by Eastfield Lodge » Fri Jul 04, 2014 8:20 am
by Eastfield Lodge » Fri Jul 04, 2014 8:22 am
by Eastfield Lodge » Fri Jul 04, 2014 9:28 am
by Eastfield Lodge » Sun Jul 13, 2014 8:22 am
by Eastfield Lodge » Mon Jul 14, 2014 6:41 pm
Premier Division
Pos Pld W D L GF GA GD Pts
1 RGS Athletic 6 5 1 0 14 4 +10 16 TQCC/CdC
2 UR Town 6 5 1 0 8 2 +6 16 TQCC
3 Polkation FC 6 4 0 2 7 3 +4 12 GC
4 Seaton Town 6 3 2 1 3 1 +2 11 GC
5 Seniors FC 6 3 2 1 7 5 +2 11
6 Olympia FC 6 3 1 2 7 6 +1 10
7 Norrion Rovers 6 2 2 2 4 5 −1 8
8 VLC FC 6 2 2 2 4 4 0 8
9 Xilon OC 6 2 1 3 4 4 0 7
10 Walston Brook Albion 6 2 1 3 4 5 −1 7
11 Copper Communists SC 6 1 3 2 2 7 −5 6
12 Half Boy FC 6 1 2 3 5 7 −2 5
13 Royal Jam FC 6 0 4 2 2 6 −4 4
14 Nile Bridge 6 1 1 4 4 9 −5 4 R
15 Tuntingone FC 6 1 0 5 4 7 −3 3 R
16 Monksville United 6 0 3 3 2 6 −4 3 R
Second Division
Pos Pld W D L GF GA GD Pts
1 Micronopia United 6 5 1 0 12 5 +7 16 P/SBCC
2 Pontifucia United 6 5 0 1 10 4 +6 15 P/SBCC
3 Honsadin FC 6 3 3 0 6 3 +3 12 P/SBCC
4 FM Town 6 3 2 1 12 11 +1 11 SBCC
5 Sunburbia FC 6 3 1 2 8 6 +2 10
6 Indionion Athletic 6 2 4 0 7 5 +2 10
7 Yillog City 6 2 2 2 5 5 0 8
8 YLW FC 6 2 2 2 11 12 −1 8
9 NT United 6 2 1 3 8 7 +1 7
10 Benopia AC 6 2 1 3 3 4 −1 7
11 Jam Athletic 6 2 1 3 8 11 −3 7
12 FC Tavernia 6 1 2 3 10 11 −1 5
13 Toclofania FC 6 1 2 3 5 6 −1 5
14 Macaronia FC 6 1 1 4 9 11 −2 4
15 Revisionists 6 1 1 4 5 10 −5 4
16 Approciation FC 6 1 0 5 6 14 −8 3
by Eastfield Lodge » Tue Jul 15, 2014 12:03 pm
Premier Division
Pos Pld W D L GF GA GD Pts
1 UR Town 16 10 4 2 33 20 +13 34 (TQCC/CdC)
2 RGS Athletic 16 8 5 3 33 24 +9 29 (TQCC)
3 Olympia FC 16 8 4 4 20 18 +2 28 (GC)
4 VLC FC 16 7 6 3 15 11 +4 27 (GC)
5 Seaton Town 16 8 3 5 21 11 +10 27
6 Polkation FC 16 8 2 6 15 12 +3 26
7 Seniors FC 16 7 3 6 16 19 −3 24
8 Norrion Rovers 16 6 5 5 13 12 +1 23
9 Walston Brook Albion 16 6 4 6 12 14 −2 22
10 Royal Jam FC 16 4 7 5 9 10 −1 19
11 Monksville United 16 4 7 5 14 15 −1 19
12 Copper Communists SC 16 4 5 7 15 21 −6 17
13 Xilon OC 16 5 2 9 15 18 −3 17
14 Half Boy FC 16 3 5 8 12 20 −8 14 (R)
15 Tuntingone FC 16 3 5 8 17 21 −4 14 (R)
16 Nile Bridge 16 2 3 11 14 28 −14 9 (R)
Second Division
Pos Pld W D L GF GA GD Pts
1 Micronopia United 16 10 5 1 36 21 +15 35 (P/SBCC)
2 Sunburbia FC 16 10 2 4 23 16 +7 32 (P/SBCC)
3 FM Town 16 9 3 4 30 26 +4 30 (P/SBCC)
4 Pontifucia United 16 8 4 4 26 19 +7 28 (SBCC)
5 Indionion Athletic 16 6 7 3 20 15 +5 25
6 Toclofania FC 16 7 3 6 20 16 +4 24
7 YLW FC 16 6 5 5 23 21 +2 23
8 Honsadin FC 16 6 5 5 15 16 −1 23
9 Benopia AC 16 6 4 6 17 15 +2 22
10 NT United 16 6 3 7 24 24 0 21
11 Yillog City 16 5 5 6 14 17 −3 20
12 Revisionists 16 4 3 9 11 21 −10 15
13 FC Tavernia 16 3 6 7 28 29 −1 15 [R(I)]
14 Macaronia FC 16 4 3 9 22 25 −3 15
15 Jam Athletic 16 3 4 9 18 30 −12 13 [R(C)]
16 Approciation FC 16 3 2 11 17 33 −16 11 [R(C)]
by Eastfield Lodge » Thu Jul 17, 2014 3:51 am
Premier Division
Pos Pld W D L GF GA GD Pts
1 UR Town 24 12 9 3 43 26 +17 45 (TQCC/CdC)
2 Norrion Rovers 24 13 5 6 23 16 +7 44 (TQCC)
3 RGS Athletic 24 12 7 5 47 33 +14 43 (GC)
4 Seaton Town 24 13 4 7 30 16 +14 43 (GC)
5 VLC FC 24 11 8 5 23 13 +10 41
6 Olympia FC 24 11 6 7 30 32 −2 39
7 Polkation FC 24 10 4 10 19 19 0 34
8 Seniors FC 24 9 6 9 21 27 −6 33
9 Tuntingone FC 24 8 6 10 27 26 +1 30
10 Xilon OC 24 7 7 10 21 23 −2 28
11 Half Boy FC 24 7 6 11 22 27 −5 27
12 Walston Brook Albion 24 7 6 11 17 25 −8 27
13 Royal Jam FC 24 6 8 10 11 17 −6 26
14 Copper Communists SC 24 5 9 10 23 32 −9 24 (R)
15 Monksville United 24 4 11 9 19 24 −5 23 (R)
16 Nile Bridge 24 3 6 15 22 42 −20 15 (R)
Second Division
Pos Pld W D L GF GA GD Pts
1 Micronopia United 24 15 7 2 56 32 +24 52 (C/P/SBCC)
2 Sunburbia FC 24 15 4 5 32 18 +14 49 (P/SBCC)
3 FM Town 24 14 4 6 47 34 +13 46 (P/SBCC)
4 Pontifucia United 24 11 6 7 38 32 +6 39 (SBCC)
5 Benopia AC 24 10 6 8 28 24 +4 36
6 Honsadin FC 24 9 8 7 23 22 +1 35
7 NT United 24 10 4 10 35 36 −1 34
8 Indionion Athletic 24 8 9 7 28 25 +3 33
9 YLW FC 24 8 7 9 38 38 0 31
10 Toclofania FC 24 9 4 11 26 27 −1 31
11 Revisionists 24 8 5 11 20 28 −8 29
12 Yillog City 24 5 10 9 22 31 −9 25
13 Jam Athletic 24 6 6 12 32 45 −13 24
14 FC Tavernia 24 5 8 11 40 45 −5 23 [R(I)]
15 Macaronia FC 24 6 4 14 31 39 −8 22 [R(C)]
16 Approciation FC 24 5 4 15 29 49 −20 19 [R(C)]
by Eastfield Lodge » Thu Jul 17, 2014 7:00 am
Pos Pld W D L GF GA GD Pts
1 Olympia FC 29 15 7 7 37 35 +2 52
2 Norrion Rovers 29 15 7 7 29 20 +9 52
3 RGS Athletic 29 14 9 6 55 40 +15 51
4 Seaton Town 29 15 4 10 34 21 +13 49
5 UR Town 29 13 10 6 49 34 +15 49
6 VLC FC 29 12 9 8 27 17 +10 45
7 Polkation FC 29 13 5 11 22 21 +1 44
8 Tuntingone FC 29 10 8 11 30 30 0 38
9 Seniors FC 29 9 9 11 23 32 −9 36
10 Royal Jam FC 29 8 10 11 17 21 −4 34
11 Copper Communists SC 29 8 10 11 28 34 −6 34
12 Xilon OC 29 8 9 12 23 25 −2 33
13 Half Boy FC 29 8 7 14 23 31 −8 31
14 Monksville United 29 6 13 10 23 27 −4 31
15 Walston Brook Albion 29 8 7 14 19 29 −10 31
16 Nile Bridge 29 5 6 18 30 52 −22 21 Relegated
by Eastfield Lodge » Thu Jul 17, 2014 10:40 am
Premier Division
Pos Pld W D L GF GA GD Pts
1 RGS Athletic 30 15 9 6 57 40 +17 54 Champions/TQCC/CdC/ICCS
2 Olympia FC 30 15 8 7 37 35 +2 53 TQCC/ICCS
3 UR Town 30 14 10 6 52 34 +18 52 GC
4 Norrion Rovers 30 15 7 8 29 21 +8 52 GC
5 Seaton Town 30 15 4 11 34 23 +11 49
6 VLC FC 30 12 10 8 28 18 +10 46
7 Polkation FC 30 13 6 11 22 21 +1 45 ICCS
8 Seniors FC 30 10 9 11 24 32 −8 39 ICCS
9 Tuntingone FC 30 10 9 11 32 32 0 39
10 Royal Jam FC 30 9 10 11 18 21 −3 37 ICCS
11 Copper Communists SC 30 8 11 11 30 36 −6 35 ICCS
12 Xilon OC 30 8 10 12 24 26 −2 34 ICCS
13 Monksville United 30 6 14 10 24 28 −4 32
14 Walston Brook Albion 30 8 8 14 20 30 −10 32 Relegated
15 Half Boy FC 30 8 7 15 23 34 −11 31 Relegated/ICCS
16 Nile Bridge 30 5 6 19 30 53 −23 21 Relegated
Second Division
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Micronopia United 30 18 10 2 66 37 +29 64 C/P/SBCC/ICCS
2 FM Town 30 18 5 7 56 38 +18 59 P/SBCC/ICCS
3 Sunburbia FC 30 17 4 9 39 26 +13 55 P/SBCC/ICCS
4 Pontifucia United 30 14 8 8 48 40 +8 50 SBCC
5 Honsadin FC 30 12 10 8 31 27 +4 46 ICCS
6 Toclofania FC 30 13 5 12 34 31 +3 44 ICCS
7 Benopia AC 30 12 8 10 36 31 +5 44
8 NT United 30 11 6 13 40 45 -5 39 ICCS
9 Revisionists 30 11 5 14 25 31 -6 38 ICCS
10 FC Tavernia 30 9 9 12 46 47 -1 36 ICCS
11 Indionion Athletic 30 9 9 12 31 35 -4 36
12 Yillog City 30 8 10 12 27 35 -8 34
13 YLW FC 30 8 10 12 41 47 -6 34 Relegated (I)
14 Jam Athletic 30 8 9 13 39 50 -11 33
15 Macaronia FC 30 7 6 17 41 52 -11 27 Relegated (C)/ICCS
16 Approciation FC 30 5 6 19 35 63 -28 21 Relegated (C)/ICCS
Imperial Division One Standings
Pos Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Harmonial CC 30 15 8 7 33 18 +15 53 C/P/ICCS
2 Empire End FC 30 14 10 6 31 21 +10 52
3 Gilgonare FC 30 11 12 7 24 18 +6 45
4 Farond United 30 12 9 9 43 30 +13 45
5 Port Lodgertia 30 10 14 6 26 18 +8 44
6 Coiners FC 30 11 10 9 27 23 +4 43
7 Paddockia FC 30 11 8 11 33 32 +1 41 ICCS
8 Oldbridge FC 30 12 5 13 36 40 -4 41
9 Monksville FC 30 8 16 6 23 20 +3 40
10 Cliffside FC 30 10 9 11 26 25 +1 39
11 Seaton Athletic 30 10 9 11 18 22 -4 39
12 Tavernia City 30 8 10 12 25 31 -6 34
13 Lodgertia United 30 6 15 9 33 37 -4 33
14 Liginara FC 30 10 3 17 29 43 -14 33
15 SS City 30 6 11 13 13 26 -13 29
16 East Monurtag 30 5 13 12 24 40 -16 28
Imperial Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Golden Acres 30 18 5 7 56 31 +25 59 C/P
2 Caldarin FC 30 14 8 8 46 32 +14 50 P
3 White Star United 30 15 3 12 45 29 +16 48 P
4 Mineville FC 30 13 7 10 23 18 +5 46
5 Pasturia FC 30 12 9 9 28 24 +4 45
6 Innocence FC 30 13 5 12 27 27 +0 44
7 Port Ricton FC 30 12 7 11 21 21 +0 43
8 Mount Salt FC 30 13 3 14 27 32 -5 42
9 Bronze Acres 30 10 9 11 23 19 +4 39
10 Silver Acres 30 10 8 12 20 27 -7 38
11 West Monurtag 30 10 8 12 29 33 -4 38
12 Bluin Athletic 30 10 7 13 28 37 -9 37
13 Koluity City 30 10 7 13 24 33 -9 37 R (Lodge)
14 Farond FC 30 9 7 14 31 37 -6 34 R (Central)
15 Newt Cape Wanderers 30 9 7 14 27 36 -9 34 R (Serenelian)
16 Huntingville FC 30 7 10 13 32 51 -19 31 R (Lodge)
Colonial Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 SLW FC 30 16 7 7 51 29 +22 55 C/P
2 Forest Rangers 30 14 11 5 32 18 +14 53 P
3 Clinar Rovers 30 14 7 9 41 38 +3 49
4 Revisionists Athletic 30 14 4 12 25 25 +0 46
5 Lonbunia Athletic 30 13 7 10 32 30 +2 46
6 Garanite FC 30 12 9 9 43 36 +7 45
7 Jam Mountain Island 30 11 11 8 32 27 +5 44
8 Luxoren Town 30 10 11 9 30 26 +4 41 ICCS
9 Iratuen Loft FC 30 10 9 11 30 30 +0 39
10 Aswania Athletic 30 11 6 13 34 39 -5 39
