadodel 27 14 4 9 59 43 +16 46
11 CF Dradean 27 12 7 8 62 42 +20 43
12 CF Tebo 27 13 3 11 55 50 +5 42
13 CF Doriaval 27 9 2 16 41 76 −35 29
14 Juventud Blanteta 27 6 5 16 21 48 −27 23
15 CF Tistabau 27 5 7 15 13 34 −21 22
16 FC Nganpo 27 5 5 17 28 53 −25 20
17 Vocla CF Merco 27 5 5 17 28 55 −27 20
18 FC Trocas 27 5 3 19 22 57 −35 18
19 Club Napica 27 4 4 19 27 64 −37 16
20 FC Jerana 27 5 1 21 31 74 −43 16
21 FC Bastianse 27 2 8 17 7 35 −28 14
22 Barunio Asi 27 4 2 21 27 63 −36 14


COPA DEL SANGTI
ROUND 3 (Played after MD20 of the PL)
OOC: I had a round 3 .xml file saved, however, the results of scorination there were results of the Second Round.
Records Lost. Advanced:

Racing Xinghua Baoyam
Atletico Rumasi
Real Rosavilla
Real Tadofal
Sangtiola Nandezfer
Locomotiva Nandezfer
Resituto Nuelma
Tossan Saint Etudes
CF Nalvodo
Real Baoyam
Ronda Catobon
Gabelona
Celta Vanie
Real Nonasa
Balompie Mogya
CF Rumasi
Last edited by Sangti on Tue Jul 02, 2013 2:28 pm, edited 3 times in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Tue Jul 02, 2013 5:30 pm

PRIMERA LIGA
MATCHDAY 22-28 REVIEW

MD22
CD Viocla 3–0 Gabelona
Real Tadofal 1–1 Olympique Leonde
CF Rumasi 3–2 Locomotiva Nandezfer
Balompie Mogya 5–3 Carbonel Nuelma
Real Tiagosan 1–1 Tossan Saint Etudes
Atletico Radi 1–0 Carrubonieta Il Gueti
CF Vanie 0–1 Real Rosavilla
Deportivo Nespa 4–1 FC Jocolim
Rambo Pesgem 0–1 Real Cintore
Racing Xinghua Baoyam 2–0 Wanko Nocoru

MD23
Racing Xinghua Baoyam 3–1 CD Viocla
Wanko Nocoru 2–2 Rambo Pesgem (Nomadia Derby)
Real Cintore 0–3 Deportivo Nespa
FC Jocolim 3–1 CF Vanie
Real Rosavilla 0–0 Atletico Radi
Carrubonieta Il Gueti 0–1 Real Tiagosan
Tossan Saint Etudes 1–4 Balompie Mogya
Carbonel Nuelma 3–2 CF Rumasi
Locomotiva Nandezfer 0–0 Real Tadofal
Olympique Leonde 0–0 Gabelona

MD24
CD Viocla 0–0 Olympique Leonde
Gabelona 1–2 Locomotiva Nandezfer
Real Tadofal 1–0 Carbonel Nuelma
CF Rumasi 1–0 Tossan Saint Etudes
Balompie Mogya 0–1 Carrubonieta Il Gueti
Real Tiagosan 2–3 Real Rosavilla
Atletico Radi 0–1 FC Jocolim
CF Vanie 0–2 Real Cintore
Deportivo Nespa 4–2 Wanko Nocoru
Rambo Pesgem 1–2 Racing Xinghua Baoyam

MD25
Rambo Pesgem 3–1 CD Viocla
Racing Xinghua Baoyam 2–0 Deportivo Nespa
Wanko Nocoru 0–1 CF Vanie
Real Cintore 1–0 Atletico Radi
FC Jocolim 0–1 Real Tiagosan
Real Rosavilla 2–2 Balompie Mogya
Carrubonieta Il Gueti 4–4 CF Rumasi
Tossan Saint Etudes 1–0 Real Tadofal
Carbonel Nuelma 1–1 Gabelona
Locomotiva Nandezfer 0–0 Olympique Leonde

MD26
CD Viocla 2–2 Locomotiva Nandezfer
Olympique Leonde 2–1 Carbonel Nuelma
Gabelona 0–0 Tossan Saint Etudes
Real Tadofal 0–2 Carrubonieta Il Gueti
CF Rumasi 3–4 Real Rosavilla
Balompie Mogya 0–0 FC Jocolim
Real Tiagosan 3–1 Real Cintore
Atletico Radi 0–1 Wanko Nocoru
CF Vanie 1–0 Racing Xinghua Baoyam
Deportivo Nespa 2–0 Rambo Pesgem

MD27
Deportivo Nespa 1–0 CD Viocla
Rambo Pesgem 4–5 CF Vanie
Racing Xinghua Baoyam 4–3 Atletico Radi
Wanko Nocoru 3–3 Real Tiagosan
Real Cintore 3–1 Balompie Mogya
FC Jocolim 1–2 CF Rumasi
Real Rosavilla 1–0 Real Tadofal
Carrubonieta Il Gueti 1–0 Gabelona
Tossan Saint Etudes 2–1 Olympique Leonde (Derby Pranse)
Carbonel Nuelma 0–1 Locomotiva Nandezfer

MD28
CD Viocla 3–2 Carbonel Nuelma
Locomotiva Nandezfer 1–2 Tossan Saint Etudes
Olympique Leonde 2–2 Carrubonieta Il Gueti
Gabelona 5–0 Real Rosavilla
Real Tadofal 0–2 FC Jocolim
CF Rumasi 0–1 Real Cintore
Balompie Mogya 1–1 Wanko Nocoru
Real Tiagosan 2–0 Racing Xinghua Baoyam
Atletico Radi 2–0 Rambo Pesgem
CF Vanie 4–3 Deportivo Nespa
TABLE AFTER MD28
-- LFS Primera Liga          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Real Cintore 28 16 6 6 34 26 +8 54
2 Deportivo Nespa 28 15 7 6 67 46 +21 52
3 Real Tiagosan 28 15 6 7 57 44 +13 51
4 Carbonel Nuelma 28 13 6 9 51 41 +10 45
5 CD Viocla 28 12 7 9 47 38 +9 43
6 Racing Xinghua Baoyam 28 11 9 8 32 27 +5 42
7 CF Rumasi 28 12 5 11 62 56 +6 41
8 Tossan Saint Etudes 28 12 5 11 32 31 +1 41
9 Real Rosavilla 28 10 9 9 44 52 −8 39
10 Olympique Leonde 28 8 14 6 24 19 +5 38
11 CF Vanie 28 11 5 12 35 37 −2 38
12 Atletico Radi 28 9 10 9 24 22 +2 37
13 Balompie Mogya 28 8 11 9 36 38 −2 35
14 Carrubonieta Il Gueti 28 9 8 11 29 32 −3 35
15 Gabelona 28 9 8 11 26 30 −4 35
16 FC Jocolim 28 7 10 11 38 46 −8 31
17 Wanko Nocoru 28 7 9 12 36 50 −14 30
18 Rambo Pesgem 28 6 9 13 41 51 −10 27
19 Locomotiva Nandezfer 28 5 10 13 20 32 −12 25
20 Real Tadofal 28 4 8 16 18 35 −17 20

Real Cintore now has the lead in the standings, 2 points ahead of Deportivo Nespa. Real Tiagosan is not far behind in 3rd, while Carbonel is six points behind Real Tiagosan and 9 points behind Real Cintore. Looks like it will be between these three to contest the first LFS Primera Liga title. CD Viocla and Racing Xinghua are lurking behind Carbonel. It Could be anyone's game for the last UICA spot. In the bottom three, Rambo slips to 18th while FC Jocolim is in 16th. Real Tadofal in bottom is 10 points adrift of safety, while Locomotiva is 5 points away.

