Medal Event Entries: 554
Average: 50
Standard Deviation: 19.94804403
Demonstration Event Entries: 2
Average: 50
AQUATICS
DIVING
Men’s 3 m Springboard (2)
Jeremiah Waters;CMT;37
Ezekial Pariah;CMT;39
Men’s 10 m Platform (2)
Kevin Masters-Jones;CMT;49
Jerry Gillard;CMT;34
Men’s Synchronized 3 m Springboard (1 team of 2)
Jeremiah Waters/Ezekial Pariah;CMT;33
Men’s Synchronized 10 m Platform (1 team of 2)
Kevin Masters-Jones/Jerry Gillard;CMT;35
Women’s 3 m Springboard (2)
Jacqueline Briggs-Thompson;CMT;90
Letitia Briggs-Thompson;CMT;75
Women’s 10 m Platform (2)
Anastasie Marie-Jones;CMT;90
Mikaelie Pont;CMT;88
Women’s Synchronized 3 m Springboard (1 team of 2)
Jacqueline Briggs-Thompson/Letitia Briggs-Thompson;CMT;82
Women’s Synchronized 10 m Platform (1 team of 2)
Anastasie Marie-Jones/Mikaelie Pont;CMT;94
SWIMMING
Men’s 50 m Freestyle (2)
Mauri Canson;CMT;36
Dario Juck;CMT;31
Men’s 100 m Freestyle (2)
Mauri Canson;CMT;41
Dario Juck;CMT;30
Men’s 200 m Freestyle (2)
Mauri Canson;CMT;36
Vierri Pent;CMT;30
Men’s 400 m Freestyle (2)
Vierri Pent;CMT;47
Kenneth Yi;CMT;42
Men’s 800 m Freestyle (2)
Kenneth Yi;CMT;52
Larson Miguel;CMT;32
Men’s 1500 m Freestyle (2)
Eduard Pontiff;CMT;99
Frank Koff;CMT;45
Men’s 100 m Backstroke (2)
Mauri Canson;CMT;30
Gun-Min Byun;CMT;30
Men’s 200 m Backstroke (2)
Gun-Min Byun;CMT;36
Law Paulson;CMT;30
Men’s 100 m Breaststroke (2)
Caro Hill;CMT;30
Raul Gregorio;CMT;30
Men’s 200 m Breaststroke (2)
Caro Hill;CMT;30
Raul Gregorio;CMT;30
Men’s 100 m Butterfly (2)
Sebastian Nye;CMT;31
Dominick Krazen;CMT;30
Men’s 200 m Butterfly (2)
Sebastian Nye;CMT;30
Domimick Krazen;CMT;30
Men’s 200 m Individual Medley (2)
Sebastian Nye;CMT;30
Raul Gregorio;CMT;30
Men’s 400 m Individual Medley (2)
Vierri Pent;CMT;30
Giles Merkoff;CMT;30
Men’s 4×100 m Freestyle Relay (1 team of 4)
Mauri Canson/Dario Juck/Winston Bareilles/Chuck Watson;CMT;30
Men’s 4×200 m Freestyle Relay (1 team of 4)
Mauri Canson/Dario Juck/Winston Bareilles/Chuck Watson;CMT;30
Men’s 4×100 m Medley Relay (1 team of 4)
Mauri Canson/Gun-Min Byun/Caro Hill/Sebastian Nye;CMT;30
Men’s 10 km Marathon (2)
Ivan Piotrowski;CMT;30
Sylvester Sierzant;CMT;30
Women’s 50 m Freestyle (2)
Tijana Mikolajczak;CMT;30
Natali Kovalchuk;CMT;30
Women’s 100 m Freestyle (2)
Tijana Mikolajczak;CMT;38
Natali Kovalchuk;CMT;41
Women’s 200 m Freestyle (2)
Liiya Nishikawa;CMT;31
Weronika Faucheux;CMT;29
Women’s 400 m Freestyle (2)
Veca Niemec;CMT;38
Alisa Uchiyama;CMT;39
Women’s 800 m Freestyle (2)
Nanami Lefevre;CMT;49
Jody Moreno;CMT;47
Women’s 1500 m Freestyle (2)
Nanami Lefevre;CMT;44
Jody Moreno;CMT;42
Women’s 100 m Backstroke (2)
Concetta Pruitt;CMT;41
Penelope Wade;CMT;35
Women’s 200 m Backstroke (2)
Concetta Pruitt;CMT;43
Penelope Wade;CMT;36
Women’s 100 m Breaststroke (2)
Dollie Armstrong;CMT;30
Chrystal Salinas;CMT;30
Women’s 200 m Breaststroke (2)
Dollie Armstrong;CMT;30
Chrystal Salinas;CMT;30
Women’s 100 m Butterfly (2)
Claudette Singleton;CMT;30
Lois Ayala;CMT;30
Women’s 200 m Butterfly (2)
Claudette Singleton;CMT;33
Lois Ayala;CMT;31
Women’s 200 m Individual Medley (2)
Rachael Nguyen;CMT;30
Maureen Aguilar;CMT;30
Women’s 400 m Individual Medley (2)
Rachael Nguyen;CMT;30
Maureen Aguilar;CMT;39
Women’s 4×100 m Freestyle Relay (1 team of 4)
Tijana Mikolajczak/Natali Kovalchuk/Lorna Carlson/Brigitte Barnett;CMT;31
Women’s 4×200 m Freestyle Relay (1 team of 4)
Tijana Mikolajczak/Natali Kovalchuk/Lorna Carlson/Brigitte Barnett;CMT;30
Women’s 4×100 m Medley Relay (1 team of 4)
Tijana Mikolajczak/Concetta Pruitt/Dollie Armstrong/Claudette Singleton;CMT;30
Women’s 10 km Marathon (2)
Jodi Marquez;CMT;30
Julie Richardson;CMT;30
Mixed 4×100 m Medley Relay (1 team of 4)
Tijana Mikolajczak/Concetta Pruitt/Caro Hill/Sebastian Nye;CMT;37
ARTISTIC SWIMMING
Men’s Duet (1 team of 2)
Jeramy Clarke/Pablo Leonard;CMT;61
Men’s Team (1 team)
Chromatika;CMT;44
Women’s Duet (1 team of 2)
Julianne Clarke/Rosa Alio;CMT;46
Women’s Team (1 team)
Chromatika;CMT;36
WATER POLO
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;36
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;36
ARCHERY
Men’s Individual (3)
Frederick von Marshall;CMT;100
Isaak Kristoffer;CMT;100
Hugo de Vries;CMT;100
Women’s Individual (3)
Sofia Blackinesz;CMT;100
Franz Cedostera;CMT;100
Nedira Anderstef;CMT;100
ATHLETICS
Men’s 100 m (3)
Simon Imes;CMT;31
Feodoro Winston;CMT;30
Farin Myol;CMT;30
Men’s 200 m (3)
Simon Imes;CMT;30
Feodoro Winston;CMT;30
Farin Myol;CMT;30
Men’s 400 m (3)
Yarin Nikolai;CMT;32
Liam Marx;CMT;30
Aticus Sioma;CMT;30
Men’s 800 m (3)
Yarin Nikolai;CMT;30
Liam Marx;CMT;30
Mark Pitt;CMT;30
Men’s 1500 m (3)
Mark Pitt;CMT;40
Tadoro Gin;CMT;36
Omar Viktor;CMT;32
Men’s 5000 m (3)
Hwang-Myeong Kim;CMT;44
Nicholas Sing;CMT;42
Gem Mu;CMT;40
Men’s 10000 m (3)
Hwang-Myeong Kim;CMT;100
Xiyi Li;CMT;100
Joseph Hillard;CMT;90
Men’s 110 m Hurdles (3)
Mattias Siv;CMT;44
Vax Sind;CMT;42
Dumas Sund;CMT;40
Men’s 400 m Hurdles (3)
Willis Vrehai;CMT;42
Lund Dre;CMT;40
Elias Smol;CMT;38
Men’s 3000 m Steeplechase (3)
Su-Byun Kim;CMT;40
Enders Man;CMT;38
William Muster;CMT;36
Men’s 4×100 m Relay (1 team of 4)
Simon Imes/Feodoro Winston/Farin Myol/Olin Neggles;CMT;30
Men’s 4×400 m Relay (1 team of 4)
Yarin Nikolai/Liam Marx/Aticus Sioma/Manson Himes;CMT;48
Men’s Marathon (3)
Jericho Cotts;CMT;88
Einstein Paulie;CMT;76
Nero Miles;CMT;64
Men’s 20 km Walk (3)
Chung Newman;CMT;32
Granville Baxter;CMT;30
Joseph Moses;CMT;30
