2049-50 Darmeni Football Season: March
Tuesday, March 1, 2050
Series A
Brady City United 2–3 Lynx FC
Scott City FC 5–2 Chippewa Valley United FC
Sportklub Palerma 1–1 Darmen City United
Austin FC 1–1 Rogerton Valladar CF
High Point FC 1–1 Olympique Chuckio
Romanopolis United 4–5 Atlético Augusta
Vogler City Force 1–1 Menomonie United
Brham United 2–1 MTK Kingsville
Chuckio FC 1–0 Rogerton Rebels FC
Royal PFC 3–1 Club Jim Falls
Sterling City United 2–2 Tempala United Saints
Haiti Border Dogs 1–3 IFK Liverpool United
Thursday, March 3, 2050
Series A
Sterling City United 2-0 Olympique Chuckio
Tempala United Saints 2-1 Austin FC
Scott City FC 3-0 Johnho United
Lynx FC 0-0 Vogler City Force
Chippewa Valley United FC 1-0 Menomonie United
Darmen City United 3-0 Rogerton Rebels FC
Club Jim Falls 2-2 High Point FC
Sportklub Palerma 2-3 MTK Kingsville
IFK Liverpool United 1-0 Rogerton Valladar CF
Brady City United 2-1 Atlético Augusta
Royal PFC 0-1 Romanopolis United
Haiti Border Dogs 1-1 Brham United
FC Excellence 1-1 Chuckio FC
Saturday, March 5, 2050
Series A
IFK Liverpool United 1–2 Sterling City United
Tempala United Saints 1–1 Royal PFC
Club Jim Falls 2–1 Sportklub Palerma
Rogerton Rebels FC 1–3 Brham United
MTK Kingsville 3–0 Vogler City Force
Menomonie United 0–2 Romanopolis United
Atlético Augusta 3–1 High Point FC
Olympique Chuckio 2–1 Austin FC
Rogerton Valladar CF 2–1 Johnho United
Darmen City United 1–1 Scott City FC
Chippewa Valley United FC 4–1 Brady City United
Lynx FC 6–1 FC Excellence
Series B-Capital
AFC Scott City 0–1 Buckingham AFC
Suburban Warriors 3–1 Metro Police FC
Excelsior Buckingham 1–4 Café FC
Tyne River Wanderers 2–1 Buckingham Municipal FC
Series B-Central
Bloomer FC 2–1 Altoona FC
Maxford FC 1–2 Super-Mare AFC
Kingsville FC 1–4 Rural Amateurs FC
AFC Cleveland 1–3 North Bloomer Brewers
Ajax Pisuvar FC 0–0 Rotashen FC
Series B-Coastal
Ellesmere United 2–1 Hallie FC
Upper Township FC 1–1 Seacoast United SC
Port and Nelson Glory 1–2 Berbari FC
Sporting Rigerata United 2–0 Bledia Arba FC
Series B-North
Northern Kickers 2–2 Juggzy FC
Eau Claire United 1–1 Springfield United
New Istria FC 2–2 Tilden United
RB Maidenhead 4–0 Sporting Eau Claire
Series B-Northwest
South Liverpool FC 0–1 FC Valleyboys
CF United Cotdelapomais 1–3 Guard FC
Huntington Yorkers FC 3–1 FC Carmadin Liverpool
FC Stade-Ulani 1–2 Liverpool Dockers AFC
Hugh Town Millionaires 1–1 Tamarindia Exiles FC
Series B-South
Southern FC 2–1 FC Sete
Violet Crown FC 2–1 Nyancato FC
Yalvore United 3–2 SC Times
Rushmore United 3–1 Yalvore Olympics
Metro FC 2–4 Racing Johnho
Series B-Southeast
Rogerton United 1–0 Portes Ava Winemakers FC
Rogerton Whitecaps 2–2 Kalenda National FC
Kalenda Petrol FC 1–2 Chavarría Petrolero
Portes Ava United 2–1 Hispania Rogerton
Kalenda United 0–0 CF Sudeste
Portes Ava FC 3–1 FC Dynamo Kalenda
Rogerton Railroad FC 0–0 Cialis FC
Series B-West
Royal Romanopolis 2–0 Kingston Gardens FC