CAMPEONATO
MATCHDAY 23-29 REVIEW

MD23
CR Novasca 2–1 Leonde Sport
Internacional Nespa 3–4 Real Droniolo
Rosavilla Atletico 1–3 Sangtiola Nandezfer
CF Nalvodo 1–0 Deportivo Girabel
Balangay Balongaca 2–1 Girondins Tossan
Atletico Viocla 1–0 CF Respeto Mogya
El Dos Cantos Cadomer 2–2 Ryne Savio
Real Nonasa 2–0 Atleti Gueti
Atletico Gustina 1–2 Real Baoyam
Celta Vanie 2–1 Internacional Cintore

MD24
Leonde Sport 1–0 Celta Vanie
Internacional Cintore 0–1 Atletico Gustina
Real Baoyam 0–1 Real Nonasa
Atleti Gueti 0–1 El Dos Cantos Cadomer
Ryne Savio 0–0 Atletico Viocla
CF Respeto Mogya 1–0 Balangay Balongaca
Girondins Tossan 0–0 CF Nalvodo
Deportivo Girabel 1–0 Rosavilla Atletico
Sangtiola Nandezfer 2–1 Internacional Nespa
Real Droniolo 4–3 CR Novasca

MD25
Real Droniolo 1–0 Leonde Sport
CR Novasca 6–2 Sangtiola Nandezfer
Internacional Nespa 2–1 Deportivo Girabel
Rosavilla Atletico 0–0 Girondins Tossan
CF Nalvodo 0–1 CF Respeto Mogya
Balangay Balongaca 2–1 Ryne Savio
Atletico Viocla 0–0 Atleti Gueti
El Dos Cantos Cadomer 0–0 Real Baoyam
Real Nonasa 3–2 Internacional Cintore
Atletico Gustina 0–3 Celta Vanie

MD26
Leonde Sport 0–1 Atletico Gustina
Celta Vanie 1–0 Real Nonasa
Internacional Cintore 1–0 El Dos Cantos Cadomer
Real Baoyam 0–2 Atletico Viocla
Atleti Gueti 2–1 Balangay Balongaca
Ryne Savio 1–1 CF Nalvodo
CF Respeto Mogya 1–1 Rosavilla Atletico
Girondins Tossan 3–2 Internacional Nespa
Deportivo Girabel 1–1 CR Novasca
Sangtiola Nandezfer 4–3 Real Droniolo

MD27
Sangtiola Nandezfer 1–0 Leonde Sport
Real Droniolo 3–1 Deportivo Girabel
CR Novasca 0–1 Girondins Tossan
Internacional Nespa 1–0 CF Respeto Mogya
Rosavilla Atletico 3–6 Ryne Savio
CF Nalvodo 3–4 Atleti Gueti
Balangay Balongaca 1–0 Real Baoyam
Atletico Viocla 1–0 Internacional Cintore
El Dos Cantos Cadomer 1–0 Celta Vanie
Real Nonasa 3–2 Atletico Gustina

MD28
Leonde Sport 1–2 Real Nonasa
Atletico Gustina 2–2 El Dos Cantos Cadomer
Celta Vanie 1–1 Atletico Viocla
Internacional Cintore 1–1 Balangay Balongaca
Real Baoyam 2–0 CF Nalvodo
Atleti Gueti 3–1 Rosavilla Atletico
Ryne Savio 5–3 Internacional Nespa
CF Respeto Mogya 3–1 CR Novasca
Girondins Tossan 2–2 Real Droniolo
Deportivo Girabel 1–4 Sangtiola Nandezfer

MD29Deportivo Girabel 1–2 Leonde Sport
Sangtiola Nandezfer 3–1 Girondins Tossan
Real Droniolo 2–0 CF Respeto Mogya
CR Novasca 2–2 Ryne Savio
Internacional Nespa 0–1 Atleti Gueti
Rosavilla Atletico 3–1 Real Baoyam
CF Nalvodo 2–0 Internacional Cintore
Balangay Balongaca 2–0 Celta Vanie
Atletico Viocla 1–4 Atletico Gustina
El Dos Cantos Cadomer 3–1 Real Nonasa
TABLE AFTER MD29
-- LFS Campeonato            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Ryne Savio 29 15 8 6 47 30 +17 53
2 Sangtiola Nandezfer 29 15 8 6 61 48 +13 53
3 Girondins Tossan 29 14 8 7 37 28 +9 50
4 Real Baoyam 29 15 5 9 33 24 +9 50
5 Real Droniolo 29 13 8 8 62 50 +12 47
6 CF Respeto Mogya 29 13 6 10 27 23 +4 45
7 Balangay Balongaca 29 12 8 9 40 32 +8 44
8 El Dos Cantos Cadomer 29 12 8 9 54 47 +7 44
9 Real Nonasa 29 11 8 10 39 43 −4 41
10 Atletico Gustina 29 11 6 12 42 43 −1 39
11 Internacional Nespa 29 10 8 11 51 55 −4 38
12 Atletico Viocla 29 10 8 11 41 47 −6 38
13 Atleti Gueti 29 12 2 15 32 38 −6 38
14 Internacional Cintore 29 9 9 11 32 33 −1 36
15 Celta Vanie 29 10 5 14 30 33 −3 35
16 Leonde Sport 29 9 6 14 22 29 −7 33
17 CF Nalvodo 29 8 7 14 39 44 −5 31
18 Rosavilla Atletico 29 8 7 14 51 65 −14 31
19 CR Novasca 29 7 6 16 54 67 −13 27
20 Deportivo Girabel 29 6 9 14 23 38 −15 27

Ryne and Sangtiola are tied at the top, with goal difference separating them. Three points behind are Girondins and Real Baoyam occupying the UICA spots. Real Droniolo is not that far away, three points behind 4th. The relegation battle is intensifying, with Leonde Sport in 16th and Deportivo Girabel, now bottom of the table, separated by just 4 points. Atleti is now in 13th place.

LIGA UNO, LIGA DOS AND CONFERENCIA STANDINGS
AFTER MATCHDAY 27 (L1 and L2) and MATCHDAY 36 (CNS)

-- LFS Liga Uno          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Real Balongaca 27 15 7 5 43 29 +14 52
2 FC Vascue 27 15 3 9 31 19 +12 48
3 FC Diabuen 27 13 5 9 49 39 +10 44
4 Unido Tiagosan 27 13 4 10 49 39 +10 43
5 Rayo Diabuen 27 12 6 9 40 35 +5 42
6 Atletico Droniolo 27 12 5 10 39 32 +7 41
7 Nueva Cegacor 27 11 8 8 46 41 +5 41
8 FC Lestialce 27 12 5 10 52 49 +3 41
9 Policia Panaoma 27 10 8 9 32 37 −5 38
10 Deportivo Tadofal 27 9 10 8 28 34 −6 37
11 Resituto Nuelma 27 10 6 11 52 52 0 36
12 CF Nuevavilla 27 9 9 9 35 39 −4 36
13 Reape Atlantique 27 8 10 9 30 36 −6 34
14 Real Nesley 27 7 10 10 53 55 −2 31
15 Yesre Atletique 27 8 5 14 30 34 −4 29
16 Decardio Lomalos 27 7 5 15 15 29 −14 26
17 Garbalona Nesley 27 6 7 14 34 46 −12 25
18 Pesgem Cuatro 27 5 9 13 44 57 −13 24


-- LFS Liga Dos          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts  
1 Forza Cegacor 27 16 7 4 64 44 +20 55
2 Deportivo Novasca 27 16 6 5 31 17 +14 54
3 CF Radi 27 12 10 5 40 28 +12 46
4 Fuerza Catobon 27 14 3 10 41 34 +7 45
5 Atletico Rumasi 27 12 3 12 55 54 +1 39
6 Ritmo Cadomer 27 11 6 10 55 55 0 39
7 Ronda Catobon 27 11 5 11 39 38 +1 38
8 Sangtial Vascue 27 10 6 11 35 39 −4 36
9 Deportivo Nalvodo 27 10 4 13 22 23 −1 34
10 Real Gabel 27 9 7 11 66 71 −5 34
11 Sosyo Model 27 9 7 11 39 44 −5 34
12 Dinamo Lomalos 27 10 3 14 38 46 −8 33
13 Chateroux Mosra 27 8 7 12 23 29 −6 31
14 Recreativo Nonasa 27 6 11 10 30 36 −6 29
15 Dinamo Panaoma 27 7 7 13 25 32 −7 28
16 Unido Girabel 27 6 6 15 26 39 −13 24


-- Conferencia Nacional de Sangti  Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Ramo Central 36 25 8 3 63 16 +47 83
2 FC Jocolim B 36 25 7 4 101 57 +44 82
3 CF Lafoxpa 36 26 4 6 87 45 +42 82
4 Unido Piritues 36 25 5 6 90 46 +44 80
5 CF Pezlo 36 25 4 7 101 53 +48 79
6 CF Latbatba 36 23 6 7 87 48 +39 75
7 Deportivo Lonsayba 36 23 4 9 64 30 +34 73
8 Real Bradoi 36 20 8 8 86 56 +30 68
9 Nicojardi Club 36 20 7 9 81 52 +29 67
10 Racing Gadodel 36 20 6 10 80 53 +27 66
11 CF Dradean 36 18 8 10 81 50 +31 62
12 CF Tebo 36 16 4 16 71 69 +2 52
13 CF Doriaval 36 13 3 20 57 93 −36 42
14 CF Tistabau 36 8 8 20 18 46 −28 32
15 Vocla CF Merco 36 7 7 22 36 68 −32 28
16 Juventud Blanteta 36 7 6 23 28 72 −44 27
17 FC Nganpo 36 6 6 24 39 76 −37 24
18 Club Napica 36 6 5 25 42 90 −48 23
19 FC Jerana 36 7 1 28 42 93 −51 22
20 Barunio Asi 36 6 3 27 35 85 −50 21
21 FC Trocas 36 6 3 27 29 82 −53 21
22 FC Bastianse 36 3 9 24 8 46 −38 18


