by Cosumar » Sun Aug 24, 2014 6:28 pm
by Cosumar » Mon Aug 25, 2014 4:47 pm
Harlighet Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 OAS Royal FC 30 23 4 3 82 28 +54 73 Champion/TQCC
2 Mallox 30 22 6 2 99 29 +70 72 GC
3 Eastweald 30 21 6 3 61 18 +43 69 GC
4 FC Kaldukosic 30 19 7 4 81 38 +43 64 GC
5 Ramusok United 30 16 7 7 47 28 +19 55
6 Klyde FC 30 13 9 8 54 26 +28 48
7 Na'Malsille Mariners 30 12 6 12 41 53 -12 42
8 FC Samotath 30 13 2 15 47 65 -18 41
9 Cassandra City 30 11 6 13 57 73 -16 39
10 Crawford City FC 30 9 5 16 39 54 -15 32
11 Samaj FC 30 9 4 17 25 56 -31 31
12 Stoneshore United 30 6 9 15 25 44 -19 27
13 Zakhoro Aces 30 7 5 18 25 61 -36 26
14 Dawchire Town 30 5 6 19 15 37 -22 21 Relegated
15 Atletisk Surpronuk 30 4 6 20 14 48 -34 18 Relegated
16 Morponte Fief 30 3 6 21 21 75 -54 15 Relegated
Harlighet Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 OAS Royal FC 30 21 6 3 62 25 +37 69 Champion/TQCC
2 Mallox 30 20 7 3 79 23 +56 67 GC
3 FC Kaldukosic 30 17 9 4 73 32 +41 60 GC
4 Eastweald 30 17 7 6 43 16 +27 58 GC
5 Ramusok United 30 16 8 6 49 22 +27 56
6 Na'Malsille Mariners 30 15 9 6 45 27 +18 54
7 Klyde FC 30 13 5 12 38 42 -4 44
8 Real Azuris 30 12 7 11 39 41 -2 43
9 FC Samotath 30 11 5 14 39 60 -21 38
10 Samaj FC 30 11 3 16 25 39 -14 36
11 Crawford City FC 30 10 3 17 34 58 -24 33
12 Centus Serpents 30 7 7 16 18 35 -17 28
13 Cassandra City 30 7 6 17 39 64 -25 27
14 Zakhoro Aces 30 7 5 18 30 64 -34 26 Relegated
15 Stoneshore United 30 5 3 22 17 45 -28 18 Relegated
16 Fort Archer 30 4 4 22 22 59 -37 16 Relegated
Harlighet Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Mallox 30 21 4 5 74 34 +40 67 TQCC
2 FC Kaldukosic 30 18 5 7 67 23 +44 59 GC
3 Eastweald 30 15 11 4 36 19 +17 56 GC
4 Klyde FC 30 16 6 8 52 32 +20 54 GC
5 OAS Royal FC 30 16 4 10 51 37 +14 52
6 Ramusok United 30 15 3 12 40 29 +11 48
7 Na'Malsille Mariners30 12 9 9 47 31 +16 45
8 Centus Serpents 30 10 10 10 24 27 -3 40
9 FC Samotath 30 10 8 12 39 42 -3 38
10 Real Azuris 30 9 9 12 36 49 -13 36
11 Samaj FC 30 8 9 13 24 49 -25 33
12 Olask Islanders 30 9 3 18 25 40 -15 30
13 Crawford City FC 30 8 6 16 39 65 -26 30
14 Cassandra City 30 8 5 17 57 79 -22 29
15 Atletisk Surpronuk 30 6 10 14 20 44 -24 28 Relegated
16 Dawchire Town 30 6 4 20 15 46 -31 22 Relegated
Harlighet Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Mallox 30 22 4 4 91 34 +57 70 TQCC
2 OAS Royal FC 30 17 6 7 64 40 +24 57 GC
3 FC Kaldukosic 30 15 7 8 72 44 +28 52 GC
4 Klyde FC 30 13 9 8 48 38 +10 48 GC
5 Real Azuris 30 12 7 11 59 47 +12 43
6 FC Samotath 30 12 6 12 50 50 +0 42
7 Olask Islanders 30 12 6 12 26 34 -8 42
8 Eastweald 30 11 8 11 37 35 +2 41
9 Centus Serpents 30 9 14 7 23 21 +2 41
10 Ramusok United 30 10 10 10 39 36 +3 40
11 Cassandra City 30 10 8 12 43 47 -4 38
12 Na'Malsille Mariners30 8 10 12 29 41 -12 34
13 Samaj FC 30 7 10 13 22 38 -16 31
14 Crawford City FC 30 7 7 16 41 69 -28 28
15 Versiaville 30 6 7 17 39 82 -43 25 Relegated
16 Zakhoro Aces 30 5 9 16 21 48 -27 24 Relegated
Harlighet Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 OAS Royal FC 30 18 6 6 64 36 +28 60 TQCC
2 Mallox 30 16 4 10 80 42 +38 52 GC
3 FC Kaldukosic 30 15 6 9 52 36 +16 51 GC
4 Ramusok United 30 14 8 8 40 34 +6 50 GC
5 Klyde FC 30 12 13 5 44 33 +11 49
6 Real Azuris 30 13 9 8 47 40 +7 48
7 Cassandra City 30 12 9 9 43 46 -3 45
8 FC Samotath 30 13 5 12 60 49 +11 44
9 Olask Islanders 30 10 11 9 31 29 +2 41
10 Eastweald 30 9 10 11 31 33 -2 37
11 Crawford City FC 30 10 7 13 47 68 -21 37
12 Na'Malsille Mariners30 10 6 14 36 42 -6 36
13 Fort Archer 30 6 10 14 28 50 -22 28
14 Morponte Fief 30 6 10 14 38 66 -28 28
15 Samaj FC 30 6 8 16 24 46 -22 26 Relegated
16 Centus Serpents 30 5 8 17 13 28 -15 23 Relegated
Harlighet Ligan P W D L GF GA GD Pts
1 Mallox 30 19 9 2 56 25 +31 66 TQCC
2 Cassandra City 30 19 6 5 53 23 +30 63 GC
3 OAS Royal FC 30 16 9 5 55 33 +22 57 GC
4 FC Kaldukosic 30 16 8 6 61 37 +24 56 GC
5 Real Azuris 30 15 6 9 59 43 +16 51
6 Ramusok United 30 10 11 9 39 37 +2 41
7 Klyde FC 30 11 7 12 47 35 +12 40
8 Morponte Fief 30 12 4 14 34 46 −12 40
9 Eastweald 30 10 10 10 41 34 +7 40
10 Olask Islanders 30 8 10 12 36 45 −9 34
11 FC Samotath 30 7 11 12 44 49 −5 32
12 Crawford City FC 30 8 6 16 36 51 −15 30
13 Versiaville 30 8 5 17 29 56 −27 29
14 Na'Malsille Mariners 30 6 10 14 39 52 −13 28
15 Zakhoro Aces 30 8 4 18 34 62 −28 28 Relegated
16 Fort Archer 30 6 6 18 26 61 −35 24 Relegated
Harlighet Ligan P W D L GF GA GD Pts
1 OAS Royal FC 30 24 4 2 64 24 +40 76 TQCC
2 Mallox 30 17 6 7 52 29 +23 57 GC
3 Eastweald 30 16 7 7 52 33 +19 55 GC
4 Klyde FC 30 15 7 8 44 38 +6 52 GC
5 Cassandra City 30 14 7 9 40 35 +5 49
6 Ramusok United 30 13 8 9 45 37 +8 47
7 Real Azuris 30 12 10 8 40 32 +8 46
8 FC Kaldukosic 30 13 6 11 52 44 +8 45
9 FC Samotath 30 12 8 10 42 30 +12 44
10 Crawford City FC 30 10 6 14 29 43 −14 36
11 AC Holmenkollen 30 9 7 14 25 33 −8 34
12 Morponte Fief 30 8 7 15 39 63 −24 31
13 Na'Malsille Mariners 30 7 8 15 37 55 −18 29
14 Versiaville 30 6 8 16 44 64 −20 26
15 Nomad Brotherhood 30 6 3 21 29 50 −21 21 Relegated
16 Olask Islanders 30 2 10 18 23 47 −24 16 Relegated
Harlighet Ligan P W D L GF GA GD Pts
1 Ramusok United 30 24 4 2 64 24 +40 76 TQCC
2 Mallox 30 17 6 7 52 29 +23 57 GC
3 Eastweald 30 16 7 7 52 33 +19 55 GC
4 OAS Royal FC 30 15 7 8 44 38 +6 52 GC
5 Cassandra City 30 14 7 9 40 35 +5 49
6 Klyde FC 30 13 8 9 45 37 +8 47
7 Real Azuris 30 12 10 8 40 32 +8 46
8 FC Kaldukosic 30 13 6 11 52 44 +8 45
9 FC Samotath 30 12 8 10 42 30 +12 44
10 Crawford City FC 30 10 6 14 29 43 −14 36
11 Stoneshore United 30 9 7 14 25 33 −8 34
12 Morponte Fief 30 8 7 15 39 63 −24 31
13 Na'Malsille Mariners 30 7 8 15 37 55 −18 29
14 Versiaville 30 6 8 16 44 64 −20 26
15 West Gundar FC 30 6 3 21 29 50 −21 21 Relegated
16 AC Holmenkollen 30 2 10 18 23 47 −24 16 Relegated
Harlighet Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Klyde FC 30 17 8 5 50 23 +27 59 TQCC
2 Real Azuris 30 17 3 10 57 37 +20 54 GC
3 Mallox 30 15 7 8 61 38 +23 52 GC
4 Ramusok United 30 13 9 8 32 20 +12 48 GC
5 Cassandra City 30 14 6 10 49 39 +10 48
6 Eastweald 30 13 8 9 26 24 +2 47
7 Morponte Fief 30 13 7 10 49 41 +8 46
8 OAS Royal FC 30 11 7 12 38 40 −2 40
9 Crawford City FC 30 11 6 13 22 30 −8 39
10 Stoneshore United 30 11 5 14 19 23 −4 38
11 FC Kaldukosic 30 10 8 12 34 43 −9 38
12 Na'Malsille Mariners 30 10 6 14 46 57 −11 36
13 FC Samotath 30 9 8 13 50 51 −1 35
14 Zakhoro Aces 30 8 9 13 41 56 −15 33
15 Pelethas United 30 7 8 15 17 32 −15 29 Relegated
16 Versiaville 30 3 11 16 20 57 −37 20 Relegated
by Cosumar » Mon Aug 25, 2014 4:48 pm
Sekundar Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Real Azuris 30 18 5 7 44 29 +15 59 Promoted/SBCC
2 Centus Serpents 30 16 8 6 34 18 +16 56 Promoted/SBCC
3 Fort Archer 30 16 7 7 41 21 +20 55 Promoted/SBCC
4 Olask Islanders 30 15 7 8 36 20 +16 52 SBCC
5 FC Flen 30 14 4 12 41 32 +9 46
6 Versiaville 30 12 10 8 40 33 +7 46
7 West Gundar FC 30 11 10 9 39 35 +4 43
8 Helfin Fief FC 30 12 6 12 32 35 -3 42
9 Klyde Heritage 30 12 5 13 26 24 +2 41
10 Dusk Athletic 30 12 5 13 37 41 -4 41
11 Sindo Crusaders 30 11 7 12 42 39 +3 40
12 AC Opjenheim 30 10 6 14 19 29 -10 36
13 Nomad Brotherhood 30 8 11 11 34 39 -5 35
14 AC Holmenkollen 30 7 8 15 35 65 -30 29 Relegated
15 IFK Aldenskoett 30 7 5 18 22 37 -15 26 Relegated
16 Sarmon FC 30 2 10 18 11 36 -25 16 Relegated
Sekundar Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Dawchire Town 30 18 6 6 41 14 +27 60 Promoted/SBCC
2 Olask Islanders 30 17 9 4 41 16 +25 60 Promoted/SBCC
3 Atletisk Surpronuk 30 14 10 6 29 13 +16 52 Promoted/SBCC
4 Morponte Fief 30 14 7 9 52 38 +14 49 SBCC
5 Versiaville 30 14 6 10 52 32 +20 48
6 FC Flen 30 14 6 10 52 31 +21 48
7 West Gundar FC 30 14 6 10 42 39 +3 48
8 Sindo Crusaders 30 14 5 11 36 36 +0 47
9 Pelethas United 30 12 10 8 32 21 +11 46
10 Klyde Heritage 30 10 8 12 20 23 -3 38
11 Helfin Fief FC 30 9 9 12 32 37 -5 36
12 Treftadaeth 30 8 8 14 18 32 -14 32
13 Nomad Brotherhood 30 6 12 12 27 40 -13 30
14 Dusk Athletic 30 7 8 15 30 61 -31 29 Relegated
15 Fevelo United 30 4 7 19 24 68 -44 19 Relegated
16 AC Opjenheim 30 2 9 19 9 36 -27 15 Relegated
Sekundar Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Versiaville 30 19 7 4 55 19 +36 64 Promoted/SBCC
2 Zakhoro Aces 30 19 3 8 49 30 +19 60 Promoted/SBCC
3 Morponte Fief 30 15 8 7 53 23 +30 53 SBCC
4 Fort Archer 30 14 9 7 42 32 +10 51 SBCC
5 Stoneshore United 30 15 6 9 37 21 +16 51
6 Klyde Heritage 30 14 7 9 31 25 +6 49
7 FC Flen 30 13 6 11 45 34 +11 45
8 Nomad Brotherhood 30 12 8 10 34 33 +1 44
9 West Gundar FC 30 11 7 12 50 44 +6 40
10 Sindo Crusaders 30 11 4 15 43 55 -12 37
11 Helfin Fief FC 30 9 9 12 35 40 -5 36
12 Pelethas United 30 9 8 13 20 24 -4 35
13 Keenan Athletic 30 9 6 15 45 59 -14 33
14 AC Holmenkollen 30 6 7 17 34 56 -22 25
15 Pardock Island 30 6 4 20 32 79 -47 22 Relegated
16 Treftadaeth Alliance 30 4 9 17 20 51 -31 21 Relegated
Sekundar Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Morponte Fief 30 21 2 7 66 36 +30 65 Promoted/SBCC
2 Fort Archer 30 17 8 5 58 24 +34 59 Promoted/SBCC
3 Dawchire Town 30 17 7 6 35 13 +22 58 SBCC
4 West Gundar FC 30 15 6 9 55 43 +12 51 SBCC
5 Stoneshore United 30 14 8 8 35 28 +7 50
6 Dusk Athletic 30 14 5 11 54 52 +2 47
7 Atletisk Surpronuk 30 12 11 7 34 22 +12 47
8 Klyde Heritage 30 12 8 10 26 23 +3 44
9 FC Flen 30 10 10 10 35 35 +0 40
10 Nomad Brotherhood 30 11 5 14 36 35 +1 38
11 Helfin Fief FC 30 9 10 11 28 38 -10 37
12 Sindo Crusaders 30 10 3 17 42 54 -12 33
13 AC Holmenkollen 30 9 5 16 44 54 -10 32
14 Fevelo United 30 6 6 18 24 62 -38 24
15 Keenan Athletic 30 4 9 17 36 66 -30 21 Relegated
16 Pelethas United 30 3 9 18 12 35 -23 18 Relegated
Sekundar Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Zakhoro Aces 30 22 5 3 64 17 +47 71 SBCC/Promoted
2 Versiaville 30 20 3 7 76 35 +41 63 SBCC/Promoted
3 West Gundar FC 30 17 4 9 61 37 +24 55 SBCC
4 Dusk Athletic 30 13 11 6 48 40 +8 50 SBCC
5 FC Flen 30 12 11 7 39 35 +4 47
6 Stoneshore United 30 13 7 10 31 27 +4 46
7 Dawchire Town 30 12 8 10 32 23 +9 44
8 AC Holmenkollen 30 12 5 13 42 52 -10 41
9 Klyde Heritage 30 10 9 11 33 31 +2 39
10 Helfin Fief FC 30 11 5 14 26 38 -12 38
11 Atletisk Surpronuk 30 10 6 14 17 26 -9 36
12 Pardock Island 30 7 10 13 43 80 -37 31
13 Nomad Brotherhood 30 8 6 16 35 45 -10 30
14 Fevelo United 30 6 8 16 30 55 -25 26
15 Sindo Crusaders 30 6 7 17 36 49 -13 25 Relegated
16 Goldstaff City 30 5 7 18 20 43 -23 22 Relegated
Sekundar Ligan P W D L GF GA GD Pts
1 AC Holmenkollen 30 16 9 5 41 31 +10 57 SBCC/Promoted
2 Nomad Brotherhood 30 16 4 10 40 36 +4 52 SBCC/Promoted
3 Pardock Island 30 14 6 10 44 40 +4 48 SBCC
4 FC Flen 30 14 5 11 34 33 +1 47 SBCC
5 Dusk Athletic 30 13 7 10 32 33 −1 46
6 West Gundar FC 30 10 13 7 45 36 +9 43
7 Dawchire Town 30 11 10 9 38 29 +9 43
8 Samaj FC 30 11 7 12 29 32 −3 40
9 Centus Serpents 30 10 10 10 33 34 −1 40
10 Helfin Fief FC 30 9 11 10 36 38 −2 38
11 Klyde Heritage 30 11 4 15 33 39 −6 37
12 Regela United 30 9 8 13 38 35 +3 35
13 Pelethas United 30 8 10 12 34 42 −8 34
14 Stoneshore United 30 6 14 10 29 36 −7 32
15 Atletisk Surpronuk 30 7 11 12 34 40 −6 32 Relegated
16 Fevelo United 30 5 11 14 29 35 −6 26 Relegated
Sekundar Ligan P W D L GF GA GD Pts
1 West Gundar FC 30 22 4 4 59 28 +31 70 SBCC/Promoted
2 Stoneshore United 30 17 5 8 53 34 +19 56 SBCC/Promoted
3 Centus Serpents 30 17 5 8 48 30 +18 56 SBCC
4 Samaj FC 30 16 6 8 53 40 +13 54 SBCC
5 Zakhoro Aces 30 14 8 8 41 33 +8 50
6 Klyde Heritage 30 13 5 12 40 44 −4 44
7 Pardock Island 30 13 5 12 45 43 +2 44
8 Fort Archer 30 12 7 11 42 36 +6 43
9 Helfin Fief FC 30 12 6 12 34 43 −9 42
10 FC Flen 30 9 6 15 35 38 −3 33
11 Dawchire Town 30 9 6 15 42 46 −4 33
12 Pelethas United 30 8 8 14 32 39 −7 32
13 AC Sepultura 30 8 8 14 32 40 −8 32
14 Regela United 30 7 10 13 37 55 −18 31
15 Dusk Athletic 30 7 5 18 33 56 −23 26 Relegated
16 Goldstaff City 30 6 6 18 33 54 −21 24 Relegated
Sekundar Ligan P W D L GF GA GD Pts
1 Zakhoro Aces 30 22 4 4 59 28 +31 70 SBCC/Promoted
2 Pelethas United 30 17 5 8 53 34 +19 56 SBCC/Promoted
3 Centus Serpents 30 17 5 8 48 30 +18 56 SBCC
4 Samaj FC 30 16 6 8 53 40 +13 54 SBCC
5 Olask Islanders 30 14 8 8 41 33 +8 50
6 Klyde Heritage 30 13 5 12 40 44 −4 44
7 Pardock Island 30 13 5 12 45 43 +2 44
8 Fort Archer 30 12 7 11 42 36 +6 43
9 Helfin Fief FC 30 12 6 12 34 43 −9 42
10 FC Flen 30 9 6 15 35 38 −3 33
11 Sindo Crusaders 30 9 6 15 42 46 −4 33
12 Nomad Brotherhood 30 8 8 14 32 39 −7 32
13 IFK Aldenskoett 30 8 8 14 32 40 −8 32
14 Regela United 30 7 10 13 37 55 −18 31
15 Dawchire Town 30 7 5 18 33 56 −23 26 Relegated
16 AC Sepultura 30 6 6 18 33 54 −21 24 Relegated
Sekundär Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 AC Holmenkollen 30 17 10 3 25 13 +12 61 Promoted/SBCC
2 West Gundar FC 30 16 6 8 43 32 +11 54 Promoted/SBCC
3 Samaj FC 30 14 7 9 37 31 +6 49 SBCC
4 Olask Islanders 30 14 6 10 29 30 −1 48 SBCC
5 Helfin Fief FC 30 13 8 9 30 27 +3 47
6 Pardock Island 30 12 9 9 38 38 0 45
7 Treftadaeth Alliance 30 11 10 9 50 43 +7 43
8 Sindo Crusaders 30 12 6 12 56 54 +2 42
9 Nomad Brotherhood 30 13 2 15 36 34 +2 41
10 IFK Aldenskoett 30 10 9 11 40 36 +4 39
11 Centus Serpents 30 9 10 11 39 33 +6 37
12 Regela United 30 8 10 12 37 47 −10 34
13 Dusk Athletic 30 9 6 15 46 59 −13 33
14 Klyde Heritage 30 7 11 12 23 30 −7 32
15 Fort Archer 30 5 12 13 34 45 −11 27 Relegated
16 FC Flen 30 6 6 18 35 46 −11 24 Relegated
by Cosumar » Mon Aug 25, 2014 4:49 pm
Tredje Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Pelethas United 30 18 9 3 36 13 +23 63 Promoted
2 Fevelo United 30 17 5 8 51 29 +22 56 Promoted
3 Treftadaeth 30 14 11 5 32 15 +17 53 Promoted
4 Pardock Island 30 16 4 10 56 41 +15 52
5 Keenan Athletic 30 15 4 11 54 45 +9 49
6 Regela United 30 14 6 10 35 28 +7 48
7 AC Sepultura 30 14 5 11 39 33 +6 47
8 Yambridge FC 30 14 4 12 33 37 -4 46
9 Goldstaff City 30 12 7 11 41 35 +6 43
10 Emerald Cove SC 30 10 7 13 41 50 -9 37
11 Everlong 30 11 3 16 33 45 -12 36
12 Pristine Forest 30 10 6 14 23 26 -3 36
13 Rexnor Colonials 30 8 7 15 37 55 -18 31
14 Nuur Origins FC 30 6 8 16 18 31 -13 26 Relegated
15 Varvonti Firestorm 30 6 7 17 37 52 -15 25 Relegated
16 Sporting Pirankoper 30 6 5 19 34 65 -31 23 Relegated
Tredje Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Keenan Athletic 30 23 4 3 83 22 +61 73 Promoted
