NATION

PASSWORD

CC Union | • LIVE

A battle ground for the sportsmen and women of nations worldwide. [In character]

Advertisement

Remove ads

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sun Feb 09, 2020 2:27 pm

S4MD9: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Bukavu City (BUC) 3–0 Kolwezi City (KOC)
Goma United (GOU) 1–0 Kananga FC (KFC)
Tshikapa FC (TFC) 2–0 Lubumbashi AFC (LAF)
Kinshasa FC (KFC) 0–1 Kisangani City (KIC)
Mwene-Ditu Town (MDT) 1–0 Likasi Lapdogs (LIL)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kisangani City (KIC)     9    6   2   1    20    7  +13    20
 2 Goma United (GOU)        9    4   3   2    16   14   +2    15
 3 Bukavu City (BUC)        9    4   2   3    20   15   +5    14
 4 Kolwezi City (KOC)       9    4   1   4    12   14   −2    13
 5 Kinshasa FC (KFC)        9    3   3   3    18   17   +1    12
 6 Likasi Lapdogs (LIL)     9    3   3   3     8    7   +1    12
 7 Lubumbashi AFC (LAF)     9    4   0   5     7    9   −2    12
 8 Tshikapa FC (TFC)        9    4   0   5     9   14   −5    12
 9 Mwene-Ditu Town (MDT)    9    3   1   5     9   14   −5    10
10 Kananga FC (KFC)         9    2   1   6     6   14   −8     7


Code: Select all
Championship

Boma Bombers (BOB) 1–0 Butembo Rangers (BUR)
Matadi City (MAC) 0–0 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Kikwit FC (KFC) 1–2 Uvira Fireflies (UVF)
Kindu FC (KFC) 4–2 Bunia United (BUU)
Bandundu Field (BAF) 0–1 Mbandaka Athletic (MBA)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Uvira Fireflies (UVF)      9    6   1   2    20   13   +7    19
 2 Boma Bombers (BOB)         9    6   0   3    15   13   +2    18
 3 Mbuji-Mayi Town (MMT)      9    4   3   2    19   14   +5    15
 4 Mbandaka Athletic (MBA)    9    4   2   3    13   11   +2    14
 5 Butembo Rangers (BUR)      9    4   2   3    11   10   +1    14
 6 Matadi City (MAC)          9    3   4   2    16   12   +4    13
 7 Kindu FC (KFC)             9    2   4   3    15   15    0    10
 8 Bunia United (BUU)         9    2   3   4    12   20   −8     9
 9 Bandundu Field (BAF)       9    1   3   5     6   13   −7     6
10 Kikwit FC (KFC)            9    1   2   6     7   13   −6     5

Code: Select all
League 1

Kabinda AFC (KAA) 2–1 Baraka 'Bama (BAB)
Bumba FC (BFC) 2–0 Kamina City (KAC)
Gandajika Wanderers (GAW) 0–0 Kalemie AFC (KFC)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 1–1 Kipushi Coyotes (KIC)
Gemena United (GEU) 0–0 Beni City (BEC)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Baraka 'Bama (BAB)           9    5   2   2    16    9   +7    17
 2 Bumba FC (BFC)               9    5   1   3    10    6   +4    16
 3 Gandajika Wanderers (GAW)    9    4   3   2    14    7   +7    15
 4 Kamina City (KAC)            9    4   2   3     9    8   +1    14
 5 Beni City (BEC)              9    3   4   2     7    7    0    13
 6 Kabinda AFC (KAA)            9    3   3   3    15   13   +2    12
 7 Mbanza-Ngungu Town (MNT)     9    3   3   3     8   13   −5    12
 8 Kipushi Coyotes (KIC)        9    3   2   4    11   13   −2    11
 9 Kalemie AFC (KFC)            9    2   2   5     9   12   −3     8
10 Gemena United (GEU)          9    1   2   6     5   16  −11     5
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sun Feb 09, 2020 3:05 pm

Season 4 Wrap-up (MD10-18)
Cut-off Music


Code: Select all
MD10
Kolwezi City (KOC) 2–2 Likasi Lapdogs (LIL)
Mwene-Ditu Town (MDT) 0–1 Kisangani City (KIC)
Kinshasa FC (KFC) 1–1 Lubumbashi AFC (LAF)
Tshikapa FC (TFC) 2–0 Kananga FC (KFC)
Goma United (GOU) 1–2 Bukavu City (BUC)

MD11
Goma United (GOU) 2–1 Kolwezi City (KOC)
Bukavu City (BUC) 1–0 Tshikapa FC (TFC)
Kananga FC (KFC) 1–1 Kinshasa FC (KFC)
Lubumbashi AFC (LAF) 1–2 Mwene-Ditu Town (MDT)
Kisangani City (KIC) 0–1 Likasi Lapdogs (LIL)

MD12
Kolwezi City (KOC) 3–2 Kisangani City (KIC)
Likasi Lapdogs (LIL) 2–0 Lubumbashi AFC (LAF)
Mwene-Ditu Town (MDT) 3–0 Kananga FC (KFC)
Kinshasa FC (KFC) 4–2 Bukavu City (BUC)
Tshikapa FC (TFC) 1–0 Goma United (GOU)

MD13
Tshikapa FC (TFC) 0–1 Kolwezi City (KOC)
Goma United (GOU) 2–1 Kinshasa FC (KFC)
Bukavu City (BUC) 2–3 Mwene-Ditu Town (MDT)
Kananga FC (KFC) 1–7 Likasi Lapdogs (LIL)
Lubumbashi AFC (LAF) 2–0 Kisangani City (KIC)

MD14
Kolwezi City (KOC) 0–1 Lubumbashi AFC (LAF)
Kisangani City (KIC) 1–6 Kananga FC (KFC)
Likasi Lapdogs (LIL) 2–1 Bukavu City (BUC)
Mwene-Ditu Town (MDT) 4–1 Goma United (GOU)
Kinshasa FC (KFC) 0–2 Tshikapa FC (TFC)

MD15
Kinshasa FC (KFC) 0–3 Kolwezi City (KOC)
Tshikapa FC (TFC) 0–2 Mwene-Ditu Town (MDT)
Goma United (GOU) 2–2 Likasi Lapdogs (LIL)
Bukavu City (BUC) 2–2 Kisangani City (KIC)
Kananga FC (KFC) 1–2 Lubumbashi AFC (LAF)

MD16
Kolwezi City (KOC) 0–1 Kananga FC (KFC)
Lubumbashi AFC (LAF) 0–0 Bukavu City (BUC)
Kisangani City (KIC) 1–1 Goma United (GOU)
Likasi Lapdogs (LIL) 1–2 Tshikapa FC (TFC)
Mwene-Ditu Town (MDT) 0–1 Kinshasa FC (KFC)

MD17
Mwene-Ditu Town (MDT) 1–2 Kolwezi City (KOC)
Kinshasa FC (KFC) 0–2 Likasi Lapdogs (LIL)
Tshikapa FC (TFC) 2–4 Kisangani City (KIC)
Goma United (GOU) 1–3 Lubumbashi AFC (LAF)
Bukavu City (BUC) 2–0 Kananga FC (KFC)

MD18
Kolwezi City (KOC) 0–1 Bukavu City (BUC)
Kananga FC (KFC) 2–0 Goma United (GOU)
Lubumbashi AFC (LAF) 2–2 Tshikapa FC (TFC)
Kisangani City (KIC) 0–1 Kinshasa FC (KFC)
Likasi Lapdogs (LIL) 5–2 Mwene-Ditu Town (MDT)

FINAL TABLE
                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Likasi Lapdogs (LIL)    18    9   5   4    32   17  +15    32 | Premier League Winners
 2 Bukavu City (BUC)       18    8   4   6    33   27   +6    28 | Qualifies for Champion's Chalice
 3 Kisangani City (KIC)    18    8   4   6    31   25   +6    28 | Qualifies for Champion's Chalice
 4 Lubumbashi AFC (LAF)    18    8   3   7    19   18   +1    27 | Qualifies for Champion's Chalice
 5 Kolwezi City (KOC)      18    8   2   8    24   24    0    26 | Qualifies for Champion's Chalice
 6 Mwene-Ditu Town (MDT)   18    8   1   9    26   27   −1    25 | Qualifies for Champion's Chalice
 7 Tshikapa FC (TFC)       18    8   1   9    20   25   −5    25 | Play-offs for Champion's Chalice
 8 Kinshasa FC (KFC)       18    6   5   7    27   30   −3    23 | Play-offs for Champion's Chalice
 9 Goma United (GOU)       18    6   5   7    26   31   −5    23 | Play-offs for Champion's Chalice
10 Kananga FC (KFC)        18    5   2  11    18   32  −14    17 | Play-offs and Relegation Battle


Code: Select all
Championship

MD10
Butembo Rangers (BUR) 0–2 Mbandaka Athletic (MBA)
Bandundu Field (BAF) 1–2 Bunia United (BUU)
Kindu FC (KFC) 1–3 Uvira Fireflies (UVF)
Kikwit FC (KFC) 1–1 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Matadi City (MAC) 2–0 Boma Bombers (BOB)

MD11
Matadi City (MAC) 0–5 Butembo Rangers (BUR)
Boma Bombers (BOB) 0–4 Kikwit FC (KFC)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 1–3 Kindu FC (KFC)
Uvira Fireflies (UVF) 2–3 Bandundu Field (BAF)
Bunia United (BUU) 0–0 Mbandaka Athletic (MBA)

MD12
Butembo Rangers (BUR) 0–2 Bunia United (BUU)
Mbandaka Athletic (MBA) 2–1 Uvira Fireflies (UVF)
Bandundu Field (BAF) 0–0 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Kindu FC (KFC) 2–2 Boma Bombers (BOB)
Kikwit FC (KFC) 3–2 Matadi City (MAC)

MD13
Kikwit FC (KFC) 0–2 Butembo Rangers (BUR)
Matadi City (MAC) 0–4 Kindu FC (KFC)
Boma Bombers (BOB) 0–1 Bandundu Field (BAF)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 1–2 Mbandaka Athletic (MBA)
Uvira Fireflies (UVF) 1–1 Bunia United (BUU)

MD14
Butembo Rangers (BUR) 4–3 Uvira Fireflies (UVF)
Bunia United (BUU) 0–1 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Mbandaka Athletic (MBA) 3–0 Boma Bombers (BOB)
Bandundu Field (BAF) 1–2 Matadi City (MAC)
Kindu FC (KFC) 0–0 Kikwit FC (KFC)

MD15
Kindu FC (KFC) 1–1 Butembo Rangers (BUR)
Kikwit FC (KFC) 2–0 Bandundu Field (BAF)
Matadi City (MAC) 2–2 Mbandaka Athletic (MBA)
Boma Bombers (BOB) 0–1 Bunia United (BUU)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 0–2 Uvira Fireflies (UVF)

MD16
Butembo Rangers (BUR) 0–2 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Uvira Fireflies (UVF) 4–0 Boma Bombers (BOB)
Bunia United (BUU) 2–0 Matadi City (MAC)
Mbandaka Athletic (MBA) 2–0 Kikwit FC (KFC)
Bandundu Field (BAF) 2–3 Kindu FC (KFC)

MD17
Bandundu Field (BAF) 2–3 Butembo Rangers (BUR)
Kindu FC (KFC) 0–4 Mbandaka Athletic (MBA)
Kikwit FC (KFC) 1–1 Bunia United (BUU)
Matadi City (MAC) 0–0 Uvira Fireflies (UVF)
Boma Bombers (BOB) 0–0 Mbuji-Mayi Town (MMT)

MD18
Butembo Rangers (BUR) 2–0 Boma Bombers (BOB)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 0–2 Matadi City (MAC)
Uvira Fireflies (UVF) 2–1 Kikwit FC (KFC)
Bunia United (BUU) 0–5 Kindu FC (KFC)
Mbandaka Athletic (MBA) 1–0 Bandundu Field (BAF)

FINAL TABLE
                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Mbandaka Athletic         18   11   4   3    31   15  +16    37 | Championship Winners & Promotion Battle
 2 Uvira Fireflies           18   10   3   5    38   25  +13    33 | Qualifies for Champion's Chalice
 3 Butembo Rangers           18    9   3   6    28   22   +6    30 | Qualifies for Champion's Chalice
 4 Kindu FC                  18    6   7   5    34   28   +6    25 | Qualifies for Champion's Chalice
 5 Mbuji-Mayi Town           18    6   6   6    25   24   +1    24 | Qualifies for Champion's Chalice
 6 Matadi City               18    6   6   6    26   29   −3    24 | Qualifies for Champion's Chalice
 7 Bunia United              18    6   6   6    21   29   −8    24 | Play-offs for Champion's Chalice
 8 Boma Bombers              18    6   2  10    17   32  −15    20 | Play-offs for Champion's Chalice
 9 Kikwit FC                 18    4   5   9    19   23   −4    17 | Play-offs for Champion's Chalice
10 Bandundu Field            18    3   4  11    16   28  −12    13 | Play-offs and Relegation Battle

Code: Select all
League 1

MD10
Baraka 'Bama (BAB) 3–0 Beni City (BEC)
Gemena United (GEU) 0–3 Kipushi Coyotes (KIC)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 2–2 Kalemie AFC (KFC)
Gandajika Wanderers (GAW) 3–0 Kamina City (KAC)
Bumba FC (BFC) 3–3 Kabinda AFC (KAA)

MD11
Bumba FC (BFC) 2–4 Baraka 'Bama (BAB)
Kabinda AFC (KAA) 0–0 Gandajika Wanderers (GAW)
Kamina City (KAC) 3–3 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Kalemie AFC (KFC) 1–1 Gemena United (GEU)
Kipushi Coyotes (KIC) 3–1 Beni City (BEC)

MD12
Baraka 'Bama (BAB) 1–2 Kipushi Coyotes (KIC)
Beni City (BEC) 1–1 Kalemie AFC (KFC)
Gemena United (GEU) 1–0 Kamina City (KAC)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 0–1 Kabinda AFC (KAA)
Gandajika Wanderers (GAW) 1–0 Bumba FC (BFC)

MD13
Gandajika Wanderers (GAW) 0–0 Baraka 'Bama (BAB)
Bumba FC (BFC) 2–2 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Kabinda AFC (KAA) 1–0 Gemena United (GEU)
Kamina City (KAC) 2–0 Beni City (BEC)
Kalemie AFC (KFC) 0–1 Kipushi Coyotes (KIC)

MD14
Baraka 'Bama (BAB) 1–0 Kalemie AFC (KFC)
Kipushi Coyotes (KIC) 1–1 Kamina City (KAC)
Beni City (BEC) 1–2 Kabinda AFC (KAA)
Gemena United (GEU) 0–0 Bumba FC (BFC)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 1–0 Gandajika Wanderers (GAW)

MD15
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 0–2 Baraka 'Bama (BAB)
Gandajika Wanderers (GAW) 1–2 Gemena United (GEU)
Bumba FC (BFC) 0–3 Beni City (BEC)
Kabinda AFC (KAA) 1–6 Kipushi Coyotes (KIC)
Kamina City (KAC) 0–1 Kalemie AFC (KFC)

MD16
Baraka 'Bama (BAB) 0–1 Kamina City (KAC)
Kalemie AFC (KFC) 3–2 Kabinda AFC (KAA)
Kipushi Coyotes (KIC) 1–0 Bumba FC (BFC)
Beni City (BEC) 4–0 Gandajika Wanderers (GAW)
Gemena United (GEU) 1–1 Mbanza-Ngungu Town (MNT)

MD17
Gemena United (GEU) 2–1 Baraka 'Bama (BAB)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 1–2 Beni City (BEC)
Gandajika Wanderers (GAW) 1–0 Kipushi Coyotes (KIC)
Bumba FC (BFC) 2–2 Kalemie AFC (KFC)
Kabinda AFC (KAA) 1–0 Kamina City (KAC)

MD18
Baraka 'Bama (BAB) 0–2 Kabinda AFC (KAA)
Kamina City (KAC) 2–1 Bumba FC (BFC)
Kalemie AFC (KFC) 2–4 Gandajika Wanderers (GAW)
Kipushi Coyotes (KIC) 0–2 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Beni City (BEC) 1–0 Gemena United (GEU)

FINAL TABLE
                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Baraka 'Bama                18    9   3   6    28   18  +10    30 | League 1 Winners and Promotion Battle
 2 Kipushi Coyotes             18    9   3   6    28   20   +8    30
 3 Gandajika Wanderers         18    8   5   5    24   16   +8    29
 4 Kabinda AFC                 18    8   5   5    28   26   +2    29
 5 Beni City                   18    7   5   6    20   19   +1    26
 6 Kamina City                 18    7   4   7    18   19   −1    25
 7 Mbanza-Ngungu Town          18    5   7   6    20   26   −6    22
 8 Bumba FC                    18    5   5   8    20   24   −4    20
 9 Kalemie AFC                 18    4   6   8    21   26   −5    18
10 Gemena United               18    4   5   9    12   25  −13    17
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sun Feb 09, 2020 3:29 pm

Play-offs and League vs. League
Cut-off Music


Kananga FC 4-0 Kikwit FC
Kikwit FC 1-1 Kananga FC (AGG: 1-5)

Boma Bombers 1-2 Goma United
Goma United 1-0 Boma Bombers (AGG: 3-1)

Bunia United 0-2 Bandundu Field
Bandundu Field 1-2 Bunia United (AGG: 3-2)

Tshikapa FC 1-1 Kinshasa FC
Kinshasa FC 2-3 Tshikapa FC (AGG: 3-4)


Premier League vs. Championship
Kananga FC 1-2 Mbandaka Athletic
Mbandaka Athletic 1-3 Kananga FC (AGG: 3-4)

Championship vs. League 1
Bandundu Field 0-1 Baraka 'Bama
Baraka 'Bama 1-2 Bandundu Field (AGG: Bandundu Field wins on away goals)
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sun Feb 09, 2020 8:17 pm

Champion's Chalice Group Stage
Cut-off Music


Code: Select all
Group A
1. Mwene-Ditu Town
2. Kolwezi City
3. Mbandaka Athletic
4. Kindu FC

Group B
1. Bandundu Field
2. Tshikapa FC
3. Mbuji-Mayi Town
4. Lubumbashi AFC

Group C
1. Butembo Rangers
2. Matadi City
3. Kisangani City
4. Likasi Lapdogs

Group D
1. Kananga FC
2. Uvira Fireflies
3. Goma United
4. Bukavu City


Code: Select all
Mwene-Ditu Town (MDT) 1–3 Kindu FC (KFC)
Mbandaka Athletic (MBA) 1–0 Kolwezi City (KOC)

Group A
                          Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Kindu FC                  1   1  0  0    3   1  +2    3
2 Mbandaka Athletic         1   1  0  0    1   0  +1    3
3 Kolwezi City              1   0  0  1    0   1  −1    0
4 Mwene-Ditu Town           1   0  0  1    1   3  −2    0

Lubumbashi AFC (LAF) 4–2 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Tshikapa FC (TFC) 2–0 Bandundu Field (BAF)

Group B
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Lubumbashi AFC          1   1  0  0    4   2  +2    3
2 Tshikapa FC             1   1  0  0    2   0  +2    3
3 Mbuji-Mayi Town         1   0  0  1    2   4  −2    0
4 Bandundu Field          1   0  0  1    0   2  −2    0

Butembo Rangers (BUR) 7–4 Matadi City (MAC)
Kisangani City (KIC) 1–1 Likasi Lapdogs (LIL)

Group C
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Butembo Rangers         1   1  0  0    7   4  +3    3
2 Kisangani City          1   0  1  0    1   1   0    1
  Likasi Lapdogs          1   0  1  0    1   1   0    1
4 Matadi City             1   0  0  1    4   7  −3    0

Bukavu City (BUC) 0–3 Uvira Fireflies (UVF)
Goma United (GOU) 4–3 Kananga FC (KFC)

Group D
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Uvira Fireflies         1   1  0  0    3   0  +3    3
2 Goma United             1   1  0  0    4   3  +1    3
3 Kananga FC              1   0  0  1    3   4  −1    0
4 Bukavu City             1   0  0  1    0   3  −3    0

Code: Select all
Kindu FC (KFC) 2–1 Kolwezi City (KOC)
Mwene-Ditu Town (MDT) 1–2 Mbandaka Athletic (MBA)

Group A
                          Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Kindu FC                  2   2  0  0    5   2  +3    6
2 Mbandaka Athletic         2   2  0  0    3   1  +2    6
3 Kolwezi City              2   0  0  2    1   3  −2    0
4 Mwene-Ditu Town           2   0  0  2    2   5  −3    0

Mbuji-Mayi Town (MMT) 0–3 Bandundu Field (BAF)
Lubumbashi AFC (LAF) 2–0 Tshikapa FC (TFC)

Group B
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Lubumbashi AFC          2   2  0  0    6   2  +4    6
2 Bandundu Field          2   1  0  1    3   2  +1    3
3 Tshikapa FC             2   1  0  1    2   2   0    3
4 Mbuji-Mayi Town         2   0  0  2    2   7  −5    0

Matadi City (MAC) 1–2 Likasi Lapdogs (LIL)
Butembo Rangers (BUR) 1–1 Kisangani City (KIC)

Group C
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Butembo Rangers         2   1  1  0    8   5  +3    4
2 Likasi Lapdogs          2   1  1  0    3   2  +1    4
3 Kisangani City          2   0  2  0    2   2   0    2
4 Matadi City             2   0  0  2    5   9  −4    0

Uvira Fireflies (UVF) 1–1 Kananga FC (KFC)
Bukavu City (BUC) 2–0 Goma United (GOU)

Group D
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Uvira Fireflies         2   1  1  0    4   1  +3    4
2 Goma United             2   1  0  1    4   5  −1    3
3 Bukavu City             2   1  0  1    2   3  −1    3
4 Kananga FC              2   0  1  1    4   5  −1    1

Code: Select all
Mbandaka Athletic (MBA) 0–2 Kindu FC (KFC)
Kolwezi City (KOC) 1–2 Mwene-Ditu Town (MDT)

Group A
                          Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Kindu FC                  3   3  0  0    7   2  +5    9
2 Mbandaka Athletic         3   2  0  1    3   3   0    6
3 Mwene-Ditu Town           3   1  0  2    4   6  −2    3
4 Kolwezi City              3   0  0  3    2   5  −3    0

Tshikapa FC (TFC) 1–1 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Bandundu Field (BAF) 3–0 Lubumbashi AFC (LAF)

Group B
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Bandundu Field          3   2  0  1    6   2  +4    6
2 Lubumbashi AFC          3   2  0  1    6   5  +1    6
3 Tshikapa FC             3   1  1  1    3   3   0    4
4 Mbuji-Mayi Town         3   0  1  2    3   8  −5    1

Kisangani City (KIC) 3–1 Matadi City (MAC)
Likasi Lapdogs (LIL) 0–2 Butembo Rangers (BUR)

Group C
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Butembo Rangers         3   2  1  0   10   5  +5    7
2 Kisangani City          3   1  2  0    5   3  +2    5
3 Likasi Lapdogs          3   1  1  1    3   4  −1    4
4 Matadi City             3   0  0  3    6  12  −6    0

Goma United (GOU) 1–2 Uvira Fireflies (UVF)
Kananga FC (KFC) 2–3 Bukavu City (BUC)

Group D
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Uvira Fireflies         3   2  1  0    6   2  +4    7
2 Bukavu City             3   2  0  1    5   5   0    6
3 Goma United             3   1  0  2    5   7  −2    3
4 Kananga FC              3   0  1  2    6   8  −2    1
Last edited by Chinese Congo on Mon Feb 10, 2020 6:07 pm, edited 2 times in total.
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Mon Feb 10, 2020 6:23 pm

Champion's Chalice QFs to Final
Cut-off Music


Kinda FC 0-4 Lubumbashi AFC
Lubumbashi AFC 2-4 Kindu FC (AGG: 6-4)

Butembo Rangers 1-2 Bukavu City
Bukavu City 2-1 Butembo Rangers (AGG: 4-2)

Mbandaka Athletic 2-1 Bandundu Field
Bandundu Field 1-0 Mbandaka Athletic (AGG: 2-2, Bandundu Field wins on away goals)

Kisangani City 0-0 Uvira Fireflies
Uvira Fireflies 1-1 Kisangani City (AGG: 1-1, Kisangani City wins on away goals)

Lubumbashi AFC 1-2 Bukavu City
Bukavu City 2-1 Lubumbashi AFC (AGG: 4-2)

Bandundu Field 1-2 Kisangani City
Kisangani City 2-3 Bandundu Field (AGG: 4-4, Bandundu Field wins on away goals)

Lubumbashi AFC 0-3 Kisangani City

Bukavu City 1-2 Bandundu Field
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Tue Feb 11, 2020 5:48 pm

Introducing..
National Leagues

There will be two of them.