Hendricks City Kickers 4–0 SHAAS Tempala FC
Ironopolis SC 1–0 Lionsgate Dutch Lions FC
FC Eric City 2–1 Leicester Square FC
Nauti FC 3–1 OGC Nauti
Starburg FC 0–1 Stanley United FC
Jim Falls Marksmen 0–1 Saint-Louis FC
Thursday, March 10, 2050
Vilitan Cove Invitational First Round
Royal Crystal Palace (CRY) 4-0 Lynx FC
Saturday, March 12, 2050
National Cup Quarterfinals
Rogerton Valladar CF 2–0 Sporting Rigerata United
MTK Kingsville 4–6 Atlético Augusta
Menomonie United 1–2 Sportklub Palerma
Johnho United 1–0 Chippewa Valley United FC
Tuesday, March 15, 2050
Champions' League Round of Sixteen
Cednia Beach AFC (TUR) 3–1 MTK Kingsville
Thursday, March 17, 2050
Vilitan Cove Invitational First Round
Lynx FC 0-1 Royal Crystal Palace (CRY)
Saturday, March 19, 2050
Series A
FC Excellence 2–1 Chippewa Valley United FC
Brady City United 2–1 Darmen City United
Scott City FC 0–0 Club Jim Falls
Johnho United 2–1 Olympique Chuckio
Austin FC 1–2 Atlético Augusta
High Point FC 2–1 Menomonie United
Romanopolis United 2–2 MTK Kingsville
Vogler City Force 2–3 Rogerton Rebels FC
Brham United 1–4 Chuckio FC
Sportklub Palerma 3–1 Tempala United Saints
Royal PFC 3–1 IFK Liverpool United
Sterling City United 4–0 Haiti Border Dogs
Series B-Capital
Buckingham Municipal FC 0–2 Excelsior Buckingham
Café FC 2–1 Suburban Warriors
Metro Police FC 4–0 AFC Scott City
Series B-Central
Rotashen FC 1–0 AFC Cleveland
North Bloomer Brewers 5–0 Kingsville FC
Rural Amateurs FC 1–1 Maxford FC
Super-Mare AFC 1–0 Cadott United
Altoona FC 5–1 Warwick Warriors
Series B-Coastal
Bledia Arba FC 3–0 Port and Nelson Glory
Berbari FC 0–2 Upper Township FC
Seacoast United SC 3–0 Ellesmere United
Hallie FC 2–2 Beaconsfield Old Boys
Series B-North
Sporting Eau Claire 1–4 New Istria FC
Tilden United 1–3 Eau Claire United
Springfield United 3–1 Northern Kickers
Series B-Northwest
Tamarindia Exiles FC 3–1 FC Stade-Ulani
Liverpool Dockers AFC 1–1 Huntington Yorkers FC
FC Carmadin Liverpool 1–2 CF United Cotdelapomais
Guard FC 2–2 Mansfield United FC
FC Valleyboys 2–2 Exiles of Time United
Series B-South
Racing Johnho 2–2 Rushmore United
Yalvore Olympics 2–2 Yalvore United
SC Times 2–0 Violet Crown FC
Nyancato FC 2–0 Johnho City
FC Sete 3–1 Valencies FC
Series B-Southeast
Portes Ava Winemakers FC 2–3 Rogerton Railroad FC
Cialis FC 2–1 Portes Ava FC
FC Dynamo Kalenda 3–2 Kalenda United
CF Sudeste 2–1 Portes Ava United
Hispania Rogerton 1–0 Kalenda Petrol FC
Chavarría Petrolero 0–1 Rogerton Whitecaps
Kalenda National FC 2–1 Rogerton United
Series B-West
Kingston Gardens FC 5–1 Jim Falls Marksmen
Saint-Louis FC 1–0 Starburg FC
Stanley United FC 1–2 Nauti FC
OGC Nauti 3–1 FC Eric City
Leicester Square FC 2–2 Ironopolis SC
Lionsgate Dutch Lions FC 0–2 Hendricks City Kickers
SHAAS Tempala FC 0–2 Royal Romanopolis
Wednesday, March 23, 2050
Series A
Austin FC 1-2 Sterling City United
Johnho United 1-1 Tempala United Saints
Vogler City Force 2-2 Scott City FC
