Advertisement
by The Royal Kingdom of Quebec » Wed Nov 18, 2020 6:29 pm
by Super-Llamaland » Wed Nov 18, 2020 6:35 pm
by Drawkland » Wed Nov 18, 2020 6:50 pm
Drawkland 0 2 0 3 1 3 1 0 0 10
Scootalove City 0 0 0 0 2 0 0 1 5 8
Drawkland wins 3-2
United Dalaran wrote:Goddammit, comrade. I just knew that someday some wild, capitalist, imperialist interstellar empire will swallow our country.CN on the RMB wrote:drawkland's leader has survived so many assassination attempts that I am fairly certain he is fidel castro in disguise
by Cassadaigua » Wed Nov 18, 2020 6:51 pm
Group 1
Inner AngianaUsordia 0 0 0 0 0 1 2 0 0 3
Terre Septentrionale 0 1 0 0 1 0 0 0 2 4
Philamer Isle 4 0 0 1 0 0 1 0 0 6
Velarland 1 1 1 0 0 0 0 0 0 3
Kohnhead 0 0 0 2 0 0 2 0 0 4
Ko-oren 1 0 0 0 1 0 0 0 0 2
Group 1 Pld W L RF RA RD Pts
1 Ko-oren 25 18 7 126 68 +58 54
2 Terre Septentrionale 25 15 10 129 102 +27 45
3 Kohnhead 25 15 10 111 100 +11 45
4 Inner AngianaUsordia 25 13 12 102 111 −9 39
5 Velarland 25 7 18 84 132 −48 21
6 Philamer Isle 25 7 18 97 136 −39 21
Group 2
Valanora 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1
Sarzonia 0 0 0 2 1 3 0 0 X 6
Northwest Kalactin 0 0 1 0 0 2 5 0 0 8
Darmen 0 0 0 4 0 0 0 0 0 4
Sevendia 1 1 1 0 0 0 0 1 0 4
Megistos 1 0 0 0 0 0 0 1 1 3
Group 2 Pld W L RF RA RD Pts
1 Sarzonia 25 20 5 127 64 +63 60
2 Megistos 25 13 12 103 91 +12 39
3 Valanora 25 13 12 118 111 +7 39
4 Sevendia 25 11 14 96 123 −27 33
5 Northwest Kalactin 25 11 14 115 121 −6 33
6 Darmen 25 7 18 70 119 −49 21
Group 3
The Fortem 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
Bardney 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
West Phoenicia 0 0 1 1 0 2 0 0 1 5
Sicoutimont 3 0 0 2 1 1 0 0 X 7
Hapilopper 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
HUElavia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group 3 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hapilopper 25 19 6 133 72 +61 57
2 West Phoenicia 25 13 12 104 113 −9 39
3 HUElavia 25 12 13 105 102 +3 36
4 The Fortem 25 12 13 91 91 0 36
5 Sicoutimont 25 11 14 93 121 −28 33
6 Bardney 25 8 17 91 118 −27 24
Group 4
Daskel 2 0 0 1 0 1 0 1 0 5
Oscioru 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Tikariot 0 1 1 1 0 0 0 0 0 3
Carung 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1
Thea Liters 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Cassadaigua 0 1 2 0 0 0 0 0 X 3
Group 4 Pld W L RF RA RD Pts
1 Cassadaigua 25 17 8 139 94 +45 51
2 Tikariot 25 17 8 119 92 +27 51
3 Daskel 25 14 11 120 109 +11 42
4 Carung 25 9 16 79 108 −29 27
5 Thea Liters 25 9 16 86 106 −20 27
6 Oscioru 25 9 16 92 126 −34 27
Group 5
Royal Kingdom of Quebec 0 1 0 0 0 0 0 1 2 4
Pripet Socialist Republic 1 1 0 0 3 0 1 0 X 6
Drawkland 0 2 0 0 0 0 1 0 1 4
Squidroidia 0 0 2 0 0 0 0 6 X 8
Hicaña 0 1 0 0 0 0 0 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0 1 5
Norrhem 0 0 0 0 0 0 1 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4
Group 5 Pld W L RF RA RD Pts
1 Drawkland 25 16 9 129 97 +32 48
2 Royal Kingdom of Quebec 25 14 11 89 88 +1 42
3 Pripet Socialist Republic 25 13 12 108 105 +3 39
4 Hicaña 25 11 14 89 117 −28 33
5 Squidroidia 25 11 14 103 102 +1 33
6 Norrhem 25 10 15 109 118 −9 30
Group 6
Schiltzberg 0 0 0 0 1 0 3 0 0 4
Republic of Dixie 0 0 0 6 0 1 0 0 X 7
Devonta 0 0 0 0 1 0 0 0 1 2
Nova Anglicana 0 0 2 0 0 3 2 0 X 7
The Sarian 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1
United Hemand Insia 1 0 0 0 0 5 0 0 X 6
Group 6 Pld W L RF RA RD Pts
1 Nova Anglicana 25 19 6 127 91 +36 57
2 Devonta 25 13 12 102 111 −9 39
3 Republic of Dixie 25 11 14 96 107 −11 33
4 United Hemand Insia 25 11 14 128 110 +18 33
5 The Sarian 25 11 14 97 131 −34 33
6 Schiltzberg 25 10 15 118 118 0 30
Group 7
Tha Great Pond 0 0 0 2 0 0 0 0 0 2
Rwekazaland 1 0 1 0 0 1 0 0 X 3
TJUN-ia 1 0 0 1 2 0 0 3 0 7
Sangti 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Ranoria 0 3 0 1 2 0 0 2 0 8
The Greater Nordics 0 1 0 0 0 0 1 0 2 4
Group 7 Pld W L RF RA RD Pts
1 TJUN-ia 25 17 8 134 104 +30 51
2 The Greater Nordics 25 16 9 113 96 +17 48
3 Ranoria 25 14 11 123 100 +23 42
4 Tha Great Pond 25 11 14 96 119 −23 33
5 Rwekazaland 25 10 15 94 114 −20 30
6 Sangti 25 7 18 88 115 −27 21
Group 8
Pleau 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
South Newlandia 0 2 0 0 0 0 0 0 X 2
Zwangzug 1 0 0 8 0 2 2 0 0 13
Reçueçn 0 0 0 2 1 0 0 4 0 7
Maklohi Vai 0 1 2 0 1 0 2 0 0 6
South Covello 0 0 1 0 0 1 0 0 1 3
Group 8 Pld W L RF RA RD Pts
1 Zwangzug 25 19 6 149 100 +49 57
2 South Newlandia 25 17 8 127 95 +32 51
3 South Covello 25 14 11 100 118 −18 42
4 Reçueçn 25 9 16 102 131 −29 27
5 Maklohi Vai 25 9 16 102 103 −1 27
6 Pleau 25 7 18 81 114 −33 21
Group 9
United Pink States 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
New Waldensia 0 2 0 0 0 2 0 1 X 5
Super-Llamaland 0 0 0 2 0 0 0 1 0 3
Karditan 0 2 0 0 0 1 0 1 X 4
Banija 0 1 0 0 1 0 2 0 0 4
Anthor 2 0 0 0 0 1 0 0 0 3
Group 9 Pld W L RF RA RD Pts
1 Banija 25 19 6 120 74 +46 57
2 Super-Llamaland 25 15 10 131 105 +26 45
3 Karditan 25 13 12 113 125 −12 39
4 Anthor 25 12 13 122 126 −4 36
5 New Waldensia 25 9 16 92 111 −19 27
6 United Pink States 25 7 18 77 114 −37 21
Group 10
Hampton Island 6 0 2 0 1 0 0 0 0 9
Sylestone 0 0 1 1 0 0 0 0 0 2
Ethane 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 1 3
Drunk People at the Local Tavern 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 0 0 2
The 189 0 3 0 0 0 0 0 1 0 0 4
Mathuvan Union 1 0 0 0 0 0 2 1 0 3 7
Group 10 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hampton Island 25 17 8 136 82 +54 51
2 Ethane 25 15 10 121 115 +6 45
3 Mathuvan Union 25 13 12 118 124 −6 39
4 The 189 25 13 12 100 96 +4 39
5 Sylestone 25 9 16 94 131 −37 27
6 Drunk People at the Local Tavern 25 8 17 95 116 −21 24
Group 11
Equestria 0 1 0 0 0 2 0 0 0 3
Newmanistan 0 0 1 0 5 0 2 0 X 8
Silver Beach 0 1 1 3 0 1 0 2 1 9
Indusse 0 0 0 1 0 0 4 2 0 7
Falisiand 0 1 1 0 2 0 0 0 0 4
Marigred 0 0 0 0 0 2 0 0 0 2
Group 11 Pld W L RF RA RD Pts
1 Newmanistan 25 23 2 145 60 +85 69
2 Indusse 25 11 14 86 112 −26 33
3 Falisiand 25 11 14 85 122 −37 33
4 Equestria 25 11 14 110 116 −6 33
5 Marigred 25 10 15 114 107 +7 30
6 Silver Beach 25 9 16 100 123 −23 27
Group 12
Georgia Tech 0 0 0 0 0 2 0 0 0 2
Silvedania 0 0 1 2 0 0 3 0 X 6
The Sherpa Empire 0 0 0 3 0 1 0 0 0 4
Quintessence of Dust 0 1 0 2 0 1 0 0 1 5
Xanneria 0 0 0 0 0 2 0 0 0 2