National League I
Muanda United
Tshilenge
Lisala LBR
Inkisi PV
Bukama Sports
Ilebo Development
Kambove Brook
Bakwa-Kalonji Athletic
Binga Whitecottons
Kongolo
Lodgefield
Katwa Town
Idiofa Bridge
Kabalo & Moba
Mulongo Companions
Kaniama Hams
Lower Rutshuru


National League II
Manono Amateurs
Miabi Lacers
Mweka Village
FC Bulungu
The Kasongo Jungle
AFC Kimpese
Sunderbrough
Buta Sporting Department
Balamba Lime Greens
Oicha FC
The Three Flowers
Kananga Saint-Mannor
Basoko City
Gbadolite Town
Congo Bay Warriors
Kalima FC
Portuguese Settlers


Seasonal Rankings
Image
Last edited by Chinese Congo on Tue Feb 11, 2020 6:03 pm, edited 1 time in total.
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Fri Feb 21, 2020 4:25 pm

S5MD1: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Kisangani City (KIC) 0–4 Mwene-Ditu Town (MDT)
Kolwezi City (KOC) 1–0 Goma United (GOU)
Bukavu City (BUC) 0–3 Kananga FC (KFC)
Tshikapa FC (TFC) 0–1 Likasi Lapdogs (LIL)
Kinshasa FC (KFC) 1–2 Lubumbashi AFC (LAF)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Mwene-Ditu Town          1    1   0   0     4    0   +4     3
 2 Kananga FC               1    1   0   0     3    0   +3     3
 3 Lubumbashi AFC           1    1   0   0     2    1   +1     3
 4 Kolwezi City             1    1   0   0     1    0   +1     3
   Likasi Lapdogs           1    1   0   0     1    0   +1     3
 6 Kinshasa FC              1    0   0   1     1    2   −1     0
 7 Goma United              1    0   0   1     0    1   −1     0
   Tshikapa FC              1    0   0   1     0    1   −1     0
 9 Bukavu City              1    0   0   1     0    3   −3     0
10 Kisangani City           1    0   0   1     0    4   −4     0


Code: Select all
Championship

Mbandaka Athletic (MBA) 2–2 Bandundu Field (BAF)
Boma Bombers (BOB) 4–4 Matadi City (MAC)
Kindu FC (KFC) 1–1 Kikwit FC (KFC)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 0–0 Butembo Rangers (BUR)
Uvira Fireflies (UVF) 2–1 Bunia United (BUU)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Uvira Fireflies            1    1   0   0     2    1   +1     3
 2 Boma Bombers               1    0   1   0     4    4    0     1
   Matadi City                1    0   1   0     4    4    0     1
 4 Bandundu Field             1    0   1   0     2    2    0     1
   Mbandaka Athletic          1    0   1   0     2    2    0     1
 6 Kikwit FC                  1    0   1   0     1    1    0     1
   Kindu FC                   1    0   1   0     1    1    0     1
 8 Butembo Rangers            1    0   1   0     0    0    0     1
   Mbuji-Mayi Town            1    0   1   0     0    0    0     1
10 Bunia United               1    0   0   1     1    2   −1     0

Code: Select all
League 1

Kabinda AFC (KAA) 2–0 Baraka 'Bama (BAB)
Gandajika Wanderers (GAW) 0–0 Beni City (BEC)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 0–1 Kalemie AFC (KFC)
Kamina City (KAC) 1–1 Gemena United (GEU)
Bumba FC (BFC) 0–0 Kipushi Coyotes (KIC)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kabinda AFC                  1    1   0   0     2    0   +2     3
 2 Kalemie AFC                  1    1   0   0     1    0   +1     3
 3 Gemena United                1    0   1   0     1    1    0     1
   Kamina City                  1    0   1   0     1    1    0     1
 5 Beni City                    1    0   1   0     0    0    0     1
   Bumba FC                     1    0   1   0     0    0    0     1
   Gandajika Wanderers          1    0   1   0     0    0    0     1
   Kipushi Coyotes              1    0   1   0     0    0    0     1
 9 Mbanza-Ngungu Town           1    0   0   1     0    1   −1     0
10 Baraka 'Bama                 1    0   0   1     0    2   −2     0


Code: Select all
Nationals I

Inkisi PV (INP) 0–0 Kaniama Hams (KAH)
Tshilenge (TSH) 1–0 Muanda United (MUU)
Katwa Town (KAT) 2–1 Mulongo Companions (MUC)
Kongolo (KON) 1–2 Bukama Sports (BUS)
Idiofa Bridge (IDB) 3–0 Binga Whitecottons (BIW)
Lisala LBR (LIL) 2–3 Lodgefield East (LOE)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 2–2 Kabalo & Moba (K&M)
Lower Rutshuru (LOR) 5–3 Kambove Brook (KAB)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Idiofa Bridge                   1    1   0   0     3    0   +3     3
 2 Lower Rutshuru                  1    1   0   0     5    3   +2     3
 3 Lodgefield East                 1    1   0   0     3    2   +1     3
 4 Bukama Sports                   1    1   0   0     2    1   +1     3
   Katwa Town                      1    1   0   0     2    1   +1     3
 6 Tshilenge                       1    1   0   0     1    0   +1     3
 7 Bakwa-Kalonji Athletic          1    0   1   0     2    2    0     1
   Kabalo & Moba                   1    0   1   0     2    2    0     1
 9 Inkisi PV                       1    0   1   0     0    0    0     1
   Kaniama Hams                    1    0   1   0     0    0    0     1
11 Lisala LBR                      1    0   0   1     2    3   −1     0
12 Kongolo                         1    0   0   1     1    2   −1     0
   Mulongo Companions              1    0   0   1     1    2   −1     0
14 Muanda United                   1    0   0   1     0    1   −1     0
15 Kambove Brook                   1    0   0   1     3    5   −2     0
16 Binga Whitecottons              1    0   0   1     0    3   −3     0

Code: Select all
Nationals II

Mweka Village (MWV) 2–3 Sunderbrough (SUN)
Balamba Lime Greens (BLG) 0–1 The Kasongo Jungle (TKJ)
Manono Amateurs (MAA) 1–0 Gbadolite Town (GBT)
FC Bulungu (FCB) 1–1 Basoko City (BAC)
Miabi Lacers (MIL) 4–3 Buta Sporting Department (BSD)
Kalima FC (KFC) 2–0 AFC Kimpese (AFK)
Congo Bay Warriors (CBW) 5–4 Oicha FC (OFC)
Portuguese Settlers (POS) 4–4 The Three Flowers (TTF)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalima FC                         1    1   0   0     2    0   +2     3
 2 Congo Bay Warriors                1    1   0   0     5    4   +1     3
 3 Miabi Lacers                      1    1   0   0     4    3   +1     3
 4 Sunderbrough                      1    1   0   0     3    2   +1     3
 5 Manono Amateurs                   1    1   0   0     1    0   +1     3
   The Kasongo Jungle                1    1   0   0     1    0   +1     3
 7 Portuguese Settlers               1    0   1   0     4    4    0     1
   The Three Flowers                 1    0   1   0     4    4    0     1
 9 Basoko City                       1    0   1   0     1    1    0     1
   FC Bulungu                        1    0   1   0     1    1    0     1
11 Oicha FC                          1    0   0   1     4    5   −1     0
12 Buta Sporting Department          1    0   0   1     3    4   −1     0
13 Mweka Village                     1    0   0   1     2    3   −1     0
14 Balamba Lime Greens               1    0   0   1     0    1   −1     0
   Gbadolite Town                    1    0   0   1     0    1   −1     0
16 AFC Kimpese                       1    0   0   1     0    2   −2     0


The S-by-S
A seasonal semi-professional blog
Dear ˆˆˆ, are Bandundu Field lucky?

So here's my point, they've been winning by away goals a lot. Not just in the Champion's Chalice quarterfinals but also in their semi final clash against Kisangani last season! This is what has led me to this question and others such as "Does Bandundu Field dope?" or the first draft question of this email "Does Bandundu Field use the charisma of their manager to get opposing players drunk?". These were all trash-bin hitters but should be noted if they win more aggregate matches by away goals.

Love, Altherr of Geektopia


No Altherr, you see, there's this thing called game-winning confidence that fuels the comebacks of Bandundu Field to thus make them very likable to neutral fans and gain a bigger fanbase to raid their own stadium when they inevitably crash out of the Champion's Chalice next year.


Dear ˆˆˆ, should Sung-Min Ji-Su come back to Kinshasa?

The guy's a sweeper keeper. I mean, we, as Kinshasans were untouchable in Seasons 1-3 with him but why did he have to be such a damn traitor and go to that newly-founded Hinodejin club? Everyone hates to see careers die, but I know I'm not following his closely anymore.

Love, Amburgy from Kenya


Now, Amburgy, you must know that I watch a lot of RLSports, right? If you look into that, it's the same reason Coutinho left Liverpool a while back. He wanted to move on to higher things in the La Liga. This league is a shitty one and can only be compared to the Cyprusian league with a lot more consistency in winners and a lot less budget in almost everything else. We can let the league momentarily build up, and if Sung isn't a skeleton by Season 13, than he'll probably come back to Kinshasa.
Last edited by Chinese Congo on Sat Feb 22, 2020 11:31 am, edited 8 times in total.
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Fri Feb 21, 2020 7:27 pm

S5MD2: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Mwene-Ditu Town (MDT) 1–1 Lubumbashi AFC (LAF)
Likasi Lapdogs (LIL) 1–4 Kinshasa FC (KFC)
Kananga FC (KFC) 2–1 Tshikapa FC (TFC)
Goma United (GOU) 2–2 Bukavu City (BUC)
Kisangani City (KIC) 1–2 Kolwezi City (KOC)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kananga FC               2    2   0   0     5    1   +4     6
 2 Kolwezi City             2    2   0   0     3    1   +2     6
 3 Mwene-Ditu Town          2    1   1   0     5    1   +4     4
 4 Lubumbashi AFC           2    1   1   0     3    2   +1     4
 5 Kinshasa FC              2    1   0   1     5    3   +2     3
 6 Likasi Lapdogs           2    1   0   1     2    4   −2     3
 7 Goma United              2    0   1   1     2    3   −1     1
 8 Bukavu City              2    0   1   1     2    5   −3     1
 9 Tshikapa FC              2    0   0   2     1    3   −2     0
10 Kisangani City           2    0   0   2     1    6   −5     0


Code: Select all
Championship

Bandundu Field (BAF) 0–0 Bunia United (BUU)
Butembo Rangers (BUR) 2–1 Uvira Fireflies (UVF)
Kikwit FC (KFC) 2–0 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Matadi City (MAC) 0–1 Kindu FC (KFC)
Mbandaka Athletic (MBA) 3–2 Boma Bombers (BOB)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kikwit FC                  2    1   1   0     3    1   +2     4
 2 Mbandaka Athletic          2    1   1   0     5    4   +1     4
 3 Butembo Rangers            2    1   1   0     2    1   +1     4
   Kindu FC                   2    1   1   0     2    1   +1     4
 5 Uvira Fireflies            2    1   0   1     3    3    0     3
 6 Bandundu Field             2    0   2   0     2    2    0     2
 7 Boma Bombers               2    0   1   1     6    7   −1     1
 8 Matadi City                2    0   1   1     4    5   −1     1
 9 Bunia United               2    0   1   1     1    2   −1     1
10 Mbuji-Mayi Town            2    0   1   1     0    2   −2     1

Code: Select all
League 1

Baraka 'Bama (BAB) 0–1 Kipushi Coyotes (KIC)
Gemena United (GEU) 1–0 Bumba FC (BFC)
Kalemie AFC (KFC) 2–2 Kamina City (KAC)
Beni City (BEC) 2–3 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Kabinda AFC (KAA) 0–1 Gandajika Wanderers (GAW)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalemie AFC                  2    1   1   0     3    2   +1     4
 2 Gemena United                2    1   1   0     2    1   +1     4
 3 Gandajika Wanderers          2    1   1   0     1    0   +1     4
   Kipushi Coyotes              2    1   1   0     1    0   +1     4
 5 Kabinda AFC                  2    1   0   1     2    1   +1     3
 6 Mbanza-Ngungu Town           2    1   0   1     3    3    0     3
 7 Kamina City                  2    0   2   0     3    3    0     2
 8 Beni City                    2    0   1   1     2    3   −1     1
 9 Bumba FC                     2    0   1   1     0    1   −1     1
10 Baraka 'Bama                 2    0   0   2     0    3   −3     0


Code: Select all
Nationals I

Kabalo & Moba (K&M) 0–1 Lower Rutshuru (LOR)
Lodgefield East (LOE) 2–0 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Binga Whitecottons (BIW) 1–1 Lisala LBR (LIL)
Bukama Sports (BUS) 0–1 Idiofa Bridge (IDB)
Mulongo Companions (MUC) 1–1 Kongolo (KON)
Muanda United (MUU) 2–3 Katwa Town (KAT)
Kaniama Hams (KAH) 1–0 Tshilenge (TSH)
Ilebo Development (ILD) 1–0 Inkisi PV (INP)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Idiofa Bridge                   2    2   0   0     4    0   +4     6
 2 Lower Rutshuru                  2    2   0   0     6    3   +3     6
 3 Lodgefield East                 2    2   0   0     5    2   +3     6
 4 Katwa Town                      2    2   0   0     5    3   +2     6
 5 Kaniama Hams                    2    1   1   0     1    0   +1     4
 6 Ilebo Development               1    1   0   0     1    0   +1     3
 7 Bukama Sports                   2    1   0   1     2    2    0     3
 8 Tshilenge                       2    1   0   1     1    1    0     3
 9 Lisala LBR                      2    0   1   1     3    4   −1     1
10 Kongolo                         2    0   1   1     2    3   −1     1
   Mulongo Companions              2    0   1   1     2    3   −1     1
12 Kabalo & Moba                   2    0   1   1     2    3   −1     1
13 Inkisi PV                       2    0   1   1     0    1   −1     1
14 Bakwa-Kalonji Athletic          2    0   1   1     2    4   −2     1
15 Binga Whitecottons              2    0   1   1     1    4   −3     1
16 Kambove Brook                   1    0   0   1     3    5   −2     0
17 Muanda United                   2    0   0   2     2    4   −2     0

Code: Select all
Nationals II

Oicha FC (OFC) 1–2 Portuguese Settlers (POS)
AFC Kimpese (AFK) 2–1 Congo Bay Warriors (CBW)
Buta Sporting Department (BSD) 0–1 Kalima FC (KFC)
Basoko City (BAC) 0–1 Miabi Lacers (MIL)
Gbadolite Town (GBT) 0–3 FC Bulungu (FCB)
The Kasongo Jungle (TKJ) 0–1 Manono Amateurs (MAA)
Sunderbrough (SUN) 1–0 Balamba Lime Greens (BLG)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 1–0 Mweka Village (MWV)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalima FC                         2    2   0   0     3    0   +3     6
 2 Miabi Lacers                      2    2   0   0     5    3   +2     6
 3 Sunderbrough                      2    2   0   0     4    2   +2     6
 4 Manono Amateurs                   2    2   0   0     2    0   +2     6
 5 FC Bulungu                        2    1   1   0     4    1   +3     4
 6 Portuguese Settlers               2    1   1   0     6    5   +1     4
 7 Kananga Saint-Mannor              1    1   0   0     1    0   +1     3
 8 Congo Bay Warriors                2    1   0   1     6    6    0     3
 9 The Kasongo Jungle                2    1   0   1     1    1    0     3
10 AFC Kimpese                       2    1   0   1     2    3   −1     3
11 The Three Flowers                 1    0   1   0     4    4    0     1
12 Basoko City                       2    0   1   1     1    2   −1     1
13 Oicha FC                          2    0   0   2     5    7   −2     0
14 Buta Sporting Department          2    0   0   2     3    5   −2     0
15 Mweka Village                     2    0   0   2     2    4   −2     0
16 Balamba Lime Greens               2    0   0   2     0    2   −2     0
17 Gbadolite Town                    2    0   0   2     0    4   −4     0
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sat Feb 22, 2020 6:37 am

S5MD3: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Kolwezi City (KOC) 0–2 Mwene-Ditu Town (MDT)
Bukavu City (BUC) 2–2 Kisangani City (KIC)
Tshikapa FC (TFC) 0–1 Goma United (GOU)
Kinshasa FC (KFC) 1–3 Kananga FC (KFC)
Lubumbashi AFC (LAF) 0–0 Likasi Lapdogs (LIL)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kananga FC               3    3   0   0     8    2   +6     9
 2 Mwene-Ditu Town          3    2   1   0     7    1   +6     7
 3 Kolwezi City             3    2   0   1     3    3    0     6
 4 Lubumbashi AFC           3    1   2   0     3    2   +1     5
 5 Goma United              3    1   1   1     3    3    0     4
 6 Likasi Lapdogs           3    1   1   1     2    4   −2     4
 7 Kinshasa FC              3    1   0   2     6    6    0     3
 8 Bukavu City              3    0   2   1     4    7   −3     2
 9 Kisangani City           3    0   1   2     3    8   −5     1
10 Tshikapa FC              3    0   0   3     1    4   −3     0


Code: Select all
Championship

Boma Bombers (BOB) 1–2 Bandundu Field (BAF)
Kindu FC (KFC) 1–2 Mbandaka Athletic (MBA)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 3–0 Matadi City (MAC)
Uvira Fireflies (UVF) 1–2 Kikwit FC (KFC)
Bunia United (BUU) 2–1 Butembo Rangers (BUR)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kikwit FC                  3    2   1   0     5    2   +3     7
 2 Mbandaka Athletic          3    2   1   0     7    5   +2     7
 3 Bandundu Field             3    1   2   0     4    3   +1     5
 4 Mbuji-Mayi Town            3    1   1   1     3    2   +1     4
 5 Bunia United               3    1   1   1     3    3    0     4
 6 Butembo Rangers            3    1   1   1     3    3    0     4
   Kindu FC                   3    1   1   1     3    3    0     4
 8 Uvira Fireflies            3    1   0   2     4    5   −1     3
 9 Boma Bombers               3    0   1   2     7    9   −2     1
10 Matadi City                3    0   1   2     4    8   −4     1

Code: Select all
League 1

Gandajika Wanderers (GAW) 4–0 Baraka 'Bama (BAB)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 3–0 Kabinda AFC (KAA)
Kamina City (KAC) 0–1 Beni City (BEC)
Bumba FC (BFC) 1–0 Kalemie AFC (KFC)
Kipushi Coyotes (KIC) 1–1 Gemena United (GEU)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Gandajika Wanderers          3    2   1   0     5    0   +5     7
 2 Mbanza-Ngungu Town           3    2   0   1     6    3   +3     6
 3 Gemena United                3    1   2   0     3    2   +1     5
 4 Kipushi Coyotes              3    1   2   0     2    1   +1     5
 5 Beni City                    3    1   1   1     3    3    0     4
   Kalemie AFC                  3    1   1   1     3    3    0     4
 7 Bumba FC                     3    1   1   1     1    1    0     4
 8 Kabinda AFC                  3    1   0   2     2    4   −2     3
 9 Kamina City                  3    0   2   1     3    4   −1     2
10 Baraka 'Bama                 3    0   0   3     0    7   −7     0


Code: Select all
Nationals I

Tshilenge (TSH) 1–1 Ilebo Development (ILD)
Katwa Town (KAT) 1–0 Kaniama Hams (KAH)
Kongolo (KON) 1–1 Muanda United (MUU)
Idiofa Bridge (IDB) 0–0 Mulongo Companions (MUC)
Lisala LBR (LIL) 0–0 Bukama Sports (BUS)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 2–0 Binga Whitecottons (BIW)
Lower Rutshuru (LOR) 1–2 Lodgefield East (LOE)
Kambove Brook (KAB) 2–0 Kabalo & Moba (K&M)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Lodgefield East                 3    3   0   0     7    3   +4     9
 2 Katwa Town                      3    3   0   0     6    3   +3     9
 3 Idiofa Bridge                   3    2   1   0     4    0   +4     7
 4 Lower Rutshuru                  3    2   0   1     7    5   +2     6
 5 Ilebo Development               2    1   1   0     2    1   +1     4
 6 Bakwa-Kalonji Athletic          3    1   1   1     4    4    0     4
 7 Bukama Sports                   3    1   1   1     2    2    0     4
   Tshilenge                       3    1   1   1     2    2    0     4
 9 Kaniama Hams                    3    1   1   1     1    1    0     4
10 Kambove Brook                   2    1   0   1     5    5    0     3
11 Kongolo                         3    0   2   1     3    4   −1     2
   Lisala LBR                      3    0   2   1     3    4   −1     2
13 Mulongo Companions              3    0   2   1     2    3   −1     2
14 Inkisi PV                       2    0   1   1     0    1   −1     1
15 Muanda United                   3    0   1   2     3    5   −2     1
16 Kabalo & Moba                   3    0   1   2     2    5   −3     1
17 Binga Whitecottons              3    0   1   2     1    6   −5     1