11 Northern Wind Athletic 30 9 10 11 33 35 -2 37
12 Trinardin SC 30 10 5 15 23 31 -8 35
13 Basalata FC 30 10 5 15 32 41 -9 35
14 Twilight Heaven FC 30 8 9 13 23 30 -7 33 R
15 Giafando FC 30 9 6 15 18 28 -10 33 R
16 Syrenia FC 30 6 9 15 18 34 -16 27 R
Colonial Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Futurekind Wanderers 30 17 7 6 45 24 +21 58 C/P
2 Lamarckists 30 15 9 6 34 18 +16 54 P
3 Low Lyn FC 30 14 8 8 44 32 +12 50 P
4 EastImport FC 30 14 6 10 27 20 +7 48
5 Benopia Town 30 12 8 10 33 32 +1 44
6 Eliphi FC 30 11 8 11 29 25 +4 41
7 Athletic Finsentra 30 11 8 11 21 23 -2 41
8 Likina CF 30 10 10 10 23 26 -3 40
9 High Lyn FC 30 9 11 10 31 29 +2 38
10 Encarta CF 30 11 5 14 43 52 -9 38
11 Cuprumville CSC 30 9 11 10 29 34 -5 38
12 Central Tower United 30 10 7 13 34 37 -3 37
13 Nexusortem United 30 8 12 10 23 29 -6 36 R (Utopian)
14 AC Forngirn 30 9 7 14 22 28 -6 34 R (Scholarly Empire)
15 Redbridge United 30 7 8 15 41 57 -16 29 R (Utopian)
16 Team Verixas 30 8 5 17 30 43 -13 29 R (Economic)
Lodge League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Lodgertia City 28 17 8 3 52 24 +28 59 C/P
2 Mount Salt Climbers FC 28 15 8 5 53 34 +19 53 P
3 Pindale Rovers 28 13 8 7 44 31 +13 47
4 Klosertun Town 28 10 7 11 27 32 -5 37
5 Viruntia Town 28 8 7 13 32 45 -13 31
6 Klinhielm Valley 28 7 9 12 18 24 -6 30
7 Cillin Valley 28 6 7 15 28 40 -12 25 Relegated
8 Quinica Town 28 6 6 16 32 56 -24 24 Relegated
Lodge League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 New Lodger City Athletic 28 14 5 9 26 17 +9 47 C/P
2 Pontoon FC 28 11 11 6 33 29 +4 44 P
3 Klosertun FC 28 11 10 7 28 21 +7 43
4 Mineville United 28 9 12 7 36 31 +5 39
5 Kinaltin FC 28 9 8 11 18 21 -3 35
6 Nuclear FC 28 8 10 10 22 20 +2 34
7 Athletic Caldarin 28 7 8 13 33 46 -13 29 R
8 Civil War Memorial FC 28 6 10 12 23 34 -11 28 R
Lodge League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Kaliska Town 28 13 6 9 31 22 +9 45 C/P
2 Berlandar AC 28 13 5 10 32 27 +5 44 P
3 Lanektz United 28 11 8 9 28 25 +3 41
4 Frelstom FC 28 12 5 11 21 17 +4 41
5 Tarija Rovers 28 11 6 11 30 34 -4 39
6 Pindale Athletic 28 9 10 9 26 27 -1 37
7 Leucanop United 28 10 6 12 31 36 -5 36
8 SC Jasenova 28 6 8 14 29 40 -11 26
Central League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Bliketia FC 28 15 9 4 36 16 +20 54 C/P
2 Losing The Game FC 28 13 9 6 25 16 +9 48
3 Mount Farond FC 28 10 12 6 29 24 +5 42
4 Fracitz AC 28 9 11 8 23 22 +1 38
5 SEW FC 28 8 11 9 27 29 -2 35
6 Jununope AC 28 6 12 10 19 26 -7 30
7 United United 28 6 9 13 17 31 -14 27 R
8 Trurinar FC 28 4 9 15 15 27 -12 21 R
Central League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Royal Tavernia 28 12 8 8 26 23 +3 44 C/P
2 Lampe FC 28 11 9 8 27 27 +0 42 P
3 Methuhen Town 28 11 7 10 45 34 +11 40
4 Paddockia City 28 11 6 11 32 32 +0 39
5 Plozica FC 28 11 5 12 32 31 +1 38
6 Pasturia Rovers 28 9 9 10 32 30 +2 36
7 Tavernia Athletic 28 9 7 12 24 32 -8 34 R
8 Leintalp FC 28 8 9 11 25 34 -9 33 R
Central League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 AC Agpuran 28 11 9 8 32 31 +1 42 C/P
2 FC Carfionn 28 11 9 8 40 34 +6 42 P
3 Xiyes Town 28 11 8 9 29 25 +4 41
4 SC Krorgon 28 11 6 11 38 36 +2 39
5 Courtiers SC 28 9 11 8 21 19 +2 38
6 Bliketia AC 28 8 11 9 35 37 -2 35
7 Vauchants Athletic 28 9 7 12 32 38 -6 34
8 Dwoonbeck FC 28 8 7 13 25 32 -7 31
Serenelian League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Thawmont Rovers 28 17 4 7 42 23 +19 55 C/P
2 Steel Valley Explorers 28 13 7 8 40 29 +11 46
3 Westpass FC 28 13 5 10 40 39 +1 44
4 Marepacopolis FC 28 9 13 6 26 23 +3 40
5 Eastpass Dockers 28 7 13 8 33 35 -2 34
6 Ghoul Bay FC 28 7 10 11 28 31 -3 31
7 Life's Implosion 28 5 12 11 25 32 -7 27 R
8 Bundlehead United 28 5 8 15 23 45 -22 23 R
Serenelian League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 New Minesville SC 28 10 11 7 25 22 +3 41 C/P
2 Flencle Rovers 28 9 13 6 27 20 +7 40 P
3 Mainpass FC 28 11 7 10 18 14 +4 40
4 Newt Cape Athletic 28 8 14 6 30 27 +3 38
5 New Minesville Athletic 28 10 8 10 25 31 -6 38
6 Westpass Port SC 28 8 13 7 33 30 +3 37
7 Portopolis SC 28 9 9 10 28 35 -7 36
8 AC Gicoldor 28 6 7 15 21 28 -7 25
Macaronian League Divison One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Freyin SC 28 14 7 7 25 12 +13 49 Champions
2 Aithusa 28 12 7 9 35 27 +8 43
3 Marekandria City 28 11 8 9 23 22 +1 41
4 Malenaba AC 28 9 13 6 33 28 +5 40
5 Carneleon Town 28 10 8 10 23 23 +0 38
6 Syrenia Pyramids 28 8 11 9 25 30 -5 35
7 Macaronia City 28 6 13 9 20 24 -4 31 R
8 Nanomia Town 28 5 7 16 23 41 -18 22 R
Macaronian League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Royal Macaronia 28 12 8 8 32 29 +3 44 C/P
2 Fando Gate 28 11 11 6 33 25 +8 44 P
3 Grateville DFC 28 10 8 10 36 31 +5 38
4 Luxorex Athletic 28 8 13 7 25 24 +1 37
5 Milisar FC 28 8 12 8 24 23 +1 36
6 Newgrate River FC 28 9 8 11 29 32 -3 35
7 Sport Barujana 28 8 10 10 34 35 -1 34 R
8 Triscellian 28 6 10 12 27 41 -14 28 R
Macaronian League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 AC Helwan 28 14 7 7 31 23 +8 49 C/P
2 Grenerg United 28 14 6 8 40 31 +9 48 P
3 FC Pestrica 28 12 6 10 20 21 -1 42
4 Makawuilla FC 28 11 8 9 24 19 +5 41
5 FC Minya 28 8 12 8 23 21 +2 36
6 Clube Monufia 28 9 5 14 17 24 -7 32
7 Diraelas SC 28 9 4 15 25 34 -9 31
8 Ebcocer FC 28 7 8 13 17 24 -7 29
Utopian League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Regio FC 28 13 10 5 38 26 +12 49 C/P
2 Westfall AC 28 11 10 7 19 12 +7 43 P
3 Sontar Army FC 28 12 7 9 34 31 +3 43
4 Chi Lake SC 28 10 10 8 34 32 +2 40
5 Chestnut FC 28 10 9 9 32 32 +0 39
6 Torchwood AC 28 8 11 9 33 35 -2 35
7 Pyrovilia FC 28 5 11 12 26 36 -10 26 R
8 CF Eastrise 28 5 8 15 29 41 -12 23 R
Utopian League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Calufrax 28 15 4 9 39 37 +2 49 C/P
2 Thecarrift Sport 28 10 12 6 22 16 +6 42 P
3 Purple Point United 28 11 9 8 30 26 +4 42
4 Athletic Sunburbia 28 10 8 10 35 39 -4 38
5 Tyrenam Harriers 28 10 8 10 40 33 +7 38
6 Diamond Sky United 28 8 8 12 20 26 -6 32
7 Conkers FC 28 8 8 12 30 35 -5 32 R
8 Verinle SC 28 7 9 12 28 32 -4 30 R
Utopian League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Lobenopia City 28 14 10 4 35 24 +11 52 C/P
2 Crucible FC 28 11 8 9 29 27 +2 41 P
3 Lobenopia United 28 10 10 8 35 31 +4 40
4 Big White House IC 28 10 9 9 26 20 +6 39
5 Alvon Port FC 28 10 8 10 37 32 +5 38
6 Devoniria FC 28 7 11 10 22 25 -3 32
7 Derin Town 28 7 9 12 15 27 -12 30
8 Malmooth FC 28 5 11 12 30 43 -13 26
Scholarly Empire League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 NES Tower 13 SC 28 12 9 7 45 30 +15 45 C/P
2 FC Chinudo 28 10 12 6 32 26 +6 42
3 Bias Rovers 28 11 8 9 20 19 +1 41
4 Oxford English SC 28 10 8 10 33 32 +1 38
5 Tower 14 FC 28 9 10 9 27 24 +3 37
6 Matrices United 28 10 6 12 26 30 -4 36
7 Nolix FC 28 8 10 10 28 33 -5 34 R
8 Materia Medica FC 28 5 11 12 21 38 -17 26 R
Scholarly Empire League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Forngirn Town 28 15 5 8 36 23 +13 50 C/P
2 Outlying Village 3 United 28 15 4 9 33 24 +9 49 P
3 Wikipedia FC 28 15 4 9 46 45 +1 49
4 Eastern Outskirts AC 28 12 5 11 42 35 +7 41
5 M-W Wanderers 28 10 6 12 35 41 -6 36
6 String Theory United 28 7 11 10 29 28 +1 32
7 Dopca WMFC 28 8 6 14 24 33 -9 30 R
8 Michurinists 28 8 3 17 36 52 -16 27 R
Scholarly Empire League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Reactions Athletic 28 13 6 9 29 25 +4 45 C/P
2 South Sector Tower 28 AC 28 12 6 10 25 27 -2 42 P
3 Clairvoyance Wanderers 28 10 12 6 23 19 +4 42
4 Talfram United 28 12 5 11 26 18 +8 41
5 Lemdulin United 28 11 7 10 40 38 +2 40
6 Thermodynamics FC 28 9 9 10 34 33 +1 36
7 Tower 1 Athletic 28 6 11 11 25 30 -5 29
8 Alchemists United 28 7 8 13 19 31 -12 29
Economic League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Silkville Spinners 28 17 4 7 30 20 +10 55 C/P
2 MSWorldwide HQ AC 28 14 11 3 44 20 +24 53
3 Finswool SC 28 14 7 7 44 24 +20 49
4 Hilunvale FC 28 10 12 6 27 24 +3 42
5 Jamridge AC 28 7 7 14 18 30 -12 28
6 FC Olefinia 28 5 12 11 22 31 -9 27
7 Verdigris United 28 5 9 14 24 46 -22 24 R
8 Bronze Smelters FC 28 5 8 15 19 33 -14 23 R
Economic League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Glonasas FC 28 15 2 11 36 31 +5 47 C/P
2 Mohairlin Rovers 28 13 6 9 29 24 +5 45 P
3 GrafonilHB WMFC 28 12 7 9 30 25 +5 43
4 Brassworks SC 28 12 7 9 30 23 +7 43
5 Finscoir AC 28 10 7 11 23 23 +0 37
6 Cuprumville FC 28 11 4 13 32 30 +2 37
7 Polarieb Athletic 28 8 7 13 27 38 -11 31 R
8 EastExport SC 28 7 8 13 17 30 -13 29 R
