Team changes
From League One - West
Season Promo to Championship Relegated to SLS Relegated to CL Relegated to ML Relegated to LI
2020-21 Portsmouth Galaxy None None None None
To League One - West
Season Relegated from Championship Promoted from SLS Promoted from CL Promoted from ML Promoted from LI
2020-21 Caledonian F.C. None None None None
Champions and Promotions
Club Winners Runners up Promotions Winning Years
Portsmouth Galaxy 1 0 1 2021
Muscogee Revolution 0 1 0
A.C. Punta Prosciutto Punta Prosciutto / Marina di San Nicola
AJK Ähtari
Athletic Eskoriatza Eskoriatza
Atlético Manzanilla Manzanilla
Caledonian F.C. Roxburgh
F.C. Den Hoek s-Heerenhoek
FC Pampilhosa Pampilhosa do Botão
Heart of Kinross F.C. Marykirk (Roxburgh)
Ice Palace F.C. Twyford
Juventus F.C. Bocca di Leone A Mare
Kilbride F.C. Kilbride
La Selva CF La Selva de Mar
Muscogee Revolution Muscogee
Okehampton F.C. Okehampton
Olympique hôtelier L'Hotellerie
Peñalba de Santiago CF Peñalba de Santiago
Rosenborg BK Jessheim
Sakskøbing IF (SIF) Sakskøbing
Shamrock Rovers F.C. Castletown-Bearhaven
Winchelsea United F.C. Winchelsea
Alpine League One - East (3rd level)
Team changes
From League One - West
Season Promo to Championship Relegated to HL Relegated to ZL Relegated to WL
2020-21 Wisla Szczawnica None None None
To League One - West
Season Relegated from Championship Promoted from HL Promoted from ZL Promoted from WL
2020-21 Widzew Pruszcz Ozorkowski None None None
Champions and Promotions
Club Winners Runners up Promotions Winning Years
Wisla Szczawnica 1 0 1 2021
Lechia Krapkowice 0 1 0
AC Sparta Krupka Krupka
Arka Wyszkow Wyszkow
A.S. Saint-Chef Saint-Chef
Bayern Hohenschwangau Hohenschwangau
Borussia Krausnick Krausnick-Groß Wasserburg
FK Olovo Olovo
GKS Ostrow Warminski Ostrow Warminski
GKS Szczuczyn Szczyczyn
Gwardia Puck Puck
HNK Cibalia Sinj
HSK Zrinjski Klobuk Klobuk
Jagiellonia Krzeszowice Krzeszowice
Kiscsoszi VSC Kiscsosz
Lechia Krapkowice Krapkowice
ND Gazon Gazon
NK Istra 1961 Otocka
NK Lokomotiva Zagrad
Pogon Tluszcz Tluszcz
Szczakowianka Ozorkow Ozorkow
Widzew Pruszcz Ozorkowski Pruszcz Ozorkowski
Southern League Soccer (4th level)
Braddock City SC Braddock
Neoga Timbers Neoga
Potosi Sounders FC Potosi
Rockingham Fire Rockingham
Saguenay Dynamo Saguenay
San Joaquin United FC San Joaquin
Caledonian League (4th level)
Ashbourne F.C. Ashbourne
Beachborough F.C. Beachborough
Carrick F.C. Carrick / Carraig
Cromarty County F.C. Port Askaig
Cwmffrwd City A.F.C. Cwmffrwd
Dundrennan United F.C. Dundrennan
Feyenoord Zwaagdijk Zwaagdijk
Gargunnock F.C. Gargunnock
Glengarnock Morton F.C. Glengarnock
HSV Geertruidenberg Geertruidenberg
Inverkirkaig Caledonian Thistle F.C. Inverkirkaig
Johnstone F.C. Johnstone
Kinloch Athletic F.C. Kinloch
Kyle of Lochalsh F.C. Kyle of Lochalsh
Raith Rovers F.C. Bannockburn
Roxby City F.C. Roxby
Sandwich United F.C. Sandwich
Shelbourne F.C. Castletown-Bearhaven
Southbourne City F.C. Southbourne
Wroxham United F.C. Wroxham (Twyford)
Mediterranean Ligaen (4th level)
AC Ringkøbing Ringkøbing
Ähtari IFK (AIFK) Ähtari
AIK Hässleholm Hässleholm
Bjørnstrup FC Bjørnstrup
Ejstrupholm fB (EfB) Ejstrupholm
F.C. Midtsamsø Lundsbjerg
F.C. Sydsamsø Sakskøbing
Fredericia BK (FB) Fredericia