Code: Select all
Nationals II

Balamba Lime Greens (BLG) 1–2 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Manono Amateurs (MAA) 1–1 Sunderbrough (SUN)
FC Bulungu (FCB) 0–1 The Kasongo Jungle (TKJ)
Miabi Lacers (MIL) 1–2 Gbadolite Town (GBT)
Kalima FC (KFC) 5–4 Basoko City (BAC)
Congo Bay Warriors (CBW) 1–3 Buta Sporting Department (BSD)
Portuguese Settlers (POS) 0–0 AFC Kimpese (AFK)
The Three Flowers (TTF) 2–1 Oicha FC (OFC)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalima FC                         3    3   0   0     8    4   +4     9
 2 Sunderbrough                      3    2   1   0     5    3   +2     7
 3 Manono Amateurs                   3    2   1   0     3    1   +2     7
 4 Kananga Saint-Mannor              2    2   0   0     3    1   +2     6
 5 Miabi Lacers                      3    2   0   1     6    5   +1     6
 6 The Kasongo Jungle                3    2   0   1     2    1   +1     6
 7 Portuguese Settlers               3    1   2   0     6    5   +1     5
 8 FC Bulungu                        3    1   1   1     4    2   +2     4
 9 The Three Flowers                 2    1   1   0     6    5   +1     4
10 AFC Kimpese                       3    1   1   1     2    3   −1     4
11 Buta Sporting Department          3    1   0   2     6    6    0     3
12 Congo Bay Warriors                3    1   0   2     7    9   −2     3
13 Gbadolite Town                    3    1   0   2     2    5   −3     3
14 Basoko City                       3    0   1   2     5    7   −2     1
15 Mweka Village                     2    0   0   2     2    4   −2     0
16 Oicha FC                          3    0   0   3     6    9   −3     0
17 Balamba Lime Greens               3    0   0   3     1    4   −3   
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sat Feb 22, 2020 6:54 am

S5MD4: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Mwene-Ditu Town (MDT) 0–3 Likasi Lapdogs (LIL)
Kananga FC (KFC) 3–1 Lubumbashi AFC (LAF)
Goma United (GOU) 0–0 Kinshasa FC (KFC)
Kisangani City (KIC) 0–3 Tshikapa FC (TFC)
Kolwezi City (KOC) 4–0 Bukavu City (BUC)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kananga FC               4    4   0   0    11    3   +8    12
 2 Kolwezi City             4    3   0   1     7    3   +4     9
 3 Mwene-Ditu Town          4    2   1   1     7    4   +3     7
 4 Likasi Lapdogs           4    2   1   1     5    4   +1     7
 5 Goma United              4    1   2   1     3    3    0     5
 6 Lubumbashi AFC           4    1   2   1     4    5   −1     5
 7 Kinshasa FC              4    1   1   2     6    6    0     4
 8 Tshikapa FC              4    1   0   3     4    4    0     3
 9 Bukavu City              4    0   2   2     4   11   −7     2
10 Kisangani City           4    0   1   3     3   11   −8     1


Code: Select all
Championship

Bandundu Field (BAF) 1–0 Butembo Rangers (BUR)
Kikwit FC (KFC) 2–2 Bunia United (BUU)
Matadi City (MAC) 1–0 Uvira Fireflies (UVF)
Mbandaka Athletic (MBA) 0–3 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Boma Bombers (BOB) 6–2 Kindu FC (KFC)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kikwit FC                  4    2   2   0     7    4   +3     8
 2 Bandundu Field             4    2   2   0     5    3   +2     8
 3 Mbuji-Mayi Town            4    2   1   1     6    2   +4     7
 4 Mbandaka Athletic          4    2   1   1     7    8   −1     7
 5 Bunia United               4    1   2   1     5    5    0     5
 6 Boma Bombers               4    1   1   2    13   11   +2     4
 7 Butembo Rangers            4    1   1   2     3    4   −1     4
 8 Matadi City                4    1   1   2     5    8   −3     4
 9 Kindu FC                   4    1   1   2     5    9   −4     4
10 Uvira Fireflies            4    1   0   3     4    6   −2     3

Code: Select all
League 1

Baraka 'Bama (BAB) 3–2 Gemena United (GEU)
Kalemie AFC (KFC) 1–0 Kipushi Coyotes (KIC)
Beni City (BEC) 2–0 Bumba FC (BFC)
Kabinda AFC (KAA) 2–1 Kamina City (KAC)
Gandajika Wanderers (GAW) 2–1 Mbanza-Ngungu Town (MNT)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Gandajika Wanderers          4    3   1   0     7    1   +6    10
 2 Beni City                    4    2   1   1     5    3   +2     7
 3 Kalemie AFC                  4    2   1   1     4    3   +1     7
 4 Mbanza-Ngungu Town           4    2   0   2     7    5   +2     6
 5 Kabinda AFC                  4    2   0   2     4    5   −1     6
 6 Gemena United                4    1   2   1     5    5    0     5
 7 Kipushi Coyotes              4    1   2   1     2    2    0     5
 8 Bumba FC                     4    1   1   2     1    3   −2     4
 9 Baraka 'Bama                 4    1   0   3     3    9   −6     3
10 Kamina City                  4    0   2   2     4    6   −2     2


Code: Select all
Nationals I

Lodgefield East (LOE) 1–2 Kambove Brook (KAB)
Binga Whitecottons (BIW) 1–1 Lower Rutshuru (LOR)
Bukama Sports (BUS) 1–2 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Mulongo Companions (MUC) 3–1 Lisala LBR (LIL)
Muanda United (MUU) 0–2 Idiofa Bridge (IDB)
Kaniama Hams (KAH) 3–2 Kongolo (KON)
Ilebo Development (ILD) 1–2 Katwa Town (KAT)
Inkisi PV (INP) 1–1 Tshilenge (TSH)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Katwa Town                      4    4   0   0     8    4   +4    12
 2 Idiofa Bridge                   4    3   1   0     6    0   +6    10
 3 Lodgefield East                 4    3   0   1     8    5   +3     9
 4 Lower Rutshuru                  4    2   1   1     8    6   +2     7
 5 Bakwa-Kalonji Athletic          4    2   1   1     6    5   +1     7
 6 Kaniama Hams                    4    2   1   1     4    3   +1     7
 7 Kambove Brook                   3    2   0   1     7    6   +1     6
 8 Mulongo Companions              4    1   2   1     5    4   +1     5
 9 Tshilenge                       4    1   2   1     3    3    0     5
10 Ilebo Development               3    1   1   1     3    3    0     4
11 Bukama Sports                   4    1   1   2     3    4   −1     4
12 Inkisi PV                       3    0   2   1     1    2   −1     2
13 Kongolo                         4    0   2   2     5    7   −2     2
14 Lisala LBR                      4    0   2   2     4    7   −3     2
15 Binga Whitecottons              4    0   2   2     2    7   −5     2
16 Kabalo & Moba                   3    0   1   2     2    5   −3     1
17 Muanda United                   4    0   1   3     3    7   −4     1

Code: Select all
Nationals II

AFC Kimpese (AFK) 0–4 The Three Flowers (TTF)
Buta Sporting Department (BSD) 1–1 Portuguese Settlers (POS)
Basoko City (BAC) 3–1 Congo Bay Warriors (CBW)
Gbadolite Town (GBT) 0–1 Kalima FC (KFC)
The Kasongo Jungle (TKJ) 0–0 Miabi Lacers (MIL)
Sunderbrough (SUN) 0–3 FC Bulungu (FCB)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 3–2 Manono Amateurs (MAA)
Mweka Village (MWV) 3–2 Balamba Lime Greens (BLG)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalima FC                         4    4   0   0     9    4   +5    12
 2 Kananga Saint-Mannor              3    3   0   0     6    3   +3     9
 3 The Three Flowers                 3    2   1   0    10    5   +5     7
 4 FC Bulungu                        4    2   1   1     7    2   +5     7
 5 Miabi Lacers                      4    2   1   1     6    5   +1     7
 6 Manono Amateurs                   4    2   1   1     5    4   +1     7
 7 The Kasongo Jungle                4    2   1   1     2    1   +1     7
 8 Sunderbrough                      4    2   1   1     5    6   −1     7
 9 Portuguese Settlers               4    1   3   0     7    6   +1     6
10 Basoko City                       4    1   1   2     8    8    0     4
11 Buta Sporting Department          4    1   1   2     7    7    0     4
12 AFC Kimpese                       4    1   1   2     2    7   −5     4
13 Mweka Village                     3    1   0   2     5    6   −1     3
14 Congo Bay Warriors                4    1   0   3     8   12   −4     3
15 Gbadolite Town                    4    1   0   3     2    6   −4     3
16 Oicha FC                          3    0   0   3     6    9   −3     0
17 Balamba Lime Greens               4    0   0   4     3    7   −4     0
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sat Feb 22, 2020 7:56 am

S5MD5: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Bukavu City (BUC) 0–1 Mwene-Ditu Town (MDT)
Tshikapa FC (TFC) 4–0 Kolwezi City (KOC)
Kinshasa FC (KFC) 1–1 Kisangani City (KIC)
Lubumbashi AFC (LAF) 1–2 Goma United (GOU)
Likasi Lapdogs (LIL) 1–1 Kananga FC (KFC)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kananga FC               5    4   1   0    12    4   +8    13
 2 Mwene-Ditu Town          5    3   1   1     8    4   +4    10
 3 Kolwezi City             5    3   0   2     7    7    0     9
 4 Likasi Lapdogs           5    2   2   1     6    5   +1     8
 5 Goma United              5    2   2   1     5    4   +1     8
 6 Tshikapa FC              5    2   0   3     8    4   +4     6
 7 Kinshasa FC              5    1   2   2     7    7    0     5
 8 Lubumbashi AFC           5    1   2   2     5    7   −2     5
 9 Bukavu City              5    0   2   3     4   12   −8     2
   Kisangani City           5    0   2   3     4   12   −8     2


Code: Select all
Championship

Kindu FC (KFC) 2–3 Bandundu Field (BAF)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 1–3 Boma Bombers (BOB)
Uvira Fireflies (UVF) 1–1 Mbandaka Athletic (MBA)
Bunia United (BUU) 2–2 Matadi City (MAC)
Butembo Rangers (BUR) 1–1 Kikwit FC (KFC)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Bandundu Field             5    3   2   0     8    5   +3    11
 2 Kikwit FC                  5    2   3   0     8    5   +3     9
 3 Mbandaka Athletic          5    2   2   1     8    9   −1     8
 4 Boma Bombers               5    2   1   2    16   12   +4     7
 5 Mbuji-Mayi Town            5    2   1   2     7    5   +2     7
 6 Bunia United               5    1   3   1     7    7    0     6
 7 Butembo Rangers            5    1   2   2     4    5   −1     5
 8 Matadi City                5    1   2   2     7   10   −3     5
 9 Uvira Fireflies            5    1   1   3     5    7   −2     4
10 Kindu FC                   5    1   1   3     7   12   −5     4

Code: Select all
League 1

Mbanza-Ngungu Town (MNT) 2–3 Baraka 'Bama (BAB)
Kamina City (KAC) 1–1 Gandajika Wanderers (GAW)
Bumba FC (BFC) 2–1 Kabinda AFC (KAA)
Kipushi Coyotes (KIC) 0–2 Beni City (BEC)
Gemena United (GEU) 0–5 Kalemie AFC (KFC)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Gandajika Wanderers          5    3   2   0     8    2   +6    11
 2 Kalemie AFC                  5    3   1   1     9    3   +6    10
 3 Beni City                    5    3   1   1     7    3   +4    10
 4 Bumba FC                     5    2   1   2     3    4   −1     7
 5 Mbanza-Ngungu Town           5    2   0   3     9    8   +1     6
 6 Kabinda AFC                  5    2   0   3     5    7   −2     6
 7 Baraka 'Bama                 5    2   0   3     6   11   −5     6
 8 Kipushi Coyotes              5    1   2   2     2    4   −2     5
 9 Gemena United                5    1   2   2     5   10   −5     5
10 Kamina City                  5    0   3   2     5    7   −2     3


Code: Select all
Nationals I

Katwa Town (KAT) 0–1 Inkisi PV (INP)
Kongolo (KON) 2–2 Ilebo Development (ILD)
Idiofa Bridge (IDB) 5–6 Kaniama Hams (KAH)
Lisala LBR (LIL) 2–3 Muanda United (MUU)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 2–2 Mulongo Companions (MUC)
Lower Rutshuru (LOR) 1–0 Bukama Sports (BUS)
Kambove Brook (KAB) 2–0 Binga Whitecottons (BIW)
Kabalo & Moba (K&M) 0–0 Lodgefield East (LOE)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Katwa Town                      5    4   0   1     8    5   +3    12
 2 Idiofa Bridge                   5    3   1   1    11    6   +5    10
 3 Lower Rutshuru                  5    3   1   1     9    6   +3    10
 4 Lodgefield East                 5    3   1   1     8    5   +3    10
 5 Kaniama Hams                    5    3   1   1    10    8   +2    10
 6 Kambove Brook                   4    3   0   1     9    6   +3     9
 7 Bakwa-Kalonji Athletic          5    2   2   1     8    7   +1     8
 8 Mulongo Companions              5    1   3   1     7    6   +1     6
 9 Ilebo Development               4    1   2   1     5    5    0     5
10 Tshilenge                       4    1   2   1     3    3    0     5
11 Inkisi PV                       4    1   2   1     2    2    0     5
12 Bukama Sports                   5    1   1   3     3    5   −2     4
13 Muanda United                   5    1   1   3     6    9   −3     4
14 Kongolo                         5    0   3   2     7    9   −2     3
15 Kabalo & Moba                   4    0   2   2     2    5   −3     2
16 Lisala LBR                      5    0   2   3     6   10   −4     2
17 Binga Whitecottons              5    0   2   3     2    9   −7     2

Code: Select all
Nationals II

Manono Amateurs (MAA) 3–0 Mweka Village (MWV)
FC Bulungu (FCB) 1–0 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Miabi Lacers (MIL) 2–4 Sunderbrough (SUN)
Kalima FC (KFC) 0–0 The Kasongo Jungle (TKJ)
Congo Bay Warriors (CBW) 1–1 Gbadolite Town (GBT)
Portuguese Settlers (POS) 1–0 Basoko City (BAC)
The Three Flowers (TTF) 0–2 Buta Sporting Department (BSD)
Oicha FC (OFC) 5–2 AFC Kimpese (AFK)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalima FC                         5    4   1   0     9    4   +5    13
 2 FC Bulungu                        5    3   1   1     8    2   +6    10
 3 Manono Amateurs                   5    3   1   1     8    4   +4    10
 4 Sunderbrough                      5    3   1   1     9    8   +1    10
 5 Portuguese Settlers               5    2   3   0     8    6   +2     9
 6 Kananga Saint-Mannor              4    3   0   1     6    4   +2     9
 7 The Kasongo Jungle                5    2   2   1     2    1   +1     8
 8 The Three Flowers                 4    2   1   1    10    7   +3     7
 9 Buta Sporting Department          5    2   1   2     9    7   +2     7
10 Miabi Lacers                      5    2   1   2     8    9   −1     7
11 Basoko City                       5    1   1   3     8    9   −1     4
12 Congo Bay Warriors                5    1   1   3     9   13   −4     4
13 Gbadolite Town                    5    1   1   3     3    7   −4     4
14 AFC Kimpese                       5    1   1   3     4   12   −8     4
15 Oicha FC                          4    1   0   3    11   11    0     3
16 Mweka Village                     4    1   0   3     5    9   −4     3
17 Balamba Lime Greens               4    0   0   4     3    7   −4     0
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sat Feb 22, 2020 8:11 am

S5MD6: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Mwene-Ditu Town (MDT) 2–2 Kananga FC (KFC)
Goma United (GOU) 0–1 Likasi Lapdogs (LIL)
Kisangani City (KIC) 0–2 Lubumbashi AFC (LAF)
Kolwezi City (KOC) 1–2 Kinshasa FC (KFC)
Bukavu City (BUC) 2–5 Tshikapa FC (TFC)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kananga FC               6    4   2   0    14    6   +8    14
 2 Mwene-Ditu Town          6    3   2   1    10    6   +4    11
 3 Likasi Lapdogs           6    3   2   1     7    5   +2    11
 4 Tshikapa FC              6    3   0   3    13    6   +7     9
 5 Kolwezi City             6    3   0   3     8    9   −1     9
 6 Kinshasa FC              6    2   2   2     9    8   +1     8
 7 Lubumbashi AFC           6    2   2   2     7    7    0     8
 8 Goma United              6    2   2   2     5    5    0     8
 9 Kisangani City           6    0   2   4     4   14  −10     2
10 Bukavu City              6    0   2   4     6   17  −11     2


Code: Select all
Championship

Bandundu Field (BAF) 1–1 Kikwit FC (KFC)
Matadi City (MAC) 4–5 Butembo Rangers (BUR)
Mbandaka Athletic (MBA) 2–2 Bunia United (BUU)
Boma Bombers (BOB) 1–1 Uvira Fireflies (UVF)
Kindu FC (KFC) 2–0 Mbuji-Mayi Town (MMT)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Bandundu Field             6    3   3   0     9    6   +3    12
 2 Kikwit FC                  6    2   4   0     9    6   +3    10
 3 Mbandaka Athletic          6    2   3   1    10   11   −1     9
 4 Boma Bombers               6    2   2   2    17   13   +4     8
 5 Butembo Rangers            6    2   2   2     9    9    0     8
 6 Bunia United               6    1   4   1     9    9    0     7
 7 Mbuji-Mayi Town            6    2   1   3     7    7    0     7
 8 Kindu FC                   6    2   1   3     9   12   −3     7
 9 Uvira Fireflies            6    1   2   3     6    8   −2     5
10 Matadi City                6    1   2   3    11   15   −4     5

Code: Select all
League 1

Baraka 'Bama (BAB) 1–2 Kalemie AFC (KFC)
Beni City (BEC) 0–4 Gemena United (GEU)
Kabinda AFC (KAA) 1–3 Kipushi Coyotes (KIC)
Gandajika Wanderers (GAW) 1–1 Bumba FC (BFC)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 2–2 Kamina City (KAC)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalemie AFC                  6    4   1   1    11    4   +7    13
 2 Gandajika Wanderers          6    3   3   0     9    3   +6    12
 3 Beni City                    6    3   1   2     7    7    0    10
 4 Kipushi Coyotes              6    2   2   2     5    5    0     8
 5 Gemena United                6    2   2   2     9   10   −1     8
 6 Bumba FC                     6    2   2   2     4    5   −1     8
 7 Mbanza-Ngungu Town           6    2   1   3    11   10   +1     7
 8 Kabinda AFC                  6    2   0   4     6   10   −4     6
 9 Baraka 'Bama                 6    2   0   4     7   13   −6     6
10 Kamina City                  6    0   4   2     7    9   −2     4


Code: Select all
Nationals I

Binga Whitecottons (BIW) 1–2 Kabalo & Moba (K&M)
Bukama Sports (BUS) 1–2 Kambove Brook (KAB)
Mulongo Companions (MUC) 0–0 Lower Rutshuru (LOR)
Muanda United (MUU) 1–0 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Kaniama Hams (KAH) 1–0 Lisala LBR (LIL)
Ilebo Development (ILD) 2–1 Idiofa Bridge (IDB)
Inkisi PV (INP) 1–1 Kongolo (KON)
Tshilenge (TSH) 0–0 Katwa Town (KAT)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kaniama Hams                    6    4   1   1    11    8   +3    13
 2 Katwa Town                      6    4   1   1     8    5   +3    13
 3 Kambove Brook                   5    4   0   1    11    7   +4    12
 4 Lower Rutshuru                  6    3   2   1     9    6   +3    11
 5 Idiofa Bridge                   6    3   1   2    12    8   +4    10
 6 Lodgefield East                 5    3   1   1     8    5   +3    10
 7 Ilebo Development               5    2   2   1     7    6   +1     8
 8 Bakwa-Kalonji Athletic          6    2   2   2     8    8    0     8
 9 Mulongo Companions              6    1   4   1     7    6   +1     7
10 Muanda United                   6    2   1   3     7    9   −2     7
11 Inkisi PV                       5    1   3   1     3    3    0     6
   Tshilenge                       5    1   3   1     3    3    0     6
13 Kabalo & Moba                   5    1   2   2     4    6   −2     5
14 Kongolo                         6    0   4   2     8   10   −2     4
15 Bukama Sports                   6    1   1   4     4    7   −3     4
16 Lisala LBR                      6    0   2   4     6   11   −5     2
17 Binga Whitecottons              6    0   2   4     3   11   −8     2

Code: Select all
Nationals II

Buta Sporting Department (BSD) 3–1 Oicha FC (OFC)
Basoko City (BAC) 0–2 The Three Flowers (TTF)
Gbadolite Town (GBT) 1–0 Portuguese Settlers (POS)
The Kasongo Jungle (TKJ) 0–1 Congo Bay Warriors (CBW)
Sunderbrough (SUN) 0–0 Kalima FC (KFC)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 0–1 Miabi Lacers (MIL)
Mweka Village (MWV) 1–2 FC Bulungu (FCB)
Balamba Lime Greens (BLG) 1–2 Manono Amateurs (MAA)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalima FC                         6    4   2   0     9    4   +5    14
 2 FC Bulungu                        6    4   1   1    10    3   +7    13
 3 Manono Amateurs                   6    4   1   1    10    5   +5    13
 4 Sunderbrough                      6    3   2   1     9    8   +1    11
 5 The Three Flowers                 5    3   1   1    12    7   +5    10
 6 Buta Sporting Department          6    3   1   2    12    8   +4    10
 7 Miabi Lacers                      6    3   1   2     9    9    0    10
 8 Portuguese Settlers               6    2   3   1     8    7   +1     9
 9 Kananga Saint-Mannor              5    3   0   2     6    5   +1     9
10 The Kasongo Jungle                6    2   2   2     2    2    0     8
11 Congo Bay Warriors                6    2   1   3    10   13   −3     7
12 Gbadolite Town                    6    2   1   3     4    7   −3     7
13 Basoko City                       6    1   1   4     8   11   −3     4
14 AFC Kimpese                       5    1   1   3     4   12   −8     4
15 Oicha FC                          5    1   0   4    12   14   −2     3
16 Mweka Village                     5    1   0   4     6   11   −5     3
17 Balamba Lime Greens               5    0   0   5     4    9   −5     0
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sat Feb 22, 2020 12:47 pm