Men’s 50 km Walk (3)
Efren Anderson;CMT;32
Jae Silva;CMT;30
Andres Alvarado;CMT;30
Men’s High Jump (3)
Ellsworth Haas;CMT;90
Alex Delacruz;CMT;36
Rey Wall;CMT;32
Men’s Pole Vault (3)
Marc Franklin;CMT;42
Kelley Parker;CMT;38
Augustus Buckley;CMT;30
Men’s Long Jump (3)
Cornelius Pitman;CMT;32
Marcos Bradshaw;CMT;30
Domenic Miranda;CMT;30
Men’s Triple Jump (3)
Merle Munoz;CMT;30
Margarito Bryant;CMT;30
Buster Jiminez;CMT;30
Men’s Shot Put (3)
Jeong Vincent;CMT;30
Jung Thomas;CMT;30
Reagan Leroy;CMT;30
Men’s Discus Throw (3)
Olivier Duboix;CMT;30
Justice Mercier;CMT;30
Thorald Dennis;CMT;30
Men’s Hammer Throw (3)
Martin Petit;CMT;30
Jimmy Garcia;CMT;30
Lawrence Laurent;CMT;30
Men’s Javelin Throw (3)
Patrick Durand;CMT;30
Eugene Lefebvre;CMT;30
Alfred Shelton;CMT;30
Men’s Decathlon (3)
Leon Christianson;CMT;80
Marin Novikov;CMT;40
Albert Pavlov;CMT;26
Women’s 100 m (3)
Donna Solovyov;CMT;31
Joyce Tkachuk;CMT;30
Janet Moroz;CMT;30
Women’s 200 m (3)
Donna Solovyov;CMT;31
Joyce Tkachuk;CMT;30
Anna Adam;CMT;30
Women’s 400 m (3)
Anna Adam;CMT;30
Brenda Kravchenko;CMT;30
Diana Morozov;CMT;30
Women’s 800 m (3)
Brenda Kravchenko;CMT;30
Diana Morozov;CMT;30
Maria Marchenko;CMT;30
Women’s 1500 m (3)
Zarina Parlova;CMT;100
Allie Straza;CMT;100
Morgane Elison;CMT;90
Women’s 5000 m (3)
Wren Oliynyk;CMT;50
Hayden Martin;CMT;44
Filippa Bogdanov;CMT;40
Women’s 10000 m (3)
Wren Oliynyk;CMT;44
Hayden Martin;CMT;38
Filippa Bogdanov;CMT;30
Women’s 100 m Hurdles (3)
Yeong-Ja Han;CMT;42
Ji-Hu Choi;CMT;32
Su-Bin Kang;CMT;30
Women’s 400 m Hurdles (3)
Yeong-Ja Han;CMT;30
Ji-Hu Choi;CMT;30
Su-Bin Kang;CMT;30
Women’s 3000 m Steeplechase (3)
Min-Jun Lee;CMT;55
Mi-Kyung Gang;CMT;50
Yi-Sol Jun;CMT;45
Women’s 4×100 m Relay (1 team of 4)
Donna Solovyov/Joyce Tkachuk/Janet Moroz/Sylvan Myer;CMT;30
Women’s 4×400 m Relay (1 team of 4)
Anna Adam/Brena Kravchenko/Dina Morozov/Fannie McAdam;CMT;40
Women’s Marathon (3)
Sora Shimizu;CMT;70
Tomomi Tsunoda;CMT;45
Yoshiko Kato;CMT;33
Women’s 20 km Walk (3)
Mizuki Kitagawa;CMT;70
Ran Kazama;CMT;45
Seo-Hyun Lee;CMT;33
Women’s 50 km Walk (3)
Hyun-Joo Kim;CMT;70
Aina Moto;CMT;45
Yasu Koizumi;CMT;33
Women’s High Jump (3)
Seong Yi Park;CMT;70
Rio Arima;CMT;45
Izumi Choe;CMT;33
Women’s Pole Vault (3)
Elvire Noel;CMT;70
Pierrette Pelletier;CMT;45
Michelle Lachapelle;CMT;33
Women’s Long Jump (3)
Elvire Noel;CMT;60
Marie-Laure Calvin;CMT;45
Judith Guillot;CMT;30
Women’s Triple Jump (3)
Anouk Bonnay;CMT;60
Bronislava Leblanc;CMT;45
Lucille Coste;CMT;30
Women’s Shot Put (3)
Lilianne Bélanger;CMT;60
Yevgeniya Joly;CMT;45
Agnes Nikolaev;CMT;30
Women’s Discus Throw (3)
Felicienne Sokolov;CMT;75
Zinoviya Felix;CMT;42
Fyokla Patenaude;CMT;33
Women’s Hammer Throw (3)
Muriel Monette;CMT;75
Sandar Paget;CMT;42
Eveline Saubageon;CMT;33
Women’s Javelin Throw (3)
Nadege Novikov;CMT;75
Nelli Lucas;CMT;42
Raisa Faucher;CMT;33
Women’s Heptathlon (3)
Ulyana Jean;CMT;75
Anette Parent;CMT;42
Alexia Monet;CMT;33
Mixed 4×400 m Relay (1 team of 4)
Willis Vrehai/Lund Dre/Anna Adam/Brenda Kravchenko;CMT;35
BADMINTON
Men’s Singles (2)
Bo-Jung Kim;CMT;45
Myung-Hyuk Dang;CMT;35
Men’s Doubles (2 teams of 2)
Drakos Aramais/Simian Aramais;CMT;45
Olar Hyak/Jericho Jones;CMT;35
Women’s Singles (2)
Miranda Guillem;CMT;45
Makayla Lovisan;CMT;35
Women’s Doubles (2 teams of 2)
Sierra Charles/Emy Charles;CMT;45
Laura Annox/Emilee Norad;CMT;35
Mixed Doubles (2 teams of 2)
Matthew Beres/Cynthia Beres;CMT;45
Jo-An Byun/Lee-Sung Park;CMT;35
BASKETBALL
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;55
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;55
Men’s 3x3 (1 team)
Chromatika;CMT;55
Women’s 3x3 (1 team)
Chromatika;CMT;55
BASEBALL-SOFTBALL
Men’s Baseball (1 team)
Chromatika;CMT;50
Women’s Softball (1 team)
Chromatika;CMT;50
BOXING
Men’s Flyweight (1)
Jusmon Nicholas;CMT;75
Men’s Featherweight (1)
Marcus Aillet;CMT;45
Men’s Lightweight (1)
Bill Munoz;CMT;35
Men’s Welterweight (1)
Cho-Han Myung;CMT;45
Men’s Middleweight (1)
Kirrahe Elin;CMT;55
Men’s Light Heavyweight (1)
Pierrot Thuvalie;CMT;65
Men’s Heavyweight (1)
Harvey Mike;CMT;55
Men’s Super Heavyweight (1)
Eddie Simon;CMT;35
Women’s Flyweight (1)
Catheline Boss;CMT;75
Women’s Featherweight (1)
Caitlyn Polly;CMT;45
Women’s Lightweight (1)
Naomi Walters;CMT;35
Women’s Welterweight (1)
Isabella Maurice;CMT;45
Women’s Middleweight (1)
Paulina Xioli;CMT;55
Women’s Light Heavyweight (1)
Emma Illius;CMT;65
Women’s Heavyweight (1)
Mykalie Epps;CMT;55
Women’s Super Heavyweight (1)
Lina Ivers;CMT;35
CANOE
SLALOM
Men’s C-1 (1)
Mi-Shik Lee;CMT;55
Men’s K-1 (1)
Gyoto Karahami;CMT;45
Women’s C-1 (1)
Jeo-Soo Park;CMT;35
Women’s K-1 (1)
Baha Kimani;CMT;85
SPRINT
Men’s C-1 1000 m (1)
Francois Delachamps;CMT;55
Men’s C-2 1000 m (1 team of 2)
Lars Somai/Clarence Somai;CMT;45
Men’s K-1 200 m (1)
Wildred Vorenstein;CMT;35
Men’s K-1 1000 m (1)
Perry Jones;CMT;85
Men’s K-2 1000 m (1 team of 2)
Do-Hyuk Jang/Bo-Seok Jang;CMT;55
Men’s K-4 1000 m (1 team of 4)
Do-Hyuk Jang/Bo-Seok Jang/Min-Jeok Park/So-Dak Park;CMT;45
Women’s C-1 200 m (1)
Kalista Neon;CMT;42
Women’s C-2 500 m (1 team of 2)
Beatrice Pollard/Milana Pollard;CMT;32
Women’s K-1 200 m (1)
Selina An;CMT;45
Women’s K-1 500 m (1)
Nyala Anstoff;CMT;35
Women’s K-2 500 m (1 team of 2)
Miala Bai/Lyoso Pickering;CMT;55
Women’s K-4 500 m (1 team of 4)
Miala Bai/Lyoso Pickering/Kandice Evers/Isabella Gallant;CMT;65
CYCLING
BMX
Men’s Freestyle (2)
Benson Pollard;CMT;75
Drew Liott;CMT;70
