Advertisement
by The Kytler Peninsulae » Fri Sep 10, 2021 12:44 pm
by The Jovannic » Sat Sep 11, 2021 2:25 am
by Commonwealth of Baker Park » Sat Sep 11, 2021 2:28 am
by South Jeolerina » Sat Sep 11, 2021 6:21 am
Group A
South Jeolerina 9–9 Qasden (10–9 OT) (Scorinated by Quebec and Shingoryeo)
Barhe 9–13 Taxonomic Kingdoms
Delaclava 5–18 HUElavia
Magnecia 5–4 Abanhfleft
# Team P W OL L GF GA GD Pts
1 HUElavia 6 5 0 1 78 44 34 15 Qualified for Ro16
2 Taxonomic Kingdoms 6 5 0 1 62 36 26 15 Qualified for Ro16
3 South Jeolerina 6 4 0 2 72 69 3 12 Qualified for Ro20, but can qualify for Ro16
4 Qasden 6 3 1 2 46 41 5 10 Qualified for Ro20, but can qualify for Ro16
5 Abanhfleft 6 3 0 3 48 49 -1 9
6 Magnecia 6 2 0 4 40 53 -13 6 Can only qualify for Ro20
7 Delaclava 6 2 0 4 46 65 -19 6 Can only qualify for Ro20
8 Barhe 6 0 0 6 54 89 -35 0 Eliminated
Group B
Kriegiersien 9–7 Melbergia
Natanians and Nosts 9–7 Venmere
Banija 18–6 Bollonich
Northwest Kalactin 10–7 The Kytler Peninsulae
# Team P W OL L GF GA GD Pts
1 Banija 6 6 0 0 94 43 51 18 Qualified for Ro16
2 Natanians and Nosts 6 5 0 1 62 48 14 15 Qualified for Ro16
3 Kriegiersien 6 4 1 1 69 46 23 13 Qualified for Ro16
4 Venmere 6 3 0 3 53 47 6 9 Can only qualify for Ro20
5 Melbergia 6 3 0 3 53 60 -7 9 Can only qualify for Ro20
6 Bollonich 6 2 0 4 43 66 -23 6 Can only qualify for Ro20
7 Northwest Kalactin 6 1 0 5 43 86 -43 3 Eliminated
8 The Kytler Peninsulae 6 0 0 6 41 62 -21 0 Eliminated
Group C
Sylestone 14–7 Praxedes
Kohnhead 7–4 The Jovannic
Murderbum 4–18 Baker Park
Isle Noire 6–7 Nyowani Kitara
# Team P W OL L GF GA GD Pts
1 Baker Park 6 5 0 1 76 42 34 15 Qualified for Ro20, but can qualify for Ro16
2 Sylestone 6 5 0 1 66 48 18 15 Qualified for Ro20, but can qualify for Ro16
3 Kohnhead 6 4 1 1 46 38 8 13 Qualified for Ro20, but can qualify for Ro16
4 Nyowani Kitara 6 4 0 2 54 64 -10 12 Qualified for Ro20, but can qualify for Ro16
5 Praxedes 6 2 0 4 58 68 -10 6 Can only qualify for Ro20
6 Murderbum 6 2 0 4 60 86 -26 6 Can only qualify for Ro20
7 The Jovannic 6 1 1 4 61 60 1 4 Can only qualify for Ro20
8 Isle Noire 6 1 1 4 45 60 -15 4 Can only qualify for Ro20
Group D
The Cordian Isles 7–7 Cassadaigua (9–8 OT)
Har Yarok 9–11 Ranoria
Quebec and Shingoryeo 7–13 Tropicorp
Beaverriver 9–14 Sarzonia
# Team P W OL L GF GA GD Pts
1 Sarzonia 6 6 0 0 84 47 37 18 Qualified for Ro16
2 The Cordian Isles 6 5 0 1 63 38 25 15 Qualified for Ro16
3 Beaverriver 6 3 0 3 57 46 11 9
4 Tropicorp 6 3 0 3 58 54 4 9
5 Ranoria 6 3 0 3 57 66 -9 9
6 Quebec and Shingoryeo 6 2 0 4 57 79 -22 6 Can only qualify for Ro20
7 Cassadaigua 6 1 1 4 50 72 -22 4 Eliminated
8 Har Yarok 6 1 0 5 52 76 -24 3 Eliminated
Notes:
1) MD7 fixtures: Tropicorp vs Beaverriver, Ranoria vs Quebec and Shingoryeo. As such, at least 1 of Beaverriver/Tropicorp will earn more than 9 points, so Quebec cannot get higher than 4th by pure GD.