S5MD7: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Tshikapa FC (TFC) 0–1 Mwene-Ditu Town (MDT)
Kinshasa FC (KFC) 1–0 Bukavu City (BUC)
Lubumbashi AFC (LAF) 1–1 Kolwezi City (KOC)
Likasi Lapdogs (LIL) 1–3 Kisangani City (KIC)
Kananga FC (KFC) 0–4 Goma United (GOU)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Mwene-Ditu Town          7    4   2   1    11    6   +5    14
 2 Kananga FC               7    4   2   1    14   10   +4    14
 3 Goma United              7    3   2   2     9    5   +4    11
 4 Kinshasa FC              7    3   2   2    10    8   +2    11
 5 Likasi Lapdogs           7    3   2   2     8    8    0    11
 6 Kolwezi City             7    3   1   3     9   10   −1    10
 7 Tshikapa FC              7    3   0   4    13    7   +6     9
 8 Lubumbashi AFC           7    2   3   2     8    8    0     9
 9 Kisangani City           7    1   2   4     7   15   −8     5
10 Bukavu City              7    0   2   5     6   18  −12     2


Code: Select all
Championship

Mbuji-Mayi Town (MMT) 0–1 Bandundu Field (BAF)
Uvira Fireflies (UVF) 1–0 Kindu FC (KFC)
Bunia United (BUU) 0–0 Boma Bombers (BOB)
Butembo Rangers (BUR) 1–0 Mbandaka Athletic (MBA)
Kikwit FC (KFC) 2–0 Matadi City (MAC)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Bandundu Field             7    4   3   0    10    6   +4    15
 2 Kikwit FC                  7    3   4   0    11    6   +5    13
 3 Butembo Rangers            7    3   2   2    10    9   +1    11
 4 Boma Bombers               7    2   3   2    17   13   +4     9
 5 Mbandaka Athletic          7    2   3   2    10   12   −2     9
 6 Bunia United               7    1   5   1     9    9    0     8
 7 Uvira Fireflies            7    2   2   3     7    8   −1     8
 8 Mbuji-Mayi Town            7    2   1   4     7    8   −1     7
 9 Kindu FC                   7    2   1   4     9   13   −4     7
10 Matadi City                7    1   2   4    11   17   −6     5

Code: Select all
League 1

Kamina City (KAC) 1–1 Baraka 'Bama (BAB)
Bumba FC (BFC) 0–0 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Kipushi Coyotes (KIC) 3–1 Gandajika Wanderers (GAW)
Gemena United (GEU) 3–4 Kabinda AFC (KAA)
Kalemie AFC (KFC) 1–0 Beni City (BEC)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalemie AFC                  7    5   1   1    12    4   +8    16
 2 Gandajika Wanderers          7    3   3   1    10    6   +4    12
 3 Kipushi Coyotes              7    3   2   2     8    6   +2    11
 4 Beni City                    7    3   1   3     7    8   −1    10
 5 Bumba FC                     7    2   3   2     4    5   −1     9
 6 Kabinda AFC                  7    3   0   4    10   13   −3     9
 7 Mbanza-Ngungu Town           7    2   2   3    11   10   +1     8
 8 Gemena United                7    2   2   3    12   14   −2     8
 9 Baraka 'Bama                 7    2   1   4     8   14   −6     7
10 Kamina City                  7    0   5   2     8   10   −2     5


Code: Select all
Nationals I

Kongolo (KON) 1–0 Tshilenge (TSH)
Idiofa Bridge (IDB) 0–1 Inkisi PV (INP)
Lisala LBR (LIL) 8–2 Ilebo Development (ILD)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 0–0 Kaniama Hams (KAH)
Lower Rutshuru (LOR) 4–3 Muanda United (MUU)
Kambove Brook (KAB) 4–1 Mulongo Companions (MUC)
Kabalo & Moba (K&M) 2–0 Bukama Sports (BUS)
Lodgefield East (LOE) 1–0 Binga Whitecottons (BIW)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kambove Brook                   6    5   0   1    15    8   +7    15
 2 Lower Rutshuru                  7    4   2   1    13    9   +4    14
 3 Kaniama Hams                    7    4   2   1    11    8   +3    14
 4 Lodgefield East                 6    4   1   1     9    5   +4    13
 5 Katwa Town                      6    4   1   1     8    5   +3    13
 6 Idiofa Bridge                   7    3   1   3    12    9   +3    10
 7 Inkisi PV                       6    2   3   1     4    3   +1     9
 8 Bakwa-Kalonji Athletic          7    2   3   2     8    8    0     9
 9 Kabalo & Moba                   6    2   2   2     6    6    0     8
10 Ilebo Development               6    2   2   2     9   14   −5     8
11 Kongolo                         7    1   4   2     9   10   −1     7
12 Mulongo Companions              7    1   4   2     8   10   −2     7
13 Muanda United                   7    2   1   4    10   13   −3     7
14 Tshilenge                       6    1   3   2     3    4   −1     6
15 Lisala LBR                      7    1   2   4    14   13   +1     5
16 Bukama Sports                   7    1   1   5     4    9   −5     4
17 Binga Whitecottons              7    0   2   5     3   12   −9     2

Code: Select all
Nationals II

FC Bulungu (FCB) 0–1 Balamba Lime Greens (BLG)
Miabi Lacers (MIL) 2–2 Mweka Village (MWV)
Kalima FC (KFC) 2–1 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Congo Bay Warriors (CBW) 1–1 Sunderbrough (SUN)
Portuguese Settlers (POS) 3–1 The Kasongo Jungle (TKJ)
The Three Flowers (TTF) 2–3 Gbadolite Town (GBT)
Oicha FC (OFC) 2–1 Basoko City (BAC)
AFC Kimpese (AFK) 0–1 Buta Sporting Department (BSD)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalima FC                         7    5   2   0    11    5   +6    17
 2 FC Bulungu                        7    4   1   2    10    4   +6    13
 3 Buta Sporting Department          7    4   1   2    13    8   +5    13
 4 Manono Amateurs                   6    4   1   1    10    5   +5    13
 5 Portuguese Settlers               7    3   3   1    11    8   +3    12
 6 Sunderbrough                      7    3   3   1    10    9   +1    12
 7 Miabi Lacers                      7    3   2   2    11   11    0    11
 8 The Three Flowers                 6    3   1   2    14   10   +4    10
 9 Gbadolite Town                    7    3   1   3     7    9   −2    10
10 Kananga Saint-Mannor              6    3   0   3     7    7    0     9
11 The Kasongo Jungle                7    2   2   3     3    5   −2     8
12 Congo Bay Warriors                7    2   2   3    11   14   −3     8
13 Oicha FC                          6    2   0   4    14   15   −1     6
14 Basoko City                       7    1   1   5     9   13   −4     4
15 Mweka Village                     6    1   1   4     8   13   −5     4
16 AFC Kimpese                       6    1   1   4     4   13   −9     4
17 Balamba Lime Greens               6    1   0   5     5    9   −4     3
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sat Feb 22, 2020 1:16 pm

S5MD8: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Mwene-Ditu Town (MDT) 1–1 Goma United (GOU)
Kisangani City (KIC) 1–2 Kananga FC (KFC)
Kolwezi City (KOC) 1–2 Likasi Lapdogs (LIL)
Bukavu City (BUC) 1–1 Lubumbashi AFC (LAF)
Tshikapa FC (TFC) 1–4 Kinshasa FC (KFC)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kananga FC               8    5   2   1    16   11   +5    17
 2 Mwene-Ditu Town          8    4   3   1    12    7   +5    15
 3 Kinshasa FC              8    4   2   2    14    9   +5    14
 4 Likasi Lapdogs           8    4   2   2    10    9   +1    14
 5 Goma United              8    3   3   2    10    6   +4    12
 6 Lubumbashi AFC           8    2   4   2     9    9    0    10
 7 Kolwezi City             8    3   1   4    10   12   −2    10
 8 Tshikapa FC              8    3   0   5    14   11   +3     9
 9 Kisangani City           8    1   2   5     8   17   −9     5
10 Bukavu City              8    0   3   5     7   19  −12     3


Code: Select all
Championship

Bandundu Field (BAF) 0–0 Matadi City (MAC)
Mbandaka Athletic (MBA) 1–4 Kikwit FC (KFC)
Boma Bombers (BOB) 1–1 Butembo Rangers (BUR)
Kindu FC (KFC) 5–2 Bunia United (BUU)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 2–1 Uvira Fireflies (UVF)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kikwit FC                  8    4   4   0    15    7   +8    16
 2 Bandundu Field             8    4   4   0    10    6   +4    16
 3 Butembo Rangers            8    3   3   2    11   10   +1    12
 4 Boma Bombers               8    2   4   2    18   14   +4    10
 5 Mbuji-Mayi Town            8    3   1   4     9    9    0    10
 6 Kindu FC                   8    3   1   4    14   15   −1    10
 7 Mbandaka Athletic          8    2   3   3    11   16   −5     9
 8 Uvira Fireflies            8    2   2   4     8   10   −2     8
 9 Bunia United               8    1   5   2    11   14   −3     8
10 Matadi City                8    1   3   4    11   17   −6     6

Code: Select all
League 1

Baraka 'Bama (BAB) 1–2 Beni City (BEC)
Kabinda AFC (KAA) 1–1 Kalemie AFC (KFC)
Gandajika Wanderers (GAW) 3–0 Gemena United (GEU)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 2–2 Kipushi Coyotes (KIC)
Kamina City (KAC) 3–3 Bumba FC (BFC)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalemie AFC                  8    5   2   1    13    5   +8    17
 2 Gandajika Wanderers          8    4   3   1    13    6   +7    15
 3 Beni City                    8    4   1   3     9    9    0    13
 4 Kipushi Coyotes              8    3   3   2    10    8   +2    12
 5 Bumba FC                     8    2   4   2     7    8   −1    10
 6 Kabinda AFC                  8    3   1   4    11   14   −3    10
 7 Mbanza-Ngungu Town           8    2   3   3    13   12   +1     9
 8 Gemena United                8    2   2   4    12   17   −5     8
 9 Baraka 'Bama                 8    2   1   5     9   16   −7     7
10 Kamina City                  8    0   6   2    11   13   −2     6


Code: Select all
Nationals I

Bukama Sports (BUS) 1–0 Lodgefield East (LOE)
Mulongo Companions (MUC) 1–0 Kabalo & Moba (K&M)
Muanda United (MUU) 1–4 Kambove Brook (KAB)
Kaniama Hams (KAH) 1–3 Lower Rutshuru (LOR)
Ilebo Development (ILD) 1–1 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Inkisi PV (INP) 1–2 Lisala LBR (LIL)
Tshilenge (TSH) 0–0 Idiofa Bridge (IDB)
Katwa Town (KAT) 2–0 Kongolo (KON)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kambove Brook                   7    6   0   1    19    9  +10    18
 2 Lower Rutshuru                  8    5   2   1    16   10   +6    17
 3 Katwa Town                      7    5   1   1    10    5   +5    16
 4 Kaniama Hams                    8    4   2   2    12   11   +1    14
 5 Lodgefield East                 7    4   1   2     9    6   +3    13
 6 Idiofa Bridge                   8    3   2   3    12    9   +3    11
 7 Bakwa-Kalonji Athletic          8    2   4   2     9    9    0    10
 8 Mulongo Companions              8    2   4   2     9   10   −1    10
 9 Inkisi PV                       7    2   3   2     5    5    0     9
10 Ilebo Development               7    2   3   2    10   15   −5     9
11 Lisala LBR                      8    2   2   4    16   14   +2     8
12 Kabalo & Moba                   7    2   2   3     6    7   −1     8
13 Tshilenge                       7    1   4   2     3    4   −1     7
14 Kongolo                         8    1   4   3     9   12   −3     7
15 Bukama Sports                   8    2   1   5     5    9   −4     7
16 Muanda United                   8    2   1   5    11   17   −6     7
17 Binga Whitecottons              7    0   2   5     3   12   −9     2

Code: Select all
Nationals II

Basoko City (BAC) 0–0 AFC Kimpese (AFK)
Gbadolite Town (GBT) 0–1 Oicha FC (OFC)
The Kasongo Jungle (TKJ) 0–1 The Three Flowers (TTF)
Sunderbrough (SUN) 0–2 Portuguese Settlers (POS)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 0–1 Congo Bay Warriors (CBW)
Mweka Village (MWV) 1–1 Kalima FC (KFC)
Balamba Lime Greens (BLG) 4–3 Miabi Lacers (MIL)
Manono Amateurs (MAA) 0–0 FC Bulungu (FCB)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalima FC                         8    5   3   0    12    6   +6    18
 2 Portuguese Settlers               8    4   3   1    13    8   +5    15
 3 FC Bulungu                        8    4   2   2    10    4   +6    14
 4 Manono Amateurs                   7    4   2   1    10    5   +5    14
 5 The Three Flowers                 7    4   1   2    15   10   +5    13
 6 Buta Sporting Department          7    4   1   2    13    8   +5    13
 7 Sunderbrough                      8    3   3   2    10   11   −1    12
 8 Miabi Lacers                      8    3   2   3    14   15   −1    11
 9 Congo Bay Warriors                8    3   2   3    12   14   −2    11
10 Gbadolite Town                    8    3   1   4     7   10   −3    10
11 Oicha FC                          7    3   0   4    15   15    0     9
12 Kananga Saint-Mannor              7    3   0   4     7    8   −1     9
13 The Kasongo Jungle                8    2   2   4     3    6   −3     8
14 Balamba Lime Greens               7    2   0   5     9   12   −3     6
15 Basoko City                       8    1   2   5     9   13   −4     5
16 Mweka Village                     7    1   2   4     9   14   −5     5
17 AFC Kimpese                       7    1   2   4     4   13   −9     5
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sat Feb 22, 2020 2:03 pm

S5MD9: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Kinshasa FC (KFC) 0–0 Mwene-Ditu Town (MDT)
Lubumbashi AFC (LAF) 0–0 Tshikapa FC (TFC)
Likasi Lapdogs (LIL) 1–3 Bukavu City (BUC)
Kananga FC (KFC) 2–3 Kolwezi City (KOC)
Goma United (GOU) 1–0 Kisangani City (KIC)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kananga FC               9    5   2   2    18   14   +4    17
 2 Mwene-Ditu Town          9    4   4   1    12    7   +5    16
 3 Kinshasa FC              9    4   3   2    14    9   +5    15
 4 Goma United              9    4   3   2    11    6   +5    15
 5 Likasi Lapdogs           9    4   2   3    11   12   −1    14
 6 Kolwezi City             9    4   1   4    13   14   −1    13
 7 Lubumbashi AFC           9    2   5   2     9    9    0    11
 8 Tshikapa FC              9    3   1   5    14   11   +3    10
 9 Bukavu City              9    1   3   5    10   20  −10     6
10 Kisangani City           9    1   2   6     8   18  −10     5


Code: Select all
Championship

Uvira Fireflies (UVF) 1–0 Bandundu Field (BAF)
Bunia United (BUU) 0–3 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Butembo Rangers (BUR) 2–1 Kindu FC (KFC)
Kikwit FC (KFC) 0–2 Boma Bombers (BOB)
Matadi City (MAC) 2–2 Mbandaka Athletic (MBA)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kikwit FC                  9    4   4   1    15    9   +6    16
 2 Bandundu Field             9    4   4   1    10    7   +3    16
 3 Butembo Rangers            9    4   3   2    13   11   +2    15
 4 Boma Bombers               9    3   4   2    20   14   +6    13
 5 Mbuji-Mayi Town            9    4   1   4    12    9   +3    13
 6 Uvira Fireflies            9    3   2   4     9   10   −1    11
 7 Kindu FC                   9    3   1   5    15   17   −2    10
 8 Mbandaka Athletic          9    2   4   3    13   18   −5    10
 9 Bunia United               9    1   5   3    11   17   −6     8
10 Matadi City                9    1   4   4    13   19   −6     7

Code: Select all
League 1

Bumba FC (BFC) 1–1 Baraka 'Bama (BAB)
Kipushi Coyotes (KIC) 3–0 Kamina City (KAC)
Gemena United (GEU) 1–4 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Kalemie AFC (KFC) 4–1 Gandajika Wanderers (GAW)
Beni City (BEC) 2–2 Kabinda AFC (KAA)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalemie AFC                  9    6   2   1    17    6  +11    20
 2 Kipushi Coyotes              9    4   3   2    13    8   +5    15
 3 Gandajika Wanderers          9    4   3   2    14   10   +4    15
 4 Beni City                    9    4   2   3    11   11    0    14
 5 Mbanza-Ngungu Town           9    3   3   3    17   13   +4    12
 6 Bumba FC                     9    2   5   2     8    9   −1    11
 7 Kabinda AFC                  9    3   2   4    13   16   −3    11
 8 Baraka 'Bama                 9    2   2   5    10   17   −7     8
 9 Gemena United                9    2   2   5    13   21   −8     8
10 Kamina City                  9    0   6   3    11   16   −5     6


Code: Select all
Nationals I

Idiofa Bridge (IDB) 1–0 Katwa Town (KAT)
Lisala LBR (LIL) 1–2 Tshilenge (TSH)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 0–2 Inkisi PV (INP)
Lower Rutshuru (LOR) 1–1 Ilebo Development (ILD)
Kambove Brook (KAB) 2–4 Kaniama Hams (KAH)
Kabalo & Moba (K&M) 0–2 Muanda United (MUU)
Lodgefield East (LOE) 0–3 Mulongo Companions (MUC)
Binga Whitecottons (BIW) 0–2 Bukama Sports (BUS)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kambove Brook                   8    6   0   2    21   13   +8    18
 2 Lower Rutshuru                  9    5   3   1    17   11   +6    18
 3 Kaniama Hams                    9    5   2   2    16   13   +3    17
 4 Katwa Town                      8    5   1   2    10    6   +4    16
 5 Idiofa Bridge                   9    4   2   3    13    9   +4    14
 6 Mulongo Companions              9    3   4   2    12   10   +2    13
 7 Lodgefield East                 8    4   1   3     9    9    0    13
 8 Inkisi PV                       8    3   3   2     7    5   +2    12
 9 Tshilenge                       8    2   4   2     5    5    0    10
10 Bakwa-Kalonji Athletic          9    2   4   3     9   11   −2    10
11 Bukama Sports                   9    3   1   5     7    9   −2    10
12 Muanda United                   9    3   1   5    13   17   −4    10
13 Ilebo Development               8    2   4   2    11   16   −5    10
14 Lisala LBR                      9    2   2   5    17   16   +1     8
15 Kabalo & Moba                   8    2   2   4     6    9   −3     8
16 Kongolo                         8    1   4   3     9   12   −3     7
17 Binga Whitecottons              8    0   2   6     3   14  −11     2

Code: Select all
Nationals II

Miabi Lacers (MIL) 1–2 Manono Amateurs (MAA)
Kalima FC (KFC) 0–2 Balamba Lime Greens (BLG)
Congo Bay Warriors (CBW) 1–2 Mweka Village (MWV)
Portuguese Settlers (POS) 1–3 Kananga Saint-Mannor (KSM)
The Three Flowers (TTF) 2–0 Sunderbrough (SUN)
Oicha FC (OFC) 2–1 The Kasongo Jungle (TKJ)
AFC Kimpese (AFK) 0–4 Gbadolite Town (GBT)
Buta Sporting Department (BSD) 1–3 Basoko City (BAC)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalima FC                         9    5   3   1    12    8   +4    18
 2 Manono Amateurs                   8    5   2   1    12    6   +6    17
 3 The Three Flowers                 8    5   1   2    17   10   +7    16
 4 Portuguese Settlers               9    4   3   2    14   11   +3    15
 5 FC Bulungu                        8    4   2   2    10    4   +6    14
 6 Buta Sporting Department          8    4   1   3    14   11   +3    13
 7 Gbadolite Town                    9    4   1   4    11   10   +1    13
 8 Oicha FC                          8    4   0   4    17   16   +1    12
 9 Kananga Saint-Mannor              8    4   0   4    10    9   +1    12
10 Sunderbrough                      9    3   3   3    10   13   −3    12
11 Miabi Lacers                      9    3   2   4    15   17   −2    11
12 Congo Bay Warriors                9    3   2   4    13   16   −3    11
13 Balamba Lime Greens               8    3   0   5    11   12   −1     9
14 Basoko City                       9    2   2   5    12   14   −2     8
15 Mweka Village                     8    2   2   4    11   15   −4     8
16 The Kasongo Jungle                9    2   2   5     4    8   −4     8
17 AFC Kimpese                       8    1   2   5     4   17  −13     5
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sat Feb 22, 2020 2:46 pm

Season 5 Wrap-up (MD10-18/34)
Cut-off Music


Code: Select all
MD10
Mwene-Ditu Town (MDT) 2–1 Kisangani City (KIC)
Goma United (GOU) 1–0 Kolwezi City (KOC)
Kananga FC (KFC) 4–2 Bukavu City (BUC)
Likasi Lapdogs (LIL) 0–2 Tshikapa FC (TFC)
Lubumbashi AFC (LAF) 1–0 Kinshasa FC (KFC)

MD11
Lubumbashi AFC (LAF) 0–1 Mwene-Ditu Town (MDT)
Kinshasa FC (KFC) 1–0 Likasi Lapdogs (LIL)
Tshikapa FC (TFC) 1–4 Kananga FC (KFC)
Bukavu City (BUC) 1–4 Goma United (GOU)
Kolwezi City (KOC) 0–2 Kisangani City (KIC)

