Darmeni Football League: 2036 Season
Friday, July 4, 2036
Darmen City All*Stars 55–10 Palerma Cowboys 5:00pm
Eau Claire Crush 17–3 Sterling City Rams 5:00pm
Tim City Shepherds 14–27 Scott City Metropolitans 5:00pm
Super-Mare Nightmares 24–27 Liverpool Legonians 5:00pm
Rogerton FC '13 10–6 Portes Ava Sailors 5:00pm
Bloomer Bulldogs 11–23 Brham Steel 5:00pm
High Point Wyverns 14–17 Menomonie Thunderhawks 5:00pm
Romanopolis Romans 19–7 Chuckio Colts 5:00pm
Pisuvar Eagles 29–16 Nauti Nighthawks 5:00pm
Brady City Lions 0–3 Chippewa Valley Predators 8:30pm
Friday, July 11, 2036
Palerma Cowboys 7–21 Chippewa Valley Predators 5:00pm
Liverpool Legonians 24–26 Brady City Lions 5:00pm
Scott City Metropolitans 43–3 Super-Mare Nightmares 5:00pm
Sterling City Rams 20–13 Tim City Shepherds 5:00pm
Portes Ava Sailors 30–7 Nauti Nighthawks 5:00pm
Chuckio Colts 20–0 Pisuvar Eagles 5:00pm
Menomonie Thunderhawks 13–24 Romanopolis Romans 5:00pm
Brham Steel 33–3 High Point Wyverns 5:00pm
Rogerton FC '13 16–41 Bloomer Bulldogs 5:00pm
Darmen City All*Stars 26–10 Eau Claire Crush 8:30pm
Friday, July 18, 2036
Eau Claire Crush 31–7 Palerma Cowboys 5:00pm
Tim City Shepherds 3–13 Darmen City All*Stars 5:00pm
Super-Mare Nightmares 9–33 Sterling City Rams 5:00pm
Brady City Lions 30–20 Scott City Metropolitans 5:00pm
Chippewa Valley Predators 19–7 Liverpool Legonians 5:00pm
Bloomer Bulldogs 19–18 Portes Ava Sailors 5:00pm
High Point Wyverns 3–22 Rogerton FC '13 5:00pm
Romanopolis Romans 31–14 Brham Steel 5:00pm
Pisuvar Eagles 3–10 Menomonie Thunderhawks 5:00pm
Nauti Nighthawks 16–25 Chuckio Colts 8:30pm
Friday, July 25, 2036
Palerma Cowboys 13–3 Liverpool Legonians 5:00pm
Scott City Metropolitans 33–13 Chippewa Valley Predators 5:00pm
Sterling City Rams 34–10 Brady City Lions 5:00pm
Darmen City All*Stars 36–10 Super-Mare Nightmares 5:00pm
Eau Claire Crush 17–13 Tim City Shepherds 5:00pm
Portes Ava Sailors 24–14 Chuckio Colts 5:00pm
Menomonie Thunderhawks 33–18 Nauti Nighthawks 5:00pm
Brham Steel 10–9 Pisuvar Eagles 5:00pm
Bloomer Bulldogs 26–7 High Point Wyverns 5:00pm
Rogerton FC '13 7–10 Romanopolis Romans 8:30pm
Friday, August 1, 2036
Tim City Shepherds 53–6 Palerma Cowboys 5:00pm
Super-Mare Nightmares 6–41 Eau Claire Crush 5:00pm
Brady City Lions 10–26 Darmen City All*Stars 5:00pm
Chippewa Valley Predators 27–10 Sterling City Rams 5:00pm
Liverpool Legonians 0–3 Scott City Metropolitans 5:00pm
High Point Wyverns 0–6 Portes Ava Sailors 5:00pm
Pisuvar Eagles 27–24 Rogerton FC '13 5:00pm
Nauti Nighthawks 13–3 Brham Steel 5:00pm
Chuckio Colts 26–14 Menomonie Thunderhawks 5:00pm
Romanopolis Romans 35–3 Bloomer Bulldogs 8:30pm
Friday, August 8, 2036
Palerma Cowboys 7–13 Scott City Metropolitans 5:00pm
Sterling City Rams 40–16 Liverpool Legonians 5:00pm
Darmen City All*Stars 30–13 Chippewa Valley Predators 5:00pm
