Advertisement
by Fujai » Sat Oct 19, 2019 4:14 pm
by Terre Septentrionale » Sat Oct 19, 2019 6:20 pm
# Pos Name Age Team Birthplace Depth Chart
1 GK Zofia Kwietniewska 32 Klub Turystow Rzodkiewnica Rzodkiewnica, KZ GK #1
12 GK Vjekoslav Jakovljevic 32 En avant Prévost Vukosavljevica, DA GK #3
88 GK Jennifer O'Byrne 30 Dynamo de Jacques-Cartier Beach City, TX GK #2
4 SD Franciszek Niedzwiecki 22 Ursus Trzeszczyn Niedzwiedzica, MA SD #3
5 SD Przemyslaw Zawistowski 33 Gornik Ostrzeszow Brzeszcze, PO SD #1
28 SD Weronika Zubrowska 28 Ursus Trzeszczyn Szczebrzeszyn, MA SD #4
47 SD Zeljko Zizic 26 NK Lokomotiva Kukljica Okuklje, DA SD #5
86 SD Zuzanna Trzeciakiewicz 24 Gornik Ostrzeszow Szczawnica, CA SD #6
2 CD Charlie MacEachern 31 El Perro United F.C. Ayer's Cliff, CS CD #2
23 CD Kazimierz Wieszczycki 24 Ursus Trzeszczyn Tluszcz, LU CD #4
24 CD Krzysztof Blaszczykowski 25 Gornik Ostrzeszow Mszczonow, LU CD #3
32 CD/SD Slawomir Skrzeszewski 27 En avant Prévost Trzebiegoszcz, PO SD #1
95 CD Zdzislaw Brzezanczyk 23 Szczakowianka Trzebiegoszcz Rzodkiewnica, KZ CD #1
6 SM Sarah Surprenant 34 Szczakowianka Trzebiegoszcz Sainte-Catherine, MT SM #1
7 SM Pawel Wawrzynkiewicz 33 KKS Wlokniarz 1925 Krzczonow Zlotow, CA SM #1
9 SM Roksana Kolodziejczyk 23 Klub Turystow Rzodkiewnica Dulkowszczyzna, CA SM #4
16 SM Jedrzej Kosciukiewicz 31 NK Lokomotiva Kukljica Szczawnica, CA SM #3
26 SM Krzysztof Pajaczkowski 29 Gornik Ostrzeszow Krzeszowice, PO SM #5
20 SM Nick Warner 34 A.S. Baie-Sainte-Catherine Roxboro, CS SM #6
10 CM Amelia Zalwowska 32 Gornik Ostrzeszow Wloszczowa, PO ACM #1
14 CM Élisabeth Normandin 24 A.S. Baie-Sainte-Catherine Baie-Sainte-Catherine, CH DCM #1
17 CM Sandrine Fontaine 21 Dynamo de Jacques-Cartier Yamaska, HY ACM #5
22 CM Tymoteusz Swierczewski 25 KKS Wlokniarz 1925 Krzczonow Krzczonow, MA ACM #2 DCM #3
70 CM Cristiano Fernando 31 El Perro United F.C. Alba, TX ACM #3
77 CM Yannick Ksiezniakiewicz 29 Szczakowianka Trzebiegoszcz Trzebiegoszcz, PO DCM #1
81 CM/SM Alicja Jedrzejczyk 28 Gornik Ostrzeszow Ostrzeszow, SL DCM #5 SM #6
97 CM Przemyslaw Tkocz 27 Szczakowianka Trzebiegoszcz Proszkow, PO ACM #4 DCM #4
8 S Fryderyka Cwierczakiewiczowa 23 Gornik Ostrzeszow Kuznica Zdzieszowicka, PO S #1
11 S Zbigniew Zajaczkowski 34 Szczakowianka Trzebiegoszcz Trzebiegoszcz, PO S #1
15 S Jean-François Kleineheismann 32 A.S. Baie-Sainte-Catherine Portneuf-sur-Mer, CH S #3
18 S Sandie McCracken 25 Klub Turystow Rzodkiewnica El Perro, TX S #4
BA Baranie (Baranya) KA Kamouraska
CA Cachoubie (Kaszuby) LU Lusatie (Łużyce)
KR Carniole (Kranjska) MA Mazovie (Mazowsze)
CN Catherine du nord MT Montérégie
CS Catherine du sud NI Nitassinan
KZ Catherine-Ouest (Katarzyna Zachodnie) PA Papineau
CH Charlevoix PO Poméranie (Pomorze)