MD12
Mwene-Ditu Town (MDT) 3–2 Kolwezi City (KOC)
Kisangani City (KIC) 4–3 Bukavu City (BUC)
Goma United (GOU) 3–2 Tshikapa FC (TFC)
Kananga FC (KFC) 0–0 Kinshasa FC (KFC)
Likasi Lapdogs (LIL) 1–3 Lubumbashi AFC (LAF)

MD13
Likasi Lapdogs (LIL) 2–5 Mwene-Ditu Town (MDT)
Lubumbashi AFC (LAF) 0–1 Kananga FC (KFC)
Kinshasa FC (KFC) 2–2 Goma United (GOU)
Tshikapa FC (TFC) 1–3 Kisangani City (KIC)
Bukavu City (BUC) 2–3 Kolwezi City (KOC)

MD14
Mwene-Ditu Town (MDT) 2–1 Bukavu City (BUC)
Kolwezi City (KOC) 1–0 Tshikapa FC (TFC)
Kisangani City (KIC) 0–2 Kinshasa FC (KFC)
Goma United (GOU) 0–3 Lubumbashi AFC (LAF)
Kananga FC (KFC) 3–4 Likasi Lapdogs (LIL)

MD15
Kananga FC (KFC) 1–3 Mwene-Ditu Town (MDT)
Likasi Lapdogs (LIL) 2–1 Goma United (GOU)
Lubumbashi AFC (LAF) 0–2 Kisangani City (KIC)
Kinshasa FC (KFC) 0–2 Kolwezi City (KOC)
Tshikapa FC (TFC) 0–0 Bukavu City (BUC)

MD16
Mwene-Ditu Town (MDT) 3–1 Tshikapa FC (TFC)
Bukavu City (BUC) 1–0 Kinshasa FC (KFC)
Kolwezi City (KOC) 1–0 Lubumbashi AFC (LAF)
Kisangani City (KIC) 2–1 Likasi Lapdogs (LIL)
Goma United (GOU) 2–3 Kananga FC (KFC)

MD17
Goma United (GOU) 2–1 Mwene-Ditu Town (MDT)
Kananga FC (KFC) 1–1 Kisangani City (KIC)
Likasi Lapdogs (LIL) 2–1 Kolwezi City (KOC)
Lubumbashi AFC (LAF) 0–0 Bukavu City (BUC)
Kinshasa FC (KFC) 0–4 Tshikapa FC (TFC)

MD18
Mwene-Ditu Town (MDT) 2–0 Kinshasa FC (KFC)
Tshikapa FC (TFC) 0–2 Lubumbashi AFC (LAF)
Bukavu City (BUC) 2–2 Likasi Lapdogs (LIL)
Kolwezi City (KOC) 3–2 Kananga FC (KFC)
Kisangani City (KIC) 2–0 Goma United (GOU)

FINAL TABLE
                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Mwene-Ditu Town         18   12   4   2    34   17  +17    40 | Premier League Winners
 2 Kananga FC              18    9   4   5    37   30   +7    31 | Qualifies for Champion's Chalice
 3 Goma United             18    8   4   6    26   22   +4    28 | Qualifies for Champion's Chalice
 4 Kolwezi City            18    9   1   8    26   26    0    28 | Qualifies for Champion's Chalice
 5 Lubumbashi AFC          18    6   6   6    18   15   +3    24 | Qualifies for Champion's Chalice
 6 Kisangani City          18    7   3   8    25   28   −3    24 | Qualifies for Champion's Chalice
 7 Likasi Lapdogs          18    7   3   8    25   32   −7    24 | Play-offs for Champion's Chalice
 8 Kinshasa FC             18    6   5   7    19   21   −2    23 | Play-offs for Champion's Chalice
 9 Tshikapa FC             18    5   2  11    25   27   −2    17 | Play-offs for Champion's Chalice
10 Bukavu City             18    2   6  10    22   39  −17    12 | Play-offs and Relegation Battle


Code: Select all
Championship

MD10
Bandundu Field (BAF) 0–0 Mbandaka Athletic (MBA)
Matadi City (MAC) 1–0 Boma Bombers (BOB)
Kikwit FC (KFC) 1–0 Kindu FC (KFC)
Butembo Rangers (BUR) 0–2 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Bunia United (BUU) 1–0 Uvira Fireflies (UVF)

MD11
Bunia United (BUU) 2–6 Bandundu Field (BAF)
Uvira Fireflies (UVF) 2–0 Butembo Rangers (BUR)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 1–4 Kikwit FC (KFC)
Kindu FC (KFC) 1–0 Matadi City (MAC)
Boma Bombers (BOB) 2–3 Mbandaka Athletic (MBA)

MD12
Bandundu Field (BAF) 2–3 Boma Bombers (BOB)
Mbandaka Athletic (MBA) 1–0 Kindu FC (KFC)
Matadi City (MAC) 1–3 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Kikwit FC (KFC) 0–1 Uvira Fireflies (UVF)
Butembo Rangers (BUR) 3–1 Bunia United (BUU)

MD13
Butembo Rangers (BUR) 4–1 Bandundu Field (BAF)
Bunia United (BUU) 1–0 Kikwit FC (KFC)
Uvira Fireflies (UVF) 4–2 Matadi City (MAC)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 2–3 Mbandaka Athletic (MBA)
Kindu FC (KFC) 2–0 Boma Bombers (BOB)

MD14
Bandundu Field (BAF) 0–0 Kindu FC (KFC)
Boma Bombers (BOB) 2–2 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Mbandaka Athletic (MBA) 6–2 Uvira Fireflies (UVF)
Matadi City (MAC) 1–1 Bunia United (BUU)
Kikwit FC (KFC) 2–0 Butembo Rangers (BUR)

MD15
Kikwit FC (KFC) 0–1 Bandundu Field (BAF)
Butembo Rangers (BUR) 0–1 Matadi City (MAC)
Bunia United (BUU) 0–3 Mbandaka Athletic (MBA)
Uvira Fireflies (UVF) 0–1 Boma Bombers (BOB)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 2–0 Kindu FC (KFC)

MD16
Bandundu Field (BAF) 1–2 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Kindu FC (KFC) 2–3 Uvira Fireflies (UVF)
Boma Bombers (BOB) 2–0 Bunia United (BUU)
Mbandaka Athletic (MBA) 2–0 Butembo Rangers (BUR)
Matadi City (MAC) 3–1 Kikwit FC (KFC)

MD17
Matadi City (MAC) 4–4 Bandundu Field (BAF)
Kikwit FC (KFC) 0–1 Mbandaka Athletic (MBA)
Butembo Rangers (BUR) 3–1 Boma Bombers (BOB)
Bunia United (BUU) 1–0 Kindu FC (KFC)
Uvira Fireflies (UVF) 1–0 Mbuji-Mayi Town (MMT)

MD18
Bandundu Field (BAF) 3–1 Uvira Fireflies (UVF)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 3–2 Bunia United (BUU)
Kindu FC (KFC) 2–3 Butembo Rangers (BUR)
Boma Bombers (BOB) 3–1 Kikwit FC (KFC)
Mbandaka Athletic (MBA) 0–0 Matadi City (MAC)

FINAL TABLE
                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Mbandaka Athletic         18    9   6   3    32   24   +8    33 | Championship Winners & Promotion Battle
 2 Mbuji-Mayi Town           18    9   2   7    29   23   +6    29 | Qualifies for Champion's Chalice
 3 Bandundu Field            18    7   7   4    28   23   +5    28 | Qualifies for Champion's Chalice
 4 Butembo Rangers           18    8   3   7    26   25   +1    27 | Qualifies for Champion's Chalice
 5 Boma Bombers              18    7   5   6    34   28   +6    26 | Qualifies for Champion's Chalice
 6 Uvira Fireflies           18    8   2   8    23   25   −2    26 | Qualifies for Champion's Chalice
 7 Kikwit FC                 18    7   4   7    24   20   +4    25 | Play-offs for Champion's Chalice
 8 Matadi City               18    4   7   7    26   33   −7    19 | Play-offs for Champion's Chalice
 9 Bunia United              18    4   6   8    20   35  −15    18 | Play-offs for Champion's Chalice
10 Kindu FC                  18    5   2  11    22   28   −6    17 | Play-offs and Relegation Battle

Code: Select all
League 1

MD10
Baraka 'Bama (BAB) 0–3 Kabinda AFC (KAA)
Beni City (BEC) 0–1 Gandajika Wanderers (GAW)
Kalemie AFC (KFC) 2–2 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Gemena United (GEU) 2–0 Kamina City (KAC)
Kipushi Coyotes (KIC) 0–1 Bumba FC (BFC)

MD11
Kipushi Coyotes (KIC) 1–3 Baraka 'Bama (BAB)
Bumba FC (BFC) 1–2 Gemena United (GEU)
Kamina City (KAC) 0–1 Kalemie AFC (KFC)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 3–2 Beni City (BEC)
Gandajika Wanderers (GAW) 1–0 Kabinda AFC (KAA)

MD12
Baraka 'Bama (BAB) 0–0 Gandajika Wanderers (GAW)
Kabinda AFC (KAA) 0–2 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Beni City (BEC) 2–1 Kamina City (KAC)
Kalemie AFC (KFC) 1–2 Bumba FC (BFC)
Gemena United (GEU) 0–0 Kipushi Coyotes (KIC)

MD13
Gemena United (GEU) 1–1 Baraka 'Bama (BAB)
Kipushi Coyotes (KIC) 2–4 Kalemie AFC (KFC)
Bumba FC (BFC) 1–0 Beni City (BEC)
Kamina City (KAC) 1–0 Kabinda AFC (KAA)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 1–0 Gandajika Wanderers (GAW)

MD14
Baraka 'Bama (BAB) 2–0 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Gandajika Wanderers (GAW) 0–1 Kamina City (KAC)
Kabinda AFC (KAA) 2–0 Bumba FC (BFC)
Beni City (BEC) 0–1 Kipushi Coyotes (KIC)
Kalemie AFC (KFC) 0–0 Gemena United (GEU)

MD15
Kalemie AFC (KFC) 4–1 Baraka 'Bama (BAB)
Gemena United (GEU) 2–1 Beni City (BEC)
Kipushi Coyotes (KIC) 1–2 Kabinda AFC (KAA)
Bumba FC (BFC) 3–4 Gandajika Wanderers (GAW)
Kamina City (KAC) 1–0 Mbanza-Ngungu Town (MNT)

MD16
Baraka 'Bama (BAB) 3–1 Kamina City (KAC)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 2–3 Bumba FC (BFC)
Gandajika Wanderers (GAW) 1–0 Kipushi Coyotes (KIC)
Kabinda AFC (KAA) 2–3 Gemena United (GEU)
Beni City (BEC) 0–1 Kalemie AFC (KFC)

MD17
Beni City (BEC) 1–0 Baraka 'Bama (BAB)
Kalemie AFC (KFC) 2–1 Kabinda AFC (KAA)
Gemena United (GEU) 1–4 Gandajika Wanderers (GAW)
Kipushi Coyotes (KIC) 2–1 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Bumba FC (BFC) 0–0 Kamina City (KAC)

MD18
Baraka 'Bama (BAB) 2–0 Bumba FC (BFC)
Kamina City (KAC) 1–2 Kipushi Coyotes (KIC)
Mbanza-Ngungu Town (MNT) 0–1 Gemena United (GEU)
Gandajika Wanderers (GAW) 1–1 Kalemie AFC (KFC)
Kabinda AFC (KAA) 1–0 Beni City (BEC)

FINAL TABLE
                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalemie AFC                 18   11   5   2    33   15  +18    38 | League 1 Winners and Promotion Battle
 2 Gandajika Wanderers         18    9   5   4    26   17   +9    32
 3 Gemena United               18    7   5   6    25   30   −5    26
 4 Kipushi Coyotes             18    7   4   7    22   21   +1    25
 5 Bumba FC                    18    6   6   6    19   22   −3    24
 6 Kabinda AFC                 18    7   2   9    24   26   −2    23
 7 Mbanza-Ngungu Town          18    6   4   8    28   26   +2    22
 8 Baraka 'Bama                18    6   4   8    22   28   −6    22
 9 Beni City                   18    6   2  10    17   22   −5    20
10 Kamina City                 18    3   7   8    17   26   −9    16 | Relegation Battle


Code: Select all
Nationals I

MD10
Mulongo Companions (MUC) 2–1 Binga Whitecottons (BIW)
Muanda United (MUU) 2–2 Lodgefield East (LOE)
Kaniama Hams (KAH) 1–1 Kabalo & Moba (K&M)
Ilebo Development (ILD) 0–2 Kambove Brook (KAB)
Inkisi PV (INP) 2–0 Lower Rutshuru (LOR)
Tshilenge (TSH) 1–4 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Katwa Town (KAT) 1–1 Lisala LBR (LIL)
Kongolo (KON) 3–1 Idiofa Bridge (IDB)

MD11
Lisala LBR (LIL) 0–2 Kongolo (KON)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 0–3 Katwa Town (KAT)
Lower Rutshuru (LOR) 1–0 Tshilenge (TSH)
Kambove Brook (KAB) 0–0 Inkisi PV (INP)
Kabalo & Moba (K&M) 0–1 Ilebo Development (ILD)
Lodgefield East (LOE) 3–2 Kaniama Hams (KAH)
Binga Whitecottons (BIW) 1–0 Muanda United (MUU)
Bukama Sports (BUS) 1–0 Mulongo Companions (MUC)

MD12
Muanda United (MUU) 0–2 Bukama Sports (BUS)
Kaniama Hams (KAH) 0–2 Binga Whitecottons (BIW)
Ilebo Development (ILD) 1–1 Lodgefield East (LOE)
Inkisi PV (INP) 0–3 Kabalo & Moba (K&M)
Tshilenge (TSH) 1–1 Kambove Brook (KAB)
Katwa Town (KAT) 2–0 Lower Rutshuru (LOR)
Kongolo (KON) 1–0 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Idiofa Bridge (IDB) 2–3 Lisala LBR (LIL)

MD13
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 2–2 Idiofa Bridge (IDB)
Lower Rutshuru (LOR) 0–1 Kongolo (KON)
Kambove Brook (KAB) 3–0 Katwa Town (KAT)
Kabalo & Moba (K&M) 1–1 Tshilenge (TSH)
Lodgefield East (LOE) 1–0 Inkisi PV (INP)
Binga Whitecottons (BIW) 4–2 Ilebo Development (ILD)
Bukama Sports (BUS) 0–0 Kaniama Hams (KAH)
Mulongo Companions (MUC) 1–0 Muanda United (MUU)

MD14
Kaniama Hams (KAH) 1–1 Mulongo Companions (MUC)
Ilebo Development (ILD) 3–4 Bukama Sports (BUS)
Inkisi PV (INP) 0–3 Binga Whitecottons (BIW)
Tshilenge (TSH) 2–1 Lodgefield East (LOE)
Katwa Town (KAT) 0–2 Kabalo & Moba (K&M)
Kongolo (KON) 4–1 Kambove Brook (KAB)
Idiofa Bridge (IDB) 1–0 Lower Rutshuru (LOR)
Lisala LBR (LIL) 3–2 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)

MD15
Lower Rutshuru (LOR) 0–2 Lisala LBR (LIL)
Kambove Brook (KAB) 1–1 Idiofa Bridge (IDB)
Kabalo & Moba (K&M) 0–0 Kongolo (KON)
Lodgefield East (LOE) 1–1 Katwa Town (KAT)
Binga Whitecottons (BIW) 0–1 Tshilenge (TSH)
Bukama Sports (BUS) 1–2 Inkisi PV (INP)
Mulongo Companions (MUC) 0–1 Ilebo Development (ILD)
Muanda United (MUU) 1–1 Kaniama Hams (KAH)

MD16
Ilebo Development (ILD) 3–0 Muanda United (MUU)
Inkisi PV (INP) 1–1 Mulongo Companions (MUC)
Tshilenge (TSH) 1–1 Bukama Sports (BUS)
Katwa Town (KAT) 1–0 Binga Whitecottons (BIW)
Kongolo (KON) 1–3 Lodgefield East (LOE)
Idiofa Bridge (IDB) 0–2 Kabalo & Moba (K&M)
Lisala LBR (LIL) 1–0 Kambove Brook (KAB)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 2–0 Lower Rutshuru (LOR)

MD17
Kambove Brook (KAB) 1–2 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Kabalo & Moba (K&M) 1–0 Lisala LBR (LIL)
Lodgefield East (LOE) 0–0 Idiofa Bridge (IDB)
Binga Whitecottons (BIW) 1–2 Kongolo (KON)
Bukama Sports (BUS) 1–0 Katwa Town (KAT)
Mulongo Companions (MUC) 1–0 Tshilenge (TSH)
Muanda United (MUU) 1–4 Inkisi PV (INP)
Kaniama Hams (KAH) 1–1 Ilebo Development (ILD)

MD18
Kaniama Hams (KAH) 1–2 Inkisi PV (INP)
Muanda United (MUU) 1–1 Tshilenge (TSH)
Mulongo Companions (MUC) 1–0 Katwa Town (KAT)
Bukama Sports (BUS) 1–0 Kongolo (KON)
Binga Whitecottons (BIW) 0–2 Idiofa Bridge (IDB)
Lodgefield East (LOE) 1–3 Lisala LBR (LIL)
Kabalo & Moba (K&M) 3–1 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Kambove Brook (KAB) 2–1 Lower Rutshuru (LOR)

MD19
Lower Rutshuru (LOR) 0–1 Kabalo & Moba (K&M)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 4–0 Lodgefield East (LOE)
Lisala LBR (LIL) 1–1 Binga Whitecottons (BIW)
Idiofa Bridge (IDB) 4–1 Bukama Sports (BUS)
Kongolo (KON) 0–0 Mulongo Companions (MUC)
Katwa Town (KAT) 3–3 Muanda United (MUU)
Tshilenge (TSH) 1–1 Kaniama Hams (KAH)
Inkisi PV (INP) 3–2 Ilebo Development (ILD)

MD20
Ilebo Development (ILD) 2–1 Tshilenge (TSH)
Kaniama Hams (KAH) 0–1 Katwa Town (KAT)
Muanda United (MUU) 0–1 Kongolo (KON)
Mulongo Companions (MUC) 2–0 Idiofa Bridge (IDB)
Bukama Sports (BUS) 2–2 Lisala LBR (LIL)
Binga Whitecottons (BIW) 1–1 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Lodgefield East (LOE) 2–1 Lower Rutshuru (LOR)
Kabalo & Moba (K&M) 3–0 Kambove Brook (KAB)

MD21
Kambove Brook (KAB) 3–0 Lodgefield East (LOE)
Lower Rutshuru (LOR) 1–0 Binga Whitecottons (BIW)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 1–6 Bukama Sports (BUS)
Lisala LBR (LIL) 1–1 Mulongo Companions (MUC)
Idiofa Bridge (IDB) 1–2 Muanda United (MUU)
Kongolo (KON) 0–0 Kaniama Hams (KAH)
Katwa Town (KAT) 2–1 Ilebo Development (ILD)
Tshilenge (TSH) 3–2 Inkisi PV (INP)

MD22
Inkisi PV (INP) 1–1 Katwa Town (KAT)
Ilebo Development (ILD) 2–3 Kongolo (KON)
Kaniama Hams (KAH) 2–0 Idiofa Bridge (IDB)
Muanda United (MUU) 2–2 Lisala LBR (LIL)
Mulongo Companions (MUC) 2–3 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Bukama Sports (BUS) 2–1 Lower Rutshuru (LOR)
Binga Whitecottons (BIW) 1–0 Kambove Brook (KAB)
Lodgefield East (LOE) 2–1 Kabalo & Moba (K&M)

MD23
Kabalo & Moba (K&M) 1–2 Binga Whitecottons (BIW)
Kambove Brook (KAB) 5–2 Bukama Sports (BUS)
Lower Rutshuru (LOR) 1–3 Mulongo Companions (MUC)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 1–0 Muanda United (MUU)
Lisala LBR (LIL) 1–0 Kaniama Hams (KAH)
Idiofa Bridge (IDB) 0–1 Ilebo Development (ILD)
Kongolo (KON) 2–2 Inkisi PV (INP)
Katwa Town (KAT) 0–1 Tshilenge (TSH)

MD24
Tshilenge (TSH) 0–0 Kongolo (KON)
Inkisi PV (INP) 2–1 Idiofa Bridge (IDB)
Ilebo Development (ILD) 1–0 Lisala LBR (LIL)
Kaniama Hams (KAH) 2–0 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Muanda United (MUU) 0–1 Lower Rutshuru (LOR)
Mulongo Companions (MUC) 1–0 Kambove Brook (KAB)
Bukama Sports (BUS) 2–2 Kabalo & Moba (K&M)
Binga Whitecottons (BIW) 0–0 Lodgefield East (LOE)

MD25
Lodgefield East (LOE) 2–1 Bukama Sports (BUS)
Kabalo & Moba (K&M) 4–1 Mulongo Companions (MUC)
Kambove Brook (KAB) 0–1 Muanda United (MUU)
Lower Rutshuru (LOR) 4–2 Kaniama Hams (KAH)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 0–1 Ilebo Development (ILD)
Lisala LBR (LIL) 2–1 Inkisi PV (INP)
Idiofa Bridge (IDB) 2–1 Tshilenge (TSH)
Kongolo (KON) 0–0 Katwa Town (KAT)

MD26
Katwa Town (KAT) 0–1 Idiofa Bridge (IDB)
Tshilenge (TSH) 3–4 Lisala LBR (LIL)
Inkisi PV (INP) 3–4 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Ilebo Development (ILD) 2–2 Lower Rutshuru (LOR)
Kaniama Hams (KAH) 0–0 Kambove Brook (KAB)
Muanda United (MUU) 1–3 Kabalo & Moba (K&M)
Mulongo Companions (MUC) 1–2 Lodgefield East (LOE)
Bukama Sports (BUS) 1–1 Binga Whitecottons (BIW)

MD27
Binga Whitecottons (BIW) 2–4 Mulongo Companions (MUC)
Lodgefield East (LOE) 5–3 Muanda United (MUU)
Kabalo & Moba (K&M) 1–0 Kaniama Hams (KAH)
Kambove Brook (KAB) 4–3 Ilebo Development (ILD)
Lower Rutshuru (LOR) 3–1 Inkisi PV (INP)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 1–0 Tshilenge (TSH)
Lisala LBR (LIL) 2–1 Katwa Town (KAT)
Idiofa Bridge (IDB) 0–4 Kongolo (KON)