Chromatika 0 0 0 0 2 1 0 0 X 3
Group 12 Pld W L RF RA RD Pts
1 Quintessence of Dust 25 16 9 130 101 +29 48
2 The Sherpa Empire 25 16 9 104 78 +26 48
3 Chromatika 25 15 10 105 89 +16 45
4 Georgia Tech 25 12 13 101 115 −14 36
5 Silvedania 25 11 14 91 130 −39 33
6 Xanneria 25 5 20 95 113 −18 15
Group 13
Npc West Florida 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
Lisander 1 2 0 0 0 4 0 0 X 7
Kriegiersien 3 1 0 0 1 0 0 3 1 9
Liventia 0 0 0 0 0 0 0 1 1 2
Cransia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Abanhfleft 0 0 1 0 1 0 0 0 X 2
Group 13 Pld W L RF RA RD Pts
1 Liventia 25 17 8 130 96 +34 51
2 Abanhfleft 25 16 9 114 87 +27 48
3 Kriegiersien 25 14 11 124 104 +20 42
4 Lisander 25 13 12 114 115 −1 39
5 Npc West Florida 25 8 17 86 128 −42 24
6 Cransia 25 7 18 73 111 −38 21
Group 1
Terre Septentrionale 0 0 0 0 1 0 0 1 0 2
Ko-oren 0 3 1 2 0 0 1 4 X 11
Kohnhead 1 0 1 0 0 0 1 0 1 4
Velarland 0 2 0 0 1 0 0 0 0 3
Philamer Isle 0 0 2 0 1 5 0 1 2 11
Inner AngianaUsordia 1 0 0 0 1 1 0 1 1 5
Group 1 Pld W L RF RA RD Pts
1 Ko-oren 26 19 7 137 70 +67 57
2 Kohnhead 26 16 10 115 103 +12 48
3 Terre Septentrionale 26 15 11 131 113 +18 45
4 Inner AngianaUsordia 26 13 13 107 122 −15 39
5 Philamer Isle 26 8 18 108 141 −33 24
6 Velarland 26 7 19 87 136 −49 21
Group 2
Sarzonia 0 1 0 0 1 0 0 0 0 2
Megistos 0 1 0 0 2 0 2 1 X 6
Sevendia 0 0 1 0 0 0 0 2 0 3
Darmen 0 0 0 0 0 0 2 0 0 2
Northwest Kalactin 0 3 0 4 0 0 0 0 0 7
Valanora 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1
Group 2 Pld W L RF RA RD Pts
1 Sarzonia 26 20 6 129 70 +59 60
2 Megistos 26 14 12 109 93 +16 42
3 Valanora 26 13 13 119 118 +1 39
4 Sevendia 26 12 14 99 125 −26 36
5 Northwest Kalactin 26 12 14 122 122 0 36
6 Darmen 26 7 19 72 122 −50 21
Group 3
Bardney 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
HUElavia 0 0 1 0 0 0 0 1 X 2
Hapilopper 0 1 2 1 0 0 0 0 0 4
Sicoutimont 0 1 0 1 0 0 0 1 0 3
West Phoenicia 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
The Fortem 0 1 0 0 2 0 0 1 X 4
Group 3 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hapilopper 26 20 6 137 75 +62 60
2 West Phoenicia 26 13 13 105 117 −12 39
3 HUElavia 26 13 13 107 103 +4 39
4 The Fortem 26 13 13 95 92 +3 39
5 Sicoutimont 26 11 15 96 125 −29 33
6 Bardney 26 8 18 92 120 −28 24
Group 4
Oscioru 0 0 0 1 1 0 0 0 0 0 2
Cassadaigua 0 0 0 0 0 0 1 1 0 2 4
Thea Liters 1 0 0 1 2 0 1 0 2 7
Carung 0 1 0 1 0 2 2 1 1 8
Tikariot 0 0 1 1 0 0 0 0 0 2
Daskel 5 2 2 0 0 2 1 0 X 12
Group 4 Pld W L RF RA RD Pts
1 Cassadaigua 26 18 8 143 96 +47 54
2 Tikariot 26 17 9 121 104 +17 51
3 Daskel 26 15 11 132 111 +21 45
4 Carung 26 10 16 87 115 −28 30
5 Oscioru 26 9 17 94 130 −36 27
6 Thea Liters 26 9 17 93 114 −21 27
Group 5
Pripet Socialist Republic 1 0 2 0 0 0 0 0 0 3
Norrhem 0 0 1 0 0 6 0 0 X 7
Hicaña 0 0 0 4 0 0 1 1 0 6
Squidroidia 3 0 0 0 0 0 1 0 0 4
Drawkland 0 0 0 1 0 0 0 1 0 2
Royal Kingdom of Quebec 1 0 0 0 1 0 0 3 X 5
Group 5 Pld W L RF RA RD Pts
1 Drawkland 26 16 10 131 102 +29 48
2 Royal Kingdom of Quebec 26 15 11 94 90 +4 45
3 Pripet Socialist Republic 26 13 13 111 112 −1 39
4 Hicaña 26 12 14 95 121 −26 36
5 Norrhem 26 11 15 116 121 −5 33
6 Squidroidia 26 11 15 107 108 −1 33
Group 6
Republic of Dixie 1 0 0 1 0 0 0 0 0 2
United Hemand Insia 0 0 0 1 0 3 3 3 X 10
The Sarian 0 0 1 0 0 0 0 1 0 2
Nova Anglicana 0 0 1 1 2 0 0 0 X 4
Devonta 0 1 1 2 0 0 1 0 0 5
Schiltzberg 0 1 1 0 0 0 6 0 X 8
Group 6 Pld W L RF RA RD Pts
1 Nova Anglicana 26 20 6 131 93 +38 60
2 Devonta 26 13 13 107 119 −12 39
3 United Hemand Insia 26 12 14 138 112 +26 36
4 Republic of Dixie 26 11 15 98 117 −19 33
5 The Sarian 26 11 15 99 135 −36 33
6 Schiltzberg 26 11 15 126 123 +3 33
Group 7
Rwekazaland 0 0 0 0 0 2 0 0 0 2
The Greater Nordics 0 2 0 0 0 3 0 1 X 6
Ranoria 1 1 1 1 3 0 0 1 2 10
Sangti 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1
TJUN-ia 0 0 0 0 0 0 0 4 0 4
Tha Great Pond 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
Group 7 Pld W L RF RA RD Pts
1 TJUN-ia 26 18 8 138 105 +33 54
2 The Greater Nordics 26 17 9 119 98 +21 51
3 Ranoria 26 15 11 133 101 +32 45
4 Tha Great Pond 26 11 15 97 123 −26 33
5 Rwekazaland 26 10 16 96 120 −24 30
6 Sangti 26 7 19 89 125 −36 21
Group 8
South Newlandia 0 1 1 0 0 1 2 0 2 7
South Covello 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Maklohi Vai 0 2 0 3 0 0 1 2 0 8
Reçueçn 1 0 1 1 0 0 0 0 1 4
Zwangzug 0 0 0 0 0 0 3 1 0 4
Pleau 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1
Group 8 Pld W L RF RA RD Pts
1 Zwangzug 26 20 6 153 101 +52 60
2 South Newlandia 26 18 8 134 95 +39 54
3 South Covello 26 14 12 100 125 −25 42
4 Maklohi Vai 26 10 16 110 107 +3 30
5 Reçueçn 26 9 17 106 139 −33 27
6 Pleau 26 7 19 82 118 −36 21
Group 9
New Waldensia 1 0 0 0 0 0 0 2 1 4
Anthor 2 0 1 3 0 1 1 0 X 8
Banija 0 0 0 0 1 0 1 0 2 4
Karditan 0 0 0 2 0 0 1 0 0 3
Super-Llamaland 4 0 0 0 1 0 0 0 0 5
United Pink States 0 0 1 0 0 1 0 0 0 2
Group 9 Pld W L RF RA RD Pts
1 Banija 26 20 6 124 77 +47 60
2 Super-Llamaland 26 16 10 136 107 +29 48
3 Karditan 26 13 13 116 129 −13 39
4 Anthor 26 13 13 130 130 0 39
5 New Waldensia 26 9 17 96 119 −23 27
6 United Pink States 26 7 19 79 119 −40 21
Group 10
Sylestone 1 0 0 3 0 1 2 0 0 7
Mathuvan Union 1 0 0 0 0 2 0 2 1 6
The 189 2 1 0 1 0 1 0 0 0 5
Drunk People at the Local Tavern 0 3 0 2 0 1 0 1 X 7
Ethane 0 0 0 1 2 1 0 0 0 4
Hampton Island 2 0 1 0 0 0 0 0 0 3
Group 10 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hampton Island 26 17 9 139 86 +53 51
2 Ethane 26 16 10 125 118 +7 48
3 Mathuvan Union 26 13 13 124 131 −7 39
4 The 189 26 13 13 105 103 +2 39
5 Sylestone 26 10 16 101 137 −36 30
6 Drunk People at the Local Tavern 26 9 17 102 121 −19 27
Group 11
Newmanistan 0 0 1 0 0 1 0 0 1 1 4
Marigred 1 0 0 1 1 0 0 0 0 0 3
Falisiand 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Indusse 0 0 0 1 0 0 3 0 X 4
Silver Beach 2 0 0 3 0 0 0 2 0 7
Equestria 3 0 1 2 0 1 1 0 X 8
Group 11 Pld W L RF RA RD Pts
1 Newmanistan 26 24 2 149 63 +86 72
2 Indusse 26 12 14 90 113 −23 36
3 Equestria 26 12 14 118 123 −5 36
4 Falisiand 26 11 15 86 126 −40 33
5 Marigred 26 10 16 117 111 +6 30
6 Silver Beach 26 9 17 107 131 −24 27
Group 12
Silvedania 0 0 0 0 0 0 0 1 0 1
Chromatika 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Xanneria 5 0 0 0 0 1 0 0 2 8
Quintessence of Dust 0 1 0 0 0 1 1 0 0 3
The Sherpa Empire 1 0 0 5 0 1 0 1 0 8