COPA DEL SANGTI

ROUND 4 (Played after MD28 of the PL)
Racing Xinghua Baoyam 2–2 Atletico Rumasi (3–2 AET)
Real Rosavilla 3–4 Real Tadofal
Sangtiola Nandezfer 1–0 Locomotiva Nandezfer
Resituto Nuelma 2–2 Tossan Saint Etudes (2–3 AET)
CF Nalvodo 2–3 Real Baoyam
Ronda Catobon 1–0 Gabelona
Celta Vanie 1–1 Real Nonasa (1–1 AET) (3–4 pen.)
Balompie Mogya 3–0 CF Rumasi

There are 4 Primera sides left after Round 4, as Gabelona was shocked by Ronda Catobon, a Liga Dos side. Locomotiva lost in the Nandezfer derby and Real Tadofal and CF Rumasi were knocked out by their fellow LFSPL clubs.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Tue Jul 02, 2013 10:57 pm

PRIMERA LIGA
MATCHDAY 29-35 REVIEW

MD29
CF Vanie 0–3 CD Viocla
Deportivo Nespa 0–0 Atletico Radi
Rambo Pesgem 2–2 Real Tiagosan
Racing Xinghua Baoyam 1–1 Balompie Mogya
Wanko Nocoru 1–0 CF Rumasi
Real Cintore 2–0 Real Tadofal
FC Jocolim 0–2 Gabelona
Real Rosavilla 1–1 Olympique Leonde
Carrubonieta Il Gueti 2–0 Locomotiva Nandezfer
Tossan Saint Etudes 1–3 Carbonel Nuelma

MD30
CD Viocla 2–0 Tossan Saint Etudes
Carbonel Nuelma 2–0 Carrubonieta Il Gueti
Locomotiva Nandezfer 2–3 Real Rosavilla
Olympique Leonde 3–0 FC Jocolim
Gabelona 2–2 Real Cintore
Real Tadofal 1–0 Wanko Nocoru
CF Rumasi 3–1 Racing Xinghua Baoyam
Balompie Mogya 1–0 Rambo Pesgem
Real Tiagosan 1–4 Deportivo Nespa
Atletico Radi 4–0 CF Vanie

MD31
Atletico Radi 0–0 CD Viocla
CF Vanie 0–1 Real Tiagosan
Deportivo Nespa 1–3 Balompie Mogya
Rambo Pesgem 1–0 CF Rumasi
Racing Xinghua Baoyam 1–0 Real Tadofal
Wanko Nocoru 2–0 Gabelona
Real Cintore 0–1 Olympique Leonde
FC Jocolim 1–0 Locomotiva Nandezfer
Real Rosavilla 0–1 Carbonel Nuelma
Carrubonieta Il Gueti 3–1 Tossan Saint Etudes

MD32
CD Viocla 1–3 Carrubonieta Il Gueti
Tossan Saint Etudes 4–3 Real Rosavilla
Carbonel Nuelma 0–0 FC Jocolim
Locomotiva Nandezfer 1–0 Real Cintore
Olympique Leonde 2–1 Wanko Nocoru
Gabelona 2–0 Racing Xinghua Baoyam
Real Tadofal 1–0 Rambo Pesgem
CF Rumasi 2–1 Deportivo Nespa
Balompie Mogya 0–1 CF Vanie
Real Tiagosan 1–0 Atletico Radi

MD33
Real Tiagosan 0–4 CD Viocla
Atletico Radi 0–2 Balompie Mogya
CF Vanie 3–4 CF Rumasi
Deportivo Nespa 2–1 Real Tadofal
Rambo Pesgem 0–1 Gabelona
Racing Xinghua Baoyam 2–1 Olympique Leonde
Wanko Nocoru 0–1 Locomotiva Nandezfer
Real Cintore 1–0 Carbonel Nuelma
FC Jocolim 1–0 Tossan Saint Etudes
Real Rosavilla 0–0 Carrubonieta Il Gueti

MD34
CD Viocla 4–3 Real Rosavilla
Carrubonieta Il Gueti 3–0 FC Jocolim
Tossan Saint Etudes 0–1 Real Cintore
Carbonel Nuelma 2–2 Wanko Nocoru
Locomotiva Nandezfer 2–1 Racing Xinghua Baoyam
Olympique Leonde 0–0 Rambo Pesgem
Gabelona 1–4 Deportivo Nespa
Real Tadofal 1–2 CF Vanie
CF Rumasi 0–1 Atletico Radi
Balompie Mogya 3–3 Real Tiagosan

MD35
Balompie Mogya 1–3 CD Viocla
Real Tiagosan 1–1 CF Rumasi
Atletico Radi 2–0 Real Tadofal
CF Vanie 0–0 Gabelona
Deportivo Nespa 4–1 Olympique Leonde
Rambo Pesgem 0–0 Locomotiva Nandezfer
Racing Xinghua Baoyam 0–1 Carbonel Nuelma
Wanko Nocoru 4–3 Tossan Saint Etudes
Real Cintore 3–0 Carrubonieta Il Gueti
FC Jocolim 2–2 Real Rosavilla
TABLE AFTER MD35
-- LFS Primera Liga          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Real Cintore 35 20 7 8 43 30 +13 67
2 Deportivo Nespa 35 19 8 8 83 55 +28 65
3 Real Tiagosan 35 17 9 9 66 58 +8 60
4 CD Viocla 35 17 8 10 64 45 +19 59
5 Carbonel Nuelma 35 17 8 10 60 45 +15 59
6 CF Rumasi 35 15 6 14 72 65 +7 51
7 Olympique Leonde 35 11 16 8 33 27 +6 49
8 Racing Xinghua Baoyam 35 13 10 12 38 37 +1 49
9 Atletico Radi 35 12 12 11 31 25 +6 48
10 Carrubonieta Il Gueti 35 13 9 13 40 39 +1 48
11 Balompie Mogya 35 11 13 11 47 47 0 46
12 Gabelona 35 12 10 13 34 38 −4 46
13 CF Vanie 35 13 6 16 41 50 −9 45
14 Real Rosavilla 35 11 12 12 56 66 −10 45
15 Tossan Saint Etudes 35 13 5 17 41 48 −7 44
16 Wanko Nocoru 35 10 10 15 46 59 −13 40
17 FC Jocolim 35 9 12 14 42 56 −14 39
18 Locomotiva Nandezfer 35 8 11 16 26 39 −13 35
19 Rambo Pesgem 35 7 12 16 44 56 −12 33
20 Real Tadofal 35 6 8 21 22 44 −22 26 Relegated MD35

Real Tadofal is now relegated and may seal bottom place with a loss in Matchday 36. Real Cintore and Deportivo Nespa fight it out for the championship, with only 2 points between them and Nespa having a superior goal difference. Only 5 clubs have a realistic chance of qualifying for UICA competitions: Real Cintore, Deportivo Nespa, Real Tiagosan. CD Viocla and Carbonel Nuelma. CF Rumasi has an outside chance of sneaking a Globe Cup spot if they win their remaining matches and results go their way, but it is already slim. The bottom six is still in danger, with one of them already relegated. Saint Etudes will be safe with a win next matchday.

CAMPEONATO
MATCHDAY 30-36 REVIEW

MD30
Leonde Sport 1–0 El Dos Cantos Cadomer
Real Nonasa 1–1 Atletico Viocla
Atletico Gustina 1–0 Balangay Balongaca
Celta Vanie 2–1 CF Nalvodo
Internacional Cintore 5–2 Rosavilla Atletico
Real Baoyam 3–3 Internacional Nespa
Atleti Gueti 3–3 CR Novasca
Ryne Savio 0–1 Real Droniolo
CF Respeto Mogya 0–1 Sangtiola Nandezfer
Girondins Tossan 2–0 Deportivo Girabel

MD31
Girondins Tossan 1–0 Leonde Sport
Deportivo Girabel 0–3 CF Respeto Mogya
Sangtiola Nandezfer 1–1 Ryne Savio
Real Droniolo 3–3 Atleti Gueti
CR Novasca 1–1 Real Baoyam
Internacional Nespa 0–2 Internacional Cintore
Rosavilla Atletico 0–1 Celta Vanie
CF Nalvodo 3–3 Atletico Gustina
Balangay Balongaca 4–2 Real Nonasa
Atletico Viocla 1–2 El Dos Cantos Cadomer

MD32
Leonde Sport 1–2 Atletico Viocla
El Dos Cantos Cadomer 1–1 Balangay Balongaca
Real Nonasa 3–3 CF Nalvodo
Atletico Gustina 2–2 Rosavilla Atletico
Celta Vanie 1–0 Internacional Nespa
Internacional Cintore 2–3 CR Novasca
Real Baoyam 2–1 Real Droniolo
Atleti Gueti 1–5 Sangtiola Nandezfer
Ryne Savio 1–0 Deportivo Girabel
CF Respeto Mogya 0–2 Girondins Tossan