Men’s Racing (3)
Tyoko Hyorashi;CMT;65
Modak Kang;CMT;55
Shin-Hyuk Park;CMT;45
Women’s Freestyle (2)
Myaka Cull;CMT;75
Xena Ian;CMT;70
Women’s Racing (3)
Myaka Cull;CMT;65
Ji-Eun Park;CMT;55
Saria Myala;CMT;45
MOUNTAIN BIKING
Men’s (3)
Frederico Kashova;CMT;65
Clement Kilan;CMT;55
Terry Mangston;CMT;45
Women’s (3)
Klara Joss;CMT;65
Jana Kiro;CMT;55
Aera Pons;CMT;45
ROAD
Men’s Road Race (5)
Myata Kilonai;CMT;50
Ik-Su Do;CMT;50
Isaac Miles;CMT;35
Samuel Donaldson;CMT;35
Donald Riffe;CMT;30
Men’s Time Trial (2)
Lawspm Drett;CMT;65
Timothy Plock;CMT;35
Women’s Road Race (4)
Annabelle Miso;CMT;50
Lara Brelle;CMT;50
Nellie Jikose;CMT;35
Liara Jung;CMT;35
Women’s Time Trial (2)
Mo-Bin Park;CMT;65
Petra Irkov;CMT;35
TRACK
Men’s Keirin (2)
Markos Lang;CMT;55
Kai Immon;CMT;45
Men’s Omnium (1)
Pan Hoa;CMT;45
Men’s Sprint (2)
Barry Pillar;CMT;55
Ruka Asp;CMT;45
Men’s Team Pursuit (1 team of 4)
Barry Pillar/Ruka Asp/Madri Sahan/Byun Lang;CMT;45
Men’s Team Sprint (1 team of 3)
Barry Pillar/Ruka Asp/Madri Sahan;CMT;45
Men’s Madison (1 team of 2)
Yero Swain/Emitt Juxton;CMT;45
Women’s Keirin (2)
Asahi Kyonoro;CMT;55
Hillary Eckstein;CMT;45
Women’s Omnium (1)
Pepper Illarion;CMT;45
Women’s Sprint (2)
Mera Vekstoff;CMT;55
Ophelia Vekstoff;CMT;45
Women’s Team Pursuit (1 team of 4)
Mera Vekstoff/Ophelia Vekstoff/June Earent/Naoli Bask;CMT;45
Women’s Team Sprint (1 team of 2)
Mera Vekstoff/Ophelia Vekstoff;CMT;55
Women’s Madison (1 team of 2)
Candice Ian/Kandice Piorro;CMT;45
EQUESTRIAN
DRESSAGE
Individual (3)
Edward Kyung;CMT;60
Duan Py;CMT;45
Uriah Hyak;CMT;35
EVENTING
Individual (3)
Lana Ceff;CMT;60
Amora Hygystaff;CMT;45
Gena Milken;CMT;35
JUMPING
Individual (3)
Rilas Sil;CMT;60
Co Vuwana;CMT;45
Pux Tilan;CMT;35
FENCING
Men’s Individual Épée (3)
Juriah Sands;CMT;90
Carson Teodore;CMT;90
Myung-Shik Jang;CMT;90
Men’s Individual Foil (3)
Viktor Asimov;CMT;90
Terrance Vicomb;CMT;90
Sandoval Liere;CMT;90
Men’s Individual Sabre (3)
Xazi Igfhan;CMT;90
Potter Kiero;CMT;90
Odo Watson;CMT;90
Women’s Individual Épée (3)
Ami Wallace;CMT;90
Estelle Roberts;CMT;90
Cara-Ann Stewart;CMT;80
Women’s Individual Foil (3)
Do-Yeun Park;CMT;90
Ji-Min Jung;CMT;90
Bo-Ra Kim;CMT;90
Women’s Individual Sabre (3)
Jinyi Xiang;CMT;90
Sara Hoyashimi;CMT;95
Gina Carth;CMT;90
FOOTBALL
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;75
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;75
GOLF
Men’s Individual (3)
Kurt Roberts;CMT;60
Jyung-Shik Lee;CMT;45
Nevin Pietr;CMT;35
Women’s Individual (3)
Kim Lorai;CMT;60
Addison Morales;CMT;45
Suvi Andworf;CMT;35
GYMNASTICS
ARTISTIC
Men’s (4)
Sevin Mu;CMT;60
Varrus Kiles;CMT;45
Gerrard Thepsten;CMT;35
Ricky Jones;CMT;35
Women’s (4)
Owana Pikale;CMT;60
Mirianne Nikolai-Jones;CMT;45
Annasophia Enderson;CMT;35
Sophie Jund;CMT;35
RHYTHMIC
Men’s Individual (2)
Manson Jackson;CMT;55
Jackson Elliott;CMT;45
Men’s Group (1 team)
Chromatika;CMT;55
Women’s Individual (2)
Ji-Soo Min;CMT;55
Soo-Min Byun;CMT;45
Women’s Group (1 team)
Chromatika;CMT;45
TRAMPOLINE
Men’s (2)
Pollard Heights;CMT;75
Adam Feng;CMT;35
Women’s (2)
Miles Silven;CMT;75
James Suvi;CMT;35
HANDBALL
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;85
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;85
HOCKEY
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;45
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;45
JUDO
Men’s 60 kg (1)
Reka Jun;CMT;65
Men’s 66 kg (1)
Shi-Hyuk Park;CMT;55
Men’s 73 kg (1)
Kilo Baharashi;CMT;45
Men’s 81 kg (1)
Odina Moll;CMT;55
Men’s 90 kg (1)
Locke Jungsten;CMT;65
Men’s 100 kg (1)
Puma Jeckert;CMT;55
Men’s Over 100 kg (1)
Wang Yuan;CMT;45
Women’s 48 kg (1)
Camille DuPont;CMT;65
Women’s 52 kg (1)
Maidemoiselle Laure;CMT;55
Women’s 57 kg (1)
Larissa Lendt;CMT;45
Women’s 63 kg (1)
Sarai Ipbal;CMT;55
Women’s 70 kg (1)
Anise Joff;CMT;65
Women’s 78 kg (1)
Beatrice Millica;CMT;55
Women’s Over 78 kg (1)
Cina Minster;CMT;55
KARATE
KATA
Men’s Individual (1)
Oren Nyung;CMT;75
Women’s Individual (1)
Whitney Pan;CMT;75
KUMITE
Men’s 67 kg (1)
Man-Sae Lee;CMT;65
Men’s 75 kg (1)
Peng Ngyuen;CMT;45
Men’s Over 75 kg (1)
Pierre Larriott;CMT;55
Women’s 55 kg (1)
Jung-Mi Lee;CMT;65
Women’s 61 kg (1)
Sayo Baharayi;CMT;55
Women’s Over 61 kg (1)
Yera Amodov;CMT;45
MODERN PENTATHLON
Men’s (2)
Dimitrioff Friberg;CMT;100
Ji-Soo Chang;CMT;100
Women’s (2)
So-Ran Dae;CMT;100
An-Min Jung;CMT;100
ROWING
Men’s Single Sculls (1)
Giles Bucannon;CMT;55
Men’s Double Sculls (1 team of 2)
Jerry Mund/Qarim Mudoff;CMT;45
Men’s Lightweight Double Sculls (1 team of 2)
Avery Sull/Baron Misty;CMT;45
Men’s Quadruple Sculls (1 team of 4)
Jung-Hyuk Bin/Meong-Jae Park/Il-Hae Jung/Il-Suk Lee;CMT;55
Men’s Coxless Pairs (1 team of 2)
Taki Sumahali/Kama Byuri;CMT;55
Men’s Coxless Fours (1 team of 4)
Kevin Nielson/Everett Jones/Jonah Iverson/Amos Somas;CMT;45
Men’s Coxed Eights (1 team)
Chromatika;CMT;55
Women’s Single Sculls (1)
Bella Coxx;CMT;65
Women’s Double Sculls (1 team of 2)
Sara Bora/Ann Borales;CMT;75
Women’s Lightweight Double Sculls (1 team of 2)
Anne-Marie Bostein/Marie-Laure Delafosse;CMT;65
Women’s Quadruple Sculls (1 team of 4)
Hilari Johnston/Falore Johnstson/Rebecca Minsk/Carol Minsk;CMT;75
Women’s Coxless Pairs (1 team of 2)
Cara Ling/Laura Mostoff;CMT;65
Women’s Coxless Fours (1 team of 4)
Isabella Sands/Eva Sands/Julliard Sands/Lyala Sands;CMT;65
Women’s Coxed Eights (1 team)
Chromatika;CMT;75
RUGBY SEVENS
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;35