Economic League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 FC Ramie 28 13 8 7 35 25 +10 47 C/P
2 Tendnayar 28 12 9 7 36 29 +7 45 P
3 Team Forenula 28 12 7 9 38 33 +5 43
4 Rivermouth AC 28 12 4 12 34 36 -2 40
5 Lakeside WSC 28 10 9 9 30 29 +1 39
6 FC Intaglio 28 10 5 13 23 28 -5 35
7 Percale United 28 8 7 13 27 36 -9 31
8 Patina Rovers 28 7 7 14 31 38 -7 28
by Eastfield Lodge » Mon Jul 21, 2014 9:40 am
Group A
R Team P W D L For Ag +/- Pts
1 RGS Athletic 5 4 1 0 15 6 +9 13
2 Half Boy FC 5 3 1 1 5 4 +1 10
3 Polkation FC 5 2 2 1 5 3 +2 8
4 NT United 5 1 2 2 4 7 -3 5
5 Honsadin FC 5 1 0 4 3 6 -3 3
6 Revisionists 5 0 2 3 4 10 -6 2
Group B
R Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Micronopia United 5 3 0 2 9 7 +2 9
2 Approciation FC 5 3 0 2 10 8 +2 9
3 Tuntigone FC 5 2 2 1 9 12 -3 8
4 Paddockia FC 5 1 3 1 13 14 -1 6
5 FM Town 5 1 2 2 12 9 +3 5
6 FC Tavernia 5 0 3 2 3 6 -3 3
Group C
R Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Menomonie United 5 4 0 1 10 2 +8 12
2 Toclofania FC 5 2 2 1 5 4 +1 8
3 Sunburbia FC 5 2 1 2 4 4 +0 7
4 Xilon OC 5 2 1 2 5 9 -4 7
5 Royal Jam FC 5 1 2 2 5 6 -1 5
6 Copper Communists SC 5 1 0 4 2 6 -4 3
Group D
R Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Macaronia FC 5 4 1 0 13 5 +8 13
2 Olympia FC 5 4 0 1 9 6 +3 12
3 Seniors FC 5 2 1 2 7 7 +0 7
4 Luxoren Town 5 2 0 3 9 14 -5 6
5 Campos 5 1 0 4 6 7 -1 3
6 Harmonial CC 5 1 0 4 3 8 -5 3
by Olastor » Wed Jul 23, 2014 5:48 pm
Olastian Premier League Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Olastaryn FC 28 21 5 2 94 21 +73 68 Champions/TQCC/CdC
2 Wolcalt Keep SC 28 17 4 7 62 40 +22 55 Globe Cup
3 Olastaryn United 28 16 5 7 56 28 +28 53 Globe Cup
4 Cavecla Sports Club 28 11 6 11 44 38 +6 39 Globe Cup
5 Blaketon Athletic 28 11 5 12 46 55 -9 38 IFSC
6 Grafonil HQ FC 28 9 5 14 28 38 -10 32 IFSC
7 AC Niurth 28 5 3 20 22 65 -43 18
8 Hemula Islanders 28 2 7 19 23 90 -67 13
by Eastfield Lodge » Wed Feb 25, 2015 6:10 pm
Premier Division
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 RGS Athletic 30 18 5 7 54 36 +18 59 C/CC/CdC
2 VLC FC 30 16 6 8 32 13 +19 54 GC
3 UR Town 30 15 5 10 58 37 +21 50 GC
4 Olympia FC 30 14 6 10 43 40 +3 48
5 Royal Jam FC 30 14 5 11 29 21 +8 47
6 Xilon OC 30 15 2 13 24 24 +0 47
7 Monksville United 30 11 11 8 33 29 +4 44
8 Seaton Town 30 13 4 13 35 33 +2 43
9 Norrion Rovers 30 11 9 10 39 34 +5 42
10 FM Town 30 10 8 12 32 39 -7 38
11 Polkation FC 30 9 9 12 21 27 -6 36
12 Tuntingone FC 30 9 9 12 32 40 -8 36
13 Seniors FC 30 7 12 11 25 31 -6 33
14 Micronopia United 30 10 3 17 31 54 -23 33 R
15 Copper Communists SC 30 9 5 16 35 42 -7 32 R
16 Sunburbia FC 30 6 7 17 26 49 -23 25 R
Second Division
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Half Boy FC 30 15 10 5 45 32 +13 55 C/P/SBCC
2 Pontifucia United 30 13 11 6 52 41 +11 50 P/SBCC
3 Walston Brook Albion 30 13 9 8 22 14 +8 48 P/SBCC
4 Nile Bridge 30 13 8 9 47 47 +0 47 SBCC
5 Revisionists 30 12 8 10 25 18 +7 44
6 Jam Athletic 30 11 11 8 32 32 +0 44
7 Indionion Athletic 30 12 7 11 37 36 +1 43
8 Toclofania FC 30 12 6 12 36 34 +2 42
9 NT United 30 11 7 12 35 37 -2 40
10 FC Tavernia 30 10 8 12 39 38 +1 38 GC/Cygnus
11 Honsadin FC 30 10 8 12 28 28 +0 38
12 Yillog City 30 9 10 11 28 30 -2 37
13 Forest Rangers 30 8 9 13 31 35 -4 33
14 Benopia AC 30 7 11 12 27 34 -7 32
15 Harmonial CC 30 5 15 10 24 31 -7 30 R (I)
16 SLW FC 30 7 6 17 32 53 -21 27 R (C)
Quarter-Finals
Bundlehead United 1-6 FC Tavernia
FC Tavernia 1-0 Bundlehead United (7-1 agg)
VLC FC 1-0 Toclofania FC
Toclofania FC 0-2 VLC FC (0-3 agg)
Tuntingone FC 1-0 Seaton Town
Seaton Town 1-2 Tuntingone FC (1-3 agg)
Olympia FC 3-0 Benopia AC
Benopia AC 2-2 Olympia FC (2-5 agg)
Semi-Finals
Olympia FC 2-2 VLC FC
VLC FC 0-0 Olympia FC (2-2 agg) (VLC FC wins on away goals rule)
FC Tavernia 2-1 Tuntingone FC
Tuntingone FC 1-2 FC Tavernia (2-4 agg)Final @ Lodger City Memorial Stadium, New Lodger City
VLC FC 0-3 FC Tavernia
by Eastfield Lodge » Thu May 14, 2015 3:15 pm
Premier Division Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 RGS Athletic 30 18 6 6 67 35 +32 60 C/TQCC/CdC
2 VLC FC 30 16 6 8 32 22 +10 54 GC
3 Norrion Rovers 30 15 8 7 42 25 +17 53 GC
4 UR Town 30 14 8 8 51 43 +8 50
5 Olympia FC 30 13 8 9 38 42 -4 47 GC/CC
6 Royal Jam FC 30 12 10 8 31 27 +4 46
7 Xilon OC 30 11 8 11 27 27 +0 41
8 Tuntingone FC 30 9 13 8 29 30 -1 40
9 Seaton Town 30 11 5 14 30 42 -12 38
10 Pontifucia United 30 11 4 15 41 53 -12 37
11 Polkation FC 30 8 12 10 20 22 -2 36
12 Seniors FC 30 8 10 12 24 28 -4 34
13 Walston Brook Albion 30 8 10 12 20 27 -7 34
14 Half Boy FC 30 8 8 14 30 34 -4 32 R
15 FM Town 30 7 8 15 32 46 -14 29 R
16 Monksville United 30 5 8 17 24 35 -11 23 R
Second Division Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Nile Bridge 30 21 5 4 68 28 +40 68 C/P/SBCC
2 Yillog City 30 13 11 6 34 25 +9 50 P/SBCC
3 YLW FC 30 12 9 9 44 39 +5 45 P/SBCC
4 Micronopia United 30 12 7 11 44 37 +7 43 SBCC
5 Toclofania FC 30 12 7 11 23 35 -12 43
6 Benopia AC 30 12 6 12 31 26 +5 42
7 Copper Communists SC 30 12 6 12 35 38 -3 42
8 Macaronia FC 30 10 11 9 38 33 +5 41
9 Indionion Athletic 30 10 9 11 35 34 +1 39
10 Honsadin FC 30 10 8 12 29 32 -3 38
11 NT United 30 10 8 12 31 35 -4 38
12 Jam Athletic 30 9 11 10 37 42 -5 38
13 Sunburbia FC 30 10 7 13 30 34 -4 37
14 Revisionists 30 8 9 13 21 28 -7 33
15 FC Tavernia 30 8 7 15 24 40 -16 31 R (I)
16 Forest Rangers 30 7 7 16 27 45 -18 28 R (C)
Imperial Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Cliffside FC 30 15 9 6 29 15 +14 54 C/P
2 Liginara FC 30 15 4 11 41 31 +10 49
3 East Monurtag 30 14 6 10 37 27 +10 48
4 Seaton Athletic 30 11 11 8 26 19 +7 44
5 Harmonial CC 30 12 8 10 30 27 +3 44
6 Lodgertia United 30 12 8 10 35 34 +1 44
7 Empire End FC 30 13 5 12 23 26 -3 44
8 Monksville FC 30 10 12 8 22 17 +5 42
9 Oldbridge FC 30 9 13 8 37 33 +4 40
10 Golden Acres 30 11 7 12 41 43 -2 40
11 Port Lodgertia 30 10 8 12 25 35 -10 38
12 Caldarin FC 30 8 11 11 32 37 -5 35
13 Coiners FC 30 7 12 11 30 36 -6 33
14 Tavernia City 30 8 9 13 20 28 -8 33 R
15 SS City 30 8 8 14 17 25 -8 32 R
16 Gilgonare FC 30 6 11 13 20 32 -12 29 R
Imperial Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Mineville FC 30 14 9 7 31 15 +16 51 C/P
2 Bluin Athletic 30 13 11 6 41 28 +13 50 P
3 White Star United 30 13 10 7 40 28 +12 49 P
4 Silver Acres 30 12 9 9 27 17 +10 45
5 Lodgertia City 30 11 11 8 31 29 +2 44
6 Paddockia FC 30 10 12 8 37 35 +2 42
7 Mount Farond FC 30 11 9 10 28 36 -8 42
8 Port Ricton FC 30 11 8 11 29 32 -3 41
9 Farond United 30 11 6 13 38 30 +8 39
10 Mount Salt FC 30 9 12 9 24 26 -2 39
11 West Monurtag 30 9 10 11 28 30 -2 37
12 SEW FC 30 10 6 14 27 36 -9 36
13 Mount Salt Climbers FC 30 10 5 15 45 47 -2 35 R (Lodge)
14 Marepacopolis FC 30 8 10 12 20 32 -12 34 R (Serenelian)
15 Newt Cape Wanderers 30 7 12 11 23 35 -12 33 R (Serenelian)
16 Bliketia FC 30 6 10 14 18 31 -13 28 R (Central)
Colonial Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 SLW FC 30 19 4 7 47 25 +22 61 C/P
2 Twilight Heaven FC 30 14 7 9 33 22 +11 49
3 Revisionists Athletic 30 13 10 7 33 25 +8 49
4 Approciation FC 30 13 8 9 50 33 +17 47
5 Aswania Athletic 30 13 8 9 46 34 +12 47
6 Jam Mountain Island 30 12 11 7 33 26 +7 47
7 Garanite FC 30 12 9 9 31 30 +1 45
8 Iratuen Loft FC 30 12 5 13 40 43 -3 41
9 Clinar Rovers 30 12 5 13 42 54 -12 41
10 Northern Wind Athletic 30 10 8 12 48 51 -3 38
11 Trinardin SC 30 10 8 12 27 32 -5 38
12 Basalata FC 30 9 10 11 38 43 -5 37
13 Luxoren Town 30 9 6 15 35 41 -6 33
14 Lonbunia Athletic 30 7 11 12 27 36 -9 32 R
15 High Lyn FC 30 8 5 17 36 51 -15 29 R
16 Cuprumville CSC 30 4 11 15 36 56 -20 23 R
Colonial Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Syrenia FC 30 17 6 7 36 17 +19 57 C/P
2 Giafando FC 30 15 8 7 31 16 +15 53 P
3 Low Lyn FC 30 15 7 8 50 26 +24 52 P
4 Likina CF 30 14 9 7 22 13 +9 51
5 Lamarckists 30 12 10 8 25 19 +6 46
6 Encarta CF 30 13 5 12 40 38 +2 44
7 EastImport FC 30 12 8 10 23 22 +1 44
8 Benopia Town 30 11 10 9 33 31 +2 43
9 Futurekind Wanderers 30 11 6 13 31 34 -3 39
10 Central Tower United 30 8 12 10 27 26 +1 36
11 Athletic Finsentra 30 8 12 10 16 19 -3 36
12 Finswool SC 30 9 8 13 26 38 -12 35
13 AC Forngirn 30 8 10 12 18 23 -5 34 R (Scholarly)
14 Redbridge United 30 8 9 13 29 45 -16 33 R (Utopian)
15 Regio FC 30 5 11 14 22 35 -13 26 R (Utopian)
16 Carneleon Town 30 6 5 19 11 38 -27 23 R (Macaronian)
Lodge League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Huntingville FC 28 14 11 3 52 30 +22 53 C/P
2 Koluity City 28 14 5 9 46 37 +9 47
3 Pindale Rovers 28 10 11 7 35 29 +6 41
