Soeshu Street Circuit GT1 Best Laps GT2 Best Laps
5.081km/Lap Pole: 1:59.158 Pole: 2:10.061
Soeshu, Hodori Race: 1:58.953 Race: 2:10.126
Qualify 1 Weather/Surface: Fine/Dry
Super Lap Weather/Surface: Fine/Dry
SP Q1 No. Q1 Driver Machine Q1 Time Super Lap
1 6 111 Jama’obo Pegasii Arada SUPER OPTION Yasaka 2:00.510 Yarako Samoni 1:59.158
2 1 1 Koshimuto Setaki Arada IZAYOI Yasaka 1:59.350 Hokotai Kazuki 2:00.703
3 2 85 Kaichiru Seyomaku Yemigama HPI Tarogama T322KZ 1:59.954 Hebuo Sazaki 2:01.264
4 7 34 Tenasei Ezatoue ENSADRINK Performance T322KZ 2:00.576 Yatai Toueji 2:01.549
5 10 7 Sezako Yegini A.mu’s Tarogama Vesperia 2:00.967 Keiseno Arame 2:01.969
6 5 93 Tenaje Toudegi Sakite KizaCera M45 2:00.481 Seto Yazane 2:02.153
7 8 75 Demai Katoni Sakite Setadori 7S M45 2:00.592 Sugeno Kutadakei 2:02.438
8 9 21 Mizeno Zabane Kawashiro Tarogama Vesperia 2:00.868 Tegiza Zaotani 2:02.684
9 3 90 Austin Praffright First International Bank Vesperia 2:00.215 Tresa Jane Adams 2:04.012
10 4 71 Ezako Kiesa Sakite Shameimaru M45 2:00.326 Keiseto Toudema 2:04.043
11 11 73 Kanayun Suyake Sakite RD Sevada M45 2:01.007
12 12 970 Juan Christophe Archer GT-ONE F-520 GTR 2:01.170
13 13 97 Lucas Barrett Archer GT-ONE F-520 GTR 2:01.214
14 14 55 Kobaieto Tashika Arada PrismRiver Yasaka 2:01.981
15 15 72 Chiruno Mayazaki Sakite RD TIREIPALACE M45 2:02.276
============================ Qualify 1 107%: 2:07.705 ============================
SP Q1 No. Q1 Driver Machine Q1 Time Super Lap
1 8 827 Paul Archer RO-RALMACH Fireball Mk. XXIII 2:11.945 Emily Pemberton 2:10.061
2 7 414 Kazano Kemagi Kayame WhiteRock S224TZ 2:11.784 Serui Kayame 2:10.955
3 2 74 Sebako Yokami Sakite RD Sevada Merope 2:11.407 Kazinato Zabaki 2:11.248
4 1 193 Taroko Arani Taozare NAGAE Celaeno Kochiya 2:11.333 Keyano Sakuji 2:11.410
5 6 51 Karli Schmitt VMR Ghost GT-10 2:11.748 Ade Imoju 2:11.960
6 5 25 James Lark VMR Ghost GT-10 2:11.627 Jon Stansen 2:12.641
7 3 77 Komuto Tamine Sakite Harajiya ARP Seven7 Merope 2:11.435 Gehito Zaremi 2:12.676
8 4 8 Sugetai Kuzare Dekijika Infini Shuseo Saku 2:11.493 Komuno Sazake 2:13.720
9 10 197 John Barber Archer GT-TWO Teoro GT350 2:12.417 Rebeccah Gibbs 2:14.074
10 9 185 Cain Brighton Scuderia Isla GT2 Hurricane 2:12.232 Miya Prince 2:14.807
11 11 70 José Noroa Cocorade NSM2560 2:12.624
12 12 27 Maki Harame A.mu’s TDDP Zestiria 2:12.836
13 13 787 Mizeo Madeki RG Asakura Zestiria 2:12.838
14 14 495 Kobasa Gintou ASRT Scarlet Devil Alcyone (S8) 2:12.968
15 15 31 Sano Yasaki K-Z KizaCera Zestiria 2:13.039
16 16 152 Komuto Sugoni Arada PrismRiver Kaenbyou 2:13.041
17 17 63 Ashano Sidame Reitoude IZAYOI Kaenbyou 2:13.070
18 18 10 Zaoko Komunoa ten*GU HIEDA Tropicorp S224TZ 2:13.164
19 19 767 Komuto Zabake RG Tropika Zestiria 2:13.237
20 20 86 Tegiyuki Hakudasho Yemigama HPI Tarogama P173GT 2:13.291
21 21 60 Samoto Madegi Mazaregi Kasodani S224TZ 2:13.294
22 22 750 Ansaka Muzare ASRT Sakite RD Alcyone (S9) 2:13.313
23 23 9 Kubariko Zakemi ten*GU REIUJI Tropicorp Taygeta 2:13.464