MD33
CF Respeto Mogya 1–0 Leonde Sport
Girondins Tossan 2–0 Ryne Savio
Deportivo Girabel 1–1 Atleti Gueti
Sangtiola Nandezfer 1–1 Real Baoyam
Real Droniolo 1–0 Internacional Cintore
CR Novasca 2–0 Celta Vanie
Internacional Nespa 0–1 Atletico Gustina
Rosavilla Atletico 2–2 Real Nonasa
CF Nalvodo 2–2 El Dos Cantos Cadomer
Balangay Balongaca 8–3 Atletico Viocla

MD34
Leonde Sport 0–1 Balangay Balongaca
Atletico Viocla 2–1 CF Nalvodo
El Dos Cantos Cadomer 3–2 Rosavilla Atletico
Real Nonasa 2–1 Internacional Nespa
Atletico Gustina 0–1 CR Novasca
Celta Vanie 1–0 Real Droniolo
Internacional Cintore 0–0 Sangtiola Nandezfer
Real Baoyam 1–0 Deportivo Girabel
Atleti Gueti 1–2 Girondins Tossan
Ryne Savio 1–0 CF Respeto Mogya

MD35
Ryne Savio 0–1 Leonde Sport
CF Respeto Mogya 0–2 Atleti Gueti
Girondins Tossan 1–0 Real Baoyam
Deportivo Girabel 4–2 Internacional Cintore
Sangtiola Nandezfer 2–0 Celta Vanie
Real Droniolo 3–3 Atletico Gustina
CR Novasca 0–3 Real Nonasa
Internacional Nespa 1–1 El Dos Cantos Cadomer
Rosavilla Atletico 2–1 Atletico Viocla
CF Nalvodo 2–1 Balangay Balongaca

MD36
Leonde Sport 0–0 CF Nalvodo
Balangay Balongaca 6–3 Rosavilla Atletico
Atletico Viocla 3–0 Internacional Nespa
El Dos Cantos Cadomer 7–2 CR Novasca
Real Nonasa 1–2 Real Droniolo
Atletico Gustina 4–5 Sangtiola Nandezfer
Celta Vanie 0–1 Deportivo Girabel
Internacional Cintore 1–0 Girondins Tossan
Real Baoyam 2–3 CF Respeto Mogya
Atleti Gueti 3–1 Ryne Savio
TABLE AFTER MD36
-- LFS Campeonato            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts   Notes 
1 Sangtiola Nandezfer 36 19 11 6 76 55 +21 68 Promoted MD36 Q-SBCC MD35
2 Girondins Tossan 36 20 8 8 47 30 +17 68 Promoted MD36 Q-SBCC MD35

3 Ryne Savio 36 17 9 10 51 38 +13 60
4 Real Baoyam 36 17 8 11 43 34 +9 59
5 Real Droniolo 36 16 10 10 73 60 +13 58
6 Balangay Balongaca 36 16 9 11 61 44 +17 57
7 El Dos Cantos Cadomer 36 15 11 10 70 57 +13 56
8 CF Respeto Mogya 36 16 6 14 34 31 +3 54
9 Real Nonasa 36 13 11 12 53 56 −3 50
10 Atletico Gustina 36 13 9 14 56 57 −1 48
11 Atletico Viocla 36 13 9 14 54 62 −8 48
12 Celta Vanie 36 14 5 17 35 39 −4 47
13 Atleti Gueti 36 14 5 17 46 53 −7 47
14 Internacional Cintore 36 12 10 14 44 43 +1 46
15 Leonde Sport 36 11 7 18 25 34 −9 40
16 Internacional Nespa 36 10 10 16 56 68 −12 40
17 CF Nalvodo 36 9 11 16 51 57 −6 38
18 CR Novasca 36 10 8 18 66 83 −17 38
19 Rosavilla Atletico 36 9 9 18 64 85 −21 36
20 Deportivo Girabel 36 8 10 18 29 48 −19 34

Sangtiola and Girondins will battle it out in the last two matchdays who will be promoted as champions of Campeonato. Both teams are qualified for next season's Series B Champions' Cup and will be promoted to the Primera Liga next season. Five teams will also battle it out for one Primera Liga ticket and two Series B Champions Cup tickets, and it is between Savio, Real Baoyam, Real Droniolo, Balangay and El Dos Cantos. CF Respeto has an outside chance of stealing a spot. Deportivo Girabel will be relegated if they fail to win their next match, or win and Inter Nespa fail to lose. The bottom 7 is still in danger of relegation but Inter Cintore looks safer than the other six.

LIGA UNO, LIGA DOS AND CONFERENCIA FINAL STANDINGS
-- LFS Liga Uno          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts   Notes
1 Real Balongaca 34 17 9 8 53 40 +13 60 Champions MD33, Promoted MD32
2 FC Vascue 34 17 3 14 36 28 +8 54 Promoted MD34

3 Nueva Cegacor 34 15 9 10 60 54 +6 54
4 Unido Tiagosan 34 16 5 13 66 52 +14 53
5 Atletico Droniolo 34 16 5 13 50 42 +8 53
6 FC Lestialce 34 16 5 13 66 62 +4 53
7 Rayo Diabuen 34 15 7 12 50 48 +2 52
8 CF Nuevavilla 34 14 10 10 50 49 +1 52
9 FC Diabuen 34 14 6 14 53 49 +4 48
10 Policia Panaoma 34 12 10 12 38 44 −6 46
11 Resituto Nuelma 34 12 8 14 67 67 0 44
12 Deportivo Tadofal 34 11 11 12 33 41 −8 44
13 Garbalona Nesley 34 11 8 15 49 55 −6 41
14 Reape Atlantique 34 10 11 13 39 50 −11 41
15 Yesre Atletique 34 11 7 16 39 41 −2 40 Relegated MD34
16 Real Nesley 34 9 12 13 62 67 −5 39 Relegated MD34
17 Decardio Lomalos 34 10 8 16 26 35 −9 38 Relegated MD34
18 Pesgem Cuatro 34 8 10 16 58 71 −13 34 Relegated MD32


-- LFS Liga Dos          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts   Notes
1 Deportivo Novasca 30 18 6 6 35 20 +15 60 Champions MD29, Promoted MD28
2 Forza Cegacor 30 16 7 7 65 48 +17 55 Promoted MD28

3 CF Radi 30 14 10 6 46 31 +15 52
4 Fuerza Catobon 30 15 4 11 45 38 +7 49
5 Atletico Rumasi 30 14 3 13 62 59 +3 45
6 Sosyo Model 30 12 7 11 44 45 −1 43
7 Sangtial Vascue 30 12 7 11 42 43 −1 43
8 Ronda Catobon 30 12 5 13 42 44 −2 41
9 Ritmo Cadomer 30 11 6 13 58 64 −6 39
10 Real Gabel 30 10 8 12 74 78 −4 38
11 Deportivo Nalvodo 30 11 4 15 25 25 0 37
12 Chateroux Mosra 30 10 7 13 30 34 −4 37
13 Recreativo Nonasa 30 8 11 11 35 40 −5 35
14 Dinamo Panaoma 30 9 8 13 29 34 −5 35
15 Dinamo Lomalos 30 10 3 17 40 55 −15 33
16 Unido Girabel 30 6 8 16 28 42 −14 26


-- Conferencia Nacional de Sangti  Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts   Notes
1 FC Jocolim B 42 30 8 4 120 66 +54 98 Champions MD40
2 CF Lafoxpa 42 29 6 7 105 57 +48 93
3 Ramo Central 42 27 10 5 73 23 +50 91
4 CF Pezlo 42 28 6 8 117 64 +53 90
5 CF Latbatba 42 27 7 8 105 55 +50 88
6 Unido Piritues 42 27 7 8 103 56 +47 88
7 Racing Gadodel 42 25 7 10 97 58 +39 82
8 Real Bradoi 42 24 9 9 100 63 +37 81
9 Deportivo Lonsayba 42 25 6 11 71 35 +36 81
10 Nicojardi Club 42 22 9 11 94 67 +27 75
11 CF Dradean 42 19 12 11 92 61 +31 69
12 CF Tebo 42 20 4 18 83 80 +3 64
13 CF Doriaval 42 13 4 25 64 110 −46 43
14 CF Tistabau 42 9 8 25 23 59 −36 35
15 Juventud Blanteta 42 9 7 26 36 82 −46 34
16 Vocla CF Merco 42 8 9 25 41 77 −36 33
17 Barunio Asi 42 9 3 30 44 96 −52 30
18 FC Trocas 42 9 3 30 36 93 −57 30
19 FC Nganpo 42 7 7 28 45 89 −44 28
20 FC Jerana 42 9 1 32 49 111 −62 28
21 FC Bastianse 42 5 10 27 13 53 −40 25
22 Club Napica 42 6 7 29 49 105 −56 25