4 Quinica Town 28 12 5 11 47 51 -4 41
5 Klosertun Town 28 10 10 8 28 22 +6 40
6 Cillin Valley 28 9 4 15 49 45 +4 31
7 Pontoon FC 28 8 4 16 25 52 -27 28 R
8 Klinhielm Valley 28 6 8 14 13 29 -16 26 R
Serenelian League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Innocence FC 28 17 6 5 39 21 +18 57 C/P
2 Thawmont Rovers 28 14 8 6 41 27 +14 50 P
3 Steel Valley Explorers 28 13 8 7 39 35 +4 47
4 Ghoul Bay FC 28 10 6 12 29 30 -1 36
5 Bundlehead United 28 8 10 10 30 31 -1 34
6 Eastpass Dockers 28 8 7 13 32 36 -4 31
7 Westpass FC 28 7 8 13 36 51 -15 29 R
8 New Minesville Athletic 28 4 9 15 22 37 -15 21 R
Central League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Farond FC 28 15 9 4 39 18 +21 54 C/P
2 Jununope AC 28 14 4 10 26 21 +5 46
3 Losing The Game FC 28 12 9 7 25 17 +8 45
4 Pasturia FC 28 13 5 10 28 22 +6 44
5 Fracitz AC 28 11 8 9 27 22 +5 41
6 Bronze Acres 28 10 7 11 29 27 +2 37
7 Trurinar FC 28 4 11 13 15 31 -16 23 R
8 United United 28 1 11 16 21 52 -31 14 R
Macaronian League Divison One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Freyin SC 28 16 3 9 31 16 +15 51 C/P
2 Syrenia Pyramids 28 14 9 5 33 19 +14 51
3 Eliphi FC 28 13 8 7 29 23 +6 47
4 Aithusa 28 10 7 11 34 36 -2 37
5 Nanomia Town 28 8 9 11 36 40 -4 33
6 Macaronia City 28 7 9 12 18 25 -7 30
7 Marekandria City 28 8 6 14 18 28 -10 30 R
8 Malenaba AC 28 7 7 14 25 37 -12 28 R
Utopian League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Chi Lake SC 28 12 9 7 28 20 +8 45 C/P
2 Chestnut FC 28 13 6 9 33 34 -1 45 P
3 Westfall AC 28 10 12 6 27 18 +9 42
4 Sontar Army FC 28 10 10 8 30 19 +11 40
5 Nexusortem United 28 10 10 8 27 24 +3 40
6 Torchwood AC 28 7 11 10 30 39 -9 32
7 Pyrovilia FC 28 7 8 13 34 39 -5 29 R
8 Diamond Sky United 28 6 8 14 23 39 -16 26 R
Scholarly Empire League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 FC Chinudo 28 14 8 6 41 26 +15 50 C/P
2 Bias Rovers 28 14 7 7 33 21 +12 49
3 Matrices United 28 12 8 8 32 23 +9 44
4 Nolix FC 28 12 5 11 32 29 +3 41
5 NES Tower 13 SC 28 7 14 7 33 33 +0 35
6 Oxford English SC 28 9 8 11 29 32 -3 35
7 Wikipedia FC 28 6 9 13 32 55 -23 27 R
8 Forngirn Town 28 6 5 17 27 40 -13 23 R
Economic League Division One Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Hilunvale FC 28 15 8 5 33 16 +17 53 C
2 Jamridge AC 28 14 5 9 28 14 +14 47
3 Verdigris United 28 12 8 8 36 25 +11 44
4 Silkville Spinners 28 11 8 9 26 26 +0 41
5 Team Verixas 28 7 13 8 29 32 -3 34
6 MSWorldwide HQ AC 28 7 11 10 33 34 -1 32
7 Glonasas FC 28 9 4 15 24 49 -25 31 R
8 GrafonilHB WMFC 28 1 15 12 12 25 -13 18 R
Lodge League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Viruntia Town 28 18 4 6 68 39 +29 58 C/P
2 Klosertun FC 28 14 7 7 39 25 +14 49 P
3 Kinaltin FC 28 14 5 9 30 22 +8 47
4 New Lodger City Athletic 28 11 7 10 34 36 -2 40
5 Mineville United 28 10 5 13 39 45 -6 35
6 Civil War Memorial FC 28 7 9 12 27 38 -11 30
7 Athletic Caldarin 28 7 6 15 39 54 -15 27 R
8 Nuclear FC 28 4 11 13 16 33 -17 23 R
Central League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Leintalp FC 28 13 8 7 39 31 +8 47 C/P
2 Plozica FC 28 13 5 10 40 37 +3 44 P
3 Paddockia City 28 12 6 10 36 32 +4 42
4 Royal Tavernia 28 10 10 8 24 24 +0 40
5 Tavernia Athletic 28 11 5 12 30 27 +3 38
6 Lampe FC 28 9 10 9 27 25 +2 37
7 Methuhen Town 28 10 7 11 47 45 +2 37 R
8 FC Carfionn 28 4 9 15 30 52 -22 21 R
Macaronian League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Triscellian 28 17 4 7 42 31 +11 55 C/P
2 Grateville DFC 28 14 3 11 41 38 +3 45 P
3 Newgrate River FC 28 11 9 8 28 22 +6 42
4 Royal Macaronia 28 11 5 12 28 27 +1 38
5 Milisar FC 28 11 4 13 31 32 -1 37
6 Sport Barujana 28 11 4 13 37 41 -4 37
7 Luxorex Athletic 28 8 8 12 25 28 -3 32 R
8 Fando Gate 28 9 3 16 33 46 -13 30 R
Utopian League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Calufrax 28 15 4 9 37 35 +2 49 C/P
2 CF Eastrise 28 13 8 7 45 35 +10 47 P
3 Conkers FC 28 11 7 10 33 29 +4 40
4 Verinle SC 28 10 9 9 36 31 +5 39
5 Tyrenam Harriers 28 11 6 11 31 32 -1 39
6 Thecarrift Sport 28 7 10 11 17 26 -9 31
7 Purple Point United 28 6 12 10 24 29 -5 30 R
8 Athletic Sunburbia 28 7 8 13 33 39 -6 29 R
Scholarly Empire League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Tower 14 FC 28 16 6 6 47 29 +18 54 C/P
2 Materia Medica FC 28 17 3 8 43 27 +16 54 P
3 String Theory United 28 12 3 13 37 38 -1 39
4 Outlying Village 3 United 28 10 8 10 20 23 -3 38
5 Michurinists 28 11 3 14 35 31 +4 36
6 Eastern Outskirts AC 28 9 7 12 30 38 -8 34
7 Dopca WMFC 28 9 6 13 26 35 -9 33 R
8 M-W Wanderers 28 8 4 16 29 46 -17 28 R
Economic League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Bronze Smelters FC 28 18 7 3 37 12 +25 61 C/P
2 FC Olefinia 28 15 5 8 29 23 +6 50 P
3 Polarieb Athletic 28 13 6 9 37 24 +13 45
4 Brassworks SC 28 10 6 12 23 26 -3 36
5 Cuprumville FC 28 9 8 11 26 32 -6 35
6 Finscoir AC 28 8 10 10 17 24 -7 34
7 EastExport SC 28 6 7 15 17 33 -16 25 R
8 Mohairlin Rovers 28 4 9 15 22 34 -12 21 R
Serenelian League Division Two Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Life's Implosion 28 14 10 4 40 17 +23 52 C/P
2 AC Gicoldor 28 12 9 7 32 24 +8 45 P
3 Newt Cape Athletic 28 8 16 4 35 30 +5 40
4 Mainpass FC 28 10 9 9 24 23 +1 39
5 Flencle Rovers 28 8 10 10 24 24 +0 34
6 New Minesville SC 28 6 11 11 18 25 -7 29
7 Portopolis SC 28 7 8 13 21 34 -13 29
8 Westpass Port SC 28 7 7 14 24 41 -17 28
Lodge League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 SC Jasenova 28 16 6 6 38 24 +14 54 C/P
2 Leucanop United 28 12 10 6 32 25 +7 46 P
3 Kaliska Town 28 12 8 8 29 21 +8 44
4 Lanektz United 28 10 10 8 27 31 -4 40
5 Pindale Athletic 28 10 7 11 26 23 +3 37
6 Tarija Rovers 28 8 7 13 31 38 -7 31
7 Berlandar AC 28 6 10 12 19 24 -5 28
8 Frelstom FC 28 5 8 15 10 26 -16 23
Central League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Pasturia Rovers 28 15 9 4 58 30 +28 54 C/P
2 Dwoonbeck FC 28 15 5 8 31 22 +9 50 P
3 Bliketia AC 28 12 7 9 34 32 +2 43
4 SC Krorgon 28 11 7 10 30 31 -1 40
5 AC Agpuran 28 10 7 11 33 36 -3 37
6 Courtiers SC 28 8 8 12 19 24 -5 32
7 Xiyes Town 28 7 6 15 19 33 -14 27
8 Vauchants Athletic 28 6 7 15 23 39 -16 25
Macaronian League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 FC Pestrica 28 11 8 9 21 18 +3 41 C/P
2 Diraelas SC 28 10 9 9 20 23 -3 39 P
3 AC Helwan 28 8 14 6 29 22 +7 38
4 Grenerg United 28 9 11 8 27 24 +3 38
5 FC Minya 28 9 10 9 19 17 +2 37
6 Clube Monufia 28 8 12 8 14 15 -1 36
7 Makawuilla FC 28 9 7 12 24 27 -3 34
8 Ebcocer FC 28 7 11 10 21 29 -8 32
Utopian League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Crucible FC 28 14 8 6 43 26 +17 50 C/P
2 Derin Town 28 13 5 10 35 23 +12 44 P
3 Lobenopia United 28 12 8 8 37 36 +1 44
4 Big White House IC 28 11 7 10 27 23 +4 40
5 Devoniria FC 28 7 14 7 25 26 -1 35
6 Alvon Port FC 28 7 12 9 24 27 -3 33
7 Malmooth FC 28 6 10 12 35 43 -8 28
8 Lobenopia City 28 6 8 14 24 46 -22 26
Scholarly Empire League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 South Sector Tower 28 AC 28 11 12 5 25 17 +8 45 C/P
2 Lemdulin United 28 11 9 8 28 26 +2 42 P
3 Alchemists United 28 10 10 8 24 21 +3 40
4 Thermodynamics FC 28 9 12 7 26 26 +0 39
5 Clairvoyance Wanderers 28 9 11 8 21 18 +3 38
6 Reactions Athletic 28 10 7 11 30 34 -4 37
7 Tower 1 Athletic 28 5 12 11 25 31 -6 27
8 Talfram United 28 6 9 13 20 26 -6 27
Economic League Division Three Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Rivermouth AC 28 12 11 5 41 31 +10 47 C/P
2 FC Intaglio 28 12 8 8 37 27 +10 44 P
3 Tendnayar 28 10 11 7 45 36 +9 41
4 Patina Rovers 28 8 14 6 37 33 +4 38
5 Percale United 28 9 10 9 36 37 -1 37
6 FC Ramie 28 8 9 11 31 40 -9 33
7 Lakeside WSC 28 6 11 11 17 25 -8 29
8 Team Forenula 28 7 6 15 23 38 -15 27
by Eastfield Lodge » Thu May 14, 2015 3:47 pm
Lobenopia United 0-3 Life's Implosion (0-3 agg)
Viruntia Town 5-5 Lobenopia City (5-5 AET, 5-5 agg, 3-1 PKs)
Benopia Town 1-4 UR Town (1-4 agg)
Marekandria City 2-0 Mount Salt Climbers FC (2-0 agg)
Alvon Port FC 2-3 Matrices United (2-3 agg)
FC Ramie 1-1 Cuprumville CSC (1-2 AET, 1-2 agg)
Regio FC 0-2 Likina CF (0-2 agg)
Seaton Athletic 1-0 Tavernia City (1-0 agg)
Team Forenula 0-3 Athletic Caldarin (0-3 agg)
Bronze Smelters FC 1-0 Frelstom FC (1-0 agg)
Torchwood AC 4-1 Dopca WMFC (4-1 agg)
Fracitz AC 1-1 Garanite FC (1-3 AET, 1-3 agg)
Jam Athletic 2-0 Losing The Game FC (2-0 agg)
Farond FC 0-1 Pyrovilia FC (0-1 agg)
Calufrax 0-0 Thermodynamics FC (0-0 AET, 0-0 agg, 3-4 PKs)
AC Helwan 2-1 Steel Valley Explorers (2-1 agg)
Lakeside WSC 0-1 Leucanop United (0-1 agg)
Klinhielm Valley 0-1 Materia Medica FC (0-1 agg)