24 24 0 Shinno Soukuba ENSADRINK Performance Zestiria 2:13.466
25 25 29 Junsa Ikamakune IMPULSE Motorsport S224TZ 2:13.518
26 26 222 Denao Yazaki SUPER OPTION Kochiya 2:13.761
27 27 26 Gehito Joshike RAY-MU TMS Zestiria 2:13.932
28 28 50 Aoyuki Yaramaku Mazaregi GoDoge! P173GT 2:15.342
============================ Qualify 1 107%: 2:20.526 ============================
Race Weather Report
Race Time: Start 01:00 02:00
Weather: Fine Fine Fine
Surface: Dry Dry Dry
Weather/Surface Conditions: Fine/Dry
P No. Drivers Machine Time/Gap LC Best Lap WH DP TP
1 1 H. Kazuki/K. Setaki Arada IZAYOI Yasaka 2:00:41.326 59 1:59.399 0 20 23
2 111 J. Pegasii/Y. Samoni Arada SUPER OPTION Yasaka + 0:03.833 59 1:58.953 0 15 18
3 34 T. Ezatoue/Y. Toueji ENSADRINK Performance T322KZ + 1:20.838 59 2:00.942 42 11 14
4 85 H. Sazaki/K. Seyomaku Yemigama HPI Tarogama T322KZ + 1:54.072 59 1:59.896 18 8 11
5 71 K. Toudema/E. Kiesa Sakite Shameimaru M45 + 1 Lap 58 2:00.865 16 6 8
6 75 S. Kutadakei/D. Katoni Sakite Setadori 7S M45 + 1 Lap 58 2:00.546 28 5 7
7 73 K. Suyake/Z. Tashike Sakite RD Sevada M45 + 1 Lap 58 2:01.546 46 4 6
8 970 G. Primm/J. Christophe Archer GT-ONE F-520 GTR + 1 Lap 58 2:01.831 78 3 5
9 97 L. Barrett/J. Fanshaw Archer GT-ONE F-520 GTR + 1 Lap 58 2:01.573 70 2 4
10 93 S. Yazane/T. Toudegi Sakite KizaCera M45 + 1 Lap 58 2:01.461 40 1 3
11 72 K. Makugi/C. Mayazaki Sakite RD TIREIPALACE M45 + 1 Lap 58 2:01.862 52 0 2
12 21 T. Zaotani/M. Zabane Kawashiro Tarogama Vesperia + 1 Lap 58 2:01.268 40 0 2
13 7 S. Yegini/K. Arame A.mu’s Tarogama Vesperia + 1 Lap 58 2:01.680 36 0 2
14 90 A. Praffright/T. Jane Adams First International Bank Vesperia + 1 Lap 58 2:00.652 44 0 2
15 55 A. Nadakei/K. Tashika Arada PrismRiver Yasaka + 1 Lap 58 2:02.760 90 0 2
============================================== Minimum Finish Distance: 54 Laps ==============================================
P No. Drivers Machine Time/Gap LC Best Lap WH DP TP
1 827 P. Archer/E. Pemberton RO-RALMACH Fireball Mk. XXIII 2:01:33.270 54 2:10.126 0 20 23
2 51 A. Imoju/K. Schmitt VMR Ghost GT-10 + 0:32.012 54 2:11.550 0 15 18
3 25 J. Lark/J. Stansen VMR Ghost GT-10 + 1 Lap 53 2:11.979 0 11 14
4 8 K. Sazake/S. Kuzare Dekijika Infini Shuseo Saku + 1 Lap 53 2:11.719 0 8 11
5 185 C. Brighton/M. Prince Scuderia Isla GT2 Hurricane + 1 Lap 53 2:11.880 0 6 9
6 495 M. Inyuseo/K. Gintou ASRT Scarlet Devil Alcyone (S8) + 1 Lap 53 2:13.011 32 5 8
7 27 H. Onidakei/M. Harame A.mu’s TDDP Zestiria + 1 Lap 53 2:13.569 14 4 7
8 197 J. Barber/R. Gibbs Archer GT-TWO Teoro GT350 + 1 Lap 53 2:12.991 22 3 6
9 0 M. Michake/S. Soukuba ENSADRINK Performance Zestiria + 1 Lap 53 2:14.113 40 2 5
10 86 T. Hakudasho/A. Kamani Yemigama HPI Tarogama P173GT + 1 Lap 53 2:13.903 30 1 4
11 787 M. Madeki/T. Naresoe RG Asakura Zestiria + 1 Lap 53 2:13.980 28 0 3
12 9 K. Zakemi/K. Funoukie ten*GU REIUJI Tropicorp Taygeta + 1 Lap 53 2:14.194 38 0 3
13 60 S. Madegi/Y. Katoni Mazaregi Kasodani S224TZ + 1 Lap 53 2:13.938 34 0 3
14 10 Z. Komunoa/S. Souzare ten*GU HIEDA Tropicorp S224TZ + 1 Lap 53 2:13.882 40 0 3