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;35
SAILING
Men’s One-Person Dinghy (1)
Cameron Dash;CMT;90
Men’s Two-Person Dinghy (1 team of 2)
Filo Anders/Mario Anders;CMT;88
Men’s Heavyweight Dinghy (1)
Asher Sindt;CMT;92
Men’s Windsurfer (1)
Wilhelm de Gries;CMT;98
Men’s Skiff (1 team of 2)
Amos Hawk/Zeka Hoff;CMT;96
Women’s One-Person Dinghy (1)
Doya Ming;CMT;45
Women’s Two-Person Dinghy (1 team of 2)
Do-Eun Jung/Byung-Shik Park;CMT;55
Women’s Heavyweight Dinghy (1)
Josephine Mantt;CMT;35
Women’s Windsurfer (1)
Sephora Ansott;CMT;45
Women’s Skiff (1 team of 2)
Paulina Swena/Lina-Marie Swena;CMT;35
Mixed Multihull (1 team of 2)
Charles Preston/Samantha Hughes;CMT;100
SHOOTING
Men’s 10 m Air Pistol (2)
Mark Sung;CMT;45
Jones Dedra;CMT;35
Men’s 25 m Rapid Fire Pistol (2)
Andol Myrr;CMT;45
Dant Moll;CMT;35
Men’s 10 m Air Rifle (2)
Karl Lanoff;CMT;45
Pietr Ansovv;CMT;35
Men’s 50 m Rifle Three Positions (2)
Mattias Pyung;CMT;45
Samuel Illox;CMT;35
Men’s Trap (2)
Ji-Hyuk Park;CMT;45
Owen Pott;CMT;35
Men’s Skeet (2)
Ying Pang;CMT;45
Sung Mollat;CMT;35
Women’s 10 m Air Pistol (2)
Victoire Suli;CMT;75
Laria Myun;CMT;65
Women’s 25 m Pistol (2)
Victoire Suli;CMT;75
Laria Myun;CMT;65
Women’s 10 m Air Rifle (2)
Morgan Issai;CMT;75
Elle Porele;CMT;65
Women’s 50 m Rifle Three Positions (2)
Kera Ansov;CMT;95
Riley Mingaella;CMT;65
Women’s Trap (2)
Jaysa Lomai;CMT;75
Hila Nekea;CMT;65
Women’s Skeet (2)
Paola Licette;CMT;75
Canta Pix;CMT;65
Mixed Pistol Team (1 team of 2)
Mark Sung/Victoire Sulli;CMT;60
Mixed Rifle Team (1 team of 2)
Karl Lanoff/Morgan Issai;CMT;65
Mixed Trap Team (1 team of 2)
Ji-Hyuk Park/Jaysa Lomai;CMT;65
SKATEBOARDING
Men’s Park (2)
Karlos Siemoff;CMT;90
Mi-Do Park;CMT;85
Men’s Street (2)
Simon Paro;CMT;90
Lars Werren;CMT;85
Women’s Park (2)
Ah-Ri Myung;CMT;90
Bido Myori;CMT;85
Women’s Street (2)
Pea Sankert;CMT;90
Sera Alkenstamp;CMT;85
SPORT CLIMBING
Men’s Combined (2)
Myung-Hyun Park;CMT;90
Hyun-Soo Lee;CMT;85
Women’s Combined (2)
Jang-Hyee Park;CMT;90
Hyo-Jung Kim;CMT;85
SURFING
Men’s Shortboard (2)
Myun Eanett;CMT;35
Yuma Migolaff;CMT;20
Women’s Shortboard (2)
Olyna Angckei;CMT;35
Naya Pickering;CMT;35
TABLE TENNIS
[b]Men’s Singles (2)
Midri Molsk;CMT;55
Dia Sol;CMT;45
Men’s Team (1 team of 3)
Midri Molsk/Dia Sol/Liam Suvri;CMT;50
Women’s Singles (2)
Kristina Agilsond;CMT;35
Nera Kome;CMT;35
Women’s Team (1 team of 3)
Kristina Agilsond/Nera Kome/Ling Do;CMT;45
Mixed Doubles (1 team of 2)
Midri Molsk/Kristina Agilsond;CMT;50
TAEKWONDO
Men’s 58 kg (1)
Damon Isan;CMT;35
Men’s 68 kg (1)
Americo Bowang;CMT;45
Men’s 80 kg (1)
Cameron Roswalt;CMT;45
Men’s Over 80 kg (1)
Bang Dwang;CMT;45
Women’s 49 kg (1)
Cieren Moitte;CMT;35
Women’s 57 kg (1)
Omana Pith;CMT;35
Women’s 67 kg (1)
Ysabelle Wing;CMT;35
Women’s Over 67 kg (1)
Annabelle Effort;CMT;75
TENNIS
Men’s Singles (4)
Jonah Bastion;CMT;55
Jonas Sillian;CMT;45
Marcos Neadre;CMT;35
Pierre Canari;CMT;35
Men’s Doubles (2 teams of 2)
Ma-Rae Kim/Ryu-Sik Jung;CMT;45
Jing-Pae Lee/Myung-Tak Park;CMT;35
Women’s Singles (4)
Yolena Mingleff;CMT;55
Francine Devon;CMT;45
Cina Flint;CMT;35
Anise Milon;CMT;35
Women’s Doubles (2 teams of 2)
Sigrund Dolstottir/Usula Dolstottir;CMT;45
Rowena Yae/Mare Punst;CMT;35
Mixed Doubles (2 teams of 2)
Lars Prent/Lark Killars;CMT;45
Anders Pier/Qara Millark;CMT;45
TRIATHLON
Men’s (3)
So-Hyak Jun;CMT;25
Mi-Pil Im;CMT;25
Jung-Sik Do;CMT;25
Women’s (3)
Ji-Myun So;CMT;25
Ji-Yung Lee;CMT;35
So-Jin Kyung;CMT;35
Mixed Team Relay (1 team of 4)
So-Hyak Jun/Mi-Pil Im/Ji-Myun So/Ji-Yung Lee;CMT;50
VOLLEYBALL
BEACH
Men’s (2 teams of 2)
James Ingott/Kevin Masters;CMT;30
Mauricio Anglott/Pierre Mitt;CMT;30
Women’s (2 teams of 2)
Michelle Etoile/Charisma Lariott;CMT;90
Kirsten Jan/Jung-Mi Do;CMT;40
INDOOR
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;30
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;30
WEIGHTLIFTING
Men’s 61 kg (1)
Justin Leclerc;CMT;35
Men’s 67 kg (1)
Matkia Millard;CMT;50
Men’s 73 kg (1)
Isael Pyung;CMT;50
Men’s 81 kg (1)
Amos Thieu;CMT;50
Men’s 96 kg (1)
Pillar Ryung;CMT;50
Men’s 109 kg (1)
Gwen Jukkar;CMT;50
Men’s Over 109 kg (1)
Robert Dumois;CMT;50
Women’s 49 kg (1)
Amara Juxton;CMT;50
Women’s 55 kg (1)
Mi-Sae Byun;CMT;50
Women’s 59 kg (1)
Ginevra Sung;CMT;50
Women’s 64 kg (1)
Jo-Hae Kim;CMT;50
Women’s 76 kg (1)
Sally Ysera;CMT;50
Women’s 87 kg (1)
Riley Mox;CMT;50
Women’s Over 87 kg (1)
Carrie Art;CMT;50
WRESTLING
FREESTYLE
Men’s 57 kg (1)
Spiros Anaedragon;CMT;60
Men’s 65 kg (1)
Faidon Pox;CMT;60
Men’s 74 kg (1)
Yiannis Sullar;CMT;60
Men’s 86 kg (1)
Serafin Millok;CMT;60
Men’s 97 kg (1)
Stergios Vassal;CMT;60
Men’s 125 kg (1)
Pantaleimon Vanir;CMT;60
Women’s 50 kg (1)
Alkmena Song;CMT;60
Women’s 53 kg (1)
Hailee Sanfield;CMT;60
Women’s 57 kg (1)
Gorgo Demitrios;CMT;75
Women’s 62 kg (1)
Mi-Sun Kim;CMT;55
Women’s 68 kg (1)
Miri Jungste;CMT;55
Women’s 76 kg (1)
Greca Istahar;CMT;75
GRECO-ROMAN
Men’s 60 kg (1)
Ilyas Sukim;CMT;60
Men’s 67 kg (1)
Theodoris Mikoff;CMT;60
Men’s 77 kg (1)
Nektarios Suvall;CMT;40
Men’s 87 kg (1)
Anistos Korelli;CMT;45
Men’s 97 kg (1)
Teukros Nanott;CMT;40
Men’s 130 kg (1)
Ophelios Sett;CMT;45
Women’s 50 kg (1)
Fleur de Pant;CMT;40
Women’s 53 kg (1)
Laria Mist;CMT;40
Women’s 57 kg (1)
Misty Pea;CMT;40
Women’s 62 kg (1)
Berry Jimo;CMT;40
Women’s 68 kg (1)
Evra Nehemiah;CMT;40
Women’s 76 kg (1)
Vera Mist;CMT;45
DEMONSTRATION SPORT
AMERICAN FOOTBALL
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;25