2 Pardock Island 30 19 4 7 97 36 +61 61 Promoted
3 AC Holmenkollen 30 18 6 6 61 31 +30 60 Promoted
4 Regela United 30 19 2 9 45 35 +10 59
5 AC Sepultura 30 17 5 8 44 27 +17 56
6 Yambridge FC 30 16 3 11 53 41 +12 51
7 Emerald Cove SC 30 14 5 11 62 44 +18 47
8 IFK Aldenskoett 30 13 7 10 32 27 +5 46
9 Goldstaff City 30 11 10 9 31 37 -6 43
10 Pristine Forest 30 10 6 14 23 36 -13 36
11 Everlong 30 9 6 15 28 49 -21 33
12 Sarmon FC 30 8 6 16 25 43 -18 30
13 Ziemelu Skaida 30 6 8 16 17 39 -22 26
14 Kalloroda United 30 6 6 18 16 33 -17 24 Relegated
15 Rexnor Colonials 30 5 5 20 30 72 -42 20 Relegated
16 Atletisk Östrad 30 2 5 23 24 99 -75 11 Relegated
Tredje Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Dusk Athletic 30 19 5 6 64 34 +30 62 Promoted
2 Fevelo United 30 14 8 8 53 37 +16 50 Promoted
3 Regela United 30 13 10 7 42 22 +20 49
4 Yambridge FC 30 11 13 6 48 34 +14 46
5 AC Sepultura 30 12 10 8 40 27 +13 46
6 Everlong 30 12 10 8 42 33 +9 46
7 Goldstaff City 30 12 8 10 26 27 -1 44
8 IFK Aldenskoett 30 11 10 9 36 28 +8 43
9 Sarmon FC 30 12 7 11 30 33 -3 43
10 Emerald Cove SC 30 12 7 11 50 42 +8 43
11 Pristine Forest 30 8 14 8 23 23 +0 38
12 Ziemelu Skaida 30 9 6 15 24 41 -17 33
13 Sporting Pirankoper 30 9 6 15 45 61 -16 33
14 AC Opjenheim 30 7 11 12 21 27 -6 32
15 Nuur United 30 6 8 16 16 31 -15 26 Relegated
16 Varvonti Firestorm 30 3 7 20 33 93 -60 16 Relegated
Tredje Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Pardock Island 30 19 4 7 71 33 +38 61 Promoted
2 Goldstaff City 30 15 9 6 44 25 +19 54 Promoted
3 Yambridge FC 30 15 8 7 42 25 +17 53
4 AC Sepultura 30 14 10 6 27 12 +15 52
5 Everlong 30 14 6 10 41 30 +11 48
6 Treftadaeth Alliance 30 14 5 11 24 23 +1 47
7 IFK Aldenskoett 30 12 9 9 38 32 +6 45
8 Regela United 30 12 7 11 34 28 +6 43
9 Sarmon FC 30 12 6 12 27 27 +0 42
10 Pristine Forest 30 10 8 12 16 28 -12 38
11 Emerald Cove SC 30 11 4 15 38 45 -7 37
12 Sporting Pirankoper 30 9 8 13 36 44 -8 35
13 Ziemelu Skaida 30 9 6 15 27 36 -9 33
14 AC Opjenheim 30 8 7 15 20 32 -12 31
15 Gwynt Tywyll 30 5 8 17 28 71 -43 23 Relegated
16 Rexnor Colonials 30 5 7 18 17 39 -22 22 Relegated
Tredje Ligan Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Pelethas United 30 21 6 3 36 7 +29 69 Promoted
2 Regela United 30 16 6 8 30 22 +8 54 Promoted
3 IFK Aldenskoett 30 15 5 10 30 20 +10 50
4 Everlong 30 14 7 9 37 28 +9 49
5 Keenan Athletic 30 14 6 10 48 36 +12 48
6 AC Sepultura 30 14 5 11 33 21 +12 47
7 Treftadaeth Alliance 30 12 10 8 23 18 +5 46
8 Yambridge FC 30 12 9 9 45 32 +13 45
9 AC Opjenheim 30 11 6 13 21 30 -9 39
10 Sarmon FC 30 9 9 12 19 24 -5 36
11 Pristine Forest 30 8 11 11 20 27 -7 35
12 Atletisk Östrad 30 8 9 13 30 38 -8 33
13 Ziemelu Skaida 30 7 8 15 21 42 -21 29
14 Emerald Cove SC 30 8 5 17 35 53 -18 29
15 Sporting Pirankoper 30 7 7 16 41 56 -15 28 Relegated
16 Nuur United 30 6 7 17 13 28 -15 25 Relegated
Tredje Ligan P W D L GF GA GD Pts
1 Goldstaff City 30 16 5 9 50 33 +17 53 Promoted
2 AC Sepultura 30 14 11 5 40 24 +16 53 Promoted
3 Treftadaeth Alliance 30 14 9 7 46 34 +12 51
4 Keenan Athletic 30 14 6 10 36 23 +13 48
5 Sindo Crusaders 30 14 6 10 38 36 +2 48
6 Atletisk Östrad 30 11 11 8 37 26 +11 44
7 Pristine Forest 30 10 10 10 37 37 0 40
8 Emerald Cove SC 30 10 9 11 36 40 −4 39
9 IFK Aldenskoett 30 10 9 11 33 35 −2 39
10 Yambridge FC 30 9 10 11 32 35 −3 37
11 Ziemelu Skaida 30 10 6 14 35 43 −8 36
12 AC Opjenheim 30 9 8 13 30 36 −6 35
13 Gwynt Tywyll 30 8 9 13 33 44 −11 33
14 Varvonti Firestorm 30 8 9 13 34 45 −11 33
15 Sarmon FC 30 7 11 12 26 40 −14 32 Relegated
16 Everlong 30 7 9 14 29 41 −12 30 Relegated
1 IFK Aldenskoett 30 23 4 3 76 31 +45 73 Promoted
2 Sindo Crusaders 30 19 7 4 63 27 +36 64 Promoted
3 Everlong 30 18 6 6 52 28 +24 60
4 Yambridge FC 30 19 3 8 61 36 +25 60
5 Treftadaeth Alliance 30 14 9 7 48 33 +15 51
6 Keenan Athletic 30 14 7 9 49 28 +21 49
7 Sarmon FC 30 11 11 8 39 34 +5 44
8 Atletisk Surpronuk 30 13 3 14 37 38 −1 42
9 Pristine Forest 30 10 6 14 36 42 −6 36
10 AC Opjenheim 30 8 10 12 38 45 −7 34
11 Ziemelu Skaida 30 10 2 18 28 52 −24 32
12 Fevelo United 30 8 5 17 30 48 −18 29
13 Varvonti Firestorm 30 7 6 17 26 52 −26 27
14 Atletisk Östrad 30 6 8 16 33 51 −18 26
15 Gwynt Tywyll 30 7 3 20 19 46 −27 24 Relegated
16 Emerald Cove 30 7 2 21 29 73 −44 23 Relegated
1 Treftadaeth Alliance 30 23 4 3 76 31 +45 73 Promoted
2 Dusk Athletic 30 19 7 4 63 27 +36 64 Promoted
3 Everlong 30 18 6 6 52 28 +24 60
4 Yambridge FC 30 19 3 8 61 36 +25 60
5 Goldstaff City 30 14 9 7 48 33 +15 51
6 Keenan Athletic 30 14 7 9 49 28 +21 49
7 Sarmon FC 30 11 11 8 39 34 +5 44
8 Atletisk Surpronuk 30 13 3 14 37 38 −1 42
9 Pristine Forest 30 10 6 14 36 42 −6 36
10 AC Opjenheim 30 8 10 12 38 45 −7 34
11 Ziemelu Skaida 30 10 2 18 28 52 −24 32
12 Fevelo United 30 8 5 17 30 48 −18 29
13 Varvonti Firestorm 30 7 6 17 26 52 −26 27
14 Atletisk Östrad 30 6 8 16 33 51 −18 26
15 Gwynt Tywyll 30 7 3 20 19 46 −27 24 Relegated
16 Emerald Cove SC 30 7 2 21 29 73 −44 23 Relegated
Tredje Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 AC Sepultura 30 20 7 3 91 67 Promoted
2 Yambridge FC 30 19 5 6 43 26 +17 62 Promoted
3 Atletisk Surpronuk 30 18 7 5 52 21 +31 61
4 Sarmon FC 30 17 7 6 39 22 +17 58
5 Everlong 30 18 1 11 23 14 +9 55
6 Dawchire Town 30 15 8 7 46 30 +16 53
7 Keenan Athletic 30 15 7 8 52 41 +11 52
8 Goldstaff City 30 11 7 12 48 45 +3 40
9 Ziemelu Skaida 30 11 7 12 53 51 +2 40
10 Varvonti Firestorm 30 11 1 18 33 66 −33 34
11 AC Opjenheim 30 9 6 15 47 54 −7 33
12 Pristine Forest 30 7 11 12 41 60 −19 32
13 Fevelo United 30 5 9 16 29 55 −26 24
14 Atletisk Östrad 30 5 6 19 20 49 −29 21
15 Atamac Wanderers 30 3 10 17 13 31 −18 19 Relegated
16 Sporting Pirankoper 30 5 3 22 12 49 −37 18 Relegated
by Cosumar » Sun Aug 31, 2014 1:37 am
Overall CLL Standings Pld W D L GF GA GD Pts
1 Altamirano Apes 23 15 5 3 289 176 +113 50
2 Crawford Lions 23 15 4 4 242 179 +63 49
3 Ramusok Rhinos 23 15 3 5 268 187 +81 48
4 Zakhoro Immortals 23 15 2 6 290 203 +87 47
5 Olask Empire 23 15 1 7 275 196 +79 46
6 Surpronuk Snowstorm 23 14 2 7 287 249 +38 44
7 Duversa Death 23 13 0 10 245 211 +34 39
8 Versiaville Dragons 23 12 2 9 254 230 +24 38
9 Hagenheim Elves 23 12 2 9 224 208 +16 38
10 Dawchire Doom 23 12 2 9 244 232 +12 38
11 Samaj Samurai 23 12 1 10 232 242 −10 37
12 Holmenkollen Wanderers 23 11 2 10 245 235 +10 35
--------------------------------------------------------------------
13 Na'Ailee Neptunians 23 11 1 11 250 228 +22 34
14 Flen Salamanders 23 9 4 10 257 277 −20 31
15 Klyde Guardians 23 9 2 12 218 269 −51 29
16 Centus Journeymen 23 8 3 12 227 215 +12 27
17 DeFinko Hellions 23 8 3 12 206 261 −55 27
18 Pirankoper Musketeers 23 8 2 13 188 255 −67 26
19 Mallox Mayhem 23 6 5 12 213 240 −27 23
20 Umlauf Undertakers 23 7 2 14 194 251 −57 23
21 Kaldukosic Oblivion 23 7 1 15 198 250 −52 22
22 Stoneshore Pirates 23 6 1 16 193 271 −78 19
23 Cassandra City Coroners 23 5 2 16 179 266 −87 17
24 Fort Archer Fire Ants 23 4 2 17 186 273 −87 14
9v8
Hagenheim Elves 17–9 Versiaville Dragons
12v5
Holmenkollen Wanderers 2–17 Olask Empire
7v10
Duversa Death 15–13 Dawchire Doom
11v6
Samaj Samurai 8–5 Surpronuk Snowstorm
1v9
Altamirano Apes 17–12 Hagenheim Elves
4v5
Zakhoro Immortals 7–9 Olask Empire
2v7
Crawford Lions 15–12 Duversa Death
3v11
Ramusok Rhinos 20–8 Samaj Samurai
1v5
Altamirano Apes 11–15 Olask Empire
2v3
Crawford Lions 5–9 Ramusok Rhinos
Olask Empire 13–6 Ramusok Rhinos
by Cosumar » Thu Sep 04, 2014 4:22 pm
Eastern Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Altamirano Artillery 62 51 11 4923 4277 +646 153 Playoffs
2 Parougan Plague 62 45 17 4859 4408 +451 135 Playoffs
3 Kaldukosic Krushers 62 44 18 4959 4387 +572 132 Playoffs
4 Kaldukosic Havok 62 43 19 4923 4431 +492 129 Playoffs
5 South Klyde Spartans 62 41 21 4727 4471 +256 123 Playoffs
6 Pelethas Mastodons 62 39 23 4910 4462 +448 117 Playoffs
7 Mallox Mavericks 62 36 26 4764 4577 +187 108 Playoffs
8 Ramusok Emperors 62 36 26 4776 4599 +177 108 Playoffs
--------------------------------------------------------------
9 Dawchire Rage 62 29 33 4577 4743 −166 87
10 Gellano Spacefolk 62 25 37 4536 4701 −165 75
11 Jotungard Giants 62 24 38 4691 4860 −169 72
12 Umlauf Overkill 62 23 39 4530 4803 −273 69
13 Cassandra Flames 62 21 41 4631 4865 −234 63
14 OAS Ocelots 62 21 41 4561 4879 −318 63
15 North Klyde Imps 62 19 43 4498 4830 −332 57
16 Stoneshore SeaDevils 62 17 45 4338 4974 −636 51
Western Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Fort Archer Gorillas 62 41 21 4852 4499 +353 123 Playoffs
2 Samotath Slayers 62 40 22 4923 4476 +447 120 Playoffs
3 Carralus Warmasters 62 40 22 4925 4628 +297 120 Playoffs
4 Pirankoper Kings 62 38 24 4735 4582 +153 114 Playoffs
5 Olask Tentacles 62 35 27 4612 4586 +26 105 Playoffs
6 Gundar Jaguars 62 32 30 4728 4738 −10 96 Playoffs
7 Zakhoro Porcupines 62 32 30 4644 4688 −44 96 Playoffs
8 Helfin Fief Heathens 62 30 32 4694 4716 −22 90 Playoffs
--------------------------------------------------------------
9 Keenan Skyforgers 62 29 33 4650 4724 −74 87
10 Crawford Cormorants 62 28 34 4664 4628 +36 84
11 Goldstaff Lightning 62 26 36 4745 4886 −141 78
12 Versiaville Voyagers 62 26 36 4611 4789 −178 78
13 Na'Malsille Pestilence 62 25 37 4524 4879 −355 75
14 Dusk Wolfpack 62 19 43 4419 4811 −392 57
15 Flen Sorcerers 62 19 43 4333 4928 −595 57
16 Mortim MorbidAngels 62 18 44 4371 4808 −437 54
East 1v8
Altamirano Artillery 90–73 Ramusok Emperors (1-0)
Altamirano Artillery 96–69 Ramusok Emperors (2-0)
Altamirano Artillery 78–67 Ramusok Emperors (3-0)
Altamirano Artillery 69–72 Ramusok Emperors (3-1)
Altamirano Artillery 102–84 Ramusok Emperors (4-1)
Altamirano Artillery1 advance 4-1
East 4v5
Kaldukosic Havok 90–85 South Klyde Spartans (1-0)
Kaldukosic Havok 83–70 South Klyde Spartans (2-0)
Kaldukosic Havok 89–96 South Klyde Spartans (2-1)
Kaldukosic Havok 91–76 South Klyde Spartans (3-1)
Kaldukosic Havok 84–70 South Klyde Spartans (4-1)
Kaldukosic Havok4 advance 4-1
East 2v7
Parougan Plague 77–72 Mallox Mavericks (1-0)
Parougan Plague 68–79 Mallox Mavericks (1-1)
Parougan Plague 75–77 Mallox Mavericks (1-2)
Parougan Plague 80–66 Mallox Mavericks (2-2)
Parougan Plague 83–79 Mallox Mavericks (3-2)
Parougan Plague 79–67 Mallox Mavericks (4-2)
Parougan Plague2 advance 4-2
East 3v6
Kaldukosic Krushers 85–69 Pelethas Mastodons (1-0)
Kaldukosic Krushers 90–68 Pelethas Mastodons (2-0)
Kaldukosic Krushers 77–85 Pelethas Mastodons (2-1)
Kaldukosic Krushers 94–62 Pelethas Mastodons (3-1)
Kaldukosic Krushers 97–74 Pelethas Mastodons (4-1)
Kaldukosic Krushers3 advance 4-1
----------------------------------------------
West 1v8
Fort Archer Gorillas 78–75 Helfin Fief Heathens (1-0)
Fort Archer Gorillas 72–63 Helfin Fief Heathens (2-0)
Fort Archer Gorillas 72–66 Helfin Fief Heathens (3-0)
Fort Archer Gorillas 70–77 Helfin Fief Heathens (3-1)
Fort Archer Gorillas 73–78 Helfin Fief Heathens (3-2)
Fort Archer Gorillas 75–62 Helfin Fief Heathens (4-2)
Fort Archer Gorillas1 advance 4-2
West 4v5
Pirankoper Kings 55–75 Olask Tentacles (0-1)
Pirankoper Kings 61–82 Olask Tentacles (0-2)
Pirankoper Kings 71–74 Olask Tentacles (0-3)
Pirankoper Kings 68–82 Olask Tentacles (0-4)
Olask Tentacles5 advance 4-0
West 2v7
Samotath Slayers 68–78 Zakhoro Porcupines (0-1)
Samotath Slayers 76–72 Zakhoro Porcupines (1-1)
Samotath Slayers 90–65 Zakhoro Porcupines (2-1)
Samotath Slayers 67–82 Zakhoro Porcupines (2-2)
Samotath Slayers 79–61 Zakhoro Porcupines (3-2)
Samotath Slayers 61–89 Zakhoro Porcupines (3-3)
Samotath Slayers 92–70 Zakhoro Porcupines (4-3)
Samotath Slayers2 advance 4-3
West 3v6
Carralus Warmasters 84–73 Gundar Jaguars (1-0)
Carralus Warmasters 75–89 Gundar Jaguars (1-1)
Carralus Warmasters 79–84 Gundar Jaguars (1-2)
Carralus Warmasters 92–77 Gundar Jaguars (2-2)
Carralus Warmasters 65–84 Gundar Jaguars (2-3)
Carralus Warmasters 91–61 Gundar Jaguars (3-3)
Carralus Warmasters 74–76 Gundar Jaguars (3-4)
Gundar Jaguars6 advances 4-3
East 1v4
Altamirano Artillery 81–86 Kaldukosic Havok (0-1)
Altamirano Artillery 89–89 Kaldukosic Havok (104–99 OT) (1-1)
Altamirano Artillery 72–76 Kaldukosic Havok (1-2)
Altamirano Artillery 69–80 Kaldukosic Havok (1-3)
Altamirano Artillery 79–84 Kaldukosic Havok (1-4)
Kaldukosic Havok4 advance 4-1
East 2v3
Parougan Plague 60–95 Kaldukosic Krushers (0-1)
Parougan Plague 62–94 Kaldukosic Krushers (0-2)
Parougan Plague 74–81 Kaldukosic Krushers (0-3)
Parougan Plague 76–73 Kaldukosic Krushers (1-3)
Parougan Plague 64–78 Kaldukosic Krushers (1-4)
Kaldukosic Krushers3 advance 4-1
----------------------------------------------
West 1v5
Fort Archer Gorillas 77–69 Olask Tentacles (1-0)
Fort Archer Gorillas 78–62 Olask Tentacles (2-0)
Fort Archer Gorillas 102–59 Olask Tentacles (3-0)
Fort Archer Gorillas 59–91 Olask Tentacles (3-1)
Fort Archer Gorillas 78–92 Olask Tentacles (3-2)
Fort Archer Gorillas 84–61 Olask Tentacles (4-2)
Fort Archer Gorillas1 advance 4-2
West 2v6
Samotath Slayers 81–66 Gundar Jaguars (1-0)
Samotath Slayers 63–71 Gundar Jaguars (1-1)
Samotath Slayers 84–81 Gundar Jaguars (2-1)
Samotath Slayers 85–73 Gundar Jaguars (3-1)
Samotath Slayers 63–62 Gundar Jaguars (4-1)
Samotath Slayers2 advance 4-1
East Finals (3v4)
Kaldukosic Krushers 94–72 Kaldukosic Havok (1-0)
Kaldukosic Krushers 71–83 Kaldukosic Havok (1-1)
Kaldukosic Krushers 81–62 Kaldukosic Havok (2-1)
Kaldukosic Krushers 65–66 Kaldukosic Havok (2-2)
Kaldukosic Krushers 84–78 Kaldukosic Havok (3-2)
Kaldukosic Krushers 67–77 Kaldukosic Havok (3-3)
Kaldukosic Krushers 72–78 Kaldukosic Havok (3-4)
Kaldukosic Havok4 advance 4-3
West Finals (1v2)
Fort Archer Gorillas 67–84 Samotath Slayers (0-1)
Fort Archer Gorillas 84–66 Samotath Slayers (1-1)
Fort Archer Gorillas 79–91 Samotath Slayers (1-2)
Fort Archer Gorillas 93–70 Samotath Slayers (2-2)
Fort Archer Gorillas 61–84 Samotath Slayers (2-3)
Fort Archer Gorillas 74–82 Samotath Slayers (2-4)
Samotath Slayers2 advance 4-2
East Champion v West Champion
Kaldukosic Havok 66–76 Samotath Slayers (0-1)
Kaldukosic Havok 81–70 Samotath Slayers (1-1)
Kaldukosic Havok 81–62 Samotath Slayers (2-1)
Kaldukosic Havok 67–91 Samotath Slayers (2-2)
Kaldukosic Havok 83–60 Samotath Slayers (3-2)
Kaldukosic Havok 71–79 Samotath Slayers (3-3)
Kaldukosic Havok 59–77 Samotath Slayers (3-4)
The Samotath Slayers are hereby crowned CBA Champions for the 998 season!