COPA DEL SANGTI

QUARTERFINAL (Played after MD31 of the PL)
Ronda Catobon 1–4 Tossan Saint Etudes
Real Baoyam 4–3 Sangtiola Nandezfer
Real Nonasa 1–1 Balompie Mogya (1–1 AET) (5–4 pen.)
Real Tadofal 1–0 Racing Xinghua Baoyam

Real Nonasa is the lowest ranked team left in the competition and along with Real Baoyam, are the Campeonato sides playing in the semifinal. Tossan Saint Etudes ended the fairy tale story of Ronda Catobon while Real Tadofal beat Racing Xinghua 1-0.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Wed Jul 03, 2013 7:03 am

LFS SANGTI REVIEW
MATCHDAY 36-37 (Primera Liga), MATCHDAY 37 (Campeonato)


PRIMERA LIGA
CD Viocla 1–2 FC Jocolim - Jocolim relegates Locomotiva, 6 points ahead of Rambo
Real Rosavilla 0–0 Real Cintore - Real Cintore relinquishes lead at top after Nespa win at Locomotiva
Carrubonieta Il Gueti 1–2 Wanko Nocoru - Wanko is safe with 7 points between them and Rambo with 2 games to play
Tossan Saint Etudes 1–0 Racing Xinghua Baoyam
Carbonel Nuelma 0–1 Rambo Pesgem - Rambo sill in relegation zone; needs to win last 2 matches and hope Jocolim loses theirs
Locomotiva Nandezfer 0–3 Deportivo Nespa - Locomotiva relegated, Nespa on top by goal difference
Olympique Leonde 2–0 CF Vanie
Gabelona 0–0 Atletico Radi
Real Tadofal 0–0 Real Tiagosan
CF Rumasi 2–1 Balompie Mogya - Rumasi has hope for the last Globe Cup slot

TABLE AFTER MD36
-- LFS Primera Liga          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts   Notes
1 Deportivo Nespa 36 20 8 8 86 55 +31 68 Q-UICA MD36
2 Real Cintore 36 20 8 8 43 30 +13 68 Q-UICA MD36
3 Real Tiagosan 36 17 10 9 66 58 +8 61
4 CD Viocla 36 17 8 11 65 47 +18 59
5 Carbonel Nuelma 36 17 8 11 60 46 +14 59
6 CF Rumasi 36 16 6 14 74 66 +8 54
7 Olympique Leonde 36 12 16 8 35 27 +8 52
8 Atletico Radi 36 12 13 11 31 25 +6 49
9 Racing Xinghua Baoyam 36 13 10 13 38 38 0 49
10 Carrubonieta Il Gueti 36 13 9 14 41 41 0 48
11 Gabelona 36 12 11 13 34 38 −4 47
12 Tossan Saint Etudes 36 14 5 17 42 48 −6 47
13 Balompie Mogya 36 11 13 12 48 49 −1 46
14 Real Rosavilla 36 11 13 12 56 66 −10 46
15 CF Vanie 36 13 6 17 41 52 −11 45
16 Wanko Nocoru 36 11 10 15 48 60 −12 43
17 FC Jocolim 36 10 12 14 44 57 −13 42
18 Rambo Pesgem 36 8 12 16 45 56 −11 36
19 Locomotiva Nandezfer 36 8 11 17 26 42 −16 35 Relegated MD36
20 Real Tadofal 36 6 9 21 22 44 −22 27 Relegated MD35

The next matchday may seal Rambo's fate; they must win to have a hope of staying up. Wanko is safe. Real Tiagosan, CD Viocla and Carbonel are still in the hunt for the last 2 GC slots. At the top though, it is now Deportivo Nespa at top of the table thanks to a 3-0 win against lowly Locomotiva, confirming their relegation. Real Cintore drew with Real Rosavilla.

IMPORTANT MATCHES FOR MD37:
CF Rumasi vs CD Viocla
Real Tiagosan vs Gabelona
Deportivo Nespa vs Carbonel Nuelma
Rambo Pesgem vs Tossan Saint Etudes
Real Cintore vs FC Jocolim

MD37
CF Rumasi 1–1 CD Viocla
Balompie Mogya 1–2 Real Tadofal
Real Tiagosan 3–0 Gabelona
Atletico Radi 0–2 Olympique Leonde
CF Vanie 0–1 Locomotiva Nandezfer
Deportivo Nespa 1–0 Carbonel Nuelma
Rambo Pesgem 2–3 Tossan Saint Etudes
Racing Xinghua Baoyam 1–2 Carrubonieta Il Gueti
Wanko Nocoru 2–2 Real Rosavilla
Real Cintore 1–0 FC Jocolim

TABLE AFTER MD37
-- LFS Primera Liga          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts   Notes
1 Deportivo Nespa 37 21 8 8 87 55 +32 71 Q-UICA MD36
2 Real Cintore 37 21 8 8 44 30 +14 71 Q-UICA MD36
3 Real Tiagosan 37 18 10 9 69 58 +11 64 Q-GC MD37
4 CD Viocla 37 17 9 11 66 48 +18 60
5 Carbonel Nuelma 37 17 8 12 60 47 +13 59
6 Olympique Leonde 37 13 16 8 37 27 +10 55
7 CF Rumasi 37 16 7 14 75 67 +8 55
8 Carrubonieta Il Gueti 37 14 9 14 43 42 +1 51
9 Tossan Saint Etudes 37 15 5 17 45 50 −5 50
10 Atletico Radi 37 12 13 12 31 27 +4 49
11 Racing Xinghua Baoyam 37 13 10 14 39 40 −1 49
12 Gabelona 37 12 11 14 34 41 −7 47
13 Real Rosavilla 37 11 14 12 58 68 −10 47
14 Balompie Mogya 37 11 13 13 49 51 −2 46
15 CF Vanie 37 13 6 18 41 53 −12 45
16 Wanko Nocoru 37 11 11 15 50 62 −12 44
17 FC Jocolim 37 10 12 15 44 58 −14 42
18 Locomotiva Nandezfer 37 9 11 17 27 42 −15 38 Relegated MD36
19 Rambo Pesgem 37 8 12 17 47 59 −12 36 Relegated MD37
20 Real Tadofal 37 7 9 21 24 45 −21 30 Relegated MD35

Real Tiagosan clinched a Globe Cup slot after defeating Gabelona, 3-0. The relegation places are confirmed after Rambo lost to Saint Etudes, 2-3, relegating them. Cintore and Nespa contest the title while Viocla and Carbonel will contest for the last Globe Cup spot in Matchday 38. Cintore visits Viocla in the Respaña Viejo El Clasico, Nespa visits Saint Etudes and Carbonel host Vanie.

CAMPEONATO
Atleti Gueti 4–0 Leonde Sport
Ryne Savio 2–0 Real Baoyam - Ryne claims SBCC slot
CF Respeto Mogya 3–1 Internacional Cintore
Girondins Tossan 2–0 Celta Vanie - Girondins take the title challenge at Matchday 38 with the top two sides level at points
Deportivo Girabel 2–0 Atletico Gustina - Deportivo Girabel is relegated following other results
Sangtiola Nandezfer 5–2 Real Nonasa - Sangtiola stays at the top
Real Droniolo 3–1 El Dos Cantos Cadomer
CR Novasca 4–1 Atletico Viocla
Internacional Nespa 1–0 Balangay Balongaca
Rosavilla Atletico 2–4 CF Nalvodo - Rosavilla Atletico is relegated; CF Nalvodo just above the relegation zone

TABLE AFTER MD37
-- LFS Campeonato            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts   Notes 
1 Sangtiola Nandezfer 37 20 11 6 81 57 +24 71 Promoted MD36 Q-SBCC MD35
2 Girondins Tossan 37 21 8 8 49 30 +19 71 Promoted MD36 Q-SBCC MD35

3 Ryne Savio 37 18 9 10 53 38 +15 63 Q-SBCC MD37
4 Real Droniolo 37 17 10 10 76 61 +15 61
5 Real Baoyam 37 17 8 12 43 36 +7 59
6 Balangay Balongaca 37 16 9 12 61 45 +16 57
7 CF Respeto Mogya 37 17 6 14 37 32 +5 57
8 El Dos Cantos Cadomer 37 15 11 11 71 60 +11 56
9 Atleti Gueti 37 15 5 17 50 53 −3 50
10 Real Nonasa 37 13 11 13 55 61 −6 50
11 Atletico Gustina 37 13 9 15 56 59 −3 48
12 Atletico Viocla 37 13 9 15 55 66 −11 48
13 Celta Vanie 37 14 5 18 35 41 −6 47
14 Internacional Cintore 37 12 10 15 45 46 −1 46
15 Internacional Nespa 37 11 10 16 57 68 −11 43
16 CF Nalvodo 37 10 11 16 55 59 −4 41
17 CR Novasca 37 11 8 18 70 84 −14 41
18 Leonde Sport 37 11 7 19 25 38 −13 40
19 Deportivo Girabel 37 9 10 18 31 48 −17 37 Relegated MD37
20 Rosavilla Atletico 37 9 9 19 66 89 −23 36 Relegated MD37

Rosavilla Atletico and Deportivo Girabel are relegated. Ryne clinches a Series B Champions Cup slot, and Sangtiola and Girondins will take their title challenge at the last matchday. Internacional Nespa, CF Nalvodo, CR Novasca and Leonde Sport will try to avoid releagtion in the last matchday, while Real Droniolo and Real Baoyam will contest the last SBC slot.

