2nd Malay World Cup™ Sign Up Form Basic Information Nations : People's Republic of Tolol CMFA 3 letters Code : PRT Football Association : Kesatuan Persepak-Bolaan Rakyat Confédération Malaya de Football Association |
Advertisement
by Tolol » Sun Sep 23, 2018 12:41 am
2nd Malay World Cup™ Sign Up Form Basic Information Nations : People's Republic of Tolol CMFA 3 letters Code : PRT Football Association : Kesatuan Persepak-Bolaan Rakyat Confédération Malaya de Football Association |
by Steelbaron » Sun Sep 23, 2018 3:57 am
2nd Malay World Cup™ Sign Up Form Basic Information Nations : Steelbaron CMFA 3 letters Code : STB Football Association : Steelbaron Soccer Association Confédération Malaya de Football Association |
by Zeniyadh » Mon Sep 24, 2018 5:00 am
All football association in Tanah Melayu allowed to submit a team of match official. Each team must be consist of a referee and two assistant referees. Six official teams will be selected to officiate in the 2nd Malay World Cup in Khantari. The selected official teams will be come from six differents sub-region : Northern Malay, Western Malay, Eastern Malay, Central Malay, Southeastern Malay, and Southern Malay. There's also a chance for a team to be mixed with another team if necessary.
[table][tr][td][blocktext][align=left][b][size=150][color=#FF8000]2nd Malay World Cup™ Match Official Registration Form[/color][/size][/b][hr][/hr]
[u][b]Basic Information[/b][/u]
[b]Nations[/b] :
[b]Football Association[/b] :
[b]Referee[/b] :
[b]Assistan Referee 1[/b] :
[b]Assistan Referee 2[/b] :
[hr][/hr]
[i][size=81][b]Confédération Malaya de Football Association[/b][/size][/i][/align][/td][/tr][/blocktext][/table]
by Tolol » Mon Sep 24, 2018 5:06 am
2nd Malay World Cup™ Match Official Registration Form Basic Information Nations : People's Republic of Tolol Football Association : Kesatuan Persepak-Bolaan Rakyat Referee : Mochammad Ali Aziz ibn O.K.M.V Kassim Assistan Referee 1 : Awangku Muhammad Akim ibn Pangiran Haji Abdur Rahaman Assistan Referee 2 : Awang Mohmmadov Khabiv Belkishir ibn Khabib Hassanov Confédération Malaya de Football Association |
by Samudera Darussalam » Mon Sep 24, 2018 6:14 am
2nd Malay World Cup™ Match Official Registration Form Basic Information Nations : Samudera Darussalam Football Association : Samuderan Football Union (Kesatuan Sepak Bola Samudera) Referee : Datu Fachrizal Chaniago Assistan Referee 1 : Reza Wang Assistan Referee 2 : Junaedi Pratama Confédération Malaya de Football Association |
by Eraman » Mon Sep 24, 2018 7:43 am
2nd Malay World Cup™ Match Official Registration Form Basic Information Nations : Eraman Football Association : Eraman Football Association Referee : Rana Buana Assistan Referee 1 : Bungsu Wira Assistan Referee 2 : Warma Panjadi Confédération Malaya de Football Association |
by Sandhora » Mon Sep 24, 2018 9:27 am
2nd Malay World Cup™ Sign Up Form Basic Information Nations : Queendom of Sandhora CMFA 3 letters Code : SND Football Association : Persatuan Bola Sepak Diraja Sandhora (Royal Sandhoran Football Association) Confédération Malaya de Football Association |
by Wuriya » Mon Sep 24, 2018 2:46 pm
2nd Malay World Cup™ Match Official Registration Form Basic Information Nations : Wuriya Football Association : Wuriyan Football Association Referee : Mr. Jajang Nurjaman Assistan Referee 1 : Mr. Setyo Cahyono Assistan Referee 2 : Mr. Evan Saragih Confédération Malaya de Football Association |