by Cosumar » Sat Sep 06, 2014 2:27 pm
by Cosumar » Sat Sep 13, 2014 5:29 pm
by Cosumar » Sat Sep 13, 2014 9:53 pm
Harlighet Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Mallox 10 5 3 2 21 11 +10 18
2 Real Azuris 10 5 3 2 10 9 +1 18
3 OAS Royal FC 10 5 2 3 8 7 +1 17
4 Morponte Fief 10 4 4 2 14 8 +6 16
5 Klyde FC 10 4 4 2 8 5 +3 16
6 Ramusok United 10 4 4 2 10 8 +2 16
7 Crawford City FC 10 5 1 4 8 11 −3 16
8 Cassandra City 10 5 0 5 20 19 +1 15
9 AC Holmenkollen 10 4 3 3 18 17 +1 15
10 FC Samotath 10 4 2 4 16 18 −2 14
11 Eastweald 10 4 1 5 6 7 −1 13
12 Zakhoro Aces 10 3 3 4 15 14 +1 12
13 Stoneshore United 10 3 2 5 4 8 −4 11
14 Na'Malsille Mariners 10 2 4 4 9 13 −4 10
15 FC Kaldukosic 10 1 4 5 11 15 −4 7
16 West Gundar FC 10 1 2 7 6 14 −8 5
Sekundar Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Centus Serpents 10 5 5 0 8 3 +5 20
2 Samaj FC 10 5 4 1 16 8 +8 19
3 Sindo Crusaders 10 6 1 3 21 14 +7 19
4 Pelethas United 10 6 0 4 15 11 +4 18
5 Yambridge FC 10 5 1 4 23 17 +6 16
6 Versiaville SC 10 4 3 3 16 14 +2 15
7 Dusk Athletic 10 4 3 3 16 18 −2 15
8 Treftadaeth Alliance 10 4 2 4 22 14 +8 14
9 Olask Islanders 10 4 2 4 14 13 +1 14
10 Nomad Brotherhood 10 4 1 5 14 11 +3 13
11 Helfin Fief 10 4 1 5 13 16 −3 13
12 IFK Aldenskoett 10 4 1 5 12 18 −6 13
13 Regela United 10 2 3 5 8 17 −9 9
14 Klyde Heritage 10 1 5 4 2 7 −5 8
15 Pardock Island 10 2 2 6 14 22 −8 8
16 AC Sepultura 10 2 2 6 10 21 −11 8
Tredje Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Fort Archer 10 8 1 1 34 12 +22 25
2 FC Flen 10 6 4 0 17 2 +15 22
3 Ziemelu Skaida 10 6 2 2 22 15 +7 20
4 Dawchire Town FC 10 6 1 3 16 12 +4 19
5 Keenan Athletic 10 5 3 2 17 17 0 18
6 Sarmon FC 10 5 1 4 7 12 −5 16
7 Goldstaff City 10 3 6 1 9 7 +2 15
8 Atletisk Surpronuk 10 4 3 3 20 21 −1 15
9 Pristine Forest 10 4 2 4 11 14 −3 14
10 Varvonti Firestorm 10 4 2 4 10 15 −5 14
11 Fevelo United 10 2 3 5 17 21 −4 9
12 Kalloroda United 10 2 3 5 11 16 −5 9
13 AC Opjenheim 10 2 3 5 14 20 −6 9
14 Atletisk Östrad 10 2 2 6 5 10 −5 8
15 Everlong FC 10 1 2 7 5 10 −5 5
16 Gwynt Tywyll 10 1 0 9 7 18 −11 3
by Cosumar » Sun Sep 14, 2014 1:37 pm
Harlighet Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Real Azuris 20 13 4 3 30 13 +17 43
2 Cassandra City 20 12 2 6 48 24 +24 38
3 Mallox 20 10 6 4 38 24 +14 36
4 Klyde FC 20 10 5 5 22 11 +11 35
5 Ramusok United 20 9 7 4 23 13 +10 34
6 OAS Royal FC 20 9 5 6 14 10 +4 32
7 Crawford City FC 20 10 2 8 15 18 −3 32
8 Morponte Fief 20 8 6 6 25 26 −1 30
9 Eastweald 20 9 1 10 14 15 −1 28
10 FC Samotath 20 7 4 9 28 38 −10 25
11 Zakhoro Aces 20 5 7 8 23 34 −11 22
12 FC Kaldukosic 20 5 6 9 22 27 −5 21
13 Stoneshore United 20 5 4 11 8 16 −8 19
14 AC Holmenkollen 20 5 4 11 23 36 −13 19
15 Na'Malsille Mariners 20 3 6 11 18 31 −13 15
16 West Gundar FC 20 3 5 12 12 27 −15 14
Sekundar Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Pelethas United 20 13 1 6 29 17 +12 40
2 Versiaville SC 20 10 7 3 43 21 +22 37
3 Samaj FC 20 10 6 4 31 18 +13 36
4 Centus Serpents 20 10 6 4 17 11 +6 36
5 Olask Islanders 20 10 4 6 26 21 +5 34
6 Nomad Brotherhood 20 9 3 8 24 19 +5 30
7 Sindo Crusaders 20 9 2 9 37 31 +6 29
8 Helfin Fief 20 8 4 8 20 20 0 28
9 Treftadaeth Alliance 20 8 2 10 30 28 +2 26
10 IFK Aldenskoett 20 7 4 9 27 34 −7 25
11 Yambridge FC 20 7 3 10 30 35 −5 24
12 Pardock Island 20 6 5 9 30 33 −3 23
13 Dusk Athletic 20 5 7 8 25 34 −9 22
14 Regela United 20 6 4 10 20 31 −11 22
15 Klyde Heritage 20 4 8 8 6 11 −5 20
16 AC Sepultura 20 4 2 14 18 49 −31 14
Tredje Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Fort Archer 20 13 6 1 66 27 +39 45
2 FC Flen 20 11 8 1 33 7 +26 41
3 Goldstaff City 20 10 8 2 25 13 +12 38
4 Dawchire Town FC 20 10 5 5 32 24 +8 35
5 Ziemelu Skaida 20 9 5 6 35 31 +4 32
6 Varvonti Firestorm 20 9 5 6 19 23 −4 32
7 Keenan Athletic 20 9 3 8 26 33 −7 30
8 Sarmon FC 20 8 4 8 14 21 −7 28
9 Atletisk Surpronuk 20 8 3 9 37 40 −3 27
10 Pristine Forest 20 7 4 9 19 24 −5 25
11 AC Opjenheim 20 4 8 8 21 28 −7 20
12 Everlong FC 20 5 4 11 9 14 −5 19
13 Fevelo United 20 5 4 11 25 38 −13 19
14 Atletisk Östrad 20 5 3 12 8 19 −11 18
15 Kalloroda United 20 4 6 10 17 30 −13 18
16 Gwynt Tywyll 20 3 4 13 19 33 −14 13
by Cosumar » Mon Sep 15, 2014 6:21 pm
Harlighet Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Real Azuris 30 18 6 6 46 24 +22 60 Champions, CC
2 Ramusok United 30 14 12 4 32 16 +16 54 GC
3 Cassandra City 30 16 4 10 68 41 +27 52 GC
4 Crawford City FC 30 15 3 12 23 27 −4 48 GC
5 OAS Royal FC 30 13 8 9 32 21 +11 47
6 Mallox 30 11 12 7 47 38 +9 45
7 Klyde FC 30 13 6 11 31 25 +6 45
8 Eastweald 30 13 4 13 18 18 0 43
9 Morponte Fief 30 12 7 11 34 37 −3 43
10 FC Samotath 30 10 8 12 46 57 −11 38
11 FC Kaldukosic 30 9 10 11 40 43 −3 37
12 Zakhoro Aces 30 9 9 12 42 53 −11 36
13 AC Holmenkollen 30 8 8 14 39 53 −14 32
14 Na'Malsille Mariners 30 6 9 15 28 44 −16 27
15 Stoneshore United 30 6 8 16 9 22 −13 26
16 West Gundar FC 30 6 8 16 20 36 −16 26 Relegated
Harlighet Ligan Season X Champions - REAL AZURIS
Season MVP:
1. Giovanni Aldinne (Real Azuris)
2. Ace Newman (Cassandra City)
3. Ipier Ubuntu (Real Azuris)
4. Tomi Koskinen (Ramusok United)
5. Anders Engström (Mallox)
Foreign Player of the Year:
1. Kyle Fleming (Cassandra City, Nova Anglicana)
2. Belarmin Worsaw (Zakhoro Aces, Western Borderlands)
3. Jake Wiggins (Eastweald, Super-Llamaland)
4. Robin Geirsson (Ramusok United, Polar Islandstates)
5. Jimmy Kelly (Mallox, Nova Anglicana)
U-21 Player of the Season:
1. Jakk Winterfyll (Crawford City FC)
2. Tevin Lilley (Cassandra City)
3. Belarmin Worsaw (Zakhoro Aces)
4. Lucius Kaspian (Klyde FC)
5. Mike Flanningan (Ramusok United)
Leading Scorers:
21 - Addam Andsman-Savage (FC Samotath)
19 - Ace Newman (Cassandra City)
18 - Anders Engström (Mallox)
Ipier Ubuntu (Real Azuris)
17 - Sur Arora (OAS Royal FC)
16 - Belarmin Worsaw (Zakhoro Aces)
Grenville Antonsson (FC Kaldukosic)
15 - Ejegefe Na'Safeh (Na'Malsille Mariners)
14 - Francois Renault (Cassandra City)
13 - Jacques Bourbon (Klyde FC)
Dmytro Kurosawa (AC Holmenkollen)
Jimmy Kelly (Mallox)
Sekundar Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Centus Serpents 30 17 7 6 26 13 +13 58 Champions, Promoted, SBCC
2 Versiaville SC 30 16 9 5 64 31 +33 57 Promoted, SBCC
3 Samaj FC 30 14 9 7 46 28 +18 51 Promoted, SBCC
4 Pelethas United 30 15 4 11 40 35 +5 49 SBCC
5 Olask Islanders 30 13 9 8 39 29 +10 48
6 Pardock Island 30 13 6 11 49 41 +8 45
7 Sindo Crusaders 30 13 4 13 55 47 +8 43
8 Helfin Fief 30 12 7 11 27 28 −1 43
9 Treftadaeth Alliance 30 12 4 14 46 47 −1 40
10 Nomad Brotherhood 30 11 6 13 27 31 −4 39
11 Yambridge FC 30 11 4 15 46 50 −4 37
12 Klyde Heritage 30 9 9 12 13 17 −4 36
13 Dusk Athletic 30 8 10 12 37 47 −10 34
14 Regela United 30 10 4 16 34 55 −21 34
15 IFK Aldenskoett 30 8 6 16 36 50 −14 30
16 AC Sepultura 30 8 2 20 34 70 −36 26
Sekundar Ligan Season X Champions - CENTUS SERPENTS
Season MVP: Jukka Lindroos (Centus Serpents)
Leading Goalscorer: 23 - Octavius Ioda (Versiaville SC)
Tredje Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Fort Archer 30 17 10 3 82 36 +46 61 Champions, Promoted
2 FC Flen 30 17 10 3 45 11 +34 61 Promoted
3 Goldstaff City 30 14 10 6 38 24 +14 52 Promoted
4 Dawchire Town FC 30 15 6 9 54 37 +17 51 Promoted
5 Keenan Athletic 30 15 4 11 47 44 +3 49
6 Sarmon FC 30 13 9 8 25 24 +1 48
7 Varvonti Firestorm 30 12 10 8 29 32 −3 46
8 Everlong FC 30 12 4 14 17 19 −2 40
9 Pristine Forest 30 11 7 12 27 33 −6 40
10 Atletisk Surpronuk 30 10 8 12 51 53 −2 38
11 Ziemelu Skaida 30 10 8 12 45 59 −14 38
12 AC Opjenheim 30 8 10 12 31 38 −7 34
13 Fevelo United 30 8 5 17 35 55 −20 29
14 Atletisk Östrad 30 7 6 17 10 31 −21 27
15 Kalloroda United 30 5 11 14 24 42 −18 26
16 Gwynt Tywyll 30 3 8 19 21 43 −22 17
Tredje Ligan Season X Champions - FORT ARCHER
Season MVP: Ross Rowe (Fort Archer)
Leading Goalscorer: 25 - Ross Rowe (Fort Archer)
by Cosumar » Fri Sep 19, 2014 1:06 pm
Silver Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Morponte Marauders 16 14 2 488 213 +275 42 Playoffs, Bye
2 Kaldukosic Kataklysm 16 13 3 466 233 +233 39 Playoffs, Bye
3 Surpronuk Marsh Monsters 16 12 4 392 271 +121 36 Playoffs
4 Jadde Bruins 16 10 6 316 261 +55 30 Playoffs
5 Mallox Tigers 16 9 7 342 302 +40 27 Playoffs
6 Altamirano Devils 16 9 7 299 309 −10 27 Playoffs
7 Crawford Cowboys 16 8 8 332 314 +18 24
8 Dawchire Eagles 16 8 8 339 339 0 24
9 Versiaville Vikings 16 8 8 247 310 −63 24
10 Keenan Robins 16 7 9 309 355 −46 21
11 Dusk Bearcats 16 7 9 304 382 −78 21
12 Olask Dolphins 16 6 10 302 301 +1 18
13 Hagenheim Vagabonds 16 6 10 265 329 −64 18
14 Flen Jaguars 16 6 10 245 323 −78 18
15 Centus Owls 16 5 11 266 411 −145 15
16 Bayford Blue Dragons 16 4 12 283 360 −77 12
17 Cassandra City Wildcats 16 4 12 212 394 −182 12
Blue Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Sarmon Spirit 16 13 3 500 249 +251 39 Playoffs, Bye
2 Kaldukosic Blazers 16 12 4 436 279 +157 36 Playoffs, Bye
3 Ramusok Stars 16 11 5 376 262 +114 33 Playoffs
4 Pelethas Thunder 16 10 6 396 242 +154 30 Playoffs
5 Samaj Spartans 16 10 6 322 261 +61 30 Playoffs
6 Helfin Mighty Men 16 9 7 407 300 +107 27 Playoffs
7 Hvalsey Lions 16 8 8 314 349 −35 24
8 Emerald Cove Conquistadores 16 8 8 301 374 −73 24
9 Na'Malsille Venom 16 7 9 320 337 −17 21
10 Opjenheim Bulldogs 16 7 9 310 382 −72 21
11 Pirankoper Cowboys 16 7 9 266 340 −74 21
12 Klyde Cyclones 16 7 9 248 325 −77 21
13 Samotath Nighthawks 16 6 10 307 341 −34 18
14 Azuris Anthrax 16 6 10 258 319 −61 18
15 OAS Kings 16 6 10 278 380 −102 18
16 Stoneshore Predators 16 5 11 274 468 −194 15
17 Zakhoro Wolfpack 16 4 12 250 355 −105 12
Wild Card Weekend
Surpronuk Marsh Monsters 9 0 3 0 12
Altamirano Devils 0 3 0 3 6
Jadde Bruins 3 7 3 3 6 22
Mallox Tigers 7 3 6 0 X 16
Ramusok Stars 10 7 10 3 30
Helfin Mighty Men 7 3 7 7 24
Pelethas Thunder 10 10 7 3 30
Samaj Spartans 3 3 10 7 23
Conference Semifinals
Morponte Marauders 0 0 0 3 3
Jadde Bruins 0 10 9 0 19
Kaldukosic Kataklysm 3 7 7 0 17
Surpronuk Marsh Monsters 10 0 0 13 23
Sarmon Spirit 0 0 3 6 9
Pelethas Thunder 3 0 3 7 13
Kaldukosic Blazers 6 7 10 0 23
Ramusok Stars 0 3 0 3 6
Surpronuk Marsh Monsters 14 7 0 0 21
Jadde Bruins 3 7 9 3 22
Kaldukosic Blazers 7 10 10 3 30
Pelethas Thunder 0 7 0 3 10
Jadde Bruins 6 7 10 0 23
Kaldukosic Blazers 3 10 7 0 20
Silver Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Morponte Marauders 16 13 3 486 326 +160 39 Playoffs, Bye
2 Jadde Bruins 16 13 3 444 304 +140 39 Playoffs, Bye
3 Kaldukosic Kataklysm 16 12 4 419 261 +158 36 Playoffs
4 Surpronuk Marsh Monsters 16 11 5 450 289 +161 33 Playoffs
5 Mallox Tigers 16 11 5 400 266 +134 33 Playoffs
6 Hagenheim Vagabonds 16 9 7 302 300 +2 27 Playoffs
7 Bayford Blue Dragons 16 8 8 282 343 −61 24
8 Olask Dolphins 16 7 9 339 310 +29 21
9 Dawchire Eagles 16 7 9 280 293 −13 21
10 Flen Jaguars 16 7 9 317 383 −66 21
11 Centus Owls 16 7 9 274 346 −72 21
12 Dusk Bearcats 16 7 9 277 376 −99 21
13 Crawford Cowboys 16 6 10 285 354 −69 18
14 Altamirano Devils 16 5 11 304 357 −53 15
15 Versiaville Vikings 16 5 11 283 366 −83 15
16 Keenan Robins 16 4 12 239 359 −120 12
17 Cassandra City Wildcats 16 4 12 244 392 −148 12
Blue Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Helfin Mighty Men 16 12 4 422 240 +182 36 Playoffs, Bye
2 Ramusok Stars 16 12 4 365 283 +82 36 Playoffs, Bye
3 Pelethas Thunder 16 11 5 438 305 +133 33 Playoffs
4 Sarmon Spirit 16 11 5 371 296 +75 33 Playoffs
5 Samaj Spartans 16 11 5 332 292 +40 33 Playoffs
6 Kaldukosic Blazers 16 10 6 392 286 +106 30 Playoffs
7 Na'Malsille Venom 16 9 7 337 292 +45 27
8 Pirankoper Cowboys 16 9 7 322 308 +14 27
9 Hvalsey Lions 16 8 8 378 352 +26 24
10 Stoneshore Predators 16 7 9 277 417 −140 21
11 Klyde Cyclones 16 6 10 321 337 −16 18
12 Emerald Cove Conquistadores 16 6 10 290 410 −120 18
13 Opjenheim Bulldogs 16 5 11 291 322 −31 15
14 Azuris Anthrax 16 5 11 311 375 −64 15
15 Zakhoro Wolfpack 16 5 11 282 359 −77 15
16 Samotath Nighthawks 16 5 11 297 406 −109 15
17 OAS Kings 16 4 12 261 407 −146 12
Wildcard Weekend
Kaldukosic Kataklysm 0 0 3 6 9
Hagenheim Vagabonds 0 0 0 3 3
Surpronuk Marsh Monsters 0 6 0 0 6
Mallox Tigers 14 3 3 3 23
Pelethas Thunder 0 7 0 7 14
Kaldukosic Blazers 3 10 7 7 27
Sarmon Spirit 7 3 7 0 17
Samaj Spartans 14 14 0 6 34
Conference Semifinals
Morponte Marauders 3 10 13 3 29
Mallox Tigers 10 0 10 0 20
Jadde Bruins 0 0 7 7 14
Kaldukosic Kataklysm 7 0 0 6 13
Helfin Mighty Men 0 7 10 0 17
Samaj Spartans 9 10 7 3 29
Ramusok Stars 6 0 0 0 6
Kaldukosic Blazers 0 3 14 7 24
Morponte Marauders 9 0 0 3 12
Jadde Bruins 0 3 3 3 9
Samaj Spartans 3 7 0 10 20
Kaldukosic Blazers 7 7 7 3 24
Morponte Marauders 7 0 3 0 10
Kaldukosic Blazers 7 10 3 3 23
Silver Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Morponte Marauders 16 14 2 467 216 +251 42 Playoffs, Bye
2 Kaldukosic Kataklysm 16 13 3 477 288 +189 39 Playoffs, Bye
3 Surpronuk Marsh Monsters 16 13 3 425 323 +102 39 Playoffs
4 Jadde Bruins 16 12 4 405 245 +160 36 Playoffs
5 Mallox Tigers 16 9 7 357 274 +83 27 Playoffs
6 Olask Dolphins 16 9 7 334 284 +50 27 Playoffs
7 Bayford Blue Dragons 16 9 7 353 349 +4 27
8 Versiaville Vikings 16 8 8 291 307 −16 24
9 Keenan Robins 16 7 9 321 358 −37 21
10 Dawchire Eagles 16 7 9 287 326 −39 21
11 Hagenheim Vagabonds 16 7 9 304 384 −80 21
12 Altamirano Devils 16 6 10 278 332 −54 18
13 Crawford Cowboys 16 6 10 327 386 −59 18
14 Cassandra City Wildcats 16 6 10 261 369 −108 18
15 Dusk Bearcats 16 4 12 232 335 −103 12
16 Centus Owls 16 4 12 253 433 −180 12
17 Flen Jaguars 16 2 14 263 426 −163 6
Blue Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Kaldukosic Blazers 16 13 3 492 258 +234 39 Playoffs, Bye
2 Sarmon Spirit 16 12 4 405 275 +130 36 Playoffs, Bye
3 Pelethas Thunder 16 11 5 405 254 +151 33 Playoffs
4 Na'Malsille Venom 16 10 6 373 285 +88 30 Playoffs
5 Helfin Mighty Men 16 10 6 370 285 +85 30 Playoffs
6 Azuris Anthrax 16 10 6 275 273 +2 30 Playoffs
7 Opjenheim Bulldogs 16 9 7 328 322 +6 27
8 Samaj Spartans 16 8 8 349 306 +43 24
9 Hvalsey Lions 16 8 8 306 303 +3 24
10 Ramusok Stars 16 8 8 251 262 −11 24
11 Samotath Nighthawks 16 8 8 318 347 −29 24
12 OAS Kings 16 7 9 313 388 −75 21
13 Emerald Cove Conquistadores 16 6 10 306 408 −102 18
14 Pirankoper Cowboys 16 5 11 227 306 −79 15
15 Stoneshore Predators 16 5 11 246 329 −83 15
16 Klyde Cyclones 16 5 11 275 385 −110 15