Eau Claire Crush 38–3 Brady City Lions 5:00pm
Portes Ava Sailors 13–27 Menomonie Thunderhawks 5:00pm
Brham Steel 13–20 Chuckio Colts 5:00pm
Rogerton FC '13 36–18 Nauti Nighthawks 5:00pm
Bloomer Bulldogs 20–20 (20–23 OT) Pisuvar Eagles 5:00pm
High Point Wyverns 0–25 Romanopolis Romans 5:00pm
Tim City Shepherds 40–14 Super-Mare Nightmares 8:30pm
Friday, August 15, 2036
Super-Mare Nightmares 16–15 Palerma Cowboys 5:00pm
Brady City Lions 7–30 Tim City Shepherds 5:00pm
Chippewa Valley Predators 28–13 Eau Claire Crush 5:00pm
Liverpool Legonians 10–32 Darmen City All*Stars 5:00pm
Romanopolis Romans 6–7 Portes Ava Sailors 5:00pm
Pisuvar Eagles 40–7 High Point Wyverns 5:00pm
Nauti Nighthawks 17–14 Bloomer Bulldogs 5:00pm
Chuckio Colts 30–10 Rogerton FC '13 5:00pm
Menomonie Thunderhawks 6–13 Brham Steel 5:00pm
Scott City Metropolitans 19–21 Sterling City Rams 8:30pm
Friday, August 22, 2036
Palerma Cowboys 10–7 Sterling City Rams 5:00pm
Darmen City All*Stars 3–9 Scott City Metropolitans 5:00pm
Eau Claire Crush 24–14 Liverpool Legonians 5:00pm
Tim City Shepherds 10–12 Chippewa Valley Predators 5:00pm
Super-Mare Nightmares 16–21 Brady City Lions 5:00pm
Portes Ava Sailors 13–6 Brham Steel 5:00pm
Rogerton FC '13 17–17 (23–20 OT) Menomonie Thunderhawks 5:00pm
Bloomer Bulldogs 20–13 Chuckio Colts 5:00pm
High Point Wyverns 0–9 Nauti Nighthawks 5:00pm
Romanopolis Romans 44–10 Pisuvar Eagles 8:30pm
Friday, August 29, 2036
Brady City Lions 25–14 Palerma Cowboys 5:00pm
Chippewa Valley Predators 23–0 Super-Mare Nightmares 5:00pm
Liverpool Legonians 0–24 Tim City Shepherds 5:00pm
Scott City Metropolitans 37–7 Eau Claire Crush 5:00pm
Pisuvar Eagles 37–13 Portes Ava Sailors 5:00pm
Nauti Nighthawks 16–29 Romanopolis Romans 5:00pm
Chuckio Colts 13–3 High Point Wyverns 5:00pm
Menomonie Thunderhawks 49–17 Bloomer Bulldogs 5:00pm
Brham Steel 30–23 Rogerton FC '13 5:00pm
Sterling City Rams 6–20 Darmen City All*Stars 8:30pm
Friday, September 5, 2036
Palerma Cowboys 9–19 Darmen City All*Stars 5:00pm
Sterling City Rams 12–3 Eau Claire Crush 5:00pm
Scott City Metropolitans 24–0 Tim City Shepherds 5:00pm
Liverpool Legonians 13–6 Super-Mare Nightmares 5:00pm
Chippewa Valley Predators 53–0 Brady City Lions 5:00pm
Portes Ava Sailors 3–23 Rogerton FC '13 5:00pm
Brham Steel 54–29 Bloomer Bulldogs 5:00pm
Menomonie Thunderhawks 15–10 High Point Wyverns 5:00pm
Chuckio Colts 6–24 Romanopolis Romans 5:00pm
Nauti Nighthawks 27–23 Pisuvar Eagles 8:30pm
Friday, September 12, 2036
Chippewa Valley Predators 26–3 Palerma Cowboys 5:00pm
Brady City Lions 20–0 Liverpool Legonians 5:00pm
Super-Mare Nightmares 14–10 Scott City Metropolitans 5:00pm
Tim City Shepherds 30–0 Sterling City Rams 5:00pm
Nauti Nighthawks 37–23 Portes Ava Sailors 5:00pm
Pisuvar Eagles 9–17 Chuckio Colts 5:00pm