IMPORTANT MATCHES IN MD38:
CF Nalvodo vs Internacional Nespa
Leonde Sport vs Rosavilla Atletico
Balangay Balongaca vs CR Novasca
Atletico Viocla vs Real Droniolo
El Dos Cantos Cadomer vs Sangtiola Nandezfer
Atletico Gustina vs Girondins Tossan
Real Baoyam vs Atleti Gueti

COPA DEL SANGTI

SEMIFINAL (Played after MD36 of the PL)
Matches played at Estadio Ferdinand Marcos in Ciudad Sangti

Real Tadofal 0–1 Tossan Saint Etudes
Real Baoyam 0–3 Real Nonasa

Real Nonasa will face Tossan Saint Etudes, and the winner will qualify for the Cygnus Cup.
Last edited by Sangti on Wed Jul 03, 2013 7:04 am, edited 1 time in total.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Wed Jul 03, 2013 7:40 am

LFS SANGTI REVIEW
MATCHDAY 38 - PRIMERA LIGA AND CAMPEONATO


PRIMERA LIGA
CD Viocla 1–1 Real Cintore
FC Jocolim 1–0 Wanko Nocoru
Real Rosavilla 0–2 Racing Xinghua Baoyam
Carrubonieta Il Gueti 3–0 Rambo Pesgem
Tossan Saint Etudes 4–4 Deportivo Nespa
Carbonel Nuelma 1–1 CF Vanie
Locomotiva Nandezfer 2–0 Atletico Radi
Olympique Leonde 0–0 Real Tiagosan
Gabelona 2–0 Balompie Mogya
Real Tadofal 3–2 CF Rumasi

FINAL STANDINGS
-- LFS Primera Liga          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts 
1 Deportivo Nespa 38 21 9 8 91 59 +32 72 Champions MD38, Q-CC MD38, Q-CEdC MD36
2 Real Cintore 38 21 9 8 45 31 +14 72 Q-GC MD38, Q-CEdC MD36
3 Real Tiagosan 38 18 11 9 69 58 +11 65 Q-GC MD37, Q-CEdC MD37
4 CD Viocla 38 17 10 11 67 49 +18 61 Q-GC MD38, Q-CEdC MD38

5 Carbonel Nuelma 38 17 9 12 61 48 +13 60
6 Olympique Leonde 38 13 17 8 37 27 +10 56
7 CF Rumasi 38 16 7 15 77 70 +7 55
8 Carrubonieta Il Gueti 38 15 9 14 46 42 +4 54
9 Racing Xinghua Baoyam 38 14 10 14 41 40 +1 52
10 Tossan Saint Etudes 38 15 6 17 49 54 −5 51
11 Gabelona 38 13 11 14 36 41 −5 50
12 Atletico Radi 38 12 13 13 31 29 +2 49
13 Real Rosavilla 38 11 14 13 58 70 −12 47
14 Balompie Mogya 38 11 13 14 49 53 −4 46
15 CF Vanie 38 13 7 18 42 54 −12 46
16 FC Jocolim 38 11 12 15 45 58 −13 45
17 Wanko Nocoru 38 11 11 16 50 63 −13 44
18 Locomotiva Nandezfer 38 10 11 17 29 42 −13 41 Relegated MD36
19 Rambo Pesgem 38 8 12 18 47 62 −15 36 Relegated MD37
20 Real Tadofal 38 8 9 21 27 47 −20 33 Relegated MD35

In a turbulent Matchday 38, Deportivo Nespa clinched the title after scoring in the last minute of injury time to beat Tossan Saint Etudes and break Real Cintore fans' hearts. They only managed a 1-1 draw at CD Viocla, which in turn was enough to clinch themselves a Globe Cup, with Carbonel Nuelma only managing a draw against CF Vanie.

CAMPEONATO
Leonde Sport 1–4 Rosavilla Atletico
CF Nalvodo 2–1 Internacional Nespa
Balangay Balongaca 3–1 CR Novasca
Atletico Viocla 4–4 Real Droniolo
El Dos Cantos Cadomer 2–2 Sangtiola Nandezfer
Real Nonasa 3–2 Deportivo Girabel
Atletico Gustina 1–2 Girondins Tossan
Celta Vanie 1–0 CF Respeto Mogya
Internacional Cintore 0–1 Ryne Savio
Real Baoyam 3–2 Atleti Gueti

FINAL STANDINGS
-- LFS Campeonato            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts   Notes 
1 Girondins Tossan 38 22 8 8 51 31 +20 74 Champions MD38, Q-SBCC MD35
2 Sangtiola Nandezfer 38 20 12 6 83 59 +24 72 Promoted MD36, Q-SBCC MD35
3 Ryne Savio 38 19 9 10 54 38 +16 66 Promoted MD38, Q-SBCC MD37

4 Real Droniolo 38 17 11 10 80 65 +15 62 Q-SBCC MD38
5 Real Baoyam 38 18 8 12 46 38 +8 62
6 Balangay Balongaca 38 17 9 12 64 46 +18 60
7 El Dos Cantos Cadomer 38 15 12 11 73 62 +11 57
8 CF Respeto Mogya 38 17 6 15 37 33 +4 57
9 Real Nonasa 38 14 11 13 58 63 −5 53
10 Atleti Gueti 38 15 5 18 52 56 −4 50
11 Celta Vanie 38 15 5 18 36 41 −5 50
12 Atletico Viocla 38 13 10 15 59 70 −11 49
13 Atletico Gustina 38 13 9 16 57 61 −4 48
14 Internacional Cintore 38 12 10 16 45 47 −2 46
15 CF Nalvodo 38 11 11 16 57 60 −3 44
16 Internacional Nespa 38 11 10 17 58 70 −12 43
17 CR Novasca 38 11 8 19 71 87 −16 41 Relegated MD38
18 Leonde Sport 38 11 7 20 26 42 −16 40 Relegated MD38
19 Rosavilla Atletico 38 10 9 19 70 90 −20 39 Relegated MD37
20 Deportivo Girabel 38 9 10 19 33 51 −18 37 Relegated MD37

After 38 matchdays, Girondins Tossan managed to beat Atletico Gustina while Sangtiola Nandezfer drew with El Dos Cantos Cadomer for Girondins to take the Campeonato winners' trophy. Ryne Savio beat Internacional Cintore 1-0 to clinch the last promotion spot to the Primera Liga. In the other end of the table, CF Nalvodo defeated Internacional Nespa to avoid relegation, with the latter avoiding it too beacuse of the losses of CR Novasca and Leonde Sport to Balangay Balongaca and Rosavilla Atletico respectively.

COPA DEL SANGTI

Final
Real Nonasa 1–1 Tossan Saint Etudes (2–2 AET) (4–2 pen.)
Estadio Ferdinand Marcos, Ciudad Sangti
RNN - Porras 4', Wang 94'
TSE - Magcaleng 1', Avanzado 117'


Real Nonasa completed their amazing run at the Copa del Sangti after their 4-2 shootout win over Saint Etudes, and will qualify for the Cygnus Cup as Cup winners.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Mon Jul 08, 2013 7:55 am

LURS Liga
La Union del Rugbi de Sangti Liga
INAGURAL SEASON


STANDINGS
-- LURS Liga              Pld    W   D   L    PF   PA   PD   Pts 
1 Carrubonieta Il Gueti 44 26 1 17 765 579 +186 79
2 Fleur Vidadnati 44 24 2 18 773 661 +112 74
3 Ryne RFC 44 23 1 20 461 437 +24 70
4 Nespa Islanders 44 22 2 20 458 479 −21 68

5 Sangtial Vascue Rugby 44 21 2 21 537 573 −36 65
6 Nidadtri Rugbi 44 21 2 21 451 500 −49 65
7 Jocolim Sting 44 21 1 22 573 591 −18 64
8 Carmendel Tigers 44 20 3 21 478 536 −58 63
9 Zalesgon Warriors 44 19 3 22 572 681 −109 60
10 Dozamen RFC 44 19 2 23 376 422 −46 59
11 Piritues Rugby 44 18 3 23 442 475 −33 57
12 RFC Lestialce 44 18 2 24 624 576 +48 56
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Tue Jul 09, 2013 10:20 am

BEISBOL SANGTI
LN Occidente		Pld	W	L	RF	RA	RD	Pts
Rosavilla Thorns 124 67 57 546 503 +43 201
Lomalos Braves 124 67 57 561 537 +24 201
Tiagosan Eagles 124 65 59 568 517 +51 195
Cintore Scorpions 124 65 59 544 500 +44 195
Nuelma Cats 124 59 65 483 527 -44 177