17 Zakhoro Wolfpack 16 1 15 203 456 −253 3
Surpronuk Marsh Monsters 0 0 7 7 14
Olask Dolphins 0 21 10 10 41
Jadde Bruins 0 0 0 10 10
Mallox Tigers 3 3 3 0 9
Pelethas Thunder 10 3 0 7 20
Azuris Anthrax 0 3 7 0 10
Na'Malsille Venom 3 10 3 3 19
Helfin Mighty Men 7 3 3 0 13
Morponte Marauders 3 7 3 0 13
Jadde Bruins 7 3 7 7 24
Kaldukosic Kataklysm 3 14 10 10 37
Olask Dolphins 14 3 3 0 20
Kaldukosic Blazers 17 0 0 3 20
Na'Malsille Venom 0 3 14 10 27
Sarmon Spirit 7 0 3 0 10
Pelethas Thunder 3 3 0 0 6
Kaldukosic Kataklysm 10 0 10 7 27
Jadde Bruins 6 7 0 0 13
Sarmon Spirit 10 10 3 3 26
Na'Malsille Venom 3 3 3 3 12
Kaldukosic Kataklysm 7 0 3 0 10
Sarmon Spirit 3 0 0 0 3
by Cosumar » Wed Sep 24, 2014 5:27 pm
Dusk Bearcats 0 6 3 3 12
Hagenheim Vagabonds 10 10 3 0 23
Versiaville Vikings 13 10 3 3 29
Keenan Robins 0 0 0 0 0
Cassandra City Wildcats 7 7 3 0 17
Jadde Bruins 10 10 7 14 41
Bayford Blue Dragons 7 14 0 0 21
Olask Dolphins 6 7 10 0 23
Morponte Marauders 0 10 3 10 23
Surpronuk Marsh Monsters 10 7 0 10 27
Mallox Tigers 21 0 10 6 37
Centus Owls 7 3 0 7 17
Dawchire Eagles 10 3 0 0 13
Kaldukosic Kataklysm 9 3 7 17 36
Flen Jaguars 6 0 0 7 13
Altamirano Devils 0 10 7 7 24
Opjenheim Bulldogs 0 14 0 7 21
Pirankoper Cowboys 3 7 0 3 13
Samotath Nighthawks 3 3 6 3 15
Pelethas Thunder 10 3 7 6 26
Samaj Spartans 7 0 9 17 33
Emerald Cove Conquistadores 7 0 0 6 13
Ramusok Stars 0 10 0 7 17
Hvalsey Lions 0 0 7 7 14
Stoneshore Predators 10 6 14 3 33
Kaldukosic Blazers 10 3 6 6 25
Klyde Cyclones 3 7 9 0 19
OAS Kings 10 10 7 0 27
Azuris Anthrax 14 13 6 3 36
Zakhoro Wolfpack 0 0 0 3 3
Na'Malsille Venom 0 3 0 0 3
Sarmon Spirit 10 0 7 3 20
Kaldukosic Kataklysm 17 3 14 6 40
Flen Jaguars 0 0 3 0 3
Centus Owls 0 7 0 3 10
Dawchire Eagles 0 3 3 3 9
Surpronuk Marsh Monsters 3 7 0 6 16
Mallox Tigers 3 0 14 10 27
Olask Dolphins 0 0 10 7 17
Morponte Marauders 14 14 10 10 48
Jadde Bruins 0 10 3 7 20
Bayford Blue Dragons 7 7 3 14 31
Keenan Robins 0 3 3 3 9
Cassandra City Wildcats 6 3 7 0 16
Hagenheim Vagabonds 3 0 10 3 16
Versiaville Vikings 0 7 6 14 27
Crawford Comrades 14 7 3 0 24
Dusk Bearcats 3 7 3 0 13
Zakhoro Wolfpack 0 3 3 3 9
Na'Malsille Venom 10 13 14 10 47
OAS Kings 0 3 0 0 3
Azuris Anthrax 0 0 0 7 7
Kaldukosic Blazers 7 3 10 10 30
Klyde Cyclones 0 7 0 10 17
Hvalsey Lions 3 7 7 0 17
Stoneshore Predators 6 0 14 7 27
Emerald Cove Conquistadores 7 0 3 3 13
Ramusok Stars 6 17 13 3 39
Pelethas Thunder 0 10 10 3 23
Samaj Spartans 7 0 0 0 7
Pirankoper Cowboys 3 3 10 7 23
Samotath Nighthawks 7 0 0 3 10
Helfin Mighty Men 21 14 0 3 38
Opjenheim Bulldogs 9 10 6 3 28
Versiaville Vikings 10 0 7 7 24
Crawford Comrades 6 7 0 7 20
Cassandra City Wildcats 3 0 0 3 6
Hagenheim Vagabonds 10 7 7 10 34
Bayford Blue Dragons 7 10 0 0 17
Keenan Robins 0 10 3 3 16
Morponte Marauders 0 7 7 7 21
Jadde Bruins 0 3 13 0 16
Mallox Tigers 7 3 6 0 16
Olask Dolphins 13 7 7 7 34
Dawchire Eagles 0 3 14 3 20
Surpronuk Marsh Monsters 17 3 3 17 40
Flen Jaguars 0 3 0 0 3
Centus Owls 7 0 14 10 31
Altamirano Devils 7 0 0 3 10
Kaldukosic Kataklysm 17 3 6 13 39
Samotath Nighthawks 10 0 3 3 16
Helfin Mighty Men 3 3 7 10 23
Samaj Spartans 3 6 13 17 39
Pirankoper Cowboys 7 3 3 0 13
Ramusok Stars 3 7 6 3 19
Pelethas Thunder 7 0 7 3 17
Stoneshore Predators 0 0 7 0 7
Emerald Cove Conquistadores 0 7 7 7 21
Klyde Cyclones 3 7 7 3 20
Hvalsey Lions 0 13 13 3 29
Azuris Anthrax 3 6 0 7 16
Kaldukosic Blazers 13 3 7 7 30
Na'Malsille Venom 7 0 14 7 28
OAS Kings 14 7 7 7 35
Sarmon Spirit 10 17 0 10 37
Zakhoro Wolfpack 0 0 0 3 3
Centus Owls 3 3 0 0 6
Altamirano Devils 6 7 17 3 33
Surpronuk Marsh Monsters 3 3 10 0 16
Flen Jaguars 7 6 7 7 27
Olask Dolphins 3 10 0 0 13
Dawchire Eagles 7 0 3 0 10
Jadde Bruins 7 7 0 10 24
Mallox Tigers 10 10 3 3 26
Keenan Robins 3 0 0 10 13
Morponte Marauders 14 16 13 7 50
Hagenheim Vagabonds 7 0 3 0 10
Bayford Blue Dragons 7 3 0 3 13
Crawford Cowboys 0 7 3 0 10
Cassandra City Wildcats 0 0 20 7 27
Dusk Bearcats 7 10 7 3 27
Versiaville Vikings 7 0 3 0 10
OAS Kings 3 3 7 3 16
Sarmon Spirit 17 0 0 3 20
Kaldukosic Blazers 0 10 6 0 16
Na'Malsille Venom 7 3 0 3 13
Hvalsey Lions 6 0 0 10 16
Azuris Anthrax 6 3 13 10 32
Emerald Cove Conquistadores 0 7 6 6 19
Klyde Cyclones 10 7 10 0 27
Pelethas Thunder 10 6 0 3 19
Stoneshore Predators 6 0 3 3 12
Pirankoper Cowboys 0 7 10 7 24
Ramusok Stars 3 3 3 3 12
Helfin Mighty Men 7 7 0 6 20
Samaj Spartans 10 10 0 3 23
Opjenheim Bulldogs 3 3 3 3 12
Samotath Nighthawks 14 0 10 3 27
Silver Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Kaldukosic Kataklysm 3 3 0 115 26 +89 9
2 Morponte Marauders 4 3 1 142 73 +69 9
3 Versiaville Vikings 4 3 1 90 63 +27 9
4 Mallox Tigers 4 3 1 106 91 +15 9
5 Bayford Blue Dragons 4 3 1 82 69 +13 9
6 Olask Dolphins 4 3 1 87 95 −8 9
7 Hagenheim Vagabonds 4 2 2 83 58 +25 6
8 Altamirano Devils 3 2 1 67 58 +9 6
9 Surpronuk Marsh Monsters 4 2 2 99 97 +2 6
10 Centus Owls 4 2 2 64 82 −18 6
11 Cassandra City Wildcats 4 2 2 66 94 −28 6
12 Jadde Bruins 4 1 3 101 95 +6 3
13 Dusk Bearcats 3 1 2 52 57 −5 3
14 Crawford Comrades 3 1 2 54 64 −10 3
15 Flen Jaguars 4 1 3 46 111 −65 3
16 Dawchire Eagles 4 0 4 52 99 −47 0
17 Keenan Robins 4 0 4 38 112 −74 0
Blue Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Sarmon Spirit 3 3 0 77 22 +55 9
2 Azuris Anthrax 4 3 1 91 52 +39 9
3 Samaj Spartans 4 3 1 102 69 +33 9
4 Pelethas Thunder 4 3 1 85 53 +32 9
5 Kaldukosic Blazers 4 3 1 101 79 +22 9
6 Ramusok Stars 4 3 1 87 68 +19 9
7 Helfin Mighty Men 3 2 1 81 67 +14 6
8 OAS Kings 4 2 2 81 74 +7 6
9 Stoneshore Predators 4 2 2 79 82 −3 6
10 Pirankoper Cowboys 4 2 2 73 82 −9 6
11 Na'Malsille Venom 4 1 3 91 80 +11 3
12 Samotath Nighthawks 4 1 3 68 84 −16 3
13 Opjenheim Bulldogs 3 1 2 61 78 −17 3
14 Hvalsey Lions 4 1 3 76 96 −20 3
15 Klyde Cyclones 4 1 3 83 105 −22 3
16 Emerald Cove Conquistadores 4 1 3 66 106 −40 3
17 Zakhoro Wolfpack 3 0 3 15 120 −105 0
Crawford Comrades (Silver) 3 0 10 0 13
Azuris Anthrax (Blue) 6 0 0 3 9
Hagenheim Vagabonds (Silver) 13 3 3 14 33[/b]
Klyde Cyclones (Blue) 6 10 3 3 22
Keenan Robins (Silver) 0 3 0 10 13
Opjenheim Bulldogs (Blue) 7 0 0 3 10
Versiaville Vikings (Silver) 3 7 7 6 23
Samotath Nighthawks (Blue) 10 6 0 3 19
Altamirano Devils (Silver) 0 7 3 6 16
Pelethas Thunder (Blue) 7 12 6 9 34
Dawchire Eagles (Silver) 0 7 6 7 20
Stoneshore Predators (Blue) 7 14 10 0 31
Jadde Bruins (Silver) 10 7 7 0 24
Na'Malsille Venom (Blue) 17 6 3 6 32
Kaldukosic Kataklysm (Silver) 13 6 3 3 25
Ramusok Stars (Blue) 3 0 0 7 10
Cavaleira Cucumbers 3 7 6 0 16
Yambridge Pioneers 0 7 0 7 14
Cupe Dutch Killer Whales 0 0 0 0 0
Wealdheim Foxes 0 7 0 3 10
Jotungard Goblins 10 3 7 0 20
Sundsvall Penguins 10 7 3 7 27
Rhupenhoven Raging Rhinos 0 3 0 6 9
Ruminov Black Panthers 3 3 14 7 27
Sundsvall Penguins 3 10 0 10 23
Rhupenhoven Raging Rhinos 3 3 3 3 12
Wealdheim Foxes 0 3 3 7 13
Jotungard Goblins 9 3 10 3 25
Yambridge Pioneers 17 10 3 6 36
Cupe Dutch Killer Whales 0 7 0 3 10
Aldenskoett Jackhammers 6 0 7 3 X 16
Cavaleira Cucumbers 6 0 3 7 3 19
Cupe Dutch Killer Whales 10 7 14 3 34
Aldenskoett Jackhammers 0 0 10 0 10
Jotungard Goblins 3 3 7 6 19
Yambridge Pioneers 6 7 6 3 22
Rhupenhoven Raging Rhinos 3 0 3 3 9
Wealdheim Foxes 10 7 7 7 31
Ruminov Black Panthers 7 0 10 14 31
Sundsvall Penguins 6 3 3 6 18
Wealdheim Foxes 7 0 10 3 20
Ruminov Black Panthers 14 10 7 6 37
Yambridge Pioneers 0 7 7 7 21
Rhupenhoven Raging Rhinos 14 3 0 7 24
Aldenskoett Jackhammers 0 0 0 3 3
Jotungard Goblins 3 7 10 6 26
Cavaleira Cucumbers 0 3 7 10 20
Cupe Dutch Killer Whales 3 10 6 7 26
CAFL Pld W L PF PA PD Pts
1 Ruminov Black Panthers 3 3 0 95 47 +48 9
2 Jotungard Goblins 4 2 2 90 65 +25 6
3 Yambridge Pioneers 4 2 2 93 69 +24 6
4 Sundsvall Penguins 3 2 1 68 63 +5 6
5 Wealdheim Foxes 4 2 2 74 71 +3 6
6 Cavaleira Cucumbers 3 2 1 55 56 −1 6
7 Cupe Dutch Killer Whales 4 2 2 70 76 −6 6
8 Rhupenhoven Raging Rhinos 4 1 3 54 102 −48 3
9 Aldenskoett Jackhammers 3 0 3 29 79 −50 0
by Cosumar » Thu Sep 25, 2014 4:33 pm
Cassandra City Wildcats 7 3 7 7 24
Dusk Bearcats 0 6 3 0 9
Bayford Blue Dragons 0 10 0 3 X 13
Crawford Comrades 10 0 0 3 6 19
Morponte Marauders 13 3 10 3 29
Hagenheim Vagabonds 0 3 0 3 6
Mallox Tigers 7 14 6 3 30
Keenan Robins 0 10 3 0 13
Dawchire Eagles 0 3 3 7 13
Jadde Bruins 0 7 0 3 10
Flen Jaguars 10 3 6 3 22
Olask Dolphins 7 7 0 10 24
Altamirano Devils 0 0 7 3 10
Surpronuk Marsh Monsters 10 14 13 14 51
Kaldukosic Kataklysm 7 14 0 10 31
Centus Owls 0 0 3 0 3
Samaj Spartans 0 3 7 0 10
Opjenheim Bulldogs 10 0 0 3 13
Ramusok Stars 7 7 0 10 24
Helfin Mighty Men 0 7 10 3 20
Stoneshore Predators 3 14 3 10 30
Pirankoper Cowboys 3 12 0 7 22
Klyde Cyclones 0 10 14 0 24
Pelethas Thunder 6 7 0 10 23
Azuris Anthrax 10 0 0 7 17
Emerald Cove Conquistadores 3 3 3 3 12
Na'Malsille Venom 10 0 3 0 13
Hvalsey Lions 0 0 3 3 6
Sarmon Spirit 0 14 0 0 14
Kaldukosic Blazers 3 0 6 3 12
Zakhoro Wolfpack 0 6 3 6 15
OAS Kings 10 10 6 10 36
Surpronuk Marsh Monsters 6 3 6 0 15
Kaldukosic Kataklysm 14 6 6 10 36
Olask Dolphins 3 3 3 3 12
Altamirano Devils 7 0 10 0 17
Jadde Bruins 10 14 0 3 27
Flen Jaguars 0 0 0 0 0
Keenan Robins 3 10 7 6 26
Dawchire Eagles 3 7 7 0 17
Hagenheim Vagabonds 0 7 10 3 20
Mallox Tigers 3 7 14 0 24
Crawford Comrades 3 7 0 10 20
Morponte Marauders 6 3 13 3 25
Dusk Bearcats 7 14 3 3 X 27
Bayford Blue Dragons 14 3 10 0 3 30
Versiaville Vikings 6 14 0 10 30
Cassandra City Wildcats 0 0 3 6 9
Kaldukosic Blazers 10 14 6 3 33
Zakhoro Wolfpack 3 0 0 0 3
Hvalsey Lions 6 3 3 7 19
Sarmon Spirit 17 10 0 13 40
Emerald Cove Conquistadores 0 0 7 10 17
Na'Malsille Venom 10 10 10 10 40
Pelethas Thunder 10 3 7 10 30
Azuris Anthrax 10 0 3 0 13
Pirankoper Cowboys 3 7 10 0 20
Klyde Cyclones 7 0 14 6 27
Helfin Mighty Men 10 7 9 13 39
Stoneshore Predators 0 10 10 3 23
Opjenheim Bulldogs 3 3 7 6 19
Ramusok Stars 0 7 7 6 20
Samotath Nighthawks 6 0 0 7 13
Samaj Spartans 7 9 13 10 39
Bayford Blue Dragons 3 0 3 3 9
Versiaville Vikings 14 3 0 7 24
Morponte Marauders 7 0 10 14 31
Dusk Bearcats 0 0 7 0 7
Mallox Tigers 0 3 3 10 16
Crawford Comrades 3 0 21 0 24
Dawchire Eagles 14 3 7 0 24
Hagenheim Vagabonds 10 10 7 0 27
Flen Jaguars 0 3 3 0 6
Keenan Robins 3 3 10 3 19
Altamirano Devils 3 0 0 3 6
Jadde Bruins 6 10 10 6 32
Kaldukosic Kataklysm 10 3 10 13 36
Olask Dolphins 3 7 3 7 20
Centus Owls 0 7 0 7 14
Surpronuk Marsh Monsters 6 3 6 10 25
Ramusok Stars 3 6 14 6 29
Samotath Nighthawks 14 0 0 7 21
Stoneshore Predators 6 7 7 3 23
Opjenheim Bulldogs 0 7 3 14 24
Klyde Cyclones 10 3 0 3 16
Helfin Mighty Men 0 6 10 14 30
Azuris Anthrax 7 0 3 6 6 22
Pirankoper Cowboys 6 7 0 3 X 16
Na'Malsille Venom 7 0 7 0 14
Pelethas Thunder 0 0 0 0 0
Sarmon Spirit 0 7 14 14 35
Emerald Cove Conquistadores 3 0 0 14 17
Zakhoro Wolfpack 3 0 0 10 13
Hvalsey Lions 7 9 17 7 40
OAS Kings 0 3 3 0 6
Kaldukosic Blazers 14 7 0 10 31
Olask Dolphins 3 10 7 13 33
Centus Owls 3 7 0 7 17
Jadde Bruins 6 6 6 0 18
Kaldukosic Kataklysm 7 10 0 3 20
Keenan Robins 7 7 7 6 27
Altamirano Devils 3 0 0 12 15
Hagenheim Vagabonds 7 10 14 7 38
Flen Jaguars 0 6 0 10 16
Crawford Comrades 6 10 7 3 26
Dawchire Eagles 0 7 14 13 34
Dusk Bearcats 3 7 3 0 13
Mallox Tigers 6 3 0 0 9
Versiaville Vikings 0 10 7 3 20
Morponte Marauders 3 14 24 10 51
Cassandra City Wildcats 7 0 0 7 14
Bayford Blue Dragons 17 10 0 0 27
Hvalsey Lions 0 3 10 3 16
OAS Kings 6 10 3 10 29
Emerald Cove Conquistadores 10 6 3 10 29
Zakhoro Wolfpack 3 6 7 0 16
Pelethas Thunder 6 7 0 6 19
Sarmon Spirit 0 0 10 0 10
Pirankoper Cowboys 7 14 3 0 24
Na'Malsille Venom 17 17 7 10 51
Helfin Mighty Men 7 0 3 0 10
Azuris Anthrax 3 3 7 0 13
Opjenheim Bulldogs 0 3 0 7 10
Klyde Cyclones 7 3 0 7 17
Samotath Nighthawks 7 0 3 3 13
Stoneshore Predators 0 3 3 6 12
Samaj Spartans 3 0 0 6 9
Ramusok Stars 10 7 7 3 27
Silver Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Kaldukosic Kataklysm 7 7 0 238 82 +156 21
2 Morponte Marauders 8 7 1 278 126 +152 21
3 Versiaville Vikings 7 5 2 164 132 +32 15
4 Mallox Tigers 8 5 3 185 161 +24 15
5 Bayford Blue Dragons 8 5 3 161 153 +8 15
6 Olask Dolphins 8 5 3 176 187 −11 15
7 Surpronuk Marsh Monsters 7 4 3 190 157 +33 12
8 Hagenheim Vagabonds 8 4 4 174 151 +23 12
9 Jadde Bruins 8 3 5 188 134 +54 9
10 Crawford Comrades 6 3 4 143 152 −9 9
11 Cassandra City Wildcats 7 3 4 113 160 −47 9
12 Keenan Robins 8 3 5 123 180 −57 9
13 Altamirano Devils 7 3 4 115 180 −65 9
14 Dusk Bearcats 7 2 5 108 151 −43 6
15 Dawchire Eagles 8 2 6 140 188 −48 6
16 Centus Owls 7 2 5 98 171 −73 6
17 Flen Jaguars 8 1 7 90 219 −129 3
Blue Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Ramusok Stars 8 7 1 187 137 +50 21
2 Sarmon Spirit 7 6 1 176 89 +87 18
3 Azuris Anthrax 8 6 2 156 120 +36 18
4 Na'Malsille Venom 8 5 3 209 127 +82 15
5 Kaldukosic Blazers 7 5 2 177 102 +75 15
6 Pelethas Thunder 8 5 3 157 114 +43 15
7 Samaj Spartans 7 4 3 160 122 +38 12
8 Helfin Mighty Men 7 4 3 180 143 +37 12
9 OAS Kings 7 4 3 152 136 +16 12
10 Klyde Cyclones 8 4 4 167 188 −21 12
11 Stoneshore Predators 8 3 5 167 180 −13 9
12 Opjenheim Bulldogs 7 3 4 127 148 −21 9
13 Hvalsey Lions 8 2 6 157 191 −34 6
14 Samotath Nighthawks 7 2 5 115 164 −49 6
15 Pirankoper Cowboys 8 2 6 155 212 −57 6
16 Emerald Cove Conquistadores 8 2 6 141 214 −73 6
17 Zakhoro Wolfpack 7 0 7 62 258 −196 0
Crawford Comrades (Silver) 3 0 0 0 3
Hagenheim Vagabonds (Silver) 13 3 0 7 23
Keenan Robins (Silver) 7 0 14 3 24
Versiaville Vikings (Silver) 3 6 0 3 12
Pelethas Thunder (Blue) 3 6 6 3 18
Stoneshore Predators (Blue) 0 3 6 0 9
Na'Malsille Venom (Blue) 10 3 3 7 X 23
Kaldukosic Kataklysm (Silver) 3 3 3 14 3 26
Jotungard Goblins 6 10 0 7 23
Cavaleira Cucumbers 0 7 3 0 10
Rhupenhoven Raging Rhinos 3 7 3 3 16
Aldenskoett Jackhammers 0 3 7 3 13
Ruminov Black Panthers 3 14 0 3 3 23
Yambridge Pioneers 3 0 10 7 X 20
Sundsvall Penguins 7 14 7 0 28
Wealdheim Foxes 6 3 3 3 15
Yambridge Pioneers 10 0 10 7 27
Sundsvall Penguins 14 0 0 0 14
Aldenskoett Jackhammers 7 7 0 3 17
Ruminov Black Panthers 7 0 9 7 23
Cavaleira Cucumbers 14 3 7 3 27
Rhupenhoven Raging Rhinos 6 0 0 10 16
Cupe Dutch Killer Whales 0 3 6 10 19
Jotungard Goblins 14 10 14 3 41
Rhupenhoven Raging Rhinos 7 0 7 3 17
Cupe Dutch Killer Whales 10 0 7 7 24
Ruminov Black Panthers 6 14 3 0 23
Cavaleira Cucumbers 3 0 0 7 10
Sundsvall Penguins 6 0 7 6 19
Aldenskoett Jackhammers 0 7 0 0 7
Wealdheim Foxes 7 0 0 3 10
Yambridge Pioneers 7 10 6 14 37