by Khantari » Mon Sep 24, 2018 3:01 pm
2nd Malay World Cup™ Match Official Registration Form Basic Information Nations : Khantari Football Association : Khantari Football Council Referee Association : Games Official Association of Khantari [www.goak.org.kh] Referee : Ryan West (Head), Leo Spearbrook, Rex Briffon-Towers, Leon Rigerberg and Henry Campbell Assistant Referee 1 : Clarence Gonzales, Philip Gonzales, Shane Lawrence, Gale Naghiem and Ramon Carroll Assistant Referee 2 : Joe Bell, Timothy Lee, Willie Gray, Russell Coleman, Alberto Nguyen, and Richard Davis Confédération Malaya de Football Association |
by Greythrone » Mon Sep 24, 2018 3:09 pm
2nd Malay World Cup™ Match Official Registration Form Basic Information Nations : Greythrone Football Association : GreyFA Referee : Eric McFrist Assistan Referee 1 : James Coldbridge Assistan Referee 2 : Aiton Strongtooth Confédération Malaya de Football Association |
by Tahkalen » Tue Sep 25, 2018 12:53 am
2nd Malay World Cup™ Sign Up Form Basic Information Nations : Tahkalen CMFA 3 letters Code : THK Football Association : Taxkala Kanggituqa Hlanuiqta (Tahkali Football Federation) Confédération Malaya de Football Association |
by Zeniyadh » Wed Sep 26, 2018 7:55 am
2nd Malay World Cup™ Match Official Registration Form Basic Information Nations : zeniyadh Football Association : Zenidhian Futbol Iliski (ZFI) Referee : Fekir Suleiman Assistan Referee 1 : Abdelkader Ucan Assistan Referee 2 : Boyal Gurhan Confédération Malaya de Football Association |
by Khantari » Fri Sep 28, 2018 8:29 pm
by Zeniyadh » Sat Sep 29, 2018 1:50 am
Fort Raleigh, Khantari - The final draw of CMFA 2nd Malay World Cup took place in Fort Raleigh, Khantari on Saturday, 29th September 2018. The ceremony determined in which each of 12 qualified national teams will play in at the start of the tournament. There will be a two groups in this tournament, with six teams in each groups. There's no specific notes so all teams could be in the same groups with any of the other 11 teams. The draw results shown that the host side will play against Pauh Janggi, Tolol, Steelbaron, Greythrone, and SEU in group A. While In the other group Zeniyadh will face tough competitors including Eraman and Wuriya. Still in the same group Sandhora, Tahkalen, and Samudera Darussalam will be another competitors.
by Zeniyadh » Sat Sep 29, 2018 5:48 am
Friday 5 October
Group A | Khantari v SEU
Group A | Pauh Janggi v Greythrone
Group A | Tolol v Steelbaron
Saturday 6 October
Group B | Zeniyadh v Eraman
Group B | Sandhora v Samudera D.
Group B | Tahkalen v Wuriya
Sunday 7 October
Group A | SEU v Steelbaron
Group A | Greythrone v Tolol
Group A | Khantari v Pauh Janggi
Monday 8 October
Group B | Eraman v Wuriya
Group B | Samudera D. v Tahkalen
Group B | Zeniyadh v Sandhora
Tuesday 9 October
Group A | Pauh Janggi v SEU
Group A | Khantari v Tolol
Group A | Steelbaron v Greythrone
Wednesday 10 October
Group B | Sandhora v Eraman
Group B | Tahkalen v Zeniyadh
Group B | Wuriya v Samudera D
Thursday 11 October
Group A | SEU v Greythrone
Group A | Khantari v Steelbaron
Group A | Pauh Janggi v Tolol
Friday 12 October
Group B | Eraman v Samudera D.