Georgia Tech 0 0 0 1 0 0 3 0 0 4
Group 12 Pld W L RF RA RD Pts
1 The Sherpa Empire 26 17 9 112 82 +30 51
2 Quintessence of Dust 26 16 10 133 109 +24 48
3 Chromatika 26 15 11 105 90 +15 45
4 Georgia Tech 26 12 14 105 123 −18 36
5 Silvedania 26 12 14 92 130 −38 36
6 Xanneria 26 6 20 103 116 −13 18
Group 13
Lisander 0 2 0 0 0 4 0 0 0 6
Abanhfleft 0 0 0 0 0 0 3 7 X 10
Cransia 2 0 0 0 1 1 0 0 0 4
Liventia 1 1 2 2 4 0 0 0 X 10
Kriegiersien 4 0 0 0 1 0 0 0 2 7
Npc West Florida 0 0 1 0 0 2 0 0 1 4
Group 13 Pld W L RF RA RD Pts
1 Liventia 26 18 8 140 100 +40 54
2 Abanhfleft 26 17 9 124 93 +31 51
3 Kriegiersien 26 15 11 131 108 +23 45
4 Lisander 26 13 13 120 125 −5 39
5 Npc West Florida 26 8 18 90 135 −45 24
6 Cransia 26 7 19 77 121 −44 21
Group 1
Philamer Isle 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Terre Septentrionale 0 0 0 0 1 0 0 4 X 5
Inner AngianaUsordia 2 0 2 0 0 0 1 0 0 5
Kohnhead 0 0 2 0 0 0 2 3 X 7
Velarland 1 0 0 1 0 3 1 0 0 0 0 0 6
Ko-oren 1 0 0 0 1 4 0 0 0 0 0 1 7
Group 1 Pld W L RF RA RD Pts
1 Ko-oren 27 20 7 144 76 +68 60 Q
2 Kohnhead 27 17 10 122 108 +14 51
3 Terre Septentrionale 27 16 11 136 113 +23 48
4 Inner AngianaUsordia 27 13 14 112 129 −17 39
5 Philamer Isle 27 8 19 108 146 −38 24
6 Velarland 27 7 20 93 143 −50 21
Group 2
Northwest Kalactin 1 0 0 3 2 0 1 0 0 7
Sarzonia 1 1 0 0 0 0 0 0 0 2
Valanora 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
Sevendia 0 0 0 1 0 0 6 0 X 7
Darmen 1 0 0 0 0 4 0 0 3 8
Megistos 0 1 1 0 2 0 1 1 0 6
Group 2 Pld W L RF RA RD Pts
1 Sarzonia 27 20 7 131 77 +54 60 Q
2 Megistos 27 14 13 115 101 +14 42
3 Valanora 27 13 14 120 125 −5 39
4 Sevendia 27 13 14 106 126 −20 39
5 Northwest Kalactin 27 13 14 129 124 +5 39
6 Darmen 27 8 19 80 128 −48 24
Group 3
West Phoenicia 0 0 0 0 0 0 1 0 1 2
Bardney 1 0 0 3 1 1 0 0 X 6
The Fortem 0 2 1 1 0 0 3 0 1 8
Hapilopper 1 0 0 0 0 0 0 0 1 2
Sicoutimont 0 0 0 3 0 0 1 8 0 12
HUElavia 2 0 0 0 0 0 0 0 2 4
Group 3 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hapilopper 27 20 7 139 83 +56 60 Q
2 The Fortem 27 14 13 103 94 +9 42
3 West Phoenicia 27 13 14 107 123 −16 39
4 HUElavia 27 13 14 111 115 −4 39
5 Sicoutimont 27 12 15 108 129 −21 36
6 Bardney 27 9 18 98 122 −24 27
Group 4
Tikariot 0 0 2 2 0 1 2 3 0 10
Oscioru 0 1 0 1 0 1 0 0 0 3
Daskel 0 1 0 0 2 0 0 0 0 0 3 6
Thea Liters 1 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2 5
Carung 1 0 1 0 1 0 0 0 0 0 0 3
Cassadaigua 0 1 0 1 0 0 0 0 1 0 1 4
Group 4 Pld W L RF RA RD Pts
1 Cassadaigua 27 19 8 147 99 +48 57 Q
2 Tikariot 27 18 9 131 107 +24 54 Q
3 Daskel 27 16 11 138 116 +22 48
4 Carung 27 10 17 90 119 −29 30
5 Oscioru 27 9 18 97 140 −43 27
6 Thea Liters 27 9 18 98 120 −22 27
Group 5
Drawkland 0 0 1 1 0 3 1 1 0 7
Pripet Socialist Republic 0 0 0 1 1 3 0 0 0 5
Royal Kingdom of Quebec 0 0 0 1 0 0 2 0 0 3
Hicaña 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Squidroidia 3 0 2 0 0 0 2 1 0 8
Norrhem 0 0 0 1 0 1 0 0 0 2
Group 5 Pld W L RF RA RD Pts
1 Drawkland 27 17 10 138 107 +31 51 Q
2 Royal Kingdom of Quebec 27 16 11 97 91 +6 48
3 Pripet Socialist Republic 27 13 14 116 119 −3 39
4 Hicaña 27 12 15 96 124 −28 36
5 Squidroidia 27 12 15 115 110 +5 36
6 Norrhem 27 11 16 118 129 −11 33
Group 6
Devonta 0 0 0 0 0 0 3 0 0 3
Republic of Dixie 0 0 2 0 0 2 0 6 X 10
Schiltzberg 1 1 0 2 0 0 0 0 1 5
The Sarian 0 1 0 0 0 0 0 2 0 3
Nova Anglicana 2 0 0 0 0 0 2 7 0 11
United Hemand Insia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group 6 Pld W L RF RA RD Pts
1 Nova Anglicana 27 21 6 142 93 +49 63 Q
2 Devonta 27 13 14 110 129 −19 39
3 United Hemand Insia 27 12 15 138 123 +15 36
4 Republic of Dixie 27 12 15 108 120 −12 36
5 Schiltzberg 27 12 15 131 126 +5 36
6 The Sarian 27 11 16 102 140 −38 33
Group 7
TJUN-ia 1 0 0 0 2 1 0 5 0 9
Rwekazaland 0 1 0 0 0 0 0 0 4 5
Tha Great Pond 2 0 1 0 0 0 0 1 0 4
Ranoria 0 3 0 0 0 0 1 3 X 7
Sangti 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
The Greater Nordics 0 0 1 0 0 1 0 2 X 4
Group 7 Pld W L RF RA RD Pts
1 TJUN-ia 27 19 8 147 110 +37 57 Q
2 The Greater Nordics 27 18 9 123 99 +24 54 Q
3 Ranoria 27 16 11 140 105 +35 48
4 Tha Great Pond 27 11 16 101 130 −29 33
5 Rwekazaland 27 10 17 101 129 −28 30
6 Sangti 27 7 20 90 129 −39 21
Group 8
Zwangzug 1 1 0 0 1 0 0 0 0 3
South Newlandia 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1
Pleau 3 0 0 0 0 0 0 0 3 6
Maklohi Vai 0 0 0 0 0 1 1 0 0 2
Reçueçn 0 0 0 4 1 0 0 0 0 0 0 1 0 6
South Covello 1 0 1 1 0 0 1 1 0 0 0 1 2 8
Group 8 Pld W L RF RA RD Pts
1 Zwangzug 27 21 6 156 102 +54 63 Q
2 South Newlandia 27 18 9 135 98 +37 54 Q
3 South Covello 27 15 12 108 131 −23 45
4 Maklohi Vai 27 10 17 112 113 −1 30
5 Reçueçn 27 9 18 112 147 −35 27
6 Pleau 27 8 19 88 120 −32 24
Group 9
Super-Llamaland 3 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4
New Waldensia 0 0 0 0 0 3 1 0 0 0 0 1 5
United Pink States 0 1 0 1 5 0 0 4 0 11
Banija 0 0 0 1 3 0 0 1 1 6
Karditan 0 3 0 0 0 0 0 4 1 8
Anthor 0 0 0 1 1 0 0 3 0 5
Group 9 Pld W L RF RA RD Pts
1 Banija 27 20 7 130 88 +42 60 Q
2 Super-Llamaland 27 16 11 140 112 +28 48
3 Karditan 27 14 13 124 134 −10 42
4 Anthor 27 13 14 135 138 −3 39
5 New Waldensia 27 10 17 101 123 −22 30
6 United Pink States 27 8 19 90 125 −35 24
Group 10
Ethane 1 0 0 0 1 0 0 0 0 2
Sylestone 0 1 0 0 1 0 0 0 2 4
Hampton Island 0 6 0 0 0 0 0 0 1 7
The 189 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1
Drunk People at the Local Tavern 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1
Mathuvan Union 0 1 0 0 2 2 2 0 X 7
Group 10 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hampton Island 27 18 9 146 87 +59 54 Q
2 Ethane 27 16 11 127 122 +5 48
3 Mathuvan Union 27 14 13 131 132 −1 42
4 The 189 27 13 14 106 110 −4 39
5 Sylestone 27 11 16 105 139 −34 33
6 Drunk People at the Local Tavern 27 9 18 103 128 −25 27
Group 11
Silver Beach 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Newmanistan 1 0 7 1 0 0 0 2 X 11
Equestria 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Falisiand 0 0 1 0 0 1 0 0 X 2
Indusse 0 0 0 0 0 0 1 0 2 3
Marigred 0 2 0 0 2 0 0 0 X 4
Group 11 Pld W L RF RA RD Pts
1 Newmanistan 27 25 2 160 63 +97 75 Q
2 Indusse 27 12 15 93 117 −24 36
3 Falisiand 27 12 15 88 126 −38 36
4 Equestria 27 12 15 118 125 −7 36
5 Marigred 27 11 16 121 114 +7 33
6 Silver Beach 27 9 18 107 142 −35 27
Group 12
The Sherpa Empire 2 0 0 0 6 1 0 0 0 9
Silvedania 0 1 0 0 1 0 1 0 0 3