LN Oriente Pld W L RF RA RD Pts
Nespa y Ryne Saviors 124 66 58 528 485 +43 198
Catobon Force 124 62 62 511 523 -12 186
Radi Athletics 124 58 66 483 556 -73 174
Mogya Angels 124 55 69 528 561 -33 165
Gabel Spiders 124 48 76 512 589 -77 144


LN Norte Pld W L RF RA RD Pts
Nalvodo Turtles 124 67 57 579 550 +29 201
Droniolo Foxes 124 65 59 545 511 +34 195
Baoyam Dragons 124 64 60 547 529 +18 192
Ramo y Zalesgon Kings 124 63 61 557 504 +53 189
Asi Rockets 124 55 69 514 569 -55 165


LN Sur Pld W L RF RA RD Pts
Girabel Antlers 124 67 57 519 490 +29 201
Mosra Miracle 124 62 62 530 559 -29 186
Vanie Hawks 124 60 64 521 523 -2 180
Reape Roosters 124 57 67 489 518 -29 171
Tossan Musketeers 124 55 69 505 554 -49 165


LS Occidente Pld W L RF RA RD Pts
Viocla Lightning 124 65 59 551 540 +11 195
Vascue Occidentals 124 64 60 527 528 -1 192
Novasca Beershots 124 63 61 529 560 -31 189
Gueti Rovers 124 60 64 498 535 -37 180
Nuevavilla Wasps 124 59 65 527 539 -12 177


LS Oriente Pld W L RF RA RD Pts
Balongaca Waves 124 70 54 540 506 +34 210
Rumasi Builders 124 66 58 589 531 +58 198
Pesgem Generals 124 66 58 545 518 +27 198
Nutoca Pheonix 124 63 61 512 496 +16 189
Africanos de Nocoru 124 56 68 486 569 -83 168


LS Norte Pld W L RF RA RD Pts
Dradean y Nganpo Aces 124 66 58 541 505 +36 198
Jocolim Leopards 124 64 60 544 526 +18 192
Lafoxpa Fire 124 64 60 510 494 +16 192
Merco-ed-Vocla Light 124 63 61 523 489 +34 189
Diabuen Roadrunners 124 60 64 540 558 -18 180


LS Sur Pld W L RF RA RD Pts
Yesre Expos 124 66 58 529 480 +49 198
Tadofal Spades 124 63 61 543 528 +15 189
Panaoma Dynamo 124 62 62 542 562 -20 186
Leonde Francoise 124 59 65 525 556 -31 177
Nandezfer Iron 124 54 70 512 558 -46 162


Playoffs
Stages
Eliminaccion: Division Winners get twice-to beat (best of 3 series)
Semifinale: best of 5 series
Finale (Serie de Campeones): best of 7 series (2-2-1-1-1 format)
Grand Finale: (Serie del Mundo): best of 7 series (2-3-2 format)

Eliminaccion
Beisbol Sangti Liga Nacional Serie de Campeones (Eliminaccion)
Mosra Miracle 0 0 0 1 0 0 2 2 0 5
Rosavilla Thorns 0 0 0 6 2 0 0 4 X 12
Rosavilla wins series 2-0.

Catobon Force 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1
Girabel Antlers 0 0 0 2 0 0 0 0 X 2
Girabel wins series 2-0.

Droniolo Foxes 0 0 3 2 0 0 3 0 0 8
Nalvodo Turtles 1 0 0 2 3 0 1 0 0 7
Series tied 1-1.

Lomalos Braves 3 0 2 0 0 0 1 0 0 6
Nespa y Ryne Saviors 0 0 0 2 0 0 1 1 0 4
Series tied 1-1.

Beisbol Sangti Liga Sangtiana Serie de Campeones (Eliminaccion)
Tadofal Spades 0 1 0 0 0 0 0 1 0 2
Balongaca Waves 0 0 0 0 1 4 0 0 X 5
Balongaca wins series 2-0

Vascue Occidentals 0 0 1 0 1 1 1 0 1 0 1 6
Yesre Expos 2 0 1 0 1 0 0 0 1 0 0 5
Series tied 1-1.

Jocolim Leopards 0 1 0 0 3 0 1 2 0 7
Dradean y Nganpo Aces 0 0 0 1 0 0 1 0 1 3
Series tied 1-1.

Rumasi Builders 0 0 0 0 2 2 0 0 0 4
Viocla Lightning 0 1 0 3 0 0 2 0 X 6
Viocla wins series 2-0.


Beisbol Sangti Liga Nacional Serie de Campeones (Eliminaccion)
Droniolo Foxes 1 0 0 0 0 0 0 2 0 3
Nalvodo Turtles 3 0 0 0 0 0 1 2 X 6
Nalvodo wins series 2-1.

Lomalos Braves 0 0 0 0 4 1 1 0 0 6
Nespa y Ryne Saviors 0 0 3 0 0 0 2 0 0 5
Lomalos wins series 2-1.

Beisbol Sangti Liga Sangtiana Serie de Campeones (Eliminaccion)
Vascue Occidentals 2 0 0 1 0 1 0 2 0 6
Yesre Expos 1 1 0 0 0 0 0 0 0 2
Vascue wins series 2-1.

Jocolim Leopards 0 0 0 2 0 0 0 0 1 3
Dradean y Nganpo Aces 4 3 0 0 1 0 0 0 X 8
Dradean y Nganpo wins series 2-1.


Semifinale
Lomalos Braves 6–2 Rosavilla Thorns
Rosavilla Thorns 5–2 Lomalos Braves
Lomalos Braves 4–3 Rosavilla Thorns
Rosavilla Thorns 3–7 Lomalos Braves
Lomalos wins series, 3-1.

Nalvodo Turtles 6–1 Girabel Antlers
Girabel Antlers 3–9 Nalvodo Turtles
Nalvodo Turtles 0–5 Girabel Antlers
Girabel Antlers 6–10 Nalvodo Turtles
Nalvodo wins series, 3-1

Viocla Lightning 2–3 Balongaca Waves
Balongaca Waves 2–4 Viocla Lightning
Viocla Lightning 3–0 Balongaca Waves
Balongaca Waves 6–3 Viocla Lightning
Viocla Lightning 9–3 Balongaca Waves
Viocla wins series, 3-2.

Dradean y Nganpo Aces 6–0 Vascue Occidentals
Vascue Occidentals 0–4 Dradean y Nganpo Aces
Dradean y Nganpo Aces 6–1 Vascue Occidentals
Dradean y Nganpo wins series, 3-0.

Serie de Campeones
Liga Nacional Serie de Campeones
Nalvodo Turtles 2–4 Lomalos Braves
Nalvodo Turtles 2–4 Lomalos Braves
Lomalos Braves 2–1 Nalvodo Turtles
Lomalos Braves 3–4 Nalvodo Turtles
Nalvodo Turtles 2–4 Lomalos Braves
Lomalos wins series, 4-1.

Liga Sangtiana Serie de Campeones
Dradean y Nganpo Aces 1–6 Viocla Lightning
Dradean y Nganpo Aces 7–9 Viocla Lightning
Viocla Lightning 9–1 Dradean y Nganpo Aces
Viocla Lightning 9–1 Dradean y Nganpo Aces
Viocla wins series, 4-0.

Serie Mundo de Campeones
Lomalos Braves 3–9 Viocla Lightning
Lomalos Braves 3–9 Viocla Lightning
Viocla Lightning 8–2 Lomalos Braves
Viocla Lightning 4–6 Lomalos Braves
Viocla Lightning 3–0 Lomalos Braves
Viocla wins series, 4-1.