MD28
Kongolo (KON) 1–2 Lisala LBR (LIL)
Katwa Town (KAT) 2–2 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Tshilenge (TSH) 0–0 Lower Rutshuru (LOR)
Inkisi PV (INP) 4–1 Kambove Brook (KAB)
Ilebo Development (ILD) 2–3 Kabalo & Moba (K&M)
Kaniama Hams (KAH) 0–1 Lodgefield East (LOE)
Muanda United (MUU) 1–0 Binga Whitecottons (BIW)
Mulongo Companions (MUC) 4–1 Bukama Sports (BUS)

MD29
Bukama Sports (BUS) 0–1 Muanda United (MUU)
Binga Whitecottons (BIW) 0–0 Kaniama Hams (KAH)
Lodgefield East (LOE) 1–1 Ilebo Development (ILD)
Kabalo & Moba (K&M) 0–0 Inkisi PV (INP)
Kambove Brook (KAB) 0–1 Tshilenge (TSH)
Lower Rutshuru (LOR) 0–2 Katwa Town (KAT)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 1–1 Kongolo (KON)
Lisala LBR (LIL) 2–2 Idiofa Bridge (IDB)

MD30
Idiofa Bridge (IDB) 0–1 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Kongolo (KON) 7–0 Lower Rutshuru (LOR)
Katwa Town (KAT) 2–1 Kambove Brook (KAB)
Tshilenge (TSH) 2–0 Kabalo & Moba (K&M)
Inkisi PV (INP) 1–0 Lodgefield East (LOE)
Ilebo Development (ILD) 4–0 Binga Whitecottons (BIW)
Kaniama Hams (KAH) 3–1 Bukama Sports (BUS)
Muanda United (MUU) 1–1 Mulongo Companions (MUC)

MD31
Mulongo Companions (MUC) 1–3 Kaniama Hams (KAH)
Bukama Sports (BUS) 1–1 Ilebo Development (ILD)
Binga Whitecottons (BIW) 0–1 Inkisi PV (INP)
Lodgefield East (LOE) 2–1 Tshilenge (TSH)
Kabalo & Moba (K&M) 3–1 Katwa Town (KAT)
Kambove Brook (KAB) 2–2 Kongolo (KON)
Lower Rutshuru (LOR) 2–1 Idiofa Bridge (IDB)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 1–1 Lisala LBR (LIL)

MD32
Lisala LBR (LIL) 2–1 Lower Rutshuru (LOR)
Idiofa Bridge (IDB) 0–0 Kambove Brook (KAB)
Kongolo (KON) 2–0 Kabalo & Moba (K&M)
Katwa Town (KAT) 1–1 Lodgefield East (LOE)
Tshilenge (TSH) 3–5 Binga Whitecottons (BIW)
Inkisi PV (INP) 1–3 Bukama Sports (BUS)
Ilebo Development (ILD) 0–0 Mulongo Companions (MUC)
Kaniama Hams (KAH) 1–1 Muanda United (MUU)

MD33
Muanda United (MUU) 0–2 Ilebo Development (ILD)
Mulongo Companions (MUC) 1–0 Inkisi PV (INP)
Bukama Sports (BUS) 1–3 Tshilenge (TSH)
Binga Whitecottons (BIW) 2–0 Katwa Town (KAT)
Lodgefield East (LOE) 0–0 Kongolo (KON)
Kabalo & Moba (K&M) 1–0 Idiofa Bridge (IDB)
Kambove Brook (KAB) 3–0 Lisala LBR (LIL)
Lower Rutshuru (LOR) 1–0 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)

MD34
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 0–0 Kambove Brook (KAB)
Lisala LBR (LIL) 0–1 Kabalo & Moba (K&M)
Idiofa Bridge (IDB) 4–1 Lodgefield East (LOE)
Kongolo (KON) 4–0 Binga Whitecottons (BIW)
Katwa Town (KAT) 0–2 Bukama Sports (BUS)
Tshilenge (TSH) 1–1 Mulongo Companions (MUC)
Inkisi PV (INP) 4–1 Muanda United (MUU)
Ilebo Development (ILD) 0–2 Kaniama Hams (KAH)

FINAL TABLE
                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kabalo & Moba                  32   16   7   9    43   28  +15    55 | Winner of Nationals I & Promotion Battle
 2 Kongolo                        32   13  13   6    50   28  +22    52
 3 Lodgefield East                32   14   9   9    41   43   −2    51
 4 Mulongo Companions             32   13  11   8    42   34   +8    50
 5 Lisala LBR                     32   13   9  10    52   46   +6    48
 6 Inkisi PV                      32   13   8  11    44   40   +4    47
 7 Kambove Brook                  32   13   7  12    51   43   +8    46
 8 Katwa Town                     32   12   8  12    34   35   −1    44
 9 Ilebo Development              32   11  10  11    48   50   −2    43
10 Bukama Sports                  32   12   7  13    44   46   −2    43
11 Bakwa-Kalonji Athletic         32   11  10  11    42   45   −3    43
12 Kaniama Hams                   32   10  12  10    39   36   +3    42
13 Lower Rutshuru                 32   12   5  15    37   48  −11    41
14 Tshilenge                      32    9  12  11    34   37   −3    39
15 Idiofa Bridge                  32   10   7  15    38   42   −4    37
16 Binga Whitecottons             32    8   7  17    30   46  −16    31
17 Muanda United                  32    7   8  17    35   57  −22    29 | Relegation Battle

Code: Select all
Nationals II

MD10
Gbadolite Town (GBT) 0–2 Buta Sporting Department (BSD)
The Kasongo Jungle (TKJ) 1–1 AFC Kimpese (AFK)
Sunderbrough (SUN) 2–1 Oicha FC (OFC)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 1–1 The Three Flowers (TTF)
Mweka Village (MWV) 1–0 Portuguese Settlers (POS)
Balamba Lime Greens (BLG) 3–5 Congo Bay Warriors (CBW)
Manono Amateurs (MAA) 1–4 Kalima FC (KFC)
FC Bulungu (FCB) 1–4 Miabi Lacers (MIL)

MD11
Kalima FC (KFC) 0–0 FC Bulungu (FCB)
Congo Bay Warriors (CBW) 5–0 Manono Amateurs (MAA)
Portuguese Settlers (POS) 2–1 Balamba Lime Greens (BLG)
The Three Flowers (TTF) 1–2 Mweka Village (MWV)
Oicha FC (OFC) 0–1 Kananga Saint-Mannor (KSM)
AFC Kimpese (AFK) 1–1 Sunderbrough (SUN)
Buta Sporting Department (BSD) 1–3 The Kasongo Jungle (TKJ)
Basoko City (BAC) 0–1 Gbadolite Town (GBT)

MD12
The Kasongo Jungle (TKJ) 2–1 Basoko City (BAC)
Sunderbrough (SUN) 0–1 Buta Sporting Department (BSD)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 1–0 AFC Kimpese (AFK)
Mweka Village (MWV) 1–0 Oicha FC (OFC)
Balamba Lime Greens (BLG) 0–1 The Three Flowers (TTF)
Manono Amateurs (MAA) 1–0 Portuguese Settlers (POS)
FC Bulungu (FCB) 0–1 Congo Bay Warriors (CBW)
Miabi Lacers (MIL) 0–1 Kalima FC (KFC)

MD13
Congo Bay Warriors (CBW) 2–0 Miabi Lacers (MIL)
Portuguese Settlers (POS) 1–0 FC Bulungu (FCB)
The Three Flowers (TTF) 1–0 Manono Amateurs (MAA)
Oicha FC (OFC) 0–1 Balamba Lime Greens (BLG)
AFC Kimpese (AFK) 3–3 Mweka Village (MWV)
Buta Sporting Department (BSD) 0–2 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Basoko City (BAC) 2–3 Sunderbrough (SUN)
Gbadolite Town (GBT) 1–2 The Kasongo Jungle (TKJ)

MD14
Sunderbrough (SUN) 2–2 Gbadolite Town (GBT)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 0–1 Basoko City (BAC)
Mweka Village (MWV) 0–2 Buta Sporting Department (BSD)
Balamba Lime Greens (BLG) 4–3 AFC Kimpese (AFK)
Manono Amateurs (MAA) 2–2 Oicha FC (OFC)
FC Bulungu (FCB) 0–1 The Three Flowers (TTF)
Miabi Lacers (MIL) 0–1 Portuguese Settlers (POS)
Kalima FC (KFC) 1–1 Congo Bay Warriors (CBW)

MD15
Portuguese Settlers (POS) 1–2 Kalima FC (KFC)
The Three Flowers (TTF) 2–1 Miabi Lacers (MIL)
Oicha FC (OFC) 2–2 FC Bulungu (FCB)
AFC Kimpese (AFK) 2–3 Manono Amateurs (MAA)
Buta Sporting Department (BSD) 2–0 Balamba Lime Greens (BLG)
Basoko City (BAC) 1–1 Mweka Village (MWV)
Gbadolite Town (GBT) 3–0 Kananga Saint-Mannor (KSM)
The Kasongo Jungle (TKJ) 0–1 Sunderbrough (SUN)

MD16
Kananga Saint-Mannor (KSM) 4–3 The Kasongo Jungle (TKJ)
Mweka Village (MWV) 3–4 Gbadolite Town (GBT)
Balamba Lime Greens (BLG) 0–1 Basoko City (BAC)
Manono Amateurs (MAA) 0–1 Buta Sporting Department (BSD)
FC Bulungu (FCB) 2–1 AFC Kimpese (AFK)
Miabi Lacers (MIL) 2–3 Oicha FC (OFC)
Kalima FC (KFC) 0–0 The Three Flowers (TTF)
Congo Bay Warriors (CBW) 1–2 Portuguese Settlers (POS)

MD17
The Three Flowers (TTF) 1–0 Congo Bay Warriors (CBW)
Oicha FC (OFC) 2–1 Kalima FC (KFC)
AFC Kimpese (AFK) 1–2 Miabi Lacers (MIL)
Buta Sporting Department (BSD) 1–1 FC Bulungu (FCB)
Basoko City (BAC) 2–1 Manono Amateurs (MAA)
Gbadolite Town (GBT) 4–4 Balamba Lime Greens (BLG)
The Kasongo Jungle (TKJ) 4–4 Mweka Village (MWV)
Sunderbrough (SUN) 1–2 Kananga Saint-Mannor (KSM)

MD18
Sunderbrough (SUN) 3–1 Mweka Village (MWV)
The Kasongo Jungle (TKJ) 3–1 Balamba Lime Greens (BLG)
Gbadolite Town (GBT) 0–1 Manono Amateurs (MAA)
Basoko City (BAC) 1–1 FC Bulungu (FCB)
Buta Sporting Department (BSD) 1–1 Miabi Lacers (MIL)
AFC Kimpese (AFK) 1–0 Kalima FC (KFC)
Oicha FC (OFC) 2–1 Congo Bay Warriors (CBW)
The Three Flowers (TTF) 2–1 Portuguese Settlers (POS)


MD19
Portuguese Settlers (POS) 0–0 Oicha FC (OFC)
Congo Bay Warriors (CBW) 3–1 AFC Kimpese (AFK)
Kalima FC (KFC) 1–0 Buta Sporting Department (BSD)
Miabi Lacers (MIL) 3–1 Basoko City (BAC)
FC Bulungu (FCB) 1–3 Gbadolite Town (GBT)
Manono Amateurs (MAA) 0–0 The Kasongo Jungle (TKJ)
Balamba Lime Greens (BLG) 0–0 Sunderbrough (SUN)
Mweka Village (MWV) 3–0 Kananga Saint-Mannor (KSM)

MD20
Kananga Saint-Mannor (KSM) 3–0 Balamba Lime Greens (BLG)
Sunderbrough (SUN) 0–0 Manono Amateurs (MAA)
The Kasongo Jungle (TKJ) 0–0 FC Bulungu (FCB)
Gbadolite Town (GBT) 0–1 Miabi Lacers (MIL)
Basoko City (BAC) 0–2 Kalima FC (KFC)
Buta Sporting Department (BSD) 0–1 Congo Bay Warriors (CBW)
AFC Kimpese (AFK) 2–0 Portuguese Settlers (POS)
Oicha FC (OFC) 1–0 The Three Flowers (TTF)

MD21
The Three Flowers (TTF) 0–1 AFC Kimpese (AFK)
Portuguese Settlers (POS) 1–2 Buta Sporting Department (BSD)
Congo Bay Warriors (CBW) 2–0 Basoko City (BAC)
Kalima FC (KFC) 2–1 Gbadolite Town (GBT)
Miabi Lacers (MIL) 1–2 The Kasongo Jungle (TKJ)
FC Bulungu (FCB) 1–0 Sunderbrough (SUN)
Manono Amateurs (MAA) 1–0 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Balamba Lime Greens (BLG) 0–0 Mweka Village (MWV)

MD22
Mweka Village (MWV) 2–1 Manono Amateurs (MAA)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 0–2 FC Bulungu (FCB)
Sunderbrough (SUN) 3–2 Miabi Lacers (MIL)
The Kasongo Jungle (TKJ) 0–1 Kalima FC (KFC)
Gbadolite Town (GBT) 0–0 Congo Bay Warriors (CBW)
Basoko City (BAC) 1–2 Portuguese Settlers (POS)
Buta Sporting Department (BSD) 0–1 The Three Flowers (TTF)
AFC Kimpese (AFK) 1–1 Oicha FC (OFC)

MD23
Oicha FC (OFC) 1–1 Buta Sporting Department (BSD)
The Three Flowers (TTF) 0–0 Basoko City (BAC)
Portuguese Settlers (POS) 0–1 Gbadolite Town (GBT)
Congo Bay Warriors (CBW) 0–1 The Kasongo Jungle (TKJ)
Kalima FC (KFC) 2–1 Sunderbrough (SUN)
Miabi Lacers (MIL) 1–0 Kananga Saint-Mannor (KSM)
FC Bulungu (FCB) 2–0 Mweka Village (MWV)
Manono Amateurs (MAA) 4–5 Balamba Lime Greens (BLG)

MD24
Balamba Lime Greens (BLG) 2–1 FC Bulungu (FCB)
Mweka Village (MWV) 0–2 Miabi Lacers (MIL)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 1–1 Kalima FC (KFC)
Sunderbrough (SUN) 0–0 Congo Bay Warriors (CBW)
The Kasongo Jungle (TKJ) 1–0 Portuguese Settlers (POS)
Gbadolite Town (GBT) 2–2 The Three Flowers (TTF)
Basoko City (BAC) 1–1 Oicha FC (OFC)
Buta Sporting Department (BSD) 2–1 AFC Kimpese (AFK)

MD25
AFC Kimpese (AFK) 0–1 Basoko City (BAC)
Oicha FC (OFC) 2–2 Gbadolite Town (GBT)
The Three Flowers (TTF) 0–2 The Kasongo Jungle (TKJ)
Portuguese Settlers (POS) 1–1 Sunderbrough (SUN)
Congo Bay Warriors (CBW) 1–3 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Kalima FC (KFC) 1–2 Mweka Village (MWV)
Miabi Lacers (MIL) 1–1 Balamba Lime Greens (BLG)
FC Bulungu (FCB) 0–3 Manono Amateurs (MAA)

MD26
Manono Amateurs (MAA) 0–1 Miabi Lacers (MIL)
Balamba Lime Greens (BLG) 3–0 Kalima FC (KFC)
Mweka Village (MWV) 0–4 Congo Bay Warriors (CBW)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 1–2 Portuguese Settlers (POS)
Sunderbrough (SUN) 1–0 The Three Flowers (TTF)
The Kasongo Jungle (TKJ) 0–0 Oicha FC (OFC)
Gbadolite Town (GBT) 1–1 AFC Kimpese (AFK)
Basoko City (BAC) 2–0 Buta Sporting Department (BSD)

MD27
Buta Sporting Department (BSD) 2–0 Gbadolite Town (GBT)
AFC Kimpese (AFK) 4–3 The Kasongo Jungle (TKJ)
Oicha FC (OFC) 0–4 Sunderbrough (SUN)
The Three Flowers (TTF) 0–2 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Portuguese Settlers (POS) 0–1 Mweka Village (MWV)
Congo Bay Warriors (CBW) 0–1 Balamba Lime Greens (BLG)
Kalima FC (KFC) 0–1 Manono Amateurs (MAA)
Miabi Lacers (MIL) 0–3 FC Bulungu (FCB)

MD28
FC Bulungu (FCB) 1–0 Kalima FC (KFC)
Manono Amateurs (MAA) 1–1 Congo Bay Warriors (CBW)
Balamba Lime Greens (BLG) 2–1 Portuguese Settlers (POS)
Mweka Village (MWV) 2–2 The Three Flowers (TTF)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 2–0 Oicha FC (OFC)
Sunderbrough (SUN) 1–0 AFC Kimpese (AFK)
The Kasongo Jungle (TKJ) 1–1 Buta Sporting Department (BSD)
Gbadolite Town (GBT) 0–4 Basoko City (BAC)

MD29
Basoko City (BAC) 0–1 The Kasongo Jungle (TKJ)
Buta Sporting Department (BSD) 3–3 Sunderbrough (SUN)
AFC Kimpese (AFK) 0–0 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Oicha FC (OFC) 1–2 Mweka Village (MWV)
The Three Flowers (TTF) 2–0 Balamba Lime Greens (BLG)
Portuguese Settlers (POS) 0–1 Manono Amateurs (MAA)
Congo Bay Warriors (CBW) 0–2 FC Bulungu (FCB)
Kalima FC (KFC) 2–1 Miabi Lacers (MIL)

MD30
Miabi Lacers (MIL) 0–0 Congo Bay Warriors (CBW)
FC Bulungu (FCB) 1–1 Portuguese Settlers (POS)
Manono Amateurs (MAA) 2–0 The Three Flowers (TTF)
Balamba Lime Greens (BLG) 2–0 Oicha FC (OFC)
Mweka Village (MWV) 2–2 AFC Kimpese (AFK)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 1–0 Buta Sporting Department (BSD)
Sunderbrough (SUN) 3–1 Basoko City (BAC)
The Kasongo Jungle (TKJ) 4–0 Gbadolite Town (GBT)

MD31
Gbadolite Town (GBT) 2–2 Sunderbrough (SUN)
Basoko City (BAC) 2–2 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Buta Sporting Department (BSD) 0–1 Mweka Village (MWV)
AFC Kimpese (AFK) 2–0 Balamba Lime Greens (BLG)
Oicha FC (OFC) 1–3 Manono Amateurs (MAA)
The Three Flowers (TTF) 1–3 FC Bulungu (FCB)
Portuguese Settlers (POS) 1–0 Miabi Lacers (MIL)
Congo Bay Warriors (CBW) 1–1 Kalima FC (KFC)

MD32
Kalima FC (KFC) 1–3 Portuguese Settlers (POS)
Miabi Lacers (MIL) 1–0 The Three Flowers (TTF)
FC Bulungu (FCB) 3–2 Oicha FC (OFC)
Manono Amateurs (MAA) 2–1 AFC Kimpese (AFK)
Balamba Lime Greens (BLG) 1–2 Buta Sporting Department (BSD)
Mweka Village (MWV) 1–0 Basoko City (BAC)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 1–2 Gbadolite Town (GBT)
Sunderbrough (SUN) 4–1 The Kasongo Jungle (TKJ)

MD33
The Kasongo Jungle (TKJ) 2–5 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Gbadolite Town (GBT) 1–2 Mweka Village (MWV)
Basoko City (BAC) 1–3 Balamba Lime Greens (BLG)
Buta Sporting Department (BSD) 1–2 Manono Amateurs (MAA)
AFC Kimpese (AFK) 2–2 FC Bulungu (FCB)
Oicha FC (OFC) 1–4 Miabi Lacers (MIL)
The Three Flowers (TTF) 0–0 Kalima FC (KFC)
Portuguese Settlers (POS) 2–1 Congo Bay Warriors (CBW)

MD34
Congo Bay Warriors (CBW) 0–1 The Three Flowers (TTF)
Kalima FC (KFC) 1–2 Oicha FC (OFC)
Miabi Lacers (MIL) 1–0 AFC Kimpese (AFK)
FC Bulungu (FCB) 3–3 Buta Sporting Department (BSD)
Manono Amateurs (MAA) 1–2 Basoko City (BAC)
Balamba Lime Greens (BLG) 1–2 Gbadolite Town (GBT)
Mweka Village (MWV) 2–1 The Kasongo Jungle (TKJ)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 2–2 Sunderbrough (SUN)

FINAL TABLE

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Manono Amateurs                  32   16   6  10    43   37   +6    54 | Winner of Nationals II & Promotion Battle
 2 Sunderbrough                     32   13  12   7    48   38  +10    51
 3 Kalima FC                        32   14   9   9    36   31   +5    51
 4 Kananga Saint-Mannor             32   15   5  12    44   37   +7    50
 5 Mweka Village                    32   14   8  10    47   50   −3    50
 6 FC Bulungu                       32   13  10   9    42   33   +9    49
 7 The Three Flowers                32   14   7  11    36   32   +4    49
 8 Buta Sporting Department         32   13   7  12    42   38   +4    46
 9 Portuguese Settlers              32   13   6  13    36   35   +1    45
10 Miabi Lacers                     32   13   5  14    44   43   +1    44
11 The Kasongo Jungle               32   12   8  12    41   40   +1    44
12 Congo Bay Warriors               32   11   8  13    43   38   +5    41
13 Gbadolite Town                   32   11   8  13    43   49   −6    41
14 Balamba Lime Greens              32   12   4  16    46   52   −6    40
15 Oicha FC                         32    9   8  15    42   55  −13    35
16 Basoko City                      32    9   7  16    37   44   −7    34
17 AFC Kimpese                      32    6  10  16    35   53  −18    28
Last edited by Chinese Congo on Sun Feb 23, 2020 6:48 am, edited 1 time in total.
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sun Feb 23, 2020 7:18 am

Play-offs and League vs. League
Cut-off Music


Likasi Lapdogs 2–0 Tshikapa FC
Tshikapa FC 1-2 Likasi Lapdogs (AGG: 1-4)

Matadi City 1-1 Bukavu City
Bukavu City 2-1 Matadi City (AGG: 3-2)

Bunia United 2-1 Kindu FC
Kinda FC 0-2 Bunia United (AGG: 1-4)

Kikwit FC 1-1 Kinshasa FC
Kinshasa FC 0-1 Kikwit FC (AGG: 1-2)


Premier League vs. Championship
Bukavu City 0-1 Mbandaka Athletic
PROMOTED | Mbandaka Athletic 3-1 Bukavu City | RELEGATED (AGG: 4-1)