Georgia Tech 0 1 0 1 1 1 0 0 0 4
Xanneria 2 0 0 0 0 0 0 0 0 2
Quintessence of Dust 0 0 1 1 0 0 1 0 2 1 6
Chromatika 1 3 0 0 0 1 0 0 0 0 5
Group 12 Pld W L RF RA RD Pts
1 The Sherpa Empire 27 18 9 121 85 +36 54 Q
2 Quintessence of Dust 27 17 10 139 114 +25 51
3 Chromatika 27 15 12 110 96 +14 45
4 Georgia Tech 27 13 14 109 125 −16 39
5 Silvedania 27 12 15 95 139 −44 36
6 Xanneria 27 6 21 105 120 −15 18
Group 13
Kriegiersien 1 0 0 0 0 0 4 0 2 7
Lisander 0 1 0 0 0 0 1 0 0 2
Npc West Florida 0 0 0 1 0 1 0 0 0 2
Cransia 0 0 0 0 0 2 0 0 2 4
Liventia 0 0 0 1 1 0 2 0 0 4
Abanhfleft 0 0 0 3 0 0 1 1 X 5
Group 13 Pld W L RF RA RD Pts
1 Liventia 27 18 9 144 105 +39 54 Q
2 Abanhfleft 27 18 9 129 97 +32 54 Q
3 Kriegiersien 27 16 11 138 110 +28 48
4 Lisander 27 13 14 122 132 −10 39
5 Npc West Florida 27 8 19 92 139 −47 24
6 Cransia 27 8 19 81 123 −42 24
by The 189 » Wed Nov 18, 2020 11:09 pm
by Quintessence of Dust » Thu Nov 19, 2020 7:54 am
AB R H RBI BB K LOB AVG HR RBI
K. Andreeva CF 4 0 1 0 1 0 1 .308 4 15
N. Hisakawa SS 4 0 0 0 0 1 1 .356 8 25
B. Wilson LF 5 0 1 1 0 0 1 .277 3 15
J. Steinnsson RF 5 2 3 1 0 0 4 .356 1 6
J. Jiang C 4 0 3 0 0 1 0 .315 1 9
H. Matsuoka 1B 3 0 2 1 1 0 2 .212 0 3
K. Ljung 3B 2 2 1 0 2 0 1 .265 3 15
J. Martin P 2 1 1 0 0 0 3 .400 0 2
a–R. Tanaka PH 1 0 0 0 0 1 1 .293 3 7
M. Nakamura P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
b–J. Hoggard PH 1 0 0 0 0 0 2 .200 0 1
J. Reenberg P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
H. Yeung P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
K. Tamura 2B 4 0 1 2 0 0 5 .239 1 10
a–R. Tanaka pinch-hit for J. Martin in the 6th
b–J. Hoggard pinch-hit for M. Nakamura in the 7th
Doubles: K. Tamura (3, 4th inning, 2 on, 2 outs)
Home runs: J. Steinnsson (1, 9th inning, 0 on, 0 outs)
Total bases: J. Steinnsson 6, J. Jiang 3, H. Matsuoka 2, K. Tamura 2, K. Andreeva, B. Wilson, K. Ljung, J. Martin
2-out RBI: K. Tamura 2
Runners left in scoring position, 2 outs: J. Steinnsson 3, K. Tamura 2, K. Andreeva, H. Matsuoka
GIDP: K. Tamura
Hit by pitch: N. Hisakawa
Team LOB: 10
BASERUNNING
SB: K. Andreeva (4), K. Ljung (2)
IP H R ER BB K HR PI PS ERA
J. Martin 6.0 6 4 4 2 3 1 89 55 6.00
M. Nakamura 1.0 0 0 0 1 1 0 16 8 0.00
J. Reenberg 1.0 1 0 0 0 2 0 14 11 0.00
H. Yeung W (4 – 0) 1.0 0 0 0 0 2 0 15 11 0.00
Game score: J. Martin 45
Batters faced: J. Martin 27, M. Nakamura 4, J. Reenberg 4, H. Yeung 3
Ground outs – fly outs: J. Martin 8 – 7, M. Nakamura 0 – 2, J. Reenberg 0 – 1, H. Yeung 1 – 0
WP: J. Martin
Hit batspersons: J. Martin
AB R H RBI BB K LOB AVG HR RBI
K. Andreeva CF 4 1 1 0 0 0 1 .306 4 15
N. Hisakawa SS 4 0 0 1 1 1 2 .343 8 26
B. Wilson LF 3 0 0 0 2 1 1 .267 3 15
J. Steinnsson RF 5 0 0 0 0 2 5 .328 1 6
L. Phelps C 4 0 0 0 1 4 0 .339 2 10
H. Matsuoka 1B 5 2 2 0 0 2 2 .228 0 3
K. Symonds DH 4 0 3 1 0 0 0 .295 0 2
K. Ljung 3B 3 0 1 1 1 2 2 .267 3 16
K. Tamura 2B 4 0 1 0 0 1 4 .240 1 10
Doubles: K. Andreeva (5, 7th inning, 0 on, 0 outs)
Total bases: K. Symonds 3, K. Andreeva 2, H. Matsuoka 2, K. Ljung, K. Tamura
2-out RBI: K. Ljung
Runners left in scoring position, 2 outs: K. Tamura 3, H. Matsuoka 2, J. Steinnsson
GIDP: J. Steinnsson
Hit by pitch: K. Andreeva
Team LOB: 9
FIELDING
Double plays: 2 (Hisakawa – Tamura – Matsuoka, Isaacson – Hisakawa – Matsuoka)
IP H R ER BB K HR PI PS ERA
S. Jökullsson L (2 – 2) 5.0 3 5 5 2 6 2 87 50 9.00
R. Kubo 0.1 1 1 1 0 0 0 5 4 27.00
J. Isaacson 1.2 2 0 0 0 0 0 17 10 0.00
M. Nakamura 1.0 2 1 1 0 0 0 10 7 9.00
H. Yeung 0.2 1 1 1 0 1 1 11 6 13.50
Z. Tang 0.1 0 0 0 0 0 0 3 2 0.00
Game score: S. Jökullsson 45
Batters faced: S. Jökullsson 23, R. Kubo 2, J. Isaacson 6, M. Nakamura 4, H. Yeung 3, Z. Tang 1
Ground outs – fly outs: S. Jökullsson 4 – 4, R. Kubo 1 – 0, J. Isaacson 2 – 2, M. Nakamura 2 – 0, H. Yeung 1 – 0, Z. Tang 0 – 1
Inherited runners – scored: J. Isaacson 1 – 1, H. Yeung 1 – 1
Hit batspersons: S. Jökullsson 2
AB R H RBI BB K LOB AVG HR RBI
K. Andreeva CF 6 0 0 0 0 2 4 .289 4 15
N. Hisakawa SS 5 1 1 1 1 3 2 .336 9 27
B. Wilson LF 2 1 1 1 2 0 1 .273 3 16
a–K. Symonds LF 2 0 1 0 0 1 1 .304 0 2
R. Tanaka RF 5 0 1 0 0 1 4 .286 3 7
b–J. Steinnsson PH, RF 1 0 0 0 0 1 1 .323 1 6
J. Jiang DH 6 1 3 1 0 2 3 .333 1 10
T. Kaufer 1B 5 2 3 2 0 0 2 .297 2 7
L. Phelps C 4 1 2 1 1 0 2 .348 2 11
K. Ljung 3B 4 0 1 0 1 2 3 .267 3 16
K. Tamura 2B 4 0 1 0 1 1 5 .240 1 10
a–K. Symonds substituted for B. Wilson in the 7th
b–J. Steinnsson pinch-hit for R. Tanaka in the 10th
Doubles: T. Kaufer 2 (5, 2nd inning, 0 on, 0 outs; 7th inning, 0 on, 1 out), B. Wilson (4, 1st inning, 0 on, 2 outs), J. Jiang (4, 3rd inning, 1 on, 2 outs)
Home runs: T. Kaufer (2, 9th inning, 1 on, 1 out), N. Hisakawa (9, 10th inning, 0 on, 1 out)
Total bases: T. Kaufer 8, J. Jiang 4, N. Hisakawa 4, B. Wilson 2, L. Phelps 2, R. Tanaka, J. Steinnsson, K. Ljung, K. Tamura
2-out RBI: J. Jiang, B. Wilson, L. Phelps
Runners left in scoring position, 2 outs: R. Tanaka 2, J. Jiang 2, T. Kaufer, K. Andreeva, K. Ljung
Team LOB: 13
FIELDING
PB: L. Phelps
IP H R ER BB K HR PI PS ERA
H. Fujimori 5.0 6 5 4 1 5 1 78 57 7.20
J. Reenberg 0.2 1 0 0 1 0 0 16 7 0.00
A. Lacroix 1.1 2 0 0 0 0 0 16 9 0.00
M. Nakamura W (1 – 0) 1.2 1 0 0 0 1 0 16 13 0.00
H. Yeung SV (5) 1.1 0 0 0 0 1 0 14 9 0.00
Game score: H. Fujimori
Batters faced: H. Fujimori 22, J. Reenberg 4, A. Lacroix 5, M. Nakamura 6, H. Yeung 4
Ground outs – fly outs: H. Fujimori 5 – 5, J. Reenberg 1 – 1, A. Lacroix 0 – 3, M. Nakamura 3 – 1, H. Yeung 2 – 1
Inherited runners – scored: J. Reenberg 1 – 1, A. Lacroix 1 – 0, H. Yeung 1 – 0
by Nova Anglicana » Thu Nov 19, 2020 8:09 am
by United Hemand Insia » Thu Nov 19, 2020 10:18 am
by Ranoria » Thu Nov 19, 2020 10:37 am
by Kriegiersien » Thu Nov 19, 2020 11:04 am
by TJUN-ia » Thu Nov 19, 2020 11:36 am
by South Newlandia » Thu Nov 19, 2020 2:19 pm
by Ethane » Thu Nov 19, 2020 2:39 pm
by Hapilopper » Thu Nov 19, 2020 3:20 pm
by Ko-oren » Thu Nov 19, 2020 3:34 pm
Philamer Isle 2-3
Kohnhead 4-1
Terre Septentrionale 5-1
Inner AngianaUsordia 3-2
Velarland 6-0
Gavreau 4-2 (.667)
Matsuda 5-2 (.714)
Brands 4-2 (.667)
Figueredo 5-0 (1.00)
Jabe 2-1 (.667)
by Super-Llamaland » Thu Nov 19, 2020 3:42 pm
by Zwangzug » Thu Nov 19, 2020 4:50 pm
by Sarzonia » Thu Nov 19, 2020 5:37 pm
by Tikariot » Thu Nov 19, 2020 5:38 pm
by Daskel » Thu Nov 19, 2020 5:50 pm
Group 4 Pld W L RF RA RD Pts