Menomonie United 1-0 Lynx FC
Rogerton Rebels FC 0-0 Chippewa Valley United FC
High Point FC 1-1 Darmen City United
MTK Kingsville 1-0 Club Jim Falls
Rogerton Valladar CF 0-0 Sportklub Palerma
Atlético Augusta 1-1 IFK Liverpool United
Romanopolis United 2-0 Brady City United
Brham United 0-0 Royal PFC
Chuckio FC 1-1 Haiti Border Dogs
Olympique Chuckio 1-1 FC Excellence
Saturday, March 26, 2050
Series A
Haiti Border Dogs 4–2 Royal PFC
IFK Liverpool United 1–1 Sportklub Palerma
Tempala United Saints 2–3 Scott City FC
Chuckio FC 1–0 Vogler City Force
Rogerton Rebels FC 0–1 Romanopolis United
MTK Kingsville 5–0 High Point FC
Menomonie United 2–2 Austin FC
Atlético Augusta 2–1 Johnho United
Olympique Chuckio 3–1 Rogerton Valladar CF
Club Jim Falls 1–2 Brady City United
Darmen City United 3–0 FC Excellence
Chippewa Valley United FC 2–5 Lynx FC
Series B-Capital
AFC Scott City 0–3 Café FC
Suburban Warriors 2–1 Buckingham Municipal FC
Excelsior Buckingham 2–2 Tyne River Wanderers
Series B-Central
Bloomer FC 4–1 Super-Mare AFC
Cadott United 1–1 Rural Amateurs FC
Maxford FC 0–2 North Bloomer Brewers
Kingsville FC 2–1 Rotashen FC
AFC Cleveland 0–4 Ajax Pisuvar FC
Series B-Coastal
RCD Peterborough Energy 2–1 Hallie FC
Beaconsfield Old Boys 0–4 Seacoast United SC
Ellesmere United 0–1 Berbari FC
Upper Township FC 2–2 Bledia Arba FC
Port and Nelson Glory 2–0 Sporting Rigerata United
Series B-North
Northern Kickers 3–1 Tilden United
Eau Claire United 1–0 Sporting Eau Claire
New Istria FC 1–0 RB Maidenhead
Series B-Northwest
South Liverpool FC 2–0 Guard FC
Mansfield United FC 4–1 FC Carmadin Liverpool
CF United Cotdelapomais 1–2 Liverpool Dockers AFC
Huntington Yorkers FC 2–0 Tamarindia Exiles FC
FC Stade-Ulani 0–3 Hugh Town Millionaires
Series B-South
Southern FC 0–2 Nyancato FC
Johnho City 1–3 SC Times
Violet Crown FC 0–0 Yalvore Olympics
Yalvore United 4–0 Racing Johnho
Rushmore United 3–1 Metro FC
Series B-Southeast
Kalenda National FC 2–0 Portes Ava Winemakers FC
Rogerton United 5–1 Chavarría Petrolero
Rogerton Whitecaps 1–2 Hispania Rogerton
Kalenda Petrol FC 1–2 CF Sudeste
Portes Ava United 1–0 FC Dynamo Kalenda
Kalenda United 2–3 Cialis FC
Portes Ava FC 2–0 Rogerton Railroad FC
Series B-West
SHAAS Tempala FC 0–2 Kingston Gardens FC
Royal Romanopolis 0–2 Lionsgate Dutch Lions FC
Hendricks City Kickers 4–3 Leicester Square FC
Ironopolis SC 2–0 OGC Nauti
FC Eric City 1–2 Stanley United FC
Nauti FC 3–2 Saint-Louis FC
Starburg FC 1–0 Jim Falls Marksmen
Wednesday, March 30, 2050
Series A
Lynx FC 3–1 Darmen City United
FC Excellence 1–4 Club Jim Falls
Brady City United 0–1 Tempala United Saints
Rogerton Valladar CF 2–1 Atlético Augusta
Johnho United 0–0 Menomonie United
Austin FC 0–3 MTK Kingsville
High Point FC 1–0 Rogerton Rebels FC
Romanopolis United 3–0 Chuckio FC
Vogler City Force 1–1 Brham United
Scott City FC 3–2 IFK Liverpool United
Sportklub Palerma 4–1 Haiti Border Dogs
Royal PFC 1–2 Sterling City United