Aldenskoett Jackhammers 3 10 7 7 27
Wealdheim Foxes 3 0 0 3 6
Cavaleira Cucumbers 3 7 3 0 13
Sundsvall Penguins 3 3 10 14 30
Cupe Dutch Killer Whales 10 10 10 7 37
Ruminov Black Panthers 0 7 0 3 10
Jotungard Goblins 3 3 14 7 27
Rhupenhoven Raging Rhinos 0 7 0 3 10
CAFL Pld W L PF PA PD Pts
1 Ruminov Black Panthers 7 6 1 174 131 +43 18
2 Jotungard Goblins 7 5 2 181 104 +77 15
3 Sundsvall Penguins 7 5 2 159 125 +34 15
4 Yambridge Pioneers 7 4 3 177 116 +61 12
5 Cupe Dutch Killer Whales 7 4 3 150 144 +6 12
6 Cavaleira Cucumbers 7 3 4 115 148 −33 9
7 Wealdheim Foxes 7 2 5 105 163 −58 6
8 Rhupenhoven Raging Rhinos 8 2 6 113 193 −80 6
9 Aldenskoett Jackhammers 7 1 6 93 143 −50 3
by Sarrbia » Fri Sep 26, 2014 12:13 am
Ligo Premiere Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 FK Arĝento Monto 30 21 6 3 62 25 +37 69 Champion/TQCC
2 Safiro Rivero 30 20 7 3 79 23 +56 67 GC
3 SK Sankta Dio 30 17 9 4 73 32 +41 60 GC
4 Myollo Kunigitaj 30 17 7 6 43 16 +27 58 GC
5 Aleta Rozkoton 30 16 8 6 49 22 +27 56
6 FK Voluptamoro 30 15 9 6 45 27 +18 54
7 Malluma Maŭra 30 13 5 12 38 42 -4 44
8 Aleta Peyla 30 12 7 11 39 41 -2 43
9 FK Seymour 30 11 5 14 39 60 -21 38
10 FK Wypuli 30 11 3 16 25 39 -14 36
11 Palmo Marbordo 30 10 3 17 34 58 -24 33
12 Malton Urbo 30 7 7 16 18 35 -17 28
13 Aleta Madlambayan 30 7 6 17 39 64 -25 27
14 Pacon Tutmonda 30 7 5 18 30 64 -34 26
15 Marbordo ĉefurbo FK 30 5 3 22 17 45 -28 18 Relegated
16 Strava Exankalla 30 4 4 22 22 59 -37 16 Relegated
Ligo Du Standings
Team P W D L For Ag +/- Pts
1 Androtus 30 22 5 3 64 17 +47 71 SBCC/Promoted
2 Aleta Durresa 30 20 3 7 76 35 +41 63 SBCC/Promoted
3 FK Orauro 30 17 4 9 61 37 +24 55 SBCC/Promoted
4 Capiciam Kunigitaj 30 13 11 6 48 40 +8 50 SBCC
5 Pnembli Lago 30 12 11 7 39 35 +4 47
6 Arria 30 13 7 10 31 27 +4 46
7 FK Pilipau 30 12 8 10 32 23 +9 44
8 ĉielo Lumo Kunigitaj 30 12 5 13 42 52 -10 41
9 Burgereon 30 10 9 11 33 31 +2 39
10 Cinamo Marbordo 30 11 5 14 26 38 -12 38
11 Spotaj Paopui 30 10 6 14 17 26 -9 36
12 FK Lurchis 30 7 10 13 43 80 -37 31
13 La Arbaroj 30 8 6 16 35 45 -10 30
14 Kasakiman Kunigitaj 30 6 8 16 30 55 -25 26 Relegated
15 Jombouli Kunigitaj 30 6 7 17 36 49 -13 25 Relegated
16 Spiritoj Zephyr 30 5 7 18 20 43 -23 22 Relegated
Ligo Premiere Pld W D L GF GA GD Pts
1 Safiro Rivero (SAR) 34 22 6 6 43 13 +30 72 Champions, CC
2 FK Wypuli (SAR) 34 21 8 5 35 20 +15 71 Globe Cup
3 Aleta Rozkoton (SAR) 34 20 3 11 58 36 +22 63 Globe Cup
4 FK Voluptamoro (SAR) 34 19 5 10 64 44 +20 62 Globe Cup
5 Myollo Kunigitaj (SAR) 34 18 6 10 36 32 +4 60
6 FK Arĝento Monto (SAR) 34 17 6 11 58 37 +21 57
7 FK Seymour (SAR) 34 15 9 10 45 44 +1 54
8 SK Sankta Dio (SAR) 34 16 5 13 61 41 +20 53
9 Aleta Peyla (SAR) 34 13 11 10 34 24 +10 50
10 Palmo Marbordo (SAR) 34 14 7 13 49 32 +17 49
11 Malton Urbo (SAR) 34 12 10 12 18 17 +1 46
12 FK Malibog (NSR) 34 10 10 14 19 25 −6 40
13 Androtus (NSR) 34 10 8 16 31 32 −1 38
14 Aleta Durresa (SAR) 34 7 9 18 31 49 −18 30
15 Pacon Tutmonda (SAR) 34 7 8 19 21 60 −39 29
16 Malluma Maŭra (SAR) 34 7 7 20 45 91 −46 28 Relegated
17 Aleta Madlambayan (SAR) 34 7 6 21 24 43 −19 27 Relegated
18 FK Orauro (SAR) 34 7 4 23 29 61 −32 25 Relegated
Ligo Du Pld W D L GF GA GD Pts
1 FK Pilipau (SAR) 34 19 8 7 48 30 +18 65 Champion/Promoted/SBCC
2 Klubo Hoxvathor (NSR) 34 18 7 9 59 34 +25 61 Promoted/SBCC
3 Capiciam Kunigitaj (SAR) 34 19 4 11 33 20 +13 61 Promoted/SBCC
4 Arria (SAR) 34 18 6 10 54 34 +20 60 SBCC
5 Cinamo Marbordo (SAR) 34 16 7 11 47 34 +13 55
6 Pnembli Lago (SAR) 34 15 7 12 33 19 +14 52
7 Strava Exankalla (SAR) 34 13 11 10 21 19 +2 50
8 ĉielo Lumo Kunigitaj (SAR) 34 14 8 12 17 17 0 50
9 FK Lurchis (SAR) 34 13 9 12 27 22 +5 48
10 Marbordo ĉefurbo FK (SAR) 34 13 4 17 52 52 0 43
11 Bergeron (SAR) 34 11 9 14 37 44 −7 42
12 AFK Fendo (NSR) 34 11 9 14 31 38 −7 42
13 Sportaj Paopui (SAR) 34 12 5 17 39 42 −3 41
14 FK Sudo Punkto (SAR) 34 11 8 15 35 44 −9 41
15 Batalantoj (NSR) 34 11 7 16 22 33 −11 40
16 La Arbaroj (SAR) 34 10 7 17 19 31 −12 37 Relegated
17 Sportaj Stain (NSR) 34 10 5 19 36 62 −26 35 Relegated
18 Winchester City (SAR) 34 6 11 17 36 71 −35 29 Relegated
by Cosumar » Fri Sep 26, 2014 4:37 pm
Morponte Marauders 13 14 10 6 43
Cassandra City Wildcats 0 7 0 0 7
Mallox Tigers 3 7 6 7 3 26
Versiaville Vikings 3 0 6 14 X 23
Dawchire Eagles 7 6 0 6 19
Dusk Bearcats 10 3 3 7 23
Flen Jaguars 7 0 3 7 17
Crawford Comrades 3 7 0 10 20
Altamirano Devils 7 0 0 0 7
Hagenheim Vagabonds 0 7 7 7 21
Kaldukosic Kataklysm 14 3 7 14 38
Keenan Robins 7 14 0 10 31
Centus Owls 7 0 0 7 14
Jadde Bruins 6 10 6 0 22
Surpronuk Marsh Monsters 13 14 6 7 40
Olask Dolphins 0 3 3 3 9
Stoneshore Predators 14 3 3 0 20
Samaj Spartans 0 6 10 3 19
Klyde Cyclones 7 6 10 0 23
Samotath Nighthawks 7 6 10 14 37
Azuris Anthrax 6 3 3 0 12
Opjenheim Bulldogs 7 7 0 10 24
Na'Malsille Venom 0 3 7 3 13
Helfin Mighty Men 0 0 10 6 16
Sarmon Spirit 3 14 6 10 33
Pirankoper Cowboys 3 0 0 13 16
Zakhoro Wolfpack 0 7 0 0 7
Pelethas Thunder 10 3 3 0 16
OAS Kings 6 6 3 0 15
Emerald Cove Conquistadores 0 9 0 3 12
Kaldukosic Blazers 3 7 21 0 31
Hvalsey Lions 0 0 10 0 10
Jadde Bruins 0 10 6 0 16
Surpronuk Marsh Monsters 7 0 7 10 24
Keenan Robins 3 3 6 7 19
Centus Owls 7 0 0 10 17
Hagenheim Vagabonds 3 3 0 0 6
Kaldukosic Kataklysm 7 17 9 10 43
Crawford Comrades 6 0 0 3 9
Altamirano Devils 3 13 7 6 29
Dusk Bearcats 7 7 3 3 20
Flen Jaguars 0 0 3 10 13
Versiaville Vikings 0 0 0 3 3
Dawchire Eagles 7 7 0 3 17
Cassandra City Wildcats 0 3 0 0 3
Mallox Tigers 10 6 10 13 39
Bayford Blue Dragons 7 0 10 0 17
Morponte Marauders 7 14 10 0 31
Emerald Cove Conquistadores 0 3 3 6 12
Kaldukosic Blazers 7 9 13 3 32
Pelethas Thunder 3 7 14 3 3 30
OAS Kings 7 10 7 3 X 27
Pirankoper Cowboys 10 9 10 6 35
Zakhoro Wolfpack 13 7 3 0 23
Helfin Mighty Men 6 7 3 3 19
Sarmon Spirit 6 7 0 0 13
Opjenheim Bulldogs 7 3 0 3 13
Na'Malsille Venom 7 0 14 3 24
Samotath Nighthawks 0 0 7 7 14
Azuris Anthrax 10 14 3 7 34
Samaj Spartans 10 3 3 3 19
Klyde Cyclones 6 7 17 3 33
Ramusok Stars 0 7 3 3 13
Stoneshore Predators 7 7 0 7 21
Mallox Tigers 7 6 0 0 13
Bayford Blue Dragons 7 7 0 3 17
Dawchire Eagles 7 0 6 10 23
Cassandra City Wildcats 3 3 0 0 6
Flen Jaguars 6 3 9 10 28
Versiaville Vikings 0 3 3 0 6
Altamirano Devils 3 6 0 10 19
Dusk Bearcats 10 10 7 7 34
Kaldukosic Kataklysm 7 6 10 10 33
Crawford Comrades 14 7 0 0 21
Centus Owls 0 3 0 10 13
Hagenheim Vagabonds 7 3 0 17 27
Surpronuk Marsh Monsters 17 3 10 3 33
Keenan Robins 0 10 6 6 22
Olask Dolphins 10 3 3 10 26
Jadde Bruins 13 20 0 10 43
Klyde Cyclones 0 0 3 0 3
Ramusok Stars 9 3 0 0 12
Azuris Anthrax 7 0 3 6 16
Samaj Spartans 7 0 10 7 24
Na'Malsille Venom 6 7 6 3 22
Samotath Nighthawks 3 0 9 9 21
Sarmon Spirit 13 6 10 7 36
Opjenheim Bulldogs 7 7 0 3 17
Zakhoro Wolfpack 3 3 0 7 13
Helfin Mighty Men 6 3 7 16 32
OAS Kings 3 7 3 7 X 20
Pirankoper Cowboys 3 14 0 3 3 23
Kaldukosic Blazers 13 0 3 7 23
Pelethas Thunder 0 0 0 7 7
Hvalsey Lions 6 7 14 0 27
Emerald Cove Conquistadores 7 3 0 6 16
Keenan Robins 7 0 0 7 14
Olask Dolphins 10 3 7 0 20
Hagenheim Vagabonds 0 14 10 0 24
Surpronuk Marsh Monsters 3 6 10 0 19
Crawford Comrades 7 10 3 10 30
Centus Owls 0 0 10 0 10
Dusk Bearcats 0 0 7 0 7
Kaldukosic Kataklysm 7 0 14 17 38
Versiaville Vikings 3 7 6 0 16
Altamirano Devils 3 7 0 0 10
Cassandra City Wildcats 10 0 3 3 16
Flen Jaguars 6 3 10 0 19
Bayford Blue Dragons 3 0 0 7 10
Dawchire Eagles 6 7 0 0 13
Morponte Marauders 6 0 3 3 12
Mallox Tigers 3 7 14 10 34
Pelethas Thunder 10 6 14 7 6 43
Hvalsey Lions 17 10 0 10 X 37
Pirankoper Cowboys 6 0 7 3 16
Kaldukosic Blazers 10 3 14 17 44
Helfin Mighty Men 10 0 7 14 31
OAS Kings 7 0 0 3 10
Opjenheim Bulldogs 10 10 7 6 33
Zakhoro Wolfpack 0 0 7 0 7
Samotath Nighthawks 3 0 0 14 17
Sarmon Spirit 0 10 24 3 37
Samaj Spartans 3 6 6 3 18
Na'Malsille Venom 3 3 10 0 16
Ramusok Stars 0 7 3 7 17
Azuris Anthrax 7 10 14 3 34
Stoneshore Predators 7 3 3 3 16
Klyde Cyclones 14 6 0 6 26
Dawchire Eagles 0 3 3 7 13
Morponte Marauders 14 3 7 7 31
Flen Jaguars 3 3 7 0 13
Bayford Blue Dragons 3 3 9 10 25
Altamirano Devils 7 10 7 7 31
Cassandra City Wildcats 7 0 3 0 10
Kaldukosic Kataklysm 3 0 0 10 13
Versiaville Vikings 3 0 0 0 3
Centus Owls 7 3 14 7 31
Dusk Bearcats 0 6 7 3 16
Surpronuk Marsh Monsters 14 6 7 3 30
Crawford Comrades 14 14 3 3 34
Olask Dolphins 3 6 3 7 19
Hagenheim Vagabonds 3 7 0 0 10
Jadde Bruins 6 6 10 13 35
Keenan Robins 7 7 0 10 24
Azuris Anthrax 0 0 3 0 3
Stoneshore Predators 7 10 7 3 27
Na'Malsille Venom 6 10 7 3 26
Ramusok Stars 0 0 0 10 10
Sarmon Spirit 0 3 0 14 17
Samaj Spartans 7 7 9 3 26
Zakhoro Wolfpack 7 7 0 3 17
Samotath Nighthawks 7 14 3 10 34
OAS Kings 6 10 3 7 26
Opjenheim Bulldogs 3 3 9 0 15
Kaldukosic Blazers 3 3 7 0 13
Helfin Mighty Men 7 7 3 7 24
Hvalsey Lions 10 3 7 10 30
Pirankoper Cowboys 3 3 3 0 9
Emerald Cove Conquistadores 3 3 7 7 20
Pelethas Thunder 13 3 14 17 47
1 Kaldukosic Kataklysm 12 12 0 403 150 +253 36
2 Morponte Marauders 12 10 2 395 197 +198 30
3 Mallox Tigers 12 8 4 297 216 +81 24
4 Surpronuk Marsh Monsters 12 7 5 336 262 +74 21
5 Hagenheim Vagabonds 13 7 6 262 252 +10 21
6 Bayford Blue Dragons 12 7 5 230 223 +7 21
7 Olask Dolphins 12 7 5 250 294 −44 21
8 Jadde Bruins 12 6 6 304 222 +82 18
9 Crawford Comrades 11 6 6 231 237 −6 18
10 Versiaville Vikings 12 6 6 215 226 −11 18
11 Dawchire Eagles 13 5 8 225 261 −36 15
12 Altamirano Devils 12 5 7 211 270 −59 15
13 Dusk Bearcats 12 5 7 208 271 −63 15
14 Keenan Robins 13 4 9 233 323 −90 12
15 Centus Owls 12 3 9 183 285 −102 9
16 Flen Jaguars 13 3 10 180 306 −126 9
17 Cassandra City Wildcats 12 3 9 155 315 −160 9
Blue Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Kaldukosic Blazers 12 9 3 320 171 +149 27
2 Sarmon Spirit 12 9 3 312 184 +128 27
3 Helfin Mighty Men 12 9 3 302 205 +97 27
4 Pelethas Thunder 13 9 4 300 228 +72 27
5 Na'Malsille Venom 13 8 5 310 205 +105 24
6 Azuris Anthrax 13 8 5 255 226 +29 24
7 Ramusok Stars 12 8 4 239 221 +18 24
8 Samaj Spartans 12 7 5 266 224 +42 21
9 Stoneshore Predators 12 6 6 251 241 +10 18
10 OAS Kings 12 6 6 250 247 +3 18
11 Klyde Cyclones 12 6 6 252 272 −20 18
12 Opjenheim Bulldogs 12 5 7 229 253 −24 15
13 Hvalsey Lions 12 4 8 261 290 −29 12
14 Samotath Nighthawks 12 4 8 238 297 −59 12
15 Pirankoper Cowboys 13 4 9 254 362 −108 12
16 Emerald Cove Conquistadores 12 2 10 201 335 −134 6
17 Zakhoro Wolfpack 12 0 12 129 408 −279 0
Hagenheim Vagabonds (Silver) 6 6 7 7 26
Keenan Robins (Silver) 0 0 3 3 6
Pelethas Thunder (Blue) 3 0 7 3 13
Kaldukosic Kataklysm (Silver) 0 3 7 7 17
Ruminov Black Panthers 0 0 10 0 10
Jotungard Goblins 14 3 7 14 38
Sundsvall Penguins 3 6 10 6 25
Cupe Dutch Killer Whales 10 3 3 10 26
Wealdheim Foxes 7 3 0 3 13
Cavaleira Cucumbers 13 3 0 7 23
Yambridge Pioneers 7 3 0 0 10
Aldenskoett Jackhammers 7 0 7 0 14
Yambridge Pioneers 3 7 0 3 13
Cavaleira Cucumbers 3 3 0 0 6
Wealdheim Foxes 13 0 14 3 30
Cupe Dutch Killer Whales 3 0 0 0 3
Sundsvall Penguins 7 0 7 3 17
Jotungard Goblins 7 14 10 7 38
Ruminov Black Panthers 10 7 0 0 17
Rhupenhoven Raging Rhinos 0 0 9 13 22
Rhupenhoven Raging Rhinos 3 6 3 3 15
Sundsvall Penguins 3 0 10 3 16
Jotungard Goblins 10 17 7 10 44
Wealdheim Foxes 7 0 3 0 10
Cupe Dutch Killer Whales 0 6 0 3 9
Yambridge Pioneers 7 13 13 0 33
Cavaleira Cucumbers 0 10 0 0 10
Aldenskoett Jackhammers 7 10 3 3 23
Aldenskoett Jackhammers 10 10 3 7 30
Cupe Dutch Killer Whales 3 3 7 6 19
Yambridge Pioneers 10 3 0 6 19
Jotungard Goblins 7 3 14 3 27
Wealdheim Foxes 3 3 7 7 20
Rhupenhoven Raging Rhinos 0 14 10 0 24
Sundsvall Penguins 6 0 14 0 3 23
Ruminov Black Panthers 10 0 7 3 X 20
Ruminov Black Panthers 7 0 3 10 20
Wealdheim Foxes 3 6 7 0 16
Rhupenhoven Raging Rhinos 10 3 3 3 19
Yambridge Pioneers 7 14 6 0 27
Jotungard Goblins 10 10 3 0 23
Aldenskoett Jackhammers 0 0 0 3 3
Cupe Dutch Killer Whales 6 7 3 7 23
Cavaleira Cucumbers 3 7 14 3 27
CAFL Pld W L PF PA PD Pts
1 Jotungard Goblins 12 10 2 351 163 +188 30
2 Yambridge Pioneers 12 7 5 279 191 +88 21
3 Sundsvall Penguins 11 7 4 240 224 +16 21
4 Ruminov Black Panthers 11 7 4 241 230 +11 21
5 Cavaleira Cucumbers 11 5 6 181 220 −39 15
6 Cupe Dutch Killer Whales 12 5 7 230 289 −59 15
7 Aldenskoett Jackhammers 11 4 7 163 205 −42 12
8 Rhupenhoven Raging Rhinos 12 4 8 193 273 −80 12
9 Wealdheim Foxes 12 3 9 194 277 −83 9
by Cosumar » Sat Sep 27, 2014 1:30 pm
Hagenheim Vagabonds 3 0 0 3 6
Jadde Bruins 14 24 10 6 54
Crawford Comrades 3 0 0 0 3
Olask Dolphins 10 3 7 6 26
Dusk Bearcats 0 3 0 0 3
Surpronuk Marsh Monsters 13 3 10 10 36
Versiaville Vikings 7 3 3 0 13
Centus Owls 0 0 3 0 3
Cassandra City Wildcats 0 0 0 0 0
Kaldukosic Kataklysm 13 17 3 0 33
Bayford Blue Dragons 7 3 3 7 20
Altamirano Devils 0 6 3 7 16
Morponte Marauders 13 0 6 13 32
Flen Jaguars 0 0 7 0 7
Mallox Tigers 14 13 3 6 36
Dawchire Eagles 7 0 0 7 14
Pirankoper Cowboys 7 3 3 0 13
Emerald Cove Conquistadores 0 7 10 10 27
Helfin Mighty Men 14 0 3 3 20
Hvalsey Lions 3 7 0 0 10
Opjenheim Bulldogs 3 3 0 3 9
Kaldukosic Blazers 13 3 7 10 33
Samotath Nighthawks 3 7 0 0 10
OAS Kings 13 6 0 3 22
Samaj Spartans 10 14 10 10 44
Zakhoro Wolfpack 3 3 0 7 13
Ramusok Stars 10 7 7 3 27
Sarmon Spirit 0 3 7 7 17
Stoneshore Predators 0 0 0 3 3
Na'Malsille Venom 7 3 17 0 27
Klyde Cyclones 0 10 0 7 17
Azuris Anthrax 6 14 10 3 33
Flen Jaguars 10 3 3 3 19
Mallox Tigers 3 3 10 10 26
Altamirano Devils 0 3 7 0 10
Morponte Marauders 14 7 7 10 38
Kaldukosic Kataklysm 0 9 10 14 33
Bayford Blue Dragons 3 7 3 6 19
Centus Owls 6 3 0 0 9
Cassandra City Wildcats 3 7 0 7 17
Surpronuk Marsh Monsters 7 10 0 13 30
Versiaville Vikings 14 7 0 0 21
Olask Dolphins 6 14 0 6 26
Dusk Bearcats 0 10 6 6 22
Jadde Bruins 14 0 6 13 33
Crawford Comrades 7 0 3 3 13
Keenan Robins 7 0 3 0 10
Hagenheim Vagabonds 3 7 0 7 17
Na'Malsille Venom 14 0 3 7 24
Klyde Cyclones 3 0 10 14 27
Sarmon Spirit 0 7 17 3 27
Stoneshore Predators 3 0 7 0 10
Zakhoro Wolfpack 3 6 7 7 23
Ramusok Stars 23 3 3 7 36
OAS Kings 3 7 10 0 20
Samaj Spartans 7 6 13 10 36
Kaldukosic Blazers 6 3 6 10 25
Samotath Nighthawks 3 7 0 7 17
Hvalsey Lions 3 7 0 7 17
Opjenheim Bulldogs 3 3 3 3 12
Emerald Cove Conquistadores 0 0 10 0 10
Helfin Mighty Men 17 19 0 10 46
Pelethas Thunder 0 14 10 3 27
Pirankoper Cowboys 3 7 6 0 16
Crawford Comrades 10 7 7 0 24
Keenan Robins 7 6 3 6 22
Dusk Bearcats 6 7 3 0 16
Jadde Bruins 3 0 6 6 15
Versiaville Vikings 0 3 3 7 13
Olask Dolphins 10 10 6 13 39