1 Cassadaigua 27 19 8 147 99 +48 57 Q
2 Tikariot 27 18 9 131 107 +24 54 Q
3 Daskel 27 16 11 138 116 +22 48
4 Carung 27 10 17 90 119 −29 30
5 Oscioru 27 9 18 97 140 −43 27
6 Thea Liters 27 9 18 98 120 −22 27
by Cassadaigua » Thu Nov 19, 2020 6:05 pm
by Cassadaigua » Thu Nov 19, 2020 6:34 pm
Group 1
Terre Septentrionale 1 5 0 2 0 0 4 0 3 15
Velarland 0 1 0 0 0 1 0 2 0 4
Ko-oren 1 0 0 0 0 0 0 0 1 2
Inner AngianaUsordia 0 0 1 1 0 0 0 1 X 3
Kohnhead 0 0 0 0 2 1 0 0 1 1 5
Philamer Isle 0 0 0 0 3 0 0 0 1 0 4
Group 1 Pld W L RF RA RD Pts
1 Ko-oren 28 20 8 146 79 +67 60
2 Kohnhead 28 18 10 127 112 +15 54
3 Terre Septentrionale 28 17 11 151 117 +34 51
4 Inner AngianaUsordia 28 14 14 115 131 −16 42
5 Philamer Isle 28 8 20 112 151 −39 24
6 Velarland 28 7 21 97 158 −61 21
Group 2
Sarzonia 0 0 1 0 0 0 0 2 0 3
Darmen 5 0 0 1 0 0 0 1 X 7
Megistos 2 2 0 0 0 0 0 0 0 4
Valanora 0 0 0 4 0 0 1 0 X 5
Sevendia 0 0 1 0 1 0 0 0 1 3
Northwest Kalactin 0 0 2 1 0 1 0 0 X 4
Group 2 Pld W L RF RA RD Pts
1 Sarzonia 28 20 8 134 84 +50 60
2 Valanora 28 14 14 125 129 −4 42
3 Northwest Kalactin 28 14 14 133 127 +6 42
4 Megistos 28 14 14 119 106 +13 42
5 Sevendia 28 13 15 109 130 −21 39
6 Darmen 28 9 19 87 131 −44 27
Group 3
Bardney 0 1 0 0 0 0 0 0 2 3
Sicoutimont 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
HUElavia 2 1 1 0 0 1 0 0 0 5
The Fortem 0 3 0 0 1 0 0 0 0 4
Hapilopper 0 0 0 3 0 0 0 2 0 5
West Phoenicia 2 0 2 1 0 0 0 2 X 7
Group 3 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hapilopper 28 20 8 144 90 +54 60
2 West Phoenicia 28 14 14 114 128 −14 42
3 HUElavia 28 14 14 116 119 −3 42
4 The Fortem 28 14 14 107 99 +8 42
5 Sicoutimont 28 12 16 109 132 −23 36
6 Bardney 28 10 18 101 123 −22 30
Group 4
Oscioru 0 0 0 1 0 0 0 1 0 2
Carung 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1
Cassadaigua 0 0 1 0 0 2 1 0 3 7
Daskel 0 0 0 0 1 0 1 2 0 4
Thea Liters 0 0 0 0 0 2 0 1 0 3
Tikariot 1 1 0 0 0 0 0 0 0 2
Group 4 Pld W L RF RA RD Pts
1 Cassadaigua 28 20 8 154 103 +51 60
2 Tikariot 28 18 10 133 110 +23 54
3 Daskel 28 16 12 142 123 +19 48
4 Carung 28 10 18 91 121 −30 30
5 Oscioru 28 10 18 99 141 −42 30
6 Thea Liters 28 10 18 101 122 −21 30
Group 5
Pripet Socialist Republic 0 0 0 0 0 0 1 1 0 0 0 2
Squidroidia 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 1 3
Norrhem 0 1 2 0 2 1 0 0 1 7
Royal Kingdom of Quebec 0 2 0 0 0 0 0 0 0 2
Hicaña 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
Drawkland 0 0 0 0 0 1 0 1 X 2
Group 5 Pld W L RF RA RD Pts
1 Drawkland 28 18 10 140 108 +32 54
2 Royal Kingdom of Quebec 28 16 12 99 98 +1 48
3 Pripet Socialist Republic 28 13 15 118 122 −4 39
4 Squidroidia 28 13 15 118 112 +6 39
5 Hicaña 28 12 16 97 126 −29 36
6 Norrhem 28 12 16 125 131 −6 36
Group 6
Republic of Dixie 0 0 0 0 0 0 2 0 0 2
Nova Anglicana 1 0 0 0 1 1 0 0 X 3
United Hemand Insia 0 0 0 1 1 0 0 2 0 0 4
Schiltzberg 0 0 2 0 1 0 0 1 0 2 6
The Sarian 2 0 0 1 0 0 0 0 1 4
Devonta 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1
Group 6 Pld W L RF RA RD Pts
1 Nova Anglicana 28 22 6 145 95 +50 66
2 Schiltzberg 28 13 15 137 130 +7 39
3 Devonta 28 13 15 111 133 −22 39
4 Republic of Dixie 28 12 16 110 123 −13 36
5 United Hemand Insia 28 12 16 142 129 +13 36
6 The Sarian 28 12 16 106 141 −35 36
Group 7
Rwekazaland 1 0 1 0 2 8 0 3 2 17
Sangti 0 1 0 1 0 3 0 0 0 5
The Greater Nordics 1 0 0 1 0 0 0 0 0 2
Tha Great Pond 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Ranoria 0 0 0 1 1 2 0 1 0 5
TJUN-ia 0 0 0 0 2 0 0 0 1 3
Group 7 Pld W L RF RA RD Pts
1 The Greater Nordics 28 19 9 125 99 +26 57
2 TJUN-ia 28 19 9 150 115 +35 57
3 Ranoria 28 17 11 145 108 +37 51
4 Rwekazaland 28 11 17 118 134 −16 33
5 Tha Great Pond 28 11 17 101 132 −31 33
6 Sangti 28 7 21 95 146 −51 21
Group 8
South Newlandia 0 0 0 0 0 3 2 0 1 6
Reçueçn 3 0 2 0 1 0 0 0 1 7
South Covello 0 0 0 0 2 0 0 1 1 4
Pleau 0 0 0 0 0 3 0 0 0 3
Maklohi Vai 0 0 0 0 0 0 0 2 1 3
Zwangzug 0 1 0 0 0 0 0 4 X 5
Group 8 Pld W L RF RA RD Pts
1 Zwangzug 28 22 6 161 105 +56 66
2 South Newlandia 28 18 10 141 105 +36 54
3 South Covello 28 16 12 112 134 −22 48
4 Maklohi Vai 28 10 18 115 118 −3 30
5 Reçueçn 28 10 18 119 153 −34 30
6 Pleau 28 8 20 91 124 −33 24
Group 9
New Waldensia 1 1 0 1 0 0 0 0 1 0 1 5
Karditan 2 0 1 0 0 0 0 0 1 0 3 7
Anthor 1 2 0 0 0 1 4 1 1 10
United Pink States 0 0 0 0 0 1 0 1 0 2
Banija 1 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 0 0 0 1 4
Super-Llamaland 0 0 0 0 1 0 2 0 0 0 0 0 0 0 0 3
Group 9 Pld W L RF RA RD Pts
1 Banija 28 21 7 134 91 +43 63
2 Super-Llamaland 28 16 12 143 116 +27 48
3 Karditan 28 15 13 131 139 −8 45
4 Anthor 28 14 14 145 140 +5 42
5 New Waldensia 28 10 18 106 130 −24 30
6 United Pink States 28 8 20 92 135 −43 24
Group 10
Sylestone 0 2 2 0 2 0 1 0 2 9
Drunk People at the Local Tavern 0 4 0 0 0 0 0 0 0 4
Mathuvan Union 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Hampton Island 0 0 2 1 0 0 0 1 X 4
The 189 0 2 0 0 1 1 1 0 0 5
Ethane 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1
Group 10 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hampton Island 28 19 9 150 88 +62 57
2 Ethane 28 16 12 128 127 +1 48
3 Mathuvan Union 28 14 14 132 136 −4 42
4 The 189 28 14 14 111 111 0 42
5 Sylestone 28 12 16 114 143 −29 36
6 Drunk People at the Local Tavern 28 9 19 107 137 −30 27
Group 11
Newmanistan 0 0 0 1 2 0 0 0 1 4
Indusse 3 0 1 2 0 1 0 0 X 7
Marigred 0 0 3 0 1 0 0 1 0 5
Equestria 0 0 1 0 0 1 0 2 2 6
Falisiand 1 0 0 3 0 0 0 0 0 4
Silver Beach 0 0 0 0 1 0 1 0 0 2
Group 11 Pld W L RF RA RD Pts
1 Newmanistan 28 25 3 164 70 +94 75
2 Indusse 28 13 15 100 121 −21 39
3 Falisiand 28 13 15 92 128 −36 39
4 Equestria 28 13 15 124 130 −6 39
5 Marigred 28 11 17 126 120 +6 33
6 Silver Beach 28 9 19 109 146 −37 27
Group 12
Silvedania 0 0 1 0 0 0 2 0 0 3
Quintessence of Dust 0 5 3 0 0 0 0 3 X 11
Chromatika 3 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1 5
Georgia Tech 0 0 0 2 0 2 0 0 0 0 0 4
Xanneria 0 0 0 0 1 3 0 1 0 5
The Sherpa Empire 0 0 1 0 0 2 0 0 1 4
Group 12 Pld W L RF RA RD Pts
1 Quintessence of Dust 28 18 10 150 117 +33 54
2 The Sherpa Empire 28 18 10 125 90 +35 54
3 Chromatika 28 16 12 115 100 +15 48
4 Georgia Tech 28 13 15 113 130 −17 39
5 Silvedania 28 12 16 98 150 −52 36
6 Xanneria 28 7 21 110 124 −14 21
Group 13
Lisander 2 2 1 0 0 0 0 0 0 5
Liventia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Abanhfleft 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1