15 29 Ku. Dashoni/J. Ikamakune IMPULSE Motorsport S224TZ + 1 Lap 53 2:14.037 24 0 3
16 222 D. Yazaki/S. Kizaji SUPER OPTION Kochiya + 1 Lap 53 2:13.665 40 0 3
17 26 G. Joshike/S. Kizamane RAY-MU TMS Zestiria + 2 Laps 52 2:14.685 42 0 1
18 70 J. Noroa/M. Salinas Cocorade NSM2560 + 2 Laps 52 2:13.428 0 0 1
19 750 A. Muzare/K. Yakusamo ASRT Sakite RD Alcyone (S9) + 2 Laps 52 2:14.544 56 0 1
20 767 Z. Yaratoue/K. Zabake RG Tropika Zestiria + 2 Laps 52 2:14.407 34 0 1
21 31 T. Kadeni/S. Yasaki K-Z KizaCera Zestiria + 2 Laps 52 2:14.270 24 0 1
22 63 A. Sidame/S. Suyaji Reitoude IZAYOI Kaenbyou + 2 Laps 52 2:14.040 34 0 1
23 152 K. Sugoni/S. Kaseo Arada PrismRiver Kaenbyou + 2 Laps 52 2:14.119 28 0 1
24 50 I. Kazuchou/A. Yaramaku Mazaregi GoDoge! P173GT + 2 Laps 52 2:14.334 40 0 1
25 414 K. Kemagi/S. Kayame Kayame WhiteRock S224TZ + 2 Laps 52 2:11.050 0 0 1
26 74 K. Zabaki/S. Yokami Sakite RD Sevada Merope + 3 Laps 51 2:11.269 0 0 1
27 77 K. Tamine/G. Zaremi Sakite Harajiya ARP Seven7 Merope + 3 Laps 51 2:11.369 0 0 1
============================================== Minimum Finish Distance: 49 Laps ==============================================
193 T. Arani/K. Sakuji Taozare NAGAE Celaeno Kochiya + 10 Laps 44 2:10.618 0
Lap No. Driver Machine Best Lap
2 111 Yarako Samoni Arada SUPER OPTION Yasaka 1:58.953
13 827 Emily Pemberton RO-RALMACH Fireball Mk. XXIII 2:10.126
Starting Driver
Fastest Driver
Rank No. Drivers Pts
1 55 Asao Nadakei/Kobaieto Tashika 45
2 970 Geogrio Primm/Juan Christophe 42
3 97 Lucas Barrett/Jaxon Fanshaw 37
4 34 Tenasei Ezatoue/Yatai Toueji 32
5 73 Kanayun Suyake/Zaketo Tashike 27
6 72 Kubarisei Makugi/Chiruno Mayazaki 26
7 90 Austin Praffright/Tresa Jane Adams 22
8 93 Seto Yazane/Tenaje Toudegi 21
9 21 Tegiza Zaotani/Mizeno Zabane 20
10 1 Hokotai Kazuki/Koshimuto Setaki 20
Only Top 10 Drivers Displayed
Rank No. Team Pts
1 55 Arada Motorsport 58
2 970 Archer Motorsports GT-ONE Racing 52
3 97 Archer Motorsports GT-ONE Racing 49
4 34 Gazanarikeyu Racing 43
5 73 Sakite Racing RD Project 38
6 72 Sakite Racing RD Project 37
7 93 Juntou Racing Team 33
8 90 First International Bank 32
9 7 Kizashua Racing 30
10 75 Katoni Racing Team 30
Only Top 10 Teams Displayed
Rank No. Drivers Pts
1 750 Ansaka Muzare/Kuetasa Yakusamo 28
2 0 Mizeyun Michake/Shinno Soukuba 22
3 26 Gehito Joshike/Sazato Kizamane 21
4 495 Marisa Inyuseo/Kobasa Gintou 21
5 222 Denao Yazaki/Sezato Kizaji 20
6 50 Ikasabu Kazuchou/Aoyuki Yaramaku 20
7 827 Paul Archer/Emily Pemberton 20
8 10 Zaoko Komunoa/Sayono Souzare 20
9 9 Kubariko Zakemi/Kato Funoukie 19
10 63 Ashano Sidame/Sakiteno Suyaji 17
Only Top 10 Drivers Displayed
Rank No. Team Pts
1 750 Sakite Racing RD Project with ASRT 41
2 495 Scarlet Devil Racing with ASRT 36
3 10 Team ten*GU 35
4 0 Gazanarikeyu Racing 34
5 26 Team Tarogama MotorSports 34
6 9 Team ten*GU 34
7 222 SUPER OPTION Motorsport 33
8 60 Mazaregi Racing Project 32
9 63 Reitoude Motor Sport 30
10 767 ROTA Gizatekeyu R&D Lab 30
Only Top 10 Teams Displayed