Royal Jam FC 1-0 Micronopia United (1-0 agg)
Leintalp FC 0-0 Brassworks SC (0-0 AET, 0-0 agg, 3-1 PKs)
Nexusortem United 1-0 Triscellian (1-0 agg)
Westpass FC 0-1 Klosertun FC (0-1 agg)
Encarta CF 1-0 Finscoir AC (1-0 agg)
Monksville United 0-0 Clinar Rovers (1-0 AET, 1-0 agg)
Malenaba AC 1-1 Mount Farond FC (1-1 AET, 1-1 agg, 2-3 PKs)
Fando Gate 0-1 Newt Cape Wanderers (0-1 agg)
Huntingville FC 3-2 Liginara FC (3-2 agg)
Redbridge United 0-6 FM Town (0-6 agg)
Seaton Town 3-0 Mohairlin Rovers (3-0 agg)
Benopia AC 7-0 AC Agpuran (7-0 agg)
Royal Macaronia 0-2 Syrenia Pyramids (0-2 agg)
Pasturia FC 0-2 Iratuen Loft FC (0-2 agg)
Port Ricton FC 0-0 Macaronia City (0-0 AET, 0-0 agg, 1-2 PKs)
Methuhen Town 0-6 Honsadin FC (0-6 agg)
Pontoon FC 1-2 Newt Cape Athletic (1-2 agg)
Harmonial CC 3-2 SLW FC (3-2 agg)
East Monurtag 1-0 Clube Monufia (1-0 agg)
Seniors FC 2-0 FC Intaglio (2-0 agg)
Klosertun Town 0-1 Finswool SC (0-1 agg)
Westfall AC 2-0 Crucible FC (2-0 agg)
SC Jasenova 1-7 M-W Wanderers (1-7 agg)
Bundlehead United 0-1 Polkation FC (0-1 agg)
Thawmont Rovers 2-2 Macaronia FC (2-3 AET, 2-3 agg)
Lamarckists 0-2 Tuntingone FC (0-2 agg)
Nuclear FC 0-2 Athletic Finsentra (0-2 agg)
Innocence FC 1-1 Futurekind Wanderers (1-2 AET, 1-2 agg)
Revisionists Athletic 2-0 Ebcocer FC (2-0 agg)
Paddockia City 2-4 Glonasas FC (2-4 agg)
Jam Mountain Island 2-1 Tyrenam Harriers (2-1 agg)
Xiyes Town 0-1 Mainpass FC (0-1 agg)
Oxford English SC 1-0 Tarija Rovers (1-0 agg)
Bias Rovers 1-0 Hilunvale FC (1-0 agg)
South Sector Tower 28 AC 0-3 Forngirn Town (0-3 agg)
Alchemists United 0-1 Revisionists (0-1 agg)
Eliphi FC 0-1 West Monurtag (0-1 agg)
FC Carfionn 0-4 NT United (0-4 agg)
Percale United 1-4 Norrion Rovers (1-4 agg)
Silver Acres 0-0 Plozica FC (0-0 AET, 0-0 agg, 4-2 PKs)
Farond United 0-0 Chestnut FC (1-0 AET, 1-0 agg)
Newgrate River FC 0-0 Diraelas SC (0-0 AET, 0-0 agg, 3-1 PKs)
FC Pestrica 0-1 United United (0-1 agg)
Vauchants Athletic 1-2 EastExport SC (1-2 agg)
Malmooth FC 1-5 Grenerg United (1-5 agg)
Berlandar AC 0-1 Verinle SC (0-1 agg)
Gilgonare FC 2-0 Flencle Rovers (2-0 agg)
Purple Point United 1-0 Sport Barujana (1-0 agg)
Cliffside FC 1-1 AC Gicoldor (2-1 AET, 2-1 agg)
Olympia FC 3-1 Jamridge AC (3-1 agg)
Kaliska Town 1-2 Pindale Athletic (1-2 agg)
Outlying Village 3 United 2-0 Tavernia Athletic (2-0 agg)
Eastpass Dockers 0-3 Low Lyn FC (0-3 agg)
Empire End FC 2-1 Aswania Athletic (2-1 agg)
Twilight Heaven FC 1-1 Northern Wind Athletic (1-1 AET, 1-1 agg, 3-4 PKs)
Yillog City 3-0 Marepacopolis FC (3-0 agg)
Copper Communists SC 6-1 Portopolis SC (6-1 agg)
Derin Town 0-1 Carneleon Town (0-1 agg)
Lonbunia Athletic 1-1 Toclofania FC (1-1 AET, 1-1 agg, 2-3 PKs)
Team Verixas 0-2 Port Lodgertia (0-2 agg)
Caldarin FC 0-0 Lodgertia City (0-0 AET, 0-0 agg, 3-0 PKs)
Wikipedia FC 1-0 Syrenia FC (1-0 agg)
Jununope AC 2-4 Oldbridge FC (2-4 agg)
NES Tower 13 SC 3-1 Paddockia FC (3-1 agg)
SC Krorgon 1-2 Michurinists (1-2 agg)
Pindale Rovers 5-0 Golden Acres (5-0 agg)
Lanektz United 0-2 Walston Brook Albion (0-2 agg)
Mount Salt FC 2-0 AC Forngirn (2-0 agg)
Polarieb Athletic 4-2 Dwoonbeck FC (4-2 agg)
EastImport FC 1-2 Approciation FC (1-2 agg)
Trurinar FC 1-0 Pasturia Rovers (1-0 agg)
Patina Rovers 2-1 Athletic Sunburbia (2-1 agg)
New Minesville Athletic 0-1 Sunburbia FC (0-1 agg)
SS City 2-1 FC Tavernia (2-1 agg)
Talfram United 0-2 Trinardin SC (0-2 agg)
Nile Bridge 5-0 Civil War Memorial FC (5-0 agg)
Nolix FC 0-3 Indionion Athletic (0-3 agg)
Mineville FC 0-1 VLC FC (0-1 agg)
SEW FC 1-1 Conkers FC (1-1 AET, 1-1 agg, 1-3 PKs)
Luxorex Athletic 2-3 Aithusa (2-3 agg)
Lampe FC 0-0 Freyin SC (1-0 AET, 1-0 agg)
FC Minya 0-6 Coiners FC (0-6 agg)
Lemdulin United 0-2 Cillin Valley (0-2 agg)
Clairvoyance Wanderers 0-1 Bliketia FC (0-1 agg)
Eastern Outskirts AC 0-6 High Lyn FC (0-6 agg)
Devoniria FC 2-2 Grateville DFC (2-2 AET, 2-2 agg, 2-1 PKs)
Chi Lake SC 2-0 String Theory United (2-0 agg)
YLW FC 5-0 Courtiers SC (5-0 agg)
Bliketia AC 1-1 Big White House IC (1-1 AET, 1-1 agg, 3-2 PKs)
Basalata FC 2-0 New Minesville SC (2-0 agg)
Quinica Town 0-1 Royal Tavernia (0-1 agg)
Bronze Acres 1-0 Thecarrift Sport (1-0 agg)
Bluin Athletic 1-2 Pontifucia United (1-2 agg)
Koluity City 7-2 Westpass Port SC (7-2 agg)
Lodgertia United 0-1 Nanomia Town (0-1 agg)
GrafonilHB WMFC 2-3 FC Chinudo (2-3 agg)
RGS Athletic 9-0 Makawuilla FC (9-0 agg)
MSWorldwide HQ AC 2-1 Tower 14 FC (2-1 agg)
Milisar FC 2-1 FC Olefinia (2-1 agg)
Cuprumville FC 2-1 Reactions Athletic (2-1 agg)
Central Tower United 2-0 Silkville Spinners (2-0 agg)
Ghoul Bay FC 3-0 Tendnayar (3-0 agg)
Rivermouth AC 1-6 Forest Rangers (1-6 agg)
New Lodger City Athletic 1-0 Diamond Sky United (1-0 agg)
Monksville FC 1-0 Kinaltin FC (1-0 agg)
Giafando FC 1-1 Verdigris United (1-1 AET, 1-1 agg, 0-2 PKs)
Luxoren Town 0-1 White Star United (0-1 agg)
Half Boy FC 3-1 CF Eastrise (3-1 agg)
Xilon OC 2-0 Mineville United (2-0 agg)
Sontar Army FC 3-0 Tower 1 Athletic (3-0 agg)
Westfall AC 1-0 Conkers FC (1-0 agg)
Forngirn Town 2-0 Materia Medica FC (2-0 agg)
YLW FC 1-3 Sontar Army FC (1-3 agg)
White Star United 1-1 Seniors FC (1-1 AET, 1-1 agg, 3-0 PKs)
Farond United 1-1 Cuprumville FC (1-1 AET, 1-1 agg, 2-3 PKs)
Verdigris United 1-3 Caldarin FC (1-3 agg)
Indionion Athletic 3-0 Gilgonare FC (3-0 agg)
Carneleon Town 0-1 Iratuen Loft FC (0-1 agg)
Approciation FC 5-1 Pindale Rovers (5-1 agg)
Walston Brook Albion 1-1 Newgrate River FC (1-1 AET, 1-1 agg, 4-3 PKs)
Central Tower United 0-1 Toclofania FC (0-1 agg)
Leucanop United 0-5 VLC FC (0-5 agg)
Pindale Athletic 0-1 Ghoul Bay FC (0-1 agg)
Trurinar FC 0-2 Macaronia FC (0-2 agg)
SS City 1-0 Garanite FC (1-0 agg)
Michurinists 0-4 Norrion Rovers (0-4 agg)
Monksville FC 2-0 Syrenia Pyramids (2-0 agg)
Tuntingone FC 2-1 Matrices United (2-1 agg)
Athletic Caldarin 3-1 New Lodger City Athletic (3-1 agg)
Polarieb Athletic 1-4 Jam Mountain Island (1-4 agg)
NT United 5-1 Viruntia Town (5-1 agg)
Nanomia Town 0-1 Patina Rovers (0-1 agg)
Benopia AC 1-0 Grenerg United (1-0 agg)
Revisionists 2-0 Trinardin SC (2-0 agg)
Lampe FC 1-2 Cillin Valley (1-2 agg)
Huntingville FC 1-0 Polkation FC (1-0 agg)
Futurekind Wanderers 1-0 Outlying Village 3 United (1-0 agg)
Bias Rovers 1-1 Cliffside FC (2-1 AET, 2-1 agg)
Jam Athletic 4-0 Devoniria FC (4-0 agg)
Klosertun FC 0-0 Torchwood AC (0-1 AET, 0-1 agg)
Silver Acres 1-1 Koluity City (1-1 AET, 1-1 agg, 3-2 PKs)
Purple Point United 1-0 Life's Implosion (1-0 agg)
Pyrovilia FC 3-2 Seaton Town (3-2 agg)
NES Tower 13 SC 1-1 Leintalp FC (1-2 AET, 1-2 agg)
UR Town 1-1 Likina CF (2-1 AET, 2-1 agg)
Empire End FC 1-0 Northern Wind Athletic (1-0 agg)
Bronze Smelters FC 0-0 Athletic Finsentra (0-0 AET, 0-0 agg, 2-4 PKs)
Bliketia AC 1-1 Oxford English SC (1-1 AET, 1-1 agg, 2-1 PKs)
Pontifucia United 6-1 Wikipedia FC (6-1 agg)
High Lyn FC 1-0 Mount Salt FC (1-0 agg)
Milisar FC 3-3 FC Chinudo (3-4 AET, 3-4 agg)
Nexusortem United 0-2 Cuprumville CSC (0-2 agg)
Nile Bridge 2-0 Aithusa (2-0 agg)
Mount Farond FC 2-0 Marekandria City (2-0 agg)
Chi Lake SC 0-2 Forest Rangers (0-2 agg)
West Monurtag 0-2 Oldbridge FC (0-2 agg)
Bronze Acres 1-1 Newt Cape Wanderers (1-1 AET, 1-1 agg, 0-3 PKs)
Thermodynamics FC 0-2 Royal Jam FC (0-2 agg)
RGS Athletic 1-1 Olympia FC (2-2 AET, 2-2 agg, 1-3 PKs)
Harmonial CC 1-1 Monksville United (1-2 AET, 1-2 agg)
AC Helwan 0-3 Revisionists Athletic (0-3 agg)
Glonasas FC 0-1 Bliketia FC (0-1 agg)
Macaronia City 0-1 Port Lodgertia (0-1 agg)
Basalata FC 1-0 East Monurtag (1-0 agg)
Newt Cape Athletic 2-1 Mainpass FC (2-1 agg)
Copper Communists SC 2-0 Xilon OC (2-0 agg)
Sunburbia FC 0-1 Yillog City (0-1 agg)
Coiners FC 0-0 EastExport SC (0-0 AET, 0-0 agg, 2-1 PKs)
Honsadin FC 3-1 United United (3-1 agg)
Low Lyn FC 3-2 FM Town (3-2 agg)
Seaton Athletic 3-0 Encarta CF (3-0 agg)
Royal Tavernia 2-0 Verinle SC (2-0 agg)
M-W Wanderers 2-2 Finswool SC (2-2 AET, 2-2 agg, 1-2 PKs)
Half Boy FC 2-0 MSWorldwide HQ AC (2-0 agg)
Jam Mountain Island 0-0 Cuprumville FC (1-0 AET, 1-0 agg)
Bias Rovers 0-1 Newt Cape Athletic (0-1 agg)
Benopia AC 3-0 Bliketia FC (3-0 agg)
Empire End FC 3-1 Leintalp FC (3-1 agg)
Athletic Caldarin 0-3 Macaronia FC (0-3 agg)
Forngirn Town 1-1 Torchwood AC (2-1 AET, 2-1 agg)
Westfall AC 0-0 Seaton Athletic (0-1 AET, 0-1 agg)
Cuprumville CSC 1-0 Oldbridge FC (1-0 agg)
White Star United 1-0 Sontar Army FC (1-0 agg)
Indionion Athletic 1-2 Norrion Rovers (1-2 agg)
Revisionists 2-0 Silver Acres (2-0 agg)
Nile Bridge 3-1 Ghoul Bay FC (3-1 agg)