Cassandra City Wildcats 0 3 3 0 6
Surpronuk Marsh Monsters 10 20 3 13 46
Bayford Blue Dragons 14 6 6 3 29
Centus Owls 3 7 0 7 17
Morponte Marauders 0 7 3 0 10
Kaldukosic Kataklysm 3 3 0 0 6
Mallox Tigers 0 10 13 0 23
Altamirano Devils 10 0 0 10 20
Dawchire Eagles 3 14 6 10 33
Flen Jaguars 3 7 6 14 30
Helfin Mighty Men 10 10 10 0 30
Pelethas Thunder 0 3 13 3 19
Opjenheim Bulldogs 7 0 0 0 7
Emerald Cove Conquistadores 7 10 0 10 27
Samotath Nighthawks 6 6 3 7 22
Hvalsey Lions 7 7 14 0 28
Samaj Spartans 0 3 6 0 9
Kaldukosic Blazers 3 14 7 3 27
Ramusok Stars 7 0 7 3 17
OAS Kings 3 0 3 14 20
Stoneshore Predators 14 3 7 3 27
Zakhoro Wolfpack 0 10 7 3 20
Klyde Cyclones 0 3 3 7 13
Sarmon Spirit 13 10 14 10 47
Azuris Anthrax 7 6 7 0 20
Na'Malsille Venom 7 7 3 0 17
Altamirano Devils 0 0 7 10 3 20
Dawchire Eagles 0 0 14 3 X 17
Kaldukosic Kataklysm 3 7 7 3 20
Mallox Tigers 0 0 14 7 21
Centus Owls 7 3 7 3 20
Morponte Marauders 10 7 7 10 34
Surpronuk Marsh Monsters 13 10 3 13 39
Bayford Blue Dragons 0 0 7 7 14
Olask Dolphins 6 3 3 10 22
Cassandra City Wildcats 6 6 7 6 25
Jadde Bruins 10 13 0 7 30
Versiaville Vikings 3 3 0 7 13
Keenan Robins 10 7 7 10 34
Dusk Bearcats 10 3 0 0 13
Hagenheim Vagabonds 10 10 7 6 33
Crawford Comrades 10 0 3 6 19
Sarmon Spirit 3 7 14 14 38
Azuris Anthrax 7 0 3 10 20
Zakhoro Wolfpack 0 3 7 0 10
Klyde Cyclones 6 7 3 17 33
OAS Kings 3 0 0 0 3
Stoneshore Predators 3 0 0 13 16
Kaldukosic Blazers 14 0 0 6 20
Ramusok Stars 0 21 0 14 35
Hvalsey Lions 0 0 0 3 3
Samaj Spartans 7 7 3 7 24
Emerald Cove Conquistadores 0 3 0 10 13
Samotath Nighthawks 0 7 7 3 17
Pelethas Thunder 0 3 0 6 9
Opjenheim Bulldogs 6 0 6 3 15
Pirankoper Cowboys 6 7 7 3 23
Helfin Mighty Men 10 7 7 3 27
Silver Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Morponte Marauders 16 14 2 509 240 +269 42 Playoffs
2 Kaldukosic Kataklysm 16 14 2 495 200 +295 42 Playoffs
3 Mallox Tigers 16 12 4 403 289 +114 36 Playoffs
4 Surpronuk Marsh Monsters 16 11 5 487 306 +181 33 Playoffs
5 Olask Dolphins 16 10 6 363 357 +6 30 Playoffs
6 Bayford Blue Dragons 16 9 7 312 328 −16 27 Playoffs
7 Jadde Bruins 16 9 7 436 270 +166 27
8 Hagenheim Vagabonds 16 9 7 318 335 −17 27
9 Versiaville Vikings 16 7 9 275 328 −53 21
10 Crawford Comrades 15 7 9 290 351 −61 21
11 Dawchire Eagles 16 6 10 289 347 −58 18
12 Altamirano Devils 16 6 10 277 368 −91 18
13 Dusk Bearcats 16 6 10 262 382 −120 18
14 Keenan Robins 16 5 11 299 377 −78 15
15 Cassandra City Wildcats 16 5 11 203 425 −222 15
16 Centus Owls 16 3 13 232 378 −146 9
17 Flen Jaguars 16 3 13 236 397 −161 9
Blue Conference Pld W L PF PA PD Pts
1 Helfin Mighty Men 16 13 3 425 267 +158 39 Playoffs
2 Sarmon Spirit 16 12 4 441 254 +187 36 Playoffs
3 Kaldukosic Blazers 16 12 4 425 241 +184 36 Playoffs
4 Ramusok Stars 16 11 5 354 301 +53 33 Playoffs
5 Pelethas Thunder 16 10 6 355 289 +66 30 Playoffs
6 Samaj Spartans 16 10 6 379 287 +92 30 Playoffs
7 Azuris Anthrax 16 10 6 328 298 +30 30
8 Na'Malsille Venom 16 9 7 378 255 +123 27
9 OAS Kings 16 8 8 315 326 −11 24
10 Stoneshore Predators 16 8 8 307 318 −11 24
11 Klyde Cyclones 16 8 8 342 386 −44 24
12 Hvalsey Lions 16 6 10 319 368 −49 18
13 Opjenheim Bulldogs 16 6 10 272 339 −67 18
14 Samotath Nighthawks 16 5 11 304 385 −81 15
15 Pirankoper Cowboys 16 4 12 306 443 −137 12
16 Emerald Cove Conquistadores 16 4 12 278 418 −140 12
17 Zakhoro Wolfpack 16 0 16 195 548 −353 0
Silver Conference
#3 Mallox Tigers (12-4) vs. #6 Bayford Blue Dragons (9-7)
Winner plays #2 Kaldukosic Kataklysm (14-2)
#4 Surpronuk Marsh Monsters (11-5) vs. #5 Olask Islanders (10-6)
Winner plays #1 Morponte Marauders
Blue Conference
#3 Kaldukosic Blazers (12-4) vs. #6 Samaj Spartans (10-6)
Winner plays #2 Sarmon Spirit (12-4)
#4 Ramusok Stars (11-5) vs. #5 Pelethas Thunder (10-6)
Winner plays #1 Helfin Mighty Men
FINAL
Hagenheim Vagabonds (Silver) 3 7 3 3 16
Kaldukosic Kataklysm (Silver) 7 3 6 17 33
Cavaleira Cucumbers 0 0 6 7 13
Jotungard Goblins 3 7 6 7 23
Aldenskoett Jackhammers 0 6 3 3 12
Rhupenhoven Raging Rhinos 3 0 0 0 3
Yambridge Pioneers 0 6 6 7 19
Ruminov Black Panthers 10 6 10 0 26
Wealdheim Foxes 6 7 7 3 23
Sundsvall Penguins 10 6 6 17 39
Sundsvall Penguins 10 6 14 6 36
Yambridge Pioneers 7 7 6 0 20
Ruminov Black Panthers 6 0 0 0 6
Aldenskoett Jackhammers 0 0 3 0 3
Rhupenhoven Raging Rhinos 0 7 3 3 13
Cavaleira Cucumbers 21 3 10 3 37
Jotungard Goblins 10 0 3 0 13
Cupe Dutch Killer Whales 13 3 0 10 26
Cupe Dutch Killer Whales 6 3 14 3 26
Rhupenhoven Raging Rhinos 7 10 3 10 30
Cavaleira Cucumbers 3 10 6 6 25
Ruminov Black Panthers 0 10 7 10 27
Aldenskoett Jackhammers 0 3 6 0 9
Sundsvall Penguins 7 14 7 13 41
Yambridge Pioneers 10 0 3 7 20
Wealdheim Foxes 0 10 7 14 31
Wealdheim Foxes 0 3 0 0 3
Aldenskoett Jackhammers 7 3 3 7 20
Sundsvall Penguins 10 0 7 17 34
Cavaleira Cucumbers 7 6 0 3 16
Ruminov Black Panthers 0 0 6 3 9
Cupe Dutch Killer Whales 0 3 0 0 3
Rhupenhoven Raging Rhinos 0 3 7 7 17
Jotungard Goblins
Jotungard Goblins 7 3 7 10 27
Ruminov Black Panthers 7 0 7 3 17
Cupe Dutch Killer Whales 7 0 7 3 17
Sundsvall Penguins 7 21 10 3 41
Cavaleira Cucumbers 0 0 6 0 6
Wealdheim Foxes 3 10 7 3 23
Aldenskoett Jackhammers 3 3 0 3 9
Yambridge Pioneers
CAFL Pld W L PF PA PD Pts
1 Jotungard Goblins 16 13 3 433 236 +197 39 Playoffs
2 Sundsvall Penguins 16 12 4 431 309 +122 36 Playoffs
3 Ruminov Black Panthers 16 11 5 326 307 +19 33 Playoffs
4 Yambridge Pioneers 16 8 8 360 293 +67 24 Playoffs
5 Cavaleira Cucumbers 16 6 10 278 340 −62 18
6 Aldenskoett Jackhammers 16 6 10 216 280 −64 18
7 Cupe Dutch Killer Whales 16 6 10 302 382 −80 18
8 Wealdheim Foxes 16 5 11 274 362 −88 15
9 Rhupenhoven Raging Rhinos 16 5 11 256 367 −111 15
by Cosumar » Sun Sep 28, 2014 1:59 pm
Mallox Tigers 10 0 6 0 16
Bayford Blue Dragons 0 7 0 3 10
Surpronuk Marsh Monsters 7 7 6 14 34
Olask Dolphins 7 7 10 7 31
Kaldukosic Blazers 3 0 7 0 10
Samaj Spartans 0 7 6 6 19
Ramusok Stars 3 7 14 0 24
Pelethas Thunder 0 3 0 0 3
Morponte Marauders 7 3 7 6 23
Surpronuk Marsh Monsters 3 0 3 6 12
Kaldukosic Kataklysm 13 14 10 10 47
Mallox Tigers 3 3 10 13 29
Helfin Mighty Men 0 0 0 7 7
Ramusok Stars 3 13 0 3 19
Sarmon Spirit 0 6 14 3 6 29
Samaj Spartans 0 0 13 10 X 23
Morponte Marauders 3 7 0 7 X 17
Kaldukosic Kataklysm 3 7 0 7 6 23
Ramusok Stars 7 0 0 7 14
Sarmon Spirit 3 17 10 10 40
Kaldukosic Kataklysm 6 7 0 0 13
Sarmon Spirit 0 0 7 7 14
Season MVP: Jakkrik Levinsson (QB, Kaldukosic Kataklysm)
Super Bowl MVP: Clay Remington (LB, Sarmon Spirit)
Offensive Player of the Year: Lawrence Northcutt (RB, Kaldukosic Blazers)
Defensive Player of the Year: Roger Goodwell (DE, Surpronuk Marsh Monsters)
Offensive Rookie of the Year: Blane Scott (WR, Samotath Nighthawks)
Defensive Rookie of the Year: Armando Gutierrez (DT, Opjenheim Bulldogs)
Foreign Player of the Year: Milo Seau (CB, Cassandra City Wildcats, Sarrbia)
Jotungard Goblins 3 7 0 6 16
Yambridge Pioneers 3 6 7 3 19
Sundsvall Penguins 3 3 6 7 19
Ruminov Black Panthers 3 0 10 0 13
Sundsvall Penguins 0 0 7 0 7
Yambridge Pioneers 0 10 0 7 17
MVP: Johannes Van Nifterick (RB, Jotungard Goblins)
Championship MVP: Sefton Adcock (QB, Yambridge Pioneers)
Offensive Player of the Year: Francis Hibbert (QB, Sundsvall Penguins)
Defensive Player of the Year: Phillip Howell (LB, Yambridge Pioneers)
Rookie of the Year: Niklas Taylor (OT, Cape Dutch Killer Whales)
Foreign Player of the Year: Nazar Filipov (QB, Jotungard Goblins, Estenia)
by Cosumar » Mon Oct 13, 2014 12:13 pm
by Cosumar » Fri Oct 17, 2014 9:20 pm
by Cosumar » Sat Oct 18, 2014 6:43 pm
Harlighet Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Real Azuris 9 8 0 1 24 7 +17 24
2 Eastweald 9 6 1 2 6 3 +3 19
3 Cassandra City 9 5 1 3 26 14 +12 16
4 Ramusok United 9 5 1 3 10 6 +4 16
5 Stoneshore United 9 4 4 1 6 3 +3 16
6 Versiaville SC 9 4 2 3 14 14 0 14
7 AC Holmenkollen 9 4 1 4 15 16 −1 13
8 Mallox 9 3 4 2 14 15 −1 13
9 Samaj FC 9 4 1 4 12 15 −3 13
10 Morponte Fief 9 3 3 3 10 6 +4 12
11 Klyde FC 9 3 3 3 11 8 +3 12
12 OAS Royal FC 9 3 3 3 15 13 +2 12
13 FC Samotath 9 3 1 5 11 13 −2 10
14 Crawford City FC 9 3 1 5 6 9 −3 10
15 FC Kaldukosic 9 2 2 5 7 17 −10 8
16 Centus Serpents 9 2 1 6 4 8 −4 7
17 Zakhoro Aces 9 1 3 5 3 19 −16 6
18 Na'Malsille Mariners 9 0 4 5 8 16 −8 4
Sekundar Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Nomad Brotherhood 9 7 2 0 16 5 +11 23
2 IFK Aldenskoett 9 6 1 2 23 18 +5 19
3 Olask Islanders 9 5 3 1 19 7 +12 18
4 West Gundar FC 9 5 2 2 17 8 +9 17
5 Pardock Island 9 4 3 2 17 13 +4 15
6 Treftadaeth Alliance 9 4 3 2 14 10 +4 15
7 Helfin Fief 9 4 1 4 10 8 +2 13
8 Sindo Crusaders 9 4 0 5 22 22 0 12
9 Yambridge FC 9 3 3 3 17 17 0 12
10 Klyde Heritage FC 9 3 3 3 8 8 0 12
11 Pelethas United 9 3 2 4 15 17 −2 11
12 FC Flen 9 3 1 5 9 12 −3 10
13 Goldstaff City 9 2 4 3 18 22 −4 10
14 Dawchire Town FC 9 2 4 3 10 15 −5 10
15 Regela United 9 2 2 5 12 18 −6 8
16 Dusk Athletic 9 2 1 6 11 19 −8 7
17 AC Sepultura 9 1 3 5 14 21 −7 6
18 Fort Archer 9 0 4 5 10 22 −12 4
Tredje Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Ziemelu Skaida 9 6 1 2 23 17 +6 19
2 Atletisk Surpronuk 9 6 1 2 18 14 +4 19
3 Nuur Origins FC 9 6 0 3 14 10 +4 18
4 AC Opjenheim 9 5 2 2 18 13 +5 17
5 Keenan Athletic 9 4 4 1 19 14 +5 16
6 Sarmon FC 9 5 1 3 11 7 +4 16
7 Atletisk Östrad 9 5 1 3 11 8 +3 16
8 Fevelo United 9 4 3 2 17 13 +4 15
9 Atamac Wanderers 9 4 1 4 11 14 −3 13
10 Everlong FC 9 3 2 4 7 5 +2 11
11 Varvonti Firestorm 9 3 2 4 8 9 −1 11
12 IFK Sundsvall 9 3 2 4 13 15 −2 11
13 Pristine Forest 9 3 2 4 11 13 −2 11
14 Rexnor Colonials 9 2 3 4 10 15 −5 9
15 Sporting Pirankoper 9 2 2 5 8 11 −3 8
16 Gwynt Tywyll 9 2 1 6 11 17 −6 7
17 Emerald Cove SC 9 1 3 5 9 15 −6 6
18 Kalloroda United 9 1 1 7 8 17 −9 4
LL1 - Klyde Region Pld W D L GF GA GD Pts
1 Portsmouth FC 9 5 2 2 22 17 +5 17
2 AFC Obscura 98 10 4 4 2 25 15 +10 16
3 Glasbon SC 9 4 4 1 12 6 +6 16
4 Sammet Ridge 9 4 4 1 10 7 +3 16
5 Aberaeron Town 9 5 0 4 14 10 +4 15
6 IFK Nordön 9 4 3 2 6 4 +2 15
7 Wiedna Town 9 4 3 2 8 7 +1 15
8 Silk FC 9 3 3 3 19 13 +6 12
9 Gwerin Athletic 9 2 5 2 21 21 0 11
10 Moggington County 9 3 2 4 16 25 −9 11
11 Villa Forte 10 2 1 7 18 28 −10 7
12 Flithby Town 9 2 0 7 16 24 −8 6
13 Oterro Athletic 10 1 3 6 4 14 −10 6
LL1 - East Pld W D L GF GA GD Pts
1 Hvalsey 08 9 6 1 2 19 13 +6 19
2 Ollston Town 10 5 3 2 17 9 +8 18
3 East Devellin FC 9 5 2 2 18 12 +6 17
4 West Devellin FC 9 4 3 2 15 9 +6 15
5 Scarromere FC 10 4 2 4 30 28 +2 14
6 Zirconim City 10 4 2 4 20 18 +2 14
7 Goldsoul FC 9 4 1 4 17 16 +1 13
8 IFK Sokulldak 9 3 3 3 12 12 0 12
9 FC Stellendam 9 3 3 3 8 10 −2 12
10 Wealdheim Bards 9 3 2 4 16 18 −2 11
11 AFC Wernersburg 9 2 3 4 4 8 −4 9
12 HSC Centus 9 2 1 6 4 13 −9 7
13 Lewisville Athletic 9 2 0 7 15 29 −14 6
LL1 - Central Pld W D L GF GA GD Pts
1 Braylor Town 9 5 4 0 19 12 +7 19
2 Hagenheim South End 9 5 3 1 16 13 +3 18
3 Sporting Culmar 9 5 2 2 23 15 +8 17
4 Jotungard 99 FC 9 5 2 2 23 17 +6 17
5 Larkinham Town 9 4 2 3 9 9 0 14
6 Columbia Town 10 4 1 5 14 14 0 13
7 Hassaburess Athletic 9 4 1 4 12 14 −2 13
8 Mintwick Marmots 10 3 3 4 24 21 +3 12
9 Austentrapp City FC 9 3 2 4 9 12 −3 11
10 FC Kastanjestad 9 2 4 3 10 12 −2 10
11 AFC Trädkojastad 10 2 2 6 7 14 −7 8
12 Moore Hill Pirates 9 2 2 5 14 22 −8 8
13 Riverside Crew 9 0 4 5 7 12 −5 4
LL1 - West Pld W D L GF GA GD Pts
1 Estrail County 9 7 1 1 25 15 +10 22
2 Bergtatt Isle Athletic 9 5 2 2 16 10 +6 17
3 Rhupenhoven Town 9 5 2 2 13 8 +5 17
4 Stortrommeby Town 9 4 5 0 7 2 +5 17
5 FC Na'Travii 9 5 1 3 14 14 0 16
6 Vadomrade FC 9 4 3 2 10 8 +2 15
7 Bayford SC 9 4 1 4 14 14 0 13
8 IFK Karlsborg 10 3 2 5 12 15 −3 11
9 Yuonela Town 9 3 1 5 17 18 −1 10
10 East Ellum 10 2 4 4 13 19 −6 10
11 Tromsdale Town 9 2 3 4 13 17 −4 9
12 FC Va'Lubasa 9 1 3 5 14 21 −7 6
13 Drummond AC 10 1 0 9 12 19 −7 3
LL1 - Colonial Pld W D L GF GA GD Pts
1 Murkwaamp Suns FC 9 6 2 1 14 8 +6 20
2 Ciems Mungonduvia 9 4 3 2 14 12 +2 15
3 Salfa City 9 5 0 4 11 12 −1 15
4 Gnoss Gallants AFC 9 4 2 3 20 18 +2 14
5 District 34 9 4 2 3 12 11 +1 14
6 Borzac Sequins 9 4 1 4 17 15 +2 13
7 FC Dynamo Kurbads 9 3 3 3 17 16 +1 12
8 Piander Falls FC 9 2 6 1 10 9 +1 12
9 Rhodes Ravens AFC 9 3 2 4 9 12 −3 11
10 SC Vronus 510 9 2 3 4 9 10 −1 9
11 Buscari Bridge Force 9 1 4 4 6 9 −3 7
12 District 9 9 1 2 6 12 19 −7 5
LL2 - Klyde Region Pld W D L GF GA GD Pts
1 Ezatava Town 9 5 2 2 17 8 +9 17
2 Hamlack Town 9 5 2 2 21 14 +7 17
3 Erpland County 9 4 4 1 14 8 +6 16
4 Noumen Town 9 4 4 1 16 11 +5 16
5 Satyricon Nemeses AFC 10 4 3 3 23 19 +4 15
6 Cerulia City FC 10 3 3 4 13 13 0 12
7 Sólstafir 9 3 3 3 12 12 0 12
8 Primus Funk 10 2 5 3 18 18 0 11
9 Meryuma Marshals 9 3 2 4 11 17 −6 11
10 Atletisk Kvelertak 9 2 3 4 9 13 −4 9
11 FC Kviststad 9 2 3 4 6 10 −4 9
12 Usk Town 9 2 3 4 13 22 −9 9
13 Gamlasir North End 9 2 1 6 18 26 −8 7
LL2 - East Pld W D L GF GA GD Pts
1 Chittersbee Rangers 8 5 2 1 12 6 +6 17
2 Chesterton Cottagers 8 4 3 1 16 12 +4 15
3 Paulsendam Town 9 3 4 2 13 13 0 13
4 Cadonica United 8 4 1 3 10 11 −1 13
5 Kaldukosic Volmacht FC 9 3 2 4 5 5 0 11
6 FC Fyrbyggnad 8 3 2 3 10 11 −1 11
7 United FC of Stoneshore 8 3 2 3 10 11 −1 11
8 Östrad Rockets FC 9 3 1 5 11 10 +1 10
9 Azure Lane FC 8 2 4 2 11 10 +1 10
10 Coppell City FC 8 3 1 4 15 15 0 10
11 Sporting Corrian 8 2 3 3 11 12 −1 9
12 Ingleton Town 8 2 3 3 9 11 −2 9
13 Nabataea Town 9 1 4 4 12 18 −6 7
LL2 - Central Pld W D L GF GA GD Pts
1 FC Fejd 8 6 1 1 25 12 +13 19
2 SC Cirith 01 8 5 2 1 17 9 +8 17
3 Keldin Town 9 4 3 2 15 12 +3 15
4 Gorgor United 9 3 4 2 12 11 +1 13
5 Rhithlungwerddon Town 8 4 1 3 10 10 0 13
6 Black Diamond Osterhaut 8 4 0 4 16 21 −5 12
7 Impera Town 8 3 2 3 12 11 +1 11
8 DeFinko Magni Blandinn AC 9 3 2 4 20 22 −2 11
9 Sontafe City 8 2 3 3 9 10 −1 9
10 Iliev County 8 2 3 3 7 8 −1 9
11 Briquia Southside FC 8 2 2 4 10 13 −3 8
12 Lykathea City 8 1 3 4 14 17 −3 6
13 Ajatarra Alligators 9 1 2 6 10 21 −11 5
LL2 - West Pld W D L GF GA GD Pts
1 Theli City 9 7 1 1 21 12 +9 22
2 Tamiat Town 8 6 1 1 20 13 +7 19
3 FC Arkadius 8 5 3 0 21 13 +8 18
4 West Ellum 8 3 4 1 19 16 +3 13
5 Thergothon Town 8 4 1 3 5 4 +1 13
6 Braablick Athletic 8 2 4 2 8 8 0 10
7 Ypres Woods 9 3 1 5 21 25 −4 10
8 Duval Town 8 2 2 4 8 10 −2 8
9 Zakhoro GCR 8 2 2 4 5 8 −3 8
10 Dillinger Town 8 2 2 4 12 16 −4 8
11 Caledon Legion 8 1 4 3 16 19 −3 7
12 Na'Nidive Falcons 9 2 1 6 11 15 −4 7
13 White Tower FC 9 0 4 5 5 13 −8 4
