The Fortieth Champions’ Cup
Playoff Round
(losing teams enter Globe Cup group stage)
Champions’ path
(OSR) Grasshoppers Turic 4–2 Iona Spaceport Defenders (FAL) 3–1 1–1
(WLK) Arkengrath 1–6 Great Falls Cymru (TBI) 0–3 1–3
(ERA) Juvillian Martinax 4–5 Kapital FC (CKY) 2–3 2–2
(QPM) Royal Khaldoon 4–2 Revolutionaries (SSO) 2–1 2–1
(WZI) Banks 4–2 CF Cristobál (GTR) 2–2 2–0
(CRM) FC Charge 4–3 Scott City FC (DAR) 2–0 2–3
(UGO) Kaje Football 5–2 Jungle Strike FC (VIL) 3–0 2–2
(TUR) Cednia Beach AFC 4–0 Ungalb Devsgrybe (EAR) 3–0 1–0
Non-champions’ path
(EIT) Surgeons 3–4 Natestadt Nationalisten (COM) 3–2 0–2
(CVC) Kyle Stevedores a 1–1 Raynor City United (VAL) 0–0 1–1
(KPZ) Iguani 3–3 a Psychiatrists (EIT) 2–2 1–1
(COM) Sonoma Center Panthers 2–1 Marinos Metropolis (VLD) 2–0 0–1
(AGU) Alianza Ciruelas 1–0 Pythons (QPM) 1–0 0–0
(KRY) Avidia United 2–6 Universidad de Dénprade (AGU) 2–5 0–1
(OSR) Firewood City 4–5 Dunboor FC (CAF) 3–2 1–3
(ZRB) Warriors 1–3 Echegoyan FC (ASG) 0–1 1–2
Group stage draw
Group A
Neurologists (EIT)
Petardos S/A (CAF)
Cednia Beach AFC (TUR)
Kapital FC (CKY)
Group B
Unión de Ciudagua (AGU)
Royal Khaldoon (QPM)
Great Falls Cymru (TBI)
FC Charge (CRM)
Group C
Psychiatrists (EIT)
Ousevale Borough (KRY)
Alianza Ciruelas (AGU)
Banks (WZI)
Group D
SK Franz Josef City (PIS)
Ranca Toco (CAF)
Ituraitz FC (ASG)
Cannibals (ZRB)
Group E
FKM (KPZ)
Metropolis Alligators (VLD)
Medoria Löwen (COM)
Grasshoppers Turic (OSR)
Group F
Yuba United (COM)
Hondo FC (VAL)
Jamaica Giants (JSY)
Kaje Football (UGO)
Group G
Fontvielle Impact (VLD)
Natestadt Nationalisten (COM)
Echegoyan FC (ASG)
Dunboor FC (CAF)
Group H
Sonoma Center Panthers (COM)
Navel Sharks (WRL)
Universidad de Dénprade (AGU)
Kyle Stevedores (CVC)
The Thirty-Seventh Series B Champions’ Cup
Playoff Round
(COS) Zakhoro Aces 1–2 FC Ville Noir (CKY) 1–1 0–1
(JSY) Afton FC 2–0 Crescut Gaste (ANT) 1–0 1–0
(PIS) Lokomotiv Barentsberg 2–6 Porto Lacruz (CAF) 1–3 1–3
(ZRB) Goyoreh 4–0 Arklik (CTC) 2–0 2–0
(SAU) Bota Guerre 2–5 Nusira Lionta (VIL) 1–2 1–3
(HLO) East Kilbride Untied FC 3–8 San Diego Iguanas (COM) 2–4 1–4
(SSO) Dudsbury 2–1 Lleng Machnylleth (FLN) 1–0 1–1
(TUR) FC Almintora 3–2 St. Martin Athletic (WZI) 1–1 2–1
(LLF) Northtown United a 4–4 Nord Energie FC (VLD) 2–1 2–3 (aet)
(MNG) Mascona Fidel 0–5 Royal Association (ASG) 0–2 0–3
(FLP) Port Affley West 0–3 AS Vaud (VLD) 0–1 0–2
(ASG) Athletic Club Rumiatzi 1–3 Cedniavella (TUR) 1–0 0–3
(SAU) Universal United 1–2 CF Clan Tropa (AGU) 1–0 0–2
(COS) Pelethas United 2–1 Jlinal Cove (VIL) 1–1 1–0
(ERA) Reial Daran 1–2 Víkingur Bolúvík (HRJ) 1–1 0–1
(AGU) San Pablo 5–3 Marines Club (TBI) 4–2 1–1
(FSC) Encinitas 0–3 Ewyyinna (FLN) 0–0 0–3
(MIU) Young Horses 2–6 Mount Nussizhadani (KPZ) 0–2 2–4
(ASG) Miners FC 4–1 Kráfinn FC (HRJ) 1–1 3–0
(CPV) Las Marías 3–6 Bandeirantes (CAF) 1–2 2–4
(CRM) Shihn’Dohm Island FC 3–4 Deportivo Peralta (AGU) 1–3 2–1
(DAR) Sterling City Stars 2–1 Sporting Ayacucho (WRL) 1–1 1–0
(JSY) Südtolzerio Kreuzfahrer a 3–3 Carnival City Samba (NSI) 1–1 2–2
(QPM) Valengren Kickers 3–3 a Zholtyi Koala (KPZ) 2–2 1–1
(WRL) Hoxvathor Seahawks 6–5 Rapid Jan Mayen FK (PIS) 3–2 3–3
(KPZ) Korichnevaya Luna 3–4 X Island Marauders (TAE) 2–1 1–3
(COM) Kitsilano Konquerors 2–4 Mapabore Juventud (AGU) 1–2 1–2
(ITB) Andozketa Wanderers a 2–2 Desportivo Espinal (CAF) 1–0 1–2
(QPM) Garrincha FC 4–3 Halcones de Maracaibo (WRL) 2–1 2–2
(AMV) Isla De Marte 2–5 Servette FC (VLD) 2–2 0–3
(KPZ) Nekromanti 9–3 KA Assyriarcha (PHO) 3–1 6–2
(JSY) New Demarnican Town 1–4 Juggzy FC (DAR) 1–0 0–4
Group stage draw
Group A
AS Vaud (VLD)
Porto Lacruz (CAF)
Hoxvathor Seahawks (WRL)
Südtolzerio Kreuzfahrer (JSY)
Gruop B
San Diego Iguanas (COM)
Nusira Lionta (VIL)
Nekromanti (KPZ)
Andozketa Wanderers (ITB)
Group C
Víkingur Bolúvík (HRJ)
Cedniavella (TUR)
Mapabore Juventud (AGU)
Royal Association (ASG)
Group D
X Island Marauders (TAE)
Afton FC (JSY)
San Pablo (AGU)
Sterling City Stars (DAR)
Group E
FC Ville Noir (CKY)
Garrincha FC (QPM)
Bandeirantes (CAF)
Pelethas United (COS)
Group F
Northtown United (LLF)
CF Clan Tropa (AGU)
Mount Nussizhadani (KPZ)
Miners FC (ASG)
Group G
Dudsbury (SSO)
Juggzy FC (DAR)
Zholtyi Koala (KPZ)
Goyoreh (ZRB)
Group H
FC Almintora (TUR)
Ewyyinna (FLN)
Deportivo Peralta (AGU)
Servette FC (VLD)