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;75
DIVING
Men’s 3 m Springboard (2)
Jeremiah Waters;CMT;37
Ezekial Pariah;CMT;39
Men’s 10 m Platform (2)
Kevin Masters-Jones;CMT;49
Jerry Gillard;CMT;34
Men’s Synchronized 3 m Springboard (1 team of 2)
Jeremiah Waters/Ezekial Pariah;CMT;33
Men’s Synchronized 10 m Platform (1 team of 2)
Kevin Masters-Jones/Jerry Gillard;CMT;35
Women’s 3 m Springboard (2)
Jacqueline Briggs-Thompson;CMT;90
Letitia Briggs-Thompson;CMT;75
Women’s 10 m Platform (2)
Anastasie Marie-Jones;CMT;90
Mikaelie Pont;CMT;88
Women’s Synchronized 3 m Springboard (1 team of 2)
Jacqueline Briggs-Thompson/Letitia Briggs-Thompson;CMT;82
Women’s Synchronized 10 m Platform (1 team of 2)
Anastasie Marie-Jones/Mikaelie Pont;CMT;94
SWIMMING
Men’s 50 m Freestyle (2)
Mauri Canson;CMT;36
Dario Juck;CMT;31
Men’s 100 m Freestyle (2)
Mauri Canson;CMT;41
Dario Juck;CMT;30
Men’s 200 m Freestyle (2)
Mauri Canson;CMT;36
Vierri Pent;CMT;30
Men’s 400 m Freestyle (2)
Vierri Pent;CMT;47
Kenneth Yi;CMT;42
Men’s 800 m Freestyle (2)
Kenneth Yi;CMT;52
Larson Miguel;CMT;32
Men’s 1500 m Freestyle (2)
Eduard Pontiff;CMT;99
Frank Koff;CMT;45
Men’s 100 m Backstroke (2)
Mauri Canson;CMT;30
Gun-Min Byun;CMT;30
Men’s 200 m Backstroke (2)
Gun-Min Byun;CMT;36
Law Paulson;CMT;30
Men’s 100 m Breaststroke (2)
Caro Hill;CMT;30
Raul Gregorio;CMT;30
Men’s 200 m Breaststroke (2)
Caro Hill;CMT;30
Raul Gregorio;CMT;30
Men’s 100 m Butterfly (2)
Sebastian Nye;CMT;31
Dominick Krazen;CMT;30
Men’s 200 m Butterfly (2)
Sebastian Nye;CMT;30
Domimick Krazen;CMT;30
Men’s 200 m Individual Medley (2)
Sebastian Nye;CMT;30
Raul Gregorio;CMT;30
Men’s 400 m Individual Medley (2)
Vierri Pent;CMT;30
Giles Merkoff;CMT;30
Men’s 4×100 m Freestyle Relay (1 team of 4)
Mauri Canson/Dario Juck/Winston Bareilles/Chuck Watson;CMT;30
Men’s 4×200 m Freestyle Relay (1 team of 4)
Mauri Canson/Dario Juck/Winston Bareilles/Chuck Watson;CMT;30
Men’s 4×100 m Medley Relay (1 team of 4)
Mauri Canson/Gun-Min Byun/Caro Hill/Sebastian Nye;CMT;30
Men’s 10 km Marathon (2)
Ivan Piotrowski;CMT;30
Sylvester Sierzant;CMT;30
Women’s 50 m Freestyle (2)
Tijana Mikolajczak;CMT;30
Natali Kovalchuk;CMT;30
Women’s 100 m Freestyle (2)
Tijana Mikolajczak;CMT;38
Natali Kovalchuk;CMT;41
Women’s 200 m Freestyle (2)
Liiya Nishikawa;CMT;31
Weronika Faucheux;CMT;29
Women’s 400 m Freestyle (2)
Veca Niemec;CMT;38
Alisa Uchiyama;CMT;39
Women’s 800 m Freestyle (2)
Nanami Lefevre;CMT;49
Jody Moreno;CMT;47
Women’s 1500 m Freestyle (2)
Nanami Lefevre;CMT;44
Jody Moreno;CMT;42
Women’s 100 m Backstroke (2)
Concetta Pruitt;CMT;41
Penelope Wade;CMT;35
Women’s 200 m Backstroke (2)
Concetta Pruitt;CMT;43
Penelope Wade;CMT;36
Women’s 100 m Breaststroke (2)
Dollie Armstrong;CMT;30
Chrystal Salinas;CMT;30
Women’s 200 m Breaststroke (2)
Dollie Armstrong;CMT;30
Chrystal Salinas;CMT;30
Women’s 100 m Butterfly (2)
Claudette Singleton;CMT;30
Lois Ayala;CMT;30
Women’s 200 m Butterfly (2)
Claudette Singleton;CMT;33
Lois Ayala;CMT;31
Women’s 200 m Individual Medley (2)
Rachael Nguyen;CMT;30
Maureen Aguilar;CMT;30
Women’s 400 m Individual Medley (2)
Rachael Nguyen;CMT;30
Maureen Aguilar;CMT;39
Women’s 4×100 m Freestyle Relay (1 team of 4)
Tijana Mikolajczak/Natali Kovalchuk/Lorna Carlson/Brigitte Barnett;CMT;31
Women’s 4×200 m Freestyle Relay (1 team of 4)
Tijana Mikolajczak/Natali Kovalchuk/Lorna Carlson/Brigitte Barnett;CMT;30
Women’s 4×100 m Medley Relay (1 team of 4)
Tijana Mikolajczak/Concetta Pruitt/Dollie Armstrong/Claudette Singleton;CMT;30
Women’s 10 km Marathon (2)
Jodi Marquez;CMT;30
Julie Richardson;CMT;30
Mixed 4×100 m Medley Relay (1 team of 4)
Tijana Mikolajczak/Concetta Pruitt/Caro Hill/Sebastian Nye;CMT;37
ARTISTIC SWIMMING
Men’s Duet (1 team of 2)
Jeramy Clarke/Pablo Leonard;CMT;61
Men’s Team (1 team)
Chromatika;CMT;44
Women’s Duet (1 team of 2)
Julianne Clarke/Rosa Alio;CMT;46
Women’s Team (1 team)
Chromatika;CMT;36
WATER POLO
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;36
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;36
ARCHERY
Men’s Individual (3)
Frederick von Marshall;CMT;100
Isaak Kristoffer;CMT;100
Hugo de Vries;CMT;100
Women’s Individual (3)
Sofia Blackinesz;CMT;100
Franz Cedostera;CMT;100
Nedira Anderstef;CMT;100
ATHLETICS
Men’s 100 m (3)
Simon Imes;CMT;31
Feodoro Winston;CMT;30
Farin Myol;CMT;30
Men’s 200 m (3)
Simon Imes;CMT;30
Feodoro Winston;CMT;30
Farin Myol;CMT;30
Men’s 400 m (3)
Yarin Nikolai;CMT;32
Liam Marx;CMT;30
Aticus Sioma;CMT;30
Men’s 800 m (3)
Yarin Nikolai;CMT;30
Liam Marx;CMT;30
Mark Pitt;CMT;30
Men’s 1500 m (3)
Mark Pitt;CMT;40
Tadoro Gin;CMT;36
Omar Viktor;CMT;32
Men’s 5000 m (3)
Hwang-Myeong Kim;CMT;44
Nicholas Sing;CMT;42
Gem Mu;CMT;40
Men’s 10000 m (3)
Hwang-Myeong Kim;CMT;100
Xiyi Li;CMT;100
Joseph Hillard;CMT;90
Men’s 110 m Hurdles (3)
Mattias Siv;CMT;44
Vax Sind;CMT;42
Dumas Sund;CMT;40
Men’s 400 m Hurdles (3)
Willis Vrehai;CMT;42
Lund Dre;CMT;40
Elias Smol;CMT;38
Men’s 3000 m Steeplechase (3)
Su-Byun Kim;CMT;40
Enders Man;CMT;38
William Muster;CMT;36
Men’s 4×100 m Relay (1 team of 4)
Simon Imes/Feodoro Winston/Farin Myol/Olin Neggles;CMT;30
Men’s 4×400 m Relay (1 team of 4)
Yarin Nikolai/Liam Marx/Aticus Sioma/Manson Himes;CMT;48
Men’s Marathon (3)
Jericho Cotts;CMT;88
Einstein Paulie;CMT;76
Nero Miles;CMT;64
Men’s 20 km Walk (3)
Chung Newman;CMT;32
Granville Baxter;CMT;30
Joseph Moses;CMT;30
Men’s 50 km Walk (3)
Efren Anderson;CMT;32