LL2 - Colonial Pld W D L GF GA GD Pts
1 District 3 9 5 3 1 13 6 +7 18
2 Drahva United 9 5 2 2 17 13 +4 17
3 Alstagruuket Sarlaccs FC 9 4 4 1 21 14 +7 16
4 District 42 9 5 1 3 20 19 +1 16
5 Menoptera United SC 9 4 2 3 10 8 +2 14
6 Romstafar Outpost 9 3 4 2 5 2 +3 13
7 Marinus City 9 3 3 3 12 11 +1 12
8 District 61 9 3 2 4 7 12 −5 11
9 Templar-Lune FC 9 3 1 5 7 10 −3 10
10 Novia Alliance 9 2 3 4 11 13 −2 9
11 Tierra Interstellar Wanderers 9 2 1 6 11 19 −8 7
12 Kreanoltha Vipers 9 2 0 7 4 11 −7 6
by Cosumar » Sun Oct 19, 2014 7:49 pm
Harlighet Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Real Azuris 18 12 4 2 41 13 +28 40
2 Stoneshore United 18 9 6 3 15 10 +5 33
3 Cassandra City 18 9 4 5 42 30 +12 31
4 Mallox 18 8 7 3 36 30 +6 31
5 Morponte Fief 18 8 5 5 26 13 +13 29
6 Versiaville SC 18 7 6 5 32 27 +5 27
7 Eastweald 18 8 3 7 12 12 0 27
8 FC Samotath 18 8 2 8 26 28 −2 26
9 AC Holmenkollen 18 8 2 8 27 30 −3 26
10 OAS Royal FC 18 6 6 6 22 18 +4 24
11 FC Kaldukosic 18 7 3 8 23 35 −12 24
12 Ramusok United 18 7 2 9 15 17 −2 23
13 Centus Serpents 18 7 2 9 11 13 −2 23
14 Crawford City FC 18 6 4 8 15 13 +2 22
15 Klyde FC 18 5 5 8 19 23 −4 20
16 Samaj FC 18 5 2 11 16 30 −14 17
17 Na'Malsille Mariners 18 2 6 10 25 40 −15 12
18 Zakhoro Aces 18 1 9 8 15 36 −21 12
Sekundar Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 West Gundar FC 18 10 5 3 33 15 +18 35
2 Nomad Brotherhood 18 10 4 4 32 23 +9 34
3 Olask Islanders 18 9 5 4 38 25 +13 32
4 Helfin Fief 18 10 2 6 18 11 +7 32
5 Pardock Island 18 9 3 6 40 31 +9 30
6 Treftadaeth Alliance 18 8 4 6 31 28 +3 28
7 IFK Aldenskoett 18 8 3 7 29 28 +1 27
8 Yambridge FC 18 7 6 5 38 38 0 27
9 Dawchire Town FC 18 6 6 6 32 35 −3 24
10 Sindo Crusaders 18 7 2 9 39 38 +1 23
11 Pelethas United 18 6 5 7 31 32 −1 23
12 Regela United 18 6 5 7 33 36 −3 23
13 Klyde Heritage FC 18 6 5 7 14 17 −3 23
14 Dusk Athletic 18 7 2 9 34 40 −6 23
15 FC Flen 18 6 1 11 19 26 −7 19
16 Goldstaff City 18 4 6 8 31 41 −10 18
17 Fort Archer 18 3 7 8 24 36 −12 16
18 AC Sepultura 18 2 5 11 34 50 −16 11
Tredje Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Atletisk Surpronuk 18 12 2 4 38 29 +9 38
2 Keenan Athletic 18 10 6 2 36 27 +9 36
3 Ziemelu Skaida 18 11 2 5 42 33 +9 35
4 AC Opjenheim 18 9 4 5 35 24 +11 31
5 Nuur Origins FC 18 9 4 5 22 17 +5 31
6 Sarmon FC 18 9 3 6 25 17 +8 30
7 Everlong FC 18 9 3 6 17 9 +8 30
8 Varvonti Firestorm 18 9 3 6 21 16 +5 30
9 Atletisk Östrad 18 9 3 6 20 16 +4 30
10 Pristine Forest 18 8 4 6 28 22 +6 28
11 Fevelo United 18 7 4 7 34 34 0 25
12 Sporting Pirankoper 18 6 4 8 27 25 +2 22
13 Atamac Wanderers 18 6 2 10 20 28 −8 20
14 IFK Sundsvall 18 5 3 10 33 41 −8 18
15 Emerald Cove SC 18 4 4 10 15 28 −13 16
16 Kalloroda United 18 4 1 13 24 35 −11 13
17 Rexnor Colonials 18 3 4 11 21 40 −19 13
18 Gwynt Tywyll 18 3 2 13 14 31 −17 11
LL1 - Klyde Region Pld W D L GF GA GD Pts
1 Portsmouth FC 18 12 2 4 41 24 +17 38
2 Silk FC 19 9 4 6 37 29 +8 31
3 Sammet Ridge 18 9 4 5 23 20 +3 31
4 AFC Obscura 98 19 8 6 5 46 35 +11 30
5 IFK Nordön 18 8 6 4 19 11 +8 30
6 Glasbon SC 19 7 7 5 22 18 +4 28
7 Wiedna Town 18 7 6 5 19 18 +1 27
8 Gwerin Athletic 18 5 8 5 39 39 0 23
9 Moggington County 19 6 5 8 30 43 −13 23
10 Oterro Athletic 19 5 5 9 17 26 −9 20
11 Aberaeron Town 18 5 3 10 17 21 −4 18
12 Villa Forte 19 4 6 9 32 40 −8 18
13 Flithby Town 18 2 4 12 28 46 −18 10
LL1 - East Pld W D L GF GA GD Pts
1 Ollston Town 19 13 3 3 38 18 +20 42
2 Hvalsey 08 18 10 4 4 34 27 +7 34
3 FC Stellendam 19 9 5 5 22 18 +4 32
4 East Devellin FC 18 8 4 6 30 25 +5 28
5 IFK Sokulldak 19 7 6 6 26 23 +3 27
6 Scarromere FC 19 8 2 9 48 45 +3 26
7 Zirconim City 19 7 5 7 31 33 −2 26
8 Wealdheim Bards 18 7 3 8 29 34 −5 24
9 West Devellin FC 19 6 5 8 30 31 −1 23
10 AFC Wernersburg 18 5 7 6 16 16 0 22
11 Lewisville Athletic 18 7 0 11 37 46 −9 21
12 Goldsoul FC 18 5 3 10 28 35 −7 18
13 HSC Centus 18 3 3 12 8 26 −18 12
LL1 - Central Pld W D L GF GA GD Pts
1 Braylor Town 19 11 5 3 34 23 +11 38
2 Sporting Culmar 18 10 4 4 45 33 +12 34
3 Larkinham Town 19 10 3 6 22 18 +4 33
4 Hagenheim South End 18 7 8 3 30 27 +3 29
5 Jotungard 99 FC 18 8 4 6 45 37 +8 28
6 Austentrapp City FC 18 8 4 6 29 28 +1 28
7 Mintwick Marmots 19 6 7 6 45 41 +4 25
8 Hassaburess Athletic 18 6 3 9 20 25 −5 21
9 AFC Trädkojastad 19 4 8 7 25 29 −4 20
10 FC Kastanjestad 18 3 10 5 18 19 −1 19
11 Riverside Crew 19 4 6 9 19 25 −6 18
12 Columbia Town 19 4 5 10 25 35 −10 17
13 Moore Hill Pirates 18 3 5 10 22 39 −17 14
LL1 - West Pld W D L GF GA GD Pts
1 Stortrommeby Town 18 11 5 2 22 7 +15 38
2 Rhupenhoven Town 18 10 3 5 34 24 +10 33
3 Bergtatt Isle Athletic 18 10 3 5 28 21 +7 33
4 Bayford SC 19 10 1 8 30 23 +7 31
5 Vadomrade FC 18 9 4 5 19 15 +4 31
6 Estrail County 18 8 4 6 31 27 +4 28
7 IFK Karlsborg 19 8 2 9 25 27 −2 26
8 Tromsdale Town 18 6 5 7 26 31 −5 23
9 East Ellum 19 5 6 8 24 33 −9 21
10 Yuonela Town 19 6 2 11 25 33 −8 20
11 FC Va'Lubasa 18 5 4 9 28 36 −8 19
12 Drummond AC 19 6 0 13 27 28 −1 18
13 FC Na'Travii 19 5 3 11 19 33 −14 18
LL1 - Colonial Pld W D L GF GA GD Pts
1 Murkwaamp Suns FC 20 14 2 4 31 18 +13 44
2 Piander Falls FC 20 9 8 3 20 14 +6 35
3 SC Vronus 510 20 10 4 6 33 24 +9 34
4 Ciems Mungonduvia 20 9 7 4 32 26 +6 34
5 FC Dynamo Kurbads 20 9 5 6 44 38 +6 32
6 Salfa City 20 10 2 8 31 26 +5 32
7 Gnoss Gallants AFC 20 8 3 9 43 46 −3 27
8 District 34 20 7 4 9 31 28 +3 25
9 Rhodes Ravens AFC 20 6 6 8 18 24 −6 24
10 Borzac Sequins 20 5 3 12 29 41 −12 18
11 Buscari Bridge Force 20 3 7 10 24 33 −9 16
12 District 9 20 2 5 13 26 44 −18 11
LL2 - Klyde Region Pld W D L GF GA GD Pts
1 Hamlack Town 18 12 2 4 42 22 +20 38
2 Noumen Town 19 8 7 4 29 24 +5 31
3 Primus Funk 19 8 6 5 31 26 +5 30
4 Ezatava Town 18 8 3 7 25 21 +4 27
5 Erpland County 18 7 5 6 23 21 +2 26
6 Atletisk Kvelertak 18 7 4 7 28 24 +4 25
7 FC Kviststad 18 6 7 5 17 18 −1 25
8 Satyricon Nemeses AFC 19 6 6 7 37 38 −1 24
9 Sólstafir 18 6 5 7 22 26 −4 23
10 Meryuma Marshals 18 6 5 7 28 34 −6 23
11 Cerulia City FC 19 5 5 9 23 26 −3 20
12 Gamlasir North End 19 5 5 9 38 47 −9 20
13 Usk Town 19 3 6 10 27 43 −16 15
LL2 - East Pld W D L GF GA GD Pts
1 Chittersbee Rangers 18 10 5 3 29 19 +10 35
2 Ingleton Town 19 9 5 5 29 23 +6 32
3 Chesterton Cottagers 18 9 4 5 34 25 +9 31
4 Paulsendam Town 19 8 5 6 28 23 +5 29
5 Kaldukosic Volmacht FC 19 8 3 8 18 16 +2 27
6 United FC of Stoneshore 18 8 3 7 26 26 0 27
7 Coppell City FC 19 8 3 8 38 40 −2 27
8 Östrad Rockets FC 19 6 5 8 28 24 +4 23
9 Azure Lane FC 18 6 5 7 27 25 +2 23
10 FC Fyrbyggnad 18 6 4 8 22 22 0 22
11 Cadonica United 18 5 5 8 15 27 −12 20
12 Sporting Corrian 18 3 9 6 16 25 −9 18
13 Nabataea Town 19 3 6 10 26 41 −15 15
LL2 - Central Pld W D L GF GA GD Pts
1 Keldin Town 19 11 4 4 26 21 +5 37
2 FC Fejd 18 11 2 5 39 22 +17 35
3 SC Cirith 01 18 9 5 4 34 25 +9 32
4 Impera Town 19 8 4 7 23 19 +4 28
5 Ajatarra Alligators 19 7 4 8 39 39 0 25
6 Iliev County 18 6 6 6 21 16 +5 24
7 Sontafe City 18 6 6 6 26 24 +2 24
8 Lykathea City 18 6 6 6 26 27 −1 24
9 Rhithlungwerddon Town 18 6 4 8 19 23 −4 22
10 Gorgor United 19 5 6 8 26 35 −9 21
11 Briquia Southside FC 18 4 7 7 27 33 −6 19
12 Black Diamond Osterhaut 19 5 4 10 27 41 −14 19
13 DeFinko Magni Blandinn AC 19 4 6 9 35 43 −8 18
LL2 - West Pld W D L GF GA GD Pts
1 Tamiat Town 19 11 4 4 43 31 +12 37
2 Theli City 19 11 4 4 36 25 +11 37
3 FC Arkadius 18 9 7 2 43 32 +11 34
4 Ypres Woods 19 10 2 7 42 40 +2 32
5 Thergothon Town 18 8 3 7 13 10 +3 27
6 West Ellum 18 6 6 6 35 36 −1 24
7 Dillinger Town 18 6 6 6 30 31 −1 24
8 Zakhoro GCR 18 7 2 9 18 25 −7 23
9 Duval Town 18 6 4 8 23 22 +1 22
10 Braablick Athletic 19 4 7 8 19 21 −2 19
11 Na'Nidive Falcons 19 4 6 9 28 33 −5 18
12 White Tower FC 19 3 9 7 14 23 −9 18
13 Caledon Legion 18 2 6 10 31 46 −15 12
LL2 - Colonial Pld W D L GF GA GD Pts
1 Drahva United 20 10 5 5 37 28 +9 35
2 District 3 20 9 8 3 26 17 +9 35
3 District 42 20 10 3 7 37 33 +4 33
4 Alstagruuket Sarlaccs FC 20 8 7 5 39 35 +4 31
5 Novia Alliance 20 9 4 7 32 29 +3 31
6 Romstafar Outpost 20 8 6 6 16 12 +4 30
7 Menoptera United SC 20 7 4 9 15 19 −4 25
8 Marinus City 20 6 6 8 25 26 −1 24
9 Kreanoltha Vipers 20 8 0 12 16 19 −3 24
10 District 61 20 6 6 8 20 26 −6 24
11 Tierra Interstellar Wanderers 20 6 5 9 25 31 −6 23
12 Templar-Lune FC 20 4 4 12 19 32 −13 16
by Cosumar » Tue Oct 21, 2014 5:29 pm
Harlighet Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Real Azuris 26 17 5 4 53 23 +30 56
2 Mallox 26 13 8 5 65 41 +24 47
3 Cassandra City 26 12 7 7 56 50 +6 43
4 Eastweald 26 13 4 9 18 15 +3 43
5 FC Kaldukosic 26 12 5 9 46 43 +3 41
6 Stoneshore United 26 11 8 7 17 16 +1 41
7 Versiaville SC 26 10 8 8 39 37 +2 38
8 Morponte Fief 26 10 7 9 34 22 +12 37
9 OAS Royal FC 26 10 7 9 33 25 +8 37
10 Ramusok United 26 10 5 11 22 21 +1 35
11 Crawford City FC 26 10 4 12 21 22 −1 34
12 FC Samotath 26 9 5 12 41 49 −8 32
13 Klyde FC 26 8 7 11 28 30 −2 31
14 AC Holmenkollen 26 8 6 12 34 47 −13 30
15 Centus Serpents 26 7 6 13 14 23 −9 27
16 Samaj FC 26 7 5 14 25 41 −16 26
17 Na'Malsille Mariners 26 6 7 13 36 47 −11 25
18 Zakhoro Aces 26 4 10 12 24 54 −30 22
Sekundar Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Nomad Brotherhood 26 16 4 6 46 33 +13 52
2 West Gundar FC 26 13 8 5 46 27 +19 47
3 Helfin Fief 26 13 6 7 28 17 +11 45
4 Olask Islanders 26 12 7 7 46 34 +12 43
5 IFK Aldenskoett 26 12 6 8 43 37 +6 42
6 Pelethas United 26 11 6 9 49 43 +6 39
7 Pardock Island 26 11 5 10 47 41 +6 38
8 Treftadaeth Alliance 26 10 7 9 49 47 +2 37
9 Yambridge FC 26 10 7 9 58 60 −2 37
10 Regela United 26 10 5 11 48 54 −6 35
11 Dusk Athletic 26 10 4 12 49 58 −9 34
12 Dawchire Town FC 26 8 9 9 45 49 −4 33
13 Sindo Crusaders 26 9 5 12 55 54 +1 32
14 Klyde Heritage FC 26 8 6 12 22 28 −6 30
15 Fort Archer 26 7 8 11 43 49 −6 29
16 FC Flen 26 8 2 16 31 43 −12 26
17 Goldstaff City 26 6 8 12 40 57 −17 26
18 AC Sepultura 26 5 7 14 47 61 −14 22
Tredje Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Atletisk Surpronuk 26 17 4 5 58 40 +18 55
2 Keenan Athletic 26 13 10 3 51 39 +12 49
3 AC Opjenheim 26 13 8 5 61 39 +22 47
4 Sarmon FC 26 14 4 8 39 26 +13 46
5 Ziemelu Skaida 26 14 4 8 59 49 +10 46
6 Pristine Forest 26 12 8 6 39 28 +11 44
7 Varvonti Firestorm 26 12 5 9 36 30 +6 41
8 Everlong FC 26 12 4 10 24 15 +9 40
9 Nuur Origins FC 26 11 6 9 29 27 +2 39
10 Fevelo United 26 11 6 9 49 48 +1 39
11 Atletisk Östrad 26 11 4 11 28 29 −1 37
12 IFK Sundsvall 26 11 4 11 45 50 −5 37
13 Sporting Pirankoper 26 9 6 11 40 37 +3 33
14 Atamac Wanderers 26 7 2 17 27 43 −16 23
15 Emerald Cove SC 26 5 8 13 24 44 −20 23
16 Rexnor Colonials 26 6 5 15 31 54 −23 23
17 Kalloroda United 26 5 2 19 31 49 −18 17
18 Gwynt Tywyll 26 4 4 18 18 42 −24 16
LL1 - Klyde Region Pld W D L GF GA GD Pts
1 AFC Obscura 98 28 16 6 6 72 45 +27 54
2 Portsmouth FC 27 16 4 7 57 35 +22 52
3 Wiedna Town 27 14 6 7 32 25 +7 48
4 Sammet Ridge 27 13 7 7 29 25 +4 46
5 Oterro Athletic 28 11 7 10 29 30 −1 40
6 IFK Nordön 28 11 6 11 32 24 +8 39
7 Silk FC 28 11 6 11 46 44 +2 39
8 Glasbon SC 28 9 11 8 27 25 +2 38
9 Moggington County 28 10 6 12 44 61 −17 36
10 Gwerin Athletic 28 8 10 10 55 61 −6 34
11 Villa Forte 28 6 11 11 44 53 −9 29
12 Aberaeron Town 28 6 5 17 30 46 −16 23
13 Flithby Town 27 4 5 18 42 65 −23 17
LL1 - East Pld W D L GF GA GD Pts
1 Ollston Town 28 18 4 6 51 25 +26 58
2 Hvalsey 08 28 15 7 6 51 41 +10 52
3 East Devellin FC 27 14 7 6 53 36 +17 49
4 FC Stellendam 28 13 8 7 36 25 +11 47
5 IFK Sokulldak 28 12 7 9 39 34 +5 43
6 Wealdheim Bards 27 12 4 11 45 47 −2 40
7 West Devellin FC 28 9 7 12 39 42 −3 34
8 AFC Wernersburg 27 8 9 10 23 25 −2 33
9 Zirconim City 28 8 9 11 43 52 −9 33
10 Scarromere FC 28 9 5 14 60 65 −5 32
11 Lewisville Athletic 27 9 4 14 54 67 −13 31
12 Goldsoul FC 28 8 5 15 43 54 −11 29
13 HSC Centus 28 4 6 18 16 40 −24 18
LL1 - Central Pld W D L GF GA GD Pts
1 Braylor Town 28 16 8 4 53 31 +22 56
2 Jotungard 99 FC 28 16 5 7 67 49 +18 53
3 Sporting Culmar 27 14 7 6 63 49 +14 49
4 Austentrapp City FC 27 13 8 6 47 38 +9 47
5 Hagenheim South End 28 11 11 6 47 37 +10 44
6 Larkinham Town 28 11 7 10 28 29 −1 40
7 Mintwick Marmots 28 7 13 8 62 61 +1 34
8 Hassaburess Athletic 27 8 6 13 27 33 −6 30
9 AFC Trädkojastad 28 6 11 11 33 43 −10 29
10 Moore Hill Pirates 28 6 10 12 32 49 −17 28
11 Riverside Crew 28 6 9 13 25 36 −11 27
12 FC Kastanjestad 27 4 14 9 26 32 −6 26
13 Columbia Town 28 4 7 17 41 64 −23 19
LL1 - West Pld W D L GF GA GD Pts
1 Stortrommeby Town 28 15 8 5 30 13 +17 53
2 Rhupenhoven Town 27 15 4 8 55 41 +14 49
3 Bayford SC 28 15 3 10 41 31 +10 48
4 Bergtatt Isle Athletic 27 14 6 7 38 28 +10 48
5 Vadomrade FC 28 13 6 9 33 27 +6 45
6 IFK Karlsborg 28 12 5 11 34 32 +2 41
7 Estrail County 28 12 4 12 47 46 +1 40
8 East Ellum 28 9 7 12 40 48 −8 34
9 FC Va'Lubasa 27 9 5 13 49 54 −5 32
10 Yuonela Town 28 10 2 16 36 51 −15 32
11 Tromsdale Town 27 8 7 12 37 46 −9 31
12 Drummond AC 28 9 1 18 42 48 −6 28
13 FC Na'Travii 28 7 6 15 26 43 −17 27
LL1 - Colonial Pld W D L GF GA GD Pts
1 Murkwaamp Suns FC 26 16 6 4 42 24 +18 54
2 Ciems Mungonduvia 26 12 8 6 41 35 +6 44
3 FC Dynamo Kurbads 26 12 7 7 57 49 +8 43
4 SC Vronus 510 26 12 6 8 43 33 +10 42
5 Piander Falls FC 26 11 9 6 24 21 +3 42
6 Salfa City 26 11 5 10 43 39 +4 38
7 Gnoss Gallants AFC 26 11 4 11 58 57 +1 37
8 District 34 26 9 5 12 44 43 +1 32
9 Rhodes Ravens AFC 26 7 7 12 22 35 −13 28
10 District 9 26 6 6 14 34 48 −14 24
11 Buscari Bridge Force 26 4 11 11 34 41 −7 23
12 Borzac Sequins 26 6 4 16 38 55 −17 22
LL2 - Klyde Region Pld W D L GF GA GD Pts
1 Hamlack Town 28 16 4 8 68 45 +23 52
2 Noumen Town 28 14 9 5 51 37 +14 51
3 FC Kviststad 27 13 8 6 36 24 +12 47
4 Primus Funk 28 10 11 7 46 39 +7 41
5 Erpland County 28 10 9 9 38 36 +2 39
6 Meryuma Marshals 27 10 8 9 49 48 +1 38
7 Satyricon Nemeses AFC 28 9 9 10 49 51 −2 36
8 Ezatava Town 27 10 6 11 36 38 −2 36
9 Atletisk Kvelertak 27 10 4 13 39 37 +2 34
10 Sólstafir 28 9 6 13 28 44 −16 33
11 Cerulia City FC 28 8 7 13 33 41 −8 31
12 Gamlasir North End 28 7 8 13 48 60 −12 29
13 Usk Town 28 4 11 13 40 61 −21 23
LL2 - East Pld W D L GF GA GD Pts
1 Ingleton Town 28 13 9 6 49 38 +11 48
2 Chittersbee Rangers 27 14 6 7 43 33 +10 48
3 Chesterton Cottagers 27 14 4 9 49 39 +10 46
4 Paulsendam Town 28 13 7 8 42 32 +10 46
5 Azure Lane FC 27 12 5 10 50 47 +3 41
6 United FC of Stoneshore 28 12 5 11 44 44 0 41
7 Kaldukosic Volmacht FC 28 12 4 12 31 28 +3 40