Romanopolis Romans 27–3 Menomonie Thunderhawks 5:00pm
High Point Wyverns 0–10 Brham Steel 5:00pm
Bloomer Bulldogs 13–14 Rogerton FC '13 5:00pm
Eau Claire Crush 24–27 Darmen City All*Stars 8:30pm
Friday, September 19, 2036
Palerma Cowboys 10–33 Eau Claire Crush 5:00pm
Darmen City All*Stars 6–16 Tim City Shepherds 5:00pm
Sterling City Rams 40–10 Super-Mare Nightmares 5:00pm
Scott City Metropolitans 33–0 Brady City Lions 5:00pm
Liverpool Legonians 21–35 Chippewa Valley Predators 5:00pm
Portes Ava Sailors 23–3 Bloomer Bulldogs 5:00pm
Rogerton FC '13 30–10 High Point Wyverns 5:00pm
Brham Steel 7–3 Romanopolis Romans 5:00pm
Menomonie Thunderhawks 23–12 Pisuvar Eagles 5:00pm
Chuckio Colts 26–9 Nauti Nighthawks 8:30pm
Friday, September 26, 2036
Liverpool Legonians 10–9 Palerma Cowboys 5:00pm
Chippewa Valley Predators 7–13 Scott City Metropolitans 5:00pm
Brady City Lions 0–7 Sterling City Rams 5:00pm
Super-Mare Nightmares 19–15 Darmen City All*Stars 5:00pm
Chuckio Colts 23–14 Portes Ava Sailors 5:00pm
Nauti Nighthawks 13–23 Menomonie Thunderhawks 5:00pm
Pisuvar Eagles 0–7 Brham Steel 5:00pm
Romanopolis Romans 39–3 Rogerton FC '13 5:00pm
High Point Wyverns 13–19 Bloomer Bulldogs 5:00pm
Tim City Shepherds 3–20 Eau Claire Crush 8:30pm
Friday, October 3, 2036
Palerma Cowboys 10–27 Tim City Shepherds 5:00pm
Eau Claire Crush 41–10 Super-Mare Nightmares 5:00pm
Darmen City All*Stars 33–3 Brady City Lions 5:00pm
Sterling City Rams 7–18 Chippewa Valley Predators 5:00pm
Portes Ava Sailors 31–3 High Point Wyverns 5:00pm
Bloomer Bulldogs 7–30 Romanopolis Romans 5:00pm
Rogerton FC '13 21–7 Pisuvar Eagles 5:00pm
Brham Steel 17–14 Nauti Nighthawks 5:00pm
Menomonie Thunderhawks 39–33 Chuckio Colts 5:00pm
Scott City Metropolitans 40–14 Liverpool Legonians 8:30pm
Friday, October 10, 2036
Scott City Metropolitans 26–10 Palerma Cowboys 5:00pm
Liverpool Legonians 6–13 Sterling City Rams 5:00pm
Chippewa Valley Predators 17–21 Darmen City All*Stars 5:00pm
Brady City Lions 6–33 Eau Claire Crush 5:00pm
Menomonie Thunderhawks 20–6 Portes Ava Sailors 5:00pm
Chuckio Colts 20–13 Brham Steel 5:00pm
Nauti Nighthawks 20–27 Rogerton FC '13 5:00pm
Pisuvar Eagles 20–17 Bloomer Bulldogs 5:00pm
Romanopolis Romans 30–16 High Point Wyverns 5:00pm
Super-Mare Nightmares 10–21 Tim City Shepherds 8:30pm
Friday, October 17, 2036
Palerma Cowboys 20–6 Super-Mare Nightmares 5:00pm
Tim City Shepherds 9–0 Brady City Lions 5:00pm
Eau Claire Crush 24–10 Chippewa Valley Predators 5:00pm
Darmen City All*Stars 33–3 Liverpool Legonians 5:00pm
Portes Ava Sailors 0–17 Romanopolis Romans 5:00pm
High Point Wyverns 14–20 Pisuvar Eagles 5:00pm
Bloomer Bulldogs 20–32 Nauti Nighthawks 5:00pm
Rogerton FC '13 23–33 Chuckio Colts 5:00pm
Brham Steel 17–31 Menomonie Thunderhawks 5:00pm
Sterling City Rams 7–19 Scott City Metropolitans 8:30pm