Championship vs. League 1
Kinda FC 0-0 Kalemie AFC
PROMOTED | Kalemie AFC 1-0 Kindu FC | RELEGATED (AGG: 1-0)

League 1 vs. Nationals I
Kamina City 3-0 Kabalo & Moba
Kabalo & Moba 0-3 Kamina City (AGG: 0-6)

Nationals I vs. Nationals II
Muanda United 0-1 Manono Amateurs
PROMOTED | Manono Amateurs 0-0 Muanda United | RELEGATED (AGG: 1-0)
Last edited by Chinese Congo on Mon Mar 02, 2020 6:18 pm, edited 1 time in total.
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sun Feb 23, 2020 8:15 am

Champion's Chalice Group Stage
Cut-off Music


Code: Select all
Group A
1. Kisangani City
2. Kananga FC
3. Uvira Fireflies
4. Lubumbashi AFC

Group B
1. Goma United
2. Kolwezi City
3. Mwene-Ditu Town
4. Kikwit FC

Group C
1. Butembo Rangers
2. Bukavu City
3. Bandundu Field
4. Mbandaka Athletic

Group D
1. Boma Bombers
2. Likasi Lapdogs
3. Mbuji-Mayi Town
4. Bunia United


Code: Select all
Kisangani City (KIC) 1–3 Lubumbashi AFC (LFC)
Kananga FC (KFC) 1–1 Uvira Fireflies (UVF)

Group A
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Lubumbashi AFC          1   1  0  0    3   1  +2    3
2 Kananga FC              1   0  1  0    1   1   0    1
  Uvira Fireflies         1   0  1  0    1   1   0    1
4 Kisangani City          1   0  0  1    1   3  −2    0

Mwene-Ditu Town (MDT) 3–4 Goma United (GOU)
Kolwezi City (KOC) 1–1 Kikwit FC (KFC)

Group B
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Goma United             1   1  0  0    4   3  +1    3
2 Kikwit FC               1   0  1  0    1   1   0    1
  Kolwezi City            1   0  1  0    1   1   0    1
4 Mwene-Ditu Town         1   0  0  1    3   4  −1    0

Bukavu City (BUC) 2–1 Bandundu Field (BAF)
Butembo Rangers (BUR) 1–0 Mbandaka Athletic (MBA)

Group C
                          Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Bukavu City               1   1  0  0    2   1  +1    3
2 Butembo Rangers           1   1  0  0    1   0  +1    3
3 Bandundu Field            1   0  0  1    1   2  −1    0
4 Mbandaka Athletic         1   0  0  1    0   1  −1    0

Mbuji-Mayi Town (MMT) 2–5 Likasi Lapdogs (LIL)
Bunia United (BUU) 1–0 Boma Bombers (BOB)

Group D
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Likasi Lapdogs          1   1  0  0    5   2  +3    3
2 Bunia United            1   1  0  0    1   0  +1    3
3 Boma Bombers            1   0  0  1    0   1  −1    0
4 Mbuji-Mayi Town         1   0  0  1    2   5  −3    0


Code: Select all
Lubumbashi AFC (LFC) 2–2 Uvira Fireflies (UVF)
Kisangani City (KIC) 2–3 Kananga FC (KFC)

Group A
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Lubumbashi AFC          2   1  1  0    5   3  +2    4
2 Kananga FC              2   1  1  0    4   3  +1    4
3 Uvira Fireflies         2   0  2  0    3   3   0    2
4 Kisangani City          2   0  0  2    3   6  −3    0

Goma United (GOU) 0–0 Kikwit FC (KFC)
Mwene-Ditu Town (MDT) 0–1 Kolwezi City (KOC)

Group B
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Goma United             2   1  1  0    4   3  +1    4
2 Kolwezi City            2   1  1  0    2   1  +1    4
3 Kikwit FC               2   0  2  0    1   1   0    2
4 Mwene-Ditu Town         2   0  0  2    3   5  −2    0

Bandundu Field (BAF) 0–2 Mbandaka Athletic (MBA)
Bukavu City (BUC) 1–1 Butembo Rangers (BUR)

Group C
                          Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Bukavu City               2   1  1  0    3   2  +1    4
2 Butembo Rangers           2   1  1  0    2   1  +1    4
3 Mbandaka Athletic         2   1  0  1    2   1  +1    3
4 Bandundu Field            2   0  0  2    1   4  −3    0

Likasi Lapdogs (LIL) 2–0 Boma Bombers (BOB)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 0–2 Bunia United (BUU)

Group D
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Likasi Lapdogs          2   2  0  0    7   2  +5    6
2 Bunia United            2   2  0  0    3   0  +3    6
3 Boma Bombers            2   0  0  2    0   3  −3    0
4 Mbuji-Mayi Town         2   0  0  2    2   7  −5    0


Code: Select all
Kananga FC (KFC) 1–0 Lubumbashi AFC (LFC)
Uvira Fireflies (UVF) 1–4 Kisangani City (KIC)

Group A
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Kananga FC              3   2  1  0    5   3  +2    7 | Quarterfinals
2 Lubumbashi AFC          3   1  1  1    5   4  +1    4 | Quarterfinals
3 Kisangani City          3   1  0  2    7   7   0    3 | Eliminated
4 Uvira Fireflies         3   0  2  1    4   7  −3    2 | Eliminated

Kolwezi City (KOC) 1–0 Goma United (GOU)
Kikwit FC (KFC) 2–3 Mwene-Ditu Town (MDT)

Group B
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Kolwezi City            3   2  1  0    3   1  +2    7 | Quarterfinals
2 Goma United             3   1  1  1    4   4   0    4 | Quarterfinals
3 Mwene-Ditu Town         3   1  0  2    6   7  −1    3 | Eliminated
4 Kikwit FC               3   0  2  1    3   4  −1    2 | Eliminated

Butembo Rangers (BUR) 1–0 Bandundu Field (BAF)
Mbandaka Athletic (MBA) 1–0 Bukavu City (BUC)

Group C
                          Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Butembo Rangers           3   2  1  0    3   1  +2    7 | Quarterfinals
2 Mbandaka Athletic         3   2  0  1    3   1  +2    6 | Quarterfinals
3 Bukavu City               3   1  1  1    3   3   0    4 | Eliminated
4 Bandundu Field            3   0  0  3    1   5  −4    0 | Eliminated

Bunia United (BUU) 1–2 Likasi Lapdogs (LIL)
Boma Bombers (BOB) 0–2 Mbuji-Mayi Town (MMT)

Group D
                        Pld   W  D  L   GF  GA  GD  Pts
1 Likasi Lapdogs          3   3  0  0    9   3  +6    9 | Quarterfinals
2 Bunia United            3   2  0  1    4   2  +2    6 | Quarterfinals
3 Mbuji-Mayi Town         3   1  0  2    4   7  −3    3 | Eliminated
4 Boma Bombers            3   0  0  3    0   5  −5    0 | Eliminated
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sun Feb 23, 2020 8:32 am

Champion's Chalice QFs to Final
Cut-off Music


Kananga FC 1-3 Goma United
Goma United 3-1 Kananga FC (AGG: 6-2)

Butembo Rangers 2-1 Bunia United
Bunia United 1-3 Butembo Rangers (AGG: 2-5)

Lubumbashi AFC 1-0 Kolwezi City
Kolwezi City 1-2 Lubumbashi AFC (AGG: 1-3)

Mbandaka Athletic 2-3 LIkasi Lapdogs
Likasi Lapdogs 3-4 Mbandaka Athletic (AGG: 6-6, Mbandaka wins on away goals)

Goma United 1-2 Butembo Rangers
Butembo Rangers 3-1 Goma United (AGG: 5-2)

Lubumbashi AFC 1-4 Mbandaka Athletic
Mbandaka Athletic 3-0 Lubumbashi AFC (AGG: 7-1)

Goma United 1-0 Lubumbashi AFC

Mbandaka Athletic 1-0 Butembo Rangers
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Sun Feb 23, 2020 9:06 am

Pre-Season Activities

Cup of Titans
The equivalent to the UEFA Super Cup
Mbandaka Athletic 1-2 Mwene-Ditu Town



Rankings
Image

The S-by-S
A seasonal semi-professional blog
Dear ˆˆˆ, what should we expect from Mbandaka Athletic's season of dominance?

As I'm writing this, they're in the Premier League, they've won the Championship two times consecutively, and have conquered the Champion's Chalice. What should we expect from them and how do you think will the other teams keep them at bay?
P.S., My dog Ernie died and I am praying to get my letter in your hands

Love, Adamik from USA


Hey Adamik, have you seen the rankings? Despite the plunderance of every other team in the Championship, apparently they're second in the rankings to Mwene-Ditu, and although Mwene may have been a sitting duck of a team in the Champion's Chalice, they sure killed the Dituans in the Cup of Titans. God, what a moronic letter. It makes me wonder how I can even fathom to keep my mailbox open sometimes.

(P.S., sorry about your dog, but you're kind of an attention tramp.)


Dear ˆˆˆ, is the league decreasing in quality?

It seems like the league's getting worse and worse. I'm not only basing this on the rankings, but we have the best and worst teams in the same division, and the point maximum has been cut down from 32.5 to 27.4! This is in need of dire attention from you, oh sage, oh holy one, ˆˆˆ!

Love, Aredondo from Bolivia


The quality of the league may have dipped rank-wise, but that's obviously no reason to allocate it with a failing one! Take for instance, the opening match of Season 4 compared to the opening match of Season 5. Now, if 'goals scored' equates to amount of time in the stands not drool-sleeping, then- oh, wait, what? Season 4's opening Premiership match day was much more entertaining than Season 5's by my calculations? Shit. Well, the results are 12 goals scored in comparison to last year's 21. Still, that's only 9, which is why you can never discount the Chinese Congolese Premier League!
Last edited by Chinese Congo on Sun Feb 23, 2020 9:25 am, edited 1 time in total.
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Mon Feb 24, 2020 7:52 pm

S6MD1: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Lubumbashi AFC (LAF) 5–1 Tshikapa FC (TFC)
Mwene-Ditu Town (MDT) 3–3 Mbandaka Athletic (MBA)
Likasi Lapdogs (LIL) 2–4 Kolwezi City (KOC)
Kisangani City (KIC) 0–2 Kinshasa FC (KFC)
Goma United (GOU) 0–1 Kananga FC (KFC)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Lubumbashi AFC             1    1   0   0     5    1   +4     3
 2 Kolwezi City               1    1   0   0     4    2   +2     3
 3 Kinshasa FC                1    1   0   0     2    0   +2     3
 4 Kananga FC                 1    1   0   0     1    0   +1     3
 5 Mbandaka Athletic          1    0   1   0     3    3    0     1
   Mwene-Ditu Town            1    0   1   0     3    3    0     1
 7 Goma United                1    0   0   1     0    1   −1     0
 8 Likasi Lapdogs             1    0   0   1     2    4   −2     0
 9 Kisangani City             1    0   0   1     0    2   −2     0
10 Tshikapa FC                1    0   0   1     1    5   −4     0


Code: Select all
Championship

Bukavu City (BUC) 0–3 Butembo Rangers (BUR)
Kikwit FC (KFC) 3–2 Boma Bombers (BOB)
Matadi City (MAC) 1–0 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Kalemie AFC (KFC) 2–0 Bunia United (BUU)
Uvira Fireflies (UVF) 2–1 Bandundu Field (BAF)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Butembo Rangers          1    1   0   0     3    0   +3     3
 2 Kalemie AFC              1    1   0   0     2    0   +2     3
 3 Kikwit FC                1    1   0   0     3    2   +1     3
 4 Uvira Fireflies          1    1   0   0     2    1   +1     3
 5 Matadi City              1    1   0   0     1    0   +1     3
 6 Boma Bombers             1    0   0   1     2    3   −1     0
 7 Bandundu Field           1    0   0   1     1    2   −1     0
 8 Mbuji-Mayi Town          1    0   0   1     0    1   −1     0
 9 Bunia United             1    0   0   1     0    2   −2     0
10 Bukavu City              1    0   0   1     0    3   −3     0

Code: Select all
League 1

Beni City (BEC) 2–1 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Kamina City (KAC) 1–1 Baraka 'Bama (BAB)
Bumba FC (BFC) 2–0 Gemena United (GEU)
Kabinda AFC (KAA) 0–1 Gandajika Wanderers (GAW)
Kindu FC (KFC) 1–1 Kipushi Coyotes (KIC)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Bumba FC                     1    1   0   0     2    0   +2     3
 2 Beni City                    1    1   0   0     2    1   +1     3
 3 Gandajika Wanderers          1    1   0   0     1    0   +1     3
 4 Baraka 'Bama                 1    0   1   0     1    1    0     1
   Kamina City                  1    0   1   0     1    1    0     1
   Kindu FC                     1    0   1   0     1    1    0     1
   Kipushi Coyotes              1    0   1   0     1    1    0     1
 8 Mbanza-Ngungu Town           1    0   0   1     1    2   −1     0
 9 Kabinda AFC                  1    0   0   1     0    1   −1     0
10 Gemena United                1    0   0   1     0    2   −2     0


Code: Select all
Nationals I

Manono Amateurs (MAA) 1–1 Tshilenge (TSH)
Kongolo (KON) 3–1 Katwa Town (KAT)
Ilebo Development (ILD) 2–1 Kambove Brook (KAB)
Binga Whitecottons (BIW) 2–2 Lisala LBR (LIL)
Inkisi PV (INP) 0–2 Kabalo & Moba (K&M)
Lower Rutshuru (LOR) 0–0 Bukama Sports (BUS)
Kaniama Hams (KAH) 3–4 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)
Mulongo Companions (MUC) 1–1 Lodgefield East (LOE)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kongolo                         1    1   0   0     3    1   +2     3
 2 Kabalo & Moba                   1    1   0   0     2    0   +2     3
 3 Bakwa-Kalonji Athletic          1    1   0   0     4    3   +1     3
 4 Ilebo Development               1    1   0   0     2    1   +1     3
 5 Binga Whitecottons              1    0   1   0     2    2    0     1
   Lisala LBR                      1    0   1   0     2    2    0     1
 7 Lodgefield East                 1    0   1   0     1    1    0     1
   Manono Amateurs                 1    0   1   0     1    1    0     1
   Mulongo Companions              1    0   1   0     1    1    0     1
   Tshilenge                       1    0   1   0     1    1    0     1
11 Bukama Sports                   1    0   1   0     0    0    0     1
   Lower Rutshuru                  1    0   1   0     0    0    0     1
13 Kaniama Hams                    1    0   0   1     3    4   −1     0
14 Kambove Brook                   1    0   0   1     1    2   −1     0
15 Katwa Town                      1    0   0   1     1    3   −2     0
16 Inkisi PV                       1    0   0   1     0    2   −2     0

Code: Select all
Nationals II

Buta Sporting Department (BSD) 1–3 Basoko City (BAC)
Gbadolite Town (GBT) 2–1 FC Bulungu (FCB)
Oicha FC (OFC) 0–2 Sunderbrough (SUN)
The Kasongo Jungle (TKJ) 0–1 Kalima FC (KFC)
The Three Flowers (TTF) 0–0 Congo Bay Warriors (CBW)
Portuguese Settlers (POS) 4–2 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Mweka Village (MWV) 1–1 AFC Kimpese (AFK)
Muanda United (MUU) 3–0 Miabi Lacers (MIL)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Muanda United                     1    1   0   0     3    0   +3     3
 2 Portuguese Settlers               1    1   0   0     4    2   +2     3
 3 Basoko City                       1    1   0   0     3    1   +2     3
 4 Sunderbrough                      1    1   0   0     2    0   +2     3
 5 Gbadolite Town                    1    1   0   0     2    1   +1     3
 6 Kalima FC                         1    1   0   0     1    0   +1     3
 7 AFC Kimpese                       1    0   1   0     1    1    0     1
   Mweka Village                     1    0   1   0     1    1    0     1
 9 Congo Bay Warriors                1    0   1   0     0    0    0     1
   The Three Flowers                 1    0   1   0     0    0    0     1
11 FC Bulungu                        1    0   0   1     1    2   −1     0
12 The Kasongo Jungle                1    0   0   1     0    1   −1     0
13 Kananga Saint-Mannor              1    0   0   1     2    4   −2     0
14 Buta Sporting Department          1    0   0   1     1    3   −2     0
15 Oicha FC                          1    0   0   1     0    2   −2     0
16 Miabi Lacers                      1    0   0   1     0    3   −3     0


Side Note: Any OOC suggestions or tips to improve the league will be welcomed and you will get a cookie.
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Mon Feb 24, 2020 9:18 pm

S6MD2: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Tshikapa FC (TFC) 1–2 Kananga FC (KFC)
Kinshasa FC (KFC) 1–1 Goma United (GOU)
Kolwezi City (KOC) 2–3 Kisangani City (KIC)
Mbandaka Athletic (MBA) 0–0 Likasi Lapdogs (LIL)
Lubumbashi AFC (LAF) 0–3 Mwene-Ditu Town (MDT)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kananga FC                 2    2   0   0     3    1   +2     6
 2 Mwene-Ditu Town            2    1   1   0     6    3   +3     4
 3 Kinshasa FC                2    1   1   0     3    1   +2     4
 4 Kolwezi City               2    1   0   1     6    5   +1     3
 5 Lubumbashi AFC             2    1   0   1     5    4   +1     3
 6 Kisangani City             2    1   0   1     3    4   −1     3
 7 Mbandaka Athletic          2    0   2   0     3    3    0     2
 8 Goma United                2    0   1   1     1    2   −1     1
 9 Likasi Lapdogs             2    0   1   1     2    4   −2     1
10 Tshikapa FC                2    0   0   2     2    7   −5     0


Code: Select all
Championship

Butembo Rangers (BUR) 2–1 Bandundu Field (BAF)
Bunia United (BUU) 1–2 Uvira Fireflies (UVF)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 1–1 Kalemie AFC (KFC)
Boma Bombers (BOB) 0–0 Matadi City (MAC)
Bukavu City (BUC) 1–0 Kikwit FC (KFC)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Butembo Rangers          2    2   0   0     5    1   +4     6
 2 Uvira Fireflies          2    2   0   0     4    2   +2     6
 3 Kalemie AFC              2    1   1   0     3    1   +2     4
 4 Matadi City              2    1   1   0     1    0   +1     4
 5 Kikwit FC                2    1   0   1     3    3    0     3
 6 Bukavu City              2    1   0   1     1    3   −2     3
 7 Boma Bombers             2    0   1   1     2    3   −1     1
 8 Mbuji-Mayi Town          2    0   1   1     1    2   −1     1
 9 Bandundu Field           2    0   0   2     2    4   −2     0
10 Bunia United             2    0   0   2     1    4   −3     0

Code: Select all
League 1

Mbanza-Ngungu Town (MNT) 2–2 Kipushi Coyotes (KIC)
Gandajika Wanderers (GAW) 1–0 Kindu FC (KFC)
Gemena United (GEU) 1–0 Kabinda AFC (KAA)
Baraka 'Bama (BAB) 4–4 Bumba FC (BFC)
Beni City (BEC) 1–0 Kamina City (KAC)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Beni City                    2    2   0   0     3    1   +2     6
 2 Gandajika Wanderers          2    2   0   0     2    0   +2     6
 3 Bumba FC                     2    1   1   0     6    4   +2     4
 4 Gemena United                2    1   0   1     1    2   −1     3
 5 Baraka 'Bama                 2    0   2   0     5    5    0     2
 6 Kipushi Coyotes              2    0   2   0     3    3    0     2
 7 Mbanza-Ngungu Town           2    0   1   1     3    4   −1     1
 8 Kamina City                  2    0   1   1     1    2   −1     1
   Kindu FC                     2    0   1   1     1    2   −1     1
10 Kabinda AFC                  2    0   0   2     0    2   −2     0


Code: Select all
Nationals I

Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 0–1 Mulongo Companions (MUC)
Bukama Sports (BUS) 2–3 Kaniama Hams (KAH)
Kabalo & Moba (K&M) 2–0 Lower Rutshuru (LOR)
Lisala LBR (LIL) 0–2 Inkisi PV (INP)
Kambove Brook (KAB) 0–2 Binga Whitecottons (BIW)
Katwa Town (KAT) 0–1 Ilebo Development (ILD)
Tshilenge (TSH) 0–2 Kongolo (KON)
Idiofa Bridge (IDB) 1–2 Manono Amateurs (MAA)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kongolo                         2    2   0   0     5    1   +4     6
 2 Kabalo & Moba                   2    2   0   0     4    0   +4     6
 3 Ilebo Development               2    2   0   0     3    1   +2     6
 4 Binga Whitecottons              2    1   1   0     4    2   +2     4
 5 Manono Amateurs                 2    1   1   0     3    2   +1     4
 6 Mulongo Companions              2    1   1   0     2    1   +1     4
 7 Kaniama Hams                    2    1   0   1     6    6    0     3
 8 Bakwa-Kalonji Athletic          2    1   0   1     4    4    0     3
 9 Inkisi PV                       2    1   0   1     2    2    0     3
10 Lodgefield East                 1    0   1   0     1    1    0     1
11 Bukama Sports                   2    0   1   1     2    3   −1     1
12 Lisala LBR                      2    0   1   1     2    4   −2     1
13 Tshilenge                       2    0   1   1     1    3   −2     1
14 Lower Rutshuru                  2    0   1   1     0    2   −2     1
15 Idiofa Bridge                   1    0   0   1     1    2   −1     0
16 Kambove Brook                   2    0   0   2     1    4   −3     0
   Katwa Town                      2    0   0   2     1    4   −3     0