Champions: Viocla Lightning
BCCC Qualifiers:
Viocla Lightning
Lomalos Braves
Nalvodo Turtles
Dradean y Nganpo Aces
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Tue Jul 16, 2013 3:27 am

LIGA HANDBOL DE SANGTI
Season 3


Liga Handbol de Sangti  Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts                                                              
1 Racing Xinghua Baoyam 22 19 1 2 628 522 +106 58 — 22–29 29–27 31–21 25–24 28–18 32–21 35–22 29–28 31–28 36–20 29–20
2 Leonde Sport 22 18 1 3 631 513 +118 55 27–31 — 24–23 28–24 26–28 34–22 29–21 25–20 24–21 29–21 30–19 32–25
3 HBC Ryne 22 16 3 3 636 517 +119 51 24–24 25–24 — 32–22 29–29 31–22 32–23 28–19 29–26 25–19 28–21 32–23
4 CHB Nuevavilla 22 15 1 6 608 546 +62 46 24–27 22–34 31–28 — 32–22 24–24 28–24 23–28 29–24 28–24 32–16 29–21

5 Real Cintore HB 22 11 3 8 575 562 +13 36 23–28 25–29 24–24 21–26 — 22–30 26–27 25–24 31–28 31–23 28–22 24–22
6 Atletico Radi 22 11 1 10 577 578 −1 34 22–24 21–31 22–28 23–29 31–28 — 26–29 24–32 29–24 25–23 29–24 27–19
7 Diabuen HC 22 10 1 11 558 598 −40 31 19–32 22–35 23–27 23–33 24–24 23–30 — 24–28 28–26 34–29 24–22 31–19
8 Wanko Nocoru BM 22 9 1 12 574 577 −3 28 29–23 27–30 24–28 24–31 24–28 20–28 27–28 — 32–24 29–23 24–24 32–27
9 Banco Tadofal 22 7 1 14 566 583 −17 22 23–24 21–23 20–31 22–24 23–29 26–24 26–28 30–29 — 32–27 23–23 29–24
10 CBM Mogya 22 4 0 18 520 624 −104 12 24–34 23–31 26–37 23–28 21–29 23–32 25–24 14–24 22–27 — 25–21 19–29
11 Barunio Asi 22 2 3 17 521 641 −120 9 28–29 27–27 25–30 21–37 21–29 32–34 21–29 32–24 22–34 21–30 — 28–30
12 Nicojardi Club 22 2 0 20 511 644 −133 6 21–25 23–30 17–38 26–31 23–25 24–34 21–29 23–32 22–29 23–28 29–31 —


CHAMPIONS
Racing Xinghua Baoyam
1st title
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

User avatar
Alitaba
Spokesperson
 
Posts: 109
Founded: May 13, 2013
Ex-Nation

Postby Alitaba » Tue Jul 16, 2013 3:30 pm

LIGANG PAMPUTBOL NG ALITABA
Season 3


In the third season of Alitaban football, there were wholesale name changes in the clubs to prepare them for UICA competitions.

New Name		Old Name
Ma-amo United Kalipunan ng Ma-amo
Mayumi United Katipunan ng Mayumi
Matiwasay United Katipunan ng Matiwasay
Maalindog United Kalipunan ng Maalindog
Maragtas Athletic Palakasan ng Maragtas
Masukal FC Masukal
Mapayapa Town Bayan ng Mapayapa
Mahabag City Lungsod ng Mahabag


--Usakaliga Alitaba             Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts  Notes
1 Ma-amo United 42 19 11 12 50 38 +12 68 Champions' Cup, Liga Isa
2 Matiwasay United 42 17 11 14 22 22 0 62 Globe Cup, Liga Isa
3 Mayumi United 42 17 10 15 34 25 +9 61 Globe Cup, Liga Isa

4 Maalindog United 42 15 13 14 27 26 +1 58 Liga Isa
5 Masukal FC 42 13 15 14 28 30 −2 54 Liga Dalawa
6 Maragtas Athletic 42 14 12 16 28 34 −6 54 Liga Dalawa
7 Mahabag City 42 13 12 17 19 28 −9 51 Liga Dalawa
8 Mapayapa Town 42 13 10 19 25 30 −5 49 Relegation to Duhakaliga, AlitabaLiga


Champion
MA-AMO UNITED
3rd title


--Duhakaliga Alitaba            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts  Notes
1 Masiba Warriors 28 13 8 7 42 33 +9 47 Champion, Liga Dalawa, SBCC
2 Ma-amo FC 28 12 7 9 56 53 +3 43 SBCC, AlitabaLiga
3 Matulungin Rovers 28 12 6 10 35 31 +4 42 SBCC, AlitabaLiga
4 Macasaet Town 28 12 5 11 36 32 +4 41 AlitabaLiga
5 Maragtas United 28 11 5 12 34 37 −3 38 AlitabaLiga
6 Malibog United 28 9 10 9 23 28 −5 37 AlitabaLiga
7 Mahimbing FC 28 10 5 13 32 33 −1 35 AlitabaLiga
8 Mahabag Athletic 28 7 6 15 26 37 −11 27 AlitabaLiga
Last edited by Alitaba on Fri Aug 09, 2013 7:13 am, edited 2 times in total.
THE BARANGAYS AND SULTANATES OF ALITABA
Ang mga Barangay at Sultanato ng Alitaba
Region: Rushmore | Demonym: Alitaban | Capital: Ma-amo | Trigramme: ATB | Pop. 71,000,000
Puppet of The Royal Barangay

User avatar
Sangti
Ambassador
 
Posts: 1336
Founded: May 03, 2013
Ex-Nation

Postby Sangti » Tue Jul 16, 2013 3:59 pm

ASSOCIACION BALONCESTO DE SANGTI (ABS)
Inagural Season


Noroeste Division	Pld	W	L	PF	PA	PD
Gueti Athletics 106 63 43 8294 8123 171
Ramo Magic 106 60 46 8446 8205 241
Lafoxpa Foxes 106 56 50 8417 8212 205
Lomalos Cougars 106 56 50 8317 8299 18
Baoyam Golden Bears 106 55 51 8469 8219 250
Gadodel Leopards 106 54 52 8208 8284 -76
Nuelma Cheetahs 106 53 53 8306 8246 60
Jocolim Tigers 106 49 57 8306 8424 -118



Suroeste Division	Pld	W	L	PF	PA	PD
Vascue Night Stalkers 106 58 48 8347 8210 137
Leonde 13ers 106 53 53 8250 8208 42
Restor Flaming Wings 106 53 53 8211 8338 -127
Trocas Twins 106 52 54 8119 8236 -117
Lestialce Skulls 106 51 55 8118 8070 48
Doriaval Mariners 106 50 56 8235 8315 -80
Jerana Spitfire 106 50 56 8055 8137 -82
Cintore Kings 106 44 62 8083 8293 -210



Nordeste Division	Pld	W	L	PF	PA	PD
Dradean Suns 106 59 47 8300 8149 151
Pesgem Rebels 106 57 49 8214 8235 -21
Cencioino Paladins 106 55 51 8297 8267 30
Toa Fowls 106 54 52 8314 8218 96
Mogya Crushers 106 54 52 8197 8195 2
Diabuen Sea Lions 106 53 53 8341 8303 38
Nidadtri Slam 106 49 57 8222 8254 -32
Balongaca Oilers 106 45 61 8095 8346 -251



Surdeste Division	Pld	W	L	PF	PA	PD
Nespa Destroyers 106 60 46 8354 8171 183
Nandezfer Flash 106 59 47 8349 8127 222
Radi Stallions 106 52 54 8173 8235 -62
Gabel Twin Towers 106 51 55 8264 8291 -27
Mosra Spartans 106 50 56 8347 8304 43
Rumasi Reds 106 48 58 8212 8463 -251
Panaoma Wildboars 106 47 59 8195 8485 -290
Tossan Royals 106 46 60 8219 8412 -193


Seed	Conferencia de Occidente	Pld	W	L	PF	PA	PD
1 Gueti Athletics 106 63 43 8294 8123 171
2 Vascue Night Stalkers 106 58 48 8347 8210 137
3 Ramo Magic 106 60 46 8446 8205 241
4 Lafoxpa Foxes 106 56 50 8417 8212 205
5 Lomalos Cougars 106 56 50 8317 8299 18
6 Baoyam Golden Bears 106 55 51 8469 8219 250
7 Gadodel Leopards 106 54 52 8208 8284 -76
8 Nuelma Cheetahs 106 53 53 8306 8246 60


Seed	Conferencia de Oriente		Pld	W	L	PF	PA	PD
1 Nespa Destroyers 106 60 46 8354 8171 183
2 Dradean Suns 106 59 47 8300 8149 151
3 Nandezfer Flash 106 59 47 8349 8127 222
4 Pesgem Rebels 106 57 49 8214 8235 -21
5 Cencioino Paladins 106 55 51 8297 8267 30
6 Toa Fowls 106 54 52 8314 8218 96
7 Mogya Crushers 106 54 52 8197 8195 2
8 Diabuen Sea Lions 106 53 53 8341 8303 38


Playoffs in the next update.
THE ROYAL UNION OF SANGTI AND THE FILINDO ISLES
Region: Esportiva | Sportswire | Trigramme: TRB | Leader: TBA | Libertad Sportswear
Founder, Trofeo de Paz | Co-organizer, IUBC, International Domestic Basketball competition (with Buyan)
Winners, World Baseball Classic 29, NSCAA 6, Federation Club Cup I, Rugby Union World Cup 23 | Qualified for World Cup 68, 69 and 71
<NWW|MOC> Well, I should probably head for bead.
<+Audio> "Tuna has been extortionate since around 2007, stop complaining, jizzballs"
<SNT-FFR> Apparently, I'm not a "good" sports RPer :p
[04:20] <Glo> Ohkay...
[04:20] <Glo> So Esper is officially down
[04:20] <@commerceheights> then how are you sending this message? :P

Next

Advertisement

Remove ads

Return to NS Sports

Who is online

Users browsing this forum: Darmen, Juvencus

Advertisement

Remove ads