Friday, October 24, 2036
Sterling City Rams 64–20 Palerma Cowboys 5:00pm
Scott City Metropolitans 10–10 (10–17 OT) Darmen City All*Stars 5:00pm
Liverpool Legonians 7–7 (14–7 OT) Eau Claire Crush 5:00pm
Chippewa Valley Predators 31–20 Tim City Shepherds 5:00pm
Brady City Lions 14–10 Super-Mare Nightmares 5:00pm
Brham Steel 40–7 Portes Ava Sailors 5:00pm
Menomonie Thunderhawks 33–10 Rogerton FC '13 5:00pm
Chuckio Colts 26–13 Bloomer Bulldogs 5:00pm
Nauti Nighthawks 26–0 High Point Wyverns 5:00pm
Pisuvar Eagles 6–41 Romanopolis Romans 8:30pm
Friday, October 31, 2036
Palerma Cowboys 23–13 Brady City Lions 5:00pm
Super-Mare Nightmares 20–13 Chippewa Valley Predators 5:00pm
Tim City Shepherds 10–3 Liverpool Legonians 5:00pm
Eau Claire Crush 3–23 Scott City Metropolitans 5:00pm
Portes Ava Sailors 31–23 Pisuvar Eagles 5:00pm
Romanopolis Romans 45–10 Nauti Nighthawks 5:00pm
High Point Wyverns 17–36 Chuckio Colts 5:00pm
Bloomer Bulldogs 19–30 Menomonie Thunderhawks 5:00pm
Rogerton FC '13 22–21 Brham Steel 5:00pm
Darmen City All*Stars 27–13 Sterling City Rams 8:30pm
Northern Conference Pld W L PF PA PD Win %
1 Darmen City All*Stars 18 15 3 439 195 +244 0.833 Playoffs
2 Scott City Metropolitans 18 14 4 402 170 +232 0.778 Playoffs
3 Chippewa Valley Predators 18 12 6 369 239 +130 0.667 Playoffs
4 Eau Claire Crush 18 11 7 386 252 +134 0.611 Playoffs
5 Tim City Shepherds 18 10 8 336 220 +116 0.556
6 Sterling City Rams 18 10 8 337 274 +63 0.556
7 Brady City Lions 18 6 12 188 406 −218 0.333
8 Super-Mare Nightmares 18 4 14 203 466 −263 0.222
9 Palerma Cowboys 18 4 14 203 448 −245 0.222
10 Liverpool Legonians 18 4 14 185 378 −193 0.222
Southern Conference Pld W L PF PA PD Win %
1 Romanopolis Romans 18 16 2 479 135 +344 0.889 Playoffs
2 Chuckio Colts 18 13 5 388 280 +108 0.722 Playoffs
3 Menomonie Thunderhawks 18 13 5 406 298 +108 0.722 Playoffs
4 Brham Steel 18 11 7 331 255 +76 0.611 Playoffs
5 Rogerton FC '13 18 10 8 344 364 −20 0.556
6 Portes Ava Sailors 18 8 10 268 315 −47 0.444
7 Nauti Nighthawks 18 7 11 318 403 −85 0.389
8 Pisuvar Eagles 18 7 11 298 362 −64 0.389
9 Bloomer Bulldogs 18 5 13 311 443 −132 0.278
10 High Point Wyverns 18 0 18 120 408 −288 0.000
Friday, November 7, 2036
Northern Conference
Darmen City All*Stars 16–12 Eau Claire Crush 5:00pm
Scott City Metropolitans 33–0 Chippewa Valley Predators 8:30pm
Southern Conference
Romanopolis Romans 24–10 Brham Steel 5:00pm
Chuckio Colts 9–6 Menomonie Thunderhawks 8:30pm
Friday, November 14, 2036
Northern Conference
Darmen City All*Stars 10–27 Scott City Metropolitans 8:30pm
Southern Conference
Romanopolis Romans 16–27 Chuckio Colts 5:00pm
Friday, November 21, 2036
Southern Conference All*Stars 7–7 (20–23 OT) Northern Conference All*Stars 7:00pm
Thursday, November 27, 2036
Scott City Metropolitans 45–0 Chuckio Colts 7:00pm