Cillin Valley 1-0 Copper Communists SC (1-0 agg)
Jam Athletic 3-0 Finswool SC (3-0 agg)
Honsadin FC 5-0 FC Chinudo (5-0 agg)
Bliketia AC 1-0 Half Boy FC (1-0 agg)
Approciation FC 2-1 Iratuen Loft FC (2-1 agg)
High Lyn FC 1-1 SS City (1-2 AET, 1-2 agg)
Forest Rangers 1-0 Purple Point United (1-0 agg)
UR Town 2-2 Monksville United (3-2 AET, 3-2 agg)
Huntingville FC 2-0 Mount Farond FC (2-0 agg)
Yillog City 0-0 Coiners FC (0-1 AET, 0-1 agg)
Revisionists Athletic 1-1 Tuntingone FC (1-1 AET, 1-1 agg, 0-3 PKs)
Walston Brook Albion 3-0 Patina Rovers (3-0 agg)
Olympia FC 6-0 Pyrovilia FC (6-0 agg)
Caldarin FC 5-2 Futurekind Wanderers (5-2 agg)
Basalata FC 0-2 VLC FC (0-2 agg)
Toclofania FC 2-2 NT United (2-3 AET, 2-3 agg)
Royal Tavernia 0-2 Athletic Finsentra (0-2 agg)
Pontifucia United 0-0 Monksville FC (0-0 AET, 0-0 agg, 3-1 PKs)
Newt Cape Wanderers 0-1 Royal Jam FC (0-1 agg)
Low Lyn FC 3-1 Port Lodgertia (3-1 agg)
Forest Rangers 0-1 VLC FC (0-1 agg)
Newt Cape Athletic 0-3 Empire End FC (0-3 agg)
Honsadin FC 0-2 Tuntingone FC (0-2 agg)
Revisionists 2-0 Royal Jam FC (2-0 agg)
Forngirn Town 0-2 Coiners FC (0-2 agg)
Benopia AC 2-0 Cuprumville CSC (2-0 agg)
Nile Bridge 1-1 White Star United (2-1 AET, 2-1 agg)
Norrion Rovers 5-4 Huntingville FC (5-4 agg)
Jam Athletic 0-2 UR Town (0-2 agg)
Pontifucia United 1-2 Approciation FC (1-2 agg)
SS City 0-1 Jam Mountain Island (0-1 agg)
NT United 2-1 Cillin Valley (2-1 agg)
Athletic Finsentra 1-1 Walston Brook Albion (1-1 AET, 1-1 agg, 4-1 PKs)
Caldarin FC 1-2 Macaronia FC (1-2 agg)
Olympia FC 2-0 Seaton Athletic (2-0 agg)
Low Lyn FC 3-0 Bliketia AC (3-0 agg)
Fifth Round
UR Town 7-3 Nile Bridge
Nile Bridge 2-10 UR Town (5-17 agg) (OOC: )
Athletic Finsentra 0-1 Low Lyn FC
Low Lyn FC 1-0 Athletic Finsentra (2-0 agg)
Olympia FC 1-1 Empire End FC
Empire End FC 0-1 Olympia FC (1-2 agg)
Norrion Rovers 1-2 NT United
NT United 0-1 Norrion Rovers (2-2 agg) (NT United wins on away goals rule)
VLC FC 2-0 Coiners FC
Coiners FC 0-1 VLC FC (0-3 agg)
Benopia AC 3-1 Tuntingone FC
Tuntingone FC 2-0 Benopia AC (3-3 agg) (Tuntingone FC wins on away goals rule)
Revisionists 1-0 Approciation FC
Approciation FC 1-0 Revisionists (1-0 AET, 1-1 agg, 2-3 PKs)
Macaronia FC 3-0 Jam Mountain Island
Jam Mountain Island 1-1 Macaronia FC (1-4 agg)
Quarter-Finals
Olympia FC 2-0 VLC FC
VLC FC 0-0 Olympia FC (0-2 agg)
Revisionists 3-1 UR Town
UR Town 1-3 Revisionists (2-6 agg)
Low Lyn FC 3-1 Macaronia FC
Macaronia FC 1-1 Low Lyn FC (2-4 agg)
NT United 1-0 Tuntingone FC
Tuntingone FC 3-0 NT United (3-1 agg)
Semi-Finals
Olympia FC 3-2 Tuntingone FC
Tuntingone FC 0-1 Olympia FC (2-4 agg)
Revisionists 2-0 Low Lyn FC
Low Lyn FC 1-1 Revisionists (1-3 agg)
by Eastfield Lodge » Thu Jun 25, 2015 5:12 pm
by Eastfield Lodge » Sat Jun 27, 2015 12:11 pm
ICEL Premier League Standings (MD6)
Pld W D L GF GA GD Pts
1 RGS Athletic 6 4 1 1 12 2 +10 13 Champions/TQCC/CdC
2 Seaton Town 6 4 1 1 12 6 +6 13 GC
3 UR Town 6 3 2 1 18 8 +10 11 GC
4 Royal Jam FC 6 3 1 2 5 3 +2 10
5 Walston Brook Albion 6 2 4 0 3 1 +2 10
6 Olympia FC 6 3 1 2 8 14 −6 10
7 Pontifucia United 6 2 3 1 8 5 +3 9
8 VLC FC 6 1 5 0 5 3 +2 8
9 Xilon OC 6 2 2 2 6 6 0 8
10 Norrion Rovers 6 2 1 3 12 5 +7 7
11 Seniors FC 6 2 1 3 4 6 −2 7
12 Tuntingone FC 6 1 3 2 3 4 −1 6
13 Polkation FC 6 0 5 1 3 5 −2 5
14 Yillog City 6 1 1 4 1 7 −6 4 Relegated
15 Nile Bridge 6 1 1 4 2 16 −14 4 Relegated
16 YLW FC 6 0 2 4 6 17 −11 2 Relegated
Second Division Standings (MD6)
Pld W D L GF GA GD Pts
1 FM Town 6 5 1 0 15 6 +9 16 C/P/SBCC
2 Monksville United 6 4 1 1 7 3 +4 13 P/SBCC
3 Jam Athletic 6 4 1 1 12 9 +3 13 P/SBCC
4 Half Boy FC 6 4 0 2 15 4 +11 12
5 Micronopia United 6 4 0 2 11 5 +6 12
6 Indionion Athletic 6 3 3 0 10 5 +5 12
7 Copper Communists SC 6 3 2 1 10 5 +5 11
8 NT United 6 3 1 2 8 7 +1 10
9 Toclofania FC 6 2 3 1 8 7 +1 9
10 Benopia AC 6 2 1 3 7 8 −1 7
11 Cliffside FC 6 1 2 3 10 17 −7 5 R(I)
12 Macaronia FC 6 1 1 4 9 11 −2 4
13 Revisionists 6 1 1 4 3 6 −3 4
14 Honsadin FC 6 1 1 4 5 9 −4 4
15 Sunburbia FC 6 0 1 5 5 17 −12 1 R(C)
16 SLW FC 6 0 1 5 4 20 −16 1 R(C)
by Eastfield Lodge » Wed Jul 01, 2015 2:49 pm
Pos Pld W D L GF GA GD Pts
1 RGS Athletic 10 8 1 1 17 3 +14 25
2 VLC FC 10 4 6 0 12 5 +7 18
3 Norrion Rovers 10 5 2 3 19 6 +13 17
4 Seaton Town 10 5 2 3 17 11 +6 17
5 UR Town 10 4 3 3 25 13 +12 15
6 Olympia FC 10 4 3 3 18 21 −3 15
7 Walston Brook Albion 10 2 8 0 4 2 +2 14
8 Royal Jam FC 10 3 4 3 7 6 +1 13
9 Seniors FC 10 4 1 5 10 11 −1 13
10 Nile Bridge 10 4 1 5 13 18 −5 13
11 Xilon OC 10 3 3 4 9 10 −1 12
12 Tuntingone FC 10 2 5 3 8 9 −1 11
13 Polkation FC 10 2 5 3 7 12 −5 11
14 Pontifucia United 10 2 4 4 12 19 −7 10
15 Yillog City 10 1 3 6 3 15 −12 6
16 YLW FC 10 0 3 7 8 28 −20 3
ICEL Premier League Standings
Pld W D L GF GA GD Pts
1 RGS Athletic 14 10 1 3 26 10 +16 31 Champions/TQCC/CdC
2 Norrion Rovers 14 8 3 3 26 7 +19 27 GC
3 Seaton Town 14 8 3 3 26 14 +12 27 GC
4 UR Town 14 7 4 3 36 16 +20 25
5 VLC FC 14 6 7 1 18 11 +7 25
6 Royal Jam FC 14 6 4 4 16 8 +8 22
7 Walston Brook Albion 14 4 9 1 7 4 +3 21
8 Olympia FC 14 6 3 5 26 27 −1 21
9 Xilon OC 14 5 4 5 12 12 0 19
10 Seniors FC 14 5 3 6 12 13 −1 18
11 Nile Bridge 14 5 1 8 15 25 −10 16
12 Tuntingone FC 14 2 7 5 11 14 −3 13
13 Pontifucia United 14 3 4 7 19 29 −10 13
14 Polkation FC 14 2 7 5 9 19 −10 13 Relegated
15 Yillog City 14 1 4 9 5 26 −21 7 Relegated
16 YLW FC 14 0 4 10 10 39 −29 4 Relegated
ICEL Second Division Standings
Pld W D L GF GA GD Pts
1 Monksville United 14 11 2 1 23 5 +18 35 Champions/P/SBCC
2 FM Town 14 11 2 1 27 15 +12 35 P/SBCC
3 Half Boy FC 14 11 0 3 35 9 +26 33 P/SBCC
4 Jam Athletic 14 8 3 3 24 17 +7 27
5 Indionion Athletic 14 7 4 3 15 10 +5 25
6 Copper Communists SC 14 7 3 4 21 16 +5 24
7 NT United 14 6 3 5 16 15 +1 21
8 Toclofania FC 14 5 5 4 15 13 +2 20
9 Micronopia United 14 6 1 7 20 14 +6 19
10 Benopia AC 14 5 3 6 18 16 +2 18
11 Revisionists 14 4 1 9 6 12 −6 13
12 Macaronia FC 14 3 2 9 17 22 −5 11
13 Cliffside FC 14 2 5 7 17 29 −12 11 R(I)
14 Honsadin FC 14 2 4 8 11 25 −14 10
15 Sunburbia FC 14 2 2 10 8 27 −19 8 R(C)
16 SLW FC 14 0 4 10 9 37 −28 4 R(C)
by Eastfield Lodge » Sat Jul 04, 2015 12:38 pm
ICEL Premier League Standings
Pld W D L GF GA GD Pts
1 RGS Athletic 23 18 2 3 46 15 +31 56 Champions/TQCC/CdC
2 VLC FC 23 13 8 2 30 15 +15 47 GC
3 Norrion Rovers 23 13 6 4 46 15 +31 45 GC
4 Olympia FC 23 12 5 6 44 34 +10 41
5 UR Town 23 11 6 6 51 24 +27 39
6 Seaton Town 23 10 6 7 35 24 +11 36
7 Royal Jam FC 23 9 8 6 22 12 +10 35
8 Walston Brook Albion 23 8 10 5 15 11 +4 34
9 Tuntingone FC 23 7 9 7 23 22 +1 30
10 Nile Bridge 23 8 3 12 25 37 −12 27
11 Xilon OC 23 7 5 11 17 26 −9 26
12 Seniors FC 23 6 6 11 21 25 −4 24
13 Polkation FC 23 5 9 9 15 25 −10 24
14 Pontifucia United 23 5 7 11 27 46 −19 22 Relegated
15 Yillog City 23 2 4 17 8 45 −37 10 Relegated
16 YLW FC 23 1 4 18 14 63 −49 7 Relegated
ICEL Second Division Standings
Pld W D L GF GA GD Pts
1 FM Town 23 17 5 1 52 19 +33 56 Champions/P/SBCC
2 Monksville United 23 18 2 3 35 9 +26 56 P/SBCC
3 Half Boy FC 23 15 0 8 47 18 +29 45 P/SBCC
4 Indionion Athletic 23 11 7 5 27 17 +10 40
5 Copper Communists SC 23 10 7 6 33 25 +8 37
6 Benopia AC 23 10 5 8 30 29 +1 35
7 NT United 23 10 5 8 26 27 −1 35
8 Jam Athletic 23 10 5 8 28 30 −2 35
9 Micronopia United 23 10 2 11 31 25 +6 32
10 Toclofania FC 23 7 11 5 24 21 +3 32
11 Revisionists 23 6 4 13 10 20 −10 22
12 Honsadin FC 23 5 6 12 19 34 −15 21
13 Cliffside FC 23 4 8 11 23 39 −16 20 R(I)
14 Macaronia FC 23 4 5 14 27 39 −12 17
15 Sunburbia FC 23 4 4 15 14 39 −25 16 R(C)
16 SLW FC 23 2 6 15 14 49 −35 12 R(C)
by Eastfield Lodge » Sat Jul 11, 2015 7:49 am
_ Monksville United 1-1 Yillog City
(AET: 2-1)
Durand (28') (57') Farran
Chrysanthopoulos (109')
by Eastfield Lodge » Sat Jul 11, 2015 11:16 am
ICEL Premier League
Pld W D L GF GA GD Pts
1 RGS Athletic 30 21 4 5 58 23 +35 67 Champions/TQCC/CdC/ICCS
2 VLC FC 30 17 9 4 43 22 +21 60 Globe Cup/ICCS
3 Norrion Rovers 30 16 10 4 55 17 +38 58 Globe Cup
4 Olympia FC 30 16 6 8 59 42 +17 54
5 UR Town 30 15 8 7 63 33 +30 53
6 Seaton Town 30 13 9 8 45 32 +13 48
7 Royal Jam FC 30 12 9 9 29 19 +10 45 ICCS
8 Tuntingone FC 30 11 10 9 35 30 +5 43
9 Walston Brook Albion 30 9 14 7 20 18 +2 41
10 Seniors FC 30 10 8 12 30 28 +2 38 ICCS
11 Nile Bridge 30 11 4 15 39 52 −13 37
12 Xilon OC 30 9 8 13 22 31 −9 35 ICCS
13 Polkation FC 30 7 9 14 17 34 −17 30 ICCS
14 Pontifucia United 30 5 8 17 32 64 −32 23 Relegated/ICCS
15 Yillog City 30 3 5 22 16 60 −44 14 Relegated/ICCS
16 YLW FC 30 2 5 23 19 77 −58 11 Relegated
ICEL Second Division
Pld W D L GF GA GD Pts