Jae Silva;CMT;30
Andres Alvarado;CMT;30
Men’s High Jump (3)
Ellsworth Haas;CMT;90
Alex Delacruz;CMT;36
Rey Wall;CMT;32
Men’s Pole Vault (3)
Marc Franklin;CMT;42
Kelley Parker;CMT;38
Augustus Buckley;CMT;30
Men’s Long Jump (3)
Cornelius Pitman;CMT;32
Marcos Bradshaw;CMT;30
Domenic Miranda;CMT;30
Men’s Triple Jump (3)
Merle Munoz;CMT;30
Margarito Bryant;CMT;30
Buster Jiminez;CMT;30
Men’s Shot Put (3)
Jeong Vincent;CMT;30
Jung Thomas;CMT;30
Reagan Leroy;CMT;30
Men’s Discus Throw (3)
Olivier Duboix;CMT;30
Justice Mercier;CMT;30
Thorald Dennis;CMT;30
Men’s Hammer Throw (3)
Martin Petit;CMT;30
Jimmy Garcia;CMT;30
Lawrence Laurent;CMT;30
Men’s Javelin Throw (3)
Patrick Durand;CMT;30
Eugene Lefebvre;CMT;30
Alfred Shelton;CMT;30
Men’s Decathlon (3)
Leon Christianson;CMT;80
Marin Novikov;CMT;40
Albert Pavlov;CMT;26
Women’s 100 m (3)
Donna Solovyov;CMT;31
Joyce Tkachuk;CMT;30
Janet Moroz;CMT;30
Women’s 200 m (3)
Donna Solovyov;CMT;31
Joyce Tkachuk;CMT;30
Anna Adam;CMT;30
Women’s 400 m (3)
Anna Adam;CMT;30
Brenda Kravchenko;CMT;30
Diana Morozov;CMT;30
Women’s 800 m (3)
Brenda Kravchenko;CMT;30
Diana Morozov;CMT;30
Maria Marchenko;CMT;30
Women’s 1500 m (3)
Zarina Parlova;CMT;100
Allie Straza;CMT;100
Morgane Elison;CMT;90
Women’s 5000 m (3)
Wren Oliynyk;CMT;50
Hayden Martin;CMT;44
Filippa Bogdanov;CMT;40
Women’s 10000 m (3)
Wren Oliynyk;CMT;44
Hayden Martin;CMT;38
Filippa Bogdanov;CMT;30
Women’s 100 m Hurdles (3)
Yeong-Ja Han;CMT;42
Ji-Hu Choi;CMT;32
Su-Bin Kang;CMT;30
Women’s 400 m Hurdles (3)
Yeong-Ja Han;CMT;30
Ji-Hu Choi;CMT;30
Su-Bin Kang;CMT;30
Women’s 3000 m Steeplechase (3)
Min-Jun Lee;CMT;55
Mi-Kyung Gang;CMT;50
Yi-Sol Jun;CMT;45
Women’s 4×100 m Relay (1 team of 4)
Donna Solovyov/Joyce Tkachuk/Janet Moroz/Sylvan Myer;CMT;30
Women’s 4×400 m Relay (1 team of 4)
Anna Adam/Brena Kravchenko/Dina Morozov/Fannie McAdam;CMT;40
Women’s Marathon (3)
Sora Shimizu;CMT;70
Tomomi Tsunoda;CMT;45
Yoshiko Kato;CMT;33
Women’s 20 km Walk (3)
Mizuki Kitagawa;CMT;70
Ran Kazama;CMT;45
Seo-Hyun Lee;CMT;33
Women’s 50 km Walk (3)
Hyun-Joo Kim;CMT;70
Aina Moto;CMT;45
Yasu Koizumi;CMT;33
Women’s High Jump (3)
Seong Yi Park;CMT;70
Rio Arima;CMT;45
Izumi Choe;CMT;33
Women’s Pole Vault (3)
Elvire Noel;CMT;70
Pierrette Pelletier;CMT;45
Michelle Lachapelle;CMT;33
Women’s Long Jump (3)
Elvire Noel;CMT;60
Marie-Laure Calvin;CMT;45
Judith Guillot;CMT;30
Women’s Triple Jump (3)
Anouk Bonnay;CMT;60
Bronislava Leblanc;CMT;45
Lucille Coste;CMT;30
Women’s Shot Put (3)
Lilianne Bélanger;CMT;60
Yevgeniya Joly;CMT;45
Agnes Nikolaev;CMT;30
Women’s Discus Throw (3)
Felicienne Sokolov;CMT;75
Zinoviya Felix;CMT;42
Fyokla Patenaude;CMT;33
Women’s Hammer Throw (3)
Muriel Monette;CMT;75
Sandar Paget;CMT;42
Eveline Saubageon;CMT;33
Women’s Javelin Throw (3)
Nadege Novikov;CMT;75
Nelli Lucas;CMT;42
Raisa Faucher;CMT;33
Women’s Heptathlon (3)
Ulyana Jean;CMT;75
Anette Parent;CMT;42
Alexia Monet;CMT;33
Mixed 4×400 m Relay (1 team of 4)
Willis Vrehai/Lund Dre/Anna Adam/Brenda Kravchenko;CMT;35
BADMINTON
Men’s Singles (2)
Bo-Jung Kim;CMT;45
Myung-Hyuk Dang;CMT;35
Men’s Doubles (2 teams of 2)
Drakos Aramais/Simian Aramais;CMT;45
Olar Hyak/Jericho Jones;CMT;35
Women’s Singles (2)
Miranda Guillem;CMT;45
Makayla Lovisan;CMT;35
Women’s Doubles (2 teams of 2)
Sierra Charles/Emy Charles;CMT;45
Laura Annox/Emilee Norad;CMT;35
Mixed Doubles (2 teams of 2)
Matthew Beres/Cynthia Beres;CMT;45
Jo-An Byun/Lee-Sung Park;CMT;35
BASKETBALL
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;55
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;55
Men’s 3x3 (1 team)
Chromatika;CMT;55
Women’s 3x3 (1 team)
Chromatika;CMT;55
BASEBALL-SOFTBALL
Men’s Baseball (1 team)
Chromatika;CMT;50
Women’s Softball (1 team)
Chromatika;CMT;50
BOXING
Men’s Flyweight (1)
Jusmon Nicholas;CMT;75
Men’s Featherweight (1)
Marcus Aillet;CMT;45
Men’s Lightweight (1)
Bill Munoz;CMT;35
Men’s Welterweight (1)
Cho-Han Myung;CMT;45
Men’s Middleweight (1)
Kirrahe Elin;CMT;55
Men’s Light Heavyweight (1)
Pierrot Thuvalie;CMT;65
Men’s Heavyweight (1)
Harvey Mike;CMT;55
Men’s Super Heavyweight (1)
Eddie Simon;CMT;35
Women’s Flyweight (1)
Catheline Boss;CMT;75
Women’s Featherweight (1)
Caitlyn Polly;CMT;45
Women’s Lightweight (1)
Naomi Walters;CMT;35
Women’s Welterweight (1)
Isabella Maurice;CMT;45
Women’s Middleweight (1)
Paulina Xioli;CMT;55
Women’s Light Heavyweight (1)
Emma Illius;CMT;65
Women’s Heavyweight (1)
Mykalie Epps;CMT;55
Women’s Super Heavyweight (1)
Lina Ivers;CMT;35
CANOE
SLALOM
Men’s C-1 (1)
Mi-Shik Lee;CMT;55
Men’s K-1 (1)
Gyoto Karahami;CMT;45
Women’s C-1 (1)
Jeo-Soo Park;CMT;35
Women’s K-1 (1)
Baha Kimani;CMT;85
SPRINT
Men’s C-1 1000 m (1)
Francois Delachamps;CMT;55
Men’s C-2 1000 m (1 team of 2)
Lars Somai/Clarence Somai;CMT;45
Men’s K-1 200 m (1)
Wildred Vorenstein;CMT;35
Men’s K-1 1000 m (1)
Perry Jones;CMT;85
Men’s K-2 1000 m (1 team of 2)
Do-Hyuk Jang/Bo-Seok Jang;CMT;55
Men’s K-4 1000 m (1 team of 4)
Do-Hyuk Jang/Bo-Seok Jang/Min-Jeok Park/So-Dak Park;CMT;45
Women’s C-1 200 m (1)
Kalista Neon;CMT;42
Women’s C-2 500 m (1 team of 2)
Beatrice Pollard/Milana Pollard;CMT;32
Women’s K-1 200 m (1)
Selina An;CMT;45
Women’s K-1 500 m (1)
Nyala Anstoff;CMT;35
Women’s K-2 500 m (1 team of 2)
Miala Bai/Lyoso Pickering;CMT;55
Women’s K-4 500 m (1 team of 4)
Miala Bai/Lyoso Pickering/Kandice Evers/Isabella Gallant;CMT;65
CYCLING
BMX
Men’s Freestyle (2)
Benson Pollard;CMT;75
Drew Liott;CMT;70
Men’s Racing (3)
Tyoko Hyorashi;CMT;65