Npc West Florida 0 1 2 0 0 0 2 4 X 9
Cransia 0 0 0 0 3 0 0 0 0 3
Kriegiersien 0 0 0 1 1 0 1 0 1 4
Group 13 Pld W L RF RA RD Pts
1 Liventia 28 18 10 144 110 +34 54
2 Abanhfleft 28 18 10 130 106 +24 54
3 Kriegiersien 28 17 11 142 113 +29 51
4 Lisander 28 14 14 127 132 −5 42
5 Npc West Florida 28 9 19 101 140 −39 27
6 Cransia 28 8 20 84 127 −43 24
Group 1
Kohnhead 0 0 2 0 1 1 2 0 0 6
Terre Septentrionale 0 0 0 0 0 1 0 1 0 2
Philamer Isle 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Ko-oren 0 3 1 2 0 0 0 0 X 6
Inner AngianaUsordia 0 0 0 0 0 1 0 0 2 3
Velarland 0 0 1 0 1 0 5 0 X 7
Group 1 Pld W L RF RA RD Pts
1 Ko-oren 29 21 8 152 79 +73 63
2 Kohnhead 29 19 10 133 114 +19 57
3 Terre Septentrionale 29 17 12 153 123 +30 51
4 Inner AngianaUsordia 29 14 15 118 138 −20 42
5 Velarland 29 8 21 104 161 −57 24
6 Philamer Isle 29 8 21 112 157 −45 24
Group 2
Sevendia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Sarzonia 0 0 0 1 1 0 0 0 X 2
Northwest Kalactin 3 0 0 0 0 0 0 0 1 4
Megistos 0 5 0 0 0 0 0 0 X 5
Valanora 0 0 0 0 0 3 0 0 0 3
Darmen 0 0 0 0 0 0 1 0 3 4
Group 2 Pld W L RF RA RD Pts
1 Sarzonia 29 21 8 136 84 +52 63
2 Megistos 29 15 14 124 110 +14 45
3 Valanora 29 14 15 128 133 −5 42
4 Northwest Kalactin 29 14 15 137 132 +5 42
5 Sevendia 29 13 16 109 132 −23 39
6 Darmen 29 10 19 91 134 −43 30
Group 3
Hapilopper 0 1 0 0 1 0 2 0 0 4
Bardney 0 0 2 1 7 0 0 1 X 11
West Phoenicia 0 0 0 0 2 1 1 0 2 6
HUElavia 0 0 1 1 0 0 0 1 1 4
The Fortem 2 0 0 0 0 0 0 0 0 1 2 0 0 0 0 0 0 0 5
Sicoutimont 0 0 1 0 0 0 0 0 1 1 2 0 0 0 0 0 0 1 6
Group 3 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hapilopper 29 20 9 148 101 +47 60
2 West Phoenicia 29 15 14 120 132 −12 45
3 HUElavia 29 14 15 120 125 −5 42
4 The Fortem 29 14 15 112 105 +7 42
5 Sicoutimont 29 13 16 115 137 −22 39
6 Bardney 29 11 18 112 127 −15 33
Group 4
Thea Liters 0 0 0 0 2 2 0 0 0 4
Oscioru 0 0 0 0 0 0 0 2 0 2
Tikariot 0 0 1 0 0 0 0 1 0 2
Cassadaigua 0 1 0 0 2 2 0 1 X 6
Daskel 0 5 0 0 0 0 1 0 0 6
Carung 1 0 0 0 1 1 0 0 0 3
Group 4 Pld W L RF RA RD Pts
1 Cassadaigua 29 21 8 160 105 +55 63
2 Tikariot 29 18 11 135 116 +19 54
3 Daskel 29 17 12 148 126 +22 51
4 Thea Liters 29 11 18 105 124 −19 33
5 Carung 29 10 19 94 127 −33 30
6 Oscioru 29 10 19 101 145 −44 30
Group 5
Hicaña 1 3 0 1 1 1 1 0 2 10
Pripet Socialist Republic 0 0 1 0 0 0 0 1 0 2
Drawkland 0 0 1 2 0 4 0 1 2 10
Norrhem 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Royal Kingdom of Quebec 0 0 3 0 0 0 0 0 0 3
Squidroidia 1 0 1 0 0 0 0 0 0 2
Group 5 Pld W L RF RA RD Pts
1 Drawkland 29 19 10 150 108 +42 57
2 Royal Kingdom of Quebec 29 17 12 102 100 +2 51
3 Pripet Socialist Republic 29 13 16 120 132 −12 39
4 Hicaña 29 13 16 107 128 −21 39
5 Squidroidia 29 13 16 120 115 +5 39
6 Norrhem 29 12 17 125 141 −16 36
Group 6
The Sarian 1 0 0 0 0 0 0 0 3 4
Republic of Dixie 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Devonta 0 1 0 2 1 0 0 1 0 5
United Hemand Insia 0 0 0 0 0 1 1 0 1 3
Schiltzberg 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1
Nova Anglicana 0 0 1 2 1 1 0 0 X 5
Group 6 Pld W L RF RA RD Pts
1 Nova Anglicana 29 23 6 150 96 +54 69
2 Devonta 29 14 15 116 136 −20 42
3 Schiltzberg 29 13 16 138 135 +3 39
4 The Sarian 29 13 16 110 142 −32 39
5 United Hemand Insia 29 12 17 145 134 +11 36
6 Republic of Dixie 29 12 17 111 127 −16 36
Group 7
Ranoria 0 0 0 2 0 0 0 0 5 7
Rwekazaland 0 0 2 0 0 1 0 0 0 3
TJUN-ia 0 1 1 0 2 0 0 2 0 6
The Greater Nordics 0 1 0 0 0 3 1 0 0 5
Tha Great Pond 1 1 3 1 0 0 0 1 0 7
Sangti 1 1 0 3 0 0 0 0 0 5
Group 7 Pld W L RF RA RD Pts
1 TJUN-ia 29 20 9 156 120 +36 60
2 The Greater Nordics 29 19 10 130 105 +25 57
3 Ranoria 29 18 11 152 111 +41 54
4 Tha Great Pond 29 12 17 108 137 −29 36
5 Rwekazaland 29 11 18 121 141 −20 33
6 Sangti 29 7 22 100 153 −53 21
Group 8
Maklohi Vai 1 1 0 0 0 0 0 0 0 2
South Newlandia 1 1 0 0 1 0 2 0 X 5
Zwangzug 0 2 0 1 3 1 0 0 0 7
South Covello 0 0 0 0 0 0 0 2 1 3
Pleau 2 1 1 0 0 0 0 0 0 1 0 0 5
Reçueçn 0 0 2 0 2 0 0 0 0 1 0 4 9
Group 8 Pld W L RF RA RD Pts
1 Zwangzug 29 23 6 168 108 +60 69
2 South Newlandia 29 19 10 146 107 +39 57
3 South Covello 29 16 13 115 141 −26 48
4 Reçueçn 29 11 18 128 158 −30 33
5 Maklohi Vai 29 10 19 117 123 −6 30
6 Pleau 29 8 21 96 133 −37 24
Group 9
Banija 1 0 0 1 0 0 0 0 3 5
New Waldensia 3 0 0 0 1 0 2 0 X 6
Super-Llamaland 0 2 0 0 0 9 0 0 0 11
Anthor 0 1 1 1 0 0 2 0 1 6
United Pink States 0 0 0 0 0 1 0 0 0 1
Karditan 0 1 2 0 0 0 0 2 X 5
Group 9 Pld W L RF RA RD Pts
1 Banija 29 21 8 139 97 +42 63
2 Super-Llamaland 29 17 12 154 122 +32 51
3 Karditan 29 16 13 136 140 −4 48
4 Anthor 29 14 15 151 151 0 42
5 New Waldensia 29 11 18 112 135 −23 33
6 United Pink States 29 8 21 93 140 −47 24
Group 10
The 189 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1
Sylestone 0 0 0 1 1 0 3 4 X 9
Ethane 1 0 1 3 2 0 0 0 1 8
Mathuvan Union 1 0 0 1 1 0 0 1 0 4
Hampton Island 4 0 0 0 0 1 0 3 1 9
Drunk People at the Local Tavern 0 0 0 1 0 1 3 0 1 6
Group 10 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hampton Island 29 20 9 159 94 +65 60
2 Ethane 29 17 12 136 131 +5 51
3 Mathuvan Union 29 14 15 136 144 −8 42
4 The 189 29 14 15 112 120 −8 42
5 Sylestone 29 13 16 123 144 −21 39
6 Drunk People at the Local Tavern 29 9 20 113 146 −33 27
Group 11
Falisiand 1 1 0 0 1 0 0 0 0 3
Newmanistan 0 1 0 0 0 0 0 3 X 4
Silver Beach 0 0 2 0 0 2 0 0 0 4
Marigred 2 0 0 0 0 1 0 2 X 5
Equestria 0 0 0 0 0 0 1 0 2 3
Indusse 2 0 2 0 0 0 0 1 X 5
Group 11 Pld W L RF RA RD Pts
1 Newmanistan 29 26 3 168 73 +95 78
2 Indusse 29 14 15 105 124 −19 42
3 Falisiand 29 13 16 95 132 −37 39
4 Equestria 29 13 16 127 135 −8 39
5 Marigred 29 12 17 131 124 +7 36
6 Silver Beach 29 9 20 113 151 −38 27
Group 12
Xanneria 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1
Silvedania 0 0 0 0 0 0 2 0 X 2
The Sherpa Empire 0 1 0 0 0 1 0 1 0 3
Chromatika 0 0 1 0 0 0 0 1 0 2
Georgia Tech 0 1 4 0 0 0 1 0 0 6
Quintessence of Dust 1 1 0 0 0 0 0 3 0 5
Group 12 Pld W L RF RA RD Pts
1 The Sherpa Empire 29 19 10 128 92 +36 57
2 Quintessence of Dust 29 18 11 155 123 +32 54
3 Chromatika 29 16 13 117 103 +14 48
4 Georgia Tech 29 14 15 119 135 −16 42
5 Silvedania 29 13 16 100 151 −51 39
6 Xanneria 29 7 22 111 126 −15 21
Group 13
Cransia 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Lisander 1 3 0 0 1 1 0 0 X 6
Kriegiersien 2 0 1 0 0 0 0 3 0 6