Group B | Zeniyadh v Wuriya
Group B | Sandhora v Tahkalen
Saturday 13 October
Group A | Tolol v SEU
Group A | Steelbaron v Pauh Janggi
Group A | Khantari v Greythrone
Sunday 14 October
Group B | Tahkalen v Eraman
Group B | Wuriya v Sandhora
Group B | Samudera D. v Zeniyadh
Tuesday 16 October
Semifinal 1 | Group A Winner v Group B Runner Up
Wednesday 17 October
Semifinal 2 | Group B Winner v Group A Runner Up
Friday 19 October
Third Place Play-Off | Semifinal 1 Loser v Semifinal 2 Loser
Saturday 20 October
Final | Semifinal 1 Winner v Semifinal 2 Winner
by Greythrone » Sat Sep 29, 2018 7:43 pm
Management Lineup
=================================================================
Manager: Ms. Luciana Law
Head Coach: Mr. Benson Troy
Assistant Coach: Mr. Oskar de la Guya
Physio: Ms. Irma von CutterfordTeam Lineup
=================================================================## Pos Name Club
01 GK James Hunterly Winterarder Wonderer
21 GK Rudy Westerkorn Wexaston Lake FC
02 LB Odis Parenteau Fogington FC
22 LB Rex Fillerhound Winterarder Wonderer
03 CB Bob Arneft Alepath United FC
23 CB Roy Nollingson Dalster Athletic
04 CB Zachariah Klumph (C) Sickle Creek FC
24 CB Nick Slepnier Dalster Athletic
27 RB Sandy Salcock Alepath United FC
05 RB Niel Howards Winterarder Wonderer
07 DMC Lee Hexmouth Alepath United FC
13 DMC Vincent Sunlands Wexaston Lake FC
16 MCL Bremen Rutterworth Andadale City FC
26 MCL Eric Willowdown Winterarder Wonderer
19 MCR Benson Tillerwood Andadale City FC
20 MCR Jax Floodwick Alepath United FC
10 FL Ryan Goldfloss Wexaston Lake FC
14 FL Franco Eagleforth Alepath United FC
11 FC Buddy Battaglini South Dogknock FC
15 FC Liman Von Pieters Air Force Superstar
12 FR Michal Rapacki Fogington FC
16 FR Ven Dugganham Alepath United FC
Roleplay permission
My opponent, if they RP first, may do the following:
Choose my Scorers: Yes
Choose Scoring Events: Yes
Godmod Scoring Events: Yes
RP Injuries to my Players: Yes (no killing/career ending)
Godmod Injuries to my Players: No
Yellow Card my Players: Yes
Red Card my Players: No
Godmod Other Events: No
KPB: 0.00; Style: +2.1
by Tolol » Sat Sep 29, 2018 8:05 pm
by Steelbaron » Sat Sep 29, 2018 9:13 pm
Management Team
Head Coach: Eli Clementi
Assistant Coach: James Henrix
Player - Coach: Herschel Hequembourg
Physio: Noel McRudder
================================
Roleplay permission
My opponent, if they RP first, may do the following:
Choose my Scorers: Yes
Choose Scoring Events: Yes
Godmod Scoring Events: Yes
RP Injuries to my Players: Yes (no killing/career ending)
Godmod Injuries to my Players: No
Yellow Card my Players: Yes
Red Card my Players: No
Godmod Other Events: No
KPB: 0.00; Style: +3.9
National Team
NUM. POSITION NAME CLUB
#1 GK Johnston du Marteen Iron Nest Shores FC
#20 GK Jeff Otterhound Wexaston Lake FC
#21 GK Richard Otto Winteracombe Warrior FC
#2 DL Kimb Cortley Witchington Moors FC
#22 DL Lee Toftson Marine United
#3 DC Mauricio Hayhoe Handbarrow Creek FC
#23 DC Ben Banks Cape Steelcroft United
#4 DC Sanford Benito Fort Raleigh FC
#24 DC Kim Laybaron Winteracombe Warrior FC
#5. DR Xavi Curlusso (C) Lhanaton Xavam FC
#25. DR Christopher Uriah Cape Steelyards Athletic
#6. MC Herschel Hequembourg Queensborough Buccaneer FC