Modak Kang;CMT;55
Shin-Hyuk Park;CMT;45
Women’s Freestyle (2)
Myaka Cull;CMT;75
Xena Ian;CMT;70
Women’s Racing (3)
Myaka Cull;CMT;65
Ji-Eun Park;CMT;55
Saria Myala;CMT;45
MOUNTAIN BIKING
Men’s (3)
Frederico Kashova;CMT;65
Clement Kilan;CMT;55
Terry Mangston;CMT;45
Women’s (3)
Klara Joss;CMT;65
Jana Kiro;CMT;55
Aera Pons;CMT;45
ROAD
Men’s Road Race (5)
Myata Kilonai;CMT;50
Ik-Su Do;CMT;50
Isaac Miles;CMT;35
Samuel Donaldson;CMT;35
Donald Riffe;CMT;30
Men’s Time Trial (2)
Lawspm Drett;CMT;65
Timothy Plock;CMT;35
Women’s Road Race (4)
Annabelle Miso;CMT;50
Lara Brelle;CMT;50
Nellie Jikose;CMT;35
Liara Jung;CMT;35
Women’s Time Trial (2)
Mo-Bin Park;CMT;65
Petra Irkov;CMT;35
TRACK
Men’s Keirin (2)
Markos Lang;CMT;55
Kai Immon;CMT;45
Men’s Omnium (1)
Pan Hoa;CMT;45
Men’s Sprint (2)
Barry Pillar;CMT;55
Ruka Asp;CMT;45
Men’s Team Pursuit (1 team of 4)
Barry Pillar/Ruka Asp/Madri Sahan/Byun Lang;CMT;45
Men’s Team Sprint (1 team of 3)
Barry Pillar/Ruka Asp/Madri Sahan;CMT;45
Men’s Madison (1 team of 2)
Yero Swain/Emitt Juxton;CMT;45
Women’s Keirin (2)
Asahi Kyonoro;CMT;55
Hillary Eckstein;CMT;45
Women’s Omnium (1)
Pepper Illarion;CMT;45
Women’s Sprint (2)
Mera Vekstoff;CMT;55
Ophelia Vekstoff;CMT;45
Women’s Team Pursuit (1 team of 4)
Mera Vekstoff/Ophelia Vekstoff/June Earent/Naoli Bask;CMT;45
Women’s Team Sprint (1 team of 2)
Mera Vekstoff/Ophelia Vekstoff;CMT;55
Women’s Madison (1 team of 2)
Candice Ian/Kandice Piorro;CMT;45
EQUESTRIAN
DRESSAGE
Individual (3)
Edward Kyung;CMT;60
Duan Py;CMT;45
Uriah Hyak;CMT;35
EVENTING
Individual (3)
Lana Ceff;CMT;60
Amora Hygystaff;CMT;45
Gena Milken;CMT;35
JUMPING
Individual (3)
Rilas Sil;CMT;60
Co Vuwana;CMT;45
Pux Tilan;CMT;35
FENCING
Men’s Individual Épée (3)
Juriah Sands;CMT;90
Carson Teodore;CMT;90
Myung-Shik Jang;CMT;90
Men’s Individual Foil (3)
Viktor Asimov;CMT;90
Terrance Vicomb;CMT;90
Sandoval Liere;CMT;90
Men’s Individual Sabre (3)
Xazi Igfhan;CMT;90
Potter Kiero;CMT;90
Odo Watson;CMT;90
Women’s Individual Épée (3)
Ami Wallace;CMT;90
Estelle Roberts;CMT;90
Cara-Ann Stewart;CMT;80
Women’s Individual Foil (3)
Do-Yeun Park;CMT;90
Ji-Min Jung;CMT;90
Bo-Ra Kim;CMT;90
Women’s Individual Sabre (3)
Jinyi Xiang;CMT;90
Sara Hoyashimi;CMT;95
Gina Carth;CMT;90
FOOTBALL
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;75
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;75
GOLF
Men’s Individual (3)
Kurt Roberts;CMT;60
Jyung-Shik Lee;CMT;45
Nevin Pietr;CMT;35
Women’s Individual (3)
Kim Lorai;CMT;60
Addison Morales;CMT;45
Suvi Andworf;CMT;35
GYMNASTICS
ARTISTIC
Men’s (4)
Sevin Mu;CMT;60
Varrus Kiles;CMT;45
Gerrard Thepsten;CMT;35
Ricky Jones;CMT;35
Women’s (4)
Owana Pikale;CMT;60
Mirianne Nikolai-Jones;CMT;45
Annasophia Enderson;CMT;35
Sophie Jund;CMT;35
RHYTHMIC
Men’s Individual (2)
Manson Jackson;CMT;55
Jackson Elliott;CMT;45
Men’s Group (1 team)
Chromatika;CMT;55
Women’s Individual (2)
Ji-Soo Min;CMT;55
Soo-Min Byun;CMT;45
Women’s Group (1 team)
Chromatika;CMT;45
TRAMPOLINE
Men’s (2)
Pollard Heights;CMT;75
Adam Feng;CMT;35
Women’s (2)
Miles Silven;CMT;75
James Suvi;CMT;35
HANDBALL
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;85
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;85
HOCKEY
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;45
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;45
JUDO
Men’s 60 kg (1)
Reka Jun;CMT;65
Men’s 66 kg (1)
Shi-Hyuk Park;CMT;55
Men’s 73 kg (1)
Kilo Baharashi;CMT;45
Men’s 81 kg (1)
Odina Moll;CMT;55
Men’s 90 kg (1)
Locke Jungsten;CMT;65
Men’s 100 kg (1)
Puma Jeckert;CMT;55
Men’s Over 100 kg (1)
Wang Yuan;CMT;45
Women’s 48 kg (1)
Camille DuPont;CMT;65
Women’s 52 kg (1)
Maidemoiselle Laure;CMT;55
Women’s 57 kg (1)
Larissa Lendt;CMT;45
Women’s 63 kg (1)
Sarai Ipbal;CMT;55
Women’s 70 kg (1)
Anise Joff;CMT;65
Women’s 78 kg (1)
Beatrice Millica;CMT;55
Women’s Over 78 kg (1)
Cina Minster;CMT;55
KARATE
KATA
Men’s Individual (1)
Oren Nyung;CMT;75
Women’s Individual (1)
Whitney Pan;CMT;75
KUMITE
Men’s 67 kg (1)
Man-Sae Lee;CMT;65
Men’s 75 kg (1)
Peng Ngyuen;CMT;45
Men’s Over 75 kg (1)
Pierre Larriott;CMT;55
Women’s 55 kg (1)
Jung-Mi Lee;CMT;65
Women’s 61 kg (1)
Sayo Baharayi;CMT;55
Women’s Over 61 kg (1)
Yera Amodov;CMT;45
MODERN PENTATHLON
Men’s (2)
Dimitrioff Friberg;CMT;100
Ji-Soo Chang;CMT;100
Women’s (2)
So-Ran Dae;CMT;100
An-Min Jung;CMT;100
ROWING
Men’s Single Sculls (1)
Giles Bucannon;CMT;55
Men’s Double Sculls (1 team of 2)
Jerry Mund/Qarim Mudoff;CMT;45
Men’s Lightweight Double Sculls (1 team of 2)
Avery Sull/Baron Misty;CMT;45
Men’s Quadruple Sculls (1 team of 4)
Jung-Hyuk Bin/Meong-Jae Park/Il-Hae Jung/Il-Suk Lee;CMT;55
Men’s Coxless Pairs (1 team of 2)
Taki Sumahali/Kama Byuri;CMT;55
Men’s Coxless Fours (1 team of 4)
Kevin Nielson/Everett Jones/Jonah Iverson/Amos Somas;CMT;45
Men’s Coxed Eights (1 team)
Chromatika;CMT;55
Women’s Single Sculls (1)
Bella Coxx;CMT;65
Women’s Double Sculls (1 team of 2)
Sara Bora/Ann Borales;CMT;75
Women’s Lightweight Double Sculls (1 team of 2)
Anne-Marie Bostein/Marie-Laure Delafosse;CMT;65
Women’s Quadruple Sculls (1 team of 4)
Hilari Johnston/Falore Johnstson/Rebecca Minsk/Carol Minsk;CMT;75
Women’s Coxless Pairs (1 team of 2)
Cara Ling/Laura Mostoff;CMT;65
Women’s Coxless Fours (1 team of 4)
Isabella Sands/Eva Sands/Julliard Sands/Lyala Sands;CMT;65
Women’s Coxed Eights (1 team)
Chromatika;CMT;75
RUGBY SEVENS
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;35