Code: Select all
Nationals II

AFC Kimpese (AFK) 1–0 Muanda United (MUU)
Kananga Saint-Mannor (KSM) 1–1 Mweka Village (MWV)
Congo Bay Warriors (CBW) 0–0 Portuguese Settlers (POS)
Kalima FC (KFC) 1–1 The Three Flowers (TTF)
Sunderbrough (SUN) 0–1 The Kasongo Jungle (TKJ)
FC Bulungu (FCB) 1–1 Oicha FC (OFC)
Basoko City (BAC) 0–0 Gbadolite Town (GBT)
Balamba Lime Greens (BLG) 1–2 Buta Sporting Department (BSD)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Portuguese Settlers               2    1   1   0     4    2   +2     4
 2 Basoko City                       2    1   1   0     3    1   +2     4
 3 AFC Kimpese                       2    1   1   0     2    1   +1     4
   Gbadolite Town                    2    1   1   0     2    1   +1     4
   Kalima FC                         2    1   1   0     2    1   +1     4
 6 Muanda United                     2    1   0   1     3    1   +2     3
 7 Sunderbrough                      2    1   0   1     2    1   +1     3
 8 The Kasongo Jungle                2    1   0   1     1    1    0     3
 9 Buta Sporting Department          2    1   0   1     3    4   −1     3
10 Mweka Village                     2    0   2   0     2    2    0     2
11 The Three Flowers                 2    0   2   0     1    1    0     2
12 Congo Bay Warriors                2    0   2   0     0    0    0     2
13 FC Bulungu                        2    0   1   1     2    3   −1     1
14 Kananga Saint-Mannor              2    0   1   1     3    5   −2     1
15 Oicha FC                          2    0   1   1     1    3   −2     1
16 Balamba Lime Greens               1    0   0   1     1    2   −1     0
17 Miabi Lacers                      1    0   0   1     0    3   −3     0
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Tue Feb 25, 2020 5:43 pm

S6MD3: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Mwene-Ditu Town (MDT) 0–2 Tshikapa FC (TFC)
Likasi Lapdogs (LIL) 1–3 Lubumbashi AFC (LAF)
Kisangani City (KIC) 4–3 Mbandaka Athletic (MBA)
Goma United (GOU) 2–1 Kolwezi City (KOC)
Kananga FC (KFC) 1–1 Kinshasa FC (KFC)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kananga FC                 3    2   1   0     4    2   +2     7
 2 Lubumbashi AFC             3    2   0   1     8    5   +3     6
 3 Kisangani City             3    2   0   1     7    7    0     6
 4 Kinshasa FC                3    1   2   0     4    2   +2     5
 5 Mwene-Ditu Town            3    1   1   1     6    5   +1     4
 6 Goma United                3    1   1   1     3    3    0     4
 7 Kolwezi City               3    1   0   2     7    7    0     3
 8 Tshikapa FC                3    1   0   2     4    7   −3     3
 9 Mbandaka Athletic          3    0   2   1     6    7   −1     2
10 Likasi Lapdogs             3    0   1   2     3    7   −4     1


Code: Select all
Championship

Kikwit FC (KFC) 1–1 Butembo Rangers (BUR)
Matadi City (MAC) 1–2 Bukavu City (BUC)
Kalemie AFC (KFC) 2–0 Boma Bombers (BOB)
Uvira Fireflies (UVF) 1–3 Mbuji-Mayi Town (MMT)
Bandundu Field (BAF) 2–3 Bunia United (BUU)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Butembo Rangers          3    2   1   0     6    2   +4     7
 2 Kalemie AFC              3    2   1   0     5    1   +4     7
 3 Uvira Fireflies          3    2   0   1     5    5    0     6
 4 Bukavu City              3    2   0   1     3    4   −1     6
 5 Mbuji-Mayi Town          3    1   1   1     4    3   +1     4
 6 Kikwit FC                3    1   1   1     4    4    0     4
 7 Matadi City              3    1   1   1     2    2    0     4
 8 Bunia United             3    1   0   2     4    6   −2     3
 9 Boma Bombers             3    0   1   2     2    5   −3     1
10 Bandundu Field           3    0   0   3     4    7   −3     0

Code: Select all
League 1

Kamina City (KAC) 1–1 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Bumba FC (BFC) 1–1 Beni City (BEC)
Kabinda AFC (KAA) 0–0 Baraka 'Bama (BAB)
Kindu FC (KFC) 0–1 Gemena United (GEU)
Kipushi Coyotes (KIC) 1–3 Gandajika Wanderers (GAW)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Gandajika Wanderers          3    3   0   0     5    1   +4     9
 2 Beni City                    3    2   1   0     4    2   +2     7
 3 Gemena United                3    2   0   1     2    2    0     6
 4 Bumba FC                     3    1   2   0     7    5   +2     5
 5 Baraka 'Bama                 3    0   3   0     5    5    0     3
 6 Mbanza-Ngungu Town           3    0   2   1     4    5   −1     2
 7 Kamina City                  3    0   2   1     2    3   −1     2
 8 Kipushi Coyotes              3    0   2   1     4    6   −2     2
 9 Kindu FC                     3    0   1   2     1    3   −2     1
10 Kabinda AFC                  3    0   1   2     0    2   −2     1


Code: Select all
Nationals I

Kongolo (KON) 1–2 Idiofa Bridge (IDB)
Ilebo Development (ILD) 0–3 Tshilenge (TSH)
Binga Whitecottons (BIW) 1–1 Katwa Town (KAT)
Inkisi PV (INP) 5–2 Kambove Brook (KAB)
Lower Rutshuru (LOR) 0–2 Lisala LBR (LIL)
Kaniama Hams (KAH) 3–0 Kabalo & Moba (K&M)
Mulongo Companions (MUC) 2–0 Bukama Sports (BUS)
Lodgefield East (LOE) 1–2 Bakwa-Kalonji Athletic (BKA)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Mulongo Companions              3    2   1   0     4    1   +3     7
 2 Kaniama Hams                    3    2   0   1     9    6   +3     6
 3 Inkisi PV                       3    2   0   1     7    4   +3     6
 4 Kongolo                         3    2   0   1     6    3   +3     6
 5 Bakwa-Kalonji Athletic          3    2   0   1     6    5   +1     6
 6 Kabalo & Moba                   3    2   0   1     4    3   +1     6
 7 Ilebo Development               3    2   0   1     3    4   −1     6
 8 Binga Whitecottons              3    1   2   0     5    3   +2     5
 9 Tshilenge                       3    1   1   1     4    3   +1     4
10 Manono Amateurs                 2    1   1   0     3    2   +1     4
11 Lisala LBR                      3    1   1   1     4    4    0     4
12 Idiofa Bridge                   2    1   0   1     3    3    0     3
13 Lodgefield East                 2    0   1   1     2    3   −1     1
14 Bukama Sports                   3    0   1   2     2    5   −3     1
   Katwa Town                      3    0   1   2     2    5   −3     1
16 Lower Rutshuru                  3    0   1   2     0    4   −4     1
17 Kambove Brook                   3    0   0   3     3    9   −6     0

Code: Select all
Nationals II

Gbadolite Town (GBT) 2–0 Balamba Lime Greens (BLG)
Oicha FC (OFC) 3–0 Basoko City (BAC)
The Kasongo Jungle (TKJ) 1–0 FC Bulungu (FCB)
The Three Flowers (TTF) 1–3 Sunderbrough (SUN)
Portuguese Settlers (POS) 2–1 Kalima FC (KFC)
Mweka Village (MWV) 2–1 Congo Bay Warriors (CBW)
Muanda United (MUU) 2–2 Kananga Saint-Mannor (KSM)
Miabi Lacers (MIL) 2–3 AFC Kimpese (AFK)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Portuguese Settlers               3    2   1   0     6    3   +3     7
 2 Gbadolite Town                    3    2   1   0     4    1   +3     7
 3 AFC Kimpese                       3    2   1   0     5    3   +2     7
 4 Sunderbrough                      3    2   0   1     5    2   +3     6
 5 The Kasongo Jungle                3    2   0   1     2    1   +1     6
 6 Mweka Village                     3    1   2   0     4    3   +1     5
 7 Muanda United                     3    1   1   1     5    3   +2     4
 8 Oicha FC                          3    1   1   1     4    3   +1     4
 9 Kalima FC                         3    1   1   1     3    3    0     4
10 Basoko City                       3    1   1   1     3    4   −1     4
11 Buta Sporting Department          2    1   0   1     3    4   −1     3
12 Congo Bay Warriors                3    0   2   1     1    2   −1     2
13 Kananga Saint-Mannor              3    0   2   1     5    7   −2     2
14 The Three Flowers                 3    0   2   1     2    4   −2     2
15 FC Bulungu                        3    0   1   2     2    4   −2     1
16 Balamba Lime Greens               2    0   0   2     1    4   −3     0
17 Miabi Lacers                      2    0   0   2     2    6   −4     0
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Wed Feb 26, 2020 4:45 pm

S6MD4: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Tshikapa FC (TFC) 1–2 Kinshasa FC (KFC)
Kolwezi City (KOC) 2–1 Kananga FC (KFC)
Mbandaka Athletic (MBA) 0–1 Goma United (GOU)
Lubumbashi AFC (LAF) 2–1 Kisangani City (KIC)
Mwene-Ditu Town (MDT) 1–3 Likasi Lapdogs (LIL)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Lubumbashi AFC             4    3   0   1    10    6   +4     9
 2 Kinshasa FC                4    2   2   0     6    3   +3     8
 3 Kananga FC                 4    2   1   1     5    4   +1     7
 4 Goma United                4    2   1   1     4    3   +1     7
 5 Kolwezi City               4    2   0   2     9    8   +1     6
 6 Kisangani City             4    2   0   2     8    9   −1     6
 7 Mwene-Ditu Town            4    1   1   2     7    8   −1     4
 8 Likasi Lapdogs             4    1   1   2     6    8   −2     4
 9 Tshikapa FC                4    1   0   3     5    9   −4     3
10 Mbandaka Athletic          4    0   2   2     6    8   −2     2


Code: Select all
Championship

Butembo Rangers (BUR) 0–3 Bunia United (BUU)
Mbuji-Mayi Town (MMT) 1–0 Bandundu Field (BAF)
Boma Bombers (BOB) 1–0 Uvira Fireflies (UVF)
Bukavu City (BUC) 1–2 Kalemie AFC (KFC)
Kikwit FC (KFC) 2–0 Matadi City (MAC)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kalemie AFC              4    3   1   0     7    2   +5    10
 2 Kikwit FC                4    2   1   1     6    4   +2     7
 3 Mbuji-Mayi Town          4    2   1   1     5    3   +2     7
 4 Butembo Rangers          4    2   1   1     6    5   +1     7
 5 Bunia United             4    2   0   2     7    6   +1     6
 6 Uvira Fireflies          4    2   0   2     5    6   −1     6
 7 Bukavu City              4    2   0   2     4    6   −2     6
 8 Boma Bombers             4    1   1   2     3    5   −2     4
 9 Matadi City              4    1   1   2     2    4   −2     4
10 Bandundu Field           4    0   0   4     4    8   −4     0

Code: Select all
League 1

Mbanza-Ngungu Town (MNT) 1–1 Gandajika Wanderers (GAW)
Gemena United (GEU) 2–0 Kipushi Coyotes (KIC)
Baraka 'Bama (BAB) 2–2 Kindu FC (KFC)
Beni City (BEC) 0–1 Kabinda AFC (KAA)
Kamina City (KAC) 2–2 Bumba FC (BFC)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Gandajika Wanderers          4    3   1   0     6    2   +4    10
 2 Gemena United                4    3   0   1     4    2   +2     9
 3 Beni City                    4    2   1   1     4    3   +1     7
 4 Bumba FC                     4    1   3   0     9    7   +2     6
 5 Baraka 'Bama                 4    0   4   0     7    7    0     4
 6 Kabinda AFC                  4    1   1   2     1    2   −1     4
 7 Mbanza-Ngungu Town           4    0   3   1     5    6   −1     3
 8 Kamina City                  4    0   3   1     4    5   −1     3
 9 Kindu FC                     4    0   2   2     3    5   −2     2
10 Kipushi Coyotes              4    0   2   2     4    8   −4     2


Code: Select all
Nationals I

Bukama Sports (BUS) 5–5 Lodgefield East (LOE)
Kabalo & Moba (K&M) 0–1 Mulongo Companions (MUC)
Lisala LBR (LIL) 4–0 Kaniama Hams (KAH)
Kambove Brook (KAB) 3–0 Lower Rutshuru (LOR)
Katwa Town (KAT) 0–0 Inkisi PV (INP)
Tshilenge (TSH) 1–1 Binga Whitecottons (BIW)
Idiofa Bridge (IDB) 0–1 Ilebo Development (ILD)
Manono Amateurs (MAA) 2–0 Kongolo (KON)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Mulongo Companions              4    3   1   0     5    1   +4    10
 2 Ilebo Development               4    3   0   1     4    4    0     9
 3 Lisala LBR                      4    2   1   1     8    4   +4     7
 4 Inkisi PV                       4    2   1   1     7    4   +3     7
 5 Manono Amateurs                 3    2   1   0     5    2   +3     7
 6 Binga Whitecottons              4    1   3   0     6    4   +2     6
 7 Bakwa-Kalonji Athletic          3    2   0   1     6    5   +1     6
   Kongolo                         4    2   0   2     6    5   +1     6
 9 Kabalo & Moba                   4    2   0   2     4    4    0     6
10 Kaniama Hams                    4    2   0   2     9   10   −1     6
11 Tshilenge                       4    1   2   1     5    4   +1     5
12 Idiofa Bridge                   3    1   0   2     3    4   −1     3
13 Kambove Brook                   4    1   0   3     6    9   −3     3
14 Lodgefield East                 3    0   2   1     7    8   −1     2
15 Bukama Sports                   4    0   2   2     7   10   −3     2
16 Katwa Town                      4    0   2   2     2    5   −3     2
17 Lower Rutshuru                  4    0   1   3     0    7   −7     1

Code: Select all
Nationals II

Kananga Saint-Mannor (KSM) 1–3 Miabi Lacers (MIL)
Congo Bay Warriors (CBW) 0–1 Muanda United (MUU)
Kalima FC (KFC) 2–1 Mweka Village (MWV)
Sunderbrough (SUN) 0–7 Portuguese Settlers (POS)
FC Bulungu (FCB) 3–2 The Three Flowers (TTF)
Basoko City (BAC) 0–0 The Kasongo Jungle (TKJ)
Balamba Lime Greens (BLG) 2–1 Oicha FC (OFC)
Buta Sporting Department (BSD) 1–2 Gbadolite Town (GBT)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Portuguese Settlers               4    3   1   0    13    3  +10    10
 2 Gbadolite Town                    4    3   1   0     6    2   +4    10
 3 Muanda United                     4    2   1   1     6    3   +3     7
 4 AFC Kimpese                       3    2   1   0     5    3   +2     7
 5 Kalima FC                         4    2   1   1     5    4   +1     7
 6 The Kasongo Jungle                4    2   1   1     2    1   +1     7
 7 Sunderbrough                      4    2   0   2     5    9   −4     6
 8 Mweka Village                     4    1   2   1     5    5    0     5
 9 Basoko City                       4    1   2   1     3    4   −1     5
10 Oicha FC                          4    1   1   2     5    5    0     4
11 FC Bulungu                        4    1   1   2     5    6   −1     4
12 Miabi Lacers                      3    1   0   2     5    7   −2     3
13 Buta Sporting Department          3    1   0   2     4    6   −2     3
14 Balamba Lime Greens               3    1   0   2     3    5   −2     3
15 Congo Bay Warriors                4    0   2   2     1    3   −2     2
16 The Three Flowers                 4    0   2   2     4    7   −3     2
17 Kananga Saint-Mannor              4    0   2   2     6   10   −4     2
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

User avatar
Chinese Congo
Envoy
 
Posts: 228
Founded: Sep 29, 2019
Democratic Socialists

Postby Chinese Congo » Wed Feb 26, 2020 8:33 pm

S6MD5: Results
Cut-off Music


Code: Select all
Likasi Lapdogs (LIL) 4–3 Tshikapa FC (TFC)
Kisangani City (KIC) 3–1 Mwene-Ditu Town (MDT)
Goma United (GOU) 3–4 Lubumbashi AFC (LAF)
Kananga FC (KFC) 0–1 Mbandaka Athletic (MBA)
Kinshasa FC (KFC) 1–2 Kolwezi City (KOC)

                            Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Lubumbashi AFC             5    4   0   1    14    9   +5    12
 2 Kolwezi City               5    3   0   2    11    9   +2     9
 3 Kisangani City             5    3   0   2    11   10   +1     9
 4 Kinshasa FC                5    2   2   1     7    5   +2     8
 5 Goma United                5    2   1   2     7    7    0     7
 6 Kananga FC                 5    2   1   2     5    5    0     7
 7 Likasi Lapdogs             5    2   1   2    10   11   −1     7
 8 Mbandaka Athletic          5    1   2   2     7    8   −1     5
 9 Mwene-Ditu Town            5    1   1   3     8   11   −3     4
10 Tshikapa FC                5    1   0   4     8   13   −5     3


Code: Select all
Championship

Matadi City (MAC) 1–1 Butembo Rangers (BUR)
Kalemie AFC (KFC) 1–4 Kikwit FC (KFC)
Uvira Fireflies (UVF) 0–1 Bukavu City (BUC)
Bandundu Field (BAF) 2–2 Boma Bombers (BOB)
Bunia United (BUU) 1–1 Mbuji-Mayi Town (MMT)

                          Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Kikwit FC                5    3   1   1    10    5   +5    10
 2 Kalemie AFC              5    3   1   1     8    6   +2    10
 3 Bukavu City              5    3   0   2     5    6   −1     9
 4 Mbuji-Mayi Town          5    2   2   1     6    4   +2     8
 5 Butembo Rangers          5    2   2   1     7    6   +1     8
 6 Bunia United             5    2   1   2     8    7   +1     7
 7 Uvira Fireflies          5    2   0   3     5    7   −2     6
 8 Boma Bombers             5    1   2   2     5    7   −2     5
 9 Matadi City              5    1   2   2     3    5   −2     5
10 Bandundu Field           5    0   1   4     6   10   −4     1

Code: Select all
League 1

Bumba FC (BFC) 0–2 Mbanza-Ngungu Town (MNT)
Kabinda AFC (KAA) 1–1 Kamina City (KAC)
Kindu FC (KFC) 1–0 Beni City (BEC)
Kipushi Coyotes (KIC) 2–1 Baraka 'Bama (BAB)
Gandajika Wanderers (GAW) 0–2 Gemena United (GEU)

                              Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Gemena United                5    4   0   1     6    2   +4    12
 2 Gandajika Wanderers          5    3   1   1     6    4   +2    10
 3 Beni City                    5    2   1   2     4    4    0     7
 4 Mbanza-Ngungu Town           5    1   3   1     7    6   +1     6
 5 Bumba FC                     5    1   3   1     9    9    0     6
 6 Kindu FC                     5    1   2   2     4    5   −1     5
 7 Kabinda AFC                  5    1   2   2     2    3   −1     5
 8 Kipushi Coyotes              5    1   2   2     6    9   −3     5
 9 Baraka 'Bama                 5    0   4   1     8    9   −1     4
10 Kamina City                  5    0   4   1     5    6   −1     4


Code: Select all
Nationals I

Ilebo Development (ILD) 0–1 Manono Amateurs (MAA)
Binga Whitecottons (BIW) 1–0 Idiofa Bridge (IDB)
Inkisi PV (INP) 0–2 Tshilenge (TSH)
Lower Rutshuru (LOR) 0–2 Katwa Town (KAT)
Kaniama Hams (KAH) 0–0 Kambove Brook (KAB)
Mulongo Companions (MUC) 1–0 Lisala LBR (LIL)
Lodgefield East (LOE) 2–1 Kabalo & Moba (K&M)
Bakwa-Kalonji Athletic (BKA) 0–1 Bukama Sports (BUS)

                                 Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Mulongo Companions              5    4   1   0     6    1   +5    13
 2 Manono Amateurs                 4    3   1   0     6    2   +4    10
 3 Binga Whitecottons              5    2   3   0     7    4   +3     9
 4 Ilebo Development               5    3   0   2     4    5   −1     9
 5 Tshilenge                       5    2   2   1     7    4   +3     8
 6 Lisala LBR                      5    2   1   2     8    5   +3     7
 7 Inkisi PV                       5    2   1   2     7    6   +1     7
 8 Kaniama Hams                    5    2   1   2     9   10   −1     7
 9 Kongolo                         4    2   0   2     6    5   +1     6
10 Bakwa-Kalonji Athletic          4    2   0   2     6    6    0     6
11 Kabalo & Moba                   5    2   0   3     5    6   −1     6
12 Lodgefield East                 4    1   2   1     9    9    0     5
13 Katwa Town                      5    1   2   2     4    5   −1     5
14 Bukama Sports                   5    1   2   2     8   10   −2     5
15 Kambove Brook                   5    1   1   3     6    9   −3     4
16 Idiofa Bridge                   4    1   0   3     3    5   −2     3
17 Lower Rutshuru                  5    0   1   4     0    9   −9     1

Code: Select all
Nationals II

Oicha FC (OFC) 4–1 Buta Sporting Department (BSD)
The Kasongo Jungle (TKJ) 1–1 Balamba Lime Greens (BLG)
The Three Flowers (TTF) 0–0 Basoko City (BAC)
Portuguese Settlers (POS) 1–1 FC Bulungu (FCB)
Mweka Village (MWV) 2–1 Sunderbrough (SUN)
Muanda United (MUU) 1–0 Kalima FC (KFC)
Miabi Lacers (MIL) 2–4 Congo Bay Warriors (CBW)
AFC Kimpese (AFK) 0–4 Kananga Saint-Mannor (KSM)

                                   Pld    W   D   L    GF   GA   GD   Pts
 1 Portuguese Settlers               5    3   2   0    14    4  +10    11
 2 Muanda United                     5    3   1   1     7    3   +4    10
 3 Gbadolite Town                    4    3   1   0     6    2   +4    10
 4 Mweka Village                     5    2   2   1     7    6   +1     8
 5 The Kasongo Jungle                5    2   2   1     3    2   +1     8
 6 Oicha FC                          5    2   1   2     9    6   +3     7
 7 Kalima FC                         5    2   1   2     5    5    0     7
 8 AFC Kimpese                       4    2   1   1     5    7   −2     7
 9 Basoko City                       5    1   3   1     3    4   −1     6
10 Sunderbrough                      5    2   0   3     6   11   −5     6
11 Kananga Saint-Mannor              5    1   2   2    10   10    0     5
12 Congo Bay Warriors                5    1   2   2     5    5    0     5
13 FC Bulungu                        5    1   2   2     6    7   −1     5
14 Balamba Lime Greens               4    1   1   2     4    6   −2     4
15 The Three Flowers                 5    0   3   2     4    7   −3     3
16 Miabi Lacers                      4    1   0   3     7   11   −4     3
17 Buta Sporting Department          4    1   0   3     5   10   −5     3
CHINESE CONGO
CHINESE CONGO

PreviousNext

Advertisement

Remove ads

Return to NS Sports

Who is online

Users browsing this forum: Deniria, Quebec and Shingoryeo, The Sherpa Empire

Advertisement

Remove ads