1 FM Town 30 23 6 1 73 26 +47 75 Champions/Promoted/SBCC
2 Monksville United 30 22 3 5 44 15 +29 69 Promoted/Globe Cup/Cygnus/ICCS
3 Half Boy FC 30 18 1 11 55 27 +28 55 Promoted/SBCC/ICCS
4 Indionion Athletic 30 16 7 7 36 21 +15 55 SBCC
5 Copper Communists SC 30 14 8 8 46 32 +14 50 ICCS
6 Toclofania FC 30 11 12 7 30 24 +6 45 ICCS
7 Micronopia United 30 13 5 12 41 33 +8 44 ICCS
8 Benopia AC 30 13 5 12 37 40 −3 44 ICCS
9 Jam Athletic 30 12 7 11 33 39 −6 43
10 NT United 30 11 6 13 33 40 −7 39 ICCS
11 Revisionists 30 8 7 15 16 24 −8 31 ICCS
12 Cliffside FC 30 7 10 13 31 44 −13 31 R(Imperial)
13 Honsadin FC 30 7 7 16 23 43 −20 28
14 Macaronia FC 30 6 6 18 35 47 −12 24 ICCS
15 Sunburbia FC 30 5 5 20 17 47 −30 20 R(Colonial)
16 SLW FC 30 3 7 20 18 66 −48 16 R(Colonial)
Imperial Division One
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Oldbridge FC 30 25 0 5 63 17 +46 75 Champions/Promoted
2 FC Tavernia 30 23 4 3 86 27 +59 73 ICCS
3 Lodgertia United 30 19 8 3 82 34 +48 65
4 Monksville FC 30 18 7 5 34 19 +15 61
5 Caldarin FC 30 13 8 9 49 34 +15 47
6 Empire End FC 30 12 8 10 39 32 +7 44
7 Seaton Athletic 30 12 7 11 30 28 +2 43
8 Coiners FC 30 10 6 14 34 45 -11 36 ICCS
9 Port Lodgertia 30 9 7 14 32 37 -5 34
10 East Monurtag 30 7 10 13 32 41 -9 31
11 Bluin Athletic 30 9 4 17 43 61 -18 31
12 Harmonial CC 30 8 5 17 21 45 -24 29
13 Mineville FC 30 7 7 16 14 36 -22 28
14 Golden Acres 30 7 7 16 35 66 -31 28 Relegated
15 Liginara FC 30 6 5 19 21 47 -26 23 Relegated
16 White Star United 30 5 7 18 26 72 -46 22 Relegated
Imperial Division Two
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Tavernia City 30 20 5 5 46 19 +27 65 Champions/Promoted
2 SS City 30 18 7 5 32 12 +20 61 Promoted
3 Lodgertia City 30 17 7 6 53 28 +25 58 Promoted
4 SEW FC 30 14 7 9 36 32 +4 49
5 Paddockia FC 30 13 7 10 46 25 +21 46 ICCS
6 West Monurtag 30 12 10 8 36 34 +2 46
7 Farond United 30 12 9 9 39 30 +9 45
8 Port Ricton FC 30 12 9 9 34 27 +7 45
9 Gilgonare FC 30 10 13 7 30 23 +7 43
10 Silver Acres 30 9 10 11 19 22 -3 37
11 Mount Salt FC 30 9 7 14 22 30 -8 34
12 Huntingville FC 30 7 8 15 37 54 -17 29
13 Mount Farond FC 30 6 8 16 22 43 -21 26 R (Central)
14 Farond FC 30 6 7 17 20 41 -21 25 R (Central)
15 Innocence FC 30 7 4 19 22 44 -22 25 R (Serenelian)
16 Thawmont Rovers 30 5 8 17 22 52 -30 23 R (Serenelian)
Colonial Division One
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Jam Mountain Island 30 20 5 5 55 26 +29 65 Champions/Promoted
2 Approciation FC 30 19 6 5 75 37 +38 63 Promoted/ICCS
3 Aswania Athletic 30 18 5 7 63 38 +25 59 ICCS
4 Iratuen Loft FC 30 16 6 8 43 27 +16 54
5 Forest Rangers 30 15 6 9 41 25 +16 51
6 Twilight Heaven FC 30 15 6 9 34 19 +15 51
7 Revisionists Athletic 30 12 10 8 33 29 +4 46
8 Garanite FC 30 13 4 13 31 42 -11 43
9 Luxoren Town 30 12 2 16 34 44 -10 38
10 Basalata FC 30 10 5 15 36 38 -2 35
11 Northern Wind Athletic 30 10 5 15 40 52 -12 35
12 Low Lyn FC 30 9 6 15 42 67 -25 33
13 Clinar Rovers 30 9 5 16 44 59 -15 32
14 Trinardin SC 30 8 5 17 24 38 -14 29 Relegated
15 Giafando FC 30 5 7 18 12 40 -28 22 Relegated
16 Syrenia FC 30 5 5 20 22 48 -26 20 Relegated
Colonial Division Two
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Cuprumville CSC 30 21 6 3 56 27 +29 69 Champions/Promoted
2 Lonbunia Athletic 30 18 7 5 58 22 +36 61 Promoted
3 High Lyn FC 30 16 9 5 58 28 +30 57 Promoted
4 Likina CF 30 14 11 5 34 17 +17 53
5 Lamarckists 30 13 10 7 36 25 +11 49
6 EastImport FC 30 13 10 7 27 20 +7 49
7 Encarta CF 30 13 9 8 49 41 +8 48
8 Benopia Town 30 12 10 8 43 30 +13 46
9 FC Chinudo 30 10 9 11 31 44 -13 39
10 Futurekind Wanderers 30 9 9 12 25 35 -10 36
11 Chi Lake SC 30 6 10 14 23 52 -29 28
12 Athletic Finsentra 30 6 9 15 12 25 -13 27
13 Central Tower United 30 8 3 19 20 37 -17 27 R(Scholarly Empire)
14 Freyin SC 30 5 9 16 15 34 -19 24 R(Macaronian)
15 Finswool SC 30 4 10 16 29 48 -19 22 R(Economic)
16 Chestnut FC 30 3 7 20 25 56 -31 16 R(Utopian)
Lodge League Division One
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Pindale Rovers 28 14 9 5 59 34 +25 51 Champions
2 Klosertun Town 28 15 5 8 36 25 +11 50
3 Koluity City 28 13 8 7 35 24 +11 47
4 Mount Salt Climbers FC 28 13 6 9 47 31 +16 45
5 Cillin Valley 28 8 7 13 39 50 -11 31
6 Quinica Town 28 7 8 13 37 49 -12 29
7 Klosertun FC 28 7 6 15 38 44 -6 27 Relegated
8 Viruntia Town 28 5 11 12 29 63 -34 26 Relegated
Lodge League Division Two
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Klinhielm Valley 28 12 13 3 29 12 +17 49 Champions/Promoted
2 Civil War Memorial FC 28 12 9 7 49 32 +17 45 Promoted
3 New Lodger City Athletic 28 10 11 7 35 29 +6 41
4 Pontoon FC 28 9 13 6 36 32 +4 40
5 Kinaltin FC 28 8 15 5 23 15 +8 39
6 Mineville United 28 7 11 10 31 36 -5 32
7 Leucanop United 28 3 14 11 25 47 -22 23 Relegated
8 SC Jasenova 28 4 8 16 31 56 -25 20 Relegated
Lodge League Division Three
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Athletic Caldarin 28 15 5 8 53 36 +17 50 Champions/Promoted
2 Nuclear FC 28 13 8 7 41 23 +18 47 Promoted
3 Kaliska Town 28 13 5 10 26 23 +3 44
4 Pindale Athletic 28 12 5 11 34 33 +1 41
5 Lanektz United 28 10 8 10 41 44 -3 38
6 Tarija Rovers 28 10 7 11 35 40 -5 37
7 Berlandar AC 28 7 8 13 21 34 -13 29
8 Frelstom FC 28 4 10 14 15 33 -18 22
Central League Division One
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Pasturia FC 28 17 7 4 35 16 +19 58 Champions/Promoted
2 Jununope AC 28 16 7 5 36 16 +20 55 Promoted
3 Losing The Game FC 28 12 9 7 29 24 +5 45
4 Bliketia FC 28 11 7 10 21 20 +1 40
5 Fracitz AC 28 7 10 11 23 27 -4 31
6 Plozica FC 28 5 12 11 25 38 -13 27
7 Bronze Acres 28 5 10 13 20 27 -7 25 Relegated
8 Leintalp FC 28 5 6 17 23 44 -21 21 Relegated
Central League Division Two
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Trurinar FC 28 16 10 2 39 14 +25 58 Champions/Promoted
2 Paddockia City 28 13 9 6 36 21 +15 48 Promoted
3 United United 28 10 11 7 37 29 +8 41
4 Lampe FC 28 7 14 7 20 22 -2 35
5 Dwoonbeck FC 28 8 8 12 26 35 -9 32
6 Royal Tavernia 28 6 12 10 24 29 -5 30
7 Pasturia Rovers 28 7 8 13 34 50 -16 29 Relegated
8 Tavernia Athletic 28 4 10 14 24 40 -16 22 Relegated
Central League Division Three
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Methuhen Town 28 16 6 6 63 34 +29 54 Champions/Promoted
2 FC Carfionn 28 16 6 6 42 29 +13 54 Promoted
3 Bliketia AC 28 15 2 11 55 41 +14 47
4 AC Agpuran 28 12 6 10 42 40 +2 42
5 SC Krorgon 28 8 7 13 26 44 -18 31
6 Vauchants Athletic 28 8 6 14 40 55 -15 30
7 Courtiers SC 28 8 6 14 21 37 -16 30
8 Xiyes Town 28 6 7 15 28 37 -9 25
Serenelian League Division One
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Newt Cape Wanderers 28 18 7 3 50 25 +25 61 Champions/Promoted
2 Marepacopolis FC 28 17 6 5 39 20 +19 57 Promoted
3 Steel Valley Explorers 28 11 7 10 48 39 +9 40
4 Life's Implosion 28 9 6 13 27 34 -7 33
5 Ghoul Bay FC 28 8 8 12 25 31 -6 32
6 AC Gicoldor 28 8 7 13 21 31 -10 31
7 Bundlehead United 28 7 7 14 30 42 -12 28 Relegated
8 Eastpass Dockers 28 7 6 15 30 48 -18 27 Relegated
Serenelian League Division Two
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Westpass FC 28 15 5 8 46 26 +20 50 Champions/Promoted
2 Flencle Rovers 28 13 7 8 32 29 +3 46 Promoted
3 New Minesville Athletic 28 12 7 9 32 22 +10 43
4 Mainpass FC 28 11 10 7 22 18 +4 43
5 Newt Cape Athletic 28 11 7 10 31 27 +4 40
6 Portopolis SC 28 10 8 10 30 29 +1 38
7 New Minesville SC 28 7 6 15 18 35 -17 27 Relegated
8 Westpass Port SC 28 5 6 17 16 41 -25 21 Relegated
Macaronian League Division One
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Syrenia Pyramids 28 18 4 6 54 31 +23 58 Champions/Promoted
2 Carneleon Town 28 14 4 10 43 29 +14 46
3 Aithusa 28 11 11 6 48 38 +10 44
4 Eliphi FC 28 11 8 9 42 25 +17 41
5 Nanomia Town 28 11 4 13 43 50 -7 37
6 Macaronia City 28 7 10 11 22 27 -5 31
7 Triscellian 28 8 6 14 34 42 -8 30 Relegated
8 Grateville DFC 28 6 5 17 22 66 -44 23 Relegated
Macaronian League Division Two
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Malenaba AC 28 17 6 5 43 14 +29 57 Champions/Promoted
2 Newgrate River FC 28 14 8 6 37 20 +17 50 Promoted
3 Milisar FC 28 12 10 6 39 24 +15 46
4 Marekandria City 28 10 9 9 22 22 +0 39
5 Diraelas SC 28 9 5 14 29 39 -10 32
6 Sport Barujana 28 6 12 10 27 40 -13 30
7 FC Pestrica 28 6 8 14 16 34 -18 26 Relegated
8 Royal Macaronia 28 5 8 15 25 45 -20 23 Relegated
Macaronian League Division Three
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Fando Gate 28 15 8 5 37 18 +19 53 Champions/Promoted
2 Luxorex Athletic 28 14 7 7 27 13 +14 49 Promoted