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;35
SAILING
Men’s One-Person Dinghy (1)
Cameron Dash;CMT;90
Men’s Two-Person Dinghy (1 team of 2)
Filo Anders/Mario Anders;CMT;88
Men’s Heavyweight Dinghy (1)
Asher Sindt;CMT;92
Men’s Windsurfer (1)
Wilhelm de Gries;CMT;98
Men’s Skiff (1 team of 2)
Amos Hawk/Zeka Hoff;CMT;96
Women’s One-Person Dinghy (1)
Doya Ming;CMT;45
Women’s Two-Person Dinghy (1 team of 2)
Do-Eun Jung/Byung-Shik Park;CMT;55
Women’s Heavyweight Dinghy (1)
Josephine Mantt;CMT;35
Women’s Windsurfer (1)
Sephora Ansott;CMT;45
Women’s Skiff (1 team of 2)
Paulina Swena/Lina-Marie Swena;CMT;35
Mixed Multihull (1 team of 2)
Charles Preston/Samantha Hughes;CMT;100
SHOOTING
Men’s 10 m Air Pistol (2)
Mark Sung;CMT;45
Jones Dedra;CMT;35
Men’s 25 m Rapid Fire Pistol (2)
Andol Myrr;CMT;45
Dant Moll;CMT;35
Men’s 10 m Air Rifle (2)
Karl Lanoff;CMT;45
Pietr Ansovv;CMT;35
Men’s 50 m Rifle Three Positions (2)
Mattias Pyung;CMT;45
Samuel Illox;CMT;35
Men’s Trap (2)
Ji-Hyuk Park;CMT;45
Owen Pott;CMT;35
Men’s Skeet (2)
Ying Pang;CMT;45
Sung Mollat;CMT;35
Women’s 10 m Air Pistol (2)
Victoire Suli;CMT;75
Laria Myun;CMT;65
Women’s 25 m Pistol (2)
Victoire Suli;CMT;75
Laria Myun;CMT;65
Women’s 10 m Air Rifle (2)
Morgan Issai;CMT;75
Elle Porele;CMT;65
Women’s 50 m Rifle Three Positions (2)
Kera Ansov;CMT;95
Riley Mingaella;CMT;65
Women’s Trap (2)
Jaysa Lomai;CMT;75
Hila Nekea;CMT;65
Women’s Skeet (2)
Paola Licette;CMT;75
Canta Pix;CMT;65
Mixed Pistol Team (1 team of 2)
Mark Sung/Victoire Sulli;CMT;60
Mixed Rifle Team (1 team of 2)
Karl Lanoff/Morgan Issai;CMT;65
Mixed Trap Team (1 team of 2)
Ji-Hyuk Park/Jaysa Lomai;CMT;65
SKATEBOARDING
Men’s Park (2)
Karlos Siemoff;CMT;90
Mi-Do Park;CMT;85
Men’s Street (2)
Simon Paro;CMT;90
Lars Werren;CMT;85
Women’s Park (2)
Ah-Ri Myung;CMT;90
Bido Myori;CMT;85
Women’s Street (2)
Pea Sankert;CMT;90
Sera Alkenstamp;CMT;85
SPORT CLIMBING
Men’s Combined (2)
Myung-Hyun Park;CMT;90
Hyun-Soo Lee;CMT;85
Women’s Combined (2)
Jang-Hyee Park;CMT;90
Hyo-Jung Kim;CMT;85
SURFING
Men’s Shortboard (2)
Myun Eanett;CMT;35
Yuma Migolaff;CMT;20
Women’s Shortboard (2)
Olyna Angckei;CMT;35
Naya Pickering;CMT;35
TABLE TENNIS
[b]Men’s Singles (2)
Midri Molsk;CMT;55
Dia Sol;CMT;45
Men’s Team (1 team of 3)
Midri Molsk/Dia Sol/Liam Suvri;CMT;50
Women’s Singles (2)
Kristina Agilsond;CMT;35
Nera Kome;CMT;35
Women’s Team (1 team of 3)
Kristina Agilsond/Nera Kome/Ling Do;CMT;45
Mixed Doubles (1 team of 2)
Midri Molsk/Kristina Agilsond;CMT;50
TAEKWONDO
Men’s 58 kg (1)
Damon Isan;CMT;35
Men’s 68 kg (1)
Americo Bowang;CMT;45
Men’s 80 kg (1)
Cameron Roswalt;CMT;45
Men’s Over 80 kg (1)
Bang Dwang;CMT;45
Women’s 49 kg (1)
Cieren Moitte;CMT;35
Women’s 57 kg (1)
Omana Pith;CMT;35
Women’s 67 kg (1)
Ysabelle Wing;CMT;35
Women’s Over 67 kg (1)
Annabelle Effort;CMT;75
TENNIS
Men’s Singles (4)
Jonah Bastion;CMT;55
Jonas Sillian;CMT;45
Marcos Neadre;CMT;35
Pierre Canari;CMT;35
Men’s Doubles (2 teams of 2)
Ma-Rae Kim/Ryu-Sik Jung;CMT;45
Jing-Pae Lee/Myung-Tak Park;CMT;35
Women’s Singles (4)
Yolena Mingleff;CMT;55
Francine Devon;CMT;45
Cina Flint;CMT;35
Anise Milon;CMT;35
Women’s Doubles (2 teams of 2)
Sigrund Dolstottir/Usula Dolstottir;CMT;45
Rowena Yae/Mare Punst;CMT;35
Mixed Doubles (2 teams of 2)
Lars Prent/Lark Killars;CMT;45
Anders Pier/Qara Millark;CMT;45
TRIATHLON
Men’s (3)
So-Hyak Jun;CMT;25
Mi-Pil Im;CMT;25
Jung-Sik Do;CMT;25
Women’s (3)
Ji-Myun So;CMT;25
Ji-Yung Lee;CMT;35
So-Jin Kyung;CMT;35
Mixed Team Relay (1 team of 4)
So-Hyak Jun/Mi-Pil Im/Ji-Myun So/Ji-Yung Lee;CMT;50
VOLLEYBALL
BEACH
Men’s (2 teams of 2)
James Ingott/Kevin Masters;CMT;30
Mauricio Anglott/Pierre Mitt;CMT;30
Women’s (2 teams of 2)
Michelle Etoile/Charisma Lariott;CMT;90
Kirsten Jan/Jung-Mi Do;CMT;40
INDOOR
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;30
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;30
WEIGHTLIFTING
Men’s 61 kg (1)
Justin Leclerc;CMT;35
Men’s 67 kg (1)
Matkia Millard;CMT;50
Men’s 73 kg (1)
Isael Pyung;CMT;50
Men’s 81 kg (1)
Amos Thieu;CMT;50
Men’s 96 kg (1)
Pillar Ryung;CMT;50
Men’s 109 kg (1)
Gwen Jukkar;CMT;50
Men’s Over 109 kg (1)
Robert Dumois;CMT;50
Women’s 49 kg (1)
Amara Juxton;CMT;50
Women’s 55 kg (1)
Mi-Sae Byun;CMT;50
Women’s 59 kg (1)
Ginevra Sung;CMT;50
Women’s 64 kg (1)
Jo-Hae Kim;CMT;50
Women’s 76 kg (1)
Sally Ysera;CMT;50
Women’s 87 kg (1)
Riley Mox;CMT;50
Women’s Over 87 kg (1)
Carrie Art;CMT;50
WRESTLING
FREESTYLE
Men’s 57 kg (1)
Spiros Anaedragon;CMT;60
Men’s 65 kg (1)
Faidon Pox;CMT;60
Men’s 74 kg (1)
Yiannis Sullar;CMT;60
Men’s 86 kg (1)
Serafin Millok;CMT;60
Men’s 97 kg (1)
Stergios Vassal;CMT;60
Men’s 125 kg (1)
Pantaleimon Vanir;CMT;60
Women’s 50 kg (1)
Alkmena Song;CMT;60
Women’s 53 kg (1)
Hailee Sanfield;CMT;60
Women’s 57 kg (1)
Gorgo Demitrios;CMT;75
Women’s 62 kg (1)
Mi-Sun Kim;CMT;55
Women’s 68 kg (1)
Miri Jungste;CMT;55
Women’s 76 kg (1)
Greca Istahar;CMT;75
GRECO-ROMAN
Men’s 60 kg (1)
Ilyas Sukim;CMT;60
Men’s 67 kg (1)
Theodoris Mikoff;CMT;60
Men’s 77 kg (1)
Nektarios Suvall;CMT;40
Men’s 87 kg (1)
Anistos Korelli;CMT;45
Men’s 97 kg (1)
Teukros Nanott;CMT;40
Men’s 130 kg (1)
Ophelios Sett;CMT;45
Women’s 50 kg (1)
Fleur de Pant;CMT;40
Women’s 53 kg (1)
Laria Mist;CMT;40
Women’s 57 kg (1)
Misty Pea;CMT;40
Women’s 62 kg (1)
Berry Jimo;CMT;40
Women’s 68 kg (1)
Evra Nehemiah;CMT;40
Women’s 76 kg (1)
Vera Mist;CMT;45
DEMONSTRATION SPORT
AMERICAN FOOTBALL
Men’s (1 team)
Chromatika;CMT;25
Women’s (1 team)
Chromatika;CMT;75