Abanhfleft 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1
Npc West Florida 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Liventia 0 0 0 0 0 0 0 0 2 2
Group 13 Pld W L RF RA RD Pts
1 Liventia 29 19 10 146 110 +36 57
2 Abanhfleft 29 18 11 131 112 +19 54
3 Kriegiersien 29 18 11 148 114 +34 54
4 Lisander 29 15 14 133 133 0 45
5 Npc West Florida 29 9 20 101 142 −41 27
6 Cransia 29 8 21 85 133 −48 24
Group 1
Terre Septentrionale 0 0 0 0 0 0 3 3 0 6
Inner AngianaUsordia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Velarland 1 0 0 0 0 0 0 5 0 6
Philamer Isle 0 0 0 1 2 0 2 0 0 5
Ko-oren 0 0 0 0 2 0 0 0 1 3
Kohnhead 0 0 0 0 3 1 0 0 X 4
Group 1 Pld W L RF RA RD Pts
1 Ko-oren 30 21 9 155 83 +72 63 Q
2 Kohnhead 30 20 10 137 117 +20 60 Q
3 Terre Septentrionale 30 18 12 159 123 +36 54 Q
4 Inner AngianaUsordia 30 14 16 118 144 −26 42
5 Velarland 30 9 21 110 166 −56 27
6 Philamer Isle 30 8 22 117 163 −46 24
Group 2
Sarzonia 2 0 1 2 1 0 0 0 2 8
Valanora 1 0 0 0 0 0 1 0 0 2
Darmen 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Northwest Kalactin 0 0 0 3 0 0 1 0 X 4
Megistos 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Sevendia 1 0 0 0 0 2 0 0 X 3
Group 2 Pld W L RF RA RD Pts
1 Sarzonia 30 22 8 144 86 +58 66 Q
2 Northwest Kalactin 30 15 15 141 133 +8 45 Q
3 Megistos 30 15 15 125 113 +12 45
4 Sevendia 30 14 16 112 133 −21 42
5 Valanora 30 14 16 130 141 −11 42
6 Darmen 30 10 20 92 138 −46 30
Group 3
Bardney 0 0 0 0 0 2 2 1 0 5
The Fortem 3 0 0 2 1 0 0 1 X 7
Sicoutimont 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1 2
West Phoenicia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1
HUElavia 3 0 0 0 2 0 0 0 0 5
Hapilopper 1 0 2 0 0 0 1 0 4 8
Group 3 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hapilopper 30 21 9 156 106 +50 63 Q
2 West Phoenicia 30 15 15 121 134 −13 45 Q
3 The Fortem 30 15 15 119 110 +9 45
4 Sicoutimont 30 14 16 117 138 −21 42
5 HUElavia 30 14 16 125 133 −8 42
6 Bardney 30 11 19 117 134 −17 33
Group 4
Oscioru 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Daskel 0 1 1 1 0 0 1 6 X 10
Carung 0 0 2 0 1 1 0 0 0 4
Tikariot 1 0 0 0 2 1 0 0 2 6
Cassadaigua 0 0 0 3 0 0 0 6 6 15
Thea Liters 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Group 4 Pld W L RF RA RD Pts
1 Cassadaigua 30 22 8 175 105 +70 66 Q
2 Tikariot 30 19 11 141 120 +21 57 Q
3 Daskel 30 18 12 158 126 +32 54 Q
4 Thea Liters 30 11 19 105 139 −34 33
5 Carung 30 10 20 98 133 −35 30
6 Oscioru 30 10 20 101 155 −54 30
Group 5
Pripet Socialist Republic 1 0 2 0 0 2 1 0 0 6
Royal Kingdom of Quebec 0 0 0 0 8 0 1 0 X 9
Squidroidia 0 0 0 0 0 0 0 0 3 3
Drawkland 0 0 0 0 0 0 2 0 0 2
Norrhem 1 0 0 2 1 0 0 3 0 7
Hicaña 1 0 0 0 0 0 0 0 0 1
Group 5 Pld W L RF RA RD Pts
1 Drawkland 30 19 11 152 111 +41 57 Q
2 Royal Kingdom of Quebec 30 18 12 111 106 +5 54 Q
3 Squidroidia 30 14 16 123 117 +6 42
4 Norrhem 30 13 17 132 142 −10 39
5 Pripet Socialist Republic 30 13 17 126 141 −15 39
6 Hicaña 30 13 17 108 135 −27 39
Group 6
Republic of Dixie 1 0 0 1 0 0 0 0 1 3
Schiltzberg 0 1 0 1 0 2 0 0 X 4
Nova Anglicana 0 3 0 0 0 2 0 0 0 5
Devonta 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
United Hemand Insia 0 0 4 0 1 0 0 1 2 8
The Sarian 3 0 0 0 0 1 1 1 0 6
Group 6 Pld W L RF RA RD Pts
1 Nova Anglicana 30 24 6 155 97 +58 72 Q
2 Schiltzberg 30 14 16 142 138 +4 42 Q
3 Devonta 30 14 16 117 141 −24 42
4 United Hemand Insia 30 13 17 153 140 +13 39
5 The Sarian 30 13 17 116 150 −34 39
6 Republic of Dixie 30 12 18 114 131 −17 36
Group 7
Rwekazaland 0 2 2 0 0 1 0 1 0 6
Tha Great Pond 0 1 0 0 0 0 0 2 1 4
Sangti 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1
TJUN-ia 0 0 0 2 0 0 0 0 X 2
The Greater Nordics 0 0 0 0 0 0 1 0 0 1
Ranoria 2 0 0 0 1 3 0 0 X 6
Group 7 Pld W L RF RA RD Pts
1 TJUN-ia 30 21 9 158 121 +37 63 Q
2 Ranoria 30 19 11 158 112 +46 57 Q
3 The Greater Nordics 30 19 11 131 111 +20 57 Q
4 Rwekazaland 30 12 18 127 145 −18 36
5 Tha Great Pond 30 12 18 112 143 −31 36
6 Sangti 30 7 23 101 155 −54 21
Group 8
South Newlandia 1 1 3 3 0 0 3 0 0 11
Pleau 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Reçueçn 0 0 0 0 0 0 1 0 2 3
Zwangzug 1 0 0 0 2 2 0 0 X 5
South Covello 0 0 0 1 0 3 0 0 0 4
Maklohi Vai 2 0 0 0 1 0 0 0 0 3
Group 8 Pld W L RF RA RD Pts
1 Zwangzug 30 24 6 173 111 +62 72 Q
2 South Newlandia 30 20 10 157 107 +50 60 Q
3 South Covello 30 17 13 119 144 −25 51 Q
4 Reçueçn 30 11 19 131 163 −32 33
5 Maklohi Vai 30 10 20 120 127 −7 30
6 Pleau 30 8 22 96 144 −48 24
Group 9
New Waldensia 1 1 0 0 0 1 2 0 0 5
United Pink States 0 1 0 0 0 1 1 0 0 3
Karditan 0 1 0 0 0 1 0 2 0 4
Super-Llamaland 0 1 0 1 2 0 2 0 X 6
Anthor 0 0 0 1 0 0 0 0 0 1
Banija 1 0 0 0 0 0 0 3 X 4
Group 9 Pld W L RF RA RD Pts
1 Banija 30 22 8 143 98 +45 66 Q
2 Super-Llamaland 30 18 12 160 126 +34 54 Q
3 Karditan 30 16 14 140 146 −6 48
4 Anthor 30 14 16 152 155 −3 42
5 New Waldensia 30 12 18 117 138 −21 36
6 United Pink States 30 8 22 96 145 −49 24
Group 10
Sylestone 0 0 1 0 2 0 1 0 0 4
Hampton Island 1 0 0 0 0 1 0 7 X 9
Drunk People at the Local Tavern 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Ethane 0 0 1 0 5 0 0 0 X 6
Mathuvan Union 0 0 0 0 0 2 5 0 0 7
The 189 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1
Group 10 Pld W L RF RA RD Pts
1 Hampton Island 30 21 9 168 98 +70 63 Q
2 Ethane 30 18 12 142 131 +11 54 Q
3 Mathuvan Union 30 15 15 143 145 −2 45
4 The 189 30 14 16 113 127 −14 42
5 Sylestone 30 13 17 127 153 −26 39
6 Drunk People at the Local Tavern 30 9 21 113 152 −39 27
Group 11
Newmanistan 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Equestria 0 0 2 0 0 0 0 0 X 2
Indusse 0 0 1 1 0 1 1 0 0 4
Silver Beach 2 0 0 1 0 0 3 0 X 6
Marigred 0 0 0 1 2 0 0 0 0 3
Falisiand 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1
Group 11 Pld W L RF RA RD Pts
1 Newmanistan 30 26 4 168 75 +93 78 Q
2 Indusse 30 14 16 109 130 −21 42 Q
3 Equestria 30 14 16 129 135 −6 42
4 Falisiand 30 13 17 96 135 −39 39
5 Marigred 30 13 17 134 125 +9 39
6 Silver Beach 30 10 20 119 155 −36 30
Group 12
Silvedania 1 0 1 0 1 0 1 0 0 4
Georgia Tech 0 0 0 0 1 0 0 1 0 2
Quintessence of Dust 0 0 0 0 4 0 0 3 0 7
The Sherpa Empire 0 0 0 2 1 0 2 0 0 5
Chromatika 0 0 0 3 2 0 0 0 0 5
Xanneria 0 0 0 0 3 0 0 0 0 3
Group 12 Pld W L RF RA RD Pts
1 Quintessence of Dust 30 19 11 162 128 +34 57 Q
2 The Sherpa Empire 30 19 11 133 99 +34 57 Q
3 Chromatika 30 17 13 122 106 +16 51 Q