by Cassadaigua » Sat Sep 11, 2021 7:56 am
by Cassadaigua » Sat Sep 11, 2021 8:04 am
by Sarzonia » Sat Sep 11, 2021 1:14 pm
by Sylestone » Sat Sep 11, 2021 10:18 pm
Mills; Dammer - Myers - McGill; Fiedler - King (c) - Rosenhain; Bungaree - Cox - Collingwood
MD1: Kohnhead 7-4 Sylestone @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD2: Sylestone 9-5 Baker Park @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD3: Murderbum 15-24 Sylestone @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD4: Sylestone 9-8 The Jovannic @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD5: Isle Noire 8-9 Sylestone @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD6: Sylestone 14-7 Praxedes @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD7: Nyowani Kitara - Sylestone @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
by Commonwealth of Baker Park » Sat Sep 11, 2021 11:27 pm
by Taxonomic Kingdoms » Sun Sep 12, 2021 12:01 am
by South Jeolerina » Sun Sep 12, 2021 5:41 am
Group A
Abanhfleft 2-14 South Jeolerina (Scorinated by The Licentian Isles)
HUElavia 9–3 Magnecia
Taxonomic Kingdoms 12–4 Delaclava
Qasden 4–4 Barhe (6–5 OT)
# Team P W OL L GF GA GD Pts
1 HUElavia 7 6 0 1 87 47 40 18 Ro16
2 Taxonomic Kingdoms 7 6 0 1 74 40 34 18 Ro16
3 South Jeolerina 7 5 0 2 87 71 16 15 Ro16
4 Qasden 7 4 1 2 52 47 5 13 Ro20
5 Abanhfleft 7 3 0 4 50 63 -13 9 Ro20
6 Magnecia 7 2 0 5 43 62 -19 6
7 Delaclava 7 2 0 5 50 77 -27 6
8 Barhe 7 0 1 6 59 95 -36 1
Group B
The Kytler Peninsulae 10–12 Kriegiersien
Bollonich 9–9 Northwest Kalactin (12–9 OT)
Venmere 4–12 Banija
Melbergia 7–9 Natanians and Nosts
# Team P W OL L GF GA GD Pts
1 Banija 7 7 0 0 106 47 59 21 Ro16
2 Natanians and Nosts 7 6 0 1 73 56 17 18 Ro16
3 Kriegiersien 7 5 1 1 82 58 24 16 Ro16
4 Venmere 7 3 0 4 57 59 -2 9 Ro20
5 Melbergia 7 3 0 4 60 69 -9 9 Ro20
6 Bollonich 7 3 0 4 55 75 -20 9
7 Northwest Kalactin 7 1 1 5 52 98 -46 4
8 The Kytler Peninsulae 7 0 0 7 51 74 -23 0
Group C
Nyowani Kitara 9–15 Sylestone
Baker Park 21–2 Isle Noire
The Jovannic 14–13 Murderbum
Praxedes 4–17 Kohnhead
# Team P W OL L GF GA GD Pts
1 Baker Park 7 6 0 1 97 44 53 18 Ro16
2 Sylestone 7 6 0 1 84 59 25 18 Ro16
3 Kohnhead 7 5 1 1 64 44 20 16 Ro16
4 Nyowani Kitara 7 4 0 3 63 79 -16 12 Ro20
5 The Jovannic 7 2 1 4 75 74 1 7 Ro20
6 Praxedes 7 2 0 5 63 85 -22 6
7 Murderbum 7 2 0 5 75 101 -26 6
8 Isle Noire 7 1 1 5 49 84 -35 4
Group D
Sarzonia 14–8 The Cordian Isles
Tropicorp 12–9 Beaverriver
Ranoria 18–4 Quebec and Shingoryeo
Cassadaigua 8–9 Har Yarok
# Team P W OL L GF GA GD Pts
1 Sarzonia 7 7 0 0 98 55 43 21 Ro16
2 The Cordian Isles 7 5 0 2 73 53 20 15 Ro16
3 Tropicorp 7 4 0 3 70 63 7 12 Ro16
4 Ranoria 7 4 0 3 75 70 5 12 Ro20
5 Beaverriver 7 3 0 4 66 58 8 9 Ro20
6 Har Yarok 7 2 0 5 61 84 -23 6
7 Quebec and Shingoryeo 7 2 0 5 61 97 -36 6
8 Cassadaigua 7 1 1 5 59 83 -24 4
## GR Team P W OL L GF GA GD Pts
1 B1 Banija 7 7 0 0 106 47 59 21 Ro16
2 D1 Sarzonia 7 7 0 0 98 55 43 21 Ro16
3 C1 Baker Park 7 6 0 1 97 44 53 18 Ro16
4 A1 HUElavia 7 6 0 1 87 47 40 18 Ro16
---------------------------------------------------------------------------
5 A2 Taxonomic Kingdoms 7 6 0 1 74 40 34 18 Ro16
6 C2 Sylestone 7 6 0 1 84 59 25 18 Ro16