DA Dalmatie (Dalmacija) SH Shelburne
DC District de Cartier SL Silésie (Śląsk)
FR Frontenac TX Texas
HY Haute-Yamaska
I Give My Opponent Permission To:
=================================
Choose My Goalscorers: Yes
Godmod Goalscoring Events: Yes
Injure Players: Yes
Godmod Injury Events: No
Red Card Players: Yes
Yellow Card Players: Yes
Godmod Other Events: Yes
=================================
by Barsland » Sat Oct 19, 2019 6:29 pm
Group E Pld W D L GF GA GD Pts
1 Omerica 1 1 0 0 4 0 +4 3
2 Barsland 1 1 0 0 3 1 +2 3
3 Tamgu 1 1 0 0 2 1 +1 3
4 Ouna 1 0 0 1 1 2 −1 0
5 HUElavia 1 0 0 1 1 3 −2 0
6 Monglechabagd 1 0 0 1 0 4 −4 0
by Tamgu » Sun Oct 20, 2019 5:32 am
by The Andromeda Archipelago » Sun Oct 20, 2019 5:35 am
by New Lusitania and the Algarves » Sun Oct 20, 2019 7:46 am
by HUElavia » Sun Oct 20, 2019 8:48 am
by HUElavia » Sun Oct 20, 2019 9:13 am
by Kurovija » Sun Oct 20, 2019 9:28 am
by Squornshelan Remnant States » Sun Oct 20, 2019 11:02 am
MD1: SRS 1-0 Kurovija Stade de la Reformation (cap. 27,000) Genève
MD2: SRS v New Lusitania and the Algarves Arena der Alpen (cap. 20,000) Heldingen
MD3: Port Ember v SRS Sporting Field (cap. 22,000) Renwyll
MD4: SRS v Lisander Arena der Alpen
MD5: Silver Beach v SRS Arena der Alpen
by Omerica » Sun Oct 20, 2019 11:52 am
United Republican Soccer Federation
6 Jacques la Rouge Road
Port Alexandre, AM 18-A40
UNITED REPUBLICS OF OMERICA
Omerica 4–0 Monglechabagd
Independent Associations Championship 8 group stage — Matchday One
Stade de la Reformation, Genève, Reçueçn
Goalscorers: George Palmeiro 17’, 90’ – Christina Falkirk 31’, 78’
Omerica line-up: Valentine Augustin; Jet Sneyders – Aristide de Felice – Charity Kayode – Fernand Michelakakis; John Soares – Elise Bianchi – Red Bolton (captain); George Palmeiro – Christina Falkirk – Jessie Beckett
Omerica v HUElavia
Independent Associations Championship 8 group stage — Matchday Two
Stade de l’Alliance, Genève, Reçueçn
Omerica line-up: Valentine Augustin; Jet Sneyders – Aristide de Felice – Charity Kayode – Fernand Michelakakis; John Soares – Elise Bianchi – Red Bolton (captain); George Palmeiro – Christina Falkirk – Jessie Beckett
This nation does not necessarily reflect my actual political views
Discontinue use if rash develops
Don’t ⬋ play ⬋ with ⬋ fire
⁕⁕⚜⁕⁕⁕⁕⁕⁕⁕⁕⁕⚜⁕⁕
CONCORDIA VNIVERSALIS
⁕⁕⚜⁕⁕⁕⁕⁕⁕⁕⁕⁕⚜⁕⁕
by Darkmania » Sun Oct 20, 2019 12:29 pm
by New Lusitania and the Algarves » Sun Oct 20, 2019 1:25 pm
by Recuecn » Sun Oct 20, 2019 1:36 pm
Previous Match
Reçueçn 5-0 Fujain
Independent's Cup 8 — Matchday 1
National Stadium, Reçueçn, Reçueçn
Goalscorers: Hippolyte Lavigne 22', Luc Pélissier 52', Harold Saunders 76', Franky Adams 90+3'
Reçueçn line-up: Gerauld Firaut (c), Leo Beck, Ägidius Heissler, Norman Bright, Oliver Spencer, Luc Pélissier, Grégoire Leclair, Maynard Hebron, Hippolyte Lavigne, Franky Adams, Freeman Lebo