4 Georgia Tech 30 14 16 121 139 −18 42
5 Silvedania 30 14 16 104 153 −49 42
6 Xanneria 30 7 23 114 131 −17 21
Group 13
Lisander 0 0 0 0 0 0 1 1 0 2
Npc West Florida 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Liventia 0 4 1 1 3 0 0 0 0 9
Kriegiersien 0 1 0 0 0 0 0 0 0 1
Abanhfleft 0 0 0 0 0 1 0 2 0 3
Cransia 0 0 0 0 1 0 1 1 1 4
Group 13 Pld W L RF RA RD Pts
1 Liventia 30 20 10 155 111 +44 60 Q
2 Abanhfleft 30 18 12 134 116 +18 54 Q
3 Kriegiersien 30 18 12 149 123 +26 54 Q
4 Lisander 30 16 14 135 133 +2 48
5 Npc West Florida 30 9 21 101 144 −43 27
6 Cransia 30 9 21 89 136 −47 27
by Quintessence of Dust » Fri Nov 20, 2020 10:18 am
AB R H RBI BB K LOB AVG HR RBI
K. Andreeva CF 5 2 2 2 0 1 3 .294 5 17
N. Hisakawa SS 5 1 3 2 0 1 1 .348 9 29
K. Symonds LF 3 1 1 0 2 0 1 .306 0 2
J. Steinnsson RF 4 0 0 0 0 1 5 .304 1 6
J. Reenberg P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
b–J. Jiang PH 0 0 0 0 1 0 0 .333 1 10
Z. Tang P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
L. Phelps C 4 2 2 4 0 1 0 .357 3 15
H. Matsuoka 1B 3 1 1 0 2 0 2 .233 0 3
K. Ljung 3B 5 2 3 1 0 1 1 .284 3 17
M. Kawakami P 2 2 1 1 1 0 0 .400 0 1
M. Nakamura P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
a–R. Tanaka PH, RF 1 0 0 0 1 0 1 .281 3 7
K. Tamura 2B 3 0 1 1 0 0 2 .243 1 11
a–R. Tanaka pinch-hit for M. Nakamura in the 7th
b–J. Jiang pinch-hit for J. Reenberg in the 8th
Doubles: K. Ljung (4, 3rd inning, 0 on, 0 outs), L. Phelps (6, 8th inning, 3 on, 0 outs)
Home runs: L. Phelps (3, 2nd inning, 0 on, 0 outs), K. Andreeva (5, 3rd inning, 1 on, 1 out)
Total bases: L. Phelps 6, K. Andreeva 5, K. Ljung 4, N. Hisakawa 3, K. Symonds, H. Matsuoka, M. Kawakami, K. Tamura
Runners left in scoring position, 2 outs: J. Steinnsson, H. Matsuoka, N. Hisakawa, K. Andreeva
GIDP: R. Tanaka
Sac fly: K. Tamura
Hit by pitch: L. Phelps
Team LOB: 8
BASERUNNING
SB: K. Symonds (3), K. Tamura (2)
FIELDING
Double plays: 2 (Phelps – Tamura, Hisakawa)
IP H R ER BB K HR PI PS ERA
M. Kawakami W (3 – 1) 6.0 3 3 3 3 7 0 91 57 4.50
M. Nakamura 1.0 0 0 0 0 1 0 15 9 0.00
J. Reenberg 1.0 0 0 0 0 1 0 14 9 0.00
Z. Tang 1.0 1 0 0 1 0 0 14 6 0.00
Game score: M. Kawakami 58
Batters faced: M. Kawakami 23, M. Nakamura 3, J. Reenberg 3, Z. Tang 4
Ground outs – fly outs: M. Kawakami 5 – 5, M. Nakamura 1 – 1, J. Reenberg 1 – 1, Z. Tang 0 – 2
Inherited runners – scored: M. Nakamura 2 – 2
AB R H RBI BB K LOB AVG HR RBI
K. Andreeva CF 5 0 1 0 0 2 0 .290 5 17
N. Hisakawa SS 5 2 2 1 0 0 1 .350 10 30
J. Jiang DH 4 1 1 2 0 1 1 .328 2 12
R. Tanaka RF 2 0 0 0 2 0 0 .273 3 7
L. Phelps C 4 2 2 1 0 2 3 .365 4 16
T. Kaufer 1B 2 0 0 0 0 1 0 .288 2 7
a–H. Matsuoka PH, 1B 2 0 1 1 0 1 1 .242 0 4
K. Symonds LF 4 0 2 0 0 1 2 .321 0 2
K. Ljung 3B 2 0 0 0 0 0 2 .278 3 17
b–J. Steinnsson PH 1 0 0 0 0 1 0 .300 1 6
J. Hoggard 3B 1 0 0 0 0 1 1 .190 0 1
K. Tamura 2B 4 0 0 0 0 0 2 .234 1 11
a–H. Matsuoka pinch-hit for T. Kaufer in the 6th
b–J. Steinnsson pinch-hit for K. Ljung in the 7th
Doubles: K. Symonds 2 (3, 2nd inning, 0 on, 1 out; 4th inning, 0 on, 1 out), N. Hisakawa (6, 8th inning, 0 on, 0 ous), L. Phelps (7, 8th inning, 0 on, 1 out), H. Matsuoka (3, 8th inning, 1 on, 1 out)
Home runs: N. Hisakawa (10, 1st inning, 0 on, 1 out), L. Phelps (4, 2nd inning, 0 on, 0 outs), J. Jiang (2, 8th inning, 1 on, 0 outs)
Total bases: N. Hisakawa 6, L. Phelps 6, J. Jiang 4, K. Symonds 4, H. Matsuoka 2, K. Andreeva
Runners left in scoring position, 2 outs: K. Tamura 2, L. Phelps, J. Hoggard
Team LOB: 6
FIELDING
Errors: L. Phelps (2)
Double plays: 3 (Hisakawa – Tamura – Kaufer, Tamura – Hisakawa – Matsuoka, Hisakawa – Phelps – Matsuoka)
IP H R ER BB K HR PI PS ERA
K. Nakajima L (1 – 3) 2.0 6 5 5 3 2 0 57 33 23.50
R. Kubo 3.0 2 0 0 2 4 0 74 45 0.00
J. Béranger 2.0 1 1 1 0 0 1 20 14 5.40
H. Yeung 1.0 1 0 0 1 0 0 26 15 0.00
Z. Tang 1.0 0 0 0 0 0 0 10 8 0.00
Game score: K. Nakajima 23
Batters faced: K. Nakajima 14, R. Kubo 14, J. Béranger 6, H. Yeung 5, Z. Tang 3
Ground outs – fly outs: K. Nakajima 1 – 2, R. Kubo 4 – 4, J. Béranger 4 – 1, H. Yeung 2 – 1, Z. Tang 1 – 1
Inherited runners – scored: R. Kubo 3 – 1, J. Béranger 1 – 0, Z. Tang 2 – 0
Hit batspersons: R. Kubo
AB R H RBI BB K LOB AVG HR RBI
K. Symonds CF 4 0 0 0 1 2 0 .298 0 2
A. Lacroix SS 5 0 1 1 0 1 3 .250 0 1
R. Tanaka LF 5 1 2 0 0 1 3 .282 3 7
J. Steinnsson RF 5 0 1 1 0 3 2 .293 1 7
J. Jiang C 4 1 2 1 1 0 2 .338 2 13
H. Matsuoka 1B 5 2 2 2 0 3 2 .254 1 6
K. Ljung 3B 4 1 1 0 0 1 0 .277 3 17
J. Fujioka P 1 0 0 0 0 0 1 .500 0 0
M. Nakamura P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
a–K. Andreeva PH 1 1 1 2 0 0 0 .296 5 19
R. Kubo P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
b–T. Kaufer PH 1 0 0 0 0 1 0 .284 2 7
J. Isaacson P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
J. Reenberg P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
M. Kawakami PH 1 0 1 0 0 0 0 .500 0 1
Z. Tang P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
H. Yeung P 0 0 0 0 0 0 0 .000 0 0
J. Hoggard 2B 2 1 0 0 2 1 0 .174 0 1
a–K. Andreeva pinch-hit for M. Nakamura in the 5th
b–T. Kaufer pinch-hit for R. Kubo in the 6th
c–M. Kawakami pinch-hit for J. Reenberg in the 8th
Doubles: K. Andreeva (6, 5th inning, 2 on, 0 outs), R. Tanaka (4, 8th inning, 0 on, 0 outs), J. Jiang (5, 9th inning, 0 on, 2 outs)
Home runs: H. Matsuoka (1, 8th inning, 1 on, 1 out)
Total bases:
Runners left in scoring position, 2 outs: A. Lacroix 2, J. Fujioka, J. Jiang, H. Matsuoka
GIDP: J. Jiang
Team LOB: 7
BASERUNNING
SB: K. Andreeva (5), J. Hoggard (1)
FIELDING
PB: J. Jiang
Errors: J. Jiang (1), J. Hoggard (1)
IP H R ER BB K HR PI PS ERA
J. Fujioka 3.0 2 1 1 1 1 0 38 23 3.00
M. Nakamura 1.0 1 1 1 0 1 0 15 11 9.00
R. Kubo H (1) 1.0 1 1 0 0 1 0 24 16 0.00
J. Isaacson H (1) 1.0 1 1 0 1 1 0 20 15 0.00
J. Reenberg BS (1) W (2 – 0) 1.0 1 1 0 1 1 0 15 9 0.00
Z. Tang H (4) 1.0 2 0 0 0 2 0 19 12 0.00
H. Yeung SV (6) 1.0 1 0 0 0 0 0 11 8 0.00
Game score: J. Fujioka 60
Batters faced: J. Fujioka 12, M. Nakamura 5, R. Kubo 4, J. Isaacson 5, J. Reenberg 6, Z. Tang 5, H. Yeung 4
Ground outs – fly outs: J. Fujioka 4 – 4, M. Nakamura 0 – 2, R. Kubo 2 – 0, J. Isaacson 0 – 2, J. Reenberg 1 – 1, Z. Tang 1 – 0, H. Yeung 3 – 0
Inherited runners – scored: M. Nakamura 1 – 1, J. Reenberg 1 – 1
by Sarzonia » Fri Nov 20, 2020 10:50 am
by Zwangzug » Fri Nov 20, 2020 3:14 pm
Advertisement
Advertisement