#26. MC Ajax Dixclown Clearclouds City FC
#7 DMC Tyrell Daulton Old Cave Grove FC
#27. DMC Bobby Cass Wexaston Lake FC
#8 DMC Anton Fussner Lhanaton Xavam FC
#28 DMC/MC Rick Chappelwick Marine United
#9 FL Phelp Stoykovak Winteracombe Warrior FC
#29 FL/FR Morgan Wilbuer Innersteeler Allstar FC
#10 FC Gil Lindenberger Old Cave Grove FC
#30 FC Bruno Rodax Cape Steelcroft United
#11 FR/FL Olin Fletcher Wexaston Lake FC
#31 FR Troy Fingel Clearclouds City FC
by Zeniyadh » Sun Sep 30, 2018 6:13 am
Zeniyadh Squad 2nd Malay World Cup
=================================================================Coach: Canan Tosun
Assistant Coach: Mohammed Isa
Physio: Bilal Togay
NO POS PLAYER CLUB
01 GK Rafeq Avci Askerispor
21 GK Ceyhan Azizi Mahkamasaray
44 GK Merter Saood Jazzr SK
02 DF Abdulkadir Bouazza Askerispor
03 DF Daif Tosun Al-Dalf
04 DF Murat Haq Al-Dalf
05 DF Umu Halefoglu Askerispor
18 DF Zidan Haidar Dalfspor
33 DF Guner Ghazi IBFK
07 MF Mehdi Ishaq Askerispor
08 MF Ferhat Menderes Al-Dalf
10 MF Nihat Hacioglu Alteghra SK
13 MF Bastug Turkoglu Mahkamasaray
14 MF Semih Doguz Togay Dalfspor
27 MF Cevat Abay Askerispor
21 MF Sertug Ozil Mahkamasaray
23 MF Yilmaz Menderes Askerispor
09 FW Omer Zayed Mahkamasaray
10 FW Reza Al-Radd Dalfspor
11 FW Sultan Gungor Benzespor
by Pauh Janggi » Sun Sep 30, 2018 9:06 pm
by Khantari » Sun Sep 30, 2018 9:44 pm
by Wuriya » Mon Oct 01, 2018 3:48 am
by Zeniyadh » Mon Oct 01, 2018 4:31 am
Fort Raleigh, Khantari - The Zenidhian national team finally arrived in Khantari this afternoon. Many zenidhian fans who already arrive in the country few days before welcome their arrival. They will participated in the CMFA 2nd Malay World Cup which will be held here. The team will stay in the city of Oldenhurst, where their first match is against Eraman on Saturday, 6 October will be held. It was confirmed by senior zenidhian player Mehdi Ishaq on his twitter account, he said "Zenidhian National Team already in Oldenhurst, bring it on! #MWC2". Zeniyadh and Eraman join Sandhora, Tahkalen, and Wuriya in group B. The tournament will be held in Khantari from 5-20 October. It will be the largest sports tournament in Tanah Melayu history.
by Pauh Janggi » Mon Oct 01, 2018 5:09 am
Khantari national football team players disembark from a plane upon the team's arrival at the Santa Clarita International Airport
by Zeniyadh » Mon Oct 01, 2018 6:31 am
Referee : Eric McFrist (Greythrone)
Assistan Referee 1 : James Coldbridge (Greythrone)
Assistan Referee 2 : Aiton Strongtooth (Greythrone)
Referee : Mochammad Ali Aziz (Tolol)
Assistan Referee 1 : Muhammad Akim (Tolol)
Assistan Referee 2 : Mohmmadov Khabiv (Tolol)
Referee : Jajang Nurjaman (Wuriya)
Assistan Referee 1 : Setyo Cahyono (Wuriya)
Assistan Referee 2 : Junaedi Pratama (Samudera Darussalam)
Referee : Fekir Suleiman (Zeniyadh)
Assistan Referee 1 : Abdelkader Ucan (Zeniyadh)
Assistan Referee 2 : Boyal Gurhan (Zeniyadh)
Referee : Rana Buana (Eraman)
Assistan Referee 1 : Bungsu Wira (Eraman)
Assistan Referee 2 : Warma Panjadi (Eraman)
Referee : Ryan West (Khantari)
Assistan Referee 1 : Clarence Gonzales (Khantari)
Assistan Referee 2 : Joe Bell (Khantari)
Advertisement
Users browsing this forum: The Plough Islands
Advertisement