8 Östrad Rockets FC 28 11 5 12 46 40 +6 38
9 Coppell City FC 28 10 8 10 57 59 −2 38
10 FC Fyrbyggnad 28 9 5 14 32 34 −2 32
11 Sporting Corrian 28 6 13 9 28 39 −11 31
12 Cadonica United 27 7 8 12 24 38 −14 29
13 Nabataea Town 28 3 9 16 40 64 −24 18
LL2 - Central Pld W D L GF GA GD Pts
1 FC Fejd 28 17 4 7 68 38 +30 55
2 SC Cirith 01 28 16 7 5 50 33 +17 55
3 Keldin Town 28 15 7 6 35 29 +6 52
4 Impera Town 28 14 5 9 39 30 +9 47
5 Lykathea City 27 12 8 7 48 40 +8 44
6 Iliev County 27 8 10 9 31 25 +6 34
7 Sontafe City 27 8 10 9 36 36 0 34
8 Black Diamond Osterhaut 28 8 8 12 45 57 −12 32
9 Ajatarra Alligators 28 9 4 15 56 67 −11 31
10 Rhithlungwerddon Town 28 8 6 14 26 37 −11 30
11 Briquia Southside FC 27 6 11 10 46 53 −7 29
12 Gorgor United 28 6 7 15 38 64 −26 25
13 DeFinko Magni Blandinn AC 28 5 9 14 54 63 −9 24
LL2 - West Pld W D L GF GA GD Pts
1 Tamiat Town 28 18 5 5 65 39 +26 59
2 Theli City 28 17 5 6 54 37 +17 56
3 FC Arkadius 28 15 9 4 67 51 +16 54
4 Duval Town 28 13 5 10 45 35 +10 44
5 Ypres Woods 28 14 2 12 54 58 −4 44
6 Thergothon Town 27 11 6 10 21 19 +2 39
7 West Ellum 27 10 8 9 51 52 −1 38
8 Dillinger Town 27 6 10 11 46 55 −9 28
9 Zakhoro GCR 28 8 4 16 28 45 −17 28
10 Braablick Athletic 28 6 9 13 31 33 −2 27
11 Na'Nidive Falcons 28 6 9 13 37 48 −11 27
12 Caledon Legion 27 6 8 13 47 59 −12 26
13 White Tower FC 28 5 10 13 18 33 −15 25
LL2 - Colonial Pld W D L GF GA GD Pts
1 Novia Alliance 26 14 4 8 48 36 +12 46
2 Drahva United 26 13 7 6 45 33 +12 46
3 District 3 26 12 10 4 36 26 +10 46
4 District 42 26 13 4 9 48 41 +7 43
5 Romstafar Outpost 26 10 8 8 24 20 +4 38
6 Alstagruuket Sarlaccs FC 26 9 9 8 48 51 −3 36
7 Menoptera United SC 26 10 5 11 26 25 +1 35
8 Marinus City 26 8 9 9 36 36 0 33
9 District 61 26 8 7 11 26 34 −8 31
10 Tierra Interstellar Wanderers 26 8 5 13 29 42 −13 29
11 Kreanoltha Vipers 26 9 1 16 24 29 −5 28
12 Templar-Lune FC 26 5 5 16 26 43 −17 20
Eastweald vs. Mallox
@Lockwood Memorial Stadium (35,000), Samotath
Real Azuris vs. Crawford City FC
@OmniTech Park (29,680), Mortim
by Cosumar » Fri Oct 24, 2014 10:55 am
Harlighet Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Real Azuris 34 20 8 6 60 29 +31 68 Champions, CC
2 Eastweald 34 17 7 10 23 17 +6 58 GC
3 Mallox 34 15 10 9 82 54 +28 55 GC
4 Cassandra City 34 15 9 10 64 58 +6 54 GC
5 Klyde FC 34 15 7 12 40 33 +7 52
6 Stoneshore United 34 14 10 10 21 21 0 52
7 Ramusok United 34 15 6 13 31 23 +8 51
8 OAS Royal FC 34 13 11 10 41 29 +12 50
9 FC Kaldukosic 34 13 7 14 54 63 −9 46
10 Crawford City FC 34 13 6 15 31 30 +1 45
11 Versiaville SC 34 11 11 12 48 52 −4 44
12 Morponte Fief 34 12 7 15 39 38 +1 43
13 FC Samotath 34 11 10 13 56 57 −1 43
14 AC Holmenkollen 34 12 7 15 46 55 −9 43
15 Centus Serpents 34 9 11 14 20 28 −8 38
16 Na'Malsille Mariners 34 9 9 16 47 61 −14 36 Relegated (lost relegation playoff to Helfin Fief, 3-2)
17 Zakhoro Aces 34 6 14 14 41 74 −33 32 Relegated
18 Samaj FC 34 8 6 20 29 51 −22 30 Relegated
Harlighet Ligan Season XI Champions - REAL AZURIS
Season MVP:
1. FW Anders Engström (Mallox)
2. LAM Giovanni Aldinne (Real Azuris)
3. FW Ace Newman (Cassandra City)
4. LM Mika Ostaltsov (Eastweald)
5. ST Ipier Ubuntu (Real Azuris)
Foreign Player of the Year:
1. LM Mika Ostaltsov (Eastweald, Polar Islandstates)
2. FW Jimmy Kelly (Mallox, Nova Anglicana)
3. CM Steven Bennett (FC Kaldukosic, Darvale)
4. LW Haruto Takahashi (Mallox, Felix)
5. FW Felix Jakobson (Na'Malsille Mariners, Estenia)
U-21 Player of the Season:
1. FW Tevin Lilley (Cassandra City, 19)
2. LM Bennett Perkins (FC Kaldukosic, 20)
3. FW Belarmin Worsaw (Zakhoro Aces, 19)
4. CB Justinian Grimswald (Na'Malsille Mariners, 18)
5. CM Gutinho (Centus Serpents, 18)
Leading Scorers:
24 - Anders Engström (Mallox)
22 - Ace Newman (Cassandra City)
21 - Octavius Ioda (Versiaville SC)
20 - Ipier Ubuntu (Real Azuris)
Sur Arora (OAS Royal FC)
Jimmy Kelly (Mallox)
19 - Corey Simmons (FC Kaldukosic)
Addam Andsman-Savage (FC Samotath)
18 - Felix Jakobson (Na'Malsille Mariners)
17 - Tevin Lilley (Cassandra City)
16 - Dmytro Kurosawa (AC Holmenkollen)
Belarmin Worsaw (Zakhoro Aces)
15 - Ejegefeh Na'Safeh (Klyde FC)
Sekundar Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Nomad Brotherhood 34 19 5 10 57 47 +10 62 Champions, Promoted, SBCC
2 West Gundar FC 34 16 10 8 58 39 +19 58 Promoted, SBCC
3 Helfin Fief 34 16 8 10 37 26 +11 56 Promoted, SBCC (won promotion playoff against Na'Malsille Mariners)
4 Olask Islanders 34 15 9 10 60 48 +12 54 SBCC
5 Treftadaeth Alliance 34 15 9 10 65 59 +6 54
6 Pelethas United 34 15 8 11 62 53 +9 53
7 IFK Aldenskoett 34 15 7 12 57 50 +7 52
8 Yambridge FC 34 14 10 10 77 75 +2 52
9 Regela United 34 15 6 13 67 70 −3 51
10 Pardock Island 34 13 8 13 60 54 +6 47
11 Dawchire Town FC 34 12 11 11 61 58 +3 47
12 Klyde Heritage FC 34 12 7 15 33 38 −5 43
13 Sindo Crusaders 34 11 8 15 74 74 0 41
14 Dusk Athletic 34 11 7 16 61 75 −14 40
15 Fort Archer 34 9 10 15 61 72 −11 37
16 AC Sepultura 34 8 9 17 64 78 −14 33 (won relegation playoff against Pristine Forest, 1-1 (1–1 AET) (5–4 pen.)
17 FC Flen 34 10 3 21 40 55 −15 33 Relegated
18 Goldstaff City 34 7 11 16 49 72 −23 32 Relegated
Sekundar LIgan Season XI Champions - NOMAD BROTHERHOOD FC
Season MVP: Neil Bravo (Helfin Fief)
Leading Goalscorer: 21 - Alberto Silva (West Gundar FC)
Tredje Ligan Pld W D L GF GA GD Pts
1 Keenan Athletic 34 19 11 4 74 48 +26 68 Champions, Promoted
2 Atletisk Surpronuk 34 21 5 8 73 52 +21 68 Promoted
3 Pristine Forest 34 17 11 6 55 36 +19 62 (lost promotion playoff to AC Sepultura)
4 Sarmon FC 34 18 6 10 46 28 +18 60
5 Varvonti Firestorm 34 17 7 10 44 32 +12 58
6 Ziemelu Skaida 34 17 7 10 73 62 +11 58
7 AC Opjenheim 34 16 9 9 72 52 +20 57
8 Fevelo United 34 15 8 11 61 59 +2 53
9 Everlong FC 34 15 5 14 37 25 +12 50
10 Atletisk Östrad 34 14 7 13 33 33 0 49
11 Nuur Origins FC 34 13 8 13 33 34 −1 47
12 Sporting Pirankoper 34 12 7 15 52 48 +4 43
13 IFK Sundsvall 34 11 5 18 53 75 −22 38
14 Atamac Wanderers 34 11 4 19 37 53 −16 37
15 Emerald Cove SC 34 7 11 16 32 55 −23 32
16 Rexnor Colonials 34 7 6 21 46 78 −32 27 Relegated (lost relegation playoff to Braylor Town, 1-0)
17 Kalloroda United 34 7 4 23 35 61 −26 25 Relegated
18 Gwynt Tywyll 34 5 7 22 23 48 −25 22 Relegated
Tredje Ligan Season XI Champions - KEENAN ATHLETIC
Season MVP: Jol Tortuu (Ziemelu Skaida)
Leading Goalscorer: 28 - Jol Tortuu (Ziemelu Skaida)
LL1 - Klyde Region Pld W D L GF GA GD Pts
1 AFC Obscura 98 36 21 8 7 85 51 +34 71 Champions
2 Portsmouth FC 36 20 7 9 76 51 +25 67
3 Sammet Ridge 36 18 9 9 35 27 +8 63
4 Wiedna Town 36 17 9 10 44 33 +11 60
5 Oterro Athletic 36 15 9 12 41 37 +4 54
6 IFK Nordön 36 14 8 14 39 33 +6 50
7 Glasbon SC 36 12 14 10 36 33 +3 50
8 Silk FC 36 13 9 14 55 56 −1 48
9 Gwerin Athletic 36 9 16 11 66 73 −7 43
10 Moggington County 36 12 7 17 55 75 −20 43
11 Villa Forte 36 8 12 16 53 69 −16 36
12 Aberaeron Town 36 8 7 21 40 58 −18 31 Relegated
13 Flithby Town 36 6 7 23 57 86 −29 25 Relegated
LL1 - East Pld W D L GF GA GD Pts
1 East Devellin FC 36 21 8 7 74 45 +29 71 Champions, Promoted
2 Ollston Town 36 21 6 9 65 40 +25 69
3 FC Stellendam 36 18 9 9 45 31 +14 63
4 Hvalsey 08 36 18 9 9 69 56 +13 63
5 IFK Sokulldak 36 17 7 12 53 44 +9 58
6 Wealdheim Bards 36 14 7 15 53 60 −7 49
7 Goldsoul FC 36 13 6 17 57 64 −7 45
8 West Devellin FC 36 11 11 14 51 53 −2 44
9 Lewisville Athletic 36 13 5 18 68 82 −14 44
10 AFC Wernersburg 36 9 11 16 30 37 −7 38
11 Scarromere FC 36 11 5 20 72 82 −10 38
12 Zirconim City 36 9 10 17 54 76 −22 37 Relegated
13 HSC Centus 36 8 8 20 31 52 −21 32 Relegated
LL1 - Central Pld W D L GF GA GD Pts
1 Braylor Town 36 21 10 5 70 39 +31 73 Champions, Promoted
2 Jotungard 99 FC 36 21 6 9 87 62 +25 69
3 Sporting Culmar 36 17 10 9 77 62 +15 61
4 Austentrapp City FC 36 17 9 10 60 50 +10 60
5 Hagenheim South End 36 14 14 8 60 51 +9 56
6 Mintwick Marmots 36 12 13 11 85 79 +6 49
7 Larkinham Town 36 13 8 15 32 44 −12 47
8 Riverside Crew 36 10 11 15 38 45 −7 41
9 Hassaburess Athletic 36 10 9 17 34 39 −5 39
10 Moore Hill Pirates 36 8 13 15 45 67 −22 37
11 AFC Trädkojastad 36 7 15 14 40 55 −15 36
12 FC Kastanjestad 36 6 17 13 37 47 −10 35
13 Columbia Town 36 6 9 21 52 77 −25 27 Relegated
LL1 - West Pld W D L GF GA GD Pts
1 Stortrommeby Town 36 22 9 5 44 16 +28 75 Champions
2 Rhupenhoven Town 36 17 9 10 76 60 +16 60
3 Bergtatt Isle Athletic 36 17 9 10 47 34 +13 60
4 Bayford SC 36 19 3 14 55 46 +9 60
5 IFK Karlsborg 36 17 7 12 40 35 +5 58
6 Vadomrade FC 36 15 9 12 38 34 +4 54
7 Estrail County 36 15 4 17 58 59 −1 49
8 East Ellum 36 13 10 13 50 54 −4 49
9 Tromsdale Town 36 11 9 16 53 64 −11 42
10 FC Va'Lubasa 36 11 7 18 59 68 −9 40
11 Yuonela Town 36 12 4 20 48 68 −20 40
12 FC Na'Travii 36 9 9 18 34 51 −17 36 Relegated
13 Drummond AC 36 9 5 22 57 70 −13 32 Relegated
LL1 - Colonial Pld W D L GF GA GD Pts
1 Murkwaamp Suns FC 33 18 7 8 53 36 +17 61 Champions, Promoted
2 SC Vronus 510 33 17 7 9 56 36 +20 58
3 FC Dynamo Kurbads 33 15 10 8 65 55 +10 55
4 Piander Falls FC 33 13 11 9 34 33 +1 50
5 Gnoss Gallants AFC 33 14 7 12 72 68 +4 49
6 Ciems Mungonduvia 33 13 10 10 51 52 −1 49
7 Salfa City 33 13 8 12 50 48 +2 47
8 District 34 33 12 5 16 59 58 +1 41
9 District 9 33 9 9 15 47 61 −14 36
10 Buscari Bridge Force 33 7 12 14 46 53 −7 33
11 Borzac Sequins 33 9 6 18 57 69 −12 33
12 Rhodes Ravens AFC 33 8 8 17 26 47 −21 32
LL2 - Klyde Region Pld W D L GF GA GD Pts
1 Hamlack Town 36 21 7 8 82 53 +29 70 Champions, Promoted
2 Noumen Town 36 18 13 5 65 43 +22 67 Promoted
3 Primus Funk 36 14 14 8 56 44 +12 56
4 Atletisk Kvelertak 36 16 4 16 59 44 +15 52
5 Erpland County 36 13 12 11 46 42 +4 51
6 Ezatava Town 36 13 11 12 52 50 +2 50
7 FC Kviststad 36 13 11 12 38 36 +2 50
8 Satyricon Nemeses AFC 36 12 11 13 57 60 −3 47
9 Meryuma Marshals 36 12 10 14 72 73 −1 46
10 Cerulia City FC 36 10 10 16 40 57 −17 40
11 Gamlasir North End 36 9 9 18 63 83 −20 36
12 Sólstafir 36 9 9 18 34 57 −23 36
13 Usk Town 36 6 15 15 55 77 −22 33
LL2 - East Pld W D L GF GA GD Pts
1 Chittersbee Rangers 36 20 7 9 63 49 +14 67 Champions, Promoted
2 Ingleton Town 36 17 12 7 72 54 +18 63 Promoted
3 Chesterton Cottagers 36 18 8 10 72 58 +14 62
4 Paulsendam Town 36 17 9 10 53 40 +13 60
5 United FC of Stoneshore 36 16 7 13 58 54 +4 55
6 Kaldukosic Volmacht FC 36 16 5 15 40 35 +5 53
7 Coppell City FC 36 15 8 13 76 73 +3 53
8 Östrad Rockets FC 36 14 9 13 63 50 +13 51
9 Azure Lane FC 36 14 8 14 64 64 0 50
10 FC Fyrbyggnad 36 13 7 16 46 44 +2 46
11 Sporting Corrian 36 7 13 16 36 58 −22 34
12 Cadonica United 36 7 9 20 29 55 −26 30
13 Nabataea Town 36 4 10 22 53 91 −38 22
LL2 - Central Pld W D L GF GA GD Pts
1 FC Fejd 36 21 6 9 87 52 +35 69 Champions, Promoted
2 SC Cirith 01 36 20 9 7 66 44 +22 69 Promoted
3 Keldin Town 36 19 7 10 42 35 +7 64
4 Impera Town 36 17 6 13 52 45 +7 57
5 Iliev County 36 14 11 11 41 30 +11 53
6 Lykathea City 36 14 11 11 63 55 +8 53
7 Sontafe City 36 13 13 10 46 41 +5 52
8 Ajatarra Alligators 36 14 4 18 72 77 −5 46
9 Black Diamond Osterhaut 36 10 11 15 53 68 −15 41
10 Rhithlungwerddon Town 36 11 7 18 34 51 −17 40
11 Gorgor United 36 10 7 19 49 78 −29 37
12 Briquia Southside FC 36 7 12 17 62 76 −14 33
13 DeFinko Magni Blandinn AC 36 6 12 18 69 84 −15 30
LL2 - West Pld W D L GF GA GD Pts
1 Tamiat Town 36 22 6 8 81 52 +29 72 Champions, Promoted
2 FC Arkadius 36 18 13 5 82 62 +20 67 Promoted
3 Theli City 36 20 5 11 65 51 +14 65
4 West Ellum 36 16 9 11 72 62 +10 57
5 Ypres Woods 36 18 3 15 73 74 −1 57
6 Thergothon Town 36 16 8 12 30 22 +8 56
7 Duval Town 36 14 11 11 53 44 +9 53
8 Braablick Athletic 36 11 10 15 44 43 +1 43
9 Zakhoro GCR 36 11 7 18 38 58 −20 40
10 Na'Nidive Falcons 36 8 12 16 46 61 −15 36
11 Caledon Legion 36 7 11 18 69 85 −16 32
12 White Tower FC 36 6 14 16 25 45 −20 32
13 Dillinger Town 36 6 13 17 63 82 −19 31
LL2 - Colonial Pld W D L GF GA GD Pts
1 Drahva United 33 16 9 8 57 44 +13 57 Champions, Promoted
2 Menoptera United SC 33 16 6 11 39 29 +10 54
3 District 3 33 14 11 8 43 35 +8 53
4 District 42 33 16 5 12 58 53 +5 53
5 Novia Alliance 33 15 6 12 58 49 +9 51
6 Alstagruuket Sarlaccs FC 33 13 10 10 58 56 +2 49
7 Romstafar Outpost 33 12 10 11 31 29 +2 46
8 Marinus City 33 11 11 11 50 48 +2 44
9 Tierra Interstellar Wanderers 33 11 6 16 38 51 −13 39
10 Kreanoltha Vipers 33 11 5 17 27 31 −4 38
11 District 61 33 9 9 15 28 41 −13 36
12 Templar-Lune FC 33 7 6 20 38 59 −21 27
Eastweald 3-2 Mallox
@Lockwood Memorial Stadium (35,000), Samotath
Real Azuris 1-0 Crawford City FC
@OmniTech Park (29,680), Mortim
Real Azuris 0-0 (0–0 AET) (2-4 pen.) Eastweald
@ Leviathan Arena (99000), Kaldukosic
Cosumar Cup I Champions - EASTWEALD
by Cosumar » Mon Nov 03, 2014 4:44 pm
CLL Season II Table Pld W D L GF GA GD Pts
1 Altamirano Apes 23 18 1 4 254 173 +81 55
2 Crawford Lions 23 17 1 5 292 193 +99 52
3 Surpronuk Snowstorm 23 16 2 5 258 210 +48 50
4 Samaj Samurai 23 14 4 5 269 204 +65 46
5 Klyde Guardians 23 15 0 8 211 210 +1 45
6 Ramusok Rhinos 23 13 2 8 233 209 +24 41
7 Mallox Mayhem 23 12 4 7 221 218 +3 40
8 Zakhoro Immortals 23 13 0 10 249 223 +26 39
9 DeFinko Hellions 23 12 1 10 216 221 −5 37
10 Dawchire Doom 23 11 2 10 226 200 +26 35
11 Hagenheim Elves 23 11 2 10 237 233 +4 35
12 Holmenkollen Wanderers 23 11 1 11 245 219 +26 34
-------------------------^Playoffs^--------------------------------
13 Versiaville Dragons 23 11 1 11 216 207 +9 34
14 Duversa Death 23 10 3 10 234 219 +15 33
15 Centus Journeymen 23 10 1 12 247 258 −11 31
16 Olask Empire 23 9 1 13 241 262 −21 28
17 Flen Salamanders 23 9 0 14 230 248 −18 27
18 Na'Ailee Neptunians 23 8 2 13 227 252 −25 26
19 Stoneshore Pirates 23 8 1 14 176 239 −63 25
20 Cassandra City Coroners 23 7 0 16 189 247 −58 21
21 Kaldukosic Oblivion 23 6 2 15 207 249 −42 20
22 Fort Archer Fire Ants 23 6 1 16 188 261 −73 19
23 Umlauf Undertakers 23 5 3 15 191 225 −34 18
24 Pirankoper Musketeers 23 5 3 15 186 263 −77 18
8v9
Zakhoro Immortals 17–6 DeFinko Hellions
5v12
Klyde Guardians 6–17 Holmenkollen Wanderers
7v10
Mallox Mayhem 3–10 Dawchire Doom
6v11
Ramusok Rhinos 13–6 Hagenheim Elves
1v8
Altamirano Apes 5–8 Zakhoro Immortals
4v12
Samaj Samurai 10–8 Holmenkollen Wanderers
2v10
Crawford Lions 18–3 Dawchire Doom
3v6
Surpronuk Snowstorm 3–9 Ramusok Rhinos
4v8
Samaj Samurai 9–8 Zakhoro Immortals
2v6
Crawford Lions 16–9 Ramusok Rhinos
2v4
Samaj Samurai 5–12 Crawford Lions
Advertisement
Advertisement