3 Makawuilla FC 28 9 9 10 23 26 -3 36
4 Grenerg United 28 10 6 12 24 30 -6 36
5 AC Helwan 28 9 9 10 21 27 -6 36
6 FC Minya 28 7 11 10 17 18 -1 32
7 Ebcocer FC 28 8 7 13 21 32 -11 31
8 Clube Monufia 28 7 9 12 19 25 -6 30
Utopian League Division One
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Regio FC 28 16 11 1 52 23 +29 59 Champions/Promoted
2 Redbridge United 28 17 2 9 57 41 +16 53
3 Torchwood AC 28 11 6 11 42 43 -1 39
4 Westfall AC 28 9 8 11 23 25 -2 35
5 Nexusortem United 28 7 12 9 25 35 -10 33
6 Sontar Army FC 28 7 11 10 38 38 +0 32
7 CF Eastrise 28 7 8 13 29 42 -13 29 Relegated
8 Calufrax 28 4 10 14 22 41 -19 22 Relegated
Utopian League Division Two
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Pyrovilia FC 28 16 7 5 44 22 +22 55 Champions/Promoted
2 Tyrenam Harriers 28 13 3 12 45 35 +10 42 Promoted
3 Conkers FC 28 10 11 7 27 24 +3 41
4 Crucible FC 28 10 10 8 22 25 -3 40
5 Diamond Sky United 28 11 5 12 28 26 +2 38
6 Thecarrift Sport 28 11 5 12 25 27 -2 38
7 Verinle SC 28 9 4 15 29 40 -11 31 Relegated
8 Derin Town 28 8 3 17 26 47 -21 27 Relegated
Utopian League Division Three
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Purple Point United 28 21 3 4 44 21 +23 66 Champions/Promoted
2 Athletic Sunburbia 28 12 9 7 40 33 +7 45 Promoted
3 Lobenopia United 28 12 7 9 48 35 +13 43
4 Alvon Port FC 28 12 4 12 32 34 -2 40
5 Devoniria FC 28 11 5 12 24 28 -4 38
6 Big White House IC 28 8 8 12 24 34 -10 32
7 Malmooth FC 28 6 6 16 36 48 -12 24
8 Lobenopia City 28 6 6 16 23 38 -15 24
Scholarly Empire League Division One
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 AC Forngirn 28 16 5 7 32 12 +20 53 Champions/Promoted
2 Bias Rovers 28 15 7 6 27 16 +11 52
3 Nolix FC 28 12 10 6 38 25 +13 46
4 NES Tower 13 SC 28 12 4 12 30 33 -3 40
5 Tower 14 FC 28 11 6 11 25 25 +0 39
6 Oxford English SC 28 10 5 13 30 38 -8 35
7 Matrices United 28 9 6 13 22 28 -6 33 Relegated
8 Materia Medica FC 28 4 3 21 19 46 -27 15 Relegated
Scholarly Empire League Division Two
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Wikipedia FC 28 16 5 7 49 32 +17 53 Champions/Relegated
2 Michurinists 28 14 5 9 48 28 +20 47 Promoted
3 Forngirn Town 28 11 8 9 37 35 +2 41
4 Outlying Village 3 United 28 9 10 9 26 27 -1 37
5 Lemdulin United 28 10 6 12 37 38 -1 36
6 String Theory United 28 9 7 12 33 47 -14 34
7 South Sector Tower 28 AC 28 8 7 13 29 34 -5 31 Relegated
8 Eastern Outskirts AC 28 7 8 13 35 53 -18 29 Relegated
Scholarly Empire League Division Three
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Dopca WMFC 28 17 7 4 44 19 +25 58 Champions/Promoted
2 Thermodynamics FC 28 14 5 9 44 36 +8 47 Promoted
3 Clairvoyance Wanderers 28 11 7 10 32 34 -2 40
4 M-W Wanderers 28 8 13 7 33 27 +6 37
5 Reactions Athletic 28 9 8 11 24 24 +0 35
6 Tower 1 Athletic 28 9 6 13 32 47 -15 33
7 Alchemists United 28 7 9 12 23 26 -3 30
8 Talfram United 28 7 5 16 12 31 -19 26
Economic League Division One
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Hilunvale FC 28 17 8 3 35 15 +20 59 Champions/Promoted
2 Verdigris United 28 15 7 6 42 26 +16 52
3 Jamridge AC 28 13 9 6 34 23 +11 48
4 Silkville Spinners 28 12 6 10 31 29 +2 42
5 Bronze Smelters FC 28 8 9 11 22 18 +4 33
6 Team Verixas 28 9 6 13 35 44 -9 33
7 MSWorldwide HQ AC 28 4 10 14 27 43 -16 22 Relegated
8 FC Olefinia 28 4 5 19 21 49 -28 17 Relegated
Economic League Division Two
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Glonasas FC 28 15 7 6 51 23 +28 52 Champions/Promoted
2 Polarieb Athletic 28 12 9 7 53 36 +17 45 Promoted
3 GrafonilHB WMFC 28 12 8 8 27 26 +1 44
4 Brassworks SC 28 11 9 8 22 23 -1 42
5 Cuprumville FC 28 10 6 12 26 29 -3 36
6 Rivermouth AC 28 8 8 12 35 46 -11 32
7 FC Intaglio 28 9 3 16 22 38 -16 30 Relegated
8 Finscoir AC 28 7 6 15 15 30 -15 27 Relegated
Economic League Division Three
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 EastExport SC 28 16 9 3 42 24 +18 57 Champions/Promoted
2 Tendnayar 28 13 6 9 44 34 +10 45 Promoted
3 Mohairlin Rovers 28 11 9 8 46 31 +15 42
4 Percale United 28 11 7 10 42 41 +1 40
5 Patina Rovers 28 10 6 12 36 38 -2 36
6 FC Ramie 28 8 10 10 40 43 -3 34
7 Team Forenula 28 9 6 13 34 39 -5 33
8 Lakeside WSC 28 2 11 15 22 56 -34 17 Kylx Cup
Under-18 Imperial League
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Tavernia Academy 22 10 7 5 24 20 +4 37
2 Capital Academy 22 9 9 4 21 15 +6 36
3 Lodger Juniors 22 9 7 6 33 26 +7 34
4 New Tavernia Academy 22 9 7 6 17 11 +6 34
5 Mount Salt Football Academy 22 9 6 7 23 15 +8 33
6 Paddockia YFC 22 7 6 9 15 19 -4 27
7 Pasturia JFC 22 5 7 10 18 27 -9 22
8 Marepacopolis JFC 22 4 5 13 16 37 -21 17
Under-18 Colonial League
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Pontifucia Academy 22 11 7 4 29 16 +13 40 Champions/Youth Cup
2 Half Copper Academy 22 9 9 4 31 19 +12 36
3 W-D School Academy 22 9 8 5 25 17 +8 35
4 Jam Town YFC 22 8 8 6 24 21 +3 32
5 Pedantic Revisionism Academy 22 6 6 10 22 25 -3 24
6 Micro-Macaronia Academy 22 5 8 9 25 37 -12 23
7 Aswania-Syrenia JFC 22 3 11 8 13 22 -9 20
8 Benopia Juniors 22 4 7 11 18 27 -9 19
by Eastfield Lodge » Mon Aug 03, 2015 10:16 am
P Pld W D L GF GA GD Pts
1 VLC FC 4 3 1 0 10 2 +8 10
2 NT United 4 2 0 2 8 8 0 6
3 Yillog City 4 2 0 2 3 3 0 6
4 Aswania Athletic 4 2 0 2 6 8 −2 6
5 Benopia AC 4 0 1 3 2 8 −6 1
P Pld W D L GF GA GD Pts
1 Royal Jam FC 4 2 2 0 3 1 +2 8
2 Toclofania FC 4 2 1 1 3 1 +2 7
3 Half Boy FC 4 1 2 1 3 4 −1 5
4 Paddockia FC 4 1 1 2 5 6 −1 4
5 FC Tavernia 4 0 2 2 3 5 −2 2
P Pld W D L GF GA GD Pts
1 Copper Communists FC 4 3 1 0 7 2 +5 10
2 Coiners FC 4 1 2 1 2 2 0 5
3 Seniors FC 4 1 1 2 3 5 −2 4
4 Pontifucia United 4 1 1 2 5 6 −1 4
5 Revisionists 4 0 3 1 2 4 −2 3
P Pld W D L GF GA GD Pts
1 Xilon OC 4 3 1 0 4 1 +3 10
2 Polkation FC 4 3 0 1 5 2 +3 9
3 Macaronia FC 4 1 2 1 4 5 −1 5
4 Approciation FC 4 1 1 2 5 5 0 4
5 Micronopia United 4 0 0 4 2 7 −5 0
- Rosaline Whitehead
(Royal Jam FC)
Wilhelm Phal (YTT) Dylan Bell Jnr Jatheim Gauthier Robyn Summers
(RGS Athletic) (VLC FC) (Norrion Rovers) (Olympia FC)
Samantha Wilson
(Seaton Town)
Samantha King Cerise Humphrey
(Olympia FC) (UR Town)
Roman Qwivotic Malenna von Kraus
(Norrion Rovers) Werdickley Safadão (Royal Jam FC)
(Norrion Rovers)
by Eastfield Lodge » Tue Oct 13, 2015 2:55 pm
by Eastfield Lodge » Sat Nov 28, 2015 12:30 pm
ICEL Premier League Standings
Pld W D L GF GA GD Pts
1 Norrion Rovers 5 5 0 0 14 3 +11 15 Champions/TQCC/CdC
2 Olympia FC 5 4 0 1 11 5 +6 12 Globe Cup
3 VLC FC 5 4 0 1 7 3 +4 12 Globe Cup
4 Nile Bridge 5 3 1 1 14 7 +7 10
5 RGS Athletic 5 3 1 1 10 5 +5 10
6 FM Town 5 2 2 1 7 7 0 8
7 Walston Brook Albion 5 2 2 1 2 2 0 8
8 Royal Jam FC 5 2 1 2 5 4 +1 7
9 UR Town 5 2 0 3 6 10 −4 6
10 Polkation FC 5 1 1 3 5 5 0 4
11 Seniors FC 5 1 1 3 6 9 −3 4
12 Xilon OC 5 1 1 3 4 7 −3 4
13 Seaton Town 5 1 1 3 5 9 −4 4
14 Tuntingone FC 5 1 0 4 6 11 −5 3 Relegated
15 Monksville United 5 0 3 2 2 7 −5 3 Relegated
16 Half Boy FC 5 1 0 4 3 13 −10 3 Relegated
by Eastfield Lodge » Wed Dec 02, 2015 12:09 pm
ICEL Premier League Standings
Pld W D L GF GA GD Pts
1 Norrion Rovers 15 12 1 2 32 11 +21 37 Champions/TQCC/CdC
2 RGS Athletic 15 11 2 2 32 15 +17 35 Globe Cup
3 Olympia FC 15 11 0 4 32 20 +12 33 Globe Cup
4 VLC FC 15 10 2 3 25 11 +14 32
5 Royal Jam FC 15 8 3 4 18 9 +9 27
6 UR Town 15 8 0 7 24 18 +6 24
7 Tuntingone FC 15 7 3 5 19 15 +4 24
8 Polkation FC 15 5 3 7 15 17 −2 18
9 Monksville United 15 4 5 6 15 17 −2 17
10 Walston Brook Albion 15 4 5 6 8 12 −4 17
11 Seaton Town 15 4 5 6 15 21 −6 17
12 FM Town 15 5 2 8 17 29 −12 17
13 Nile Bridge 15 4 3 8 22 30 −8 15
14 Xilon OC 15 2 4 9 8 18 −10 10 Relegated
15 Seniors FC 15 2 3 10 13 24 −11 9 Relegated
16 Half Boy FC 15 2 1 12 9 37 −28 7 Relegated
ICEL Second Division Standings
Pld W D L GF GA GD Pts
1 YLW FC 15 10 2 3 33 16 +17 32 Champions/SBCC
2 Copper Communists SC 15 9 4 2 35 16 +19 31 Promoted/SBCC
3 Yillog City 15 8 5 2 23 12 +11 29 Promoted/SBCC
4 Toclofania FC 15 9 1 5 19 11 +8 28
5 Revisionists 15 8 3 4 13 10 +3 27
6 Micronopia United 15 7 5 3 26 15 +11 26
7 Macaronia FC 15 7 3 5 26 15 +11 24
8 Pontifucia United 15 7 2 6 29 27 +2 23
9 Indionion Athletic 15 7 2 6 21 20 +1 23
10 NT United 15 6 3 6 23 19 +4 21
11 Honsadin FC 15 5 0 10 17 25 −8 15
12 Benopia AC 15 3 6 6 9 22 −13 15
13 Approciation FC 15 4 2 9 14 29 −15 14
14 Oldbridge FC 15 3 3 9 10 24 −14 12 Relegated (I)
15 Jam Athletic 15 3 3 9 14 29 −15 12 Relegated (C)
16 Jam Mountain Island 15 0 4 11 8 30 −22 4 Relegated (C)
Advertisement
Users browsing this forum: Auprussia, StrayaRoos, Tinhampton, Vdara
Advertisement