IFK Mariefred Mariefred
Kjeldbjerg BK Kjeldbjerg BK
Malmköping FF Malmköping
Nordborg FF Nordborg
RkB Ringkøbing
Strandby IF Strandby
Strømgodset Strømsfoss
Vålerenga Strømsfoss
VestersamskE Skringstrup
VGF Vordingborg
Liga Iberica (4th level)
ACC Carbonarese Carbonara
Alcazar CF Alcazar de San Juan
AS Saint-Ours Saint-Ours
Catalanense Tortella
Deportivo Luzon Luzon
El Port CF El Port de la Selva
F.C. Internazionale Marina di San Nicola
FC La Chapelle-aux-Choux La Chapelle-aux-Choux
Fontanafredda F.C. 1909 Fontanafredda
FOSC Fourneaux Fourneaux
Levante U.D. La Selva de Mar
Périgourdins de Cadillac Cadillac
Racing de Puerto de la Cruz Puerto de la Cruz
Real Alba Alba
Real Santa Maria Santa Maria de la vega
Real Sociedad Urretxu
Sporting C.P. Alhões
S.S. Amalfitana Amalfi
S.S.C. Nazioni Lido delle Nazioni
Tournedos FC Tournedos-Bois-Hubert
Hrvatska Liga (4th level)
HNK Duba Konavoska Duba Konavoska
HNK Sveti Petar Sveti Petar na Moru
FK Borac Banja Vrucica Banja Vrucica
FC Kranjska Gora Kranjska Gora
FK Olimpic Olovo
Jaszfelsoszentgyörgyi VTK Jaszfelsoszentgyörgy
NK Celik Gnojnica Gnojnica
NK Hrvatski Kostanjevac Kostanjevac
NK Inter Uskoplje Uskoplje
NK Kamniska Bistrica Kamniska Bistrica
NK Krnica Krnica
NK Krupa Krupa
NK Podcrkavlje Podcrkavlje
NK Rudar Krplivnik Krplivnik
NK Slaven Vukosavljevica Vukosavljevica
NK Zagrad Zagrad
RNK Osojnik Osojnik
Szabadszallasi Haladas Szabadszallas
Ujkerepes FC Turakerepes
Videoton FC Göd
Zachodnioprusy Liga (4th level)
FC Les Rousses Les Rousses
FC Preußen Offenbach Offenbach
FC Schalke 04 Krakow Krakow am See
Flota Zbaszyn Zbaszyn
Gornik Miedzyzdroje Miedzyzdroje
Gryf Brzyskorzystew Brzyskorzystew
Hansestadt-Havelberger SV Hansestadt-Havelberg
Hertha USC Ueckermünde
Kaszubia Wyrzysk Wyrzysk
Klub Turystow Rzodkiewnica Rzodkiewnica
Kotwica Piotrkow Piotrkow
MKS Kluczbork Kluczbork
Odra Krzyz Wielkopruski Krzyz Wielkopruski
Pelikan Zlotow Zlotow
SpVgg Ueckermünde Ueckermünde
Stal Mieszkowice Mieszkowice
Warta Ostrzeszow Ostrzeszow
Werder Schlagsdorf Schlagdorf
Wierzyca Police Police
Znicz Kostrzyn Kostrzyn
Wschodnioprusy Liga (4th level)
Arkonia Malbork Malbork
Borussia Krzanowice Krzanowice
Czarni Skierniewice Skierniewice
FC Slovan Horni Police Horni Police
Garbarnia Przasnysz Przasnysz
KKS Wlokniarz 1925 Krzywcza Krzywcza
KSZT Trzebiegoszcz Trzebiegoszcz
Miedz Kwidzyn Kwidzyn
Motor Zabkowice Zabkowice
Niedzwiedzie Ozorkow Ozorkow
Okocimski KS Wloszczowa Wloszczowa
Rozwoj Swietochlowice Swietochlowice
Ruch Brzeszcze Brzeszcze
SK Slavia Krupka Krupka
Sparta Knyszyn Knyszyn
Unia Ozorkow Ozorkow
Ursus Trzeszczyn Trzeszczyn
Wierna Pruszkow Pruszkow
Wigry Rybczyzna Rybczyzna
WKS Wierzchoslawice Wierzchoslawice
Bangweulese League (Amateur league)
AS Vita Club Lusuku
Banaco F.C. Kawambwa
Black Bangweulu S.C. Wlotzkasbaken
Chicken House F.C. Kariba
Chililabombwe Warriors Chililabombwe
Dynamos F.C. Mutawatawa
Forest Rangers F.C. Shangombo
Green Buffaloes Kawambwa
Highlanders F.C. Hippo Valley
Kawambwa F.C. Kawambwa
Kayombo Leopards F.C. Kayombo
Makungwe Wanderers Makungwe
Nkana F.C. Mumbwa
Power Dynamos F.C. Mwembeshi
Red Arrows F.C. Kawambwa
Simba S.C. Ngongo
Tout Puissant Mazembe Tshimbalanga
Young Bangweulese S.C. Malongwe