7 B2 Natanians and Nosts 7 6 0 1 73 56 17 18 Ro16
8 D2 The Cordian Isles 7 5 0 2 73 53 20 15 Ro16
---------------------------------------------------------------------------
9 B3 Kriegiersien 7 5 1 1 82 58 24 16 Ro16
10 C3 Kohnhead 7 5 1 1 64 44 20 16 Ro16
11 A3 South Jeolerina 7 5 0 2 87 71 16 15 Ro16
12 D3 Tropicorp 7 4 0 3 70 63 7 12 Ro16
---------------------------------------------------------------------------
13 A4 Qasden 7 4 1 2 52 47 5 13 Ro20
14 D4 Ranoria 7 4 0 3 75 70 5 12 Ro20
15 C4 Nyowani Kitara 7 4 0 3 63 79 -16 12 Ro20
16 B4 Venmere 7 3 0 4 57 59 -2 9 Ro20
---------------------------------------------------------------------------
17 D5 Beaverriver 7 3 0 4 66 58 8 9 Ro20
18 B5 Melbergia 7 3 0 4 60 69 -9 9 Ro20
19 A5 Abanhfleft 7 3 0 4 50 63 -13 9 Ro20
20 C5 The Jovannic 7 2 1 4 75 74 1 7 Ro20
Qasden (13) vs The Jovannic (20)
Ranoria (14) vs Abanhfleft (19)
Nyowani Kitara (15) vs Melbergia (18)
Venmere (16) vs Beaverriver (17)
by Kriegiersien » Sun Sep 12, 2021 11:24 am
by The Cordian Isles » Sun Sep 12, 2021 2:03 pm
by Sarzonia » Mon Sep 13, 2021 10:51 am
by Nyowani Kitara » Mon Sep 13, 2021 11:03 am
by Ranoria » Mon Sep 13, 2021 10:00 pm
by South Jeolerina » Tue Sep 14, 2021 6:13 am
## GR Team P W OL L GF GA GD Pts
1 B1 Banija 7 7 0 0 106 47 59 21
2 D1 Sarzonia 7 7 0 0 98 55 43 21
3 C1 Baker Park 7 6 0 1 97 44 53 18
4 A1 HUElavia 7 6 0 1 87 47 40 18
5 A2 Taxonomic Kingdoms 7 6 0 1 74 40 34 18
6 C2 Sylestone 7 6 0 1 84 59 25 18
7 B2 Natanians and Nosts 7 6 0 1 73 56 17 18
8 D2 The Cordian Isles 7 5 0 2 73 53 20 15
----------------------------------------------------------------------
9 B3 Kriegiersien 7 5 1 1 82 58 24 16
10 C3 Kohnhead 7 5 1 1 64 44 20 16
11 A3 South Jeolerina 7 5 0 2 87 71 16 15
12 D3 Tropicorp 7 4 0 3 70 63 7 12
14 D4 Ranoria 7 4 0 3 75 70 5 12
15 C4 Nyowani Kitara 7 4 0 3 63 79 -16 12
17 D5 Beaverriver 7 3 0 4 66 58 8 9
20 C5 The Jovannic 7 2 1 4 75 74 1 7
by Sarzonia » Tue Sep 14, 2021 11:44 am
by Kriegiersien » Tue Sep 14, 2021 3:02 pm
by Sylestone » Tue Sep 14, 2021 5:37 pm
Mills; Davisr - Myers - McGill; Fiedler - King (c) - Rosenhain; Bungaree - Cross - Collingwood
MD1: Kohnhead 7-4 Sylestone @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD2: Sylestone 9-5 Baker Park @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD3: Murderbum 15-24 Sylestone @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD4: Sylestone 9-8 The Jovannic @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD5: Isle Noire 8-9 Sylestone @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD6: Sylestone 14-7 Praxedes @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
MD7: Nyowani Kitara 9-15 Sylestone @ Jisonira Lane, Donbester, South Jeolerina
Round of 16: Sylestone - South Jeolerina @ Moose Centre, Jeolerina City, South Jeolerina
by The Cordian Isles » Tue Sep 14, 2021 6:33 pm
by Commonwealth of Baker Park » Tue Sep 14, 2021 8:41 pm
by Ranoria » Tue Sep 14, 2021 9:14 pm
by Natanians and Nosts » Tue Sep 14, 2021 10:53 pm
by Taxonomic Kingdoms » Wed Sep 15, 2021 2:17 am
Advertisement
Users browsing this forum: Ko-oren, Quebec and Shingoryeo, Squornshelan Remnant States, Tumbra
Advertisement