PSL P W D L For Ag +/- Pts
1 CSKA Tiraspol 34 24 6 4 57 18 +39 78 Champions, Champions' League
2 Union Rheinburg 34 21 7 6 56 24 +32 70 Challengers' Cup
3 Dinamo Bender 34 21 5 8 64 36 +28 68 Challengers' Cup, Cup Winners' Cup
4 Sheriff Tiraspol 34 17 11 6 42 26 +16 62 Challengers' Cup
5 Admiral Novorossiysk 34 17 9 8 59 32 +27 60
6 Dinamo Macaresti 34 13 11 10 28 25 +3 50
7 Shakhtar Rheinburg 34 14 8 12 32 30 +2 50
8 Rotor Dnistrosh 34 12 13 9 27 20 +7 49
9 Masyafspor 34 12 6 16 24 42 -18 42
10 Fortuna Novonikolaysk 34 11 8 15 25 26 -1 41
11 Kesselburger Kickers 34 11 6 17 23 43 -20 39
12 Metallurgist Beledor 34 9 9 16 21 32 -11 36
13 Lokomotiv Novosverdlovsk 34 10 6 18 39 62 -23 36
14 Derinkuyuspor 34 8 11 15 21 34 -13 35
15 Spartak Tiraspol 34 8 9 17 45 56 -11 33
16 Ufa Verkhovyansk 34 7 12 15 30 47 -17 33 Relegation playoff
17 Vorpommern Nyqvist 34 9 5 20 38 53 -15 32 Relegated to NPFL
18 Chernomorets Bratsk 34 6 10 18 46 71 -25 28 Relegated to NPFL
Congratulations to CSKA Tiraspol, your 2033-34 Pridnestrovian Super League champions!
2033-34 PFS-Kubok
International broadcasts are limited only to the Third Round due to broadcasters' contractual obligations
Third Round
Kesselburger Kickers 0-2 Dinamo Bender (0-2 agg)
Szigetszentmiklos 1-2 Torpedo Yeralenko (1-2 agg)
Fortuna Novonikolaysk 0-2 Admiral Novorossiysk (0-2 agg)
Masyafspor 0-1 Ufa Verkhovyansk (0-1 agg)
FK Pridnestrovskaya Gavan 1-2 Vorpommern Nyqvist (1-2 agg)
Union Rheinburg 1-0 Dinamo Macaresti (1-0 agg)
Wormatia Wewelsburg 1-1 Latakiaspor (1-1 AET, 1-1 agg, 3-1 PKs)
Chernomorets Bratsk 1-0 Elektrik Admiralnaya (1-0 agg)
Quarterfinals
Union Rheinburg 1-0 Admiral Novorossiysk (1-0 agg)
Ufa Verkhovyansk 1-3 Dinamo Bender (1-3 agg)
Wormatia Wewelsburg 1-0 Chernomorets Bratsk (1-0 agg)
Vorpommern Nyqvist 2-3 Torpedo Yeralenko (2-3 agg)
Semifinals
Torpedo Yeralenko 2-0 Wormatia Wewelsburg (2-0 agg)
Wormatia Wewelsburg 1-3 Torpedo Yeralenko (1-5 agg)
Union Rheinburg 2-2 Dinamo Bender (2-2 agg)
Dinamo Bender 3-0 Union Rheinburg (5-2 agg)
Final
Torpedo Yeralenko 1-5 Dinamo Bender (1-5 agg)
Congratulations to Dinamo Bender, your 2033-34 PFS-Kubok winners!
Pridnestrovia (PDN) qualifiers
Puppet of Abanhfleft
IFCF Champions League: CSKA Tiraspol
IFCF Challengers Cup: Union Rheinburg, Dinamo Bender, Sheriff Tiraspol
Cup Winners' Cup: Dinamo Bender
Rushmore Copa de Campeones: CSKA Tiraspol