Substitutions: Nasser for Lebo (54'), Saunders for Leclair (65'), Büchel for Hebron (79')
Upcoming Match
Reçueçn vs Abanhfleft
Independent's Cup 8 — Matchday 2
Stade de la Reformation, Genève
Reçueçn line-up: Gerauld Firaut (c), Leo Beck, Ägidius Heissler, Norman Bright, Oliver Spencer, Luc Pélissier, Harold Saunders, Maynard Hebron, Jean-Baptiste Brochard, Franky Adams, Freeman Lebo
by Recuecn » Sun Oct 20, 2019 2:00 pm
Group A Pld W D L GF GA GD Pts
1 Reçueçn 2 2 0 0 6 1 +5 6
2 The Andromeda Archipelago 2 2 0 0 7 5 +2 6
3 Kavagrad 2 1 0 1 4 4 0 3
4 Fujai 2 1 0 1 1 4 −3 3
5 Abanhfleft 2 0 0 2 3 5 −2 0
Britonisea 2 0 0 2 0 2 −2 0
Group B Pld W D L GF GA GD Pts
1 Drawkland 2 2 0 0 11 2 +9 6
2 Terre Septentrionale 2 1 1 0 5 2 +3 4
3 Aaaaaa 2 0 2 0 4 4 0 2
4 Aquatic Mammal 2 0 1 1 1 4 −3 1
5 Greater Vakolicci Haven 2 0 1 1 1 5 −4 1
6 Fleuronordicia 2 0 1 1 4 9 −5 1
Group C Pld W D L GF GA GD Pts
1 Free Republics 2 2 0 0 8 3 +5 6
2 Bliuji 2 1 1 0 3 2 +1 4
3 The Dragons and Bronies 2 1 0 1 3 3 0 3
4 Sajnur 2 1 0 1 6 7 −1 3
5 The People of the Cybyl Tribe 2 0 1 1 3 5 −2 1
6 The Penguinland 2 0 0 2 1 4 −3 0
Group D Pld W D L GF GA GD Pts
1 Kelssek 2 1 1 0 3 1 +2 4
Space 2 1 1 0 2 0 +2 4
3 Plane of Possibility 2 1 0 1 1 2 −1 3
4 Darkmania 2 0 2 0 1 1 0 2
Widovia 2 0 2 0 1 1 0 2
6 Juvencus 2 0 0 2 1 4 −3 0
Group E Pld W D L GF GA GD Pts
1 Omerica 2 2 0 0 7 1 +6 6
2 Barsland 2 1 1 0 4 2 +2 4
3 Tamgu 2 1 1 0 3 2 +1 4
4 Ouna 2 1 0 1 3 3 0 3
5 HUElavia 2 0 0 2 2 6 −4 0
6 Monglechabagd 2 0 0 2 1 6 −5 0
Group F Pld W D L GF GA GD Pts
1 Lisander 2 2 0 0 8 4 +4 6
2 Silver Beach 2 2 0 0 2 0 +2 6
3 New Lusitania and the Algarves 2 1 0 1 1 1 0 3
4 Squornshelan Remnant States 2 1 0 1 1 1 0 3
5 Kurovija 2 0 0 2 2 5 −3 0
Port Ember 2 0 0 2 2 5 −3 0
by Kelssek » Sun Oct 20, 2019 3:02 pm
by Fujai » Sun Oct 20, 2019 4:09 pm
by Barsland » Sun Oct 20, 2019 4:34 pm
Group E Pld W D L GF GA GD Pts
1 Omerica 2 2 0 0 7 1 +6 6
2 Barsland 2 1 1 0 4 2 +2 4
3 Tamgu 2 1 1 0 3 2 +1 4
4 Ouna 2 1 0 1 3 3 0 3
5 HUElavia 2 0 0 2 2 6 −4 0
6 Monglechabagd 2 0 0 2 1 6 −5 0
by Monglechabagd » Sun Oct 20, 2019 5:06 pm
by Bliuji » Sun Oct 20, 2019 7:41 pm
by Silver Beach » Sun Oct 20, 2019 8:20 pm
by Bliuji » Sun Oct 20, 2019 9:57 pm
by The Andromeda Archipelago » Mon Oct 21, 2019 12:21 am
by Sajnur » Mon Oct 21, 2019 3:37 am
Sajnur v Cybyl Tribe
Sajnur 4 - 2 Cybyl Tribe
Naulo 15' (Siafik) #9 33' (#7)
Murje 40' (Tule) #8 60' (p)
Tule 71'
Siafik 76'
Sajnur v Free Republics
Sajnur 2 - 5 Free Republics
Siafik 20' (Levici) Peltola 30' (Smith)
Naulo 65' (Levici) 51' (Holm)
61' (Izmailov)
Lydsson 39' (Peltola)
Holm 84' (p)
by Tamgu » Mon Oct 21, 2019 8:20 am
Advertisement
Advertisement